ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Θεωρία συνομωσίας: κάποιοι τα παίρνουν για να φιμωθεί το διαδίκτυο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 01:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ε medtech, είναι τόσο δραματική η έλλειψη επικοινωνίας μαζί σου, που αρχίζω να αναρωτιέμαι αν είναι εν μέρει εσκεμμένη, αν το κάνεις δηλαδή έτσι για το εφέ και μόνο, να φανεί ότι κάτι έγραψες κι εσύ.


Αλλη μια δωρεαν ψυχαναλυση απο μελος του forum που ξεμεινε απο επιχειρηματα.Μια ωραια μερα θα τις μαζεψω ολες μαζι σε ενα ειδικο αφιερωμα.

Εχεις καθολου σκεφτει εαν στην πραγματικοτητα ειναι το ΔΙΚΟ σου ακουστικο χαλασμενο και οχι το δικο μου?

quote:
εγώ αν ήμουν τεχνικός ιατρικών μηχανημάτων

Τεχνολογος ιατρικων εργαστηριων καμια σχεση με τεχνολογο (πολυ περισσοτερο με τεχνικο) ιατρικων μηχανηματων,αμαν βρε Gentleman ουτε αυτο δεν βρηκες σωστα!

Ως τεχνολογος ιατρικων εργαστηριων αγαπητε Gentleman εχω γνωσεις ιολογιας,ανοσολογιας,ιατρικης μικροβιολογιας,ιστοπαθολογιας,
παρασιτολογιας,μυκητολογιας,αιματολογιας,
γνωσεις πανω στις εργαστηριακες διαγνωστικες μεθοδους κτλ.
και στο καπακι εχω κανει την πτυχιακη μου πανω στον HIV και το συνδρομο επικτητης ανοσολογικης ανεπαρκειας-AIDS βαρβαριστι.Οποτε σε σχεση με αποφοιτους σχολων που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ακομα και εαν αυτες οι σχολες ειναι ΑΕΙ και οχι ΤΕΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

Αν αναφερεσαι λοιπον στη απουσια μου απο το topic με το AIDS αποσυρθηκα για λιγο γιατι ο αθλιος απαξιωτικος τροπος με τον οποιο μου απευθυνοταν ενας ασχετος με εκνευρισε τοσο που μου ηρθε να σπασω τον υπολογιστη μου και ΝΑΙ μετραω τον υπολογιστη μου πιο πανω απο την ζωη εκεινου του ηλιθιου.Ειπα δεν παει να αρπαξει HIV να ψοφησει αφου ειναι τοσο ηλιθιος τι καθεσαι και χαλιεσαι ρε ηλιθια?Αλλα μετα ειδα οτι η αηδια ξαναφουντωσε σε διαφορα sites και με επιασε παλι το μαλακισμενο το φιλοτιμο μου.Και ηρθα και του πηρα τα σωβρακα στο debate και αυτουνου και των συναυτω.Καταλαβες Gentleman?

quote:

Από πραγματικούς επιστήμονες σαν αυτόν κοίτα να πάρεις μπράβο.

Δεν ξερω ποιον εννοεις με το "σαν αυτον".

Mπραβο πηρα απο μερικους γιατρους και φοιτητες ιατρικης στο e mail μου,οχι σε αυτο το forum φυσικα (εδω μου ηρθε ενα απαξιωτικοτατο μηνυμα απο ενας ΑΕΙτζη ασχετης ειδικοτητας,ειδικος στους ηλεκτρονικους υπολογιστες ηταν γιαυτο και μπερδευε την βουρτσα με την μπιμπ οσον αφορα τον τροπο μεταδοσης του HIV "μα γιατι να κινδυνευει ο ανδρας να κολησει HIV αφου δεν σκιζεται οπως οι αδερφες παλιοασχετη τεχνικε"-ε βεβαια ξερει απο C++ αλλα οχι απο βλενογοννους,που να καταλαβει γιατι κινδυνευει και ο ανδρας!).

Ξερω ξερω και αυτοι (οι γιατροι και οι φοιτητες που εστειλαν συγχαρητηρια) πουλημενοι στις φαρμακευτικες και στους Ιλουμινατι ειναι.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 08/06/2007 01:55:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 02:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> Και ηρθα και του πηρα τα σωβρακα στο debate και αυτουνου και των συναυτω. Καταλαβες

Χαχαχα. Αλλιώς μου τα 'πε εμένα ένα πουλάκι. Nα τον φωνάξω να 'ρθει;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 08/06/2007 02:11:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 02:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> μου ηρθε να σπασω τον υπολογιστη μου

Ότι ήταν αγενής ήταν. Αλλά όχι κι έτσι.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 17:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελειως ενδεικτικα:

http://www.skepdic.com/orgone.html
Reich claimed that orgone energy is omnipresent and accounts for such things as the color of the sky, gravity, galaxies, the failure of most political revolutions, and a good orgasm.

Δεν ειναι αυτος ο ορισμος της οργονης!!

Και οπωσδηποτε ουτε ο πλεον ασχετος αναγνωστης (πλην του skepdic) βρηκε γραμμενο στα βιβλια του ραιχ πως με την οργονη εξηγουνται οι αποτυχημενες επαναστασεις και οι σπουδαιοι οργασμοι.

(καποιον σεξουλιαρη φουκαρακο, που τουρθε να μπει γυμνος σε πειραματικο οργονοσυσσωρευτη ενωπιον κοινου, ο ραιχ τον ξεχεσε )

στο συγκεκριμενο αποσπασμα το skepdic παραπληροφορει συνειδητα και εσκεμμενα αναμιγνυει παραταιρα θεματα (γαλαξιες και οργασμους) για να παραπληροφορησει και να μειωσει καποιες ιδεες στα ματια των αδαων αναγνωστων

η οργονη αποτελουσε για τον ραιχ απλα μια θεωρητικη προεκταση των πειραματικων δεδομενων του (εστω, οπως αυτος τα ερμηνευε) και ενα φιλοσοφικο μοντελο με εφαρμογη ακομα και στην παιδαγωγικη (βλ. επιρροες του στο σχολειο summerhill)

ακριβως επειδη επεκταθηκε με θεωριες και υποθεσεις ελευθερα διατυπωμενες (ετρεφε την φαντασιωση πως η αμερικη ειναι η χωρα της ελευθεριας την οποια ο ιδιος ειχε ζωτικη αναγκη) σε επιστημονικα πεδια εξω απο την ειδικοτητα του καταντησε ακατανοητος και υποπτος σε οσους δεν χαμπαριαζουν εξω απο το επισημο εγχειριδιο της σχολης τους...

...
σημ: του ψευδοσκεπτικιστικου πελεκυ εξαιρουνται οι νομπελουχοι διοτι καλυπτουν ασφαλως τα ανομηματα τους με υπερβολικη δοση επιστημονικου consensus!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 21:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ειναι αυτος ο ορισμος της οργονης!!

Μα αυτος δεν ειναι ΟΡΙΣΜΟΣ της οργονης,ειναι περιγραφη μιας ιδιοτητας της (πανταχου παρουσα!).


ΥΓ.Μπορεις να αποστειλεις στον Carol του Skepdic email και να εκφρασεις τις διαφωνιες σου.


quote:
στο συγκεκριμενο αποσπασμα το skepdic παραπληροφορει συνειδητα και εσκεμμενα αναμιγνυει παραταιρα θεματα (γαλαξιες και οργασμους) για να παραπληροφορησει και να μειωσει καποιες ιδεες στα ματια των αδαων αναγνωστων

Το μεγαλυτερο προβλημα σε αυτη την φραση ειναι το "εσκεμμενα".Θεωρεις οτι ο Carol γνωριζει την αληθεια και την αποκρυπτει επιτηδες?Δεν νομιζω.Επειδη εχω παρατηρησει οτι δεχεται διορθωσεις και παρατηρησεις οταν ειναι τεκμηριωμενες επαναλαμβανω την προτροπη μου να του στειλεις email εκφραζοντας τις διαφωνιες σου.

quote:
κριβως επειδη επεκταθηκε με θεωριες και υποθεσεις ελευθερα διατυπωμενες (ετρεφε την φαντασιωση πως η αμερικη ειναι η χωρα της ελευθεριας την οποια ο ιδιος ειχε ζωτικη αναγκη) σε επιστημονικα πεδια εξω απο την ειδικοτητα του καταντησε ακατανοητος και υποπτος σε οσους δεν χαμπαριαζουν εξω απο το επισημο εγχειριδιο της σχολης τους...

Επειδη επεκταθηκε σε θεωριες χωρις να προσφερει ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για την ορθοτητα τους.(και αναπτυξε εφαρμογες με βαση ΑΝΑΠΟΔΕΙΚΤΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ,ανακατευτηκε δε στον χωρο της αντικαρκινικης θεραπειας ταλαιπωροντας ενας θεος ξερει ποσους ασθενεις!)

Ειπαμε ειναι μεγαλη παγιδα να προσπαθεις να κανεις τον πανεπιστημονα.Να θυμησω τον mr Papimi (ειδικοτητα:φυσικη) που αφου αποκαλεσε ενα ογκολογο του αντικαρκινικου νοσοκομειου "Μεταξα" ασχετο (αναμεσα σε πολλα αλλα μπινελικια,δηλωσε με μεγαλη σιγουρια οτι ο καρκινος ειναι "ενα ειδος φλεγμονης" (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

quote:
σημ: του ψευδοσκεπτικιστικου πελεκυ εξαιρουνται οι νομπελουχοι διοτι καλυπτουν ασφαλως τα ανομηματα τους με υπερβολικη δοση επιστημονικου consensus

Λαθος κανεις.Και νομπελουχοι τσεκουρωνονται (δεν θυμαμαι αν το κανει ο Carol) αλλα θα σου αναφερω ενα παραδειγμα το ξεχεσμα που εφαγε ο Mullis (νομπελιστας για την εφευρεση της PCR) για τις ατεκμηριωτες βλακειες που πεταξε για το AIDS.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 08/06/2007 22:02:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 22:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λλιώς μου τα 'πε εμένα ένα πουλάκι. Nα τον φωνάξω να 'ρθει

Κανε κατι καλυτερο.Επισκεψου το θεμα και διαβασε τα επιχειρηματα.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 22:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εν τελει γνωριζει η οχι ο καρολ περι τινος γραφει????

...

οταν κρινουμε καποιον επιστημονα (και ο ραιχ ηταν επιστημονας και γιατρος οσο κι αν δεν το θες) τον κρινουμε παντα στα μετρα της εποχης του: ποιες ηταν οι γνωσεις για τον καρκινο και ποιες οι δυνατοτητες της αντικαρκινικης θεραπειας στην εποχη του? σε ποια πλαισια "ανακατευτηκε" οπως λες ο ραιχ? ποιες επιστημονικες ειδικοτητες ερευνουν σημερα και ποιες τοτε? κλπ

Σου ξαναματαεπαναλαμβανω πως ο ραιχ δεν επαιξε τον θεραπευτη του καρκινου, ουτε τον ειδικο ερευνητη του. Ουτε βεβαια ταλαιπωρησε κανεναν και αστα αυτα!!

Μοιραια τεθηκε το θεμα της πιθανης αντικαρκινικης δρασης της οποιας οργονοενεργειας τοτε οπως μοιραια θα τεθει οποιαδηποτε στιγμη (πιστεψουμε πως) ανακαλυψαμε καποιον καινουριο παραγοντα. Και σημερα τιθεται θεμα καρκινιγονου επιδρασης της ακτινοβολιας των κινητων και περαν των υπερβολων που ακουγονται ενθεν κακειθεν το θεμα παραμενει επιστημονικα ανοιχτο προς συζητηση (με τους συγκεκριμενους επθστημονικους κανονες αυτης βεβαιως αλλα και τους αντιστοιχους περιορισμους)

και επειδη κολλας συνεχως στις αποδειξεις που και καλα δεν προσεφερε (ενω προσεφερε βεβαια, ασχετα αν δεν μας ικανοποιουν σημερα και γιαυτο χρειαζονται επαναληψη των πειραματων και οχι στενοκεφαλη απορριψη): δεν ειναι υποχρεωτικο ταυτοχρονα με την διατυπωση μιας θεωριας να προσφερθουν στο πιατο και οι πληρεις αποδειξεις! αυτες θα ερθουν αν ερθουν αργοτερα με τα σωστα πειραματα! τι αποδειξεις να πουμε προσφερε ο αινσταιν οταν διατυπωσε την θεωρια της σχετικοτητας?

...
Ο παπιμι ραιχιζει με τον ιδιο τροπο που αντιραιχιζει ο σκεπδικ!
αν βαλετε στο φουρνακι μικροκυματων εναν σωληνα φθορισμου αυτος θα αναψει... αποδειξη της υπαρξης αιθερικης οργονης κατα τον παπιμι! φυσικος ειπατε...???

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 23:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οταν κρινουμε καποιον επιστημονα (και ο ραιχ ηταν επιστημονας και γιατρος οσο κι αν δεν το θες) τον κρινουμε παντα στα μετρα της εποχης του: ποιες ηταν οι γνωσεις για τον καρκινο και ποιες οι δυνατοτητες της αντικαρκινικης θεραπειας στην εποχη του? σε ποια πλαισια "ανακατευτηκε" οπως λες ο ραιχ? ποιες επιστημονικες ειδικοτητες ερευνουν σημερα και ποιες τοτε? κλπ

Επισης κρινουμε την μεθοδολογια του.Η μεθοδολογια του οπως την βλεπω εγω στην μελετη παρακευασματων αιματος καρκινοπαθων ασθενων ηταν αντιεπιστημονικη (δεν χρησιμοποιησε cotrols,χρησιμοποιησε ενα οργανο,το μικροσκοπιο περα απο τα ορια των δυνατοτητων του κτλ).

Ειχε ειδικοτητα ιατρικης αλλα ειχε ειδικοτητα ογκολογιας?

quote:
Σου ξαναματαεπαναλαμβανω πως ο ραιχ δεν επαιξε τον θεραπευτη του καρκινου, ουτε τον ειδικο ερευνητη του. Ουτε βεβαια ταλαιπωρησε κανεναν και αστα αυτα!!


Πουλουσε ή δεν πουλουσε συσκευες οργονοθεραπειας για πασαν νοσον και πασαν μπιμπ?

quote:
Μοιραια τεθηκε το θεμα της πιθανης αντικαρκινικης δρασης της οποιας οργονοενεργειας

1.Γκουχ γκουχ απο ΠΟΙΟΝ τεθηκε το θεμα?,Μηπως απο τον ΙΔΙΟ?
2.Δεν νομιζεις οτι πρωτα πρεπει να αποδειξουμε οτι ενας παραγοντας υπαρχει πριν αρχισουμε να περιγραφουμε τις ιδιοτητες του?
3.Οχι δεν ενεπλεκεται καθε καινουργιος παραγοντας στην αντικαρκινικη θεραπεια.

quote:
Και σημερα τιθεται θεμα καρκινιγονου επιδρασης της ακτινοβολιας των κινητων και περαν των υπερβολων που ακουγονται ενθεν κακειθεν το θεμα παραμενει επιστημονικα ανοιχτο προς συζητηση (με τους συγκεκριμενους επθστημονικους κανονες αυτης βεβαιως αλλα και τους αντιστοιχους περιορισμους)

Μονο που η υπαρξη της ακτινοβολιας αυτης εχει αποδειχτει!Της οργονης οχι!

quote:
αι επειδη κολλας συνεχως στις αποδειξεις που και καλα δεν προσεφερε (ενω προσεφερε βεβαια, ασχετα αν δεν μας ικανοποιουν σημερα και γιαυτο χρειαζονται επαναληψη των πειραματων και οχι στενοκεφαλη απορριψη): δ

Απορριπτονται γιατι δε εχουν επαναληψιμοτητα!Δεν ειναι ζητημα στενοκεφαλης απορριψης αλλα εφαρμογης της επιστημονικης μεθοδολογιας!

Στο χερι σου ειναι να οργανωσεις πειραμα και να πεισεις την επιστημονικη κοινοτητα.Εμπρος λοιπον θαρραλεε ερευνητη!

quote:

Ο παπιμι ραιχιζει με τον ιδιο τροπο που αντιραιχιζει ο σκεπδικ!

Μαλλον ραιχιζει οπως ραιχιζε ο ραιχ!Ισως και χειροτερα!

αν βαλετε στο φουρνακι μικροκυματων εναν σωληνα φθορισμου αυτος θα αναψει... αποδειξη της υπαρξης αιθερικης οργονης κατα τον παπιμι! φυσικος ειπατε...???

quote:

Χααααα!Διαβασες την εργασια του περι ΜΕΤΑΣΤΟΙΧΕΙΩΣΗΣ στο ανθρωπινο οργανισμο?
αχαχαχαχαχαχα!


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 08/06/2007 23:11:44

Edited by - medtech on 08/06/2007 23:15:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 23:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. Βεβαιως κρινουμε τη μεθοδολογια του αλλα και παλι στα πλαισια της εποχης του και των δυνατοτητων της. Εδρασε με την επιστημονικη δεοντολογια της εποχης του η οχι? Δεν ειναι λογικο οτιδηποτε αλλο. Με αυτον τον τροπο συμβαινει το εξης: αν μπορουμε επαναλαμβανουμε το πειραμα και με συγχρονη τεχνολογια, αν δεν μπορουμε προσπαθουμε να αναγουμε αν γινεται το τοτε στο σημερα. Αν οχι μενουμε με την απορια (η την αδιαφορια, ΟΚ)!
πχ οι ψυχιατρικες στατιστικες ας πουμε εναν αιωνα πριν δεν μπορουν να αναχθουν ως εχουν στο σημερα διοτι τα ταξινομικα κριτηρια εχουν αλλαξει. Τι να κανουμε? να γιαουρτωσουμε τους παλιους επειδη δεν ηξεραν οσα ξερουμε? Η να τους κατανοησουμε αναμεσα στα αλλα και επειδη ειχαν εμπειρια μιας κλινικης εικονας και πορειας που εμεις δεν την βλεπουμε πια λογω της φαρμακευτικης θεραπειας?

2. υπηρχε ειδικοτητα ογκολογου στην εποχη του ραιχ? δε νομιζω. Εξαλλου με την ερευνα του καρκινου δεν ασχολουνται αποκλειστικα ογκολογοι ουτα καν γιατροι. Η ερευνα ειναι ευρυτατος χωρος. Η νοσοκομειακη θεραπεια ειναι αλλο.

3. Οχι δεν πουλουσε συσκευες οργονοθεραπειας, ουτε τις παρουσιαζε ως πανακεια. Αυτο ειναι δεδομενο!

4. Και βεβαια απο τον ιδιο τεθηκε το ερωτημα της πιθανης επιδρασης της οργονης (υπερ η κατα) και στον καρκινο. Απο ποιον αλλον.

5. Τα υπολοιπα που λες ειναι αντιρρησεις για την τιμη των οπλων! αλλα σου λεω αλλα μου λες

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 11:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή η συζήτηση για τον Βίλχελμ Ράϊχ, την οργόνη κτλ κτλ δεν έχει καμία σχέση με το παρόν θέμα, παρακαλώ τους συμμετέχοντες να συνεχίσουν την συγκεκριμένη συζήτηση τους στο σχετικό θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Ο συσσωρευτής οργόνης του Βίλχελμ Ράϊχ.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2007, 23:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1. Βεβαιως κρινουμε τη μεθοδολογια του αλλα και παλι στα πλαισια της εποχης του και των δυνατοτητων της. Εδρασε με την επιστημονικη δεοντολογια της εποχης του η οχι?

Με τα δεδομενα της εποχης του τον κρινω.Πχ. το οπτικο μικροσκοπιο ηταν εξοπλισμος της εποχης του,υπηρχαν κανονες για την ορθη χρηση του που ισχυαν και τοτε και σημερα και ο Ραιχ το χρησιμοποιησε με λαθος τροπο.

quote:
αν μπορουμε επαναλαμβανουμε το πειραμα και με συγχρονη τεχνολογια, αν δεν μπορουμε προσπαθουμε να αναγουμε αν γινεται το τοτε στο σημερα. Αν οχι μενουμε με την απορια (η την αδιαφορια, ΟΚ)!

Αμ επος αμ εργον!Ως τωρα τα πειραματα του δεν εχουν τυχει επαναληψιμοτητας απο ανεξαρτητους ερευνητες.Στο χερι σου ειναι να κανεις αναπαραγωγη τους με τετοια μεθοδολογια που να τυχει του σεβασμου και οχι της απορριψης απο την επιστημονικη κοινοτητα.

quote:
Και βεβαια απο τον ιδιο τεθηκε το ερωτημα της πιθανης επιδρασης της οργονης (υπερ η κατα) και στον καρκινο. Απο ποιον αλλον.

Οργονη ακουμε και οργονη δεν βλεπουμε!

quote:
Τα υπολοιπα που λες ειναι αντιρρησεις για την τιμη των οπλων! αλλα σου λεω αλλα μου λες

Whatever Ηendrix.Σταματαω εδω και γιατι ειμαστε εκτος θεματος και γιατι δεν με πολυενδιαφερει ο Ραιχ.(εκτος αν δω κανα παλληκαρι να ισχυριζεται οτι η θαυμαστη συσκευη οργονοθεραπειας του θεραπευει τον καρκινο..).

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 09:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Οι πραγματικοί σατιριστές, όπως ο Λαζόπουλος, δεν κολλάνε στο ίδιο πρόσωπο. Αλλάζουν συνεχώς. Αυτό τα λέει όλα.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 28/05/2007 01:22:23



mon cherie,

ο ερωτας του λαζοπουλου με την Ντενιση, κρατα πανω απο δεκα χρονια....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2007, 02:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τον Κούγια είχε άλλη μια ιστορία αγάπης. Δεν ξέρω πόσα χρόνια του αφιέρωνε χρόνο σε κάθε εκπομπή.

Τον Λαζόπουλο τον πάω με χίλια, γιατί δεν την έχει αυτοσκοπό τη σαχλαμάρα. Ασχολείται με πραγματικά κοινωνικά και εθνικά θέματα, εντοπίζει την ουσία των πραγμάτων, με φοβερή ευστοχία. Σαν τον δικό μας τον Mercury σε πιο χιουμοριστική έκδοση (τι έγινε αυτή η ψυχή).

Όχι σαχλαμάρα για τη σαχλαμάρα δηλαδή. Αφυπνίζει συνειδήσεις ο Λαζόπουλος. Το αντίθετο του Μητσικώστα. Στην τελική ο Λαζόπουλος είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερος από τους διάφορους χαχανούληδες στην τηλεόραση.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy