ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 22:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε krisnna
μηπως ομως προαγγελος της τηλεπαθειας ειναι η διαισθηση
δηλ διαισθανεσαι κατι που δεν καταλαβαινει ο αλλος
αλλα μεταφραζεται σε τηλεπαθεια οταν συντονιστουν μεταξυ
τους "πομπος" και "δεκτης".
π.χ οταν αγαπας καποιον τον αισθανεσαι αλλα πως θα επικοινωνεις μαζι του οταν το θελεις?
η διαισθηση παρουσιαζεται αλλιως στα ζωα σε εμας ισως δεν ειναι
τοσο ανεπτυγμενη!!
στο τσουναμι ολα τα ζωα ετρεχαν προς τα βουνα εκτος απο τους
ανθρωπους!
τι σημαινει το ενστικτο μεσω της διαισθησης για σενα?


ευχαριστω
η αγαπη ειναι παντοτινη
ολα ειναι τελεια

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 07:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Philoshophe-1
quote:
μηπως ομως προαγγελος της τηλεπαθειας ειναι η διαισθηση
δηλ διαισθανεσαι κατι που δεν καταλαβαινει ο αλλος
αλλα μεταφραζεται σε τηλεπαθεια οταν συντονιστουν μεταξυ
τους "πομπος" και "δεκτης".

Ναί έχεις δίκιο, η υπερ-αναπτυγμένη διαίσθηση ανάμεσα και στα δύο πρόσωπο οδηγεί στην Τηλεπάθεια!
Τα ζώα όπως είδες έχουν υπερ-αναπτυγμένη την διαίσθηση, καί το ένστικτο αλλά ο σημερινός Άνθρωπος πολύ λίγο. Υπήρξαν όμως σε παλιότερες εποχές Άνθρωποι οι οποίοι είχαν αναπτυγμένα πολύ περισσότερο απόσο νομίζουμε Εμείς τα ψυχικά τους χαρίσματα. Περιττό να σου πώ οτι κάποιες φιλές Ινδιάνων έχουν το χάρισμα να προσκαλούν κοντά τους τα ζώα τα οποία θέλουν να χρησιμοποιήσουν για τροφή.
Όσον αφορά την ερώτηση σου για την σχεση ανάμεσα στο Ένστικτο και την διαίσθηση δέν βλέπω εγώ καμιά σοβαρή διαφορά στην έννοια των λέξεων πιστεύω οτι ταυτίζονται.
Το ένστικτο σάν έννοια έχουμε την συνήθεια να την χρησιμοποιούμε υπονοώντας τα ζώα, ενώ την διαίσθητη σαν κάτι πιό δυσεύρετο υπονοώντας τους Ανθρώπους. Και όπως είπα η υπερ-αναπτυγμένη διαίσθηση οδηγεί σε Τηλεπάθεια η οποία πιστεύω επίσης οτι υπάρχει σε μεγάλο βαθμό στα ζώα ιδιαίτερα αυτά τα οποία ζούν κατα σμήνη (π.χ. χελιδόνια) τα οποία συμπεριφέρονται σάν να είναι ένας Οργανισμός!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simella
Νέο Μέλος

Sweden
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 02:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ne yparxi diaisthisi... skepsou i ginekes pou exoune pedia...
exoune panta tin aistisi otan simbi kati to pedi tous..
genika i diesthisi tis gynekas ite miteras ite oxi,,, exo akousi oti yparxi!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 07:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η διαίσθηση της μητέρας για τα παιδιά της είναι η πλέον ισχυρότατη απο αυτές που υπάρχουν στον Άνθρωπο. Και πιστεύω υπάρχει σε κάθε γυναίκα άσχετα με τον χαρακτήρα της!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria_eleni
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 19:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria_eleni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera...ego prosopika psaxno apantisis se prosopika mou themata...den ksero an ayta pou mou simbenoun legonte ekti esthisi...i kapos alios... ala to mono sigouro ine oti me kanoun kai niotho xalia...blepo onira pou mou simbenoun kai kala kai kaka...ales fores me to pou ksipniso to proi mou erxonte kapies ikones sto mialo mou kai tin idia mera i tis epomenes ginonte pragmatikotita.....
me opion anthropo milo eki pou sizitame blepo giro apo to kefali mia lampsi alote ine skoura gri ,anixto gri kai ales fores ine pros to leuko thampo i pio katharo....ti ine ayto pou mou simbeni;
prin 2 xronia gia arketous mines otan pigena na kimitho eblepa apo to parathiro tou domatioumou skies kai akouga thoribous,to mono pou ekana itan na perno tin keni diathiki agalia kai nai klino ta matia mou....mexri kai simera to idio kano me tin keni diathiki agalia.....apo tote poli spania blepo skies kai akouo thoribous.
kathe anthropo pou gnorizo ksero kai ti akribos ine les kai mporo na diabaso mesa tou kai ontos mou exoun pi pou to kseris ayto gia mena;mantis ise;.kai ala pola pou mou simbenoun.
sas euxaristo .
tha perimeno tia apantisis sas.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria_eleni
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 19:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria_eleni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera...ego prosopika psaxno apantisis se prosopika mou themata...den ksero an ayta pou mou simbenoun legonte ekti esthisi...i kapos alios... ala to mono sigouro ine oti me kanoun kai niotho xalia...blepo onira pou mou simbenoun kai kala kai kaka...ales fores me to pou ksipniso to proi mou erxonte kapies ikones sto mialo mou kai tin idia mera i tis epomenes ginonte pragmatikotita.....
me opion anthropo milo eki pou sizitame blepo giro apo to kefali mia lampsi alote ine skoura gri ,anixto gri kai ales fores ine pros to leuko thampo i pio katharo....ti ine ayto pou mou simbeni;
prin 2 xronia gia arketous mines otan pigena na kimitho eblepa apo to parathiro tou domatioumou skies kai akouga thoribous,to mono pou ekana itan na perno tin keni diathiki agalia kai nai klino ta matia mou....mexri kai simera to idio kano me tin keni diathiki agalia.....apo tote poli spania blepo skies kai akouo thoribous.
kathe anthropo pou gnorizo ksero kai ti akribos ine les kai mporo na diabaso mesa tou kai ontos mou exoun pi pou to kseris ayto gia mena;mantis ise;.kai ala pola pou mou simbenoun.
sas euxaristo .
tha perimeno tia apantisis sas.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 09:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ, ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ. ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΙΑ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ "ΤΟ ΗΞΕΡΑ". ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΑΘΗ Η΄ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΥΜΠΑΘΗ. ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

Edited by - 3ADA on 11/03/2005 09:26:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic girl
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 15:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ Η ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΗ Κ ΟΤΙ ΛΕΩ ΠΙΑΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΕΝΕΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΣΜΥΡΝΑΙΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ...ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΓΕΤΑΙ... ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΜΟΥ ΑΝΑΠΤΥΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2004..ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ????ΑΓΩΝΙΟ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 15:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΘΕΜΑ [ΠΕΡΙ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗΣ], ΜΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΗΔΗ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΟΙΧΤΟ]. -ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΜΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ-.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ.
Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΟΧΟ ΕΧΕΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΥΣΒΑΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΚΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΕΝΙΚΩΣ.
ΟΣΟ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΧΕΡΙΑ.
ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΟΧΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΗΓΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΦΩΝΕΣ,
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ
ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΕΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ.
ΑΚΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ,
ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΜΗΠΩΣ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΠΛΟ;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 23:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΗΡΑ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ.ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΑΝΤΘΕΤΑ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΟΓΙΚΑ,'ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΜΑΣ.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2005, 19:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω πολλά για την διαίσθηση ή την τηλεπάθεια, θα σας πω ένα παιχνίδι που παίζω με τον γιό μου που είναι 9 ετών. Του λέω να κάνει κάτι χωρίς να το βλέπω, αλλά να σκέφτεται ότι έκανε και μετά του λέω τι έκανε, το ίδιο κάνει σε μένα και αυτός. Το ποσοστό των σωστών απαντήσεων είναι πάνω από 70%. Όπως και πολλές φορές ξέρω τι θα πει ο άντρας μου πριν το πει, αλλά αυτό δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς διαίσθηση ίσως και με τη συνεχόμενη συναναστροφή ξέρω αρκετά πράγματα από τον τρόπο που λειτουργεί. Τώρα όσον αφορά τους αγνώστους και την οποιαδήποτε αναστάτωση ή χαλάρωση-ευχαρίστηση μας προκαλούν νομίζω ότι έχει σχέση με την ψυχολογική κατάσταση που βρίσκονται την συγκεκριμένη στιγμή και εμείς απλώς το λαμβάνουμε. Και όσον αφορά για το θέμα των χρωμάτων σαν σκιές γύρω από τους ανθρώπους κάπου είχα διαβάσει ότι είναι η αύρα τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 16:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
Έψαχνα ένα κατάλληλο θέμα για να γράψω μια πρόσφατη εμπειρία μου που μπορεί να οφείλεται σε διαίσθηση. Αποφάσισα να γράψω εδώ. Είναι και μια καλή ευκαιρία να συνεχίσουμε αυτό το όμορφο θέμα.

Πριν από ένα μήνα περίπου κατέβαινα με τη μηχανή μου τη Λεωφόρο Αλεξάνδρας. Κάποια στιγμή βλέπω στην απέναντι μεριά (στην άνοδο) κόσμο μαζεμένο γύρω από ένα ατύχημα. Νοσοκομειακά, το ανακριτικό της τροχαίας, κ.λπ. Φαινόταν σοβαρό το ατύχημα, γιατί είχε μαζευτεί πολύς κόσμος.

Μετά από περίπου ένα τέταρτο ανέβηκα την Αλεξάνδρας, στην άνοδο αυτή τη φορά. Σε όλη τη διαδρομή, σκεφτόμουν το ατύχημα κι έτσι μόλις συνάντησα τον κόσμο που είχε παραμείνει εκεί, σκέφτηκα να ρωτήσω τι έγινε. Στην άσφαλτο υπήρχε ένα ποταμάκι με αίμα, το ατύχημα αφορούσε μια μοτοσυκλέτα που χτυπήθηκε από ένα αυτοκίνητο, αλλά αυτοί που ρώτησα δεν ήξεραν να μου πουν εάν ο οδηγός της μοτοσυκλέτας σκοτώθηκε ή όχι.
Φτάνοντας στο σπίτι μου, είχα φαγωθεί να μάθω τι έγινε με τον άνθρωπο που είχε χτυπήσει. Πήρα τηλέφωνο το 166 να μάθω ποιο νοσοκομείο εφημέρευε, πήρα στο νοσοκομείο στα επείγοντα και με συνέδεσαν με το χειρουργείο, όπου ο υπεύθυνος γιατρός νευρίασε που τον διέκοπτα από το έργο του (δεν είχε και άδικο ο άνθρωπος ).
Δεν έμαθα τι είχε γίνει. Πήρα και μια καλή φίλη αναισθησιολόγο, μήπως μπορέσει να βγάλει εκείνη άκρη, αλλά τελικά δεν μπόρεσε ούτε εκείνη. Γενικά, εκείνο το απόγευμα είχα κάνει τα πάντα για να βρω τι είχε γίνει. Με είχε πιάσει ένα επίμονο ανεξήγητο ενδιαφέρον.

Πριν από μία βδομάδα, μίλησα με ένα γνωστό μου πρόσωπο στο τηλέφωνο. Ο λόγος που τον πήρα τηλέφωνο ήταν, ότι έμαθα πως είχε χτυπήσει με τη μηχανή του και θέλησα να μάθω πως είναι. Ήταν καλά, αν και είχε χτυπήσει στο κεφάλι και στο πόδι και απ' ότι μου είπε, είχε κάνει 2 τούμπες στον αέρα πριν προσγειωθεί στο έδαφος...
Άρχισα να τον ρωτάω πως έγινε το ατύχημα. Που έγινε: Στην Αλεξάνδρας.
Στην άνοδο ή στην κάθοδο; Στην άνοδο.
Τι ώρα; Λίγο μετά τις πέντε το απόγευμα.
Ήταν με τη μηχανή του και τον χτύπησε ένα αυτοκίνητο που παραβίασε ένα STOP.

Εν ολίγοις, από όσα μπόρεσα να μάθω διαπίστωσα πως το ατύχημα ήταν αυτό που είχα δει και που είχα φάει τον κόσμο να μάθω τι είχε γίνει...



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy