ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Διαπιστώσεις......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 00:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xα χα! Καλό...
Γι'αυτό σε πάω... γιατί εκτός από γνώσεις έχεις και χιούμορ...(άσε που είσαι και κριαράκι - βρε μπας και γι'αυτό μπλέξαμε 2-3 φορές τα κερατάκια μας?)

Ομως...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 00:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Ομως; Τί "όμως";;; Τί εννοείς;;; Πάρε πίσω το "όμως". ΤΩΡΑ!

Γιατί αλλιώς:

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 26/02/2004 00:28:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 03:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κάνει εντύπωση, ότι επιμένετε να θεωρείτε ότι είμαι κάποιος άλλος ή κάποιοι άλλοι…. Μου λετε ότι λεω αστήρικτα πράγματα, δηλαδή αν εγώ ρωτήσω από πού προκύπτει το συμπέρασμα ότι είμαι κάποιο ήδη υπάρχον μέλος τι θα λέγατε;;;

Ξανάλεω ότι είμαι νέο μέλος που διαβάζει εδώ και παρά πολύ καιρό το site….

Το μόνο που μπορώ να κάνω για να σας πείσω για το παραπάνω και ταυτόχρονα να προστατεύσω προσωπικά δεδομένα από κάποιους οι οποίοι μπορεί να γίνουν ενοχλητικοί είναι να πω ένα στοιχείο για τη δουλεία μου, η οποία είναι η ερευνά σε κάποιο τμήμα σχολής του Α.Π.Θ.

Για τα υπόλοιπα δεν έχω να σχολιάσω τίποτα, οποίος κάνει κάποιο σχόλιο επί της ουσίας ευχαρίστως να απαντήσω χωρίς να έχω πρόθεση να τον πείσω για την ορθότητα των συμπερασμάτων. Αν κάποιος θέλει οποιαδήποτε διευκρίνιση επίσης είμαι πρόθυμος να απαντήσω…

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται μπορεί να μην γράψει τίποτα…

Βλέπω ότι πολλοί προσπαθούν να γράψουν για το τι είδους άνθρωπος είμαι και για το χαρακτήρα μου, μιλώντας με βεβαιότητα…γνωρίζοντας με από 18 μηνύματα….στα οποία βέβαια δεν έχω γράψει τίποτε για μένα… Εγώ έβγαλα τα συμπεράσματα διαβάζοντας πάνω από 800 μηνύματα στα οποία γράφονταν απόψεις, φοβίες, βρισιές, έρωτες, ανησυχίες, γνώσεις, χιούμορ, ερωτήσεις και ότι άλλο…

Σας παρακαλώ κάντε τον κόπο να σκεφτείτε λίγο πριν γράψετε οποιοδήποτε μήνυμα, δεν με ενδιαφέρει να σας πείσω ότι έχω δίκιο, αν είναι θα το δείτε μόνοι σας, με ενδιαφέρει το μήνυμα να είναι επί της ουσίας…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 22:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι επίτιμο μέλος στην Ε.Ε.Ε. (Εταιρία, Έρευνας, Esoterica) Δουλεύω πολύ σκληρά ερευνώντας εάν εδώ μέσα υπάρχει η ομαλή λειτουργία, και αν αυτό δεν γίνεται τότε το ρουφιανεύω στον διευθυντή μας Κ. Αντμινήδη, παίρνω 10000 νομίσματα αστρικού συναλλάγματος και διαθέτω εταιρικό αυτοκίνητο, τζετ, ελικόπτερο και ένα κότερο.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 22:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαλλον κολλαει και εδω...

επιστολην προς Απογοητευμενους...

ειλικρινα δεν μπορω να αντιληφθω
ενα εσωτερικα χωρις και τα αρνητικα
του σημεια...
σας ενοχλει?τι λετε ωρε?
που γυρω σας δεν υπαρχει
πονος,αγωνια,κακο,ασχημο,
μια ζωη ετσι θα κοιτατε...
μοναχα την μια πλευρα...
ετσι ειναι η κοσμοθεωρηση σας...
οτι υπαρχει μονο το καλο
και πρεπει να το επιβαλετε...

δειτε με μια ποιο ανοιχτη ματια
δειτε το ολο...το εσωτερικα ειναι
ετσι ακριβως οπως θα επρεπε να ειναι...
με τις αντιπαραθεσεις του,με την ψυχρη λογικη
του,με τους φανατισμους του,με την αγαπη του για
γνωση,το ομορφο διαλογο,με τα ψεμματα και την
ειλικρινια του,με το επιπεδο του...

αν θελετε να αποστηρωσετε το εσωτερικα,
και να μας παρει ο υπνος εδω μεσα,με
ανταλλαγες φιλοφρονησεων και θαυμασμου
καντε το πρωτα στον εαυτο σας...

γινεται εσεις αυτο το προτυπο που
οραματιζεστε για το εσωτερικα
και αν ποτε τα καταφερετε
τοτε φτιαχτε ενα δικο σας
και δεχτητε μονο ομοιους σας...

θελετε να κανετε κατι καλο?
στειλτε μειλ στα παιδια που
τσακωνονται,αν σας ενδιαφερει τοσο
πολυ,και σας ενοχλει παραλληλα,μημπως
καταφερετε να τους ηρεμησετε ή να τους
τα βρειτε...

μοναχα ξερετε να γκρινιαζετε
ειναι ασχημο αυτο βρωμαει τουτο
δεν αντεχω αλλο,δεν θα ξαναγραψω...
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ...
δεν σας αρεσει?Ουδεις αναντικαταστατος...
με λιγες εξαιρεσεις...
στο καλο και να μας γραφετε,ελπιζω στα παλια
σας τα παπουτσια...για δικο σας καλο...

και για να δημιουργηθει ο κοσμος εγινε μια
μεγαλη εκρηξη...τι να πουμε οτι ειναι κακο?
να μουρμουρισουμε και γι αυτο?

αφηστε επιτελους κανα αυγο να σπασει!
το πουλι δεν γεννιεται διαφορετικα...

Ryche unmasked....


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...


Edited by - ryche on 26/02/2004 22:55:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 03:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ryche, Μάλλον δεν κολλάει…
Γιατί;
Γιατί είναι σα να μου λες ότι στη ζωή υπάρχουν άσχημα πράγματα αλλά δεν αντιμετωπίζεις κανένα κίνδυνο….
Και επειδή δεν με ξέρεις για να ξέρεις πως κοιτάω τον κόσμο, ποια κοσμοθεώρηση έχω, πως θα ήθελα να είναι το esoterica…
Άσε δε που δεν θέλω να επιβάλω τίποτα….
Άσε που δε μου αρέσουν οι φιλοφρονήσεις και ιδιαίτερα οι ψεύτικες, αν ήθελα κάτι τέτοιο το μόνο εύκολο είναι να το ζητήσω εδώ πέρα…
Για όλα αυτά και άλλα σου διευκρινίζω ότι δεν κολλάει….
Όπως είπα σας παρακαλώ να σκέφτεστε πριν γράψετε….όσοι μπορείτε….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 15:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διαπιστώσεις-Γενικεύσεις για το Esoterica:

1.Οι άνθρωποι που γράφουν σε αυτό είναι στην πλειοψηφία τους, λογικά ανώριμοι-ανέτοιμοι να επεξεργαστούν πραγματικά δεδομένα, να εξάγουν συμπεράσματα.

2.Επιχειρείται η έμμεση παραγκώνιση ορισμένων ανθρώπων από κάποιους που έχουν σχετική εξουσία

3.Οι συντονιστές επιλέγονται με υποκειμενικά κριτήρια πράγμα που δεν διασφαλίζει την αμεροληψία στο χώρο

4.Ο χώρος χρησιμοποιείται πολλές φορές για προσωπικό όφελος

5.Η προσωπική άποψη ενός ανθρώπου συχνά υποβαθμίζεται όταν αυτή δεν είναι σύμφωνη με προσωπικές απόψεις παλαιών μελών ή των συντονιστών

6.Το κύρος, η ορθότητα, η τεκμηρίωση και η αποδοχή των απόψεων καθορίζεται από τα εξής κριτήρια: την ηλικία αυτού που το γράφειαν είναι γνωστή, το επάγγελμα του, τις προσωπικές γνωριμίες με τους συντονιστές ή παλιά μέλη , αν η άποψη είναι επηρεασμένη από κάποιο βιβλίο το οποίο είναι γενικά αποδεκτό από στους προαναφερθέντες όπως της Μπλαβάτσκυ αλλά σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις από την ουσία της άποψης.

Πραγματικά πρόκειται για ένα χώρο πολύ εσωτερικό, τόσο εσωτερικό που στην ουσία περιορίζεται σε 5-6 ανθρώπους....οι οποίοι επιβάλλουν τις απόψεις τους....ή θέλουν να ακουστούν απεγνωσμένα αγνοώντας τις συνέπειες.
Πόσο esoterica είναι άραγε

Όλοι οι παραπάνω καθιστούν επικίνδυνο το συγκεκριμένο site…


(...θ'απαντησω μονο στο τελευταιο που ειναι α-τιμο(χωρις αριθμο δηλαδη.../και θα τονισω-παλι- οτι δεν μου αρεσει να.."σκεφτομαι"....απλα να παρατηρω ολες τις λεπτομερειες...-ειμαι απολυτη σ'αυτο,λογω μαλλον τελειομανιας-μ' Εμενα μεσα αλλα και χωρις....)

επικινδυνο το σαιτ χαρακτηριζει μαλλον το πανεπιστημιο + αυτοι που ρυθμιζουν -μαλλον- τις ιντερνετικες αναζητησεις των φοιτητων...
μια πρωτοετης χαρακτηριστικα μου ειπε...πως δεν επιτρεπεται η προσβαση..απο το ιντερνετ του πανεπιστημιου...σε σαιτι οπως το εσωτερικα 'η σχετικα μ'εθνικους...με ανεξηγητο....

Αναρρωτιεμαι λοιπον, σε σχεση με τις "τιμη-μενες διαπιστωσεις" σου +σε συνδιασμο με την αναφορα σου στις σπουδες σου. φιλε στοπερ....
Πεσμου...ειναι αυτος ενας λογος που εθεσες το αυτο τοπικ;

...+συ πριν απαντησεις σκεψου οτι μπορει να μην εχω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στο κεφαλακι μου, υποθεσεις για το ποιος εισαι..περαν του Ο,τι μας εχεις πει ηδη-λιγα πργμτ-
...Εισαι ο στοπερ ,νεο μελος εσω...+ φοιτητης εξω .../
αυτο μου αρκει...αν λες οτι εισαι ειλικρινης αυτο και θα πιστεψω
αναμενω λοιπον σε μια ουσιωδη απαντηση....επι του παροντος θεματος.

Καλησπερα απο την ανοιξιατικη νυμφη...


Listen to the rythm of the Universe

Edited by - ΑΤΜΑ on 27/02/2004 16:02:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που τουλάχιστον ένας άνθρωπος επιτέλους με εμπιστεύεται τουλάχιστον όσο αναφορά στο αν ήμουν ή όχι μέλος.
Αυτό που σου είπε η πρωτοετής φοιτήτρια το άκουω πρώτη φορά. Στο πανεπιστήμιο, ευτυχώς, η ελευθέρια των απόψεων ακόμα είναι πλήρης και απλαισίωτη πρακτικά…
Δεν υπάρχεις κανένας λόγος το πανεπιστήμιο να αποτρέπει οποιοδήποτε φοιτητή από το να δει κάποια σελίδα με το περιεχόμενο που αναφέρεις…το θέμα είναι ότι θα μπορούσες να πας με αυτή την πρωτοετή φοιτήτρια και να διαπιστώσεις αν ισχύει αυτό που λεει ή όχι, κανένας δε θα σου απαγόρευε την είσοδο σε χώρο του πανεπιστήμιου.
Έτσι από τη δική μου εμπειρία σου λεω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει στα τμήματα με τα οποία εγώ έχω σχέση, δεν ξέρω αν ισχύει σε κάποια άλλη σχολή, μπορεί, χωρίς να είμαι σίγουρος να ισχύει στη θεολογική σχολή αλλά και πάλι δεν το πιστεύω, θα τους είχαν «κράξει», απλά κάνω μια εικασία χωρίς να γνωρίζω…
Αν εννοείς ότι δεν μπορεί να μπει χρησιμοποιώντας λογαριασμό του πανεπιστήμιου, από το σπίτι της, τότε σου λεω ότι σίγουρα δεν ισχύει γιατί αυτή τη στιγμή με τέτοιο λογαριασμό έχω μπει στο internet…

Το καλύτερο είναι να το διαπιστώσεις μόνη σου…

Βλέπω ότι υπάρχει μια προκατάληψη για τα πανεπιστήμια και αυτό είναι λάθος.
Το γιατί είναι λάθος δεν είναι επί του παρόντος…

Και αν πρόσεξες στα μηνύματα μου ποτέ δεν κατηγόρησα την ύπαρξη του site αλλά αυτούς που το εκμεταλλεύονται….άρα σκοπός μου δεν είναι να αποτρέψω την ενασχόληση με τη θεματολογία του site…

Ελπίζω να σου απάντησα…και θα σε παρακαλούσα αν θες να σχολιάσεις και τις διαπιστώσεις, αν θες…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 00:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1.Οι άνθρωποι που γράφουν σε αυτό είναι στην πλειοψηφία τους, λογικά ανώριμοι-ανέτοιμοι να επεξεργαστούν πραγματικά δεδομένα, να εξάγουν συμπεράσματα.

2.Επιχειρείται η έμμεση παραγκώνιση ορισμένων ανθρώπων από κάποιους που έχουν σχετική εξουσία

3.Οι συντονιστές επιλέγονται με υποκειμενικά κριτήρια πράγμα που δεν διασφαλίζει την αμεροληψία στο χώρο

4.Ο χώρος χρησιμοποιείται πολλές φορές για προσωπικό όφελος

5.Η προσωπική άποψη ενός ανθρώπου συχνά υποβαθμίζεται όταν αυτή δεν είναι σύμφωνη με προσωπικές απόψεις παλαιών μελών ή των συντονιστών

6.Το κύρος, η ορθότητα, η τεκμηρίωση και η αποδοχή των απόψεων καθορίζεται από τα εξής κριτήρια: την ηλικία αυτού που το γράφει(αν είναι γνωστή), το επάγγελμα του, τις προσωπικές γνωριμίες με τους συντονιστές ή παλιά μέλη , αν η άποψη είναι επηρεασμένη από κάποιο βιβλίο το οποίο είναι γενικά αποδεκτό από στους προαναφερθέντες (όπως της Μπλαβάτσκυ) αλλά σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις από την ουσία της άποψης


1.θεωρω οτι το εσωτερικα δεν ειναι αυτο που ακριβως ηταν....ισως επειδη οταν ηρθα ημασταν λιγοι ....
τωρα πια που η πυλη ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα..εχουμε πληθωρα μελων...πολλαπλοτητα στο επακρο..και λιγοτερο αγνο εσωτερισμο αφου η λεξη πρωτα ηταν ανεκδηλωτη και τωρα ειναι καραμελα....(+ σηματακι...:)

"δηλωσαμε" λοιπον ΤΙ ειμαστε!ποιοι ειμαστε(το ονομα μελους για καποιου απο εμας δεν ειναι τυχαιο αλλα ατραπος ζωης,αυτο για οπσους αυθαιρετα μας κρινουν με το πρωτο πατημα εδω μεσα...)...καταθεσαμε την ψυχη μας-προσωπικα ακομη γι'αυτο ζω εδω μεσα!δε θελω τιποτα απο κανενα σας!-..+ τωρα -τελευταια- πια μαθαμε πως δεν ηταν αναγκη να το κανουμε!... αν θελουμε, λεει, ας φυγουμε!
"Τι λετε βρε θηρια!"(:πλατωνος ρηση:)
Ναι! ...μα ελα "που οταν ειναι καπου η ψυχη σου..εκει βρισκεσαι..ΚΙ ΕΣΥ!"
ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ, "ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ"+ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΟΥΝ ΑΔΑΕΙΣ + ΑΝΩΡΙΜΟΙ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΟΥΝ TA ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΟΥ "ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΑ" ΘΕΤΩ.../
ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΚΟΜΗ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΡΕΦΩ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΜΟΥ (ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟΥΣ...) ΑΚΟΜΗ (ΟΧΙ ΣΕ ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ/ΜΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ,ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΑΝΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ ΤΟΥΣ ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΖΩΔΙΑ...'Η ΤΟ ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟ:)
ηταν απο τα πρωτα που ειχα γραψει αυτο και μαλλον μονο εγω(παλι) το θυμαμαι...


ΧΜ!....ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΕΚΥΨΕ Η ΠΡΩΤΗ ...ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ....

2.NAI, ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ,ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ..."ΜΑΥΑ"...ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΛΑΣΑΝ...

3.ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΑ!(ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ)ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ +ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ...
ΑΦΟΥ "ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
(ΧΜ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ
Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΗΔΗ...!ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ, ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ + ΤΑ ΙΔΙΑ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΦΥΤΟΙ...:"ΤΙ ΕΣΤΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ"...ΕΛΕΟΣ...ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ/ΕΙΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ:)
.....
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΕΤΟΙΟΙ: ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΙ...:)

4.
ENNOΩΝΤΑΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ
ΤΗΝ ...ΠΕΝΤΕΛΗ,
ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ,
ΤΟΥΣ ΜΑΣΩΝΟΥΣ,
ΤΑ "ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ" ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ-Η ΚΑΘΕ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΥΣΤΗ...-,
ΤΟΥΣ ΕΘΝΙΚΟΥΣ...
'Η ΤΟ ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟ;;;
...ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΤΩΡΑ ;
'Η ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ;

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ
...+ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΜΙΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΧΙΠΠΥ!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΙΖΕΤΕ ΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ/ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΤΕ...
ΟΛΑ "ΠΑΝΕ... ΛΗΘΗ"...+ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ/ΚΑΘΟΤΙ ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΟΛΥΠΛΟΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΜΙΝ..-ΚΥΡΙΩΣ-

(ΧΑΙΡΟΜΑΙ -ΕΥΤΥΧΩΣ-ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΧΙΠΠΙΣΜΟΥ )


5...ΠΟΤΕ ΒΡΕ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ......;..
ΙΔΕΑ ΣΟΥ ....(ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΠΟΣΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ...5)


6...ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΣ ΟΜΩΣ..ΕΘΙΞΕΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΡΙΑ,ΠΟΥ ΤΥΓΧΑΝΕΙ +ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΜΟΥ...-ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ...-

(ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΝΑ "ΓΙΝΩ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ" ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ..."ΦΤΕΡΟΥ"...
ΥΔΡΟΧΟΟΣ Η ΕΠΟΧΗ ΜΟΥ ,
ΑΝΕΜΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΩ...
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ.

ΘΕΛΩ + ΕΒΔΟΜΗ...


ΕΜΠΡΟΣ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΕΘΝΙΚΟΕΨΙΛΟΝΙΝΤΙΓΚΟΜΑΣΩΝΟΠΟΥΛΑ....ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ ...ΜΕΡΙΚΑ BYTE ΠΑΝΩ ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΤΩ....
ΟΛΟΙ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ...
ΤΕΛΙΚΑ.
+Ο ΑΝΤΜΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ "ΣΚΑΦΟΥΣ"...
ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ...ΕΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ... "ΙΣΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ"ΑΓΑΠΗΤΟ ΜΕΛΟΣ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!..ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΤΙΤΛΟ ΣΟΥ...)

ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!

ΑΤΜΑ... ΙΝ LOVE AGAIN...


Listen to the rythm of the Universe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 00:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελπίζω να σου απάντησα

κι ομως..δεν το εκανες..ακριβως..

(:Η κοπελιτσα που μου ειπε για τον ιντερνετ μαλλον δεν ελεγε ψεμματα/ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ, ισως + να εχεις δικιο ,πως μπορει να συμβαινει σε καποιες σχολες τετοια "ασφαλης περιηγηση"...
ΑΛΛΟ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
Δεν δυσπιστω ευκολα με τους ανθρωπους εκτος κι αν το θελουν οι ιδιοι βαζοντας με σε αυτην τη διαδικασια..
Με σενα ημουν ετσι/ την κοπελα-που μαλιστα κοιταζομασταν καταματα γιατι να μην την πιστεψω;
χμ...σκεψου το λιγο ...:)

Δες παλι αν θες + το ερωτημα...(επειδη εμεινες στο παραδειγματακι:)

quote:
επικινδυνο το σαιτ χαρακτηριζει μαλλον το πανεπιστημιο + αυτοι που ρυθμιζουν -μαλλον- τις ιντερνετικες αναζητησεις των φοιτητων...
.........

Αναρρωτιεμαι λοιπον, σε σχεση με τις "τιμη-μενες διαπιστωσεις" σου +σε συνδιασμο με την αναφορα σου στις σπουδες σου. φιλε στοπερ....
Πεσμου...ειναι αυτος ενας λογος που εθεσες το αυτο τοπικ;


shakti....


Listen to the rythm of the Universe


]

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/02/2004 00:21:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 03:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα από όλα ευχαριστώ για το σχολιασμό,

Θα ήθελα να διευκρινίσω κάτι για το πέντε, μιλάω για οποιουδήποτε είδους όφελος από χρηματικό μέχρι…ό,τι καταλαβαίνετε… Και αυτό δεν θα έπρεπε να γίνεται σε κανένα site που ασχολείται με τον εσωτερισμό…

Στο 6 δεν ήθελα να θίξω κανένα, απλά έκανα χρήση ενός ονόματος το οποίο γράφεται κατά κόρον. Κι εγώ σπίτι μου έχω βιβλίο της μπλαβατσκυ και το έχω διαβάσει και άσχετα αν διαφωνώ ή συμφωνώ με αυτά που λεει, δεν λεω ότι είναι κακό να την διαβάσεις αλλά σίγουρα διαφωνώ με την τυφλή, άκριτη υπακοή στα βιβλία της και σε οποιοδήποτε άλλο βιβλίο.

Επίσης, όντως σχολίασα λίγο παραπάνω το παράδειγμα. Ήθελα να πω πως ό,τι άκουμε δεν είναι πάντα αλήθεια. Η κοπελίτσα δεν λέω ότι λέει ψέμματα, όμως μπορεί να μην είχε ανοίξει υπολογιστή ποτέ της ή να μην ήξερε να τον χειρίζεται ή μια μέρα που είχε κάποιο πρόβλημα ο server να μην μπορούσε να μπει σε κάποιες σελίδες και να έδωσε αυτή την εξήγηση…. Πολλά μπορούν να ειπωθούν αλλά μόνο εσύ μπορείς να διαπιστώσεις αν είναι αλήθεια ή όχι, τι θες άλλο να πω;; έλα να παμε μαζί να δεις για να κοιτάς κι εμένα στα μάτια….(αστειεύομαι αλλά συμφωνώ ότι άλλη επαφή έχεις με κάποιον που είναι μπροστά σου )
Παρασύρθηκα πάλι και το ξανασχολίασα εκτενώς.

Ανέφερα λοιπόν εκτός από το παράδειγμα τα εξής : Βλέπω ότι υπάρχει μια προκατάληψη για τα πανεπιστήμια και αυτό είναι λάθος.
Το γιατί είναι λάθος δεν είναι επί του παρόντος…Και αν πρόσεξες στα μηνύματα μου ποτέ δεν κατηγόρησα την ύπαρξη του site αλλά αυτούς που το εκμεταλλεύονται….άρα σκοπός μου δεν είναι να αποτρέψω την ενασχόληση με τη θεματολογία του site…

Και όταν λεω επικίνδυνο(στο πρώτο μήνυμα που έγραψα) εννοώ επικίνδυνο για όσους ανήκουν κυρίως στην διαπίστωση ένα, γιατί αυτοί μπορούν αν παραπλανηθούν ευκολότερα.

Πάνω κάτω συμφωνείς με αυτά που λεω….
Φαντάσου λοιπόν τις συνέπειες όταν κάποιος ή κάποιοι προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν αυτό το site.

Όταν ας πούμε καλέσουν όλα τα μέλη σε κάποια συγκέντρωση με χρηματικό αντίτιμο τότε άμεση συνέπεια είναι το χρηματικό όφελος, όταν καλέσουν τα μέλη για γνωριμία, κάποιοι μπορεί να ενεργήσουν με σκοπό το σεξουαλικό όφελος.

Κάποιοι μπορεί να χρησιμοποιήσουν την επιρροή τους στο site για άλλους λόγους,κυρίως όμως χρηματικούς, π.χ. έκδοση βιβλίου
Κι επειδή έχω δει σε αυτό το site κάποια από αυτά και επειδή είμαι και δύσπιστος φρόντισα να έχω διαβάσει και καταλάβει όσο πιο πολλά πράγματα μπορώ στο site πριν γράψω

Και όταν λεω : Όλοι οι παραπάνω καθιστούν επικίνδυνο το συγκεκριμένο site… αναφέρομαι σε αυτά που έγραψα στην προηγούμενη παράγραφο και δεν εννοώ επικίνδυνο για το πανεπιστήμιο. Αυτό δεν έχει να φοβηθεί απολύτως τίποτα από όλα αυτά.. (αυτό αν θες στο σχολιάζω σε άλλο μήνυμα). Ούτε κάποιος έχει χαρακτηρίσει αυτό ή παρόμοια sites επικίνδυνα κι εγώ βγήκα να το γράψω…

Αυτά….ελπίζω να έγινα κατανοητός

Υ.Γ. Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν είμαι φοιτητής όπως ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμα, έχω τελειώσει και έκανα μια ερευνά για το πανεπιστήμιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 16:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EYXAΡIΣΤΩ ΣΤΟΠΕΡ!...ΗΣΟΥΝ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠ'ΟΣΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΑΝΤΑΛΛΑΞΑΜΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΗΧΑΝ "ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ"...ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ...

ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,ΟΧΙ!
ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ,ΑΦΟΥ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ "ΜΑΘΗΜΑΤΑ" ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ +ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ...
ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ "ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗΣ"....+ ΑΠΕΒΕΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΤΑΤΟ...
(ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ/ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ /ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ!ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...:)

ΕΥΧΕΣ ΑΤΜΑ


+ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΩΦΕΛΙΜΙΣΜΟ....:
ΥΠΑΡΧΕΙ -ΗΔΗ- ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟΤΑΤΟ ΤΟΠΙΚ...ΕΣΩ....ΨΑΞΕ ΤΟ...
ΑΣ ΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΟΜΕΝΗ ΦΘΟΡΑ...
ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΜΕ ΕΡΓΟ...ΑΚΟΜΗ...
-ΑΝ ΘΕΣ "ΨΑΞΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ"'..ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ "ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ" + ΑΝ "ΨΑΞΕΙΣ" ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ "ΩΦΕΛΙΜΙΣΤΙΚΟ ΚΑΡΤΕΡΙ"...


ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!

ΑΤΜΑ


Listen to the rythm of the Universe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy