ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ 11ης ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 09:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ jonniebegood!ΟΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΒΑΣΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ!


Edited by - VANDAMME on 14/03/2004 09:22:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 12:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους! 'Εψαξα το πιο σχετικό topic για να σας πω τα παρακάτω. Χθές Σάββατο 22/5 στην εκπομπή του Κ. Χαρδαβέλλα συζητούσαν για τα ΑΤΙΑ και ανάμεσα στους προσκεκλημένους ήταν και κάποιος καθηγητής Αργυρόπουλος (παρεπιμπτόντως αν γνωρίζει κάποιος τα βιβλία του στα οποία αναφέρθηκε, ας μου πει), ο οποίος σε έρευνα που έχει κάνει ανέφερε, ότι βάση του "πυθαγορείου συστήματος", η ελληνική γλώσσα έχει κάποιους "λεξάριθμους" οι οποίοι παραπέμπουν στη δυνατότητα προβλεπτικότας (πρόβλεψης;) που χαρακτηρίζει την ελληνική γλώσσα. Επειδή, ήταν λίγο περίπλοκα τα όσα εξηγούσε, σας γράφω όσα μπόρεσα να συγκρατήσω, οπότε αν είδατε την εκπομπή, διορθώστε με όπου σφάλλω. Τεσπά, αυτό που μου εντυπώθηκε χαρακτηριστικά, ήταν το εξής:
Η φράση: "Η κατασκευή της γέφυρας Ρίου-Αντιρίου", αν αναλυθεί αριθμητικά (αριθμολογικά)με το σύστημα του κ. Αργυρόπουλου, βγάζει τον εξής λεξάριθμο: 26/5/2004, όπου όπως ανακοινώθηκε, είναι η τελική ημερομηνία ολοκλήρωσης της κατασκευής της γέφυρας
Το σύστημα στο οποίο αναφερόταν είναι το γνωστό σε όλους της ελληνικής αρίθμησης: α=1, β=2, 3=γ .... ι=10, κ=20 κ.ό.κ
Δεν είναι φοβερό!
Όσο για το τι σημαίνουν οι αριθμοί για μένα, που ήταν και το θέμα του topic:
Συσχετίζω τους αριθμούς βάση των "μηνυμάτων" της μεγάλης αρκάνας των ταρώ:
1 ο Μάγος:Η νέα αρχή η δημιουργική φαντασία, το θάρρος
2 η Ιέρεια: η διαισθητικότητα, η αυτογνωσία
3 η Αυτοκράτειρα: η πληρότητα, η ολοκλήρωση, η δημιουργία, η γυναικεία εξουσία
4 ο Αυτοκράτορας: η εξουσία, η οργάνωση
5 ο Αρχιερέας: η βαθιά θρησκευτικότητα, η ηθική, η μεταφυσική
6 οι Εραστές: οι σχέσεις, τα διλήμματα, οι επιλογές
7 το Άρμα: ο δεύτερος μαγικός αριμός, ο θρίαμβος, η νίκη, η επικράτηση
8 η Δικαιοσύνη: η υπευθυνότητα, η τιμιότητα, η ισορροπία
9 ο Ερημίτης:ο εσώτερος εαυτός, η ενδοσκόπηση, η ολοκλήρωση, αλλά και οι τάσεις μοναχικότητας
10 ο τροχός: το κάρμα, ο κύκλος που γυρίζει
11 η δύναμη: η ικανότητα και όλα τα συνακόλουθα
12 ο κρεμασμένος:η αυτοθυσία, η αλλαγή, τα πρέπει πάνω από τα θέλω
13 ο θάνατος:οι ριζικές αλλαγές, το κλείσιμο ενός παλαιού και φθαρτού κύκλου, που δίνει τη θέση του στο νέο
14 η εγκράτεια:η σιγουριά, η σταθερότητα
15 ο διάβολος: ενέργεια, ζωτικότητα, αλλά και υποταγή στα πάθη μας
16 ο πύργος: η νέα ζωή μέσα από δραματικές αλλαγές
17 το άστρο: η ελπίδα, η αναγέννηση
18 η σελήνη: η επιρροή, η γονιμότητα, η διορατικότητα
19 ο ήλιος: η ζωογόνος δύναμη
20 η κρίση: η "ανάσταση", οι ανταμοιβές για πράξεις του παρελθόντος
21 ο κόσμος (2+1=3) η ολοκλήρωση, η πληρότητα, ο θρίαμβος της αγάπης

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 14:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...η ελληνική γλώσσα έχει κάποιους "λεξάριθμους" οι οποίοι παραπέμπουν στη δυνατότητα προβλεπτικότας (πρόβλεψης;) που χαρακτηρίζει την ελληνική γλώσσα....

Η φράση: "Η κατασκευή της γέφυρας Ρίου-Αντιρίου", αν αναλυθεί αριθμητικά (αριθμολογικά)με το σύστημα του κ. Αργυρόπουλου, βγάζει τον εξής λεξάριθμο: 26/5/2004, όπου όπως ανακοινώθηκε, είναι η τελική ημερομηνία ολοκλήρωσης της κατασκευής της γέφυρας


Χαίρομαι που η λέξη Ρίο και Αντίριο είναι τελικά Ελληνική.

Φοβόμουν, μηπως ανθελληνικοί κύκλοι εβγαζαν οτι το Ριο ντε Τζανεϊρο δεν ήταν ελληνική αποικία απο την Πόλη Ρίο και Αντίριο.

Και αντε μετά να πείσεις τις ελληνικές αρχές, οτι οι βραζιλιάνες δεν χρειάζονται βίζα...

Λεξάριθμος, είπες ? 26/5/2004 έβγαλε ???

Μάιστα. Τι μαθαίνει ο άθθθρωπος όταν μπαίνει στο ιντερνετ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chrisgiann
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 23:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrisgiann  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΓΑΠΗΤΕ CYLIGHT
ΜΠΡΑΒΟ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΞΑΡΙΘΜΟ 11.
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΞΑΡΙΘΜΟ 2004 ΚΑΙ 2012 ??
ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΛΕΞΑΡΙΘΜΟ 2004 ΚΑΙ ΤΟΝ 2012.
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ, ΧΡΗΣΤΟΣ
CHRISGIANN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 17:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά,

Στις φράσεις κλειδιά που έχουν 11 γράμματα θα ήθελα να προσθέσω:

Osama Bin Laden - 13 γράμματα (ουπς)
World Trade Center - 16 (ουπς)
Al-Qaeda - 7 γράμματα (ουπς)
(The) Taliban - 7 ή 10 γράμματα (ουπς)
(The) Jews - 4 ή 7 γράμματα (ουπς)
Zionist Conspiracy - 17 γράμματα (ουπς)
(The) United States - 12 ή 15 γράμματα (ουπς)
(The) World Trade Center - 16 ή 19 γράμματα (ουπς)
(The) Twin Towers - 10 ή 13 γράμματα (ουπς)
11-9-2001 στο ισλαμικό ημερολόγιο = 23-6-1422

Η συγχρονικότητα είναι μία ψευδαίσθηση γιατί έπεται των γεγονότων. Δεν προβλέπει. Αν όλα αυτά τα 11άρια είχαν παρατηρηθεί πριν τα γεγονότα τότε θα είχαν αξία. Εκ των υστέρων βρίσκω κι εγώ όσα 11άρια θέλω. Αν τα γεγονότα είχαν συμβεί στις 12/9 να δείτε που θα είχαμε γεμίσει 12άρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 09:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 10:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η συγχρονικότητα είναι μία ψευδαίσθηση γιατί έπεται των γεγονότων. Δεν προβλέπει. Αν όλα αυτά τα 11άρια είχαν παρατηρηθεί πριν τα γεγονότα τότε θα είχαν αξία. Εκ των υστέρων βρίσκω κι εγώ όσα 11άρια θέλω. Αν τα γεγονότα είχαν συμβεί στις 12/9 να δείτε που θα είχαμε γεμίσει 12άρια.

Πολύ σωστή η σκέψη σου φίλε μου...!
Φυσικά...για όλους εμάς είναι μεγάλη "γοητεία" αυτά τα 11άρια να σημαίνουν κάτι...αλλά...ας σκεφτούμε και την άλλη πλευρά του θέματος...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 18:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου κι εγώ πιστεύω οτι τα 11άρια δεν "προ-είπαν" τίποτα
Είναι πάντως αξιοπρόσεκτο οτι 6 περίπου μήνες πριν την "πτώση των πύργων" , είχε αρχίσει μια τρομερή προπαγάνδα εναντίων του Αφγανιστάν και το καθεστώς των Ταλιμπάν .

Τα διεθνή τηλεκάναλα "παίζανε" 10 φορές τη μέρα το γκρέμισμα του αγάλματος του Βούδα και όλος (σχεδόν) ο Δυτικός κόσμος είχε αγανακτήσει από το φασιστικό καθεστός των Ταλιμπάν από τη συμπεριφορά των Αφγανών απέναντι στις γυναίκες τους και και και ...
Δέκα μήνες πριν , κανείς (σχεδόν) Δυτικός δεν είχε ιδέα .... που "πέφτει" το Αφγανιστάν...

Η συνέχεια είναι γνωστή.

Το γκρέμισμα των πύργων -και γι αυτό είμαι 100% πεπεισμένος- έγινε "από μέσα" . Αλήθεια , έχετε προσέξει το βίντεο που δείχνει τον πρώτο πύργο πως καταρέει ... με γεωμετρική ακρίβεια από το ρετιρέ μέχρι το ισόγειο .

Υ.Γ:Αλήθεια με το Πεντάγωνο τι γίνεται?

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 12:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείς ότι οι Αμερικάνοι σκότωσαν Αμερικάνους...;!!!

quote:
έχετε προσέξει το βίντεο που δείχνει τον πρώτο πύργο πως καταρέει ... με γεωμετρική ακρίβεια από το ρετιρέ μέχρι το ισόγειο .

Αυτό...ίσως να είναι και τυχαίο...!

"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jacamar
Νέο Μέλος

Italy
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 13:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jacamar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟΣ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΣΜΟΣ ΣΑΣ ΕΠΟΙΣΚΕΨΟΥ ΤΟ SITE WWW.spyros.net ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ SITE ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΦΟΒΕΡΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ...

SINE DIABOLO NULLUS DOMINUSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 15:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.spyros.net
Για να μη φεύγουμε από τα esoterica...

"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jacamar
Νέο Μέλος

Italy
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 19:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jacamar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΝΕΡΓΟ!

SINE DIABOLO NULLUS DOMINUSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 19:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά πράγματι καταπληκτικές και σχεδόν απίστευτες συμπτώσεις. Αλλά έτσι όπως το πάμε όλα θα μεταφράζονται σε αριθμούς. Δεν νομίζω ότι κάτι που δημιούργησε ο άνθρωπος όπως οι αριθμοί να κινεί τα νήματα της εξέλιξης του σύμπαντος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 16:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο σίγουρο τελικά είναι ότι ΔΕΝ μας τα είπαν όλα και ούτε πρόκειται δηλαδή.

Γιατί μην μου πειτε ότι πιστέψατε ότι έπεσε αεροπλάνω επάνω στο πεντάγωνο...

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 22:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΗΤΑΝ 3!!ΩΡΑΙΑ!ΤΑ 2 ΠΕΣΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΓΟΥΣ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΝ ΔΕ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ???ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ Κ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ!!ΠΩΣ ΠΡΟΛΑΒΕ Κ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΓΙΝΑΝΕ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ!!!?????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 23:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΗΤΑΝ 4 ΤΑ 2 ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΓΟΥΣ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ 4ο ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΛΕΥΚΟ ΟΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΣΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΝΣΥΛΒΑΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΟΜΟΓΕΝΗΣ (!) ΑΦΟΠΛΗΣΕ ΤΟΝ ΑΕΡΟΠΕΙΡΑΤΗ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΧΜΜΜ ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 09:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνωμη μου ειναι οτι οι μισες απο τις συμπτωσεις "ΜΠΟΡΕΙ" να ειναι συμπτωσεις,οι αλλες μισες ειναι "επινοησεις".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 11:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΗΤΑΝ 4 ΤΑ 2 ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΓΟΥΣ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ 4ο ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΛΕΥΚΟ ΟΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΣΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΝΣΥΛΒΑΝΙΑ

Αυτή είναι και η δική μου εντύπωση.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κώστας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
295 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 12:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κώστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΙ ΤΟ 4ο ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΛΕΥΚΟ ΟΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΣΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΝΣΥΛΒΑΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΟΜΟΓΕΝΗΣ (!) ΑΦΟΠΛΗΣΕ ΤΟΝ ΑΕΡΟΠΕΙΡΑΤΗ.

Εγώ τώρα πάλι, γιατί πιστεύω πως το κατέρριψε η Αμερικανική πολεμική αεροπορία, όταν κατάλαβαν πως κατευθύνεται προς το Λευκό Οίκο;

Το ότι σκότωσαν εν ψυχρώ καμιά εκατοστή ανθρώπους ούτε καν το ανέφεραν.


gnothe seauton


Edited by - κώστας on 11/06/2004 15:12:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 15:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΟΜΟΓΕΝΗΣ ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ. ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 04:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΡΕ BUSH ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostasesco
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2014, 17:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λενε οτι τα ονοματα ολων μας,αν μεταφραστουν σε αριθμους,οριζουν το πεπρωμενο....Το προβλημα ομως ειναι οτι δεν εχουν ολοι οι λαοι το ιδιο αλφαβητο αρα δεν εχουν ολοι, τις ιδιες αντιστοιχιες αριθμων.Αν καποιον τον λενε για παραδειγμα Γιωργο και καποιον αλλο George.Ουσιαστικα ειναι το ιδιο ονομα αλλα με διαφορες στην αλφαβητικη σειρα των γραμματων..Και αφου υπαρχει διαφορα στην αλφαβητικη σειρα, λογικα δεν μπορει να ειναι δυνατον τα δυο ονοματα να βγαζουν τον ιδιο λεξαριθμο.Πως γινεται αυτο, τη στιγμη που και τα δυο ονοματα σημαινουν 'Γιωργος' απλα το ενα ειναι στα αγγλικα?Λογικα ειναι μουφα η αριθμοσοφια...Δεν ξερω κιολας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2014, 20:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λενε οτι τα ονοματα ολων μας,αν μεταφραστουν σε αριθμους,οριζουν το πεπρωμενο....Το προβλημα ομως ειναι οτι δεν εχουν ολοι οι λαοι το ιδιο αλφαβητο αρα δεν εχουν ολοι, τις ιδιες αντιστοιχιες αριθμων.Αν καποιον τον λενε για παραδειγμα Γιωργο και καποιον αλλο George.Ουσιαστικα ειναι το ιδιο ονομα αλλα με διαφορες στην αλφαβητικη σειρα των γραμματων..Και αφου υπαρχει διαφορα στην αλφαβητικη σειρα, λογικα δεν μπορει να ειναι δυνατον τα δυο ονοματα να βγαζουν τον ιδιο λεξαριθμο.Πως γινεται αυτο, τη στιγμη που και τα δυο ονοματα σημαινουν 'Γιωργος' απλα το ενα ειναι στα αγγλικα?Λογικα ειναι μουφα η αριθμοσοφια...Δεν ξερω κιολας...


Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι αυτό όπως το λένε είναι ανοησία.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shitfit
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2014, 11:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πώς ξέρουμε οτι τα πλάνα που έδωσε η αμέρικα είναι τα σωστά πλάνα?

Για το 11 απλά το βρίσκω αστείο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy