ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Για τον Deva Parinito
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 04:09:04  Εμφάνιση Προφίλ
ΥΓ για να μην αγωνιάτε για την δική μου/μας ταυτότητα άλλο...

Edited by - Aurelia on 27/03/2012 04:31:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 04:12:12  Εμφάνιση Προφίλ
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα Απεστάλη: 05/12/2005, 21:07:18 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτε Email στον Συγγραφέα Send Deva_Parinito a Private Message Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito

quote: Προϋπόθεση για την εκ νέου απενεργοποίηση των Λογαριασμών είναι η συνάντηση(ή οι συναντήσεις) του καθενός με Μέλη της Ομάδας των Υπευθύνων του ESOTERICA(ελπίζοντας βέβαια ότι στοιχεία αυτών των συναντήσεων που είναι - ως φυσικό και δίκαιο - προσωπικές δεν θα διαστρεβλωθούν για άλλη μία φορά...) με σκοπό να συζητηθεί η όντως υπαρκτή δυνατότητα για συμμετοχή εκ νέου στις Συζητήσεις μας και να πειστούμε ότι κάτι τέτοιο είναι όντως εφικτό - ότι δηλαδή υπάρχει η συνειδητή επιλογή ενός κοινού δημιουργικού "τόπου". Οι συναντήσεις αυτές μπορούν να λάβουν χώρα από την επόμενη εβδομάδα.


Αγαπητοί μου φίλοι, μέλη του esoterica.gr,

Αγαπητέ admin,

Ευχαριστώ για την πρόσκληση. Δυστυχώς, δεν μπορώ να έρθω. Στο προηγούμενο πόστ που φέρει την υπογραφή μου, φαίνεται ξεκάθαρα, το έργο του μέλους Deva Parinito στο φόρουμ σας.

Να 'στε καλά,

Το χάδι το ψηφίζω / το ύφος τ' αψηφώ…

Μανώλης Ρασούλης Deva Parinito


Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Aurelia on 27/03/2012 04:41:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 08:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Aurelia:
quote:
Και ο πιο ανίδεος θα καταλάβαινε ποιά η ιδιότητα μου/μας. Σας δώθηκε η ευκαιρία.

Ναι... μόνον που όπως φαίνεται στην παρούσα συζήτηση, "συναγελάζονται" όλοι οι ανίδεοι που δεν κατάφεραν να σε/σας καταλάβουν. Για μένα αυτό δεν είναι καθόλου αναπάντεχο βέβαια, καθώς δεν θα μπορούσε κανείς σοβαρός αναγνώστης να περιμένει κάτι διαφορετικό μέσα σε όλη αυτή την ασάφεια και την γριφώδη διάθεση και απεύθυνση του λόγου.

quote:
Ποιός και γιατί γράφει στο φόρουμ αυτό ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΈΝΑ;

Και πώς να το γνωρίζω άραγε; Ούτε βέβαια θα μπορούσαμε να καταλάβουμε ποια θεωρείς "δικά σου προσωπικά δεδομένα" ή ποια -δικαίως ή αδίκως- θεωρεί ο οποιοσδήποτε (εάν δεν μας έχει δώσει σαφείς κατευθύνσεις γι'αυτά). Εδώ δεν μας έχεις δώσει να καταλάβουμε ποιος/ποια είσαι εσύ που "δικαιούσαι" να ασχοληθούμε με το ζήτημα... το οποίο ζήτημα επίσης δεν μας έδωσες να καταλάβουμε ποιο είναι ακριβώς!

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με αυτή την αλλόκοτη κατάσταση:
το σωστό για οποιαδήποτε πραγματική τέτοια περίσταση είναι να απευθυνθεί ο "δικαιούχος" ή οι "δικαιούχοι" μέσω e-mail επίσημα μαζί μας, εκθέτοντας με απόλυτη σαφήνεια την κατάσταση, τα όποια αιτήματα και φυσικά και τα στοιχεία που επιβεβαιώνουν το "δικαίωμα". Αυτό εξάλλου έχει γίνει πάντα σε "ανάλογες" περιπτώσεις (αναφέρομαι βέβαια σε ένα μεγάλο εύρος "σχετικών" καταστάσεων) και ουδέποτε αρνηθήκαμε κάθε βοήθεια και μέριμνα. Απαντούμε δε, επώνυμα ως φορέας σε οποιαδήποτε περίπτωση αυτό απαιτείται -και εφόσον βεβαίως μας απευθύνονται επωνύμως/επισήμως. Ο χώρος κάθε άλλο παρά απρόσωπος είναι.

Ακατανόητα σε μεγάλο βαθμό και άγνωστης προέλευσης αιτήματα που κατατίθενται δημοσίως και διαιωνίζουν ένα τέτοιο θολό κλίμα όπως αυτό που δημιουργείται αυτές τις ημέρες στο παρόν θέμα συζήτησης δεν μπορούν προφανώς να εξυπηρετήσουν σωστά μία τέτοια σκοπιμότητα.
Από την πλευρά μας (των υπευθύνων) προσπαθήσαμε να αντιμετωπίσουμε εξαρχής την κατάσταση με την απαιτούμενη ευγένεια και να ξεκαθαρίσουμε με σαφείς ερωτήσεις το ζήτημα. Πράγμα που δεν μας βοήθησες/σατε να κατορθώσουμε.

Επαναλαμβάνω λοιπόν για μία ακόμη φορά (και προσθέτω):
- Ο λογαριασμός "Deva_Parinito" στα Forums μας (πλέον ανενεργός) άνηκε στον ίδιο άνθρωπο που τώρα διαθέτει τον λογαριασμό "zip" (και φυσικά δεν πρόκειται για τον εκλιπόντα...). Αυτό είναι απολύτως σίγουρο και πέραν κάθε αμφιβολίας (μας δημιουργεί βέβαια έντονη περιέργεια γιατί ο ίδιος ο zip δεν συμμετέχει εκ νέου έτσι ώστε να ξεκαθαρίσει την κατάσταση στην οποία ο ίδιος έχει συμβάλλει...) Τον έχουν γνωρίσει αρκετοί άνθρωποι προσωπικά και φυσικά και μέλη της Ομάδας Υπευθύνων του χώρου. Είπαμε ότι κατά την γνώμη μας ήταν ατυχέστατη η επιλογή του συγκεκριμένου User-name, που όμως είναι απλά δύο σανσκριτικές λέξεις με ιδιαίτερη σημασία/ερμηνεία("Νυμφευμένος με την Θεότητα") και όχι κάποια κύρια ονόματα.
- Αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει αφήσει σαφείς και συγκεκριμένες υπόνοιες σύνδεσης του λογαριασμού "Deva_Parinito"(με τον οποίο συμμετείχε παλαιότερα) με άλλα πρόσωπα -όπως αυτή η υπογραφή στο μήνυμα που μας παρέθεσες/σατε- αναγνωρίζουμε φυσικά το δίκαιο της αφαίρεσης τέτοιων -σαφών- αναφορών(όπως ονοματεπώνυμα κ.λπ.). Δεν είναι εξάλλου και λίγα αυτά που έκανε/"σκόρπισε" σε διάφορα σημεία των Forums (και όχι μόνον) εκείνες τις εποχές... Μόνον και μόνον στις σελίδες του θέματος πέριξ του συγκεκριμένου μηνύματος που παρατέθηκε υπάρχουν αρκετοί άλλοι λογαριασμοί(25th_Thief, 26th_Thief κ.ο.κ.) με το ίδιο προσωνύμιο, "Deva Parinito".

- Τελευταίο: το e-mail μου είναι εύκολα προσβάσιμο σε όποιον θέλει να κάνει κάποια αποστολή, μέσω του εικονιδίου που συνοδεύει όλα τα μηνύματά μου -όπως άλλωστε συμβαίνει και με όλα τα μέλη.

Ίδωμεν...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 08:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Συγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης, όμως ο χρόνος μου αυτές τις ημέρες είναι αρκετά περιορισμένος λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Αρχικά, επιβεβαιώνω όλα τα λεγόμενα του Admin. Ο απενεργοποιημένος λογαριασμός "Deva Parinito" ανήκε στο παρελθόν σε μένα. Αναφέρομαι στο έτος 2005, όταν επέλεξα αυτό το ψευδώνυμο για την εγγραφή μου στα forums του esoterica.gr. Το ψευδώνυμο αυτό ανήκε στον μεγάλο δημιουργό Μανώλη Ρασούλη, άνθρωπο που είχα την τιμή και την τύχη να τον γνωρίζω προσωπικά μέσω μιας κοινής παρέας φίλων μουσικών και άνθρωπο που τον θεωρώ "δάσκαλό" μου γιατί μέσα από τις συζητήσεις μας με βοήθησε να δω τον κόσμο με μια υπέροχη ματιά, την δική του την ματιά. Ατυχής ή όχι, ήταν αυτό το ψευδώνυμο που χρησιμοποιήσα τότε, όπως ασφαλώς μπορεί ο καθένας να επιλέξει όποιο ψευδώνυμο ο ίδιος επιθυμεί.

Δυστυχώς, ακολούθησαν κάποιες καταστάσεις, συνέβησαν κάποια πράγματα [ για τα οποία διόλου δεν είμαι περήφανος και για τα οποία ντρέπομαι ], έγιναν κάποια λάθη από την πλευρά μου και ο λογαριασμός "Deva Parinito" απενεργοποιήθηκε. Παρά τούτο, μέσα σε αυτήν την ταραγμένη περίοδο της ζωής μου, υπήρξαν στιγμές μεγάλης δημιουργικότητας και γράφτηκαν από την μεριά μου αρκετά πράγματα στα forums του esoterica.gr που εξέφραζαν μια διαφορετική οπτική των πραγμάτων, μια πολυ-επίπεδη θεώρηση του "γίγνεσθαι". Σε αυτά ίσως αναφέρεται και το μέλος Aurelia.

Από την μεριά μου, με κολακεύει το γεγονός πως κάποιος (ή κάποιοι) άνθρωποι στέκονται, διαβάζουν και εντυπωσιάζονται από τα γραφόμενά μου ακόμη. Όμως, επαναλαμβάνω, εκείνη η περίοδος ήταν αρκετά ταραγμένη για μένα και έκανα πολλά λάθη, πλήγωσα αρκετό κόσμο, απογοήτευσα κάποιους ανθρώπους, τιμωρήθηκα γι' αυτό και πλήρωσα.

Έτσι, επέλεξα να συνεχίσω την συμμετοχή μου στα forums του esoterica.gr με έναν άλλον λογαριασμό, τον λογαριασμό "zip".

Είναι γνωστό πως Deva Parinito υπήρξε ο Μανώλης Ρασούλης. Ήταν ένα "όνομα" που του το έδωσε ο Osho. Αυτά είναι γνωστά, ο καθένας μπορεί να τα βρει με μια αναζήτηση στο internet.

Ειλικρινά, όμως δεν καταλαβαίνω την συμμετοχή του μέλους Aurelia. Τι ακριβώς θέλει ; Να ζητήσω συγνώμη που επέλεξα τότε, το 2005, αυτό το ψευδώνυμο για να γράφω σε ένα φόρουμ ; Να αρνηθώ πως δεν ήμουν εγώ αυτός που έγραφε με αυτό το ψευδώνυμο ; Να σβηστούν οι φωτογραφίες του Μανώλη Ρασούλη ; Γιατί ;

Επίσης, θέλω να πω, πως προσωπικά εγώ δεν γνωρίζω το μέλος (ή τα μέλη) Aurelia και δεν έχω καμία σχέση μαζί τους. Ακόμη και σαν Deva Parinito δεν τα γνωρίζω.

Θα ήθελα να παρακαλέσω τους υπεύθυνους να κλείσουν το θέμα και να μην δώσουν περισσότερη έκταση. Δεν θέλω να πω κάτι άλλο, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κάτι άλλο, είναι ανοησία να επιστρέφουμε στο παρελθόν και να διαιωνίζουμε μια κατάσταση που έχει τελειώσει εδώ και 6 - 7 χρόνια! Αν είναι δυνατόν! Εγώ δεν θα γράψω ξανά στο θέμα, νομίζω έδωσα τις απαραίτητες διευκρινήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 11:34:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ζιπ

Σαν τρίτος και κατά συνέπεια,πιο αντικειμενικός αναγνώστης,διάβασα την ανάρτησή σου και θεωρώ ότι έδωσες πλήρη κατάθεση των γεγονότων εκείνης της εποχής,καθώς και ότι διασαφήνίσθηκε η συμμετοχή σου του τότε και του τώρα.Η παραδοχή εκ μέρους σου ορισμένων λαθών,τα οποία δεν γνωρίζω,αποτελεί πράξη ανδρείας και τυγχάνει και του ανάλογου σεβασμού.

Μένει μόνο ένα κομμάτι να διευκρινισθεί και θα ήθελα να δω την τοποθέτησή σου.

Ισχυρίζεται η Aurelia,ότι οι αναρτήσεις του Deva αφορούσαν δικά της προσωπικά βιώματα,τα οποία κανείς δεν έπρεπε να γνωρίζει και ξαφνικά τα βλέπει δημοσιευμένα.
Βέβαια ίσως αυτο να είναι ένα απο τα λάθη σου,για τα οποία έχεις ήδη μιλήσει και αποδεχθεί.Αν είναι έτσι,τότε το μέλος Aurelia δεν δικαιούται να ζητεί μετα απο τόσο καιρό "δικαιώματα".

Αλήθεια Aurelia,που ήσουν τόσα χρόνια...?????

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 12:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ισχυρίζεται η Aurelia,ότι οι αναρτήσεις του Deva αφορούσαν δικά της προσωπικά βιώματα,τα οποία κανείς δεν έπρεπε να γνωρίζει και ξαφνικά τα βλέπει δημοσιευμένα.


Ο καθένας ΝΙΚΟΜΑΧΕ μπορεί να ισχυρίζεται ότι θέλει. Ποιες είναι ακριβώς αυτές οι δημοσιεύσεις που αφορούν το μέλος Aurelia ; Ας βγει και ας μας πει. Εγώ το μέλος Aurelia και όποιος άνθρωπος (ή άνθρωποι) είναι πίσω απ' αυτόν τον λογαριασμό, επαναλαμβάνω, δεν τον/την/τους γνωρίζω. Ούτε σαν zip, ούτε σαν Deva Parinito.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 13:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Σας παρακαλώ, μην δίνετε συνέχεια στο θέμα. Νομίζω απάντησα στην προτροπή του Admin, νομίζω έδωσα τις όποιες διευκρινήσεις [ που δεν χρειαζόντουσαν, αλλά τέλος πάντων ... επειδή το ζήτησε ο Admin το έκανα ], νομίζω δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε. Παρακαλώ πολύ τα μέλη, να αρκεστούν σε ότι έχω πει. Δεν θέλω να συνεχισθεί το θέμα, θα ήθελα παρακαλώ να κλείσει εδώ. Το τι θα γίνει με τον λογαριασμό Aurelia, αφορά αποκλειστικά την διαχείριση των forums του esoterica.gr.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μοργκάνα
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 14:24:20  Εμφάνιση Προφίλ
Καλυτερα να ξαναεμφανιστει ο Deva Parinito και να εξαφανιστουν ολοιιιιιιιιι...οι αλλοιιιιιιιιι . Καιρος ειναι ε?
Και να ας κλεισει επιτελους αυτό το θεμα..κολλησαν πια τα κομματια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 14:39:19  Εμφάνιση Προφίλ
Φιρί φιρί το πάτε, να με κάνετε να μπω μέσα....
Αλλά:
quote:
Σας παρακαλώ, μην δίνετε συνέχεια στο θέμα. Νομίζω απάντησα στην προτροπή του Admin, νομίζω έδωσα τις όποιες διευκρινήσεις [ που δεν χρειαζόντουσαν, αλλά τέλος πάντων ... επειδή το ζήτησε ο Admin το έκανα ], νομίζω δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε. Παρακαλώ πολύ τα μέλη, να αρκεστούν σε ότι έχω πει. Δεν θέλω να συνεχισθεί το θέμα, θα ήθελα παρακαλώ να κλείσει εδώ. Το τι θα γίνει με τον λογαριασμό Aurelia, αφορά αποκλειστικά την διαχείριση των forums του esoterica.gr.


(Φίλε zip έχεις PM...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 15:20:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Σας παρακαλώ, μην δίνετε συνέχεια στο θέμα. Νομίζω απάντησα στην προτροπή του Admin, νομίζω έδωσα τις όποιες διευκρινήσεις [ που δεν χρειαζόντουσαν, αλλά τέλος πάντων ... επειδή το ζήτησε ο Admin το έκανα ], νομίζω δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε. Παρακαλώ πολύ τα μέλη, να αρκεστούν σε ότι έχω πει. Δεν θέλω να συνεχισθεί το θέμα, θα ήθελα παρακαλώ να κλείσει εδώ. Το τι θα γίνει με τον λογαριασμό Aurelia, αφορά αποκλειστικά την διαχείριση των forums του esoterica.gr.



Αναρωτιέμαι γιατί θέλεις να το κλείσεις εδώ το θέμα. Μην λες σ' εμένα ότι εσύ τα έγραφες αυτά γιατί εγώ δεν τσιμπάω. Απαιτώ να μου πεις ποιός είσαι και γιατί συνεχίζεις να λες ότι υποδύθηκες τον Μανώλη Ρασούλη καθώς και τα πράγματα τα οποία ντρέπεσαι. Μέχρι πότε περιμένατε να την βγάλετε καθαροί με ατήν την ιστορία; Τα πράγματα τα οποία ισχυρίζεσαι ότι έγραψες ΔΕΝ είναι δικός σου λόγοε και το ξέρουμε και οι δύο καλά.Οι πιο άσχετοι δεν μπορούν να διακρίνουν τον λόγο του Ραούλη γιατί μόνο δύο άτομα μπορούν να τον ξέρουν. Εκείνος κι εγώ με τους ανθρώπους που βρισκόμαστε στην ευθύνη προστασίας του έργου του και των προσωπικών του δεδομένων. Ο λογαριαμός Αurelia σας ενδιαφέρει; Για πες μας "zip". Ποια είναι τα πράγματα για τα οποία ντρέπεσαι; Γιατί αν γνώρισες τον Ρασούλη προσωπικά, μάλλον θα γνωρίζεις κι εμένα προσωπικά. Αν δεν θέλεις να το πεις εδώ δημόσια, καλώς. Μπορείς αν θέλεις όλη αυτήν την υπόθεση να την περάσουμε στο e-mail. Εδώ όμως δεν σε παίρνει άλλο ούτε να χρησιμοποιείς το όνομα του Deva Parinito, ούτε του Μανώλη Ρασσύλη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 15:45:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Aurelia:
quote:
Και ο πιο ανίδεος θα καταλάβαινε ποιά η ιδιότητα μου/μας. Σας δώθηκε η ευκαιρία.

Ναι... μόνον που όπως φαίνεται στην παρούσα συζήτηση, "συναγελάζονται" όλοι οι ανίδεοι που δεν κατάφεραν να σε/σας καταλάβουν. Για μένα αυτό δεν είναι καθόλου αναπάντεχο βέβαια, καθώς δεν θα μπορούσε κανείς σοβαρός αναγνώστης να περιμένει κάτι διαφορετικό μέσα σε όλη αυτή την ασάφεια και την γριφώδη διάθεση και απεύθυνση του λόγου.

quote:
Ποιός και γιατί γράφει στο φόρουμ αυτό ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΈΝΑ;

Και πώς να το γνωρίζω άραγε; Ούτε βέβαια θα μπορούσαμε να καταλάβουμε ποια θεωρείς "δικά σου προσωπικά δεδομένα" ή ποια -δικαίως ή αδίκως- θεωρεί ο οποιοσδήποτε (εάν δεν μας έχει δώσει σαφείς κατευθύνσεις γι'αυτά). Εδώ δεν μας έχεις δώσει να καταλάβουμε ποιος/ποια είσαι εσύ που "δικαιούσαι" να ασχοληθούμε με το ζήτημα... το οποίο ζήτημα επίσης δεν μας έδωσες να καταλάβουμε ποιο είναι ακριβώς!

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με αυτή την αλλόκοτη κατάσταση:
το σωστό για οποιαδήποτε πραγματική τέτοια περίσταση είναι να απευθυνθεί ο "δικαιούχος" ή οι "δικαιούχοι" μέσω e-mail επίσημα μαζί μας, εκθέτοντας με απόλυτη σαφήνεια την κατάσταση, τα όποια αιτήματα και φυσικά και τα στοιχεία που επιβεβαιώνουν το "δικαίωμα". Αυτό εξάλλου έχει γίνει πάντα σε "ανάλογες" περιπτώσεις (αναφέρομαι βέβαια σε ένα μεγάλο εύρος "σχετικών" καταστάσεων) και ουδέποτε αρνηθήκαμε κάθε βοήθεια και μέριμνα. Απαντούμε δε, επώνυμα ως φορέας σε οποιαδήποτε περίπτωση αυτό απαιτείται -και εφόσον βεβαίως μας απευθύνονται επωνύμως/επισήμως. Ο χώρος κάθε άλλο παρά απρόσωπος είναι.

Ακατανόητα σε μεγάλο βαθμό και άγνωστης προέλευσης αιτήματα που κατατίθενται δημοσίως και διαιωνίζουν ένα τέτοιο θολό κλίμα όπως αυτό που δημιουργείται αυτές τις ημέρες στο παρόν θέμα συζήτησης δεν μπορούν προφανώς να εξυπηρετήσουν σωστά μία τέτοια σκοπιμότητα.
Από την πλευρά μας (των υπευθύνων) προσπαθήσαμε να αντιμετωπίσουμε εξαρχής την κατάσταση με την απαιτούμενη ευγένεια και να ξεκαθαρίσουμε με σαφείς ερωτήσεις το ζήτημα. Πράγμα που δεν μας βοήθησες/σατε να κατορθώσουμε.

Επαναλαμβάνω λοιπόν για μία ακόμη φορά (και προσθέτω):
- Ο λογαριασμός "Deva_Parinito" στα Forums μας (πλέον ανενεργός) άνηκε στον ίδιο άνθρωπο που τώρα διαθέτει τον λογαριασμό "zip" (και φυσικά δεν πρόκειται για τον εκλιπόντα...). Αυτό είναι απολύτως σίγουρο και πέραν κάθε αμφιβολίας (μας δημιουργεί βέβαια έντονη περιέργεια γιατί ο ίδιος ο zip δεν συμμετέχει εκ νέου έτσι ώστε να ξεκαθαρίσει την κατάσταση στην οποία ο ίδιος έχει συμβάλλει...) Τον έχουν γνωρίσει αρκετοί άνθρωποι προσωπικά και φυσικά και μέλη της Ομάδας Υπευθύνων του χώρου. Είπαμε ότι κατά την γνώμη μας ήταν ατυχέστατη η επιλογή του συγκεκριμένου User-name, που όμως είναι απλά δύο σανσκριτικές λέξεις με ιδιαίτερη σημασία/ερμηνεία("Νυμφευμένος με την Θεότητα") και όχι κάποια κύρια ονόματα.
- Αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει αφήσει σαφείς και συγκεκριμένες υπόνοιες σύνδεσης του λογαριασμού "Deva_Parinito"(με τον οποίο συμμετείχε παλαιότερα) με άλλα πρόσωπα -όπως αυτή η υπογραφή στο μήνυμα που μας παρέθεσες/σατε- αναγνωρίζουμε φυσικά το δίκαιο της αφαίρεσης τέτοιων -σαφών- αναφορών(όπως ονοματεπώνυμα κ.λπ.). Δεν είναι εξάλλου και λίγα αυτά που έκανε/"σκόρπισε" σε διάφορα σημεία των Forums (και όχι μόνον) εκείνες τις εποχές... Μόνον και μόνον στις σελίδες του θέματος πέριξ του συγκεκριμένου μηνύματος που παρατέθηκε υπάρχουν αρκετοί άλλοι λογαριασμοί(25th_Thief, 26th_Thief κ.ο.κ.) με το ίδιο προσωνύμιο, "Deva Parinito".

- Τελευταίο: το e-mail μου είναι εύκολα προσβάσιμο σε όποιον θέλει να κάνει κάποια αποστολή, μέσω του εικονιδίου που συνοδεύει όλα τα μηνύματά μου -όπως άλλωστε συμβαίνει και με όλα τα μέλη.

Ίδωμεν...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Αντί λοιπόν για την σοβαρή συζήτηση του θέματος, ενώ βλέπετε ότι κάποιος προσπαθεί με κάποιον τρόπο, να σας πει να αφήσετε τον Deva Parinito και τον Μανώλη Ρασούλη έξω από τα ποστ του φόρουμ που γράφονται στον ΕΝΕΣΤΩΤΑ χρόνο και ν' αφήνετε έναν τύπο με το nickname "zip" να αλωνίζει εδώ μέσα, παραθέτοντας ΕΚΕΙΝΟΣ διάφορες ασυναρτησίες γύρω από το όνομα Deva Parinito και να ποστάρει το έργο και τις φωτογραφίες του Ρασούλη κάνοντας πνεύμα και δημιουργώντας σε άλλα μέλη τις εντυπώσεις (kapodistria, spacegirl, ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και,και,και,) ότι ο Deva Parinito και ο zip μπορεί να είναι το ίδιο άτομο, εσείς συνεχίζετε να κάνετε πνεύμα και να μιλάτε για τρολλαρίσματα, να ποστάρετε διάφορες χαζόφατσες και να κατηγορήσετε ανοιχτά έναν άνθρωπο που ΔΕΝ γνωρίζετε ως αναίσχυντο, γιατί σας προέτρψε να μην ασχολείστε άλλο με το θέμα Deva parinito και Μανώλης Ρασούλης.
Όλα τα υπόλοιπα που λες τώρα Admin είναι σάλτσες. Είσαι υπέυθυνος για ένα φόρουμ που εκθέτει δημόσιο πρόσωπο και μέσω αυτού και άλλους, έργο του και προσωπικά δεδομένα του. Μέχρι πότε περιμένατε να γίνει αυτό; Θα σου πω εγώ. Μέχρι για πάντα. Οι κατευθύνσεις μου ήταν σαφέστατες και αυτό φαίνεται από τα σχόλια δύο μελών που μάλλον τους πήγε το μυαλό και λίγο παραπέρα. Εδώ βλέπω απενεργοποιείτε λογαριασμούς για ψύλλου πήδημα και τον zip τον έχετε την μασκώτ του φόρουμ. Σαν υπεύθυνοι λοιπόν προστασίας του Swami Deva Parinito Μανώλη Ρασούλη, των προσωπικών του δεδομένων και του έργου του, σας λέμε ότι χειριστήκατε αρκετά άκομψα στην εξέλιξη της υπόθεσης και αργήσατε αρκετά να μας πείτε εσείς ποιοί είστε και γιατί έχετε στην κατοχή σας τέτοια προσωπικά στοιχεία. Αν δεν θέλετε να τα παραθέσετε εδώ, υπάρχουν πάντα το e-mail.
Ο χώρος ΚΑΙ απρόσωπος είναι, και φαίρεται, εκπροσωπούμενος από τους υπευθύνους του, ανάρμοστα και ανώριμα σαν να αποτελείται από ένα κάρο έφηβους.
Περιμένουμε άμεση απάντηση και αφήστε τις απενεργοποιήσεις στην άκρη. Είναι πια για γέλια.
Aourelia Rass.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 15:56:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Συγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης, όμως ο χρόνος μου αυτές τις ημέρες είναι αρκετά περιορισμένος λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Αρχικά, επιβεβαιώνω όλα τα λεγόμενα του Admin. Ο απενεργοποιημένος λογαριασμός "Deva Parinito" ανήκε στο παρελθόν σε μένα. Αναφέρομαι στο έτος 2005, όταν επέλεξα αυτό το ψευδώνυμο για την εγγραφή μου στα forums του esoterica.gr. Το ψευδώνυμο αυτό ανήκε στον μεγάλο δημιουργό Μανώλη Ρασούλη, άνθρωπο που είχα την τιμή και την τύχη να τον γνωρίζω προσωπικά μέσω μιας κοινής παρέας φίλων μουσικών και άνθρωπο που τον θεωρώ "δάσκαλό" μου γιατί μέσα από τις συζητήσεις μας με βοήθησε να δω τον κόσμο με μια υπέροχη ματιά, την δική του την ματιά. Ατυχής ή όχι, ήταν αυτό το ψευδώνυμο που χρησιμοποιήσα τότε, όπως ασφαλώς μπορεί ο καθένας να επιλέξει όποιο ψευδώνυμο ο ίδιος επιθυμεί.

Δυστυχώς, ακολούθησαν κάποιες καταστάσεις, συνέβησαν κάποια πράγματα [ για τα οποία διόλου δεν είμαι περήφανος και για τα οποία ντρέπομαι ], έγιναν κάποια λάθη από την πλευρά μου και ο λογαριασμός "Deva Parinito" απενεργοποιήθηκε. Παρά τούτο, μέσα σε αυτήν την ταραγμένη περίοδο της ζωής μου, υπήρξαν στιγμές μεγάλης δημιουργικότητας και γράφτηκαν από την μεριά μου αρκετά πράγματα στα forums του esoterica.gr που εξέφραζαν μια διαφορετική οπτική των πραγμάτων, μια πολυ-επίπεδη θεώρηση του "γίγνεσθαι". Σε αυτά ίσως αναφέρεται και το μέλος Aurelia.

Από την μεριά μου, με κολακεύει το γεγονός πως κάποιος (ή κάποιοι) άνθρωποι στέκονται, διαβάζουν και εντυπωσιάζονται από τα γραφόμενά μου ακόμη. Όμως, επαναλαμβάνω, εκείνη η περίοδος ήταν αρκετά ταραγμένη για μένα και έκανα πολλά λάθη, πλήγωσα αρκετό κόσμο, απογοήτευσα κάποιους ανθρώπους, τιμωρήθηκα γι' αυτό και πλήρωσα.

Έτσι, επέλεξα να συνεχίσω την συμμετοχή μου στα forums του esoterica.gr με έναν άλλον λογαριασμό, τον λογαριασμό "zip".

Είναι γνωστό πως Deva Parinito υπήρξε ο Μανώλης Ρασούλης. Ήταν ένα "όνομα" που του το έδωσε ο Osho. Αυτά είναι γνωστά, ο καθένας μπορεί να τα βρει με μια αναζήτηση στο internet.

Ειλικρινά, όμως δεν καταλαβαίνω την συμμετοχή του μέλους Aurelia. Τι ακριβώς θέλει ; Να ζητήσω συγνώμη που επέλεξα τότε, το 2005, αυτό το ψευδώνυμο για να γράφω σε ένα φόρουμ ; Να αρνηθώ πως δεν ήμουν εγώ αυτός που έγραφε με αυτό το ψευδώνυμο ; Να σβηστούν οι φωτογραφίες του Μανώλη Ρασούλη ; Γιατί ;

Επίσης, θέλω να πω, πως προσωπικά εγώ δεν γνωρίζω το μέλος (ή τα μέλη) Aurelia και δεν έχω καμία σχέση μαζί τους. Ακόμη και σαν Deva Parinito δεν τα γνωρίζω.

Θα ήθελα να παρακαλέσω τους υπεύθυνους να κλείσουν το θέμα και να μην δώσουν περισσότερη έκταση. Δεν θέλω να πω κάτι άλλο, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κάτι άλλο, είναι ανοησία να επιστρέφουμε στο παρελθόν και να διαιωνίζουμε μια κατάσταση που έχει τελειώσει εδώ και 6 - 7 χρόνια! Αν είναι δυνατόν! Εγώ δεν θα γράψω ξανά στο θέμα, νομίζω έδωσα τις απαραίτητες διευκρινήσεις.



"Ζip" αρκετά το παραμύθι. Τα γραφόμενα που παρουσιάζεις στο φόρουμ σαν δικά σου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ. Τέλειωνε με τον σουρεαλισμό. Και σαράντα χρόνια να ήσουν μαθητευόμενος του Ρασούλη δεν θα μπορούσες να γράψεις σαν αυτόν. Όχι μόνο χρειάζεται να πεις κι άλλα, αλλά ΄πρέπει αυτά που θα πεις να είναι σαφή και καθαρά. Όπως είπε ότι όλος ο κόσμος ξέρει ότι ο Deva Parinito είναι ο Μανώλης Ρασούλης και όλος ο κόσμος ξέρει την γραφη του και το έργο του. Λοιπόν, πως βρέθηκε ο λόγος και το έργο του στα χέρια σου;
"υπήρξαν στιγμές μεγάλης δημιουργικότητας και γράφτηκαν από την μεριά μου αρκετά πράγματα στα forums του esoterica.gr που εξέφραζαν μια διαφορετική οπτική των πραγμάτων, μια πολυ-επίπεδη θεώρηση του "γίγνεσθαι". Σε αυτά ίσως αναφέρεται και το μέλος Aurelia". Αυτό και αν είναι αστείο. Τι έπαθες μετά και δεν μπορούσες να γράψεις έτσι πια;
Κρίμα που δουλεύεστε έτσι όλοι μεταξύ σας. Σίγουρα έχεις πολλές εξηγήσεις να δώσεις. Περιμένουμε σαν υπεύθυνοι προστασίας του Μανώλη Ρασούλη, σαν φίλοι του, δικηγόροι του και οικογένειά του.


Edited by - Aurelia on 27/03/2012 15:56:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 16:29:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σίγουρα έχεις πολλές εξηγήσεις να δώσεις. Περιμένουμε σαν υπεύθυνοι προστασίας του Μανώλη Ρασούλη, σαν φίλοι του, δικηγόροι του και οικογένειά του.

Ολόκληρο αυτό το σκηνικό δηλαδή το στήσατε
(το διανθίσατε με μυστήριο)
και το περιφέρετε τόσο καιρό
εσείς οι "φίλοι, δικηγόροι, οικογένειά του" για να καταλήξετε να απειλείτε με νομικίστικες ατάκες
έναν άνθρωπο (που ισχυρίζεστε) οτι υπέκλεψε το "έργο" κάποιου άλλου ?

Οι "δικηγόροι" σας δεν σας είπαν οτι τέτοιες κατηγορίες διατυπώνονται σε θεσμικά όργανα και ουχί σε φορουμιστικα "πηγαδάκια" ?

ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ !!! τίποτε άλλο .


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 16:40:38  Εμφάνιση Προφίλ
"Σαν τρίτος και κατά συνέπεια,πιο αντικειμενικός αναγνώστης,διάβασα την ανάρτησή σου και θεωρώ ότι έδωσες πλήρη κατάθεση των γεγονότων εκείνης της εποχής,καθώς και ότι διασαφήνίσθηκε η συμμετοχή σου του τότε και του τώρα.Η παραδοχή εκ μέρους σου ορισμένων λαθών,τα οποία δεν γνωρίζω,αποτελεί πράξη ανδρείας και τυγχάνει και του ανάλογου σεβασμού.

Μένει μόνο ένα κομμάτι να διευκρινισθεί και θα ήθελα να δω την τοποθέτησή σου.

Ισχυρίζεται η Aurelia,ότι οι αναρτήσεις του Deva αφορούσαν δικά της προσωπικά βιώματα,τα οποία κανείς δεν έπρεπε να γνωρίζει και ξαφνικά τα βλέπει δημοσιευμένα.
Βέβαια ίσως αυτο να είναι ένα απο τα λάθη σου,για τα οποία έχεις ήδη μιλήσει και αποδεχθεί.Αν είναι έτσι,τότε το μέλος Aurelia δεν δικαιούται να ζητεί μετα απο τόσο καιρό "δικαιώματα".

Αλήθεια Aurelia,που ήσουν τόσα χρόνια...?????"


Η τοποθέτησή σου ΝΙΚΟΜΑΧΕ είναι αρκετά μακρυά από την πραγματικότητα. Δεν αποσαφηνίστηκε τίποτα από τον zip. Ποιά είναι αυτά τα λάθη και ποιά τα δικά του δικαιώματα που εκθέτει ότι να 'ναι και όποιον να 'ναι δημόσια; Τι θα πει δεν έχω εγώ "δικαίωμα"; Φυσικά και έχω και έχουμε. Που ήμουν τόσα χρόνια; Τόσα χρόνια υπήρχαν που είχαν αναλάβει το θέμα. Τώρα όμως βρίσκομαι εγώ και οι άνθρωποι που προστατεύουν ότι αφορά τον Swami Deva Parinito Μανώλη Ρασούλη, τα προσωπικά του δεδομένα και το έργο του.
Είμαι και είμαστε αυτοί, που από τον ίδιο τον Μανώλη Ρασούλη έχουμε μπει στην θέση να προστατέψουμε ότιδήποτε αφορά στο πρόσωπο και στο έργο του.
Κατανοητό τώρα;

Edited by - Aurelia on 27/03/2012 16:41:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 17:38:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αurelia
Είμαι και είμαστε αυτοί, που από τον ίδιο τον Μανώλη Ρασούλη έχουμε μπει στην θέση να προστατέψουμε ότιδήποτε αφορά στο πρόσωπο και στο έργο του.
Κατανοητό τώρα;

Ναι άν είσαι η Ναταλία-Αουρέλια Ρασσούλη.

Είσαι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 19:28:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Σίγουρα έχεις πολλές εξηγήσεις να δώσεις. Περιμένουμε σαν υπεύθυνοι προστασίας του Μανώλη Ρασούλη, σαν φίλοι του, δικηγόροι του και οικογένειά του.

Ολόκληρο αυτό το σκηνικό δηλαδή το στήσατε
(το διανθίσατε με μυστήριο)
και το περιφέρετε τόσο καιρό
εσείς οι "φίλοι, δικηγόροι, οικογένειά του" για να καταλήξετε να απειλείτε με νομικίστικες ατάκες
έναν άνθρωπο (που ισχυρίζεστε) οτι υπέκλεψε το "έργο" κάποιου άλλου ?

Οι "δικηγόροι" σας δεν σας είπαν οτι τέτοιες κατηγορίες διατυπώνονται σε θεσμικά όργανα και ουχί σε φορουμιστικα "πηγαδάκια" ?

ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ !!! τίποτε άλλο .


Hellas at War


Δεν στήθηκε κανένα σκηνικό. Τις αθλιότητες έπρεπε να τις σκεφτείτε νωρίτερα, όταν χαριτολογούσατε. Μην αυταπατάστε και ότι έχει γίνει μέχρι στιγμής, βρίσκεται κάτω από συγκεκριμένες και επιλεγμένες κινήσεις. Προφανώς δεν έχετε κάνει καν τον κόπο να διαβάσετε όλη την ιστορία. Και αν δεν σαν ενδιαφέρει ή βαριέστε, μείνετε απ' έξω.
Μην κάνετε μάθηματα όμως σε σοβαρότατα θέματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2012, 19:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ο χρόνος περνάει και στο e-mail μου δεν έχει καταφθάσει κάποιο μήνυμα ακόμη...

Ενημερώνουμε ξανά πως οποιοσδήποτε, άτομο ή φορέας, επιθυμεί να ζητήσει κάτι επισήμως από το Esoterica και τους υπευθύνους του -που ξεπερνάει τις φυσιολογικές λειτουργίες των Χώρων Συζητήσεων ή/και του Διαδικτυακού μας τόπου συνολικότερα- μπορεί και θα πρέπει να το κάνει μέσω επισήμου και επώνυμου e-mail μηνύματος ή άλλου επίσημου τρόπου, ο ίδιος/οι ή μέσω νομίμων εξουσιοδοτημένων αντιπροσώπων.

Ένα τέτοιο διάβημα θα πρέπει απαραίτητα:
- Να εκθέτει με πλήρη σαφήνεια και ακρίβεια το πρόβλημα προς επίλυση -εάν υπάρχει τέτοιο- ή την πρόταση ή το οτιδήποτε άλλο δεν εμπίπτει στα παραπάνω.
- Να τεκμηριώνει επαρκώς και αντικειμενικά τα δηλούμενα
- Οποιαδήποτε αιτήματα προς τον χώρο θα πρέπει επίσης να διατυπώνονται με σαφήνεια και χωρίς γενικολογίες
- Η Ταυτότητα του/των επικοινωνούντα/ων θα πρέπει να συνοδεύεται από τα απαραίτητα και πλήρη αποδεικτικά στοιχεία για την διασφάλιση έναντι πλαστοπροσωπειών ή άλλων παραπλανητικών μεθοδεύσεων. Ανάλογα ισχύουν για συλλογικούς φορείς, ιδρύματα κ.λπ. Θα πρέπει να υπάρχει επίσημη διαπίστευση μέσω εγγράφων ή άλλων κατάλληλων μέσων

Για τις αιτιάσεις Ταυτότητας ή επισήμων Ιδιοτήτων που κατατίθενται δημοσίως στους Χώρους των Συζητήσεων(όπως έχει γίνει και στο παρόν θέμα) μπορεί κατά περίπτωση να χρειαστεί ανάλογη τεκμηρίωση/διαπίστευση έτσι ώστε να προστατεύονται οι προσωπικότητες των ίδιων των ατόμων, άλλων συμμετεχόντων ή οι υπολήψεις συλλογικοτήτων κ.ο.κ.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 00:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
quote:

Καλυτερα να ξαναεμφανιστει ο Deva Parinito και να εξαφανιστουν ολοιιιιιιιιι...οι αλλοιιιιιιιιι . Καιρος ειναι ε?
Και να ας κλεισει επιτελους αυτό το θεμα..κολλησαν πια τα κομματια



Όλο αυτό για να ξαναεμφανιστεί ο λογαριασμός Deva Parinito? Τι κόλλημα κι αυτό, αφού όταν φύγει ο άνθρωπος από το υλικό πεδίο τελείωσε το θέμα, τα ονόματα είτε στα δώσει ο νονός είτε ο δάσκαλος δεν υπολογίζονται εκεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 00:26:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ο χρόνος περνάει και στο e-mail μου δεν έχει καταφθάσει κάποιο μήνυμα ακόμη...

Ενημερώνουμε ξανά πως οποιοσδήποτε, άτομο ή φορέας, επιθυμεί να ζητήσει κάτι επισήμως από το Esoterica και τους υπευθύνους του -που ξεπερνάει τις φυσιολογικές λειτουργίες των Χώρων Συζητήσεων ή/και του Διαδικτυακού μας τόπου συνολικότερα- μπορεί και θα πρέπει να το κάνει μέσω επισήμου και επώνυμου e-mail μηνύματος ή άλλου επίσημου τρόπου, ο ίδιος/οι ή μέσω νομίμων εξουσιοδοτημένων αντιπροσώπων.

Ένα τέτοιο διάβημα θα πρέπει απαραίτητα:
- Να εκθέτει με πλήρη σαφήνεια και ακρίβεια το πρόβλημα προς επίλυση -εάν υπάρχει τέτοιο- ή την πρόταση ή το οτιδήποτε άλλο δεν εμπίπτει στα παραπάνω.
- Να τεκμηριώνει επαρκώς και αντικειμενικά τα δηλούμενα
- Οποιαδήποτε αιτήματα προς τον χώρο θα πρέπει επίσης να διατυπώνονται με σαφήνεια και χωρίς γενικολογίες
- Η Ταυτότητα του/των επικοινωνούντα/ων θα πρέπει να συνοδεύεται από τα απαραίτητα και πλήρη αποδεικτικά στοιχεία για την διασφάλιση έναντι πλαστοπροσωπειών ή άλλων παραπλανητικών μεθοδεύσεων. Ανάλογα ισχύουν για συλλογικούς φορείς, ιδρύματα κ.λπ. Θα πρέπει να υπάρχει επίσημη διαπίστευση μέσω εγγράφων ή άλλων κατάλληλων μέσων

Για τις αιτιάσεις Ταυτότητας ή επισήμων Ιδιοτήτων που κατατίθενται δημοσίως στους Χώρους των Συζητήσεων(όπως έχει γίνει και στο παρόν θέμα) μπορεί κατά περίπτωση να χρειαστεί ανάλογη τεκμηρίωση/διαπίστευση έτσι ώστε να προστατεύονται οι προσωπικότητες των ίδιων των ατόμων, άλλων συμμετεχόντων ή οι υπολήψεις συλλογικοτήτων κ.ο.κ.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Δεν χρειάζεται το copy-paste του νομοθετικού πλαίσιου. Το γνωρίζω καλά. Όλα εδώ είναι δημοσιευμένα κάτω από ψευδώνυμα και πλαστές πραγματικότητες. E-mails έχουν όλα τα μέλη εδώ μέσα και δεν βρήκα ούτε στο δικό μου κάποιο μήνυμα κατ' ιδίαν. Ο λόγος που συνέχισα να γράφω δημόσια, είναι για να μπει το θέμα σε δημόσια κρίση, όπως άλλωστε και όλα όσα διαβάζει ο καθένας σε δημόσια έκθεση. Όταν μπορεί ο καθένας να διαβάσει ότι ο Deva Parinito μπήκε στο φόρουμ καθοδηγούμενος από τον ίδιο τον Μανώλη Ρασούλη για να έρθει σε επαφή μ' ένα λαϊκό μέσο όπως είναι το ίντερνετ και να γράψει τραγούδια, καταλαβαίνει κανείς -και ο ποιο αδαής- τι σημαίνει αυτό. Διαβάσαμε (μεταξύ άλλων) ολόκληρα κατεβατά μελών του φόρουμ να κατηγορούν τον Ρασούλη ότι τους χρησιμοποίησε σαν πειραματόζωα για να κάνει εκείνος δίσκους και όταν όλη αυτή η πληροφορία απορρέει από τον λογαριασμό Deva Parinito, καταλαβαίνετε ότι την ευθύνη φέρει ο χρήστης του λογαριασμού "Deva Parinito" -ή όποιου άλλου λογαριασμού που φέρεται να εκπροσωπείται από τον ίδιο χρήστη.Μέχρι τότε, πρέπει να λογοδοτείτε για τέτοιου είδους αναρτήσεις όταν κάποιος -ο οποιοσδήποτε τις επισημαίνει- και όχι να αρχίζετε τα γελάκια και τα "ευφυολογήματα". Ειδικά οι διαχειριστές και υπεύθυνοι του ιστότοπου αυτού. Από την αρχή έγραψα με το όνομά μου και προσπαθήσαμε μ' έναν διακριτικό και ευγενικό τρόπο να καταλάβουμε το τι συμβαίνει. Ένας είναι αυτός που γράφει, εγώ, σε συνεννόηση ταυτόχρονη με μια ομάδα ανθρώπων που όπως προανέφερα αποτελείται από φίλους, συγγενείς και δικηγόρους του Μανώλη Ρασούλη. Ακόμα και τότε αρχίσατε να "παίζετε" με την κατάσταση. Μόνο σε έναν θα δώσω στοιχεία και αυτός θα είναι ο zip. Αυτός είναι ο μόνος που δημιούργησε αυτήν την κατάσταση -με την "υπεράσπιση υπολοίπων μελών και διαχειριστών- και σε κανέναν άλλο. Ειδικά σ' έναν διαχειριστή που "διαχειρίζεται" αγενώς και προκλητικά. Λοιπόν, περιμένω τον zip στο δικό μου e-mail. Για τους υπόλοιπους θα πω, ότι είναι κρίμα να κρίνουν πριν σκεφτούν. Ο εσωτερισμός είναι ακριβώς το αντίθετο.


Edited by - Aurelia on 28/03/2012 00:35:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 00:47:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φιρί φιρί το πάτε, να με κάνετε να μπω μέσα....
Αλλά:
quote:
Σας παρακαλώ, μην δίνετε συνέχεια στο θέμα. Νομίζω απάντησα στην προτροπή του Admin, νομίζω έδωσα τις όποιες διευκρινήσεις [ που δεν χρειαζόντουσαν, αλλά τέλος πάντων ... επειδή το ζήτησε ο Admin το έκανα ], νομίζω δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε. Παρακαλώ πολύ τα μέλη, να αρκεστούν σε ότι έχω πει. Δεν θέλω να συνεχισθεί το θέμα, θα ήθελα παρακαλώ να κλείσει εδώ. Το τι θα γίνει με τον λογαριασμό Aurelia, αφορά αποκλειστικά την διαχείριση των forums του esoterica.gr.


(Φίλε zip έχεις PM...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "



Έχει χρησιμοποιηθεί και ο δικός σου λογαριασμός απο τον Deva. Άρα δεν το πάμε φιρί-φιρί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 01:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Εντέλει δεν μας είπες... Ζητάς κάτι συγκεκριμένο;;
Ή μήπως "ζητάς" μόνον να κατακρίνεις και να επιδείξεις πόσο σωστή εσωτερίστρια/ής είσαι;

Έχεις "τρελάνει" ένα σωρό ανθρώπους επί 4 σελίδες αυτού του θέματος, να προσπαθούν να καταλάβουν κάθε φορά τι διαφορετικό υποστηρίζεις, ποια/ος/οι μπορεί τέλος πάντων να είσαι, και επιχειρείς κιόλας να μας εγκαλέσεις για τη δική σου αδυναμία να είσαι ακριβής;

Αντί να αναλώνεσαι σε αυτές τις αμφίβολες, αμφίσημες και ιδιαίτερα αλλόκοτες και θολές δημόσιες τακτικές, γιατί αλήθεια δεν έκανες από την αρχή τα δέοντα; Να επικοινωνήσεις/ετε επώνυμα και επισήμως με τους υπεύθυνους του χώρου ή/και να επικοινωνήσεις με το άτομο με το οποίο λες πως έχεις το πρόβλημα;

Όπως και να έχει όμως, θα χρειαστεί οπωσδήποτε για τη συνέχεια διακρίβωση για τους ισχυρισμούς που προέρχονται από τον λογαριασμό Aurelia για τη σύνδεσή του με την οικογένεια Μ.Ρασούλη. Αυτό, όπως θα καταλαβαίνεις εφόσον "γνωρίζεις καλά τα περί νομοθετικού πλαισίου" όπως μας είπες είναι το λιγότερο που οφείλουμε να ζητήσουμε για την προστασία της μνήμης του Δημιουργού αλλά και των δικών του ανθρώπων. Έως τότε δεν μπορούμε φυσικά να δεχτούμε κάποια τέτοια συγκεκριμένη προέλευση για τα λεγόμενά σου.

Όσο για τις "επισημάνσεις αναρτήσεων" τις οποίες αναφέρεις, για τις οποίες θα έπρεπε να "λογοδοτήσουμε" μάλιστα, φυσικά μέχρι πριν λιγότερο από ένα εικοσιτετράωρο δεν υπήρχε τίποτε συγκεκριμένο από την πλευρά σου/σας, ούτε δημόσια ούτε φυσικά και μέσω ιδιωτικής, προστατευόμενης και επώνυμης επικοινωνίας, οδό που θα έπρεπε κάθε συνετός άνθρωπος να ακολουθήσει εξ'αρχής, ειδικά για "τέτοια σοβαρότατα θέματα", το οποίο επιμένεις να μας "σείεις" σαν κόκκινο πανί σε διάφορα μηνύματά σου.

Έχουμε κάθε διάθεση φυσικά, ως χώρος, να τοποθετηθούμε με σοβαρότητα σε οποιονδήποτε δεν ναρκοθετεί εξαρχής καταφανώς τη δική του(σοβαρότητα)... μοιράζοντας μάλιστα άκριτα κατηγορίες και επικρίσεις προς διάφορες κατευθύνσεις, υποτιμώντας και απαξιώνοντας, κάνοντας ακριβώς αυτό το οποίο καταλογίζει στους άλλους: "να κρίνει πριν σκεφτεί"


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 01:18:14  Εμφάνιση Προφίλ
Προφανώς και ΔΕΝ είπες απο την ΑΡΧΗ ποια είσαι
μετά απο προτροπή του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ το έκανες
ή μάλλον το άφησες να ΕΝΝΟΗΘΕΙ ...

Γιατί δεν έκανες το ΙΔΙΟ όπως τότε με τα "CD" ?

Γιατί δεν έκανες το ίδιο "τίμια"
(όπως θα άρμοζε στο όνομα που κουβαλάς)
να βγεις και να πεις αυτά που ήθελες να πεις ?

Για κανε άλλη μια φορά ανάγνωση τα όσα έγραψες,
στην σύντομη παραμονή σου στο φόρουμ μας ,
και αναλογίσου αν ένας απλός αναγνώστης
(οσο και ένας "ψαγμένος")
θα μπορούσε να σε πάρει σοβαρά με τα "αινίγματα" σου .

Τέλος πάντων, κρατάω μόνο το ότι δήλωσες άσχετη με το χώρο των φόρουμ γενικότερα,
γιατί μόνο έτσι μπορώ να δικαιολογήσω ... τα αδικαιολόγητα

Πάντως, δεν σου κρύβω (όποια κι αν είσαι)
οτι με προβληματίζει πολύ η τροπή και η στάση σου στο θέμα
τόσο η δική σου όσο και του zip ....

Βέβαια εγώ έχω το θλιβερό πλεονέκτημα μετά από πολλά χρόνια παρουσίας σε formus και διαδίκτυο, να έχω μάθει πως πίσω απο ενα nickname κρύβονται πολλά περισσότερα ... αλλα ας το αφήσουμε εδω αυτο.

Και μη σου φαίνεται παράξενο οτι κάποιοι σου άνοιξαν διάλογο/αντίλογο εδω μέσα ,έστω κι αν δεν σου αρέσει ,
ήρθες σε μια "παρεουλα" και είσαι υποχρεωμένη να ακούσεις τις απόψεις όλων όσων θέλουν να τοποθετηθούν

Αν ήθελες να μιλήσεις αποκλειστικά με τον zip ας το έκανες ...

Εγω αύριο το πρωί, όπως το κάνω κάθε μέρα τα τελευταία 10 χρόνια
θα σιγοτραγουδώ "να'μαστε παλι εδω Ανδρέα..."
και ποσώς με νοιάζει ποια είσαι εσύ ποιος είναι ο zip ποιος έγραφε κάπου κάποτε και με ποιου το λογαριασμό .

Καλή σας νύχτα



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 02:44:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Προφανώς και ΔΕΝ είπες απο την ΑΡΧΗ ποια είσαι
μετά απο προτροπή του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ το έκανες
ή μάλλον το άφησες να ΕΝΝΟΗΘΕΙ ...

Γιατί δεν έκανες το ΙΔΙΟ όπως τότε με τα "CD" ?

Γιατί δεν έκανες το ίδιο "τίμια"
(όπως θα άρμοζε στο όνομα που κουβαλάς)
να βγεις και να πεις αυτά που ήθελες να πεις ?

Για κανε άλλη μια φορά ανάγνωση τα όσα έγραψες,
στην σύντομη παραμονή σου στο φόρουμ μας ,
και αναλογίσου αν ένας απλός αναγνώστης
(οσο και ένας "ψαγμένος")
θα μπορούσε να σε πάρει σοβαρά με τα "αινίγματα" σου .

Τέλος πάντων, κρατάω μόνο το ότι δήλωσες άσχετη με το χώρο των φόρουμ γενικότερα,
γιατί μόνο έτσι μπορώ να δικαιολογήσω ... τα αδικαιολόγητα

Πάντως, δεν σου κρύβω (όποια κι αν είσαι)
οτι με προβληματίζει πολύ η τροπή και η στάση σου στο θέμα
τόσο η δική σου όσο και του zip ....

Βέβαια εγώ έχω το θλιβερό πλεονέκτημα μετά από πολλά χρόνια παρουσίας σε formus και διαδίκτυο, να έχω μάθει πως πίσω απο ενα nickname κρύβονται πολλά περισσότερα ... αλλα ας το αφήσουμε εδω αυτο.

Και μη σου φαίνεται παράξενο οτι κάποιοι σου άνοιξαν διάλογο/αντίλογο εδω μέσα ,έστω κι αν δεν σου αρέσει ,
ήρθες σε μια "παρεουλα" και είσαι υποχρεωμένη να ακούσεις τις απόψεις όλων όσων θέλουν να τοποθετηθούν

Αν ήθελες να μιλήσεις αποκλειστικά με τον zip ας το έκανες ...

Εγω αύριο το πρωί, όπως το κάνω κάθε μέρα τα τελευταία 10 χρόνια
θα σιγοτραγουδώ "να'μαστε παλι εδω Ανδρέα..."
και ποσώς με νοιάζει ποια είσαι εσύ ποιος είναι ο zip ποιος έγραφε κάπου κάποτε και με ποιου το λογαριασμό .

Καλή σας νύχτα



Hellas at War


Ξαναείπα, ότι κάνω το κάνω κάτω από συγκεκριμένη οδηγία. Σ' ένα φόρουμ που έχεις να κάνεις με ψεύτικες ταυτότητες και αγνώστους μεταξύ αγνώστων, η επώνυμη καταγγελία σε πρώτο στάδιο θα ήταν τουλάχιστον αφελής. Η ιστορία με τα cd που αναφέρεις,απευθύνθηκε σε φορείς με συγκεκριμένη επωνυμία και ανθρώπους που τους διευθύνουν με ονοματεπώνυμο και όχι με μάσκες. Εσείς λοιπόν πώς έχετε την απαίτηση να σας μιλήσει κάποιος επώνυμα, όταν έρχεται πρώτη φορά αντιμέτωπος με nicknames και διαβάζει σ' ένα φόρουμ με φανταστικές ταυτότητες πράγματα που αφορούν μόνο εκείνον; Νομίζετε ότι, ότι συμβαίνει στις ζωές των ανθρώπων έρχεται κατευθείαν στο φως της δημοσιότητας ή στις αρμόδιες υπηρεσίες; Θα προτιμούσατε αυτό; Ήταν το μόνο εύκολο. Όχι. Η σκέψη είναι πρώτα να δει κάποιος το ποιός και το γιατί. Από την πρώτη στιγμή που έγινε η επαφή με το φόρουμ - εμένα και των υπολοίπων που έχουν εντυπωσιαστεί με τις παραθέσεις των έργων και προσωπικών γεγονότων της ζωής ενός δημόσιου προσώπου- έγινε μ' έναν ευγενικό αλλά και ερευνητικό τρόπο αφού πρωτίστως είχε διαβαστεί όλο το περιεχόμενο που αφορά στον Μανώλη Ρασούλη και ότι υπαινίσεται εκείνον. Αφού θέλετε να ξαναδιαβάσουμε από την αρχή τους διαλόγους μεταξύ μας, διάβαστε και τις δικές σας αντιδράσεις. Όποια αναφορά γίνεται στους αρμόδιους φορείς για θέματα που δεν καταλαμβάνουν δημοσιότητα όπως αυτή των ΜΜΕ, δεν γίνεται και με δημόσιο τρόπο. Αυτό θέλατε; Να φιγουράρει στις εφημερίδες το όνομα του φόρουμ και των μελών του; Εμείς δεν θέλαμε αυτό. Οι αντιδράσεις των μελών όμως ήταν ιδαιτέρως εμπρηστικές -διαβάστε και μόνοι σας- και ενώ υπάρχει παρελθόν με πολλά από τα μέλη γύρω από το θέμα "Deva Parinito", δεν σκέφτηκε κανείς σας ότι αργά ή γρήγορα το θέμα θα έφτανε και στα αυτιά των άμεσα ενδιαφερομένων. Αυτό που θα πρέπει να σκεφτείτε, είναι ότι η δημοσιότητα δεν είναι πάντα καλή. Ιδιαίτερα όταν προηγείται της εξακρίβωσης. Και αν η διακριτικότητα δεν σας αρκεί με αυτόν τον τρόπο, πώς θα μπορούσε να γίνει σε προσωπικό επίπεδο με έναν μόνο άνθρωπο με 300 διαφορετικούς λογαριασμούς και ονόματα ο οποίος δείχνει να γνωρίζει πολύ καλά τον Μανώλη Ρασούλη. Σε σημείο μάλιστα να μπορεί να πείθει τους "συνομιλητές" του ότι εκείνοα γράφει σκέψεις και κείμενα που είναι και δημοσιευμένα από τον Μανώλη Ρασούλη αλλά και να εκθέτει γεγονότα τα οποία ο ίδιος ο Ρασούλης δεν θα εξέθετε ποτέ.
Η "παρεούλα" που αναφέρεσαι, έπαιξε με χλευασμό, "αγιοποιήσεις", φωτογραφίες και αστεία. 3 μηνύματα γράφτηκαν με παράκληση για την σοβαρότητα του θέματος. Και ο ένας γελούσε μετά τον άλλο. Η ιστορία πήρε άλλη τροπή πια όταν είδαμε ότι δεν υπήρχε καμμία πρόθεση σοβαρότητας. Εγώ δεν θα αντιδρούσα έτσι στην θέση σας. Εσείς διαλέξατε όλοι μαζί -και ο διαχειριστής της σελίδας- να μιλήσετε την ίδια γλώσσα. Είναι προφανές ότι δεν είναι η ίδια με την δική μου. Τουλάχιστον όχι εδώ μέσα και υπό αυτές τις συνθήκες. Ο Μανώλης Ρασούλης δεν είναι εδώ για να μας πει τι θα έκανε εκείνος. Δυστυχώς μέσα σε όλον τον παροξυσμό που κυριαρχεί στις μέρες μας, το μόνο που ΄δεν μας απασχόλησε ήταν ένα πρωτοσέλιδο με όλα αυτά τα ονόματα και τα μυστήρια διπλών, τριπλών και οχταπλών λογαριασμών. Τι λέτε κι εσείς;
Και κάτι ακόμα. Δεν σας έχει κάνει καμμία εντύπωση πώς τα ξέρει όλα αυτά για τον Ρασούλη ο "zip"; Και δεν μιλάω για το όνομα Deva Parinito. Μιλάω για λεπτομέρεις τις οποίες δεν μπορώ να αναφέρω εδώ γιατί το λιγότερο που θα έκανα θα ήταν να τις φωτίσω περισσότερο. Γιατί ρωτάτε εμάς ποιοί είμαστε ενώ σας απάντησα και δεν ρωτάτε τον "zip";
Πόσο πιο επώνυμο μπορεί να γίνει όταν μιλάμε με την ιδιότητα των φίλων, συγγενών και δικηγόρων του Μανώλη Ρασούλη; Οι άνθρωποι αυτοί είναι πολύ συγκεκριμένοι και αρκετοί. Δεν νομίζω ότι είναι σοφό να παρατεθούν ονόματα εδώ απέναντι σε αγνώστου ταυτότητας ανθρώπους που και τα ψευδώνυμά τους -αλλά και ο τρόπος αντιμετώπισής τους- δείχνουν μια ιδιαίτερη προτίμηση στο "κρυφό" και το "υπονοούμενο". Ή μήπως αυτά τα ονόματα είναι που αναγράφονται στις ταυτότητές σας; Γιατί τότε αλλάζει το πράγμα.
Α.

Υ.Γ Το όνομα που κουβαλάει ο καθένας μας, δεν σύρρεται με τέτοιο τρόπο
στο εκάστοτε φόρουμ. Τόσο τίμια μπορώ να σου απαντήσω.


Edited by - Aurelia on 28/03/2012 02:50:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 03:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Aurelia
σε παρακαλώ, πες μας τι ακριβώς θέλεις.
Υπάρχει τέλος πάντων κάτι συγκεκριμένο που ζητάς ή θες απλώς να ασχοληθούμε μαζί σου;

Μη μας βασανίζεις όμως άλλο, εμείς δεν έχουμε όρεξη ούτε περισσευούμενο χρόνο να παίζουμε.

Συγνώμη που στο λέω, αλλά όλη αυτή η υπόθεση έχει καταντήσει μεγάλη σπατάλη ενέργειας και αχρείαστη, μάλλον. Σου δώσαμε τις απαιτούμενες πληροφορίες ώστε να επικοινωνήσεις μαζί μας με την επώνυμη και επίσημη οδό στην περίπτωση που υπάρχει κάτι σοβαρό το οποίο θα πρέπει να διευθετήσουμε από την πλευρά μας. Το να εξακολουθείς το αινιγματικό παιχνίδι με τον τρόπο που το κάνεις και να απειλείς εμμέσως πλην σαφώς για πρωτοσέλιδα κ.λπ., παραπέμπει σε άλλα πράγματα παρά σε κάποια σοβαρή διαμαρτυρία.

Δε ζητήσαμε τέλος, να καταθέσεις δημόσια οποιαδήποτε προσωπικά δεδομένα. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας ιδιωτικά και με τεκμηριωμένη επωνυμία. Εάν είσαι αυτή που εμμέσως υποδηλώνεις ότι είσαι.
(αν θες, χρησιμοποίησε και το δικό μου email)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 04:19:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Aurelia
σε παρακαλώ, πες μας τι ακριβώς θέλεις.
Υπάρχει τέλος πάντων κάτι συγκεκριμένο που ζητάς ή θες απλώς να ασχοληθούμε μαζί σου;

Μη μας βασανίζεις όμως άλλο, εμείς δεν έχουμε όρεξη ούτε περισσευούμενο χρόνο να παίζουμε.

Συγνώμη που στο λέω, αλλά όλη αυτή η υπόθεση έχει καταντήσει μεγάλη σπατάλη ενέργειας και αχρείαστη, μάλλον. Σου δώσαμε τις απαιτούμενες πληροφορίες ώστε να επικοινωνήσεις μαζί μας με την επώνυμη και επίσημη οδό στην περίπτωση που υπάρχει κάτι σοβαρό το οποίο θα πρέπει να διευθετήσουμε από την πλευρά μας. Το να εξακολουθείς το αινιγματικό παιχνίδι με τον τρόπο που το κάνεις και να απειλείς εμμέσως πλην σαφώς για πρωτοσέλιδα κ.λπ., παραπέμπει σε άλλα πράγματα παρά σε κάποια σοβαρή διαμαρτυρία.

Δε ζητήσαμε τέλος, να καταθέσεις δημόσια οποιαδήποτε προσωπικά δεδομένα. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας ιδιωτικά και με τεκμηριωμένη επωνυμία. Εάν είσαι αυτή που εμμέσως υποδηλώνεις ότι είσαι.
(αν θες, χρησιμοποίησε και το δικό μου email)




Ποιός απείλησε με πρωτοσέλιδα; Εγώ; Ξαναδιαβάστε καλύτερα και μην βάζετε λόγια στο στόμα μου. Με ακούτε; Δεν σας φάνηκε σοβαρή η διαμαρτυρία εξ αρχής και γι΄αυτό σκάγατε στα γέλια ο ένας μετά τον άλλο;; Για τα πρωτοσέλιδα είπα ακριβώς το αντίθετο! Μην διαστρεβώνετε άλλο τα γεγονότα. Αρκετά το κάνατε ως εδώ. Απάντησα στην ερώτηση: "γιατί δεν έκανες το ίδιο με τα cd". Aυτός που έκανε την ερώτηση, πήρε και την απάντηση.
Λοιπόν, για τελευταία φορά γιατί όλο τα ίδια ρωτάτε και όσες απαντήσεις και να πάρετε τα ίδια θα ρωτάτε. Για εκατομμυριοστή φορά: ποιός είναι αυτός ο zip που περιφέρει το όνομα του Swami Deva Parinito Μανώλη Ρασούλη μέσα στο φόρουμ σας και γιατί; Μην ζητάς συγγνώμη για κάτι που είπες ενώ δεν θα έπρεπε να έχεις πει. Και μην μου λες για χάσιμο χρόνου σ' έναν χώρο που γίνονται όλα αυτά. Εσείς έχετε αρκετή όρεξη και χρόνο να βρίζεστε μεταξύ σας, να διασύρετε ο ένας τον άλλο, να χλευάζετε ο ένας τον άλλο, και όταν δείτε τα σκούρα να μιλάτε για επίσημες οδούς. Λες να θέλω να έχετε τέτοια ασχολία μ' εμένα; Σας παρακαλώ πολύ γιατί ξεπεράσατε τα όρια.
Πού είναι τώρα τα γελάκια και όλα τα χαριτωμένα που αντιμετωπίσαμε εμείς όταν το μόνο που γνωρίζαμε ήταν να γράψουμε κάτω από όσα με έκπληξη είδαμε;
Θα σας παρακαλούσα θερμότατα, έστω σε σεβασμό στην μνήμη του ανθρώπου που διασύρθηκε εδώ μέσα με τέτοιον τρόπο με την δική ΣΑΣ ανέχεια, να μιλάτε και καλύτερα στους ανθρώπους που τον εκπροσωπούν!
Επίσης, μην με ξαναρωτήσετε τι είναι αυτό το αινιγματικό που σας ρωτάω, γιατί από εκεί και πέρα θα είστε έρμαιο του δικού σας του μυαλού. 100 φορές νομίζω ότι είναι αρκετές για να καταλάβετε τι ζητάμε να μάθουμε και γιατί.
Παρεπιπτόντως, όταν θα δείτε την ζωή των δικών σας ανθρώπων να σέρνεται σε άσχετα φόρουμ δεξιά και αριστερά, από ανΘρώπους με τις ταυτότητες zip, Aitherivamon, Admin και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, τότε να μου πείτε αν έχετε χρόνο για χάσιμο ή όχι.
Στο e-mail σου Αμαλία (ελπίζω να είναι αληθινό αυτό το όνομα) τα υπόλοιπα. Χαίρομαι τουλάχιστον αν και άχαρα μέσα στο όλο "μυστήριο" και τα αστεία σας, στο τέλος δύο άνθρωποι έκαναν τον κόπο να αλλάξουν πλεύση. Για να υπογράψω, πόσα ονόματα θέλετε; Γιατί είμαστε καμμιά δεκαριά. Προς το παρόν υπογράφω εγώ και αναφέρω ΜΟΝΟ επιγραμματικά τους υπόλοιπους.
Ναταλί-Auralie Ρασούλη, οι ΕΠΙΣΗΜΑ υπεύθυνοι για ότι αφορά στον Μανώλη Ρασούλη φίλοι του, οι στενοί συγγενείς του, που είναι ενημερωμένοι πλήρως και τελευταίοι οι επόπτες όλων μας των μηνυμάτων, δικηγόροι του Μανώλη Ρασούλη καθώς και οι αρμόδιες αρχές.
Ευχαριστούμε πολύ για τον σεβασμό που ΔΕΝ επιδείξατε ούτε σ' εμάς, αλλά ούτε και στον εκλιπόντα Μανώλη Ρασούλη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 04:36:30  Εμφάνιση Προφίλ
Και μερικές "ευγενικές" πρώτες αντιδράσεις στο θέμα που με τόση "σοβαρότητα αντιμετωπήσατε με αποκορύφωμα την φωτογραφία του Μανώλη Ρασούλη.. :

"Μάλιστα ... λίγο αργά δεν θυμήθηκες να ανοίξεις κουβέντα για τον Deva Parinito ;"

"ε ; τι έγινε ;"

"Ποιος είναι ο Deva Parinito?
-Ο τρεχαγυρευε.

"Χαχα
Μεγάλη πλάκα!!
Κάποιος είδε ότι το φόρουμ πέφτει αναγνωστικά και σκέφθηκε την...πυροδότηση!!!
Εγινε μια προσπάθεια στο αχλαδοτύρι,αλλά δεν καρποφόρησε.και τώρα εδώ...
για να δούμε!!!"


"Ο Deva,έχει ήδη τοποθετηθεί στην ανάρτησή σου...!!!"

"ακολούθησε την anna... τον agelo ... και παει λέγοντας
όπου να'ναι έπονται και οι κλώνοι αυτών
Ρε συ μπας κι αγιάζουν οσοι γράφουν στο esoterica ???
ΝΙΚΟΜΑΧΕ το νου σου !!!! "


"Και δεν ξέρω άν εσείς είδατε ή διαβάσατε,άν έγραψε κάποιος οτι ο Deva είναι ο Ζιπ,αλλά εγω δεν είδα κάτι τέτοιο.
Πιπέρι στο στόμα όποιου κατηγορεί,χωρίς στοιχεία!!!"

"ρε αθεόφοβε τι σκεφτηκες πάλι ? χι χι ακου αουρελια...
αντε φιλιά"


"Φυτιλιές...


"Για ποιον ακριβώς λόγο άνοιξες αυτό το θέμα ; Ποιος είναι ο σκοπός του ; Θες κάτι να συζητήσουμε για τον Deva ; [ γιατί αν θες, πολύ ευχαρίστως, κάθε μέρα μαζί του είμαι δηλ ... ευχαρίστως να σου πω ... ]"


"Χμμμ ... ΝεοΑκροπολιανός δάκτυλος (?)
Γιατι δε λες απο την αρχη οτι θες να το πάμε πάλι στη διαχείριση ?
τι μπλέκεις τον Deva απο το 2005 ?

.... tragic , που θα έλεγε κι εκεινη η ομορφονιά στην διαφήμιση"


"Λοιπόν ... εγώ επειδή καταλαβαίνω την σκοπιμότητά σου, ciao κοριτσάκι και παίξε μόνη σου. Κι όπως θα έλεγε κι ο Deva Parinito ...

Έγινε ... τα λέμε ...

***[ Α ... και για να μην ξεχνιόμαστε ... Ο Ρασούλης δεν έχει γράψει τίποτε στο esoterica.gr. Ο Deva Parinito αντιθέτως, έχει γράψει ... ]"


"ciao κοριτσάκι και παίξε μόνη σου"


"Βρε θα φανεί τι σόϊ φρούτο είσαι και του λόγου σου. Αργά ή γρήγορα, θα φανεί."


Ας βάλω μόνο τις πρώτες αντιδράσεις. Τις πιο "αστείες". Γιατί οι υπόλοιπες ήταν το λιγότερο, σπασμωδικές.


Ν.Α.Ρ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 05:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
1. "Ποιός απείλησε με πρωτοσέλιδα;"

- "το μόνο που ΄δεν μας απασχόλησε ήταν ένα πρωτοσέλιδο με όλα αυτά τα ονόματα και τα μυστήρια διπλών, τριπλών και οχταπλών λογαριασμών. Τι λέτε κι εσείς;"

- "Σ' ένα φόρουμ που έχεις να κάνεις με ψεύτικες ταυτότητες και αγνώστους μεταξύ αγνώστων, η επώνυμη καταγγελία σε πρώτο στάδιο θα ήταν τουλάχιστον αφελής."

2. Όποιος θέλει να παραπονεθεί σε έναν επώνυμο, γνωστό και εκπροσωπούμενο φορέα, να διαμαρτυρηθεί για κάτι, ακόμη και να τον κατηγορήσει, το πρώτο που οφείλει να κάνει είναι να απευθυνθεί με σαφήνεια προς αυτόν επισήμως και ιδιωτικά. Να μιλήσει με τους υπεύθυνους, ειδικά από την στιγμή που του έχουν προτείνει επακριβώς αυτή την οδό, του έχουν υποδείξει τον τρόπο και έχουν προσπαθήσει αποδεδειγμένα να βοηθήσουν. Αν δεν γνωρίζει ακόμη επώνυμα τους υπεύθυνους, χρησιμοποιεί τις ιδιωτικές και προστατευόμενες οδούς επικοινωνίας που του έχουν προταθεί για να μιλήσει επώνυμα και χωρίς τις περιττές, τυχόν, "επικινδυνότητες" ενός δημόσιου ανοιχτού χώρου. Εξάλλου, άνθρωποι που έψαξαν τόσο καλά τις παρελθούσες συζητήσεις του χώρου (σε βάθος επταετίας τουλάχιστον) μάλλον δεν θα συνάντησαν κανένα πρόβλημα να βρουν και τα ονόματα των υπευθύνων, τηλέφωνα κ.ο.κ. Δεν είναι και τόσο δύσκολο -ακόμα και αν δεν ήθελαν να ρωτήσουν απευθείας μέσω ιδιωτικής επώνυμης επικοινωνίας. Εκτός εάν έχουν εντέλει μεγαλύτερη σημασία οι εμμονές περί "μασκών", "πλαστών πραγματικοτήτων" κ.ο.κ.

Τώρα όλα αυτά για την δράση υπό "συγκεκριμένες οδηγίες", τα περί "εποπτείας των μηνυμάτων" και τα περί του να μπει το θέμα σε "δημόσια κρίση", προσωπικά τα βρίσκω αρκούντως ασόβαρα...

3. "Παρεπιπτόντως, όταν θα δείτε την ζωή των δικών σας ανθρώπων να σέρνεται σε άσχετα φόρουμ δεξιά και αριστερά, από ανΘρώπους με τις ταυτότητες zip, Aitherivamon, Admin και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, τότε να μου πείτε αν έχετε χρόνο για χάσιμο ή όχι."

"Ευχαριστούμε πολύ για τον σεβασμό που ΔΕΝ επιδείξατε ούτε σ' εμάς, αλλά ούτε και στον εκλιπόντα Μανώλη Ρασούλη."

Γιατί δεν προσέχεις καθόλου τον λόγο σου;
Καταλαβαίνεις ότι καταλογίζεις εμμέσως πλην σαφώς ανυπόστατα και βαριά πράγματα εναντίον προσωπικοτήτων ανθρώπων που επιχείρησαν ποικιλοτρόπως να σε βοηθήσουν, να καταλάβουν τι ζητάς κ.ο.κ. και εσύ η ίδια (ή εσείς) τους απέπεμψες αρκετές φορές εμμένοντας σε εσφαλμένες πεποιθήσεις, παρότι σου το είχαν καταδείξει;;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 05:49:58  Εμφάνιση Προφίλ
Μην το συνεχίζετε άλλο.. Το θέμα από εδώ, είναι πλέον λήξαν. Τσάμπα τα λόγια σου και η επανάληψη των ίδιων και ίδιων. Αλλάξτε πλευρά στην "κασσέτα" και τα υπόλοιπα άστα στους "ασόβαρους". Τι να πω άλλο πια μ' έναν admin.. Είναι και αστείο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 05:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Προσωπικά δεν θα έλεγα καθόλου πως "είναι αστείο".

Μάλλον είναι θλιβερό το ζήτημα αλλά ας το αφήσουμε εδώ...

Καλή σου ώρα λοιπόν.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2012, 11:34:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχει χρησιμοποιηθεί και ο δικός σου λογαριασμός απο τον Deva. Άρα δεν το πάμε φιρί-φιρί.

Ναι,
κατόπιν της σύμφωνης γνώμης μου και της εγκρίσεώς μου, για πολύ συγκεκριμένους λόγους, και για πολύ περιορισμένο αριθμό μυνημάτων, που τονιζόταν ότι είναι "εμβόλιμα" και "δανείζω" προσωρινά το λογαριασμό μου για αυτά ακριβώς και μόνον τα μηνύματα , στα εν λόγω πρόσωπα.

Δηλαδή ρητά και κατηγορηματικά δεν ήταν περίπτωση "troll", "χάκερ", διπλού λογαριασμού, κλπ,κλπ

Έκτοτε αυτό δεν έχει ξαναγίνει, και κατόπιν συμφωνίας με τη Διαχείριση αλλάχθηκαν οι κωδικοί μου, κλπ.

Όμως αυτός που γνώριζα εγώ ως Deva Parinito και στον οποίον παραχώρησα την "εισοδο" και την "εκφραση" δια μέσου του δικού μου λογαριασμού, δεν είναι, και δεν ήταν, όπως εσύ τουλάχιστον υπονοείς, ο εκλιπών Μανώλης Ρασούλης.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 28/03/2012 11:34:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy