ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η μαγεία των πόλεων...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ilektra
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 02:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ilektra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

geia se olous kai sugxaritiria ston aperito gia to thema(san na phra thl se prwinadiko niwthw :) )
tha parakalousa opoion gnwrizei kai otidhpote einai auto pou gnwrizei sxetika me ta paraksena pou anaferei o mordred parapanw.
quote:
1) οδός Πύρωνος και Προαιρεσίας στο Παγκράτι – κτίριο που λόγω του ότι η γκεστάπο το είχε χρησιμοποιήσει για χώρο βασανιστηρίων τα βράδια σύμφωνα με μαρτυρίες των γειτόνων ακούγονται θρήνοι
2) οδός Αργας 22 Καλλιμάρμαρο σπίτι με όντως πολύ περίεργη ατμόσφαιρα (όπως και η γενικότερη περιοχή που για αυτό το λόγο άλλωστε είναι και από της αγαπημένες μου στην Αθήνα) κάποιοι έχουν μιλήσει για «περίεργες» σκιές
3) Θησείο πίσω από τον σταθμό του ηλεκτρικού – ένα παλιό αρχοντικό του 30 στοιχειωμένο από μια λευκοφορεμένη γυναίκα θύμα φονικού από την μητέρα της και τον εραστή της.
4) Οδός Λασκαρίδου στη Καλλιθέα αρχοντικό στοιχειωμένο από νεαρή γυναίκα που αυτοκτόνησε
5) Οδός Ελευθερίου Βενιζέλου στο Νέο Φάληρο ο πύργος του Αλέξανδρου Κορυζή
6) « ο πύργος των ονείρων» στην οδό Σμολένσκι 4 ιδιοκτησία ενός πλούσιου εμπόρου υφασμάτων που τα έχασε όλα και τρελάθηκε
7) οδός Προφήτη Ηλία στο Χαλάνδρι , το σπίτι άνηκε σε μία πιανίστρια ερωτευμένη με τη μουσική και πολλοί λένε ότι ακόμα και σήμερα ακούνε μελωδίες από πιάνο

filakia kai perimenw nea sas

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

C.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 16:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους C.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μένω στην περιοχή μεταξύ λόφου Αρδητού και άλσος Λογγίνου. (Εντυπωσιάστηκα με τις σκαλισμένες στην πέτρα μορφές στο άλσος). Κάτι ιδιαίτερα περιέργο, ούτε είδα ούτε ενοιωσα πάντως στους περιπάτους μου σ'αυτά τα μέρη . Στην τοποθεσία που βρίσκονται τα μισογκρεμισμένα σπίτια και μια ταμπέλα λέει πως εκεί υπήρχε ναός της Άρτεμης, δεν έχω πάει ακόμα αλλά σκοπεύω σύντομα. Κάπου είχα διαβάσει για την θέαση εκεί, δυο φορές, μιας γριάς που κράταγε ένα κερί και συνέπεσε ( η θέαση) με άσχημα γεγονότα που έγιναν στην Αθήνα. Ικασίες... Πάντως η όλη περιοχή, Καλλιμάρμαρο, Αρδητός, Α'νεκροταφείο, Άλσος Λογγίνου, φαντάζει ιδιαίτερα "μυστηριακή" και την νοιώθω ιδιαίτερα "ενεργειακή".

"γευόμαστε τα αρώματα του ουρανού ανακατεμένα με το πνεύμα της γης"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 19:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάτι ιδιαίτερα περιέργο, ούτε είδα ούτε ενοιωσα πάντως στους περιπάτους μου σ'αυτά τα μέρη .

quote:
Πάντως η όλη περιοχή, Καλλιμάρμαρο, Αρδητός, Α'νεκροταφείο, Άλσος Λογγίνου, φαντάζει ιδιαίτερα "μυστηριακή" και την νοιώθω ιδιαίτερα "ενεργειακή".

Eπειδή μας μπέρδεψες λόγω των παραπάνω αντιφάσεων... ξεκαθάρισε...
νοιώθεις ή δε νοιώθεις τίποτα σε αυτά τα μέρη?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
C.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 15:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους C.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει αναφερθεί στο topic ότι:
quote:
Εδώ τα φαινόμενα που έχουν παρατηρηθεί είναι ηχητική αποκοπή από το γύρω περιβάλλον, το χάσιμο της αίσθησης χώρου και χρόνου και το ότι τα μέλη γίνονται βαριά και δύσκαμπτα ενώ σε άλλους επισκέπτες έχουν παρατηρηθεί συναισθήματα φυγής , φόβου και απέχθειας .

Αυτά φίλη Avallon δεν τα "ένοιωσα". Το ότι την νοιώθω "ενεργειακή" οφείλεται σ'αυτά που έχω ακούσει συν το ότι μένω εδώ (επηρρεασμένη δηλαδή, καμία απόδειξη).
quote:
ξεκαθάρισε...
νοιώθεις ή δε νοιώθεις τίποτα σε αυτά τα μέρη?


Δεν έχεις παρά να κάνεις όποτε μπορέσεις μία βόλτα από δω

"γευόμαστε τα αρώματα του ουρανού ανακατεμένα με το πνεύμα της γης"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 08:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους!

Είμαι νέο μέλος. Το topic που ανοίξατε είναι τρομερά ενδιαφέρον. Πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχουν περίεργα μέρη σε κάθε πόλη που σου προκαλούν θετικά ή αρνητικά συναισθήματα. Αυτό όμως που οφείλεται άραγε; Στην χρήση που είχαν παλιότερα, στην προσωπική αντίληψη του καθενός ή σε κάποια εντύπωση από προηγούμενη εμπειρία στην περιοχή (κάτι σαν deja vu);
Προσωπικά έχω μερικές εμπειρίες αλλά δυστυχώς όχι σε σχέση με την Αθήνα. Όλα τα περιστατικά μου συνέβησαν στο εξωτερικό. Ίσως αυτό να έχει σχέση με το ότι σαν τουρίστας είσαι πολύ πιο χαλαρός, ήρεμος και ανοιχτός ενώ αντίθετα στην πόλη την οποία ζεις περνάς από διάφορα μέρη πάντα βιαστικός με κάτι να σε απασχολεί συνέχεια.
Θα επανέλθω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες.

Και κάτι τελευταίο... Ξέρει κανένας τίποτα για ένα πανέμορφο νεοκλασσικό σπίτι που βρίσκεται στο Ν.Φάληρο,πάνω στην παραλία και ακριβώς δίπλα στα Ολυμπιακά έργα στο σημείο που κοντεύεις να βγεις στην Συγγρού εάν έρχεσαι από Πειραιά; Αυτό το σπίτι το βλέπω πάρα πολλά χρόνια και μου προκαλεί τρομερή εντύπωση. Φοβόμουν ότι θα το κατεδαφίζανε με τα "έργα" αλλά ευτυχώς είναι ακόμα εκεί. Μάλλον γίνεται και κάποια ανακαίνιση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soldier
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 01:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους soldier  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε C.
πραγματικά τα πρόσωπα στο βράχο είναι περίεργα και φαίνονται πολύ παλια σκαλισμενα.. μακάρι να είχαμε μια πληροφορία για αυτά..
ΑΠο εκεί που είναι ο βράχος προχωράς κι άλλο και περπατάς παράλληλα με το γήπεδο του μπάσκετ, με κατεύθυνση προς το Α νεκροταφείο, κάτι δρομάκια που έχει εκεί... Στο τέλος έχει ένα μεγάλο άνοιγμα.. Αυτή είναι η διαδρομή που ακολουθείς, και προσωπικά, μία από τις φορές που πηγα ένιωσα έντονα να βουλώνουν τα αυτιά μου, όχι όπως στο βουνό που νιώθεις την πίεση και μπορείς να τα ξεβουλώσεις, αλλά άκουγα σαν είναι βουλωμένα, δηλαδή πολύ αμυδρά... Πιστεύω ότι δεν ήταν αυθυποβολή, γιατί το συνειδητοποίησα, ενώ ήταν ήδη αρκετή ώρα έτσι.. Κατά τα άλλα, το ίδιο βράδυ, πήγα με άλλα 3 παιδιά, όταν φτάσαμε στο τέλος του μονοπατιού και κάτσαμε, ένιωθαν και οι 3 ένα σφίξιμο στο κεφάλι μπροστά, κάτι που δεν μπορούσα να αντιληφθώ..(εγώ πέρα από εκείνο το "βούλωμα", δεν ένιωσα κάτι άλλο...)

Ο ναός είναι πάνω στη θεοτόκη, δεν ήξερα αυτό για τη γριά... Πάντως ακριβώς δίπλα από το καμμένο σπίτι που λέγεται ότι στα θεμέλια του ήταν ο ναός, υπάρχει ένα οικόπεδο με σκαλιά που δεν οδηγούν πουθενά... Φωτογραφια από αυτό το ...ανούσιο δημιούργημα, έχει στο σάιτ του ο Πάνειος, θα την παραθέσω και εδώ, ελπίζω να μη θυμώσει...


Το παραπάνω βρίσκεται επί της οδού Θεοτόκη που έχω αναφέρει πιο πάνω στο ίδιο τόπικ, και στα δεξιά αυτής, (δε φαίνεται εδώ) βρίσκεται το σπίτι με το ναό...
Σχόλιο Πάνειου: ΕΝΑ ΠΑΡΚΑΚΙ ΣΤΟΝ ΑΡΔΗΤΤΟ ΜΕ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ...ΜΑΝΤΡΟΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΘΕΑ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΝ ΜΕΣΩ ΔΥΟ ΟΙΚΙΩΝ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΕΧΡΙ ΥΠΟΠΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ



Keep the flame burning...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 08:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε soldier,
Έχω ξαναδεί αυτήν την φωτογραφία νομίζω σε βιβλίο του Γιαννόπουλου και κάνει και εκείνος αντίστοιχα σχόλια. Είναι όντως πολύ παράξενο αυτό το "παρκάκι". Αν ήταν όντως σκέτο παρκάκι γατί να έχει σκάλες;Θα μπορούσε να έχει μόνο γκαζόν και λουλούδια. Οι σκάλες οδηγούν ή οδηγούσαν κάπου; Πίσω από τον μαντρότοιχο τι υπάρχει; Είναι μάντρα παλιού σπιτιού; Επίσης χρήσιμο (αν και δύσκολο φαντάζομαι) θα ήταν να ξέραμε από πότε υπάρχει αυτό το "παρκάκι" στο σημείο εκείνο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 20:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mια απλή και λογική εξήγηση που θα την έδεινε οποιοσδήποτε αρχιτέκτονας είναι ότι απλά λόγω του κατηφερές εδάφους σε εκείνο το σημείο αν δεν γινόταν οι σκάλες και αυτή η υπερύψωση θα ήταν ένα πάρκο "γούβα" που δεν θα ήταν πολύ ευχάριστο να καθίσεις αλλά και καθόλου αρμονικά δε θα έδενε με το υπόλοιπο δρομάκι...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ilektra
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 15:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ilektra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas kai pali.
den eixa kanena neo sxetika me auto pou eixa rwthsei parapanw.
tespa.

an kapoios exei mathei kati pantos egw edw eimai
filakia


Η ζωή είναι μικρή για να είναι θληβερή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 21:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι. Επειδή μερικά πράγματα πρέπει να ξεκαθαρίζονται έχω να πω στην Narya ότι η φωτογραφία που έχει βάλει ο Soldier, δεν υπάρχει σε κανένα βιβλίο του Γιαννόπουλου γιατί απλούστατα ειναι δικιά μου και την έβαλε ο Πάνειος στην σελίδα του επειδή την βρήκε ενδιαφέρουσα. Με την ευκαιρία θα ήθελα να πω ότι καλό είναι όταν βάζουμε μια φωτογραφία απο κάποιο site να βάζουμε τιμής ένεκεν και την διεύθυνση του δημιουργού του. Η διεύθυνση της σελίδας του Πάνειου είναι: http://homepages.pathfinder.gr/paneios/.
(Παρεπιπτόντως θα πρέπει να αναφέρω μια και δεν το έκανε ο ίδιος, ότι φωτογραφία που τραβήχτηκε απο εμένα και τον φίλο μου Δημήτρη απο την περιοχή της Πνύκας με υπέρυθρο φιλμ και με θέα την Ακρόπολη, έχει δημοσιεύσει ο κύριος Γιαννόπουλος στο βιβλίο του "Μυστική Ακρόπολη" και δεν είχε την ευγένεια να αναφέρει απο ποιούς του παραχωρήθηκε η συγκεκριμένη φωτο. Για όσους έχουν διαβάσει το βιβλίο, είναι η φωτο με τα μαύρα στίγματα στον ουρανό πάνω απο την Ακρόπολη. Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας. Θα μπορούσα να αναφέρω και άλλα παραδείγματα "παρμένων" φωτο, αλλά η δεοντολογία μου επιβάλλει να αναφερθώ μόνο σε ότι με αφορά προσωπικά. Και αν έχω άδικο προκαλώ κάθε ενδιαφερόμενο να πει ότι δεν είναι έτσι...)
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 08:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριττε,

Συγγνώμη για την παρεξήγηση με την φωτογραφία. Είναι απαίσιο κάποιοι να καρπώνονται τη δική σου έρευνα και να μην το αναφέρουν πουθενά.
Έχω διαβάσει το βιβλίο "Μυστική Ακρόπολη" και όντως δεν αναφέρεται πουθενά η προέλευση των φωτογραφιών.

Θα ήθελα να σας αναφέρω και μία δική μου εμπειρία. Μου συνέβη πριν από 1 1/2 χρόνο στο Παρίσι. Είχαμε πάει με τον άντρα μου στο υπόγειο εμπορικό κέντρο Les Halles. Αφού επιδοθήκαμε σε άκρατο shopping και άρα είχαμε υπέροχη διάθεση αποφασίσαμε να ανέβουμε στην επιφάνεια όπου υπάρχει ΄το ομωνυμο πάρκο. Το πάρκο ήταν όντως όμορφο και εκείνη την ώρα (ήταν γύρω στις 6:00 το απόγευμα) κλείναν τα μαγαζιά και είχε αρκετό κόσμο. Περπατήσαμε σε διάφορα δρομάκια και καθήσαμε σε ένα παγκάκι απέναντι από μία παλιά (γοτθική;) εκκλησία. Η εκκλησία ήταν κλειστή λόγω επισκευών. Όσο άρχιζα να κοιτάω την εκκλησία γιατί είχε πολλά περίεργα σκαλίσματα εξωτερικά με κατέλαβε μία απογοήτευση και μία στενοχώρια. Άρχισα να αισθάνομαι κάπως περίεργα,δεν μπορούσα να τραβήξω το βλέμμα μου από την εκκλησία και όμως η όψη της δεν μου προκαλούσε καμία ευχαρίστηση. Επίσης ένιωσα ξαφνικά πολύ κουρασμένη και δεν μπορούσα με τίποτα να ξεκολλήσω από το παγκάκι. Το ίδιο αίσθημα κόπωσης αισθάνθηκε και ο άντρας μου. Όταν ξεκολλήσαμε επιτέλους από το παγκάκι ενώ θέλαμε να βγάλουμε κάποιες φωτογραφίες σηκωθήκαμε και φύγαμε άρον άρον. Εξακολουθούσα να αισθάνομαι τρομερή κούραση, τα πόδια μου ήταν βαριά σαν να είχα περπατήσει χιλιόμετρα. Αφού περπατήσαμε λίγο φτάσαμε στο μουσείο Πομπιντού και μπήκαμε μέσα. Από εκείνη την στιγμή και μετά είμασταν μια χαρά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tcefreP regnartS
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 01:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tcefreP regnartS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΕ ΟΣΑ ΜΕΛΗ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ MEGAPOLISOMANCY. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΠΟΝΗΜΑ ΤΟΥ "ΕΝΑ ΛΟΓΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙΝΟΗΣΕΩΝ". ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ "ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ", ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?

...ΘΑΝΑΤΟΣ ΟΙ ΛΕΡΟΙ ΚΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟΙ ΔΡΟΜΟΙ,
ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΠΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ...
(Κ.ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 04:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΠΟΝΗΜΑ ΤΟΥ "ΕΝΑ ΛΟΓΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙΝΟΗΣΕΩΝ". ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?


Διάβασε το παρακάτω topic και ίσως σου λυθούν κάποιες απορίες

"Megapolisomancy" ή τρίχες κατσαρές ;;;


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tcefreP regnartS
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 23:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tcefreP regnartS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΦΙΛΕ" OLD TIGER, ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ!ΤΕΛΙΚΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!
ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥ BLAKE?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tcefreP regnartS
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 23:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tcefreP regnartS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΦΙΛΕ" OLD TIGER, ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ!ΤΕΛΙΚΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!
ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥ BLAKE?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 00:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν φίλε (χωρίς εισαγωγικά) tcefreP regnartS (πολύ Strange ή Στρανγη είναι το nick σου...)

Το αν θεωρείς αυτά που γράφτηκαν φασιστικό παραλήρημα είναι δικαίωμά σου και ούτε θέλω, ούτε μπορώ να στο στερήσω.
Από την άλλη έχω και εγώ και ο οποιοσδήποτε άλλος το δικαίωμα να κρίνουμε κάποια πράγματα. Εάν δεν σου αρέσει αυτή η κριτική πρόβλημά σου. Το ίδιο βέβαια πρόβλημα είχε και ο AL, αλλά τελικά αποδείχθηκε ότι υπήρχαν άλλου είδους συμφέροντα.

quote:
ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥ BLAKE?

ΕΣΕΝΑ ΠΕΣ ΜΟΥ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?



Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 17:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ tcefreP regnartS ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ....

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΟ ????
ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ***"Megapolisomancy" ή τρίχες κατσαρές ;;; *** ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ κ.Γιαννουλάκη?????

ΕΤΣΙ ΞΕΚΑΡΦΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ)???????????
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ.
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ????
ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ?????
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...
ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ....

ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΟΙΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΕΝΟΣ ΒΙΒΛΙΟΥ ?????
(ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ)

ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΦΩΤΟΚΛΟΠΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο Απέριττος.

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ???????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ old tiger ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΤΟΥ BLAKE ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΜΤΟ ??????
(ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 18:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ(ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΩΝ ΦΙΛΩΝ..)ΙΣΤΟΡΙΑ.ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ ΘΡΥΛΟΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ...ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ...ΦΩΝΕΣ...ΚΛΠ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΙΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΤΕ.ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΤΟΤΕ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΥΠΩΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ..(ΤΟ ΔΑΙΜΟΝΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ).Η ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ.ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ
ΓΕΜΑΤΗ ΔΕΝΔΡΑ(ΠΕΡΙΒΟΛΙ).ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΡΥΠΩΣΑΜΕ ΜΕΣΑ...
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ,ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟ
ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΣΗ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ..ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΕΝΕ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ.(ΣΤΗΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Η ΣΤΑΣΗ).
ΜΠΗΚΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΣΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ..
ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΠΑΤΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΤΩΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΙΧΝΗ (ΑΠΟ ΦΩΤΙΑ Π.Χ Η ΣΥΡΙΓΓΕΣ Κ.Λ.Π)ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΗΚΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕΣΑ(ΝΑΡΚΟΜΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ).
ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΗΡΘΕ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ...ΣΤΟ ΚΑΣΑΛΙΚΙ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ
ΗΤΑΝ ΚΑΡΦΩΜΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΣΟΥΒΛΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΛΕΥΚΟ ΤΡΥΠΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΙΔΙΤΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΤΡΥΠΩΣΑΜΕ...ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑΜΕ.ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 6 ΑΤΟΜΑ..ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tcefreP regnartS
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 00:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tcefreP regnartS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΟ ????
ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ***"Megapolisomancy" ή τρίχες κατσαρές ;;; *** ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ κ.Γιαννουλάκη?????

ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΥΦΟΣ ΤΗΣ "ΚΡΙΤΙΚΗΣ" ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΙΕΚΡΙΝΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ old tiger ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΤΟΥ BLAKE ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΜΤΟ ??????
(ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ )

ΚΑΙ Ο Π. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΚΤΕΝΩΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ...



ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΗΝ "ΔΙΑΜΑΧΗ" ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC. AYTO HTAN ΣΦΑΛΜΑ (Ο ΔΑΙΜΩΝ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ )
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ NICK ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ DEEP PURPLE(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ Ο/Η OLD TIGER ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ OLD ENOUGH ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 08:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι αρκετά Old για να ξέρω το τραγούδι που αναφέρεις, αλλά και για να κάνω και διάφορους άλλους συνειρμούς (ακόμα και για το nick αφού επιμένεις).

Τελικά βλέπω ότι απαντάς σε όποια ερώτηση σε συμφέρει. Μένεις στο nick και δεν μου απαντάς για την φασιστική ερώτηση που μου έκανες, ενώ ελαφρά τη καρδία κατηγορείς τους άλλους για φασισμό.

Τώρα εάν ήταν ο δαίμων του πληκτρολογίου ελέγχεται. Εγώ θα έλεγα καλύτερα, ότι δημιουργούμε άλλο μέτωπο, για να ξεφύγουμε από την γκάφα που κάναμε στο παλιό.


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 10:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους .

Κατά την περίοδο 1993-95 που σπούδαζα στην Αθήνα γνωρίσει και έκανα παρέα με ένα παιδί το οποίο μένει σε ένα κτήριο κοντά στα Εξάρχεια .
Το κτίσμα αυτό ανήκει στη οικογένεια του εδώ και παρά πολλά χρόνια .
Είναι μαύρο , επιβλητικό με βαριές σιδερένιες πόρτες και σίγουρα ‘όποιος έχει περάσει από την περιοχή το έχει παρατηρήσει .
Όποτε είχα πάει σπίτι του ένιωθα βαριά την ατμόσφαιρα .
Είχα την αίσθηση ότι το σπίτι είναι γεμάτο από κάτι .
Μετά από πολλές συζητήσεις που είχαμε μου είχε εκμυστηρευτεί ότι έκανε επικλήσεις πνευμάτων με τους γονείς του .
Δεν κάνανε γενικός επικλήσεις !
Κάθε Παρασκευή ΜΙΛΑΓΑΝΕ με τους παππούδες και τις γιαγιάδες του .
Βέβαια όλα αυτά δεν τα πολύ πίστευα η μάλλον δεν ήθελα να τα πιστέψω !
Μετά από 1 χρόνο περίπου μόνος του μου αποκάλυψε ότι ανήκει σε μια ΣΤΟΑ .
Δεν κατάλαβα τι εννοούσε και του ζήτησα να μου δώσει κάποιες πληροφορίες .
Στοά ονομάζεται η συναγωγή συγκεκριμένων ατόμων οι οποίοι ως μέλη της έχουν ίδια δικαιώματα και ίδιες υποχρεώσεις απέναντι σε οποιοδήποτε μέλος της στοάς .
Μου είπε ονόματα που με έκαναν να παγώσω .
Είχε αποδείξεις !
Δεν πίστευα στα αυτιά μου αλλά ούτε και στα μάτια μου .
Δεν μπορώ δυστυχώς να δώσω περισσότερες πληροφορίες για τα μελή αλλά και για τις δραστηριότητες τους .
Στην στοά αυτή είχαν μάθει τρόπους για επικλήσεις και όλοι μαζί 4 φορές τον μήνα είχαν συγκέντρωση σε ένα κτήριο στο ΚΕΝΤΡΟ της Αθήνας .
Δεν μου είπε ποτέ το όνομα της στοάς .
Δεν μου ξεκαθάρισε αν ήταν ΜΑΣΟΝΟΙ Η ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ .
Το μόνο που μου είπε είναι το ότι για να γίνεις μέλος πρέπει να σε συστήσουν όλα τα μέλη .
Οι πόλεις κρύβουν πάρα πολλά .
Κάτω από τα μάτια μας και πίσω από την πλάτη μας κρύβονται τόσα πολλά , τόσο καλά .

Ένα μόνο θα πω και τελειώνω εδώ την αναφορά μου .

ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ .
ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ .


http://www.mp3.com/dj_projectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 16:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ MoHe-L ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΟΛΛΑ...

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΣΤΟΕΣ ,ΜΑΣΟΝΟΥΣ , ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ΜΕ ΕΠΙΚΛΙΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ.

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ...

ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 21:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να δώσω μια πληροφορία που είχα δώσει και σε άλλο φόρουμ παλαιότερα. Κάποιος γνωστός παλιά, πάνω στην συζήτηση για την μαγεία που κρύβουν κάποια σημεία της πόλης μας, μου είχε πει το εξής. Αν θέλεις να νοιώσεις ιδιαίτερα και να αντιληφθείς πως ενεργούν επάνω σου οι θετικές δυνάμεις ενός χώρου πήγαινε βράδυ (ιδίως αυτή την εποχή που οι τουρίστες έχουν αραιώσει και η περιοχή είναι ήσυχη) και κάτσε στο παγκάκι κάτω απο την Ακρόπολη, αυτό που βρίσκεται κοντά στα σκαλάκια που ανεβαίνουμε για τον 'Αρειο Πάγο (εκεί που μίλησε ο Απόστολος Παύλος). Όπως κάθεσαι εκεί αντικρύζεις τα προπύλαια της Ακροπόλεως. Ακριβώς μπροστά ανάβει μια λάμπα και η ατμόσφαιρα πράγματι ειναι πολύ ιδιαίτερη. Σας προτείνω να πάτε όταν είστε ψυχικά φορτωμένοι απο κάτι που σας βαραίνει. Θα καταλάβετε πως επιδρά μαγικά ο τόπος στην ψυχή...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 03:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sas xairetw ki egw paidia...
glorfintel(kai opoios allos thelei)na moy pei ti biblia yparxoyn sto emporio(ellhnofwna)kai ekdoseis..
oi gnwseis moy gyrw apo ta xwtika einai mhdamines kai tha hthela na
tis dieyrhnw!!sas eyxaristw poly..(to mail mou einai
multi16@otenet.gr )
alla as pw ki egw kapoia pragmata..o pappoys mou,otan htan sth zwh,moy
elege na prosexw otan pernaw stayrodromia..
an pote dw xwtiko,na koitaxw thn wra..(?)to roloi mou dhladh..
an (xtypa xylo)exana thn fwnh moy..tha epanerxotan thn wra poy
eixa dei sto roloi alla mia mera meta..
kati allo twra..
exei sxesh to manteio twn d-elf-wn me xwtikoulia??
ayta...perimenw protaseis bibliwn paidia.
xairetw pros to parwn..

epistrefw sto sergoodΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 04:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry paidia.
gia alloy proorizotanpar ola ayta,kathe bohtheia sas kiapodw...dekth!!!sas euxaristwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shadowalker
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 14:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Shadowalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ(ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΩΝ ΦΙΛΩΝ..)ΙΣΤΟΡΙΑ.ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ ΘΡΥΛΟΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

που ειναι αυτο το κτηριο robbin? Μια που ψαχνεις το ηρακλειο τσεκαρε την οδο λαβυρινθου(!) πισω απ'το λατω.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 23:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!Θέλω να πω κι εγώ κάτι που συνέβει πρίν 4 μήνες σε ένα φιλικό σπίτι αλλά το έμαθα πρόσφατα.Ο λόγος?Για να μην φοβηθώ!
Ηταν ένα βράδυ που έμεινα σε ένα φίλο και έγινε κάτι που δεν κατάλαβα ούτε εγώ,ούτε ο φίλος μου αλλά η μητέρα του,ο σκύλος και η γάτα.Εμείς κοιμηθήκαμε στο σαλόνι και η μαμά του στο δωμάτιό της με κλειστή την πόρτα,μαζί με τα ζώα.Ε,κάποια στιγμή στη διάρκεια της νύχτας,οι πόρτες της ντουλάπας στο δωμάτιο της μαμάς του άρχισαν να ανοιγοκλείνουν μόνες τους και μέσα από τη ντουλάπα ακουγόταν ένας βαρύς και μακρινός θόρυβος.Η μαμά του και τα ζωα το παρακολουθούσαν με ανοιχτό το στόμα αλλά κανείς δεν αντέδρασε μέχρι που κάποια στιγμή σταμάτησε.Φυσικά δεν μάθαμε τίποτα για αυτό το περιστατικό για να μην τρομάξουμε και κυρίως ο φίλος μου.Τώρα που μας το είπε πάθαμε σοκ και εγώ ειδικά που έχω ακουσει μια παρόμοια περίπτωση.Ευτυχώς που κοιμόμαστε και οι δυό βαριά και συνήθως δεν ξυπνάμε ευκολα γιατί αλλιώς θα έτρεχα με τα εσώρουχα στην Κηφισίας βραδυάτικα αν άκουγα ή έβλεπα τί γίνεται!!!Αυτό ήθελα να πώ,έμαθα ότι αν υπάρχει κάτι στο χώρο δείχνει την παρουσία του η αντιδράει σε κάποια άλλη παρουσία.Πάντως τώρα πιά έχουν μετακομίσει και μαζί με αυτό που έμαθα,μου είπαν πως γενικά στην πολυκατοικία εκείνη έχουν γίνει διάφορα και έχουν πεθάνει τα τελευταία χρόνια πολλοί ένοικοι από διάφορες αιτίες...

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 00:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sonap με αφορμη στην αναφορα σου στην κηφισιας θυμηθηκα κατι που συζητουσα πιο παλια με μια φιλη σχετικα με μια μικρη πλατεια στην κηφισια οπου στα περισσοτερα σπιτια που ειναι γυρω απο αυτη εχει γινει και κατι

φονοι (νομιζω σε δυο απο τα σπιτια με ενοχους καποιο μελος της οικογενειας),διαζυγια και περιπτωσεις ανθρωπων που τρελαθηκαν (η φιλη μου εμενε εκει κοντα και η σοβαροτητα της αποδεδειγμενη)

η φιλη μου αποκαλουσε την πλατεια αυτη "κοκκινη πλατεια" και οχι για πολιτικους λογους


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 15:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ endorama ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΜΑΙΛ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 17:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΜΑΙΛ.

το ονομα της πλατειας θα το ειχα αναφερει δεν εχω προβλημα ομως δεν ξερω πως την λενε (μια μικρη πλατεια ηταν)

παντως ειναι στην διαδρομη απο την Ελαιων προς τον σταθμο του ηλεκτρικου στην κηφισια

αν σε ενδιαφερει το θεμα να κοιταξω στον χαρτη μηπως και την εντοπισω.

μαλλον δε εκανα καλα που εγραψα κατι το οποιο στην ουσια ειναι στον αερα

σχολιασα κατι που ηταν θεμα συζητησης πριν 7 χρονια
μιλησα για μια πλατεια που δεν ξερω πως την λενε
για περιστατικα χωρις στοιχεια
και με δυσκολη την επαφη μου με την φιλη μου γιατι ειναι πλεον εκτος ελλαδας αρα δυσκολο να βρω περισσοτερα στοιχεια

η κουβεντα εκεινη ειχε ξεκινησει με το να μου δειξει η φιλη μου ενα σπιτι το οποιο ηταν πρωτοσελιδο της εποχης και φυσικα στην συνεχεια μου ειπε και για τα υπολοιπα σπιτια.

ομως αν σε ενδιαφερει υποσχομαι να κανω μια μικρη ερευνα (να βρω την ονομασια της πλατειας και να ψαξω αν υπαρχει το ονομα της σε παλιες ειδησεις γιατι το να χτυπαω πορτες στα σπιτια της περιοχης λιγο χλωμο) .


πιστευω οτι καποια μελη που ζουν στην περιοχη να μπορουν πιο ευκολα να βρουν καποιες πληροφοριες

μερικα γεγονοτα που συνεβησαν εκει περασαν και απο της εφημεριδες δεν ηταν γεγονοτα που μου ειπε καποιος φιλος μου ο οποιος τα ακουσε απο καποιον


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy