ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΤΑΡΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΑΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επτά Σπαθί. Αυτό το χαρτί ενέχει σχέδια, απόπειρες, ελπίδες αλλά παράλληλα σημαίνει διχόνοια, ενόχληση, ατυχές σχέδιο. Ανάποδα, το 7 υπονοεί καλή συμβουλή ή πληροφορία.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκτώ Σπαθί. Το 8 φέρνει κακές ειδήσεις. κρίση, μομφή, μεγάλη δυσαρέσκεια, Σύγκρουση, αρρώστια, συκοφαντία, δεσμευμένη δύναμη. Ανάποδα, σημαίνει ταραχή, δυσκολία, απάτη.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννιά Σπαθί. Χαρτί απειλητικό. Προβλέπει λύπη, αποτυχία, καθυστέρηση, δόλο, αποβολή, απελπισία. Ανάποδα, σημαίνει φυλάκιση, δικαιολογημένο φόβο, αμφιβολία ή ντροπή.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέκα Σπαθί. Το 10 αντιπροσωπεύει τον πόνο, το θάνατο, τη θλίψη, την οδύνη, τη λύπη. Ανάποδα, προμηνύει επιτυχία, όφελος και εύνοια, αλλά παροδικά όλα αυτά.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαλές Σπαθί. Σημαίνει κύρος, διαχείριση, μυστικές υποχρεώσεις, dραστηριότητα, eτοιμότητα. Ανάποδα, το χαρτί δηλώνει τις ίδιες ιδιότητες, αλλά με αρνητική έννοια, καθώς και αρρώστια και απρόβλεπτα επακόλουθα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιππότης Σπαθί. Ο βαλές σημαίνει δεξιότητα, ικανότητα, θάρρος, εχθρικότητα, θυμό, πόλεμο, άμυνα, αντίσταση, καταστροφή, ερήμωση, πιθανό θάνατο. Ανάποδα, σημαίνει ανικανότητα, υπερβολή λανθασμένη κρίση.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντάμα Σπαθί. Η θλιμμένη Ντάμα συμβολίζει τη γυναικεία θλίψη. την ενόχληση, την ανάγκη, τη στειρότητα, το χωρισμό, τη χηρεία. Ανάποδα, οι ερμηνείες είναι πείσμα, αδιαλλαξία, πονηριά, σεμνοτυφία, απάτη.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίγας Σπαθί. Είναι βασιλιάς της κρίσης. δύναμη που αποφασίζει ζωή ή θάνατο, μαχητικό πνεύμα, νόμος. Ανάποδα, συμβολίζει σκληρότητα, απάτη, βαρβαρότητα, διαστροφή, κακεντρέχεια.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 21:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τα Ταρό. τίποτε δεν είναι απλό. Είναι δύσκολη δουλειά να γνωρίσει κανείς όλες τις πιθανές σημασίες όλων των χαρτιών. όπως αυτά εμφανίζoνται σε διάφορες τράπουλες. Και πάλι όμως, αυτό δε φτάνει τη δυσκολία που έχει η προετοιμασία ενός επίδοξου μάντη Ταρό για να ασκήσει χαρτομαντεία. Το επόμενο βήμα, μετά την προετοιμασία, είναι ν' αποφασίσει κανείς ποια χαρτιά θα χρησιμοποιηθούν από την τράπουλα και με ποια διάταξη θα ριχτούν. Ορισμένοι αναγνώστες χρησιμοποιούν και τα 78 χαρτιά, άλλοι μόνο τη Μεγάλη Αρκάνα. Και στις δυο περιπτώσεις, τα χαρτιά μπορούν να ριχτούν σε άπειρους σχηματισμούς. Μερικοί σχηματισμοί δε χρειάζονται παραπάνω από λίγα λεπτά για να διαβαστούν, ενώ οι πιο πολύπλοκοι σχηματισμοί μπορεί να πάρουν ώρες για να ερμηνευτούν. Τα χαρτιά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να δοθεί απάντηση σε μια ειδική ερώτηση του ενδιαφερόμενου ατόμου ή για να δώσουν γενική ενημέρωση.
Η πηγή του θέματος (σε ότι παρουσίασα εγώ), πάρθηκε από, «τα μυστήρια του αγνώστου» εκδόσεις αλκυων

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 14/02/2003 21:22:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flexable
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 08:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flexable  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Flexable  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα !!!!
Εεεεεεεεπ Νότις !!! Σε τσάκωσα :))
Το χαρτί 8 κατά Rider-waite Αντιπροσωπέυη τη Δύναμη
Κατα Crowley Προσαρμογή!! Εδώ μπορούμε να δούμε μια απο τοις βασικέσ διαφορές μεταξύ των 2 αυτών συγγραφέων ταρο
O Crowley Απο8έτη το Νο 8 Στ ζωδιο του ζυγου ενώ το Αντοίστιχο Χαρτί που Αντιπροσωπέυετε απο τη Τράπουλα του
Είνε το Νο ΧΙ Η λαγνεία (lust)και αντιποροσωπέυετε απο το ζώδιο του Λεωντα
Μακάρι να μπωρούσα να σας έβαζα τοις κάρτες να κάνετε μια σύγριση διαφορών μεταξύ τους
έτσι ώστε να καταλαβένατε τοις διαφορές τους
Ο Crolwey Βρήκε τοις τρύπες που είχε η τράπουλα του Waite και έκανε μια "μικρή" αναπροσαρμογή και στοις ονομασίες
αλλά και στοις αποδόσεις.
Κατα Crowley Η κάρτα υπονοη είτε δοικαστικά προβλήματα είτε την εξισορόπηση μιας κατάστασης (ανάλογα με την όψη που βρίσκετε )
Ενώ κατα Waite συμένη την αντίληψη που έχουμε για το θέμα που ρωτάμε ή με πόση δυναμη μπορή να μας επηρεάση κλπ κλπ
Δυστηχώς Για να κάνουμε πλήρη ανάλυση στοις διαφορές των 2 καρτών, και στο τη συμένη κυριολεκτικά η κά8ε μια
θα μπωρούσαμε να γραφαμε ενα βιβλίο μόνο του ......
Νότις29 πολύ καλη δουλειά !!! ΄μήπως θα ήταν εύκολο να είχαμε και Κάρτες απο τα ταρω των Illuminati ? ??
επίσης πολυ όμορφο και περίεργο Deck
Do what thoy Wilt.... Will shall be the whole of the law
Flexable
quote:

8 Η Δικαιοσύνη. Σύμφωνα με την τράπουλα των Μαγισσών. αυτό το χαρτί που χαρακτηρίζεται από καλή προαίρεση επιβεβαιώνει τη σημασία του ονόματός του, σημαίνοντας δικαιοσύνη, εντιμότητα, λογική, αρμονία και ισορροπία. 'Έχει επιπλέον σημασίες όπως η τιμή, η ακεραιότητα, η αρετή και η αγνότητα, οι καλές προ- θέσεις και οι καλοπροαίρετες πράξεις. Ίσως και να υπόσχεται άξιες ανταμοιβές. Στην μαντική, τα Ταρό των Μαγισσών δεν έχουν διαφορά στην ερμηνεία τους αν πέσουν ίσια ή ανάποδα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 15:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Flexable σωστή η παρατήρηση που έκανες και επίσης πολύ σωστά τα όλα στοιχεία που έχεις αναφέρει στην απάντηση σου. Σε ευχαριστώ. Το λάθος έχει διορθωθεί.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 10:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XM!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ Μ' AIΦΝΙΔΙΑΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ! ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΟΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΚΛΑΣΙΚΟ...
ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ 8ο ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ..Η ΔΥΝΑΜΗ..
+ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΡΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ 8ο ΧΑΡΤΙ...
ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ +ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ..."ΟΥΔΕΙΣ ΨΟΓΟΣ"...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΟΤΗ ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΕΞΩΣΤΡΕΦΕΣ"...ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΩΝ ΚΑΡΤΩΝ...

ΕΡΙΞΑ ΣΠΙΡΤΟ?
..."ΜΕΡΙΚΑ ΚΛΕΙΔΙΑ"
ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥΝ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ "ΠΟΡΤΕΣ"...

ΑΣ ΠΟΥΜΕ...ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΚΟΥΠΑ -ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ-...

ΘΡΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ...
ΚΑΡΚΙΝΟΣ
(Η ΠΗΓΗ ΤΩΝ ΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ +ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ.)
ΥΔΑΤΙΝΟΣ
ΘΗΛΥΚΟΣ
ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΟΣ
ΥΓΡΟΣ
ΘΕΡΜΟΣ
ΘΕΡΙΝΟΣ
ΒΟΡΕΙΟΣ
ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΗΣ
ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ
ΑΣΣΥΜΕΤΡΟΣ
ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ
........
ΣΤΗ ΜΑΝΤΙΚΗ
(ΔΗΛΑΔΗ "ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ"...ΑΡΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ)..
ΕΙΝΑΙ...

ΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ-ΗΡΕΜΙΑ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ-ΕΙΔΗ ΤΡΟΦΗΣ//////
ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΡΟΠΕΣ ΠΡΟΣ ΠΛΑΝΕΣ+ΜΕΣΑΖΟΝΤΙΣΜΟ


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΘΑΥΜΑΣΙΑ CROWLΕY....ΤΙ ΝΑ ΠΩ?...W.BLAKE!...

ΣΑΝ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ....
ΑΣΠΡΟ -ΜΑΥΡΟ...


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ,ΑΤΜΑ


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 18/09/2003 16:11:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flexable
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 15:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flexable  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Flexable  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα
Σημασία καλή μου Ατμα εχη το αποτέλεσμα :)))
Παιδία υπάρχη κάπιο Βιβλιοπολείο που μπωρούμε να προμιθευτούμε τράπουλες ???
Η συλογή του πύρινου κόσμου εινε φτωχή
Do what thou wilt ...will shall be the whole of the law
Flexable


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 16:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλη ατμα. Πολλές προσπάθειες πειραματισμού έδειξαν ότι μια ερμηνεία ή αναζήτηση συμβουλών είναι σχεδόν ολοκληρωτικά αδιάφορη διαδικασία, εκτός αν υπάρχει άμεση, πρόσωπο με πρόσωπο, επαφή ανάμεσα στον ενδιαφερόμενο και το μάντη. Αυτό συνήθως θεωρείται σαν απόδειξη ότι, το άτομο που ρωτά επηρεάζεται όχι από την αποτελεσματικότητα των συμβόλων ή από τη μέθοδο που χρησιμοποιήθηκε, ή από τις πολλές ερμηνείες “κλειδιά” της κάθε κάρτας, αλλά από τα εντυπωσιακά χαρίσματα του μάντη.

Φίλε Flexable αν και είμαι από Θεσσαλονίκη, θα προσπαθήσω να μάθω και θα σου πω.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 23:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!XM!
"ΚΑΝΕΝΑΣ ΨΟΓΟΣ!"...ΦΙΛΤΑΤΟΙ!


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 23:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας παρακαλώ , μήπως κάποιος μπορεί να μου πεί απο που μπορώ να βρώ κάρτες ταρό;

Πίστευε και μη , ερεύνα !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 00:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
YΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ -ΑΛΛΑ + ΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...-

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ....
(+Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟΠΙΚ:)




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 14:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με βοήθησε λιγό η απάντησή σου αλλά μήπως ξέρεις κάποιο συγκεκριμένο σάιτ?

Πίστευε και μη , ερεύνα !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 04:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πιστευε και μη,ερευνα

so_o! σου εδωσα μια κατευθυνση αν πιστευει ερευνας περεταιρω
αν δεν πιστευεις τοε η ψαχνεις περεταιρω η ξαναρωτας αλλου.


1."τσεκαρε" ομως τα ον λαιν βιβλιοπωλεια τυπου "Αμαζον" επισης θα μπορουσες να ρωτησεις σε αλλο σημειο του φορουμ:)

2.Περιοδικά - Βιβλία

ελπιζω να βοηθησα:)



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy