ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω αν ηταν μορα η οτιδηποτε αλλο αλλα τη μια φορα αφου ειχα τελειωσει την προπονηση μου στο Καρπενησι(ισως τελικα να εφτεγε το υψομετρο) πηγα και επεσα ψοφια στο κρεβατι του ξενοδοχειου και αφου ειδα ενα ονειρο οτι παλευα με καποιον το αλλο πρωι ξυπνησα με μελανιες στα σημεια που θυμαμαι οτι με χτυπησε.Την δευτερη φορα απλα ημουν στο δωματιο μου και ξαφνικα ειχα την εντυπωση οτι καποιος με κοιταζε.Τα επαιξα και απλα εκλεισα τα ματια μου προσπαθοντας να το αγνοησω.Την αλλη μερα ειχα μια ανεξηγητη μελανια στο χερι μου.Καμια εξηγηση??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το προσοπο αυτουνου το εβλεπεσ στο ονειρο σου η απλα οτι παλεβεσ με καποιον ειχε φως μεσα στο ονειρο αυτο η μεσα σε εσοκλιστο χορο παλευατε με μιομενο φως ροταο διοτι παρομοιο περιστατικο αν οχι περιπου το ιδιο ειχε πριν ενα χρονο ο καλιτεροσ μου φιλος βεβαια κανεισ δεν τον πιστεψε οταν το ειπε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορουσα να ξεχωρισω το προσωπο τελειως,ηταν αρκετα θολο και το μερος ηταν ενας κλειστος χωρος που απλα φωτιζοταν αρκετα για να βλεπω και καλα τον αντιπαλο.Για πες για τον φιλο σου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΟΣΑ ΘΥΜΑΜΕ . ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΦΟΤΑ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟΙΧΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΟΡΤΕΣ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΠΑΤΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΣΥΝΕΧΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΞΑΠΛΟΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΙΑ ΣΚΙΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΚΗΝΗ ΤΙ ΣΤΗΓΜΗ ΤΟΝ ΑΠΠΑΞΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΣΦΙΓΚΕ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΞΥΠΝΙΣΕ ΜΕ ΣΙΜΑΔΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΦΙΞΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΥΤΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 10:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον καημενο,αντε μετα να σε πιστεψουν οτι η μελανια στο χερι ειναι απο εναν τυπα στο ονειρο σου!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 20:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΗΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΙΚΕ ΠΟΙΑ ΤΑ ΑΙΤΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 22:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως ο φιλος σου να ηταν στεναχωρημενος η πολυ κουρασμενος και να ειχε αρκετα μεγαλο φορτιο αρνητικης ενεργειας.Εγω ημουν ψοφια στην κουραση και λιγακι απογοητευμενη και ισως για αυτο εγινε το ολο σκηνικο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iisius
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 03:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iisius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αγαπητε iisius ειχα παρομοια εμπειρια 3 φορες στο παρελθον, σε σχεση με αυτα που εγραψαν οι αλλοι για το θεμα εγω δεν ειδα καποια σκια η μορφη αλλα ενοιωσα μια παρουσια. ειχα ανοιχτα τα ματια δεν μπορουσα να τα κινησω δεν εβλεπα κατι η καποιον αλλα ενοιωθα μια παρουσια σαν να σερνονταν στο πατωμα η σαν να ηταν πολυ μικρη για να την δω στο υψος που ειχα τα ματια μου. θυμαμαι κατι πολυ χαρακτηριστικο ομως, μια περιεργη οσμη σε ολο το δωματιο που διατηρηθηκε αρκετη ωρα και αφου συνηλθα. πες μου σε παρακαλω αν εχεις καποια αλλη πληροφορια γι'αυτο. εχω φοβηθει πολυ απο τοτε και δεν κοιμαμαι πια ποτε μονη μου βραδυ.

tellourie αυτο με την οσμη το εχω βιωσει μια φορα.. ηταν μια οσμη που δεν την εχω συναντησει πουθενα, και ουτε μπορω να φανταστω σαν τι εμοιαζε.. θα σε απογοητευσω, δεν εχω πληροφοριες γι αυτο. δεν ειμαι και απο τα ατομα που εχουν χρονο να ψαχνουν συστηματικα, δε μου το επιτρεπει η δουλεια μου..

καλο αυτο που ειπες με το εμβολιο στο πρωτο μηνυμα σου... λιγη ειρωνια και λιγο χιουμορ δεν εβλαψαν ποτε κανεναν

παιδια καλησπερα μετα απο πολυ καιρο...
δεν εμπαινα στο forum εδω και μεγαλο χρονικο διαστημα λογω καποιας "δυσκοιλιοτητας" μερικων... αλλα με μεγαλη χαρα διαπιστωσα οτι το θεμα που ανοιξα συνεχιζει με τη συμμετοχη σας.

θα ηθελα να πω κατι. προσεξα οτι σε ορισμενα μηνυματα υπαρχει μια "διαμαχη" για το αν υπαρχει ή δεν υπαρχει Μορα.

Θεωρω οτι, ειμαστε σιγουροι μονο γι αυτα που βιωνουμε. Το θεμα το ανοιξα με το ονομα "Μορα" ακριβως επειδη η "εμπειρια" αυτη ειναι γνωστη με το συγκεκριμενο ονομα. Δεν ειμαι πεπεισμενη για το αν οντως υπαρχει ή δεν υπαρχει..

Ας αφησουν λοιπον οι μεν τους δε να εχουν την αποψη τους. Οσοι ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ στην υπαρξη της, ας κρατησουν μονο την αληθεια της εμπειριας τους. Οσοι ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ στην υπαρξη της Μορας, ας κρατησουν με τη σειρα τους αυτο που πιστευουν.

Δε μου αρεσει η ταση προσηλυτισμου που διακρινω. Δεν το παιζω "και καλα" η "συγγραφεας του topic" και τετοιες παπατζες που συνανταω σε αλλα topics και μου φευγει το σαγονι . Και ουτε θελω να ειμαι "Δερβεναγας" στο τι γραφετε... απλα καλο θα ηταν να λεμε αυτα που εχουμε να πουμε, να στηριξουμε τις αποψεις μας επιχειρηματολογωντας αλλα χωρις να προσπαθουμε να τις επιβαλλουμε.

ειναι τεραστιο το χασμα μεταξυ αυτου που πιστευει και αυτου που δεν πιστευει...

tomorrow is not what it used to beΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 07:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, παιδιά!
Όπως έχω προαναφέρει, εγώ δεν είχα κάποια παρόμοια εμπειρία (ευτυχώς) οπότε δεν ξέρω αν η Μόρα υφίσταται ή όχι. Εμπειρία όμως είχε ο πατέρας μου....
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία: Η Μόρα μπορεί να σκοτώσει κάποιον? Έχω ακούσει πως κάθεται πάνω στο θύμα της και το δυσκολεύει να ανασάνει. Έχετε ακούσει αν θα μπορούσε να σκοτώσει κάποιον?


In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 09:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying incubus,εχω ακουσει μια φορα στο χωριο της μανας μου για εναν τυπο που ενω δεν ειχε τιποτα και ηταν γυρο στα 46,πεθανε απο ασφυξια χωρις εμφανες αιτιο.Κατι γυναικες του χωριου ελεγαν οτι τον "πατησε η μορα".Δεν εχω ομως ιδεα ομως αν αυτο αληθευει η οχι γιαυτο μην το παρεις για σιγουρο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 11:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν κάποιος πιστεύει ότι η Μόρα υπάρχει και πείσει και τον εαυτό του ότι εκείνη την στιγμή βρίσκεται πάνω του και δεν τον αφήνει να αναπνεύσει, πολλά μπορεί να είναι τα αποτελέσματα.

Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν πνεύματα, άλλωστε δεν το ξέρω σίγουρα, αλλά αυτό που λένε Μόρα πιστεύω ότι προκαλείται από τον άνθρωπο που την βλέπει.
Τουλάχιστον αυτά που έχω διαβάσει, σε αυτό το συμπέρασμα με κάνουν να καταλήγω.

Πιστεύω ότι η Μόρα σχηματίζεται με τον ίδιο τρόπο που σχηματίζονται τα άτομα που βλέπουμε ενώ έχουν φύγει από την ζωή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Damphir
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 00:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Damphir  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατα την ταπεινη μου αποψη,η μορα ειναι αποκειημα της φαντασιας
δηλαδη μια οπτασια{η τουλαχιστον ετσι ελπιζω}.Anyway δεν αποκλειω
τιποτα οπως δεν αποκλειω την υπαρξη της μορας.


Σκεφτομαι αρα υπαρχω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 00:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε εγώ το αποκλείω, όλα είναι πιθανά άλλωστε.
Δεν είναι όμως πιθανό να τα νομίζει αυτά κάποιος που νομίζει οτι τον επισκέφθηκε σαν αποτέλεσμα ενός διαταραγμένου ύπνου?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pupurun
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 12:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pupurun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
iisius....sou milhse katholou? kai an nai ti sou eipe?
emena mou eixe tyxei kai an den akouga kathara mia fwnh tha pisteva oti apla eixe moudiasei to swma mou...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bleumoon
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 16:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bleumoon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω γίνει φιλαράκι με την Μόρα τόσες φορές που ήρθε απρόσκλητα στο σπίτι μου.Θα σας πω τις 3 πιο συγκλονιστικές επισκέψεις της:1.Κοιμόμουν και είδα έναν απρόσωπο άνθρωπο να πέφτει πάνω μου και ...να με πνίγει!΄Οσο πνιγόμουν ξύπνησα και είδα μία διάσταση να ανοίγει μπροστά μου που μέσα έβλεπα όλα όσα αγαπώ .Ένιωσα πως η ψυχή μου ήθελε να πάει εκεί αλλά φοβόμουν ΄Τότε φώναξα :΄Θεέ μου καλό ή κακό κι αν είναι αυτό θέλω να σταματήσει αμέσως!!!και τότε όλα χάθηκαν
2. Ενώ κοιμόμουν άκουσα μια φωνή να τραγουδά και ένιωσα να με πνίγει κάποιος .Τότε άνοιξα τα μάτια και είδα μια μαύρη τρύπα που τραβούσε μέσα την ψυχή μου .Επικάλεσα τον Θεό και όλα χάθηκαν
3 Κοιμόμουν και άκουσα μια φωνή να τραγουδά .Είπα άντε πάλι και λέω αυτή τη φορά τουλάχιστο να προσέξω τα λόγια του τραγουδιού:Το καλό δεν είναι στην αύρα ,το κακό είναι παντού .Τραγούδαγε και με έπνιγε. Πάλι επικάλεσα τον Θεό και έφυγε.
Το συμπέρασμα από τα λόγια του τραγουδιού είναι το ότι όταν δεν είμαστε καλά ψυχικά και η συχνότητα της αύρας μας είναι χαμηλή τότε σε επισκέπτεται.Το κατάλαβα γιατί εκείνο το βράγυ ήμουν στεναχωρημένη γι αυτό:BE HAPPY TODAY AND REMAIN SOΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 18:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, εγώ σήμερα το βράδυ είχα ένα περίεργο συμβάν.
Έπεσα για ύπνο αργά, γύρω στις 4. Είχα αναμμένο τον ανεμιστήρα λόγω ζέστης και προσπαθούσα να κοιμηθώ.
Ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου (ίσως είχα αποκοιμηθεί και για λίγο), όταν ξαφνικά ένιωσα ένα βάρος στη πλάτη μου, μιάς και κοιμάμαι μπρούμυτα, και δε μπορούσα να κουνήσω ούτε ένα πόντο κάποιο σημείο του κορμιού μου. Το θέμα είναι ότι τρόμαξα γιατί δε μου είχε συμβεί ποτέ αυτό παλιότερα και ένιωθα σα να ήμουν παράλυτος.
Προσπαθούσα να φωνάξω τον αδερφό μου και δε μπορούσα να βγάλω τη παραμικρή φωνή, όσο κι αν προσπαθούσα. Όσο διήρκεσε αυτό, δεν άκουγα τίποτα, ήταν σα να επικρατούσε μία νεκρική σιγή. Δεν άκουγα ούτε καν τον ανεμιστήρα.
Δε μπορούσα να κουνηθώ για να ανάψω το φωτάκι στο κομοδίνο μου και μπορώ να πώ οτι ένιωθα μία διέγερση κατά βάθος που είναι απερίγραπτη.
Ξαφνικά, όλα σταμάτησαν κι ήμουν μια χαρά.
Για να μη τρελλαθώ, επειδή ως κι εχθές έλεγα οτι δεν ξέρω καν αν υπάρχει, μπορεί να μου πεί κάποιος από εσάς αν πιστεύει από αυτά που είπα οτι ήταν κάτι τέτοιο?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 20:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σου πω Dying Incubus ότι δεν ήταν τίποτα θα με πιστέψεις?

Διάβαζες όλα αυτά στο forum τόσο καιρό, καθόλου περίεργο να επηρεάστηκες. Επίσης αυτή η κατάσταση που βρισκόμαστε μεταξύ ύπνου και ξύπνιου είναι περίεργη όταν δεν την έχουμε ξανανοιώσει και εάν έχουμε διαβάσει και διάφορα μεγαλοποιούμε συνήθως αυτά που αισθανόμαστε.

Δεν είναι κάτι που γίνεται ηθελημένα, δηλ. δεν λες ψέματα απλά δεν μπορείς εάν δεν έχεις εκπαιδεύσει το μυαλό σου να το κοντρολάρεις.

Πάντως όταν το σώμα αρχίζει να χαλαρώνει αισθάνεσαι βάρος, γι΄αυτό no problem μην σκέφτεσαι τίποτα δεν ήταν κάτι περίεργο.

Πάντως εάν θέλεις πες μας τι εννοείς με την λέξη "διέγερση".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Puriom
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 21:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Puriom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και από μένα!
Αν και πολλά από αυτά που διάβασα στα διάφορα posts μοιάζουν ποοοολύ παράξενα (όταν είναι μεμονωμένα και δεν επαλαμβάνονται), δεν μπορώ να μη σκεφτώ ότι πάρα πολλά από αυτά είναι σωματικά φυσικά φαινόμενα, σε συνδυασμό με τους φόβους της νύχτας, που τους χρησιμοποιούμε ως εξήγηση.
Το κακό είναι ότι κανείς δεν μπορεί να δώσει σίγουρη απάντηση. Και το να μοιραστείς κάποιες εμπειρίες, και πάλι δεν αποδεικνύει σε ποια από τις δύο περιπτώσεις εντάσσεται η εμπειρία.
Αν είναι σωματική (έχουμε πάμπολλες τέτοιες ενδείξεις), τότε καμία προσευχή δεν μπορεί να κάνει τίποτα.
Αν είναι μεταφυσική, ήδη ο άνθρωπος έχει αρκετές δυνάμεις που μπορεί να τις ενεργοποιήσει για να τα βγάλει πέρα. Ή δεν έχει...;


Λευτεριά στους εξωγήινους αγωνιστές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 02:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thanks, pyramid!
Δεν ξέρω αν επηρρεάστηκα, ποτέ δεν επηρρεάζομαι από τέτοια.
Ούτε μου έτυχε άλλη φορά όταν είμαι μεταξύ ύπνου και ξύπνιου να μου συμβεί κάτι ανάλογο.
ελπίζω να έγινε εχθές πρώτη φορά πάντως.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

acrazy
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 02:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους acrazy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, πολύ χαιρομαι που ανοίξατε ένα τέτοιο θέμα. Μου είχε συμβει και εμένα πριν τρία χρονια και ευτυχώς εξαφανίστηκε. Εγω είχε τυχει να κοιμηθώ μια΄ νυχτα με ανοιχτο φως και ξύπνησα ακουγοντας βηματα και ειδα για δευτερολεπτα μια σκια.Εμενα μονη τότε. Το πρωι θεώρησα οτι αυτα τα ειδα στο ονειρο μου. Για ενα διαστημα ειχε σταματησει αλλα παντα ενιωθα αυτην την αρνητικη αυρα. Ωσπου ενα βραδυ ενιωθα όι κατι με επνιγε, με το που συνηλθα αρχισα τις προσευχές που ειχα να πω απο το σχολείο. Παντως χαρηκα που υπάρχουν και άλλα ατομα που έχουν αισθανθει κάτι παρόμοιο. Ειναι περιεργη κατασταση παντως. Και τι καταλαβαινει που τρομοκρατει τους ανθρωπους?Γιατι γινεται αυτο ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 08:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
acrazy, δεν έχω ιδέα γιατί τρομοκρατεί τους ανθρώπους.
Δεν ξέρω καν αν υπάρχει, όλα είναι πιθανά.
Όπως είπε κι ο/η Puriom, ίσως είναι φυσικά σωματικά φαινόμενα σε κατάσταση ύπνου ή εμπειρίες που πηγάζουν από τον φόβο μας για τη νύχτα.
Τώρα, επειδή μερικοί λένε πως είδαν κάποια σκιά, ή ένιωσαν πνίξιμο βλέποντας μία γυναικεία φιγούρα πάνω τους....
Τι να πώ? Μπορεί να έχουν δίκιο κιόλας, τίποτα δεν αποκλείεται...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elor
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 09:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα είναι απλό γιατί το κάνει, έχει τρομερό μίσος κατά όλων των
ανθρωπων όπως και όλοι οι δαίμονες αν είχαν την ευκαιρία να σκοτώσουν
όλους τους ανθρώπους ή και να διαλύσουν τη γη θα το έκαναν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Apaixtos_gr
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 01:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Apaixtos_gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μετα απο λιγο, για καποιο ανεξηγητο λογο αισθανεσαι μια πολυ αρνητικη παρουσια μεσα στο δωματιο, ενω ξερεις οτι μονο εσυ εισαι εκει. παρολα αυτα, φοβασαι ακομα και να βγαλεις το κομματι του σκεπασματος σου που σε εμποδιζει. αδυνατεις να κουνηθεις, να αλλαξεις πλευρο ή και να σηκωσεις το κεφαλι σου να διαπιστωσεις αυτο που υποψιαζεσαι..



Auto file mou to gnorizo mou ehei tihi ego to ksero san i SKIA dilladi se patise skia to pathaino mou kovete i anapnoi den mporo na kounitho kai niotho kati na me ehei akinitopoiisei otan ksipnao to proi eho mellanies ston laimo kai sta simia pou me eihe akoumpisei.


Oti agapas afhse to na fygei. An gyrisei se sena einai diko sou an oxi den htan pote...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apaixtos_gr
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 01:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Apaixtos_gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dying incubus,εχω ακουσει μια φορα στο χωριο της μανας μου για εναν τυπο που ενω δεν ειχε τιποτα και ηταν γυρο στα 46,πεθανε απο ασφυξια χωρις εμφανες αιτιο.Κατι γυναικες του χωριου ελεγαν οτι τον "πατησε η μορα".Δεν εχω ομως ιδεα ομως αν αυτο αληθευει η οχι γιαυτο μην το παρεις για σιγουρο.


Auto eine alithia.To eho akousi edo emis to kseroume san skia Mora=SKIA dilladi se patise skia.Eho akousi akoma oti auto eine kapios pethamenos alla den poli katalava na po tin allithia


Oti agapas afhse to na fygei. An gyrisei se sena einai diko sou an oxi den htan pote...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 09:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναί, αλλά δεν μπορούμε να πούμε οτι έγινε από αυτό.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evolution
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 16:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evolution  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΟΡΑ.ΔΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΕΔΩ Κ 2.3 ΧΟΝΙΑ.ΟΤΑΝ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΣΜΕΝΟΣ ΚΑΘΩΣ ΔΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΠΙΕΖΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΝΗΞΕΙ.ΕΤΣΙ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΕ ΕΝΑΝ ΠΑΠΑ Κ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΟΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΩΣ Η ΜΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ Κ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΕΝΕΓΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ, ΟΧΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΙΘΑΝΕΙΣ. ΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΜΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. ΒΑΣΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΕΝΔΟΙΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗ ΜΟΡΑ ΜΕΤΑ ΠΑΝΤΑ ΞΥΠΝΑ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
evolution
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 16:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evolution  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΟΡΑ.ΔΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΕΔΩ Κ 2.3 ΧΟΝΙΑ.ΟΤΑΝ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΣΜΕΝΟΣ ΚΑΘΩΣ ΔΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΠΙΕΖΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΝΗΞΕΙ.ΕΤΣΙ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΕ ΕΝΑΝ ΠΑΠΑ Κ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΟΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΩΣ Η ΜΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ Κ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΕΝΕΓΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ, ΟΧΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΙΘΑΝΕΙΣ. ΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΜΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. ΒΑΣΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΕΝΔΟΙΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗ ΜΟΡΑ ΜΕΤΑ ΠΑΝΤΑ ΞΥΠΝΑ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΙ
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 20:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΠΙΑΝΗ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΠΛΕΩΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΙΟΛΑς ΦΟΝΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗς ΔΙΝΩ ΣΥΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ!!!!!!!! ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!!!!!!
ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΑς
ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 01:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φωνάζει το όνομα σου....?
Χαρά στο κουράγιο σου που μένεις ψύχραιμη...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iisius
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 05:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iisius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
iisius....sou milhse katholou? kai an nai ti sou eipe?
emena mou eixe tyxei kai an den akouga kathara mia fwnh tha pisteva oti apla eixe moudiasei to swma mou...

οχι pupurun, δεν ειχα την"τιμη"!

προσεξα οτι καποιοι αναφερουν οτι ακουνε μια φωνη να τους φωναζει με το ονομα τους. δε ξερω κατα ποσο μπορει να συμβαινει αυτο. μηπως ειναι στον υπνο σας ρε παιδια? μου κανει λιγο υπερβολικο αυτο. οχι οτι σας κατηγορω για ψευδη μαρτυρια, απλως μου φαινεται λιγο too much.

παντως αυτο που εχω προσεξει ειναι πως οσες φορες μου εχει τυχει να εχω αυτη τη δυσαρεστη "συναντηση", γινεται σε περιοδους αγχους.. εχει γινει βεβαια καποιες φορες και σε φασεις που δεν ειχα αγχος.. μπορει να ειχα καποια υποσεινηδητη μορφη αγχους ισως.

μηπως τελικα, ειναι οντως η προσωποποιηση των φοβων μας σε συνδυασμο με το σκοταδι που ερχεται με τη νυχτα? μηπως οι σκιες και οι ηχοι εχουν την τιμητικη τους λογω της μειωμενης ορατοτητας στο σκοταδι και τη νυχτα γενικοτερα?

απο την αλλη, δεν εχω λογο να ΜΗΝ πιστεψω στην υπαρξη της οπως δεν εχω λογο και να πιστεψω.
αυτο που βλεπω ως κοινο στοιχειο σε ολους οσους παραθετουν τις μαρτυριες τους, ειναι οτι, καταφερνουν να αποβαλλουν τη "Μορα" οταν επικαλουνται κατι το οποιο ειναι σιγουροι οτι θα τους προστατεψει. οσοι πιστευουν στον Θεο π.χ. λενε το Πατερ Ημων, ή το Πιστευω, ή απλα επικαλουνται το ονομα του Θεου και αυτο το πραγμα εξαφανιζεται.

οσοι δεν πιστευουν στον Θεο, προσπαθουν να το εκλογικευσουν οταν ξυπνησουν και ειναι τα ατομα με τα λιγοτερα "κρουσματα".

οσον αφορα τη μεριδα ατομων που λενε οτι ξυπνανε με μελανιες στα σημεια του σωματος τους, που θυμουνται οτι τους χτυπαγε, εχω να θιξω το εξης: ενα βραδυ ειχα δει σε ονειρο οτι καποιος με μαχαιρωνε στη δεξια μερια της πλατης μου. οταν ξυπνησα ειχα ενα βαθυ σκισιμο, στο συγκεκριμενο σημειο της πλατης μου το οποιο αιμορραγουσε. μου ειχε μεινει σημαδι για μηνες. δε ξερω πώς μπορω να το εξηγησω. προφανως το εκανα μονη μου στον εαυτο μου με τα νυχια μου. αλλα, στο σημειο αυτο φτανω με το ζορι με το αριστερο μου χερι. με το δεξι, δεν το συζηταω, δεν το φτανω καθολου..
παιζει λοιπον, να συμβαινει κατι αναλογο.. βεβαια δε ξερω ποσο εφικτο ειναι να χτυπας τον εαυτο σου και να μην ξυπνας...

δε νομιζω οτι εχουμε την αναγκη να πιστεψουμε οτι κατι τοσο απεχθες και σιχαμερο υπαρχει και μπορει να μας κανει κακο. αν ειχαμε αναγκη να πιστεψουμε σε κατι "υπερφυσικο", ισως να θελαμε να πιστεψουμε σε κατι πιο θετικο, αν μη τι αλλο.. ετσι δεν ειναι?

εγω πλεον τεινω να πιστεψω οτι δεν υπαρχει... κι αν υπαρχει, δε του κανω τη χαρη να πιστεψω σε αυτο...

σκεφτειτε το εξης: οταν φευγουμε απο μια σχεση που μας εχει τσακισει τα νευρα τι κανουμε? αδιαφορουμε.. οσο κι αν το "πρωην ετερον ημισυ" προσπαθει να ανακτησει την επαφη του μαζι μας για να μας φερει και παλι κοντα του, εμεις αδιαφορουμε και στο τελος κοβεται εκει το θεμα.

θεωρω λοιπον, οτι αυτοι οι φοβοι που μας βασανιζουν με ολα αυτα τα ψυχοσωματικα συμπτωματα, μπορουν να εξαλειφθουν με εναν αναλογο τροπο.
κι επειδη αυτο το πραγμα ειναι κατι που μας συμβαινει την ωρα που πεφτουμε για υπνο το βραδυ, πιστευω οτι το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να πηγαινουμε για υπνο χαλαροι και αποδεσμευμενοι απο ολα αυτα που μας απασχολουν. υπαρχουν διαφοροι τροποι γι 'αυτο.
π.χ. να διαβαζουμε κατι πριν κοιμηθουμε.. με αυτο τον τροπο αποδεσμευομαστε απο την πραγματικοτητα μας και η τελευταια εικονα ή σκεψη που εχουμε ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που παιδευει το μυαλο μας στο συνειδητο κομματι της ζωης μας.
αλλος τροπος ειναι να πεφτουμε για υπνο εξουθενωμενοι, οπου να μην εχουμε περιθωριο να σκεφτουμε τιποτα πριν μπουμε στην αγκαλια του Μορφεα - καμια φορα, ολοι μας εχουμε την ταση να βλεπουμε σε επαναληψη τα οσα καναμε, ειπαμε και νιωσαμε την ημερα που περασε.

ως διαγεγνωσμενος ασθενης μανιοκαταθλιψης τα τελευταια 4 χρονια, πιστεψτε με, οι φοβοι που ειχα να αντιμετωπισω ηταν πολλοι και ακραιοι. προσπαθησα ομως, παιδευτηκα και κοπιασα αρκετα ωστε να φερω τον εαυτο μου σε ενα σημειο οπου εξαλειφω τους φοβους αυτους χωρις θεραπεια, χωρις τη βοηθεια ειδικων και χωρις τη βοηθεια χαπιων.

οι φασεις αυτες που βιωσα με το φαινομενο "Μορα" (ας το ονομασω ετσι) ηταν ενας πολυ καλος οδηγος οτι ειχα θεματα να λυσω στο κεφαλι μου. βεβαια, δεν εννοω οτι ολοι εδω μεσα πασχετε κι εσεις απο μανιοκαταθλιψη! αλλα, για να βιωνετε κατι τετοιο, παει να πει οτι εχετε μεσα σας αλυτες υποθεσεις ειτε με τον εαυτο σας, ειτε με εξωγενης καταστασεις (δουλεια, ερωτικη ζωη, οικογενειακη ζωη, διαπροσωπικες σχεσεις κτλ).

μην αφηνετε λοιπον αλλο τον εαυτο σας να παιδευεται. ο,τι σας απασχολει, σας στεναχωρει ή σας αγχωνει αντιμετωπιστε το.

αν εχετε ερωτησεις πανω σε αυτα που εθιξα, μην διστασετε να τις εκφρασετε

tomorrow is not what it used to beΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy