ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Εκπομπές Λιακόπουλου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 00:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Invader το πρόβλημα αυτής της συγκεκριμένης διαφήμισης είναι τα όσα ειπώθηκαν παραπάνω:

quote:
Όμως εγώ δεν θεωρώ όπωςπροείπα τα άτομα αυτά γιατρούς
αλλά τσαρλατάνους,
οι οποίοι προωθούν την μερική μελέτη των αρχαίων συγγραμμάτων,
ώστε να στηρίξουν κατόπιν τις δικές τους θεωρίες.
Σε όλα όσα προωθούν υπερτονίζουν την πλευρά που τρόπον τινά υποστηρίζει τη θεωρία τους.
Και η ένστασή μου...
Πιστεύετε ότι είναι δυνατόν το μεγάλο ποσοστό του κόσμου που τους παρακολουθεί και θέλει να πιστέψει στην επανάσταση που του πουλάνε,
διαβάζοντας τα όσα διαφημίζονται να εστιάσει στο βαθύτερο νόημα των αρχαίων κειμένων,
ή να καλυφθεί με την επιβεβαίωση της θεωρίας των διαφημιστών τους?

Εγώ πιστεύω ότι θα εμβαθύνουν όντως στα αρχαία κείμενα αφού θα έχουν πρώτα προδοθεί από τις φρούδες ελπίδες που θα έχουν πιστέψει.
ξέρω πολύ κόσμο που ήδη πιστεύει ό,τι ακούει και εκδηλώνουν και ακραίες απόψεις και πετάνε στο τέλος και ένα μα οι αρχαίοι έλληνες το είπαν αυτό.


quote:
Ο τρόπος με τον οποίο γίνεται η "μελέτη" των αρχαίων κειμένων όχι μόνο από αυτούς αλλά από πολλούς είναι για γέλια.

Το να προσπαθώ να βρω αποσπάσματα μέσα από ένα βιβλίο για να στηρίξω μια άποψη είναι ανεκτό, γίνεται γενικότερα.

Αλλά το να μην καταλάβαινω τι θέλει να πει το κείμενο και τι θέλει να δώσει στον αναγνώστη είναι τραγικό.

Ή επίτηδες να μην αφήνω έναν άλλο αναγνώστη να καταλάβει τι θέλει να πει αυτός που έγραψε το κείμενο αλλά να προσπάθω να τον οδηγήσω να καταλάβει αυτό που θέλω έγω μέσα από κατάλληλα τοποθετημένα σχόλια μέσα στο βιβλίο είναι επίσης τραγικό.

Αν συνοπολογίστει και το κοινό στο οποίο έχει απήχηση η όλη κατάσταση...


Καλό βράδυ
Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 00:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη kswtikoula, ο Λιακόπουλος, διαβάζοντας την αρχαιοελληνική γραμματεία, καταλήγει σε ορισμένα συμπεράσματα, τα οποία και εκθέτει. Δεν σε υποχρεώνει να τα αποδεχτείς, αντιθέτως σε προτρέπει να αγοράσεις το προτότυπο και να κρίνεις μόνη σου.
Αν τώρα, κάποιος είναι τόσο ανόητος ώστε να κάνει αυτό,

quote:
Εγώ πιστεύω ότι θα εμβαθύνουν όντως στα αρχαία κείμενα αφού θα έχουν πρώτα προδοθεί από τις φρούδες ελπίδες που θα έχουν πιστέψει.
ξέρω πολύ κόσμο που ήδη πιστεύει ό,τι ακούει και εκδηλώνουν και ακραίες απόψεις και πετάνε στο τέλος και ένα μα οι αρχαίοι έλληνες το είπαν αυτό.


κακό του κεφαλιού του. Για εσένα, έχει σημασία πάντως, όταν διαβάζεις πχ. Πλάτωνα, αν αυτό που διαβάζεις το αγόρασες απο τον ''Κάκτο'' ή τον Λιακόπουλο?
Εξάλλου, ορισμένες απο τις απόψεις που εσύ θεωρείς ακραίες τις είχαν πράγματι οι αρχαίοι έλληνες, και δεν είναι σωστό να κατηγορείς τον Λιακόπουλο για αυτές.
Σε κάθε περίπτωση, ποιά είναι η δική σας αντιπρόταση? Γιατί μόνο η κριτική δεν βοηθάει, πρέπει να προτείνουμε και λύσεις...

''Μητρός τε και πατρός και των άλλων προγόνων απάντων τιμιώτερον έστι η πατρίς και σεμνότερον και αγιώτερον...''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 03:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Λιακόπουλος σας πείραξε, που λέει και πέντε πράγματα για την Ελλάδα, έστω και αν το κάνει για το κέρδος? Ανάμεσα σε όλους τους τηλεοπτικούς ''μαιντανούς'', με τον Λιακόπουλο βρίσκετε να ασχοληθείτε?

Φίλε Invader από όλους τους τηλεοπτικούς μαϊντανούς μόνο ο Λιακόπουλος έχει 4 σελίδες στο esoterica, κι αυτές όχι γιατί προωθεί την αρχαιοελληνική γραμματεία (3-4 βιβλία μέσα στο τσούρμο των συνομωσιολογικών δεν είναι παρά στάχτη στα μάτια).
Είναι ένα φτηνιάρικο telemarketing, όπως οι παλαβοί που πετυχαίνεις στις 3 το βράδυ να πουλάνε τηγάνια, και δεν νομίζω πως μιλάει για την Ελλάδα.
quote:
Για εσένα, έχει σημασία πάντως, όταν διαβάζεις πχ. Πλάτωνα, αν αυτό που διαβάζεις το αγόρασες απο τον ''Κάκτο'' ή τον Λιακόπουλο?

Δεν έχω δει την ποιότητα των εκδόσεών του. Αν είναι όπως φοβάμαι, τότε ναι, θα έχει σημασία.
Και οι εκδόσεις της Ελληνικής Αγωγής (νομίζω είναι ΑΛΣ) άπτονται περίεργων θεμάτων, αλλά η δουλειά τους πάνω στη γλώσσα είναι πολύ καλή.
quote:
Σε κάθε περίπτωση, ποιά είναι η δική σας αντιπρόταση?

Ας επιστρέψει η κουβέντα σ'αυτά που έκαναν γνωστό τον Λιακόπουλο κι ας μη πάμε να τον βγάλουμε διδάσκαλο του Γένους.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 23:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε wendingo, κατ'αρχήν, οι εκπομπές του Λιακόπουλου δεν είναι μόνο telemarketing. Ο άνθρωπος δείχνει και αποκόματα εφημερίδων, βίντεο, φωτογραφίες, αποσπάσματα απο άλλα βιβλία για να δικαιολογήσει και να τεκμηριώσει τις θέσεις του, οι οποίες επαναλαμβάνω πως στο μεγαλύτερο μέρος τους με βρίσκουν εντελώς αντίθετο( βλέπε κόλλημα με τη Ρωσία, δικαιολόγηση της Ορθόδοξης εκκλησίας σε ότι λαδιά και να κάνει κτλ.) Το telemarketing είναι ένα μέρος της εκπομπής. Ναι, είναι το πιο βασικό, αλλά δεν είναι το μοναδικό.
Επίσης, θα διαφωνήσω πως η αρχαιοελληνική γραμματεία καταλαμβάνει ένα μικρό μέρος των εκδόσεων του. Απ'όσο έχω δει, τουλάχιστον τα μισά βιβλία του είναι αρχαία ελληνικά κείμενα.
Τώρα, όσον αφορά τους τηλεοπτικούς ''μαιντανούς'' αλλά και όλα τα παρόμια ''φρούτα'', επαναλαμβάνω πως υπάρχουν πράγματα που εμένα προσωπικά με ενοχλούν πολύ περισσότερο απο κάποιον που προσπαθεί να τονώσει το εθνικό φρόνημα των Ελλήνων, έστω και με τρόπο άκομψο και κίνητρα ιδιοτελή.
Με ενοχλούν οι Τατιάνες, οι Πάνιες, οι Ευαγγελάτοι και όλη αυτή η συνομοταξία που αποπροσανατολίζει το κοινό ώστε να ξεχνά την μιζέρια της Πατρίδας μας και το ναρκώνει ωστε να αποδέχεται ανεμπόδιστα ότι του πουν.
Με ενοχλούν οι ''μεγάλοι αδελφοί'', οι ''φάρμες'', οι ''τοίχοι'' και όλες αυτές οι αισχρές εκομπές που εξευτελίζουν την ανθρώπινη προσωπικότητα και παρόλα αυτά τυγχάνουν ευρύτατης αποδοχής απο το κοινό, και μάλιστα κατα κύριο λόγο απο το πιο δυναμικό κομάτι του λαού μας, τη νεολαία.
Με ενοχλούν τα ''πονήματα '' των ορφανών του Μάρξ τύπου Π. Βήχου, τα οποία τώρα βαφτίζονται ''τολμηροί αναθεωρητές της ιστορίας που εναντιώνονται στο κατεστημένο'', που κυκλοφορούν ανεμπόδιστα χωρίς κανένας να βγαίνει και να τα καταγγέλει τα βιβλία που προσπαθούν να μας βγάλουν σλαβική την Μακεδονία, τουρκική την Κύπρο και ήρωες τους σφαγείς του ΕΛΑΣ και τον αρχιχασάπη Άρη Βελουχιώτη.
Για όλα τα παραπάνω δεν υπάρχει ούτε ένα θέμα esoterica,ή, αν υπάρχει, τίθεται είτε με τρόπο ''χαβαλετζίδικο'' είτε με τόνο ξεκάθαρα ευμενή για τους παραπάνω.
Και όμως, απο όλα τις μάστιγες της κοινωνίας μας και, εν προκειμένω, της τηλεόρασης και των εκδοτικών οίκων, εμείς επιλέξαμε να κατακρίνουμε τον...Λιακόπολο! Ρε παιδιά, είναι σοβαρά πράγματα αυτά? Και μόνο που ανοίχτηκε topic για πάρτη του κύριου, τη στιγμή που υπάρχουν στον χώρο τόσα σοβαρότερα προβλήματα, γελοίο είναι.
Εκτός αν... είμαστε εμείς που δεν έχουμε τόσο ειλικρινή κίνητρα. Ζούμε σε μια εποχή οπου όποιος τολμάει να μιλήσει για Ελλάδα και ελληνισμό, είναι στην καλύτερη περίπτωση ''πατριδοκάπηλος''. Έτσι, σε αυτή την κατηγορία υπάγονται ο Λιακόπουλος, ο Βελόπουλος, ο Πλεύρης, ο Βορίδης, ο Καρατζαφέρης και γενικώς οποιοσδήποτε τολμάει να πει πως ''δεν είμασταν και δεν είμαστε όλοι τα ίδια σκ...''.
ΟΚ, αυτοί είναι λοιπόν ''πατριδοκάπηλοι. Το ενδεχόμενο να είναι πράγματι πατριώτες αποκλείεται a priori, όλα τα κάνουν για τα λεφτά( λες και όλα τα λεφτά που βγαζουν πάνε στις τσέπες τους, γιατί βλέπεις το να συντηρείς έναν ολόκληρο εκδοτικό οίκο και να βγάζεις καινούργια βιβλία είναι τσάμπα.)
Ας είναι λοιπόν. Αυτοί είναι πατριδοκάπηλοι. Ποιοί είναι λοιπόν κύριοι οι ''πραγματικοί'' πατριώτες? Ο Καραμανλής και ο Παπανδρέου, που υπέγραψαν το Ευρωσύνταγμα χωρίς να ρωτήσουν τον ελληνικό λαό( κατα τα άλλα, έχουμε δημοκρατία...)? Η πρόεδρος της ελληνικής βουλής, που μίλαγε για περιορισμό της ελληνικής επικράτειας?
Οι δήθεν ''λαικοί αγωνιστές'', που πριν λίγα μόλις χρόνια θέλαν να πουλήσουν τη Μακεδονία στους σλάβους και τους ρώσους, για να παίρνουν σήμερα οι απόγονοι τους την ψήφο του 7% του ελληνικού λαού?
Ή μήπως αυτοί που σπάνε βιτρίνες, ρίχνουν μολώτωφ και καίνε σημαίες?
Διότι όλες οι παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων είναι πιο αποδεκτές απο τον Λιακόπουλο και τους ''συν αυτώ'', και θεωρείται πιο ''πολιτικά ορθό'' να ανήκεις σε μια τέτοια κατηγορία ανθρώπων ή να είσαι υποστηρικτής τους( στην χειρότερη περίπτωση, θα είσαι ένας πλανημένος με καλές προθέσεις. Στην καλύτερη, σε βγάζουν και ήρωα) παρά να λες πως ''εγώ αγαπώ την Ελλάδα και να πάτε να γ... άν δεν σας αρέσει''.

Υπάρχουν, λοιπόν, πολύ πιο σοβαρά προβλήματα στην κοινωνία μας απο τον Λιακόπουλο, και μάλιστα δεν τα έχουμε συνειδητοποιήσει. Ας λύσουμε αυτά πρώτα, και μετά μετα χαράς να εξετάσουμε και αυτό το ζήτημα...

quote:
Δεν έχω δει την ποιότητα των εκδόσεών του.

Τι συζήτηση να κάνουμε τότε ρε wendingo? Δεν πρέπει να δοκιμάσεις προτού εκφράσεις άποψη?
Εγώ, πάντως, που διάβασα δυο βιβλία του, πέρα απο έναν πομπώδη και κάπως ενοχλητικό σε κάποια σημεία τόνο, δεν είσα καμιά απο τις τερατολογίες για τις οποίες των ψέγουν ή καμιά απο τις ''αποκαλύψεις'' που λένε κάποιοι άλλοι πως περιέχουν. Απλά, νορμάλ βιβλία ήταν.
Και, όπως αντιλαμβάνεσαι, ακόμα και ο Λιακόπουλος δεν θα παραποιούσε την αρχαία ελληνική γραμματεία για να πετύχει τους σκοπούς του... Οπότε, επαναλαμβάνω, προς τι ο θόρυβος για το θέμα? Που είναι το πρόβλημα?


quote:

Ας επιστρέψει η κουβέντα σ'αυτά που έκαναν γνωστό τον Λιακόπουλο κι ας μη πάμε να τον βγάλουμε διδάσκαλο του Γένους.

Κοίτα, wendingo, αν αυτό το συμπερασμα έβγαλες απο όσα έχω γράψει μέχρι τώρα, τότε δεν θα ξαναλάβεις απάντηση απο εμένα, τόσο εδώ, όσο και σε οποιοδήποτα άλλο θέμα, διότι είναι φανερό πως δεν συνενοούματε, και δεν είναι η πρώτη φορά, απ'όσο θυμάμαι...
Εγώ είπα ξεκάθαρα πως έχω σχηματίσει την πεποίθηση πως ο Λιακόπουλος έχει μάλλον...ιδιοτελή κίνητρα για ότι κάνει, και πως σε ορισμένα θέματα τον βρίσκω αηδιαστικό, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα με ποιάσει και πανικός επειδή βρίσκεται ένα τηλεοπτικό πρόσωπο που μιλάει για την Ελλάδα και τον ελληνισμό, για όποιον λόγο και να το κάνει.
Επίσης, όπως αντιλαμβάνεσαι, άλλο ενοούσα όταν έλεγα

quote:
Σε κάθε περίπτωση, ποιά είναι η δική σας αντιπρόταση?

Τι θα κάνατε λοιπόν εσείς για να μην χρειαζόμαστε τον Λιακόπουλο?
Θα λέτε στους φίλους σας ''διαβάστε ρε παιδιά και λίγο Πλάτωνα'', ή θα σιωπάτε, είτε συνειδητά είτε απο φόβο μην σας πουν γραφικούς?
Ή μήπως να αφαιρέσουμε τον Λιακόπολο την δυνατότητα να εκέμπει? Ξέρω πολλούς δήθεν ''ευαίσθητους δημοκράτες'' που τριάντα χρόνια πριν κραύγαζαν για την ''ελευθερία του λόγου'' που θα αποδέχονταν με ευχαρίστηση μια τέτοια προοπτική, και ξέρω απείρως περισσότερους που θα αδιαφορούσαν παγερά.
Εν ολίγοις: ΟΚ, ο Λιακόπουλος δεν μας κάνει. Μας ενοχλεί η αρχαία ελληνικλη γραμματεία να διανέμεται με την μορφή ''telemarketing''.
Ποιά είναι, λοιπόν, η εναλακτική λύση? ( πέρα απο το να πούμε ''δεν βαριέσαι, με την Ελλάδα και τους αρχαίους έλληνες θα ασχολούμαστε τώρα...Εδώ υπάρχει η Καλομοίρα και η Έλενα''!


''μητρός τε και πατρός τε και των
άλλων προγόνων απάντων τιμιότερον εστι πατρίς και σεμνότερον και αγιότερον ...''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 02:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον,

Από τη στιγμη που έχεις διαβασει δυο βιβλία και τα βρήκες φυσιολογικά τότε ένα έχω να πω, νομίζω ότι καλά κάνεις και παρακολουθείς την εκπομπή του Λιακόπουλου, συνέχισε, σε εσένα απευθύνεται έτσι κι αλλίως.

Κι εγώ έχω διαβάσει βιβλία του Λιακόπουλου για δύο λόγους,

ο ένας έιναι γιατί είμαι περίεργος..

ο άλλος είναι γιατί σημειώνω πάνω στο "βιβλίο" όλων των είδων τα λάθη που εντοπίζω (λογικά, επιστημονικά κτλ) και επειτα γράφω και μια ερώτηση αμφισβήτησης δίπλα ώστε ο επόμενως αναγνώστης να δεί και μόνος του αν "στέκει" το κείμενο. Αυτο βέβαια το κανω κυρίως σε γνωστούς και φίλους που έχουν αυτά τα βιβλιά και αφού με παροτρύνουν οι ίδιοι να τα διαβάσω. Επίσης είμαι και της ίδιας "συνομοταξίας" με τον "εκδότη" όσο αναφορά στο πτυχίο και αυτο μου δίνει τη δυνατότητα να εντοπίζω και λάθη τα οποία δεν θα έπρεπε να κάνει..... κάτι που μου αφήνει την εντύπωση ότι τα κάνει εσκκεμένα...

Αλήθεια εσύ ποια έχεις διαβάσει, για να δώ αν τα έχω κοιταξει...

αντε καλό σου βράδυ και να σου πω και κάτι άλλο,

προτιμώ οι νεοι και οι νέες να βλέπουν ότι τους αρέσει παρά να αναγκάζονται να κάνουν κάτι που δεν θέλουν, καλύτερα να βγαζουν τα μάτια τους όσο πιο πολύ μπορουν όσο χορτάσουν, πάρα να τα βγάζουν μετά που θα κάνουν οικογένεια και παιδία και χαλάσουν το σπίτι τους...

Στον άνθρωπο έχει σημασία η σκέψη, και αυτους που βλέπουν αυτες τις "φτηνες" εκπομπές μια μερα θα τους κάνεις να σκεφτουν διαφορετικά, τους άλλους όμως τους σκληροπυρινικους θα τους κάνεις να σκεφτούν μόνο την μέρα που το τριφύλλι θα γίνει δαφνοστεφανομένος έφηβος...

Αλλωστε και η τατιανα και η πανια λεφτα βγάζουν όπως και οι δικοί σου, ποια η διαφορα;; το περιτύλιγμα;;;;

Α, και για την λύση... είναι πολύ απλή μην αγοράζεις από εκεί που αγοράζεις, αγόραζε απο αλλού αν θες να αγορασεις αρχαία ελληνική γραμματεία...

Ρε μπας και είσαι ο Λιακο και πουλάς τρέλα (και εδώ);;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 10:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

-"Και θα μου πείτε: Που τα ξέρεις εσύ όλα αυτά βρε Λιακόπουλε;"
-"Αφου έχω φίλο τον Βορίδη ρε παιδιά, εκεί που τρώμε μου τα λέει όλα. Τα ξέρω και απο την εποχή που ήμουν στο NATO"

Έτσι για να γελάσουμε λιγάκι γιατί βλέπω πως ανάβει η συζήτηση.



"Today we say that Greeks fight like heroes, from now on we will say that heroes fight like Greeks"

Edited by - Loco on 27/05/2005 10:50:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 23:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε μπας και είσαι ο Λιακο και πουλάς τρέλα (και εδώ);;;;


Αγαπητοί φίλοι,
μετά απο την συγκλονιστική αυτή αποκάλυψη στην οποία προέβη η ''γάτα'' που ακούει στο όνομα Buffer για το άτομο μου, ντρέπομαι πλέον να συμετάσχω στη συζήτηση. Εκτός αυτού, τα επιχειρήματα του τύπου ''καλά κάνει η νεολαία μας και αυνανίζεται πνευματικά'' πραγματικά με αποστόμωσαν, για αυτό και αποχωρώ απο το topic.
Μόνο που, πριν φύγω, θα ήθελα να ήθελα να προβώ σε άλλη μια συγκλονιστική αποκάλυψη: Δεν είμαι ο Λιακόπουλος. Μάλιστα!
Είμαι ένα ρομπότ που εμπεριέχει τον Καρατζαφέρη, τον Λιακόπουλο, τον Πλεύρη, τον Βορίδη, τον Βελόπουλο και τον Μιχαλολιάκο,διότι, όπως είναι απόλυτα λογικό, μόνο ένα τέτοιο πλάσμα θα μπορούσε να εκφράσει παρόμοιες απόψεις. Καλά πρωτοσέλιδα buffer!
Άντε σας αφήνω τώρα, όχι τίποτα άλλο, έχω να προετοιμάσω και τς ατάκες μου για την αυριανή εκπομπή... Α, και μην ξεχνάτε:
Ο καιρός γαρ εγγύς!
Ε ρε γλέντια...



''μητρός τε και πατρός τε και των
άλλων προγόνων απάντων τιμιότερον εστι πατρίς και σεμνότερον και αγιότερον ...''


Edited by - Invader on 27/05/2005 23:35:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 05:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μόνο το ότι απάντησες στην τελευταία πρόταση - η οποία δεν έχρηζε καν απάντησης - επιβεβαίώνει όλα τα προήγουμενα...

Κρίμα...

Υ.Γ. Εσύ ανήκεις στην νεολάια που αυνανιζόταν και κανόνικα ε;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 10:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. Εσύ ανήκεις στην νεολάια που αυνανιζόταν και κανόνικα ε;;

Ενω εσύ να υποθέσω πως λέρωνες τα σεντόνια σου το βράδυ και είσαι ακόμη παρθένος ε;; Δεν ντρέπεσαι λίγο λέω εγώ. Είναι άτομα σαν εσένα που προσπαθούν με τη λάσπη που ρίχνουν, να καταστρέψουν τις πολιτισμένες συζητήσεις.

Ακόμα κι αν αυτή η φραστική επίθεση δεν απευθυνόταν σε μένα, με εξοργίζουν αφάνταστα τέτοιου τύπου εκφράσεις. Τι έγινε, δεν έχεις επιχειρήματα;



"Today we say that Greeks fight like heroes, from now on we will say that heroes fight like Greeks"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 11:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εν ολίγοις: ΟΚ, ο Λιακόπουλος δεν μας κάνει. Μας ενοχλεί η αρχαία ελληνικλη γραμματεία να διανέμεται με την μορφή ''telemarketing''.
Ποιά είναι, λοιπόν, η εναλακτική λύση?

Εχεις δίκιο.
Δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.
Η θα πρέπει να υπάρχει ο Λιακόπουλος να μας πληροφορεί για τα πολιτισμικά επιτεύγματα των αρχαίων ελλήνων,
Η θα χάσουμε την εθνική μας ταυτότητα, τη γλώσσα μας και τον πολιτισμό μας.

Ισως σε ανατριχιάσει, αλλα απο το να αποδεχτώ τον Λιακόπουλο σαν πρότυπο υπερασπιστή του ελληνικόυ πολιτισμού προτιμώ να γίνω αιθίοπας.

Ισως πάλι, υπάρχει εναλλακτική λύση.

Πολλοι απο εμάς πιστεύουμε οτι ο Ελληνικός πολιτισμός δεν χρειάζεται τις ψευτο-εθνικιστικές κορώνες (*) του κ. Εκδότη που μόνο ζημιά κάνουν.

Invader αντιλαμβάνομαι σε ποιο ιδεολογικό χώρο ανήκεις, και απο τη στιγμή που τηρείς τους νόμους δεν έχω κανένα πρόβλημα. Θα μου επιτρέψεις όμως το δικαίωμα να σε θεωρώ γραφικό. Ο Εκδότης που υποστηρίζεις σε κάνει να φαίνεσαι γραφικός και όσο τον υποστηρίζεις τόσο γραφικός θα φαίνεσαι. Σαν την Παπαρήγα που υποστηρίζει τον Φιντέλ.


(*) παραδείγματα.
1) "Ο Einstein ειναι κλέφτης που πήρε τη σχετικότητα απο αρχαία ελληνικά κείμενα και έβαλε τον Κ. να του την εξηγήσει"
2) "Οι ρώσοι θα κάνουν γιούρια στην τουρκία και θα μας κεράσουνε την πόλη"
3)...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Athinais
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 00:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Athinais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
''ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ!!!θα γίνει της αρκούδας φίλοι τηλεθεατές...!!!''Μα και αλήθεια να είναι όσα λέει ποιος θα τον πιστέψει με τον τρόπο που τα παρουσιάζει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 17:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μωρέ που θα πάει; θα τον πιστέψουν!
Ο καιρός γαρ εγγύς...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 17:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως λέει και το λαϊκό άσμα "Κι αν δεν με πιστεύεις ματς μουτς"
Εν προκειμένω αν δεν με πιστεύεις πάρε και ένα βιβλίο δώρο! (Σαν να παίρνετε 4-5 βιβλία μαζί)
Και προσοχή δεν είναι προσφορά του μαγαζιού, το κερνάει ο γέροντας!
Εμ, πως να το κάνουμε;
Α ρε γέροντα!
Και όποιος θέλει το διαβάζει το πιστεύει, άλλος δεν το δέχεται και άλλος το έρευνα όπως εγώ (σσ. ο Λιακόπουλος)...
Α ρε κούνια που σε κούναγε!!!!
Και το κορυφαίο...
Ετοιμάστε τα βίντεο, έχω ντοκουμέντα να σας δείξω...
Μου λένε παίξτο πάλι, παίξτο πάλι........
Ε, λοιπόν παίξτο πάλι να το δει ο κόσμος....
ΕΕΕ και μην ξεχνάτε αυτά τα λέω χρόνια δεν είναι κανένας τυχαίος ο Λιακόπουλος αυτά τα λέω χρόνια(;)....
Θέλετε κι άλλο;;;
Πάντως όταν παίζει επιθεώρηση εγώ προτιμώ Λιακόπουλο.....


Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Athinais
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 00:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Athinais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω να πω πάντως ότι τουλάχιστον στο θέμα του χριστιανισμού που με ενδιαφέρει εμένα κυρίως είναι φορές που αντιφάσκει...

Για παράδειγμα, από την μια δείχνει το απόκρυφο βιβλίο του Ενώχ και αναρωτιέται τι του κρύβει η Εκκλησία και από την άλλη μας πρήζει ότι τρέχει σε μοναστήρια... Και επειδή το 'χω για να είμαι ειλικρινής καημό να πάρουμε την Πόλη προτιμώ να στηριχθώ στην προφητεία του γέροντα Παϊσίου (Εζνεπίδη) -που μυρίζει αγιότητα- παρά στις δικές του που...Γιατί τόσο που φωνάζει για την πίστη του...εδώ μάλλον κάτι βρωμάει...

Μια μικρή παρατήρηση: Δεν νομίζω ότι καταλάβατε τι έγραφε ο Ιnvader... Δεν συμμερίζεται τον Λιακόπουλο, αντίθετα νομίζω ότι κρατάει την πιο κριτική στάση από όλους μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 12:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους κι όλες...

Αυτό που με σταματάει κάθε φορά από το να παραγγείλω τα βιβλία είναι η ταχύτητα που αυτά "γεννιούνται"! Με το που "τελειώνει" ένα πακέτο το οποίο περιείχε και ένα φοβερό κομμάτι...ΤΣΟΥΠ να σου το καινούριο...

Μου δημιουργεί την αίσθηση ότι ανακυκλώνει θέματα, γράφοντας κείμενα που το ένα υποστηρίζει το άλλο, κι όλα μαζί μια συνομωσιολογία...

Επιπλέον το ότι δεν μπορώ να δω ένα δείγμα ο ίδιος σε κάποιο βιβλιοπωλείο (ούτε καν στο δικό του στην Αθήνα) με απωθεί. Ας πει κάποιος αναγνώστης του αν αξίζουν τόσο, όσο φαίνονται. Γιατί με έχει φάει η περιέργεια... Ειδικά με αυτο τον καιρό που ε-ε-έρχεται
και η αρκούδα που ξυπνά μου έχουν εξάψει το ενδιαφέρον.

Ας μιλήσει κάποιος αναγνώστης τους. Η σιωπή του θα είναι χειρότερη απάντηση...

Στην περίπτωση που ο Λιακόπουλοσ ή κάποιος οικείος του, επισκέπτεται ή συμμετέχει στο esoterica, θα ήθελα να του διαβιβάσω το ακόλουθο μήνυμα:

Κε Λιακό (όπως σας λέγανε στο ΝΑΤΟ) έχω κάθε καλή διάθεση να σας πιστέψω, μακάρι να πραγματοποιηθούν οι προφητείες, να υπάρχουν οι κοσμοσφαίρες, το μυστικό βουνό και να τα δώσω τα ρημάδια τα "€65+ταχυδρομικά", αλλά όλα όσα είπα προ ολίγου, σίγουρα θα απασχολούν κι άλλους πιθανούς αναγνώστες σας.


-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!! ΣΕ ΟΛΑ!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).

Edited by - bladerunner on 03/06/2005 12:21:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 14:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΒΓΑΖΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ... (ΘΕΛΟΥΝ ΨΑΞΙΜΟ ΠΟΛΥ)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΗΝΗΜΑΤΑ...

ΔΕΝ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ (ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΑ)....

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΗΛΘΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟΣ.....

ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝΕ ΝΕΟΙ ΜΕΧΡΙ 25-30 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ ΤΟΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙΡΟ (ΠΡΙΝ ΑΠΟ 25-30)...

ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΠΟΛΕΙ ΠΑΛΑΙΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΟΧΙ ΚΑΛΕΣ.....

ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΕΞΗΣ...

ΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...
ΑΚΟΥ ΛΕΕΙ ΠΕΙΝΑΝΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ??????
(ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΣΧΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΘΕΙ Ο κ.ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ)

ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ....

(ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ -3- ΣΕΙΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΗ ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕ-ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ....)

ΑΥΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ....

ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΝΕΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΝΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΙΡΙΝΕΣ....

ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΝΧΡΟΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ...
ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ....
ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ...

ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ....

ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ...

Ο ΚΑΚΤΟΣ ΜΕ 1500 ΤΙΤΛΟΥΣ ΒΙΒΛΙΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΤΙΚΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟΥΣ 5000 ΤΙΤΛΟΥΣ...

Ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΕ ΠΛΗΘΩΡΑ ΒΙΒΛΙΩΝ....

Ο ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ...

ΨΑΧΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ....

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΟΥΤΙΣΕΙ Ο ΛΙΑΚΟ )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 14:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΣΩ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ Athinais ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ bladerunner...

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Athinais ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Ο "ΛΙΑΚΟ" ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ...

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ..

quote:
εδώ μάλλον κάτι βρωμάει...

ΝΑΙ ΒΡΩΜΑΕΙ...
ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΝΑ ΠΟΛΙΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΨΗΦΟΥΣ ??????

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ bladerunner ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΒΛΕΠΕΙ....
ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΕΙΣ ΘΕΜΑΤΩΝ....

ΒΕΒΑΙΑ ΣΑΝ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 12:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΝΑΙ ΒΡΩΜΑΕΙ...
ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΝΑ ΠΟΛΙΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΨΗΦΟΥΣ ??????
quote:

Σε λίγο?????
Πάμε στοίχημα ότι θα κατέβει στις επόμενες εκλογές???
Εδώ θα είμαστε και θα το δούμε....
Α! Ξέρω κάνετε κρα για να μάθετε που το έμαθα.Έτσι για να μιλήσουμε και λίγο την τηλεοπτική διάλεκτό του.

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 01:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Emena allo mou dimiourgi aporia. Kala ti diafimizei to site tou ston diadiktio efoson den douleuei? Se ligo konta sas leei kai ayto to leei edw kai 1 xrono. Kala re kalopaido Liakopoule mas douleueis kane to site na doume tipota mistiria ekei mesa

A re Vladimire
Tha pw ta komounistika mou
Re re re oi galloi ksipnisan emeis oi Ellhnes tha koimomaste?

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 10:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

]Emena allo mou dimiourgi aporia. Kala ti diafimizei to site tou ston diadiktio efoson den douleuei?

Το site το έχει για να μετράει hits. Δηλαδή να μετράει πόσοι ασχολούνται μαζί του.
Είναι ένας φτηνός και αξιοπιστος τρόπος για να μετρήσει τις ψήφους του.

ΑγγελοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

activatorfox
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 03:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους activatorfox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Λιακόπουλος μας μάρανε.
Κάθε μέρα παρελαύνει το αδερφάτο των μαιντανών απο τις οθόνες και δεν μιλάει κανένας.
Τουλάχιστον ο Λιακόπουλος μιλάει για τον Θουκυδίδη και για την ιστορία.
Τόσο κακό είναι;
Δηλαδή τα καλά βιβλία είναι τα μ στην ν και στην χ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
APOLLONIOSELL
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 15:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APOLLONIOSELL  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος APOLLONIOSELL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OLOI SAS LETE OTI THELETE APANTW SE OLOYS GENIKA KAI AOPISTA H ASXOLIA MOY PERI ARXAIA ELLADAS EINAI EDW KAI XRONIA GYRW APO OLA TA THEMATA OMWS KAI OXI PROSKOLIMENOS SE SHMEIA OPWS KAPIOI GIATI ETSI TH BRISKOYN ME TON EYATOS TOY.DE KSERW POIOS EINAI O LIAKOPOULOS AKOMH KAI AN EINAI SIWNISTIS ME ENDIAFEREI POU MILA ELLINIKA TO IDIO KAI O BELOPOYLOS MOY FTANEI POY ESTW YPARXOYN ESTW 2 FWNES KAI AKOYGWNTAI O PSAGMENOS THA KATALABEI TI EINAI LATHOS TI SWSTO KAI TI OXI NA EREYNATAI TO KATHE TI LEGANE OI PROGONOI MAS KAI OXI PISTEYE KAI MH EREYNA OPWS KAPIOI FANATISMENOI XRISTIANOI.EIMAI XRISTIANOS ORTHODOKSOS BAPTISMENOS NA SYMPLHRWSW ALLA PISTEYW KAI STHN PATRWA THRISKEIA MOY POY TH SYMPLEIRWNWI O XRISTIANISMOS O GNHSIOS KAI OXI OI PAPADES.H AMATHEIA OMWS EINAI POLY XEIRWTERH TIS AMATHIAS.ESEIS EDW MESA TRWGESTE SAN TA SKYLIA TI PISTEYETE OTI THA KERDISETE MAYTO O LIAKOPOYLOS KAI O BELOPOYLOS KATI KATI KANOYN ESTW KAI FANTASTIKA EKSALOY AN DEN POYLISOYN BIBLIA PWS THA SYNEXISTOYN AYTES OI EKPOMPES AYTOI TO EPELEKSAN KAI MESA APO AYTO ZOYNE..THN OIKOGENEIA TOYS PX..ESEIS TI KANETE TIPOTA FANTAZOMAI PITSIRIKIA EISTE DEN EXETE ME TI NA ASXOLEITHEITE KAI PEZETE TO POULI SAS OLOI MERA GRAFWNTAS OTI SAS KATEBEI EKEINH TI DEDOMENI XRONIKI STIGMH ETSI OPWS TO FANTASTIKATE...KAI NA PW KAI KATI O LIAKOPOYLOS DE MENEI MONO STA LOGIA..POY HSASTAN OLOI ESEIS OI PATRIWTES OTAN TO OYRANIO TOKSO KOMMA TWN SKOPIWN HTHELE NA KANEI SYNEDRIO PANW STHN EDESA?POYTHENA...LIGOI HMASTAN POLOI LIGOI AGNOI PATRIVTES APO OLA TA METWPA ARXAIOELINISTE,ORTHODOKSOYS,XRYSH AYGH,LAIKO METOPO,KTL ME DIAFOROY PATRIWTIKOYS POLITISTKOYS SYLOGOYS MAZI MAS HTANE KAI O LIAKOPOYLOS OMWS MPROSTA MPROSTA DEN EMEINE MONAXA STA LOGIA KAI STIN THLEORASI ALLA HRTHE KAI STI PARAKSEIS..O MONOS SAMPOTER EKEINH THN HMERA HTANE TA SKOYLIKIA TOY KARATZAFERI...POY THIMITHIKANE NA KANOYNE EGKAINIA TA GRAFEIA TOY EKEINH THN HMERA ME SKOPO NA MHN PARASTOYN STO AGWNA POY EIXAME WSTE NA MH GINEI TO SYNEDRRIO TWN SKOPIANW KATI POY EGINE STI THESSALONIKH FETOS KATW APO THN PROSTASIA TIS ASTYNOMIAS.O KARATZEFERIS EINAI SIWNISSTIS AYTOS KAI O DASKALAKOS TOY EINAI O LYKOS APO TO TRAGOYDI TOY SFAKIANAKI KAI OI AGNOI ETHNIKISTES EINAI TA PROBATA TOY.KAI KSANARWTW ESEIS POY MILATE GIA PATRIWTISMO KAI ELLADA POY EISTE...???EDW MESA EISTE XILIADES...DE SAS BLEPW POYTHENA OMWS GIATI EIMASTE PANTA TOSO LIGOI...TI THA THELATE NA MHPWS NA MHN YPHRXE KATHOLOY LIAKOPOYLOS BELOPOYLOS KAI OPIOS ALLOS KANEI ENA ERGO ESTW KAI ME LATHOS TROPO..??EGV PISTEYW OTI EINAI I SPITHA STI PROSPATHEIA POY GINETE KAI DE ME ENDIAFEREI O TROPOS POY TO KANOYN GIATI AN KOITOYSAME SE OLOY TA LATHOI TOYS THA MASTAN XAMENOI.THA MOY PEITE TI DOYLEIA EXEI O LIAKOPOYLOS ME TON KARATZAFERI AYTOI TI STIMH EFOSON O KARAZAFERIS EINAI SIWNISTIS..SHKWNEI MEGALI SYZHTHSI....GIA NA SAS TO EKSIGHSW.. ME MIA LEKSI THEMA DIPLWMATIAS OPWS KAI O BORIDIS..POY AN TON AKOYGATE NA MILA O ANTHRWPOS EINAI OLOKLHRI PHGH GNWSIS.TA PANTA REI OPWS EIPE KAI O HRAKLITOS.(OTI FOIBOS PALIN ELEYSAITE ES AEI ESAITE....)DOYLOS TOY EYATOY TOY EINAI AYTOS POY DE MPOREI NA EKFRASTEI OPWS EIXE PEI KAI O PLOYTARXOS...(ESAITE HMAR)

ESETAI HMARΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 15:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαντησεις σε αιτιασεις του κ.Λιακοπουλου

Διαβαστε το.
http://www.skepdic.gr/Newsletters/newsletter1.htm#anc7

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΑΙΖΕΙ Η ΤV.
ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ο ΛΙΑΚΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 15:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ο ΛΙΑΚΟ.

Oχι φιλε Ελ-ληνα, ο μεγαδιδασκαλος ΕΛ-ΛΗΝΑΣ Liako.gr, εχει παει στο Θιβετ να βρει τον μεγα δυδασκαλο των Hanebu...και απο εκει θα επελελεθει ο μεγα Ελ-Λην και μεγα Δι-δασκαλος να μας δωσει τα φ-ωτα του μονο 50euro ευκαιρια....παρε Suchoi...ελα δωσε ΚΚΕ...δωσε Putin σε συνεντευξη με Εξωγηινους Ελ-ληνες...παρε φοκλαντ!

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 00:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oχι φιλε Ελ-ληνα, ο μεγαδιδασκαλος ΕΛ-ΛΗΝΑΣ Liako.gr, εχει παει στο Θιβετ να βρει τον μεγα δυδασκαλο των Hanebu...και απο εκει θα επελελεθει ο μεγα Ελ-Λην και μεγα Δι-δασκαλος να μας δωσει τα φ-ωτα του μονο 50euro ευκαιρια....παρε Suchoi...ελα δωσε ΚΚΕ...δωσε Putin σε συνεντευξη με Εξωγηινους Ελ-ληνες...παρε φοκλαντ!


Τι κοροιδευεις ρε Hermes ?

Ασε τον λιακο.gr-προφητη να συνησφερει στην κοινωνια. Ειναι της μοδας οι φοιτητες να ειναι ψαγμενοι, η συμβουλη του νέου ελ-λανιου διδασκαλου ειναι μεγαλυτερη και απο του Σωκρατη.


HOME SWEET HOMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
quick
Νέο Μέλος

Korea
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 20:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους quick  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Ο "ΛΙΑΚΟ" ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ...

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ..

quote:
εδώ μάλλον κάτι βρωμάει...

ΝΑΙ ΒΡΩΜΑΕΙ...
ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΝΑ ΠΟΛΙΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΨΗΦΟΥΣ ??????



KARΑGIOZ_GR, εσύ μας τα μπερδεύεις στο θέμα της θρησκείας..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 21:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίζονται οι άτιμες ακόμη. Κι είναι πάντοτε σε φόρμα ο Λιακό.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 05:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ!

Εγώ ακόμη δεν μπορώ να κατανοήσω αυτή τη μανία κατά του Λιακόπουλου. Είναι προφανές και ήδη το αναφέραμε πως οι εκπομπές και οι διαφήμιση των βιβλίων δεν γίνονται για την ψυχή της μάνας του, για βιοπορισμό και για να πλουτίσει το κάνει. Hello, σε καπιταλιστικό σύστημα κοινωνίας ζούμε, τι περιμένατε δηλαδή;

Πέρα απ΄αυτό όμως είναι κακό να λέει την άποψη του για την υπάρχουσα τάξη πραγμάτων; Όσο ακραία κι είναι τα σενάρια του Λιακόπουλου δεν παύουν να είναι πιθανά σενάρια. Στο κάτω-κάτω γελάστε και διασκεδάστε το βρε αδερφέ αν σας φαίνονται αστεία τα όσα λέει.

Η προτροπές του Λιακόπουλου, του Γεωργιάδη ή του Βελόπουλου να διαβάσουμε αρχαίους Έλληνες συγγραφείς δεν βλέπω τι κακό μπορεί να μας κάνουν. Μόνο όφελος θα έχουμε απο κάτι τέτοιο.



"Today we say that Greeks fight like heroes, from now on we will say that heroes fight like Greeks"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 13:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η λασπολογια,μπουρδολογια,εμπορευσιμη εσχατολογια,αρχαιοκαπηλεια,συνομωσιολογια συνδιασμενη με εθνικιστικη αλλοφροσυνη,προσωπικη αυτοπροβολη,χειριστου ειδους πολιτικολογιες περιβεβλημενη απο εναν μανδυα σοβαροφανειας δημιουργουν ενα χειριστου και επικινδυνου ειδους συνοθηλευμα προσφερομενων νοητικων περιτωματων που οχι γελιο δεν προκαλει αλλα αναγουλα,εκνευρισμο και αηδια.

Αν θελετε να γελασετε με ενα διεθνους φημης one man's show με Ελληνα προταγωνιστη δειτε αυτο...
http://www.mtv.com/onair/andy_milonakis/
Τουλαχιστον δεν ζηταει να τον παρουμε και στα σοβαρα.

Edited by - centric on 30/06/2005 13:39:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy