ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΜΙΧΑΛΙΟΛΙΑΚΟΣ: "ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΟΙ!"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 03:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας χαρακτηρίζεται από τις πράξεις του αλλά και από τα κίνητρά του.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 03:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απολαύστε και Παναγιώταρο.

http://www.youtube.com/watch?v=JDzptwor6ps&feature=g-logo-xit

Εμπνευσμένα μπινελίκια πάντως δε μπορώ να πω.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 03:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο καθένας χαρακτηρίζεται από τις πράξεις του αλλά και από τα κίνητρά του.

macedon



macedon δεν νομιζεις οτι εχουν ξεφυγει...........!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 12:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απολαύστε και Παναγιώταρο.

http://www.youtube.com/watch?v=JDzptwor6ps&feature=g-logo-xit

Εμπνευσμένα μπινελίκια πάντως δε μπορώ να πω.


Δεν υπάρχουν αυτές οι βρισιές...
Εγώ έχω ένα άλλο ερώτημα να κάνω.
Το έργο το είδανε πριν το ρίξουνε; Ή αυτή ήταν η πρεμιέρα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 12:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ "CORPUS CHRISTI" ΩΣ "ΒΛΑΣΦΗΜΟ" ΕΡΓΟ

( Περισσότερα εδώ: http://www.fimes.gr/2012/10/chrisi-augi-corpus-christi-epeisodia/ )

Αναρωτιέμαι.. τι κουτσουλιές έχουν να πέσουν
Από τους υποστηρικτές του κόμματος...


Ιδέα δεν είχα για τι επρόκειτο. Μόλις πάτησα και έμαθα για ένα βλάσφημο χριστιανικό έργο Corpus Christi όπου παρουσιάζεται ο Χριστός ομοφυλόφιλος.

Μόλις είδα μάλιστα τα ματ να χτυπούνε τον κόσμο που διαμαρτύρεται. Τους μουσουλμάνους φυσικά τους χαϊδεύουν, μην ξεσπάσει το τζιχάντ και μας σφάξουνε.

Πάντως, αυτό που έχω να πω είναι μπράβο στα παιδιά της Χρυσής Αυγής, γιατί εάν και ακούστηκαν κατηγορίες ότι είναι μασονική οργάνωση, βλέπω τη Χρυσή Αυγή να είναι η μόνη που πολεμάει τον νεοταξισμό και τους πληρωμένους μασώνους, ενώ ταυτόχρονα να δέχεται πυρά υπό πάντων.

Θα έχεις διαφορετική γνώμη υποθέτω. Εγώ πάντως λέω αυτό που βλέπω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 13:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως, αυτό που έχω να πω είναι μπράβο στα παιδιά της Χρυσής Αυγής, γιατί εάν και ακούστηκαν κατηγορίες ότι είναι μασονική οργάνωση, βλέπω τη Χρυσή Αυγή να είναι η μόνη που πολεμάει τον νεοταξισμό και τους πληρωμένους μασώνους, ενώ ταυτόχρονα να δέχεται πυρά υπό πάντων.
Οι ίδιοι δημιουργούν το ένα άκρο, οι ίδιοι και το άλλο.. τα πυρά που δέχεται, είναι διαφήμιση για αυτή. Μη ξεχνάμε οτι η Χρυση Αυγή είναι ομάδα που μαζεύει και αρκετούς αρχαιόπληκτους.. αχεμ.. αρχαιολατρες ήθελα να πω. Και μην ξεχνάμε επίσης το νόημα του ίδιου του ονόματος της οργάνωσης (Golden Dawn) και οτι ο Μιχαλολιάκος είναι αυτός που έγραψε βιβλίο για τον "θεό" Πάνα (όσοι ειναι γνώριμοι με τον εσωτερισμό ας συνδέσουν τις τελείες).
Εντούτοις, μπορεί να είναι και όπως το λες, όντως να είναι αντι-νεοταξικό κόμμα. Πάντως, ως προς τις θέσεις της, η Χρυσή Αυγή είναι υπερ της παραμονής μας στο ευρώ (πρόσφατη κωλοτουμπα). Δε ξέρω πώς ερμηνεύεται αυτό σε σχέση με τη νέα τάξη..
quote:
Ιδέα δεν είχα για τι επρόκειτο. Μόλις πάτησα και έμαθα για ένα βλάσφημο χριστιανικό έργο Corpus Christi όπου παρουσιάζεται ο Χριστός ομοφυλόφιλος.

Μόλις είδα μάλιστα τα ματ να χτυπούνε τον κόσμο που διαμαρτύρεται. Τους μουσουλμάνους φυσικά τους χαϊδεύουν, μην ξεσπάσει το τζιχάντ και μας σφάξουνε.


Ομολογώ, οτι και μένα η ιδέα ενός θεατρικού έργου που παρουσιάζει τον Ιησου και τους μαθητές του ως ομοφυλοφιλους, με αηδιάζει. ΟΜΩΣ, αν ήθελαν να σταματήσουν την παράσταση, υπήρχαν πιο απλοί, πιο νορμάλ τρόποι να το κάνουν. Χωρίς να προξενήσουν φασαρία, χωρίς να έρθουν τα κανάλια, χωρίς να πλακώσουν τα ΜΑΤ... κλπ.
Να σου πω εγώ τι θα έκανα στη θέση τους; Θα έμπαινα μέσα στο θέατρο, και θα καθόμουν πάνω στη σκηνή. Αυτό μόνο, τίποτα άλλο! Και αν ο άλλος ερχόταν με τη βία να με βγάλει ΑΥΤΟΣ θα έπαιρνε το "πέσιμο" ΟΧΙ εγώ. Αλλά αυτό που βλέπω, τον Παναγιώταρο να τραμπουκίζει τους ηθοποιούς, και απέξω τα ματ και τα κανάλια... δεν με εκφράζει και δεν το θεωρώ καθόλου "χριστιανικό". Και η εντύπωση που παίρνω ειναι οτι το κάνουν επίτηδες για να μαζεύουν δημοσιότητα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/10/2012 13:21:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 14:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως, αυτό που έχω να πω είναι μπράβο στα παιδιά της Χρυσής Αυγής, γιατί εάν και ακούστηκαν κατηγορίες ότι είναι μασονική οργάνωση, βλέπω τη Χρυσή Αυγή να είναι η μόνη που πολεμάει τον νεοταξισμό και τους πληρωμένους μασώνους, ενώ ταυτόχρονα να δέχεται πυρά υπό πάντων.

Καλα εντάξει,αυτοί κάνουν τα πάντα για να είναι αρεστοί στον κόσμο.Την μία υποστηρίζουν την θρησκεία του τόπου μας,καλή ώρα, και την άλλη βγαίνει ενας βουλευτής-τραγουδιστής τους με την αναποδη πεντάλαφα( για όσους ξέρουν λίγα πράγματα απο εσωτερισμό και σύμβολα,ξέρουν οτι αυτό το σύμβολο είναι του σατανα,) και τραγούδια που μιλούν για τον θάνατο για αίμα και άλλα τέτοια όμορφα. Οτι, να ναι δηλαδή.Και αυτό δεν είναι τίποτα. Πλήθος αντιφάσεων βρίσκουμε παντού σε αυτή την οργάνωση.

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/article1966929.ece

Απολαύστε και εδώ διάλογο για τα πανηγύρια.

Δεν έχω ξαναδεί ποτέ τις λέξεις χριστιανός και φασίστας να πάνε μαζί.Το βλέπω εδώ απο κάποιον γίγαντα του ήθους! Ο οποίος δηλώνει και χριστιανός και φασίστας.Ζούμε μεγάλες στιγμές!

Edited by - alex22 on 13/10/2012 15:33:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

treptolemus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 18:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ "CORPUS CHRISTI" ΩΣ "ΒΛΑΣΦΗΜΟ" ΕΡΓΟ

( Περισσότερα εδώ: http://www.fimes.gr/2012/10/chrisi-augi-corpus-christi-epeisodia/ )

Αναρωτιέμαι.. τι κουτσουλιές έχουν να πέσουν
Από τους υποστηρικτές του κόμματος...


Ιδέα δεν είχα για τι επρόκειτο. Μόλις πάτησα και έμαθα για ένα βλάσφημο χριστιανικό έργο Corpus Christi όπου παρουσιάζεται ο Χριστός ομοφυλόφιλος.

Μόλις είδα μάλιστα τα ματ να χτυπούνε τον κόσμο που διαμαρτύρεται. Τους μουσουλμάνους φυσικά τους χαϊδεύουν, μην ξεσπάσει το τζιχάντ και μας σφάξουνε.

Πάντως, αυτό που έχω να πω είναι μπράβο στα παιδιά της Χρυσής Αυγής, γιατί εάν και ακούστηκαν κατηγορίες ότι είναι μασονική οργάνωση, βλέπω τη Χρυσή Αυγή να είναι η μόνη που πολεμάει τον νεοταξισμό και τους πληρωμένους μασώνους, ενώ ταυτόχρονα να δέχεται πυρά υπό πάντων.

Θα έχεις διαφορετική γνώμη υποθέτω. Εγώ πάντως λέω αυτό που βλέπω.




Στη θεατρική παράσταση πας αμα θες να τη δεις. Αν δε θες δε σε υποχρεώνει κανείς. Απλό.

Κατα καιρούς γίνονται διάφορα παρόμοια με παπάδες, και θρησκευόμενους να διαμαρτύρονται για έργα, συναυλίες -το μόνο που κάνουν είναι μια τρύπα στο νερό. Απλά να διακαιολογήσουν ότι υπάρχουν κι αυτοί...

Και φυσικά μεγάλη διαφήμιση από τα ΜΜΕ με τα καμώματα τους.
Τα χρυσαυγιτάκια θα το εκμεταλευτούν φυσικά, τώρα που γυρίζει.

Γουστάρω πλήθος να φωνάζει συνθήματα κραδαίνοντας σταυρούς και εικόνες και ρασοφόρους τσεκαιβάρα να πετυχαίνουν massive blows στα διαόλια που τόλμησαν να τους βγουν με κόκκινο!

many questions, tiring answersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 21:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Πάντως, αυτό που έχω να πω είναι μπράβο στα παιδιά της Χρυσής Αυγής, γιατί εάν και ακούστηκαν κατηγορίες ότι είναι μασονική οργάνωση, βλέπω τη Χρυσή Αυγή να είναι η μόνη που πολεμάει τον νεοταξισμό και τους πληρωμένους μασώνους, ενώ ταυτόχρονα να δέχεται πυρά υπό πάντων.
Οι ίδιοι δημιουργούν το ένα άκρο, οι ίδιοι και το άλλο.. τα πυρά που δέχεται, είναι διαφήμιση για αυτή. Μη ξεχνάμε οτι η Χρυση Αυγή είναι ομάδα που μαζεύει και αρκετούς αρχαιόπληκτους.. αχεμ.. αρχαιολατρες ήθελα να πω. Και μην ξεχνάμε επίσης το νόημα του ίδιου του ονόματος της οργάνωσης (Golden Dawn) και οτι ο Μιχαλολιάκος είναι αυτός που έγραψε βιβλίο για τον "θεό" Πάνα (όσοι ειναι γνώριμοι με τον εσωτερισμό ας συνδέσουν τις τελείες).
Εντούτοις, μπορεί να είναι και όπως το λες, όντως να είναι αντι-νεοταξικό κόμμα. Πάντως, ως προς τις θέσεις της, η Χρυσή Αυγή είναι υπερ της παραμονής μας στο ευρώ (πρόσφατη κωλοτουμπα). Δε ξέρω πώς ερμηνεύεται αυτό σε σχέση με τη νέα τάξη..
quote:
Ιδέα δεν είχα για τι επρόκειτο. Μόλις πάτησα και έμαθα για ένα βλάσφημο χριστιανικό έργο Corpus Christi όπου παρουσιάζεται ο Χριστός ομοφυλόφιλος.

Μόλις είδα μάλιστα τα ματ να χτυπούνε τον κόσμο που διαμαρτύρεται. Τους μουσουλμάνους φυσικά τους χαϊδεύουν, μην ξεσπάσει το τζιχάντ και μας σφάξουνε.


Ομολογώ, οτι και μένα η ιδέα ενός θεατρικού έργου που παρουσιάζει τον Ιησου και τους μαθητές του ως ομοφυλοφιλους, με αηδιάζει. ΟΜΩΣ, αν ήθελαν να σταματήσουν την παράσταση, υπήρχαν πιο απλοί, πιο νορμάλ τρόποι να το κάνουν. Χωρίς να προξενήσουν φασαρία, χωρίς να έρθουν τα κανάλια, χωρίς να πλακώσουν τα ΜΑΤ... κλπ.
Να σου πω εγώ τι θα έκανα στη θέση τους; Θα έμπαινα μέσα στο θέατρο, και θα καθόμουν πάνω στη σκηνή. Αυτό μόνο, τίποτα άλλο! Και αν ο άλλος ερχόταν με τη βία να με βγάλει ΑΥΤΟΣ θα έπαιρνε το "πέσιμο" ΟΧΙ εγώ. Αλλά αυτό που βλέπω, τον Παναγιώταρο να τραμπουκίζει τους ηθοποιούς, και απέξω τα ματ και τα κανάλια... δεν με εκφράζει και δεν το θεωρώ καθόλου "χριστιανικό". Και η εντύπωση που παίρνω ειναι οτι το κάνουν επίτηδες για να μαζεύουν δημοσιότητα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/10/2012 13:21:09



Φίλε Jekyll, δεν ξέρω τι να πω. Ειλικρινά, πιστεύω μας έχουν αλλάξει τα φώτα όλοι. Ο κόσμος έχει κουραστεί με τα διάφορα κινήματα και το τι αληθινά πρεσβεύουν αυτά.

Μην ψάχνεις να βρεις αγνούς. Εγώ απλώς λέω, ότι κάνει η Χρυσή Αυγή από τότε που έγινε δημοφιλής μέχρι τώρα, μου αρέσει. Δεν ξέρω, ο χρόνος θα δείξει. Αλλά ότι πάει κόντρα στο ρεύμα μου αρέσει. Είναι οι μόνοι που εκφράζουν την αντίθετη άποψη από αυτή των νεοεποχιτών και μάλιστα έμπρακτα. Κάτι είναι κι αυτό μες στη δυστυχία μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 22:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Jekyll, δεν ξέρω τι να πω. Ειλικρινά, πιστεύω μας έχουν αλλάξει τα φώτα όλοι. Ο κόσμος έχει κουραστεί με τα διάφορα κινήματα και το τι αληθινά πρεσβεύουν αυτά.

Μην ψάχνεις να βρεις αγνούς. Εγώ απλώς λέω, ότι κάνει η Χρυσή Αυγή από τότε που έγινε δημοφιλής μέχρι τώρα, μου αρέσει. Δεν ξέρω, ο χρόνος θα δείξει. Αλλά ότι πάει κόντρα στο ρεύμα μου αρέσει.


Και μενα μου αρέσει, απλά δεν πρόκειται ποτέ να τους ψηφίσω. Ούτε και κανένα απο τα 6 λαμόγια της βουλής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 22:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ιδέα δεν είχα για τι επρόκειτο. Μόλις πάτησα και έμαθα για ένα βλάσφημο χριστιανικό έργο Corpus Christi όπου παρουσιάζεται ο Χριστός ομοφυλόφιλος.



ειχα εγω ιδεα νομιζεις??? ειδα τα επεισοδια στις ειδησεις κ ρωταγα τι στο διαβολο δειχνει αυτο το εργο κ δεν ξερανε να πουνε
ρε πανε καλα ρε??? τι ειναι αυτα ρεεεεεεεεε???
ουτε παπας ουτε καλογερος ουτε καντηλαναφτης ειμαι ουτε χρυση αυγη αλλα οχι ρε σεις κ ο Χριστος ομοφιλος ρε οχι κ ομοφιλος ρε θα τρελαθουμε εντελως ρεεεεε εντελως??? τι αλλο θα ακουσουμε ρεεεε???? δεμπανα κανουν οτι θελουν...τι να πω τι να πω.......Αντε γεια Αντε γεια Αντε γειααααααααααααααααααααα

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 01:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι δύο τελευταίες κινήσεις της Χρυσής Αυγής με το θρησκευτικό χρώμα τους (Πατήρ Παστίτσιος, CORPUS CHRISTI) μου μυρίζουν έντονη ψηφοθηρία με στόχο την προσέλκυση επιπλέον ορθόδοξου και πατριωτικού target group που μοιράζεται στους δύο κύριους ανταγωνιστές της - Ανεξάρτητοι Ελληνες και ΛΑΟΣ.
Εξυπνη κίνηση, ωραίο θέατρο (εννοείται για όσους τους έχουμε καταλάβει). Αναμένω συνέχεια στο ίδιο στιλ και το αποτέλεσμα στις επόμενες, εξαιρετικά ενδιαφέρουσες εκλογές.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 09:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι δύο τελευταίες κινήσεις της Χρυσής Αυγής με το θρησκευτικό χρώμα τους (Πατήρ Παστίτσιος, CORPUS CHRISTI) μου μυρίζουν έντονη ψηφοθηρία με στόχο την προσέλκυση επιπλέον ορθόδοξου και πατριωτικού target group που μοιράζεται στους δύο κύριους ανταγωνιστές της - Ανεξάρτητοι Ελληνες και ΛΑΟΣ.
Εξυπνη κίνηση, ωραίο θέατρο (εννοείται για όσους τους έχουμε καταλάβει). Αναμένω συνέχεια στο ίδιο στιλ και το αποτέλεσμα στις επόμενες, εξαιρετικά ενδιαφέρουσες εκλογές.

Μετά την μεγάλη "αγάπη" για την πατρίδα,τώρα έχουμε και την μεγάλη "αγάπη" για τον αρθόδοξο χριστιανισμό.Να δούμε τον επόμενο μεγάλο στόχο.

Και μιας και ανέφερες τον "παστίτσιο",αλίμονο αν ήξεραν οι χρυσαυγίτες ποιός είναι ο πατέρας Παϊσιος και το πόσο απεχθανόταν πράγματα που κάνουν αυτοί.Μιλάμε για εντελώς ακυρα πράγματα,για τελείως κουφά.

Edited by - alex22 on 14/10/2012 09:53:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 10:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι δύο τελευταίες κινήσεις της Χρυσής Αυγής με το θρησκευτικό χρώμα τους (Πατήρ Παστίτσιος, CORPUS CHRISTI) μου μυρίζουν έντονη ψηφοθηρία με στόχο την προσέλκυση επιπλέον ορθόδοξου και πατριωτικού target group που μοιράζεται στους δύο κύριους ανταγωνιστές της - Ανεξάρτητοι Ελληνες και ΛΑΟΣ.
Εξυπνη κίνηση, ωραίο θέατρο (εννοείται για όσους τους έχουμε καταλάβει). Αναμένω συνέχεια στο ίδιο στιλ και το αποτέλεσμα στις επόμενες, εξαιρετικά ενδιαφέρουσες εκλογές.

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Agnostic, πιστεύω ότι είναι φυσικό κάθε κόμμα να θέλει ψήφους - γιατί να είναι αυτό κακό;

Τώρα, γιατί η Χρυσή Αυγή να μην πιστεύει αυτό που κάνει; Ανεξάρτητα από ψήφους και εντυπώσεις, γιατί να μην πράττεις αυτό που πιστεύεις, γιατί να μην αγωνίζεσαι γι'αυτό που σε εκφράζει; Έχεις παραγκωνίσει την πιθανότητα η Χρυσή Αυγή να είναι αληθινή και ντόμπρα.

Εγώ βλέπω ότι 100% υποκριτικά φέρονται αυτοί που μας καλούν να διαδηλώσουμε υπέρ των μουσουλμάνων, όντας δηλωμένοι άθεοι και εχθροί του ισλαμισμού και κάθε θρησκείας. Όσο για αυτά τα χαζόπαιδα που έχουν γραφτεί στα κόμματά τους ΚΚΕ, Σύριζα και τους στηρίζουν, νομίζω ότι ο χρόνος θα δείξει αν ξυπνήσουν και περάσουν από την ευαίσθητη ηλικία της πλύσης εγκεφάλου, στην κριτική θεώρηση.

Μην βάζεις το χέρι στη φωτιά ότι η Χρυσή Αυγή κάνει ψηφοθηρία, μπορεί και να μην ισχύει αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 13:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Agnostic, πιστεύω ότι είναι φυσικό κάθε κόμμα να θέλει ψήφους - γιατί να είναι αυτό κακό;
Είναι εν μέρει κακό, και θα το εξηγήσω.
Αυτό που έφερε την Ελλάδα στο σημείο που είναι σήμερα, είναι αυτη η λογική:
"Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"
Η οποία ακολουθήθηκε κατα κόρον απο τα μεγάλα κόμματα (ειδικά το ΠΑΣΟΚ) καθώς και τα μικρότερα (ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ κλπ).
Αν λοιπόν θέλουμε να δούμε τις ρίζες του προβλήματος, δεν αρκεί να βλέπουμε το τι κάναμε, αλλά και με τι λογική το κάνουνε, αυτό που κάνουνε. Αν εκλέξουμε στην εξουσία ένα ακόμα κόμμα της λογικής "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα" άρα μπορώ να κάνω τα πάντα, αρκεί να το αποτέλεσμα να είναι προς όφελός μου, όπως έκανε το ΠΑΣΟΚ, η ΝΔ, το ΣΥΡΙΖΑ κλπ, τότε πραγματικά, παίρνουμε αυτό που μας αξίζει.
quote:
Τώρα, γιατί η Χρυσή Αυγή να μην πιστεύει αυτό που κάνει; Ανεξάρτητα από ψήφους και εντυπώσεις, γιατί να μην πράττεις αυτό που πιστεύεις, γιατί να μην αγωνίζεσαι γι'αυτό που σε εκφράζει;
(...)
Μην βάζεις το χέρι στη φωτιά ότι η Χρυσή Αυγή κάνει ψηφοθηρία, μπορεί και να μην ισχύει αυτό.
Ε καλά τώρα... Κοίταξε, αν θέλεις να ψηφίσεις Χρυσή Αυγή, ψήφισε. Κανείς δε σου λέει να μην το κάνεις. Αλλά εγώ σου ξεκαθαρίζω: δεν πρόκειται να ψηφίσω ούτε αυτούς ούτε κανένα άλλο απο τα υπόλοιπα κόμμα εντός βουλής.
quote:
Εγώ βλέπω ότι 100% υποκριτικά φέρονται αυτοί που μας καλούν να διαδηλώσουμε υπέρ των μουσουλμάνων, όντας δηλωμένοι άθεοι και εχθροί του ισλαμισμού και κάθε θρησκείας.
Εδώ συμφωνούμε. Και αυτοί για τα μπάζα είναι.
quote:
Όσο για αυτά τα χαζόπαιδα που έχουν γραφτεί στα κόμματά τους ΚΚΕ, Σύριζα και τους στηρίζουν, νομίζω ότι ο χρόνος θα δείξει αν ξυπνήσουν και περάσουν από την ευαίσθητη ηλικία της πλύσης εγκεφάλου, στην κριτική θεώρηση.
Καλά το ίδιο θα συμβεί βέβαια και έχει συμβεί με τη νεολαία της Χ.Α.

Πάντως το ενδιαφέρον ειναι το εξής. Ως επιχείρημα, ας πούμε, υπέρ της Χρυσής Αυγής χρησιμοποιείς τον αντίπαλο δέος, που είναι η αριστερά οι φιλο-ισλαμιστές κλπ. Αυτό φυσικά δε γίνεται παρα να μου θυμίσει, αυτό που ακούγαμε επι σειρά ετών με τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ οι οποίοι όταν τους έλεγες "θα ψηφίσω το τάδε κόμμα" σου λέγανε "Και θα αφήσεις την ΝΔ να βγει κυβέρνηση;;" και όταν αντίστοιχα έλεγες το ίδιο πράγμα στην ΝΔ (π.χ. θα ψηφίσω Συριζα, κκε κλπ) σου λέγανε "Και θα αφήσεις το ΠΑΣΟΚ να βγει κυβέρνηση;;"
Δηλαδή βλέπω, οτι αυτός ο λαός δεν έχει αλλάξει καθόλου. Έτσι ψήφιζε πριν 20 χρόνια, έτσι ψηφίζει και τώρα. Απλά τώρα αλλάζουν οι πόλοι, αυτό ειναι όλο. "Για μη βγει η αριστερά, θα ψηφίσω Χρυση Αυγή" "Για να μη βγει Χρυση Αυγη, θα ψηφίσω αριστερά" η λογική που σπάει κόκαλα.
Όλα βέβαια πηγάζουν απο την ιδέα, οτι το σύστημα μπορεί να ανατραπεί απο κόμματα που ανθίζουν μέσα στο σύστημα. Εσφαλμένη εντελώς ιδέα, κατα τη γνώμη μου, αλλά suit yourself (shoot* yourself) ελληνίδες και έλληνες..

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 14/10/2012 13:49:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 17:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The page cannot be displayed because an internal server error has occurred. παιδια εχει προβλημα ο σερβερ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 17:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The page cannot be displayed because an internal server error has occurred. παιδια εχει προβλημα ο σερβερ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 17:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The page cannot be displayed because an internal server error has occurred. παιδια εχει προβλημα ο σερβερ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 22:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μένα μου το βγάζει συνέχεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 22:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μένα μου το βγάζει συνέχεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 22:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μένα μου το βγάζει συνέχεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2012, 22:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μένα μου το βγάζει συνέχεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 00:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και μένα μου το βγάζει συνέχεια!


ολο γκρινια εισαι σαν τους Χ.Α εστρωσε οσερβερ Ντοκτορ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 00:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε φταίω εγώ που ο σέρβερ τραβάει.. ζόρια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 14:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μητροπολίτης Σιατίστης: "Η Χρυσή Αυγή διώκει και εξευτελίζει τον Χριστό καθημερινά

Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα τέτοιες φωνές στην εκκλησία,γιατί μου φένεται θα ξεχάσουμε και τα στοιχειώδη του χριστιανισμού,γιατί τα βασικά ούτως η άλλως τα έχουμε χάσει ήδη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 14:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εξυπνη κίνηση, ωραίο θέατρο (εννοείται για όσους τους έχουμε καταλάβει). Αναμένω συνέχεια στο ίδιο στιλ και το αποτέλεσμα στις επόμενες, εξαιρετικά ενδιαφέρουσες εκλογές.

Και που 'σαι ακόμα, Agnostic...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 14:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic

quote:
Εξυπνη κίνηση, ωραίο θέατρο (εννοείται για όσους τους έχουμε καταλάβει).

Προσωπικά αμφιβάλλω, ακόμη σε στο πλαίσιο μιας στοχευμένης (ως προς το κοινό) πολιτικής δράσης, αν όντως ήταν έξυπνη κίνηση.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 15:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω δύο εισιτήρια για το corpus christi.

Αν ενδιαφέρεται κάποιο στέλεχος/ομιλητής/οπαδός/ψηφοφόρος/θαυμαστής/θιασώτης της Χρυσής Αυγής ευχαρίστως του δίνω το ένα απ'αυτά δωρεάν για να πάμε να το παρακολουθήσουμε παρείτσα...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 15/10/2012 15:41:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 15:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα! Δηλαδή πλήρωσες για να δεις τον θεό σου κουδουνίστρα;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
treptolemus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 16:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε νομίζω να μπορεί κάποιος να δει τη θεατρική παράσταση. Πρέπει να μαζεύονται καθημερινά εκεί. Μετά από κανα δεκαήμερο μπορεί

many questions, tiring answersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy