ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 20:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ παιδιά, συμφωνω με τον Γιάπετ,ενώ φίλε μου allzzaro, αν πρόσεχες, ότι υποστηριζω πως είναι εσωγήινοι,ή άλλων διαστάσεων όντα, θα καταλάβεις γιατί λέω, ότι δεν υπαρχουν εξωγήινοι, αλλά, άλλα όντα, που γνωρίζουμε, απο τις παραδόσεις και τους μύθους όλων των λαών....

Τότε μπορείς να μας εξηγήσεις στις τοιχογραφίες ποιοί είναι αυτοί που εικονίζονται? Τι είναι Ρώσοι? Αμερικάνοι? Γερμανοί?

Εσύ τρεχαγύρευε δεν θέλεις να το δεχθείς αυτό για τους ευσεβείς σου πόθους. Δεν είναι έτσι ομως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε φίλε allzzaro, μπερδεύτηκες...Δεν ειπα,ότι αυτά τα όντα, υπηρξαν μετά το 45, αλλά, ότι ονομάστηκαν εξωγήινοι, μετά το 45..Μέχρι τότε, λέγονταν, δαίμονες....Αυτό υποστηρίζω...
Υπαρχουν προγράμματα,έρευνες αμερικάνων,ρώσων και ναζιστών, με πνευματικά πεδία,αναζήτηση της δύναμης, που δεν φαντάζεσαι....
Ναι, συμφωνίες με δαίονες, πειραματίστηκαν, απο το 45, παρακαλώ...Πρίν τη λήξη του 2ου Π.Π., για την ακρίβεια...
Αυτά τα όντα, που υπάρχουν σε τοιχογραφίες, υποστηρίζω, ότι είναι απο εδώ, αλλά, το πολύ πολύ, απο άλλη διάσταση..Όχι άλλο πλανήτη...Αυτο θέλω να δούμε...
Αν ουσιαστικά, έχουμε να κάνουμε με μια γνωστή κατάσταση,με άλλο πρόσωπο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro

quote:
Η δημιουργία ενός ανθρώπου με νοημοσύνη έφερε σε σύγκρουση τους δημιουργούς με αποτέλεσμα να γίνουν οι πόλεμοι που περιγράφονται στα έπη μαχαμπαράτα, Τιτανομαχία, Γιγαντομαχία κλπ.
Ο άνθρωπος ήταν το θύμα αλλά και η αιτία της υπόθεσης.

Θα μπορούσε, η διαμάχη, να γίνεται για το φυσικό πλούτο του πλανήτη ή τη στρατηγική θέση του πλανητικού μας συστήματος.
Επίσης θα μπορούσε, ανάμεσα στους ανθρώπους της γης, να υπάρχουν όντα τα οποία είναι εκπρόσωποι ουράνιων κοινωνιών, οι οποίες εποίκησαν κάποτε τον πλανήτη μας, στα πλαίσια της εξέλιξης της δημιουργίας και να ενδιαφέρονται γι’ αυτούς.


quote:
Δεν γνωρίζουμε λοιπόν πόσο χρόνο χρειάζονται για να μεταφερθούν στον πλανήτη τους.

Θα μπορούσαν να έχουν τρόπο συλλογής και εκμετάλλευσης της ενέργειας που παράγεται απ’ τη σκέψη και να την μετατρέπουν σε κίνηση.

quote:
Δεν είναι ξέμπαρκοι πειρατές.
Είναι σίγουρα σκάφη απο κάπου παίρνουν διαταγές.
Κάποιος τους διευθύνει κάποιος τους δίνει διαταγές.
Οι διαταγές που έχουν είναι σαφείς να μην έρχονται σε επαφή με κανέναν και αυτές τις διαταγές τις δίνει κάποιος απο κοντά και οχι απο τον πλανήτη τους.

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να έρθουν σε επαφή με γήινα όντα, τα πληρώματα αυτών των σκαφών. Αυτή τη δουλειά την έχουν επιφορτιστεί άλλοι , που ζουν μαζί μας.

Επίσης νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο να παίρνουν διαταγές από κάπου κοντά, λόγω του ότι η αποστάσεις δεν παίζουν ρόλο στην επικοινωνία τόσο εξελιγμένων κοινωνιών. Φυσικά, ενδεχομένως να υπάρχει αστροπολιτεία, την οποία εμείς εκλαμβάνουμε ως πλανήτη κι αυτό μόνο για εξοικονόμηση ενέργειας και όχι για λόγους απόστασης.

quote:
Ανήκουν ομως όλοι τους στην ίδια διοίκηση?
Μήπως κάποιοι απο αυτούς δρούν ανεξέλεγκτα.

Από τα έπη που ανέφερες πιο πάνω, φαίνεται ότι η διαμάχη είναι μεταξύ δύο τάσεων, της δημιουργίας και της καταστροφής της (Ζεύς – Κρόνος)

Ανεξέλεγκτα όχι, αλλά προς ίδιον συμφέρον είναι πολύ πιθανόν.
Έτσι υπάρχει διαμάχη, εκτός αυτής με τους δημιουργούς και μεταξύ αυτών που επιβουλεύονται το έργο της δημιουργίας.

quote:
Ο Γιαχβέ πχ σύμφωνα με κάποιες παραφιλολογίες αναφέρεται ως αποστάτης...

Και συγκεκριμένα απ’ τον αστερισμό του Όφεως.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Όχι ρε φίλε allzzaro, μπερδεύτηκες...Δεν ειπα,ότι αυτά τα όντα, υπηρξαν μετά το 45, αλλά, ότι ονομάστηκαν εξωγήινοι, μετά το 45..Μέχρι τότε, λέγονταν, δαίμονες....Αυτό υποστηρίζω...

Κατάλαβα Βαγγέλη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι υπάρχουν δυο είδη όντων, σε αυτό τον πλανήτη, που πολεμάνε, μεταξύ των, εμένα μου φαίνεται πιο βατό και αποδεικτέο, απο την ιστορία, φίλοι μου....
Οι εξηγήσεις που έχουν δοθεί, θέλουν έρευνα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τρεχα...., πώς συμφωνείς μαζί μου και με εκθέτεις;;;

Αν προσέξεις το μήνυμά μου, γράφω:

"Ομως ενδεχομένως να μην απεικονίζουν όλες οι τοιχογραφίες ανθρώπους απ' το διάστημα."

... και εννοώ ότι δεν είναι ΟΛΕΣ, όχι ότι δεν είναι καμμία.

Δεν διαφωνώ με τον allzzaro, μια διευκρίνηση, ως πιθανότητα έκανα.

Κατανοητό τώρα;;;

Και όταν λες "εσωγήινοι" εννοείς κατοίκους του εσωτερικού της γης, κάτι που εγώ δεν ασπάζομαι.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου γιαπέτ απο τη στιγμή που δεν είναι μύθος, όλα μπορούν να είναι πιθανά.

Κάτι τέτοιο βέβαια δεν αναφέρεται πουθενά, ούτε στη μυθολογία.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ, επαναλαμβάνω, υποστηρίζω Γιάπετ μου, ότι όντα, που έχουν υπόσταση, ακόμη και σε άλλη διάσταση,αλλά, όχι με καταγωγή απο άλλο πλανήτη, επικοινωνούν με ανθρώπους,εδώ και χιλιάδες χρόνια..
Ποιοί είναι;Δεν είναι οι παλιοί θεοί;
Αλλά κι αυτοί,είχαν σχέση με ανθρώπους, δεν εμφανίστηκαν έτσι απο το πουθενά...
Χάνουμε πηγές, που θα μας έδειχναν, καλύτερα, ποιοί είναι οι άλλοι.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά τα όντα, που υπάρχουν σε τοιχογραφίες, υποστηρίζω, ότι είναι απο εδώ, αλλά, το πολύ πολύ, απο άλλη διάσταση..Όχι άλλο πλανήτη...Αυτο θέλω να δούμε...

Εδώ θα μπορούσαμε να τους χαρακτηρίσουμε δαίμονες Βαγγέλη.
Κάποιοι απο άλλη διάσταση ο μόνος τρόπος να έρθουν στη δική μας είναι η μετενσάρκωση. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα χρειαζόντουσαν ούτε σκάφανδρα ούτε σκάφη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί να φοράνε κάσκες τα όντα από άλλη διάσταση;
Γιατί να φοράνε διαστημικές στολές;

Στις διαστάσεις, κινείσαι με το σώμα που χρειάζεται κάθε μια απ' αυτές. Αν λοιπόν είσαι ικανός να επεμβαίνεις στη μοριακή σου δομή ή να ελέγχεις τους κραδασμούς σου και να παρουσιάζεσαι κατά βούλησιν, δεν χρειάζεσαι εξοπλισμό.

Προφανώς, υπάρχουν και όντα που δεν αναπνέουν οξυγόνο και αυτά απεικονίζονται στις τοιχογραφίες.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα σκαφανδρα, αγαπητέ μου allzzaro, δύνανται να έχουν διττή έννοια....Την προστασία τους απο την ατμόσφαιρα, αλλά και να μην δούμε πόσο άσχημοι είναι...Αυτό το τελευταίο, έχει περάσει εδώ και χρόνια και όλοι οι εξωγήινοι, ειναι εντελώς πανάσχημοι, σε όποια ταινία,δούμε...
Γιατί;
Ανώτεροι και πανάσχημοι, πάει;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro πιάσε... κόκκινο!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχαγυρευε
quote:
Εγώ, επαναλαμβάνω, υποστηρίζω Γιάπετ μου, ότι όντα, που έχουν υπόσταση, ακόμη και σε άλλη διάσταση,αλλά, όχι με καταγωγή απο άλλο πλανήτη, επικοινωνούν με ανθρώπους,εδώ και χιλιάδες χρόνια..
Ποιοί είναι;Δεν είναι οι παλιοί θεοί;

Εγώ Βαγγέλη μου εχω διαφορετική άποψη και αυτή πηγάζει απο τα λεγόμενα του Πλάτωνα στα ``περι φύσης`` οπου λέγει σχετικά με τη δημιουργία του ανθρώπου.
Και είπεν ο γεννήσας το πάν στους θεούς των θεών οτι θα πρέπει να δημιουργήσουν το θνητόν γένος.

Εχουμε λοιπόν τον γεννήσας το πάν, κάποιους που ονομάζει θεούς και οι θεοί αυτοί έχουν εναν θεό. Μάλιστα λέει και σε αυτούς τους θεούς που περιπολούν εδώ στη γή αλλά και στους αλλους που δεν είναι ορατοί.
Ετσι λοιπόν έχουμε κάποιους θεούς ορατούς κάποιους αόρατους και εναν θεό που δημιούργησε τα πάντα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαφοροποιείται αυτό που έγραψα, αν βάλεις όσα πρόσθεσες, φιλε Φώτη.....Μπορείς να τα δεις υπο γωνία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τρεχα.... αφού αποκλείεις την πιθανότητα να θέλουν να κρύψουν την... ασχήμια τους, γιατί στην αρχή τη θέτεις ως τέτοια;;;

Ανώτεροι και πανάσχημοι, πάει πώς δεν πάει...

Η μορφή και η σύσταση εξαρτάται απ' τις συνθήκες που ζούν.
Άσε που για τις γυναίκες τους μπορεί να είναι πεντάμορφοι....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκεί Γιάννη μου, θέω να σταθούμε....Σε αυτό το τελευταίο, περί γυναικών, που ανέφερες..Γιατί μόνιμα είναι άνδρες, οι εμφανιζόμενοι
"άλλοι";Μήπως, είναι δίχως φύλο;Κι αυτό, τι σημαίνει;
Η ασχήμια, είναι αποτέλεσμα, άσχημης ψυχής, φίλε...
.Δεν είναι δειγμα πολιτισμού τέτοιες φατσες ....
Όμορφο είναι το εξελιγμένο,ή βελτιωμένο..
Δεν μπορούμε να βάλουμε το άσχημο, σαν αποτέλεσμα, πρέπει να είναι καλύτερο.Γι αυτό λέω, ότι άλλο θέλουν αυτοί.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν διαφοροποιείται αυτό που έγραψα, αν βάλεις όσα πρόσθεσες, φιλε Φώτη.....Μπορείς να τα δεις υπο γωνία....

Ναί όντως..

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μπορεί να το βρεί κάποιος εύκολα.. το ``Ελλάνιον κελεύσμα``.
Εκεί λοιπόν κάποιο μέντιουμ επικοινωνεί με τους αρχαίους θεούς οι οποίοι εδρεύουν κάπου στο ηλιακό μας σύστημα και λέει.
Δεν είμαστε θεοί. Εσείς μας ονομάσατε θεούς.
Αφήνετε να εννοηθεί απο τους θερμόαιμους του είδους οτι ούτε αθάνατοι είναι, ούτε έχουν τη δυνατότητα να μετενσαρκώνονται ούτε να μεταφέρονται απο διάσταση σε διάσταση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 21:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Μήπως, είναι δίχως φύλο;Κι αυτό, τι σημαίνει;

Τι σημαίνει; Ότι είναι άγγελοι;;

quote:
Η ασχήμια, είναι αποτέλεσμα, άσχημης ψυχής, φίλε...
.Δεν είναι δειγμα πολιτισμού τέτοιες φατσες ....

Γιατί βρε; Εσύ πολιτισμένος είσαι, είσαι και όμορφος, δηλαδή;;;

Για κάποιους ναι για κάποιους άλλους, όχι.

Από πότε ο πολιτισμός ομορφαίνει τη μούρη;
Το πνεύμα ομορφαίνει...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 22:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχαγυρευε
quote:
Εκεί Γιάννη μου, θέω να σταθούμε....Σε αυτό το τελευταίο, περί γυναικών, που ανέφερες..Γιατί μόνιμα είναι άνδρες, οι εμφανιζόμενοι
"άλλοι";Μήπως, είναι δίχως φύλο;Κι αυτό, τι σημαίνει;

Σε αυτό έχω αναρρωτηθεί και εγώ.
Δίχως φύλο σημαίνει δεν αφήνουν απογόνους.
Εδώ ομως άφησαν απογόνους.
Στη Σουμεριακή μυθολογία ομως μπορεί κάποιος να το βρεί εύκολα τα έχει παραθέσει το μέλος ``ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ`` συμβαίνει το ανάποδο.
Γυναίκα θεά κυοφορεί τον πρώτο άνθρωπο.
Στη βίβλο οι άγγελοι Ελοχίμ πέστε τους οπως θέλετε είναι άνδρες.
Εδώ οι Εβραίοι είχαν μια ιδιαίτερη αντίληψη προς το γυναικείο φύλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 22:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε αυτό έχω αναρρωτηθεί και εγώ.
Δίχως φύλο σημαίνει δεν αφήνουν απογόνους.
Εδώ ομως άφησαν απογόνους.

Πού ξέρεις? Μπορεί να είναι ερμαφρόδιτοι

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 22:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το ψάξιμο να κάνουμε λιγο ρε φίλε Φώτη....Να το δουμε...
Ας δούμε, καταρχήν, αν ξέρουμε, απο την ιστορία τους σκοπούς τους για τη γή, για τον άνθρωπο...Απο ότι γνωρίζω, δεν είναι,ήταν αγαθές ποτέ οι προθέσεις τους...
Όσον αφορά, τις θεότητες, τις γυναικείες,εννοώ, το θέμα, πάει στις έννοιες που εκπροσωπούν... Μήπως, είναι οι έννοιες θηλυκές και τις κάνανε γυναίκες;;Ή πάλι, γυναικες, αλλά και άνδρες, άνθρωποι, μπερδεύτηκαν μαζί τους, αποκτήσαν δύναμη και θεοποιηθήκαν....Όλα αυτά,είναι αποκαλυπτικά, νομίζω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 22:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mην μου βάζεις δύσκολα φίλε τρεχαγύρευε γιατί σκοντάφτω
Σε οτι αφορά τέτοια θέματα, εσύ είσαι ο ειδικός.

quote:
Πού ξέρεις? Μπορεί να είναι ερμαφρόδιτοι

Μπά δεν είχαν αφήσει θηλυκιά γάτα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 22:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrialangel δεν πιστεύω να έχεις παρεξηγηθεί και δεν γράφεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 23:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όχι ρε γείτονα...


Έχεις ποστάρει 8000 βίντεο...Κάνε λίγο υπομονή να τα δούμε και να τα επεξεργαστούμε, έχουμε και υποχρεώσεις...Μη λέμε πράγματα στο βρόντο και στο θεωρητικό...


Θα ακούσεις διαφωνίες μην ανησυχείς, απλώς μη βιάζεσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 23:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ακούσεις διαφωνίες μην ανησυχείς, απλώς μη βιάζεσαι...

ώχ..

Κοίτα μόνο να εστιάσεις καλά και να μην ξεφύγουμε απο το νόημα και δεύτερον σε παρακαλώ μην μου εξοργίσεις το Βαγγέλη γιατί δεν θα το αντέξω.. Θα πάθω έμφραγμα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2010, 23:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι με εσένα θα διαφωνήσω...Με το Βαγγέλη *σχεδόν* συμφωνούμε εδώ αν παρατήρησες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2010, 11:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο το "Έθνος"στα θέματα τεχνολογίας, διαβάζουμε για ένα νέο παράθυρο παρατήρησης του διαστήματος :
"Το ALMA, στην κατασκευή του οποίου συμμετέχουν η Ευρώπη, η Ιαπωνία, η Βόρειος Αμερική και η Χιλή, θα αποτελείται από 66 νέας γενιάς ραδιοτηλεσκόπια, τα οποία θα έχουν τη δυνατότητα να ανιχνεύουν ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία ανάμεσα στο υπέρυθρο και στα ραδιοκύματα.
Με την έναρξη λειτουργίας του ALMA, η ανίχνευση αυτής της, αόρατης στα μάτια μας, ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας που προέρχεται από παγωμένα και γιγάντια νέφη αερίων και σκόνης και από αρχέγονους γαλαξίες, θα ανοίξει ένα νέο παράθυρο παρατήρησης στο Σύμπαν.
Η κύρια διάταξη του τηλεσκοπίου ALMA θα αποτελείται από (τουλάχιστον) 50 δορυφορικές κεραίες, διαμέτρου 12 μέτρων και βάρους μεγαλύτερου των 100 τόνων η καθεμία, οι οποίες θα έχουν τη δυνατότητα να μετακινούνται, ανάλογα με τις ανάγκες των παρατηρήσεων.
Χάρη στην τεχνική της συμβολομετρίας, η ευκρίνεια της εικόνας που θα λαμβάνει αυτό το σύστημα των ραδιοτηλεσκοπίων θα ισοδυναμεί με την ευκρίνεια ενός τηλεσκοπίου με διάμετρο κατόπτρου όση θα είναι η απόσταση μεταξύ των δύο πιο απόμακρων ραδιοτηλεσκοπίων της διάταξης.
Η κύρια διάταξη του ALMA θα συνεπικουρείται από μια δεύτερη, η οποία θα αποτελείται από 4 δωδεκάμετρες και 12 επτάμετρες κεραίες, σε συμπαγή και σταθερό, ως επί το πλείστον, σχηματισμό, γνωστή ως Atacama Compact Array (ACA), που θα χρησιμοποιείται για την απεικόνιση πιο εκτεταμένων δομών και που θα έχει τη δυνατότητα να λειτουργεί είτε αυτόνομα είτε σε συνεργασία με την κύρια διάταξη του ALMA.
Πρόκειται για ένα ιδιαίτερα δύσκολο έργο. Κατ’ αρχήν, καθώς αυτού του είδους η ακτινοβολία απορροφάται από τους υδρατμούς της ατμόσφαιρας, τα τηλεσκόπια που την ανιχνεύουν πρέπει να κατασκευάζονται σε τοποθεσίες μεγάλου υψομέτρου και μεγάλης ξηρότητας, συνθήκες που ικανοποιούνται στο έπακρο με την επιλογή του υψιπέδου Chajnantor στην έρημο Atacama της Χιλής, 5.000 μέτρα πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας.
Και πραγματικά, με την ολοκλήρωση της κατασκευής του το ALMA θα έχει την τιμή να είναι το αστεροσκοπείο που θα έχει κατασκευαστεί στο μεγαλύτερο υψόμετρο, 750 μέτρα πάνω από το υψόμετρο στο οποίο βρίσκονται τα αστεροσκοπεία στο Mauna Kea της Χαβάης και 2.400 μέτρα ψηλότερα από τη συστοιχία των ραδιοτηλεσκοπίων της Πολύ Μεγάλης Διάταξης VLT, που κι αυτή βρίσκεται στην έρημο Atacama. ..."
Διονύσης Π. Σιμόπουλος

Και προσπαθούν οι άνθρωποι, επιμονα...Αλλα, ουδείς απαντά...
Εγώ φιλοι μου, όταν διαβάζω τέτοια,μου ρχεται να γελάσω....Τοσες δεκαετίες, με τηλεσκόπια, με αποστολή ραδιοηχοσημάτων,με όποιο τροπο, προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε, με ..εξωγήινους..Αλλά, δεν ακουμε τιποτε απο πουθενά...Αυτοι, όμως, είναι εδώ, χιλιάδες χρόνια...
Θέλει φαντασία ρε παιδιά;
Εκεί που τους ψάχνουν,στα αστέρια,δεν είναι,αλλά, εδώ είναι, πως λέγονται εξωγήινοι;..
Λογική..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2010, 11:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrialangel
quote:
Όχι με εσένα θα διαφωνήσω...Με το Βαγγέλη *σχεδόν* συμφωνούμε εδώ αν παρατήρησες...

trexagireve

quote:
Εγώ φιλοι μου, όταν διαβάζω τέτοια,μου ρχεται να γελάσω....Τοσες δεκαετίες, με τηλεσκόπια, με αποστολή ραδιοηχοσημάτων,με όποιο τροπο, προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε, με ..εξωγήινους..Αλλά, δεν ακουμε τιποτε απο πουθενά...Αυτοι, όμως, είναι εδώ, χιλιάδες χρόνια...
Θέλει φαντασία ρε παιδιά;

Συμφωνείτε δηλαδή με το Βαγγέλη οτι οι εξωγήινοι είναι εδώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2010, 11:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ λέω, ότι είναι εσωγήινοι,ας τους περνάνε για εξωγήινους,
αγαπητέ μου Φώτη..."Ίνα πλανήσει λέει και τους εκλεκτούς",όσο κι αν είναι εύκολο το κόλπο τους για όποιον σκέφτεται λογικά....
Μονο η παρεξήγηση, απο που έρχεται,ο άγνωστος "χ", φταίει για το μπέρδεμα...Αν δεν λέγονταν εξωγήινοι,ως προερχόμενοι απο κάποιο άλλο πλανήτη, θα ήταν για ολους ότι είναι εδώ και χιλιάδες χρόνια....
Αντίπαλοι και εχθροί μας...Και θέλουν να μας κάνουν σκλάβους τους, γιατί χωρίς εμάς, δεν υπάρχουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2010, 13:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ραδιοηχοσημάτων

Λάθος όρος, πριν κρίνεις τους αστρονόμους, μάθε να ονοματίζεις σωστά τα φαινόμενα και τα πράγματα


Ξέρεις πόσο έτη φωτός απέχουν οι κόσμοι που ερευνούν; Ξέρεις πόσο χρόνο θέλει να πάνε εκεί τα ραδιοσήματα; Το κοντινότερο άστρο πόσο απέχει από εμάς;

Λοιπόν γείτονα, για την ώρα σε ρωτάω το εξής: Τις ζωγραφιές που εικονίζουν τα διάφορα αυτά, ΠΟΙΟΣ τις έκανε; Υπάρχει αμφιβολία ότι είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy