ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 01:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Dark Eternity, αυτά που περιγράφεις αναφέρονται στην γνωστική διδασκαλία,μπορεί να σε φωτίσει καλύτερα ο ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ,ή μπορείς να διαβάσεις παλιότερα του πόστ.

Πάντως η αγνότητα είναι αυτή που ανοίγει όλους τους δρόμους,γιατί η γνώση που θα εισέλθει στο νοητικό σου σώμα και μετά στον εγκέφαλό σου,είναι ανώτερης ποιότητας στην δόνηση της. Αν είσαι αγνός,τότε μπορείς να αποκτήσεις τις ανώτερες δονήσεις.Αν όμως τρέχεις απο εδώ και απο κεί για να ικανοποιήσεις τα εγώ σου,τότε βρίσκεσαι σε πολύ χαμηλή δόνηση και είναι αδύνατο να καταλάβεις κάτι το ανώτερο,είναι αδύνατο να γίνεις δεκτικός σε αυτήν.

Είναι δηλαδή μια φυσική διαδικασία,"θέλεις την δύναμη ανελαβε πρώτα την ευθύνη",δεν είναι του τύπου: γίνε καλό παιδί και θα σου πάρω γλυφιτζούρι.Είναι κατι απαραίτητο.

Είναι απαραίτητο γιατί εσωτερικά μεταφράζεται σε ενέργεια,όλα μεταφράζονται σε ενέργεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2011, 17:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια σημερα το μεσημερι ειχα πεσει να κοιμη8ω οσπου καποια στιγμη ενω ημουν ετοιμη να κοιμη8ω (δεν κοιμομουν ακριβως αλλα ενιω8α οτι εβλεπα ενα ονειρο) ξαφνικα τινα3α το ποδι μου. Ενιωσα οτι μπουρδουκλο8ηκαν και παραλιγο να πεσω.. Να σημειωσω πως πιο πριν σκεφτομουν διαφορα σχετικα με την αστρικη προβολη...

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ψυχεδελικ
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 20:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σημειωσω πως πιο πριν σκεφτομουν διαφορα σχετικα με την αστρικη προβολη...


Και; Τι έγινε μετά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 01:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου πω εγω τι εγινε μετα ?
Λοιπον καταρχην καλησπερα σας.
Και στη συνεχεια να σας ρωτησω = Ποιος ο λογος που σκατε για αυτη την αστρικη προβολη ?
Τι θα σας δωσει ΠΙΑ ? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ?
Μηπως θα σας δωσει αυτο που μας εδωσε ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ?
Την φωτια στο πνευμα ?
Το μηλο στο στομα ?
Μηπως , λεω τωρα εγω , εχει σχεση ο ΟΦΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ?
Ο ΣΑΜΑΕΛ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ , λεω εγω τωρα.
Και μην με πειτε τωρα σκοταδιστη και αλλες παπαρ...ες!
Ετσι το λεω για να κουνησω λιγακι τη συζητηση.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΡΟΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.
Και αυτων που την προωθούν!
Εχω αναφερθει παλια με δυναμη για τις ιδεες μου εαν ανατρεξετε θα τις βρειτε.
Δεν ειμαι εκτος θεματος να ξερετε,ομιλω για την αστρικη προβολη και για τους λογους που καποιος ισως πρεπει να ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
Καποτε ειχα δυναμη και ορεξη να γραφω με παθος.
Ομως 2 χρονια τωρα το κλιμα γυρω μου με εκανε κομματια και δεν εχω κουραγιο να πω πολλα.
Φιλε σκεψου οτι ζεις μια ζωη με χαρα και πονο, με δυναμη και με ηρεμια.
ΖΗΣΤΗΝ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΛΟΓΟ ΙΣΩΣ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ , ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ.
Τωρα οι αλλοι ολοι μας να το κανουμε ντε και καλα με το ζορι , να το κυνηγαμε να το αναζηταμε , οπα ρε συ κιολας , μη σωσω και το καταφερω , μη σωσω και το πετυχω.
ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΣ . ΟΚ?
Αντε καλο βραδυ και καλο κουραγιο μας.


Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ψυχεδελικ
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 06:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
cody30 Ποιος ο λογος που σκατε για αυτη την αστρικη προβολη ? Τι θα σας δωσει ΠΙΑ ? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ?

Θα έλεγα καθαρά από περιέργεια. Δεν είμαι σε θέση να διακρίνω αν αυτό το κίνητρο που λέω εγώ περιέργεια έχει σχέση με αυτά τα εγώ ή ψυχικά ελαττώματα που είπαν κάποιοι προηγουμένως.


quote:
cody30 ΖΗΣΤΗΝ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΛΟΓΟ ΙΣΩΣ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ , ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ.

Εντάξει. Συμφωνώ ότι δεν οδηγούν πουθενά οι ιδεοληψίες αυτού του είδους.Το πιθανότερο είναι να μην τα καταφέρω. Από κει και πέρα θα προσπαθήσω αρχικά να αυξήσω το διάστημα που βρίσκομαι σε κάποια σχετική επαγρύπνηση κατά τη διάρκεια της ημέρας, αλλά εάν δεν αλλάξει και ποτέ ο τρόπος που αντιλαμβάνομαι την πραγματικότητα, ντάξει, τι να γίνει, ήταν άλλωστε το πιθανότερο. Καλύτερα όμως να μην μιλάω άλλο για μένα. Καληνύχτα και καλή δύναμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 21:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σου πω εγω τι εγινε μετα ?
Λοιπον καταρχην καλησπερα σας.
Και στη συνεχεια να σας ρωτησω = Ποιος ο λογος που σκατε για αυτη την αστρικη προβολη ?
Τι θα σας δωσει ΠΙΑ ? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ?
Μηπως θα σας δωσει αυτο που μας εδωσε ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ?
Την φωτια στο πνευμα ?
Το μηλο στο στομα ?
Μηπως , λεω τωρα εγω , εχει σχεση ο ΟΦΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ?
Ο ΣΑΜΑΕΛ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ , λεω εγω τωρα.
Και μην με πειτε τωρα σκοταδιστη και αλλες παπαρ...ες!
Ετσι το λεω για να κουνησω λιγακι τη συζητηση.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΡΟΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.
Και αυτων που την προωθούν!
Εχω αναφερθει παλια με δυναμη για τις ιδεες μου εαν ανατρεξετε θα τις βρειτε.
Δεν ειμαι εκτος θεματος να ξερετε,ομιλω για την αστρικη προβολη και για τους λογους που καποιος ισως πρεπει να ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
Καποτε ειχα δυναμη και ορεξη να γραφω με παθος.
Ομως 2 χρονια τωρα το κλιμα γυρω μου με εκανε κομματια και δεν εχω κουραγιο να πω πολλα.
Φιλε σκεψου οτι ζεις μια ζωη με χαρα και πονο, με δυναμη και με ηρεμια.
ΖΗΣΤΗΝ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΛΟΓΟ ΙΣΩΣ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ , ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ.
Τωρα οι αλλοι ολοι μας να το κανουμε ντε και καλα με το ζορι , να το κυνηγαμε να το αναζηταμε , οπα ρε συ κιολας , μη σωσω και το καταφερω , μη σωσω και το πετυχω.
ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΣ . ΟΚ?
Αντε καλο βραδυ και καλο κουραγιο μας.

Εφοσον εχεις τετοια αποψη για την αστρικη προβολη οκ το δεχομαστε αλλα απο κει και περα εμεις μπορουμε να δει3ουμε οσο ενδιαφερον 8ελουμε. Δεν μπορει να ερ8ει ο ΚΑΘΕΝΑΣ να μας πει να μην ασχολουμαστε (τζαμπα κοπος)..
Δεν ανοχλουμε κανεναν αλλωστε..


Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 21:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Να σημειωσω πως πιο πριν σκεφτομουν διαφορα σχετικα με την αστρικη προβολη...


Και; Τι έγινε μετά;




Την ωρα που μισο κοιμομουν αλλα στο μυαλο μου η3ερα πως ημυν 3υπνια ειδα πως ανεβαινα ενα σκαλοπατι και εκεινη τη στιγμη τιναχτηκε το ποδι μου και τρομα3α λιγο.. Μετα το συνδιασα με την αστρικη προβολη.. Αν και δεν νομιζω να εχει καποια σχεση..


Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 23:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
greeneyes
Την ωρα που μισο κοιμομουν αλλα στο μυαλο μου η3ερα πως ημυν 3υπνια ειδα πως ανεβαινα ενα σκαλοπατι και εκεινη τη στιγμη τιναχτηκε το ποδι μου και τρομα3α λιγο.. Μετα το συνδιασα με την αστρικη προβολη.. Αν και δεν νομιζω να εχει καποια σχεση..

Εχει μεγάλη σχέση...
Αυτό το τίναγμα ήταν που δεν μπόρεσες να συνεχίσεις.
Σε αυτό το σημείο την πατάνε οι περισότεροι.
Προσπάθεια και συνειδητότητα χρειάζεται,ωστε στην κατάλληλη
στιγμή που θα γίνει το τίναγμα,να προχωρήσεις και οχι να
επιστρέψεις στο φυσικό σώμα.

Χαλαρά όμως και χωρίς απογοητεύσεις,με υπομονή και σωστή σκέψη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 15:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
greeneyes
Την ωρα που μισο κοιμομουν αλλα στο μυαλο μου η3ερα πως ημυν 3υπνια ειδα πως ανεβαινα ενα σκαλοπατι και εκεινη τη στιγμη τιναχτηκε το ποδι μου και τρομα3α λιγο.. Μετα το συνδιασα με την αστρικη προβολη.. Αν και δεν νομιζω να εχει καποια σχεση..

Εχει μεγάλη σχέση...
Αυτό το τίναγμα ήταν που δεν μπόρεσες να συνεχίσεις.
Σε αυτό το σημείο την πατάνε οι περισότεροι.
Προσπάθεια και συνειδητότητα χρειάζεται,ωστε στην κατάλληλη
στιγμή που θα γίνει το τίναγμα,να προχωρήσεις και οχι να
επιστρέψεις στο φυσικό σώμα.

Χαλαρά όμως και χωρίς απογοητεύσεις,με υπομονή και σωστή σκέψη.




Αλη8εια λες να ητανε σαν αστρικη προβολη? :D Προσπα8ω καιρο να το πετυχω ομως δεν μπορω να συγκεντρω8ω.. Αυτα που λενε να 3απλωνουμε με τα χερια διπλα για να χαλαρωσουμε.. εγω δεν βολευομαι ετσι!! Και ποτε δεν κοιμαμαι ετσι! Παντα 3απλωνω πλαγια και μαζευω τα ποδια μου! Ετσι νιω8ω πιο 3εκουραστη. Αρα δεν μπορω να χαλαρωσω λογω της στασης μου..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2011, 23:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
greeneyes

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη στάση για το αστρικό ταξίδι.
Οπως βολεύεται ο καθένας,σε οποια στάση,χαλαρώνει.
Αυτοί που διατείνονται συγκεκριμένες στάσεις και δίαιτες και
διάφορα άλλα τέτοια φαιδρά,ειναι απλώς απατεώνες.

Συνέχισε χωρίς απογοήτευση και χαλαρά.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2011, 01:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

greeneyes

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη στάση για το αστρικό ταξίδι.
Οπως βολεύεται ο καθένας,σε οποια στάση,χαλαρώνει.
Αυτοί που διατείνονται συγκεκριμένες στάσεις και δίαιτες και
διάφορα άλλα τέτοια φαιδρά,ειναι απλώς απατεώνες.

Συνέχισε χωρίς απογοήτευση και χαλαρά.




Αχ χαιρομαι! Μου δινεις δυναμη να συνεχισω!!
8α σου πω νεα συντομα για το πως τα παω!!!!

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lolo
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2011, 20:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα.
Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν ατομα που εχουν βρεθει σε αστρικο χωρο μαζι με καποιον γνωστο τους. Γινεται να ταξιδεψουν καποιοι μαζι η να βρεθουν στον ιδιο 'χωρο';

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2011, 20:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα.
Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν ατομα που εχουν βρεθει σε αστρικο χωρο μαζι με καποιον γνωστο τους. Γινεται να ταξιδεψουν καποιοι μαζι η να βρεθουν στον ιδιο 'χωρο';




Νομιζω πως γινεται. Εχω διαβασει πως αν το κανεις με παρεα μπορειτε να κανετε αστρικη προβολη και να βλεπετε ο ενας τον αλλον. Αν ομως κανεις εσυ μονος και τον δεις αυτος δεν 8α το 8υμαται.

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lolo
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2011, 22:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ηταν ενδιαφερον να μας μιλησουν καποιοι γι αυτο αν το εχουν επιχηρησει κι εχουν βρεθει στον ιδιο χωρο μαζι, συνειδητα. θα μπορουσε να αποτελει ακομα και αποδειξη για την υπαρξη αυτων των διαστασεων. αν οχι αποδειξη ισως μια πιο αντικειμενικη οπτικη. σταματηστε να κανετε αστρικα ταξιδια μονοι σας κ ξεκινηστε τα μαζι με αλλους! καπου διαβασα οτι μπορεις να κανεις ακομα και ερωτα με καποιον. καποιο ειδος ερωτα εν πασει περιπτωσει... :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2011, 23:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα ηταν ενδιαφερον να μας μιλησουν καποιοι γι αυτο αν το εχουν επιχηρησει κι εχουν βρεθει στον ιδιο χωρο μαζι, συνειδητα. θα μπορουσε να αποτελει ακομα και αποδειξη για την υπαρξη αυτων των διαστασεων. αν οχι αποδειξη ισως μια πιο αντικειμενικη οπτικη. σταματηστε να κανετε αστρικα ταξιδια μονοι σας κ ξεκινηστε τα μαζι με αλλους! καπου διαβασα οτι μπορεις να κανεις ακομα και ερωτα με καποιον. καποιο ειδος ερωτα εν πασει περιπτωσει... :)




Wow! Δεν ειναι κ ασχημο ετσι?? Οντως ειναι ενδιαφερον... Εγω αν το καταφερω να κανω αστρικη προβολη 8α η8ελα να κανω με καποιον/α φιλο/η μου..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lolo
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2011, 12:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντως.. κι εγω η καψερη στο σταδιο τιναγμα ειμαι αγαπημενη greeneyes..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2011, 13:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παντως.. κι εγω η καψερη στο σταδιο τιναγμα ειμαι αγαπημενη greeneyes..




Χαχαχα.. εγω οταν χαλαρωνω με παιρνει ο υπνος..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lolo
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2011, 13:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασα κατι για το συστημα της πολυδιαστατικης μαγειας του Charles Reese (Ebony Anpu). Εχει να κανει με τα 22 γραμματα του εβραικου αλφαβητου και την ιουδαικη καμπαλα. συμφωνα με αυτο αν οραματιστεις ενα ενα τα γραμματα (ή τις αντιστοιχες καρτες της μεγαλης αρκανας ταρω ή δημιουργωντας με το νου βημα-βημα τον hypercube -ολα αυτα συνδεονται) ανοιγει το υποσυνειδητο κι ερχεσαι σε επαφη με παραλληλες διαστασεις. μου θυμιζει κατι απο αστρικο ταξιδι. αν και ολο αυτο το πανηγυρι μοιαζει ιδιαιτερα φανταστικο αρκετοι ισχυριζονται οτι εχουν βιωσει αυτο το μυστηριο αστρικων πυλων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2011, 15:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διαβασα κατι για το συστημα της πολυδιαστατικης μαγειας του Charles Reese (Ebony Anpu). Εχει να κανει με τα 22 γραμματα του εβραικου αλφαβητου και την ιουδαικη καμπαλα. συμφωνα με αυτο αν οραματιστεις ενα ενα τα γραμματα (ή τις αντιστοιχες καρτες της μεγαλης αρκανας ταρω ή δημιουργωντας με το νου βημα-βημα τον hypercube -ολα αυτα συνδεονται) ανοιγει το υποσυνειδητο κι ερχεσαι σε επαφη με παραλληλες διαστασεις. μου θυμιζει κατι απο αστρικο ταξιδι. αν και ολο αυτο το πανηγυρι μοιαζει ιδιαιτερα φανταστικο αρκετοι ισχυριζονται οτι εχουν βιωσει αυτο το μυστηριο αστρικων πυλων.




Μμ.. που το διαβασες? Ακουγεται ενδιαφερον..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 15:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει οσο ποιο απλα γινεται πως θα καταφερω να βγω απ'το σωμα μου και να κανω αστρικη προβολη συνειδητα???

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει οσο ποιο απλα γινεται πως θα καταφερω να βγω απ'το σωμα μου και να κανω αστρικη προβολη συνειδητα???

Never give up without a fight.


Και εγω αυτο αναρωτιεμαι!! Θελω να το κανω...

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 20:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει οσο ποιο απλα γινεται πως θα καταφερω να βγω απ'το σωμα μου και να κανω αστρικη προβολη συνειδητα???

Never give up without a fight.


Οσο πιο απλα γινεται??!!!
Να σου εξηγησω απλα το εξης:Υπαρχουν αυτοι που βγαινουν στο αστρικο χωρις να το εχουν σκεφτει ποτε ή ουτε καν να το θελήσουν(μη με ρωτας πως γιατι δεν υπαρχει απαντηση) και υπάρχουν και αυτοι που μπορει να κανουν και χρόνια προσπάθειες μέσα από ειδικές τεχνικές κλπ.και να μην το καταφέρουν ποτέ!!
Τυχερα ειναι αυτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_Goddess
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2011, 18:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας, χθες προσπάθησα για πρώτη φορά να κάνω αστρική προβολή. Αφού αφέθηκα εντελώς, κάποια στιγμή ένιωθα πολύ βαρύ το σώμα μου, ενώ προσπαθούσα να βγώ από το σώμα μου από το τρίτο μάτι ένιωθα κάτι να με τραβάει συνεχώς πίσω, αυτό συνέβαινε αρκετή ώρα. Μετά ξεπέρασα αυτό το στάδιο δεν θυμάμαι να είδα να βγαίνω από το σώμα μου, είχα κλειστά τα μάτια μου, έβλεπα διάφορες εικόνες και πρόσωπα αλλά λίγο παραμορφωμένα. Παράλληλα ένιωθα διάφορα τσιμπήματα στα χέρια μου, στα πόδια μου, στο πρόσωπο μου. Συνέχισα να βρίσκομαι σ' αυτή τη φάση. Τρόμαξα πολύ όταν ένιωσα ένα απίστευτο βάρος λίγο πιο πάνω από το στήθος μου και τότε σταμάτησα και άνοιξα τα μάτια μου. Δεν θα σταματούσα αλλά έχω διαβάσει για τη Μόρα και αμέσως πήγε το μυαλό μου σ' αυτή! Θα προσπαθήσω και απόψε εννοείται. Αλλά θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε για αυτό το βάρος το έχετε νιώσει εσείς στην αστρική προβολή;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_Goddess
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2011, 18:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας, χθες προσπάθησα για πρώτη φορά να κάνω αστρική προβολή. Αφού αφέθηκα εντελώς, κάποια στιγμή ένιωθα πολύ βαρύ το σώμα μου, ενώ προσπαθούσα να βγώ από το σώμα μου από το τρίτο μάτι ένιωθα κάτι να με τραβάει συνεχώς πίσω, αυτό συνέβαινε αρκετή ώρα. Μετά ξεπέρασα αυτό το στάδιο δεν θυμάμαι να είδα να βγαίνω από το σώμα μου, είχα κλειστά τα μάτια μου, έβλεπα διάφορες εικόνες και πρόσωπα αλλά λίγο παραμορφωμένα. Παράλληλα ένιωθα διάφορα τσιμπήματα στα χέρια μου, στα πόδια μου, στο πρόσωπο μου. Συνέχισα να βρίσκομαι σ' αυτή τη φάση. Τρόμαξα πολύ όταν ένιωσα ένα απίστευτο βάρος λίγο πιο πάνω από το στήθος μου και τότε σταμάτησα και άνοιξα τα μάτια μου. Δεν θα σταματούσα αλλά έχω διαβάσει για τη Μόρα και αμέσως πήγε το μυαλό μου σ' αυτή! Θα προσπαθήσω και απόψε εννοείται. Αλλά θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε για αυτό το βάρος το έχετε νιώσει εσείς στην αστρική προβολή;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2011, 03:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σας, χθες προσπάθησα για πρώτη φορά να κάνω αστρική προβολή. Αφού αφέθηκα εντελώς, κάποια στιγμή ένιωθα πολύ βαρύ το σώμα μου, ενώ προσπαθούσα να βγώ από το σώμα μου από το τρίτο μάτι ένιωθα κάτι να με τραβάει συνεχώς πίσω, αυτό συνέβαινε αρκετή ώρα. Μετά ξεπέρασα αυτό το στάδιο δεν θυμάμαι να είδα να βγαίνω από το σώμα μου, είχα κλειστά τα μάτια μου, έβλεπα διάφορες εικόνες και πρόσωπα αλλά λίγο παραμορφωμένα. Παράλληλα ένιωθα διάφορα τσιμπήματα στα χέρια μου, στα πόδια μου, στο πρόσωπο μου. Συνέχισα να βρίσκομαι σ' αυτή τη φάση. Τρόμαξα πολύ όταν ένιωσα ένα απίστευτο βάρος λίγο πιο πάνω από το στήθος μου και τότε σταμάτησα και άνοιξα τα μάτια μου. Δεν θα σταματούσα αλλά έχω διαβάσει για τη Μόρα και αμέσως πήγε το μυαλό μου σ' αυτή! Θα προσπαθήσω και απόψε εννοείται. Αλλά θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε για αυτό το βάρος το έχετε νιώσει εσείς στην αστρική προβολή;



Μολις διαβασα για το βαρος αμεσως αυτη σκεφτηκα την Μορα..! Δεν μου εχει τυχει ποτε αλλα τρομαζω λιγο στη σκεψη.. Η Μορα δεν σ'αφηνει να αναπνευσεις και παραλυεις.. Δεν μπορεις να κουνη8εις και την διωχνεις μονο με προσευχη 3ερω....

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2011, 01:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει μώρα, δεν υπάρχει τίποτα, αυτά είναι προβολές των δικών μας φόβων. no φόβος no μώρα. Αν πια νιώσετε πολύ άβολα στη παρουσία μιας σεξουλιάρας μώρας, επικαλεστείτε τα γνωστά πρόσωπα της θρησκείας μας.

Και για όσους έχουν την απορία για το πώς είναι μια μώρα, σας δίνω μια εικόνα, για να ξέρετε τι σας περιμένει:

Μια δεύτερη εκδοχή, τη περιγράφη κάπως έτσι:

Νομίζω οι παραπάνω εικόνες είναι άκρως κατατοπιστικές και για τον πλέον ερασιτέχνη της αστρικής προβολής.


-Προσέχετε πού πατάτε, κυκλοφορούν μώρες-

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 05/07/2011 01:53:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2011, 13:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα...

πρωσοπικα εκανα 3 προσπαθειες αστρικης προβολης αλλα μονο στην τελευταία τα καταφερα....θα σας τις περιγραψω
η 1η
ηταν μεσημερι κια συγκεντωθηκα στο ταβανι ενω ενιωθα ενα μουδιασμα στα ακρα μου...μετα απο λιγο αρχισα να βλεπω κατα περιεργο τροπο το χρωμα της αυρας μου σε ολο τον χωρο (ενα λαχανι προς το κιτρινο...) τοτε ειπα ''οπ κατι γινεται'' αλλα μετα το μουδιασμα εφτασε μεχρι την κοιλια και τρομαξα υπερβολικα...ετσι κουνηθηκα και επανηλθα...
κρατησε μιση ωρα

η 2η
το ιδιο σκηνικο... συγκεντρωθηκα στο ταβανι μουδιασα υπερβολικα και εβλεπα τα χρωματα της αυρας μου παντου...και τοτε ενιωσα τα γονατα μου να λυγιζουν ενω εγω δεν τα κουνησα και δεν φαινοντουσαν λιγισμενα ηταν στην αρχικη τους θεση...λιγο αργοτερα αρχισε να περναει το μουδιασμα και σηκωσα το κεφαλι μου αλλα το κεφαλι μου ακουμπουσε στο μαξιλαρι αλλα και εβλεπα πιο κοντα τον τοιχο... τοτε ενω ημουν αποφασισμενος ειχα τρομαξει παρα πολυ και κουνηθηκα! επανηλθα λοιπον στην αρχη
διηρκησε 1 ωρα

η 3η δεν ειχε και πολες διαφορες απο την δευτερη αλλα δεν κουνηθηκα ουτε ενα χιλιοστο...εφτασα λοιπον παλι στο σημειο οπου ενιωθα το κεφαλι μου στο κρεβατι αλλα εβλεπα τον τοιχο πιο κοντα και σιγα σιγα αρχισα να συκονομαι ενω ενιωθα οτι ημουν στο κρεβατι εβλεπα πραγματα που δεν τα εβλεπα οταν ημουν στο κρεβατι! τοτε αρχισα να μην νιωθω το κανονικο μου σωμα και να ειμαι με το ψυχικο κουνηθηκα, περπσατησα και ειδα πραγματα μακρια απο το σπιτι μου που φυσικα δεν θα τα εβλεπα απο το κρεβατι μου ουτε με κυαλια...μετα απο λιγο θελησα να γυρισω πισω και ΠΟΥΦ να με παλι πισω στο σωμα μου!

εύχομαι να σας βοηθησα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2011, 16:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλημερα...

πρωσοπικα εκανα 3 προσπαθειες αστρικης προβολης αλλα μονο στην τελευταία τα καταφερα....θα σας τις περιγραψω
η 1η
ηταν μεσημερι κια συγκεντωθηκα στο ταβανι ενω ενιωθα ενα μουδιασμα στα ακρα μου...μετα απο λιγο αρχισα να βλεπω κατα περιεργο τροπο το χρωμα της αυρας μου σε ολο τον χωρο (ενα λαχανι προς το κιτρινο...) τοτε ειπα ''οπ κατι γινεται'' αλλα μετα το μουδιασμα εφτασε μεχρι την κοιλια και τρομαξα υπερβολικα...ετσι κουνηθηκα και επανηλθα...
κρατησε μιση ωρα

η 2η
το ιδιο σκηνικο... συγκεντρωθηκα στο ταβανι μουδιασα υπερβολικα και εβλεπα τα χρωματα της αυρας μου παντου...και τοτε ενιωσα τα γονατα μου να λυγιζουν ενω εγω δεν τα κουνησα και δεν φαινοντουσαν λιγισμενα ηταν στην αρχικη τους θεση...λιγο αργοτερα αρχισε να περναει το μουδιασμα και σηκωσα το κεφαλι μου αλλα το κεφαλι μου ακουμπουσε στο μαξιλαρι αλλα και εβλεπα πιο κοντα τον τοιχο... τοτε ενω ημουν αποφασισμενος ειχα τρομαξει παρα πολυ και κουνηθηκα! επανηλθα λοιπον στην αρχη
διηρκησε 1 ωρα

η 3η δεν ειχε και πολες διαφορες απο την δευτερη αλλα δεν κουνηθηκα ουτε ενα χιλιοστο...εφτασα λοιπον παλι στο σημειο οπου ενιωθα το κεφαλι μου στο κρεβατι αλλα εβλεπα τον τοιχο πιο κοντα και σιγα σιγα αρχισα να συκονομαι ενω ενιωθα οτι ημουν στο κρεβατι εβλεπα πραγματα που δεν τα εβλεπα οταν ημουν στο κρεβατι! τοτε αρχισα να μην νιωθω το κανονικο μου σωμα και να ειμαι με το ψυχικο κουνηθηκα, περπσατησα και ειδα πραγματα μακρια απο το σπιτι μου που φυσικα δεν θα τα εβλεπα απο το κρεβατι μου ουτε με κυαλια...μετα απο λιγο θελησα να γυρισω πισω και ΠΟΥΦ να με παλι πισω στο σωμα μου!

εύχομαι να σας βοηθησα...



Αχχ τελειο!!! 8ελω και εγω να κανω.. 8α το προσπα8ησω 3ανα...

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2011, 19:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη επιτυχια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2011, 02:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλη επιτυχια!




Ευχαριστω! Να ρωτησω.. Ειχες ανοιχτα τα ματια ετσι??

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy