ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 12:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρειτε Παιδες ,
μα δεν μπορω να κρατηθω.
Γεμισε ο τοπος μερα μεσημερι, φαντασματα!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηταν επιεικωςγελοια η χθεσινη κατασταση!
Κατα την ταπεινη μου γνωμη,το site πρεπει να μεινει εξω απο το παιχνιδι της τηλεορασης.
Τουλαχιστον της ιδιωτικης,ειναι απαραδεκτη.
Ποσο να αντεξεις στο υψος σου εκει?????????

Ευχαριστω και ελπιζω να μη σας πληγωσα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNDAY
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 12:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNDAY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ Η ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ; ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΒΑΛΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΗ Τ.V. ΚΑΤΑΝΤΑΕΙ ΓΕΛΟΙΟ. ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ

"Οι έξυπνοι δεν ακούνε ποτέ & οι ηλίθιοι δεν μιλούν ποτέ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 12:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...μη μου δίνετε σημασία...ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ κ έχω νευριάσει...Αν δεν "ανεβάσετε" το βίντεο...να παρακαλέσω τον κ.Ράμογλου (ο γνωστός με το κότερο;) για την κασέτα...Σας παρακαλώ κ.Κακέ Λύκε (ο γνωστός του περιοδικού;)

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 13:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν είπα πως η εκπομπή ήταν γελοία πίστευα πως γελοία πίστευα πως θα άκουγα βρισίδια από κάποιους αλλά βλέπω πως όλοι πάνω κάτω συμφωνείτε. Κατά την γνώμη μου έπαιξε ρόλο το ότι η κ.Δρούζα δεν ήξερε από αυτό το θέμα και δεν ήξερε να καλέσει καλούς καλεσμένους. Η κ.Πάνια είχε καλέσει Φουράκη, Γκιόλβα, Αντωνάκη, Καρποδίνη, Μπονάτσο (ασχολείται χρόνια με τέτοια θέματα), Πάλμο κ.α. Η κ.Δρούζα είχε καλέσει για ερευνητή (πέρα των συντακτών του esoterica) έναν ασπρομάλλη (μιλάω για αυτόν που ήταν από την αρχή της εκπομπής αλλά μου διαφεύγει το όνομα του) όπου πολύ θα ήθελε να είναι Φουράκης αλλά δυστηχώς δεν του έμοιαζε ούτε στο μικρό του δαχτυλάκι. Φαινόταν λες και δεν ήταν καν γνώστης του θέματος!!! Και μην μου μιλήσει κάποιος για τα εκτοπλάσματα της φωτογραφίας γιατί μέχρι και η Άννα ρόμπα τον έκανε (-Δηλαδή θέλετε να πείτε πως ενώ είχε αυτοκτονήσει ένα άνθρωπος, καθόταν στο διαμέρισμα και έβγαζε φωτογραφίες;).
To μοναδικό σωστό πράγμα που είπε ήταν η σύνδεση συκιών με τον θάνατο και τα στοιχειά, αλλά είναι πολύ εύκολο κάποιος να το μάθει.

Στο καπάκι εμφανίζεται και ένας Γαλανός που προσπαθούσε να επικοινωνήσει με το υπερπέραν με ένα χαρτί κινέζικου delivery. H πλάκα ήταν πως η Δρούζα τον πίστεψε και ήθελε να επικοινωνήσει με τον νεκρό της πατέρα! Λέει πως θα κάνει εκπομπή αφιερωμένη στον Γαλανό. Εγώ πάντως τέτοιο σόου δεν θα το χάσω με τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 13:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν είπα πως η εκπομπή ήταν γελοία πίστευα πως γελοία πίστευα πως θα άκουγα βρισίδια από κάποιους αλλά βλέπω πως όλοι πάνω κάτω συμφωνείτε. Κατά την γνώμη μου έπαιξε ρόλο το ότι η κ.Δρούζα δεν ήξερε από αυτό το θέμα και δεν ήξερε να καλέσει καλούς καλεσμένους. Η κ.Πάνια είχε καλέσει Φουράκη, Γκιόλβα, Αντωνάκη, Καρποδίνη, Μπονάτσο (ασχολείται χρόνια με τέτοια θέματα), Πάλμο κ.α. Η κ.Δρούζα είχε καλέσει για ερευνητή (πέρα των συντακτών του esoterica) έναν ασπρομάλλη (μιλάω για αυτόν που ήταν από την αρχή της εκπομπής αλλά μου διαφεύγει το όνομα του) όπου πολύ θα ήθελε να είναι Φουράκης αλλά δυστηχώς δεν του έμοιαζε ούτε στο μικρό του δαχτυλάκι. Φαινόταν λες και δεν ήταν καν γνώστης του θέματος!!! Και μην μου μιλήσει κάποιος για τα εκτοπλάσματα της φωτογραφίας γιατί μέχρι και η Άννα ρόμπα τον έκανε (-Δηλαδή θέλετε να πείτε πως ενώ είχε αυτοκτονήσει ένα άνθρωπος, καθόταν στο διαμέρισμα και έβγαζε φωτογραφίες;).
To μοναδικό σωστό πράγμα που είπε ήταν η σύνδεση συκιών με τον θάνατο και τα στοιχειά, αλλά είναι πολύ εύκολο κάποιος να το μάθει.

Στο καπάκι εμφανίζεται και ένας Γαλανός που προσπαθούσε να επικοινωνήσει με το υπερπέραν με ένα χαρτί κινέζικου delivery. H πλάκα ήταν πως η Δρούζα τον πίστεψε και ήθελε να επικοινωνήσει με τον νεκρό της πατέρα! Λέει πως θα κάνει εκπομπή αφιερωμένη στον Γαλανό. Εγώ πάντως τέτοιο σόου δεν θα το χάσω με τίποτα.



ΛΥΠΑΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ...
ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΕΚΠΟΜΠΗ,ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ...
ΜΑΛΛΟΝ ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΠΣΡΟΜΑΛΛΗ,ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑΝ ΤΟΣΟ ...ΑΠΟΜΑΚΡΗ,ΠΑΘΗΤΙΚΗ,ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΗ(;)ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ...
ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΚΠΟΜΠΗ,ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΚΑΝΑΛΙ,ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΩΡΑ,ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΡΙΑ(ΤΙ ΒΛΗΜΑ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!),ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΠΑΝΕΛ(ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ)ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΑΚΡΩ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 13:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και φυσικά δεν σχολιάστηκε από κανέναν μας ακόμα το θέμα του....ΑΡΑΠΗ!!! δεν ξέρω αν προσέξατε την ώρα που μιλούσε ο τηλεθεατής στο τηλέφωνο ότι όλοι προσπαθούσαν να κρύψουν τα γέλια τους.....δεν ξέρω βέβαια τίποτα για τους "φύλακες" αυτούς, αν υπάρχουν ή δεν υπάρχουν, αν είναι μαύροι ή λευκοί, αλλά σοβαρές ερωτήσεις ήταν "τι φορούσε ο αράπης????" συγγνώμη δηλαδή.....
όσο πλέον και σοβαρά να ήθελα να παρακολουθήσω την εκπομπή, δεν γινόταν με τον "αράπη" και το "πιτσόχαρτο" που στριφογυρνούσε και φαινόταν το πιάτο με τη μακαρονάδα......ΕΛΕΟΣ!!!!
ευτυχώς τουλάχιστον πρόλαβα και έγραψα στο βίντεο το δικό σας βιντεάκι από τη σπηλιά, τουλάχιστον να ξαναδώ σήμερα το σοβαρό μέρος της εκπομπής....και όπως και οι άλλοι θα ήθελα πολύ να μάθω την εξήγησή του (για τη σκιά και το χάσιμο των 20 δευτερολέπτων)
Φιλικά,
Μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 13:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ? ΤΟΝ ΕΘΑΨΑΝ.... ΑΥΤΗ Η ΔΡΟΥΖΑ


ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ;
ΑΣΤΑ,ΜΗΝ ΤΑ ΣΥΖΗΤΑΣ...ΑΝ ΔΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΑΝ ΠΛΑΚΑ,ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ,ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ "ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ" ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ...
ΑΝ ΔΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 14:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ Η ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ;




SUNDAY,εαν αναφερεσαι σε εμενα,
ΦΥΣΙΚΑ δεν πιστεψα στην εκπομπη
Οσο για τα αλλα,ψυχραιμια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 14:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, ψυχραιμία.
Η εκπομπή μια χαρά ήταν στο είδος της (δηλαδή, τι περιμέναμε;) και ίσως καλύτερη από το αναμενόμενο. Μα, στο πλαίσιο του θέματος "Φαντάσματα" δεν ήταν... φυσικό να κλέψει την παράσταση ένα live show; Ας δούμε την καλή πλευρά, ότι αντί για το περιθώριο της Trash TV έγινε μια εμφάνιση σε εκπομπή ευρείας αποδοχής και, αν υπήρξε αφέλεια, τουλάχιστον δεν υπήρξε ειρωνεία.
Θα πρότεινα στους εμφανισθέντες (ποιοι ήταν;) να μας πουν τη δική τους άποψη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 15:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα!

Ωραια λοιπον,ο καθενας ειπε την αποψη του για την εκπομπη.ευτυχως αυτη τη φορα δεν ακουσα'η διαβασα μοναχα αλλα παρακολουθησα και την εκπομπη...
χμ!ενταξει,ο κοςΚυπριωτακης ειναι γνωστος εχει καποια ανεση με τις τυχον ερωτησεις με την τηλεοραση ισως...και δεν σχολιαζω τον ιδιο καθολου-ηταν αυτο που γνωριζα οτι θα ειναι.Το συγκεκριμενο σπιτι μου θυμησε μια εκκλησια χτισμενη σ'ενα χωριο φανατασμα οπως ανεφερε κι ο Αρζουνα κλαπου στα συνορα με τη Βουλγαρια στους νεραιδοτοπους που μεγαλωσα.Κατα συμπτωση ειναι χτισμενη την ιδια χρονια που χτιζοταν και το σπιτι του βιντεο.ενοωσα μια ανατριχιλλα σχεδον σε ολη τη διαρκεια της περιηγησης σε συγκεκριμενα σημεια ...οχι απο φοβο ...μα απο εκεινη τη γνωριμη αισθηση που αφησε στο τελος και το πειραμα του κυριου Γαλανου...( Αρχικα ειχα την εντυπωση οτι ηταν ενας απο τους συντονιστες μας, διχως το μουσι...)

-ΓΙΑΤΙ ΒΙΑΣΤΗΚΑΤΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ;
...ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΓΝΩΡΙΜΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ Ν' ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΝ +ΝΑ ΚΡΥΦΟΓΕΛΟΥΝΜΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΝΤΑΣΗ + ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΕ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ + ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ...ΕΤΣΙ +ΕΓΙΝΕ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΚΛΕΨΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ...
ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΥΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΡΧΗ
+Ο ΑΡΖΟΥΝΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ + ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΕΠΑΡΚΩΣ...
ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΩΣ ΚΑΥΤΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ...
3...ΑΙΓΩΚΕΡΟΙ...
2 ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ...
+κα ΑΝΝΑ ΔΡΟΥΖΑ...(ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ + ΦΩΤΕΙΝΑ ΜΑΤΙΑ...)
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ...666...(ναι! στα ταρω ειναι η καρτα "διαβολος"-ευχομαι μετα απο αυτο να μην χαλασει παλι το pc μου...)
ΕΤΣΙ ΦΑΝΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ... ΕΤΣΙ "ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ" ΜΟΥ...;
ΧΜ...
ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ!

ΦΩΣ +ΑΓΑΠΗ

Υ.Γ.ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ,ΠΑΙΔΙΑ! ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ...
ΘΩΜΑΔΕΣ ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 15:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

(-ΩΧ !ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΑΤΜΑ...)

(ΠΡΟΣ ΑΒΑΤΑΡ)-ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΒΡΑΧΟ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ...

(ΠΡΟΣ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟ)-ΘΥΜΑΣΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΠΟ TWILIGHT ZONE...
ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΓΑΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΜΕ..;
ΜΙΑ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ ΕΨΑΧΝΕ Σ'ΕΝΑ ΣΠΗΛΑΙΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΦΥΛΗΣ...
ΔΕ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΧΕ +ΦΥΛΑΚΕΣ ΣΤΙΣ ΠΥΛΕΣ...ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΑΙ Η ΗΡΕΜΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ...

ΑΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΘΕΙ...ΟΥΠΣ ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΑΚΑ...
+ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΖΗΣΕΙΣ- ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΣΕ ΑΝΤΙΛΕΙΦΘΗΚΕ!
-...ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ;
...ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ...(!_!)

ΜΕ ΓΕΛΙΑ+ΦΩΝΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΥΛΗ...
ΠΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗ...

ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ..("ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ" ΚΑΙ ΜΗ...)

+ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙ,ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ...


Edited by - ΑΤΜΑ on 18/09/2003 15:24:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 15:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΙΛΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ 20 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ;;;

καλησπέρα!
καταρχήν, όπως και ο αγαπητός Arzuna διευκρίνησε στην εκπομπή,
η ιστορία με τα χαμμένα 20 δευτερόλεπτα, είναι 95% άκυρη, και χρησιμοποιήθηκε από την ομάδα παραγωγής -και μόνο χωρίς τη δική μας ανάμιξη-, ώστε να τραβήξει την προσοχή των τηλεθεατών
-λες και η εμφάνιση του φαντάσματος από μόνη της δεν έπιθε!!!
αυτό σχετικά με τον ψίλλο που έγινε καμήλα και την καμήλα που έγινε ψίλλος!!!
και αυτό κατά τη γνώμη μου ήταν κακό, διότι παραμερίστηκε η ουσία και η αλήθεια του βίντεο, γιά κάτι, που κατά τη γνώμη κάποιων -όχι μέσα από το εσωτέρικα, αλλά ούτε και μέσα από την ομάδα που επισκεύτηκε το σπήλαιο- ήταν δευτερεύον.
το γεγονός ότι θα μπορούσε να υπάρχει χρονικό κενό είναι αλήθεια. η αλήθεια όμως του συγκεκριμένου βίντεο δεν ήταν αυτή.
το βίντεο παρουσίαζε γιά 1/4 του δευτερολέπτου ένα φάντασμα, αλήθεια, τελεία και παύλα!!!
όμως, μετά από ανάλυση ήχου -στην οποία παρεβρέθηκα- έγινε φανερό ότι δεν υπήρξε χρονικό κενό -αυτό τουλάχιστον ήταν το πόρισμα
στο οποίο καταλήξαμε με μιά σιγουριά 95%.

αυτά γιατί κατά τη γνώμη μου, αν ερευνάς το παράξενο, οφείλεις να σέβεσαι την αλήθεια, αλλιώς δεν πας πουθενά.
από την άλλη όμως, το γεγονός από μόνο του, ότι υπήρχε μιά υπόνοια γιά χρονικό κενό, είναι μιά νέα συζήτηση...
δεν έχει σημασία αν στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο δεν καταγράφηκε -είχαμε "τύχη" στο άλλο θέμα της εμφάνισης- σημασία έχει ότι κάτι τέτοιο είναι πιθανό, και υλοποιήθηκε σαν σκέψη τουλάχιστον.

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 16:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΕ "ΜΕΓΑΛΑ" ΚΑΝΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΠΗΚΑΝ ΚΑΚΗΝ ΚΑΚΩΣ ?
ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ (ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΥΡΙΩΣ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΕΥΘΥΝΟΥΝ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ...ΕΝΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΠΕΠΑΤΗΜΕΝΗΣ ! ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΟΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΑΝΑΤΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΔΡΟΥΖΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ (ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΗΝ...κα ΠΑΝΙΑ ?)
ΣΤΟΧΟΣ:Η ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ/ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ,ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ,ΧΛΕΥΑΣΜΟΣ.
ΘΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΤΕΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙΡΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ Η ΓΝΩΣΗ
ΠΡΕΠΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΕΡΙΑ,ΛΙΓΑ ΜΑΤΙΑ,ΛΙΓΑ ΜΥΑΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΞΙΖΟΥΝ? ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΝΟΜΠΙΣΜΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΛΙΒΕΡΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ !
ΤΕΛΙΚΑ,Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ/ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΟΤΑΝ ΔΙΔΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ,ΣΤΟΝ ΟΧΛΟ,ΓΙΝΕΤΑΙ...ΑΠΟΓΝΩΣΗ.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ & ΜΥΣΤΙΚΟΠΑΘΕΙΑ.....Masvidal.

Edited by - Masvidal on 18/09/2003 16:55:17

Edited by - Masvidal on 18/09/2003 16:55:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyBeR_JiM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 17:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyBeR_JiM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΜΑΘΗΜΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ . . .
ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ . . . ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ MAIL . . .

pLEaSE !!!!

-------------------------
Μόνο τα μικρά μυστικά χρειάζονται
προστασία.Τα μεγάλα προστατεύονται
από την δημόσια δυσπιστεία...

-------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 18:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με αφορμή τις τελευταίες παρατηρήσεις των φίλων...

Αν είχατε εσείς μια τέτοια εκπομπή σε ένα μεγάλο κάναλι (όπου πιέζει η τηλεθέαση) ας πούμε μιά φορά την βδομάδα... 48 εκπομπές μέσα στον χρόνο...
Πείτε μου ΠΟΣΟΥΣ (και ποιούς!) αξιόπιστους ερευνητές "της μεταφυσικής και του παράξενου" γνωρίζετε, που θα μπορούσατε να καλέσετε, από ΕΝΑΝ σε κάθε εκπομπή, για να έχετε και καλή τηλεθέαση και υψηλό επίπεδο, σε κάθε εκπομπή;!

48 εκπομπές είναι τουλάχιστον 48 καλεσμένοι, άντε δύο-τρεις πολύ αξιόλογους να τους καλέσετε κάποιες φορές παραπάνω. (Επειδή μετά αρχίζει η επανάληψη και αυτό το βλέπουμε να συμβαίνει σε όλες αυτές τις εκπομπές και μετά μιλάμε για "μαϊντανούς").

Δεν υπάρχουν καλεσμένοι, δεν υπάρχουν περιστατικά που να γεμίζουν μια σειρά εκπομπών (και εδώ έχουμε επανάληψη των ίδιων και των ίδιων περιπτώσεων) και άλλη μία παράμετρος, που δείχνετε να την ξεχνάτε, μιά τέτοια εκπομπή για να γίνει σωστά, χρειάζεται πολύ ΕΡΕΥΝΑ, από μέσα, από την ίδια την παραγωγή (άρα χρειάζεται χρόνος προεργασίας και χρήμα -το άτιμο το χρήμα! lol)...

Παρ όλα αυτά, πιστεύω ότι το πραγματικό ενδιαφέρον των βασικών συντελεστών γι' αυτά τα θέματα, μπορεί να καλύψει τις ελλείψεις και να δώσει μιά εκπομπή που σέβεται τον εαυτό της, ίσως μία το 15θήμερο, μέχρι να μπορέσει να αποκτήσει κοινό και να πείσει τους υπεύθυνους ότι έχει λόγο ύπαρξης μέσα σε ένα μεγάλο κανάλι.
Αυτά!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 18/09/2003 18:14:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 18:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστή η Ostria...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 19:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω.Αλλωστε το εχω αναφερει σε προηγουμενη απαντηση μου.Εστω μια φορα την εβδομαδα (ή εστω καθε 15 μερες) να παρουσιαζεται κι απο ενα...εσωτερικο θεμα.Υπαρχει τοση τροφη για σκεψη !!
Αλλα σε εκπομπη με συνειδητοποιημενο παρουσιαστη επι αυτων των θεματων και κυριως συνειδητοποιημενο & ωριμο κοινο που να μην χαχανιζει στο πρωτο παραδοξο που θα ακουσει.
Αυτα τα θεματα δεν κανουν για ευρεια καταναλωση.
Ειναι σαν παιρνουμε μια συμφωνικη ορχηστρα και να την βαζουμε να παιζει μεσα σε ενα super market.Το αποτελεσμα θα ειναι κακης ποιοτητας, οσο καλα και να παιξει η ορχηστρα.Μονο και μονο η ακουστικη του χωρου θα υποβαθμισει την ολη απολαυση.
Ετσι και τα θεματα που απασχολουν ολους μας.Πρεπει να συζητιουνται σε συνθηκες που θα τα αναδειξει και οχι να τα χαντακωσει.
Αληθεια...φανταζεστε εναν ανθρωπο που δεν εχει σχεση με τετοια θεματα και ηθελε να παρει μια γευση μεσω της εκπομπης ?
Μαλλον θα μπερδευτηκε αναμεσα σε φαντασματα,μετατοπισεις χρονου,στοιχειωμενα σπιτια,αραπηδες (γελασαν οσοι ειναι ασχετοι),χαρτινες πυραμιδες,χαρτια πιτσαριας,επικλησεις πνευματων, κλπ.
Για σκεφτειτε τον αυτον που μακρια απο ολα αυτα ηθελε να παρει μια πρωτη εικονα.Ελαβε καποια ψιχουλα γνωσης ή βυθιστηκε περισσοτερο στην αγνοια του ?
Και παλι μπραβο στα δικα μας παιδια (την επομενη φορα σας θελω πιο ενεργητικους/παρεμβατικους).Παλεψτε το.Ξερω,ειναι δυσκολο αλλα κατι θα βγει στο τελος !!


Edited by - Masvidal on 18/09/2003 19:26:53

Edited by - Masvidal on 18/09/2003 19:28:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 19:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:))))))))))))))))))))

πολυ ομορφα και σωστα τα οσα αναφερατε,μου αρεσε η προταση για την κυριακη,αν και εφοσον τελικα αποφασιστει και επιλεξουν οι συντονιστες ποιοι θα παρευρεθουν μαζι τους,ευχομαι να πανε ολα καλα:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 20:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΑΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΟΥ ESOTERICA.gr.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΗ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ.

ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΣΣΕΤΕΣ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΣΣΕΤΑ) ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ.

Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΣΣΕΤΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΛΕΠΕΙ.

1-ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΚΙΑ (ΑΣ ΤΗΝ ΠΩ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑ)
2-ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΟ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.
3-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΚΑΣΣΕΤΑΣ.

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΣΣΕΤΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΥΜΒΑΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΟΧΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ. (ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ)

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΛΗΣ ΦΙΛΗΣ ΑΤΜΑ...

quote:
ΜΕ ΓΕΛΙΑ+ΦΩΝΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΥΛΗ...ΠΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗ

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΦΙΛΟΥ ΚΕΛΣΟΥ

quote:
Φίλοι μου, είπαμε να ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΜΕ την ΥΓΕΙΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και τον ΥΓΕΙΗ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗ στο μεγάλη μας παρέα...
Στη παρέα του Esoterica.gr

Και να δείξουμε ότι οι ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ, δεν είναι αυτό που ο κόσμος θέλει να πιστεύει...
Και τους το ΑΠΟΔΕΙΞΑΜΕ απο την εξαίρετη στάση ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΜΑΣ...
Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ είναι η αιχμή του δόρατος ΜΑΣ και όχι η ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ...


ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΛΗ ΦΙΛΗΣ ΛΙΛΙΘ
quote:
αυτά γιατί κατά τη γνώμη μου, αν ερευνάς το παράξενο, οφείλεις να σέβεσαι την αλήθεια, αλλιώς δεν πας πουθενά.
από την άλλη όμως, το γεγονός από μόνο του, ότι υπήρχε μιά υπόνοια γιά χρονικό κενό, είναι μιά νέα συζήτηση...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 20:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω το επίπεδο της εκπομπής "ανεβοκατέβαινε".

Ο κ. Κυπριωτάκης έχει μια σοβαροφάνεια, αλλά έδινε την εντύπωση πως τα δέχεται όλα χωρίς αποδείξεις. Ίσως να έχουν γίνει ρουτίνα πλέον γι αυτόν οι μαρτυρίες φαντασμάτων.
Δεν έδινε την εντύπωση του ερευνητή όπως θα περίμενε κανείς (πάντως, αν δεν το ξέρετε, πληρώνεται για να υπνωτιστεί για να κάνει αναδρομή σε προηγούμενες ζωές άλλων ανθρώπων. Για όνομα...)

Ενώ ο τρόπος που παρουσίασαν οι δικοί μας το θέμα, όπως και να το κάνουμε ανέδυε ένα σεβαστό επίπεδο
Και τονίστηκε όμορφα η ερευνητική διάσταση του esoterica.

Τέλος ο κ. Γαλανός κι εμένα δεν με έπεισε



Χαράζω ρότες με το νου
Γυρνάω στην πλάτη του ουρανού
Ταξίδια κι όνειρα γεννώ
σε ένα κόσμο μαγικό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 20:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελικά επειδή έμεινα με την απορία το χαρτάκι ήταν από πιτσαρία ή από κινέζικο delivery?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 20:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντίσταση στην Προπαγάνδα Παραπληροφόρησης !

Παραφυσικά φαινόμενα και ελληνικη τηλεόραση...

Eξαιρετικά επίκαιρα και τα δύο topics...

Εάν δεν κάνω λάθος, μετά το τέλος της εκπομπής και στο δελτίο ειδήσεων του καναλιού, το πρώτο θέμα ή ένα από τα πρώτα που παίχθηκαν είχε να κάνει με επικίνδυνες αιρέσεις...
τα συμπεράσματα δικά σας...

Υ.Γ. Σύμφωνα με μία πληροφορία, με κάθε βέβαια επιφύλαξη, το πιτσόχαρτο ήταν από πιτσαρία ιδιοκτησίας του κ. Γαλανού στο Γαλάτσι


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE


Edited by - old tiger on 18/09/2003 20:26:59

Edited by - old tiger on 18/09/2003 20:30:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 20:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατα αρχην ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ.Κελσο θα συμφωνησω μαζι σου οτι εγινε η αρχη!!Καθε αρχη και δυσκολη.Μακαρι νσ σας δωθουν και αλλες ευκαιριες για εκδρομες - ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ -

Ενα παραπονο:

Γιατι δςν ενημερωθηκαν ολα τα μελη του esoterica?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 21:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα στο φιλοθεάμων κοινό...!!!

Αποφάσησα, να δώσω μία απόρρητη πληροφορία, που οδήγησε την πλειοψηφία των συνομιλητών του παρόντος τόπικ σε ντελύριο περιέργειας:
ΠΟΙΑ Η ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΣΑΡΜΟΝΙΚΟΔΙΠΛΩΜΕΝΟΥ ΧΑΡΤΙΔΙΟΥ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΖΕ ΡΟΛΟ ΑΝΕΜΟΔΕΙΚΤΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΗΜΑΤΙΚΟΤΑΤΗ ΠΝΕΥΜΑΤΟΑΝΙΧΝΕΥΤΡΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΓΑΛΑΝΟΥ;

α). Ηταν εξώφυλλο από τη νέα έκδοση της "Μυστικής Δοξασίας της Μπλαβάτσκυ", την οποία ο κύριος Πνευματιστής διαβάζει στα διαλείμματα των εκπομπών που επισκέπτεται;
β). Ηταν το "αποξηραμένο δέρμα μικρού εξωγήϊνου", τον οποίο έσφαξε ο εν λόγω κύριος, και του οποίου το πνευματάκι είναι αυτό που δίνει στην πραγματικότητα τις απαντήσεις; (για το πως περνά η μαμά της ξανθιάς κυρίας στο υπερπέραν...)
γ). Ηταν το "διαφημιστικό φυλλάδιο της πιτσαρίας του", η οποία κατοικοεδρεύει στο Γαλάτσι, κι όπου μετά το σερβίρισμα της μακαρονάδας, διαβάζει τσάμπα και το πιάτο με τη σάλτσα;
δ). Ηταν η "δυσδιάστατη κβαντική απεικόνηση" του μικροφώνου, το οποίο η κυρία τηλεπαρουσιάστρια χειριζόταν με χαοτικό τρόπο, αντί να το αφήσει σε όσους είχαν κάτι ουσιαστικό να πούνε;

Οποιος βρει τη λύση, κερδίζει τη διεύθυνση της πιτσαρίας...


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 21:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γνωρίζαμε.

Όσο υπάρχει τηλεόραση, δεν πρόκειται να παρουσιαστεί ποτέ μα ποτέ, το ''Ανεξήγητο''
με την σοβαρότητα που αρμόζει σε ένα τόσο σοβαρό θέμα και επικίνδυνο με λανθασμένο χειρισμό και παρουσίαση, όπως άριστα επισήμανε και ο Μιχάλης, χρονικά, προς την λήξη της εκπομπής.

Τα στοιχεία ύφος, ήθος, σοβαρότητα αλλά και η ωριμότητα του ''Εσωτερικά'' θεωρώ, πως έγιναν αντιληπτά από τους περισσότερους τηλεθεατές. Αυτή είναι η ανταμοιβή, που συνοδεύετε και από προσωπική (μου) ικανοποίηση.

Δεν θα σχολιάσω τίποτε άλλο, δεν υπάρχει λόγος, με κάλυψαν όσον αφορά προς την τοποθέτηση, οι περισσότεροι εκ των προλαλησάντων.


ΥΓ. ΑΤΜΑ ναι! την θυμάμαι την συζήτηση για το επεισόδιο. Θεωρώ, πως πάντοτε υπάρχει ένας ''φύλακας''.


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΟΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΞΕΔΙΠΛΩΣΕΙ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΙΑΡΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΚΟΙΝΟΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΘΩΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΑΝ...

ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΑΝ,ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΝΤΑΡΙΖΑΝ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΙΣ ΕΔΙΝΕ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΧΘΕΣ ΕΚΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΨΙΛΟΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ESOTERICA ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΥΣΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΡΟΥΤΙΝΩΔΗ ΚΟΣΜΟ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΛΑΝΟ,ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΙΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ...ΑΠΛΑ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΥΦΟΣ ΘΕΟΤΗΤΑΣ...
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΠΙΝΟ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ...
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΕΛΕΙΣ,ΩΡΑΙΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΝΕΡΑΙΔΕΣ,ΒΡΙΛ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ "ΞΑΝΟΙΧΤΕΙΣ" ΟΠΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΑΛΑΝΟΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΕΡΙΠΛΕΚΟΝΤΑΙ...
ΕΔΩ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΖΩΕΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΤΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΤΙΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ;;;
ΝΑ ΘΕΣΩ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ,ΠΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΑΔΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ;;;

ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΤΡΟ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ...
ΤΙ ΚΥΜΜΑΤΑ Α ΚΑΙ Β ΚΑΙ ΘΗΤΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ;;;
ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΑΠΟ ΒΛΑΚΕΙΑ ΘΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΕ ΘΑ ΑΡΠΑΖΑΝ ΟΛΟΙ ΦΩΤΙΑ...ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΟΤΙ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΟΥΝ;;;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΕΝΟ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΣΣΕΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...
ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΜΕ ΑΕΡΙΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΩΔΗ...
Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΟΜΗ...ΥΛΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ...
ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΧΘΟΝΙΟ ΠΛΑΣΜΑ...Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΓΗ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΒΗΜΑΤΙΣΜΟΥ...

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΗΞΑΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΙΧΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ,ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΑ ΜΕ ΤΡΥΠΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΝ ΕΙΚΟΝΕΣ ΞΩΤΙΚΩΝ...

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΙΣΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΔΟΞΩ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 23:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΕΝΟ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΣΣΕΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...
ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΜΕ ΑΕΡΙΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΩΔΗ...
Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΟΜΗ...ΥΛΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ...
ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΧΘΟΝΙΟ ΠΛΑΣΜΑ...Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΓΗ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΒΗΜΑΤΙΣΜΟΥ...



H κίνηση της φιγούρας στο βίντεο είναι πιο γρήγορη στην πραγματικότητα. Αναγκαστικά παίχτηκε σε πιο αργή ταχύτητα, γιατί το όλο πέρασμα κρατούσε περίπου μισό δευτερόλεπτο (ίσως και λιγότερο).

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 00:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πρόταση, που θα ήθελα να κάνω σχετικά με μιά επόμενη εκπομπή...

φυσικά, αυτό προυποθέτει την εθελοντική συνεργασία πολλών ατόμων, τη θυσία προσωπικού χρόνου και μέσων, και ίσως μιά μικρή οικονομική επιβάρυνση, γιά τα απαιτούμενα υλικά...

μικρά -ίσως 5λεπτα ή 10λεπτα- βιντεάκια, όπου θα παρουσιάζονται κάποια θέματα που ενδιαφέρουν σχετικά με το θέμα της εκάστοτε εκπομπής. όχι μόνο παρουσίαση ζωντανής εικόνας, αλλά και ήχος, και σχόλια, και σχεδιαγράμματα, και γενικότερα παρουσίαση μέσω Η/Υ, που δίνει τεράστιες δυνατότητες. με λίγα λόγια, επαγγελματισμός!

η οργάνωση ενός τέτοιου μέσου, καθώς και το γεγονός ότι κατά τη διάρκεια της παρουσίασής τους δεν θα υπάρχουν διάφορα "ανόητα σχόλια", θα δίνει τη δυνατότητα στο κοινό να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

αυτό που προσωπικά παρατήρησα και είδα ότι αναφέρεται από πολλούς φίλους στο παρόν θέμα είναι ότι δεν υπήρχε ούτε επαρκές υλικό, αλλά κυριότερα ούτε οργάνωση.

στην Αγγλία που ήμουν τα τελευταία χρόνια παρακολουθούσα πολλές σχετικές εκπομπές από το BBC και από το Ch4, που και σοβαρές και μη προκατηλλημένες ήταν και πλήθος πληροφοριών παρουσίαζαν και ανέβαζαν την τηλεθέαση...

την επόμενη φορά, που θα παρουσιαστεί μιά καλή ευκαιρία, θα έπρεπε λοιπόν να είμαστε προετοιμασμένοι με δικό μας υλικό, υλικό που να βγάζει την παραγωγή από την "δύσκολη θέση" σχετικά με το τι θα παρουσιάσει ως θέαμα...


Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thot_3
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thot_3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω μονο η Lilith και η Amalia το αντιμετωπισαν σωστα. Ολοι οι αλλοι γκρινιαζουν μονο καθως <οποιος ειναι εξω απο το χορο....>

Μια Ζωη στην ύπαρξή μας ειναι σαν μια μερα στη Ζωή μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε όλο το σεβασμό προς τους Διαχειριστές και Συντονιστές του topic αλλά μηπως πρέπει να σκεφτείτε το ενδεχόμενο να μεταφερθεί σε άλλη κατηγορία ; Για παράδειγμα στο AΠOΨEIΣ - ΠPOTAΣEIΣ

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy