ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 ΒΙΝΤΕΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ (?) ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΝΑ ΕΡΠΕΤΟΕΙΔΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 11:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Strange 00, προσωπικά συμφωνώ μαζί σου ,
αλλά έχουμε πολλούς άλλους που πιστεύουν ότι δεν συμβαίνει
τίποτε και ότι όλα βαίνουν καλώς, όπως είδες στο θέμα…
Συμφωνώ ότι γίνονται κινήσεις καθαρά εις βάρος του ανθρώπου
και αν δεν υπήρχαν οι εφαρμοζόμενες κινήσεις κοίμησης της μάζας
και μη συνειδητοποίησης των όσων συμβαίνουν, σαφώς θα ήμασταν
πολύ πιο έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε τα όσα πρόκειται να γίνουν…
Ωστόσο αγαπητέ μου φίλε, αυτά που λες είναι να γίνουν κι οι
σχετικές προφητείες που λέγανε ότι θα δούμε και δαίμονες να περπατούν ανάμεσα μας όπως κι ότι θα υπάρχει μεγάλη ζημιά
στην επιφάνεια της γής μας, θα δούμε να συντελούνται… Ας
αφήσουμε να διαλέξει ο καθείς τον κόσμο του και να δει τελικά
ποιος θέλει το καλό του ανθρώπου…Μ’ αυτό βέβαια, δεν λέω να
κάτσουμε να δούμε απλά αυτό που είναι να γίνει… Λέω να γίνουμε
πιο συνειδητοί και όταν έρθει η ώρα, θα κάνει ο όποιος θέλει
να αντισταθεί σε ότι συμβαίνει, αυτό που είναι να κάνει…
Φυσικά, θέλω να δούμε και άλλες αλήθειες από αυτά που γίνονται,
αν και ξέρω, όπως έχει γραφτεί, ότι θα μας κοροϊδέψουν( εμένα, εσένα…) γιατί πιστεύουμε «παραμυθάκια»…Αυτό όταν γύρω μας ο
κόσμος γκρεμίζεται με το λειώσιμο των πάγων σε γρήγορους
ρυθμούς και άλλα ακραία φαινόμενα που δείχνουν πεντακάθαρα
ότι κάτι γίνεται εις βάρος μας…
Ο λόγος που γίνονται οσα γίνονται είναι για να γίνει ο πλανήτης
μας κατάλληλος για δαίμονες, όπως είναι το κάτω από την επιφάνεια υπέδαφος και μέρος των νεφελίμ, καλικάτζαρων, και γενικώς
δαιμόνων που τα ονόματα τους αλλάζουν ανά περιοχή της γης,
δίχως η αλήθεια της ύπαρξης τους να κρύβεται…
Φίλε μου οι μεγάλοι που κυβερνάνε την γη κι είναι πουλημένοι
σ’ αυτούς τους δαίμονες, τους δίνουν ότι θέλουν για την ε
ξουσία που τους έχουν υποσχεθεί, μαζί με μια τεχνητή αιώνια ζωή…
Αυτό συμβαίνει…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 21:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Τρεχαγυρευόπουλε,προσπαθείς να με πείσεις ότι δέν σε έχω καταλάβει,μέ λές δογματικό εμένα,του οποίου η "αδογμάτιστη στάση" έχει "πιστοποιηθεί" και είναι"παραδεκτή",αναφέροντας τόν εαυτό σου ώς μή δογματικό και κατόπιν τα αναιρείς ο ίδιος τα λεγόμενά σου λέγοντας...:-"Ο λόγος που γίνονται οσα γίνονται είναι για να γίνει ο πλανήτης
μας κατάλληλος για δαίμονες, όπως είναι το κάτω από την επιφάνεια υπέδαφος και μέρος των νεφελίμ, καλικάτζαρων, και γενικώς
δαιμόνων που τα ονόματα τους αλλάζουν ανά περιοχή της γης,
δίχως η αλήθεια της ύπαρξης τους να κρύβεται…"...Και σε ρωτώ τι είναι αυτά είναι σοβαρά πραγματα,να μιλάς εσύ γιά "δαιμόνια" τον 21ο αιώνα;Είναι αυτή σοβαρή τοποθέτηση;Ξέρεις ότι άν σε έναν Ιατρό του αναφέρεις για "δαίμονες",θα σου δώσει συμβουλή να επισκευθείς ειδικότερο τής Ιατρικής τέχνης;Τό ότι ο πλανήτης αλλάζει όψη,αυτό ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,άλλάζει όψη διαρκώς επί 4500000000 χωρίς τόν άνθρωπο και τα τελευταία χρόνια και με τήν "βοήθειά" του...όμως το ότι αλλάζει γιά να γίνει "φιλικότερος" ώς πρός ανύπαρκτες οντότητες,αυτό αποτελεί ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ,το οποίο ΑΝ ΔΕΝ υπάγεται στά πλαίσσια ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ,ή ΨΥΧΩΣΗΣ{νόσου δηλαδή},τότε αποτελεί ΜΕΓΗΣΤΗ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ και ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗΣ ΕΥΑΛΩΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,πράξη ιδιαιτέρα επικίνδυνη και απεχθή{α.-ασθενών:σχιζοφρενών,παρανοικών,καταθλιπτικών...β.-ιδιαιτέρων ευάλωτων προσωπικοτήτων:σχιζότυπων,σχιζοειδών κοινώς γιά τούς απαίδευτους "αλαφροίσκιωτων".ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙΣ Σ'ΑΥΤΟΥΣ,ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ,ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ{και δέν νοσούν},ΕΙΣΤΕ ΑΝΗΘΙΚΟΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΕΥΑΛΩΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ...ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ;

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 05/05/2008 21:56:30

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 05/05/2008 21:58:23

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 05/05/2008 22:00:24

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 05/05/2008 22:03:12

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 05/05/2008 22:05:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 23:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ, κατανοώ ότι δεν μπορείς να δεις καθαρά αυτά που σου λέω και γι’ αυτό αντιδράς έτσι, αλλά πιστεύω ότι
έχεις υγιείς θέσεις και λογική, οπότε σε καλώ να αναρωτηθείς για κάποια πράγματα…:
Πρώτον ότι αυτά που μας λένε είναι ψέματα και το κάνουν σκοπίμως…Σήμερα είδα στις ειδήσεις ότι περιβαλλοντικές έρευνες, λένε ότι το …..2100 θα αυξηθεί, λέει, η θερμοκρασία κατά 6 βαθμούς!!!
Μας κοροϊδεύουνε χοντρά και μας θεωρούνε τόσο βόδια που δεν κατάλαβαίνουμε ότι έχειήδη αυξηθεί η θερμοκρασία κατά 6 βαθμούς κιόλας; Θυμήσου πέρισυ το καλοκαίρι… Πότε είχαμε τέτοια 50άρια
του Κελσίου; Καμιά φορά… Και αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα…
Το λειώσιμο των πάγων, η μόλυνση της ατμόσφαιρας,η αύξηση των
ρύπων κλπ, πιστεύεις ότιγίνονται χωρίς κανείς να το καταλαβαίνει; Πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν επιστήμονες που ξέρουν τι γίνεται και
δεν ενημερώνουν κανέναν και σου είναι φυσιολογικό που δεν αντιδρά κανείς; Εδώ μια ψεύτικη επίθεση στο Εμπορικό Κέντρο της Ν. Υόρκης και έγινε ο πόλεμος στο ΙΡΑΚ, κάτι τέτοιο δεν θα ξεσήκωνε μια εκστρατεία για να σωθεί ο πλανήτης;
Να σου πω κάτι ποιο σκανδαλώδες… Υπάρχουν εκατομμύρια άτομα που πεινάνε και συγχρόνως κάσθε χρόνο θάβονται σε χωματερές τόνοι τροφίμων, για να μην χαμηλώσουν οι τιμές… Την ίδια στιγμή γίνονται έρανοι με πολυέξοδες εκδηλώσεις για να μαζέψουν χρήματα για αυτούς τους πεινασμένους… Αυτά τα προιόντα των χωματερών γιατί δεν διατίθενται για τους πεινασμένους της γης; Την υποκρισία την βλέπεις; Πιστεύεις ότι γίνεται από άγνοια ή ανοησία;
Σου λέω είναι συνειδητές ενέργειες… Μάζεψε τα όλα, λογική
έχεις... τότε θα καταλάβεις κι εσύ τι γίνεται…
Αν θέλεις βέβαια…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 06:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά όλα αυτά,αλλά γιατί να μήν γίνονται από τούς ανθρώπους γιά οικονομικό συμφέρον,το οποίο γνωρίζουμε άριστα ότι{κακώς}επισκιάζει τα πάντα και όταν λέω τα πάντα΄,ενοώ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ,αντ'αυτού να γίνονται γιά κάτι"απόκρυφο" και μάλιστα γιά το συγκεκριμένο πού αναφέρεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 07:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά γιά τα 50άρια...άν η Θ.είχε αυξηθεί 6 Β.η Αθήνα θα ήταν κάτω από τήν θάλασσα.Ότι αυξήθηκε αυξήθηκε.Αλλά και πάλι αυτό{όσο κι άν αυξήθηκε} ΔΕΝ δικαιολογεί τούς λόγους που ενοείς.Τά ψέματα λέγονται γιά λόγους δημοσίας τάξεως.Δέν συμφέρει ο πανικός τούς ανθρώπους...ιδίως αυτούς που έχουν οικονομικά συμφέροντα,ξέρεις από οικονομία;Άν τα δείς όλα καθαρά θα διαπιστώσεις ότι και η "ειρωνία" πρός τόν 3ο κόσμο,η οποία βεβαίως και γιά μένα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΗΘΙΚΗ,έχει οικονομική βάση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 10:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ, αυτοί οι μεγαλοκαρχαρίες,
που εννοείς, έχουν ειδικές ομάδες που τους ενημερώνουν για το
τι γίνεται και ξέρουν… Πέραν αυτού να είσαι σίγουρος ότι αν
ήταν καθαρά τα πράγματα, αν δηλαδή δεν υπήρχε κίνδυνος άμεσα και δεν είναι τυχαίο ότι δεν ανησυχούν παρ' όλα αυτά, όλο και κάποιοι
θα χτυπούσανε το καμπανάκι του κινδύνου για το τι γίνεται, αλλά επειδή είναι όλα ελεγχόμενα, αυτά τα ψευτοκαμπανάκια που υπάρχουν, περισσότερο κοιμίζουν παρά ξυπνούν τον κόσμο…
Για να στο πω απλά : Όλα δείχνουν πως λιαν συντόμως θα έχουμε
πολύ περισσότερα δυσάρεστα να ακούσουμε και συνέπειες από ότι γίνεται με την υπερκατανάλωση των ενεργειακών πηγών και τη μόλυνση του περιβάλλοντος και τη φτώχεια που οδηγεί σε θάνατο κάθε μέρα
πάνω από 5000 παιδιά, αλλά κανείς δεν κάνει ούτε πρόκειται
να κάνει τίποτα….Αυτό δεν μπορείς να το δεις; Γιατί εγώ ούτε
πιο ευαίσθητο από σένα με θεωρώ, ούτε πιο έξυπνο…
Βλέπεις, ότι υπάρχουν όλες οι δυνατότητες για να μάθουμε τι
κακό κάνουμε σε μας και στον πλανήτη… Κι όμως δεν απασχολείται κανείς, δεν θορυβείτε κανείς, εσένα προσωπικά δεν σου φαίνεται καθόλου ύποπτο αυτό;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 11:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι,διότι έχουν αλλοτριωθεί,από τόν υπερκαταναλωτισμό και επομένως είναι "τυφλοί".Έχουν διαφθαρεί από το χρήμα,τήν δίψα γιά εξουσία και τήν επίδειξη...Είναι στοιχεία τού ανθρώπου αυτά,τά οποία φυσικά και καλλιεργούνται εντός μίας κοινωνίας "σήψεως".Δέν ευθύνεται όμως κάτι"δαιμονικό" γιαυτά.Ο ίδιος ο άνθρωπος αποκλειστικά και μόνον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 22:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ, εσύ μιλάς για τους πλούσιους κι εγώ
μιλάω για φορείς κι οργανισμούς που κόβονυαι και ράβονται για
τον άνθρωπο,που ξέρουν την αλήθεια, έχουν οικογένειες, ξέρουν
τι θα γίνει κι όσο κι αν πληρώνονται, πρέπει να παραδεχτείς ότι
δεν κάνουν τίοπτε και τίποτα δεν βγαίνει έξω... Κανείς δεν
αντιδρά, κανείς δεν δείχνει άνθρωπος, όλοι κατά τη γνώμη σου
είναι στη θέση των πλουσίων; Όχι και καταλαβαίνεις τι λέω...
Δεν υπάρχει τίποτα να βγεί παραέξω, όλοι συγκαλύπτουν το θέμα.
Κι όχι από απλή απλειστία, φίλε μου.... Κάτι άλλο πρέπει να
βλέπεις κι εσύ... Η τεχνολογία είναι τέτοια κιη ευαισθησια
φορέων μεγάλη, που είναι όλα αυτά; Γιατί δεν ανησυχεί, σοβαρά κανένας;
Αγαπητέ μου φίλε να ξέρεις ότι δεν ανησυχώ, γιατί πιστεύω οτι
στο τέλος όλης αυτής της παράνοιας, ο Θεός, ό μόνος που νοιάζεται πραγματικά για τον άνθρωπο, θα κάνει κάτι, που είναι γνωστό, θα βγάλει δηλαδή, ανθρώπους που θα σώσουν το πλάσμα του, βέβαια με
την βοήθεια του... Όσο παρωχημένο κι αν σου φαίνεται...
Απλά, πρέπει να δει κι αυτά ο άνθρωπος, ώστε μετά να μην κλείνει
τα μάτια του, όπως κάνεις εσύ ( μετά συγχωρήσεως...) και να
είναι πιο συνειδητός και καλύτερος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Strange00
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 20:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Strange00  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΗΝ ΕΞΗΣ ΣΕΛΙΔΑ:

http://truth.freeforums.org/topic-t11.html

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ ΓΕΝΝΗΣΕΩΝ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕΛΙΔΑ... ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ, ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ... ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙΤΕ...

http://www.greektube.org/content/view/15734/2/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 22:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα δεν είναι να .. εκφραστούμε αγαπητέ μου Strange 00,
περίμενε σύντομα που θα τα αναφέρουνε και σαν ανώτερη ...φυλή
αυτά τα ...πλάσματα για να καταλάβεις περί τι πλάνης υπάρχει
αυτή τη στιγμή στον κόσμο...
Και φυσικά πρώτα θα βγούν οι ..φιλέυσπλαχνοι που θα πούνε
ότι είναι διακίωμα τους να υπάρχουν αυτά τα
πλάσματα... Μετά θα γίνει έρευνα και θα πούνε ότι έχουν καλύτερη υποδομή και μέλλον από μας και μετά να τα προσκυνήσουμε ώς ημίθεους... στα λέω γιατί σύντομα θα τα τα ακούσεις αυτά που γράφω..
Όπως διάβασες: Περίμενε σε λίγο θα μας πούνε ότι αυτά τα παιδιά είναι από την επόμενη κι ανώτερη του ανθρώπου φυλή...
Ο διάβολος έχει κάνει τη δουλειά του,άνθρωποι έχουν τώρα αναλάβει
να την συνεχίσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tsiko
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 02:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tsiko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πιστευω οτι πρεπει να ψαχνομαστε γενικως και να μην χλευαζουμε κατι το οποιο μας δειχνει η μας ενημερωνει καποιος.ομως πρεπει να το βλεπουμε με τα δικα μας ματια και οχι να πιστευουμε το καθε βιντεακι που κυκλοφορει.πολυς κοσμος βαζει στο διαδυκτιο καποια πραγματα για να καλυψουν αλλα προβληματα που υπαρχουν γυρω μας αλλα και σε ολο τον κοσμο.πχ.πεινα, κακομεταχειριση,πορνεια,ρατσισμος...... ΑΝ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

kostasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 08:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτρέψτε μου μία ιατρική συμβουλή...Με μικρή δόση ZYPREXA VELOTAB{ΟΛΑΝΖΑΠΙΝΗ} ημερισίως υποχωρεί το χρόνιο παραλήρημα{στήν συγκεκριμένη περίπτωση θρησκευτικού τύπου και διωκτικού}.Άν δέν "πιάσει",έχουμε το παλαιότερο και πιό δοκιμασμένο RISPERDAL{ΡΙΣΠΕΡΙΔΟΝΗ} και για τους δυστυχείς που θα συνεχίσουν να παραληρούν ευτυχώς υπάρχει το LEPONEX{ΚΛΟΖΑΠΙΝΗ},βεβαίως μετά τήν επίσκεψη σε ειδικό ιατρό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 09:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ, εγώ πάντα σεβόμουνα τον έμπειρο
άνθρωπο… Όσοι τα φορούν, ξέρουν και να τα προφέρουν που
λέγαμε παλιότερα…Οι γνώσεις σου είναι, προσέχω, σε συγκεκριμένο
χώρο και φαντάζομαι όχι τυχαία…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 13:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ, εγώ πάντα σεβόμουνα τον έμπειρο
άνθρωπο… Όσοι τα φορούν, ξέρουν και να τα προφέρουν που
λέγαμε παλιότερα…Οι γνώσεις σου είναι, προσέχω, σε συγκεκριμένο
χώρο και φαντάζομαι όχι τυχαία…

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ "ΦΟΡΩ" ΕΓΩ,ΤΑ "ΦΟΡΑΩ" ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ,ΦΙΛΤΑΤΕ...

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 10/05/2008 13:29:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 13:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ, το αν δέχεσαι ή όχι ότι υπάρχουν άλλα πλάσματα
που είναι ερπετοειδή είναι το θεμα και με όλα όσα θέτεις
δείχνει ότι πιστεύεις άλλα πιο απίθανα πράγμα από αυτά...
Δεν θέλω να συνεχίσω την αντιπαράθεση μζί σου, προτιμώ το θέμα που έχεινα κάνει με αλλοκότα όντα, το ότι διαφωνείς, που είναι διακίωμα σου, δεν σημαίνει ότι πρέπει να επιμείνεις να μην συζητάμε εμείς που
πιστεύουμε, με μια παιδική συμπεριφορά που λέει "δεν πιστεύω εγώ, σας το χαλάω..." Σε παρακαλώ, ενοχλείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 20:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ παντως,τα Χριστούγεννα,ταίζω κάτι καλικαντζαράκια στήν αυλή μου,είναι κακό αυτό;;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 22:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ένα μπαίνει και στο σπίτι μου και κάθετε μπροστά στο τζάκι,που έχω ένα αγαλματίδιο ΑΙΓΥΠΤΙΟΥ ΘΕΟΥ...κοίτα να δείς φίλε μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 05:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν έχω σκοπό κανέναν να χαλάσω τήν τόσο ενδιαφέρουσα συζήτησή σας,απλώς συμμετέχω ενεργώς.Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 20:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ,ο πανικός και το άγχος σε έχουν κάνει νευρικό
και λές κουβέντες που δείχνουν πρόβλημα...
Κανείς δεν σε αποπέμπει, αλλά μόνος σου περιθωριοποιείσαι...
Εδώ μιλάμε περί ερπετοειδών, σε πειράζει ή πρέπει να κάνεις το
..ερπετοειδές;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 23:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ,ο πανικός και το άγχος σε έχουν κάνει νευρικό
και λές κουβέντες που δείχνουν πρόβλημα...
Κανείς δεν σε αποπέμπει, αλλά μόνος σου περιθωριοποιείσαι...
Εδώ μιλάμε περί ερπετοειδών, σε πειράζει ή πρέπει να κάνεις το
..ερπετοειδές;

Πού φαίνεται ο πανιkός και το άγχος;Άγχος γιά ποιό λόγο;T;Τά γραφόμενά μου δέν δείχνουν κανένα πανικό,εν αντιθέσει με τα αλαμπουρνέζικα τα δικά σου...Τι ωραία που συντάσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 09:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ,γράφω ποίηση και δοκίμιο από 8 χρονών,δημοσιογραφώ από 25ετίας και λόγω της δουλειάς μου, τονα γράφω είναι όπως για σενα η λογοδιάρροια κι η αλαζονία, κοινώς έμφυτο, αλλά μου αρέσει να μου κάνουν παρατηρήσεις διορθώνομαι...
Εσύ όμως,πρέπει να καταλάβεις, δεν πετυχαίνεις τίποτα...
Μίλα επί της ουσίας, καμιά φορά, τόσο διάχυτο κι απερίσκεπτο
είναι το πνεύμα σου; Αν δεν σουαρέσει το θέμα, το να μπαίνεις
για να μου την ..."μπεις", φίλε μου, πρέπει να έχεις πολύ
ελεύθερο χρόνο...
Πάντως τα βίντεο και οι περιπτώσεις τερατογεννησεων πληθαίνουν και φυσικά όχι κατά λάθος, πιστεύω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 12:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.Ναι έχω χρόνο,διότι έχω άδεια ενός μηνός.2.Εκεί που κάνω την εργασία μου στον υπολογιστή κοιτώ και το forum και τα γραφόμενά μου δέν μου "σπαταλούν" παρά ολίγα λεπτά,η ανάγνωση δέ τών κειμένων ολίγα λεπτά επίσης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Strange00
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 03:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Strange00  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ, ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ... ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΤΑΙΟ... ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΝΕΠΛΑΚΗΝ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΠΑΡΟΡΜΗΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ, ΚΙ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΣΤΑ ..... ΜΟΥ!!! ΔΗΛΑΔΗ, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ, ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ... ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΟΙ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΣ, ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΝΕ, ΝΑ ΣΕ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΣΠΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ!!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ... ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ!!! ΕΙΜΑΙ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ, ΟΝΤΩΣ, Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ...
ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΒΥΘΙΖΕΣΤΕ ΣΤΟΝ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΣΜΟ ΣΑΣ... ΕΓΩ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΟΥΙΣΚΥ 'Η ΣΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΦΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!! ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ... ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΟΠΩΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 09:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην απογοητεύεσαι φίλε μου Strange00, πάντα υπάρχει ένα παιχνίδι
που παίζεται και παίζεται για να σπάει νεύρα και κόκκαλα...
Κάνε υπομονή, γιατί δεν είσαι στα Goodys και παρήγγειλες κι αδημονείς γιατί αργεί η παραγγελία σου...
Όλα έχουν κάποιο λόγο που γίνονται....Έτσι για να σου εξάψω την περιέργεια και να σου δώσω εικόνες,υπάρχουν και άτομα που πιστεύουν ότι αυτά τα όντα καλώς υπάρχουν και δέχονται και την ...συμβολή
τους στην εξέλιξη του ανθρώπινου είδους... Ναι υπάρχουν όπως τα αρπακτικά για τη βελτίωση του είδους μας, λένε κάποιοι...
Όσο για ΜΎΘΟΥΣ, τώρα τελευταία καταλαβαίνω ότι ότι λέμε μύθο, απλά έχει μια ιστορία πίσω του που δεν την ξέρουμε καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 10:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ, ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ... ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΤΑΙΟ... ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΝΕΠΛΑΚΗΝ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΠΑΡΟΡΜΗΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ, ΚΙ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΣΤΑ ..... ΜΟΥ!!! ΔΗΛΑΔΗ, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ, ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ... ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΟΙ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΣ, ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΝΕ, ΝΑ ΣΕ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΣΠΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ!!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ... ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ!!! ΕΙΜΑΙ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ, ΟΝΤΩΣ, Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ...
ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΒΥΘΙΖΕΣΤΕ ΣΤΟΝ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΣΜΟ ΣΑΣ... ΕΓΩ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΟΥΙΣΚΥ 'Η ΣΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΦΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!! ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ... ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΟΠΩΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ....

-------------ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΑ ΩΡΑΙΑ,ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΧΗΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΚΙΑ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.ΓΙΝΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ..."ΗΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ"...Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΝΟΜΙΟ,ΕΥΤΥΧΙΑ.ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΘΛΙΨΗ,ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ,ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ,ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ...

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 13/05/2008 10:10:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 11:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Strange00, προσπαθώ να καταλάβω την σκέψη σου και μου θυμίζεις τον εαυτό μου πριν 5 χρονάκια που ήμουν στην ηλικία σου.(τώρα βέβαια νιώθω μικρότερος).Όσο και να σου την πέφτουν εσύ κάνε αυτό που θες. Ψάξε ότι θες. Μην αμελήσεις όμως να ψάχνεις και τον εαυτό σου!
Η ζωή είναι υπέροχη, και αυτό στο λέω εγώ που βυθίστηκα πάμπολλες φορές "σε ένα καλό μπουκάλι ουίσκι" .
Σήμερα θα λες και θα αποδεικνυεις το άσπρο, αύριο το μαύρο και θα συνεχίζεις να μπαίνεις σε μήτρες, θα αγωνίζεσαι να βγεις από αυτές, θα κλαις βγαίνοντας και θα μπαίνεις σε καινούριες πιο μεγάλες, θα αγωνίζεσαι να βγεις κι από αυτές, θα κλαις.... κ.ο.κ..... Μην μείνεις σε μία. Ποτέ!
Θα ψάχνεις συνοδοιπόρους, θα βρίσκεις καλοθελητές,σωτήρες, πωλητές...

Καλημέρα.


"Σαν το σύννεφο φεύγω πετάω έχω φίλο τον Ήλιο Θεό με του αγέρα το νέκταρ μεθάω αγκαλιάζω και γη κι ουρανό"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 12:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=WK9nt1NF7Nw

Δεν είναι τυχαίο, ούτε ρομαντικό.
Εχει στόχο να ανεβάσει τους ακροατές, να εξαφανίσει οτιδήποτε μαύρο και χλωμό και να σηκώσει τα χαμηλωμένα φτερά...

quote:
ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΒΥΘΙΖΕΣΤΕ ΣΤΟΝ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΣΜΟ ΣΑΣ... ΕΓΩ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΟΥΙΣΚΥ 'Η ΣΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΦΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!! ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ... ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΟΠΩΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ....

Μην το βάζεις κάτω αλλά προπάντων εχε το νου σου στα ονειρικά ταξίδια. Είναι για λίγο,για ομορφιά....για διασκεδαση, δεν είναι για διαφυγή οπως και οτι άλλο μας ΒΥΘΙΖΕΙ.
Μόνο με τα μάτια ανοιχτά μπορούμε να δούμε την πραγματικότητα και την λάμψη του ήλιου..ετσι δεν είναι?

quote:
Μην μείνεις σε μία. Ποτέ!

ΝΑΙ ...μόνο κάντο σαν τουρίστας κι όχι σαν μεταλλωρύχος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 17:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επί της ουσίας αγαπητέ μου strange00, ότι συμβαίνει πέρα από την αποχαύνωση και την αποκοίμηση του κόσμου, που σε στενοχωρεί, να είσαι σίγουρος ότι υπάρχουν υγιείς δυνάμεις στην κονωνία που θα αντιδράσουν και στο τέλος θα επναφέρουν τα πράγματα εκεί που πρέπει να είναι, ετσι ή αλλοιώς...
Απλά τώρα βιώνουμε το τέλος ενός κόσμου και πριν έρθει ο επόμενος πρέπει να δούμε το τέλος του προηγούμενου... Μαζί του θα πάει κι η
παλιά κοσμοθεωρία για το τι είναι ο άνθρωπος...
Μην ανησυχείς, ότι συμβεί θα έχει να κάνει με κάποιους πουλημένους που θέλουν αυτή την αλλαγή.. Αλλά το άν γίνει ή όχι αυτο είναι θέμα που δεν ρώτησε κανείς αυτόν τον έρημο τον άνθρωπο. Απλά πάνε να του την περάσουνε και γι' αυτο δεν θα πετύχει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
peristeropoulos
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 04:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους peristeropoulos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ενδιαφέρων πάντως σε όλο το θέμα, είναι πως εδώ και πολλά χρόνια κυκλοφορεί όλοι αυτή η παραφιλολογία με αυτά τα όντα .

Κάποτε τους γνωρίζαμε ως γκρι, μετά σαν δρακονιανούς, μετά ως υποχθόνιους εσωγήινους, μετά Νεφελίμ, και πάει λέγοντας ..

Και η ιστορία όπως καταλαβαίνεται πουλάει καλά….

Α, συγνώμη ξέχασα τους βρίλ…




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 16:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ τρέχαγύρευε

quote:
Ο λόγος που γίνονται οσα γίνονται είναι για να γίνει ο πλανήτης
μας κατάλληλος για δαίμονες, όπως είναι το κάτω από την επιφάνεια υπέδαφος και μέρος των νεφελίμ, καλικάτζαρων, και γενικώς...

Η ζέστη είναι τρία πράγματα:
1. Κίνηση των μορίων ή των ατόμων, στην περίπτωση που έχουμε υγρό ή αέριο.
2. Περιστροφή των μορίων στην περίπτωση που έχουμε υγρό ή αέριο.
3. Παλμική κίνηση των μορίων στην περίπτωση που έχουμε αέριο, υγρό ή στερεό.

Ειλικρινά πιστεύεις ότι τα πνευματικά όντα, που αναφέρονται σαν πονηρά πνεύματα ή δαίμονες έχουνε προτίμηση σε μία υλική κατάσταση, όπως είναι η ζέστη, που δεν είναι τίποτα άλλο παρά μία κινητικότητα των ατόμων;;

Εάν είναι έτσι, τότε οποιαδήποτε κινητικότητα της ύλης αρέσει στους δαίμονες, οπότε θα συγκενρώνονται σε περιστρεφόμενους έλικες, σε γρήγορα κινούμενα αυτοκίνητα, σε όποιον γενικά άνθρωπο κάνει γρήγορες νευρικές κινήσεις...

Εάν οι δαίμονες είχανε προτίμηση στο ζεστό κλίμα, τότε οι ασκητές δεν θα αποχωρούσανε στην καυτή έρημο, αλλά στον βόρειο παγωμένο πόλο...

Εάν το κρύο έκανε τους δαίμονες να τουρτουρίζουνε, τότε αντί για εξορκισμούς και προσευχές η Εκκλησία θα χρησιμοποιούσε υγρό άζωτο ή παγωμένο νερό... και δεν θα έπρεπε να ανάβουμε κεριά και καντήλια μέσα στις Εκκλησίες, γιατί προκαλούνε ζέστη και θα μαζευότανε οι δαίμονες για να καψαλίσουνε τις ουρίτσες τους...


“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy