ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ANTRIANNA
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 21:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTRIANNA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΩΡΙΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ.(ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ).ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΕ ΠΡΟΣΕΛΚΥΣΕ ΠΟΛΥ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΗ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ(ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ)ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΦΡΙΚΑΡΕ,ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΟΤΕ.ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΕ ΑΛΑΤΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΑΝ.ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΖΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΝΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ??ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ Η ΠΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 22:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην καλησπερα φιλοι μου...Ολοι καλα?

Φιλε Σκορπιος γιατι δεν μοιραζεσε μαζι μας τις εμπειριες σου?Τις πιο χαλαρες τουλαχιστον...

Φιλε Endorama,

quote:
αν ο αλλος εχει γραντζουνια στον εγκεφαλο οτι και να πεις χαμενο θα παει στην καλυτερη να ακουσεις μετα το τσουξιμο "καλα τα ελεγες" αλλα τοτε ειναι πλεον πολυ αργα γιατι ετσουξε

Μπορεις να πεις πιο συγκεκριμενα ποιον εννοεις?Αφησες ενα "ο νωον νωειτο" πισω απο αυτην την φραση και δεν ειναι οτι καλυτερο...

Φιλε Τυφεωνα ωραιος

Φιλη ANTRIANNA καταρχην καλως ορισες στον κοσμο του esoterica.gr
Καλη εξερευνηση φιλη μου και καλη συνεχεια...

Οπως ειπαμε εξ αρχης δεν κανει να παιζουμε με τετοια παιχνιδια...Γενικοτερα δεν κανει να παιζουμε με κατι που δεν μπορει να γινει κατανοητο στην αντιληψη μας...Εμεις οι ανθρωποι βλεπεις εχουμε και αυτο το μειονεκτημα να μην πιστευουμε σε κατι που δεν βλεπουμε...Φιλη ANTRIANNA η Σολομωνικη(αν δεν υπαρχει και κατι αλλο) ειναι το νομιμο,παγκοσμιος, βιβλιου για την λατρεια του Σατανισμου..
Μεσα περιλαμβανει τα ονοματα της Ιεραρχιας του Σατανισμου στον πλανητη μας(να σας πληροφορισω οτι υπαρχουν πολλα ονοματα απο Ελλαδα,και απο την πολη μου γυμναστες σε λυκειο,γι'αυτο και το χω ψαξει),ολες τις τελετες,ολες τις ιδεες...και,και,και,και ειναι ενα βιβλιο με το οποιο μπορεις να αλλαξοπιστησεις,να τρελαθεις,να πεθανεις,να αλλαξεις ιδεα για ολους και ολα...Μακρυα απο αυτο...
Οσο για την πετρα που λες δεν μπορω να σου απαντησω...Αν δεν κανω λαθος ομως και καποιος αλλος ανεφερε καποια πραγματα για καποιες πετρες σε αυτο το θεμα..

Επισης το Ποτηρακι να πω οτι ειναι ενα σπουδαιο παιχνιδι...Απλα εμεις το κανουμε επικινδυνο,και θα σας το εξηγησω.Αντι να εξερευνουμε τις ομορφες πτυχες αυτου του παιχνιδιου...Δηλαδη την ευρεση καποιων πνευματικων μας χαρισματων,να ανοιξουμε το μυαλο μας, ασχολουμαστε με την χειροτερη πλευρα,"κατ'εμου", αυτου του παιχνιδιου..Τις "καταστροφικες" ερωτησεις..Τις μαλακειες και τις μαγκιες...Λες και καλωντας ενα πνευμα γινεσαι μαγκας...Αλλου φαινεται η μαγκια,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

Καλο βραδι...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes is the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 02:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορεις να πεις πιο συγκεκριμενα ποιον εννοεις?Αφησες ενα "ο νωον νωειτο" πισω απο αυτην την φραση και δεν ειναι οτι καλυτερο
πολυ απλα αναφερομαι σε αυτους που εχουν γραντζουνια στον εγκεφαλο σε κανενα συγκεκριμενο μελος.
δεν υπαρχει περιπτωση να προσβαλω καποιο μελος ειδικα με αυτο τον τροπο δεν ειναι το στυλ μου
(φυσικα μπορει να προσβαλεις καποιον αθελα σου αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια)

τα "τι λες ρε καραγκιοζη" "μα καλα εισαι μλκς?" τα αφηνω για αλλους

ειναι καλυτερα οταν κανεις καποιον να μειωνεται/εξεφτελιζεται μονος του

οποτε δεν κατηγορω κανεναν για γραντζουνια απλα ανεφερα καποιους που μπορει να την εχουν

χαλαρα λοιπον


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 03:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Φιλη ΕΒΙΛ της προσοπικες εμπιριες μου θα της ανακαληψης μια μερα πολη οδινιρα

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 04:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


η Σολομωνικη(αν δεν υπαρχει και κατι αλλο) ειναι το νομιμο,παγκοσμιος, βιβλιου για την λατρεια του Σατανισμου..
Μεσα περιλαμβανει τα ονοματα της Ιεραρχιας του Σατανισμου στον πλανητη μας(να σας πληροφορισω οτι υπαρχουν πολλα ονοματα απο Ελλαδα,και απο την πολη μου γυμναστες σε λυκειο,γι'αυτο και το χω ψαξει),ολες τις τελετες,ολες τις ιδεες...και,και,και,και ειναι ενα βιβλιο με το οποιο μπορεις να αλλαξοπιστησεις,να τρελαθεις,να πεθανεις,να αλλαξεις ιδεα για ολους και ολα...Μακρυα απο αυτο...

Καλο βραδι...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes is the only truth...


Φίλε evil σεβαστή η γνώμη σου αλλά εάν θέλεις να αποκαλείς τον εαυτό σου εσωτεριστή με την σεβαστή έννοια του όρου θα πρεπε να έχεις και ακριβείς πληροφορίες για μεθόδους βιβλία κτλ γιατί μου φαίνεται ότι έχεις πολύ ασαφή άποψη για τις τελετές και τις μεθόδους της πραγματικής Σολομωνικής.
Η Σολομωνική λοιπόν δεν είναι βιβλίο του σατανισμού, καταρχήν υπάρχουν χιλιάδες βιβλία τιτλοφορούμενα ως Σολομωνική αλλά δεν έχουν τίποτα να κάνουν με το θρυλικό βιβλίο που είχε υποτίθεται στην κατοχή του ο βασιλιάς Σολομώντας, άρα τα περισσότερα είναι ψευδεπίγραφα Γριμόρια (βιβλία επίκλησης πνευμάτων -Grimoires) και ανήκουν κυρίως σε μεσαιωνικούς συγγραφείς απο μάγους έως τον Πάπα Ωνόριο.

Η Clavicula Salomonis υποτίθεται ότι κλάπηκε απο Βαβυλώνιους που εσύλησαν κατά την παράδοση τον τάφο του βιβλικού βασιλιά για τον οποίο ο θρύλος λέει ότι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ του έδωσε αυτο το βιβλίο μαζί με ένα δαχτυλίδι με το οποίο θα κυριαρχούσε πάνω στους δαίμονες και αυτο μετά απο παράκληση του υπηρέτη του ,καθότι ένας δαίμονας ο Ορνίας απομυζούσε το αίμα του και έτρωγε το φαγητό του.
Εκεί ο Σολομώντας προσευχήθηκε και ο Μιχαήλ κατέβηκε και του έδωσε τα σύνεργα με τα οποία σύμφωνα με την παράδοση κατόρθωσε και κυριαρχησε στους δαίμονες τόσο που τους ανέγκασε να χτίσουν τον περίφημο ναό.

Αναφορές για τον Σολομώντα στις χίλιες και μία νύχτες (το γνωστό παραμύθι)καθώς και σε άλλα γραπτά , όπως και το γεγονός ότι οι αρχαιολόγοι ξύνονταν πρόσφατα όταν ανακάλυψαν τεράστιες στοές κάτω απο τα ερείπια του ναού του, οι οποίες δεν έχουν ίχνος καπνιάς απο δαυλούς (λογικό αφού οι δαίμονες βλέπουν στο σκοτάδι) συνηγορούν στο γεγονός ότι ο μύθος και η παράδοση έχουν κάποια αλήθεια.

Τα σημαντικότερα χειρόγραφα (Sloane) του Βρετανικού Μουσείου ήταν μάλιστα στα Ελληνικά και φημολογείται ότι πάρθηκαν απο Ελληνικό μοναστήρι στον Αθω. Υπάρχουν σχέδια μαγικών κύκλων με ελληνική βυζαντινή γραφή απο κάτω κτλ.

Υπάρχουν κομμάτια-χειρόγραφα όπως το Αλμαδήλ τα οποία είναι αγγελικές επικλήσεις πέρα απο το Μεγάλο Κλειδί, το μικρο κλειδί ή Λεμέγεθον και τα διαφορα συνοδευτικά όπως η διαθήκη του Σολομώντα που αποδίδεται στον ίδιο.

ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΗ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.

Ακόμα και ο Λευκός μάγος -τελετουργός είναι υποχρεωμένος να τη γνωρίζει εάν θέλει να δουλέψει σοβαρά καθώς τα 72 πνεύματα που περιέχονται στο παραπάνω βιβλίο δεν είναι τυχαία και έχουν τρομερές ικανότητες.
Μεγάλοι αποκρυφιστές και μάγοι όπως ο Crowley υποστηρίζουν ότι είναι τμήματα του ανθρώπινου εγκεφάλου τα οποία διεγείρονται στο υποσυνείδητο μέσω μίας επίκλησης αυτών των τμημάτων.

Δαίμονες ή τμήματα του εγκεφάλου, μπορεί κανείς (εάν έχει το υψηλό επίπεδο μετά απο πολύχρονη ενασχόληση στη Μαγεία, να καλέσει αυτα τα τμήματα-πνεύματα για καλό σκοπό, για να θεραπεύσει, να βρεί δουλειά σε άνεργο,χρήματα για φτωχούς κτλ.
Επίσης για όποιον ασχολείται με την Καββάλα και το Δέντρο της ζωής του είναι αδύνατον να μην γνωρίζει την αντίθετη όψη (κλιφωθική-δαιμονική) και να επικαλείται μόνο την ανώτερη των αρχαγγέλων και της χορωδίας αγγέλων μίας Σεφίρας.
Εάν δεν ξέρει ο μάγος να ισοσταθμίσει και τις δύο όψεις , την πάτησε. Εάν δεν ξέρει την κατώτερη όψη του δαίμονα πως θα την αποκλείσει ή περιορίσει π.χ σε ένα τάλισμαν (φυλακτό "διαβασμένο" απίστευτα που δεν έχει σχέση με τα χαιμαλιά της γιαγιάς)

Δεν μπορείς να γνωρίζεις το σκοτάδι εάν δεν έχεις δεί το φώς ούτε και το αντίθετο. Τα πάντα εν σοφία εποίησε.

Ολα τα σοβαρά μυητικά τάγματα πρότειναν ως must βιβλίο για διάβασμα την Goetia (Σολομωνική) για να αποκτήσει ο νεόφοιτος μαθητής γνώση πάνω στα τερτίπια της Τελετουργίας και όχι για να την χρησιμοποιήσει για κακό.

Εάν δεν γνώριζε για τους δαίμονες και πώς να τους υποτάξει πως θα βυθιζόταν ο μαθητής στα όρια του Αστρικού πεδίου και στα πεδία των κολάσεων, Κινδύνευε να χάσει το Αστρικό του σώμα απο οτιδήποτε "θεριεμένο" και να ζεί με το ένα πόδι στο φυσικό και με το άλλο στο Αστρικό επίπεδο προσευχητής της τρέλας και οπαδός της παράνοιας φλερτάροντας με το θάνατο.
Οποιος θέλει να δεί τι είναι Σατανισμός άς διαβάσει τη βίβλο του ιδρυτή της Anton La Vey και μετά θα έχει άποψη για το τι πρέπει να αποφεύγει.
Ναι , η Σολομωνική είναι επικίνδυνη για τον άπειρο, στα 17 μου πρίν πολλά χρόνια, νέος και ηλίθιος,κόντεψα να χάσω τη ζωή μου απο μία λεπτομέρεια και μου πήρε 2-3 χρόνια να επανέλθω.

Τμήματα του εγκεφάλου μας ή εξώτερες οντότητες αποκαλούμενες ως δαίμονες, οι δυνάμεις που ελκύονται σε μία τελετή Goetia μπορούν να επικληθούν με ασφάλεια μόνο απο πολύ έμπειρους τελετουργούς.

Καταρχήν τα βιβλία αυτά είναι γεμάτα με άχρηστες λεπτομέρειες για να παραπλανήσουν τον αμύητο. Χρειάζονται πολύ λιγότερες ενέργειες για να καλέσει κάποιος ένα τέτοιο πνεύμα απο εκεί.

Αλλά εάν κάποιος δεν έχει εντρυφήσει θερμά στο Διαλογισμό, στη μελέτη, στην μαντεία μέσω ειδικού καθρέπτη,στην Αστρική προβολή, στην ανάπτυξη αρετών,στην τέχνη της τελετουργίας, στην χαλάρωση, στην έκσταση ενδέχεται απο το να μην τα καταφέρει έως και το να χάσει τη ζωή του.

Πρέπει να σε προστατεύουν και να σέβονται οι άγγελοι για να σε σέβονται και να τρομάζουν με τη δύναμη σου οι δαίμονες. Μέσα στον κύκλο του ο μάγος είναι ένας μικρός Θεός.
Εάν δεν έχει τις αρετές και την αγνότητα βυθισμένες σε μία υπέρλαμπρη αύρα , μόλις βγεί απο τον κύκλο , (που κανένα πνεύμα δεν μπορεί να σπάσει), οι δαίμονες θα του την στήσουν , ίσως του την πέσουν μετά απο μήνες,ίσως στοιχειώσουν το κορμί του, τη ζωή του, το σπίτι του,την ψυχή του κτλ

Οι μαύροι μάγοι δεν δουλεύουν με την Σολομωνική, ελκύουν δυνάμεις απο το αρνητικό περίσσευμα της κακίας των ανθρώπων στο Αστρικό. Η Σολομωνική αναφέρεται συχνά σε αρετές, σεξουαλική εγκράτεια, καθαγιασμό υλικών, αγιασμό και πάμπολλα κομμάτια απο την Αγία γραφή όπως τους ψαλμούς του Δαυίδ κτλ.

ΝΑΙ, είναι επικίνδυνη και θανατηφόρα αλλά για τον αμύητο και τον άθρησκο καθώς οι Αρχαίοι μάγοι είχαν μία σταθερή θέση ισσοροπίας μέσα στον κύκλο τους λόγω της δύναμης του θείου που είχαν θεοποιήσει στο μυαλό τους και την καρδιά τους καθώς ήταν εξαιρετικά ευσεβείς, ενώ ο σημερινός μέσος άνθρωπος έχει θεοποιήσει το χρήμα, το πούλ-μούρ, το ακριβό αμάξι κτλ οπότε βρίσκεται σε αβέβαιη θέση ισσοροπίας να καλέσει δαίμονες και να τον σεβαστούν όταν δεν έχει τίποτα αγνό και φωτεινό μέσα του.
Δεν μπορείς να προφέρεις ιερά θεία ονόματα να παγιδέυσεις και να εξαναγκάσεις τους δαίμονες εάν δεν πιστεύεις σε αυτά. Με την πρώτη θα τσαντιστούν και θα πουν "Ποιός είσαι εσύ ρε φίλε και με τι δικαιοδοσία μας φώναξες? Είσαι πολύ λιγος για να μας αναγκάσεις και να μας καλέσεις κοτζάμ προαιώνιες δυνάμεις, έβγα απο τον κύκλο να σου πούμε δύο φωνήεντα και πόσα απίδια βαστάει ο σάκος"

Ο βαθμός στα διάφορα μυητικά τάγματα δεν είναι ένα παράσημο πάνω στην ρόμπα αλλα αντιπροσωπεύει πολύχρονους κόπους και εμπειρία. Η Σολομωνική μαγεία είναι στην καθαρή της μορφή ένα ύψιστο κομμάτι Θεουργίας και δεν αναφέρεται σε γυμναστες, λυκειάρχες και άλλους που δεν μπορούν να χωρίσουν δυό γαιδάρων άχυρα, ποσο περισσότερο να κάνουν τελετουργία στην ύψιστη μορφή της.

Ναι η Σολομωνική ως σύστημα και τα δαιμονικά της πνεύματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για ιδιοτελείς ή κακούς σκοπούς αλλά ο μάγος πρέπει να πληρώσει απίστευτο κάρμα,χώρια τον δαίμονα που θα του γίνει κολλητσίδα εάν δεν είναι παντοδύναμος, αλλά άς μην ξεχνάμε ότι ένα μαχαίρι μπορεί να κόψει ψωμί αλλά και να δολοφονησει κάποιον.
Μετράει λοιπόν το τι κατεύθυνση θα δώσουμε εμείς και τι πρόθεση έχουμε.
Ποιός έχει κότσια να καλέσει τον δαίμονα, να του υποδείξει αυτός ένα θησαυρό θαμμένο και στην συνεχεια να πάει να τον δωρίσει στην πιό φτωχή οικογένεια που ξέρει. Αυτός είναι ο Θεουργός. Δεν παίζει με το άγνωστο για να περάσει το Σαββατοκύριακο και νά χει λέει κάτι στους φίλους του για εφέ.
Ο αόρατος κόσμος δεν ξέρει την λέξη καπρίτσιο,απληστία κτλ και δυσανασχετεί παράφορα, άγγελοι και δαίμονες γίνονται σύμμαχοι και κατακεραυνούν τον αδαή, τον βλάσφημο,τον κουτοπόνηρο,τον εγωιστή, τον φιλήδονο, τον ξερόλα και τον επιδειξία. Δείξτε τον πρέποντα σεβασμό στον αόρατο κόσμο και μάθετε τους νόμους του πρίν μπείτε στον κόπο να επικοινωνήσετε με αυτόν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 11:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Yngwie μαλλον με παρεξηγησες...Συγγνωμη γι'αυτα που ειπα,αλλα μην βαρας κιολας..Δεν εχω κατσει να ψαξω το θεμα τις Σολωμονικης..Και για να αποκαλουμε εσωτεριστης δεν σημαινει οτι πρεπει να τα ξερω ολα...Γι'αυτο ψαχνω,γι'αυτο μπαινω στο forum...Για να μαθω...

Πραγματικα πολυ ωραια αυτα που ειπες...

quote:
Η Σολομωνική μαγεία είναι στην καθαρή της μορφή ένα ύψιστο κομμάτι Θεουργίας και δεν αναφέρεται σε γυμναστες, λυκειάρχες και άλλους που δεν μπορούν να χωρίσουν δυό γαιδάρων άχυρα, ποσο περισσότερο να κάνουν τελετουργία στην ύψιστη μορφή της.

Ποτε μην λες ποτε φιλε μου


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...

Edited by - eViL on 21/11/2003 11:17:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 11:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Σκορπιος απο που θα τις ανακαλυψω? Και με το να μου λες για οδυνηρες δεν μου λες τιποτα...

Αν θες μοιρασου τες μαζι μας...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 12:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα.

Καταλαβαίνω την περιέργεια μερικών (δεν εξαιρώ τον εαυτό μου) να μάθουν όσες περισσότερες πληροφορίες για το θέμα.

Αυτό που με εντυπωσιάζει είναι το γιατί κάποιοι φίλοι θέλουν να δοκιμάσουν αυτή την "εμπειρία".. τι μπορεί να προσφέρει κάτι τέτοιο σ' έναν άνθρωπο?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 12:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε, βρε... τι έγινε καλέ? Βαρεθήκαμε τα playstation ?

Καταρχήν φίλε evil θα σε παρακαλούσα να αλλάξεις την εικόνα που έχεις βάλει γιατι αφ'ενός παραπέμπει σε "περίεργους συνειρμούς" και είναι πολύ μα πάρα πολύ αποκρουστική, αφ'ετέρου αν νιώθεις οτι σε αντιπροσωπεύει αυτό το εικονίδιο τότε κατι σοβαρό τρέχει με την πάρτη σου...

Στο θέμα τώρα με τα ποτηράκια...
Ακούστηκαν πολλές απόψεις, αλλά θα μείνω στην παράθεση τελετουργικών που έγινε απο κάποιους συνομιλητές.
Θα κάνω ένα έρωτημα...
Φίλοι Yngwie και ΥΗVH γνωρίζετε πιστεύω οτι στην ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ πορεία για την ολοκλήρωση η άνοδος ΔΙΝΕΤΑΙ κατα χαρην. Οτιδήποτε δίνεται για την άνοδο και την εξέλιξη του ανθρώπου είναι κατα χάρην και όχι κατ'αξίαν...καθ'ότι βρισκόμαστε σε πτώση φυσικα.
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε εαν έχετε λάβει "χάρην" να τελείτε αυτά τα τελετουργικά απο κάποιον Διδάσκαλο σε πνευματικό ή υλικό επίπεδο? Γνωρίζετε πιστεύω οτι ισχύει το "όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα..." στην πνευματική πορεία ακόμα και αν έχει τις καλήτερες προθέσεις. Ενας άνθρωπος δεν είναι μόνο ότι είναι τώρα, είναι και αυτά που ήταν αλλά και αυτά που "αίτησε" πριν την κάθοδο του στο υλικό πεδίο. Συνεπώς το "γνώθι σ' εαυτόν" που γραφόταν στις εισόδους των ΝΑΩΝ δεν γραφόταν τυχαία...
Δεν τα λέω όλα αυτά με αρνητική διάθεση απέναντι σας αλλά με βαθύ σκεπτικισμό.
Οσον αφορά τις ιστορίες με τα ποτηράκια πραγματικά μου κάνει εντύπωση γιατι διαλέγετε μερικοί αυτόν τον δρόμο... περιέργεια ? ανία ? βαρεμάρα ? Η απλή ειλικρινής προσευχή (και δεν εννοώ μόνο τη χριστιανική) φαντάζει κάτι το ανιαρό ε ?
Τα παιδιά του video ...
Κρίμα.... ,πολύ, μα πάρα πολύ ,κρίμα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 22:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν απ'όλα...
quote:

Φιλη ANTRIANNA η Σολομωνικη(αν δεν υπαρχει και κατι αλλο) ειναι το νομιμο,παγκοσμιως, βιβλιο για την λατρεια του Σατανισμου..

ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ, ΗΒΙΛ!!! ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΠΙΑ!!!! ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΣΤΑ'ΠΕ ΑΥΤΑ????
quote:

Θα κάνω ένα έρωτημα...
Φίλοι Yngwie και ΥΗVH γνωρίζετε πιστεύω οτι στην ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ πορεία για την ολοκλήρωση η άνοδος ΔΙΝΕΤΑΙ κατα χαρην. Οτιδήποτε δίνεται για την άνοδο και την εξέλιξη του ανθρώπου είναι κατα χάρην και όχι κατ'αξίαν...καθ'ότι βρισκόμαστε σε πτώση φυσικα.
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε εαν έχετε λάβει "χάρην" να τελείτε αυτά τα τελετουργικά απο κάποιον Διδάσκαλο σε πνευματικό ή υλικό επίπεδο? Γνωρίζετε πιστεύω οτι ισχύει το "όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα..." στην πνευματική πορεία ακόμα και αν έχει τις καλήτερες προθέσεις. Ενας άνθρωπος δεν είναι μόνο ότι είναι τώρα, είναι και αυτά που ήταν αλλά και αυτά που "αίτησε" πριν την κάθοδο του στο υλικό πεδίο. Συνεπώς το "γνώθι σ' εαυτόν" που γραφόταν στις εισόδους των ΝΑΩΝ δεν γραφόταν τυχαία...
Δεν τα λέω όλα αυτά με αρνητική διάθεση απέναντι σας αλλά με βαθύ σκεπτικισμό.
[...]
Τα παιδιά του video ...
Κρίμα.... ,πολύ, μα πάρα πολύ ,κρίμα...

1. Εγώ ουδέποτε ισχυρίστηκα ότι έχω κάνει μέχρι τώρα τελετουργικά, και πόσο μάλλον ότι είμαι άξιος γι'αυτό!
2. Φυσικά και δίνεται, αλλά όχι με κλήρωση, αλλά σε αυτούς που ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ να γίνουν άξιοι!

quote:
Ο YNGWIE ανέφερε:
Τον αδαή, τον βλάσφημο,τον κουτοπόνηρο,τον εγωιστή, τον φιλήδονο, τον ξερόλα και τον επιδειξία

Δυστυχώς, αναγνωρίζω σε αυτούς τους χαρακτηρισμούς (εκτός από του βλάσφημου) τον εαυτό μου... Όμως η αναγνώριση είναι το πρώτο βήμα, έτσι?


Α, και κάτι άλλο...
Άλλο Σολομωνική και άλλο... οι άλλες σολομωνικές!!!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 04:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο φίλος ΑΙΟΝ παρέθεσε την γνώμη του καλοπροαίρετα και οφείλω να απαντήσω στην εύλογη τοποθέτηση του με σαφήνεια.

quote:

Φίλοι Yngwie και ΥΗVH γνωρίζετε πιστεύω οτι στην ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ πορεία για την ολοκλήρωση η άνοδος ΔΙΝΕΤΑΙ κατα χαρην. Οτιδήποτε δίνεται για την άνοδο και την εξέλιξη του ανθρώπου είναι κατα χάρην και όχι κατ'αξίαν...καθ'ότι βρισκόμαστε σε πτώση φυσικα.

Πόσο σίγουρος μπορείς να είσαι για αυτό φίλε μου όταν ο ίδιος ο Ιησούς έλεγε στούς μαθητές του" Ολιγόπιστοι εάν πείτε στο βουνό να πάει στη θάλασσα θα πάει" ή το ότι " Μπορείτε να καθήσετε εκ δεξιών του Πατρός". επίσης ότι πολλοί θα τον ακούσουνε, λίγοι θα τον ακολουθήσουνε, λιγότεροι θα τον πιστέψουνε και ελάχιστοι θα καταλήξουνε μαζί του.
Οποιος δουλεύει αποδίδει καρπούς. Η Golden dawn είχε μάθει τους μαθητές της να λένε "Fear is failure". Ξεκινάς και άν είναι να φάς πόρτα και δεν αξίζεις ή το κάρμα σου είναι τέτοιο που δεν πρέπει να ασχοληθείς να σαι σίγουρος ότι καμία πρακτική σου προσπάθεια δεν θα πετύχει (καθώς θα το χουν φροντίσει οι απο πάνω) έως ότου αποκαρδιωθείς.


quote:

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε εαν έχετε λάβει "χάρην" να τελείτε αυτά τα τελετουργικά απο κάποιον Διδάσκαλο σε πνευματικό ή υλικό επίπεδο?

Μαθητής μπορεί να είναι οποιοσδήποτε αρκεί να είναι καθαρή η καρδιά του και ξεκάθαροι οι στόχοι του. Επίσης η Dion Fortune έγραφε ότι "Ενα τελετουργικό τυπικό χωρίς τον ανάλογο βαθμό είναι άχρηστο διότι δεν δύναται να πραγματοποιηθεί απο τον ενδιαφερόμενο μικρότερου βαθμού. Λογικό γιατί όποιος δεν έχει τρέξει και εντρυφήσει τέλεια στη Formula 3 αδυνατεί κατά κόρον να συμμετέχει στη Formula 1. Μ αυτο εννοώ ότι και όλοι να είχαν τα τυπικά, σε λίγους άξιους με ατσάλινη θέληση και πίστη θα δούλευαν. οσον αφορά το δάσκαλο έχεις δίκιο αλλά στην εποχή του Aquarius που είμαστε (σε αντίθεση με την προηγούμενη διχιλιετηρίδα του Piscean Age όπου χρειαζόταν η σχέση μαθητή και δασκάλου) μπορεί κανείς να ψάξει την ψυχική του εξέλιξη και ωρίμανση και μόνος του καθώς και να ξεπληρώσει το κάρμα του εάν επιθυμεί.
Οταν άρχισα δειλά δειλά να πειραματίζομαι πρακτικά είδα αποτελέσματα αλλιώς θα τα παρατούσα, ξεμάτιαζα σε κλάσματα του δευτερολέπτου χωρίς λάδια,νερά,σπιρτόξυλα και χασμουρητά, έβρισκα πληροφορίες σε βιβλία τις οποίες ήξερα απο διαίσθηση ή απο τα όνειρα μου-Αστρικό πεδίο, θεράπευα καταστάσεις και μικρές ασθένειες σε μένα και κάποιους δικούς μου ανθρώπους, αυξήθηκε η συνειδητότητα μου και η ικανότητα μου να μαντεύω, είδα με το εσωτερικό μάτι αγγέλους και δαιμόνους, εξερεύνησα και έμαθα,καλυτέρεψε η ψυχική μου υγεία και περιορίστηκαν ανθρώπινα ελλατώματα μου, και πολλά άλλα που θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω συμπτώσεις αλλά δεν ήταν καθώς κρατουσα ακριβές αρχείο το οποίο μου έδειχνε σαφώς την ένδειξη "ΠΡΟΧΩΡΑ". Στο υλικό επίπεδο ψάχνω έναν πραγματικό δάσκαλο για το κάτι παραπάνω αλλά δεν έχω βρεί κάτι αξιόλογο μέχρι τώρα όσο για τα Εσωτερικά πεδία έχω σταδιακές αναλαμπές απο αυτο που καλούν οι αποκρυφιστές Φύλακα Αγγελο, ανώτερο εαυτό, εσωτερική ύπαρξη καθώς και πύλες που περάστηκαν και δοκιμασίες στο Αστρικό πεδίο κτλ. Πόσο δύσπιστος πρέπει να ειναι κανείς για περισσότερες αποδείξεις

quote:

Γνωρίζετε πιστεύω οτι ισχύει το "όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα..." στην πνευματική πορεία ακόμα και αν έχει τις καλήτερες προθέσεις. Ενας άνθρωπος δεν είναι μόνο ότι είναι τώρα, είναι και αυτά που ήταν αλλά και αυτά που "αίτησε" πριν την κάθοδο του στο υλικό πεδίο. Συνεπώς το "γνώθι σ' εαυτόν" που γραφόταν στις εισόδους των ΝΑΩΝ δεν γραφόταν τυχαία

συμφωνώ με όλα τα παραπάνω καθώς ο Ανώτερος εαυτός μας έχει ήδη αποφασίσει για το που θα γεννηθούμε, απο ποιους γονείς, με τι οικονομικές δυνατότητες δηλαδή με το συνολο του κάρμα που θα αποπληρωθεί αλλά και την ουράνια Διδακτική ενότητα που καλούμεθα να μάθουμε. Παρ΄όλα αυτά άν και δεν μπορούμε να αλλάξουμε το κάρμα μας (εκτός άν προσπαθήσουμε σε σκληρή διαπραγμάτευση με τον Θεό Anubis στο Αστρικό πεδίο) μπορούμε να αλλάξουμε τις αντιδράσεις μας σε αυτό. Ο υγιής εσωτερισμός και μιλάω για αυτόν του Δεξιού μονοπατιού κάνει τον άνθρωπο καλύτερο, ηθικότερο κτλ κατά συνέπεια δεν βρίσκω τίποτε το μεμπτό στην εξάσκηση του και τη γνώση του.

Ο Χαίντελ γνωστή φιγούρα στους Ροδόσταυρους έλεγε ότι υπάρχουν άνθρωποι στους οποίους το πέπλο μεταξύ του Ορατού και αόρατου δεν θα σπάσει ποτέ γιατί τους βολεύει έτσι, γιατί τα αιθερικά τους σώματα με το φυσικό είναι κολλημένα με LOGO και έτσι θα μείνουν.
Επίσης είπε και για μία δεύτερη κατηγορία ανθρώπων όπου αυτό το λεπτό πέπλο είναι σχεδόν ημιδιαφανές και παίρνουν έντονα μυρωδιά ότι υπάρχει αόρατος κόσμος ο οποίος μάλιστα ανακατεύεται έντεχνα και με τον ορατό. Η δεύτερη κατηγορία λοιπόν αδυνατεί να καταλάβει ότι η ζωή αυτή δεν είναι μαμ, κακά και νάνι, αυτοκίνητα, λούσα, φράγκα,λαγνεία, μπουκάλια σε μαγαζιά, επίδειξη και φανφάρα, ετσιθελησμός και ωχαδερφισμός. Η δεύτερη κατηγορία λοιπόν επιμένει στο As Above So Below προσπαθώντας να κατεβάσει τις θείς προδιαγραφες του Ουρανού στη Γή. Η δεύτερη κατηγορία είναι πολύ μικρή αλλά υπαρκτή.

Οι περισσότεροι απο μάς θά γεννηθούν, θα ζήσουν ,θα κάνουν οικογένεια,θα πεθάνουν και δεν θα πάρουν κάν μυρωδιά απο ένα απάυγασμα σοφίας τελειώνοντας αυτή τη ζωη, βουτηγμένοι μεσα στον υλισμό και στα ζωωδη πάθη ακολουθώντας την αέναη περιστροφή του τροχού της Σαμσάρα.

Κάποιοι θα πάρουν το Δέντρο της ζωής αγκαλιά και θα κοιτάξουν να αναρριχηθούν πάση θυσία ξεπληρώνοντας όλο το οφειλόμενο κάρμα με τρομερές θυσίες και κόπους, για να μην ενσαρκωθούν ξανά κάτω σε αυτή τη ζωή του πόνου και της πίκρας, ή τουλάχιστον να το κάνουν συνειδητά και επιλεγόμενα για μία επόμενη ενσάρκωση.

Αυτό έχω βάλει και εγώ ως στόχο μου και ίσως να μη φτασει μια ζωή αλλά θα έχω κάνει προετοιμασία για την επόμενη. Για αυτό και ο Ιησούς έλεγε να μην μαζεύουμε υλικά πλούτη σε αυτή τη ζωή γιατί σκουριά και σκουλήκια θα τα φάνε ενώ οι θησαυροί της ψυχής είναι πάντοτε μέσα μας και τους κουβαλάμε αιωνίως.Ξεχνάμε καταρχήν όλοι ότι είμαστε κοιμισμένοι, με κοιμισμένη συνείδηση, ο εγωισμός δεν μας αφήνει να το παραδεχτούμε.
Αντιθέτως το πρώτο βήμα (όπως παραπλησίως ανέφερε και ο φίλος YHVH) είναι να το αποδεχτούμε. Τότε ίσως έχουμε μια ελπίδα για την πολυπόθητη διεύρυνση της συνειδητότητας που είναι απαραίτητη για την εξερεύνηση του Ουρανού. Ετσι και αλλιώς ο Απόστολος Παύλος το είχε πεί ότι ο Θεός δεν νοείται μόνο μέσω των ορατων αλλά και των αοράτων δημιουργημάτων του.

May the light be our leader in the paths of darkness

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 05:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΑ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?ΤΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ?ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Η ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ 'ΠΑΘΑΙΝΕΙ' Η ΚΑΣΣΕΤΑ?ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΛΑΒΩΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ,ΑΣ ΠΟΥΜΕ?

φιλικα


Master Of Puppets
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 10:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι θα σου προσφαιρει?
θα σου λυσει την απορια... Ειναι δεν ειναι αληθεια... Ισως αυτο να σου στοιχισει ομως...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 10:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Ετσι ξεκαθαρίζονται πολλά πράγματα τα οποία πρέπει να τονίζονται.
Βλέπεται άλλωστε τι γίνεται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 17:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?

γκουχου γκουχ...γκ..γκ..γκουχου γκουχ...

(φαίνεται με πειράζει το τσιγάρο τώρα τελευταία

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 18:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ! HOMO UNIVERASALIS ! ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΤΙ ΜΟΝΑΧΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ! ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΣΦΑΙΡΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΙΣΟΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ! ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΑΟΡΙΣΤΙΕΣ ! ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΑΤΑΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΤΑΤΕ! ΑΡΧΙΚΑ ΔΑΙΜΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΣΗ ΛΕΞΗ(ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΘΕΟΣ) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ
1. ΚΑΛΑ-ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ
2. ΚΑΛΟΙ-ΚΑΚΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ
3. ΚΑΛΟΙ-ΚΑΚΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ 2 ΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΠΛΕΥΡΑ
ΣΤΙΣ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΕΜΕΙ Η ΚΑΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ !ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗΣ Ο ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ ΕΚΤΣΙΣΕ ΤΟΝ ΝΑΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΙΣΟΡΟΠΙΑ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΡΑ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 72 36ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ 36 ΚΑΚΟΙ ! ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΛΗΘΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΝ ΘΑ ΚΑΘΑΓΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΝΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΑΓΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 01:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΜΑ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?

γκουχου γκουχ...γκ..γκ..γκουχου γκουχ...

(φαίνεται με πειράζει το τσιγάρο τώρα τελευταία

αυτή...που τα κατάφερε!


ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΣΕΣ...

Master Of Puppets
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 04:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Humor? μία δόση αλλά η ερώτηση, ερώτηση!
Ας υποθέσουμε ότι τον καλώ τον αποδημήσαντα και του σκάω την κρίσιμη ερώτηση: "κατέβαινε τους αριθμούς που θα κληρωθούν στο επόμενο lotto"(που έχει και πενταπλό τζάκποτ)... μετά δε'πα'να το στοιχειώσει το σπίτι, εγώ θα κάνω ιππασία στους κήπους του καινούριου μου κάστρου... παρέα με το μόνιμο επιτελείο μου απο ψυχολόγους, εξορκιστές, μάγους, ξεματιάστρες και τα συναφή.
Δεν μπορεί, τόσοι ρώτησαν το μέλλον και τώρα γράφουν στο forum, τόσοι πάθανε τραλαλά και το ξεπέρασαν, πόσο μάλλον όταν έχεις και κάποια μύρρια (in euro please) να σου θυμίζουν τι ωραία που θα είναι η ζωή όταν συνέλθεις...
calculated risk με ΠΟΛΥ καλές πιθανότητες αν κρίνω απ'τα γραμμένα.

Καλό το εσωτερικό αλλά και λίγο υλικό δεν βλάπτει, ίσα ίσα που θα δώσει απεριόριστο χρόνο για την καλλιέργεια των εσωτερικών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

2600Hz
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 04:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 2600Hz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
Ερχομαι και εγω να καταθεσω την εμπειρια μου απο το ποτηρακι.
Να δηλωσω εκ των προτερων οτι η ως τωρα θεωρια μου ειναι ο αθεϊσμος και προσπαθω να αντιμετωπισω τον κοσμο υπο το πνευμα της λογικης. Κατα τη γνωμη μου τα περισσοτερα "παραφυσικα" φαινομενα, ειναι στη ουσια φυσικα, αλλα για την ωρα η επιστημη δεν μπορει να ασχοληθει μαζι τους, να τα μετρησει και να τα επιβεβαιωσει. Ειμαι ομως παντα ανοικτος σε ο.τι νεο, καθως για αρκετα πραγματα δεν εχω προσωπικη γνωση και εμπειρια.
Ως εκεινο το βραδυ, λοιπον, δεν πιστευα στα πνευματα, τα φαντασματα και τη μετα θανατον ζωη...

Ηταν βραδυ καλοκαιριου, και στο σπιτι ειμασταν 4 ατομα, 2 απο καθε φυλο. Ο αλλος ειχε 1-2 προηγουμενες εμπειριες απο ποτηρακι, και απο περιεργεια κυριως αποφασισαμε να το δοκιμασουμε. Μη με κατηγορησετε για εφηβικη συμπεριφορα, ενας υλιστης χρειαζεται απτες αποδειξεις για την υπαρξη ενος αϋλου κοσμου. Οποια και αν ειναι η ηλικια του.

Το τελετουργικο ακολουθηθηκε κατα τις υποδειξεις του μελους που ειχε προηγουμενη εμπειρια (το συνολο της οποιας ειναι μονο 2-3 ποτηρακια συνολικα). Η επικληση των πνευματων αρχισε, και σιγα σιγα, αδυναμα στην αρχη, το ποτηρακι αρχισε να γυριζει, σχηματιζοντας λεξεις. Ρωτησαμε το ονομα του, και ηταν γνωστος (η συγγενης, δε θυμαμαι) απο μια κοπελα. Μας ειπε καποια πραγματα, οχι ιδιαιτερα εντυπωσιακα, το ευχαριστησαμε και το καληνυχτισαμε. Και εκεινο εφυγε, και η επικληση ξαναρχισε. Το επομενο πνευμα ηταν μια πολυ καλη φιλη της αλλης κοπελας, η οποια ειχε σκοτωθει λιγους μηνες πριν, σε τροχαιο. Η κοπελα, που ως τοτε επαιρνε την εμπειρια αυτη ως αστειο, επαθε σοκ και ξεσπασε σε κλαμα. Οταν συνηλθε, συνεχισαμε τη συζητηση, και πραγματι το πνευμα αποκαλυψε ημερομηνιες και γεγονοτα που ταυτοποιησαν τη γνωση της πραγματικοτητας (και την ταυτοτητα του;). Κατεληξε στελνοντας μηνυματα αγαπης για την οικογενεια του, και για προσφιλη του προσωπα, τα οποια κατονομασε. Το πνευμα αυτο εφυγε, και ηλθε ενα αλλο το οποιο ελεγε κυριως ασυναρτησιες, και εδινε διαφορετικες απαντησεις στην ιδια ερωτηση καθε φορα. Η συνεδρια εληξε ηρεμα.
Η γατα που ηταν στο δωματιο, κοιμοταν υπνο δικαιου. Κανενα απο τα πνευματα δεν καταφερε να πει τον αριθμο ενος αυτοκινητου που ηταν στην αυλη, ομως οταν ρωτηθηκαν εδωσαν εγκυρους αριθμους αυτοκινητων (2 γραμματα, 4 αριθμους), αλλα οχι τον σωστο.

Αυτη ειναι η εμπειρια μου. Δεν ξερω αν πρεπει να πιστεψω οτι ηρθαμε σε επικοινωνια με τα πνευματα που ισχυριζονταν οτι ηταν, με κακοβουλα πνευματα, η αν αγγιξαμε καποιες αχαρτογραφητες ικανοτητες του ανθρωπινου εγκεφαλου.

Ελπιζω η εμπειρα μου αυτη να σας φανει χρησιμη

Edited by - 2600Hz on 23/11/2003 04:48:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 14:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Humor? μία δόση αλλά η ερώτηση, ερώτηση!
Ας υποθέσουμε ότι τον καλώ τον αποδημήσαντα και του σκάω την κρίσιμη ερώτηση: "κατέβαινε τους αριθμούς που θα κληρωθούν στο επόμενο lotto"(που έχει και πενταπλό τζάκποτ)... μετά δε'πα'να το στοιχειώσει το σπίτι, εγώ θα κάνω ιππασία στους κήπους του καινούριου μου κάστρου... παρέα με το μόνιμο επιτελείο μου απο ψυχολόγους, εξορκιστές, μάγους, ξεματιάστρες και τα συναφή.

Τα χρηματα θα σου ρθουν ευκολα αλλα θα ναι καταραμενα...Αποδεδηγμενο αυτο.

quote:
Καταρχήν φίλε evil θα σε παρακαλούσα να αλλάξεις την εικόνα που έχεις βάλει γιατι αφ'ενός παραπέμπει σε "περίεργους συνειρμούς" και είναι πολύ μα πάρα πολύ αποκρουστική, αφ'ετέρου αν νιώθεις οτι σε αντιπροσωπεύει αυτό το εικονίδιο τότε κατι σοβαρό τρέχει με την πάρτη σου...

Μην ξανακουσω για το θεμα του avatar..Το ξαναπιασαμε στην αρχη του θεματος και εληξε...

quote:
Πριν απ'όλα...

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Φιλη ANTRIANNA η Σολομωνικη(αν δεν υπαρχει και κατι αλλο) ειναι το νομιμο,παγκοσμιως, βιβλιο για την λατρεια του Σατανισμου..
--------------------------------------------------------------------------------


ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ, ΗΒΙΛ!!! ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΠΙΑ!!!! ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΣΤΑ'ΠΕ ΑΥΤΑ????


Αυτο ηξερα για την Σολωμονικη φιλε/η YHVH και αυτο ειπα...Τα σχολια αλλου...

ΑΑ και να διευκρινησω κατι που πολυ ακομη δεν το χουν καταλαβει φαινεται...Εδω μπαινουμε για να μαθουμε..Δεν σημαινει οτι οποιος μπαινει τα ξερει ολα...Γι'αυτο ηρεμιστε...
Τα λεμε..

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 14:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε evil κατι δεν παει καλα με σενα.
Το επικυνδινο παιχνιδακι σου βγηκε σε κακο...
Το κακο πνευμα εχει μπει μεσα σου και προσπαθει να παρασυρει και εμας!
Λες οτι δημιουργησες αυτο το θεμα ακριβως για να αποτρεψεις πιθανους εθελοντες...
Ομως μου δινεις την εντυπωση οτι προσπαθεις να κανεις ακριβως το αντιθετο!
Eiναι και οι λεπτομερειες που δινεις..
φιλικα
Μαριαντα

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 16:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτο ηξερα για την Σολωμονικη φιλε/η YHVH και αυτο ειπα...Τα σχολια αλλου...

ΑΑ και να διευκρινησω κατι που πολυ ακομη δεν το χουν καταλαβει φαινεται...Εδω μπαινουμε για να μαθουμε..Δεν σημαινει οτι οποιος μπαινει τα ξερει ολα...Γι'αυτο ηρεμιστε...
Τα λεμε..



Δεν νομίζω πως είναι δεδομένο ότι μπορείς να μπερδεύεις νέα μέλη λέγοντας με ύφος πάνσοφου πληροφορίες μη τεκμηριωμένες, πολλές φορές επικίνδυνες ή εντελώς άσχετες με την πραγματικότητα....Με το συμπάθει κιόλας.
quote:
Φιλη ANTRIANNA η Σολομωνικη(αν δεν υπαρχει και κατι αλλο) ειναι το νομιμο,παγκοσμιος, βιβλιου για την λατρεια του Σατανισμου..
Μεσα περιλαμβανει τα ονοματα της Ιεραρχιας του Σατανισμου στον πλανητη μας(να σας πληροφορισω οτι υπαρχουν πολλα ονοματα απο Ελλαδα,και απο την πολη μου γυμναστες σε λυκειο,γι'αυτο και το χω ψαξει),ολες τις τελετες,ολες τις ιδεες...και,και,και,και ειναι ενα βιβλιο με το οποιο μπορεις να αλλαξοπιστησεις,να τρελαθεις,να πεθανεις,να αλλαξεις ιδεα για ολους και ολα...Μακρυα απο αυτο...


1. Εγώ που την έχω διαβάσει δεν νιώθω σατανιστής, τρελός και πόσο μάλλον νεκρός!
2. Θα ήταν μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα περίπτωση ελέγχου του χρόνου αν ο Σολομών και αυτοί που "πρόσθεσαν" γραπτά στη Σολομωνική ήξεραν τα επίθετα του γυμναστή σου από το λύκειο πριν από τόοοσα χρόνια, ασχέτως αν αυτός ήταν αρχιερέας του σατανισμού!
3. Επίσης, αν υπάρχουν σε οποιοδήποτε τέτοιο βιβλίο ασχέτως αν είναι η Σολομωνική (που προφανώς δεν είναι) "πολλά ονόματα" από την πόλη σου μόνο, ενώ αφορά όλον τον πλανήτη, θα είχε το μέγεθος του πάπυρου Λαρούς Μπριτάννικα.

Και μετά σου λέει ο άλλος "τα σχόλια αλλού"! Μην τρελαθούμε κιόλας!
Καλή βδομάδα σε όλους!
-YHVH το Τετραγράμματον

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 01:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα χρηματα θα σου ρθουν ευκολα αλλα θα ναι καταραμενα...Αποδεδηγμενο αυτο.

ναι, οk, αλλα όπως και να το κάνουμε δεν θα είναι ούτε κλεμμένα, ούτε ματωμένα, ούτε πρέζας, ούτε της μαφίας, ούτε του χρηματιστηρίου να κουβαλάνε την κατάρα ενός λαού.
Τώρα όσο και να κλάνει η κατάρα του κακομοίρη που τον πάτησε το γκαζοζέν το 1712, μια γεννάια δωρεά στην ενορία μπορεί και να την αντισταθμίζει. Του τραβάς και ένα τρισάγιο να στανιάρει.

Δεν ξέρω ρε evil με έβαλες στη φωτιά και ψήνομαι άγρια... ξέρεις τι είναι να διαβάζεις μια ζωή "δεν αποδυκνείεται, δεν υπάρχουν στοιχεία, ο φάκελος εξαϋλώθηκε, η φωτογραφία δεν το αποτύπωσε, η κασσέτα έλιωσε" και να μπορείς να έχεις αποδείξεις ΑΜΕΣΑ, στον χώρο σου με ένα καλοπότηρο; Μπορεί να αποτελέσει αστείρευτο καύσιμο στην πορεία σου προς την αναζήτηση. Καλά και άγια η καλή θέληση και το ανοιχτό μυαλό αλλα χειροπιαστά στοιχεία; Μιλάμε για πολή ώθηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 16:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Scully sorry αλλα βαρεθηκα να λεω τα ιδια και τα ιδια...Εγω ευθυνες δεν εχω για τιποτα και το εχω ξαναπει...Οποιος το παιξει κακο του κεφαλιου του...Βαρεθηκα να λεω τα ιδια και τα ιδια

YHVH εδειξα κανενα ειδος πανσοφου?Αλλο παλι και αυτο...Μηπως να παω να κανω εξομολογηση για την φοβερη αμαρτια που εκανα και εδωσα λανθασμενη ερμηνια για την Σολωμονικη?

quote:

1. Εγώ που την έχω διαβάσει δεν νιώθω σατανιστής, τρελός και πόσο μάλλον νεκρός!
2. Θα ήταν μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα περίπτωση ελέγχου του χρόνου αν ο Σολομών και αυτοί που "πρόσθεσαν" γραπτά στη Σολομωνική ήξεραν τα επίθετα του γυμναστή σου από το λύκειο πριν από τόοοσα χρόνια, ασχέτως αν αυτός ήταν αρχιερέας του σατανισμού!
3. Επίσης, αν υπάρχουν σε οποιοδήποτε τέτοιο βιβλίο ασχέτως αν είναι η Σολομωνική (που προφανώς δεν είναι) "πολλά ονόματα" από την πόλη σου μόνο, ενώ αφορά όλον τον πλανήτη, θα είχε το μέγεθος του πάπυρου Λαρούς Μπριτάννικα.

Με αυτα που λες λες και μονος σου οτι ειναι και βιβλιο του Σατανισμου..Πραγμα για το οποιο με ειχες περιγελουσες την προηγουμενη φορα...Επισης αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι δεν υπαρχει μονο η αρχαια Σολωμονικη.
Και τελος...επειδη υπαρχουν ατομα στην ιεραρχια του Σατανισμου απο την πολη μου νομιζεις οτι θα υπαρχουν και εκατομμυρια αλλοι???

Χαχαχαχα....Αυτες τις μικρες πολεις πρεπει να φοβουμαστε...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 17:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚΑΤΣΑ ΕΧΘΕΣ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ::ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΟΥ ΝΑΠΟΛΕΩΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΜΕ,ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ,ΤΟ ΓΕΜΙΣΕ ΜΕ ΟΥΙΣΚΙ ΔΩΔΕΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΝΕ.ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ,ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΜΕΖΕΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΕΙ ΞΕΡΟΣΦΥΡΙ.ΠΟΛΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΜΗ ΣΑΣ ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΟΥΤΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ.

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 23:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Girtos χεχε...Μαγκας ο Ναπολεων.....


Ξεφευγουμεεε...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 22:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΒΙΛ ….ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 18:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΒΙΛ ….ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ

141166



Ρε παιδιά για να σας δείξουμε τους κινδύνους δεν το ανοίξαμε το τόπικ? Δηλαδή επιλέγεις συνειδητά γνωρίζοντας τις συνέπειες κάτι τέτοιο??? Δεν νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο, αγαπητέ Σκορπιέ. Αυτοί που μιλάνε για τους κινδύνους κάτι ξέρουνε!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 23:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω.Ισως εδω εχουμε να κανουμε με ψυχοκινητικα φαινομενα. Η μελετη της ψυχοκινησης προσπαθει να εξηγησει φαινομενα
οπως μετακινηση αντικειμενων χωρις να επεμβαινει πανω τους καμια μηχανικη δυναμη(χωρις τιποτα να τα σπρωχνει),το λυγισμα ή παραμορφωση μεταλλων και υλικων χωρις πιεση,καθως και περιπτωσεις poltergeist.Στην ψυχοκινηση πολλοι ερευνητες περιλαμβανουν και τις «αυτο-ιασεις» (τις θεραπειες δηλαδη των ασθενειων μονο με την δυναμη της θελησης.),τις φωτοβολιες και πολλα αλλα φαινομενα που συνηθως αποδιδονται σε αγιους και εικονες Εκκλησιων.Περιπτωσεις ψυχοκινησης εχουν καταγραφει απο την αρχαιοτητα.Μια τετοια περιπτωση υπαρχει καταγεγραμμενη στις Πραξεις των Αποστολων.Οταν ο Αποστολος Παυλος και ο Σιλας φυλακιστηκαν και αλυσοδεθηκαν σε ενα κτιριο της Εφεσου,αρχισαν την νυχτα της φυλακισης τους να προσευχονται και τα μεσανυχτα οι αλυσιδες «επεσαν» και οι πορτες ανοιξαν απο μονες τους.Αν δεχτουμε βεβαια οτι οντως εγινε αυτο, ισως να εχουμε να κανουμε με περιπτωση ψυχοκινησης.Οσο για την αναφορα στο ποτηρι και την μετακινηση του σε αυτες τις τελετες που εκαναν καποιοι μην βιαζομαστε να τα αποδιδουμε σε πνευματα και μπαμπουλες.Αποκλειετε ολα αυτα να εχουν να κανουν με τηλεκινητικες δυναμεις που ενεργοποιουνται απο το ασυνειδητο του ανθρωπου.Μιλατε καποιοι εδω για πνευματα.Τι
σας κανει να πιστευετε οτι υπαρχουν πνευματα;Δηλαδη πιστευετε οτι
ηρθε καποιο πνευματακι και μετακινησε το ποτηρακι;Μηπως πρεπει
να σοβαρευτουμε λιγο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 01:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να καταλαβω φιλε VIKING

μας λες οτι αυτοσυγκεντρωθηκαν και καταφεραν την τηλεκινηση ασχετα αν το αγνοουσαν?

δηλαδη καταφεραν να κανουν κατι το οποιο δεν περασε καθολου απο το μυαλο τους?

καταλαθος τηλεκινηση
χωρις να δωσουν "εντολη" σε καποιο αντικειμενο το εκαναν να κινειται και να αυτοκαταστρεφεται και ολα αυτα με μια απλη αυτοσυγκεντρωση η οποια εγινε ομως για αλλο πραγμα
και αν εκανε καποιος αυτοσυγκεντρωση

γιατι απο το παραδειγμα σου με τον παυλο αυτο καταλαβα μιας και αυτος προσευχηθηκε για αυτο το πραγμα δεν το εκανε επειδη σκονταψε και επεσε πανω στο κουμπι της τηλεκινησης

ακομα και ο γκελερ (δεν εξεταζουμε αν ειναι απατεωνας ή οχι αλλωστε υπαρχει και σχετικο θεμα συζητησης νομιζω) δεν μετακινουσε τιποτα καταλαθος υποτιθεται οτι εκανε καποια προεργασια πριν τολμησει κατι και φυσικα την εκανε για λογους τηλεκινησης δεν του εβγαινε ομελετα στην διαδρομη ενω πηγαινε για τηλεκινηση

μηπως πρεπει να σοβαρευτουμε λιγο?


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 27/11/2003 01:30:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy