ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ζώνη της Παναγίας στη Δράμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2019, 16:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωχ... εχουν αρχισει και μου απαντάνε όλες οι πολλαπλές μου προσωπικότητες. Ανησυχητικό!

https://www.imdb.com/title/tt4972582/

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)



Ανησυχητικό είναι αυτο:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Legion_(Marvel_Comics)

Εμείς μια χαρά είμαστε :p

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2019, 16:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]

Δηλαδή Heretic και kangaro είναι το ίδιο πρόσωπο;


"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίνκολν


Edited by - ilias1990 on 27/06/2019 15:31:20

Edited by - ilias1990 on 27/06/2019 15:31:57

Edited by - ilias1990 on 27/06/2019 15:33:12



Δεν είπα κάτι τέτοιο. Αλλά ότι κατά διαστήματα γράφει ο Χ μέσα από το λογαριασμό του Ψ. Γιαυτό είναι δύσκολο σε κάποιον να καταλάβει γιατί κάποιος εξαγριώνεται ξαφνικά ή γιατί αλλάζει τρόπο γραφής. Το κάνουν για να μπερδεύουν τους άλλους που τα διαβάζουν ώστε να μην ξέρουν ποιος είναι ποιος. Ακόμη και στο ίδιο μήνυμα μπορεί να γράψουν μαζί για να μην μπορούν να διακριθούν. Το είχα κάνει και εγώ αυτό σε κάποια φόρουμ παλιά αλλά το αποκαλύψαμε δεν το κάναμε για να τρελάνουμε κόσμο ή για διασκέδαση.



μὴ ἔλεγχε κακούς, ἵνα μὴ μισήσωσί σε· ἔλεγχε σοφόν, καὶ ἀγαπήσει σε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2019, 16:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

[quote]

Δηλαδή Heretic και kangaro είναι το ίδιο πρόσωπο;


"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίνκολν


Edited by - ilias1990 on 27/06/2019 15:31:20

Edited by - ilias1990 on 27/06/2019 15:31:57

Edited by - ilias1990 on 27/06/2019 15:33:12



Δεν είπα κάτι τέτοιο. Αλλά ότι κατά διαστήματα γράφει ο Χ μέσα από το λογαριασμό του Ψ. Γιαυτό είναι δύσκολο σε κάποιον να καταλάβει γιατί κάποιος εξαγριώνεται ξαφνικά ή γιατί αλλάζει τρόπο γραφής. Το κάνουν για να μπερδεύουν τους άλλους που τα διαβάζουν ώστε να μην ξέρουν ποιος είναι ποιος. Ακόμη και στο ίδιο μήνυμα μπορεί να γράψουν μαζί για να μην μπορούν να διακριθούν. Το είχα κάνει και εγώ αυτό σε κάποια φόρουμ παλιά αλλά το αποκαλύψαμε δεν το κάναμε για να τρελάνουμε κόσμο ή για διασκέδαση.



μὴ ἔλεγχε κακούς, ἵνα μὴ μισήσωσί σε· ἔλεγχε σοφόν, καὶ ἀγαπήσει σε.



Χαχαχαχα ο τύπος είναι τρολ κατ'επάγγελμα και κατ'εξακολούθηση!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2019, 22:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασιλιάς των τρολ μάλλον....

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2019, 16:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρά σε ολους, ευχομαι ειρηνη στην ψυχή κ αγαπη στην καρδιά σε ολους σας. Το θαύμα το ενεργεί η πίστη. Δηλαδή ειτε η ζώνη της Παναγίας είναι(για μενα ειναι) , ειτε απλα ειναι ενα ματσο τριχες καμηλας, οταν αυτός που ζητάει εσωτερικα κατι απ την Παναγια πιστεύει 100% πως προσκυνώντας την ζώνη αυτό θα γινει, ε θα γίνει. Το αν η ζώνη ή αλλα αντικείμενα Αγίων είναι φορείς Θείας Χάριτος, δλδ ενέργειας Αγ.Πνεύματος κ αυτό ακόμα είναι θεμα πιστης . Η ουσια αδερφια μου ομως δεν ειναι αυτά, η ουσια ειναι η Αγάπη στην πράξη προς τον συνανθρωπο κ ο έρωτας του νου στο Θείο δλδ στον Ιησου Χριστό. Αυτό φυσικα προϋπποθέτη αποδοχη του Χριστου, αν δεν θελεις να τον αποδεκτείς , δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι ούτε με ζώνες ούτε με πνευνατική χριστιανικη ζωή στην πράξη. Όπως επισης δεν υπάρχει λογος εγω να σου την σπάω συνεχώς κ να σου χαλάω την ελευθερία σου να σκέφτεσε όπως θες , ελευθερα κ να δίνεις την καρδιά σου όπου επιθυμείς. Και απορρώ γιατι το "κάνω"; Ο χριστιανισμος κ μάλιστα η πραγματικη ορθοδοξία, των ησυχαστών κ των σύγχρονων Αγίων , δεν βίαζαν κανεναν αλλο παρά μονο το φιλαυτο εγω τους... Ας κοιτάξουμε λοιπόν τον σιχαμερό εαυτό μας πρωτα εμεις οι σωστοί τη πιστη, μηπως λεω εγω τωρα εχουμε τιποτα ριζες κακίας πουθενα κρυμμένες και τους άλλους θα τους κουμαντάρει η Θεία Πρόνοια.... Μας φτάνουν τα δικά μας τανγκαλάκια...
Ευχαριστω και συγγνώμη ☺

Υγ. Ειρήνη υμείν ρε, δεν είναι δύσκολο, θέληση θέλει...

«Νυνί δε μένει πίστις, έλπίς, αγάπη, τα τρία ταύτα μείζων δε τούτων η αγάπη.»
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2019, 10:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ελάχιστε καλά τα λές γενικά στην αρχή.
Σε δύο μόνο σημεία έχω κάποια επιφύλαξη. Στο ένα ονομάζεις "σιχαμερό εαυτό" τον εαυτό σου και λες "εμείς οι σωστοί τη πίστει". Είναι και τα δύο νομίζω εκφράσεις υπερβολικές. Η δεύτερη ίσως θα έπρεπε να είναι σε εισαγωγικά γιατί κανένας δεν είναι τέλειος ως προς την πίστη γιατί δεν γνωρίζει συνήθως και τι πιστεύει. Από την άλλη το "σιχαμερός εαυτός" μπορεί να το πει όποιος το αισθάνεται για τον εαυτό του και μόνο (αυτό λένε και οι άγιοι πατέρες) και όχι συλλογικά για τους λοιπούς πιστούς ή αγωνιζόμενους να γίνουν πιστοί, γιατί και αυτό είναι μια λάσπη που πετιέται αδιακρίτως στους επιδιώκοντες να είναι σωστοί ως προς την πίστη.Δεν είναι ούτε ταπεινότητα να το αποδίδει κανείς συλλήβδην σε όλους, ούτε αντικειμενικό, επειδή δεν είναι βέβαιο ότι είναι όλοι σιχαμεροί. Μάλιστα η ίδια τους η προσπάθεια τους κάνει μη σιχαμερούς όσους επιδιώκουν την εύρεση της αλήθειας.Αν θέλεις εσύ να αυτοαποκαλείσαι σιχαμερός εντάξει δε θα σε εμποδίσει κανείς νομίζω. Και το ίδιο ισχύει και για κάθε θρήσκευμα για κάθε πιστό κάθε θρησκεύματος που επιθυμεί να γνωρίσει την αλήθεια. Δεν είναι σιχαμερός αλλά αξιέπαινος. Ρίζες κακίας σίγουρα θα βρει καθένας άνθρωπος να υπάρχουν αν ερευνήσει το νου του γιατί εκεί βρίσκονται οι ρίζες της κακίας. Όπως θα είδες δεν έκανα κήρυγμα σε κανέναν ως προς την πίστη του. Δεν είχε τέτοιο σκοπό η ανάρτησή μου.



μὴ ἔλεγχε κακούς, ἵνα μὴ μισήσωσί σε· ἔλεγχε σοφόν, καὶ ἀγαπήσει σε.

Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 10/07/2019 10:57:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2019, 12:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή ειτε η ζώνη της Παναγίας είναι(για μενα ειναι) , ειτε απλα ειναι ενα ματσο τριχες καμηλας, οταν αυτός που ζητάει εσωτερικα κατι απ την Παναγια πιστεύει 100% πως προσκυνώντας την ζώνη αυτό θα γινει, ε θα γίνει.

Αν η ζώνη δεν είναι της παναγίας, γιατί να την προσκυνήσει κάποιος, ακόμα παραπέρα, γιατί να προσκυνήσει κάποιος μια... ζώνη;;
Οι εβραίοι, των οποίων είναι συνεχιστές κατα δική τους ομολογία οι χριστιανοί, δεν λάτρευαν προσωπικά αντικείμενα προφητών!

quote:
Το αν η ζώνη ή αλλα αντικείμενα Αγίων είναι φορείς Θείας Χάριτος, δλδ ενέργειας Αγ.Πνεύματος κ αυτό ακόμα είναι θεμα πιστης .

Τα αντικείμενα δεν μπορούν να είναι φορείς αγιότητας. Το εγρήγορο του χριστιανισμού τους δίνει τις ιδιότητες που έχουν.
quote:
Ο χριστιανισμος κ μάλιστα η πραγματικη ορθοδοξία, των ησυχαστών κ των σύγχρονων Αγίων ,......
O μοναχισμός ΔΕΝ είναι χριστιανικής προέλευσης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 09:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δηλαδή ειτε η ζώνη της Παναγίας είναι(για μενα ειναι) , ειτε απλα ειναι ενα ματσο τριχες καμηλας, οταν αυτός που ζητάει εσωτερικα κατι απ την Παναγια πιστεύει 100% πως προσκυνώντας την ζώνη αυτό θα γινει, ε θα γίνει.

Αν η ζώνη δεν είναι της παναγίας, γιατί να την προσκυνήσει κάποιος, ακόμα παραπέρα, γιατί να προσκυνήσει κάποιος μια... ζώνη;;

Το προσκύνημα είναι ο ασπασμός όχι η υπόκλιση, προς ενημέρωσή σου. Ο ασπασμός ενός αντικειμένου που ανήκει σε αγαπημένο πρόσωπο είναι εκδήλωση ευγνωμοσύνης και αγάπης προς το πρόσωπο της Παναγίας για τη συμβολή της στη γέννηση του Χριστού που ήταν καθοριστική. Συνεπώς αν είναι της Παναγίας όπως νομίζω δικαίως πιστεύουν οι χριστιανοί, τότε καλώς την προσκυνούν.

quote:

Οι εβραίοι, των οποίων είναι συνεχιστές κατα δική τους ομολογία οι χριστιανοί, δεν λάτρευαν προσωπικά αντικείμενα προφητών!


Συλλαμβάνεσαι αδιάβαστος πολλαπλώς. Αφενός οι χριστιανοί δεν δήλωσαν ποτέ συνεχιστές των εβραίων διότι φυλετικά οι χριστιανοί ανήκουν σε κάθε φυλή (οι εβραίοι κυρίως σε μία και μάλιστα μη χριστιανική), θρησκευτικά δε δεν διατήρησαν σε ισχύ το μωσαϊκό νόμο ως κύριο σημείο αναφοράς παρά μόνο ως συμπλήρωμα όπου δεν υπήρχε κάτι σχετικό στις διδασκαλίες του Χριστού, των αποστόλων και των διαδόχων τους. Αφετέρου οι χριστιανοί δεν είχαν και δεν έχουν άλλο ανώτατο όργανο έκφρασής τους πέρα από τις Οικουμενικές Συνόδους εκ των οποίων μόνο 7 είναι κοινής αποδχοής σε Ανατολή και Δύση. Από αυτές καμμία δεν δήλωσε ότι ο χριστιανισμός αποτελεί συνέχεια του εβραϊσμού και ούτε θα μπορούσε να δηλώσει αφού ρητά ο Χριστός λέει "ιδού καινά ποιώ πάντα" (Αποκ. 21,5).
Τα αντίθετα δήλωσαν.

Ως προς την απόδοση τιμής στα ιερά ή άλλα αντικείμενα προσώπων ή γεγονότων (όχι λατρεία, η λατρεία διαφέρει από την απόδοση τιμής σε πληροφορώ μιας και δεν το ξέρεις) φυσικά και υπήρχε και στους εβραίους. Κλάσσικό παράδειγμα τα αντικείμενα του Μωυσή τα οποία τα είχαν στο ιερότερο μέρος του Ναού , στα Άγια των Αγίων μάλιστα μαζί με την Κιβωτό της Διαθήκης που επίσης ήταν αντικείμενο ιερό που δεν επιτρεπόταν ούτε να το αγγίξουν. Τέτοια ήταν η ράβδος του Μωυσή ή και του Ααρών, οι πλάκες του νόμου, η στάμνα με το μάνα, ο χάλκινος όφις κλπ. Δε νομίζω ότι χρειάζεται και άλλη απόδειξη αλλά αν χρειαστεί υπάρχουν και άλλες.

quote:

quote:
Το αν η ζώνη ή αλλα αντικείμενα Αγίων είναι φορείς Θείας Χάριτος, δλδ ενέργειας Αγ.Πνεύματος κ αυτό ακόμα είναι θεμα πιστης .

Τα αντικείμενα δεν μπορούν να είναι φορείς αγιότητας.


Από που πηγάζει αυτή σου η βεβαιότητα που έρχεται σε αντίφαση και αντίθεση με κάθε λαϊκή και θρησκευτική παράδοση επί της Γης;

quote:
Το εγρήγορο του χριστιανισμού τους δίνει τις ιδιότητες που έχουν.


Ποιός είναι ο ορισμός του "εγρηγόρου" (αλλού το έχω δει ως "εγρηγορός") όταν η λέξη αυτή πρωτοχρησιμοποιείται μάλλον στο κείμενο του Ενώχ σημαίνοντας όμως τους πεπτωκότες αγγέλους; Και πόθεν η βεβαιότητα ότι το "εγρήγορο" τους δίνει αυτές τις ιδιότητες; Υπήρξες αυτόπτης μάρτυρας όταν τις έδινε ή το υποθέτεις από αυτά που υποθέτεις ότι γνωρίζεις περί εγρηγορότων;
Προσωπικά ακόμη και αν είχα μια τετ α τετ συνομιλία με αυτό το εγρηγορός, δεν θα ήμουν βέβαιος για αυτά που θα μου έλεγε. Πιο πολύ θα αμφέβαλλα για τη συνομιλία, αν έβλεπα ότι στερούμαι γενικών γνώσεων και άλλων ικανοτήτων.


quote:

quote:
Ο χριστιανισμος κ μάλιστα η πραγματικη ορθοδοξία, των ησυχαστών κ των σύγχρονων Αγίων ,......
O μοναχισμός ΔΕΝ είναι χριστιανικής προέλευσης.


Είσαι και παραπλανητικός εκτός από αδιάβαστος. Ο άνθρωπος (ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ) μίλησε για ησυχαστές και σύγχρονους αγίους δε μίλησε για μοναχούς. Οι σύγχρονοι άγιοι δεν είναι όλοι μοναχοί ούτε ποτέ οι άγιοι ήταν μόνο μοναχοί. Αυτό το συσχετισμό τον κάνουν συνήθως τα μικρά παιδιά και οι έχοντες πλήρη άγνοια του χριστιανισμού. Άρα άστοχη η αναφορά στο μοναχισμό κατά πρώτον.
Κατά δεύτερον δεν έχει καμμιά σημασία πότε και από ποιον ξεκίνησε ο μοναχισμός επειδή δεν μας αφορά. Μοναχοί υπήρχαν και προ Χριστού και προ Βούδδα και προ οτιδήποτε από την αρχή του κόσμου. Όλο και κάποιος θα ξέφευγε από το κοπάδι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο και θα ξεμοναχιαζόταν για να γίνει "μοναχός".
Για ποιο λόγο γράφεις αυτά που γράφεις χωρίς να μελετήσεις τα στοιχειώδη; Αξίζει να αναρωτηθείς αν σε παρακινεί κάποιο εγρηγορός και ποιο ...



μὴ ἔλεγχε κακούς, ἵνα μὴ μισήσωσί σε ἔλεγχε σοφόν, καὶ ἀγαπήσει σε.

Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 12/07/2019 09:47:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 11:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφήστε τις ζώνες και τα λοιπά αξεσουάρ, εδώ σας έχω κάτι πραγματικά χρήσιμο για το καλοκαίρι :

https://luben.tv/stream/84259

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 12:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφήστε τις ζώνες και τα λοιπά αξεσουάρ, εδώ σας έχω κάτι πραγματικά χρήσιμο για το καλοκαίρι :

https://luben.tv/stream/84259

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν



Χαχαχαχα
Ο Λουκας θα πάει πρώτος πρώτος! Τέτοιες ευκαιρίες δεν χάνονται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 12:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο που τους απέμεινε να κάνουν είναι να βγάλουν "αντίδωρα επιμήκυνσης"
Εκεί να δείς τι θα γίνει!!!
Το σώσε!
Φυσικα πράγματα!
Ευλογημένα!

Όσο υπαρχουν κηφήνες, θεοεμπαίκτες παπάδες, θα υπάρχουν και τέτοια φαινόμενα. Αλλα τι να πείς όταν το ποιμνίο εκθειάζει λαοπλάνους, υποκριτές όπως ο πρ.αρχιεπίσκοπος....

Στους χριστιανούς το μόνο που έχω να πώ είναι: απαιτείστε να τηρούν τα λόγια του Χριστού οι παπάδες!
Δεν το κάνουν!
Όπως είπε και ο Γκάντι:
I like your Christ, I do not like your Christians. Your Christians are so unlike your Christ.
Μτφ. "Μου αρέσει ο Χριστός, δεν μου αρέσουν οι χριστιανοί. Οι χριστιανοί δεν μοιάζουν καθόλου στον Χριστό."

Edited by - Peronosporos on 12/07/2019 13:42:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 14:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παράδειγμα καλού χριστιανού...

quote:
- Στα Δημόσια Σχολεία τώρα πια διδάσκονται νέα μαθήματα, όπως η ΓΙΟΓΚΑ, η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ κλπ

Δέσποτα, σας καταλαβαίνω. Σας "άνοιξαν" το κλειστό επάγγελμα της αποπλάνησης ανηλίκων αρρένων και αγωνιάτε πως θα τα φέρετε βόλτα, στο δύσκολο δρόμο του κλήρου. Υπομονή, έχει ο Θεός (σας) για όλους. Μέχρι να σας στείλουμε σπίτια σας, μην πω κάπου για μόνιμες διακοπές (στη στενή το λένε έξω).

quote:
Ας μη λησμονούμε, ότι ο κ. Τσίπρας όχι μόνο νομιμοποίησε τα ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ψηφίζοντας το ΣΥΜΦΩΝΟ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ, αλλά και επέτρεψε την υιοθεσία παιδιών από αυτά τα Ομοφυλόφιλα ζευγαράκια!

Τουλάχιστον αυτοί που υιοθετούν, φτιάχνουν μια οικογένεια ρε δέσποτα, ένα λιμάνι για κάποιο ορφανό. Εσύ δέσποτα και το υπόλοιπο σινάφι των ΕΣΠΠ* τι προσφέρετε; Να φτιάχνετε αντίγραφά σας;

quote:
Μπορείς επίσης να βγείς όχι μόνον μισόγυμνος στους δρόμους, αλλά καί να βάλεις κάτω από την κοιλιά σου, δηλ. μπροστά από τα γεννητικά σου όργανα, τις εικόνες των Αγίων της Ορθοδοξίας μας! ΟΥΔΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΧΗΣΕΙ!

Εδω γονατίζουν μπροστά σας και κάποιοι/ες γίδες και βάζουν το κεφάλι τους κάτω από τα άμφια σας και σας φιλούν τα χέρια. Χωρίς να σκεφτούν που μπορεί να τα είχατε βάλει πριν. Τώρα για τέτοια σκηνικά δεν ξέρω, μπορεί να εμπνεύστηκε κανένας στο gay parade, κανένας πρώην δικός σας δηλαδή. Δεν μου φαίνεται τίποτε σοβαρό πάντως...

quote:
Δεν πρέπει να ξεχνάμε, ότι ο Πρωθυπουργός ζει αστεφάνωτος! Δεν έχει τελέσει θρησκευτικό Γάμο; Κάποιοι λέγουν, ότι ούτε και Πολιτικό Γάμο έχει!

Και εγώ αστεφάνωτος είμαι με την καλή μου δέσποτα και χωρίς πολιτικό. Βλέπεις ποιοι πάνε τελικά και τους ψηφίζουν και δεν έχουν καταποντιστεί ακόμα, παρόλες τις κατάρες που τους ρίχνετε;
Οι αστεφάνωτοι. Είμαστε δύναμη!

*ΕΣΠΠ = Εξαιρετικά Σοβαρή Περίπτωση Πισωγλεντισμού

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2019, 15:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παράδειγμα καλού χριστιανού...

quote:
- Στα Δημόσια Σχολεία τώρα πια διδάσκονται νέα μαθήματα, όπως η ΓΙΟΓΚΑ, η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ κλπ

Δέσποτα, σας καταλαβαίνω. Σας "άνοιξαν" το κλειστό επάγγελμα της αποπλάνησης ανηλίκων αρρένων και αγωνιάτε πως θα τα φέρετε βόλτα, στο δύσκολο δρόμο του κλήρου. Υπομονή, έχει ο Θεός (σας) για όλους. Μέχρι να σας στείλουμε σπίτια σας, μην πω κάπου για μόνιμες διακοπές (στη στενή το λένε έξω).

quote:
Ας μη λησμονούμε, ότι ο κ. Τσίπρας όχι μόνο νομιμοποίησε τα ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ψηφίζοντας το ΣΥΜΦΩΝΟ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ, αλλά και επέτρεψε την υιοθεσία παιδιών από αυτά τα Ομοφυλόφιλα ζευγαράκια!

Τουλάχιστον αυτοί που υιοθετούν, φτιάχνουν μια οικογένεια ρε δέσποτα, ένα λιμάνι για κάποιο ορφανό. Εσύ δέσποτα και το υπόλοιπο σινάφι των ΕΣΠΠ* τι προσφέρετε; Να φτιάχνετε αντίγραφά σας;

quote:
Μπορείς επίσης να βγείς όχι μόνον μισόγυμνος στους δρόμους, αλλά καί να βάλεις κάτω από την κοιλιά σου, δηλ. μπροστά από τα γεννητικά σου όργανα, τις εικόνες των Αγίων της Ορθοδοξίας μας! ΟΥΔΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΧΗΣΕΙ!

Εδω γονατίζουν μπροστά σας και κάποιοι/ες γίδες και βάζουν το κεφάλι τους κάτω από τα άμφια σας και σας φιλούν τα χέρια. Χωρίς να σκεφτούν που μπορεί να τα είχατε βάλει πριν. Τώρα για τέτοια σκηνικά δεν ξέρω, μπορεί να εμπνεύστηκε κανένας στο gay parade, κανένας πρώην δικός σας δηλαδή. Δεν μου φαίνεται τίποτε σοβαρό πάντως...

quote:
Δεν πρέπει να ξεχνάμε, ότι ο Πρωθυπουργός ζει αστεφάνωτος! Δεν έχει τελέσει θρησκευτικό Γάμο; Κάποιοι λέγουν, ότι ούτε και Πολιτικό Γάμο έχει!

Και εγώ αστεφάνωτος είμαι με την καλή μου δέσποτα και χωρίς πολιτικό. Βλέπεις ποιοι πάνε τελικά και τους ψηφίζουν και δεν έχουν καταποντιστεί ακόμα, παρόλες τις κατάρες που τους ρίχνετε;
Οι αστεφάνωτοι. Είμαστε δύναμη!

*ΕΣΠΠ = Εξαιρετικά Σοβαρή Περίπτωση Πισωγλεντισμού

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)



Προχωρήσανε, οι χριστιανοί, βλέπω απο τα ξεπερασμένα
"μην κρίνετε ινα μην κριθήτε" και "ο αναμάρτητος υμών πρώτος τον λίθον βαλέτω".
Ποιός άσχετος τα είπε αυτά;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy