ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 17:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ. ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΣΦΙΞΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ Μ' ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΕΚΕΙΝΩΝ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΑΝΕΜΕΛΙΑΣ...ΤΗΣ ΑΓΝΟΤΗΤΑΣ...ΤΗΣ ΑΠΛΟΤΗΤΑΣ...ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ...
ΝΑΙ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΒΑΡΑΙΝΕ ΟΣΟ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ...
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ...
ΧΜ...ΙΣΩΣ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΓΝΑ...
ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΑΛΗΘΙΝΑ...
ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ!!!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ...ΠΟΙΟΤΗΤΑ...
ΝΑΙ, ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ!!!
ΠΑΙΔΙΑ!!!
ΦΩΛΙΑΣΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ...
ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΠΕΤΑΞΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΚΑΙ ΑΓΝΑΝΤΕΨΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...
ΑΓΝΑΝΤΕΨΕ ΤΟΝ ΓΑΛΑΖΙΟ ΜΟΝΟΚΕΡΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΠΠΟΤΗ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ ΟΝΕΙΡΙΚΟ, ΜΑΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΑΝΟΙΞΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!
ΝΑΙ, ΕΛΑ ΣΕ ΠΡΟΣΜΕΝΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!
Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΑΦΗΜΕΝΗ Σ' ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΑΧΘΕΙ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...ΠΑΙΔΙ!!!


ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 10:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!

Οι τούρτες είναι δύο για να διαλέξεις την γεύση που σου αρέσει.
Εγώ προτιμώ την βανίλια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 18:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!

Οι τούρτες είναι δύο για να διαλέξεις την γεύση που σου αρέσει.
Εγώ προτιμώ την βανίλια.




ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΥΣΤΙΚ.
ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΙΝΑ... ΠΑΝΤΑ!!!

(ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ. ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΘΕΙ...)

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 18:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΓΩΤΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ...
ΒΕΒΑΙΑ Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΑΚΙ, ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΓΩ,ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΞΕΡΩ,ΛΑΧΤΑΡΙΣΤΟ!!!
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΠΠΟΤΗ ΜΟΥ;ΟΔΥΣΣΕΑ MASVIDAL ΜΟΥ...


ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 21:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΣ…
ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ…
Η ΖΩΗ ΜΟΥ…
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΔΥΣΣΕΑ-MASVIDAL ΜΟΥ!!!


ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 15:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΓΛΥΚΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ ΠΑΓΩΤΟΥ !!!
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΑΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΓΛΥΚΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗΣ ΜΑΣ......!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 18:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΓΛΥΚΥΤΕΡΗ,ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ... ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ...ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΕΡΑ...


ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2004, 18:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ-ΨΥΧΗ ΜΟΥ,ΕΝΣΑΡΚΩΘΗΚΕ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΖΩΗ,
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΟΣΕΣ ΑΛΛΕΣ,
ΕΝΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΣΥ!!!
ΑΠΟ ΤΟΤΕ,ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ...
ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΕΡΑ!!!
ODYSSEA-MASVIDAL ΜΟΥ Σ'ΑΓΑΠΩ!!!



ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2004, 20:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλες τις νεανικές ψυχές.
Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί με την πλειοψηφία αυτού του τόπικ .
Και η δική μου παιδική ηλικία , ήταν η μέχρι τώρα ποιο ευτυχισμένη στην ζωή μου.
Όμως δεν θα ήθελα να επιστρέψει πίσω .
Πήρα από αυτήν την αθωότητα , την αγαθότητα , την αγάπη ,την ευτυχία και την φιλία .
Αυτά προσπαθώ ακόμη και σήμερα να τα διαφυλάξω.
Πιστεύω ότι τα καταφέρνω καλά μέχρι τώρα.
Όμοιες αδελφές ψυχές , η κομμάτια αυτών , όπως του φίλου Masvital , επιδρούν θετικά και στην δική μου.
Θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα όνειρο , που θα ήθελα πολύ να το μετουσιώσω σε πράξη.
Διαβάστε το και ίσως , να μπορέσουμε μαζί να προχωρήσουμε παραπέρα.

Θα ήθελα να δημιουργήσω έναν χώρο.
Χώρο ξεχωριστό , όπου θα επικρατεί η αγάπη και μόνον η αγάπη.
Μέσα σε αυτόν , θα μπορούνε να έρχονται , όλες οι κατηγορίες ανθρώπων της κοινωνίας μας.
Από μικρά παιδιά , έως και γέροι.
Εκεί θα ήθελα να εξασκείται καθημερινά η αγάπη.
Στόχος μου είναι να μετατραπεί σε ένα χωριό της αγάπης.
Φαντάζομαι μέσα σε αυτόν , ευτυχισμένους ανθρώπους , με παιδική αθώα ψυχή.
Αν αυτό στεφτεί με επιτυχία , πιστεύω ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι , αυτό το παράδειγμα.
Πόσο ωραίο θα ήταν , να γινόταν ο πλανήτης μας , ένα ενιαίο χωριό της αγάπης.
Το φαντάζεστε.
Μου αρέσει να ονειροπολώ.
Τι λέτε μπορεί να γίνει αυτό πραγματικότητα , από μια ομάδα ανθρώπων , που είναι εξαρτημένη από μια και μοναδική ουσία , την αγάπη ;;;

Πιστεύω ότι , αυτοί που παραμένουν αθώοι , όπως στα παιδικά τους χρόνια ,γεύονται ήδη τον παράδεισο που βρίσκεται ,από την άλλη πλευρά της ζωής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2004, 19:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΘΩΩΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ,ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΝΑΜΕ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ) ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΣ.
Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙ (ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ) ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ.....
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ...ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ...
Η ΑΘΩΩΤΗΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑΡΙ ΜΕ ΚΑΜΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ (ΣΤΗΝ ΕΔΩ ...ΖΩΗ) ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ/ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ/ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ....

ΑΘΩΩΤΗΤΑ = ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ = ΑΘΑΝΑΣΙΑ !

Με εκτιμηση,Masvidal

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2004, 19:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

....ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ; ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 16:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΜΑΖΙ...ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 16:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πόσο ωραίο θα ήταν , να γινόταν ο πλανήτης μας , ένα ενιαίο χωριό της αγάπης.
Το φαντάζεστε.

Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today...

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion, too
Imagine all the people
Living life in peace...


You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one


Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world...


You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

"Imagine"
Lyrics by John Lennon



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 17:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Πόσο ωραίο θα ήταν , να γινόταν ο πλανήτης μας , ένα ενιαίο χωριό της αγάπης.
Το φαντάζεστε.

Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today...

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion, too
Imagine all the people
Living life in peace...


You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one


Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world...


You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

"Imagine"
Lyrics by John Lennon



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Η κόρη μου είναι μαγεμένη , απο τις εικόνες , που είναι σήμα κατατεθέν της ψυχής σου.

Αν όλες μαζί ( οι ενάρετες ψυχές )ενωθούν , δεν θα γίνει μόνο ένα ενιαίο χωριό της αγάπης , θα συμβεί και κάτι ακόμα ποιο σημαντικό.

Αν ενωθούν όλες μαζί , θα τελειώσει το έργο το θεικό .

Θα είμαστε θεός και δημιουργήματα , ενα και το αυτό.

Αυτό δεν πρέπει να γίνει , σε αυτόν τον κόσμο .
Δεν επαρκεί η αγάπη όλων μας ( τουλάχιστον για σήμερα).


Αύριο κανείς δεν γνωρίζει τι ξημερώνει.


Ωραίο είναι το μέλλον όλων μας .
Το φροντίζει για εμάς ο θεός , όσο είμαστε ακόμη , θνητοί.

Νάμαστε πάντα θνητοί , για να απολαμβάνουμε την στιγμή και όχι την αιώνια ζωή.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 18:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε ε ε ε ε π .

Κάτι ξέχασα .


Σε ε υ χ α ρ ι σ τ ώ , για τους πανέμορφους στίχους .


Δυστυχώς , δεν μπορώ να το στολίσω ( το ευχαριστώ μου ) ,
τόσο όμορφα όπως εσύ.


Να είσαι παντού και πάντα καλά.

Με αληθινό άγγιγμα ψυχής .
Άλφα-Ωμέγα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krokodeilaki
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2004, 12:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krokodeilaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα....

Καλά που το θυμηθήκατε, όλα αυτά βρε παιδιά? Αν και εγώ είμαι γεννημένος το '79, κάτι ξέρω και εγώ...θα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας γιατί η μνήμη είναι το μεγαλύτερο πράγμα στην συνείδηση του ανθρώπου, απ' όσο ξέρω...
Όπως λέει και ο Ρέινερ Μαρία Ρίλκε στα "γράμματα προς έναν νέο ποιητή", δεν χρειάζεται να στεναχωριόμαστε και να καταριόμαστε αν οι μνήμες μας και τα παιδικά μας χρόνια δεν έχουν ενδιαφέρον, να καταριόμαστε τον εαυτό μας που δεν μπορούμε να τα περιγράψουμε σωστά..να βρούμε τις σωστές λέξεις για να εκφράσουμε τους ήχους, τα χρώματα, τα αρώματα και τις διαβαθμίσεις του φωτός...

Τι θυμάμαι? Δεν ξέρω...δεν μπορώ να αποφασίσω απο που να αρχίσω...αυθεντικές παρέες, απίστευτοι τρόποι γνωριμιών, χαμόγελα και ειλικρίνια, διασκέδαση και παιχνίδια. Φίλοι που έμειναν μέχρι και ΣΗΜΕΡΑ πιστοί και κολλητοί, έστω και μετά απο ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ! ΜΑ, δεν είναι απίστευτο? Μισή ώρα κάθε πρωί περπάτημα απο το σπίτι στο σχολείο. Βόλτες με το ποδήλατο στην γειτονιά...τα παιδιά που παίζουν στο πάρκο και οι γυναίκες που κάθονται στα παγκάκια και κουτσομπολεύουν...μερικές πλέκουν και άλλες ταίζουν τα μικρά τους, μην χάσουν καμιά μπουκιά..(αχ!υπερ-προστατευτικές Ελληνίδες μαμάδες...). Καρτούν και κόμιξ? Μα φυσικά! Και άλλα πράγματα....πείτε μου, ΠΟΙΟΣ δεν θυμάται την «εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη» και την Γαλλική σειρά κιν. Σχεδίων «ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ» με τον μικρό ΝΟΝΟ που έτρωγε βίδες...(αλήθεια το ΒΛΕΠΑΤΕ?). Απο μικρός πάντως όλο τέτοια έβλεπα...

Σχολείο-αγγλικά-φροντιστήρια-πολεμικές τέχνες-μουσική...ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ανταπεξέλθει σε ΟΛΑ ΑΥΤΑ? Και τώρα εργαζόμαστε ΜΟΝΟ 8 ώρες και γυρνάμε σπίτι χώμα..ΠΩΣ?Γιατί? Ποια είναι αυτή η δύναμη που κινεί τα παιδιά? Που βρίσκεται η αθωότητα? Οι πρώτες γνώσεις. Τα πρώτα βιβλία. Τα καλοκαίρια μόνος, πόσα 8ωρα με τα βιβλία του Νταίνικεν στην σοφίτα, ενώ τα άλλα παιδιά παίζουν στις εξοχές και στις παραλίες κάνουν μπάνια καλλιεργώντας την κοινωντικότητά τους. Αμέτρητα ανέκδοτα και αστεία με τον μοναδικό μου φίλο τον Νίκο. Κανονικές παραστάσεις θεατρικές στα πεζοδρόμια και φάρσες σε ανύποπτους περαστικούς...(χεχεχε....ανάρπαστο περιστατικό...: Μια φορά περνούσαμε απο ένα ζαχαροπλαστείο και η ιδιοκτήτρια κάθονταν στην πόρτα περιμένωντας πελατεία –κλασσικό-. Λίγα βήματα πριν φτάσουμε μπροστά της κοιταζόμαστε πλαγίως και χωρίς να πούμε τίποτα αρχίζουμε το «σενάριο» με άπειρους αυτοσχεδιασμούς....ο Νίκος πέφτει κάτω και κάνει ότι ζαλίζεται και εγώ απο πάνω του: «αχ αδερφέ μου τι έπαθες!», έρχεται η γηραιά κυρία αναστατωμένη κοντά μας, «το παιδί! Τι έπαθε το παιδί!», «αχ κυρία μου ο αδερφός μου απο μικρός έχει μια σπάνια αρρώστια υπογλυκαιμίας και καμιά φορά τον πιάνει κρίση...πρέπει να φάει κάτι γλυκό οπωσδήποτε...συνέχεια τον τρέχουμε στα νοσοκομεία μα καμία γατρειά...τι ζωή και αυτή...». Η κυρία προσπαθεί να σκεφτεί....σκέφτεται ξανά...και ξανά...μια απορία στο βλέμμα της...έπειτα, συγκρατεί με κόπο τα γέλια της και πάει μέσα στο μαγαζί και βγαίνει με δύο λαχταριστά παστάκια...τα τρώμε «στο πόδι» γρήγορα γρήγορα και την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια...-ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ όλα αυτά???....). Οι πρώτες απατεωνιές...οι πρώτες τσίχλες και καραμέλες που τις παίρνεις απο το περίπτερο χωρίς να πληρώσεις..;-)...και η πρώτη κούτα με κρουασάν «κροσσίνι» (το θυμάμαι σαν και τώρα) που την σηκώσαμε ολόκληρη τέσσερις το μεσημέρι και τρέχαμε στα στενά..είχε παράδοση εκείνη την ημέρα μα ο ιδιοκτήτης είχε ξεχάσει τα αγαθά που είχε παραγγείλει έξω και την έκανε για τσίπουρα...:-)

Πόσα απογεύματα με την «παρέα» (συμμορία δηλαδή), τα είχαμε μετατρέψει σε βράδια μπροστά στον ATARI 1040STFM με τον κρουστικό εκτυπωτή να τυπώνουμε στο πρώτο word το «περιοδικό του συλλόγου έρευνας αρχαίας αστροναυτικής»...με κόκκινο μελάνι-ταινία που ρίξαμε χύμα μπλε για να γίνει τελικά μωβ...εξάλλου φωτοτυπίες βγάζαμε τα αντίγραφα και τα μοιράζαμε (δωρεάν φυσικά) σε κάθε χέρι...βγάλαμε 6 δημινιαία τεύχη (ή 8? δεν θυμάμαι...) αρκετών σελίδων κάθε φορά...Νίκο αν τα διαβάζεις όλα αυτά απάντησε! (Ο Νίκος ο «πρόεδρος» της ομάδας όχι ο άλλος με το ζαχαροπλαστείο!:P). Τρελλά γέλια στην ταράτσα του Μπίλ με την παρατήρηση των μακρινών γαλαξιών...τα Σαββατόβραδα (ή κυριακές ήταν?) στον Σύλλογο Αστρονομίας και Διαστήματος (τώρα θα καταλάβατε για πόλη μιλάω μιας και υπάρχει μόνο σε 3 πόλεις της Ελλάδας). Και η στιγμή που ζαλιστήκαμε καθώς είδαμε εκατομμύρια έτη φωτός να έρχονται απο την Ανδρομέδα στο μάτι μας στο τηλεσκόπιο...(έστω και μικρό τηλεσκοπειάκι..). Τι άπειρος ο κόσμος της γνώσης μέσα απο τα μάτια των παιδιών...των εφήβων...

Όχι πέστε μου τι να πρωτοθυμηθώ...τα γέλια τα κλάμματα, τι χαρές...Τον πρώτο, παιδικό έρωτα. Την στιγμή που νομίζεις οτι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και όμως οι επιθυμία σου όλο και μεγαλώνει και κάποια στιγμή σε ξεπερνά...και χωρίς να κάνει τίποτα το ιδιαίτερο, χωρίς καμία «στρατηγική», χωρίς κανένα υπονοούμενο, χωρίς καν να της έχεις δώσει το τηλέφωνό σου σε παίρνει τηλέφωνο ένα απόγευμα και η μαγική φωνή της ακούγεται απο την άλλη άκρη του σύρματος..Και εσύ το παίζεις ανόητα άνετος και ηλίθια έκπληκτος.. «Μα καλά που βρήκες το τηλέφωνό ΜΟΥ?». Και καλά χαλάστηκα εκείνη την ημέρα μα έκανα να κοιμηθώ 2 μερόνυχτα...
Και η στιγμή που παραδίδεται η παιδική αγκαλιά σε μια άλλη παιδική αγκαλιά. Οι βόλτες στην παραλία και στο πάρκο και ....όπισθεν των Εκκλησιών...(ποιός δεν το έχει κάνει αυτό...χεχε...:-) )…και τα ατελείωτα μάτια να σε κοιτάνε με όλες τις εκφάνεις του μυαλού και τις ψυχής..και πάντα να μπορώ να προβλέπω τις κινήσεις του μυαλού τις μέσα απο τις εκφράσεις τις...και πάντα να της κάνει εντύπωση αυτό...
Τώρα πλέον βρίσκεται σε κάποιο σημείο στον πλανήτη, αφού σπούδασε αρχαιολογία-ιστορία-φιλοσοφία σε κάποιο απο τα πανεπιστήμια της Ουαλλίας και βραβεύθηκε ως η τρίτη ομορφότερη γυναίκα στον πλανήτη πριν απο μερικά χρόνια...(αυτά για την ιστορία..και για να καταλάβετε πως μπορεί να την δαγκώσει ο άνθρωπος...και να μην ανορθωθεί «ποτέ πια ξανά»!!!....απο την σκιά του κορακιού..πόσο θα ήθελα να της ζητήσω συγνώμη γιατί την τελευταία φορά που την είδα μαλώσαμε...μόνο που δεν ξέρω σε ποιό σημείο του πλανήτη βρίσκεται...).

Και μετά την διαίσθηση για το πρόσωπο που αγαπάς και την μελέτη των πρώτων βιβλίων να έρχεται η πρώτη επαφή με το παραφυσικό...η πρώτη «πρόβλεψη». Και μετά όλες οι άλλες κατά τακτά χρονικά διαστήματα...ΟΙ ΚΑΤΑΡΕΣ που συνοδεύουν την «δύναμη» αυτή. Μακάρι να μην την είχα απο μικρός...τώρα πια φρόντισα να την χάσω...έστω και λίγο...Δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν πέθανε ο παππούς μου στην Αθήνα και εγώ ήμουν στην προπόνηση 300 κάτι χιλιόμετρα μακριά του. Γυρνούσα με το ποδήλατο σπίτι μου (μισή και βάλε ώρα διαδρομή) και ξαφνικά «είδα» τον θάνατό του...Και με πιάσανε τα κλάματα μα συνέχισα να κουνώ τα πόδια και τα χέρια μου...ήθελα να καταρρεύσω εκεί μέσα στην κίνηση, μα μου φαίνονται επικίνδυνο..(και ίσως ήταν). Και μετά η διαίσθηση για τον 2ο έρωτα μακριά και αυτός στην Θεσ/νίκη όμως. Και η διαίσθηση για τον χωρισμό...

Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς? Τα σκίτσα και τα σχέδια που κάναμε μικροί. Νοερά ταξίδια σε όλο τον κόσμο, σε όλα τα αρχαιολογικά μέρη, οι φίλοι (και μερικοί άγνωστοι! Αυτό είναι το κουφό...) που την εποχή που έδειξαν οι τηλεοράσεις το φιλμάκι του Roswell με πήρανε όλοι τηλ. για να μάθουν την γνώμη μου (τρελό γέλιο..). Ιντιάνα Τζόουνς με ανέβαζαν, Σέρλοκ Χόλμς με κατέβαζαν...μα τι γίνεται ρε παιδιά που πήγανε όλα αυτά τα χρόνια? Οι βόλτες με τις μηχανές, οι εφηβικοί έρωτες, οι πρώτες φιλοσοφίες για την θεωρία του Χάους, τα Αγγελικά τάγματα, τα παράλληλα σύμπαντα, τον κλωνισμό..(άκουσον άκουσον, 14 ετών παιδιά...)...Τα ηλεκτρονικά! Με τα δεκάρικα, τα εικοσάρικα, τα πενηντάρικα και όλο το συρφετό κάθε Σαβ/κου που γέμιζε τον κεντρικό δρόμο της μέτριας πόλης που έμεινα τα παιδικά μου χρόνια και έδινε χρώματα και ήχους, κάθε Σαβ/κο Χριστούγεννα! Μαγαζιά με την πρώτη κλασσική ρόκ μουσική, γι’ αυτό την αγαπήσαμε, 70’s & 80’s που πήγαν πια όλες αυτές οι μουσικές?

ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ, ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...όμως φτάνει...αυτά που μοιράστηκα μαζί σας, είναι πολύ προσωπικά πράγματα και δεν ξέρω τι με έκανε να τα μοιραστώ μαζί σας. Είδα όμως ότι το θέμα ανοίχτηκε πολύ αυθόρμητα, μεγαλόψυχα και αληθινά. Ελπίζω να εκτιμήσετε τις ωραίες εικόνες που σας έδωσα, όπως και εγώ τις δικές σας...

Και για να το αποδείξω αυτό, συγκινήθηκα απίστευτα απο τον φίλο alexeyev1970 που έγραψε ότι υπάρχουν και άλλες μνήμες εκτός απο τις καλές...έχω να πω ότι και εγώ έχω τέτοιες μνήμες, αν και όχι τόσο δυνατές ή οδυνηρές...αλλά μην ξεχνάτε ότι οι άνθρωποι είναι άνθρωποι και τα τυχόν «καυγαδάκια» ενός ζευγαριού (που είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ μιας και αυτό είναι το αλάτι μιας σχέσης) εντυπώνονται ΑΝΕΞΙΤΗΛΑ στο μυαλό και στην μνήμη των παιδιών...και μετά με το ώριμο μυαλό τους σε μια πιο μεγάλη ηλικία κρίνουν αυτές τις σκηνές και βγάζουν συμπεράσματα...γι’ αυτό και δεν θα γράψω τίποτα για τις «κακές» αναμνήσεις μου, μιας και τις αποδίδω στην ΦΤΩΧΕΙΑ που είχαμε ως οικογένεια (όχι ανέχεια όμως...δεν μας έλειψε ως παιδιά τίποτα...ας είναι καλά αυτοί οι άνθρωποι. Τους ευγνωμονώ κάθε μέρα...και για αυτό τους απάλλαξα απο το βάρος μου γρήγορα...18 ετών ήρθα στην Αθήνα..) και στην νοοτροπία μιας άλλης εποχής που οι άνθρωποι δεν «ψάχνονταν» μέχρι τελευταίας ρανίδας με την ψυχή του άλλου και μερικές φορές γίνονταν γάμοι ανάμεσα σε διαφορετικούς ανθρώπους...που όμως είχαν και έχουν την υπομονή να παραμείνουν μαζί παρ’ όλα όσα τράβηξαν..και παρ’ όλες τις φουρτούνες τις θάλασσας της ζωής...

Να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ κατέχουν τα ασημένια κλειδιά της ΟΜΟΡΦΙΑΣ, της ΕΥΤΥΧΙΑΣ, της ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑΣ και της ΣΟΦΙΑΣ....κοιτάζουν τα πράγματα ΠΑΝΤΑ σαν να τα βλέπουν για ΠΡΩΤΗ φορά...ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΣ.......γιατί...οι μεγάλοι «Αυτό που κάνουμε δεν το καταλαβαίνουν ποτέ, μα μονάχα το επαινούν ή το κατηγορούν». (Fr.Nietzsche)

Σας ευχαριστώ που ακούσατε (ή μάλλον διαβάσατε) τα....εσώψυχά μου! :-)

Σκιάς όναρ άνθρωπος..(Πινδάρου-8ος Πυθιόνικος..)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 01:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως ολα τα παιδια ετσι και εγω εκανα πολλες τρελες οταν ειμουν μικρος!!!!!πανε τα καλα χρονια!!!!!!μια μερα ειχα παει με τους παπουδες μου στο δασος για να μαζεψουν κατι(δεν θυμαμαι καλα)μετα απο πολυ ωρα και καθοντας καλω απο τον καυτο ηλιο,ηθελα να φυγω.ομως οι παπουδες μου δεν ειχαν τελειωσει.ετσι εγω χωρις να εχω υπομονη να κατσω να τους περιμενω,φευγω για το σπιτι!και πηρα μαζι μου ενα μαχαιρι!αρχιζω περπαταω,περπαταω....μετα απο λιγο χανομαι.αρχιζω και κλαιω!με το ζορι φτανω σπιτι μετα απο πολλη ωρα εχοντας περασει απο βουνα και κυλαδες.και αρχιζει το κυρηγμα και οι ερωτησεις(που ειμουν γιατι το εκανα αυτο και διαφορα τετοια)οταν ειδαν το μαχαιρι που κουβαλουσα, ρωτησαν γιατι το πηρα μαζι μου!και τοτε τους απανταω αν βγει κανας λυκος μπροστα μου να τον σκωτοσω:)καθε φορα που μου το λεει η μητερα μου σκαω απο τα γελεια!!!!!!!!!!και μια φορα εκει που περπατουσα στο δρομο βλεπω ενα ποντικι.με βλεπει και αυτο και απο τον φοβο του αρχησε να τρεχει αλλα για κακη του τυχη στουκαρε σε τοιχο και πεθανε!!!!!!μονο να βλεπατε την φαση θα σκαγατε στα γελια!χαχαχαχχαα..........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 19:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια πολλά και καλά
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
στην ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ
απο το παρελθον,
στο Παρόν,
στο Μέλλον,έως
την ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ
...ΑΚΟΜΗ, ΑΚΟΜΗ, ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΕΡΑ...


ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ... ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 14:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ή ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΠΟΤΕ !!!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kentavros1
Νέο Μέλος

Germany
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 02:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kentavros1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΙΞΕΣ.ΘΥΜΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.ΑΝΑΠΟΛΩ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΟΝΑΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΟΥΣΑ ΤΗΝ ΣΑΚΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΟΛΟ ΕΥΤΙΧΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ.ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΛΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ.ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩ ΜΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΑ ΤΣΑΜΙΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ.ΠΕΡΝΑΜΕ ΕΝΑ ΚΕΡΑΜΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΚΟΜΑΤΙΑ,ΧΩΡΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΒΑΛΗ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ.ΜΑΣ ΣΩΘΗΚΑΝΕ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΕΡΑΜΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΛΕΨΑΜΕ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΨΩΦΕΙΟ ΚΟΡΙΟ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΑΜΕ ΤΟ ΝΤΟΥΝΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟΠΟΛΕΜΟ.ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΠΗΓΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΟΥΡΑΚΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΔΡΟΣΕΡΟ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΥΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ.ΠΑΣΑΛΙΒΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ.ΣΑΛΤΣΑ ΣΤΡΑΓΓΙΣΤΗ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ Η ΑΠΛΑ ΖΑΧΑΡΙ.ΠΟΥ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΕΝΤΑ.ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΥΣΗ ΝΤΑΛΑ Ο ΗΛΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΝΑ ΠΟΤΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΚ ΤΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΑ.ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕ Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ.ΓΥΝΟΜΑΣΤΑΝ ΜΟΥΣΚΕΜΑ.ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΑΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΤΕΓΝΟΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ,ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΑΜΕ ΜΕ ΧΩΜΑ.ΠΟΥ ΒΓΑΖΑΜΕ ΒΡΥΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΧΑΛΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ.ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΝ ΞΕΡΙΖΟΜΩ.ΠΑΡΑΜΙΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑΝΟΥΣ,ΔΡΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝΓΚΙΠΙΣΕΣ.ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΟΥΜΕ.ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΜΕ.ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΚΤΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ.ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΣΚΑΡΦΑΛΟΜΑΤΑ ΣΤΑ ΔΕΝΤΡΑ,ΤΟ ΚΡΥΦΤΟ ΤΟ ΚΙΝΙΓΙΤΟ ΤΑ ΜΗΛΑΚΙΑ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑΚΙΑ, ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΔΥΟ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΑ.ΤΗΝ ΜΕΛΗΣΑ,ΤΟ ΜΑΝΤΙΛΑΚΙ,ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΤΟΘΗΜΗΘΩ.ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΞΕΧΑΣΤΑ.ΓΥΡΙΖΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΙΝΔΙΑΝΙΚΑ,ΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΜΕ ΝΕΡΟ.ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΞΕΝΙΑΣΙΑ.ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΜΕ ΜΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΗ ΠΟΔΙΑ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΡΟΔΙΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΙ.ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΤΑΚΙΤΗ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΟΤΟΥΡΕΣ ΜΕ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ.ΛΟΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ 3 ΛΙΠΟΘΙΜΙΩΝ ΜΕ ΚΙΝΔΙΝΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 4/5 ΕΤΩΝΌ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΠΟΛΥ.ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΓΛΗΤΩΣΑ ΚΑΙ ΓΕΥΤΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.ΦΥΣΙΚΑ Η ΞΕΝΙΑΣΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΟΛΥ,ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΩΣ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΖΩΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΑΤΑΛΗΣΗΣ,ΜΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΙΡΙΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ Κ.Τ.Λ.ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ.ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ ΖΩΝΤΑΝΙΑ ΛΑΜΨΗ.ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΣΤΕΡΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΒΙΑΖΩΜΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΣΩ ΚΙΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΦΤΟΧΩ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΩ ΤΩΝ ΠΑΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΙΑΓΙΑΔΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΗ ΤΟ ΨΩΜΙ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΗ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΒΡΥΣΗ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΟΧΕΡΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Estrella
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 18:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Estrella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ..ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ.ΟΛΟΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΕΝΩ ΕΓΩ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΠΩΣ ΧΑΘΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ.ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΣΕ ΝΗΣΙ ΚΑΙ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ.ΗΤΑΝ ΣΠΑΝΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΜΑΞΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΑΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ,ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ,ΚΡΥΦΤΟ,ΚΥΝΗΓΗΤΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΨΑΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΧΥΛΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΤΙΑΧΝΑΜΕ ΜΕΝΤΑΓΙΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΘΥΜΑΡΙΟΥ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑ "ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ".ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΑΤΥΧΕΣ(ΟΧΙ ΚΑΚΕΣ)ΟΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΕΛΑΩ.ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΠΑΝΙΑ.ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.ΝΙΩΘΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ..ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΟΥΚΙΔΑ ΕΣΤΩ ΦΥΛΑΓΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΑ..
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΤΟΣΑ ΜΑΖΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ...ΦΙΛΙΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1400146
Maintained by Digital Alchemy