ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σπήλαιο των Αμώμων(ή Σπηλιά του Νταβέλη)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 15:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι ρε συ, αλλά μην τα γράφουμε αυτά εδώ πέρα, γιατί θα μας προλάβουν άλλοι... Όχι τίποτα άλλο, αλλά υποσχέθηκα και δουλειά...

ωχ, ναι έχεις δίκιο! σόρρυ!

quote:
Τον έχεις δει κι εσύ?? Και του έχουμε πει, ότι η συγκεκριμένη ράτσα πιθηκοειδών είναι προς εξαφάνιση...

ναι ρε φίλε! μια φορά μάλιστα τον είδα να με πλησιάζει με μια φωτογραφική μηχανή. λέω "κανάς τουρίστας θα 'ναι, και θα θέλει να τον τραβήξω φωτο με το σπήλαιο σα φόντο". πράγματι αυτό μου ζήτησε. πάει και κάθετε σε ένα βράχο στην είσοδο λοιπόν, και βγαζει ένα πλαστικό βαζάκι με βαζελίνη! βάζει λιγη πάνω στο δάχτυλό του και ποζάρει...

τι να κάνω κι εγώ, τον τράβηξα... ποτέ δεν έμαθα τι ρόλο βάραγε η βαζελίνη!

by the way... ζητούνται τζιπάκια ή μινιβαν προς ενοικίαση, ικανά για αναβάσεις σε δύσβατους χωματόδρομους, και χωρητικότητας τουλάχιστον 5-6 ατόμων. επικοινωνήστε με το team μας [ρε φρόντο, πως να ονομάσουμε την επιχείρηση;]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 18:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
by the way... ζητούνται τζιπάκια ή μινιβαν προς ενοικίαση, ικανά για αναβάσεις σε δύσβατους χωματόδρομους, και χωρητικότητας τουλάχιστον 5-6 ατόμων. επικοινωνήστε με το team μας [ρε φρόντο, πως να ονομάσουμε την επιχείρηση;]

Σιγά μην πάρουμε τζιπάκια...
Ρε συ, δε τα έμαθες ??
Θα τους πηγαίνουμε από το τούνελ που ξεκινάει κάτω από την Μονή Πεντέλης και σε τρία λεπτά θα είμαστε στην σπηλιά... Εκτός αν θες να τους πηγαίνουμε και σε άλλα μέρη της Πεντέλης...

Την επιχείρηση θα την ονομάσουμε esoterisius travel , βέβαια θα έχουμε και ένα κατάστημα με εξοπλισμό για την κούφια γη, με το όνομα ΑΝΤΜΙΝΑΚΟΣ Α.Ε ...
Σύντομα, θα σας γράψω και το πρόγραμμα για τις καθημερινές επισκέψεις στην Πεντέλη, όπως και τον κατάλογο του εξοπλισμού που θα πωλείται στο μαγαζάκι μας...

Υ.Γ : Α, gretel , δεν σε ρώτησα, μήπως θες να δουλέψεις κι εσύ στην επιχείρησή μας ???


www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 19:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λίγο ξυδάκι, gretel ?

quote:
Υ.Γ : Α, gretel , δεν σε ρώτησα, μήπως θες να δουλέψεις κι εσύ στην επιχείρησή μας ???


Να προσέχεις όμως FRODO γιατί άμα πιώ ξύδι ΔΟΥΛΕΥΩ πολύ άσχημα.

Υ.Γ. Το χύμα του κυρ-Πανάγου από Νεμέα ξύδι είναι τελικά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 21:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα τους πηγαίνουμε από το τούνελ που ξεκινάει κάτω από την Μονή Πεντέλης και σε τρία λεπτά θα είμαστε στην σπηλιά... Εκτός αν θες να τους πηγαίνουμε και σε άλλα μέρη της Πεντέλης...
.

κοίτα, αν ήταν στο χέρι μου θα τους έδειχνα όλο το βουνό, αλλά θα πάει ψηλά η τιμή καιθα μου μείνουν και οι πελάτες στα χέρια. αλλά είσαι σίγουρος ότι θέλεις να τους πάμε απ'το τούνελ; υποτείθεται ότι προσπαθούμε να τους πείσουμε ότι δεν υπάρχουν! θα μας χαλάσεις cover up δεκαετιών!

quote:
Την επιχείρηση θα την ονομάσουμε esoterisius travel , βέβαια θα έχουμε και ένα κατάστημα με εξοπλισμό για την κούφια γη, με το όνομα ΑΝΤΜΙΝΑΚΟΣ Α.Ε ...

μέσα! το κεφάλαιο για το κατάστημα όμως θα το χώσεις εσύ, γιατί εγώ, φοιτητής ων, ούτε σάλιο! πόσο μάλλον για τέτοιο εξοπλισμό!

α, στη γκρέτελ να την μπαίνεις πιο πολύ γιατί έχει βγει φωτογραφία με τους δύο τίμους των stratovarius, το johan των amon amarth, το markus των ensiferum και δε λίγο θα μας δείξει και φωτό της με τον όζζυ, και πολύ θέλω να τη σκοτώσω γι'αυτό!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 18/10/2007 22:23:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anases
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 22:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anases  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαιρέτω τη παρέα.
αν και μένω βόρεια Ελλάδα κατάφερα να πάω 2 φορές,2006 και πρόσφατα.
Οδηγήσαμε με απλό συμβάτικο αμάξι(daewoo lanos)και δεν μπορώ να πω οτί ήτανε ιδίαιτερα δύσκολο.2-3 Χιλιόμετρα με λακούβες και χώμα με 2 σημεία για προσοχή.Τη δευτέρη φορά μάλιστα πάρκαρα απέναντι από τη σπηλιά.
Το ΣΟΚ το μεγάλο ήταν στην αρχή του δάσους προς το μόναστηρι του Παντελεημωνα.Μιλάμε για καρβούνιασμα...
Αυτό βέβαια είναι άλλη ίστορια...
Μιλάμε ότι η περίοχη που βρίσκεται η σπήλια είναι πανέμορφη.Η θεα καταπληκτίκη αν και τα 3000 χρόνια μεταλείων κατάπονησαν τη φύση ανεπανόρθωτα.
Στα επόμενα χρονία υποθέτω θα προχώρησει η πόλη και εκεί αλλά προς το παρόν είναι ένα ύσυχο,γαλήνιο θα έλεγα μέρος.
Είναι ένα μνημείο άλλων έποχων και νιώθεις ότι υπήρχε ζωή και δράση κάποτε.Το φαντάζομαι κρυμένο καλά σε ένα πύκνο δάσος όχι και πολύ προσβάσιμο τότε για όλους.
Σε κάποιες φωτόγραφιες που πήραμε και τις δύο φορές εκεί είσαμε πολλά πρόσωπα στους βράχους.Ένα που μου έκανε εντύπωση είναι αυτή η προτόμη στα πλάγια της εισόδου...

Edited by - anases on 18/10/2007 22:16:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2007, 22:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σώπα! ένας άνθρπωπος που εκτίμισε το μέρος για αυτό που είναι! γειά σου anases!

γενικά ναι, το μέρος δεν είναι δύσβατο. εγώ δέυτερη φορά που έπιανα τιμόνι και ανέβηκα με το αμάξι του πατέρα μου πολύ άνετα [άμα πετύχενα κανά μπάτσο βέβαια, εκεί να δεις άνεση που δεν έχω και δίπλωμα!]

όταν λες προτομή, τι εννοείς; προτομή δεν είναι ένα άγαλμα ενός ατόμου, από τους ώμους και πάνω;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 21:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κοίτα, αν ήταν στο χέρι μου θα τους έδειχνα όλο το βουνό, αλλά θα πάει ψηλά η τιμή καιθα μου μείνουν και οι πελάτες στα χέρια. αλλά είσαι σίγουρος ότι θέλεις να τους πάμε απ'το τούνελ; υποτείθεται ότι προσπαθούμε να τους πείσουμε ότι δεν υπάρχουν! θα μας χαλάσεις cover up δεκαετιών!

Καταρχήν, πώς θα τους πάμε με αμάξι, από την στιγμή που δεν έχεις δίπλωμα??
Μήπως ο κύριος Αdmin έχει??? Αν όχι πρέπει να τον παρακαλέσουμε να μας νοικιάσει κανέναν ιπτάμενο δίσκο (βζίν βζούν)...

quote:
μέσα! το κεφάλαιο για το κατάστημα όμως θα το χώσεις εσύ, γιατί εγώ, φοιτητής ων, ούτε σάλιο! πόσο μάλλον για τέτοιο εξοπλισμό!

Ναι, ε ??? Άντε, θα σου τη κάνω τη χάρη...

quote:
α, στη γκρέτελ να την μπαίνεις πιο πολύ γιατί έχει βγει φωτογραφία με τους δύο τίμους των stratovarius, το johan των amon amarth, το markus των ensiferum και δε λίγο θα μας δείξει και φωτό της με τον όζζυ, και πολύ θέλω να τη σκοτώσω γι'αυτό!

Ensiferum ακούω... ( Τα σπάνε)
Κι εγώ έχω μία με τον corey των slipknot τη θες ???


quote:
γενικά ναι, το μέρος δεν είναι δύσβατο. εγώ δέυτερη φορά που έπιανα τιμόνι και ανέβηκα με το αμάξι του πατέρα μου πολύ άνετα [άμα πετύχενα κανά μπάτσο βέβαια, εκεί να δεις άνεση που δεν έχω και δίπλωμα!]

Πάνε τα πιθικοειδή...

quote:
όταν λες προτομή, τι εννοείς; προτομή δεν είναι ένα άγαλμα ενός ατόμου, από τους ώμους και πάνω;

Βρέθηκε το άγαλμα του Νταβέλη ???
Κι ήθελα να το ανακαλύψω, εγώ ...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 02:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μετεωρολογική υπηρεσία προβλέπει για τις επόμενες ημέρες βζιν βζουν υψηλών ταχυτήτων...



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 13:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν όχι πρέπει να τον παρακαλέσουμε να μας νοικιάσει κανέναν ιπτάμενο δίσκο (βζίν βζούν)...

πλ πλ πλ πλ πλ

quote:
Κι εγώ έχω μία με τον corey των slipknot τη θες ???

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! με μάσκα ή χωρίς;

quote:
Πάνε τα πιθικοειδή...

γ'σέ τα! αν καταδεχόμουν να οδηγήσω μέσα στην πόλη [πράγμα που μισώ και θα με ανάγκαζε να βγάλω και δίπλωμα] θα είχαμε τραγωδίες!

quote:
Βρέθηκε το άγαλμα του Νταβέλη ???
Κι ήθελα να το ανακαλύψω, εγώ ...

ναι, κι εγώ θα ήθελα να ανακαλύψω το άγαλμα του μεγάλου αλεξάνδρου, αλλά υπάρχουν και καλύτεροι ερευνητές από μένα! βρε anases, θα μας εξηγήσεις τι εννοείς;

quote:
Η μετεωρολογική υπηρεσία προβλέπει για τις επόμενες ημέρες βζιν βζουν υψηλών ταχυτήτων...

ένας φιλος που είναι αυτή τη στιγμή πάνω πάντως, μου λέει ότι ρίχνει καναπέδες [καρέκλες ήξερα εγώ ότι λέει ο κόσμος]... την αδερφή του λυπάμαι που την τραβολογάει...

μήπως εννοείς ότι θα έχουμε επισκέψεις αγαπητή αμαλία;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 14:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η μετεωρολογική υπηρεσία προβλέπει για τις επόμενες ημέρες βζιν βζουν υψηλών ταχυτήτων...

Αμάν, όχι τίποτε άλλο, αλλά έχει εξαφανιστεί και ο κύριος admin, φοβάμαι ότι θα χάσει αυτό το φαινόμενο, ή μήπως, αυτός θα τα οδηγεί ?


quote:
ναι, κι εγώ θα ήθελα να ανακαλύψω το άγαλμα του μεγάλου αλεξάνδρου, αλλά υπάρχουν και καλύτεροι ερευνητές από μένα! βρε anases, θα μας εξηγήσεις τι εννοείς;

Κοίτα, να ξέρεις ότι πάντα τα μέλη του esoterica (μα πιο πολύ οι διαχειριστές και οι συντονιστές) είναι ένα βήμα μπροστά από μάς...
Π.χ Αν εσύ ανακαλύψεις το άγαλμα του μεγάλου Αλεξάνδρου, αυτοί θα ανακαλύψουν το τάφο του...
Εκεί βέβαια, παίζει ρόλο και η τεχνολογία, όταν εμείς έχουμε π.χ το βουρτσάκι, αυτοί έχουν τα βζίν βζούν...


quote:
μήπως εννοείς ότι θα έχουμε επισκέψεις αγαπητή αμαλία;

Αμάν και δεν προλαβαίνω να ετοιμάσω γλυκό...
Μήπως έρχεται ο αντμινάκος από τα ξένα ???
Μην μου λέτε τέτοια και δεν μπορώ τις συγκινήσεις...

Υ.Γ : Αμαλία, μήπως θες κι εσύ λίγο ξύδι??? (να κρατήσεις λίγο και για τον admin, μην έρθει από τα ξένα το παιδί και δεν έχει τίποτα να πιει... )

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 14:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άτσα συγχρονισμός!

ωχ, καλά, τον τάφο του αλέκου ήθελα να πω κι εγώ! πωπω κοιμάμε όρθιος μεσημεριάτικα! βουρτσάκι rulez!

quote:
Αμάν και δεν προλαβαίνω να ετοιμάσω γλυκό...

don't worry honey, I'll buy one on the road back!

quote:
Αμαλία, μήπως θες κι εσύ λίγο ξύδι???

θα μου εξηγήσει κάποιος αυτή την έκφραση; ξύδι δίνεις σε κάποιον όταν έχει νευριάσει μαζί σου;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 15:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ωχ, καλά, τον τάφο του αλέκου ήθελα να πω κι εγώ! πωπω κοιμάμε όρθιος μεσημεριάτικα! βουρτσάκι rulez

Μα και πάλι, αν εσύ ανακαλύψεις τον τάφο του Μέγα Αλέξανδρου, αυτοί θα ανακαλύψουν την Ατλαντίδα (για να βλέπει και ο admin, τι καλά λόγια λέω)...

quote:
don't worry honey, I'll buy one on the road back!

Τι λες καλέ, που θα του αγοράσουμε γλυκό από μαγαζί... (ξέρεις πόσα λεφτά κάνει το τιραμισού από μαγαζί ??? )
Θα του φτιάξω εγώ ένα γλυκό, με γλασέ βζίννν βζούννν ...


quote:
θα μου εξηγήσει κάποιος αυτή την έκφραση; ξύδι δίνεις σε κάποιον όταν έχει νευριάσει μαζί σου;

Ναι ...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anases
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 15:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anases  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είπα ότι είναι του Νταβέλη η προτομή αλλά με προτομή μοιάζει....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 15:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα φίλε μου πιο πολύ με μπότα μου μοιάζει...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 18:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα όντως, πώς μοιάζει με προτομή;

μπορείς να ζωγραφίσεις πάνω της ένα πρόσωπο πχ για να καταλάβω; σόρρυ κιόλλας ε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 20/10/2007 18:27:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anases
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 18:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anases  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι σε προφίλ...
Μοιάζει να φοράει τουρβανί σαν Ινδός,Άραβας....
Τι λέμε τώρα άμα το βλέπεις είναι για να το δείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 19:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μα όντως, πώς μοιάζει με προτομή;

Άμα προσέξεις μοιάζει...

quote:
μπορείς να ζωγραφίσεις πάνω της ένα πρόσωπο πχ για να καταλάβω; σόρρυ κιόλλας ε;

Μισό, να φέρω τις τέμπερες...

quote:
Είναι σε προφίλ...
Μοιάζει να φοράει τουρβανί σαν Ινδός,Άραβας....
Τι λέμε τώρα άμα το βλέπεις είναι για να το δείς...

Δεν κατάλαβες, η προτομή του admin, είναι...
Είχε πάει μια φορά στην σπηλιά και μόλις τον είδαν τα τρόλ, έφτιαξαν αυτό που βλέπεις...


www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 20:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε φυσικούς σχηματισμούς είναι πολύ εύκολο να δει κάποιος κάτι.. Αλλα και πάλι, το οτι κάτι μπορεί να μοιάζει με μορφή δεν σημαίνει κι όλας ότι υπάρχει κάτι το περίεργο γύρω από αυτό. Προσωπικά, έχω βιώσει εμπειρίες που το να μοιάζει κάποιος φυσικός σχηματισμός με κάποια μορφή εμένα μου λέει πράγματα, αλλά και πάλι αυτά είναι προσωπικά και έχουν σχέση και με την στιγμή. Οπότε φίλε μου, αν σημαίνει η μορφή αυτή κάτι για σένα και την στιγμή εκείνη , καλό είναι αναμφησβίτητα. Από κει και πέρα, το να παίρνουμε φωτό και να κυκλώνουμε μη προφανή σημεία ωστε να καταλάβουν και οι άλλοι τι βλέπουμε εμείς, ο καθένας μας στην φύση μπορεί να βρει εκατοντάδες φυσικούς σχηματισμούς που να φέρνουν στο νου κάποια μορφή - και μάλιστα ο καθένας μας στον ίδιο σχηματισμό ίσως να βλέπει υποκειμενικές διαφορετικές μορφές..

Αν σου πω εγώ οτι για μένα, και μόνο για μένα, μέσα στην σπηλια υπάρχει ένας αλλιγάτορας, μια σαυρα που βγαίνει μέσα από τον τοίχο, μια ζωγραφιά της αποκάλυψης, και διάφορα άλλα, θα σου πει αυτό τίποτα;

Προφανώς όχι, γιατί αυτά αφορούν δικές μου υποκειμενικές εμπειρίες και τρόπο σκέψης και οπτικής, μπορεί εκεί που εγώ βλέπω έναν αλλιγάτορα νε ξεπροβάλλει από τον τοίχο κάποιος άλλος να βλέπει ένα σαλάμι..

Αυτά φίλε μου, και μην νομίζεις οτι προσπαθώ να ειρωνευτώ η τίποτα τέτοιο, κουβέντα κάνουμε

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 23:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχει δίκιο πάντως! η λέξη κλειδί είναι "προφίλ"!!! εγώ έψαχνα αμφας.

σχέδιο που εκανα σε 5 λεπτά οπότε δε θελω σχόλια για το υφος του και την απόσταση μύτης στόματος!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 23:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έχει δίκιο πάντως! η λέξη κλειδί είναι "προφίλ"!!! εγώ έψαχνα αμφας.

σχέδιο που εκανα σε 5 λεπτά οπότε δε θελω σχόλια για το υφος του και την απόσταση μύτης στόματος!


Τώρα, αυτός μοιάζει με τον admin????

Αφού σου έγραψα :

quote:
Δεν κατάλαβες, η προτομή του admin, είναι...
Είχε πάει μια φορά στην σπηλιά και μόλις τον είδαν τα τρόλ, έφτιαξαν αυτό που βλέπεις...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anases
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 10:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anases  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανέβασα στο youtube.com ένα video για να καταλάβουμε από ποιό σημείο του σπηλαίου είναι η φωτογραφία....
http://www.youtube.com/watch?v=uNYefivfxq0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 12:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε φρόντο, δε μοιάζει λίγο με τον αντμίν ταλιμπάν; θα του βγάλω να γένια στο πλάι, θα του ρετουσάρω και λίγο τη φάτσα και τσααακ!

άσε που την έκανα μέσα σε 5 λεπτά στο σπίτι ενός φίλου μου χρησιμοποιόντας το paint!

και τι νομίζεις, κι εγώ μια-δυο φορές τον έχω δει στην τηλεόραση... σε αξιοσέβαστες εκπομπές πάντα! και είμαι πολύ κακός στο να συγκρατώ πρόσωπα...

anases, τώρα κατάλαβα που λες. έχεις μπει ποτέ πίσω απ'την "προτομή";

έχει έναν ενδιαφέροντα θάλαμο, ΤΙΓΚΑ σε κάτι σπαστικά μυγάκια... άσχετη πληροφορία εντελώς αλλά μου 'ρθε! η άλλη, μικρή τρύπα, δεν είναι τίποτα. έχει ένα μικρό θαλαμίσκο από κάτω, που είναι ιδανικός για να κρύβεσαι και να κάνεις φάρσες σε άτομα που πάνε πρώτη φορά πάνω!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 14:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ρε φρόντο, δε μοιάζει λίγο με τον αντμίν ταλιμπάν; θα του βγάλω να γένια στο πλάι, θα του ρετουσάρω και λίγο τη φάτσα και τσααακ!

Μα, έτσι κι αλλιώς ο admin ταλιμπάν είναι, αν σκεφτείς πόσα ban έχει δώσει...

quote:
άσε που την έκανα μέσα σε 5 λεπτά στο σπίτι ενός φίλου μου χρησιμοποιόντας το paint!

Μα και 5 ώρες να έκανες, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες...
Είναι δύσκολο να ζωγραφίσεις τον μεγάλο admin...

quote:
anases, τώρα κατάλαβα που λες. έχεις μπει ποτέ πίσω απ'την "προτομή";

Έλα ρε, δεν κατάλαβες που είναι???
Στη μεριά, που έχει σκαλιστεί η παλάμη...


quote:
έχει ένα μικρό θαλαμίσκο από κάτω, που είναι ιδανικός για να κρύβεσαι και να κάνεις φάρσες σε άτομα που πάνε πρώτη φορά πάνω!

Θα καλέσουμε μια φορά, τον admin και τον YHVH , εκεί να δεις γέλιο...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 14:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ρε φρόντο, δε μοιάζει λίγο με τον αντμίν ταλιμπάν; θα του βγάλω να γένια στο πλάι, θα του ρετουσάρω και λίγο τη φάτσα και τσααακ!

Μα, έτσι κι αλλιώς ο admin ταλιμπάν είναι, αν σκεφτείς πόσα ban έχει δώσει...

quote:
άσε που την έκανα μέσα σε 5 λεπτά στο σπίτι ενός φίλου μου χρησιμοποιόντας το paint!

Μα και 5 ώρες να έκανες, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες...
Είναι δύσκολο να ζωγραφίσεις τον μεγάλο admin...

quote:
anases, τώρα κατάλαβα που λες. έχεις μπει ποτέ πίσω απ'την "προτομή";

Έλα ρε, δεν κατάλαβες που είναι???
Στη μεριά, που έχει σκαλιστεί η παλάμη...


quote:
έχει ένα μικρό θαλαμίσκο από κάτω, που είναι ιδανικός για να κρύβεσαι και να κάνεις φάρσες σε άτομα που πάνε πρώτη φορά πάνω!

Θα καλέσουμε μια φορά, τον admin και τον YHVH , εκεί να δεις γέλιο...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 17:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικά το πιο πρακτικό που μπορώ να κανω κάπου εδώ είναι να quotάρω ό,τι είπες [το είπες και εις διπούν προς εμπεδοση!] και να κοτσάρω φάτσες που ψοφάνε στα γέλια!

άκου tale-ban!!! το ξεφτιλήσαμε εντελώς το θέμα!

το ακούς αυτό; είναι η ηρεμία πριν την καταιγίδα!

by the way, you have to admit ότι η παλαμη είναι πειστική! ειδικα για μένα που έχω τόση φαντασία ώστε να δω τη φάτσα του δεντρογένη πάνω σε λίγη μούχλα απλωμένη σε ένα μικρό σταλακτίτη στην είσοδο της σπηλιάς!

quote:
Θα καλέσουμε μια φορά, τον admin και τον YHVH , εκεί να δεις γέλιο...

γιατί ρε; δε θες να μάθεις για την κούφια γη; άσε που έχω ακούσει ότι λόγω των μαγνητικών παλιρροιών αυτή η εποχή ενδύκνειται για επικλίσεις!!!

ψάξ'το!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 14:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Μη σκοτίζεστε ρε παιδιά! Είναι προφανές το ποιος είναι στην "προτομή"
Για προσέξτε καλύτερα......


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 14:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Μη σκοτίζεστε ρε παιδιά! Είναι προφανές το ποιος είναι στην "προτομή"
Για προσέξτε καλύτερα......


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 15:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άκου tale-ban!!! το ξεφτιλήσαμε εντελώς το θέμα!

Μα, βλέπεις κανένα σοβαρό θέμα για συζήτηση???
Να θέσω εγώ κανένα (του τύπου, "πόσα τρόλ ζουν μέσα στην σπηλιά)?

quote:
το ακούς αυτό; είναι η ηρεμία πριν την καταιγίδα!

Τελικά θα έχουμε επισκέψεις??? Όχι τίποτε άλλο, αλλά έφτιαξα και το γλυκό...

quote:

γιατί ρε; δε θες να μάθεις για την κούφια γη; άσε που έχω ακούσει ότι λόγω των μαγνητικών παλιρροιών αυτή η εποχή ενδύκνειται για επικλίσεις!!!

ψάξ'το!


Αλήθεια??? Ε, τότε ας πάρουμε τον admin να μας πει για την κούφια γη και τον YHVH να κάνει τις επικλήσεις μπας και δούμε τον ενδογηίνο Βελζεβούλ...

quote:
Μη σκοτίζεστε ρε παιδιά! Είναι προφανές το ποιος είναι στην "προτομή"
Για προσέξτε καλύτερα......

Ναι όντως μοιάζουν μεταξύ τους οι δύο εικόνες, αλλά εγώ συνεχίζω να υποστηρίζω ότι είναι ίδιος ο admin...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 17:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα, βλέπεις κανένα σοβαρό θέμα για συζήτηση???

ναι! το μέταλ και γκόθικ στο τυράχλαδο! εκτός κι αν εννοείς σε αυτό το τόπικ...

quote:
Να θέσω εγώ κανένα (του τύπου, "πόσα τρόλ ζουν μέσα στην σπηλιά)?

βασικά εγώ για ένα ξέρω, κι άλλο ένα άτριχο που κόβει βόλτες εκεί γύρω αλλά δεν ξέρω αν ζει μέσα στη σπηλιά. του πηγαίνω φαϊ καμιά φορά. υπάρχει για αναφορά σε αυτό στο πρώτο τεύχος του περιοδικού exoγήινον!

quote:
Τελικά θα έχουμε επισκέψεις??? Όχι τίποτε άλλο, αλλά έφτιαξα και το γλυκό...

χλωμό, μας σνομπάρουν. φέρε να το φάμε μόνοι μας... τι έφτιαξες;

quote:
Ε, τότε ας πάρουμε τον admin να μας πει για την κούφια γη και τον YHVH να κάνει τις επικλήσεις μπας και δούμε τον ενδογηίνο Βελζεβούλ...

παίζει και σε ενδογήινο; άψογο! που το άκουσες αυτό;!

αλήθεια το YHVH πως προφέρεται; γράμμα-γράμμα; γουάααι-έιτς-βι-έιτς! [στο ρυθμό του YMCA]

quote:
Ναι όντως μοιάζουν μεταξύ τους οι δύο εικόνες, αλλά εγώ συνεχίζω να υποστηρίζω ότι είναι ίδιος ο admin...

ωραία, και τι σε κανει να πιστεύεις ότι δεν είναι απόγονος του πυθαγόρα; μπορεί να έχουν το ίδιο dna... ενεργοποιημένο πάντα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 22:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ναι! το μέταλ και γκόθικ στο τυράχλαδο! εκτός κι αν εννοείς σε αυτό το τόπικ...

Τι το ψάχνεις, αφού 3 είναι τα συγκροτήματα:
α) cradle of filth
β) slipknot
γ) kamelot (ά και dream theater)


quote:
χλωμό, μας σνομπάρουν. φέρε να το φάμε μόνοι μας... τι έφτιαξες;

Μια απλή τούρτα, κρέμα σοκολάτα με βζινν βζούν...

quote:

παίζει και σε ενδογήινο; άψογο! που το άκουσες αυτό;!

αλήθεια το YHVH πως προφέρεται; γράμμα-γράμμα; γουάααι-έιτς-βι-έιτς! [στο ρυθμό του YMCA]


Καλά έχεις μείνει πολύ πίσω, τώρα βγένει και σε εξωγηίνο...

quote:
ωραία, και τι σε κανει να πιστεύεις ότι δεν είναι απόγονος του πυθαγόρα; μπορεί να έχουν το ίδιο dna... ενεργοποιημένο πάντα!

Γιατί, άμα ήταν απόγονος του Πυθαγόρα, θα είχε κληρονομήσει τουλάχιστον λίγο από το μυαλό του...

www.allforums.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy