ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - No. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GCHAT
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 00:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GCHAT
Europaios2 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Ο Μανιαδάκης άλλωστε είναι γνωστός και για άλλα πιο επίπονα σκαρφίσματά τα του..Ο τύπος κατάφερε να ξεγελάσει μέχρι και το Βαφειάδη με τον πλαστό Ριζοσπάστη που έφτιαξε!! Επαυξάνω, επίσης, ειδικά για την εκπομπή Ανιχνεύσεις! Μακράν η καλύτερη στην Ελληνική τηλεόραση!
Για να επανέλθουμε όμως στο θέμα των προφητειών, ειλικρινά πιστεύω πως, όπως λέει και ο Predator,είμαστε σε πλεονεκτικη θέση οικονομικά σε σχέση με τους γείτονες και το γνωρίζουν καλά.Δείτε την αντίδρασή τους στην πρόσφατη προσπάθεια εξαγοράς μιας τουρκικής τράπεζας από μεγάλη ιδιωτική Ελληνική.Οι προφητείες μιλούν για πολέμους και σφαγές (που ίσως επαληθευτουν ίσως και όχι..)αλλά εγώ θα προτιμούσα μια πιο αναίμακτη εκπλήρωσή τους..
Βέβαια οι προφητείες δεν είναι ala carte για να τις διαλέγουμε,αλλά παραείναι βάρβαρη η τιμωρία που αυτές επηφυλάσουν στον κόσμο.Ουδέποτε πίστεψα στην "ελληνοτουρκική φιλία", αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να βλέπω σφαγμένους τούρκους εδώ κι εκεί.Τα ίδια τραβήξαμε κι εμείς κάποτε και είδαμε την τραγικότητα της κατάστασης..
Όσο για όσους επιθυμουν να αναφέρονται σε ημερομηνίες εκπλήρωσης,καλό θα ήταν να κρατάνε και καμιά πισινή γιατί ποτέ δεν ξέρεις.Δεν έχω πρόθεση να τις διαψεύσω.Δεν είμαι σε θέση άλλωστε..Άλλα ας έχουμε και μερικές επιφυλάξεις..Just in case!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GCHAT
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 00:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GCHAT
Predator είσαι σίγουρος για το 65% του ΑΕΠ που πηγαίνει στους εξοπλισμούς στην Τουρκία? Μου φαίνεται τραγικό νούμερο!! Πως επιβιώνει η χώρα και οι δομές τις αν δίνει τέτοιο ποσοστό για όπλα?? Σου παραθέτω τα στοιχεία που βρήκα στη wikipedia (με κάθε επιφύλαξη πάντα για την εγκυρότητα της πηγής..):
Personnel
Active personnel: 622,850 (Ranked 9th)
Reserve personnel: 378,000 (Ranked 9th)
Military age population: males age 20–49: 16,756,323 (2005 est.)
Total fit for service: males age 20-49: 13,905,901 (2005 est.)
Military age: 20 years of age
Service law: Conscription
Industry
Annual spending: $10.936 billion (2006 est.)[1] (Ranked 15th)
Percent of GDP spent on military: 3.0% (2006 est.)[2]

Εδώ αναφέρει το 3% που μου φαίνεται πιο αληθοφανές. Το μέγεθος των Ενόπλων Δυνάμεων της μάλλον εξηγείτε καλύτερα αν λάβεις υπόψιν την "δωρεάν" βοήθεια που δέχεται από την "Υπερδύναμη" και λιγότερο από τους ίδιους καταβληθέντες πόρους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 09:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
ΦΙΛΕ GCHAT, ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΠΟ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ Η ΑΝ ΚΑΠΙΟΙ ΕΠΙΤΙΔΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΩΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΩΝ.
-ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ, ΠΙΣΩ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ, ΠΙΣΩ ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΠΑΤΡΙΑ ΕΔΑΦΗ, ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ, ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.
-ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΙΜΑΚΤΑ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ!!!!ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΖΩΕΣ ΝΑ ΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΟΡΦΑΝΑ ΚΑΙ ΧΗΡΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ, ΤΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΗΨΗ ΝΑ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!
-Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ: ENIΣΧΗΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΜΑΣ, ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΙΣΧΗΣΗ ΤΟΥ ΒΙΩΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ? ΓΙΝΕΤΑΙ...ΓΙΝΕΤΑΙ.... ΤΑ ΜΙΣΑ ΝΑ ΕΚΛΕΒΑΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΟΜΙΜΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!!! Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΡΩΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΟΚ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥΣ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΧΩΡΕΣ.Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ 3,5 ΤΟ ΚΑΦΕ, ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΣΙΚΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1400, ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 700, ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΑΘΑ....ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΞΙΟ ΑΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΘΗΤΙΚΟΙ, ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΠΙΩΝ ΦΩΝΩΝ ΒΟΟΝΤΩΝ ΕΝ ΤΗ ΕΡΗΜΟ!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΛΕΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΒΡΑΧΟ ΕΝΟΣ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΠΙΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΣΙΜΗΤΗΣ ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΡΑΧΟΝΙΣΙΔΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ.
-ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ!!!!ΠΟΣΟ Μ.......Σ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!! ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ Ο ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ, Ο ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, Ο ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ.....ΟΙ ΣΟΥΛΙΩΤΙΣΕΣ...... ΤΙ ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΡΑΧΑΚΙ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΨΥΧΗΣ ΝΑ ΠΟΛΕΜΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΗΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗ ΓΑΛΑΖΙΑ ΜΗΛΙΑ!!!!
----------------------------------------------------------------------ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΤΙΘΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ!!!!! ΠΙΟΣ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ????? Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΟΚΑΛΗ? ΤΟΥ ΒΑΡΔΗΝΟΓΙΑΝΝΗ? ΤΟΥ ΚΩΣΤΑΚΗ? ΣΚΕΦΤΟΣΑΣΤΕ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΥΡΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΕ ΤΑ ΣΠΥΝΘΥΡΟΒΟΛΑ ΑΕΤΗΣΙΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ? ΚΑΙ ΤΗ ΝΤΟΡΟΥΛΑ ΔΙΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ?
ΜΗΠΩΣ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΛΑΤΣΑΚΙΑ?? ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΣΚΑΡΑΔΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ???
ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΥΡΙΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...........
ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ, ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΙΣΟΤΗΣ!!!ΞΕΠΑΣΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΟΜΩΣ, ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΣΤΗ ΠΟΛΗ........ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΣΗΜΑ ΑΝΔΡΕΙΑΣ,(3 ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ, ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΩ ΜΗΚΡΗΣ ΗΛΙΚΑΣ 16 ΕΤΩΝ ΗΤΑΝ.ΣΤΟΥΣ ΔΕΥΤΕΡΟΥΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΥΣ, ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ, ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ, ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ [ΕΜΦΥΛΙΟΣ]ΔΕ ΣΥΜΕΤΕΙΧΕ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΕΧΩ ΣΚΩΤΩΣΕΙ ΑΛΒΑΝΟΥΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ, ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΥΣ, ΙΤΑΛΟΥΣ, ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΠΟΥ ΗΣΑΝ ΤΑ ΛΙΜΕΡΙΑ ΤΩΝ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΝΕΙΑΣ...ΑΡΝΗΘΗΚΕ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΗΣΤΗΡΙΑ, 5 ΟΡΦΑΝΑ ΑΠΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΕΣ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΟΜΟΛΟΓΟΥΣΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΤΟΥ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΕΕΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΑ ΕΔΑΦΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΒΙΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ...........ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.
!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΕΞΩ.-ΠΟΣΟΙ ΤΡΩΓΑΝΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΟΥ ΣΗΜΗΤΗ: EΞΩ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!!!!!!,ΣΚΑΤΑ!! ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ, ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΒΡΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟ ΕΓΚΥΟΣ Η΄ΕΙΣΑΙ Η΄ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ!!ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΗ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΛΑ (ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ), ΑΛΛΑ ΕΞΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ!!!!
-ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΝΩΣΤΑ.---ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ---ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!!!!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΝ ΤΕΛΕΙ, ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝΕ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΚΑΙ ΟΡΝΤΙΝΑΤΖΕΣ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΤΟΠΙΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ!!!!!
ΑΡΑ! ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!!1

Edited by - europaios2 on 22/08/2007 09:30:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 09:44:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΕΞΩ.

Ωραία!
Κατάργησε την Καλομίρα, τα ριάλιτι, τις Σαπουνόπερες, τα μπουζούκια, (ο Θεός να τα κάνει τα σημερινά) το "Πάμε στοίχημα", τα καζίνο, τα ναρκωτικά, την "κουλτούρα" των νέων μεταξύ τους, την πορνογραφία, την κακία γενικά και το κακό που επικρατεί στις μέρες μας...
(αλλά πρόσεξε η ελευθερία στη βούληση του καθενός είναι δικαίωμά του, δεν μπορείς να επιβάλεις τίποτα αν δεν συμφωνούν οι άλλοι, αλλιώς είναι φασισμός)

Οι Αμερικάνοι που έχουν φτιάξει ΧΩΡΑ, τα έχουν αυτά και άλλα πολλά.
Εννοώ μήπως τα πράγματα παίζονται από αλλού;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 10:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
-ΜΗΤΣΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ, ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ!!!!
-ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ, ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΖΙΝΟ, ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!
-ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑ ΜΜΕ.
-ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΕΣΥ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ! ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΣΑΠΙΟΚΑΡΑΒΟ!
-ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ.
!!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!! ΕΜΕΙΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΟΧΙ ΤΑ ΞΕΝΑ Η΄ΝΤΟΠΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ...ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΟΚ!
--ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ? ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΗ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΔΗΛΑΔΗ......ΠΙΟΙ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ? ΟΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝΕ...ΤΑ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ.....ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ!!
-ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ! ΤΑ 2 ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΝ? ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!! ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ????ΝΑΑΙΙΙΙΙΙ!!!!
-Ε! ΚΑΝΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΦΕΡΟΝ Η΄ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΩ ΚΑΠΙΟ. ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
--ΤΙ ΚΑΝΩ? ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΙΟ ΑΜΕΣΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΣΤΟΥΣ ΟΙΚΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΣΑΛΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ!! ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΣΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΓΡΑΦΑ!!
ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!

Edited by - europaios2 on 22/08/2007 10:28:11

Edited by - europaios2 on 22/08/2007 10:34:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 10:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Θα παρακαλέσω τους φίλους που συμμετέχουν στο παρόν θέμα να αποφύγουν την ανάλωση σε κομματικές συζητήσεις...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 10:51:23  Εμφάνιση Προφίλ
H κοινωνία φτιάχνετε αλλιώς.
Απαγόρευσε σε όλους τους άντρες να μην δέρνουν τις γυναίκες τους.
Απαγόρευσε σε όλους τους γονείς να μην κακοποιούν τα παιδιά τους.
Απαγόρευσε στους τοκογλύφους να μην τοκογλυφούν.
Απαγόρευσε στους κλέφτες να μην κλέβουν.
Απαγόρευσε σε γυναίκες και άντρες να μην την πέφτουν αλλού ενώ έχουν σύντροφο.
Απαγόρευσε να μην υπάρχουν αδικίες μέσα στη δουλειά από τους συναδέλφους μεταξύ τους.
Απαγόρευσε να μην υπάρχουν αλκοολικοί που μετά δεν ξέρουν τι κάνουν.
Απαγόρευσε να μην βρίζουν.
Απαγόρευσε να μην υπάρχουν ειρωνίες.
Απαγόρευσε να μην σε μισούν, να μην σου κάνουν κακό.

ΠΟΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ;
Ακόμα και ο Θεός σέβεται τις αποφάσεις του καθενός και δεν επεμβαίνει στην απόφαση του!

Eμείς φταίμε όχι η εκάστοτε κυβέρνηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν το πλήθος είναι κάπως, θα πηγάζει από αυτό και η κυβέρνηση.

Προσωπικά δεν μπορώ με τίποτα να καταφέρω κάποιον να αλλάξει παρά μόνο τον εαυτό μου και αν...
(Αυτό πρόσφατα το κατάλαβα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 10:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Predator είσαι σίγουρος για το 65% του ΑΕΠ που πηγαίνει στους εξοπλισμούς στην Τουρκία? Μου φαίνεται τραγικό νούμερο!! Πως επιβιώνει η χώρα και οι δομές τις αν δίνει τέτοιο ποσοστό για όπλα?? Σου παραθέτω τα στοιχεία που βρήκα στη wikipedia (με κάθε επιφύλαξη πάντα για την εγκυρότητα της πηγής..):
Personnel
Active personnel: 622,850 (Ranked 9th)
Reserve personnel: 378,000 (Ranked 9th)
Military age population: males age 20–49: 16,756,323 (2005 est.)
Total fit for service: males age 20-49: 13,905,901 (2005 est.)
Military age: 20 years of age
Service law: Conscription
Industry
Annual spending: $10.936 billion (2006 est.)[1] (Ranked 15th)
Percent of GDP spent on military: 3.0% (2006 est.)[2]

Εδώ αναφέρει το 3% που μου φαίνεται πιο αληθοφανές. Το μέγεθος των Ενόπλων Δυνάμεων της μάλλον εξηγείτε καλύτερα αν λάβεις υπόψιν την "δωρεάν" βοήθεια που δέχεται από την "Υπερδύναμη" και λιγότερο από τους ίδιους καταβληθέντες πόρους...



Eγω ελεγα για της Μεγαλες "Σπαταλες" που καναν (και ουσιαστικα τις μεγαλυτερες προμηθειες) προ του σεισμου το 1998... τοτε που ειχαν ακομα το παλιο νομισμα!

Φετος ομως, διαθετουν το 7,5%!!! Αυξησαν παλι το ποσοστο με μεγαλες αγορες (50 ελικοπτερα, 1000 αρματα μαχης, 30 αεροπλανα +216 προς αναβαθμιση)...

Μην ξεχνας ομως, οτι ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ, να κατασκευαζει τα "προϊοντα" ΕΝΤΟΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ, με συμβασεις για ανταλλαγες τεχνολογιας!

το 50% των ανταλλακτικων των Ελληνικων F-16 προερχονται απο διπλα!!! Αυτο πουθενα δεν θα το δεις (επισημα) γραμμενο, αλλα ειναι η αληθεια!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 08:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΛΥΘΥΣΜΙΑΚΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ, ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΟΠΛΑ.
-ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ πχ. ΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΣΟΥΧΟΪ ΟΝΤΩΣ ΕΙΑΝΙ ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ F16 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΡΩΣΙΚΟΙ ΠΥΡΑΥΛΟΙ ΕΔΑΦΟΥΣ ΑΕΡΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥΣ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΙΟΣ.........

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΥΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 08:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:

H κοινωνία φτιάχνετε αλλιώς.
Απαγόρευσε σε όλους τους άντρες να μην δέρνουν τις γυναίκες τους.
Απαγόρευσε σε όλους τους γονείς να μην κακοποιούν τα παιδιά τους.
Απαγόρευσε στους τοκογλύφους να μην τοκογλυφούν.
Απαγόρευσε στους κλέφτες να μην κλέβουν.
Απαγόρευσε σε γυναίκες και άντρες να μην την πέφτουν αλλού ενώ έχουν σύντροφο.
Απαγόρευσε να μην υπάρχουν αδικίες μέσα στη δουλειά από τους συναδέλφους μεταξύ τους.
Απαγόρευσε να μην υπάρχουν αλκοολικοί που μετά δεν ξέρουν τι κάνουν.
Απαγόρευσε να μην βρίζουν.
Απαγόρευσε να μην υπάρχουν ειρωνίες.
Απαγόρευσε να μην σε μισούν, να μην σου κάνουν κακό.

ΠΟΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ;
Ακόμα και ο Θεός σέβεται τις αποφάσεις του καθενός και δεν επεμβαίνει στην απόφαση του!

Eμείς φταίμε όχι η εκάστοτε κυβέρνηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν το πλήθος είναι κάπως, θα πηγάζει από αυτό και η κυβέρνηση.

Προσωπικά δεν μπορώ με τίποτα να καταφέρω κάποιον να αλλάξει παρά μόνο τον εαυτό μου και αν...
(Αυτό πρόσφατα το κατάλαβα)
ΜΗΤΣΑΚΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ.....ΣΤΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΟΜΩΣ ΕΥΘΗΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ!
ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΚΑΠΙΟΙΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ! ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ!.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΠΛΕΞΑΝ ΜΕ ΤΗ ΓΛΥΚΙΑ ΚΟΥΤΑΛΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ........και λοιπα πολλά που λεει και ο φιλος μου ο Μπάμπης.......



ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΕΠΟΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ, ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ! ΤΟΥΣ.....Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ & ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΟΣ ΝΑ ΞΕΡΙΖΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ! ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ, ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗ ΚΥΡΑ ΚΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Η΄ΤΗ ΘΕΙΑ ΜΑΡΙΝΑ! ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ....ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΥΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 13:06:03  Εμφάνιση Προφίλ
Η εξουσία δεν επηρεάζει την κοινωνία αν είναι καλή ή όχι.
Για να φτιάξουν τα πράγματα πρέπει να φτιάξουν από την κοινωνία.
Από την οικογένεια μέσα.
Μην δίνουμε συνέχεια τις ευθύνες που μας βαραίνουν στους πολιτικούς.
Αυτοί έχουν την ευθύνη για την λειτουργία του κράτους, όχι της κοινωνικής προκοπής και φιλοσοφίας του λαού.
(Δεν μπορεί ποτέ ο πολιτικός να έρθει στο σπίτι σου να σου ζητήσει το λόγο γιατί χτυπάς την μάνα σου π.χ)
Αυτά είναι δικαιολογίες για να μην βλέπουμε τις ευθύνες μας και να λέμε συνέχεια οι άλλοι τι κάνουν;
και τέτοια....

Υπενθυμίζω η Αμερική έχει άψογο σύστημα διακυβέρνησης και πολύ καλές συνθήκες διαβίωσης.
Αλλά τι φταίει και υπάρχει αυτό το γενικό κακό στον λαό, με την κοινωνική παρακμή;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 08:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλημέρα σε όλους

ΚΑΘΕ ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΗΓΕΤΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ!!!

Μητσάκο γράφεις

quote:
Οι Αμερικάνοι που έχουν φτιάξει ΧΩΡΑ, τα έχουν αυτά και άλλα πολλά.

και

quote:
Υπενθυμίζω η Αμερική έχει άψογο σύστημα διακυβέρνησης και πολύ καλές συνθήκες διαβίωσης.

Θα μπορούσες να το στοιχειοθετήσεις λίγο αυτό; εγώ από τα λίγα θεωρητικά που έχω ακούσει ξέρω ότι οι πολιτικοί πάντα προσπαθούν να διοχετεύσουν τα εσωτερικά τους προβλήματα στο εξωτερικό (βλέπε Τουρκία). Με βάση αυτή την υπόθεση, πόσο άψογα είναι τα πράγματα στις Η.Π.Α.;

Ευρωπαίος2 γράφεις

quote:
ΤΑ ΜΙΣΑ ΝΑ ΕΚΛΕΒΑΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΟΜΙΜΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!!! Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΡΩΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΟΚ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥΣ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΧΩΡΕΣ.Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ 3,5 ΤΟ ΚΑΦΕ, ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΣΙΚΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1400, ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 700, ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΑΘΑ....

+1 από τον Κωστάκη. Μήπως θα έπρεπε να μας κάνουν τις συγκρίσεις εντός Ε.Ε. βάσει αγαραστικής δύναμης βασισμένης στο "καλάθι της νοικοκυράς", δηλαδή με τη σχέση "1 μισθός πόσα καλάθια αγοράζει"; ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΛΕΝΤΙΑ. Χειρότερα και από τη Βουλγαρία θα είμαστε..χαχαχαχα

quote:
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΡΑΧΑΚΙ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΨΥΧΗΣ ΝΑ ΠΟΛΕΜΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ

!!!!

quote:
ΠΙΟΣ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ????? Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΟΚΑΛΗ? ΤΟΥ ΒΑΡΔΗΝΟΓΙΑΝΝΗ? ΤΟΥ ΚΩΣΤΑΚΗ? ΣΚΕΦΤΟΣΑΣΤΕ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΥΡΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΕ ΤΑ ΣΠΥΝΘΥΡΟΒΟΛΑ ΑΕΤΗΣΙΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ? ΚΑΙ ΤΗ ΝΤΟΡΟΥΛΑ ΔΙΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ?
ΜΗΠΩΣ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΛΑΤΣΑΚΙΑ?? ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΣΚΑΡΑΔΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ???
ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΥΡΙΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...........
ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ, ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΙΣΟΤΗΣ!!!ΞΕΠΑΣΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΟΜΩΣ, ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΣΤΗ ΠΟΛΗ.ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΣΗΜΑ ΑΝΔΡΕΙΑΣ..... (ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΕΕΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΑ ΕΔΑΦΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΒΙΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!

Ξέχασες να γράψεις ότι περιμένουν από τα κορόιδα :
1) Να τους κάνουν λαϊκούς ήρωες στο αεροδρόμιο
2) Να τους ονομάσουν εθνάρχες, εθνικούς ευεργέτες και να ονοματίσουν δρόμους, πλατείες, αδριάντες, προτομές, μαστεκτομές και όλες τις τομές...
3) Να τους δώσουν ποσοστά 45% και αυτοί να έχουν το 60% των βουλευτικών εδράνων.
4) Να τους δίνουν 10 χιλιάρικα το μήνα και αυτοί να συμφωνούν μόνο σε ένα νομοσχέδιο κάθε τετραετία : αυτό της αύξησης των μισθών τους.
5) Να δέχονται ότι οι κύριοι αυτοί έχουν θεσμοθετημένο το ακαταδίωκτο για κάθε πράξη ή παράλειψη τους πλην ποινικού (και αυτό είναι σχετικό)
6) Να ψηφίζουν τα παιδιά, τα εγγόνια, τα δισέγγονα κ.ο.κ. λες και το γονίδιο της πολιτικής "ικανότητας" και "σοφίας" μεταδίδεται από γενιά σε γενιά (Άσχετο, αλλά γιατί ο υιός Πελέ και ο υιός Μαραντόνα δε γίναι οι νέοι σταρ; με το παιδί του Ροναλντίνιο ή του Ζιντάν έχουμε ελπίδα; Κλώνοποιήστε το Ζαγοράκη και το Χαριστέα για νέο Ευρωπαϊκό)
7) Να τους μιλάνε με το "σεις" και με το "σας" όταν κάποια στιγμή ξεπεράσουν το σκόπελο της γραμματείας της γραμματείας της γραμματείας των (είναι πολύ απασχολημένοι ρε παιδάκι μου.... για να προλαβαίνουν και τις ιδιωτικές τους δραστηριότητες!!!)
8) Να τους πληρώνουν και επίδομα αν δεν εκλεγούν μέχρι να επνάλθουν στα επαγγελματικά τους καθήκοντα (εσύ παίρνεις επίδομα ανεργίας, εκείνοι να μην παίνουν 3-4 χιλιάρικα μηνιαίως μέχρι να επανέλθουν ομαλά στην καριέρα τους;)
9) Να τους παρέχουνβουλευτική σύνταξη με 2 μόνο θητείες ως βουλευτές!!! Σκεφτείτε λ.χ. (παράδειγμα φέρνω μη με φάτε) το γόνο γνωστής πολιτικής οικογένειας που στα 40 του το πολύ θα είναι συνταξιούχος! ΑΛήθεια, από ποιο ΤΥΧΕΡΟ ταμείο;
Θέλετε κι άλλα; Αν συνεχίσω θα πιάσω τριψήφιο και θα με διαγράψει η amalia ως πολυλογά!!!!! (Όχι ότι θα έχει και άδικο....)

Μητσάκος γράφεις

quote:
Κατάργησε την Καλομίρα, τα ριάλιτι, τις Σαπουνόπερες, τα μπουζούκια, (ο Θεός να τα κάνει τα σημερινά) το "Πάμε στοίχημα", τα καζίνο, τα ναρκωτικά, την "κουλτούρα" των νέων μεταξύ τους, την πορνογραφία, την κακία γενικά και το κακό που επικρατεί στις μέρες μας...

Δε βλέπω το λόγο να μην το κάνω. Η πολλή - κακώς εννοούμενη - ελευθερία μερικές φορές γίνεται η χειρότερη χούντα, μην το ξεχνάμε!!!

Ευρωπαίος2

quote:
--ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ? ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΗ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΔΗΛΑΔΗ......ΠΙΟΙ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ? ΟΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝΕ...ΤΑ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ.....ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ!!
-ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ! ΤΑ 2 ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΝ? ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!! ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ????ΝΑΑΙΙΙΙΙΙ!!!!
-Ε! ΚΑΝΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΦΕΡΟΝ Η΄ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΩ ΚΑΠΙΟ. ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
--ΤΙ ΚΑΝΩ? ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΙΟ ΑΜΕΣΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΣΤΟΥΣ ΟΙΚΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΣΑΛΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ!! ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΣΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΓΡΑΦΑ!!
ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!

Τα "ρετάλια" οι γείτονες στην προηγούμενη εκλογική αναμέτρηση διώξανε όλους τους κυβερνώντες και τους στείλανε εκτός Βουλής (θα μου πεις το εκλογικό τους σύστημα είναι για τα πανηγύρια, συμφωνώ). Εμείς εδώ, οι απόγονοι της Αρχαίας Αθήνας, αδυνατούμε να ψηφίσουμε άλλο κόμμα, γιατί φοβόμαστε τις μη αυτοδύναμες κυβερνήσεις. Καλά, μη φάτε, έχει γλάρο...

Μετά από αυτά τα λίγα οφείλω και μία συγνώμη από το φίλτατο Dying, γιατί αγνόησα την παραίνεσή του και έγραψα για "κόμματα". Φίλε Γιώργο, μήπως είναι καλύτερα η άποψη να λέγεται με ονόματα; μήπως θα πρέπει να φοβόμαστε λιγότερο κάποιες συνέπειες; στο κάτω της γραφής, δημοκρατία θέλουμε να λέμε ότι έχουμε, γιατ΄΄ι ο Τριανταφυλλόπουλος, ο Τράγκας, ο Λιαρέλλης, ο Χ, ο Ψ, ο Ζ να έχουν άποψη και εμείς να φοβόμαστε για τη δική μας;

Φιλικά
Κωστάκης


Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 09:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:

Υπενθυμίζω η Αμερική έχει άψογο σύστημα διακυβέρνησης και πολύ καλές συνθήκες διαβίωσης.
Αλλά τι φταίει και υπάρχει αυτό το γενικό κακό στον λαό, με την κοινωνική παρακμή;



ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΟΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ.
-ΤΑ ΓΚΕΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΤΑΙΝΕΙΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΕΣ ΣΤΑ ΔΥΟ. ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΓΙΕΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΔΕ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΕΥΚΟΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΟΝΙΑΣ ΟΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΟΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ, ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΠΩΝΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ κ.λ.π. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΠΟΛΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΜΑΥΡΗ ΦΤΩΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 19 ΕΤΩΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΕΓΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΡΕΥΜΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΘΕ 5-6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΝΕΥΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΨΗΦΟΘΗΡΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΤΟ ΑΓΚΙΖΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ?? ΚΑΙ Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!! ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ..
-ΑΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ, ΟΥΤΕ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΥΤΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ, ΟΥΤΕ ΜΑΥΡΗ ΦΤΩΧΕΙΑ ΣΤΑ ΓΚΕΤΟ,...ΟΥΤΕ
ΚΙΣΙΓΚΕΡ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ,ΟΥΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΔΙΝΟΝΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΝΕ!
-ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΑ Η ΑΜΕΡΙΚΗ!..ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΟ 40-60% ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.
-ΜΗΤΣΑΚΟ ΕΚΕΙ Ο ΜΑΣΟΝΙΜΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ, ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ:ΠΕΡΛ ΧΑΡΜΠΟΡ! (ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΟ Η ΑΜΕΡΙΚΗ), ΠΤΩΣΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΑΤΙΝΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ (AΠΟ ΠΙΟΥΣ?), ΔΙΔΥΜΩΝ ΠΥΡΓΩΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΑΝΤΑΜ ΜΠΙ ΛΑΝΤΕΝ, ΤΟΥΣ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΟΥΜΕ ΜΕΤΑ.
- ΔΕ ΘΑ ΑΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΠΟΡΤΑ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΚΤΗ!.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΝΙΚΗ! ΟΥΤΕ ΟΤΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΓΑΪΔΑΡΑΟ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΣΤΗ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ.ΟΥΤΕ Η ΙΣΙΟΠΕΔΩΣΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ Η ΤΑΥΤΙΣΗ ΤΩΝ ΔΕΣΠΟΤΑΔΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ.....ΤΗ ΚΑΘΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΛΑΞΕΙ ΣΤΟ ΟΠΙΟ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!
.ΚΑΤΑΛΗΓΩΝΤΑΣ ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΔΕ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΛΑΙΜΟ! ΟΤΑΝ
Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ! ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 200 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΣ ΑΨΟΓΕΣ, ΧΕΣΤΗΚΕ Η ΦΟΡΑΔΑ ΣΤ΄ΑΛΩΝΙ!. ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ 200 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΑΨΟΓΟΙ! ΧΑΡΑΣ ΕΥΑΓΚΕΛΙΑ!
-ΕΝ ΤΕΛΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΕΩΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΦΕΥΓΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ, ΟΠΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ! ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ..Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΔΗΛΑΔΗ,(ΤΥΦΩΝΕΣ, ΛΥΨΥΔΡΕΙΕΣ, ΠΛΥΜΗΡΕΣ, ΣΕΙΣΜΟΙ, ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ). ΟΜΩΣ ΜΕ
ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΣΟΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΦΥΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ, ΑΝΤΙΔΡΩΝΤΑΣ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ, ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΠΡΩΤΗ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΠΟΛΗ!....ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΗΓΩΝΤΑΣΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΣ!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 09:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μετά από αυτά τα λίγα οφείλω και μία συγνώμη από το φίλτατο Dying, γιατί αγνόησα την παραίνεσή του και έγραψα για "κόμματα". Φίλε Γιώργο, μήπως είναι καλύτερα η άποψη να λέγεται με ονόματα; μήπως θα πρέπει να φοβόμαστε λιγότερο κάποιες συνέπειες; στο κάτω της γραφής, δημοκρατία θέλουμε να λέμε ότι έχουμε, γιατ΄΄ι ο Τριανταφυλλόπουλος, ο Τράγκας, ο Λιαρέλλης, ο Χ, ο Ψ, ο Ζ να έχουν άποψη και εμείς να φοβόμαστε για τη δική μας;

Φίλε μου kostakis, ο λόγος που υπήρξε η παρέμβαση μου για την αποφυγή μιας κομματικής συζήτησης δεν ήταν ο φόβος των πιθανών συνεπειών.
Απλά μια συζήτηση σχετικά με τα πολιτικά κόμματα δεν ταιριάζει με την υφή των Συζητήσεων.

Εξάλλου, ένας από τους σκοπούς των Συζητήσεων είναι να δίνεται έμφαση στην ουσία των πραγμάτων κι όχι τόσο στην επιφάνεια.
Το να πούμε πχ ότι για την κατάσταση στην Ελλάδα ευθύνεται ο τάδε πολιτικός ή το τάδε πολιτικό κόμμα συνιστά την επιφάνεια κι όχι την ουσία.
Για να υπάρχουν άλλωστε στο προσκήνιο κάποιος τους έφερε σ' αυτό...

Ας σκεφτούμε λοιπόν λίγο τι μπορεί να συνιστά την ουσία του συγκεκριμένου θέματος...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 10:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
KOSTAKI!!! ΕΤΣΙ, ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 14:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΛΥΘΥΣΜΙΑΚΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ, ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΟΠΛΑ.
-ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ πχ. ΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΣΟΥΧΟΪ ΟΝΤΩΣ ΕΙΑΝΙ ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ F16 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΡΩΣΙΚΟΙ ΠΥΡΑΥΛΟΙ ΕΔΑΦΟΥΣ ΑΕΡΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥΣ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΙΟΣ.........

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΥΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!


TΑ Suckhoi & MiG, εχουν υπεροχη, μονο σε ταχυτητα... αλλα απο το "υλικο" και τον "εξοπλισμο" χανουν κατα κρατος... ακομα και απο τους δικους μας πυραυλους!

Οι Αντιβαλλιστικοι Πυραυλοι και αεραμυνας των Ρωσων, ειναι οντως οι καλυτεροι (S-400 σε σχεση με τους ΜΙΜ-40 Patriot)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Misha
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 01:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Misha
σε εκδρομή Μητροπολεως με εντιμο και θεολογικά κατηρτισμένο επίσκοπο στην Πόλη,συζητηθηκε το θέμα των προφητειων και τα σχετικά...
ο σεβαστός επισκοπος είπε:¨γιατί να μας δωσει ο Θεός την Κων/πολη;για να την κανουμε σαν τα μούτρα μας;;;¨κι είχε απόλυτο δίκιο
ας φροντισουμε να σβησουμε καμμια πυρκαγιά γιατί με τα μυαλα που κουβαλάμε θα πεθάνουμε σαν τα ποντικια στις τερατουπόλεις μας σκασμένοι απο τις αναθυμιάσεις των πολυτελών ΙΧ μας,μέσα στις εθνικοπατριωτικές μας ονειρώξεις....
η πιο ταιριαστη για τις μέρες μας προφητεία ειναι αυτή του αγίου Κοσμά του Αιτωλού:¨ο ανθρωπος θα δυστυχήσει γιατί δεν θ αγαπά τα δένδρα¨
οσο δεν καταλαβαίνουμε τ αυτονόητα τόσοτο χειροτερο για εμάς....


’Οσο απομακρύνονται οι άνθρωποι από την φυσική ζωή, την απλή, και ρποχωρούν στην πολυτέλεια, αυξάνουν και το ανθρώπινο άγχος. Και όσο προχωρεί η κοσμική ευγένεια, τόσο χάνεται και η απλότητα, η χαρά και το φυσικό ανθρώπινο χαμόγελο.γ.ΠαίσιοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 11:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
σε εκδρομή Μητροπολεως με εντιμο και θεολογικά κατηρτισμένο επίσκοπο στην Πόλη,συζητηθηκε το θέμα των προφητειων και τα σχετικά...
ο σεβαστός επισκοπος είπε:¨γιατί να μας δωσει ο Θεός την Κων/πολη;για να την κανουμε σαν τα μούτρα μας;;;¨κι είχε απόλυτο δίκιο
ας φροντισουμε να σβησουμε καμμια πυρκαγιά γιατί με τα μυαλα που κουβαλάμε θα πεθάνουμε σαν τα ποντικια στις τερατουπόλεις μας σκασμένοι απο τις αναθυμιάσεις των πολυτελών ΙΧ μας,μέσα στις εθνικοπατριωτικές μας ονειρώξεις....
η πιο ταιριαστη για τις μέρες μας προφητεία ειναι αυτή του αγίου Κοσμά του Αιτωλού:¨ο ανθρωπος θα δυστυχήσει γιατί δεν θ αγαπά τα δένδρα¨
οσο δεν καταλαβαίνουμε τ αυτονόητα τόσοτο χειροτερο για εμάς....

Tέτοιοι που είμαστε δέν μας αξίζουν και πολλά.
Εμείς που τώρα βρίζουμε την κατάσταση που υπάρχει σήμερα στην Ελλάδα δέν τολμάμε να στρέψουμε κανένα βέλος απέναντι στον εαυτό μας γιατί ο καθένας με την σειρά είμαστε ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ και ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ απο την στιγμή που παίρνουμε ενεργά μέρος στην ζωή του τόπου.
Εμείς οι ίδιοι σε 10 μέρες θα τα έχουμε ξεχάσει όλα και θα πάμε να δώσουμε την ψήφο μας σε ένα απο τα δύο μεγάλα κόμματα, που εν γνώση μας έχουν φέρει την χώρα σε αυτή την κατάσταση.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 15:00:37  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν στο internet που διαβάζω βρίσκω αρκετά.

Βγήκε ένας και είπε:

quote:
ΜΠΗΚΑΜΕ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ. ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΜΟΥ. ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΙΠΑ. ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΟΜΙΛΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΟΝΤΑ....ΑΠΛΩΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ, ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ....ΜΕ ΓΡΙΦΩΔΗ ΤΡΟΠΟ ΒΕΒΑΙΑ....ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ-ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ-ΕΙΧΕ ΠΕΙ, ΠΡΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΩΝ ΕΤΩΝ....ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ-ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ- Η ΕΛΛΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΚΑΗ....ΘΑ ΚΑΤΑΚΑΗ....ΘΑ ΚΑΤΑΚΑΗ....
ΑΥΤΑ, ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Η συζήτηση άρχισε από εμένα στο innernet που ζητούσα εξηγήσεις που τελικά δεν μου δόθηκαν δημοσίως.
Αυτό που πρέπει να πω είναι ότι το εν λόγο άτομο είναι αρκετά ενδιαφέρον και χριστιανός και σοβαρός.
Βέβαια αν έχει λάθος πληροφόρηση δεν μπορώ με τίποτα να το ξέρω.
Το θέμα είναι ότι σήμερα ένας άλλος ο "Τίγρης" βγήκε και είπε ότι θυμήθηκε πρίν κάτι μήνες να γίνεται λόγος για αυτό το θέμα, πρίν τις πυρκαγιές.

quote:
το ειχε πει οντως ..............

δεν μπορω να το βρω τωρα γιατι ειναι πολλες σελιδες πισω.....αλλα το θυμαμαι...........

παντως ολα μου μοιαζουν να δενουν σιγα-σιγα...............το σημειο με τις φωτιες που μας ειπε ο τρισμικρος...........
η ξηρασια με την απειλη χολερας στην τουρκια............
το κουρδικο............


Δηλαδή το είπε αρκετά πρίν καούμε;
Αρκετά τρομακτικό και μάλλον η παράταση που μου λέγανε ήταν για να με καθησυχάσουν και εμένα και τους υπόλοιπους.
Είχα ηρεμίσει πάντως.
Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει, κατά εκεί δείχνει.

Και ένας άλλος φίλος μου είπε τα εξής:

quote:
Τίγρη, κι ο "δικός" μου γέροντας για Οκτώβριο λέει τελικά!
Χθες μίλησα με αρχιμανδρίτη που τον επισκέφτηκε πρόσφατα.

Στο παληκάρι που είπε να μη φοβάται και ότι θα έχουμε παράταση
κάηκε η σκεπή του καινούργιου του σπιτιού και παρ' ολίγον να καεί
όλο του το σπίτι (!!) οπότε γνωρίζοντας τους τρόπους των γερόντων
μπορεί να του μίλησε έτσι για να μην αγχωθεί...

Από εκεί και πέρα να θυμήσω ότι γέροντας βγήκε αληθινός
όταν είπε "θα έχουμε πόλεμο ως τον Σεπτέμβριο!" γιατί
αν αυτό που ζούμε δεν είναι πόλεμος τότε τι να πω...

Φυσικά, είπε κι αυτός ότι το μεγάλο μπαμ είναι Οκτώβριο!!


Επίσης γράφει αλλού τα εξής:

quote:
Θα σας κάνω μία αποκάλυψη χωρίς ονόματα και όποιος θέλει το πιστεύει : Φίλος πριν είκοσι ημέρες είχε πάει να μείνει μερικές ημέρες σε ένα μοναστήρι όπου για να πας θέλεις μια ώρα με το αυτοκίνητο και μιάμιση ώρα με τα πόδια. Το μοναστήρι έχει έναν μοναχό. Κάποιο πρωί μετά την λειτουργία και εκεί που έπιναν τον καφέ τους με τον μοναχό, ξαφνικά βλέπουν μπροστά τους έναν λαϊκό, πνευματικό παιδί πολύ γνωστού διορατικού και προορατικού γέροντα της περιοχής. Αφού χαιρετήθηκαν ο λαϊκός αλαφιασμένος τους λέει : "Ο γέροντας, μου είπε να έρθω τρέχοντας στο μοναστήρι για να σας πω ότι με την Τουρκία όλα θα ξεκινήσουν Αγίου Κοσμά του Αιτωλού ανήμερα!!!" δηλ. 24/08. Να προσθέσω ότι ο φίλος μου έχει τέτοιο ρόλο που μπορεί να προωθήσει κάποια πληροφορία περαιτέρω στην κοινωνία. Σήμερα το απόγευμα κι ενώ τα λέγαμε με τον φίλο μου κι ενώ είχα ανοιχτή την τηλεόραση με κλειστή την φωνή βλέπω την Μπακογιάννη έντρομη (!!!) να τα έχει χαμένα και να κάνει δηλώσεις - τις οποίες δεν άκουσα. Απόψε το βράδυ με ξαναπαίρνει ο φίλος τηλέφωνο και φέρνοντας στο νου του, όσα του είχε πει ο παπάς πριν είκοσι ημέρες μου είπε πως "αν τις φωτιές τις βάζουν οι τούρκοι ο πόλεμος άρχισε!". Εκείνη την στιγμή θυμήθηκα το έντρομο ύφος της Μπακογιάννη και κάτι μέσα μου άστραψε! Αυτήν την στιγμή το Αντένννα στην οθόνη έχει μια ελληνική σημαία και τίτλο "Στόχος η Ελλάδα"!!!! Υπόψη το Αντέννα είναι το μόνο κανάλι που παρακολουθεί τα της τουρκίας από κοντά εδώ και καιρό την ώρα που οι άλλοι παρί άλλων τυρβάζουν... Οι ελληνικές εκλογές προκυρήχθηκαν άρον-άρον και την Τρίτη βγαίνει πρόεδρος στην Τουρκία ο Γκιουλ... Ας έχουμε το νου μας - οι καιροί είναι πονηροί...

Όλα αυτά τα δίνω ως στοιχεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 08:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΜΟΔΗΣΩ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ............
-ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ 3 ΡΟΚΕΣ! ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ, ΜΙΑ ΣΤΗ ΣΗΖΥΓΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ.............ΕΕΕΕΕΕΕ!!!!ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!!!!ΚΟΚΚΚΙΝΗ ΜΗΛΙΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!! (ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΩΡΓΡΑΦΙΚΑ? ΓΙΑΤΙ ΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ)!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 10:00:09  Εμφάνιση Προφίλ
Πολοί έχουν προσπαθήσει να μάθουν αλλά δεν έχει βγεί καμία επίσημη άποψη για το που είναι η "κόκκινη μηλιά".
Πάντως από ότι ξέρω πολοί στο Όρος αλλά και γενικά από τους προφήτες και τις εκκλησίας, λένε πως είναι η Μέκκα.
(Κόκκινη μηλιά το λίκνο του Ισλάμ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 12:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
-ΓΙΑ ΜΕΚΚΑ ΤΟ ΚΟΒΩ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.
-ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΑΜΑΝΟΥΣ!!!!!! ΤΟΣΑ ΣΑΒΑΡΙΑ Η' ΚΕΛΕΜΠΙΕΣ (ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ!) ΘΑ ΤΑ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΟΝΤΑΨΟΥΜΕ, ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΒΑΒΑ!!!
-ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΗΛΙΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ Ν.Α. ΤΟΥΡΚΙΑ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΑΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ.....
.......ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ....ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙΠΟΙ ΝΑ ΛΕΝΕ:<<Η ΕΛΛΑΔΑ? ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ Ν.Α. ΜΕΣΟΓΕΙΟ>>

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 14:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Δημήτρη δεν ξέρω αν οι φωτιές είχαν προμηνυθεί από κάποιον γέροντα ή ιερωμένο αλλά σίγουρα αυτή η καταστροφή μόνο τυχαία δεν είναι.

Είναι και αυτό σημείο των καιρών. Χάσαμε την αγάπη μας για το Θεό και για τον άνθρωπο οπότε κατ' επέκταση χάσαμε και την αγάπη μας για τη φύση. Και το πληρώνουμε με το πιο τραγικό τρόπο. Και φυσικά θα έρθουν και χειρότερα αν δεν αλλάξουμε.

Αν δεν είναι αυτές οι εικόνες αποκάλυψης σημεία των καιρών.....τότε τι είναι????

Πολύ φοβάμαι ότι ο καιρός πλησίασε πολύ επικίνδυνα. Ο Θεός να μας προστατεύσει γιατί μόνοι μας αποκλείεται να προστατευτούμε όπως μπορείτε να διαβάσετε παρακάτω.....

http://bp3.blogger.com/_5Y4nWDsZYro/Ro5fCxWkNvI/AAAAAAAAAVs/JxBHydQIuDs/s1600-h/elef.bmp

Διαβάστε το να δείτε τα ρεζιλίκια μας!!!!


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 18:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
"...Ο θρύλος λέει ότι τη στιγμή που ο βασιλιάς περικυκλώθηκε από τους Τούρκους, ένας άγγελος του Κυρίου τον άρπαξε και τον έκρυψε σε μια σπηλιά, αφού πρώτα τον μαρμάρωσε. Στη σπηλιά αυτή περιμένει για αιώνες ο "Μαρμαρωμένος Βασιλιάς" να ξαναέρθει την κατάλληλη στιγμή, "το πλήρωμα του χρόνου", και ο άγγελος Κυρίου θα του ξαναδώσει τη ζωή και το σπαθί του για να διώξει του Τούρκους από την Κωνσταντινούπολη. Άλλοι θρύλοι και προφητείες αναφέρουν οτι θα τους κυνηγήσει μέχρι την Κόκκινη Μηλιά και στη μάχη που θα γίνει οι Τούρκοι θα νικηθούν και "θα κολυμπήσει το μοσχάρι στο αίμα τους", Ο θρύλος προσθέτει, ακόμα, ότι οι Τούρκοι ψάχνουν συνεχώς να ανακαλύψουν τη σπηλιά, όπου βρίσκεται ο Μαρμαρωμένος Βασιλιάς για να χτίσουν την είσοδο της, ώστε να μην μπορεί να ξαναβγεί από εκεί. Όμως, οι προσπάθειες τους είναι συνεχώς άκαρπες, αφού ο άγγελος προστατεύει τον Μαρμαρωμένο Βασιλιά και περιμένει την εντολή του θεού για να τον ξυπνήσει..."


Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός:

Λέει ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός στους Έλληνες για το "ΣΗΜΕΡΑ":

Σημείωση: Οι ακόλουθες προφητείες δεν αφορούν την Ελληνική Επανάσταση - Αυτήν την επροφήτευσε σε άλλες προφητείες οι οποίες σημειώστε έχουν καταπληκτικά επαληθευθεί... .Οι πιό κάτω προφητείες αναφέρονται στους σύγχρονους Έλληνες - τους Έλληνες της περιόδου μετά την Ελληνική Επανάσταση.

" Θα προσπαθούν να το λύσουν με την πέναν μα δέν θα μπορούν. 99 φορές με τον πόλεμο και μια με την πένα "

Σημείωση: Προφανώς αναφέρεται στο Κυπριακό και στο Αιγαίο.

"Αν βρεθούν τρεις δυνάμεις σύμφωνες τίποτε δεν θα πάθετε. Αν το ζήτημα λυθεί με τον πόλεμο θα πάθετε πολλές καταστροφές - σε τρεις χώρες μια θα μείνει..."

"Οι Τούρκοι θα μάθουν το μυστικό (ή θα καταλάβουν στο Αλβανικό Χειρόγραφο) τρεις μέρες γρηγορότερα από τους Χριστιανούς".

"Ξένος Στρατός θα έρθει. Χριστό θα πιστεύει, γλώσσα δεν θα ξέρει".

"Με άλλους θα κοιμηθείτε και με άλλους θα ξημερωθείτε".

"Εσείς θα πάτε να κατοικήσετε αλλού και άλλοι θα έρθουν να να κατοικήσουν σεσάς".

"Νάχετε το Σταυρό στο μέτωπο για να γνωρίζουν ότι είστε χριστιανοί".

"Δεν θα φθάσει ο στρατός στην Πόλη - στη μέση του δρόμου θα ρθει το μαντάτο ότι έφτασε το ποθούμενο".

"Θα έρθει καιρός που μια γυναίκα θα διώχνει 10 Τούρκους με τη ρόκα".

"Στην Αυλώνα θα γίνει χαλασμός. Θα έλθουν στρατεύματα να ελευθερώσουν τον τόπο".

"Από τρία μπουγάζια στενά, Κρά, Κράψη και Μουζίνα θα περνούν πολλά στρατεύματα για την Πόλη. Καλόν είναι τα γυναικόπαιδα να βγουν στα βουνά. Θα σας ρωτούν αν είναι μακρυά η Πόλη, εσείς να μή λέτε την αλήθεια, διότι θα σας κακοποιήσουν. Ο στρατός αυτός δεν θα φτάσει εις την Πόλη, στη μέση του δρόμου θα μάθει ότι ο πόλεμος ετέλειωσε".

"Να κρυφτείτε ή κοντά στην πόρτα ή κοντά στην πλάκα, άν είναι βιαστικό και γρήγορο".

"Πολλά θα συμβούν. Οι πολιτείες θα καταντήσουν σαν παράγγες".

"Μετά τον πόλεμο οι άνθρωποι θα τρέχουν μισή ώρα δρόμο για να βρίσκουν άνθρωπον και να τον κάμουν αδελφό".

"Στην Πόλη θα χυθεί αίμα που τροχρονίτικο δαμάλι θα πλέζει".

"Καλότυχος όποιος ζήσει μετά το γενικό πόλεμο. θα τρώγει με ασημένιο κουτάλι....".

"Μετά το γενικό πόλεμο θα ζήσει ο λύκος μετ' αρνί".

"Θάναι τον όγδοο (8ον) αιώνα που θα γίνουν αυτά".

"Θα μαζωχτεί το χιλιάρμενο στο Σκάλωμα (Άγιοι Σαράντα) και θαρθούν κοκκινογέλεκοι να πολεμήσουν για σας".

" 'Η τρεις μέρες, ή τρεις μήνες, ή τρία χρόνια θα βαστάξει".

"Θα ζητήσουν να σας πάρουν και στρατιώτας. Δεν θα προφτάσουν όμως".

"Οι αντίχριστοι θα φύγουν, αλλά θαρθούν πάλι. Έπειτα θα τους κυνηγήσετε έως την Κόκκινη Μηλιά".

Σημείωση: Αντίχριστους εννοεί τους Τούρκους και Κόκκινη Μηλιά εννοεί την Μέκκα.

"Οι Τούρκοι θα φύγουν αλλά θα ξανάρθουν πάλι και θα φθάσουν ως τα Εξαμήλια. Στο τέλος θα τους διώξουν στην Κόκκινη Μηλιά. Από τους Τούρκους, το 1/3 θα σκοτωθεί, το 1/3 θα βαπτιστεί και το άλλο θα πάει στην Κόκκινη Μηλιά".

Σημείωση: Στην τελευταία του προφητεία (η οποία θεωρείται πολύ σημαντική για το Ελληνικό Έθνος) αναφέρεται στην περιοχή Εξαμήλια. Αυτή μπορεί να είναι (σύμφωνα με Ελληνική Εγκυκλοπαίδεια) μια από τις ακόλουθες περιοχές:

>> χωριό της Επαρχίας Κορινθίας (Νομός Αργολιδοκορινθίας) - κοντά στον ισθμό της Κορίνθου, ή

>> τοποθεσία 3 μίλια νοτίως των Αγίων Σαράντα (Βόρειος Ήπειρος)

>> χωριό της κοινότητας Ασσήρου της επαρχίας Λαγκαδά του νομού Θεσαλλονίκης, ή

>> κώμη περι το μέσον του ισθμού της Θρακικής χερσονήσου.

Σημειώνεται επίσης ότι αυτή την τελευταία προφητεία του Αγίου Κοσμά, την βεβαιώνει και μια άλλη προφητεία, αυτή του Αγίου Μεθοδίου (Επισκόπου Πατάρων - 3ος αιώνας μ.χ.) η οποία λέει:

"Τους Ισμαηλίτας μερίσεται εις τρία μέρη και την μέν πρώτην εν ρομφαία, τήν δευτέραν βαπτίσει, τήν τρίτην καταδουλώσεται εν τη ανατολή".

Σημειώνεται ότι με τον όρο Ισμαηλίτες αναφέρεται στους Τούρκους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 18:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
"πληροφοριες" για την "Κοκκινη Μηλια"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 18:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Βέβαια PREDATOR να μην ξεχνάμε ότι ο π. Παϊσιος είχε αποσαφηνίσει ότι τα εξαμίλια δεν αναφέρονται σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή αλλά στα 6 ναυτικά μίλια της υφαλοκρηπίδας.

Επίσης είχε πει ότι αυτά θα είναι και η αιτία της πολεμικής κρίσης ανάμεσα στην Ελλάδα και την Τουρκία.

Πολλοί λοιπόν είχαν πλανηθεί νομίζοντας ότι η Τουρκία μπορεί να φτάσει και μέχρι την Κόρινθο. Απλά οι Τούρκοι θα κινήσουν τον στόλο τους εναντίον μας και κοντά στα σύνορα της υφαλοκρηπίδας θα αναγκαστούν να οπισθοχωρήσουν γιατί η Ρωσία θα μπουκάρει από βορρά.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELLHNARAS
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 01:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNARAS
stavros77 αυτο που λες οτι θα κινηθουν κοντά στα σύνορα της υφαλοκρηπίδας και θα υποχωρησουν γιατί η Ρωσία θα μπουκάρει από βορρά απο που το συμπεραινεις?Ποια προφητεια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 08:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!
-ΜΗΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΔΕΛΦΙΑ!, ΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΞΑΜΙΛΙΩΤΗΣ!!! ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΕΣΗΔΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΡΟΚΕΣ. ΘΑ ΤΗ ΣΤΗΣΩ ΜΑΛΟΝ ΣΤΟΥ ΤΡΥΠΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΕΞΑΜΙΛΙΑ! ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΤΡΥΠΟΥ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΥΚΛΩΣΟΥΜΕ!!!!ΒΟΡΕΙΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΝΟΤΙΑ ΟΙ ΞΥΛΟΚΑΙΡΙΩΤΕΣ, ΔΥΤΙΚΑ ΘΑ ΦΕΡΩ ΤΟΥΣ ΣΟΛΩΜΙΩΤΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΤΕΣ
(ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΑΥΤΟΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΗΚΑΝ ΟΙ ΕΛΙΕΣ ΤΟ ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥΣ), ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ Ο ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ, ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΕΧΡΙΩΤΕΣ!!!! Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΒΛΑΣΗΣ!. ΔΕ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΑΤΙΜΟΙ!.
-ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΗΛΙΑ, ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.-

-ΣΥΓΝΩΜΗ ΞΕΧΑΣΑ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΜΟΥ! ΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ?

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 30/08/2007 08:35:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 10:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Το έχει πει ο π. Παϊσιος. Θα κάνω post όλη του τη συζήτηση για αυτό το θέμα όταν πάω σπίτι γιατί τώρα είμαι δουλειά.

Δεν το έχω βγάλει από το μυαλό μου δεν είμαι προφήτης :)

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 11:51:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
"Δις τρισάριθμος χιλιαντάδος νόει, όταν τέρμα φέρωσιν, συν έβδομον αιώνα, ξανθόν γένος ορμήται πρός Βυζάντιον τάχα πρός γενής ανακτόρων διχθήση.
Όδε πύλη θρήνησον έπ' άκρα νέμων στέφος γαρ εν σοί, το στέφος όταν άρη, πρός ύψος ήξω την πατηθείσαν χάριν, έφευροί μοι και κόψατε και τέλος αλαζόνας. Οπηνίκα μεν εις ?δην τρέχειν πάντας τοις εν τάφοις σπεύδοντας έξω, των δυσσεβών συστήματα κόπτετε ξίφος, φευ σοί Πελοπόννησος πολεμηθήση, ούχ, ως ξένος κίνδυνος, άλλ' οικείως, πλείστα κόλα μένουσιν εις εξαμίλει."

Μπορει κανεις να μεταφράσει αυτο?


Αντε ρε παιδιά να καταλάβουμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy