ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς"
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
friend
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 13:26:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους friend
Α τώρα μ’ έκανες και γέλασα. Από την ρίζα θα σου κοβόταν καλή μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 13:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Καλέ μου, μην πίνεις πολύ, σε χαλάει...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 01:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ
Η άγνοια μπορεί να οδηγήσει στον φανατισμό.
Αφετηρία της έπαρσης ο φανατισμός...

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 01:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Συγγνώμη, επειδή πριν μερικά ποστς είχα ισχυριστεί ότι ομιλώ καλά την ελληνική...

Αν μου επιτρέπεις:

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ ήταν το ρητό. Το ΠΑΝ είναι περιττό... πλεονασμός γαρ, οπότε είναι και οξύμωρον!

Ευχαριστώ και πάλι συγγνώμη για τη σημείωση!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 27/02/2004 01:33:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 08:12:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η άγνοια μπορεί να οδηγήσει στον φανατισμό.
Αφετηρία της έπαρσης ο φανατισμός...

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Φίλη ΔΩΡΙΔΑ, θα συμφωνήσω μαζί σου.

Γιατί δεν πιστεύω πως υπάρχει κανείς, σε αυτόν τον κόσμο, που να μην έχει άγνοια, για πάρα πολλά ζητήματα.

Γιατί η έπαρση είναι μία κατάσταση, που ικανοποιεί τα εγώ μας και μόνον αυτά.

Γιατί ο φανατισμός εμποδίζει την ελεύθερη βούληση και κρίση.

quote:
Συγγνώμη, επειδή πριν μερικά ποστς είχα ισχυριστεί ότι ομιλώ καλά την ελληνική...

Αν μου επιτρέπεις:

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ ήταν το ρητό. Το ΠΑΝ είναι περιττό... πλεονασμός γαρ, οπότε είναι και οξύμωρον!


Φίλη Zadok,

Μη χάνουμε την ουσία, παίζοντας με τις λέξεις.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 11:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
παίζοντας με τις λέξεις.


Πού είδες το "παιγνίδι", αγαπητέ;;;

Από πότε η ουσία είναι "παιγνίδι";;; Αν δεν είναι ουσία η "περιττολογία", τότε τί είναι;;;


Αν θέλεις πρόσθεσε στην αναφορά σου και την επιπολαιότητα, η οποία συνοδεύεται συνήθως με την άγνοια.


Άντε... καλή Σταύρωση!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 27/02/2004 11:21:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 11:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Παν μέτρο άριστον, η Μέτρο άριστον?

Η Ουσία θα έλεγα, είναι πως ότι έχει ΜΕΤΡΟ, (αναλογία, βάσης άξιας, σύνεση, ρυθμός, περίσκεψη, μέχρι και απόλυτη τιμή πραγματικών αριθμών) θα πει Μέτρο….

Τώρα αν κοιτάξετε μαζί τη λέξη Άριστον,*(Τέλειο, εξαίρετο, κάλλιστο) ε, όπως και να το κάνουμε έχουν να κάνουν με ομορφιά, γιατί όλες αυτές οι ιδιότητες είναι όμορφες!

Παρευρέθηκα κάποτε σε μια συγκέντρωση, που κάποιος (δάσκαλος)… πρόφερε αυτές τις λέξεις…με μια βέργα στο χέρι!

Πόσο άσχημος ήταν!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 13:43:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν δεν είναι ουσία η "περιττολογία", τότε τί είναι;;;

Φίλη Zadok,
Και αυτός που ίσως περιττολογεί, έχει κάτι να πει...


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 27/02/2004 13:48:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 14:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Μ' αρέσεις, βρε Στέφανος!!!

Δε σ' αρέσουν τα "παιγνίδια", αλλά η "περιττολογία"...

Άντε... ξανά... καλή Σταύρωση! (και τα 30... σε καλή μεριά...)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 14:26:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μ' αρέσεις, βρε Στέφανος!!!

Δε σ' αρέσουν τα "παιγνίδια", αλλά η "περιττολογία"...


Και ποιος είπε, αγαπητή μου Zadok, πως δε μου αρέσουν τα παιχνίδια;

Άλλωστε... θα ήμουν αλλιώς εδώ;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 15:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Μη χάνουμε την ουσία, παίζοντας με τις λέξεις.


Φάσκεις κι αντιφάσκεις...


Γι' αυτό θα...


και


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 20:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne
zadok :
quote:
Το ΠΑΝ είναι περιττό...


quote:
Αν δεν είναι ουσία η "περιττολογία", τότε τί είναι;;;

quote:
Φάσκεις κι αντιφάσκεις...

Τα συμπερασματα δικα σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 20:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne

Προσεξτε μην μπερδεψετε την περιττολογια με τα περιττωματα!!!!


Ειστε τοοοοοοσο κοντα!!!

Edited by - golden_ ariadne on 27/02/2004 20:27:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 21:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αμάν, ρε golden_ ariadne!!!

Έλα, βγάλε το άχτι σου εδώ, μπάς και ηρεμήσεις...


Είχα την εντύπωση ότι είχες χιούμορ, γιατί το χάνεις όταν με συναντάς;;;


Έλα, πες κι άλλα... Εκτονώσου...


Λες τυχαία να γράφουμε λέξεις και να περιμέναμε να μας το επισημάνεις...

Έλα... Αργείς... και θα σε κι εσένα...

Αμάν, ρόζους θα βγάλουν τα χεράκια μου με το παλιομαστίγιο και δε θα με θέλει ο ΠΛΑΤΩΝΑΣάκος μετά...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 21:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne

Ηρεμησε καλη μου

εχουμε προηγουμενα και δεν το θυμαμαι??

...και κυριως μην το παιρνεις προσωπικα!!

quote:
Βιάζεσαι, βιάζεσαι να εξάγεις συμπεράσματα... Ηρέμησε! Μια συζήτηση ανώνυμα στο Internet είναι. Γιατί να αλληλοσπαραζόμεθα; Εξάλλου μπορεί και να είμαι ο Γλύξμπουργκ!

....μου ειχε πει καποια γνωστη μου!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Σου έδειξα να μην είμαι ήρεμη;;;

Καλό κι αυτό!!!!!

Έλα συνέχισε... Είμαι σίγουρη ότι μπορείς και καλύτερα...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 27/02/2004 22:33:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.

Κανα λουτσο τρως??
Γιατι σε κοβω νηστικη....μη πω πεινασμενη...


Φιλικα.....στη zadok

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 23:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne
Σαφως μπορω και καλυτερα αλλα βαριεμαι.......

..να ασχολουμαι με zadokαπογονους του Γλυξμπουργκ!!

Σιγα να μην εισαι και του Μεγα Ναπολεοντα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 23:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Μόνο αυτά;;; Με απογοητεύετε!!!!!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 23:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.
Τελικα τον λουτσο τον τρως, μονο. Δυστυχως για σενα!!!!
Σκεψου τι αλλο μπορεις να τον κανεις?


Φιλικα.....Κανένας.

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 23:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
.Κανένας., συνιστώ ιδιαίτερη προσοχή!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 08:58:54  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι μου, καλημέρα.

Χρήσιμες οι προσωπικές αναφορές, δε λέω. Ενδιαφέρουσες οι λεκτικές αψιμαχίες,επίσης. Εδώ, η Zadok με μαστίγωσε και με έψησε, αλλά παρ' όλα αυτά επεβίωσα

Με χιούμορ και χαλαρότητα, λοιπόν, γιατί η ζωή είναι μικρή.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 17:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Θέλω να σας εκμυστηρευτώ σχετικά με τη Συμμετοχή μου στην ενλόγω Συζήτηση, ότι έχω τη Συνείδησή μου απόλυτα καθαρή. Το μόνο σφάλμα που θα μπορούσα να καταλογίσω στον εαυτό μου είναι ότι δεν κλείδωσα το Θέμα πιο νωρίς, πριν "διοχετευτούν" και άλλες λασπολογίες, "δήθεν" προσωπικές πληροφορίες κ.λπ.., ειδικά από τη στιγμή που ο ένας εκ των εμπλεκομένων, ο reptilesalonica, επέλεξε προφανώς να σταματήσει να συμμετάσχει και του αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια γι'αυτό, εάν εξαιρέσουμε το τελευταίο μήνυμα όπου, ίσως δικαιολογημένα ενσκύπτει ελαφρώς στο μικρόβιο της συνωμοσιολογίας...
Ίσως πάλι, για κάποιους λόγους, να χρειάζονταν να γίνει όπως έγινε... δεν μπορώ να γνωρίζω...

Ωραια πεξαμε!...τωρα ομως εξηγησου.

εκει στο υποκειμενικο σου "προφανως"....επειδη το "καρτερι" ειναι κατι που εμαθα να το ανα-γνωριζω ....οταν μου το στηνουν...καθοτι ο φοβος φιλαει τα ερμα(ναι αυτα:)
ειπες "υποθετεις" και ετσι "θετεις" εντυπωσεις εναντια στο προσωπο μου.
Ειμαι το "πρωτο μελος",υπηρετω -χωρις να θελω να παρω κατι απο σενα η απο κανενα- την Οικουμενικη Αληθεια + Οφειλεις να μου κανεις τουλαχιστον ενα "καθαρτηριο ντους"...επειδη το προσωπο μου που σε... καθρεφτιζει....ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΟ ΟΣΟ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ/
ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΙΤΡΕΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΕ ΛΕΡΩΝΕΙΣ!ΑΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ + ΜΟΝΗ ΜΟΥ!ΑΥΤΟ ΤΟ "ΑΠΕΔΕΙΞΑ" ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΕΙΛΟΥΣ ΣΙΩΠΗΛΟΥΣ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΥΣ....ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΣΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ...ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΦΤΑΣΟΥΝ ΕΠΑΞΙΑ...
ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ Η ΛΑΣΠΗ ΑΛΛΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΘΗΚΕ....ΟΠΩΣ ΤΗ ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΩΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ...
Η ΠΕΘΕΡΑ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ/ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΤΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΜΙΑ...ΕΧΟΥΝ ΓΕΡΑΣΕΙ...


...ΑΝΑΜΕΝΩ...
ΕΣΤΩ + ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ
ΕΞΗΓΗΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ....ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΓΡΑΦΕΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ...
+ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΑΤΩ ΚΑΝ ΕΓΩ..ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.


"ΚΑΜΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..."



Listen to the rythm of the Universe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 02:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
-AYTOKTONIA...
("ME TH MIA"*...OPWS ELEGE +ENA TRAGOYDI...)http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3482
ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ (*"ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ")ΟΜΩΣ...
ΓΙΑΤΙ;
-ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ...
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=714
Α! ΝΑΙ! ΜΑΛΙΣΤΑ! ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙΤΛΟΣ 4ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ...-...ΜΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...
Ο ΑΥΤΟΧΘΩΝ VAIHINGER ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΙΖΑΥRA ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΩΝ ΕΣΩ ΕΤΣΙ;...ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΡΙΝ...
ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ...ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΑ- ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΩ -ΟΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ "ΚΕΛΥΦΟΣ" ΑΛΛΑ ...ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗ.."ΔΟΛΙΑ" ΙΕΡΕΙΑ....;;;
ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΤΡΕΝΤΥ;
ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΙ;
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ..ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΤΟΥΝ ΩΣ "ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ"...

EΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΩ...ΟΜΩΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΙΣ.."ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ"...


Listen to the rythm of the Universe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 08:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλημέρα ΑΤΜΑ.

Για το θέμα του Izaura που χθες βράδυ κλειδώθηκε ("ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ"), συμγωνώ κι εγώ με το κλείδωμά του.
Χρησιμοποιήθηκε η δήλωση του VAHINGER, για ένα θέμα, που στο πρώτο κιόλας μήνυμα, προτρέπει () για κάτι τέτοιο με τρεις σύντομους αφορισμούς, ενώ όπως καλά ξέρεις, στην ήδη υπάρχουσα συζήτηση (αυτή που αναφέρεις δεύτερη), γίνεται διάλογος σχετικά, με κριτήριο τον εσωτερισμό που είναι αντικείμενο των forums.

Σχετικά με τον VAHINGER, μπορείς να διαβάσεις το μήνυμα του Admin στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3401&whichpage=3


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


Edited by - amalia on 02/03/2004 08:56:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 12:26:27  Εμφάνιση Προφίλ
Aς μου επιτραπεί αγαπητέ admin να εκφράσω μια απορία:

Ποιός είναι πραγματικά ο λόγος ύπαρξης αυτού του τόπικ

Υ.Γ. Διάβασα όλες τις σελίδες από την αρχή...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 13:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Avallon:
quote:
Ποιός είναι πραγματικά ο λόγος ύπαρξης αυτού του τόπικ;

Ανάμεσα στα άλλα, "αποσυμφορητικός", αγαπητή Avallon...

Το Θέμα πάντως, εφόσον είναι, ούτως ή άλλως, χρονικά οριοθετημένο και συσχετισμένο, θα απενεργοποιηθεί εντός των ημερών.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 15:20:24  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι φίλε admin γιατί πραγματικά έχει γίνει πολύ κουραστικό.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 02:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
καλημερα..
βλεπω ο Αντμιν επεστρεψε στον τοπο του εγκληματος....ως συγγραφεας του παροντος τοπικ..ως σκηνοθετης των μελών....αλλα και ως ο μεγας κλειδοκρατωρ*...χμ...(*ποια αρκανα ειναι ετουτη που μου φανερωνεται ω! θεοι...!)

ευχαριστω αγαπητη Αμαλια για τη διευκρινηση,περι αυτοκτονιας, δεν ειχα μπει ποτε στο τοπικ που μου υπεδειξες στο ποστ σου,ειλικρινα θορυβηθηκα επειδη αυτο που ζησατε με το μειλ χωρις απαντηση... μου συνεβη περυσι ...(παλι "προπορευομαι" οποτε ...σκεψου καλε μου αντμιν τι θα επακολουθησει...με τα γεγονοτα κατα την ολυμπιαδα...:)

Μεσα σε πολλα γραμματα φιλων που ηθελαν τη συμβουλη μου για οποιονδηποτε προβληματισμο τους (σε σχεση με καποια τεχνικα αλλα + με εσω θεματα...) ηταν κι ενα γραμμα απο εναν νεαρο, αρχικα μου ειχε φανει ως φαρσα μα συνειδητοποιησα πως επρεπε να το δω εντελως σοβαρα...μαλιστα το ειχαμε συζητησει και μαζι..αν θυμασαι...
θεωρω πως ολα πηγαν καλα και δεν εκανε κατι αποσα ελεγε...ισως επειδη με τον ιδιο τροπο μιλαγε και το μικρο μας το wicca...
το συζητησα με οσυς θεωρησα οτι θα μου εδιναν τη σοβαροτερη αποψη....και αποφασισα να του γραψω...το εκανα μερικες φορες..αλλα ποτε δεν επαιρνα απαντηση...

ειναι μια απο τις παραξενες κατα αλλους συνομωσιολογιες αλλα ηταν μια σημαντικη εμπειρια απο την ευθυνη που εχει ο καθενας που μιλαει εδω μεσα...αυτο το γνωριζω παντα και οσο κι αν προσπαθησαν να με συγκεκριμενοποιησουν καποιοι χαρακτηρες...ειμαι σιγουρη πως κανενας απολους αυτους δεν θα μπορουσε να χειριστει αντιστοιχα κατι τοσο παραδοξο.
λειπει η εμπιστοσυνη που ενισχυεται απο τις συνομωσιες και τις διπλοπροσωπιες που λαμβανουν χωρα κατα την "λαξευση καποιων ογκολιθων -ωστε καποτε να γινουν Εσωτεριστες-..."...αφου πολλοι λιγους εδω εσω συναντησα που να κατανοουν επακριβως το επιπεδο στο οποιο εφτασα να βοιωνω...
το να κατανοω απολυτα τα λογια του ερμη,πλωτινου,πλατωνα,helios , swabe,morent11,zantok,zez,δωριδα,καθυ,κονοσκ,kelsos,ramoglou,drum13,.....και να μπορω να κυλω στη ροη τους...ειναι για μενα η πιστοποιηση οτι εκει οπου ηθελα να ελειχθω "τα καταφερα" + ειναι μεγαλη η πληροτητα που λαμβανω απο τον εαυτο που μου μιλαει εντος μου.-
Φανταζομαι καποιοι θα βιαστουν και θα κρινουν τα αυτα λογια, προσπαθωντας να θυμουνται μοναχα τις κουβεντες μου με το "φιδι",μα θα τους θυμισω πως "ο,τι κοροιδευει κανεις το φορτωνεται"..γιαυτο ας μην με κρινετε τοσο ευκολα γιατι ακομη δεν σας εχω κρινει...αναρρωτιεμαι μαλιστα αν εχετε κανει κατι εναντιον μου ωστε να θεωρειτε συνεχως σας κρινω/δεν κρινω παρατηρω και λεγω παντα την αληθεια,αυτα που βλεπ δηλαδη/και οπως εχω ηδη πει ειμαι διαισθητικη "μεχρι αηδιας"και βλεπω.απο κει και περα τιθεται θεμα εμπιστοσυνης και εχετε αποδειξει πως δεν εμπιστευεστε κανενα-not my problem u know..-
Aυτο που δεν καταφερε ο εν λογω ανθρωπος ηταν να με πεισει να κανω ο,τι αυτος ηθελε.Δεν ενδιαφερομαι για την εικονα που δημιουργησε ο ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ μου-ηταν απλα η εκπορευση των οσων μ' εμποτησε και δεν θα αλλαζα λεξη απ'οσα ειπα.
Θεωρω οτι κανενας δεν θα ηθελε να βρεθει στη θεση μου, αλλα αν καποιος ηθελε 'η με κατηγορησε πως εκανα κατι λαθος σε σχεση με μια λαηθεια που ακομη κι αν τη λεω δεν την ακουει κανεις...τυφλωμενος ο καθενας απο υποκειμενικες εντυπωσεις...τοτε του ευχομαι να συναντησει το ιδιο..αφου τοσο πολυ το θελησε.
Το να ειναι καποιος αγαθος + να δεχεται ολους σαν να ΕΡΧΟΝΤΑΙ για το καλο του, δεν ειναι απαραιτητα κακο,αλλα το υποκειμενο εκεινο ειπε
"νατην! αποκαλυφθηκε!"
+ολοι πηδηξατε και ειπατε!
"να τη αποκαλυφτηκε!!!!
κανεις δε διαβασε οτι ειχα πει πριν πως

"μαλλονε ειμαι πολυ αγαθιαρα ωστε να με κοροιδεψει το 'φιδι'"

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΜΟΥ!

Ποιος θεωρει οτι εκανα κατι κακο... ειπαμε;;;;;


ΝΑ...γιατι οσο πιο λιγα καταλαβαινει κανεις καμμια φορα ειναι σωτηριο...
Ευχομαι σε μια αποκαλυψη σε ΟΛΟΥΣ σας...ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗ...
τουλαχιστον σε οσους ασχοληθηκαν μαζι μου..με καλο η κακο τροπο.
Θεωρω οτι γνωριζω πολυ καλα ΤΙ εχει συμβει και ΤΙ θα συμβει,
αναλογικα(ελληνιδα γαρ... κατα την παρουσα ενσαρκωση...:)στη ζωη μου...
ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ "'ΕΝΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ"(αυτο το ευχομαι ιδιαιτερα στις γυναικες του φορουμ/σε ολες/ιδιως σε οσες με φθονησαν και εννοησαν το φιλικο καλεσμα μου σε εχθρικο...)
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΘΑ ΠΩ "ΘΑ ΒΡΕΞΕΙ"(και οντως συμβει...)ΠΩΣ ΔΙΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΛΑΘΟΣ/ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ Η ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ "ΟΡΘΑ"!!!!!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..

ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ.ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΙΚΗ ΜΑΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΝΤΡΕΛΟ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΘΙΣΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΡΕΛΗ/ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΞΩ....
ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΛΗΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙ ΓΙΑ ΨΥΧΑΝΑΛΗΣΗ...ΙΣΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...ΝΑ ΧΡΗΖΟΥΜΕ..ΜΙΑΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ...
ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΑ ΜΑΣ ΤΡΕΦΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΦΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΑΝΤΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ ΟΤΙ.ΠΡΑΤΤΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΟΣ ΩΦΕΛΟΣ ΤΟΥΣ Η ΠΡΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ....ΑΛΛΟ...
Οσοι καταλαβαν καταλαβαν και οσοι θα καταλαβουν...θα καταλαβουν...

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΛΑΒΕΙ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ + ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΤΗ ΕΣΩ-ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.(ΝΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ)
Αντμιν αγαπητε, να εισαι σιγουρος οτι γνωριζω πολυ καλα "το ρολο" αυτου του "τοπικ"...οπως και η φιλη Αβαλον και σιγουρα +η φιλη Αμαλια....
ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ... ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ...
(ΑΝ ΟΧΙ ΤΗΝ "ΑΤΜΑ"ΕΣΤΩ ΤΟΝ "ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΑΥΤΟ"....)

για την ονειρικη..Ειρηνη θα πω :"φιλη μου,ασχολουμαστε μοναχα αν μας αφορα αμεσα ...αλλιως προσπερναμε ,αντι να "χαλιομαστε με το στανιο..."
αλλιως το ρημα που πιστοποιουμε ...ειναι....αλλο.-


quote:
Υ.Γ. Διάβασα όλες τις σελίδες από την αρχή...


quote:
Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να στεγάσει τις απόψεις που αφορούν συμπεράσματα, διαπιστώσεις, συνειδητοποιήσεις, μεθερμηνείες κ.ά. σχετικά με τις καταληκτικές σελίδες του Θέματος Συζήτησης(που απενεργοποιήθηκε) "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"... καθώς και σχετικά με την παραπάνω συζήτηση μηνύματα των σελίδων 2 & 3 του Θέματος Διαπιστώσεις......, πιθανώς και άλλων... θεμάτων

quote:
Aς μου επιτραπεί αγαπητέ admin να εκφράσω μια απορία:

Ποιός είναι πραγματικά ο λόγος ύπαρξης αυτού του τόπικ


τωρα ξερουμε σιγουρα λιγα... παραπανω
τουλαχιστον για την Συνειδηση.


τιποτα δεν ειναι αιωνια δεδομενο....
αν δεν το "κρινουμε" ως τετοιο...
(ποτε κρινουμε ειπαμε;...)
τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται..ολα ειναι οπως νοιωθουμε...

το θεμα ειναι να μην ειμαστε λιγοι εμεις που...νοιωθουμε...

περα απο το ..."επιδερμικα"...
μετα ερχεται ο Γκανεσ-α!...ο θεος της Γνωσης....


ΥΓ...ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ "ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΩΝ ΣΚΙΩΝ.."
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ...
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ....Η ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΚΟΙΤΟΥΝ...
ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ...(ΝΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΧΤΗ...)
ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ....
ΑΛΛΟΙ ΗΡΘΑΝ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ...
ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΙΣ ΣΚΙΕΣ...
ΑΚΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΦΩΝΕΣ...
ΜΑ ΔΕΝ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ...


την καλημερα μου...
Φως!


Listen to the rythm of the Universe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 11:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne
Αγαπητη ΑΤΜΑ
Προσπαθω επανειλημμενα να εννοησω τα κειμενα σου και μου είναι εξαιρετικα δυσκολο.
Ο λογος σου είναι χειμαρρωδης , αυθορμητος , μαλλον προηγειται της σκεψης σου η μαλλον γινεται μεταξυ των δυο ενας ανηλεης αγωνας δρομου….όταν κερδιζει η σκεψη όλα καλα , όταν όμως κερδιζει ο λογος ……. Ε , εκει δεν βγαζεις ακρη…..

Φανταζομαι ότι θα πεις ότι δεν εχω το νοητικο υποβαθρο για να εννοησω αυτά που λες…..Σε προλαβαινω λοιπον – για να μην αναλωνεις το χρονο σου σε περιττα μηνυματα – και σου λεω : εστω ότι ισχυει κατι τετοιο……εγω λοιπον η αδαης και απλοϊκη αναγνωστρια δεν θα εχω τη χαρα να καταλαβω τι επιτελους λες??

Εκτος αν αυτά που θες να εκθεσεις απευθυνονται μονο στους ολιγους – ολιγαρχικο το καθεστως λοιπον – για να μην πω μοναρχια …… σ’αυτό τον αριθμο τοποθετουνται οι αναγνωστες που κατανοουν το 100% της σκεψης σου.

Μην το εκλαβεις σαν κατηγορια….σε καμμια περιπτωση.
Απλα διατυπωνω την απορια της πλειοψηφιας των συμμετεχοντων του φορουμ που ντρεπονται ισως να σου θεσουν το θεμα με ανοιχτα χαρτια….
Φυσικα καποιοι θα βγουν να πουν : “μα εγω καταλαβαινω πολύ καλα τι λες , μην την ακους προκειται για περιπτωση χαμηλου ΙQ , απαιδευτη , αμορφωτη και τα συναφη»
Γιατι την βλακεια ουδεις αγαπησε και κυριως ουδεις βλαξ δεν εννοει το μεγεθος της βλακειας που τον εχει περιβαλλει. Πως λοιπον να παραδεχτει κανεις κατι τετοιο? ( αν και εδώ δεν προκειται για προβλημα του δεκτη-αναγνωστη αλλα του πομπου-γραφοντα…..μην τα ξαναλεω)

Συνεπως , για να μην μακρυγορω και γινομαι κουραστικη…..
Αν σου ηταν ευκολο να συντασσεις τα κειμενα σου λιγοτερο αυθορμητα και σαρωτικα , προσωπικα τουλαχιστον θα το προτιμουσα αφανταστα…γιατι αυτή την στιγμη το μονο που κανω βλεποντας τα είναι να κατεβαζω με χειμαρρωδη ταχυτητα τον κερσορα προς τα κατω….

Φιλικα

Golden ariadne


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy