ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΣΟΦΙΑ - ΓΝΩΣΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ?????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μηδενιστής
Μέλος 2ης Βαθμίδας


277 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 10:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδενιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αγάπη φορές - φορές είναι αμοιβαία. Και ο αντιδραστικός τύπος που ξεφεύγει απο τα καθιερωμένα πρότυπα θεωρείται εχθρός της κοινωνίας. Και η κοινωνία μας του συμπεριφέρεται παρομοίως ώς εισβολέα. Το κατα πόσο οι ίδιοι με την αντίδραση τους θεωρούν τον εαυτό τους εισβολείς είναι ένα διαφορετικό θέμα. Παρομοίως και οι αντιδραστικοί κάλλιστα έχουν έναν λόγο περισσότερο να θεωρήσουν την παντοδύναμη εχθρική κοινωνία που τους περιβάλλει σάν εισβολέα απέναντι τους.
Άν ακολουθούνται τα πρέποντα πλαίσια συμπεριφοράς εκ'μέρους τους δέν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Αλλά δυστυχώς η ρατσιστική αντιμετώπιση της άδικης κοινωνίας εις βάρος τους μετατρέπει την τρίχα σε τριχιά. Ένα ασήμαντο παράπτωμα τους το μετατρέπει σε κακούργημα, αυτός είναι ο λόγος που απαιτείται προκειμένου να είναι τρίς προσεκτικοί στις πράξεις των.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 16:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Βαρέθηκα από μικρός που μεγαλώνα ΣΥΝΕΧΩΣ μέσα σε θεσμοθετημένα η μη πλάίσια κανόνων ΚΑΘΩΣΠΡΕΠΙΣΜΟΥ από ένα επιβαλλόμενο κοινωνικό κατεστημένο που όλοι θέλαν το ΚΑΛΟ μου…

Κι εγώ το ίδιο, φίλε μου judas_priest!

quote:
Και ποιοι έιναι αυτοί που ξέρουν ποιο είναι το καλό για μένα ,για σένα ,για τον άλλον….Ερωτηθήκαμεν ποτέ???
Αν αντιδράσεις στις καταξιωμένες καθεστωτικές αξίες ,θεωρείσαι & εισπράτεις και τον τιμιτικό κοινωνικό τίτλο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ, ΑΙΡΕΤΙΚΟΣ, ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΣ, ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΣ, ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ κλπ κλπ

Έτσι δεν ήταν πάντα, αγαπητέ μου?
Παλιότερα είχαμε τον Καιάδα, αργότερα το Μεσαίωνα και την πυρά και τώρα τον κοινωνικό ρατσισμό.
Χωρίς να σε γνωρίζει ο άλλος σε βάθος σου κολλάει μια ταμπέλα ή και περισσότερες.
Από που πηγάζει αυτό?
Από την ανάγκη όλων μας λίγο-πολύ να νιώθουμε οτι τα δικά μας πρότυπα είναι τα σωστά και τα πρέποντα.
Όποιος έρχεται σε αντίθεση με αυτά είναι διαφορετικός και πλήθος άλλων χαρακτηρισμών, μερικούς από τους οποίους παρέθεσες...

In anticipation of my resurrection...


Αυτό με τις ταμπέλες σαφώς πηγάζει καλέ μου φίλε από την ανάγκη να τρωγόμαστε με τους άλλους κι όχι ίσως να διορθωνόμαστε εμείς. Να γινόμαστε καλύτεροι.
Παντού τα πάντα θα μου πεις ή θα το σκεφθείς. Δυό τρεις ή εκατό δεν άλλαξαν τον κόσμο. Αλλά η προσπάθεια αρκεί. Να γινόμαστε σοφότεροι.
Είθε...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 01:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα φίλοι...Ο Γιάννης Μιλιώκας τραγουδούσε....

``Είδα ενα κόσμο να γκρεμίζεται μπροστά μου,
Ειδα να γίνεται γιαπί η γειτονια μου..
ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ...``
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Κι είμαι στο θάλαμο 9 γιά το καλό μου ,
στην ΗΡΕΜΙΑ γιά να βρά τον ευατό μου.......``

Αμα είναι γιά το καλό μας να τρελαθούμε στο τέλος ,ε τότε να λείπει το βύσσινο.....

``Ο ``ανθρωπισμός`` μου δεν σημαίνει συμπάθεια για το συνάνθρωπο, τον οποίο απλώς ανέχομαι για να τον αισθάνομαι κοντά μου.
Ο ``ανθρωπισμός`` μου είναι η αδιάκοπη ΝΙΚΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ….``
``Οπου εσείς βλέπετε ΙΔΑΝΙΚΑ, εγώ βλέπω μόνο πράγματα ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ…`` Φρίτριχ Νίτσε


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι φορές εύχομαι να μην παλεύουμε αδίκως.
Η ζωή ίσως να είναι και μία καθημερινή μάχη.
Δεν υπάρχουν άγγελοι.
Αφυπνιζόμαστε μαζί τουλάχιστον.
Judas τον Νίτσε τον λατρεύω πάντως.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 22:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έτσι δεν ήταν πάντα, αγαπητέ μου?
Παλιότερα είχαμε τον Καιάδα, αργότερα το Μεσαίωνα και την πυρά και τώρα τον κοινωνικό ρατσισμό.
Χωρίς να σε γνωρίζει ο άλλος σε βάθος σου κολλάει μια ταμπέλα ή και περισσότερες.
Από που πηγάζει αυτό?
Από την ανάγκη όλων μας λίγο-πολύ να νιώθουμε οτι τα δικά μας πρότυπα είναι τα σωστά και τα πρέποντα.
Όποιος έρχεται σε αντίθεση με αυτά είναι διαφορετικός και πλήθος άλλων χαρακτηρισμών, μερικούς από τους οποίους παρέθεσες...

Εγω πάλι λέω/
Καλά όλα αυτά. Ο αντιδραστικός, αυτός που θέλει να πάει κόντρα στο κατεστημένο. Ωραίο και συναρπαστικό σαν ιδέα. Εξίσου ωραίο και το να σκέφτεσαι πως πας κόντρα στο -άδικο, απάνθρωπο, σκληρό- κατεστημένο, ως επαναστάτης, και να σε πολεμούν οι άλλοι, γιατί έτσι θα εξυψωθεί ο αγώνας σου και θα δικαιωθεί.

Εγώ πάλι πιστεύω πως ο άνθρωπος είναι ένα ζώο. Δίποδο μεν, αλλά ζώο. Σαν τον πρώτο του ξάδελφο τον πίθηκο, τον δεύτερο ξάδελφο τον γορίλλα, τον πέμπτο του ξάδελφο τον σκύλο και πάει λέγοντας.
Ως γνωστόν, η φύση έχει νόμους. Και μιας και είμαστε ζώα, που περπατάνε όρθια και <<σκέφτονται>> (νομίζουμε...), θα υπακούουν και στους νόμους της φύσης, και στον υπ' αριθμόν ένα και χειρότερο νόμο της φύσης: την βιολογία.
Πάρτε το χαμπάρι. Όσο υπάρχει ο άνθρωπος, θα υπάρχει και η δυστυχία. Όσο προγραμματισμένο είναι λόγω κοινωνικών ισορροπιών να υπάρχουν οι άνθρωποι που πιστεύουν στην τάξη και στον συντηρητισμό, τόσο προγραμματισμένο είναι το να υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν στην επανάσταση. Όλα είναι θέμα ισορροπιών, και οι νόμοι της φύσης ως γνωστόν δεν καταστρατηγούνται. Κάνετε όσες αλλαγές και επαναστάσεις θέλετε, όλες είναι καταδικασμένες να αποτύχουν. Και όσο περισσότερο αργούν να αποτύχουν, τόσο περισσότερο θόρυβο θα κάνουν καταρρέοντας.

Παρατήστε τα όλα, μας συμφέρει καλύτερα να γυρίσουμε πίσω στην φύση.

Και απατώντας και στο κυρίως ερώτημα, μιας και όπως είπα δηλώνω φανατικός οπαδός του δόγματος "οι νόμοι της φύσης καθορίζουν την ζωή μας σαν σύνολο", έχω να πω το εξής:

quote:
ΑΝΑΦΕΡΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ, Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΑΛΛΟΙ....
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ...

ΝΟΥΣ ,ΚΑΡΔΙΑ,ΕΡΩΤΑΣ,ΨΥΧΗ....

ΚΑΙ ΕΘΕΣΑ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ....

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΛΑΤΩΝΑ ,ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,ΣΩΚΡΑΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΘΕΙ ,ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΗ, ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ, ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ?????

ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ?????

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ...


Ωραίος και ο Σωκράτης, και ο Πλάτωνας, και ο Αριστοτέλης, και ο Νίτσε και όποιος άλλος θέλεις, αλλά δεν πιστεύω πως χρειάζεσαι τον οποιοδήποτε αυτούς για να μπορέσεις να ακολουθήσεις μια εσωτερική διαδρομή. Η τάση για εσωτερικά ταξίδια υπάρχει μέσα στον καθένα μας, και όπως ο καθένας μας έχει μέσα του την ικανότητα να αναλύσει κάποια κατάσταση, έτσι και έχει την ικανότητα για εσωτερικές διαδρομές και μονοπάτια για κόσμους "άλλους".

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 22:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραίος και ο Σωκράτης, και ο Πλάτωνας, και ο Αριστοτέλης, και ο Νίτσε και όποιος άλλος θέλεις, αλλά δεν πιστεύω πως χρειάζεσαι τον οποιοδήποτε αυτούς για να μπορέσεις να ακολουθήσεις μια εσωτερική διαδρομή. Η τάση για εσωτερικά ταξίδια υπάρχει μέσα στον καθένα μας, και όπως ο καθένας μας έχει μέσα του την ικανότητα να αναλύσει κάποια κατάσταση, έτσι και έχει την ικανότητα για εσωτερικές διαδρομές και μονοπάτια για κόσμους "άλλους".

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.



Έχεις απόλυτο δίκαιο, όλα είναι μέσα μας, και όλοι έχουμε την ικανότητα για να βρούμε τα μονοπάτια και το καθένα μονοπάτι είναι διαφορετικό για τον καθένα από μας
Φιλικά


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 23:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ WWalker ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΙΛΗ Nemesi ΠΩΣ ΟΛΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ....

ΜΟΥ ΗΛΘΕ ΕΝΑΣ ΣΤΟΙΧΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ...

"ΕΝΤΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ"....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 02:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote] quote]

Εγω πάλι λέω/
Καλά όλα αυτά. Ο αντιδραστικός, αυτός που θέλει να πάει κόντρα στο κατεστημένο. Ωραίο και συναρπαστικό σαν ιδέα. Εξίσου ωραίο και το να σκέφτεσαι πως πας κόντρα στο -άδικο, απάνθρωπο, σκληρό- κατεστημένο, ως επαναστάτης, και να σε πολεμούν οι άλλοι, γιατί έτσι θα εξυψωθεί ο αγώνας σου και θα δικαιωθεί.

Πάρτε το χαμπάρι. Όσο υπάρχει ο άνθρωπος, θα υπάρχει και η δυστυχία. Όσο προγραμματισμένο είναι λόγω κοινωνικών ισορροπιών να υπάρχουν οι άνθρωποι που πιστεύουν στην τάξη και στον συντηρητισμό, τόσο προγραμματισμένο είναι το να υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν στην επανάσταση. Όλα είναι θέμα ισορροπιών, και οι νόμοι της φύσης ως γνωστόν δεν καταστρατηγούνται. Κάνετε όσες αλλαγές και επαναστάσεις θέλετε, όλες είναι καταδικασμένες να αποτύχουν. Και όσο περισσότερο αργούν να αποτύχουν, τόσο περισσότερο θόρυβο θα κάνουν καταρρέοντας.



Ωστε όλοι συμφωνείται εδώ....ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ...
Δηλαδή γιά να καταλάβω ,μιας που είναι επαίτιος Πολυτεχνείου...Ηταν μάταιο φίλε που κάναν την εξέγερση & δε φοβηθήκαν τις ΕΡΠΥΣΤΡΙΕΣ γιά σένα και γιά μένα ....και να πηγαίναν στη ΦΥΣΗ να βοσκήσουν χορτάρι..
Το ίδιο στη Γαλλική,Μάης 68,την επανάσταση της τεχνολογίας,του INTERNET ΚΛΠ..ΚΛΠ
Να λέμε μόνο ``Yes MASTER...We always obey to the rules......obey to the rules......
We are the puppets (μαριονέτες)....the robots....
We come crowling faster...faster....OBEY...OBEY
Master....Master......Thanks ...ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
.
Ομως το σύστημα αλλάζει μόνο από μέσα μας και μέσα του και όχι έξω από αυτό & θα πάρω τα βουνα γιατί στα ΣΑΛΩΝΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΑΡΝΙΑ....
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΦΥΛΑΤΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΑΣΧΕΤΑ ..ΑΝ ΟΙ ΜΗΔΟΙ ΘΑ ΔΙΑΒΟΥΝ.....
Οσο για΄σένα φίλη Αφροδίτη ,άντι να τα παίρνεις σε άλλα τόπικ και να γράφεις ,Γερμανικά....με αγάπη να θυμώμαστε πού και πού,τον κορυφαίο Ελληνα που η TV υποκαατέστησε η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ & η κακομοιριά του Νεοέλληνα αχταρμα..

Κι αν δεν μπορεις να καμεις τη ζωη σου οπως τη θελεις,
τουτο προσπαθησε τουλαχιστον
οσο μπορεις:μην την εξευτελιζεις
μες στην πολλη συναφεια του κοσμου,
μες στις πολλες κινησεις κι ομιλιες.

Μην την εξευτελιζεις πηγαινοντας την
στων σχεσεων και των συναναστροφων
την καθημερινη ανοησια,
ως που να γινει σα μια ξενη φορτικη.

Απαντα Καβαφη ''Οσο μπορεις''

Nemesis δε περίμενα να συμφωνείς και σύ ...εφόσον ,``λόγω της ΗΜΕΡΑΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗ...`` ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ
και να το κάνετε σπορά ΜΕΣΑ ΣΑΣ.....με αγάπη και φιλιά....

Θερμοπύλες
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των
όρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Ποτέ από το χρέος μη κινούντες·
δίκαιοι κ' ίσιοι σ' όλες των τες πράξεις,
αλλά με λύπη κιόλας κ' ευσπλαχνία·
γενναίοι οσάκις είναι πλούσιοι, κι όταν
είναι πτωχοί, πάλ' εις μικρόν γενναίοι,
πάλι συντρέχοντες όσο μπορούνε·
πάντοτε την αλήθεια ομιλούντες,
πλην χωρίς μίσος για τους ψευδομένους.

Και περισσότερη τιμή τους πρέπει
όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν)
πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος,
κ' οι Μήδοι επι τέλους θα διαβούνε.

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης (1903)


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 13:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωστε όλοι συμφωνείται εδώ....ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ...
Δηλαδή γιά να καταλάβω ,μιας που είναι επαίτιος Πολυτεχνείου...Ηταν μάταιο φίλε που κάναν την εξέγερση & δε φοβηθήκαν τις ΕΡΠΥΣΤΡΙΕΣ γιά σένα και γιά μένα ....και να πηγαίναν στη ΦΥΣΗ να βοσκήσουν χορτάρι..
Το ίδιο στη Γαλλική,Μάης 68,την επανάσταση της τεχνολογίας,του INTERNET ΚΛΠ..ΚΛΠ
Να λέμε μόνο ``Yes MASTER...We always obey to the rules......obey to the rules......
We are the puppets (μαριονέτες)....the robots....
We come crowling faster...faster....OBEY...OBEY
Master....Master......Thanks ...ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
.
Ομως το σύστημα αλλάζει μόνο από μέσα μας και μέσα του και όχι έξω από αυτό & θα πάρω τα βουνα γιατί στα ΣΑΛΩΝΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΑΡΝΙΑ....
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΦΥΛΑΤΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΑΣΧΕΤΑ ..ΑΝ ΟΙ ΜΗΔΟΙ ΘΑ ΔΙΑΒΟΥΝ.....
Οσο για΄σένα φίλη Αφροδίτη ,άντι να τα παίρνεις σε άλλα τόπικ και να γράφεις ,Γερμανικά....με αγάπη να θυμώμαστε πού και πού,τον κορυφαίο Ελληνα που η TV υποκαατέστησε η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ & η κακομοιριά του Νεοέλληνα αχταρμα..

Όχι φίλε μου, δεν ήταν μάταιη η εξέγερση στο πολυτεχνείο. Αναμενόμενη ήταν, προγραμματισμένη από τους νόμους της κοινωνικής ισορροπίας ήταν: όσο πιέζονται τα πράγματα, τόσο χειρότερα θα σκάσουν.
Αυτό που σου λέω, δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει ο άνθρωπος να κάνει επαναστάσεις, το αντίθετο, αυτό που σου λέω σημαίνει πως κάθε επανάσταση είναι καταδικασμένη να αποτύχει, είτε άμεσα, είτε αν γίνει κατεστημένο, να ανατραπεί από μια άλλη επανάσταση.
Μαριονέτες είμαστε, και όργανα, σε μια πάλη που ποτέ δεν τελειώνει.

Κοίταξε κάθε μεγάλο βασίλειο ξεχωριστά, την δύναμή του, πως ξεκίνησε, και πως τελείωσε, και θα καταλάβεις τι εννοώ.


Ακόμα και το τωρινό σύστημα (πες με νέα Τάξη), το οποίο συσσωρεύει οργή και αγανάκτηση σιγά σιγά και σκάει, θα καταρρεύσει, και ο πάταγος που θα κάνει όταν καταρρεύσει θα είναι οδυνηρός.
Πες με εντροπία.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 17/11/2005 13:13:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 13:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακόμα και το τωρινό σύστημα (πες με νέα Τάξη), το οποίο συσσωρεύει οργή και αγανάκτηση σιγά σιγά και σκάει, θα καταρρεύσει, και ο πάταγος που θα κάνει όταν καταρρεύσει θα είναι οδυνηρός.
Πες με εντροπία.
Ναι WWalker πες με μοίρα όλων των συστημάτων ή πες με "τελεολογία"

quote:
ια:18 και τα εθνη ωργίσθησαν, και ηλθεν η οργή σου και ο καιρος των νεκρων κριθηναι και δουναι τον μισθον τοις δούλοις σου τοις προφήταις και τοις αγίοις και τοις φοβουμένοις το ονομά σου, τους μικρους και τους μεγάλους, και διαφθειραι τους διαφθείροντας την γην. Αποκάλυψης του Ιωάννη
Εσύ τι λές θα καταρρεύσει;

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 13:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δυό τρεις ή εκατό δεν άλλαξαν τον κόσμο. Αλλά η προσπάθεια αρκεί. Να γινόμαστε σοφότεροι.
Κανείς δεν πολεμάει για να μάθει φίλη Αφροδίτη, όλοι πολεμούν για να νικήσουν, αν γίνονται σοφότεροι στην διαδικασία είναι "παρενέργεια" του πολέμου νοητού ή υπαρκτού. Άκους εκεί πολεμάμε για να γίνουμε σοφότεροι
Και αφού σου αρέσει η ποίηση σκέψου με αφορμή μια λαϊκή ρήση:«Οποιος στον πόλεμο πάει για να πεθάνει, στρατιώτη μου για πόλεμο δεν κάνει».

και λίγος Κάλβος για το πόσοι χρειάζονται για να αλλάξει ο κόσμος, μόνο ΈΝΑΣ:

quote:
κζ Πώς, πώς της ταλαιπώρου
πατρίδος δεν πασχίζετε
'να σώσητε τον στέφανον
από τα χέρια ανόσια
ληστών τοσούτων;

κη΄.
Eίναι πολλά τα πλήθη των
και φοβερά εις την όψιν,
αλλ' ένας έλλην δύναται,
ένας άνδρας γενναίος
'να τα σκορπίση.


απόσπασμα από το Ποιήμα "Ηφαίστεια" του Κάλβου

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 15:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την καλή έννοια πολεμάμε, καλέ μου φίλε.
Αγωνιζόμαστε, να γίνουμε καλύτεροι εμείς οι ίδιοι. Να πνίξουμε πάθη και λάθη. Το μέτρο είναι πολύτιμο παντού και πάντα.

Α.Ρ
ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 22:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Nemesis δε περίμενα να συμφωνείς και σύ ...εφόσον ,``λόγω της ΗΜΕΡΑΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗ...`` ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ
και να το κάνετε σπορά ΜΕΣΑ ΣΑΣ.....με αγάπη και φιλιά....

Θερμοπύλες
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των
όρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Ποτέ από το χρέος μη κινούντες·
δίκαιοι κ' ίσιοι σ' όλες των τες πράξεις,
αλλά με λύπη κιόλας κ' ευσπλαχνία·
γενναίοι οσάκις είναι πλούσιοι, κι όταν
είναι πτωχοί, πάλ' εις μικρόν γενναίοι,
πάλι συντρέχοντες όσο μπορούνε·
πάντοτε την αλήθεια ομιλούντες,
πλην χωρίς μίσος για τους ψευδομένους.

Και περισσότερη τιμή τους πρέπει
όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν)
πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος,
κ' οι Μήδοι επι τέλους θα διαβούνε.

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης (1903)[/size=4]


Open mind for a different view....



Καλέ μου Judas αν με διάβαζες καλύτερα θα έβλεπες ότι σε άλλο πράγμα συμφώνησα με τον φίλο WWalker και συγκεκριμένα σ' αυτό: "Ωραίος και ο Σωκράτης, και ο Πλάτωνας, και ο Αριστοτέλης, και ο Νίτσε και όποιος άλλος θέλεις, αλλά δεν πιστεύω πως χρειάζεσαι τον οποιοδήποτε αυτούς για να μπορέσεις να ακολουθήσεις μια εσωτερική διαδρομή. Η τάση για εσωτερικά ταξίδια υπάρχει μέσα στον καθένα μας, και όπως ο καθένας μας έχει μέσα του την ικανότητα να αναλύσει κάποια κατάσταση, έτσι και έχει την ικανότητα για εσωτερικές διαδρομές και μονοπάτια για κόσμους "άλλους"." Όσο για τις επαναστάσεις, κατά την άποψή μου, πρέπει και γίνονται όταν η κατάσταση και οι ίδιοι οι άνθρωποι είναι έτοιμοι να τη δεχτούν

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 11:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΗ Nemesi ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ..

quote:
Καλέ μου Judas αν με διάβαζες καλύτερα θα έβλεπες ότι σε άλλο πράγμα συμφώνησα με τον φίλο WWalker και συγκεκριμένα σ' αυτό: "Ωραίος και ο Σωκράτης, και ο Πλάτωνας, και ο Αριστοτέλης, και ο Νίτσε και όποιος άλλος θέλεις, αλλά δεν πιστεύω πως χρειάζεσαι τον οποιοδήποτε αυτούς για να μπορέσεις να ακολουθήσεις μια εσωτερική διαδρομή. Η τάση για εσωτερικά ταξίδια υπάρχει μέσα στον καθένα μας, και όπως ο καθένας μας έχει μέσα του την ικανότητα να αναλύσει κάποια κατάσταση, έτσι και έχει την ικανότητα για εσωτερικές διαδρομές και μονοπάτια για κόσμους "άλλους"." Όσο για τις επαναστάσεις, κατά την άποψή μου, πρέπει και γίνονται όταν η κατάσταση και οι ίδιοι οι άνθρωποι είναι έτοιμοι να τη δεχτούν
Η ΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΗΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ....
Η ΙΚΑΝΟΤHΤΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΟΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...

ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 12:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΗΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ....
Η ΙΚΑΝΟΤHΤΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΟΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω οτι κατά την είσοδο σε αυτά τα μονοπάτια θα πρέπει να είναι ανοιχτά και τα μάτια μας εσω και έξω,
και οι έξι αισθήσεις μας για να μπορούμε να λαμβάνουμε και να επεξεργαζόμαστε όλα τα ερεθίσματα αυτού του γοητευτικού ταξιδιού.

ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 15:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντα στα μονοπάτια της ζωής κινδυνεύουμε να χαθούμε. Αυτό δεν ισχύει γιά τα μονοπάτια της γνώσης. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΑ.
Καθημερινά κάτι καινούργιο μας ανοίγει τις πύλες γιά το φως. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ.
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΧΑΣΙΜΟ. ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ.
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 16:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλέ μου Judas αν με διάβαζες καλύτερα θα έβλεπες ότι σε άλλο πράγμα συμφώνησα με τον φίλο WWalker και συγκεκριμένα σ' αυτό: "Ωραίος και ο Σωκράτης, και ο Πλάτωνας, και ο Αριστοτέλης, και ο Νίτσε και όποιος άλλος θέλεις, αλλά δεν πιστεύω πως χρειάζεσαι τον οποιοδήποτε αυτούς για να μπορέσεις να ακολουθήσεις μια εσωτερική διαδρομή. Η τάση για εσωτερικά ταξίδια υπάρχει μέσα στον καθένα μας, και όπως ο καθένας μας έχει μέσα του την ικανότητα να αναλύσει κάποια κατάσταση, έτσι και έχει την ικανότητα για εσωτερικές διαδρομές και μονοπάτια για κόσμους "άλλους"." Όσο για τις επαναστάσεις, κατά την άποψή μου, πρέπει και γίνονται όταν η κατάσταση και οι ίδιοι οι άνθρωποι είναι έτοιμοι να τη δεχτούν
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, σε όλη την ιστορία η ψυχολογία, τα κοινωνικά συστήματα, η δικαιοσύνη, η αδικία, το "Χρέος" προς τους άλλους δεν αλλάξαν. "Όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν". Η σπίθα χρειάζεται για να άλλαξουν όλα, δεν χρειάζεται ούτε θεούς ούτε δαίμονες, μόνο η ΑΠΟΦΑΣΗ συγκεκριμένων ανθρώπων να τα αλλάξουν όλα, γιατί όταν πιστεύεις πραγματικά ότι γίνεται να αλλάξει κάτι (για το όφελος όλων όχι για προσωπική δόξα) τότε ο κόσμος συμμορφώνεται με την επιθυμία σου. Ο λόγος απλός: με το να υπερβαίνεις τον εαυτό σου, υπερβαίνεις τα ανθρώπινα όρια, γίνεσαι "πανανθρώπινος", και τότε είσαι ασταμάτητος (βλέπε Χριστός, Μ.Αλέξανδρος, Ιούλιος Καίσαρας, Αννίβας, Βούδας, Κομφούκιος, Προφήτης Μωάμεθ, Μαχάτμα Γκάντι, Μπετόβεν και η λίστα είναι ατελείωτη...). Μετά τα πάντα μοιάζουν μικρά και οι "μάχες" ασήμαντες, οι αληθινές μάχες έχουν δωθεί προ πολλού....(και έχουν κερδηθεί)

quote:
Πάντα στα μονοπάτια της ζωής κινδυνεύουμε να χαθούμε. Αυτό δεν ισχύει γιά τα μονοπάτια της γνώσης. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΑ.
Καθημερινά κάτι καινούργιο μας ανοίγει τις πύλες γιά το φως. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ.
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΧΑΣΙΜΟ. ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ.
Ο χρόνος δεν φτάνει ποτέ για τίποτα. Αν ο χρόνος είναι σύμμαχός σου και όχι εχθρός σου, έχεις κερδίσει την μεγαλύτερη μάχη που μπορεί να κερδίσει άνθρωπος...

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 00:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, σε όλη την ιστορία η ψυχολογία, τα κοινωνικά συστήματα, η δικαιοσύνη, η αδικία, το "Χρέος" προς τους άλλους δεν αλλάξαν. "Όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν". Η σπίθα χρειάζεται για να άλλαξουν όλα, δεν χρειάζεται ούτε θεούς ούτε δαίμονες, μόνο η ΑΠΟΦΑΣΗ συγκεκριμένων ανθρώπων να τα αλλάξουν όλα, γιατί όταν πιστεύεις πραγματικά ότι γίνεται να αλλάξει κάτι (για το όφελος όλων όχι για προσωπική δόξα) τότε ο κόσμος συμμορφώνεται με την επιθυμία σου. Ο λόγος απλός: με το να υπερβαίνεις τον εαυτό σου, υπερβαίνεις τα ανθρώπινα όρια, γίνεσαι "πανανθρώπινος", και τότε είσαι ασταμάτητος (βλέπε Χριστός, Μ.Αλέξανδρος, Ιούλιος Καίσαρας, Αννίβας, Βούδας, Κομφούκιος, Προφήτης Μωάμεθ, Μαχάτμα Γκάντι, Μπετόβεν και η λίστα είναι ατελείωτη...). Μετά τα πάντα μοιάζουν μικρά και οι "μάχες" ασήμαντες, οι αληθινές μάχες έχουν δωθεί προ πολλού....(και έχουν κερδηθεί)

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος



Εγώ πιστεύω ότι οι άνθρωποι αλλάζουν, όταν οι ίδιοι θέλουν να αλλάξουν. Η σπίθα που αναφέρεις καλέ μου φίλε, βρίσκεται μέσα σε ΟΛΟΥΣ μας, στο χέρι μας είναι να την κάνουμε φωτιά... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα πρέπει κάποιος άλλος να κάνει την αρχή για να προσπαθήσουμε να αλλάξουμε κι εμείς... Αν ο καθένας προσπαθούσε να αλλάξει ο ίδιος, τότε σίγουρα και ο κόσμος θα άλλαζε. Τότε σίγουρα θα ίσχυε αυτό που έγραψες: "Μετά τα πάντα μοιάζουν μικρά και οι "μάχες" ασήμαντες, οι αληθινές μάχες έχουν δωθεί προ πολλού....(και έχουν κερδηθεί)" και πραγματικά θα είχαν κερδηθεί, αυτό νομίζω εγώ τουλάχιστον.

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 14:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ...

ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΑΝ ΘΕΛΩ....

ΕΔΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙ ΠΟΛΕΜΟΥ...

ΑΥΤΟΣ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ (ΠΙΣΤΕΥΩ) ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 15:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να συμφωνήσω κι εγώ εδώ με τον αγαπητό AVATARGR και την φίλτατη Nemesi οτι όταν θέλουν οι άνθρωποι αλλάζουν.
Η δικαιολογία που ακούμε συχνά από κάποιον "δε μπορώ να το αλλάξω αυτό σε μένα" εμένα δε με καλύπτει.
Η απάντηση που μου έρχεται στο νού είναι "δεν θέλω να το αλλάξω αυτό σε μένα".
Είναι εύκολο να αλλάξουμε?
Μερικοί λένε οτι δεν είναι καθόλου εύκολο, άλλοι λένε οτι είναι ανέφικτο.
Εγώ πιστεύω πως είναι εφικτό αν κατανοήσουμε τους λόγους που πρέπει να αλλάξουμε και την αναγκαιότητα της αλλαγής αυτής...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 16:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ. ΤΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΛΗΘΙΝΟΤΕΡΟΙ. ΝΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ. ΖΗΤΗΜΑ ΒΟΥΛΗΣΗΣ.


ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ. Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 22:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είστε πολύ επιεικείς με την ανθρωπότητα. Τα τελευταία 2000 χρόνια η κοινωνία έχει αλλάξει ελάχιστα. Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, ωριμάζουν. Εγώ δεν έχω δει κανέναν να αλλάζει, απλά βλέπει τα πράγματα από άλλη σκοπιά. Ο άνθρωπος στον πυρήνα του δεν αλλάζει ποτέ. Πώς είναι δυνατόν να τα λέτε αυτά ότι αλλάζουν οι άνθρωποι. Δείτε λίγο τους εαυτούς σας, θα διαπιστώσετε ότι δεν αλλάζετε ακόμη και αν θέλετε. Αυτό που είστε βαθιά μέσα σας δεν μπορεί να αλλάξει, αλλάζει η έκφανση της συμπεριφοράς σας. Ποιός από σας έχει αλλάξει να μου πεί την ΠΛΗΡΗ ιστορία του να του αποδείξω ότι λέει ψέμματα. Θέλουμε να αλλάξουμε και όντως μικροπράγματα στην συμπεριφορά αλλάζουν, μεγάλες αλλαγές δεν γίνονται. Η συμπεριφορά που παρουσιάζει κανείς είναι λανθάνουσα και δεν προκύπτει ξαφνικά...
Η πρόκληση ισχύει όποιος νομίζει ότι έχει αλλάξει από την εφηβία του και μετά να μου το πεί να δεί ότι μάλλον είναι μπερδεμένος... (δεν θέλω να εκληφθεί αυτό ως προσβολή, αλλά ως πρόκληση-πρόσκληση για να βγούμε όλοι κερδισμένοι στο τέλος)

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 23:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Peronosporos
Εχεις δεί ποτέ το σταφύλι που κρέμεται απ` την κληματαριά το χτυπάει η ηλιαχτίδα και μέρα με τη μέρα ωριμάζει ,αναπτύσεται…..
Peronosporos είναι η ασθένεια που το προσβάλει σα φυλλοξήρα νομίζω φίλε ????Πλάκα….
Ο φίλος WWWacker δεν είπε να ακολουθούμε τους νόμους της φύσης….
Όταν θάβεις το κάθε χρόνο της ζωής σου που περνά, δε θα πρέπει να σώζουμε μόνο ότι αξίζει να επιβιώσει για τη συνέχεια..????
`` μόνο η ΑΠΟΦΑΣΗ συγκεκριμένων ανθρώπων να τα αλλάξουν όλα, γιατί όταν πιστεύεις πραγματικά ότι γίνεται να αλλάξει κάτι (για το όφελος όλων όχι για προσωπική δόξα) τότε ο κόσμος συμμορφώνεται με την επιθυμία σου. Ο λόγος απλός: με το να υπερβαίνεις τον εαυτό σου, υπερβαίνεις τα ανθρώπινα όρια, γίνεσαι "πανανθρώπινος", και τότε είσαι ασταμάτητος (βλέπε Χριστός, Μ.Αλέξανδρος, Ιούλιος Καίσαρας, Αννίβας, Βούδας, Κομφούκιος, Προφήτης Μωάμεθ, Μαχάτμα Γκάντι, Μπετόβεν και η λίστα είναι ατελείωτη...). Μετά τα πάντα μοιάζουν μικρά και οι "μάχες" ασήμαντες, οι αληθινές μάχες έχουν δωθεί προ πολλού....(και έχουν κερδηθεί``
Τέτοια δε πίστευε και ο Χίτλερ, ο Παπαδόπουλος ,ο Φράνκο,και ο Αμίν Νταντά…..και προσπαθήσαν να τα επιβάλλουν & να συμμορφώσουν τη κοινωνία???
Φλέγεσαι από το πάθος της υπερβασης…Όμως πολύ σωστά η Nemesis είπε…ότι όλα θέλουν το χρόνο τους…Μωρέ άντε και άλλαξες μεσα σου και άλους 300......Αυτό δεν αρκει΄γιά να άλλαξει το σύνολο της κοινωνίας,εφόσον θα κυβερναέι η AGB και η έρευνα της κοινής ΓΝΩΜΗΣ??? Θα περιμένεις μέχρι τα μαλλιά σου να ασπρίσουν και να αναλάβουν έπι της γής ,οι ώριμες επόμενες ΓΕΝΕΕΣ ….Που θα δεν θα ακολουθήσουν τη πεπατημένη του ανθρωπίνου γένους ψωμί, χλιδή, λεφτά και την εξασφαλισμένη παρακμή….



Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 07:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Peronosporos, πως γίνεται να το λές αυτό?
Πιστεύω πως ο κάθε άνθρωπος μέσα στον χρόνο αλλάζει, ωριμάζει.
Η ζωή δεν είναι κάτι το στάσιμο για να μη συντελούνται αλλαγές, ζείς, μαθαίνεις κι αποκομίζεις εμπειρίες που σου δίνουν τη δυνατότητα να αλλάζεις τον τρόπο της σκέψης σου, τα συναισθήματα σου και πιθανώς τον τρόπο αντίληψης σου για κάποια πράγματα.
Θέλεις να πείς οτι στην ουσία δε μπορείς να μετριάσεις κάποια ελαττώματα σου?
Δεν το νομίζω αυτό.
Ο καθένας μας μπορεί να καταβάλλει προσπάθεια όταν τα εντοπίσει.
Δε λέω οτι θα τα εξαλείψει.
Πιστεύω πως μπορεί να τα μετριάσει και σε κάποιο βαθμό να τα ελέγξει.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 09:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αλλάζεις φίλε Incubus. Αλλάζει η προοπτική που βλέπεις τα πράγματα. Εσύ είσαι ίδιος...
Αυτό που αλλάζει είναι η γνώση σου γύρω από τον κόσμο και το πως ΦΑΙΝΕΣΑΙ στους άλλους. Ούτε εσύ ούτε εγώ αλλάξαμε άσχετα τί φαινόμαστε ότι γίναμε. Αν βλέπαμε στην αρχή της ζωής μας αυτά που είδαμε θα είμασταν όπως είμαστε τώρα. Μην ξεχνάς ότι όταν γενιέσαι δεν έρχεσαι tabula rasa έτσι και αυτά δε τα λέω εγω (για το πώς είσαι ψυχολογικά όταν γενιέσαι) αλλά η σύγχρονη ψυχολογία. Άλλωστε δεν υπάρχει κανείς που να άλλαξε ριζικά. Θα πρέπει να είναι σχιζοφρενής ή πολύ καλλός ηθοποιός.
Άλλωστε σου ζητώ να μου δείξεις ότι κάνω λάθος, δώσε μου ένα παράδειγμα φίλου/ης σου που πιστεύεις ότι άλλαξε και θα το συζητήσουμε το θέμα. Κοίτα μόνο να τον ξέρεις αρκετά καλά ώστε να μην μας ξεφεύγουν λεπτομέρειες οκ.

Υ.Γ. Ο περονόσπορος είναι μύκητας που προσβάλλει το αμπέλι και είναι τρομερά ζημιογόνος, όπου Peronosporos βλέπε ζημιάρης-καταστροφέας .
Δεν είμαι πεσιμιστής, πιστεύω στον άνθρωπο απλά στηρίζω την παραπάνω άποψη γιατί αυτό παρατηρώ εγώ με την ανθρώπινη-περιορισμένη αντίληψή μου. Μην σπευδετε να με τσακίσετε, να το συζητήσω θέλω γιατί έχει ενδιαφέρον.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 10:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Peronosporos ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ Η ΟΧΙ ΠΟΥ ΔΥΝΑΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥ...

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΞΙΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ Η ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ...

Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ....

ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΑΛΑΓΜΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ ΠΟΥ (ΙΣΩΣ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΙΣΟΤΗΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ....

ΕΑΝ ΕΣΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ (Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ)ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ... (ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ)

ΤΟ ΕΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΕΤΟ (ΕΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ)...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 10:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΕΣΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ (Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ)ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ... (ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ)
Συγνώμη αλλά ξέρω πολύ καλά τι βλέπω και θα ήθελα ένα παράδειγμα για αυτά που λές. Μην μιλάς αόριστα. Πες μου για κάποιον που "άλλαξε" να δείς ότι δεν άλλαξε μέσα του!!! Αυτό που είναι, πάντα ήταν απλά ήταν σε λανθάνουσα κατάσταση και περίμενε να εκδηλωθεί.
Η χοληστερίνη, ο καρκίνος, η νόσος πάρκινσον έρχονται μόνα τους, ότι και να κάνεις εσύ δεν γλιτώνεις, αυτό είσαι και αυτό θα γίνεις. Η συμπεριφορά σου σχετίζεται άμεσα με τον γενετικό σου κώδικα. Έχεις γεννηθεί με συγκεκριμένη ψυχολογία αποτυπωμένη πάνω σου, αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις...
quote:
ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΑΛΑΓΜΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ ΠΟΥ (ΙΣΩΣ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΙΣΟΤΗΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ....
Δεν συμφωνώ καθόλου, δεν είναι περισσότερες. Στην αρχαία Αθήνα για αυτό εγκαθιδρύθηκε η δημοκρατία: οι Έλληνες είναι πολύ αντιδραστικοί ως λαός για να δεχθούν την υποδούλωση. Τίποτα δεν άλλαξε. Όπως λέει και ο Θουκιδίδης ο καθένας εδώ είναι χτίστης και θέλει να διατάζει και να μην τον διατάζουν. 2500 χρόνια μετά, τί στο διάολο άλλαξε σε αυτήν την χώρα μου λέτε;;; Να μην μιλήσω για τον τοπικισμό (Ο Ευρυβιάδης ήθελε να φυλάξουν τον Ισθμό και ο Θεμιστοκλής να γίνει η μάχη στην Σαλαμίνα...).Για να μην αναφέρω το ότι τον Μιλτιάδη την επομένη της μάχης του Μαραθώνα τον φυλάκισαν οι πολιτικοί του αντίπαλοι, ενώ ήταν ο ίδιος τραυματισμένος και πέθανε από τα τραύματα ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ!!!!
quote:
ΤΟ ΕΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΕΤΟ (ΕΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ)...
Μόνο οι σχιζοφρενείς αλλάζουν πραγματικά, οι υπόλοιποι προσαρμόζονται...και φυσικά ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να αλλάζει.
Το μήλο κάτω από την μηλιά θα πέσει. Like father like son λένε οι Άγγλοι..
τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος

Edited by - Peronosporos on 21/11/2005 11:22:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 11:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι προσωπεία φέρουν, δεν αλλάζουν οι ίδιοι αλλά τα προσωπεία τους. Αφιερωμένο σε σας που "αλλάζετε" τρομάρα σας
quote:
Η Μάσκα Που Κρύβεις
Στίχοι : Γ. Αγγελάκας
Πριν λυτρωθείς από τα δάκρυα που πνίγεις
πριν σε προδώσει η μυρωδιά της φωτιάς
Φανέρωσέ μου τη μάσκα που κρύβεις
κάτω απ' τη μάσκα που φοράς

Πριν τυλιχτείς στις αλυσίδες της θλίψης
πριν αρνηθείς τις μαχαιριές της χαράς
Φανέρωσέ μου τη μάσκα που κρύβεις
κάτω απ' τη μάσκα που φοράς

Πριν σε τρομάξει το τραγούδι και φύγεις
προτού χαθείς στην αγκαλιά μιας σκιάς
Φανέρωσέ μου τη μάσκα που κρύβεις
κάτω απ' τη μάσκα που φοράς.


τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 12:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε Peronosporos γράφεις: "Η χοληστερίνη, ο καρκίνος, η νόσος πάρκινσον έρχονται μόνα τους, ότι και να κάνεις εσύ δεν γλιτώνεις, αυτό είσαι και αυτό θα γίνεις. Η συμπεριφορά σου σχετίζεται άμεσα με τον γενετικό σου κώδικα. Έχεις γεννηθεί με συγκεκριμένη ψυχολογία αποτυπωμένη πάνω σου, αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις..."
Συμφωνώ ότι όλα είναι γραμμένα στο DNA μας, ότι έχω γεννηθεί με μια συγκεκριμένη ψυχολογία και αυτήν προσπαθώ να ξαναθυμηθώ, γιατί η ψυχή μου, δεν είχε ελατώματα, η ψυχή μου είναι τέλεια και αυτά που έχω ξεχάσει και τα έχω αλλάξει με τα ελατώματά μου, αυτά προσπαθώ να ξαναθυμηθώ και να αλλάξω.
Συγνώμη αν ήταν λίγο μπερδεμένα όλα αυτά, αλλά νομίζω ότι αυτό είναι η αλλαγή για μένα.
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 18:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Peronosporos ΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ...

ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΓΕΡΓΡΑΜΜΕΝΗ Η ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ.....

ΕΑΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ "ΔΕΙΣ" ΤΗΣ ΦΩΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΛΤΙΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ??

ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ...
ΝΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΝΥΜΟΣ (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ) ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΚΑΤΩΡΘΩΣΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ....

ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΦΙΛΙΚΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝΤΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΚΟΟΛΙΣΜΟΥ (ΜΕ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΕΠΙΒΑΡΥΜΕΝΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ) ΚΑΤΟΡΘΩΣΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ Nemesi ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ..

quote:
αυτά προσπαθώ να ξαναθυμηθώ και να αλλάξω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy