ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Συνειδητό Ονείρεμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα στους φιλους και τις φιλες

Θα σας καταθεσω καποια συνηδητα ονειρα που θυμαμαι.
Ειναι περιπου 3 βδομαδες που καταγραφω τα ονειρα μου και καθημερινα κανω τεστ πραγματικοτητας.
Εχω βιωσει απο τοτε δυο σηνηδητα ονειρα.

Στο ενα ημουν καπου που σιγουρα πρεπει να ηταν χαμηλοτερο επιπεδο γιατι ηταν σκοτεινα. Ειχα την συναισθηση οτι ημουν πραγματικα εκει και ενω πεταγα και ειχα αρκετη δυσκολια να δω καθαρα και να πεταξω σε σωστη σταση (πεταγα αναποδα,μπερδεμενα) καποια στιγμη καταφερα να ισιωσς το αστρικο μου σωμα και μετα συναντω στην πορεια μου ενα δεντρο που οπως πεφτω πανω του το ενιωσα αλλα περασα απο μεσα του.
Μετα ειδα καποιον και του ορμησα (ακομα δεν ξερω γιατι το εκανα αυτο),αυτος νευριαζει και μου επιτιθεται και τοτε με καποιο τροπο με εκσφεντονιζει και τοτε ξυπναω αμεσως στο κρεβατι μου.

Αλλη μια εμπειρια που βιωνα και πριν να γνωριζω τι ηταν το διαυγες ονειρεμα (Lucid dreaming)ειναι να βρισκομαι καπου (παλι σκοτεινα αρα χαμηλο επιπεδο) και να με κυνηγαει καποιος η κατι κακο με επιθετικες διαθεσεις,εγω εχω την επιγνωση οτι το σωμα μου ειναι στο κρεβατι και ονειρευομαι και οτι για να γλυτωσω πρεπει να επιστρεψω στο σωμα μου οπου και συμβαινει αμεσως μετα οπου ανοιγω τα ματια μου με λιγη δυσκολια και η καρδια μου χτυπαει σαν τρελλη.

Τωρα που εχω διαβασει πολλα για το θεμα ξερω οτι οταν δειχνεις φοβο στα οντα που συναντας αυτα παιρνουν την ενεργεια σου και το διασκεδαζουν,το καλυτερο ειναι να τα αγνοεις τελειως.
Επισης βρισκεσαι σε κατωτερα επιπεδα οταν εισαι "πεσμενος" και ετσι εκπεμπεις και ταιριαζεις σε αυτες τις δονησεις υπαρξης.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 08/11/2003 10:36:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 17:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
************************************Ayto to mnm mou tropoihte giati einai adikiologhta apolyto kai grafthke "en brasmw psyxhs" gia na mh lete omws oti sbhnw kai afhnw 3ekremastes apanthseis sas enhmerwnw oti mporeite na deite ta logia mou se ena apospasma parakatw

Edited by - Mysterynightmare on 03/12/2003 21:27:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 19:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κατηγορώ εσένα φίλε !
Την φαντασία σου κατηγορώ.

Και επειδή έρχεσαι σαν παντογνώστης και φοβίζεις κόσμο, εγώ το μόνο που θα σου πω είναι το εξής, -το οποίο θα έπρεπε να γνωρίζεις αφού έχεις διακριθεί στο συνειδητό ονείρεμα,( σωστά?) -το να έχεις συνείδηση του ότι (κοιμάσαι)ονειρεύεσαι δεν σημαίνει ότι το ελέγχεις κιόλας(όχι ότι δεν γίνεται) αλλά μπορείς κάλλιστα(και σε πληροφορώ ότι είναι και πιο εύκολο έτσι) να πηγαίνεις με την ροή του Ονείρου.

Αυτά από εμένα.
[θα περιμένω απάντηση σου αγαπητέ ]

Φιλικά Γιάννης !


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 19:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Parakolou8w arketo kairo th syzhthsh ayth xwris na parembw... Alla shmera eniwsa thn anagkh na milhsw meta apo poly kairo... Mh xrhsimopoihte to syneidito oneirema!!!! Skwtonei th fantasia tous efialtes kai ta profhtika oneira..... TO lew ayto giati exw petyxei to 100% tou syniditou oneirematos. Apo ena shmeio kai meta kanw oti 8elw me apotelesma to telos tou oneirou h ginetai tsonta h petaw.....

sorry gia ta greeklish alla de mporw na grapsw ellhnika.

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.



Καλησπερα.
Φιλε αν σκοτωνει την φαντασια που λες και τα προφητικα ονειρα πρωτη φορα το ακουω αυτο και σε ξενα σαιτ ποτε δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο.
Προσωπικα εμενα δεν με ενδιαφερουν τα προφητικα ονειρα αν συμβαινει οντως οτι υποστηριζεις.
Και τελευταιο ειναι επιλογη του καθενος να κανει οτι νομιζει και επιθυμει.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Κωστα για την αστρικη προβολη καλο θα ηταν να μιλαμε στο αντιστοιχο forum για να ειμαστε σωστοι απεναντι στους adm. και να υπαρχει μια στοιχιωδης ταξη.ισως καλυτερα δε θα επρεπε καθολου!και το λεω αυτο διοτι τετοιου ειδους "ψυχοσωματικες" ενεργειες ΠΡΕΠΕΙ να διακατεχονται και απο τον αναλογο μυστικισμο.αποψη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 23:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε HYPE σεβαστη η απψη σου.
Δεν μιλησα για αστρικη προβολη ομως αλλα για συνηδητο ονειρεμα που το βιωνει καποιος συνηθως με την αισθηση οτι πεταει )αρα με το αστρικο του σωμα) και επισης η αστρικη προβολη και το συνηδητο ονειρεμα παρα πολλοι οπως και εγω το θεωρουν αμεσα συνδεδεμενο.
Τωρα για το αν πρεπει να μιλαμε η οχι για την αστρικη προβολη δεν αναγκαζει κανεις κανεναν,δημοκρατια εχουμε και ειμαστε μεγαλοι για να κανουμε επιλογες.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 09/11/2003 23:16:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 14:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο ειναι ενα δωρακι απο εμενα ωστε οποτε ανοιγεται τον υπολογιστη και μετα πριν τον κλεισεται να σας υπενθυμιζει να αναρωτηθειται αν ονειρευεσται.
Μετα απο καποιο καιρο θα κανετε την ιδια ερωτηση και οταν ονειρευεσται και ετσι θα συνηδητοποιησετε οτι ονειρευεσται!
Μετα καλα ταξιδια!!

Σωστε το με δεξι επιλεγοντας ορισμος ως φοντου για οσους δεν το γνωριζουν.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 00:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhspera se olous tous esoteristes!!
8a h8ela na pw kai egw thn gnwmh mou se auto to 8ema kai auth einai oti gia na katafereis na kaneis ena oneiro sunhdhto einai polu duskolo,giati apo ta liga pou 3erw,to oneiro proerxetai apo to uposunhdhto,den lew oti einai akator8wto apla duskolo giati diabasa sto forum oti kapoia atoma to exoun petuxei,pantws ean einai etsi alh8eia...makari na mporousa na to kanw kai egw...8a prepei na koita3oun an mporoun na kanoun kai alla pragmata!Efoson mporeis na kateu8uneis to oneiro sou mporeis na kateu8uneis kai to uposunhdhto,kai einai ena megalo proterima auto,alla mporei kai na se trellanei!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 02:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΩΔΥΝΟ ΠΕΙΡΑΜΑ;ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ.ΑΝ ΜΕ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΟΝΕΙΡΟΚΟΣΜΟ.ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 21:24:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eeeei! me pare3hghses! den eipa oti to exw psa3ei ek "phras" milaw. De to ekana epithdes pws na to pw... Apla otan oneirebomai ta telaiytea xronia mporw na ele3w tis antidraseis mou... Basika syggnwmh pou arghsa toosoo poly na apanthsw... Twra pou 3anablepw ayto pou egrapsa anagnwrizw oti einai yperboliko. Tespa de phrazei kai exeis dikio ws pros th roh... 8a tropopoihsw to prohgoumeno mnm mou outos wste na epanor8wsw th gkafa!

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 13:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΩΔΥΝΟ ΠΕΙΡΑΜΑ;ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ.ΑΝ ΜΕ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΟΝΕΙΡΟΚΟΣΜΟ.ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.



Καλημερα φιλε. Σημερα μπηκα και ειδα την προταση σου γιατι απο χθες ειχα μεινει χωρις υπολογιστη,εκανα φορματ,αστα...
Η προταση σου ειναι ενδιαφερουσα αλλα ακομα δεν εχω πολλα συνηδειτα ονειρα. Το ασκω ακομη με τις τεχνικες που εγραψα πιο πανω.
Εχω καιρο πιστευω ακομη για να δοκιμασουμε το πειραμα σου.
Τι λεσ εσυ?

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 01:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΩΣΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ.ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΣΤΑ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 10:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε Γιωργο.
Εσυ βιωσες εξωσωματικη εμπειρια απο ατυχημα.
Οσο αφορα τωρα το συνειδητο ονειρεμα ειναι κατι που πιο μικρος μου συναεβαινε καθε βραδυ αλλα τοτε δεν ειχα ιδεα τι ηταν.
Τωρα το ασκω ακομα,δεν ειμαι τοσο καλος.
Οταν καποιος συνηδητοποιησει οτι ονειρευεται μεσα στο ονειρο μπορει μετα η να παρει τον ελεγχο του ονειρου η να βγει απο το σωμα του.
Για να βγει ομως πρεπει να το πει δυνατα με επιθυμια και χωρις αμφιβολια οτι μπορει να το καταφερει.
Αν το καταφερει αυτο και εμενα μου εχει τυχει δυο φορες,θα νιωσει να δονειται το σωμα του στο κρεβατι και μετα θα πεταει καπου μεσα στο δωματιο οπως ετυχε με εμενα.
Τις πιο πολλες φορες ομως αυτο που μου συμβαινει ειναι να ξυπναω αμεσως στο κρεβατι

Θελει εξασκηση απο οτι καταλαβαινεις. Δεν μπορουμε ακομα να κανουμε το πειραμα που προτεινες.
Δεν εχω ακουσει κανεναν που ασκει το συνειδητο ονειρεμα να μπορει να τον αισθανθει ο αλλος στο ονειρο του.
Ισως να γινεται αλλα σιγουρα χρειαζεται να ειναι καποιος εμπειρος επι του θεματος.
Εγω ασκουμαι κυριως με την αστρικη προβολη.

Καλη σου μερα.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 06/12/2003 10:05:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 16:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Sea Life Forum!


Μόνο για ονειροναύτες........
[Για όσους ονειρεύονται συνειδητά και όχι μόνο.]

Φιλικά Γιάννης!

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 01:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ


ΕΙΜΑΙ Ο ΝΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΙΓΟ ΦΩΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ.

ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 5 ΜΕ 6 ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΩ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ.


ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΩΣΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ.ΕΤΡΕΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΟΚΡΗΡΟΣ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΟΡΓΑΣΜΟ ΣΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΗΞΕΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΥΠΝΟΥ ΞΥΠΝΙΟΥ ΚΑΙ ΑΦΕΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.ΕΝΟΙΩΘΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΤΑ ΑΚΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΟΙΩΘΑ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΑΠΟ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΓΙΝΕ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ ΩΣΠΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.


ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΟΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ.ΔΕΝ ΤΡΟΜΑΞΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΣΑΝ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΩΣΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΥΠΝΗΣΑ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ ΤΟ LUCID DREAMING ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ?


ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΤΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 03:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε μου και χρονια πολλα!
Αυτα που περιεγραψες ειναι συμπτωματα πριν την αστρικη προβολη (εξωσωματικη εμπειρια). Αυτη συμφωνα με τισ θεωριες συμβαινει καθε βραδυ οταν μας παιρνει ο υπνος. Ειδικα στην κατασταση λιγο πριν τον υπνο αρχιζουν συμπτωματα οπως,να δονειται το σωμα,να νιωθεις κατι σαν ενεργεια σε διαφορα σημεiα του σωματος σου και πολες φορες λιγο πριν αποχωριστεις το σωμα,θα ακουσειε μουσικη η φωνες η οτιδηποτε περιεργο.
Μου εχει συμβει ακριβως αυτο που περιγραφεις παρα πολες φορες.
Καλυτερα να διαβασεις εδω http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2213&whichpage=1&ARCHIVE= για να καταλαβεις,γιατι το συνηδειτο ονειρεμα ειναι οταν καποιος κοιμαται και εχει επιγνωση μεσα στο ονειρο του οτι ονειρευεται και βρισκεται σε ονειρο.
Αυτα που περιεγρψες εσυ ειναι συμπτωματα αστρικης προβολης!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 31/12/2003 03:30:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 12:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ.

piece love unity & respect

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 18:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ.


ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ!
ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟΙ Η ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΑΠΟΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΙΚΟ. Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΣΥΝΗΔΕΙΤΑ.
ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΗΔΗΣΗ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ.

ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΑΥΤΟ. ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΑΛΑΡΩΝΟΝΤΑΣ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

piece love unity & respect


[/quote]

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 31/12/2003 18:32:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 01:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ 2 ΜΕ 3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΣΥΝΔΕΟΜΟΥΝ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΠΤΗ ΚΥΛΙΝΔΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ,ΚΛΩΣΤΗ..ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΟΜΦΑΛΙΟΥ ΛΩΡΟΥ ΣΤΑ ΒΡΕΦΗ.ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ;ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 14:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που θα ρωτήσω, αγαπητοί αστρικοί ταξιδευτές, είναι ακριβώς ανάμεσα στα θέματα "Συνειδητό ονείρεμα" και "Αστρική Προβολή".

Πώς ΑΚΡΙΒΩΣ γυρνάει κάποιος ένα συνειδητό όνειρο σε 100% αστρική προβολή?
Υπάρχει εύκολος τρόπος να "βγάλεις το υποσυνείδητο" απ'τη μέση γρήγορα και εύκολα, έτσι ώστε η ΑΠ να είναι αντικειμενική???
Σας έχει τύχει ποτέ ένα όνειρο να είναι "ημι-συνειδητό"??
Δηλαδή τη μία να ξέρεις ότι είναι όνειρο, και σε μερικά δευτερόλεπτα να το ξεχνάς???
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!


-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 15:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ 2 ΜΕ 3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΣΥΝΔΕΟΜΟΥΝ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΠΤΗ ΚΥΛΙΝΔΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ,ΚΛΩΣΤΗ..ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΟΜΦΑΛΙΟΥ ΛΩΡΟΥ ΣΤΑ ΒΡΕΦΗ.ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ;ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.


ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΠΡΙΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ (ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ) ΥΓΕΙΑ,ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΤΟ ΒΙΩΣΕΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΙΩΡΗΘΩ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΜΟΥ ΣΩΜΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΟΙ.
ΑΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑΤΙ.
ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΚΡΙ ΧΡΩΜΑ.
ΣΕ ΣΥΝΔΕΕΙ ΜΕ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ,ΣΕ ΦΟΒΟ,ΜΕ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ,ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ ΣΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΙΣΩ.
ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ ΠΟΤΕ.
Η ΧΟΡΔΗ ΑΥΤΗ ΣΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.

ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ.

ΛΟΓΩ ΓΙΟΡΤΩΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΥΓΧΩΡΗΣΟΥΝ...



H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 21:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΣΤΑ ΜΗ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΩ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
quote:
Σας έχει τύχει ποτέ ένα όνειρο να είναι "ημι-συνειδητό"??
Δηλαδή τη μία να ξέρεις ότι είναι όνειρο, και σε μερικά δευτερόλεπτα να το ξεχνάς???
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!


-ΥΗVH
Light in extension


ΦΙΛΕ YHVE ΚΑΙ ΚΩΣΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ,ΕΝΩ ΕΒΛΕΠΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ.ΕΤΣΙ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΡΟΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 22:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή χρονιά, χρόνια καλά σε όλους!

quote:
Πώς ΑΚΡΙΒΩΣ γυρνάει κάποιος ένα συνειδητό όνειρο σε 100% αστρική προβολή?
Υπάρχει εύκολος τρόπος να "βγάλεις το υποσυνείδητο" απ'τη μέση γρήγορα και εύκολα, έτσι ώστε η ΑΠ να είναι αντικειμενική???
Σας έχει τύχει ποτέ ένα όνειρο να είναι "ημι-συνειδητό"??
Δηλαδή τη μία να ξέρεις ότι είναι όνειρο, και σε μερικά δευτερόλεπτα να το ξεχνάς???

Φίλε YHVH,

Κατ' αρχήν ελπίζω οι ασκήσεις του mysticweb.org να μας έχουν βγει σε καλό. Ειδικά η παρατήρηση της φλόγας με βοηθάει πολύ να παραμείνω στη μία σκέψη.

Ως προς την ερώτησή σου, μού έχει τύχει λίγες φορές να διαπιστώνω στο ύπνο μου ότι ονειρεύομαι, να ελέγχω κάπως την πλοκή του ονείρου, αλλά όταν προσπάθησα να πω στον εαυτό μου ότι τώρα ονειρεύομαι και να διαπιστώσω τί γίνεται δίπλα μου, πάντοτε ξυπνούσα.

Τώρα προσπαθώ, μέσω της παρακολούθησης της σκέψης μου, να γίνω πιο συνειδητός την ημέρα και κατά συνέπεια να γίνω και στον ύπνο μου. Δε θα πιστέψετε πόσες σκέψεις πρόσεξα ότι κάνω, χωρίς συνειδητό έλεγχο, κατά τη διάρκεια της μέρας. Και μου έχουν ξεφύγει και τόσες άλλες!

Η συζήτηση, βέβαια, αυτή βρίσκεται ανάμεσα στο συνειδητό ονείρεμα και στην αστρική προβολή. Πιστεύω, όμως, ότι το πρώτο αποτελεί προθάλαμο του δευτέρου.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 02:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συνειδητα στα ονειρα μου ερχεται η εικονα αυτη,η απολυτη γαληνη και αφαιρεση...
αν μπορουσα να ειχα ηχο στην εικονα μου,θα ηταν ο ηχος απο το καλαμι του ψαρα που πεφτει στο νερο και η σιωπη.
ΟΜ

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 06:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΚΩΣΤΑ ΜΗ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΩ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
quote:

ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ. ΕΝΟΩ ΖΗΛΕΨΑ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΒΙΩΣΕΣ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΟΡΙΑ.
ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΒΙΩΣΩ ΜΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΥΧΕΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΥΧΑΙΑ...
ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΧΘΗ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 02/01/2004 06:03:04

Edited by - Κωστας on 03/01/2004 00:30:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 00:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙ,ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΩΔΕΣ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ.Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩΙΣΤΕΣ,ΜΕ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ.ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΑ.ΑΝ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΤΟ ΕΓΩ ΜΑΣ,ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΘΕΩΣΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 00:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΑΓΜΑΤΙ,ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΩΔΕΣ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ.Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩΙΣΤΕΣ,ΜΕ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ.ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΑ.ΑΝ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΤΟ ΕΓΩ ΜΑΣ,ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΘΕΩΣΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.



Αν κρινω απο αυτα που περναμε,δοκιμασιες,στεναχωριες και γενικα τα αρνητικα ολα εχουν σκοπο να συνειδητοποιησουμε οτι το εγω μας δεν ειναι το παν,αντιθετως ειναι ο χειροτερος εχθρος μας.
Αυτος ειναι ενασ λογος για να ενσαρκωθουμε στην κολαση (γη).

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 21:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 22:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σας έχει τύχει ποτέ ένα όνειρο να είναι "ημι-συνειδητό"??
Δηλαδή τη μία να ξέρεις ότι είναι όνειρο, και σε μερικά δευτερόλεπτα να το ξεχνάς???

Αρκετές φορές.

Για τα άλλα δύο δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.
Το ότι μπορείς να προβληθείς είναι σίγουρο.


Love is True.
Rest are all illusions.
Illusions to find our purpose.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 15:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας ευχαριστώ πολύ.

CHAPTER 2:

----S.O.S.!S.O.S.!S.O.S.! ΒΟΗΘΕΙΑ! ΕΛΕΟΣ ! ΘΑΝΑΤΙΚΟ ! ΟΙ 7 ΠΛΗΓΕΣ! ΒΟΗΘΕΙΑ! -----

Μπορείτε να μου πείτε πού μπορώ να βρω binaural beats για Lucid Dreaming??? Please!

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy