ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Υποχρεωτική στρατιωτική θητεία - μια μεγάλη διάκριση με βάση το φύλο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2006, 10:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eεεεεεεεεεε! Εμένα μου άρεσε ο φούξια ελέφαντας!!!!

Μπουχου! Τον απέλυσε.Πάει...


Άκαρδοι...


Χαιρετισμούς δώσε του. Και φιλάκια.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

airtangerine
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 03:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους airtangerine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έλα εδώ κύριο νομοθέτη που πρέπει να λογοδοτείς στο λαό. ελάτε εδώ κύριοι κάτι οργανώσεων ισότητας. Έλα εδώ γενική γραμματεία ισότητας. Τι κάνεις για αυτό? Πως το δικαιολογείς? Απορώ ρε παιδί μου γιατί δε θίγεται ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Τίποτα! Κανένας δε το θίγει. Δε λέω αν θα πρέπει να πηγαίνουν άντρες και γυναίκες, αν πρέπει να είναι επαγγελματικός, αν αν. Ρωτάω ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΚΡΙΣΗ!!! Και ζητάω να ΠΑΨΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Μου κάνει εντύπωση που κανείς δε μιλάει και ας υπάρχει αυτό το ρημάδι 4ο άρθρο του Συντάγματος που λέει "Οι Έλληνες και οι Ελληνίδες είναι ΙΣΟΙ απέναντι στο νόμο." ΣΟΒΑΡΑ? ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ Η ΙΣΟΤΗΤΑ?
Ώρες ώρες αναρωτιέμαι... Ρε είναι δυνατόν... Μας περνούν αλήθεια για τόσο ζώα...

Το θέμα της "ισότητος" είναι καθαρά οικονομικό με βάση τα συμφέροντα των εταιριών και λοιπων σχημάτων...
Στηρίχτηκε κάποτε στην δήθεν χειραφέτηση της γυναίκας με σκοπό την εξεύρεση εργατικών χεριών κατα τα πρότυπα της βιομηχανικής ανάπτυξης των προηγούμενων αιώνων.
Το πρώτο που επλήγη ήταν η οικογένεια.
Τα παιδιά χάσανε τη μάνα.
Δόθηκε μια ψευδεπίγραφη ερμηνεία ότι η γυναίκα μπορεί να έχει όποιον σύντροφο θελήσει .(φαντασιώσεις...)
Η γυναίκα οραματίστηκε έναν άντρα με ποδιά στην κουζίνα .
Την πείσανε ότι ο άντρας είναι ο καταπιεστής.
Κάποιοι άντρες την πείσανε .... για να την ρημάξουν.
Αυτούς τους "άντρες" των εταιριών ας απομονώσουμε, και θα δούμε τι πραγματικά υπέστη η γυναίκα (και υφίσταται).
Το "θέμα" της ισότητος είναι τόσο αίολο που σπάει καρύδι στα 100 μέτρα όσοι μιλάνε για ισότητα στο στρατό αναφέρονται σε μισθολογικές συμβάσεις.
Και το χειρότερο.., για εκδημοκράτηση του στρατού .......
Συνδικαλισμός παντού!!!! ακόμα και την ώρα της μάχης!!!!!
Ας τελειώσει πια ο διασυρμός των γυναικών .
Ας τελειώσει πια ο εκγυναικισμός των ανδρών.
Μια γυναίκα θέλει έναν άνδρα δίπλα της. Δεν θέλει κάτι άλλο...
Ένας άντρας θέλει μιά γυναίκα δίπλα του.Τι άλλο να θέλει;

Τόσο ζώα λοιπόν μας θεωρούν , και θα μας θεωρούν όσο σκεφτόμαστε σαν ζώα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy