ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ. ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 11:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνοντας έναν πολιτικό απολογισμό παρατηρώ μία Νέα Δημοκρατία να κάνει έναν υγεινό πολιτικό περίπατο. Κυριολεχτικά σπάζοντας αυγά, αλλάζει εντελώς όλη την φυσιογνωμία της χώρας με ότι αυτό συνεπάγεται. Σκεφτείτε απλά να είχαν γίνει τα μισά από αυτά που γίνονται επί εποχής Κώστα Καραμανλή.... Αν το "σύστημα" τότε έκαψε όλη την Ελλάδα και την Αθήνα αργότερα, δεν μπορώ καν να φανταστώ τι θα μπορούσε να συμβεί και μόνο στην απόφαση μιας επιστράτευσης για την καταστολή μιας απεργίας...

Το "σύστημα" λοιπόν έφερε τον χρήσιμο ηλίθιο, ο οποίος έβαλε τα θεμέλια να γκρεμίσει ότι έκτισε ο πατέρας του με πλήθος "ΘΑ" και μοιραίες πολιτικές για την χώρα μας... Ο χρήσιμος ηλίθιος έκανε ένα καλό, έστειλε το ΠΑΣΟΚ εκεί που του αξίζει, στο ανάθεμα...

Ακολούθησαν μερικοί μήνες πλήρους απαξίωσης του πολιτικού συστήματος για να φτάσουμε στο μεγάλο δίλλημα, "με μπατζελίνο ή χωρίς" που λέει και το ανέκδοτο...

Και νά'σου τώρα η Ελλάδα αλλάζει ριζικά πρόσωπο (όχι απαραίτητα κακό αυτό) και κάπου χρειάζεται και λίγο μπαχαρικό να έχει ο λαός να ασχολείται...

Εντέχνως λοιπόν, χρησιμοποιείται η καραμέλα της ξενοφοβίας και του ρατσισμού βάζωντας μπροστάρη τον αριστερό υπουργό για να πάρει πάνω του και όλους τους κραδασμούς. Είναι γνωστές οι αριστερές απόψεις για τα εθνικά θέματα, το ερώτημα είναι αν είναι τόσο μάγκες οι δεξιοί κυβερνώντες να το διαχειριστούν, ή τόσο ηλίθιοι να το ρισκάρουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 11:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντέχνως τα Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης συνδράμουν σε όλη αυτή την οπερέτα. Γεμίσαμε ξαφνικά με ιστορίες κακομοίρηδων που τους την πέφτουν οι "άντρες με τα μαύρα" (όπου δεν διακρίνουν τι γράφουν τα μπλουζάκια, αλλά να μωρέ, κάτι σαν κλαδιά έχουν εκεί πάνω....) και τον έναν τον δέρναν εφτά μετρημένα λεπτά (!!!) ενώ τον άλλον τον χάραξαν με χειρουργική ακρίβεια στο πρόσωπο με μπουκάλι μπύρας (ξεχάσαν μόνο να γράψουν Χ.Α. - κάτι σαν την υπογραφή του Ζορό ένα πράγμα...).

Και κάπου εκεί λοιπόν πετάγεται η υπουργάρα ΠΡΟ.ΠΟ. να κουνήσει το δάχτυλο και να ανοίξει την αγγαλιά του στα κακόμοιρα αυτά πλάσματα, διαβεβαιώνοντας την πρόθεση για μη σύλληψη και απέλαση - ανεξάρτητα αν τα εν λόγω "θύματα" εισήλθαν νόμιμα στην χώρα....

Και το αποκορύφωμα βεβαίως-βεβαίως η χθεσινή επιστολή προς την μουσουλμανική κοινότητα....

Edited by - KERRY KING on 19/05/2013 11:55:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 11:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Χρυσαυγίτες είναι υπάνθρωπα ρεμάλια, το ίδιο και εκείνοι που με πάθος τους κατηγορούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 11:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που καταλήγουν λοιπόν όλα αυτά ???

Μιλώντας για τον εαυτό μου καταλήγουν στο να με ωθούν στην μισανθρωπία... Διαβάζοντας την συνέντευξη του Σύριου που τον δέρναν επί εφτά λεπτά (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=209622&catid=4) και βλέπωντας τις φωτογραφίες με το στυλιζαρισμένο από το τζελ μαλί και τις ανύπαρκτες ενδείξεις ξυλοδαρμού "από τρία άτομα και ενός σκύλου", το πρώτο που σκέφτηκα ήταν "και λίγα σου κάνανε....".

ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ?????
ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΩ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ??????????

Γιατί υπάρχουν ένα σωρό κοπρίτες που παίζουν με την νοημοσύνη μας, ένα σωρό κοπρίτες που στήνουν επικύνδινα παιχνίδια στις πλάτες μας και κυρίως στις πλάτες των παιδιών μας....

Πέρασε χρόνος και ξανακοίταξα την ιστορία...
Σκέφτηκα πως κανένας δεν αξίζει να πέφτει θύμα οποιασδήποτε βίας, πόσο μάλλον ένα 19χρονο ΠΑΙΔΙ που προέρχεται από μία χώρα που μαστίζεται από παράλογη βία.... Προτιμώ χίλιες φορές την φάτσα του Φατάχ να με δουλεύει αγρίως, παρά να βλέπω την έκφραση απορίας στα μάτια του συμπατριώτη του Φατάχ λίγα δευτερόλεπτα πριν κάποια καθίκια αποφασίσουν ότι η ζωή του είναι ένα τίποτα ( http://www.youtube.com/watch?v=vLVU6m6HWQ0&list=HL1368953159)

Εδώ λοιπόν τίθεται το ερώτημα....

ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΝΕ ????
ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΝ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΚ ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 12:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποσκοπεί να γεννήσει μέσα μας το μίσος .Αυτοί που μας εξουσιάζουν μας θέλουν να μισούμε , να μισούμε ακόμα και αυτούς , αρκεί να μισούμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 13:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαστε και το επισυναπτώμενο και αναρωτηθειτε...

http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2013/05/15/a-fascinating-map-of-the-worlds-most-and-least-racially-tolerant-countries/


Edited by - KERRY KING on 19/05/2013 13:07:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 13:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αποσκοπεί να γεννήσει μέσα μας το μίσος .Αυτοί που μας εξουσιάζουν μας θέλουν να μισούμε , να μισούμε ακόμα και αυτούς , αρκεί να μισούμε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 15:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kery King
Κάνοντας έναν πολιτικό απολογισμό παρατηρώ μία Νέα Δημοκρατία να κάνει έναν υγεινό πολιτικό περίπατο. Κυριολεχτικά σπάζοντας αυγά, αλλάζει εντελώς όλη την φυσιογνωμία της χώρας με ότι αυτό συνεπάγεται. Σκεφτείτε απλά να είχαν γίνει τα μισά από αυτά που γίνονται επί εποχής Κώστα Καραμανλή..

Με απογοητεύεις φίλε!!

Πές μου μόνο,ότι τα έγραψες αυτά μετα απο 2-3 μπάφους.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 15:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κερυ κινγκ
Και νά'σου τώρα η Ελλάδα αλλάζει ριζικά πρόσωπο (όχι απαραίτητα κακό αυτό) και κάπου χρειάζεται και λίγο μπαχαρικό να έχει ο λαός να ασχολείται...

Εντέχνως λοιπόν, χρησιμοποιείται η καραμέλα της ξενοφοβίας και του ρατσισμού βάζωντας μπροστάρη τον αριστερό υπουργό για να πάρει πάνω του και όλους τους κραδασμούς. Είναι γνωστές οι αριστερές απόψεις για τα εθνικά θέματα, το ερώτημα είναι αν είναι τόσο μάγκες οι δεξιοί κυβερνώντες να το διαχειριστούν, ή τόσο ηλίθιοι να το ρισκάρουν..


Εγω φίλε Κερυ,βλέπω μόνο μια συστημική χούντα και τίποτα περισσότερο.

Μια χούντα τυφλή στις προσταγές της ξενοκρατίας και της παγκόσμιας ελιτ.

Δεν βλέπω απολύτως κανένα καλό.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kerry,

Αυτό:

quote:
Υπήρξαν τοποθετήσεις για το πολιτικό παρελθόν της χώρας μας οι οποίες με βρίσκουν απολύτως σύμφωνο. Θα ήθελα όμως να αφήσουμε τα ευκόλως εννοούμενα για το τι μας οδήγησε σε αυτό το χάλι

με αυτό:

quote:
Κάνοντας έναν πολιτικό απολογισμό παρατηρώ μία Νέα Δημοκρατία να κάνει έναν υγεινό πολιτικό περίπατο. Κυριολεχτικά σπάζοντας αυγά, αλλάζει εντελώς όλη την φυσιογνωμία της χώρας με ότι αυτό συνεπάγεται.

ΔΕΝ συνάδει.

Οι τοποθετήσεις που λες ότι συμφωνείς,περιλαμβάνουν τη Ν.Δ. στους θύτες της χώρας,και τα περισσότερα στελέχη της,σε αυτούς που ήταν είτε ανίκανοι-αποτυχημένοι,είτε ακόμα και στο ..πάρτυ.

Την έχω ψηφίσει κι εγώ την Ν.Δ... Ανέκαθεν ήμουν υπέρ της ελεύθερης αγοράς.Και είμαι ακόμα.

Απλά δεν μπορώ να συντάσσομαι με απατεώνες ή-και αποτυχημένους προκειμένου να εφεύρω λύση.

Αναγνωρίζω ότι δεν βλέπω καμμιά άμεση λύση.
Νόμιζα ότι αυτό ήταν το πρόβλημα που καλούμασταν να συζητήσουμε.
Προφανώς εσύ το θεωρείς λυμένο... Η Ν.Δ. είναι η λύση...

Άμα το είχες πει από την αρχή,δεν θα το κουράζαμε κιόλας...


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Πες μου ότι έβγαλες αυτό το συμπέρασμα μετά από 2-3 μπάφους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κερυ πριν σε πάρει η...μπάλα,δώσε την πρέπουσα σημασία στα e-cool χαμόγελα!!!

Οκ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς έγινε παρεξήγηση στα ποστ μου....
Κάποιοι τα εκλάβαν ως Ωδή προς την Νέα Δημοκρατία...

Εγώ απλά αναφέρω πως η χώρα και οι πολίτες της βιώνουν μία βίαιη και χωρίς αναστολές μεταβολή ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΥΤΗ.

Η κυβέρνηση (δλδ η Νέα Δημοκρατία μας και οι συνέταιροι είναι για το μέλος του σώματος που έγινα αφορμή να αποβληθεί ο Iapetos) κάνει υγεινό περίπατο και ας έρθει κάποιος να μου αποδείξει το αντίθετο. Και ο κύριος λόγος είναι όταν απέναντί της πολιτικά έχει αυτή την στιγμή δύο κόμματα που και μόνο στην σκέψη ότι θα μπορούσαν να πάρουν το τιμόνι της χώρας αναζητάς εναγωνίως το διαβατήριό σου...

Το ότι νοσηρά φαινόμενα που έχτισε το βαθύ ΠΑΣΟΚ και χρησιμοποίησε η ΝΔ κατά το δοκούν, εξαλείφονται λίγο-λίγο από την καθημερινότητά μας, επιμένω πως δεν είναι απαραίτητα κακό.

Από εκεί και πέρα, δεν νομίζω πως έκανα πολιτική τοποθέτηση για να βγαίνει το συμπέρασμα που έβγαλες φίλε @ΑΜΕΙΝΙΑΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δώσε την πρέπουσα σημασία στα e-cool χαμόγελα

Σου ζητώ συγνώμη, έχω μια τάση να βλέπω τα πράγματα πρώτα από την αρνητική τους διάσταση....

Να φανταστείς στο "αχλαδότυρο" που είχα ποστάρει ένα βίντεο από youtube, ο Admin σχολίασε για τα φράγκα που βγάζουν κάποιοι μόνο και μόνο από τα κλικς... Σκέφτηκα αμέσως πως εμμέσως με κατηγορούσε ότι το πόσταρα για να αυξηθούν τα κλικ... Άστα να πάρει ο διάολος, μεγάλη υπόθεση η ψυχραιμία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κερυ

Λες:

quote:

Εγώ απλά αναφέρω πως η χώρα και οι πολίτες της βιώνουν μία βίαιη και χωρίς αναστολές μεταβολή ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΥΤΗ.

ενω πρίν είπες:Κάνοντας έναν πολιτικό απολογισμό παρατηρώ μία Νέα Δημοκρατία να κάνει έναν υγεινό πολιτικό περίπατο. Κυριολεχτικά σπάζοντας αυγά, αλλάζει εντελώς όλη την φυσιογνωμία της χώρας με ότι αυτό συνεπάγεται.

Δηλαδή το "βίαιη" με το "υγιεινή",καθορίζονται απο την παρομοίωση "σπάζοντας αυγά"?

Αν το δείς απο την αρχή σαν αντικειμενικός αναγνώστης,τι συμπέρασμα θα έβγαζες,πλήν της ωδής στην κυβερνητική πολιτική,των δοσίλογων προδοτών?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 19/05/2013 16:33:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kerry,

quote:
εξαλείφονται λίγο-λίγο από την καθημερινότητά μας, επιμένω πως δεν είναι απαραίτητα κακό.

Ούτε εγώ πιστεύω ότι είναι απαραίτητα κακό.
Όμως ΔΕΝ εστιάζω εκεί.Αυτό το κάνει η κυβέρνηση...Δεν θα το κάνω κι εγώ.

Εστιάζω στην ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑ.
Για να αντιδράσει το απογοητευτικού επιπέδου λαικό σώμα,στις όποιες μεταρρυθμίσεις(που σαφώς χρειάζονται) ,πρέπει να υπάρξει ΤΙΜΩΡΙΑ,των υπευθύνων,που το κρατούν τόσα χρόνια σε αυτό ακριβώς το απογοητευτικό επίπεδο.

Και αυτοί που κυβερνούν τώρα,είναι ανάμεσα σε αυτούς που πρέπει να ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ.

ΠΡΩΤΑ θα πρέπει να γίνει αυτό-Η ΤΙΜΩΡΙΑ- και μετά θα υπάρξει ελπίδα για εθνική συννενόηση των όποιων σοβαρών δυνάμεων.(και δεν εννοώ κανένα από τα υπάρχοντα κόμματα)

Ελπίζω να είμαι σαφής.

ΥΣ: Αν εννούσες το Quote περί περιπάτου με την αντίστροφη σημασία από αυτήν που κατάλαβα,αποσύρω την μομφή που έκανα περί πολιτικής τοποθέτησης,με ευχαρίστηση.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή το "βίαιη" με το "υγιεινή",καθορίζονται απο την παρομοίωση "σπάζοντας αυγά"?

Αν το δείς απο την αρχή σαν αντικειμενικός αναγνώστης,τι συμπέρασμα θα έβγαζες,πλήν της ωδής στην κυβερνητική πολιτική,των δοσόλογων προδοτών?


Μάλλον στην τσίτα είσαι και εσύ και με παρεξήγησες...

Ανεξάρτητα αν συμφωνούμε ή όχι με το κυβερνητικό έργο, γίνονται τομές και αλλαγές που ούτε κατά διάνοια δεν θα μπορούσαμε να φανταστούμε στο ελληνικό πολιτικό περιβάλον. Διαφωνούμε σε αυτό ??? Αυτό εννοώ με το "σπάσιμο αυγών".

Για τα περί "υγεινού περιιπάτου" νομίζω πως ήμουν σαφής. Και για όσους δεν το καταλαβαίνουν ακόμα, κάτι σαν το Ολυμπιακό εννοώ που κάνει περίπατο στο ελληνικό πρωτάθλημα υποβαθμίζοντας σταδιακά το θέαμα και διώχνοντας στην ουσία τον κόσμο από τα γήπεδα... Έγινα σαφής τώρα ???

Πάμε πίσω στο θέμα μας τώρα και ας εστιάσουμε στις αντιδράσεις που δημιουργούνται με το συγκεκριμένο νομοσχέδιο ως το αποκορύφωμα κάποιας συγκεκριμένης πολιτικής-σχεδίου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εστιάζω στην ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑ.
Για να αντιδράσει το απογοητευτικού επιπέδου λαικό σώμα,στις όποιες μεταρρυθμίσεις(που σαφώς χρειάζονται) ,πρέπει να υπάρξει ΤΙΜΩΡΙΑ,των υπευθύνων,που το κρατούν τόσα χρόνια σε αυτό ακριβώς το απογοητευτικό επίπεδο.

Και αυτοί που κυβερνούν τώρα,είναι ανάμεσα σε αυτούς που πρέπει να ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ.


Συμφωνώ απόλυτα φίλε @ΑΜΕΙΝΙΑΣ.

Τι να τους κάνω τους δείκτες και τις επενδύσεις όταν ακόμα υπάρχει ο πρόστυχος νόμος "περί ευθύνης υπουργών" !!! Είναι ισονομία αυτός ο νόμος ???? Όσο υπάρχει αυτό το έκτρωμα στο σύνταγμα της χώρας μας δεν αναγνωρίζω κανένα δημοκρατικό πολίτευμα στον τόπο μου....

Τι να τις κάνω τις ιδιωτικοποιήσεις όταν οι αλήτες μου φέραν νόμο για να βγάλουν λάδι τις λοβιτούρες τους με τις τράπεζες και τις χρηματοδοτήσεις τους ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 16:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα συνεννοούμαστε.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 19/05/2013 16:50:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 17:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κερυ
Ανεξάρτητα αν συμφωνούμε ή όχι με το κυβερνητικό έργο, γίνονται τομές και αλλαγές που ούτε κατά διάνοια δεν θα μπορούσαμε να φανταστούμε στο ελληνικό πολιτικό περιβάλον. Διαφωνούμε σε αυτό ??? Αυτό εννοώ με το "σπάσιμο αυγών".

Δεν θα διαφωνήσουμε καθόλου,αρκεί να γίνει κατανοητό,πώς κάθε αλλαγή,μετα την επιβολή του μνημονίου,είναι αντισυνταγματική,αντεθνική και σε βάρος των Ελλήνων.

Και υπεύθυνοι είναι..οι ίδιοι λεχρίτες!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 19:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γίνονται τομές και αλλαγές που ούτε κατά διάνοια δεν θα μπορούσαμε να φανταστούμε στο ελληνικό πολιτικό περιβάλον

Ποιες ακριβώς αλλαγές έχουν γίνει στο "πολιτικό περιβάλλον"
γιατι οι μόνες αλλαγές που βλέπω εγω είναι σε μισθούς, συντάξεις
(υπερβολή το ξερω αλλα αυτα μου έρχονται στο μυαλό πρώτα)
πες μου σε παρακαλώ ποιες αλλαγές έγιναν σε πολιτικό επίπεδο(?)

Οι αλλαγές στο δημόσιο τομέα (αν μιλάμε για το ίδιο "περιβάλλον)"
δεν γίνονται απο τη μια τετραετία στην άλλη
γιατί η νοοτροπία του δημόσιου υπαλλήλου δεν αλλάζει ... με μια επιστράτευση

Οι πολιτικοί πρέπει επιτέλους να μιλήσουν εστω για μια και τελευταία φορα ξεκάθαρα
δεν με νοιάζει αν την λένε ΝΔ ΠΑΣΟΚ ή ΚΚΕ
(κάτι σαν το fake δημοψήφισμα του Παπανδρέου)
γιατι οι "μουσικές" είναι δυο και τα λόγια χίλια δυο

να βγει όποιος εχει τα κότσια και να πει
εγω είμαι υπέρ αυτών και αυτών των αλλαγών γιατι η παγκοσμιοποίηση ειναι εδω, και αν δεν μείνουμε στο τρένο θα μας πάρει ο διάολος!

και ο άλλος να υποστηρίξει την αλλη πλευρά, θέλετε κύριοι (Ελλληνικε Λαε) να το κάνουμε Κολχόζ εδω ? να κλείσουμε σύνορα και οτι βγάζουμε να τρώμε ?

κι ας αποφασίσει ο λαος ,
αλλα ξεκάθαρες κουβέντες
τις οποίες δεν έχουμε ακούσει ποτέ απο Ελληνα πολιτικό
και ξέρετε γιατι ? γιατι το να αναμειχθεί σήμερα (οπως και χθες) κάποιος με την πολιτική ετσι που την έχουν καταντήσει,
πρέπει να είναι πολύ βρώμικος
Και αν υπάρχουν μερικοί έντιμοι απο τους 300ους εκει μεσα
χανουν αυτόματα την οποιας μορφής εντιμότητα τους
κάνοντας πλάτες στους απατεώνες τόσα χρόνια

Δεν υπάρχουν ούτε μαγικές λύσεις ούτε μαγικά ραβδιά
πρέπει να κάνουμε κάποια πράγματα
και πρέπει να αποφασίσουμε αν θέλουμε να τα κάνουμε,
τοσο απλά είναι τα πράγματα
τώρα βρώμικα παιχνίδια των λέξεων του τύπου "μέσα στην ευρωπη αλλά εξω απο το ευρώ, αλλα να ακουμπάμε λίγο στο μέλι" και πάει λέγοντας
αυτα, είναι για εκκολαπτόμενος λαοπλάνους
αλλα αυτός ο (οχι) άμοιρος ευθυνών λαός πρέπει κάποια στιγμή να πάρει τον όγκο τον ευθυνών που του ανήκει
(αν και διαφωνούν πολλοί με την άποψη μου)
για μένα ο πρώτος και τελευταίος που φταίει είναι ο εχων το δικαίωμα ψήφου
σε κορόιδεψαν μια σε κορόιδεψαν δυο ... απο εκεί και πέρα
οπως λέει και το ανέκδοτο με την αρκουδα
"εσυ φίλε δεν έρχεσαι για το κυνήγι ..."


Ενα σωστό είχε πει ο Γιώργος Παπανδρέου
(και μην κολλήσουμε στο πρόσωπο)
μίλησε για "την επανάσταση του αυτονόητου"
γιατί στην Ελλάδα αυτό το πρόβλημα έχουμε
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ
κι αν δεν λύσουμε πρώτα αυτό δεν μπορούμε να πάμε παρακάτω στα πιο δύσκολα

edit:
μετά την ανάρτηση, ειδα μια είδηση στο διαδίκτυο
"Απολύθηκαν από το Δημόσιο τρεις "επίορκοι" υπάλληλοι "
διαβάζοντας το κείμενο διαπίστωσα οτι οι υποθέσεις εκκρεμούσαν
απο το 2004-5-6 κοντά 10 χρόνια ... μια ζωή δλδ!
(για το αυτονόητο που έλεγα.)



not asked to learn how deep the secrets ... there are no

Edited by - AitheroVamon on 19/05/2013 20:05:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 20:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιες ακριβώς αλλαγές έχουν γίνει στο "πολιτικό περιβάλλον"

Ως "πολιτικό περιβάλλον"¨εννοώ ότι όλες αυτές οι αλλαγές γίνονται σε καιρό δημοκρατικά εκλεγμένης κυβέρνησης ανεξάρτητα αν συμφωνούμε για το αν οι αλλαγές αυτές κρίνονται ως συνταγματικές ή όχι. Δεν έχει νόημα να το πλατυάσουμε αναλύοντας τι γίνεται πέρα από μειώσεις μισθών και συντάξεων. Θα παρακαλούσα να επικεντρωθούμε στο θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2013, 23:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Τι να τους κάνω τους δείκτες και τις επενδύσεις όταν ακόμα υπάρχει ο πρόστυχος νόμος "περί ευθύνης υπουργών" !!! Είναι ισονομία αυτός ο νόμος ???? Όσο υπάρχει αυτό το έκτρωμα στο σύνταγμα της χώρας μας δεν αναγνωρίζω κανένα δημοκρατικό πολίτευμα στον τόπο μου....

Τι να τις κάνω τις ιδιωτικοποιήσεις όταν οι αλήτες μου φέραν νόμο για να βγάλουν λάδι τις λοβιτούρες τους με τις τράπεζες και τις χρηματοδοτήσεις τους ???



Άλλο ένα εργαλείο, όπως πχ η μονιμότητα, που δεν χρησιμοποιείτε σωστά.
Δεν είναι η χρήση του για να καλύψει λοβιτούρες, αυτές εμπίπτουν σε κακουργηματικές πράξεις, μα για να απαλλάξει τους υπουργούς απο το βάρος της ατολμίας.

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2013, 00:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING
Κάνοντας έναν πολιτικό απολογισμό παρατηρώ μία Νέα Δημοκρατία να κάνει έναν υγεινό πολιτικό περίπατο. Κυριολεχτικά σπάζοντας αυγά, αλλάζει εντελώς όλη την φυσιογνωμία της χώρας με ότι αυτό συνεπάγεται.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Πές μου μόνο,ότι τα έγραψες αυτά μετα απο 2-3 μπάφους.



Πολύ φοβάμαι φίλε KERRY KING ότι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν είχε και τόσο άδικο να βάλη τέτοιες ιδέες στο μυαλό του μετά απ' αυτά που έγραψες .
Που τα είδες όλα αυτά φίλε KERRY KING , γιατί εκτός από πασχαλιάτικα αυγά , δεν είδα τον θίασο ποικιλιών που μας κυβερά να σπάζη κανένα άλλο αυγό . Εκτός και αν θεωρείς πρόοδο το ότι μέχρι τώρα , όχι μόνο δεν έχουν απολύσει κανένα επίορκο δημόσιο υπάλληλο , αλλά σύμφωνα με πρόσφατα δημοσιεύματα η επιλογή αυτων που θα μείνουν δεν θα είναι αριστίνδην . Με άλλα λόγια θα φύγουν όσοι δεν έχουν μέσο έστω και αν έχουν μεταπτυχιακές σπουδές , και θα μείνουν τα δικά τους παιδιά που προσλήφθηκαν με το κόλπο των συνεντεύξεων , έστω κι αν μπήκαν με πλαστά πιστοποιητικά σπουδών . Η μήπως θεωρείς πρόοδο και σπάσιμο αυγών , το ότι ο αρχηγός του ΓΕΕΘΑ αμείβεται λιγότερο από τον τενεκέ που αλλάζει τα ποτήρια με το νερό των ομιλητών της Βουλής , το ότι την ίδια στιγμή που απομυζούν και την τελευταία πεντάρα των εξαθλιωμένων πολιτών , ξέχασαν στα συρτάρια τους την φορολογία για τις πισίνες και τα υπερπολυτελή σκάφη αναψυχής , το ότι ψήφισαν πριν 15 μέρες νόμο που αθωώνει τους τραπεζίτες που τους έδωσαν τα θαλασσοδάνεια , το ότι πενταπλασίασαν την τιμή επισκέψεως στα εξωτερικά ιατρεία των νοσοκομείων , το ότι συγχωνεύουν και καταργούν νοσοκομεία , το ότι μειώνουν την ισχύ των ενόπλων δυνάμεως της χώρας τη στιγμή που η Τουρκία τις εκσυγχρονίζει και υπερεξοπλίζει , με ότι αυτό συνεπάγεται , το ότι ενώ οι μισθοί και οι συντάξεις έχουν καταντήσει φιλοδώρημα , οι τιμές των βασικών ειδών διατροφής όχι μόνο αυξάνονται , αλλά είναι και ακριβότερες από τις αντίστοιχες των άλλων κρατών της ευρωζώνης . Τα "ότι" φίλε μου δεν έχουν τελειωμό , έγραψα μερικά απ' αυτά πρόχειρα όπως μου 'ρθαν στο μυαλό , γιατί αν καθήσω και τα ψάξω συστηματικά θα γράφω μέχρι το πρωί. Και μέσα σε όλα αυτά έχουμε και το πρόβλημα με τα 2 εκατομμύρια μουσουλμάνους λαθρομετανάστες που μας κουβαλήθηκαν απρόσκλητοι σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων , οι οποίοι λόγω κουλτούρας και θρησκείας όχι μόνο αυτοί αλλά ούτε τα παιδιά και τα εγγόνια τους δεν πρόκειται να ενσωματωθούν ποτέ στην κοινωνία μας . Με αυτά που γράφω δεν κάνω τον προφήτη , απλώς βλέπω τι προβήματα έχουν δημιουργήσει στα άλλα ευρωπαϊκά κράτη που έχουν εγκατασταθεί νόμιμα πριν πολλά χρόνια .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2013, 09:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ξανά η κουβέντα γυρνάει στα "σπασμένα αυγά"¨και τους "υγιεινούς περιπάτους"...... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2013, 14:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING
Και ξανά η κουβέντα γυρνάει στα "σπασμένα αυγά"¨και τους "υγιεινούς περιπάτους"......

Φίλε KERRY KING κι εγώ προτιμώ αντί να γυρίση η κουβέντα στα σπασμένα αυγά , να μου επεσήμαινες στην απάντησή σου τα σημεία που κατά τη γνώμη σου αυτά που έγραψα δεν ισχύουν , και να με διορθώσης .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2013, 14:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...βλέπω μόνο μια συστημική χούντα και τίποτα περισσότερο....
Έτσι είναι, αλλά μισό λεπτό. Το "σύστημα" προσφέρει κάτι (αίσθηση ασφάλειας πχ) κι αυτό έχει τη συγκατάθεση των πολλών. Δεν μπορείς να το αλλάξεις παρά με τη βία (που θα χτυπήσει την αίσθηση ασφάλειας) ή διαφορετικά με κάτι άλλο (που όπως και η ποντικοβιταμίνη-Π δεν έχει ακόμα ανακαλυφθεί) το οποίο θα προσφέρει κάτι καλύτερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2013, 15:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε σημερινή ανάρτηση στο blog του ο Μητροπολίτης Κ&Α Αμβρόσιος
μεταξύ άλλων, αναλύει απο πλευράς του την εμπλοκή που μπορεί να επιφέρει ο νέος νόμος, ανάμεσα στην Εκκλησία
και διάφορες αιρετικές ομάδες
(με πρώτη και καλύτερη αυτή των ανεπίσημων "εχθρών" τους ΜΤΙ)

Aπο τη μια η (γνωστή) πολιτική διάσταση που δίνει ο Μητροπολίτης στις ανακοινώσεις του,
ο "άγιος" λόγος τους που στρέφετε για μια ακόμη φορά ενάντια στον Αρχιεπίσκοπο απο την άλλη...

Σε τελική, έχει μερικές σωστές επισημάνσεις στο κείμενο του
αλλά βέβαια και πολλές... τραβηγμένες

Όποιος θελήσει να το διαβάσει, θα το βρει εδω


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2013, 21:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
KERRY KING
Κάνοντας έναν πολιτικό απολογισμό παρατηρώ μία Νέα Δημοκρατία να κάνει έναν υγεινό πολιτικό περίπατο. Κυριολεχτικά σπάζοντας αυγά, αλλάζει εντελώς όλη την φυσιογνωμία της χώρας με ότι αυτό συνεπάγεται.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Πές μου μόνο,ότι τα έγραψες αυτά μετα απο 2-3 μπάφους.



Πολύ φοβάμαι φίλε KERRY KING ότι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν είχε και τόσο άδικο να βάλη τέτοιες ιδέες στο μυαλό του μετά απ' αυτά που έγραψες .
Που τα είδες όλα αυτά φίλε KERRY KING , γιατί εκτός από πασχαλιάτικα αυγά , δεν είδα τον θίασο ποικιλιών που μας κυβερά να σπάζη κανένα άλλο αυγό . Εκτός και αν θεωρείς πρόοδο το ότι μέχρι τώρα , όχι μόνο δεν έχουν απολύσει κανένα επίορκο δημόσιο υπάλληλο , αλλά σύμφωνα με πρόσφατα δημοσιεύματα η επιλογή αυτων που θα μείνουν δεν θα είναι αριστίνδην . Με άλλα λόγια θα φύγουν όσοι δεν έχουν μέσο έστω και αν έχουν μεταπτυχιακές σπουδές , και θα μείνουν τα δικά τους παιδιά που προσλήφθηκαν με το κόλπο των συνεντεύξεων , έστω κι αν μπήκαν με πλαστά πιστοποιητικά σπουδών . Η μήπως θεωρείς πρόοδο και σπάσιμο αυγών , το ότι ο αρχηγός του ΓΕΕΘΑ αμείβεται λιγότερο από τον τενεκέ που αλλάζει τα ποτήρια με το νερό των ομιλητών της Βουλής , το ότι την ίδια στιγμή που απομυζούν και την τελευταία πεντάρα των εξαθλιωμένων πολιτών , ξέχασαν στα συρτάρια τους την φορολογία για τις πισίνες και τα υπερπολυτελή σκάφη αναψυχής , το ότι ψήφισαν πριν 15 μέρες νόμο που αθωώνει τους τραπεζίτες που τους έδωσαν τα θαλασσοδάνεια , το ότι πενταπλασίασαν την τιμή επισκέψεως στα εξωτερικά ιατρεία των νοσοκομείων , το ότι συγχωνεύουν και καταργούν νοσοκομεία , το ότι μειώνουν την ισχύ των ενόπλων δυνάμεως της χώρας τη στιγμή που η Τουρκία τις εκσυγχρονίζει και υπερεξοπλίζει , με ότι αυτό συνεπάγεται , το ότι ενώ οι μισθοί και οι συντάξεις έχουν καταντήσει φιλοδώρημα , οι τιμές των βασικών ειδών διατροφής όχι μόνο αυξάνονται , αλλά είναι και ακριβότερες από τις αντίστοιχες των άλλων κρατών της ευρωζώνης . Τα "ότι" φίλε μου δεν έχουν τελειωμό , έγραψα μερικά απ' αυτά πρόχειρα όπως μου 'ρθαν στο μυαλό , γιατί αν καθήσω και τα ψάξω συστηματικά θα γράφω μέχρι το πρωί. Και μέσα σε όλα αυτά έχουμε και το πρόβλημα με τα 2 εκατομμύρια μουσουλμάνους λαθρομετανάστες που μας κουβαλήθηκαν απρόσκλητοι σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων , οι οποίοι λόγω κουλτούρας και θρησκείας όχι μόνο αυτοί αλλά ούτε τα παιδιά και τα εγγόνια τους δεν πρόκειται να ενσωματωθούν ποτέ στην κοινωνία μας . Με αυτά που γράφω δεν κάνω τον προφήτη , απλώς βλέπω τι προβήματα έχουν δημιουργήσει στα άλλα ευρωπαϊκά κράτη που έχουν εγκατασταθεί νόμιμα πριν πολλά χρόνια .

*


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2013, 13:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΚ ΤΟΥ ΙΔΡΥΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ: «ΙΣΛΑΜΙΚΕΣ ΑΠΟΙΚΙΕΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ»

Τι άλλο έχουν να δουν τα μάτια μας , με τους ηλίθιους της Βουλής και τους λαθρολάγνους της αριστεράς . Και αυτός ο άνθρωπος εξακολουθεί να βρίσκεςται στη χώρα μας και να προεδρεύη της "Μουσουλμανικής Ένωσης Ελλάδος" , ενώ αν τα έλεγε αυτά σε οποιοδήποτε άλλο ευρωπαϊκό κτάτος , θα τον είχαν τσουβαλιάσει και θα τον έστελναν στη χώρα του .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy