ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 7
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 04:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

quote:

Aitherovamon ξηγήσου.που το ξέρεις ρε?

Είδες πώς περνάει η προπαγάνδα σε μη σκεπτόμενα άτομα?
Το λυπηρό είναι οτι αυτα τα άτομα εχουν δικαίωμα ψήφου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Εγω σκατοφλωρε δεν ψηφισα ποτε τους μαλακες που εφεραν την Ελλαδα εδω που ειναι, καταλαβες??? Χωρις να ξερεις μην λες οτι σου κατεβαινει στο γαμημενο μυαλο σου. Δωσε τηλ οποτε θελεις να τα πουμε απο κοντα να δουμε
ποσο μαγκας εισαι καραγκιοζη. Εγω ειναι Ελληνας καθαρος και τιμω τις παραδοσεις την θρησκεια μου και την πατριδα μου.
Εσυ εισαι ο γιαλαντζι Ελληνας, αλλωστε και οι 300 μαλακες της βουλης αθεοι ειναι και κοτες σαν εσενα. Οταν ειχαμε τον Παπαδοπουλο το χρεος της πατριδας ηταν 0, το επιασες??


Nik,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 04:56:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
demonhunter :
Εγω ειναι Ελληνας καθαρος και τιμω τις παραδοσεις την θρησκεια μου
quote:
Ειπα οτι ειμαι χριστιανος
και την πατριδα μου.


φίλε demonhunter, μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί , διότι το Έλληνας καθαρός(όπως λες) Και το Χριστιανός δεν πανε μαζί.
Γιαυτο αποφάσισε τι είσαι , Έλληνας ή Χριστιανός ( εβραιοελληνας ) ;

Και το " τιμώ την πατρίδα μου " με το είμαι Χριστιανός ( ιστορικά τουλάχιστον) είναι σα να πας να βάλεις μαζί νερό και φωτιά(γίνεται μωρε να συνυπάρξει το νερό με τη φωτιά;) . Ποιο πολύ την προσβάλουν πιστεύω( αυτή είναι η άποψη μου, σαφώς θα υπάρχουν και αντίθετες απόψεις)

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 06:29:28  Εμφάνιση Προφίλ
demonhunter

quote:
Οι ισραηλινες μυστικες υπηρεσιες που μας προιδοποιησαν για επικειμενη εισβολη των Τουρκων στο καστελοριζο

A, δεν το ήξερα ότι σε προειδοποίησαν. Άμα σε ξαναπάρουν τηλέφωνο όμως, πες τους να φέρουν κι ένα τενεκέ φέτα. Απ' την καλή...

quote:
Ναι macedon ελα να βοηθησεις τον αθεο φιλαρακο σου γιατι δεν μπορει μονος, ελατε ολοι μαζι να ειρωνευεστε.

Να, τέτοιος είναι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ... Μόλις δει τον ηλίθιο του χωριού, πάει και τον κοροϊδεύει. Και μετά παίρνει και μένα η μπάλα που απλά ρωτάω για να ενημερωθώ. Αλλά αυτοί οι μισοΑπάτσι έτσι είναι. Τους ξέρω...

quote:
Εγω εχω φιλο απο μεσα και μου το επιβεβαιωσε οτι ειχαν το καστελοριζο περικυκλωμενο.

Ε, τα λένε αυτά! Πού να ξέρει ο άλλος ότι έχεις φίλο μέσα στη MOSSAD? Ρώτα τον και κανά σίγουρο για το στοίχημα... Ξέρουν αυτοί.

quote:
Δεν ειναι τυχαιο οτι και το 1821 χριστιανοι μας απελευθερωσαν,

Το 1827 (και όχι το 1821) μας ελευθέρωσαν οι Μεγάλες Δυνάμεις. Στα λέω με χριστιανικό πνεύμα για να μαθαίνεις τουλάχιστον τα βασικά.

quote:
Δωσε τηλ οποτε θελεις να τα πουμε απο κοντα να δουμε
ποσο μαγκας εισαι καραγκιοζη.

Ώπα, περίμενε. Να πάρω μια στιγμή το ποτό και τα φυστίκια μου... Δε πιστεύω να βάζεις και διαφημίσεις ανάμεσα;

quote:
Αν ησουν πραγματικος Ελληνας θα ηξερες οτι χαρη στον χριστιανισμο αυτη η πατριδα ειναι εννωμενη και λεφτερη σημερα.

Να σε ρωτήσω βρε παληκάρι (υποθέτω ότι είσαι παληκάρι, αν και ενδεχομένως να φέρνεις προς τη Μπάρμπι). Αφού ο εκπρόσωπος των χριστιανών ήταν το Πατριαρχείο και αφού το Πατριαρχείο έλεγε "όποιος πολεμάει το Σουλτάνο, πολεμάει το θεό", πώς διάολο έγινε και ελευθερωθήκαμε από τους χριστιανούς;

quote:
Χρυσαυγητης και ανιστοριτος δεν υπαρχει φιλαρακο, μαλλον εσυ εισαι ανιστοριτος ή σε εχουν λιωσει στην πραπαγανδα.

Καλά, έχει τώρα κάτι βλήματα ... οχτάιντσα (8'')...Θυμάμαι στη Θεσσαλονίκη, πριν χρόνια, στη Χρυσή Αυγή είχε έναν τύπο που τον έβαζαν να βάφει το κτίριο. Τον είχαν βγάλει "Waffen SS" Και δώστου και καμάρωνε...

Αλλά είχαν και τα καλά τους τα παιδιά. Τουλάχιστον τότε, οι Χρυσαυγίτες ήξεραν τα στοιχειώδη ελληνικά. Δεν έγραφαν σαν τουρκαλβανοί λαθρομετανάστες με δυσλεξία... Και δεν ήταν Νεοχαζοί!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 06:32:26  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Είμαι μισός Απάτσι,μισός Ελληνας

Αλήθεια λέει! Το πραγματικό του όνομα είναι "Καθιστή Αρκούδα Παπαδόπουλος"


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 06:55:29  Εμφάνιση Προφίλ
demonhunter

quote:
Εγω ειναι Ελληνας καθαρος και τιμω τις παραδοσεις την θρησκεια μου και την πατριδα μου.

Τα έχεις λίγο μπερδεμένα...

Πώς γίνεται να αναθεματίζεις τους Έλληνες στην εκκλησία σου, να κολλάς τη μούρη σου στο χώμα και να προσκυνάς έναν Εβραίο θεό, να έχεις σαν προπάτορές σου τον Αβραάμ και τον Ισαάκ, να έχεις σαν ιερό σου βιβλίο το ιερό βιβλίο των Εβραίων, να δοξολογείς το θεό σου στα εβραϊκά, να δίνεις στα παιδιά σου εβραϊκά ονόματα, να συμφωνείς με τον τουρκοϋπάλληλο Κοσμά τον Αιτωλό που έλεγε "Δεν είστε Έλληνες, είστε ορθόδοξοι χριστιανοί" και να είσαι καθαρός Έλληνας;

Καθαρός Ιουδαιοχριστιανός είσαι...

quote:
αλλωστε και οι 300 μαλακες της βουλης αθεοι ειναι

Η συντριπτική πλειοψηφία των βουλευτών είναι χριστιανοί... 5-10 μόνον απ'αυτούς είναι κανονικοί άνθρωποι.

quote:
Οταν ειχαμε τον Παπαδοπουλο το χρεος της πατριδας ηταν 0, το επιασες??

Θα πρέπει να αποφασίσεις τι είσαι: Χουντικός; Χρυσαυγίτης; Εθνικόφρων; Βασιλόφρων; Βαρελόφρων; Όλα μαζί; Τίποτε απ' τα παραπάνω; Και εν πάσει περιπτώσει, αν δεν είσαι τίποτε απ' όλα αυτά, τι θέλεις να γίνεις όταν πιάσεις τα 15?

Α, και για να ενημερώνεσαι, το χρέος της Ελλάδας επί Παπαδόπουλου ήταν 21%, όχι 0. Και το 21% διατηρήθηκε (με μικρές αποκλίσεις) μέχρι το 1981, που είχε φτάσει το 25%. Το 1989 είχε φτάσει στο 80%.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 08:47:59  Εμφάνιση Προφίλ
Σαδίσταρους,
quote:
Έτσι είπες και την άλλη φορά και περίμενα 2 μέρες ντυμένος με φόρμες και με το FN στο καθιστικό μου, να με ειδοποιήσουν να παρουσιαστώ. Τουλάχιστον αυτή τη φορά είναι σίγουρο; Γιατί "ντύσου-ξεντύσου", έχω καταντήσει σαν την π....να που περιμένει πελάτες...
Μα ρε μάσεντον αν δεν κάνω λάθος είσαι άνω των 45, οπότε πώς θα σε καλέσουν;

Αλλά αν επιμένεις ορίστε η λύση:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hael
Μέλος 1ης Βαθμίδας


120 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 10:03:05  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί ο Ερντογάν δεν μπορεί να αγγίξει τη Κύπρο! Ποια "ομπρέλα" τη προστατεύει

http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=8326

Τα πέντε "μέτωπα" της Τουρκίας! Θα αντέξει;

http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=8327

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpampoulas
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 10:27:33  Εμφάνιση Προφίλ
Βλέπω ότι σε περίοδο κρίσης είμαστε ενωμένοι....!!!!!!!!
Τι σημασία αν είναι κανείς...Άθεος, Δωδεκαθειστής, Χριστιανός, Χουντικός, Βασιλόφρων και ότι άλλο θέλει...Το θέμα είναι ο καθένας να βοηθησει για τους δικούς του λόγους την Ελλάδα. Μόνοι είμαστε...Το Ισραήλ έχει και αυτό τους σκοπούς του. Γι αυτό έκανε τη συμφωνία...Για να επιτύχει δικά του σ΄χεδια όχι για να βοηθήσει του Ελληνες, που παραδοσιακά είμαστε φίλοι....(Εδω ξεκαρδιζόμαστε στα γέλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1)
Μόνοι σαν την καλαμια στο κάμπο...Το θέμα είναι αν μαας περισέψει κανένα λιανοντούφεκο να σκοτώσουμε κανέναν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hael
Μέλος 1ης Βαθμίδας


120 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 10:40:43  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιες είναι οι συνέπειες ενός θερμού επεισοδίου

http://www.newsbomb.gr/ethnika/story/79441/poies-einai-oi-synepeies-enos-thermoy-epeisodioy

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hael
Μέλος 1ης Βαθμίδας


120 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 10:56:10  Εμφάνιση Προφίλ
¨ΜΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ¨

http://tourkikanea.gr/2011/08/14/roladis/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 12:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
quote:

quote:
demonhunter :
Εγω ειναι Ελληνας καθαρος και τιμω τις παραδοσεις την θρησκεια μου
quote:
Ειπα οτι ειμαι χριστιανος
και την πατριδα μου.


φίλε demonhunter, μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί , διότι το Έλληνας καθαρός(όπως λες) Και το Χριστιανός δεν πανε μαζί.
Γιαυτο αποφάσισε τι είσαι , Έλληνας ή Χριστιανός ( εβραιοελληνας ) ;

Και το " τιμώ την πατρίδα μου " με το είμαι Χριστιανός ( ιστορικά τουλάχιστον) είναι σα να πας να βάλεις μαζί νερό και φωτιά(γίνεται μωρε να συνυπάρξει το νερό με τη φωτιά;) . Ποιο πολύ την προσβάλουν πιστεύω( αυτή είναι η άποψη μου, σαφώς θα υπάρχουν και αντίθετες απόψεις)

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ


Φιλε Ισοκρατη δεν τα ξερεις καλα αυτα ειναι προπαγανδα των παιδιων των λουλουδιων (12θειστες). Επι Βυζαντιου το ονομα ελληνας σημαινε ειδωλολατρης και οχι την φυλη, για αυτο και ελεγαν οτι χριστιανος και ελληνας ειναι εννοιες αντιθετες. Αλλα ακομα κι ετσι να το παρεις το σωστο ονομα μας ειναι Γραικοι και οχι Ελληνες και ειναι αρχαιοτερο το Γραικος, αν διαβασεις αριστοτελη θα το δεις.
Επισης οι ελληνες χριστιανοι απεδειξαν πολλες φορες στα δυσκολα οτι ηταν αυτοι που κρατησαν την Ελλαδα ψηλα σε αντιθεση με κατι προδοτες 12θειστες που το παιζουν ελληνες μεσα στις στοεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 12:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
quote:

demonhunter

quote:
Οι ισραηλινες μυστικες υπηρεσιες που μας προιδοποιησαν για επικειμενη εισβολη των Τουρκων στο καστελοριζο

A, δεν το ήξερα ότι σε προειδοποίησαν. Άμα σε ξαναπάρουν τηλέφωνο όμως, πες τους να φέρουν κι ένα τενεκέ φέτα. Απ' την καλή...

quote:
Ναι macedon ελα να βοηθησεις τον αθεο φιλαρακο σου γιατι δεν μπορει μονος, ελατε ολοι μαζι να ειρωνευεστε.

Να, τέτοιος είναι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ... Μόλις δει τον ηλίθιο του χωριού, πάει και τον κοροϊδεύει. Και μετά παίρνει και μένα η μπάλα που απλά ρωτάω για να ενημερωθώ. Αλλά αυτοί οι μισοΑπάτσι έτσι είναι. Τους ξέρω...

quote:
Εγω εχω φιλο απο μεσα και μου το επιβεβαιωσε οτι ειχαν το καστελοριζο περικυκλωμενο.

Ε, τα λένε αυτά! Πού να ξέρει ο άλλος ότι έχεις φίλο μέσα στη MOSSAD? Ρώτα τον και κανά σίγουρο για το στοίχημα... Ξέρουν αυτοί.

quote:
Δεν ειναι τυχαιο οτι και το 1821 χριστιανοι μας απελευθερωσαν,

Το 1827 (και όχι το 1821) μας ελευθέρωσαν οι Μεγάλες Δυνάμεις. Στα λέω με χριστιανικό πνεύμα για να μαθαίνεις τουλάχιστον τα βασικά.

quote:
Δωσε τηλ οποτε θελεις να τα πουμε απο κοντα να δουμε
ποσο μαγκας εισαι καραγκιοζη.

Ώπα, περίμενε. Να πάρω μια στιγμή το ποτό και τα φυστίκια μου... Δε πιστεύω να βάζεις και διαφημίσεις ανάμεσα;

quote:
Αν ησουν πραγματικος Ελληνας θα ηξερες οτι χαρη στον χριστιανισμο αυτη η πατριδα ειναι εννωμενη και λεφτερη σημερα.

Να σε ρωτήσω βρε παληκάρι (υποθέτω ότι είσαι παληκάρι, αν και ενδεχομένως να φέρνεις προς τη Μπάρμπι). Αφού ο εκπρόσωπος των χριστιανών ήταν το Πατριαρχείο και αφού το Πατριαρχείο έλεγε "όποιος πολεμάει το Σουλτάνο, πολεμάει το θεό", πώς διάολο έγινε και ελευθερωθήκαμε από τους χριστιανούς;

quote:
Χρυσαυγητης και ανιστοριτος δεν υπαρχει φιλαρακο, μαλλον εσυ εισαι ανιστοριτος ή σε εχουν λιωσει στην πραπαγανδα.

Καλά, έχει τώρα κάτι βλήματα ... οχτάιντσα (8'')...Θυμάμαι στη Θεσσαλονίκη, πριν χρόνια, στη Χρυσή Αυγή είχε έναν τύπο που τον έβαζαν να βάφει το κτίριο. Τον είχαν βγάλει "Waffen SS" Και δώστου και καμάρωνε...

Αλλά είχαν και τα καλά τους τα παιδιά. Τουλάχιστον τότε, οι Χρυσαυγίτες ήξεραν τα στοιχειώδη ελληνικά. Δεν έγραφαν σαν τουρκαλβανοί λαθρομετανάστες με δυσλεξία... Και δεν ήταν Νεοχαζοί!

macedon



Χαχαχαχα μπραβο γελασαμε, τι αστειος που εισαι ρε ματσεντον εχεις πολυ χιουμορ τελικα.
Οσων αφορα το πατριαρχειο και τα λαθη που ειχε κανει στο παρελθον αλλα και τωρα δεν θα βαραινουν τους χριστιανους, ειναι λαθη πουλημενων πατριαρχων που εχουν εισχωρησει στον χριστιανισμο ωστε να τον διαλυσουν απο μεσα. Δες π.χ. τωρα τον πουλημενο Βαρθολομαιο,αυτος δεν ειναι καν χριστιανος απλα καταφερε με υπουλο τροπο να γινει πατριαρχης με την βοηθεια και των μασωνων.
Ετσι και τοτε μπορει ο πατριαρχης να αναθεματισε την επανασταση επειδη ηταν πουλημενος αλλα οι χριστιανοι συνεχισαν.
Κολοκοτρωνης,Μακρυγιαννης,Παπαφλεσσας,Διακος και σχεδον ολοι οι αγωνιστες του 21 ηταν χριστιανοιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 13:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
macedon το να ξερεις καλυτερα ελληνικα απο μενα (που δεν το νομιζω)
δεν σε κανει περισσοτερο Ελληνα ουτε εμενα τουρκαλβανο.
Τουρκαλβανο σε κανει η δειλια και η προδοσια σου, ειναι ντροπη να εχεις για nick το macedon οπως ντροπη ειναι να εχουμε "ελληνες" σαν εσενα.

Καθυστεριμενοι σαν εσενα εφεραν την Ελλαδα εδω που ειναι σημερα νομιζοντας οτι ξερουν τα παντα. Μας ελευθερωσαν οι μεγαλες δυναμεις ε ματσεντον?? Με τι μας ελευθερωσαν με τα δανεια που μας εδωσαν και τα πληρωνουμε ακομα?? Ας μην ηταν ο Κολοκοτρωνης να πολεμησει θα σου ελεγα εγω αν ησουν σημερα ελευθερος.

Ποσσες ωρες online συμπληρωνεις τον χρονο ρε μεσηλικα?? Εχεις δουλεψει στην ζωη σου?? Γραφε εδω μεσα εξυπναδες να νομιζεις οτι
εισαι καποιος ενω στην πραγματικοτητα θα εισαι ενας καμμενος υπερβαρος που καθεται ολη μερα μπροστα απο μια οθονη.
Και σου ειπα οποτε θελεις να βρεθουμε απο κοντα να μιλησουμε προσωπο με προσωπο να δουμε αν θα λες τα ιδια,πισω απο μια οθονη ειναι ευκολο να το παιζεις εξυπνος.Αντε γεια φλωρεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 13:24:55  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=SYAkEg2qXmA&feature=player_embedded

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MrCat
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 13:37:14  Εμφάνιση Προφίλ
BERGEN SURVEYOR TRACK

http://www.marinetraffic.com/ais/default.aspx?mmsi=259798000¢erx=31.55533¢ery=35.74483&zoom=10&type_color=3

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 14:02:25  Εμφάνιση Προφίλ
http://gdailynews.wordpress.com/2011/09/17/%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CF%85/#more-24716

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 14:09:55  Εμφάνιση Προφίλ
http://gdailynews.wordpress.com/2011/09/17/%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CF%85/#more-24716

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trickortreat
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 14:15:52  Εμφάνιση Προφίλ
Σε οποιο forum (ελληνικο) και να μπω παντα υπαρχει καποιος/οι μαλακας/ες τυπου Macedon που γαμανε τη συζητηση.Εγω παραθετω το παρακατω κειμενο του Ι.Ευαγγελου το οποιο ειναι γνωστο μεν αλλα παντα επικαιρο στη χωρα αυτη (αφιερωμενο εξαιρετικα)....

http://users.sch.gr/statpapako/dialogos.pdf

''ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 14:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
"Πώς γίνεται να αναθεματίζεις τους Έλληνες στην εκκλησία σου, να κολλάς τη μούρη σου στο χώμα και να προσκυνάς έναν Εβραίο θεό, να έχεις σαν προπάτορές σου τον Αβραάμ και τον Ισαάκ, να έχεις σαν ιερό σου βιβλίο το ιερό βιβλίο των Εβραίων, να δοξολογείς το θεό σου στα εβραϊκά, να δίνεις στα παιδιά σου εβραϊκά ονόματα, να συμφωνείς με τον τουρκοϋπάλληλο Κοσμά τον Αιτωλό που έλεγε "Δεν είστε Έλληνες, είστε ορθόδοξοι χριστιανοί" και να είσαι καθαρός Έλληνας;"

Η προπαγανδα σε ολο της το μεγαλειο, δεν αναθεματιζει τους ελληνες με την εννοια της φυλης αλλα τους ειδωλολατρες που τοτε ονομαζαν ελληνες,δεν προσκυναμε εβραιο Θεο αλλα τον Ων, δηλαδη Αυτον που υπηρχε παντα και δεν ανηκει σε φυλη, αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι και ο αριστοτελης Αυτον τον Θεο πιστευε.Ιερο βιβλιο των εβραιων η καινη διαθηκη?? Οι εβραιοι ολη μερα βριζουν τον χριστο και ιερο τους βιβλιο ειναι το ταλμουδ, οι χριστιανοι χρησιμοποιουν διαφορα ονοματα και οχι μονο εβραικα μηπως τα αλεξανδρος,νικολαος,γιωργος,δημητριος ειναι εβραικα??Ο κοσμας ο αιτωλος εννωουσε τους ειδωλολατρες οχι την ελληνικη φυλη, τοτε λεγομασταν ρωμιοι. Δειξε λιγο σεβασμο στον κοσμα τον Αιτωλο γιατι χαρη σε αυτον και τα σχολεια που δημιουργησε ανθησε και παλι το εθνος. Φτανει με την προπαγανδα των 12θειστων, και αν ειναι τοσο κολλημενοι στις λεξεις γιατι δεν παραδεχονται οτι το ποιο σωστο ονομα για μας ειναι το Γραικοι και οχι το Ελληνες???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 14:35:11  Εμφάνιση Προφίλ
demonhunter

quote:
macedon το να ξερεις καλυτερα ελληνικα απο μενα (που δεν το νομιζω) δεν σε κανει περισσοτερο Ελληνα ουτε εμενα τουρκαλβανο.

Έ, όσο νά 'ναι... Άλλο να έχεις τα ελληνικά σαν μητρική γλώσσα, όπως εγώ, κι άλλο να τα μαθαίνεις στο ΙΚΑ, όπως εσύ. Πάντως έχεις ένα δίκιο. Είναι δύσκολα τα ρημάδια τα ελληνικά...

quote:
Τουρκαλβανο σε κανει η δειλια και η προδοσια σου

Δειλία και προδοσία εγώ; Που ξημεροβραδιάζομαι με το FN αγκαλιά; Που περιμένω από μέρα σε μέρα τον πόλεμο, σύμφωνα με τον προφήτη dom1? Που μέχρι και τον μισοΑπάτσι τον Νικόμαχο έψησα να πάμε να πολεμήσουμε;

Με πληγώνεις την καρδιά...

quote:
Καθυστεριημενοι σαν εσενα εφεραν την Ελλαδα εδω που ειναι σημερα

Α, με μπερδεύεις με τους χριστιανούς. Όχι, κάνεις λάθος, δεν είμαι Χριστιανός. Κανονικός άνθρωπος είμαι.

quote:
Μας ελευθερωσαν οι μεγαλες δυναμεις ε ματσεντον??

Έτσι λέει η ιστορία. Τώρα βέβαια, εγώ πιστεύω εσένα πιο πολύ, δεν έχω λόγο άλλωστε να σε διαψεύσω...

quote:
Με τι μας ελευθερωσαν με τα δανεια που μας εδωσαν και τα πληρωνουμε ακομα?? Ας μην ηταν ο Κολοκοτρωνης να πολεμησει θα σου ελεγα εγω αν ησουν σημερα ελευθερος.

Λοιπόν, έχεις δίκιο που δεν το ξέρεις. Η Ιστορία της Επανάστασης διδάσκεται στην ΣΤ΄ τάξη του δημοτικού. Όταν θα φτάσεις εκεί, σε 2 χρόνια (αν δεν μείνεις σε καμία τάξη) θα τα μάθεις και συ...

quote:
Ποσσες ωρες online συμπληρωνεις τον χρονο ρε μεσηλικα??

Μμμ.... εξαρτάται πόσους χαζούς θα βρω για να περάσω την ώρα μου.

quote:
Εχεις δουλεψει στην ζωη σου??

Κάτσε να θυμηθώ... μμμμμ.... δεν κατάλαβα την ερώτηση. Μπορείς να την επαναλάβεις;

quote:
Και σου ειπα οποτε θελεις να βρεθουμε απο κοντα να μιλησουμε προσωπο με προσωπο να δουμε αν θα λες τα ιδια

Λοιπόν, το κανονίζουμε από τώρα. Δευτέρα πρωί, 8 η ώρα μπροστά στο Λευκό Πύργο, θα λύσουμε τις διαφορές μας μια και καλή. Για να με γνωρίσεις, θα φοράω μια κονκάρδα που θα λέει "Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΣΩΖΕΙ". Φέρει και τους δικούς σου. Μη φορέσεις ψηλοτάκουνα.

Να είσαι εκεί...


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 14:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
Εμας μας ενδιαφερουν τα νεα του θεματος και οχι οι παπαρολογιες του τυπου μαλακεδοναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:00:16  Εμφάνιση Προφίλ
demonhunter

(Σοβαρή απάντηση)

quote:
Οσωον αφορα στο πατριαρχειο και τα λαθη που ειχε κανει στο παρελθον, αλλα και τωρα, δεν θα βαραινουν τους χριστιανους. εΕιναι λαθη πουλημενων πατριαρχων που εχουν εισχωρησει στον χριστιανισμο ωστε να τον διαλυσουν απο μεσα.

Πουλημένος ο Γρηγόριος πασάς ο Ε΄;

quote:
Ετσι και τοτε μπορει ο πατριαρχης να αναθεματισε την επανασταση επειδη ηταν πουλημενος αλλα οι χριστιανοι συνεχισαν.

Προφανώς θα αγνοείς ότι ο εν λόγω Πατριάρχης έγινε "άγιος" από την εκκλησία σου.

quote:
δεν προσκυναμε εβραιο Θεο αλλα τον Ων

Το "Αλληλούια" που λες στην εκκλησία σου, είναι εβραϊκή λέξη που σημαίνει "δοξολογήστε τον Γιαχ" (Γιαχ είναι το "χαϊδευτικό" του Γιαχωβά).

quote:
αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι και ο αAριστοτελης (Τα κύρια ονόματα γράφονται με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα) Αυτον τον Θεο πιστευε

Ήταν ο Αριστοτέλης Ιουδαιοχριστιανός;

quote:
Ιερο βιβλιο των εΕβραιων (Τα δηλωτικά έθνους γράφονται με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα) η κΚαινη δΔιαθηκη?? (Η Καινή Διαθήκη" γράφεται με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα. Θεωρείται κύριο όνομα)

Η Παλαιά!

quote:
Οι εEβραιοι ολη μερα βριζουν τον χXριστο

Οι Εβραίοι ΔΕΝ ασχολούνται με το "Χριστό".

quote:
και ιερο τους βιβλιο ειναι το τΤαλμουδ

Το Ταλμούδ ΔΕΝ είναι το ιερό τους βιβλίο. Τουλάχιστον όχι το μόνο. Η Πεντάτευχος είναι. Το Ταλμούδ είναι η καταγραφή του άγραφου νόμου που υπήρχε από την εποχή του Έσδρα... Και φυσικά στο Ταλμούδ δεν γίνεται καμία αναφορά ούτε σε "χριστό" ούτε σε "χριστιανούς".

quote:
Ο κΚοσμας ο αΑιτωλος (τα κύρια ονόματα γράφονται με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα) εννωοουσε τους ειδωλολατρες, οχι την ελληνικη φυλη

Δεν υπήρχαν ειδωλολάτρες τον 18ο αιώνα.

quote:
Δειξε λιγο σεβασμο στον κΚοσμα τον Αιτωλο γιατι χαρη σε αυτον και τα σχολεια που δημιουργησε ανθηισε και παλι το εθνος.

Ο Τουρκοϋπάλληλος Κοσμάς απλά προπαγάνδιζε ότι "τους Τούρκους τους έδωσε ο θεός για το καλό μας". Λες να είναι τυχαίο που βασικοί του θαυμαστές ηταν ο Κουρτ Πασάς και ο Αλή Πασάς;

Όσο για τα σχολεία... Καμία ιστορική αναφορά δεν υπάρχει γι'αυτά.

quote:
Φτανει με την προπαγανδα των 12θειϊιστων

Δεν είμαι δωδεκαθεϊστής.

quote:
το ποιο σωστο ονομα για μας ειναι το "Γραικοι" και οχι το "Ελληνες"???

Είναι πιο αρχαίο, όχι πιο σωστό. Για μας, το "Γραικοί" και το "Έλληνες" είναι το ίδιο. Για σας πάλι ... δεν γνωρίζω...

ΥΓ: Μην ξεχάσεις... Δευτέρα πρωί στις 8.
ΥΓ2: Δεν σε πειράζει που σου διορθώνω τα λάθη, ε; Ξέρω ότι μιλάς καλά ελληνικά αλλά με λίγη προσπάθεια θα μπορείς να τα γράφεις κιόλας.
ΥΓ3: Στο χωριό σου δεν βάζουν τόνους; Μόνον ο "Ριζοσπάστης" στο μεσοπόλεμο χρησιμοποιούσε το ατονικό σύστημα. ΠΑΛΙΟΚΟΥΜΜΟΥΝΙ!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:02:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εμας μας ενδιαφερουν τα νεα του θεματος και οχι οι παπαρολογιες του τυπου μαλακεδονα


Μεγάλε έγραψες!!!!
Ακόμα γελάω!!

Που τη βρήκες αυτή τη λέξη βρε θηρίο!!

macedon, χωρίς παρεξήγηση, αλλά πρέπει να εισηγηθείς να καταχωρηθεί αυτή η λέξη στο νέο ελληνικό λεξικό.

Edited by - Ψηλός on 17/09/2011 15:05:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:03:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ippotis2012

quote:
Εμας μας ενδιαφερουν τα νεα του θεματος

Δεν υπάρχουν νέα. Από Δευτέρα απόγευμα μάλλον έχουμε πόλεμο. Από την επόμενη βδομάδα θα έχουμε την Κωνσταντινούπολη. Αρχές του επόμενου μήνα ο χριστιανισμός θα επικρατήσει σε όλον τον κόσμο. Επίσης, ο ΠΑΟΚ θα νικήσει στην έδρα της Τότεναμ.

Άντε, πάνε στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ τώρα, κάτι σε ήθελε...


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trickortreat
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:07:35  Εμφάνιση Προφίλ
Για 1019η φορα λεφτα...παπαλα!!!

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=24059&Itemid=139

''ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mdiamant
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:17:56  Εμφάνιση Προφίλ
Τοσο η στρατιωτικη οσο και η πολιτικη ηγεσια και των 2 χωρων ειναι εκτως συνορων.Και μαλιστα βρισκονται στο ιδιο μερως. Η μεν στρατιωτικη ηγεσια ειναι στη σεββιλη η δεν πολιτικη ηγεσια στις ΗΠΑ.Αρα εκ των πραγματων μεχρι να επιστρεψουν στις θεσεις τουσ εχουμε να δουμε πολλα.Αν οντως ειναι κρισιμη η κατασταση πιθανολογω οτι θα υπαρξουν επαφες επισημες και ανεπισημες.Αν ολο αυτο ειναι παραμυθη τοτε δεν προκειτε να συναντηθουν καθολου.Εχουμε ομως σαν δεδομενο οτι η Τουρκια εχει πει πολλα και ειναι δυσκολο να κανει πισω.Αρα σαν συμπερασμα θεωρω οτι θα υπαρχουν συναντισεις και θα συζητηθουν πολλα θεματα εκει.Οσο λοιπον υπαρχουν συνομιλιες τα οπλα ειναι καλυμμενα.Αν απο την 25/9 και μετα που επιστρεφουν στις θεσεις τους και οι πολιτικοι και οι στρατιωτικοι δεν εχει επιτευχθει καμια συμφωνια τοτε θα αρχισει να χοντραινει το πραγμα.Μεχρι εκεινη την ωρα το πολυ πολυ να βρεθουμε σε αυξημενη ετοιμοτητα (επισημα ομως οχι μεσω δημοσιευματων. Το μεγαλητερο προβλημα αυτην την στιγμη ειναι οι εξαγγελιες της Τουρκιας.Εχει πολλα και η διπλοματια της δεν συνηθιζει να κανει πισω.Εχει πει οτι θα κανει ερευνα σε ΑΟΖ με τους τουρκοκυπριους ενω οι Τουρκοκυπριοι δεν εχουν.Εχει πει οτι θα εμποδισει την ερευνα των Κυπριων Ισραηλινων.Εχει πει οτι θα κανει ερευνα σε Ελληνικη ΑΟΖ. Εχει πει οτι ειναι σε ετοιμοτητα ο στολος της. Το προβλημα ειναι πως θα απεμπλακει απο ολες αυτες τισ εξαγγελιες.Μην ξεχνατε οτι για 9 Τουρκους που εχασαν την ζωη τους εχει τραβιξει στα ακρα τισ σχεσεις τησ με τους Ισραηλινους.

Αρα εχουμε τα παρακατω σεναρια.

1)Αναμενουν μεχρι να επανελθουν ολοι στις θεσεις τους και εντινουν την κατασταση σταδιακα και οσο τους περνει χωρις σοβαρες προκλησεις και απο εκει και περα θα περιμενουν να συμβιβαστουμε εμεις.Οταν επανελθουν ολοι και δεν εχει βρεθει λυση τοτε θα πανε την κατασταση μεχρι εκει που δεν θα χασουν.Δεν ειναι θερμοκεφαλοι σαν εμασ να τα βαλουν με τους ισραηλινους που ειναι και πυρινικη δυναμη.Θα προσπαθησουν να μασ φερουν προ τετελεσμενων.
2)θα επιδιωξουν να κανουν τεχνιτη ενταση οσο απουσιαζει η πολιτικη και στρατιωτικη ηγεσια εχοντας το πλεονεκτιμα του εφνιδιασμου.Και φυσικα θα περιμενουν απο εμασ την λαθος κηνιση.Λαθος κηνιση θα ειναι κανουμε πισω και να παμε σε διαπραγματευσεις φοβουμενοι την οικονομικη ανεχεια που εχουμε.Εμεις απο μερια μας πρεπει με καθε κοστος να κρατησουμε χαμηλους τονους και διξουμε οτι δεν θελουμε ενταση και οταν φτασει ο κομπος στο χτενι να δρασουμε πρωτοι και να χτυπισουμε αποφασιστικα προκαλοντας πανικο στους Τουρκουσ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:49:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Να, τέτοιος είναι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ... Μόλις δει τον ηλίθιο του χωριού, πάει και τον κοροϊδεύει. Και μετά παίρνει και μένα η μπάλα που απλά ρωτάω για να ενημερωθώ. Αλλά αυτοί οι μισοΑπάτσι έτσι είναι. Τους ξέρω...

quote:

Μμμ.... εξαρτάται πόσους χαζούς θα βρω για να περάσω την ώρα μου.


quote:

Δειλία και προδοσία εγώ; Που ξημεροβραδιάζομαι με το FN αγκαλιά; Που περιμένω από μέρα σε μέρα τον πόλεμο, σύμφωνα με τον προφήτη dom1? Που μέχρι και τον μισοΑπάτσι τον Νικόμαχο έψησα να πάμε να πολεμήσουμε;

Με πληγώνεις την καρδιά..



Aυτα και άλλα,έγραψες macedon.Μιλάμε έχω πεθάνει στο γέλιο και είναι μεσημέρι ακόμη!!!!!

που είσαι yαπετ,χάνεις το σόου!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 15:52:35  Εμφάνιση Προφίλ
Έβδομο μέρος και ακόμα τίποτα, δεν βαρεθήκατε ;

Κοιτάξτε λίγο τι έχει γραφεί στα προηγούμενα έξι θέματα και τι πραγματικά έχει γίνει...


_______________________
Η τεκμηρίωση είναι μια άγνωστη λέξη σε πολλούς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 16:12:28  Εμφάνιση Προφίλ
Ακόμα συνεχίζω και τραβάω τα μαλλιά όταν διαβάζω άρθρα και σχόλια πατριωτικά ! Διαβάζω απόψεις για την υπεροχή της Ελλάδας , για τους σπουδαίους νέους συμμάχους μας ,για το ότι πολλοί θερμοκέφαλοι θέλουν ενα πόλεμο! Το η ταν η επι τας χτυπιέται στα πληκτρολόγια πια περισσότερο και από την λέξη ΣΕΞ. Έχετε συνηθίσει σε καταστάσεις γλειψίματος και χαδέματος αυτιών από την μαζική σας ύπνωση από την τηλεόραση! Και αυτό το εκμεταλλεύονται πολλοί "γάτοι" ταΐζοντας σας πολεμικά ιδεώδη κάνοντας σας μέσα από την οθόνη να νοιώθετε όλοι Μέγα Αλέξανδροι!! Συγνώμη αν όλα αυτά που θα σου πω Ελληνα μεγάλε και ήρωα σε θίξουν άλλα μόνο αυτά είναι η αλήθεια και ίσως με αυτά στο μυαλό σωθεί αύριο και κάνα παιδάκι από καμία σφαίρα τούρκικη!! Γιατί έχεις ξεθαρρέψει με τους τουρκους Ελληνα?
Επειδή έγινες σύμμαχος με το Ισραήλ? Γιατί να σε βοηθήσει κάποιος σήμερα Ελληνα ? Αφιλοκερδώς? Από αγάπη ? Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι αυτά δεν γίνονται σε επίπεδο τουλάχιστον κρατών!!! Άρα για πες μου πολεμοχαρή μου ποιο είναι το αντίκρυσμα, το όφελος των συμμάχων σου? Μην ταλαιπώρησε να ψάχνεις δεν υπάρχει όφελος? Ναι καλά άκουσες δεν υπάρχει όφελος!! Και ξέρεις γιατί ρε Ελληνα γιατί όταν θα έρθει η δύσκολη στιγμή και πέσει η πρώτη κανονιά τότε θα σε ΞΑΝΑΠΟΥΛΗΣΟΥΝ!! Ξέρεις η δεν ξέρεις ιστορία Ελληνα? Ξεστραβώσου και δες πόσες φορές οι σύμμαχοι σου σου είπαν προχώρα ..πόσες φορές σε πούλησαν? Και αν συνεχίζεις να βροντοφωναζεις ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ από το pc σου σκέψου και λίγο τα πραγματικά παλικάρια που θα θυσιαστούν για τις λιγες στιγμές που εσύ θες να νοιώσεις ήρωας!! Δες επιτέλους την πραγματικότητα ..οι τουρκοι Ελληνα μπορούν να σε πυροβολούν στο Καστελόριζο με ελεύθερους σκοπευτές ενώ εσύ θες πολύ πετρέλαιο για να φτάσεις να αμυνθείς!!! Σκέψου λίγο λοιπόν..η μάλλον ξεκίνα να σκέφτεσαι δεν μπορεί να σου έχουν κάνει λοβοτομή και αυτή την εποχή να πιστεύεις σε νίκες περιπάτου η να θες ένα πόλεμο!!! Μονο στην καρδιά κάποιων ετοιμοπόλεμων ουκαδων παλικαριών μπορεί η Ελλάδα να πατήσει ....μα όλη η Ελλάδα να πατά εκεί και μάλιστα να το παίζει και μαγκάκι ...εεε καταντάει αηδία ...!! Γιατί τα υπόλοιπα παλικάρια αετοι,ναυτικο κοκ δεν θα τους δώσουν ρε Ελληνα το μέσο να υπάρξουν και αυτοί ως ήρωες!! Εδώ είμαι και εδώ είσαι ..παρεξηγήσου αν θες εγώ έπρεπε να σου πω τα πράγματα ωμά, όχι για να χεστείς άλλα για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις πια την ευφυΐα σου ..μπας και βγούμε από το πολύ πολύ μαύρο τούνελ που μας ετοιμάζουν οι "φίλοι" μας!!!


Απο τα κατοχικά νεα.
Πόσο δίκιο έχει ο συντάκτης!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mdiamant
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 16:40:09  Εμφάνιση Προφίλ
(((((Ακόμα συνεχίζω και τραβάω τα μαλλιά όταν διαβάζω άρθρα και σχόλια πατριωτικά ! ))))Θεωρω εξισου ανοητο να τραβαει καποιος τα μαλια του προκειμαινου να πεισει το συνομιλιτη του.Αυτο σημαινει οτι απλα δεν εχει τα απαραιτητα επειχηρηματα να τεκμηριωσει τις θεσεις του. Θα συμφωνισω οτι εχουμε συνηθισει σε καταστασεις χαιδεματος των αυτιων και γλυψηματος.Αυτο συμβαινει οταν αξιζεις τοτε μονο σε γλυφουν και σε χαιδεβουν αλλιως σου δινουν μια κλοτσια και πασ παρακατω.Οχι δεν ειναι λαθος να δινεις στο Ελληνα το παραδειγμα του Μεγα Αλεξανδρου η του Λεωνιδα η Ακομη και πολλων Αλλων που πολεμισαν σαν ηρωες.Αυτα τα παραδειγματα πρεπει να εχει καποιος και οχι τα παραδειγματα του καθε εφιαλτη και βολεμενου.Εχεις ομως φιλε μου δικιο στο οτι ποτε κανενασ δεν μας βοηθησε.Η Ελλαδα οτι κατεκτησε το πηρε με αιμα πονο και θυσιες και παντα μονη.Η μονη φορα που μας βοηθησαν και αυτο εγινε απο σποντα αποδεδειγμενα και ιστορικα ηταν στην Ναυμαχια του Ναυαρινου.Κανενας σοβαρος ανθρωπος δεν θελει πολεμο.Αλλα αν ειναι να γινει πρεπει να πολεμισεις.Εκτος και αν προκειμαινου να σωσεις το τομαρι σου προτιμας το καθε μεμετι να βιαζει μπροστα στα ματια σου την μανα σου το πατερα σου την γυναικα σου τα παιδια σου και στη συνεχεια να γελανε και με την παρτυ σου.Απο το να δω κατι τετοιο προτιμω να νοιωθω οτι μπορω να γινω ηρωας και να πολεμισω.Μακαρι ομως να μην χρειαστει ποτε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy