ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Συνομωσιολογία κατά των Ελλήνων!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 11:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α Ζ Ω Ε Λ καλή μου, οι σημερινοί εκπαιδευτικοί είναι η αφρόκρεμα των Δημοσίων υπαλλήλων. Δουλεύουν ελάχιστα, πληρώνονται υπερβολικά καλά και η δικαιολογία για το χάσμα εργασίας-αμοιβής είναι πως επιτελούν πνευματικό λειτούργημα.

Σαφέστατα το 99,99% αυτών δεν επιτελούν κανένα τέτοιο.

Αλλά ποίος τους ελέγχει? Ποίος τους κρίνει ?
Ποίος παίζει με τον ψυχικό κόσμο του παιδιού του ?
Αν τσακωθείς με το δάσκαλο, ο μέγας αυτός λειτουργός θα τα βάλει με το παιδί σου, το παιδί σου θα στιγματιστεί και θα γίνει το μαύρο πρόβατο της τάξης. Θα του αλλάξεις σχολείο και πάλι θα πλήξεις τον εσωτερικό του κόσμο από την αλλαγή.

Η ύλη του Υπουργείου. Αστείο! Την καθορίζει μια ομάδα αδρά αμειβόμενων ακαδημαϊκών και κυριολεκτικά ότι γουστάρει ο καθένας το ρίχνει στο καζάνι. Υπάρχει τέτοια άγνοια και ζαμανφουτισμός που δημιουργείται το πλέον γόνιμο έδαφος στο να περάσει ο κάθε κακόβουλος ότι γουστάρει και αντίστοιχα βέβαια να απόρριψη..

Μ αρέσει ο σφαιρικός και διεισδυτικός τρόπος που βλέπεις τα πράγματα.

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 00:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλυτερα να θεωρω οτι το κρατος ειναι σκατα, ολοι οι πολιτικοι προδοτες, ολοι οι παπαδες gay, οι περισσοτεροι Ελληνες πρωθυπουργοι ηταν προδοτες (οι υπολοιποι απλα μασονοι), μας φθονουνε ολοι οι λαοι του κοσμου, εμεις δωσαμε τα φωτα στην ανθρωποτητα, θα μας σωσει το ξανθο γενος/οι Ε/η ΟΑΕ (διαλεγετε και παιρνετε), μας πολεμανε ολοι, μας διαγραφουνε την ιστορια, και συνεχιζεται...
Ετσι θα ειμαι και πολυ δημοφιλης......

Φοβου τον δογματισμο...
Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ...

"ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΧΑΖΟΣ, Ο ΧΑΖΟΣ, Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟΝ ΧΑΖΟ?"

"Anno IIIxiii Sol 19° Libra, Luna 12° Capricorn Dies Mercurii"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 09:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολύ σωστή αυτή η άποψη, αλλά μπορείς πάντα να ξεφύγεις απο το μονομάτι που χαράσει η μάζα?

Είναι εξίσου εύκολο για όλους?

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 20:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ANALPHABET, ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΕΞΗΣ ΣΗΜΕΙΑ…
1) ΣΤΙΣ… ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΚΡΑΤΟΥΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.
2) ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ. (ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΡΩΤΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ‘ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ’! ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΩΡΑΡΙΟ.)
3) ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΤΟ Υ.Π ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ.
4) ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ, ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!
5) (ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ…) ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ… ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΜΕ!

ΚΑΠΟΤΕ, ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, ΟΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ, ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ, ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ. ΔΙΟΤΙ ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑΝ, ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ, ΤΟΥΣ ΕΘΕΤΕ ΥΠΟ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΑΛΩΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΤΙΘΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ Η ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ, ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ!
ΈΓΡΑΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ.
ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΚΑΛΕΣΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΩΝ.
ΟΠΟΥ ΠΑΡΑΒΡΕΘΗΚΑΝ…
ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ… ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ (!!!), ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΒΑΝΟΠΟΥΛΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΟΛΟΙ! ΜΑ ΟΛΟΙ!), ΑΔΕΛΦΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ (!), 4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ, ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ, ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΑΣΚΑΛΩΝ (ΠΟΥ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΒΡΕΘΕΙ, ΠΡΙΝ.)
ΦΥΣΙΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ (ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ! ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ.) ΤΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ.
ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ, ΟΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΩΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΟΥΝ ΣΥΧΝΑ, ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΝΑ ΕΛΕΓΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ.
ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ, ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΣΕ Η ΥΛΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ, ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΨΕΥΔΗ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ. ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥ ΨΕΥΔΟΥΣ ΤΟΥΣ.
(ΆΚΟΥ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ… « Ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, Ο ΘΕΟΣ ΔΙΑΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΥΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟ.» ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ; ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ, ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ, ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.)

ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ, ΜΕΤΑΛΛΑΧΤΗΚΑΝ ΣΕ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΕΣ ΜΟΡΦΕΣ!
ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΛΕΓΟΝΤΑΣ «ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ.» ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ, ΔΙΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΗ, ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ.
ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΑΝ ΜΕ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΙ…
ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

ΕΠΙΣΗΣ… ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΑΧΑ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΤΑΣΣΕΙ ΤΗΝ ΥΛΗ, ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ.
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΔΕ, ‘ΑΚΟΥΣΑ’… ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ‘ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ’ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ, ΠΩΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο… ΜΠΑΜΠΙΝΙΟΤΗΣ. ΑΥΤΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΔΕΟΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΦΘΟΡΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΜΑΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΖΑ;
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ;
ΟΧΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ, Η’ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ.

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΠΑΘΙ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 15:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΠΑΘΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα ανακάλυψα αυτό το θεματάκι.
quote:


Tpt…
1) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. ΑΡΕΤΗ. ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. ΕΠΙΣΤΗΜΗ. ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ. ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ. ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ. ΜΟΥΣΙΚΗ. ΤΕΧΝΕΣ. ΙΑΤΡΙΚΗ. ΓΝΩΣΗ-ΨΥΧΗΣ. ΓΝΩΣΗ-ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ. ΓΝΩΣΗ-ΦΥΣΗΣ. ΑΡΙΘΜΟΙ. ΓΛΩΣΣΑ. ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ. ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΤΩΤΕΡΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ. ‘ΘΕΟΣ’.
………ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ – ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ – ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ).
ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ.
2) ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ.
ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ ΞΕΝΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ, ΚΑΙ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΗ ΦΘΟΡΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ.
3) ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΥ ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ, ΤΙΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ, ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ, ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΙ ΕΓΩ Η… ΓΝΩΣΤΙΚ-ΙΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΓΝΟΙΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΑΤΕΝΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΆΡΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ ΩΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ!

ΤΟ ΤΙ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ. ΤΩΡΑ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΩ, ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ.

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ. ΠΑΡΑΒΛΕΠΕΤΑΙ.
ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ Η’ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ (ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ!) ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ, ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑ… ΕΙΝΑΙ! ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΙΚΑΝΟΥΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ, ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ… ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ (ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ-ΞΕΡΩ-ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ) ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ-ΟΙΔΩ (ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ-ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΚΕΨΕΙΣ-ΕΧΩ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙ-ΚΑΤΕΧΩ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΗΛΩΝΩ ΠΩΣ ‘ΓΝΩΡΙΖΩ’).

ΤΟ ΑΝ ‘ΓΝΩΡΙΖΩ’ ΕΓΩ, Η’ ΟΧΙ ΤΟΝ ΟΡΚΟ… ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΘΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΩΘΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.

Ο ΟΡΚΟΣ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ

quote:

Ναι!Τι μπορώ να πω μετά από αυτό!Μου αρέσει όλο και περισσότερο αυτή η <Αζωέλ>!
Κάποιος πρέπει να τα λέει χωρίς φόβο και καθαρά.Όσο κι αν δεν αρέσουν σε κάποιους.
Καλά είπε κάποιος πως ο πολιτισμός των πολλών μας έκανε βάρβαρους!

«Σας διδάσκω τον υπεράνθρωπο. Ο άνθρωπος είναι κάτι που πρέπει να ξεπεραστεί.»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 14:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αζωέλ συγχαρητήρια!

Πολλοί φαίνεται ότι δεν μπορούν πλέον να απαντήσουν γιατι είσαι η μόνη που τεκμηριώνεις τα λεγόμενά σου.
Έχεις πει πολλά πράγματα που ήθελα να πώ αλλα δεν μπορούσα γιατί ίσως ξέχασα λίγο τα Ελληνικά μου ίσως φοβόμουν ότι θα χαρακτηριστώ παράλογος.

Μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι ενεργοί πολίτες σαν και εσένα. Ισως τότε κάναμε μια διαφορά στην Ελλάδα(προς το καλύτερο ελπίζω).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 15:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΤΟ ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ANALPHABET, ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΕΞΗΣ ΣΗΜΕΙΑ…
1) ΣΤΙΣ… ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΚΡΑΤΟΥΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.
2) ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ. (ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΡΩΤΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ‘ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ’! ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΩΡΑΡΙΟ.)
3) ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΤΟ Υ.Π ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ.
4) ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ, ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!
5) (ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ…) ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ… ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΜΕ!

ΚΑΠΟΤΕ, ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, ΟΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ, ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ, ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ. ΔΙΟΤΙ ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑΝ, ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ, ΤΟΥΣ ΕΘΕΤΕ ΥΠΟ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΑΛΩΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΤΙΘΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ Η ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ, ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ!
ΈΓΡΑΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ.
ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΚΑΛΕΣΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΩΝ.
ΟΠΟΥ ΠΑΡΑΒΡΕΘΗΚΑΝ…
ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ… ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ (!!!), ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΒΑΝΟΠΟΥΛΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΟΛΟΙ! ΜΑ ΟΛΟΙ!), ΑΔΕΛΦΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ (!), 4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ, ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ, ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΑΣΚΑΛΩΝ (ΠΟΥ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΒΡΕΘΕΙ, ΠΡΙΝ.)
ΦΥΣΙΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ (ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ! ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ.) ΤΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ.
ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ, ΟΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΩΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΟΥΝ ΣΥΧΝΑ, ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΝΑ ΕΛΕΓΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ.
ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ, ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΣΕ Η ΥΛΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ, ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΨΕΥΔΗ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ. ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥ ΨΕΥΔΟΥΣ ΤΟΥΣ.
(ΆΚΟΥ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ… « Ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, Ο ΘΕΟΣ ΔΙΑΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΥΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟ.» ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ; ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ, ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ, ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.)

ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ, ΜΕΤΑΛΛΑΧΤΗΚΑΝ ΣΕ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΕΣ ΜΟΡΦΕΣ!
ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΛΕΓΟΝΤΑΣ «ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ.» ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ, ΔΙΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΗ, ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ.
ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΑΝ ΜΕ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΙ…
ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

ΕΠΙΣΗΣ… ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΑΧΑ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΤΑΣΣΕΙ ΤΗΝ ΥΛΗ, ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ.
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΔΕ, ‘ΑΚΟΥΣΑ’… ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ‘ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ’ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ, ΠΩΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο… ΜΠΑΜΠΙΝΙΟΤΗΣ. ΑΥΤΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΔΕΟΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΦΘΟΡΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΜΑΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΖΑ;
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ;
ΟΧΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ, Η’ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ.


Αγαπητη ΑΖΩΕΛ, πραγματικα εισαι αξια συνχαρητηριων...
Πραγματικη Λακαινα, αυτο ειναι το βασικοτερο προβλημα στην Ελλαδα δεν υπαρχουν ελληνες να την ενισχυσουν, δεν υπαρχουν ανθρωποι που ειναι προθυμοι να αλλαξουν αυτη τη κατασταση...ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ της Ελλαδας εχει πεσει στα χερια κατεστραμενων φαγοτοποιων χλεβαζοποιων καραγκιοζηδων....οι οποιοι εχουν ξεσκησει τον Ελληνισμο.
Αχ....καθε μερα με ποναει αυτη η χωρα.

"Anno IIIxiii Sol 19° Libra, Luna 12° Capricorn Dies Mercurii"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 22:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΚΟΚΚΙΝΙΖΩ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!
EIXA THN ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΠΩΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ!

ΜΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ………………
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ……….. ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΠΡΑΞΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΜΑΣ; ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΔΗ ΧΑΣΕΙ; (ΑΝ ΣΚΕΦΤΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΩΡΑ… ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΠΑ!)
ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΗΘΙΝΑ.

ΟΡΦΕΑ 7 ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΟΥ. ΑΠΛΑ ΜΙΛΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΓΝΑΘΩΝ ΜΑΣ… ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.


"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trianta
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 23:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trianta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΡΙΞΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΕ ΡΙΧΑΝΕ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΞΗ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΥΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΒΙΒΛΙΑ(ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΙΔΙΑ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΣΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΡΩΜΑΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΟΤΑΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΑΓΓΛΙΑ ΟΥΤΕ ΓΑΛΛΙΑ ΟΥΤΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ(ΕΝΝΟΩ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ)ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΡΟΦΑΣΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΑΠΑΙΞΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΘΕ ΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ(ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΠΑΙΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ Ο ΣΑΙΞΠΙΡ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΕ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΘΕ ΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΑΡΑΧΝΟΤΗΟΒΙΑ Κ.Τ.Λ) ΕΣΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΤΑ ΞΕΝΑ.!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 00:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αζωέλ όταν είπα ότι κοντεύω να ξεχάσω τα Ελληνικά μου είναι γιατί αυτό τον καιρό βρίσκομαι στο εξωτερικό για σπουδές και και καταλαβαίνω ότι επειδή έχω πάψει να διαβάζω βιβλία στα Ελληνικά καταλαβαίνω ότι έχω χάσει την ευχέρεια λόγου που είχα πριν από μερικά χρόνια(δεν είμαι κανένα πιτσιρίκι είμαι κάποιους που αποφάσισε αργά να σπουδάσει κάτι μετά απο απογοήτευση σε διάφορες δουλειές στην Ελλάδα).

Τώρα που είπα για δουλειές στην Ελλάδα, είναι και η ανεργία που χτυπάει τους Έλληνες!

Τώρα και να μιλήσω, ότι και να πώ δεν θα ακούσει κανένας εδώ που βρίσκομαι(ίσως μόνο μερικοί μέσα στο φόρουμ). Ελπίζω μόνο ότι θα αποκομίσω κάποιά καλά στοιχεία από εδώ και θα τα μεταφέρω στην Ελλάδα όταν γυρίσω. Αλλάζοντας τους εαυτούς μας πρώτα φαντάζομαι ότι αργότερα θα μπορέσουμε να αλλάξουμε και την Ελλάδα και δεν θα αφήσουμε να περάσουν τα όποια σχέδια υπάρχουν κατά των Ελλήνων.

Έτσι γίνονται τα πράγματα, όπως κάνει η Αζωέλ τώρα. Αν διαμαρτύρονταν ο καθένας μας για όλα αυτά τα μικροπράγματα που δεν μας αρέσουν κάτι θα ακουγόταν, κάτι θα άλλαζε!

Αζωέλ συνέχισε και ας χαρακτηριστείς δημαγωγός. Εμείς ακολουθούμε στο παράδειγμα σου.


Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλα τί κάνουμε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 00:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trianta αυτό που αναφέρεις για την διδασκαλία δεν το γνωρίζω. Εύχομαι μόνο να μην πραγματοποιηθεί.

Αν χαθεί η Ελληνική ιστορία από τα σχολεία δεν υπάρχει ιστορία. Τι υπάρχει; Οι πόλεμοι από το 1500μχ μέχρι σήμερα? Ιστορία δεν είναι μόνο μάχες και πόλεμοι και εκτός από αυτά οι υπόλοιποι ευρωπαίοι έχουν να επιδείξουν μόνο την αναγέννηση η οποία στηρήχτικε πάνω στα Αρχαιοελληνικά ιδεώδη.

Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 01:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΟΡΦΕΑ, Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΘΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ!
ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΟΝΑΤΙΣΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ!
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΨΩΜΙ ΣΚΕΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΚΑΙ ΧΟΡΕΥΕΙ
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΙΓΚΑ ΣΤΟ ΧΛΩΡΙΟ, ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΕΙ ΣΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΓΛΕΝΤΗΣΕΙ!

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ, ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ.
ΠΥΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΝΗΜΠΟΡΙΑ, ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΟΥΝ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!
ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ… ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΟΥ!

TRIANTA…
ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΠΩΣ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΛΗ …ΔΙΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ… ΣΥΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ (ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΩΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΩΝ ΤΗΣ Ε.Ε ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ!), ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ;
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ!

(ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ, ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΣΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ...)

ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ….
ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ….
ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΑ ΚΑΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ-ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ….
ΑΛΛΑ… ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ… ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ…. ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ…
ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ;
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ, ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ;

ΚΑΙ ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ… ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ!

ΕΣΤΩ ΚΙ ΕΤΣΙ... ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΗΤΑΝ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΟΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΤΡΕΛΟΙ!


"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΠΑΘΙ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 01:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΠΑΘΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και απ' οτι βλεπω <αζωελ>,πηρες φωτια παλι!Δηλαδη συγνωμη,εμας υπαρχει περιπτωση να μας ρωτησουν ποτε;Δεν αντεχω αλλο,και να με συγχωρειτε!Αυτο το φιασκο δεν καταπινεται αλλο,πως να το κανουμε;Ξερουν ποιοι ειμαστε και ξερουν πως χρειαζονται τους ελληνες,σωστα;Σωστα!Μονη μου απανταω,τωρα γυρισε το ματι μου!Ξερουν οι Ελληνες εδω για αυτο που ειπε η <trianta> και γι αυτο που λες εσυ <ΑΖΩΕΛ>;
Για ριξτε μια ματια στο θεμα της <ΑΖΩΕΛ>, στο Η ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΚΕΨΗ-ΕΛΛΗΝΩΝ ΓΝΩΣΗ...


«Σας διδάσκω τον υπεράνθρωπο. Ο άνθρωπος είναι κάτι που πρέπει να ξεπεραστεί.»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trianta
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 02:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trianta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΡΙΑΝΤΑ
2)ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΑΝΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΥΤΑ Π.Χ FAME STORIA...

!ΑΡΤΟΝ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑΤΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 02:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να προσθέσω κάτι ακόμη πάνω στο θέμα.
Πιστευετε ότι το μάζεμα όλου του πληθυσμού της χώρας σε δύο αστικα κέντρα είναι μέσα στα πλαίσια του ελέγχου της Ελλάδας και των Ελλήνων;

Είμαστε μία χώρα υρδοκέφαλη. Αν όχι η μοναδική της ευρώπης(δεν έχω πάει και σε πολλές) μία απο τις λίγες. Αυτό έχει επιτευχθεί βέβαια γιατί ισχύουν κάποιες συνθήκες. Περισσότερες ευκαιρίες για ευρεση εργασίας στα μεγάλα κέντρα για νέους, κυρίως.

Μήπως το να έχεις μαζεμένους όλους τους ανθρώπους σε ένα μέρος του ελέγχεις ευκολότερα; Οι τσοπάνηδες στα μέρη μου κρατούν τα πρόβατα σε κοπάδι για να τα ελέγχουν(προς θεού δεν θέλω να παρομοιάσω με πρόβατα όσους ζουν στις μεγάλες πόλεις). Πάρτε παραδείγματα ελέγχου... Κάμερες στους δρόμους για την κυκλοφορία, Τριήμες αργίες(αδειάζει η πόλη), περιορισμένες οι διαφυγές προς την εξοχή για καθαρό αέρα λόγω κίνησης και κούρασης από την δουλεια και πολλά ακόμη που σίγουρα ξέρετε καλύτερα από εμένα.

Αποκέντρωση δεν έχω δεί τόσα χρονια, το μόνο που βλέπω είναι οτι συνεχίζουν να ερημώνουν τα μέρη μου(Σέρρες, Δράμα κλπ) και οι νέοι να ψάχνουν για δουλειά στην πόλη(Θεσσαλονική Αθήνα). Δεν μπορούνα άραγε κάποιες δουλειές να δημιουργήθουν σε άλλες πόλεις;


Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλα τί κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 16:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΣΤΟΧΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ.
ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΟΣ Ο ΚΟΠΟΣ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!
ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΙΜΕΙΣΑΙ, ΟΤΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΥΖΟΥΝ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ.
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ.
ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ, ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΖΕΙΣ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ.
ΔΕΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ ΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΙΣ.
ΔΕΣ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥΡΚΙΑ, ΜΕΡΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΙΤΑΛΙΑ ΜΕΡΙΑ.
ΔΕΣ ΤΑ ΧΩΡΙΑ-ΠΟΛΕΙΣ ΒΟΡΕΙΑ ΜΕΡΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΜΕΡΙΑ.
ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ;
ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ;

ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΑΜΥΝΗΣ Η’ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ), ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΑ ΙΜΙΑ, ΕΙΧΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΠΕΙ, ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΚΑΝΕΙΣ, ΝΟΜΙΖΑΝ ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ. Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ.
Η ΑΙΩΝΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ!
ΞΕΡΕΙΣ… Ο,ΤΙ ΒΡΕΙ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ.

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 20:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά...

Τα σύνορα Ελλάδος Βουλγαρίας στο νομό Σερρών αν εξαιρέσουμε τον Προμαχώνα είναι αφύλακτα και τα στρατόπεδα στην περιοχή Βροντούς και Νευρωκοπίου Δράμας έχουν κλείσει. Μπορείς να περάσεις Βουλγαρία η Ελλάδα περπατώντας χωρίς να σου πει κανένας τίποτα. Τα χωριά εκεί επίσης ερημώνουν.

Θα μπορούσαν να ανπτύξουν κάποια μορφή τουρισμού τα μερη εκεινα γιατι το κλιμα το καλοκαιρι είναι υπέροχο και το τοπίο θαυμάσιο γεμάτο δέντρα, ρυάκια ρεματίες κ.α.

Έχουν γίνει προτάσεις αξιοποίησης της περιοχής από τοπικούς φορείς αλλά έχουν μέινει στις προτάσεις. Δεν θυμάμαι να έχει παρουσιαστεί κάποια μελέτη.

Για να αλλάξουν τα πράγματα πρέπει να αλλάξουν τα πρόσωπα στην πολιτική() Κομμάτι δύσκολο.

Για να αλλάξουν τα πράγματα πρέπει να αλλάξουμε εμείς.
Οι άλλοι πάντα θα κάνουν σχέδια. Σκοπός είναι να μήν περάσουν. Μακάρι να ήξερα ένα παράδειγμα όπου ήταν να εφαρμοστεί κάποιο από τα σχέδια της συνομοσίας αλλά απέτυχε λόγω κάποιων αντιδράσεων ή γεγονότων.

Θα με χαροποιούσε πάρα πολύ και θα έπαιρνα κουράγιο για παραπέρα.

Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 20:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης... έχετε ακούσει ή διαβάσει για κάποιο σχέδιο Overkill που προωθούσε διχοτόμηση της Ελλάδος με σύνορα που θα ξεκινούσαν στην περιοχή των Τεμπών μέχρι τα Γιάννενα; Μήπως τελικά απέτυχε;

Σημασία δεν έχει τι θελουμε, τι μπορούμε... αλλα τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 21:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα ορφέα

Μην ανησυχείς δεν υπάρχει κανένα σχέδιο για διχοτόμηση της Ελλάδας

φαντάζεσαι όλοι οι πολιτικοί να ήτανε φιλόσοφοι να είχαν διαβάσει

όλοι αρχαία και νέα ιστορία να γράφανε ποιήματα η μυθιστορήματα

και να είχαν την ικανότητα να γίνουν ηθοποιoί η τραγουδιστές;


η αγάπη είναι παντοτινή

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 01:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλόσοφε φιλε μου για να τα κάνει όλα αυτά ένας άνθρωπος χρειάζεται ευαισθησία. Αν είχαν έστω και ένα ίχνος ευαισθησίας οι πολιτικοί μας πάνω τους θα είχαμε μία Ελλάδα αντάξια του χρυσού αιώνα του Περικλή.

Για να μην παρεξηγηθω όμως δεν υποστηρίζω ότι πρέπει να μας κυβερνούν καθαρά καλλιτέχνες γιατί στις μέρες μας χρείάζονται πολιτικοί με πυγμή(όχι ότι έχουν και από αυτό οι δικοί μας!).

Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 18:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΧΟΤΟΜΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ……
ΕΣΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ……
ΣΧΕΔΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΡΑΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΕΣ.
ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ Ο ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ, ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.
ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΔΙΟΤΙ ΤΟΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΆΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΜΕ.
ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ ΑΥΤΟ.
ΠΡΙΝ 50 ΧΡΟΝΙΑ, ΣΧΕΔΙΑΖΑΝ ΠΕΡΙ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ, ΑΛΒΑΝΙΑΣ, ΣΚΟΠΙΩΝ, ΑΝΑΤΟΛΗ ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΤΑ ΕΠΡΑΞΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.
ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΝΕ. ΚΑΠΟΙΑ ΤΑ ΤΗΡΟΥΝ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΥΝ.
ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ… ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ (ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ) ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ… ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΡΑΔΙΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ…… ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΥΤΑΚΙ.

ΦΙΛΟΣΟΦΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ, ΑΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΣ ΙΣΧΥΑΝ.
ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ.
ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ, ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ.
ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ, ΔΙΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ.
ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 00:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η διάλυση της Γιουγκοσλαβίας ήταν εύκολο να γίνει γιατί αποτελούνταν από πολλά έθνη. Διαφορετικές θρησκείες έθιμα, εύκολο να τους κάνεις να μαλώσουν. Η διαλυση της Ελλάδος πριν απο κάποια χρονια θα ήταν δύσκολη. Μετά από τόσο μεγάλη εισροή μεταναστών όμως...

θα μου πείτε και εμείς πηγαίναμε στην Γερμανία κάποτε αλλά δεν διαλυθηκε(αντιθέτως ενώθηκε!!!). Ναι αλλά οι μετανάστες τότε στην Γερμανία ήταν δεν ήταν 3 εκατομύρια σε μία χώρα των 50. Εμείς που έχουμε ίσα με 2 εκατομύρια μετανάστες και είμαστε δεν είμαστε 10 Εκ Έλληνες;

Μήπως η εισροή των Αλβανών ωφελούσε στα σχέδια τους; Πώς; Θα καθόταν κοντα στην Ήπειρο και θα διεκδικούσαν αυτό που ονομαζουν Τσαμουριά. Ευτυχώς για μάς οι μετανάστες σκορπίστικαν προς το Νότο κυρίως και δεν μπορουν να διεκδικήσουν εκεί εδάφη!

Μπορεί και τα Σκόπια όταν τα ονομάσουν Μακεδονία επίσημα να διαλυθούν και να κατέβουν προς τα κάτω δήθεν "Μακεδόνες". Έτσι θα αποκτήσουμε και Μακεδονίκή μειονότητα, εκεί που εμείς οι πραγματικοί Μακεδόνες, οι Έλληνες είμασταν κυρίαρχοι στον τόπο μας!

Πολλά τρελά είπα... Φτάνει!

Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 18:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΧΟΤΟΜΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ‘ΣΥΝΟΡΑ’ ΤΟΥ 1896 (ΒΟΡΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΝΗΣΙΑ ΣΥΝ ΚΡΗΤΗ, ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΜΕΧΡΙ ΛΑΡΙΣΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ… ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΧΟΤΟΜΗΣΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ… ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΘΟΥΝ.
ΔΙΟΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ «ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ» ΝΑ… ΙΣΟΡΡΟΠΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΘΑ ΟΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΗ ΖΩΝΗ (ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΩΣ ΚΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΤΗΣ… ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ) ΓΙΑ ΝΑ… ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΔΗΘΕΝ, ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ. ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!
ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΚΑΠΩΣ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ, ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΗ ΜΠΕΣΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.
ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΠΡΙΝ, ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ… ΡΩΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΛΟΥΜΕΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ.

ΘΥΜΑΜΑΙ, ΤΟ 1987-88, ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΞΙΩΜΑ.
ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ…
«ΜΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ; ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΞΟΥΝ ΤΩΡΑ! ΜΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ… ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΙΡΑΚ-ΙΡΑΝ-ΣΥΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΡΩΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΕΜΟ. ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ, ΞΑΝΑΜΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ, ΘΑ ΤΗΝ ΣΠΡΩΞΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ, Η ΕΛΛΑΣ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΟΡΜΙ ΤΗΣ.»
ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΠΟΤΕ!

ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΤΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΑ ΤΩΡΑ;

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 21:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

  • Έμφαση στον πολιτισμό σημαίνει επικοινωνία με τους άλλους ανθρώπους. Πλησίασμα του "άλλου", διάλογος απόψεων και επαφή μέσα απο τα κοινά προβλήματα, τα κοινά ερωτήματα που σφραγίζουν την πορεία της ανθρώπινης ύπαρξης.

  • Πρέπει η Ελλάδα ν' αναδειχθεί σε παγκόσμιο πολιτιστικό κέντρο στηριζόμενο όχι μόνο στη μελέτη και αξιοποίηση του παρελθόντος της αλλά και στην προβολή και ανάδειξη του παρόντος της. Όραμα και στόχος πρώτης γραμμής είναι η ορμητική εισβολή της τέχνης στα σχολεία όχι ως ένα ακόμα μάθημα αλλά ως αποφασιστικός παράγοντας στη διαμόρφωση της στάσης και του τρόπου ζωής του Έλληνα μετά απο το 2000

  • Η καθημερινή σκληρότητα που όλοι βιώνουμε στις τεχνολογικά αναπτυγμένες κοινωνίες μοναχικών ατόμων, βρίσκει στα παιδιά τον ιδεώδη στόχο της και καθιστά επιτακτική την ανάγκη μιας εκπαίδευσης που να στηρίζεται και να προάγει την κοινωνική ευαισθησία και τον ανθρωπισμό.

  • Αν επιτευχθεί η ευαισθητοποίηση του παιδιού στον πολιτισμό θα δημιουργηθεί μια άλλη κοινωνία, μια άλλη νοοτροπία, μια άλλη πολιτική.

  • Η ενασχόληση με την Τέχνη είναι πολιτισμός, επειδή δίνει τη δυνατότητα, στα πρόσωπα και στους λαούς να διευρύνουν, να εκφράζονται, να επικοινωνούν και να δημιουργούν.

    Αν οι τέχνες αντιμετωπισθούν ως μέσο έκφρασης της εσωτερικής ανάγκης του ανθρώπου για σχέση και επικοινωνία με το συνάνθρωπο και όχι μόνο ως επαγγελματική ή προσωπική ενασχόληση χαρισματικών ατόμων, τότε προσφέρουν ιδανικό όραμα σε μια Παιδεία που αναζητά φωνή περισσότερο πειστική για τη νεολαία. Οζητούμενος γενικός στόχος είναι να προικιστεί η χώρα μ' έκείνο το δημοκρατικό μηχανισμό κατάρτισης και πρόσβασης στην Τέχνη, που κάθε σύγχρονο έθνος δικαιούται να ελπίζει.

" Η βαριά βιομηχανία της Ελλάδας
είναι ο πολιτισμός της "
Μελίνα Μερκούρη

Στην πολιτικό Μελίνα Μερκούρη οφείλουμε την πρώτη νομοθετημένη σύμπραξη συνεργασίας των υπουργείων Παιδείας και Πολιτισμού.
Δεν θα συμφωνήσω αγαπητοί φίλοι στην ισοπεδωτική προσέγγιση του τύπου "όλοι ίδιοι είναι"..
Υπάρχουν πάρα πολλοί που αγωνίζονται καθημερινά και αγωνιούν για το μέλλον αυτής της χώρας και μάλιστα πολύ αξιόλογοι με ευαισθησίες και οράματα.
Πιστεύω ότι θα πρέπει να αναλογιστούμε ότι ουσιαστικά το Ελληνικό κράτος λειτουργεί και υπάρχει ως "Δημοκρατικά Ελεύθερο" μόνο τα τελευταία 30 χρόνια. Εν αντιθέσει με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους!
Δείτε τι επιτύχαμε σε τόσο μικρό χρονοδιάστημα! Σχεδόν καλύψαμε τον χαμένο χρόνο... Συμφωνώ ότι υπάρχουν αρκετά ακόμη που πρέπει να βελτιώσουμε αλλά, ρε σεις είμαστε Ε Λ Λ Η Ν Ε Σ και προχωρούμε με άλματα κι όχι σαν στρατιωτάκια εν-δυό, εν-δυό..!!!
Λέτε νά 'ναι τυχαίο που μας φοβούνται και μας υπολογίζουν μια χούφτα ανθρώπους?!!! Ξέρουν αυτοί...

" ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ "

Δείτε ένα απόσπασμα απο λόγο που εκφώνησε ο Δ. Σολωμός σε συμφοιτητές του στην Ιταλία

  • < Μάθετε την επιστήμη και την αρετή δίχως να υπερηφανεύεσθε και δεν θα υπερηφανευθείτε, αν αληθινά μάθετε την επιστήμη και την αρετή. αλλά μη παραχαμηλώνετε ποτέ την κεφαλή διότι θα ευρεθούν άτιμα και αχρεία χέρια, έτοιμα να σας πλακώσουν. Αν πάλι τολμήσουν οι άνανδροι να σας υβρίσουν για να σκεπάσουν τους πολλούς φόβους, οι οποίοι φωλιάζουν μες στην ψυχή τους, τότε, ναι, σηκώσετε την κεφαλή με όλη τη δύναμη πόχει και θα ιδήτε, ότι θα πέσει ευθύς εκείνη η αυθάδεια, επειδή είναι μικρόψυχη αυθάδεια. >
  • Κι απ' τους "στοχασμούς" του

  • ... Ας φανεί η μικρότης του τόπου και ο σιδερένιος κι ασύντριφτος κύκλος όπου την έχει κλεισμένη. Τοιουτοτρόπως απο τη μικρότητα του τόπου, ο οποίος παλεύει με μεγάλες ενάντιες δυνάμεις θέλει έβγουν οι Μεγάλες Ουσίες.

    Καλή συνέχεια

  • Παίς ειμί γάς και ουρανού αστερόοντος
    αυτάρ γένος εμοί αθάνατον
    Ορφέας

    Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    orfeas7
    Μέλος 2ης Βαθμίδας

    Greece
    322 Μηνύματα
    Απεστάλη: 16/03/2005, 21:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
    Καμιά ιδέα για το πώς θα εμπλακεί η Ρωσία και η Τουρκία στον πόλεμο που θα προσπαθήσουν να κάνουν τα αμερικανα με την Συρία;

    Αν και μου φαίνεται ότι η Συρία τους χαλάει τα σχέδια αποσύρωντας τα στρατεύματά της από το Λιβανο. Με ποια δικαιολογία θα μπούν στην Συρία;

    Α!!! ναι σωστά! Υποθάλπτουν την τρομοκρατία.

    Οπότε έχουμε Πόλεμο Αμερικής με την Συρία.
    Οι Ρώσοι τα παίρνουν με τους Τούρκους γιατί οι Τούρκοι επιτίθονται μαζί με τους Ισραηλινους στην Συρία και εισβάλουν να τους σταματήσουν δήθεν ανώ αυτοί (ρώσοι)θέλουν να προλάβουν να πάρουν δικαιώματα στο πετρέλαιο. Οι Ισραηλινοί πουλούν τους Τούρκους γιατί ξαφνικά θυμήθηκαν ότι καταπατούν τα ανθρώπινα δικαιώματα. Μπαινει και η Κίνα για μία επίδειξη δύναμης.

    Η Τουρκία διαλύεται. Μας δίνουν την Κωσταντινούπολη για να γίνουμε πιό καλοί φίλοι με τους Ρώσους δήθεν. Απο την πρώην τουρκία έρχονται χίλιοι μύριοι μετανάστες στην Μακεδονία και αρχίζει η διχοτόμηση της Ελλάδος.

    Οκ μία απλή θεωρία είναι. δεν σημαίνει ότι μπορεί να εφαρμοστεί. Απλα μέχρι εκεί πήγε το διεστραμένο μυαλό μου για μία διχοτόμηση της Ελλάδος σύμφωνα με τα τρέχοντα γεγονότα! Δεν έχω αποδείξεις για τίποτα τέτοιο.

    Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    AZΩΕΛ
    Μέλος 2ης Βαθμίδας

    Greece
    401 Μηνύματα
    Απεστάλη: 17/03/2005, 14:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
    ΟΡΦΕΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ.

    ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΠΩΣ ΤΟ ΙΡΑΝ, ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΝΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΙΡΑΝ ΔΕΧΘΕΙ ΕΠΙΘΕΣΗ.
    Η ΣΥΡΙΑ, ΖΗΤΗΣΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ ΚΑΙ ΟΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ.
    Η ΡΩΣΙΑ ΔΕΧΘΗΚΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΟΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ. (ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΣΥΝΑΠΤΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΥΛΗ ΣΥΝΘΗΚΗ ΕΙΡΗΝΗΣ.)
    ΡΩΣΟΙ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ.
    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΣ ΚΙ ΕΣΥ, Η ΚΙΝΑ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ.


    "ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    AZΩΕΛ
    Μέλος 2ης Βαθμίδας

    Greece
    401 Μηνύματα
    Απεστάλη: 17/03/2005, 15:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
    ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ BLUE SKY, ΕΝΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩΣΥΝΤΑΓΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΡΙΜΟΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ…
    ΦΥΣΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΡΙΜΟΙ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ.
    ΑΛΛΑ ΑΗΔΙΑΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΘΕΑΤΡΟ-ΚΑΥΓΑΔΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ, ΠΩΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΗΤΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
    ΒΑΡΕΘΗΚΑ, ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΗΛΙΘΙΟ ΑΒΟΥΛΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΗ!
    ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΣΟ ΘΡΑΣΟΣ, ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ!
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΕΟΝ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ…
    ΦΟΡΕΣ ΞΕΣΠΑΩ ΣΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΘΥΜΟ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΩ…
    ΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΥ; ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΠΑΝΤΟΥ!
    ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΙΜΟ ΥΛΙΚΟ.

    ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦΟΡΟ ΑΜΑΛΙΑΣ 8. ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.
    «ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ!»
    ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΠΟΥΝ.
    ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ. ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ. ΜΑ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ.
    ΤΟ ΓΙΑΤΙ;
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ.
    ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΛΛΗΝ.
    ΝΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ!
    ΜΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΤΩ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝ, ΘΑ ΚΑΝΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΛΑΓΟΥΜΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ!
    ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ. ΜΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.

    ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ, ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΚΟΙΝΟΒΟΥΛΗΣ ΤΩΝ ΒΡΥΞΕΛΩΝ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΕΥΡΩΣΥΝΤΑΓΜΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.


    "ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    orfeas7
    Μέλος 2ης Βαθμίδας

    Greece
    322 Μηνύματα
    Απεστάλη: 17/03/2005, 15:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
    Είναι αλήθεια ότι σε πολλές άλλες ευρωπαϊκές χώρες έχει γίνει δημοψήφισμα για το ευρωσύνταγμα;

    Στην αγγλία που είμαι δεν έχω ακούσει τίποτε μέχρι τώρα παντως. Στην Ελλάδα τα πράγματα είναι τραγικά ούτε μας αφήνουν να μάθουμε το περιεχόμενό του! Ελευθερία της πληροφόρίας σου λέέι μετα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    orfeas7
    Μέλος 2ης Βαθμίδας

    Greece
    322 Μηνύματα
    Απεστάλη: 17/03/2005, 15:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
    Όσο για αυτά που έγραψα πριν Αζωέλ για Ρωσίες Συρίεσ κλπ. ετσί απλα μου κατέβηκαν στο κεφάλι. Δεν τα διάβασα πουθενά. Παρά μόνο άκουσα ότι οι Ρώσοι θα μας δώσουν την Κωσταντινούπολη από μία προφητεία του Παίσιου.

    Αφού τα σκεύτεται αυτά το δικό αθώο μυαλό φαντάσου τί μπορεί να σκεφτεί το διεστραμένο δικό τους μυαλό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    AZΩΕΛ
    Μέλος 2ης Βαθμίδας

    Greece
    401 Μηνύματα
    Απεστάλη: 17/03/2005, 20:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
    ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
    ΩΣ ΤΩΡΑ, ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΙ.

    ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ, ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ;

    ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

    "ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

    Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
      1  2  3  4  5  6
     
     Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
     Εκτυπώσιμη Μορφή
    Μετάβαση Σε:

    ESOTERICA.gr Forums !

    © 2010-11 ESOTERICA.gr

    Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
    0.1708984
    Maintained by Digital Alchemy