ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑ - ΡΕΙΚΙ - ΙΩΧΡΟΥΝ ΠΥΡ Η JOHREI?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 15:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Υιάνακα, αν θες να μάθεις γαι την Ιώχρουν Φλόγα, θα σου πρότεινα να πάρεις το βιβλίο ΤΙ ΙΕΡΟ ΙΩΧΡΟΥΝ ΠΕΔΙΟ της Ελένη - Νίτσελε Γραμματικάκη και εκεί θα βρεις όλες τις πληροφορίες που θέλεις.

Να σαι καλά

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

herman
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 17:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους herman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα γειά σου για ακόμα μια φορά.Σ΄ευχαριστώ για την επεξήγηση που μου παραχώρησες.Πραγματικά πολύ όμορφη και περιεκτική αυτή η φράση.Και φαντάζομαι αναφέρεται όχι μόνο στο να πράττεις ώστε να είσαι ενεργός αλλά και στο τί και γιατί πράττεις ,δηλαδή στη συνειδητοποίηση των πράξεών σου.Θα μπορούσα να αναφέρω πολλά γύρω από το θέμα,μα φοβάμαι ότι θα κουράσω οποιονδήποτε τα διαβάσει,άλλωστε δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Να ΄σαι καλά!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 23:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ηερμαν

quote:
Και φαντάζομαι αναφέρεται όχι μόνο στο να πράττεις ώστε να είσαι ενεργός αλλά και στο τί και γιατί πράττεις ,δηλαδή στη συνειδητοποίηση των πράξεών σου.Θα μπορούσα να αναφέρω πολλά γύρω από το θέμα,μα φοβάμαι ότι θα κουράσω οποιονδήποτε τα διαβάσει,άλλωστε δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Ακριβώς αυτό...

Να σαι καλα!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 00:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι, από την Πέμπτη 3 Νοεμβρίου, θα είμαι κάτοικος της Βορείου Ελλάδος, και μάλιστα συγκεκριμένα θα εγκατασταθώ στην Καβάλα, τουλάχιστον για μερικούς μήνες. Ο λόγος που πάω εκεί είναι πνευματικός...

Το δυστυχές γεγονός είναι οτι εκεί δεν θα έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο παρά μόνο από Ιντερνετ Καφέ άπο οπου πλέον θα μιλάω, τουλάχιστον για αυτούς τους μήνες που θα βρίσκομαι εκεί. Απομένει ακόμα μια εβδομάδα, αλλά είπα να σας το πω από τώρα...

Μέρχι τότε συνεχίζουμε κανονικά το πρόγραμμα των τεχνικών και τις συζητήσεις μας...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 15:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Μορφέα,
ειναι η πρωτη φορά που μπαίνω σε αυτό το forum και ελπίζω να συνεχίσω. Αναφέρομαι σε εσένα ειδικα γιατί απ'ότι βλέπω εχεις πολλές γνώσεις στα ενεργειακά θέματα παρόλο που εισαι μικρός σε ηλικία. Τον τελευταίο χρόνο εχω αρχίσει κι εγώ να ασχολούμαι (είμαι 29). Πρώτα λοιπόν ξεκίνησα με yoga, έπειτα πήρα τον 1ο βαθμό reiki, τον Δεκέμβριο πάω για τον 2ο και τον επόμενο μήνα θα κάνω σεμινάριο πάνω στην aura-soma (θα ηθελα επίσης να μου παραθέσεις την αποψή σου αν δεν σου είναι κουραστικό για το σύστημα αυτό καθώς και για την τεχνική του beamer που ενδιαφέρομαι επίσης να παρακολουθήσω). Με μεγάλο ενδιαφέρον λοιπόν διάβασα αυτά που γράφετε σχετικά με το ιωχρουν πυρ και το johrei. Eπειδή είναι κάτι που δεν εχω ξανακούσει ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα. Είδα επίσης οτι προτείνεις ένα βιβλίο το οποίο και θα πάρω σίγουρα. Ομως δεν μπορώ να πω οτι έχω καταλάβει την διαφορά μεταξύ τους. Κάποια στιγμή σκοπεύω να περάσω από το κέντρο στην Καλλιθέα για μια συνεδρία για να έχω κι εγώ μια άποψη περί του θέματος.

ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 15:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Μορφέα,
ειναι η πρωτη φορά που μπαίνω σε αυτό το forum και ελπίζω να συνεχίσω. Αναφέρομαι σε εσένα ειδικα γιατί απ'ότι βλέπω εχεις πολλές γνώσεις στα ενεργειακά θέματα παρόλο που εισαι μικρός σε ηλικία. Τον τελευταίο χρόνο εχω αρχίσει κι εγώ να ασχολούμαι (είμαι 29). Πρώτα λοιπόν ξεκίνησα με yoga, έπειτα πήρα τον 1ο βαθμό reiki, τον Δεκέμβριο πάω για τον 2ο και τον επόμενο μήνα θα κάνω σεμινάριο πάνω στην aura-soma (θα ηθελα επίσης να μου παραθέσεις την αποψή σου αν δεν σου είναι κουραστικό για το σύστημα αυτό καθώς και για την τεχνική του beamer που ενδιαφέρομαι επίσης να παρακολουθήσω). Με μεγάλο ενδιαφέρον λοιπόν διάβασα αυτά που γράφετε σχετικά με το ιωχρουν πυρ και το johrei. Eπειδή είναι κάτι που δεν εχω ξανακούσει ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα. Είδα επίσης οτι προτείνεις ένα βιβλίο το οποίο και θα πάρω σίγουρα. Ομως δεν μπορώ να πω οτι έχω καταλάβει την διαφορά μεταξύ τους. Κάποια στιγμή σκοπεύω να περάσω από το κέντρο στην Καλλιθέα για μια συνεδρία για να έχω κι εγώ μια άποψη περί του θέματος.

ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 17:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους...

Καλησπερα και σε σενα φίλε funky και καλως ηρθες στην παρέα μας,

quote:
Τον τελευταίο χρόνο εχω αρχίσει κι εγώ να ασχολούμαι (είμαι 29). Πρώτα λοιπόν ξεκίνησα με yoga, έπειτα πήρα τον 1ο βαθμό reiki, τον Δεκέμβριο πάω για τον 2ο

Συγχαρητήρια Funky για το Ρέικι. Το μαθαίνεις με δάσκαλο ή σε κάποια σχολή;
Τι γνώμη έχεις από όσο έχεις κάνει μέχρι τώρα;

quote:
και τον επόμενο μήνα θα κάνω σεμινάριο πάνω στην aura-soma (θα ηθελα επίσης να μου παραθέσεις την αποψή σου αν δεν σου είναι κουραστικό για το σύστημα αυτό καθώς και για την τεχνική του beamer που ενδιαφέρομαι επίσης να παρακολουθήσω).

Αουρα Σόμα ε; Καταπληκτική μέθοδος και έχει πολύ αξιόπιστο τρόπο διάγνωσης. Τα δε χρώματα και οι κρύσταλλοι των μπουκαλιών είναι πραγματικά μαγικά. Και μόνο τα χρώματα είναι ήδη θεραπευτικά.

Βέβαια να σου πω ειλικρινά το θεωρώ πολύ ακριβό σπορ, και για αυτό στην Ελλάδα δεν έχει τόσο πέραση. Τα μπουκαλάκια παραείναι ακρίβά για να πάρεις και τα 100 τόσα που είναι.

Επίσης το θεωρώ πιο πολύ ως ένα διαγνωστικό μέσο προβλήματος, και όσο για την θεραπεία του μέχρι τώρα δεν είδα προσωπικά πολύ βαθιά αποτελέσματα (αυστηρά προσωπική γνώμη).
Υπάρχουν άλλοι βεβαια που είναι πολύ ευχαριστημένοι από την συγκεκριμένη θεραπεία...

Όσο για την τεχνική beamer, δεν την έχω καθόλου ακουστά, δεν ξέρω καν περί τίνος πρόκειται. Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μας πεις στο περίπου τι είναι και τι διαπραγματεύεται;

quote:
Με μεγάλο ενδιαφέρον λοιπόν διάβασα αυτά που γράφετε σχετικά με το ιωχρουν πυρ και το johrei. Eπειδή είναι κάτι που δεν εχω ξανακούσει ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα. Είδα επίσης οτι προτείνεις ένα βιβλίο το οποίο και θα πάρω σίγουρα. Ομως δεν μπορώ να πω οτι έχω καταλάβει την διαφορά μεταξύ τους. Κάποια στιγμή σκοπεύω να περάσω από το κέντρο στην Καλλιθέα για μια συνεδρία για να έχω κι εγώ μια άποψη περί του θέματος.

Η Ιώχρουν Φλόγα είναι μια τεχνική θεραπείας η οποία έχει την μορφή φλόγας και δουλεύει πολύ εσωτερικά στον άνθρωπο... Πηγάζει όπως είπα και στην αρχή του θέματος από τον Αρχάγγελο Ζακχιήλ και τον Άγιο Γερμανό. Ουσιαστικά είναι μια πνευματική, μοβ φωτιά που περιέχει πολύ υψηλές δονήσεις.

Τώρα το Johrei είναι τελείως άλλη ιστορία, είναι επίσης μια ενέργεια επίσης πολύ υψηλών δονήσεων, και παράλληλα είναι και φιλοσοφικό κίνημα που αφορά την θεραπευτική ενέργεια, τις βιοκαλλιέργειες και την Σύνθεση των λουλουδιών και γενικά την τέχνη.
Επίσης το Κέντρο, έχει αλλάξει από Καλλιθέα τώρα βρίσκεται στην περιοχή Φιλοπάππου, σύνορα Άνω Πετράλωνα.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 10:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalimera meta apo ena xalaro triimero....
Morfea ithela na se efxaristisw pou apadises amesa sto message mou. Katarxin na sou pw oti eimai koritsaki
To reiki loipon den to ekana se kapoia sxoli alla se daskala. I gnwmi pou exw gia afti ti methodo therapeias einai i kalyteri!!! Nomizw pws eidh me exei voithisei sto na ginw kalyteri se polla epipeda. Pera apo tin autotherapeia nomizw pws einai kai enas poly kalos tropos dialogismou. Oso perissotero reiki kanw ston eafto mou toso perissotero me kalei ''afto'' na myisw ton eafto mou sto 2o vathmo! Me exei voithisei toso na lysw kapoia blokarismata sta chakras mou wste px. otan kanw yoga na niwthw idi tin energeia na reei mesa mou kai na apileftherwnetai apo ta xeria mou. Me exei kanei pio iremi kai sygkatavatiki, ligotero stressarismeni pragma pou einai ligo apithano stin simerini epoxi pou zoume me trellous rythmous... Anyway afto pou exei simasia einai oti meta apo ton 1o vathmo pou exw myhthei niwthw oti thelw na kanw kai to epomeno vima... Ton 2o vathmo ton XRWSTAW ston eafto mou...

Xairomai pou mou les oti vriskeis katapliktiko to systima aura-soma. Parolo pou den exw kanei akoma to seminario exw xekinisei ton peiramatismo mou sto sygekrimeno systima (exw idi dialexei ta 4 boukalia kai efarmozw ta elaia). Afto omws pou mou exei kanei megalyteri andypwsi einai oti pragmatika opoia boukalia dialexeis.... AFTA EISAI! Symfwnw diladi me tin apopsi sou oti einai ena systima me axiopisto tropo diagnwsis tou opoiou provlimatos. Ta boukalakia nai einai arketa akriva symfwnw gia kapoion pou thelei na asxolithei me to systima kai na kanei to legomeno reading (afou prepei na ta agorasei ola). Twra gia to apotelesma de borw na sou pw akoma me sigouria... Me vriskeis akrivws sta misa tis diadromis mou.

To beamer exei sxesi me tin aura-soma sou parathetw ena link gia na deis kai na axiologiseis apo monos sou http://www.luminanti.com/light.html

Tha ithela perissoteres plirofories gia to kedro sta petralwna sxetika me to johrei an sou einai efkolo kai episeis tha ithela na mathw to kostos kai tis proypotheseis tis myhshs gia tin exaskisi aftis tis energeiakis therapeias (se poso kairo klp).

Tha ithela episis an sou einai efkolo na mou proteineis 1-2 vivlia sxetika me to reiki

Kai alli mia erwtisi gia tin ioxroun floga gia na kleisw perimenwndas pada tin apadisi sou (prin fygeis gia to vora). Tin texniki afti tin mathaineis kapou? Poso kostizei? Ti prepei na perimenei kapoios apo tin exaskisi tis? Einai san ton dialogismo? Den exw katalavei akrivws.....

S'efxaristw prokatavolikaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα αγαπητή μου Φάνκυ (συγνώμη για το μπέρδεμα του φύλου)


Έριξα μια ματιά στο λινκ που μου έδωσες, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον...
Ξέρεις αν υπάρχει κάποιος χώρος που το εξασκούν;

Οσο για το Ρέικι δεν έχω να σου προτείνω κάποια βιβλία, διότι εγώ ποτέ δεν διάβασα και έτσι δεν ενδιαφέρθηκα να μάθω... αλλά υπάρχουν πάρα πολλά, ειδικά στον πύρινο κόσμο αν πας. Απλά δεν είμαι ο κατάλληλος να σου πω ποιά είναι καλά και ποιά όχι.

Πάντως πραγματικά αξίζει να πάρεις και τον δεύτερο βαθμό του Ρέικι...

Η Ιώχρουν φλόγα, λειτουργεί με οραματισμό, επικλήσεις, κρυστάλλους και συχνότητες χρωμάτων.

Δεν θα ήθελα να δώσω στοιχεία δημόσια διότι δεν εξυπηρετώ κάποιον σκοπό, ή την διάδοση κάποιας συγκεκριμένης θεραπείας...

Θα σου στείλω προσωπικό μαιλ...


Να σαι καλά....!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 15:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το beamer υπάρχει μια σχολή που λέγεται ''ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΚΙΝΕΖΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ'' εδρεύει στην Κηφισιά, Σωκράτους 24, τα τηλ. ειναι 210-8010111 & 210-8010680, το mail info@akadimia.gr kai to site
http://akadimia.gr
H δασκάλα που με μύησε στον 1ο βαθμό του reiki είναι η ίδια που κάνει τα μαθήματα στη σχολή αυτή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 15:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oooouuuuuuuppppssssssssss!!!!!!!
http://www.akadimia.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tirteos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 22:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tirteos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
funky και εγώ σε καλοσορίζω από μεριάς μου μια ερώτηση μόνο! ποσο το κόστος της μύησης?

Κι αν δεν μπορείς να κάνεις την ζωή σου όπως τη θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς:
μην την εξευτελίζειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 08:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εννοείς τη μύηση του reiki (1ο βαθμός), 100 euro. Το σεμινάριο ήταν γύρω στις 22 ώρες συνολικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 09:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
100 €;;;

22 ώρες ;;;

Βρε.... τι μύηση είναι αυτή..
Μάλλον η δασκάλα σου Φάνκυ σας έκανε σεμινάρια διάφορα γιατί...

καταρχήν 100 € για την πρώτη μύηση είναι υπερβολικά διότι για τον πρώτο βαθμό δεν γίνεται μύηση αλλά απλά εναρμόιση...

Και κατά δεύτερον και σημαντικότερον 22 ώρες είναι υπερβολικές, προφανώς η δασκάλα σου, έκανε διάφορα άλλα σεμινάρια επίσης συγχωνευμένα με του Ρέικι


Ευχαριστώ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 11:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί κουφάθηκες ετσι Μορφέα? αχαχαχαχαχαχαχα

Κατ'αρχην να σου πω οτι ως προς την τιμή, δεν μου φάνηκαν πολλά. Προσωπική άποψη βέβαια. Στη ζωή γενικά ξοδέυουμε για ανούσια πράγματα πολλά περισσότερα, οπότε τα έδωσα και δεν το πολυσκέφτηκα να σου πω την αλήθεια.... Είχα ακούσει βέβαια κατά καιρούς εξωφρενικά ποσά για τον πρώτο βαθμό, 200 ακόμα και 350.... Αν ήταν να πληρώσω τόσα σίγουρα θα το ξανασκεφτόμουνα....
Τώρα φαντάσου οτι υπήρχαν άτομα που δεν είχαν ακούσει ποτέ τους όρους chakra, meditation κλπ. Οπότε ήταν μια καλή ευκαιρία γι αυτούς και να διαλογιστούν και να μάθουν καινούρια πράγματα. Επίσης υπήρχαν και διαλείμματα για κουβεντούλα και έκθεση διαφόρων απόψεων. Για εμένα πάντως ήταν μια πάρα πολυ καλή εμπειρία γιατί άτομα διαφόρων ηλικιών και επιπέδων βρήκαν την ευκαιρία να γνωριστούν , να λειτουργήσουν σαν μια ομάδα, να παραθέσουν τους προβληματισμούς τους και τις απορίες τους.... Η δε δασκάλα Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η γι αυτό και σίγουρα τον 2ο βαθμό θα τον παρακολουθήσω σ'αυτή. Θεωρώ οτι έχω πάρα πολλά να πάρω, δεν το σκέφτομαι καν.

Έχεις υπ'όψιν σου πόσα λεφτά είναι για τον 2ο?

ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 12:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι πράγματι... αφού σας έκανε και για τσάκρα και όλα αυτά, μπορεί να πάρει πολλές ώρες. Το έίδα πρωί πρωίκαι κουφάθηκα.. είδες;
Πάλι καλά που εδώ δεν χρειάζεται να ακούω παρά μόνο να γράφω

Η δεύτερη μύηση είναι από 200 € μέχρι 1500 €

Βέβαια αν σας έκανε στον πρώτο βαθμό 22 ώρες, στον δεύτερο μπορεί να σας κρατήσει καμιά εβδμάδα

Μπράβο, έχει πολύ μεγάλη σημασία το να έχεις καλή σχέση με αυτόν / ην που σου διδάσκει τα πνευματικά.

Το BEAMER πόσο κοστίζει;

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 13:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1500????????

τώρα κουφάθηκα εγω.........
οχι στην συγκεκριμενη δασκάλα νομίζω ισχύει το 200 (ούφ!)

Το beamer light pen στην ακαδημία νομίζω κοστίζει 400 και είναι 5 ημέρες το σεμινάριο.

Και δηλαδή με συγχωρείς εγω που θέλω να πάρω και τον 3ο βαθμό τι πρέπει να κάνω? να πουλήσω το κορμί μου?????? αχαχαααααχχαααΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tirteos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 15:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tirteos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά πόσο κοστίζει η γνώση?

Κι αν δεν μπορείς να κάνεις την ζωή σου όπως τη θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς:
μην την εξευτελίζειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 22:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς μυημένους, μπορεί κάποιος μυημένος στο τρίτο βαθμό να δεχθεί ρεικι μόνο με το να το επικαλεστεί, όχι να δώσει στον εαυτό του αλλά να πάρει από την πηγή κατευθείαν
ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 01:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.........

αγαπητή μου funky....

quote:
Και δηλαδή με συγχωρείς εγω που θέλω να πάρω και τον 3ο βαθμό τι πρέπει να κάνω? να πουλήσω το κορμί μου??????

Ισως πρέπει να το σκεφτεις σοβαρά πάντως

Όσο για το Beamer συμπεριλαμβάνεται στην τιμή αυτή και το κόστος των εργαλείων που χρειάζεσαι ή είναι εξτρα;


Φίλε Τιρτέε.....

quote:
Τελικά πόσο κοστίζει η γνώση?

Η γνώση... βασικά είναι δωρεάν.. αρκεί να φτάσεις στο εξελιτκτικό σημείο εκείνο ώστε να μπορείς να την απορροφάς από το σύμπαν.
Μέχρι τότε όμως πληρώνεις τους ανθρώπους αυτούς που αναλαμβάνουν το έργο αυτό της διάδοσης της γνώσης .....

Δυστυχώς βέβαια από κάποιους αυτό γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης .......

Για αυτό όμως ανοίγουν σάιτ όπως το εσωτέρικα με σκοπό την διάδοση σε όσο περισσότερους ανθρώπους με το λιγότερο δυνατόν κόστος...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 10:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Μορφέα,
εννοείται πως τα εργαλέια δεν είναι μεσα στην τιμή! Η τιμή απ'όσο ξέρω περιλαμβάνει μόνο το 5ήμερο σεμινάριο.

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο για όποιον ξέρει. Εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω το α' σκέλος του 3ου βαθμού στο reiki. Δηλαδή το τέταρτο σύμβολο δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να περνάω το χαρισμα σε άλλους... Τι έχετε να μου πείτε περι αυτού? Γνωρίζετε πάνω-κάτω τιμές?

Μορφέα στις αρχές αυτού του topic είδα οτι ανέφερες οτι ο 1ος βαθμός κοστολογείται από 50-1500 (έλεος) τα 100 που έδωσα εγώ δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό το θείο δώρο της αυτοθεραπείας που γνώρισα.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 11:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Μορφέα,
εννοείται πως τα εργαλέια δεν είναι μεσα στην τιμή! Η τιμή απ'όσο ξέρω περιλαμβάνει μόνο το 5ήμερο σεμινάριο.

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο για όποιον ξέρει. Εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω το α' σκέλος του 3ου βαθμού στο reiki. Δηλαδή το τέταρτο σύμβολο δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να περνάω το χαρισμα σε άλλους... Τι έχετε να μου πείτε περι αυτού? Γνωρίζετε πάνω-κάτω τιμές?

Μορφέα στις αρχές αυτού του topic είδα οτι ανέφερες οτι ο 1ος βαθμός κοστολογείται από 50-1500 (έλεος) τα 100 που έδωσα εγώ δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό το θείο δώρο της αυτοθεραπείας που γνώρισα.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 11:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωπ! λάθος έκανα γράφεις από 50-150 ευρώ, οπότε οκ τα λεφτά που έδωσα είναι και πάλι εντάξει

sorry....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 02:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας...

Φανκυ..

quote:
Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο για όποιον ξέρει. Εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω το α' σκέλος του 3ου βαθμού στο reiki. Δηλαδή το τέταρτο σύμβολο δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να περνάω το χαρισμα σε άλλους... Τι έχετε να μου πείτε περι αυτού? Γνωρίζετε πάνω-κάτω τιμές?



Εχω ακούσει από τιμές, από 500 ευρώ μέχρι 1.000

Όσο για τα 100 ευρώ που έδωσες, δεν ήταν πολλά, αλλά απλά ήταν πρωί πρωί που είδα το μήνυμα και δεν ξέρω... μου φάνηκαν πολλά, αλλά είναι κανονική τιμή. Αν θα βλέπεις απαντήσεις πριν τις 10 το πρωί και μετά τις 3.30 το βράδυ μην μου πολυδίνεις σημασία, δεν ξέρω τι λέω.

Αλλά κάτσε ντε, πάρε τον πρώτο βαθμό και μετά ενδιαφέρσου για τον τρίτο...

Τα εργαλεία για το Μπίμερ, πόσο κοστίζουν;

Να σαι καλά

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 09:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους,

Μορφέα μου τον έχω πάρει τον 1ο από το Μάιο και τον Δεκέμβριο παίρνω τον 2ο, οπότε ο 3ος δεν είναι και πολύ μακριά

Για να μπορέσει κανείς να εφαρμόσει αυτά που θα διδαχθούν στο πενθήμερο σεμινάριο θα πρέπει να εξασφαλίσει τα εξής εργαλεία:

1. Φακό φωτεινής δέσμης – beamer , κόστος 440 Ευρώ

2. Κρυστάλλινη υποδοχή φακού, κόστος 80 Ευρώ

3. Θήκη με συμπληρωματικά φιαλίδια, κόστος 140 Ευρώ

4. Αμπούλες με ειδικά χρώματα, κόστος 16 Ευρώ ανά τεμάχιο

Σου εύχομαι καλό ταξίδι και να γυρίσεις γρήγορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 01:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Φάνκυ,

άρα μιλάμε για πάνω από 1.000 ευρώ έτσι;
Και μετά από αυτό το σεμινάριο ακολουθούν κι άλλα;

Άντε... έυγε, και εις ανώτερα στο μάστερ..

quote:
Σου εύχομαι καλό ταξίδι και να γυρίσεις γρήγορα...

? Που να πάω? Εκτός κι αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 08:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπάρχουν πολλοί ρέικι ''μάστερς'' ειδικευμένη στην ''θεραπεία'' της τσέπης μας. Πρόσφατα σε τραπέζι ενός γάμου μία κυρία μου συστήθηκε ως μάστερ, παρομοίως η κόρη της δίπλα της και φυσικά ο γαμπρός της και μην ξεχάσω και τον εαυτό μου (άλλος μεγάλος ''μάστερ'' και ''grandmaster'' άλλου συστήματος ρεικι -δεν κάνω πλάκα, έχω διπλώματα!!!!!). Το όλο σκηνικό θυμίζει τα νταν στο καράτε. Την δεκαετία του 70 ελάχιστοι ευρωπαίοι είχαν πάνω από 3 νταν, ενώ τώρα συναντάς 12χρονα που τα έχουν!!! Μεγάλη μπίζνα.
Μου έλεγε γνωστός μου ελληνοκαναδός ότι η γνωστή ομοσπονδία ρεικι είχε πάει στην πόλη του καναδά που έμενε και είχε μυήσει καμμιά 30αριά μάστερς. ΄Εχουμε λοιπόν 10.000$ Χ 30 = 300.000 $. Καταλαβαίνετε...
Δεν κατηγορώ το ρέικι, είναι μια θαυμάσια ενεργειακή τεχνική, αλλά τους εμπόρους.

Edited by - Yiannakas on 04/11/2005 09:18:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 09:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια φίλε Υιάνακα, οτι υπάρχει γενικώς πολύ εκμετάλλευση...
Έγώ άκουσα για μια ομάδα σε μια μικρή πολή της Ελλάδας (δεν αναφέρω το όνομα για ευνόητους λόγους) μυήθηκαν δώδεκα άτομο, που δεν είχαν καμία ιδέα για το Ρέικι και σε ένα Σαββατοκύριακο γίνανε μαστερς. Το σαββατοκύριακο΄κόστιζε 3.000 €....

Άσε...

Δεν έχει όμως σημασία, διότι ττελικά όταν παραβιάζεις τους νόμους της φύσης και τους στοιχιώδεις κανόνες του σύμπαντος, τότε όλα κάνουν έναν φαύλο κύκλο και επιστρέφουν με.... τόκο....

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

funky
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 11:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους funky  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σας μέρα κι από μένα....

Μορφεά, νόμιζα οτι θα πήγαινες Καβάλα για κάποιους μήνες στις 3 Νοεμβρίου.
Παρανόησα μαλλον...... Καλύτερα

Πάνω από 1.000 euro με τον εξοπλισμό εννοείς.... ΝΑΙ

Στο johrei o μετασχηματιστής δεν θα κοστίζει....... κάμποσο? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 01:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Φάνκυ, πράγματι θα πήγαινα Καβάλα στις 3 Νοεμβρίου αλλά μετά τελικά ακυρώθηκε....
απλά το διευκρίνησα στο θέμα με την ενεργειακή ασπίδα καιόχι εδώ

Δικό μου το λάθος


quote:
Στο johrei o μετασχηματιστής δεν θα κοστίζει....... κάμποσο?

Οχι, δεν κοστίζει τίποτα...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy