ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 19:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
KERRY KING τι μουσικό όργανο αν επιτρέπεται?
Να υποθέσω καμία BC Rich V Kerry King model..??


Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 20:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Πού τέτοια τύχη

Κημπορντίστας ήμουνα και σε μία εποχή που μας θέλανε μόνο για να "γεμίζουμε" την μπάντα... Βλέπεις, το atmospheric και symphonic δεν είχε κάνει την εμφανισή του στα '80es - mid '90es, οπότε αναγκαστικά έπαιζα σε γκρουπ με ήχους από Bon Jovi εώς Pretty Maids (και ας άκουγα Venom και Flotsam & Jetsam o φουκαράς....).

Τώρα, το Kerry King έχει να κάνει με την ομοιότητα που βρίσκανε καποιοι όταν έβαζα περούκα τις απόκριες (δεν άφησα ποτέ μαλλί - πράγμα απαράδεκτο για greek χεβυμεταλά των 80es) και έμεινε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 08:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ KERRY KING, τους Garden Of Delight τους γνώρισα πριν από αρκετά χρόνια κι ομολογώ οτι είναι από τα συγκροτήματα που πάντοτε μου άρεσαν και μου αρέσουν πολύ.
Τους γνώρισα από την αρχή που άρχισα να ασχολούμαι με την gothic σκηνή (1995-1996) και περίμενα να δώ αν θα επιμείνουν στο αρχικό "κόλλημα" που είχαν με τον αριθμό 7.

Για όσους δεν το γνωρίζουν οι Garden Of Delight είχαν πεί οτι σε 7 χρόνια θα βγάλουν 7 albums με 7 τραγούδια στο καθένα.
Ευτυχώς βγάζουν ακόμα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 04:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
Γειά χαρά κε Dying_Incubus συντονιστά και heavy metal-α΄...(Ξέρω ότι απεχθανόσουν τις ταμπέλες μετα βδεληγμίας )και το αναφέρω γιά να σε πειράξω,μιας που έχω να φανώ καιρό....
Μόνο η καθηγήτρια μας η gretel αποδέχεται,το μέταλλο προσδιοριστικά...και χρωστάω στο Τέξας ποτό...
Ο τρελλός είναι πάλι εδώ περαστικός ,και σε λίγο καιρό κανονικά..
Γειά χαρά και σε όλη τη παλιοπαρέα ,με το καλό και oi Queensryche links Κλπ στο blog μου γιατι΄Metal rules και τι μου λένε εμένα,τα ακούω βερεσέ...χα....χα

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 07:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Dying_Incubus, το συγκεκριμένο Garden of Delight που κατέβασα είναι διπλό CD και λέγεται Lutherion 2.0 και περιέχει συνολικά 27 tracks.

Να υποθέσω ότι είναι κανένα best of .... ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 16:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε KERRY KING, οι Garden Of Delight έβγαλαν το Lutherion I το 2005 και το 2006 έβγαλαν το Lutherion II.
Για αυτό θα σου φάνηκε διπλό...
Αλήθεια, σου άρεσαν?

Φίλε judas priest welcome back!
Καιρό είχα να σε δώ...

Ναι, δεν είμαι των ταμπελών πόσο μάλλον του heavy metalά!
Δεν είμαι του metal εγώ...
Ελπίζω να μην σε χάσουμε πάλι!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 20:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Dying_Incubus μου άρεσαν αρκετά οι Garden of Delight.
Τελικά το Lutherion 2.0 περιλαμβάνει τα Lutherion I και Lutherion II ?
Και είναι κάτι σαν best ?
Θα μπορούσα και να το ψάξω μόνος μου αλλά βαριέμαι

Εντυπώσεις από το Metal Black των VENOM : Mάπα το καρπούζι....
Βέβαια VENOM είναι αυτοί, οπότε θα το γλυτώσουν το delete....

Μόλις κατέβαδα και ακούω HANNIBAL και Τhis is You.
Έχω την εντύπωση ότι ακούω Faith No More, ρε μπας και είναι ο πρώην τραγουδιστής τους ?

Κανείς σας γνώμη για τους FALKENBACH ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 23:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ακουσα δύο πολύ ενδιαφέρουσες μπαντες τους MUSHROOMHEAD & DYECREST. Για τους πρώτους να πω ότι είναι απρόβλεπτοι και ανένταχτοι, πολύ ενδιαφέρον ο ήχος τους, νομίζω θα αρέσουν σε πολλούς.

Οι δεύτεροι είναι πολύ δυνατοί, χωρίς να λείπει όμως το μελωδικό στοιχείο.

judas priest πού χάθηκες? Καλώς ξαναήρθες.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 09:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, το Lutherion II είναι διπλό cd.
Το πρώτο είναι καινούρια τραγούδια που έχουν βγάλει και το δεύτερο περιλαμβάνει τραγούδια από live.

Τώρα σχετικά με τα υπόλοιπα συγκροτήματα που αναφέρεις εσύ κι η φίλη gretel δεν εκφέρω άποψη γιατί δεν ξέρω και πολλά...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 10:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
καλημερα παλιόφίλοι.,χαίρομαι που σας ξαναβρήκω εδώ..Ημουν σε metal crusader lo,βασικά σε χοντρό επαγγελματικό μπλέξιμο,που τελειώνει σε 2 βδομαδες ,ελπίζω αισίως....Σας αφιερώνω αποκλειστικά πρωινο breking news από blabbermout,
TWISTED SISTER and W.A.S.P. have been confirmed for the the "metal" day of this year's Rockwave Festival, set to take place on July 12 at Terravibe in Malakasa, Greece. The lineup is as follows:

TWISTED SISTER
W.A.S.P.
THE CULT
CRIMSON GLORY
CELTIC FROST
MOONSPELL

The ticket price for July 12 is 39 euros.

Rockwave Festival has featured in the past such known acts as BLACK SABBATH, JUDAS PRIEST, QUEENSRŸCHE, ACCEPT, VELVET REVOLVER, MANOWAR, NIGHTWISH and more. ...
Μάλλον εντος ημερας θα εχει ανακοινώσεις και από Didi ,το κάναν φεστιβάλ,μετά το κράξιμο που πέφτει,άλλα οι περυσινες και προπέρσυνες επιλογές ,δείχνουν το προσανατολισμό,όταν Metallica,GnR,Saxon οργώνουν την Ευρώπη,και δω τρώμε χουρμάδες και μούσμουλα..
Dying θα επανακάμψω κανονικά,Gretel σίγουρα είσαι ακόμη στα βόρεια..με το καλό προς ΑΘήνα μεριά...Φιλιά

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 16:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
TWISTED SISTER
.W.A.S.P
THE CULT
CRIMSON GLORY
CELTIC FROST
MOONSPELL

Μάλιστα. Για να δούμε. Οι .W.A.S.P έρχονται για τρίτη -νομίζω- φορά.

quote:
Τώρα σχετικά με τα υπόλοιπα συγκροτήματα που αναφέρεις εσύ κι η φίλη gretel δεν εκφέρω άποψη γιατί δεν ξέρω και πολλά...

Μάλλον είναι δυνατά για τα γούστα σου καλέ μου.

Ας πούμε λίγα περισσότερα για τα δύο αυτά αξιόλογα γκρουπ.

Aπό τους mushroomhead ακούστε το πολύ καλό "Bwomp".

Από τους Dyecrest το "the game".


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 18:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ρε παιδιά εδώ γράφει ότι ξαποστείλανε τους The Cult (οχι ότι με νοιάζει βέβαια).
http://www.rocking.gr/article2874.php

Τουλάχιστον καλύτερα από το αρχικό line-up. Οι δύο poser-αδες Wasp και Twisted Sister θα είναι όλα τα λεφτά. Οι Wasp πράγματι τρίτη φορά έρχονται. Είχα πάει και στις δύο προηγούμενες αλλά δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα. Αντιθέτως οι Sister όργωσαν!!! Και μην ξεχνάτε ότι πέρυσι πολλοί μπήκαμε στο φόρουμ τους(κι εγώ εννοείται) και τους ζητήσαμε να ξανάρθουν, όπερ και εγένετο!!! Για να δούμε τι μελιγενέσθαι!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 15/05/2006 18:44:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 19:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Στους W.A.S.P ακούγονται πολύ ωραία τα φωνητικά στις συναυλίες.....Μήπως είναι ηχογραφημένα..??..Λέω τώρα εγώ...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 20:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ομολογώ Savaoth ότι την πρώτη φορά που τους άκουσα σκέφτηκα το ίδιο.
Τη δεύτερη πάντως δεν θα μπορούσε να είναι έτσι γιατί μιλούσε ανάμεσα στα τραγούδια.

Ας δούμε μερικά ακόμα διαμαντάκια για κατέβασμα:

SABWAY TO SALLY 'Ohneliebe'
EXILIA 'The world is fallin'down' (δυνατά γυναικεία φωνητικά)
DEATHSTARS το πολύ καλό 'Cyanide'και το βίντεοκλιπ πολύ καλό για γκοθικ αυτάκια
ΟΝΕ ΜΙΝUTE SILENCE 'REVOLUTION', 'HOLY MAN', 'WORDS' εναλλαγή δυνατού ήχου με ωραίες εναλλαγές που οδηγούν σε θανατηφόρα ξεσπάσματα. Συνιστώνται ανεπιφύλακτα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 07:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μάλλον είναι δυνατά για τα γούστα σου καλέ μου.

Για να το λέτε, κυρία μου, κάτι θα ξέρετε!
Οπότε εμπιστεύομαι την κρίση σας!


quote:
DEATHSTARS το πολύ καλό 'Cyanide'και το βίντεοκλιπ πολύ καλό για γκοθικ αυτάκια

quote:
EXILIA 'The world is fallin'down' (δυνατά γυναικεία φωνητικά)

Χμμμ!
Λες να τους ψάξω περισσότερο τους Exilia?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 11:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Gretel και ο Ρουβάς χτες στην τηλεόραση μιλούσε ανάμεσα στα τραγούδια....και μέσα στα τραγούδια....αλλά πάνω από το playback.....Eπειδή ασχολούμαι με ηχογραφήσεις κτλ. ξέρω τι σου λέω.Οι wasp έχουν καραηχογραφημένα φωνητικά.Και αυτό φαίνεται σε μερικά βίντεο από συναυλίες που ο Blackie απομακρύνεται από το μικρόφωνο και η φωνή συνεχίζει να ακούγεται...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 11:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Οι wasp έχουν καραηχογραφημένα φωνητικά.Και αυτό φαίνεται σε μερικά βίντεο από συναυλίες που ο Blackie απομακρύνεται από το μικρόφωνο και η φωνή συνεχίζει να ακούγεται...

Αμέσως το μυαλό σου πάει στο κακό κι εσένα!
Μπορεί να είναι εγγαστρίμυθος...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 00:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ORPHANED LAND 'Mabool' plus videoclip με παραδοσιακά ανατολίτικα στοιχεία -είναι και εβραίοι λέτε να είναι αννουνακοδακονιανμασονονεοπαγανιστέεςςςςςςςςςςςςς?
KAMELOT & SIMONE SIMONS 'The haunting' videoclip
AVENGED SEVENFOLD επιφυλάσσομαι για τον τίτλο του τραγουδιού + βίντεοκλιπ

Και για να μην ξεχνίομαστε:
Το Phantom agony των epica έχει και.. τους ψαγμένους στίχους

I. Impasse of Thoughts]

I can’t see you, I can’t hear you
Do you still exist?

I can’t feel you, I can’t touch you,
Do you exist?

The Phantom Agony

I can’t taste you, I can’t think of you,
Do we exist at all?

[II. Between hope and despair]

The future doesn’t pass
And the past won’t overtake the present
All that remains is an obsolete illusion

We are afraid of all the things that could not be
A phantom agony

Do we dream at night
Or do we share the same old fantasy?
I am a silhouette of the persen wandering in my dreams

Tears of unprecedented beauty
Reveal the truth of existence
We’re all sadists

The age-old development of consciousness
Drives us away from the essence of life
We meditate too much,
so that our instincts will fade away
They fade away

What’s the point of life
And what’s the meaning if we all die in the end?
Does it make sense to learn or do we forget everything?

Tears of unprecedented beauty
Reveal the truth of existence
We’re all pessimists

Teach me how to see and free the disbelief in me
What we get is what we see, the Phantom Agony



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 00:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Το τραγούδι των AVENGED SEVENFOLD λέγεται "bat country" απαιχτο βίντεο.

Επίσης η απίστευτη διασκευή των MURDERDOLLS 'White wedding' αξίζει τον κόπο να κατεβάσετε το βιντεοκλίπ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 01:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δεν ξέρω πόσοι είδατε το βίντεο των SENTENCED 'Even Frost' που αποτελεί την τελευταία τους δουλειά -και από τις καλύτερες κατά την γνώμη μου- αλλά εγώ προσωπικά εξοργίστηκα απίστευτα.

Δηλαδή σα να μας λένε -όχι όλοι τουλάχιστον είναι προφανές ότι ο ΤΕΝΚΟΥΛΑ & Ο ΒΕΣΑ δεν έχουν την ίδια άποψη, άλλοστε ήταν και οι δημιουργοί του συγκροτήματος- ότι δε γουστάρουν να γεράσουν στη σκηνή και να τους ακούνε από κάτω 65αρηδες και 70αρηδες.

Λες και δε θέλει μαγκιά να το κάνεις αυτό.
Λες και δε θέλει έμπνευση να κρατήσεις ένα κοινό για 30 χρόνια δίπλα σου.
Λες και άμα η γκομενίτσα που σε άκουγε στα 24 της σε ακούει και στα 54 της δεν είναι απίστευτη επιβεβαίωση της αξίας της μουσικής σου.
Λες και ο καλλιτέχνης εξαρτάται από την εικόνα του και την ηλικία του.

Μάλλον τα "παιδάκια" δεν έχουν ακούσει για ΛΕΜΜΥ, ΟΖΖΥ, ΙΑΝ ΓΚΙΛΛΑΝ, ΜΙΚ ΤΖΑΓΚΕΡ, ακόμα και ΝΤΕΪΒΙΝΤ ΒΑΟΥΙ κ.λ.π. που υπάρχουν άνθρωποι που τους ακούνε ακόμα από 60 χρονών έως 15.

Όταν πριν από 2 χρόνια πήγα στη συναυλία του U.D.O ήταν δίπλα ένας πιτσιρικάς το πολύ 16 που ήξερε χαλαρά όλους τους στίχους απ'έξω.

Ο U.D.O ένας άνθρωπος με προβλήματα καρδιάς -metal heart μάλλον δεν ήταν τυχαίο- επί 30 χρόνια μας δίνει αυτήν την καρδιά ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.

Μάλλον στην προκειμένη περίπτωση και το τραγουδι των ACCEPT 'Balls to the wall' den ito tyhaio!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 08:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλες τις ανήσυχες υπάρξεις !

Νομίζω πως καλό θα ήταν να προτείνω 2 συγκροτήματα που θεωρώ πάρα πολύ καλά στο είδος τους.
Το πρώτο ίσως να μην το γνωρίζουν πολύ, το δεύτερο όμως είναι αρκετά πιο γνωστό!

Τα συγκροτήματα αυτά είναι οι: Rajna & Siebenburgen.

Οι Rajna είναι ένα darkwave συγκρότημα που περιλαμβάνει τόσο αντρικά όσο και γυναικεία (ως επί το πλείστον γυναικεία) φωνητικά κι αποτελείται από 2 άτομα.
Οι ήχοι τους πολλές φορές σε μεταφέρουν στο Θιβέτ, στην Ινδία και σε συνδυασμό με τα οπερατικά φωνητικά της Jeanne πραγματικά ακούς κάτι μαγευτικό.

Τα albums τους είναι τα εξής:

  • Ishati (1997)
  • Yahili (1999)
  • The heady wine of praise (2001)
  • The door of serenity (2002)
  • Hidden temple (2004)
  • Black tears (2005)


Οι Siebenburgen είναι ένα vampyric metal συγκρότημα (κατ' άλλους λέγεται ως melodic black metal).
Σε όσους αρέσει το vampyric metal νομίζω οτι πραγματικά θα ενθουσιαστούν από το συγκρότημα αυτό.
Τα φωνητικά είναι ανδρικά αλλά αρκετές φορές περιλαμβάνει και γυναικεία.
Οι Siebenburgen ήταν ενεργό συγκρότημα από το 1994 και δυστυχώς διαλύθηκαν το 2006.
Αν και τους ανακάλυψα πρόσφατα ομολογώ πως έχω "κολλήσει"...
Η δισκογραφία τους είναι η εξής:

  • Loreia (1997)
  • Grimjaur (1998)
  • Delictum (2000)
  • Plagued be thy angel (2001)
  • Darker designs and images (2005)
.

Μιας που είναι η μέρα των προτάσεων, να ξαναπροτείνω να ψάξετε τους Shape Of Despair.
Είναι gothic/doom metal συγκρότημα και τα τραγούδια τους είναι απίστευτα!
Ειδικά το Angels of distress είναι απίστευτο κομμάτι.
Και για να προτείνω εγώ metal καταλαβαίνετε οτι έχω τους λόγους μου...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 10:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Έχει ακούσει κανείς(μάλλον ο Dying Incubus...)
Goethes Erben...??

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 11:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Έχει ακούσει κανείς(μάλλον ο Dying Incubus...)
Goethes Erben...??

Φυσικά κι έχω ακούσει κι έχω να πώ τα καλύτερα!
Αν κι έχω καιρό να βάλω να παίξουν στο σπίτι μου έχω αρκετό υλικό από Goethes Erben.
Με την ευκαιρία ίσως βάλω το απόγευμα...
Εσένα σου αρέσουν?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 12:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Mου αρέσει η ιδιαίτερα Θεατρική ατμόσφαιρα που δημιουργούν.
Πολλές φορές αυτά που λένε(δεν ξέρω Γιαγμανικά) μου θυμίζουν ξόρκια και μου δίνει την εντύπωση ότι βρίσκομαι σε κάποια αρχάια παράσταση...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Dying_Incubus, θα σου αρέσουν οι DRACONIAN φαντάζομαι.
Μόλις άκουσα το Arcane Rain Fell.
Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου....

Άντε να δούμε τι θα κάνουν οι Lordi στην Eurovision......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 23:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Πιστεύω να θυμηθείτε να ψηφίσετε ΛΟΡΝΤΙ.
Στο 901 111 006 16


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 00:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Χε χε πήγαν τα παιδιά στον τελικό.
Και φυσικά την Κυριακή Δαγκωτό.

Και η πλάκα είναι ότι είχαν το νούμερο 16 που το έχει η Ελλάδα στον τελικό ενώ οι Λόρντι έχουν το 17.

Αμέσως μετά από μας λοιπόν οι:

Πωπω πορώθηκα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 01:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Τα συγχαρητήριά μου και από μένα στους Φινλανδούς!!!

quote:
Στο 901 111 006 16

Τρόπος για να να στείλουμε από το κινητό χεσ-εμ-εσ υπάρχει?? Οχι τίποτα άλλο αλλά είναι κλειδωμένο το σταθερό μας. Εχω κωδικό μόνο για το internet. Κινητά και υπεραστικά γιοκ..

Το σύνθημα είναι ένα λοιπόν...

Ολοι Lordi το Σάββατο!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 02:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εμενα μου ειναι πολυ συμπαθη τα παιδια, αλλα οχι και να τους ψηφισω ρε...
Οταν ακουω μουσικη θελω να χαλαρωνω...ν΄ακουω μελωδικους ηχους και φωνες...
Λυπηθηκα που αποκλειστηκε η Κυπρος με ενα τοσο γλυκο και ρομαντικο τραγουδι...
Η αληθεια ειναι οτι το μονο τραγουδι που πραγματικα μ΄εχει συγκινησει στη Eurovision, ειναι το "Hold me now" του J.Logan...86 ή 87...
Ωραιες εποχες...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 05:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Μα έχει μελωδία βρε Άντζυ και το κομμάτι των Lordi....ροκ-ροκ-χαλιλούια...άκου τι μελωδικά που το λένε τα παλικάρια..
Αλήθεια τι ακούς πάνω κάτω?

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy