ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Τον Μάρτιο του 2019 θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 04:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε βρε συ,Πυθαγορα,
τι απο τα δυο,ειναι πιο σημαντικο,η ελευση του Αντιδιού,ή η πολιτικη ζωη της χωρας;Σαφως το πρωτο,νομίζω....
Εχεις δει εσυ προσωπικα,καποιο ''χαίρι'' απο τους πολιτικους;
Σου διορισαν το παιδι,στο δημοσιο;Εισαι αγροτης,και πηρες ''γενναια'' επιδοτηση;Εισαι αυτοαπασχολουμενος και σου μειωσαν την φορολογια και τις ασφαλιστικες εισφορες;Γιατι λοιπον,να ''ασχολουμαι'' μαζι τους;Ας πανε να κανουνε ο'τι θελουνε.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 12:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επρεπε με ''καθε'΄' τροπο,να ''αμφισβητηθει'' οτι ο Αδαμ ήταν ο πρώτος άνθρωπος που κατοικησε την Γη,πριν επταμησι χιλιαδες χρονια περιπου....Και αυτο,για να χτυπηθουν οι Γραφες,που ανεφεραν αυτο....
Πιός ήταν παρών και περιγράφει τα του Αδαμ κλπ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 13:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιός ήταν παρών και περιγράφει τα του Αδαμ κλπ;;;

O γνωστός Φίδης,
ο γκόμενος της Εύας...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 13:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κέρατο από γεννέσεως δηλαδή και μαλακοπίτουρας ο Αδαμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 19:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κέρατο από γεννέσεως δηλαδή και μαλακοπίτουρας ο Αδαμ...



Μωησής...Αυτος περιγραφει την δημιουργια του ανθρωπουυ,του Αδαμ και της Ευας...η λεγομενη ''Πεντατευχος''.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 20:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή ήταν παρών;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 20:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και μια διευκρινιστική ερώτηση: Ο Μωησής περιγράφει τον πρώτο άνθρωπο ή τον πρώτο Ιουδαίο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 02:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...και μια διευκρινιστική ερώτηση: Ο Μωησής περιγράφει τον πρώτο άνθρωπο ή τον πρώτο Ιουδαίο;



Οχι,δεν ηταν παρων,η Πεντατευχος γραφτηκε τον 14ο αιωνα προ Χριστου,και περιγραφει τον πρωτο Εβραιο (Αδαμ) που ειναι,συναμα,και πρωτος ανθρωπος....Ισως τωρα ''ξενισει'' σε καποιους αυτο που θα πω αλλα ΟΛΟΙ οι ανθρωποι,''Εβραίοι'' ειμαστε,σαν απογονοι του Αδαμ.Εστω και αν ο Εβερ εζησε αρκετα χρονια αργοτερα,''εμεινε'' η ονομασια,μεχρι σημερα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 06:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οχι,δεν ηταν παρων,η Πεντατευχος γραφτηκε τον 14ο αιωνα προ Χριστου,και περιγραφει τον πρωτο Εβραιο (Αδαμ) που ειναι,συναμα,και πρωτος ανθρωπος....Ισως τωρα ''ξενισει'' σε καποιους αυτο που θα πω αλλα ΟΛΟΙ οι ανθρωποι,''Εβραίοι'' ειμαστε,σαν απογονοι του Αδαμ.Εστω και αν ο Εβερ εζησε αρκετα χρονια αργοτερα,''εμεινε'' η ονομασια,μεχρι σημερα...

Μας μπέρδεψες τώρα Γιαλαντζή...

Δηλαδή δεν είμαστε Homo Sapiens?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 11:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε μολις τρεις μηνες,τον Μαρτιο του 2019,αναμενεται ο Αντίχριστος να ''πατησει'' τα ποδια του στην γη,και να φανερωθει στην ανθρωποτητα ως ο ενας και μοναδικος,''Μεσσίας της''!

Λοιπόν αδερφέ μου, θα σου αποκαλύψω κάτι που θα σε σοκάρει : Ο Αντίχριστος έχει ήδη έρθει. Ήταν ο Αδόλφος Χίτλερ. Αυτός ήταν ο αντίχριστος. Ήρθε κι έφυγε. Δεν υπάρχει άλλος αντίχριστος.

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 12:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπόν αδερφέ μου, θα σου αποκαλύψω κάτι που θα σε σοκάρει : Ο Αντίχριστος έχει ήδη έρθει. Ήταν ο Αδόλφος Χίτλερ. Αυτός ήταν ο αντίχριστος. Ήρθε κι έφυγε. Δεν υπάρχει άλλος αντίχριστος.

To ρόλο του οποιουδήποτε "τέρατος" (αντιδιού, κλπ) τον έχουνε παίξει πολλοί στην Ιστορία.

Σίγουρα ο Αδόλφος φιγουράρει στις ψηλές θέσεις, αλλά δεν ήταν ο πρώτος ούτε ο μόνος (ελπίζουμε μόνο να ήταν ο...τελευταίος)

Κακά τα ψέματα, η Ιστορία της ανθρωπότητας, είναι ιστορία πολέμων, σφαγών και γενοκτονιών.

Δεν υπήρξε ο Αττίλας πχ και οι Ούννοι?

Δεν υπήρξαν οι Κονκισταδόρες και όλοι οι κατσαπλιάδες αποικιοκράτες που για αιώνες, Αγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλλοι , Ισπανοί, γ!@#$μήσανε και ξεπατώσανε ό,τι φυσικό και ανθρώπινο πόρο είχανε οι χώρες της Αφρικής, Αμερικής και Ασίας, και εξαφανίσανε ολόκληρα έθνη και λαούς?

Δεν υπήρξε η Οθωμανική αυτοκρατορία και τα 'επιτεύγματά' της ?

Ακόμα και σήμερα, το ΙΣΙΣ, που έστω και τσαλακωμένο και περιορισμένο, έκανε και αυτό το 'κομμάτι' του τα τελευταία 4-5 χρονάκια?

Το έργο επαναλαμβάνεται εις το διηνεκές, και όποιος έχει κάθε φορά το πάνω χέρι καθαρίζει τους υπόλοιπους...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 13:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σε μολις τρεις μηνες,τον Μαρτιο του 2019,αναμενεται ο Αντίχριστος να ''πατησει'' τα ποδια του στην γη,και να φανερωθει στην ανθρωποτητα ως ο ενας και μοναδικος,''Μεσσίας της''!

Λοιπόν αδερφέ μου, θα σου αποκαλύψω κάτι που θα σε σοκάρει : Ο Αντίχριστος έχει ήδη έρθει. Ήταν ο Αδόλφος Χίτλερ. Αυτός ήταν ο αντίχριστος. Ήρθε κι έφυγε. Δεν υπάρχει άλλος αντίχριστος.

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."


Kangaro,
καμια σχεση με Αντίχριστο ο Χιτλερ....Η Ιερη Παραδοση της Εκκλησιας (την οποια εμεις οι Χ.Ο ακολουθουμε) δεχεται ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ,ο οποιος θα εμφανιστει ΔΗΜΟΣΙΑ εξι με επτα χρονια πριν την συντελεια του κοσμου.Οποτε,προφανως,ο Αδολφος,ΔΕΝ ηταν!Γιατι θα επρεπε ο κοσμος να ειχε τελειωσει,απο το 1945μ.Χ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 14:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα,
(για να ευθυμησουμε και λιγο)
χομο-σαπιενς,οχι,αλλά χομο-σαπακιενς,μπορει!!!
Δεν λεμε εναν κακο ποδοσφαιριστη,''τι ''σαπακι'' ειναι αυτο;''''Που τον βρηκατε και τον φερατε στην ομαδα μας;''
Αρα,ναι,ΣΑΠΑΚΙΕΝΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 15:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήτσο, μ' αρέσει που το σχολίασες κιόλας ...

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 06:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πυθαγορα,
(για να ευθυμησουμε και λιγο)
χομο-σαπιενς,οχι,αλλά χομο-σαπακιενς,μπορει!!!
Δεν λεμε εναν κακο ποδοσφαιριστη,''τι ''σαπακι'' ειναι αυτο;''''Που τον βρηκατε και τον φερατε στην ομαδα μας;''
Αρα,ναι,ΣΑΠΑΚΙΕΝΣ!


Καλό αυτό, με άρεσε.

πού και πού γράφεις και κανα πετυχημένο


quote:
Μήτσο, μ' αρέσει που το σχολίασες κιόλας ...

Ε, νταξ ρε σε δουλειά να βρισκόμαστε...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 07:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kangaro,
καμια σχεση με Αντίχριστο ο Χιτλερ....Η Ιερη Παραδοση της Εκκλησιας (την οποια εμεις οι Χ.Ο ακολουθουμε) δεχεται ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ,ο οποιος θα εμφανιστει ΔΗΜΟΣΙΑ εξι με επτα χρονια πριν την συντελεια του κοσμου.Οποτε,προφανως,ο Αδολφος,ΔΕΝ ηταν!Γιατι θα επρεπε ο κοσμος να ειχε τελειωσει,απο το 1945μ.Χ!!!

Εγώ όμως έχω αποδείξεις γι' αυτό που σου λέω. Το όνομα του Αντίχριστου μας το δίνει ο ίδιος ο Ιωάννης :

quote:
«Ώδε η σοφία εστίν· ο έχων νουν ψηφισάτω τον αριθμόν του θηρίου· αριθμός γαρ ανθρώπου εστί· και ο αριθμός αυτού χξς’» (Αποκ, 13,18).

Ξέρεις τι είναι ο λεξάριθμος ;

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 08:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ όμως έχω αποδείξεις γι' αυτό που σου λέω. Το όνομα του Αντίχριστου μας το δίνει ο ίδιος ο Ιωάννης :


γουστάρεις παιχνίδι κι εσύ, ε?

quote:
Ξέρεις τι είναι ο λεξάριθμος ;

και το χοντραίνεις κιόλας!

χξστ =5+34+23+1 = Φύρερ = Αδόλφος = Χίτλερ = Μακελάρης = Θηρίο = Μονάρχις = Ανέραστος = Εβραιοφάγος = Σατανικός = Αντίδης = 666

Φοβερό! 'Ολα ταιριάζουνε! 'Ολα βγαίνουνε!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 08:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψάξε να βρεις και εκεί που λέει ο Ιωάννης για τους πρεσβύτερους. Ο αριθμός τους, ταιριάζει αριθμητικά με όλους τους συνεργάτες του Αδόλφου! (α, ρε μλκα, δεν έχω το βιβλίο τώρα μπροστά μου ...) - όλα τα εδάφια της Αποκάλυψης έχουν αριθμητικές αξίες που ταιριάζουν με τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο!!!

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 08:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ψάξε να βρεις και εκεί που λέει ο Ιωάννης για τους πρεσβύτερους. Ο αριθμός τους, ταιριάζει αριθμητικά με όλους τους συνεργάτες του Αδόλφου! (α, ρε μλκα, δεν έχω το βιβλίο τώρα μπροστά μου ...) - όλα τα εδάφια της Αποκάλυψης έχουν αριθμητικές αξίες που ταιριάζουν με τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο!!!

Όλα ταιριάζουνε ρε!

Οι Ιππότες της Αποκάλυψεις δεν ήταν τα Ες-Ες?

Ο αρχιτσόγλανος ο Φριτζ Σούμπερτ δεν ήταν ο χάρος , η πανούκλα προσωποποιημένη?

Ο Μένγκελε και τόσοι άλλοι?

Όλων τα ονόματα ταιριάζουν εκεί.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 15:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Kangaro,
καμια σχεση με Αντίχριστο ο Χιτλερ....Η Ιερη Παραδοση της Εκκλησιας (την οποια εμεις οι Χ.Ο ακολουθουμε) δεχεται ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ,ο οποιος θα εμφανιστει ΔΗΜΟΣΙΑ εξι με επτα χρονια πριν την συντελεια του κοσμου.Οποτε,προφανως,ο Αδολφος,ΔΕΝ ηταν!Γιατι θα επρεπε ο κοσμος να ειχε τελειωσει,απο το 1945μ.Χ!!!

Εγώ όμως έχω αποδείξεις γι' αυτό που σου λέω. Το όνομα του Αντίχριστου μας το δίνει ο ίδιος ο Ιωάννης :

quote:
«Ώδε η σοφία εστίν· ο έχων νουν ψηφισάτω τον αριθμόν του θηρίου· αριθμός γαρ ανθρώπου εστί· και ο αριθμός αυτού χξς’» (Αποκ, 13,18).

Ξέρεις τι είναι ο λεξάριθμος ;

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."


Kangaro,
εχει απαντηθει και αυτο,για το ποιο ειναι το χξστ'....Ο λεξαριθμος 666,αντιστοιχει στο αγγλικο αλφαβητο,στα F=6,O=60 και Χ=600,ητοι FOX=666....O Αντί,αγγλος στην εθνικοτητα,θα ονομαζεται Fox,ητοι και ''αλεπουδιαρη'' (που τον αποκαλω εγω...)....Εχει σαφως απαντηθει αυτο,οχι τωρα,αλλα σχεδον μια δεκαετια τωρα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 15:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψάξε να βρεις και εκεί που λέει ο Ιωάννης για τους πρεσβύτερους. Ο αριθμός τους, ταιριάζει αριθμητικά με όλους τους συνεργάτες του Αδόλφου! (α, ρε μλκα, δεν έχω το βιβλίο τώρα μπροστά μου ...) - όλα τα εδάφια της Αποκάλυψης έχουν αριθμητικές αξίες που ταιριάζουν με τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο!!!

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."


Εδω εισαι,εν μερει,σωστος!Ο Β'Π'Π εχει ''τεραστια'' ταυτιση με τον Γ'Π'Π!Για να καταλαβουμε και να κατανοησουμε τι προκειται να συμβει με τον Τριτο,θα πρεπει να ανατρεξουμε στον Δευτερο!
Ο Β'Π'Π ειχε ως αποτελεσμα να ιδρυθει το κρατος του Ισραηλ!
Ο Γ'Π'Π θα εχει σαν αποτελεσμα να ''βασιλεψει'' το κρατος του Ισραηλ!
Β' και Γ' =βιοι παραλληλοι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 15:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kangaro,
εχει απαντηθει και αυτο,για το ποιο ειναι το χξστ'....Ο λεξαριθμος 666,αντιστοιχει στο αγγλικο αλφαβητο,στα F=6,O=60 και Χ=600,ητοι FOX=666....O Αντί,αγγλος στην εθνικοτητα,θα ονομαζεται Fox,ητοι και ''αλεπουδιαρη'' (που τον αποκαλω εγω...)....Εχει σαφως απαντηθει αυτο,οχι τωρα,αλλα σχεδον μια δεκαετια τωρα.....

Γιαλαντζή, ο μόνος αλεπουδιάρης είσαι εσύ εδώ πέρα...

Από πού κι ως πού ρε μπαγλαμά αντιστοιχίζεις με το αγγλικό αλφάβητο?
Όταν έγραφε ο Ιωάννης την αποκάλυψη στην Πάτμο, δεν υπήρχαν αγγλικά ούτε άγγλοι ρε!

Είπαμε να λέμε και καμιά π@παριά, αλλά μην το φτάσουμε σε άλλα επίπεδα...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 16:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Kangaro,
εχει απαντηθει και αυτο,για το ποιο ειναι το χξστ'....Ο λεξαριθμος 666,αντιστοιχει στο αγγλικο αλφαβητο,στα F=6,O=60 και Χ=600,ητοι FOX=666....O Αντί,αγγλος στην εθνικοτητα,θα ονομαζεται Fox,ητοι και ''αλεπουδιαρη'' (που τον αποκαλω εγω...)....Εχει σαφως απαντηθει αυτο,οχι τωρα,αλλα σχεδον μια δεκαετια τωρα.....

Γιαλαντζή, ο μόνος αλεπουδιάρης είσαι εσύ εδώ πέρα...

Από πού κι ως πού ρε μπαγλαμά αντιστοιχίζεις με το αγγλικό αλφάβητο?
Όταν έγραφε ο Ιωάννης την αποκάλυψη στην Πάτμο, δεν υπήρχαν αγγλικά ούτε άγγλοι ρε!

Είπαμε να λέμε και καμιά π@παριά, αλλά μην το φτάσουμε σε άλλα επίπεδα...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Πυθαγορα,δεν υπηρχε ΤΟΤΕ,αλλα υπαρχει ΤΩΡΑ!(το αγγλικο αλφαβητο)
Προφητικο ειναι το βιβλιο,στο μελλον αναφερεται!Ξερεις καμια ''προφητεια'' να αναφερεται στο...παρελθον::::Οπότε;;;

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 21/02/2019 16:28:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 16:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
''Γιατί ''FOX'';

1)FOX=αλεπου
2)Η αλεπου ''φημιζεται'' για την ΠΟΝΗΡΙΑ ΤΗΣ
3)Αντι=πονηρος
4)Αντι=αλεπου
5)Αντι=αγγλος
6)Αντι=FOX

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 19:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζετε πως σας κάνω πλάκα, ε ; Πάμε σε άλλο εδάφιο ... Χριστιανέ Ορθόδοξε, δώσε βάση :

quote:
5 καὶ ἐδόθη αὐτῷ στόμα λαλοῦν μεγάλα καὶ βλασφημίαν· καὶ ἐδόθη αὐτῷ ἐξουσία πόλεμον ποιῆσαι μῆνας τεσσαράκοντα δύο.

Εδώ ο Ιωάννης μας δίνει την διάρκεια του πολέμου. Πόση διάρκεια λέει πως έχει ο πόλεμος που θα κάνει το θηρίο ; 42 μήνες.

Αρχή Β' Π.Π : 23 Αυγούστου 1939 με την υπογραφή του Γερμανο-ρωσικού Συμφώνου μη επίθεσης.
Τέλος Β' Π.Π : 31 Ιανουαρίου 1943, Στάλιγκραντ, πολιορκία.

Ακριβώς 42 μήνες ...

Όσον αφορά τον αριθμό, οι λέξεις είναι : ΑΔΟΛΦΟΣ ΧΙΤΛΕΡ - ΑΥΣΤΡΙΑ

Αδόλφος = 121
Χίτλερ = 254
Αυστρία = 291

Σύνολο = 666

*εβραϊκή αριθμολογία

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."

Edited by - kangaro on 21/02/2019 19:24:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 19:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=D0KNmIM2g3E

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 22:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασφαλώς, θα ήμουν τουλάχιστον αφελής αν με βάση μόνο αυτές τις δύο ενδείξεις - η οποίες μπορεί να είναι και τυχαίες - ισχυριζόμουν πως έχει αποδειχθεί η έλευση του Αντίχριστου και μάλιστα μέσα από το ιερό αυτό Χριστιανικό κείμενο της Αποκάλυψης. Ωστόσο, η μελέτη η οποία θα παρουσιαστεί παρακάτω αφορά το σύνολο του κειμένου.

Ας πάρουμε π.χ τα εξής εδάφια :

quote:
Καὶ εἶδον ἐκ τοῦ στόματος τοῦ δράκοντος καὶ ἐκ τοῦ στόματος τοῦ θηρίου καὶ ἐκ τοῦ στόματος τοῦ ψευδοπροφήτου πνεύματα τρία ἀκάθαρτα, ὡς βάτραχοι· 16:13

quote:
καὶ ἐπιάσθη τὸ θηρίον καὶ ὁ μετ᾿ αὐτοῦ ψευδοπροφήτης ὁ ποιήσας τὰ σημεῖα ἐνώπιον αὐτοῦ, ἐν οἷς ἐπλάνησε τοὺς λαβόντας τὸ χάραγμα τοῦ θηρίου καὶ τοὺς προσκυνοῦντας τῇ εἰκόνι αὐτοῦ· ζῶντες ἐβλήθησαν οἱ δύο εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρὸς τὴν καιομένην ἐν θείῳ. 19:20

quote:
καὶ ὁ διάβολος ὁ πλανῶν αὐτοὺς ἐβλήθη εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρὸς καὶ τοῦ θείου, ὅπου καὶ τὸ θηρίον καὶ ὁ ψευδοπροφήτης, καὶ βασανισθήσονται ἡμέρας καὶ νυκτὸς εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων. 20:10

Η λέξη "ψευδοπροφήτης" επαναλαμβάνεται στο κείμενο, από το οποίο προκύπτει και ο ρόλος του ψευδοπροφήτη. Προφανώς αυτός ο οποίος παίζει το ρόλο του ψευδοπροφήτη έχει άμεση σχέση με το θηρίο (τα ακάθαρτα πνεύματα βγαίνουν και από των δυο τα στόματα, συλλαμβάνονται μαζί και τιμωρούνται μαζί εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρὸς καὶ τοῦ θείου). Ποιος όμως θα μπορούσε να παίξει έναν τέτοιο ρόλο πλάϊ στον Αδόλφο Χίτλερ (θηρίο) ; Κατ' αρχήν, τι κάνει ένας ψευδοπροφήτης ; Εξαπατά τον κόσμο, παραπληροφορεί τον κόσμο, επινοεί ψεύτικες ειδήσεις, διαστρεβλώνει και παραποιεί τα γεγονότα ε ; προπαγανδίζει ... ίσως, γιατί όχι ;

Πάμε να δούμε :

Αδόλφος Χίτλερ = 375, δηλ. 3+7+5 = 15, δηλ. 1+5 = 6
Γιόζεφ Πάουλ Γκέμπελς = 357 σηλ. = 15, δηλ. 1+5 = 6

(Η αριθμητική αξία του Χίτλερ είναι ίδια με αυτή του επικεφαλής της προπαγάνδας του ή ... του ψευδοπροφήτη του, αλλά με τα ψηφία σε διαφορετική σειρά.]

και τέλος :

Ψευδοπροφήτης = 663 δηλ. 6+6+3 = 15, δηλ. 1+5 = 6

Πρέπει να πούμε εδώ, ότι ο αριθμός 666 εμφανίζεται συνέχεια στο κείμενο του Ιωάννη. Συνέχεια όμως ...

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 22:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενισχύοντας την υπόθεσή μας για τον ψευδοπροφήτη, έχουμε παρακάτω ακόμη ένα εδάφιο που αναφέρει (σχετικά με τον ψευδοπροφήτη) :

quote:
καὶ ἐδόθη αὐτῷ πνεῦμα δοῦναι τῇ εἰκόνι τοῦ θηρίου, ἵνα καὶ λαλήσῃ ἡ εἰκὼν τοῦ θηρίου καὶ ποιήσῃ, ὅσοι ἐὰν μὴ προσκυνήσωσι τῇ εἰκόνι τοῦ θηρίου, ἵνα ἀποκτανθῶσι. 13:15

να δώσει δηλ. πνεύμα στην εικόνα του θηρίου. Τι μπορεί να δώσει πνεύμα σε μια εικόνα ; Ο κινηματογράφος, ίσως ; Για να δούμε ...

Κινηματογράφος = 267, δηλ. 2+6+7 = 15 δηλ. 1+5 = 6
Εικόνα = 501, δηλ. 5 + 0 + 1 = 6

Αν όμως ο Χίτλερ και ο Γκέμπελς είχαν μια τόσο στενή σχέση, τότε λογικό είναι κάποιος να σκεφτεί πως θα είχαν κι άλλες ομοιότητες. Έτσι είναι ... Ο Χίτλερ αυτοκτόνησε στις 30 Απριλίου. Ο Γκέμπελς τον μιμήθηκε την 1η Μαϊου, διατάζοντας έναν άντρα των SS να τον πυροβολήσει στον αυχένα.

Και μην ξεχνάμε

quote:
καὶ ἐπιάσθη τὸ θηρίον καὶ ὁ μετ᾿ αὐτοῦ ψευδοπροφήτης ὁ ποιήσας τὰ σημεῖα ἐνώπιον αὐτοῦ, ἐν οἷς ἐπλάνησε τοὺς λαβόντας τὸ χάραγμα τοῦ θηρίου καὶ τοὺς προσκυνοῦντας τῇ εἰκόνι αὐτοῦ· ζῶντες ἐβλήθησαν οἱ δύο εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρὸς τὴν καιομένην ἐν θείῳ. 19:20

Τα λείψανα του Χίτλερ και του υπουργού του ποτίστηκαν με βενζίνη και πυρπολήθηκαν. [ πριν αυτοκτονήσει ο Γκέμπελς δηλητηρίασε τα 6 παιδιά του ... ]

Όλα συμπτώσεις ; Όλα τυχαία ;

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."

Edited by - kangaro on 21/02/2019 22:47:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2019, 11:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνοψίζοντας ως στιγμής, έχουμε από το κείμενο :

Αδόλφος Χίτλερ = 1ο θηρίο (το 1ο θηρίο, γιατί το κείμενο αναφέρεται σε 3 θηρία. Το 2ο θηρίο είναι ο ψευδοπροφήτης)
Γιόζεφ Πάουλ Γκέμπελς = 2ο θηρίο = ψευδοπροφήτης, κινηματογράφος, εικόνα
Διάρκεια του πολέμου = 42 μήνες (πόλεμον ποιῆσαι μῆνας τεσσαράκοντα δύο.)

Ας δούμε το παρακάτω (η εμφάνιση του 1ου θηρίου)

quote:
ΙΓ´ΚΑΙ ἐστάθην ἐπὶ τὴν ἄμμον τῆς θαλάσσης· καὶ εἶδον ἐκ τῆς θαλάσσης θηρίον ἀναβαῖνον, ἔχον κέρατα δέκα καὶ κεφαλὰς ἑπτά, καὶ ἐπὶ τῶν κεράτων αὐτοῦ δέκα διαδήματα, καὶ ἐπὶ τὰς κεφαλὰς αὐτοῦ ὀνόματα βλασφημίας. 2 καὶ τὸ θηρίον ὃ εἶδον ἦν ὅμοιον παρδάλει, καὶ οἱ πόδες αὐτοῦ ὡς ἄρκου, καὶ τὸ στόμα αὐτοῦ ὡς στόμα λέοντος. καὶ ἔδωκεν αὐτῷ ὁ δράκων τὴν δύναμιν αὐτοῦ καὶ τὸν θρόνον αὐτοῦ καὶ ἐξουσίαν μεγάλην· – 3 καὶ μίαν ἐκ τῶν κεφαλῶν αὐτοῦ ὡς ἐσφαγμένην εἰς θάνατον. καὶ ἡ πληγὴ τοῦ θανάτου αὐτοῦ ἐθεραπεύθη, καὶ ἐθαύμασεν ὅλη ἡ γῆ ὀπίσω τοῦ θηρίου. 4 καὶ προσεκύνησαν τῷ δράκοντι τῷ δεδωκότι τὴν ἐξουσίαν τῷ θηρίῳ, καὶ προσεκύνησαν τῷ θηρίῳ λέγοντες· τίς ὅμοιος τῷ θηρίῳ; τίς δύναται πολεμῆσαι μετ᾿ αὐτοῦ;

Εδώ το κείμενο αναφέρεται σε κάποιον δράκοντα, ο οποίος δίνει εξουσία στο θηρίο και θρόνο, όπως χαρακτηριστικά λέει. Ας δούμε λίγο τα γεγονότα : Ο Χίτλερ αναλαμβάνει την εξουσία το 1933 κερδίζοντας με το NSDAP τις εκλογές του 1932. Ποιος όμως είναι αυτός που δίνει την εξουσία στον Χίτλερ. Ο λαός ; Είναι κάποιο πρόσωπο ; ή μήπως κάτι άλλο ; Μήπως η άνοδος του φασισμού είναι στην ουσία αυτός που δίνει την εξουσία στον Χίτλερ ; Αν είναι έτσι, τότε η αριθμητική αξία της λέξης "δράκοντας" θα πρέπει να ταιριάζει με την λέξη "φασισμός". Ταιριάζει άραγε ;

Πάμε στην εμφάνιση του 2ου θηρίου, του ψευδοπροφήτη, του Γκέμπελς που μέσω του κινηματογράφου και της εικόνας, δίνει πνεύμα στην εικόνα του 1ου θηρίου.

quote:
11 Καὶ εἶδον ἄλλο θηρίον ἀναβαῖνον ἐκ τῆς γῆς, καὶ εἶχε κέρατα δύο ὅμοια ἀρνίῳ, καὶ ἐλάλει ὡς δράκων. 12 καὶ τὴν ἐξουσίαν τοῦ πρώτου θηρίου πᾶσαν ποιεῖ ἐνώπιον αὐτοῦ. καὶ ποιεῖ τὴν γῆν καὶ τοὺς ἐν αὐτῇ κατοικοῦντας ἵνα προσκυνήσωσι τὸ θηρίον τὸ πρῶτον, οὗ ἐθεραπεύθη ἡ πληγὴ τοῦ θανάτου αὐτοῦ. 13 καὶ ποιεῖ σημεῖα μεγάλα, καὶ πῦρ ἵνα ἐκ τοῦ οὐρανοῦ καταβαίνῃ εἰς τὴν γῆν ἐνώπιον τῶν ἀνθρώπων. 14 καὶ πλανᾷ τοὺς κατοικοῦντας ἐπὶ τῆς γῆς διὰ τὰ σημεῖα ἃ ἐδόθη αὐτῷ ποιῆσαι ἐνώπιον τοῦ θηρίου, λέγων τοῖς κατοικοῦσιν ἐπὶ τῆς γῆς ποιῆσαι εἰκόνα τῷ θηρίῳ, ὃς εἶχε τὴν πληγὴν τῆς μαχαίρας καὶ ἔζησε. 15 καὶ ἐδόθη αὐτῷ πνεῦμα δοῦναι τῇ εἰκόνι τοῦ θηρίου, ἵνα καὶ λαλήσῃ ἡ εἰκὼν τοῦ θηρίου καὶ ποιήσῃ, ὅσοι ἐὰν μὴ προσκυνήσωσι τῇ εἰκόνι τοῦ θηρίου, ἵνα ἀποκτανθῶσι. 16 καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν, 17 καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ.

καὶ ποιεῖ σημεῖα μεγάλα, καὶ πῦρ ἵνα ἐκ τοῦ οὐρανοῦ καταβαίνῃ εἰς τὴν γῆν ἐνώπιον τῶν ἀνθρώπων. Για να δούμε ...

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."

Edited by - kangaro on 22/02/2019 11:20:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2019, 18:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καὶ ποιεῖ σημεῖα μεγάλα, καὶ πῦρ ἵνα ἐκ τοῦ οὐρανοῦ καταβαίνῃ εἰς τὴν γῆν ἐνώπιον τῶν ἀνθρώπων.

Το 1934 οργανώθηκε στη Νυρεμβέργη ένα εορταστικό θέαμα, για να τιμηθεί η επέτειος του Εθνικοσοσιαλιστικού Κόμματος. Ο Χίτλερ διάλεξε τον Άλμπερτ Σπέερ ως υπεύθυνο. Αυτός διέταξε ν' αφαιρεθούν οι προσωρινές κερκίδες του σταδίου Ζέπελιν και να χτιστεί ένα πέτρινο οικοδόμημα, μήκους 400 περίπου μέτρων και ύψους 20 περίπου μέτρων, το οποίο εμπνεύστηκε από τον βωμό της Περγάμου. Ένας γιγαντιαίος αετός, που το άνοιγμα των φτερών του έφτανε τα 30 μέτρα, υψωνόταν πάνω από το στάδιο και χιλιάδες λάβαρα με τον αγκυλωτό σταυρό κυμάτιζαν παντού στον αέρα. 130 προβολείς της πολεμικής αεροπορίας με εμβέλεια μεγαλύτερη από 7000 μέτρα, περιστοίχιζαν τον χώρο. (βλ. Ο Θρίαμβος της Θέλησης)

quote:
1η ημέρα

Ακολουθεί η κινηματογράφηση της πρώτης ημέρας του συνεδρίου. Κοντινά πλάνα μέσα στον ουρανό δείχνουν τα σύννεφα. Το αεροπλάνο του Χίτλερ προσγειώνεται, ενώ ενθουσιώδη πλήθη καλωσορίζουν τον Χίτλερ, που οδηγείται μέσα στο αυτοκίνητό του. Το βράδυ γίνεται μεγαλειώδης νυχτερινή πομπή με δαυλούς.


quote:
καὶ ἐδόθη αὐτῷ πνεῦμα δοῦναι τῇ εἰκόνι τοῦ θηρίου, ἵνα καὶ λαλήσῃ ἡ εἰκὼν τοῦ θηρίου καὶ ποιήσῃ, ὅσοι ἐὰν μὴ προσκυνήσωσι τῇ εἰκόνι τοῦ θηρίου, ἵνα ἀποκτανθῶσι.

Φασισμός = 436 = 4 + 3 + 6 = 13
Δράκοντας = 364 = 3 + 6 + 4 = 13

quote:
καὶ ἔδωκεν αὐτῷ ὁ δράκων τὴν δύναμιν αὐτοῦ καὶ τὸν θρόνον αὐτοῦ καὶ ἐξουσίαν μεγάλην·

Θρόνος = 576, δηλ. 5 + 7 + 6 = 18, δηλ. 1 + 8 = 9
Εξουσίαν μεγάλην = 234 = 2 + 3 + 4 δηλ. 9
Φίρερ = 495, δηλ. 4 + 9 + 5 = 18 δηλ. 1 + 8 = 9

Πέραν αυτών όμως, θα πρέπει να βρούμε μία άμεση και αναμφισβήτητη σχέση ανάμεσα στα δύο στοιχεία "Αδόλφος Χίτλερ - Αυστρία" και την λέξη "δράκοντας". Πάμε να δούμε

quote:
3 καὶ ὤφθη ἄλλο σημεῖον ἐν τῷ οὐρανῷ, καὶ ἰδοὺ δράκων πυρρὸς μέγας, ἔχων κεφαλὰς ἑπτὰ καὶ κέρατα δέκα, καὶ ἐπὶ τὰς κεφαλὰς αὐτοῦ ἑπτὰ διαδήματα, 12:3

1 δράκος, 7 κεφάλια, 10 κέρατα = 18 ή 6 + 6 + 6

quote:
περιγραφή 1oυ Θηρίο = Αδόλφος Χίτλερ

ΙΓ´ΚΑΙ ἐστάθην ἐπὶ τὴν ἄμμον τῆς θαλάσσης· καὶ εἶδον ἐκ τῆς θαλάσσης θηρίον ἀναβαῖνον, ἔχον κέρατα δέκα καὶ κεφαλὰς ἑπτά, καὶ ἐπὶ τῶν κεράτων αὐτοῦ δέκα διαδήματα, καὶ ἐπὶ τὰς κεφαλὰς αὐτοῦ ὀνόματα βλασφημίας.


1 Θηρίο, 7 κεφάλια, 10 κέρατα = 18 ή 6 + 6 + 6

Η αριθμητική διάσταση του θηρίου είναι ταυτόσημη μ' εκείνη του δράκοντα.

Πολύ τυχαίο αρχίζει και μαζεύεται ...

"Να θυμάσαι οτι ήρθες εδώ γιατί κατάλαβες την ανάγκη να παλαίψεις με τον εαυτό σου - και μόνον με τον εαυτό σου. Έτσι, να ευχαριστείς οποιονδήποτε σου προσφέρει αυτήν την ευκαιρία."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy