ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kabamaru
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 12:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kabamaru
Φίλε Κώστα μπορείς να επιβεβαιώσεις αν το αρχείο που άκουσες ήταν το παρακάτω : http://www.deftix.com/gff/OOBE.wav? Τώρα το κατεβάζω. Θα το ακούσω και επανέλθω με εμπειρίες. Πάντως στα σάιτ που παρέθεσες και σε άλλες παραπομπές αναφέρεται ότι είναι κάτι πρωτόγνωρο με θεαματικά αποτελέσματα. Επίσης κάτι λέει για gamma range ήχους δηλαδή περίπου 30-60χερτζ και κάποιος λέει ότι είναι επικίνδυνοι για μεγάλα χρονικά διαστήματα. Αν και είναι λίγο εξειδικευμένο θέμα ας πει κάποιος αν γνωρίζει κάτι για αυτό.

Φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 12:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα.
Φιλε το δοκιμασα και εγω μια φορα. Στα αλλα σαιτ τα ξενα το εχουν δοκιμασει παρα πολλοι και δεν τους ειναι καθολου αγνωστοι και επικινδυνοι αυτοι οι μεθοδοι για να χαλαρωσουν και να μπουν σε trance.
Διαβασα και εγω για τις gamma αλλα αυτος που το εγραψε νομιζε οτι ηταν και αν διαβασες τελικα δεν εχει καμια σχεση με gamma.
Εγω ομως εκανα μια ερωτηση σε ενα αλλο ατομο που μου το ζητησε και εδειχνε να ξερει πολλα σχετικα με αυτες τις συχνοτητες και του ζητησα να μου πει πιο πολλα για το θεμα.
Φτιαχνει και αυτος τετοιους ηχους και ηξερε πολλα για το θεμα.
Τον ανελυσε τον συγκεκριμενο ηχο και λεει τι συχνοτητες χρησιμοποιει.
Θεωρει οτι δεν εχει καλη αποδοση ακουστικα 32kbps και αυτα που φτιαχνει αυτος ειναι καλυτερα.
Δεν τα πουλαει τα προσφερει..
Συγκεκριμενα αυτη ειναι η απαντηση του για τον συγκεκριμενο ηχο :
There are two signals:
(format: carrier_freq/binaural_freq@time interval)

120/20@0 -> 100/7@10-20

The other one is

75/3.5@8-20 with increasing volume from 0 to 100% over the time interval.

Background: Faint pink noise
Sound quality: poor

Not too different from any of the other stuff out there; may work for some and may not work for others, as usual.

Definitely not worth any money.


Περισοτερα μπορεις να τα διαβασεις και μονος σου εδω :

http://www.astralpulse.com/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8623&whichpage=2

Kai edw:

http://www.astralpulse.com/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7718

Στουs πιο πολλους ειναι πασιγνωστα και θεωρουν οτι σε καποια ατομα βοηθανε σε καποια οχι.
Παντως δοκιμασα και αυτο που εχει φτιαξει αυτος και χαλαρωσα παρα πολυ και μπηκα σε trance state.

Διαβασε τα και πες μου την γνωμη σου αν θες.
Προσφερουν επισης πολλα και στο File library.

Ελπιζω να σε βοηθησα.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 07/11/2003 12:57:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 21:33:18  Εμφάνιση Προφίλ
Kαλώς τα κι ας άργησαν...

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:18:35  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ (είχα μάθει το λινκ λίγες μέρες νωρίτερα) προσπαθώ, αλλά τίποτα. Θα το έχω ακούσει 7 φορές το CD. Ξαπλώνω με τα φώτα σχεδόν σβηστά, το βάζω σε μεσαία/ λίγο χαμηλή ένταση και αρχίζω. Μόνο μία φορά ένιωσα τις δονήσεις (την 3η φορά?) αλλά από τότε δεν τις ξανάνιωσα. Ας μου πει κάποιος τι δεν πάει καλα!!!!!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 15:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Πολύ περίεργο πράγματι!

Μόλις πριν από λίγο έκανα "κλικ" τον υπερσύνδεσμο, μου άνοιξε ένα παράθυρο windows media player, και άρχισε να παίζει.

Ενιωσα ένα μούδιασμα στην αριστερή πλευρά του κεφαλιού μου.

Πάντως, συνιστώ προσοχή στα πειράματα.
Ειδικά όταν δεν ξέρουμε ακριβώς με τι έχουμε να κάνουμε (εννοώ ότι δεν θα ήθελα να θυσιάσω το κεφαλάκι μου στον οποιοδήποτε υποσεινήδητο βοβμαρδισμό ηχητικών κυμάτων με άγνωστα αποτελέσματα, αλλά και σκοπούς!)

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 03:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
διάβασα φίλοι μου όλα τα σχετικά με το θέμα που γράψατε και όντως είναι πολύ αξιόλογα, ειδικά ο uri έγραψε σχεδόν τα πάντα και πολλά μπορεί κάποιος να αντλήσει απο τις γραμμές του. Εγώ ακολούθησα κάποιες μεθόδους των γνωστικών απο το http://www.mysticweb.org και είδα αποτελέσματα αλλά και προβλήματα.
Ως μαθητευόμενος occultist έμαθα πρώτα να κάνω μερική προβολή (partial project) στην οποία ουσιαστικά κάνουμε κατευθυνόμενη ονειροπόληση. Τα γραπτά του Crowley και της Golden dawn ήταν μεγάλη βοήθεια και τα ρούφηξα στην κυριολεξία.
Ο μαθητής της Golden dawn ή του Thelema έπρεπε απο το στάδιο κιόλας του Νεόφοιτου να έχει γίνει master στο θέμα του Αστρικού πεδίου. Για να τσεκάρουν την ικανότητα του του έδιναν ένα σύμβολο και του ζητούσαν να βρει εξηγήσεις εκεί ή του έλεγαν π.χ πήγαινε και μίλησε με το Μονόκερο και γύρνα να μας πείς τι σου είπε.Και όλα αυτά σε επίπεδο Νεόφοιτου.
Στην κατευθυνόμενη ονειροπόληση τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά ο φίλος Uri το ανάλυσε εκτενώς.
Εκανα για πάρα πολύ καιρό ασκήσεις οραματισμού, π.χ παρατηρούσα ένα αναπτήρα μέχρι να μπορώ κλείνοντας τα μάτια μου να δώ τέλεια τον αναπτήρα με τη φαντασία. Αργότερα μπόρεσα και προχώρησα σε πιό πολύπλοκα σχήματα.
Στη συνέχεια μπορούσα να περπατήσω το σπίτι μου με το μυαλό μου και αργότερα προσπάθησα να περάσω τις πύλες του Malcuth για όσους ασχολούνται με Καββάλα. Κατάλαβα ότι το ρητό " For the sage to imagine is to see" ήταν αληθές, πρέπει να βλέπεις με τα μάτια της ψυχής σου.
Είναι αυτό που έλεγε ο uri ότι μπορείς να επισκεφτείς πλανήτες , σφαίρες, επίπεδα κτλ με κάποια κατάλληλη διαδικασία. εκεί βλέπει κανείς και όντα με τα οποία μπορεί να μιλήσει (αφού τα τσεκάρει πρώτα).
Για να ξεθολώσουν οι εικόνες με αυτή τη μέθοδο όπου ναι μεν ταξιδεύεις αλλά δεν εχεις καθαρό ΟΒΕ για να φύγεις απο το σώμα σου έκανα καθημερινά ασκήσεις συνειδητότητας π.χ έδενα τα κορδόνια μου αλλά δεν έβλεπα π.χ ταυτόχρονα τηλεόραση για να μάθω να συγκεντρώνομαι σε ένα πράγμα κάθε φορά. Επίσης προσπαθούσα να εξαλείψω διάφορα egos όπως εγωισμού, παρησσίας, φιληδονίας,φιλοχρηματίας κ.α σε όποιο βαθμό κι άν υπήρχαν.
Επίσης πρίν δοκιμάσω κάτι τέτοιο εξάγνιζα το χώρο με LBRP (Lesser banishing ritual of the Pentagram) για να μη πάθω αυτά που προανέφεραν φίλοι και φίλες με το πλάκωμα στο στήθος το οποίο συμβαίνει επειδή αρνητικές οντότητες μας την πέφτουν στο πρωτούπνι (εκεί που το Αστρικό και το Φυσικό πεδίο λεπταίνει) και μας προκαλούν παράλυση ή βάρος στο στήθος, πιάνοντας το Αστρικό σώμα την στιγμή που βγαίνει απο το φυσικό.Υπαρχουν βέβαια και ευκολότεροι εξορκισμοί.
Το ψάξιμο στους πλανήτες και στα επίπεδα και οι ομιλίες με όντα μπορεί να πάρει μία ολόκληρη ζωή.
Το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό αλλά ακολούθησα εκτενή διαδικασία και με σύστημα και είδα πολλά αποτελέσματα.
Οσον αφορά τον πλήρη αποχωρισμό αυτός ήρθε πιό δύσκολα.Δοκίμασα πολλές μεθόδους όπως μάντραμς,συγκέντρωση στην καρδιά, χαλάρωση μέχρι αηδίας, αλλά η πιό εύκολη μέθοδος αποδείχτηκε το πήδημα απο ένα διαυγες όνειρο στο Αστρικό πεδίο. Την πρώτη φορά τα χρειάστηκα.
Πρέπει καθημερινά να τραβάει κάποιος ένα δάχτυλο του ή να χοροπηδάει και αυτό γιατί. Για όποιον έχει βγεί έξω θα έχει δεί ότι το Αστρικό του σώμα δεν είναι ύλη και ότι άν τραβήξει το δάχτυλο του εκεί έξω αυτό θα γίνει σαν του Τιραμόλα. Επίσης όποιος πηδήξει και είναι στο αστρικό τρυπάει το ταβάνι.
Αρα καθημερινά τραβάμε το δάχτυλο μας΄μέχρις ότου αυτό εντυπωθεί στο υποσυνείδητο. Συνήθως στα όνειρα δεν έχουμε συνειδητότητα για τους λόγους που προανέφερα. Ψυχοδαίμονες που μας ταλανίζουν τα egos κάνουν θολά και ασαφή τα όνειρα μας γιατί έχουμε πολυ μικρό ποσοστό συνειδητότητας εκεί έξω , ούτε 5% για αυτό και βλέπουμε τα όνειρα μας σαν σε Video και δεν έχουμε βούληση για να κινηθούμε συνειδητά. Οταν λοιπόν ειμαστε ξεκούραστοι και έχουμε κάποιο διαυγές-ζωντανό όνειρο μέσα στο όνειρο, αναρωτιόμαστε είμαι στο φυσικό ή στο Αστρικό πεδίο.
Την π΄ρωτη φορά είδα ένα όνειρο ότι οδηγούσα ένα μηχανάκι κατεβαίνοντας μία κατηφόρα. Στο τερμα το μηχανάκι διαλύθηκε και έψαχνα να βρώ την αιτία ψαχουλεύοντας τα μέταλλα με τρομακτική αίσθηση λες και ήμουν ξύπνιος.Ημουν σε ένα τοπίο όπως είναι η Πλάκα αλλά βράδυ και χωρίς κόσμο τριγύρω. Τραβάω το δάχτυλο στο όνειρο μου και καθώς επιμηκύνθηκε λέω , αχά είμαι σέ όνειρο και εκεί παρακαλώ οτιδήποτε ανώτερο να με πάει στο Αστρικό. Την πρώτη φορά χέστηκα (με συγχωρείτε για την φράση) καθώς όλο το κορμί μου παλλόταν λές και πέρναγα ηλεκτροσόκ. Αλλο να το χεις διαβάσει και άλλο να το βιώσεις άν και λίγες φορές κατάφερα τον πλήρη διαχωρισμό και έχω πολλή δουλειά ακόμα μπροστά μου. Ζήτησα πνευματική γνώση και άνοιξε μία πύλη στον υποτιθέμενο ουρανό χρώματος neon ανοιχτό μώβ στο ύψος που βλέπει κανεις τα σύννεφα απο τη Γή,άρχισα να ανυψώνομαι αργά πετώντας σαν να με ρουφά η τρύπα αλλά με την χαρά μου το χασα.
Ανακάλυψα δυστυχώς ότι άν δεν είσαι Flat το παραμικρό συναίσθημα μπορεί να σε πετάξει έξω, το δύσκολο είναι να μείνεις όπως είπε και ο φίλος YHVH. Επειδή είναι βράδυ και είμαι κατάκοπος θα συνεχίσουμε σύντομα την όμορφη κουβεντούλα για να βγάλουμε όλοι τα συμπεράσματα μας και θα πώ και ότι άλλο βίωσα έως τώρα που πιθανόν να βοηθήσει.

Edited by - Yngwie on 10/11/2003 03:34:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 11:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Πολύ περίεργο πράγματι!

Μόλις πριν από λίγο έκανα "κλικ" τον υπερσύνδεσμο, μου άνοιξε ένα παράθυρο windows media player, και άρχισε να παίζει.

Ενιωσα ένα μούδιασμα στην αριστερή πλευρά του κεφαλιού μου.

Πάντως, συνιστώ προσοχή στα πειράματα.
Ειδικά όταν δεν ξέρουμε ακριβώς με τι έχουμε να κάνουμε (εννοώ ότι δεν θα ήθελα να θυσιάσω το κεφαλάκι μου στον οποιοδήποτε υποσεινήδητο βοβμαρδισμό ηχητικών κυμάτων με άγνωστα αποτελέσματα, αλλά και σκοπούς!)

αυτή...που τα κατάφερε!



Φιλη amalia καλησπερα. Το δοκιμασα και εγω για δευτερη φορα και μεσα σε ενα λεπτο που το ειχα στα αυτια μου αρχισα να αισθανομαι μια εσωτερικη κινηση (σαν να κουνιεται κατι μεσα μου,αυτο το εχω ξανανιωσει αλλα μονο μετα 2 ωρες διαλογισμου και απολυτης χαλαρωσης!
Μετα ενιωσα την αναπνοη μου να γινεται πιο γρηγορη (και αυτο συμπτωμα)
και το σωμα μου να παραλυει σιγα σιγα.
Μετα τα ματια μου να τρεμοπαιζουν και το σωμα μου ελαφρυ!
Ολα αυτα δεν με τρομαξαν γιατι μου ηταν γνωστα.
Τα ενιωσα μεσα σε 10 λεπτα κα αυτο ειναι που με εχει καταπληξει!
Αυτο που βιωσες εσυ ειναι κλασικο συμπτωμα, το γνωστο μουδιασμα το οποιο μπορεις να το νιωσεις σε διαφορα σημεια του σωματος και σιγα σιγα σε ολο σου το σωμα.
Αυτο που υποστηριζουν αλλοι που μιλαω σε ενα ξενο σαιτ και τα γνωριζουν χρονια αυτα ειναι οτι αυτα σε αλλους πιανουν πιο ευκολα,σε αλλους πιο δυσκολα κι σ' αλλους καθολου.
Αυτο που συμφωνουν ολοι ειναι οτι αυτος ο συγκεκριμενος ηχος φερνει γρηγορα θεαματικα αποτελεσματα.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 10/11/2003 11:46:52

Edited by - Κωστας on 10/11/2003 12:06:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 11:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλως ηρθες φιλε/η Yngwie στην παρεα μας.
Με αυτα που μας ειπες φαινεται οτι εισαι πολυ γνωστης επι του θεματος. Πολυ ωραιες και οι τεχνικες που μας προσφερεισ και σε ευχαριστουμαι. Τις τηρω εδω και ενα μηνα.
Το συγκεκριμενο σαιτ το γνωριζω αλλα ποτε δεν θελησα να παρω μαθηματα αν και ειναι τσαμπα γιατι δεν εμπιστευομαι ετσι ευκολα να με μαθουν αλλοι, λενε και κατι για τρια κλειδια,για ειδικες λεξεις για να διωχνεις τα αρνητικα οντα.
Χωρις να θελω να σε κρινω και το ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ εσυ δεν φοβηθηκες?
Εχουν εναν δασκαλο τον Μark και λενε σε ολουσ στο σαιτ οτι ειναι η ενσαρκωση του γνωστου δαιμονα belzebub και οτι εχει αφιερωφει στο καλο τωρα. Δεν λεω μπορει να ειναι και ετσι αλλα πως να εμπιστευθεις οτι ειναι αληθεια?
ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Απλα συζητηση κανω.

Φιλικα.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 10/11/2003 11:57:13

Edited by - Κωστας on 10/11/2003 12:02:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 01:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:

Καλως ηρθες φιλε/η Yngwie στην παρεα μας.
Με αυτα που μας ειπες φαινεται οτι εισαι πολυ γνωστης επι του θεματος. Πολυ ωραιες και οι τεχνικες που μας προσφερεισ και σε ευχαριστουμαι. Τις τηρω εδω και ενα μηνα.
Το συγκεκριμενο σαιτ το γνωριζω αλλα ποτε δεν θελησα να παρω μαθηματα αν και ειναι τσαμπα γιατι δεν εμπιστευομαι ετσι ευκολα να με μαθουν αλλοι, λενε και κατι για τρια κλειδια,για ειδικες λεξεις για να διωχνεις τα αρνητικα οντα.
Χωρις να θελω να σε κρινω και το ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ εσυ δεν φοβηθηκες?
Εχουν εναν δασκαλο τον Μark και λενε σε ολουσ στο σαιτ οτι ειναι η ενσαρκωση του γνωστου δαιμονα belzebub και οτι εχει αφιερωφει στο καλο τωρα. Δεν λεω μπορει να ειναι και ετσι αλλα πως να εμπιστευθεις οτι ειναι αληθεια?
ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Απλα συζητηση κανω.

Φιλικα.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...




Αγαπητέ φίλε Κώστα, καλώς σας βρήκα και εσάς και την υπέροχη βαθυστόχαστη παρέα σας. Η απορία σου είναι εύλογη και θέλει απάντηση και εγώ θα τη δώσω. Ολος ο κόσμος του εσωτερισμού έχει τις θεωρίες του και ο αναγνώστης ή αναζητητής συχνά αισθάνεται χαμένος βομβαρδισμένος με χιλιάδες ασύνδετα ή ελαφρώς συνδεδεμένα κομμάτια γνώσης. Διαβάζοντας και εγώ χιλιάδες σελίδες πελάγωσα. Είχα πολύ καλή θεωρητική κατάρτιση αλλά σχεδόν ανύπαρκτη πρακτική. Μία μεταφυσική επίθεση όμως που υπέστη με μεγάλο σχετικά κόστος με έκανε να υπερβώ τον εαυτό μου και να προσπαθήσω να εντρυφήσω και στην πρακτική.
Γνώριζα τους κινδύνους και χωρίς δάσκαλο ο κίνδυνος παραμονεύει παντού.
Ειδικά μία τελετουργική εμπειρία Goetia type 15 χρονια πρίν με είχε κάνει πολύ φοβισμένο μπορώ να πώ και αφοσιώθηκα αποκλειστικά στην Θεουργία. Αποφάσισα να μην διαβάζω οτιδήποτε παρά μόνο τους λίγους συγγραφείς που έγραψαν στο στύλ "Μην θεωρείς δεδομένο αυτο που σου λέω, αλλά κάνε αυτό κι αυτό και ψάξε να το αποδείξεις για σένα".
Ο Samael Aun Weor ,πρωτοστάτορας του κινήματος του Σύγχρονου Γνωστικού ρεύματος (που άν θυμάμαι καλά τον ανεφερε στο υπέροχο θέμα που άνοιξε ο φίλος Thoth για τον γνωστικισμό) έλεγε για καποια μάντραμς (εσωτερικές φράσεις που διεγείρουν συγκεκριμένα εγκεφαλικά κέντρα ή καταστάσεις) ότι μία ώρα φωνητική αυτών των μάντραμς την ημέρα αντιστοιχεί σε χιλιάδες ώρες διάβασμα βιβλίων εσωτερισμού.
Το δοκίμασα και είχε δίκιο . Απο το σύνηθες ΟΜ και το τετραγράμματον έως και τα πλέον περίεργα.
Σιγά σιγά με τις ασκήσεις και την επιμονή έφτασα σε κάποιο σημείο που σίγουρα θα έχετε βρεί και εσείς που ασχολείστε να γνωρίζω πράγματα που δεν τα είχα διαβάσει πουθενά, (ενώ τα έβρισκα αργότερα σε βιβλία),να έχω ανεπτυγμένη διαίσθηση κτλ
Αυτό με έκανε να ξεχωρίζω διαισθητικά να δέχομαι ή να αποδέχομαι πράγματα που έγραφαν άλλοι και να ακολουθώ πρακτικά αυτά που μου υπαγόρευε η διαίσθηση μου.
Εξασκήθηκα αυτόνομα σε πλήρη τελετουργικά πρακτικά της Golden Dawn και ασκήσεις διαλογισμού του Crowley και είδα θαυμαστά αποτελέσματα και αυτο μου έδωσε την δύναμη να συνεχίσω.
Οσο για τον Mark Pritchard τον σημερινό ηγέτη τους που ισχυρίζεται ότι είναι ο Belzebub ανορθωμένος σε καλό όν είναι εύκολο να διαγνωσει κανείς άν είναι αλήθεια καλώντας τον Master του στο Αστρικό ή συνομιλώντας με τους οδηγούς του εκεί.
Ενας φίλος 40άρης ο οποίος είχε χρόνια μέσα στους κόλπους τους μου είπε για ένα Παρθενώνα πάνω στο Αστρικό πεδίο στον οποίο υπήρχε τέμπλο διδασκαλίας.
Εκεί μαζέυονται πολλοί με τα αστρικά τους σώματα και ένα βράδυ που ζήτησα να μεταφερθώ εκεί μεταφέρθηκα μεν αλλά έφαγα πόρτα δέ.
Οι φύλακες μου είπαν ότι ήμουνα πολύ μικρός ,όχι ηλικιακά, αλλά πνευματικά και έπρεπε να ανέβω κάποια σκαλοπάτια σε spiritual development πρίν μπώ εκεί.
Οι Γνωστικοί κάνουν μαζικά αστρικά και αυτό τους δίνει ασφάλεια γιατί σε άλλο topic θα πώ ότι μπορεί κανείς να συναντήσει εκεί πέρα τους χειρότερους εφιάλτες του και να έχει προβλήματα.
Χρειάζεται κάποια εκπαίδευση και στους εξορκισμούς για να αντιμετωπίσεις κάποια όντα που θα βρείς εκεί πέρα. Θα πούμε αργότερα και για αυτούς.
O Samael Aun Weor έγραφε προς τους μαθητές του.(εγχειρίδιο πρακτικής μαγείας)
1) Ο άνθρωπος είναι ένα οίκημα σώματος,ψυχής και πνεύματος
2) Το πνεύμα είναι ο Εσώτερος μας Εαυτός
3) Η ψυχή είναι η συνείδηση ,της οποίας το ρευστό σώμα καλείται Αστρικό σώμα στον εσωτερισμό.
4)Το φυσικό σώμα είναι ο διάβολος εντός μας
5)Μεταξύ του Εσώτερου Εαυτού και του σώματος, υπάρχει ένας μεσολαβητής. Αυτός είναι η ψυχή, το Αστρικό σώμα.
6) Ο μάγος πρέπει να μάθει να κινείται μέσω του Αστρικού του σώματος εντός του άπείρου
7)Η ψυχή πρέπει να μάθει να μπαίνει και να βγαίνει απο το σώμα κατά βούληση
8)Ολοι οι μαθητές μας (των Γνωστικιστών) πρέπει να μάθουν να αποχωρίζονται απο το σώμα
9) Ολοι οι μαθητες μας θα πρέπει να μάθουν να ταξιδεύουν με το Αστρικό τους σώμα
10) Ολοι οι μαθητές μας πρέπει να αναπτύξουν τις μαγικές απόκρυφες δυνάμεις τους
11) Οι 4 παράγοντες που χρειαζονται να τηρηθούν απο ένα μάγο είναι οι ακόλουθες
12) Το να γνωρίζει πώς να υποφέρει, πώς να κρατά τη σιωπή του, πώς να είναι εγκρατής και πώς να πεθαίνει.
13) Αυτός που έχει αναπτύξει απόκρυφες δυνάμεις , έχει δύναμη επάνω στις Ακτίνες και τα ηφαίστεια που εκρήγνυνται.

Ναι είναι δυνατό καλέ μου φίλε Κώστα για όλους και σύμφωνα με τα γραπτά μυστών για κάποιους η πρώτη επιτυχία του να βγούνε μπορεί να πάρει μέρες, για κάποιους μήνες και για κάποιους χρόνια.
Ενας φίλος πρίν χρόνια μου εκμυστηρεύθηκε ότι έβγαινε χωρίς να ξέρει πολλά πολλά και την άραζε τριγύρω σε πλατείες,σκεπές κτλ. Το χόμπυ του όταν ανακάλυψε ότι πετούσε ήταν να πηγαίνει και να παίρνει μάτι όμορφες ημίγυμνες γυναίκες εν ενυπνίω εν οράματι.
Κάποιο όν τον πληροφόρησε ότι δεν ήταν σωστό αυτο που έκανε και άρχισε το κυνηγητό. Μου ειπε ότι έπαιξαν απίστευτο ξύλο στο Αστρικό και μου τα λεγε με σηκωμένη τρίχα. Η αστυνομία των εσωτερικών πεδίων ήτανε? κάποιο άλλο όν δεν ξέρω αλλά είδα αμύητο σε τέτοιες πρακτικές άτομο να βγαίνει συνειδητά. Ο φίλος αυτός είναι σήμερα με οικογένεια και παιδιά.

Ξέρω επίσης κάποιον άλλο γνωστό ο οποίος δεν έχει καμιά σχέση με εσωτερισμό και τυχαία σε κάποια συζήτηση μαζί με κάποιον τρίτο φίλο, μας απεκάλυψε ότι έβγαινε καθημερινά χωρίς προσπάθεια και χωρίς να ξέρει τι του γίνεται, έβλεπε όντα, νεκρούς, άλλα αστρικά σώματα κτλ κτλ Δεν ήξερε καν ούτε τη λέξη αστρικό.
Ημουν μαζί με τον τρίτο φίλο ο οποίος ήταν επίσης αναζητητής με τον οποίο είχαμε δαπανήσει ώρες στα θεωρητικά διαβάζοντας ανηλεώς και μας βγήκε ο καφές απ τη μύτη όταν ακούσαμε άνθρωπο που βίωσε τη θεωρία στην πράξη σε μεγάλο βαθμό ενώ εμείς παλεύαμε καθημερινά να βγούμε ή εάν βγει ένας απο τους δύο μας να κατορθώσει να τραβήξει και τον άλλο. Απίστευτο!!!
Καταλαβα ότι η ψυχή του αμύητου εν τούτη τη ζωή φίλου που έκανε κάθε βράδυ αστρικά ταξίδια αλλά είχε σταματήσει τα τελευταία χρόνια λόγω φόβου , απλά είχε δουλέψει τρελά σε άλλες προηγούμενες ζωές. Κοιμόμαστε όλοι όρθιοι φίλοι μου, το πρώτο βήμα της συνειδητότητας ειναι να παραδεχτούμε ότι όλοι είμαστε με κοιμισμένη συνείδηση.
Είχε δίκιο η φίλη Amalia που το γραψε.
Οταν αυξηθεί η συνειδητότητα τότε θα αυξηθεί και η ικανότητα χαλάρωσης αλλά και η διαυγεια στα όνειρα ώστε να επιτευχθει το Αστρικό ταξίδι.
Η όλη δουλειά ξεκινά απο τα όνειρα. πρέπει κανείς να θυμάται τα όνειρα του.
Για να γίνει αυτό προσπαθήστε το πρωί να μην κουνήσετε ούτε ένα δάκτυλο καθώς ξυπνάτε.
Κλείστε τα μάτια σας και θα ρθουν όλα τα όνειρα μονομιάς στο μυαλό σας.Τ
α όνειρα είναι και αυτά Αστρικό ταξίδι , ίσως χαμηλότερης ποιότητας αλλά υπαρκτά.
Είναι μία άλλη διάσταση και όχι αποκυήματα του νού. Οποιος θέλει άς το ψάξει και μόνος του.
Εχω γράψει και αρκετά για αυτό στα Forums Μεταφυσικής του www.datingclub.gr προτρέποντας πολλους φίλους να μάθουν να "βγαίνουν" γιατι εκεί είναι η οδός πρός την εξατομικευμένη αλήθεια του κάθε ένα μας που οδηγεί στη Φώτιση.
Θα το αναλύσω και στην πορεία γιατί το πιστεύω μέσω γεγονότων που βίωσα και όχι σαν απαύγασμα γνώσεων απο βιβλία.

Για να μην μακρηγορώ ναι, δηλώνω ότι τα συστήματα των Γνωστικιστων και οι μέθοδοι τους δουλεύουν.
Το λέω ως ανεξάρτητος πειραματιζόμενος έχοντας την πολυτέλεια να επιλέξω μέσα απο μεγάλη γκάμα μεθόδων καθώς δεν εχω τους περιοριστικούς όρους που θα είχε βάλει π.χ ένα τάγμα με συγκεκριμένα συστήματα, καθώς δεν ανήκω σε κάποιο τέτοιο.
Επίσης δεν περιορίζομαι απο όρκους σιωπής εκτός στην περίπτωση που μου επιβάλλει η συνείδηση μου να μην μιλήσω για πράγματα,γνώσεις ή πρακτικές τα οποία θα μπορούσαν να βλάψουν εμένα ή άλλους.
Καλό θα ήταν άν κάποιοι εδώ μέσα γνωρίζουν κάτι να το μοιραστούν με όλους για να βοηθηθούμε όλοι κατα το δοκούν.
Οσο πιό πολλοί άνθρωποι δούμε μέσα μας και έξω απο μας τόσο καλύτερα θα ναι για όλο τον κόσμο.

may the light be our guide


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 15:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri
ΚΕΦΑΛΑΙΟ VI. ΕΞΑΫΛΩΜΕΝΕΣ ΨΥΧΈΣ

Πολύ φυσικά ερευνάτε: "Αλλά πού είναι οι εξαϋλωμένες ψυχές, οι ίδιες; Ανέμεινα να τις δω μόλις διασχίσαμε τα σύνορα του αστρικού". Ναι Αυτή είναι η γενική προσδοκία neophyte στον αποκρυφισμό, όταν παίρνει την πρώτη αναλαμπή του στις αστρικές σκηνές. Αλλά, εκτός αν συμβαίνει να σκοντάψει αμέσως επάνω σε ορισμένα υπό-τοπία, είναι ικανός να απογοητευθεί. Αλλά, ο καλύτερος τρόπος είναι να μάθετε την ιστορία με την όψη των διάφορων υπό- τοπίων, ακούγοντας συγχρόνως την εξήγηση αυτή μου που βεβαιώνετε. Θα παρατηρήσετε ότι οι δονήσεις μας αλλάζουν τώρα, και αυξάνονται εντονότερες. Εισάγουμε τώρα επάνω σε ένα πολύ θαυμάσιο υπό- τοπίο, ή μάλλον, επάνω σε μια από τις υποδιαιρέσεις ενός τέτοιου τοπίου.
Αυτή η περιοχή είναι ένα που η είσοδος στο οποίο φρουρείται αυστηρά από το νόμο του αστρικού, και το προσέχουν πέρα από ορισμένες πολύ υψηλές πνευματικές επιρροές. Είναι μια ιερή θέση. Κανένας δεν αναγνωρίζεται εδώ ως επισκέπτης, εκτός αν είναι υψηλής πνευματικότητας και καθαρής καρδιάς. Ακόμη και ένα εκπαιδευμένο occultist, εκτός αν κατέχει αυτά τα προσόντα, το βρίσκει αδύνατο να εισάγει αυτές τις δονήσεις. Αυτή η περιοχή είναι η στηριγμένος θέση των εξαϋλωμένων ψυχών για μερικό χρόνο αφότου έχει αφήσει το φυσικό σώμα. Σε αυτό κατοικούν ειρηνικά slumber, έως ότου εκτελεί η φύση ορισμένη εργασία σε αυτά για το νέο τοπίο ζωής τους.
Αυτό το στάδιο έχει συγκριθεί με το κουκούλι-στάδιο, μεταξύ του σταδίου της κάμπιας και αυτού της πεταλούδας, στο οποίο ένας πλήρης μετασχηματισμός επηρεάζεται, και τα φτερά της νέας ζωής αναπτύσσονται για να πάρουν τη θέση της παλαιάς σερνάμενος μορφής.
Είμαστε τώρα σε αυτό το ιδιαίτερο υπό- τοπίο. Εισάγεστε επάνω σε ένα σχέδιο του, με όλο το σεβασμό και την αγάπη όλης της ανθρωπότητας. Σε όλες τις πλευρές, που τεντώνουν μακριά όσο το μάτι μπορεί να δει, αντιλαμβάνεστε τις μορφές των εξαϋλωμένων ψυχών, κάθε αστρική μορφή που στηρίζεται στον dreamless ύπνο. Και, όμως, ακόμα κι αν δεν ήσαστε έτσι ενημερωμένοι, θα αναγνωρίζατε ότι αυτές οι μορφές δεν είναι νεκρές, αλλά κοιμούνται μόνο. Δεν υπάρχει καμία στην ατμόσφαιρα του θανάτου ή corpses για αυτήν την περιοχή. Τίποτα που πιέζει, εσείς δεν παρατηρείτε _ τίποτα αλλά δημιουργεί αίσθηση άπειρης ηρεμία και ειρήνης. Αναμφίβολα αισθάνομαι την παρουσία ορισμένης μεγάλης πνευματικής οντότητας - αν και εσύ την βλέπεις αυτή όχι, επειδή η δόνηση είναι πάρα πολύ υψηλή για να δει ακόμα και από αστρικό όραμα - αυτή είναι η μεγάλη πνευματική φύλακας είναι μια σφαίρα, που προστατεύει την ψυχή σε ανάπαυση εν τω παρόντι η μεγάλη παρατηρητής η ψυχή του ύπνου.
Εάν θα παρατηρήσετε καλύτερα θα προσέξετε ότι εδώ και εκεί υπάρχει μια μετακίνηση που δείχνει το ξύπνημα σε μερικές από αυτές τις στηριγμένες μορφές. Μια στιγμή αργότερα η μορφή εξαφανίζεται από τη σκηνή - λειώνει φαινομενικά στην ανυπαρξία. Αλλά είναι ακόμα υπάρχων - οι δονήσεις της απλά έχουν αλλάξει, και έχει κινήσει προς ένα άλλο υπό-τοπίο, ή τμήμα αυτού, χωρίς την ύπαρξη ενήμερη για τις σκηνές αυτής της θέσης. Έχει αρχίσει την πραγματική ζωή της μετά θάνατο.
Κινήστε επάνω, αφήνοντας αυτήν την σκηνή πίσω από μας, ενώ θα εξηγώ σε σας μερικά από τα φαινόμενα αυτής της περιόδου ύπαρξης της εξαϋλωμένης ψυχής.
Σταματήστε εδώ, στο ήρεμο υπό- τοπίο, έως ότου γίνεται το θέμα σαφές σε σας. Είναι μια κοινή διδασκαλία πολλών θρησκειών που η εξαϋλωμένη ψυχή εισάγετε αμέσως επάνω στον ουρανό ή στην κόλασή της. Η ρωμαϊκή καθολική εκκλησία, και μερικοί κλάδοι του βουδισμού, εντούτοις, διδάσκουν μια ενδιάμεση κατάσταση αποκαλούμενου το καθαρτήριο ή παρόμοιου ονόματος. Μερικές μετονομασίες της χριστιανικής εκκλησίας πιστεύουν ότι όλες οι ψυχές κοιμούνται στην έλλειψη συναίσθησης, μέχρι την κλήση της μεγάλης σάλπιγγας της ημέρας κρίσης, όταν ξυπνούν όλες από το μακρύ ύπνο τους και κρίνονται και στέλνονται στη θέση της ανταμοιβής ή της τιμωρία.
Βλέπετε στον αστρικό μερικά πράγματα σας εμφανίζουν ότι όλες αυτές οι όψεις έχουν μια βάση στην πραγματικότητα, και όμως πόσο ατελής είναι οι συλλήψεις των θεολογιών! Όλα τα occultists ξέρουν, εντούτοις, ότι σχεδόν όλοι οι αρχικοί θρησκευτικοί δάσκαλοι είχαν μια πολύ πλήρη γνώση των πραγματικών γεγονότων του αστρικού και έδωσαν μόνο στους οπαδούς τους τέτοια αλήθεια όπως σκέφτηκαν θα μπορούσε να αφομοιωθεί στο χρόνο. Όλες οι θεολογικές διδασκαλίες σχετικά με τη ζωή μετά από το θάνατο - ουρανοί και κολάσεις - περιέχουν κάποια αλήθεια, αλλά καμία δεν περιέχει όλη την αλήθεια. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, το μυαλό των νεροχυτών προσώπων θανάτου slumber του αποκαλούμενου θανάτου, ξυπνά μόνο μετά από μια περίοδο αναπαυτικού, μετασχηματίζοντας slumber επάνω στον αστρικό, στην περιοχή που έχουμε δει ακριβώς. Σε μερικές περιπτώσεις, εντούτοις, υπάρχει ένα συνοπτικό ξύπνημα, όπως ένα ειμί-ξύπνημα από ένα όνειρο, αμέσως μετά από την αναχώρηση από το φυσικό σώμα, οπότε σ'αυτή την περίπτωση το αστρικό σώμα μπορεί να εμφανιστεί, ορατά, σε έναν φίλο, συνδυαζόμενο ή αγαπημένο - ή ακόμα και στις σκηνές στις οποίες το πρόσωπο ξόδεψε συνήθως πολύ το χρόνου του, όπως, παραδείγματος χάριν, το γραφείο, το κατάστημα, η μελέτη του, κ.λ.π.... Αυτό λογαριάζει για τις περιστασιακές περιπτώσεις του εξαϋλωμένου προσώπου που εμφανίζεται έτσι, των οποίων υπάρχουν πολλές καλά επικυρωμένες περιπτώσεις. Αλλά ακόμη και σε τέτοιο γεγονός, η εξαϋλωμένη ψυχή γίνεται σύντομα νυσταγμένη, και βυθίζετε στον προκαταρκτικό ύπνο του αστρικού.
Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στο χρόνο στον οποίο η εξαϋλωμένη ψυχή κοιμάται σε αυτή την κατάσταση. Παράξενες και παράδοξες όπως μπορεί να εμφανιστεί, οι υψηλότερες και χαμηλότερες ψυχές στην κλίμακα της ανάπτυξης, ξυπνούν πρώτα. Η μέση ψυχή κοιμάται πολύ περισσότερο από καθεμία. Θα εξηγήσω το λόγο σε λίγο.
Το ιδιαίτερα πνευματικό πρόσωπο, έχει την ανάγκη να εγκατασταθεί στα υψηλότερα τοπία, μπορεί να κοιμηθεί εδώ μόνο έναν πολύ λίγο χρόνο, και έπειτα τα περάσματα προς μερικά από τα υψηλότερα αστρικά τοπία ή, σε περιπτώσεις υψηλής ανάπτυξης, μπορεί να παραλείψει αυτά τα υψηλότερα αστρικά τοπία, και να περάσει επάνω αμέσως στο τοπίο ή τοπία από τον αστρικό - σε αυτά που τα occultists ξέρουν ως "ουρανοί," που, τεχνικά, είναι περιοχές του διανοητικού τοπίου, και αυτά ακόμα υψηλότερα. Η μέση ψυχή, εντούτοις, κοιμάται έναν πολύ μακρύτερο χρόνο, πολλά έτη, ίσως, και έπειτα ξυπνά επάνω σε ένα υψηλότερο αστρικό τοπίο που ταιριάζει στις απαιτήσεις της. Η χαμηλή, υλική ψυχή, καταρχήν, ξυπνά πολύ γρήγορα, και περνά αμέσως στο χαμηλό τοπίο για το οποίο έχει μια συγγένεια. Αλλά, σημειώστε αυτήν την διαφορά: η ιδιαίτερα αναπτυγμένη ψυχή ξυπνά γρήγορα, για το λόγο ότι έχει λιγότερες που πέφτουν μακριά και που μετασχηματίζονται στις υψηλότερες ιδιότητες - η εργασία ήδη μερικώς εκτελείται.
Η μέση ψυχή, αφ' ετέρου, απαιτεί έναν πολύ μεγαλύτερο μετασχηματισμό για τις σκηνές υψηλότερων δραστηριοτήτων της, και παραμένει έτσι πολύ μακρύτερη στο μετασχηματίζοντας ύπνο και, στο τέλος (σημειώστε το παράδοξο, και την εξήγησή του), η χαμηλή, υλική ψυχή ξυπνά γρήγορα, όχι επειδή έχει μετασχηματιστεί εύκολα για τις υψηλότερες σκηνές, αλλά, αντίθετα, επειδή δεν προορίζεται για αυτές τις υψηλότερες σκηνές - δεν φθάνει ποτέ σε αυτές, αλλά κατεβαίνει σε ένα χαμηλό τοπίο του αστρικού, όπου ζει έξω στις χαμηλές κλίσεις και τα ιδανικά τους, μέχρι το sicken τουλάχιστον σε έναν βαθμό, και είναι έπειτα έτοιμη για τον περαιτέρω μετασχηματισμό.

Όλες οι ψυχές, εντούτοις, υψηλές ή χαμηλές, κινούνται τελικά από τον αστρικό και εισάγουν στη θέση, ή μάλλον το κράτος, του διανοητικού τοπίου, ή των περιοχών των "ουρανών," αφήνοντας τα αστρικά κοχύλια τους πίσω. Μερικοί από τον υψηλότερο, όπως έχω πει, επικολλούν σε αυτά τα τοπία χωρίς οποιαδήποτε επεμβαίνοντας παραμονή υψηλότερη στον αστρικό, αλλά η πλειοψηφία έχει το μερίδιο αστρικής ζωής τους, υψηλότερος και χαμηλότερος. Στα τοπία "ουρανού", οι πνευματικές ψυχές ξοδεύουν τις μεγάλες περιόδους χρόνου απολαμβάνοντας την καλά-κερδισμένη ευδαιμονία. Οι ψυχές χαμηλότερες στην ανάπτυξη ξοδεύουν το λιγότερο χρόνο εκεί. Οι χαμηλές, υλικές ψυχές, δοκιμάζουν μόλις και μετά βίας την εμπειρία εκείνων των υψηλών περιοχών. Θα μιλήσω περαιτέρω σχετικά με αυτό, καθώς προχωράμε. Κατά γενικό κανόνα, θα υπενθύμιζα σε σας, όσο υψηλότερη η πρόοδος μιας ψυχής, τόσο μεγαλύτερος ο χρόνος μεταξύ των ενσαρκώσεών του και αντίστροφα. Υπάρχουν ειδικές περιπτώσεις, εντούτοις, όπως η κλήση στο καθήκον εκ μέρους μιας υψηλής ψυχής, ή μια ισχυρή έλξη σε άλλη ή άλλες, μετενσάρκωση προσέγγισης, η οποία μπορεί να φέρει πίσω υψηλή ψυχή σε έναν κοντύτερο χρόνο που αξίζει πραγματικά - αυτό είναι απλά εγκατάλειψη εντούτοις, εκ μέρους της υψηλής ψυχής, και δεν είναι μια παραβίαση του γενικού κανόνα όπως δηλώνεται μια στιγμή πριν. Τώρα αλλάξτε τις δονήσεις μας, και επισκεφτείτε μερικές από τις σκηνές της αστρικής ζωής, στην οποία οι ξυπνημένες ψυχές ζουν, κινούν, και έχουν την ύπαρξή τους. Μερικές πραγματικές απεικονίσεις της ζωής σε αυτά τα τοπία θα σας διδάξουν περισσότερο σχετικά με αυτό το μεγάλο θέμα, από εντάσεις του ήχου των βιβλίων, ή έτη λεκτικής διδασκαλίας. Αρχίστε σε μερικά από τα χαμηλότερα υπό- τοπία και τα τμήματά τους - η θέα δεν είναι ευχάριστη, αλλά θα κερδίσετε ένα πολύτιμο μάθημα.


d.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 15:48:06  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Uri, απλά ήθελα να πω ότι διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον τα γραπτά σου.

Ευχαριστώ

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 09:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri
ΚΕΦΑΛΑΙΟ VII. ΣΚΗΝΈΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ.


Δονούμαστε τώρα σε μια πολύ χαμηλή υποδιαίρεση του χαμηλότερου υπό-τοπίου του αστρικού. Είστε συνειδητοί ενός πολύ δυσάρεστου συναισθήματος, και μιας σχεδόν φυσικής απέχθειας στην ατμόσφαιρα γύρω από σας. Μερικές πολύ ευαίσθητες φύσεις δοκιμάζουν ένα συναίσθημα να περιβληθούν από μια πυκνή, κολλώδη, αποκρουστική, ομιχλώδη ατμόσφαιρα, μέσω της οποίας αντλεί δύναμη ο τρόπος τους, όταν επισκέπτονται αυτές τις περιοχές. Είναι συγγενές στα συναισθήματα που βιώνονται από ένα αλτρουιστικό πνευματικό πρόσωπο στο γήινο τοπίο, εάν συμβαίνει να εισάγει μια θέση που κατοικείται από τα πρόσωπα μιας άσεμνης, χυδαίας, διαφθαρμένης φύσης και το χαρακτήρα - αυτό ενίσχυσε πολλούς βαθμούς λόγω των αστρικών νόμων. Δεν είναι καμία κατάπληξη που ένας από τους παλαιούς αιγυπτιακούς συγγραφείς, η των οποίων η εργασία επιζεί στη χαραγμένη πέτρα, είπε, μερικά τέσσερις χιλιάδες έτη πριν: "Ποιος τρόπος της αποκρουστικής περιοχής είναι αυτό στον οποίο έχω έρθει foolishly?’’
Είναι χωρίς το ύδωρ χωρίς τον αέρα είναι βαθύ έχει το σκοτάδι της πιο μαύρης νύχτας, όταν ο ουρανός είναι συννεφιασμένος με τα πυκνά σύννεφα, και καμία ακτίνα του φωτός δεν διαπερνά την κουρτίνα τους. Οι ψυχές περιπλανιούνται απελπισμένα και αδύναμα εν τω παρόντι εδώ δεν υπάρχει καμία ειρήνη, καμία ηρεμία, κανένα υπόλοιπο, κανένας δεν είναι ήρεμος στην καρδιά και στο μυαλό. Είναι μια αποστροφή και μια θλίψη. Η θλίψη είναι η ψυχή εν τω παρόντι. Κοιτάζοντας γύρω σας, στο αμυδρό, τρομακτικό φως αυτής της περιοχής, αντιλαμβάνεστε τις αμέτρητες ανθρώπινες μορφές, της πιο αποκρουστικής εμφάνισης. Μερικοί από αυτούς είναι έτσι χαμηλοί στην κλίμακα ώστε να φανούν σχεδόν κτήνη στον άνθρωπο.
Υπάρχουν ακόμα χαμηλότερες μορφές στις υποδιαιρέσεις ακριβώς κάτω από αυτήν, αλλά θα σας διαθέσω τη θέα. Αυτά τα πλάσματα είναι εξαϋλωμένες ψυχές, στο αστρικό σώμα, που ζει στο χαμηλό τοπίο στο οποίο κατέβηκαν κατά το ξύπνημα από τον πολύ συνοπτικό αστρικό ύπνο τους. Εάν θα κοιτάξετε αδιάκριτα μέσω της τυλίγοντας ομίχλης, θα γίνετε συνειδητοί της παρουσίας του υλικού κόσμου ως κάποιο υπόβαθρο. Σε σας εμφανίζεται αποσυνδεμένος, και αφαιρούμενος στο διάστημα, αλλά σε αυτά τα πλάσματα - αυτές οι χαμηλές ψυχές - τα δύο τοπία φαίνονται να συνδυάζονται. Σε αυτούς, εμφανίζονται πραγματικά στις σκηνές και μεταξύ των προσώπων των χαμηλότερων φάσεων της γήινης ζωής. Ακόμη και διαπιστώνετε ότι μπορείτε να δείτε μόνο τις πολύ χαμηλές γήινες-σκηνές στο υπόβαθρο - οι υψηλότερες σκηνές θα εμφανιστούν λεκιασμένες έξω με τις μεγάλες κηλίδες, όπως μια λογοκριμένη σελίδα εφημερίδων στους πολεμικούς χρόνους. Σε αυτές τις φτωχές ψυχές δεν υπάρχει κανένας γήινος κόσμος εκτός από αυτές τις σκηνές που χορηγούν με τις παλαιές επιθυμίες τους. Αλλά ενώ προφανώς ζωντανές ανάμεσα σε αυτές τις παλαιές εξοικειωμένες και ομοειδείς χαμηλές γη-σκηνές, αυτές οι ψυχές υποφέρουν πραγματικά τη μοίρα Tantalus. Γιατί ενώ βλέπουν απλά αυτές τις σκηνές, και όλα αυτά συνεχίζονται σε αυτούς, μπορούν ειδάλλως να συμμετέχουν στα revels και debaucheries που αντιλαμβάνονται απλά - μπορούν ΝΑ ΔΟΥΝ μόνο - όπως για το υπόλοιπο συμμετέχουν μόνο λίγο.
Αυτό δίνει τη θέση μια πραγματική κόλαση για αυτούς, γιατί είναι συνεχώς βασανισμένες από τις θέες των σκηνών στις οποίες μπορούν να συμμετέχουν. Μπορούν να ασκήσουν απλά "τη σφοδρή επιθυμία του ματιού," που είναι αγκάθι στη σάρκα τους. Σε όλες τις πλευρές, στην γήινη-ζωή, βλέπουν το είδος τους (στη σάρκα), κατανάλωση, παιχνίδι, δεσμεύοντας σε όλες τις μορφές debauchery και της βιαιότητας - και ενώ συγκεντρώνονται ανυπόμονα γύρω, δεν μπορούν να καταστήσουν την παρουσία τους αισθητή (κάτω από τις συνηθισμένες περιστάσεις) ούτε μπορούν να συμμετέχουν στις σκηνές που βεβαιώνουν. Η έλλειψη του φυσικού σώματος είναι πράγματι μια κόλαση για αυτούς, κάτω από τέτοιες περιστάσεις.
Την αστρική ατμόσφαιρα των χαμηλών δωματίων λιμνών, των αιθουσών παιχνιδιού, των διαδρομών φυλών, "ελεύθερος-και," πορνεία, των "κιτρινωπών" περιοχών - και πιο μοντέρνα αντίστοιχά τους - γεμίζουν με αυτές τις χαμηλές αστρικές μορφές των ψυχών στα αστρικά σύνορα περιστασιακά, είναι σε θέση να επηρεάσουν τον μερικό γήινο σύντροφο, ο οποίος είναι έτσι διαποτισμένος με το ποτό, ή υπερνικημένος από τα φάρμακα, ότι είναι φυσικά ανοικτός σε τέτοιες επιρροές. Όταν τον επηρεάζουν έτσι, προσπαθούν να τον οδηγήσουν στην περαιτέρω υποβάθμιση και debauchery. Με αυτές τις ενέργειες, λαμβάνουν μια ανακλαστική ικανοποίηση, όπως ήταν. Αλλά δεν θα μείνω επάνω σε αυτό το θέμα – είναι σιχαμερό.
Σε μερικές περιπτώσεις, η παραμονή σε αυτό το χαμηλό αστρικό υπό- τοπίο ιδρύει μια τέτοια ισχυρή επιθυμία για την αναγέννηση στη σάρκα, μεταξύ των παρόμοιων σκηνών, τις οποίες η φτωχή ψυχή πατά ανυπόμονα προς τα εμπρός προς τη μετενσάρκωση σε ένα παρόμοιο χαμηλό τοπίο. Σε άλλες περιπτώσεις, είμαι ευτυχής να πω, στην εμπειρία sickens έτσι και στις αποστροφές η φτωχή ψυχή ότι δοκιμάζει ένα revulsion και μια αποστροφή για τέτοια πράγματα, οπότε σ'αυτή την περίπτωση το ρεύμα των επιθυμιών το φέρνει φυσικά στην αντίθετη κατεύθυνση και δίνεται η ευκαιρία να αυξηθούν στην κλίμακα του αστρικού, όπου οι καλύτερες τάσεις της ενθαρρύνονται, και αποτελέσματα μιας καλύτερα αναγέννησης τελικά.
Στο τέλος, εντούτοις, σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις "ζω-έξω" οδηγεί "να επιβιώσει," και ακόμα και τις χαμηλότερες ανόδους εγκαίρως. Μερικές λίγες ψυχές, εντούτοις, βυθίζουν έτσι χαμηλά ώστε να είναι ανίκανες, και συναντούν την τελική μοίρα (όχι της καταδίκης) της εκμηδένισης. Ακόμα και σε αυτές τις κολάσεις του αστρικού, εντούτοις, οι υποβιβασμένες ψυχές "τιμωρούνται όχι για τις αμαρτίες τους, αλλά από τις". Αλλά αυτή η ιδιαίτερη σκηνή δεν είναι η μόνη σε αυτό το υπό- τοπίο του αστρικού - έχει πολλά αντίστοιχα. Μπορώ να πάρω το χρόνο να τους εμφανίσω όλους σε σας, ή να τους περιγράψω λεπτομερώς. Μπορώ να επεξηγήσω την ιδέα, εντούτοις, με τη δήλωση που κοντά στη σκηνή έχετε βεβαιώσει ακριβώς, στον οποίο οι δράστες είναι εκείνες οι φιλάργυρες, ψυχές χρήμα-αγάπης, οι οποίες έχουν πωλήσει όλη την καλύτερη φύση τους για να βρωμίζουν το pottage του κοσμικού κέρδους. Η τιμωρία, από την αμαρτία, είναι παρόμοια με αυτήν των χαμηλών ψυχών στην προηγούμενη σκηνή. Βασανίζονται από τη θέα το αποτέλεσμα είναι σχεδόν παρόμοιο με αυτό που αναφέρεται στην τελευταία περίπτωση - μερική επιθυμία ευρημάτων αυξανόμενη, και άλλοι βρίσκουν την αποστροφή και τη ναυτία και επιδιώκουν έτσι τον τρόπο στα υψηλότερα πράγματα. Υπάρχουν εκατοντάδες των παρόμοιων περιοχών χαμηλότερες στον αστρικό, μερικές από τις οποίες είναι πολύ υψηλότερες, εντούτοις, από εκείνους που έχουμε θεωρήσει μόλις. Όλοι τους εξυπηρετούν ως καθαρτήριο, ή θέση καίω-έξω των επιθυμιών ενός χαμηλού είδους - όχι το κάψιμο των υλικών φλογών, αλλά από την πυρκαγιά η ίδια της επιθυμίας, όπως έχουμε δει. Αυτή η ιδέα να κάψει μακριά, ή του εξαγνισμού, των χαμηλών επιθυμιών, βρίσκεται για να διαπερνά σχεδόν όλες τις θρησκείες, και έχει τη βάση της στα γεγονότα του αστρικού. Μεταβαλλόμενοι τις δονήσεις μας, και επικολλώντας στα υψηλότερα υπό- τοπία, περνάμε γρήγορα από σκηνή σε σκηνή.
Εμφανίζεστε έκπληκτοι για να παρατηρήσετε ότι πολλές από αυτές τις σκηνές φαίνονται να τίθενται στο τοπίο, όπως ένα μεγάλο θέατρο. . Παρατηρείτε με την κατάπληξη την τεχνητή φύση αυτού του αστρικού τοπίου, και αναρωτιέστε στο γεγονός ότι οι άνθρωποι σε αυτές τις σκηνές φαίνονται να θεωρούν αυτό το τοπίο όπως φυσικό και πραγματικό. Όλοι φαίνονται πολύ σκιεροί και ατελής σε σας, αλλά εσείς πολύ πραγματικοί σε αυτούς. Το μυστικό είναι ότι το τοπίο είναι η δημιουργία των μυαλών εκείνοι που συμμετέχουν στις σκηνές, και εκείνοι που τους έχουν προηγηθεί σε αυτό το τοπίο. Είναι ένας αντικατοπτρισμός, σα να λέμε - αλλά πολύ πραγματικός σε εκείνους που συμμετέχουν στις σκηνές. Δεν είναι ο σκοπός αυτού του μικρού βιβλίου για να περιγράψει τη χημεία του αστρικού με τη βοήθεια του οποίου είναι πιθανό για το μυαλό να ενισχυθεί το τοπίο, κ.λπ., από την αστρική ουσία. Στο προηγμένο occultist, που έχει μελετήσει βαθιά την απόκρυφη χημεία, το θέμα είναι τόσο απλό όπως είναι ο σχηματισμός του πάγου από το ύδωρ, το οποίο ήταν στη συνέχεια μία φορά ατμός - και ταυτόχρονα θαυμάσιο.
Ο ταξιδιώτης στον αστρικό πάντα θα ενισχύσει και θα αναρωτιέται για εκείνο το τοπίο του οποίου όλα ενισχύεται κατ' αυτό τον τρόπο, αν και μπορεί να μην είναι σε θέση να εξηγήσει τη χημεία του σχηματισμού του. Κατ' αυτό τον τρόπο, στα διάφορα υψηλότερα τοπία του αστρικού, συμπεριλαμβανομένων μερικών από τα συγκριτικά χαμηλότερα τοπία, βρίσκουμε το όμορφο έδαφος βουνών και κοιλάδων, ποταμών και λιμνών, πόλεων, χωριών και χωρών - στην πραγματικότητα, όλες οι μορφές του τοπίου που είναι γνωστές στη γήινη ζωή.
Βλέπουμε επίσης τα κτήρια όλων των ειδών, και όλες τις ποικιλίες των οικιακών εργαλείων, των μέσων, των επίπλων, κ.λπ. Όλοι χτίζονται από την αστρική ουσία με τη βοήθεια των επινοητικών μυαλών των κατοίκων σε εκείνα τα τοπία. Στον επισκέπτη φαίνονται οι πιο πλασματικοί - ένας μπορεί πραγματικά να δει μέσω τους, και σε όλες τις πλευρές τους συγχρόνως, όπως στην περίπτωση ενός διαφανούς κρυστάλλου. Αλλά στους κατοίκους στον αστρικό είναι τόσο στερεοί και πραγματικοί όπως είναι τα υλικά αντίστοιχά τους - και καμία αμφιβολία σχετικά με τον λόγο στερεότητας τους δεν εισάγει πάντα το μυαλό του αστρικού κατοίκου. Και ποιος είναι ο σκοπός όλου αυτού του θεατρικού θεωρήστε ρωτάτε καλά. Θα δείτε σε μια στιγμή, όταν σας δώσω το πλήκτρο που ξεκλειδώνει τις μυστικές πόρτες της αστρικής ζωής και της έννοιάς του.


d.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 20:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE
επιτελους βρισκω απαντησεις!!!ειναι η πρωτη που γραφω σ'αυτο το forum αλλα το εχω διαβασει ολο. εγραφα στο συνειδητο ονειρο αλλα μετακομιζω εδω λογω των οσων διαβασα απο αυτα που παραθετει ο uri πιο πολυ.πραγματοποιω ΑΠ εδω και καιρο και εχω "μπει" σε δυσκολα μονοπατια κι αυτο μαλλον επειδη δεν ειχα "οδηγο". παρ'ολα αυτα εχω φτασει εκει που εχω φτασει στηριζομενος στο διαλογισμο. θα προτεινα σε οσους επιχειρουν ΑΠ να το κανουν με οδηγο. ειναι τρομερα αυτα που μπορει να δει καποιος και διακυβευεται η ψυχικη του υγεια. επισης αυτος ειναι ο λογος φιλε Κωστα για τον οποιο σου ειπα στο συν. ονειρο οτι πρεπει να διακατεχομαστε και απο μυστικισμο προκειμενου να μην "ξεφυγει" καποιος.δεν λογοκρινω απλα ο οποιοσδηποτε σοφα σκεπτομενος και γνωστης του θεματος ξερει οτι καποια πραγματα αρκει να τα γνωριζει μονο αυτος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 20:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE
και κατι αλλο. ο νους ειναι ικανος για το χειροτερο και το καλυτερο δηλ. για κατι υποκειμενικο. ο,τι μπορειτε να συνειδητοποιησετε ΠΛΗΡΩΣ ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ. εχει σκεφτει κανεις την επιδραση πραγματων/εννοιων/φαινομενων πανω του χωρις να εχει την συνειδηση αυτων?οχι βεβαια, "λογικα"...κι ομως!!!!??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 13:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_
to parakato minima to eixa grapsei kai sto palio "domatio" alla den mou apantise kaneis...
apo tote ana kai den to exo sinexisei (sinidita), arketes fores otan koimamai kai "xoris na to thelo" beno sto stadio tou bouitou, alla den kano tpt....


geia sas paidia

prosopika exo asxolithei me astriki proboli kai exo kai kapies apories.

prota ap'olla na sas po ti exo "kanei"

i proti fora pou to ekana den eixa idea ti itan i astriki proboli. imoun sto krebati mou kai prospathousa na xalaroso to soma mou para poli, prospathousa (apo monos mou) na bo se mia fasi etsi oste na do pos einai otan pethenei kapios (auto skeutomoun a kai prospathousa na kano) xafnika xipnisa kai paratirisa oti to domatio mou itan diaforetiko. eixe allaxei to krebati mou kai kapia alla pragmata mesa se auto. tromaxa kai xipnisa stin pragmatikotita, afou oso alithino kai na mou fanike to proto xipnima, meta katalaba oti itan mesa ston "ypno" mou.
meta apo 3-4 xronia apo to sigekrimano simban, ematha apo enan filo gia tin astriki proboli. opote kathisa mia mera kai epsaxa na bro tropous gia to pos na "xipniseis" to astriko sou soma. to idio bradi, afou eixa brei kai diabasei kapious tropous mou sinebei to exis:
eixa kathisei sto krebati kai eixa kalarosei, den skeutomoun tipota, kai prospatousa na do kapies eikones, oi opoies tha erxontan apo mones tous. xafnika meta apo poliiiiiiiiii ora, arxisan na pernane apo to mialo mou kapies eikones (pragmatika asxetes) kai prospathousa na tis "vlepo" alla xoris na sigentronomai kai na tis skeutomai (berdemeno e?) to mono pou thimamai meta itan oti arxisa na aisthanomai apo ta xeria mou ena pragma san donisi kai eftasa se simeio na to akouo poli entona(autos o thoribos thimizei poli entona ton ixo pou akougete an kanetai kai ta dio xeria sas grathies ta sfigete poli kai sinxronos ta akoubisete me ligi dinami sta autia sas, etsi oste na ta "boulosete"), meta apo auto sikothika, alla to meros pali itan kapos allagmeno. thimamai na skeutomai kanonika, alla kai na aisthanomai (??????) tote afou koitaxa giro mou, eniosa kati periergo san fobo kai skeutika oti o logos pou itan etsi ta pragmata sto domatio itan epeidi eixan bei kleftes, tote skeutika amesos ton mikro mou aderfo mipos eixe pathei kati, fobithika aitsanthika san na pigeno pros to meros pou itan alla xoris na perpatao... kai tote xipnisa stin pragmatikotita fobismenos.
meta apo auto exo kataferei giro stis 3-4 fores na bo sto stadio ton "doniseon" kai tou ixou pou akougete, kai otan "xipnao", tote xanontai ola.

TI STO KALO GINETAI?????

a! ostoso tote pou to ekana gia proti fora "sosta", otan xipnisa tin epomeni mera, mou eixe simbei kati poli paraxeno. aisthanomouna to soma mou na einai alou.... itan san na min eixe "kolisei" sosta to astriko soma sto kanoniko mou soma...... gia oli tin imera aisthanomouna........ koita na deis den mporo na to perigrapso....... an exei aistanthei kapios allos kati teteio isos na me boithouse :)

tespa to thema einai GIATI DEN MPORO NA TO XANAKANO??
GIATI OTAN PAO NA "SIKOTHO" XIPNAO????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 19:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε pinhead.
Οταν νιωθεις τις δονησεις που πρεπει να σου πω ειναι μεγαλο κατορθωμα (αλλοι στο εξωτερικο προσπαθουν επι χρονια) το βασικο ειναι να εισαι οσο πιο ηρεμος γινεται,σαν να μην δονειται το σωμα σου. Αν καταφερεις να εχεις απολυτα την συνκεντρωση σου μακρια απο τις δονησεις,πχ να φανταζεσαι οτι αιωρεισαι πανω απο το σωμα σου και το κοιτας απο μπροστα συντομα θα βρεθεις εκει.
Θελει εξασκηση για να μην "ξυπνας"

Ελπιζω να σε βοηθησα.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 03:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:

to parakato minima to eixa grapsei kai sto palio "domatio" alla den mou apantise kaneis...
apo tote ana kai den to exo sinexisei (sinidita), arketes fores otan koimamai kai "xoris na to thelo" beno sto stadio tou bouitou, alla den kano tpt....


Φίλε Pinhead, ξαναδιάβασε με προσοχή τις πληροφορίες που δόθηκαν σε πολλά κύρια σημεία απο τους φίλους αυτού του topic,ειδικά του φίλου uri, και θα αντλήσεις πολλά συμπεράσματα. Είσαι πολύ τυχερός όπως ανέφερε και ο φίλος Κώστας καθώς κατάφερες και βγήκες τελικά απ το σώμα σου. Οι ήχοι που θα ακούσεις βγαίνοντας ποικίλλουν, απο βουητά υπερηχητικά, χτύπους,μουγκανητά, καμπάνες έως και σύρσιμο αλυσίδων οπότε μη σε φοβίζουν καθώς συνοδεύονται απο την αλλαγή διάστασης κάπως όπως γίνεται και με το υπερηχητικό αεροπλάνο όταν σπάει το φράγμα του ήχου.
οσον αφορά το δωμάτιο σου που ήταν διαφορετικό αυτό μη σε φοβίζει καθώς έτσι είναι το πατρόν του Αστρικού πεδίου. Διάβασε λίγο και το θεωρητικό μέρος απο καλά βιβλία για να βρείς τις απαντήσεις που ζητάς.
Το δωμάτιο θα μπορούσε να έχει ακόμα και την αναπαράσταση επίπλων κάποιου παλαιού ενοικιαστή ή ιδιοκτήτη ακόμα και άν αυτο είχε συμβεί πρίν χρόνια. Επίσης οι σκέψεις σου και οι επιθυμίες σου αντανακλώνται εκεί, εγώ την π΄ρωτη φορά που βγήκα στο δωμάτιο μου είδα μία Sony Wega την οποία είχα επιθυμήσει και κόλλησα και έλεγα μπά, πότε την αγόρασα? Θαύμα? Ηταν απλά μία υποσυνείδητη επιθυμία που με έβαλε σε σκέψεις μέχρι να βρώ την απάντηση. Ηταν απλά μία σκεπτομορφή (thoughtform).
Πρέπει να μάθεις να είσαι flat σε αυτή τη διάσταση καθώς έντονα συναισθήματα χαράς,απογοήτευσης,φόβου κτλ σε "πετάνε έξω" απο τοΑστρικό πεδίο και το έντονο logout οφείλεται εκεί.
Διάβασε λίγο τη θεωρία και προχώρα χωρίς φόβο και πάθος γιατί έχεις πολλά να συναντήσεις και να ψάξεις εκεί, τόσα που μπορείς να αλλάξεις και τη βιοθεωρία σου σαν άνθρωπος για πολλά πράγματα.
οσο για την άσκηση που έκανες αισθανόμενος σαν πεθαμένος ασυνείδητα έκανες μία "κλασσική" άσκηση στον χώρο του εσωτερισμού όπου τέτοιες τεχνικές εξομοίωσης είναι γνωστές απο μάγους (π.χ Crowley -Book 4- Magick in theory and Practice) και βιβλία αποπομπής ψυχών (Tibetan and egyptian book of the Dead).
προσπάθησε με αμείωτο ενδιαφέρον να ξαναβγείς και θα δείς πολλά. Είναι σαν να συνειδητοποιείς ότι ζείς δύο ξεχωριστες ζωές, μία εδώ στο φυσικό επίπεδο και μία κάπου αλλού.
Το δύσκολο είναι να μην είσαι διχασμένη προσωπικότητα αλλά με την ίδια προσωπικότητα να περπατήσεις και στις δύο αυτές διαστάσεις. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία.

May the light be your guardian

Edited by - Yngwie on 17/11/2003 03:57:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 12:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri
ΚΕΦΑΛΑΙΟ VIII ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ.

Ότι έχω πει ακριβώς σχετικά με τη φύση του αστρικού τοπίου δεν πρέπει να ληφθεί όπως δείχνοντας ότι ο αστρικός, είναι μόνο φανταστικός ή πλασματικός σε οποιαδήποτε αίσθηση. Ούτε είναι η ουσία της οποίας το τοπίο είναι αποτελούμενο καθόλου λιγότερο πραγματικό από την ουσία της οποίας ο υλικός κόσμος είναι αποτελούμενος. Στο υλικό τοπίο, η ουσία φανερώνετε ως θέμα ενώ στο αστρικό τοπίο φανερώνετε σαν μια λεπτότερη μορφή "της ουσίας" ή του υλικού.
Πάλι, στο υλικό τοπίο, το υλικό, ή το θέμα, διαμορφώνεται από τις φυσικές δυνάμεις της φύσης, ή, ίσως, από το μυαλό του ατόμου χρησιμοποιώντας το αρχικό υλικό προκειμένου να χτιστούν οι "τεχνητές" δομές ή οι μορφές. Στον αστρικό, αφ' ετέρου το αστρικό υλικό δεν ρίχνεται στη μορφή από τις φυσικές δυνάμεις, αλλά διαμορφώνεται και διαμορφώνεται μόνο από τη σκεφτόμενη και επινοητική ισχύ των μυαλών εκείνων που κατοικούν σε εκείνο το τοπίο. Αλλά αυτές οι μορφές και δομές του αστρικού υλικού δεν πρόκειται να θεωρηθούν ως υπάρχουσες μόνο στο μυαλό των αστρικών κατοίκων. Έχουν μια ανεξάρτητη δική τους ύπαρξη, που συντίθεται του αστρικού υλικού αν και διαμορφωμένος και ενισχυμένος διαμορφώνεται άμεσα από το μυαλό- ισχύς των αστρικών κατοίκων, αντί από τις φυσικές δυνάμεις της φύσης. Το αστρικό τοπίο, κ.λπ., επιζεί να πεθάνει στο μυαλό που το έχτισε επάνω, και αποσυνθέτει μόνο μετά από τη μετάβαση του ιδιαίτερου χρόνου, ακριβώς όπως τα υλικά πράγματα στο γήινο τοπίο. Όπως για την ισχύ της φαντασίας του ατόμου, δεν εξαπατείται για μια στιγμή - γιατί αυτό είναι μια από τις αποδοτικότερες ισχύς στη φύση, και λειτουργεί έντονα ακόμα και στο υλικό τοπίο, εν τούτοις στον αστρικό η ισχύς της αναγνωρίζεται ευκολότερα από τις αισθήσεις.
Στους κατοίκους του αστρικού, το τοπίο, τα κτήριά τους, κ.λπ., είναι τόσο στερεά όπως είναι στο υλικό τοπίο στους κατοίκους κατά συνέπεια. Περνώντας μέσω των διάφορων υπό-τοπίων, και των τμημάτων τους, στον αστρικό παρατηρείτε μια μεγάλη ποικιλία του τοπίου, και μια μεγάλη διαφορά στο χαρακτήρα και τα επαγγέλματα των κατοίκων. Αλλά, παρατηρείτε το ένα γενικό χαρακτηριστικό όλες τις διαφορές, δηλαδή, το γεγονός ότι όλα αυτά τα πρόσωπα (αστρικοί κάτοικοι) φαίνονται να γεμίζονται με έντονη ενέργεια, και φανερώνετε σ’έναν βαθμό συγκέντρωσης που δίνει σε αυτούς μια εμφάνιση της ανησυχίας σε τέτοιο βαθμό ώστε φαίνονται να είναι μη ενθυμούμενοι στην παρουσία και τη μετάβασή μας μέσω της μέσης τους, εκτός αν τους εξετάζουμε άμεσα. Πάλι, ο καθένας φαίνεται να είναι απασχολημένος, ακόμα και όταν οι στοιχειώδεις εργασίες τους είναι εκείνες του αθλητισμού ή του παιχνιδιού. Το κλειδί στο επάγγελμα και τις αναζητήσεις των κατοίκων στον αστρικό βρίσκεται στην αρχή ότι η ζωή της ψυχής στα συγκριτικά υψηλότερα τμήματα του αστρικού αποτελείται από μια επίλυση των διανοητικών επιθυμιών, και οι συνηθισμένες τάσεις, δοκιμάζουν, συμπαθούν φιλοδοξίες που ήταν ανίκανες να φανερώσουν πλήρως στην γήινη-ζωή. Οι χαμηλές αισθησιακές επιθυμίες, ή καθαρά ζωικές προτιμήσεις, αλλά μάλλον οι "φιλοδοξίες" και παρόμοιες μορφές των επιθυμιών των ισχυρών κλίσεων. Πολλές από αυτές τις κλίσεις μπορούν να είναι πολύ αξιότιμες και αξιέπαινες, παρά ειδάλλως, αλλά είναι όλοι ενδιαφερόμενοι για τις φυσικές εκδηλώσεις, παρά για τις πνευματικές unfoldment και την εξέλιξη στην ακριβή αίσθηση αυτών των όρων. Τα υψηλότερα τοπία είναι εκείνα στα οποία οι πνευματικές δυνάμεις βλαστάνουν και ανθίζουν, και αντέχουν τα φρούτα - ο αστρικός, ακόμα και στα υψηλότερα τοπία του, είναι η σκηνή ζω-έξω, και εργάζομαι-έξω, των γήινων διανοητικών και παρόμοιων φιλοδοξιών και των φιλοδοξιών.
Όσο υψηλότερο το τοπίο του αστρικού κόσμου, τόσο λιγότερες είναι οι παλαιές γήινες σκηνές στα στοιχεία, ακόμα και με μορφή του αμυδρού υποβάθρου είδαμε καθώς προχωρήσαμε στο ταξίδι μας. Καθώς επικολλήσαμε στην κλίμακα, αυτές οι παλαιές γήινες σκηνές αυξήθηκαν πολύ αμυδρά, και όπου στεκόμαστε τώρα, στο τέταρτο υπό-τοπίο, είναι σχεδόν από τη θέα. Αυτό το ιδιαίτερο υπό-τοπίο δεν ανυψώνει ιδιαίτερα, αλλά εντούτοις είναι ενδιαφέρον στο σπουδαστή. Καθώς περνάμε από τη σκηνή στη σκηνή, βλέπουμε τα "ευτυχή εδάφη κυνηγιού" των αμερικανικών Ινδών, που εγκαθίστανται με αυτούς τους παλαιούς αυτόχθονες που έχουν κατοικήσει εκεί για αρκετά μια περίοδο χρόνου. Είναι απασχολημένοι, και ευτυχείς κυνηγώντας τους αστρικούς βούβαλούς τους, και άλλο παιχνίδι (όλοι που δημιουργούνται τεχνητά από τη φαντασία τους, από την αστρική ουσία, και κατοχή καμίας πραγματικής ύπαρξης όπως ζωντανή, που αισθάνονται τα ζώα). Λίγο περαιτέρω επάνω, βεβαιώνουμε τις παρόμοιες μορφές του "πνεύμα-εδάφους" άλλων πρωτόγονων ανθρώπων, σε μερικούς από τους οποίους οι εξαϋλωμένοι πολεμιστές παλεύουν και κατακτούν. Η Valhalla είναι εδώ, καθώς επίσης και οι άλλοι φανταστικοί παράδεισοι των παλαιών φυλών των ατόμων. Αλλά οι κάτοικοί τους ελαττώνονται σε αριθμό, προφτασμένοι στο ρεύμα που αντέχει προς τη μετενσάρκωση. Αλλά, σημειώστε αυτό, που ενώ δεν υπάρχει τίποτα που ανυψώνει στις αναζητήσεις που ακολουθούνται σε αυτές τις σκηνές, δεν υπάρχει τίποτα που υποβιβάζει ή που χαμηλώνει, από μια αυστηρά πνευματική άποψη. Αλλά, υπάρχουν στοιχεία πάντα ζω-έξω, και wearing-out, των παλαιών επιθυμιών αυτού του είδους, για να κάνει το χώρο για υψηλότερους - όλος τείνει προς την πνευματική εξέλιξη.
Αυξάνοντας τις δονήσεις μας γρήγορα, και περνώντας πέρα από πολλούς βαθμούς σκηνών αυτού του είδους, βρισκόμαστε σε ένα αρκετά υψηλότερο τοπίο. Εδώ βλέπουμε τα άτομα που δεσμεύονται σε αυτό που θα καλούταν τη "χρήσιμη εργασία" στη γήινη ζωή. Αλλά το εκτελούν όχι ως εργασία, αλλά μάλλον ως χαρούμενη αναψυχή. Παρατηρώντας πολύ, θα δείτε ότι η εργασία είναι μια εφευρετική και εποικοδομητική φύση. Οι άνδρες και οι γυναίκες τελειοποιούν αυτή στην οποία το ενδιαφέρον τους ήταν δεσμευμένο ενώ στη γήινη ζωή τους βελτιώνουν στην εργασία τους, και γεμίζουν με τη χαρά της δημιουργίας. Υπενθυμίζουν στο καθένα βίαια την αναφορά Kipling του μελλοντικού κράτους όταν: "Κανείς δεν θα λειτουργήσει για τα χρήματα, και κανένας δε θα εργαστεί για τη φήμη αλλά κάθε ένας για τη χαρά της εργασίας."
Σε μερικές από αυτές τις υποδιαιρέσεις βλέπουμε τον καλλιτέχνη δραστήρια στην εργασία, που βγάζει τα θαυμάσια αριστουργήματα επίσης μουσικοί που δημιουργούν τις μεγάλες συνθέσεις, τις οποίες είχαν ονειρευτεί μάταια στην γη-ζωή. Ο αρχιτέκτονας χτίζει τις μεγάλες δομές - ο εφευρέτης ανακαλύπτει τα μεγάλα πράγματα. Και όλοι γεμίζουν με τη χαρά της εργασίας, και έκσταση της δημιουργικής φαντασίας. Το βασικό πράγμα που θυμάται είναι ότι σε αυτήν την εργασία στον αστρικό, υπάρχει μια πραγματική διανοητική πρόοδος. Επιπλέον, σε πολλές περιπτώσεις, εδώ σε αυτά τα ίδια τα τοπία του αστρικού χτίζεται η φόρμα από την οποία θα χύσει πραγματικά τα μεγάλα εφευρετικά και δημιουργικά επιτεύγματα, στο υλικό τοπίο, στις μελλοντικές ενσαρκώσεις αυτών των ψυχών κάνοντας τώρα την εργασία σε αυτό το τοπίο.
Ο αστρικός είναι το μεγάλο κατάστημα προτύπων του κόσμου. Τα πρότυπά του αναπαράγονται στο θέμα όταν ξανά επισκέπτεται τη ψυχή στις γήινες σκηνές. Πολλές είναι μια εργασία της τέχνης, μουσική σύνθεση, μεγάλο κομμάτι της λογοτεχνίας, ή μεγάλη εφεύρεση, είναι μόνο μια αναπαραγωγή ενός αστρικού προτύπου. Αυτό θα βοηθήσει να εξηγήσει το συναίσθημα κοινό σε όλους τους μεγάλους εκτελεστές της δημιουργικής, επινοητικής ή διανοητικής εργασίας - το παράξενο συναίσθημα ότι η εργασία τους είναι μόνο μια ολοκλήρωση κάτι στο οποίο είχαν προηγουμένως επεξεργασμένοι ξανά να ανακαλύψουν, όπως ήταν. Πάλι, σε αυτό το εργασία-παιχνίδι του αστρικού, η ψυχή είναι πάντα στην εργασία χρησιμοποιώντας επάνω τις παλαιές ιδέες, τις φιλοδοξίες, κ.λπ., και απορρίπτοντας τις τελικά. Κατ' αυτό τον τρόπο η πραγματική πρόοδος γίνεται, γιατί μετά από όλη την ομαλή γη-ζωή φαίνεται για να είναι κατά ένα μεγάλο μέρος ένα θέμα "ζω-έξω και επιβιώνοντας" - της επικόλλησης υψηλότερης στα βήματα κάθε λάθους και κάθε αποτυχίας. Στην εργασία του αστρικού πολλές παλαιές ιδέες επιλύονται και απορρίπτονται: πολλά παλαιά longings που εξαντλούνται και που απορρίπτονται. πολλές παλαιές φιλοδοξίες φανέρωσαν και άφησαν έπειτα πίσω το ίχνος. Υπάρχει ένα ορισμένο "κάψιμο επάνω, και κάψιμο έξω" του παλαιού διανοητικού υλικού, και μιας θέσης που γίνεται για το νέο και καλύτερο υλικό στη νέα γήινη ζωή. Συχνά, κατ' αυτό τον τρόπο, στον αστρικό ολοκληρώνεται όπως στην κατεύθυνση της βελτίωσης και της προόδου, όπως θα ήταν πιθανός μόνο σε αρκετά διαφορετικές γη-ζωές. Η ζωή στον αστρικό είναι πολύ σοβαρή και έντονη - οι δονήσεις είναι πολύ υψηλότερες στο υλικό τοπίο. Φέρουσες αυτήν την αρχή στο μυαλό, αυτές οι αστρικές σκηνές που βεβαιώνετε τώρα παίρνουν επάνω μια μεγάλη και νέα έννοια. Τις αναγνωρίζετε ως πολύ σημαντικές αίθουσες διδασκαλίας στο μεγάλο σχολείο της ζωής. Η εργασία γίνεται εδώ που δεν μπορεί να ολοκληρωθεί αλλού. Όλα έχουν την έννοιά τους. Δεν υπάρχει καμία προσπάθεια αποβλήτων, ή άχρηστη δραστηριότητα στον κόσμο, ο απρόσεκτος παρατηρητής μπορεί να πει το αντίθετο. Ο αστρικός δεν είναι κανένα αστείο του κόσμου - είναι ένα από τα μεγάλα, πραγματικά εργαστήρια και τα εργαστήριά του της ψυχής. Έχει την ευδιάκριτη θέση του στην εργασία του πνευματικών unfoldment και της εξέλιξης.


d.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 14:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Φιλε Yngwie εσυ εχεις προχωρησει παρα πολυ!!
Εγω ειμαι στην αρχη ακομα. Ευχομαι να καταφερεις οτι επιθυμεις.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 16:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_
euxaristo paidia!!

xmm
tha mporousame na kanoume kati!
na prospathoume oloi mazi kai tin epomeni na leme o kathenas ti katafere...

exo akousei oti merika atoma kanonizoun "rantebou" se astriko epipedo!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 18:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αυτο που προτεινεις ειναι πολυ ενδιαφερον αλλα για να το πραγματοποιησουμε πρεπει πρωτα να μπορουμε να βγαινουμε απο το σωμα μας οταν το επιθυμουμε.
Αυτο χρειαζεται ασκηση και μεγαλη υπομονη και επιμονη για να το πετυχει κανεις.
Εγω το εχω καταφερει συνηδητα 2 φορες και τυχαια 4 αλλα οπως ειπα θελει εξασκηση για να βγαινεις συνηδητα μετα απο χαλαρωση.
Παντως εγω θα γραφω τις εμπειριες μου.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 18:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_
paidia ti ilikia exete?

(asxeto)

(oxi kai poli)

:D

xmmm pos tha mporousame na erthei kapios pou mporei na bgei sinidita kai na mas "xipnisei"?
ti prepei an gnorizei gia emas?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 14:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE
καλησπερα.εγραφα τις πρωτες μερες,που βρηκα αυτο το site, στο forum του συν. ονειρου την εμπειρια που ειχα και αφορουσε ενα συγκεκριμενο ονειρο το οποιο με εκανε να ασχοληθω. μεσα απο τα topics αυτου και της αστρικης προβολης καθως και καποιων βιβλιων, διαπιστωσα οτι τελικα ημουν "θυμα" της ΑΠ και λεω θυμα διοτι μεσα απ'τα κεφαλαια που παραθετει ο uri αντιληφθηκα ποσο εχω προχωρησει καθως πιστευα οτι ο,τι εκανα στον υπνο μου ηταν μερος του συνειδηητου ονειρου.ειχα γραψει λοιπον οτι απο μικρος εβλεπα ενα ονειρο στο οποιο πηγαινα πετωντας σε ενα πλανητη οπου κατοικουσα στο φωτεινο ημισφαιριο του καθοτι το αλλο σκοτεινο, βιωνα ενα χειμμαρο συναισθηματων, οικιοτητα,ασφαλεια,συγκινιση κ.α., τοσο εντονα που...ξυπνουσα....!με τα πολλα, μεσω του συν. ονειρου{ετσι τουλαχιστον νομιζα} εχω φτασει σε σημειο να γνωριζω κοσμο εκει και να εχω και απασχοληση!!? διαβαζοντας λοιπον τα κεφαλαια του uri κατεληξα πως εκανα "πρακτικη" στην ΑΠ.δεν εχω πιστει ομως ακομη και αν θες uri με βοηθας διοτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα,τρελα πραγματα μου εχουν συμβει ,καθως και ειναι περιεργο το οτι εχω τετοια προοδο ανευ διδασκαλου.?!?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 17:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_
apo ti ilikia xekinise auto?
otan les apasxolisi ti enoeis? douleueis? bgazeis lefta?
eixa akousei prin ena xrono peripou oti ginotan polemos sto astral...
isxiei?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 18:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri
Ήρθε λοιπόν η στιγμή να μιλήσουμε έξω απ’τα δόντια.
Αστρική προβολή για εμένα είναι το 80% του εαυτού μου. Είναι όλη η αλήθεια, η αρχή κ το τέλος .
Δεν γράφω καιρό στο site κ αυτό γιατί δεν έχω ασχοληθεί τόσο με το internet όσο με βιβλία. Δεν θα γίνω κουραστικός σαν τα κείμενα που σας παράθεσα(γιατί μερικοί μπορεί να τα βρήκατε κουραστικά κ άλλοι ενδιαφέρον)ούτε θα το παίξω άρχων του θέματος. Τα λόγια μου θα είναι απλά, λόγια με νόημα.
Δυστυχώς για μερικους/κες κ ευτυχώς για αλλους/λες θα σας αφήσω στα κρύα του λουτρού γιατί φεύγω για φαντάρος. Μπορούμε ως την Δευτέρα λοιπόν να τα λέμε έτσι απλά στο site.Έχω κ άλλα κεφ. να σας δώσω αλλά όπως είπαμε time is up!
ΠΑΜΕ!
Το Uri μου βγήκε απ’τον γνωστό(σε όσους είναι) URI GELLER ο οποίος έγραψε ένα βιβλίο που μπορείτε να το προμηθευτείτε παρεμπιπτόντως από τις εκδόσεις ΕΣΟΠΤΡΟΝ. Αnyway το θέμα είναι ότι μου έμαθε την δύναμη της θέλησης, μου έμαθε πως να αντιμετωπίζω τους φόβους μου αλλά κ πώς να γίνω ποιο άνθρωπος.
Σχετικά με το θέμα είδα ότι μερικοί φοβάστε κάποιες συνέπειες. Θέλω να σας κάνω λοιπόν κάποιες ερωτήσεις:
Όταν οδηγάτε φοβάστε?
Όταν καπνίζετε φοβάστε?
Όταν τρωτέ φοβάστε?
Δεν περιμένω απάντηση ξέρω πια είναι. ΟΧΙ!
Ξερετε ποσα μπορουν να σας συμβουν κατα την διαρκεια κ των τρειων?
Εγώ στην θέση σας θα φοβόμουν αλλά κατά μια παράξενη σύμπτωση ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ! Ξέρετε γιατί? Γιατί έχω ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ πριν φύγω για την δουλεία να πίνω έναν καφέ καπνίζοντας ένα τσιγάρο να παίρνω το αυτοκίνητο μου να πηγαίνω στην δουλεία κ μόλις γυρίσω σπίτι να τρώω. Τι ρουτίνα ε?
Όλα λοιπόν στην ζωή είναι μια συνήθεια ξέρετε γιατί? Γιατί από μικροί είμαστε σε καλούπια από την στιγμή που γεννιόμαστε μέχρι την ώρα που θα αφήσουμε το σώμα μας και δεν θα ξαναγυρίσουμε. Ξέρω ότι αφού τελειώσω την εβδομαδιαία μου ρουτίνα το Σάββατο με 100 άτομα ακόμα θα κλειστώ σε ένα κουτί που το λένε cinema κ θα δω μια ταινία. Την Κυριακή πριν προλάβω να κλειστώ σε ένα άλλο κουτί που το λένε καφετερία με άλλους 100 θα έχει περάσει από το υποσυνείδητο μου ότι αύριο έρχεται μια νέα εβδομαδιαία ρουτίνα.
Παρόλα αυτά όμως ξέφυγα απτό χαζό κουτί που το λένε T.V. κ άνοιξα ένα βιβλίο που άρχισε δειλά-δειλά να με ξυπνάει! Στην αρχή μου φαινόταν κουραστικό αλλά σιγά-σιγά αποκτούσε ενδιαφέρον. Μέχρι που άνοιξε το στόμα του κ είπε:ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΡΟΥΤΙΝΑ Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΙΤΤΑ!
Έκπληκτος του είπα: ωραία όλα αυτά αλλά τι αντίτιμο θα σου δώσω?
Και ξέρετε τι μου είπε? Ότι: ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΜΟΥ!Kaι…μου τους είπε!

1)ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
2)ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ.
3)ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΟΥ ΛΥΠΕΙ*.
4)ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΑΙΜΟΝΕΣ**.
5)ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ Η ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ.
6)ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ!

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ R.PETERSON:

*Πνεύματα δεν μπορούν να βλάψουν το σώμα σου εκτός αν είσαι medium η τους έχεις δώσει την άδεια να μπαίνουν στο σώμα σου. Σε περίπτωση που γίνει αυτό απλά τα προστάζεις να βγουν με ένα απλό ΒΓΕΣ ΤΩΡΑ!!!
Οι περιπτώσεις που μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο είναι 1/1.000.000

**Προσωπικά δεν πιστεύω σε δαίμονες αλλά υπάρχουν 2 ειδών:
1)Ο δαίμονας που δημιουργείτε μέσα από το μυαλό μας κ τους φόβους μας όπου κ με μια απλή πράξη θέλησης εξαφανίζετε.
2)Το άτακτο πνεύμα που έχει μεταμφιεστεί σε δαίμονας για να σας τρομάξει. Σ’αυτή την περίπτωση η το αγνοείται η του στέλνετε έντονο ζεστό φως για να το καθησυχάσετε η αν θέλετε κ εσείς να παίξετε μαζί του μεταμφιέζεστε σε πιο μεγάλο δαίμονα κ το τρομάζετε!

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΛΑΨΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΤΑΪΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!


d.s

Edited by - uri on 18/11/2003 18:49:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 20:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_
thanks uri!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 22:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αργησες,
αλλά έγραψες...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 14:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Ευχαριστουμε φιλε uri!!!
Περιμενουμε οταν μπορεις να γραψεις και περισοτερα.
Επισης θα ηθελα πολυ να πεις πιο ειναι το βιβλιο απο τις εκδοσεις που ειπες.
Του ROBERT PETERSON το εχω.

Καλη θητεια!!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 19/11/2003 14:34:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 14:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

paidia ti ilikia exete?

(asxeto)

(oxi kai poli)

:D

xmmm pos tha mporousame na erthei kapios pou mporei na bgei sinidita kai na mas "xipnisei"?
ti prepei an gnorizei gia emas?



Φιλε εγω ειμαι στα 30

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 15:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri
[quote]
Επισης θα ηθελα πολυ να πεις πιο ειναι το βιβλιο

ΦΙΛΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ:"ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΤΕ"

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...

d.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy