ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αλβανοί στην Ελλάδα - Ρατσισμός ή θέμα επιβίωσης;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 14:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και πάλι...

Αν και δεν περίμενα να μιλήσει έτσι ο Τσιρακίδης...συμφωνώ απολύτως με όσα είπε.Με όλα.

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 23:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΤΣΑΝΑΚΑΛΕ:ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΤΣΙ!ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ?ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ?

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TaKeIT or LeaveIT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 23:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TaKeIT or LeaveIT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μίλησες όπως έπρεπε. Εξέφρασες την άποψή σου, μη κρυβόμενος πίσω από το δάκτυλό σου ούτε όμως και πίσω από το nickname σου διότι είσαι ο μόνος ο οποίος αναφέρεις το όνομά σου ως nickname και σε συγχαίρω για αυτό.

Είμαστε στο ίδιο κύμα σκέψης...και πιστεύω να συμφωνείς και με το δικό μου nickname το οποίο από όσο φαίνεται σε εκφράζει απολύτως.

Ένα πράγμα να προσθέσω μόνο - Ας μην κατηγορούμε συνεχώς - ας προσπαθήσουμε να κατανοήσουμε. Ας μην κρίνουμε τους άλλους συνεχώς - ας κοιτάξουμε τους εαυτούς μας. Ας μη δημιουργούμε στερεότυπα ( όση αλήθεια και αν περιέχουν ) - ας έχουμε αυτογνωσία.

ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ - ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΜΩΣ ΤΕΙΝΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΧΩΡΑ... Τ-Ρ-Α-Γ-Ι-Κ-Ο ..? Τουλάχιστον...

**Take It or Leave It**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 21:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TaKeIT or LeaveIT ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ(ΑΝ ΚΑΙ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ).

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 23:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικές φορές χρειάζεται να βρεθούμε μακριά για να δούμε από απόσταση πιο καθαρά την πατρίδα μας... τον λαό μας... και τους εαυτούς μας...


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Santal
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 01:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Santal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

H σημαια ειναι κατι το ιερο για καθε Ελληνα και πιστευω πως ΜΟΝΟ αυτος που ειναι ετοιμος ανα πασα στιγμη να δωσει τη ζωη του,εχει οχι το δικαιομα,αλλα το υψιστο χρεος να την κρατα ψηλα και με υπερηφανει.



Αγαπητέ μου HellIn Έλληνες δεν ήταν αυτοί που έκαψαν την Ελληνική σημαία μέσα στο Πολυτεχνείο?
Η σημαία είναι κάτι το ιερό για κάθε άνθρωπο που αντιλαμβάνεται αυτή την ιερότητα της σημαίας είτε είναι Αλβανός,είτε Πακιστανός,είτε...
Και όσον αφορά το ποιοί θα πρέπει να την κρατάνε ψηλά?Κατά την γνώμη μου όσοι νιώθουν Έλληνες...
Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panther
Νέο Μέλος

Spain
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 01:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panther  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΥΡΙΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΑΔΙΚΗΤΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.....
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ Η ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΟΙ ΤΟΥΣ.
ΚΥΡΙΟΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΞΗΓΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ
ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΙΧΥΡΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ,ΔΕΝ ΚΛΕΨΑΜΕ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΣΟΛΙΑ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΑΝΟΙΓΑΝ ΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΕΜΕΙΣ ΑΝΟΙΓΑΜΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΟΡΟΥΣ ΣΤΗΝ Β ΗΠΕΙΡΟ ΜΕ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΨΙΝ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΝΔΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ.

ΓΙΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ «ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ»

ΥΓ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

a deligiannisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2003, 13:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα τώρα φίλτατε Τσιρακίδη που δεν ξέρεις τι εννοώ!

Ασφαλώς και περίμενα να μιλήσεις πιο σκληρά και άσχημα!
Με ξάφνιασες ευχάριστα!Κσι σου το ξαναλέω:Συμφωνώ απολύτως μαζί σου και σε συγχαίρω...!

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALvaNoS
Νέο Μέλος

Turkey
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 01:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALvaNoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ την άλλη σκέφτομαι να πω κάτι, απ την άλλη όμως κοιτάω τι θα έκανα εγώ εάν ήμουν στο απέναντι στρατόπεδο και τα βλέπω διαφορετικά.

Τώρα ποιος και γιατί φταίει που μπήκαμε σε αυτή την χώρα είναι ένα άλλο θέμα, (όσο για τους παράνομους μαφιόζους που έρχονται και κάνουν ότι θες αυτοί πρέπει να πληρώσουν)
«Αλβανός» έχει γίνει συνώνυμο με το μαφιόζος, λόγο τον κρουσμάτων εγκληματικότητας που διαπράχθει στην πλειοψηφία από παράνομους Αλβανούς, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι όλοι παράνομοι.

Αυτό που έχω να πω είναι να μην κρίνουμε κάποιον από την ετικέτα που φοράει, αλλά από το περιεχόμενο,

Εσύ όταν πας supermarket ψωνίζεις κρίνοντας τα σχεδιάκια και από το χρώμα τις συσκευασίας.... η ψωνίζεις κρίνοντας εάν σε ικανοποιεί το περιεχόμενο της?

Edited by - ALvaNoS on 05/04/2003 01:24:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 01:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alvane! giati kati mou leei oti EXEIS DYPLH taytotita sto FORUM??

Α=Ω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 01:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMMM..ENAΣ 'AΛΒΑΝΟΣ' ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ANΘΡΩΠΕ, ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!
ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!
ΜΟΝΟΣ ΗΡΘΕΣ?
ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΕΝΑ!
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ!ΜΟΝΑΧΑ ΓΙ ΑΥΤΟ!
ΤΩΡΑ..ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΠ ΑΡΤ+ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!
ΘΑ ΣΟΥ..ΠΩ..
ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ!ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ...

(ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ..ΠΡΟΤΙΜΩ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΡΚΑ...ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ....ΕΥΤΕΛΙΖΕΤΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ...ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ..ΕΝΑ FAIRY-ULTRA ΠΛΕΝΕΙ ΣΤΙΒΕΣ ΠΙΑΤΑ..ΕΝΩ ΕΝΑ "3-EYRO"...ΠΛΕΝΕΙ ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΝΤΟΥΖΙΝΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΡΚΟ..ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΛΑΝΤΖΑ...)


ΑΣ ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΟΜΩΣ
ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΤΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ...
ΩΩΩ ΠΟΣΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΙ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΩΝ!!
-ΒΕΑΒΑΙΑ...ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑΧΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΡΑΦΙΑ!-

ΧΜΜ...ΟΚ!ΑΣ ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΑΛΛΟ...
ΞΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ+ ΑΡΧΙΣΑ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ..ΓΙΑ ΤΕΧΝΗ...
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΠ...+ΑΜΑΕΡΙΚΑΝΙΚΗ...(ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΠΛΥΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΑΝ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ(=ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ)?
..ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ... ΤΙΣ ΝΤΡΟΠΕΣ ΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ..ΓΙΑ 'ΕΞΗΛΕΩΣΗ' ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ...
-ΑΝΤΕ, ΑΣ ΜΗΝ ΓΡΑΨΩ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΦΡΑΣΗ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΝΤ...!-


ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ


Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALvaNoS
Νέο Μέλος

Turkey
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 02:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALvaNoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ Αν νομίζεις ότι είμαι κάποιο φιλαράκι σου, η κάποιος που τον ξέρεις γελιέσαι, ούτε 2 εβδομάδες δεν έχει που ανακάλυψα το μέρος sorry.

ΑΤΜΑ και εγώ προτιμώ τις γνωστές μάρκες, όχι όλες φυσικά, οι περισσότερες από τις γνωστές περιέχουν λίγο ζουμί μέσα, είναι ακριβές, και συνήθως δεν είναι αρκετά αποτελεσματικές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 06:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η Ελλάδα δεν είχε μετανάστες πρόσφατα διότι αδυνατούσε λόγω της οικονομικής της κατάσταησης να τους συντηρήσει...

ENO TWRA POU EXEI,TOUS SYNTIREI....DEEEEN NOMIZW.

TO PROVLIMA DEN EINAI OI METANASTES.TO PROVLIMA EINAI AYTOI POU EPITREPOUN THN EISODO SE AYTOUS TOUS ANTHROPOUS KAI META TOUS AFINOUN STHN MOIRA TOUS.EXW ADIKO?
ENAS ALVANOS,ENAS KOURDOS,ENAS MAYROS,ENAS PRASINOS,KITRINOS,ENA OURANIO TOXO EN PASI PERIPTOSH APO ANTHROPOUS,MPOROUN NA GINOUN PROTHS TAXEOS ELLHNES POLITES.ALA..ZWNTAS EDW,ME TOUS DIKOUS MAS NOMOUS KAI
ME TON APETOUMENO SEVASMO.ETSI DEN EINAI?

VLEPW(OUME) ''ELLHNES'' NA FANATIZONTE ENANTION TON ALVANON KAI OI
IDIOI NA EINAI TA MEGALITERA VARVAROGENIMATA POU GENISE POTE H PLASH.
VLEPEIS TON GYFTO-ELLHNARA NA PETAEI TO PAKETO APO TA TSIGARA STON DROMO.KAI META TOU FTENE OI ALVANOI.DEN ANTEXW PIA NA VLEPW OLOUS AYTOUS TOUS PSEFTO-ELLHNES KOUFIOKEFALOUS KOPANOUS HLITHIOUS BLAKES.
DEN MPORW NA EKFRASTW DISTIXOS OPOS PRAGMATIKA THA HTHELA.

TI SOU FTEEI O ALVANOS RE HLITHIE EAN ESY O IDIOS EISAI SK***VLAXOS
(VLAXOS ME THN KAKH ENIA,POU DISTIXOS THS EXOUME DOSEI)KAI MOU TO
PAIZEIS PROTEUOUSIANOS,ELLHNAS.AYTOS EINAI O ELLHNAS??????
O ELLHNAS POU DEN GNORIZEI THN ISTORIA TOU?O ELLHNAS POU DEN SEVETE TON SYNANTHROPO TOU?O ELLHNAS POU DEN SEVETE THN FISH KAI TA ZWA?
O ELLHNAS POU KATASTREFEI TA MNHMIA TON PAPOUDON TOU?O ELLHNAS POU TO MONO POU TON NIAZEI EINAI POTE THA PIEI KAFEDAKI?
AI STA KOMATIA RE!ME TETIOUS ELLHNES DEN THELW NA EXW KAMIA MA KAMIA SXESH!GIATH POLI APLA DEN EINAI ELLHNES.DEN EXOUN TO DIKEOMA NA LEGONTE ELLHNES.KAI META TOUS FTENE OI ALVANOI.
EIMASTE ENAS LAOS ME 1.000.000 PROTERIMATA.POU DISTIXOS GINONTE
MIONEKTIMATA EPIDI TA XRISIMOPIOUME GIA LANTHASMENOUS SKOPOUS.

DEN DIAFONW OTI POLOI ALVANOI DIMIOURGOUN PROVLIMA.ALA DEN EINAI OMOS
H PLIOPSIFIA.SE KAMIA PERIPTOSH.TWRA TO OTI MONO OI ALVANOI EXOUN DIMIOURGISEI PROVLIMA.....AYTO KAI EMENA ME PROVLIMATIZEI.ALA AS MHN XEXNAME OTI OLA TA APOVRASMATA APO THS FILAKES(ALVANIKES)EKANAN MIA VOLTOULA PROS THN ELLADA.AS MHN ADIKISOUME RE PAIDIA OLOUS TOUS ALVANOUS.

OSON AFORA TOUS METANASTES GENIKOS,THA ELEGA OTI EIMASTE MIA MIKRH XORA.POSOUS METANASTES THA ANTEXOUME.DEN XORAME RE PAIDIA.SKEFTITE TO.MA KAI NA ERTHOUN,POS THA ZHSOUN?

TA XRONIA POU PROTOXEKINISE TO METANASTEYTIKO KYMA APO THN ALVANIA,
THIMAME HXA VALEI MIA AGELIA STHN EFIMERIDA GIA MIA KHTHARA POU POULOUSA.DEXOME ENA THLEFONIMA APO KAPION ME SPASTA ELLHNIKA.TELOS PANTON,SYMFONISAME MIA THMH KAI DINOUME RADEVOU STO SPITI MOU GIA NA
GINEI TO ''DARAVERH''.OPOTE VLEPW KAI EGW ENAN KYRIOULH GYRO STA 50
.TON ROTAW APO POU EINAI KAI MOU LEEI ''APO ALVANIA'' OK LEW EGW DEN TREXEI TIPOTA.O TYPOS EMENE ME THN GINEKA TOU KAI TA PAIDIA TOU STHN ELLADA KAI THA EPESTREFAN PALI STHN ALVANIA.GIAYTON TON LOGO MOU ZITISE NA PAME STHN ASTYNOMIA KAI NA KANOUME KAPIA XARTIA OSTE NA MPORESEI NA PAREI THN KITHARA STHN ALVANIA.
KAI META ME KERASE KAI KAFEDAKI!

THELETE TIPOTE ALO??SOSTOS O KYRIOS.MOU ELEGE POS DOULEVE POLES ORES THN HMERA ALA DEN HXE PARAPONO APO TOUS ELLHNES.OUTE KAI APO TO AFENTIKO TOU.TOU FERONTAN MIA XARA.

EAN EISAI KYRIOS(ALODAPOS,METANASTHS).SOU FERONTE OPOS PREPEI.(TO IDIO VEVEA ISXIEI KAI GIA THS KYRIES)

NA PROSTHESW OTI KAI EGW OTAN VLEPW ''ALVANOUS'' OI OPIOI ENOXLOUN
KOSMO...GHNEKES GIA PARADIGMA ME XIDEO TROPO,H OTAN PROKALOUN KAYGADES KTLP.ANEYENEI TO AIMA EPIKINDINA STO KEFALI MOU.AYTOI OMOS KALOI MOU FILOI EINAI OI...KAKOI ALVANOI.DISTIXOS AYTOI FENONTE.

ALA AYTO OMOS TO PATHENW KAI ME TOUS KAKOUS ELLHNES,TOUS EXW PERISOTERO AXTH......

Α=Ω


Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 05/04/2003 06:33:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 06:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ!
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ +ΑΔΙΚΟ...ΒΕΒΑΙΑ..ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΗΝ "ΣΤΡΟΥΜΦΟΔΥΝΗ"*
..ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ,...
ΤΩΝ ΔΕΚΑ (ΙΣΩΣ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ ...)ΜΗΤΣΩΝ...

(!!!ΛΑΖΟΠΟΥΛΕ!!!...ΜΕΓΑΛΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕ ΑΡΧΕΤΥΠΩΝ!ΠΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ...)


****COPYRIGHT ATMA

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 08:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ Αν νομίζεις ότι είμαι κάποιο φιλαράκι σου, η κάποιος που τον ξέρεις γελιέσαι, ούτε 2 εβδομάδες δεν έχει που ανακάλυψα το μέρος sorry.

XM......ALVANE,DEN EISAI KAPIOS FILARAKOS MOU ALA MELOS TOU FORUM
EISAI!! KOVW TO KEFALI MOU....

ASE FILE.....TI NOMIZEIS OTI KANOUME EDO,,,,GARIDES VOSKOUME...


Α=Ω


Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 05/04/2003 08:23:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 09:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΗ Η "ΑΓΑΝΑΧΤΗΣΗ" ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΕΛΛΗΝΑΣ Ο ΜΑΓΚΑΣ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΣ ΔΗΛΑΔΗ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΝ "ΑΠΑΙΣΙΑ" ΤΩΝ ΑΛΒΑΝΩΝ!ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΜΩΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ Π.Χ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 50 ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ ΑΦΙΣΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΑΝ "ΕΛΛΗΝΕΣ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ" ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΑΓΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΤΟΥΡΚΙΚΑ Κ.Τ.Λ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΡΕΥΝΑ ΜΑΓΚΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΞΕΝΟΙ (ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ)ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!ΕΠΙΣΗΣ,ΕΛΛΗΝΑ, ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ 4.000.000 ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝΞΑΝΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΤΡΙΔΑ!!ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ,ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ,ΓΕΩΓΡΑΦΟΙ,ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ Κ.Τ.Λ ΑΛΛΑ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΑ ΚΑΠΝΑ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Η ΣΤΙΣ ΕΛΛΙΕΣ ΤΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ;ΕΦΟΣΟΝ Ο ΚΑΘΕ TRENDY ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ "KINKY" ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ..Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΓΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΟΡΕΣΤΕΙ ΑΠΟ -ΜΗ ΑΓΡΟΤΕΣ-!ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ..
Υ.Γ:ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 22:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλβανός οικονομικός μετανάστης στην Ελλάδα ονόματι Λουάν Τζούλις...
Επάγγελμα: Κηπουρός...
Εκδόθηκε πρόσφατα μία μικρή ποιητική του συλλογή από τις Εκδόσεις Καστανιώτη με τίτλο
"Μυρίζω Μήλο"

Διαβάστε το...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bubu
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 12:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέφτομαι μερικές φορές...τι ενοχλεί τον κόσμο περισσότερο...? Μία ληστεία ή μία ληστεία που έκανε ένας αλβανός. Ένα ξεκαθάρισμα λόγαριασμών ή ένα ξεκαθάρισμα λογαριασμών που έγινε από την αλβανική μαφία?
Μήπως τελικά θέλουμε τα δικά μας δικά μας και τα δικά τους δικά μας. Μήπως εκμεταλευτήκαμε συνειδήσεις και όταν αυτές αφυπνήστηκαν ζήτησαν σεβασμό και μεις δείξαμε αλαζονεία? Εγκλήματα γίνονται παντού ας σκεφτούμε όμως τα καθημερινά μικρά εγκλήματα που μας έκαναν συνένοχους μίας συμπεριφοράς. Πριν λοιπόν καταδικάσουμε ας σκεφτούμε με αγάπη ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2003, 13:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Δημήτριε έχω κάτι έχω ακούσει για τις έρευνες αυτές πραγματικά κάτι τέτοιο θα ήταν έξω από κάθε φαντασία!!!


Υ/Γ Δώσε χαιρετίσματα στον αδερφό σου τον γιατρό και στον mini πύργο του Eifel( δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά...)


Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 14:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν μέρει έχεις δίκιο αλλα οχι σε ολα.Δέν ξέρω τι έχουν γράψει οι άλλοι γιατί ειναι πολλά μηνύματα και μόνο λίγα διάβασα.
Πρώτα πρώτα η Ελλάδα δεν είναι πόλη.Οι Αλβανοί σαν λαός δεν είναι και ο καλύτερος αλλά μήπως είναι ο Αμερικάνος;
Παντού υπάρχουν αυτά.Η Αμερική έχει τους Μεξικάνους η Ρωσία εχει αυτούς απο το Αφγανιστάν η τους Τσετσένους ο Καναδάς τους ινδιάνους η Ισπανία τους Βάσκους οι Τούρκοι τους Κούρδους κοκ.
Όπως εμείς πάμε Αμερική η Γερμανία για κάτι καλύτερο έτσι κι'αυτοί ήρθαν εδώ.
Προσωπικά δεν τους πάω και πολύ αλλά υπάρχουν και Αλβανοί που είναι οικογενειάρχες και ήρθαν μόνο για δουλειά και είναι πολύ εντάξει με εμάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 15:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Αμερική έχει τους Μεξικάνους η Ρωσία εχει αυτούς απο το Αφγανιστάν η τους Τσετσένους ο Καναδάς τους ινδιάνους η Ισπανία τους Βάσκους οι Τούρκοι τους Κούρδους κοκ.

Αυτό το επιχείρημα σου είναι τελείως λάθος. Η Αμερική καταπιέζει η ίδια το Μεξικό καθώς και τις χώρες της Λατινικής Αμερικής, Το Αφγανιστάν ήταν σε πόλεμο με την Ρωσία για καιρό, οι Ινδιάνοι είναι ο παραγματικός πληθυσμός της Αμερικής που σφαγιάστηκε και τέλος οι Βάσκοι και οι Κούρδοι είναι λαοί που ενώ θα έπρεπε να έχουν πατρίδα και ανεξαρτησία τα κράτη που τους εξουσιάζουν δεν τους αφήνουν. Με τους Αλβανούς δεν συμβαίνει τίποτα από όλα αυτά. Αντιθέτως μας καταπιέζουν την δική μας μειονότητα στην Β.Ήπειρο.

Υ.Γ. το σχόλιο μου είναι καλοπροαίρετο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 16:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Wolffaced"

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά εγώ το είπα αυτό απο την άποψη οτι πχ ο Αμερικάνος τα έχει με τους Μεξικάνους γιατί κλέβουν, ληστεύουν κα.
Ο Ισπανός για τους Βάσκους γιατί τρομοκρατούν όπως και οι Τσετσένοι τους Ρώσους.Τέλος πάντων τα είπα αυτά για να καταλήξω πως σχεδόν κάθε λαός έχει και κάποια μειονότητα όπου μ'αυτήν έχει προβλήματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 18:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.
ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΚΡΑΤΟΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΔΙΩΚΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΕΣΤΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ.
ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΓΡΟΙ,ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ,ΤΟΥΡΚΟΙ,
ΑΡΑΒΕΣ,ΡΩΣΟΙ,ΡΟΥΜΑΝΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΠΑΝΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.
ΕΒΛΕΠΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΤΗ RAI1 ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΕΙΧΕ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙ
ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑΝ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΤΟ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΤΟΠΙΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ,ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ
Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝ ΞΕΝΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 18:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ

Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΩΝ ΑΛΒΑΝΩΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ(ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ).

Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
10 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΤΗΝΩΝ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ
ΜΑΖΙΚΑ.Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 20:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
10 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΤΗΝΩΝ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ
ΜΑΖΙΚΑ.Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.

νομίζω πως καλύτερα θα έπρεπε να γράψεις, οι οικονομικές επιχειρήσεις των μεγαλοεπιχειρηματιών βελτιώθηκαν. Για τον απλό κοσμάκι δεν βελτιώθηκε τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 09:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Μου είπαν ότι χθες (18.03.2004) στην εκπομπή της Τατιάνας Στεφανίδου (η οποία παρεμπιπτόντως δεν είναι στην εκπομπή λόγω γέννας, αλλά την συντονίζει κάποιος άλλος) βγήκε ο (ή τέλος πάντων κάποιος) εκπρόσωπος των Αλβανών που διαμένουν στην Ελλάδα και είπε εν ολίγοις:

«Μα θέλει και ρώτημα αν είμαστε καλύτεροι από τους Έλληνες?! Σας παίρνουμε τις δουλειές σας και κρατάμε τη σημαία σας! Τι άλλο θέλετε???!!»

Παρακαλώ υπάρχει κάποιος που να είδε αυτό το απόσπασμα της εκπομπής και αν ναι, έχει την καλοσύνη να ενημερώσει αν όντως ειπώθηκαν αυτά τα λόγια?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε πληροφόρηση.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 13:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο καλό που έχει αυτή η φυλή είναι ότι δεν "παράγει"ομοφυλόφιλους.
Αρκετά καθαροί από την πλευρά αυτή.
Φυσικά υπάρχουν οι κωλομπαράδες,αλλά αυτοί υπάρχουν λόγω της ταυτόχρονης ύπαρξης αρκετών ψυχανώμαλων Ελλήνων.
Κατά τ'άλλα,είναι πολύ χαμηλού IQ,στην πλειοψηφία τους πάντα,ενώ όσο μίσος βγάζουν για την Ελλάδα,προέρχεται από κόμπλεξ,ζήλεια,στέρηση κλπ.
Δεν είναι τυχαίο που την πέφτουν σε όλες τις γυναίκες -και που σίγουρα αυτό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα για κάθε κοπέλλα.
Όπως δεν είναι τυχαίο που το όνειρό τους είναι να δουλέυουν σα σκυλιά και να μην αφήνουν ΤΙΠΟΤΑ από τα έσοδά τους στην Ελλάδα.
Δεν διατείνομαι ότι εμείς,οι Έλληνες,τη στιγμή αυτή είμαστε σε ανώτερο επίπεδο ύπαρξης από τους Αλβανούς.
Το μόνο που λέω είναι ότι η φυλή αυτή,επί σειρά ετών εντελώς αποκλεισμένη από οποιαδήποτε πρωτοπορία και αλλαγή,υποχρεωτικά πρέπει να φάει ΠΟΛΛΑ ψωμιά ακόμα,για να φτάσει έστω τους Τούρκους ή κάτι ανάλογο.
Για την Ελλάδα δεν το συζητάμε.Τσιράκι ήταν ,τσιράκι θα παραμείνει και γι'αυτό θα είναι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο,"μέσα" στις εξελίξεις.
Κι ένα παράδειγμα,μικρό,προσωπικό,αλλά που σ'εμένα "είπε" πολλά.
Ο πατέρας μου δουλεύει οικοδομή κι εγώ είμαι μαζί του τα τελευταία χρόνια.
Στη δουλειά είχαμε προσλάβει έναν ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΗ Αλβανό,περίπου το 1995 είχε γίνει αυτό και ο οποίος έμεινε μαζί μας(στη δουλειά πάντα) για περίπου τρία χρόνια.
Η μάνα μου μαγείρευε όλο αυτό το διάστημα φαγητό για δύο οικογένειες.Τη δική μας και την άλλη,την Αλβανική.
Όσα ρούχα δεν μας έκαναν πια,τα δίναμε στα παιδιά τους,όχι από συμπόνοια,αλλά για να μην πάνε χαμένα(το Lacoste φοριέται και μετά από 20 χρόνια).
Με το γιο του έβγαινα έξω πολύ συχνά,γιατί απλά το παιδί δεν είχε παρέες.
Και άλλα πολλά κάναμε γι'αυτούς.
Όταν λοιπόν ο πατήρ Αλβανός είπε ότι φεύγει μόνιμα για την Κρήτη,με όλη την οικογένειά του μαζί,λυπηθήκαμε.
Στη δουλειά χαναμε ένα δουλευταρά και στην προσωπική μας ζωή,μια οικογένεια με την οποία πιστεάυαμε ότι είχαμε γίνει φίλοι.
Αμ δε.
Ένα πρωινό,ο πατέρας μου έντρομος διαπίστωσε ότι τα εργαλεία από το αμάξι που χρησιμοποιύμε,είχαν κάνει φτερά(οικοδομικά εργαλεία,που κοστίζουν).
Ύστερα από καταγγελία και έρευνα,η αστυνομία συνέλαβε τον δράστη.
Μήπως θέλετε να σας πω και ποιος ήταν?
Αυτά τα έγραψα για δύο λόγους.
Ο ένας είναι ότι θέλω ν'αποδείξω ότι και σήμερα υπάρχουν Έλληνες που ευχαρίστως δουλεύουν οικοδομή.
Και ο άλλος είναι για να σας δώσω ένα μήνυμα.Ποτέ μην εμπιστεύεστε ένα φίδι.
Πείτε με όπως σας αρέσει,αλλά εγώ ρατσιστής δεν είμαι.ΓΙΝΟΜΑΙ.
Και υπάρχουν χίλιοι λόγοι γι'αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 13:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε την διάθεση να εκχωρήσουμε στον καθένα οτιδήποτε δικαίωμα
μας κατέβει.
Επικαλούμενοι δήθεν πανανθρώπινες αξίες , Χριστιανικές αντιλήψεις, ή δήθεν αίσθηση δικαίου, καταντήσαμε να γίνουμε εχθροί του ίδιου μας του εαυτού.
Πιστεύουμε ότι όλα είναι υπό συζήτηση και διαπραγμάτευση με τον καθένα Αλβανό ή Βούλγαρο , ή οτιδήποτε.
Αποκτήσαμε περίεργες αντιλήψεις περι ιδιοκτησίας , ασφάλειας και αξιοπρέπειας . Είμαστε έτοιμοι να δώσουμε και το σπίτι μας επειδή κάποιοι (αποδεδειγμένα εχθροί της Ελλάδας) είναι φτωχοί και επειδή είναι απλά άνθρωποί.
Θύματα της προπαγάνδας της "νέας εποχής" χάνουμε το ίδιο το ένστικτο της αυτοσυντήρησης.
Δεν εννούμε να καταλάβουμε ότι οι μετανάστες εξ ομόρων χωρών αποτελούν τεράστιο κίνδυνο για τα κυριαρχικά δικαιώματα της χώρας μας.
Τρώμε όλη την τούρτα και εμείς διαφωνούμε για το κερασάκι.
Η Ελλάδα θα γίνει Κόσοβο , αλλά δυστυχώς λίγοι είναι αυτοί που ιδρώνει το αυτάκι τους εδώ μέσα. Το Ουρόσεβατς θα μεταφερθεί εντός συνόρων . Ας πάψουν κάποιοι απο μας να εκφράζονται φιλοαλβανότεροι των Αλβανών . Είναι τελικά θέμα αξιοπρέπειας , και ουδόλως αφορά ανθρωπιστικά θέματα . Και αναφέρομαι ιδιαίτερα στους Αλβανούς διότι ιστορικά μόνο ζημιές έχουμε πάθει απο αυτούς , και τώρα προς χάριν της 1% αύξησης του εθνικού εισοδήματος εκχωρούμε κάθε ασφάλεια και ηρεμία.
Άλλοι μας επέβαλαν το άνοιγμα των συνόρων , και το ξέρουμε πολύ καλά αυτό. Είναι οι ίδιοι οι οποίοι μας προπαγανδίζουν για ανθρωπισμούς και "δικαιοσύνες" για να κάμψουν τις αντιστάσεις μας .
Καί απ`ότι βλέπω το κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 16:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΥΤΟΣ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? ΗΡΘΕ, ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙ ΕΦΥΓΕ. ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Η ΤΑΔΕ ΦΥΛΗ ΚΑΛΗ, Η ΤΑΔΕ ΚΑΚΗ? ΜΗΠΩΣ ΑΠΟΚΤΟΥΜΕ Ι.Q. ΣΑΝ ΜΑΡΟΥΛΙΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ? ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΛΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ, ΔΙΟΤΙ Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΚΑΘΟΡΙΣΤΟ ΚΙΝΔΥΝΟ? ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΣΑΝ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΚΡΕΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΛΑΜ, ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΚΡΕΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΟΥΝ.


quote:
To thema pou thelo na thixo ine oi metanastes stin ellada kai i simperifora toys. siggekrimena thelo na miliso gia auti tin axaristi, barbari kai apolitisti fili toys albanoys.
Den mporo na anexto alo tin apesia simperifora tous apentanti se mia xora poy stin arxi toys dextike me simponia kai ayti to mono poy exoyn kani ine na mas enoxloyn sinexia me diaforoys tropoys. Den me niazi ti lei to kratos kai pia ta simferonta toy apo tin isodo toys (ta opoia an ta skeftite ligo ine papa pola). Me treleni na blepo aytes tis ilithies fatses sto dromo kai to axrio kamaki poy kanoyn se opoia kopela brethi mprosta toys ane3artitos ilikias. den iparxi pia kanena simio sto opio mporis na pas kai na niosis oti ise sti xora soy. opoy kai na stathis akoys ayti tin apesia glossa toys kai ta ekneyristika spasta ellinika toys. Den xero ti gnomi exete eseis gia ayta alla 8a i8ela poli na ma8o posos kosmos exi tin idia aganaxtisi me mena kai an kapia stigmi 8a mporoysame na kanoyme kati gia na toys xefotothoyme. re gamoto i ellada mas ine poli omorfi poli kai ine krima na tin blepo na metatrepete se epektasi tis albanias.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΛΛΗ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 16:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απο σελίδα1 η μαμά τερέζα είναι σκοπιανή όχι αλβανίδα.

Το τι έχουν οι αμερικάνοι με τους μεξικανούς είναι θέμα που δεν εξαντλείται από αμερικάνικες ταινίες. Εκτός και αν είμαστε ο ορισμός του μονοπλευρισμού.

Αναφερόμαστε στους Αλβανούς είτε σαν "τους φονιάδες/λήσταρχους/άξεστους" ή ως τους "κακόμοιρους χειρωνάκτες" Παραβλέπουμε το γεγονός ότι τα ΑΤΜ (μηχ. αυτομ. ανάληψης) "μιλάνε" πέον αλβανικά. Σε μερικά χρόνια πιθανόν να υποβάλλουμε τα βιογραφικά μας σε εταιρίες που διοικούνται από αλβανούς και να στέλνουμε τα παιδιά μας σε φροντιστήρια αλβανικών "για να εξασφαλίσουν το μέλλον τους".
Μήπως το θέμα έχει να κάνει με το "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, επειδή είναι καλύτερη"; Μπορεί η ιστορία να μας έχει κάψει στο αλβανικό, αλλά πόσοι απ'τους καθημερινούς έλληνες που αντιτίθενται στη μετανάστευση γνωρίζουν την ιστορία; Και κατά πόσο μπορεί η ιστορία να σου γεμίσει το στομάχι ή να σου αγοράσει ένα 4x4; Μήπως αυτοί που μπήκαν νύχτα και ξεκίνησαν, όχι απ'το μηδέν, αλλά απ'το -10 έχουν ήδη αρχίσει να μας αφήνουν πίσω; Στις μικρές κοινωνίες ο μέσος αλβανός εργάτης έχει περισσότερα απο το μέσο σκυλά, δανειολήπτη έλληνα. Μήπως διακρίνουμε αυτά, το ρίχνουμε στην ξεφτίλα και μας ξυπνάει ενστικτωδώς ο εθνικισμός; Μήπως ενδόμυχα το ένστικτο δεν είναι άλλο απ'αυτό της επιβίωσης; Ναι, όπως πάμε, θα μας φάνε, άλλα όχι νύχτα απο μαχαιριά στην ομόνοια αλλά μέρα μεσημέρι, με το γάντι και με το γράμμα του νόμου.

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy