ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 The Dark Knight
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2008, 14:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον εγω την ειδα...

Καλη ταινια, αλλα πρεπει να ομολογησω οτι εχω δει και καλυτερες


crusifire μην προτεξεις να με "κατσαδιασεις", αλλα δεν ειμαι και τοοοσο fan του "Dark Knight"... παρολα αυτα, ηταν εντυπωσιακη


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2008, 18:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CruCifireeeeeeeeeeeee!!!!!!

Γιατί όλοι κάνουν λάθος το c, και κανείς δε γράφει crucifier, που είναι και το σωστό ορθογραφικά;!

Και γιατί να σε κατσαδιάσω; Δε φταις εσύ που δεν ξέρεις από σινεμά!

Πλάκα κάνω προφανώς! Αν θες, για πες μου, τι περίμενες και δεν το είδες; Περισσότερο ξύλο, μικρότερη διάρκεια; Κάνω γκάλοπ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2008, 20:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταρχην, συγγνωμη για το ορθογραφικο λαθος...


για την ταινια, δεν ηταν οτι περιμενα κατι παραπανω που δεν ειδα... απλα, δεν ειναι το ειδος των ταινιων με ηπερηρωες-"αθανατους" ("αστερατους" ή "σκοτεινους") που δεν πολυ βλεπω...

ομως, παραδεχομαι οτι ηταν εντυπωσιακη (ισως περισσοτερο και απο την πρωτη ταινια)


Εγω ειμαι πιο πολυ του Bond για να καταλαβεις... του "καλοντυμενου"


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2008, 12:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καταρχην, συγγνωμη για το ορθογραφικο λαθος...

Δεν τρέχει τίποτα...

Όταν λες αθάνατους; Εννοείς που έχουν αντέξει στο χρόνο, ή ότι δεν πεθαίνουν στις ιστορίες;

Κατάλαβα τι εννοείς για τον Bond, αλλά είπαμε, εδώ παίζει ρεαλισμός. Και ο Μπάτμαν θα μπορούσε να φοράει κολάν και το βρακί του απ' έξω, αλλά θα είχε μείνει ανάπηρος τις πρώτες μέρες, ή νεκρός τον πρώτο μήνα

Άλλωστε, στην κατάσταση που βρίσκεται στην ταινία, δε μπορεί να είναι ατσαλάκοτος και αγέροχος...

Αλλά καταλαβαίνω τι λες... μάλλον σου έλλειψε και το happy end...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 10:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
καταρχην, συγγνωμη για το ορθογραφικο λαθος...

Δεν τρέχει τίποτα...

Όταν λες αθάνατους; Εννοείς που έχουν αντέξει στο χρόνο, ή ότι δεν πεθαίνουν στις ιστορίες;

Κατάλαβα τι εννοείς για τον Bond, αλλά είπαμε, εδώ παίζει ρεαλισμός. Και ο Μπάτμαν θα μπορούσε να φοράει κολάν και το βρακί του απ' έξω, αλλά θα είχε μείνει ανάπηρος τις πρώτες μέρες, ή νεκρός τον πρώτο μήνα

Άλλωστε, στην κατάσταση που βρίσκεται στην ταινία, δε μπορεί να είναι ατσαλάκοτος και αγέροχος...

Αλλά καταλαβαίνω τι λες... μάλλον σου έλλειψε και το happy end...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



"αθανατους", οπως για π.χ. ο Σουπερμαν - απλα το "γενικεψα" (δεν ξερω-θυμαμαι ποιος αλλος υπερηρωας ειναι "αθανατος")



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 18:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ως Riddler και Πιγκουίνος
Ντεπ και Φ.Σ. Χόφμαν πιθανοί υποψήφιοι «κακοί» για το νέο Μπάτμαν


Οι Τζόνι Ντεπ και Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν βρίσκονται στην κορυφή της λίστας των υποψηφίων «κακών» για τον τρίτο Μπάτμαν με πρωταγωνιστή τον Κρίστιαν Μπέιλ. Riddler και Πιγκουίνος είναι οι ήρωες που κατά πάσα πιθανότητα θα ενσαρκώσουν οι δύο ηθοποιοί.

«Πώς ξεπερνάς την εκπληκτική παρουσία του Χιθ Λέτζερ;» αναρωτιέται ο σινεφίλ κόσμος όταν ακούει για τα σχέδια της Warner Bros να κάνει άλλη μια ταινία Μπάτμαν. Ο Μάικλ Κέιν έκανε αυτή την ερώτηση και η απάντηση που πήρε ήταν: «Με Τζόνι Ντεπ ως Riddler και Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν ως Πιγκουίνο».

Μετά την τεράστια επιτυχία του Σκοτεινού Ιππότη ήταν θέμα χρόνου πριν το στούντιο ξεκινήσει την προετοιμασία των γυρισμάτων για μια τρίτη ταινία με ήρωα τον Μπάτμαν με τα χαρακτηριστικά του Κρίστιαν Μπέιλ.

Το ερώτημα είναι όμως ποιος θα είναι ο... άτυχος που θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Μπάτμαν και να αναλάβει ρόλο κακού, μετά την μοναδική πνοή που έδωσε ο αδικοχαμένος Χιθ Λέτζερ στο ρόλο του Τζόκερ.

Ο Μάικλ Κέιν που ερμηνεύει τον Αλφρεντ, τον πιστό φίλο και μπάτλερ του Μπρους Γουέιν (alter ego του Μπάτμαν), έκανε ακριβώς αυτή την ερώτηση.

«Ήμουν με ένα στέλεχος (της Warner Bros.) και είπα: 'Θα γυρίσουμε κι άλλη ταινία;' Μου απάντησε καταφατικά και ρώτησα πώς στο καλό θα ξεπεράσουμε τον Χιθ. Μου είπε: 'Θα σου πω πως θα ξεπεράσουμε τον Χιθ -με τον Τζόνι Ντεπ ως Riddler και τον Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν ως Πιγκουίνο. Σκέφτηκα ότι τα κατάφεραν για ακόμα μια φορά» δήλωσε στο MTV News ο διάσημος ηθοποιός.

Εν τω μεταξύ, οι παραγωγοί της ταινίας εξετάζουν το ενδεχόμενο να βγάλουν ξανά στις αίθουσες τον Σκοτεινό Ιππότη, στην οσκαρική περίοδο, ελπίζοντας ότι θα συγκεντρώσει αρκετές υποψηφιότητες για το χρυσό αγαλματίδιο.


Newsroom ΔΟΛ



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 14:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω βαρεθεί να σου λέω να διασταυρώνεις τις πληροφορίες σου.

Ο Χόφμαν έχει πει εδώ και ένα μήνα ότι θα ήθερε να δει Πιγκουίνο στην Τρίτη ταινία, αλλά δε θέλει να το κάνει ο ίδιος.

Ο Ντεπ θα υποδηθεί το Γρίφο μόνο πάνω απ'το πτώμα μας. Θέλουμε σοβαρούς ηθοποιούς στη σειρά.

Τέλος, η Warner είπε ότι αν ο Νόλαν πει το "ναι" για τρίτη ταινία, θα παρκάρουν ένα τεθορακισμένο γεμάτο λεφτά στο πάρκινγκ του σπιτιού του, αλλά εκείνος προτιμάει να ασχοληθεί τώρα με την ταινία που θα γυρίσει με τον Κρίστιαν Μπέιλ (Μπάτμαν) και δεν θέλει ακόμα να σκεφτεί για τρίτο μέρος. Ο Νόλαν είναι άνθρωπος του τώρα, οπότε ακόμα δεν έχει νόημα να γίνεται λόγος για μια ταινία που δεν υπάρχει παρά μόνο στα μυαλά κάποιων.

Ο Κέιν, καλώς ή κακώς, δε μπορεί να ξεχωρίσει τα αστεία, δε μπορεί να κρατήσει το στόμα του κλειστό; Δεν ξέρω. Αλλά το ίδιο είχει πει για Χόφμαν ως Πιγκουίνο το Dark Knight. Όσο τον είδατε τον είδα.

Στην ταινία για την οποία άνοιξε το τόπικ τώρα:

Δεν έχουμε καταφέρει (ακόμα) να βυθήσουμε τον Τιτανικό, αλλά που θα πάει. Τον Ιανουάριο, εν ώψει Όσκαρ, θα ξαναβγεί η ταινία στις αίθουσες (Λες να βγει κι εδώ; Άντε γιατί την έχω δει μόνο 5 φορές στο σινεμά - κι άλλες 50 σπίτι)

Επίσης, ο πρόεδρος των I-max, είπε ότι οποιαδήποτε στιγμή θέλει η Γουόρνερ, ξαναβγαίνει η ταινία στις αίθουσές του, καθώς έκανε τις μεγαλύτερες εισπραξεις στην ιστορία του i-max. 50 εκατ. δολάρια αν θυμάμαι καλά...!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 15/09/2008 14:27:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 18:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω βαρεθεί να σου λέω να διασταυρώνεις τις πληροφορίες σου.

Ο Χόφμαν έχει πει εδώ και ένα μήνα ότι θα ήθερε να δει Πιγκουίνο στην Τρίτη ταινία, αλλά δε θέλει να το κάνει ο ίδιος.

Ο Ντεπ θα υποδηθεί το Γρίφο μόνο πάνω απ'το πτώμα μας. Θέλουμε σοβαρούς ηθοποιούς στη σειρά.

Τέλος, η Warner είπε ότι αν ο Νόλαν πει το "ναι" για τρίτη ταινία, θα παρκάρουν ένα τεθορακισμένο γεμάτο λεφτά στο πάρκινγκ του σπιτιού του, αλλά εκείνος προτιμάει να ασχοληθεί τώρα με την ταινία που θα γυρίσει με τον Κρίστιαν Μπέιλ (Μπάτμαν) και δεν θέλει ακόμα να σκεφτεί για τρίτο μέρος. Ο Νόλαν είναι άνθρωπος του τώρα, οπότε ακόμα δεν έχει νόημα να γίνεται λόγος για μια ταινία που δεν υπάρχει παρά μόνο στα μυαλά κάποιων.

Ο Κέιν, καλώς ή κακώς, δε μπορεί να ξεχωρίσει τα αστεία, δε μπορεί να κρατήσει το στόμα του κλειστό; Δεν ξέρω. Αλλά το ίδιο είχει πει για Χόφμαν ως Πιγκουίνο το Dark Knight. Όσο τον είδατε τον είδα.

Στην ταινία για την οποία άνοιξε το τόπικ τώρα:

Δεν έχουμε καταφέρει (ακόμα) να βυθήσουμε τον Τιτανικό, αλλά που θα πάει. Τον Ιανουάριο, εν ώψει Όσκαρ, θα ξαναβγεί η ταινία στις αίθουσες (Λες να βγει κι εδώ; Άντε γιατί την έχω δει μόνο 5 φορές στο σινεμά - κι άλλες 50 σπίτι)

Επίσης, ο πρόεδρος των I-max, είπε ότι οποιαδήποτε στιγμή θέλει η Γουόρνερ, ξαναβγαίνει η ταινία στις αίθουσές του, καθώς έκανε τις μεγαλύτερες εισπραξεις στην ιστορία του i-max. 50 εκατ. δολάρια αν θυμάμαι καλά...!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 15/09/2008 14:27:46



το "νεο" που παρεθεσα, ηταν απο in.gr ... δεν νομιζω να ειναι "τοσο" λαθος!

Παντως η Warner Bros σιγουρα θα θελει και συνεχεια.... δεν ηταν "λιγα" αυτα που κερδισε



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 18:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξαλλου, το "γραφει":


quote:


Οι Τζόνι Ντεπ και Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν βρίσκονται στην κορυφή της λίστας των υποψηφίων «κακών» για τον τρίτο Μπάτμαν με πρωταγωνιστή τον Κρίστιαν Μπέιλ. Riddler και Πιγκουίνος είναι οι ήρωες που κατά πάσα πιθανότητα θα ενσαρκώσουν οι δύο ηθοποιοί.



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 11:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι βρε, και πάλι πλάκα κάνω, δε φταις εσύ, απλά μην εμπιστεύεσαι ό,τι γράφει το in.gr ειδικά σε τέτοια θέματα, όπου βασίζεται σε φήμες, οι οποίες τις περισσότερες φορές έχουν ήδη διαψευστεί.

Δηλαδή, αφ' ενός ντροπή τους που λένε "κατά πάσα πιθανότητα" καθώς δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο, πόσο μάλλον από τη στιγμή που δεν είναι ακόμα επίσημη η δημιουργία τρίτης ταινίας, αφ' εταίρου είναι και χαρακτηριστικά καθυστερημένοι στις ειδήσεις τους, αφού ο Χ¨οφμαν έχει πάνω από βδομάδα που έχει πει ότι δε θα το έκανε.

Γι' αυτό, ειδικά σε αυτά τα θέματα τσέκαρε τα σάιτ που σο είπα, και γενικά, αν βλέπεις κάποια ενδιαφέρουσα είδηση σε ελληνικό σάιτ, πήγαινε και μια βόλτα απ'τον γούγλη.

...Για τις μεταφορές του Μπάτμαν στην οθόνη, δε, τα έχουμε πει: batman-on-film.com ...!!! Proud to be a BOF'er!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 10:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να πουμε και την πλακα μας, θα πηγαινε στον Ντεπ ο ρολος του Ριντλερ... καλυτερα απο οτι τον εκανε ο Τζιμ Καρεϊ...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 13:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μετατραπώ σε τηλεφωνικό σήμα και θα έρθω εκεί! Ο Ντεπ θα παιξει το Γρίφο πάνω απ'το πτώμα μου!!!

Κοίτα, πέρα από την πλάκα, όπως ίσως έχεις καταλάβει μέχρι τώρα, ουδεμία σχέση είχαν οι εγκληματίες των προηγούμενων ταινιών με τους ορίτζιναλ χαρακτήρες του κόμικ. Οοοοοοοπότε:

Ο Riddler... καμία σχέση με Τζιμ Κάρεϋ

Μιλάμε για έναν μεσήλικο, πολύ σοβαρό άτομο, που υπολογίζει με ακρίβεια την κάθε του κίνηση, δεν αφήνει τίποτα στην τύχη, και δε σπαταλάει χρόνο και ενέργεια σε καραγκιοζιλίκια.

Σκέψου ότι ο βασικός υποψήφιος για το ρόλο τότε, ήταν ο Robin Williams...

Τώρα θα μου πεις, ήταν και βασικός υποψήφιος για Τζόκερ πριν του το φάει ο Νικολσον...

Έταιρον του κάτουρον

Πιστεύω ότι ήρθε επιτέλους ο καιρός να του δωθεί η ευκαιρία γιατί:

- Έχει φτάσει στην πηγή και δεν έχει πιεί νερό
- Έχει δείξει ότι το 'χει, στο Σκοτεινό Θάλαμο, αλλά και στο υπέροχο, και σκηνοθετημένο από τον ίδιο το Νόλαν, Insomnia!
- και τρίτο και κυριότερο, έχει πει ότι θα το έκανε τσάμπα!!!


Πάντως με τίποτα δε θέλουμε ένα κλόουν που θα προσπαθήσει να ξεπεράσει τον Λέτζερ και θα φάει χώμα... Πάμε γι'άλλα!

Πάντως το ψήνω για David Tennant (Doctor Who) μή σας πω και για τον τύπο με τον όγκο στο σβέρκο, από Lost...


Fan manipulation by joshwmc


Α, έχουν κυκλοφορήσει ένα μάτσο σταρλετίτσες που λένε ότι ενδιαφέρονται για το ρόλο της Κάτγουμαν. Όπως έχουμε πει, δεν ξέρουμε καν αν θα υπάρξει ταινία, πόσο μάλλον Κάτγουμαν, οπότε ευχαριστούμε αλλά δε θα πάρουμε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 12:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και αμα ειναι να παιξει καμια Σαρλιζ Θερον?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 13:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mπα... πέρα απ'το ότι δε με τρελαίνει σα γυναίκα, αν εκεί το πήγαινες, δεν τη βλέπω και σαν Κάτγουμαν. Όχι ότι δεν είναι καλή ηθοποιός, απλά δε μπορώ να τη φανταστώ σε αυτό το ρόλο. Είναι για πιο τσαμπουκο-ass-kicking hollywoodιανά πράγματα... κατ' εμέ.

Η αλήθεια είναι ότι δε μου έρχεται κάποια στο μυαλό που να μπορεί να βγάλει αυτή την ισορροπία ανάμεσα στο νόμο και την παρανομία, που βγάζει ο χαρακτήρας... Αυτή που θα σε βοηθήσει να πιάσεις τον κλέφτη και στο τέλος θα βουτήξει αυτή τα κλοπημέα και θα εξαφανιστεί... από το Batman κιόλας!!!

Έχεις κάποια τέτοιου είδους στο μυαλό σου;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 11:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mπα... πέρα απ'το ότι δε με τρελαίνει σα γυναίκα, αν εκεί το πήγαινες, δεν τη βλέπω και σαν Κάτγουμαν. Όχι ότι δεν είναι καλή ηθοποιός, απλά δε μπορώ να τη φανταστώ σε αυτό το ρόλο. Είναι για πιο τσαμπουκο-ass-kicking hollywoodιανά πράγματα... κατ' εμέ.

Η αλήθεια είναι ότι δε μου έρχεται κάποια στο μυαλό που να μπορεί να βγάλει αυτή την ισορροπία ανάμεσα στο νόμο και την παρανομία, που βγάζει ο χαρακτήρας... Αυτή που θα σε βοηθήσει να πιάσεις τον κλέφτη και στο τέλος θα βουτήξει αυτή τα κλοπημέα και θα εξαφανιστεί... από το Batman κιόλας!!!

Έχεις κάποια τέτοιου είδους στο μυαλό σου;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...


χμ... τι θα ελεγες για κατι σαν Αντζελινα Τζολι?? της πανε τετοιοι ρολοι, δεν συμφωνεις?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 13:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήμουν σίγουρος ότι αυτή θα προτείνεις, και σε ρωτώ:

Μπορείς ν πάρεις στα σοβαρά μια ταινία στην οποία παίζει η Τζολί;! Θα την κάνει Λάρα Κροφτ την Κάτγουμαν. Το Wanted για παραδειγμα θα μου φαινόταν πολύ πιο σοβαρό αν δεν έπαιζε αυτή, κι ας έμενε ο ρόλος ολόιδιος... άσε που στο κόμικ η τύπισσα φέρνει πιο πολύ σε Halle Berry...

Όχι, ούτε αυτή! Ούτε να το σκέφτεσαι, τη είδαμε μια φορά σε αυτό το ρόλο (ανάθεμα κι αν ήταν ο ίδιος χαρακτήρας δηλαδή), ευχαριστούμε δε θα πάρουμε...

Προσπαθώ να σκεφτώ κάποια γενικά άγνωστη. Συνέχεια όμως μου έρχονται στο μυαλό ατάλαντα μοντελάκια... Τη Rosario Dawson ίσως να μπορούσα να φανταστώ στον χαρακτήρα, αλλή η Κάτγουμαν είναι καυκάσια... white power!

Η πλάκα είναι ότι π.χ. η Σάρον Στόουν θα ήταν ιδανική για το ρόλο, αν ήταν νεότερη... συμπτοματικά κι αυτή έπαιξε σε εκείνο το έκτρωμα...

άλλες ιδέες;

...και μη μου πεις καμιά Έυα Μέντες, θα σφαχτούμε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 23/09/2008 13:51:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2008, 10:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και να θελες να σου κανω τη χαρη... ΟΧΙ ΕΥΑ ΜΕΝΤΕΣ... αυτη δεν τεριαζει και με το "περιεχομενο" του ρολου (αν καταλαβες τι εννοω)


αλλα δεν υπαρχουν και πολλες "καταλληλες" (σωματικως και "ψυχολογικως") ωστε να παιξουν την "κακια" (!) γατουλα...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2008, 12:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι την Kate Beckinsale, η οποία και όμορφη είναι, με αθλητικό σώμα, και είναι και αρκετά καλή ηθοποιός, αλλά σκέφτομαι πιθανούς παραλληλισμούς με τα Underworld 1-2...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2008, 10:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα πάλι θα μου άρεσε να δω και την Ούμα Θέρμαν στο ρόλο της Catwoman αλλά έχει ήδη πρωταγωνιστήσει σε παλιότερη σχετική ταινία.
Μια άλλη ηθοποιός που μπορώ να σκεφτώ είναι η Κίρα Νάιτλι.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2008, 01:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Keira Knightly, δε θα το έλεγα, είναι ατάλαντη ενταλώς...

Για Θέρμαν φίλε, θα κωλοέλεγε! Και η ηλικία της δε με απασχολεί καθόλου. Αλλά είχε την ατυχία να παίξει στη χειρότερη ταινία του franchise...

Πάντως εγώ θα τη δεχόμουν χωρίς σκεπτικισμό... Άμα θέλει είναι πολύ καλή ηθοποιός...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2008, 13:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι την Kate Beckinsale, η οποία και όμορφη είναι, με αθλητικό σώμα, και είναι και αρκετά καλή ηθοποιός, αλλά σκέφτομαι πιθανούς παραλληλισμούς με τα Underworld 1-2...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



μπα... δεν τις ταιριαζει καθολου ο ρολος!!!


ασε που τωρα "ασχολειται" με τα γυρισματα της νεας ταινιας Underworld 3


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 16:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά θα 'ταν, αλλά δε θα παίξει στο 3...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 19:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για την Catwoman τι θα ελεγες αν επαιζε η Χιλαρι Σουανγκ? ή η αλλη που επαιξε και την Ηλεκτρα (ητοι Τζενιφερ Γκαρνερ)???


ωστε δεν θα παιξει τελικα ε?

αρχικα ελεγαν οτι θα επαιζε, και θα μας εδειχναν την "ιστορια" της, οταν την "δαγκωθαν"


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2008, 14:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αρχικα ελεγαν οτι θα επαιζε, και θα μας εδειχναν την "ιστορια" της, οταν την "δαγκωθαν"

Mπα... φίφεθ...

quote:
για την Catwoman τι θα ελεγες αν επαιζε η Χιλαρι Σουανγκ?

Για S**** δεν το πολυβλέπω, αν πάνε για την κοσμοπολίτικη Σελίνα Κάυλ. Δε μου βγάζει η Σουάνκ τόσο αυτό το elegant που πρέπει να βγάζει το άλτερ έγκο της Κάτγουμαν, αφού θα έχει κάνει μερικές γερές μπάζες και θα κοιτάει να χωθεί στην υψηλή κοινωνία για να κάνει τα χειρότερα!

Προσπαθώ να φανταστώ κάποια δυναμική, με λεπτά και έντονα χαρακτηρηστικά...

Σαν τη Γκάρνερ! Έχεις απόλυτο δίκιο! Δεν μπορώ να πω ότι έχει τις εκπληκτικές υποκριτικές ικανότητες, αλλά η Γκάρνερ θα ήταν φοβερή σε αυτό το ρόλο. Κι αν αποβάλουμε εντελώς το γεγονός ότι έπαιξε την Ηλέκτρα (γιατί οι δύο ταινίες ήταν μάπες, και γιατί ο χαρακτήρας της ανοίκει στη Marvel) πιστεύω ότι θα ηταν πολύ καλή! Σωστός ο Predator!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2008, 14:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε φίλε, μου έβαλε αστεράκια στο w a n k !!! lolololol

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2008, 10:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"εξυπνο" το PC ε? λολ


λοιπον, εκλεισε? να στειλουμε μηνυματα υποστηριξης στην WB για την Γκαρνερ, να τις δωσουν το ρολο αμεσα


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2008, 11:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για την Χίλαρι Σουάνκ έχω πολύ καλή εντύπωση όσον αφορά τις υποκριτικές της ικανότητες αλλά δεν πιστεύω ότι θα της ταίριαζε ο ρόλος της Catwoman.

Την Κίρα Νάιτλι την θεωρώ ταλαντούχα ηθοποιό και με μέλλον, δεν την βρίσκω καθόλου ατάλαντη.
Μπορεί να έχει μια επιβλητικότητα και κύρος όπως απαιτεί το alter ego της Catwoman, έχει έντονα και λεπτά χαρακτηριστικά οπότε δεν θα διαφωνούσα να την δω να την υποδύεται.

Όσον αφορά την Ούμα Θέρμαν, θεωρώ ότι είναι και πολύ καλή ηθοποιός και μια πολύ όμορφη γυναίκα, μπορεί να υποστηρίξει την Catwoman πάρα πολύ καλά αλλά όπως είπε κι ο Crucifire έπαιξε ήδη σε κάποια ταινία του Batman που δεν ήταν και τόσο πετυχημένη.

Για την Τζένιφερ Γκάρνερ συμφωνώ απόλυτα!

Υ.Γ. Γιατί εγώ τώρα σκέφτηκα την Σαρλίζ Θερόν;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2008, 19:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Την Κίρα Νάιτλι την θεωρώ ταλαντούχα ηθοποιό και με μέλλον, δεν την βρίσκω καθόλου ατάλαντη.
Μπορεί να έχει μια επιβλητικότητα και κύρος όπως απαιτεί το alter ego της Catwoman, έχει έντονα και λεπτά χαρακτηριστικά οπότε δεν θα διαφωνούσα να την δω να την υποδύεται.

Πρώτον, η κοπελιά, όπως γκρινιάζει και η ίδια, δεν έχει τα απραίτητα προσόντα για να γεμίσει τη στολή! Δεύτερον, που είδες το ταλέντο; Στους Πειρατές ή στον Αρθούρο;

Χώρια αυτή η ανυπόφορη προφορά της. Χίλιες φορές η Πόρτμαν, που της μοιάζει στη φάτσα!


quote:
Γιατί εγώ [...] σκέφτηκα την Σαρλίζ Θερόν;

Γιατί όλοι σκέφτονται τη Σαρλίζ Θερόν;

Εντάξει, δε λέω, πολύ καλή ηθοποιός, αλλά ούτε σα γυναίκα μου λέει πολλά, ούτε εκτίμησα ιδιαίτερα τα aeon flux και ultraviolet, και αυτά είναι αρκετά για να μείνει πάνω της ρετσινιά...

Άσε που έχει και το ίδιο... μπροστινό πρόβλημα με τη Νάιτλι!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2008, 22:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρώτον, η κοπελιά, όπως γκρινιάζει και η ίδια, δεν έχει τα απραίτητα προσόντα για να γεμίσει τη στολή! Δεύτερον, που είδες το ταλέντο; Στους Πειρατές ή στον Αρθούρο;

Την σημερινή εποχή τα προσόντα που εννοείς διορθώνονται πολύ εύκολα και χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

Το ταλέντο της το είδα και στους Πειρατές - παρόλο που δε μου άρεσαν οι ομώνυμες ταινίες εκτός του πρώτου μέρους - και στην ταινία The jacket που βγήκε το 2005.

Για την Σαρλίζ Θερόν και το ταλέντο της θα πω ότι είναι μια ηθοποιός η οποία μπορεί να παίξει πολύ καλά και να υποστηρίξει τον κάθε ρόλο που αναλαμβάνει.
Νομίζω πως την αδικείς.

quote:
Άσε που έχει και το ίδιο... μπροστινό πρόβλημα με τη Νάιτλι!!!

Προτιμάς την Σκάρλετ Γιόχανσον;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2008, 12:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ή μπορει να βρεθει κανενα "καινουριο αιμα"... WB ειναι αυτη


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy