ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11608 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 12:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα

Καλείσαι να εξηγήσεις, πως όσοι τοποθετούν το Σύμπαν σε χρονικά πλαίσια, είναι χειρότεροι από τα δεκάχρονα, οπαδούς του Σαντα Κλάους.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2180 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 14:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι εννοεί ο sol mix!!!

Εγώ δεν κατάλαβα πάντως. Εκτός του ότι το αρχικό url που έδωσα δουλεύει, δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει με τον Νικόμαχο.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Συντονιστής

Greece
3267 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 14:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ... γιατί νόμιζα οτι εγω δεν καταλάβαινα μόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

2849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 14:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Πυθαγόρα
Καλείσαι να εξηγήσεις, πως όσοι τοποθετούν το Σύμπαν σε χρονικά πλαίσια, είναι χειρότεροι από τα δεκάχρονα, οπαδούς του Σαντα Κλάους.

Εσύ έχεις προ πολλού κληθεί να απολογηθείς για την απύθμενη βλακεία σου αλλά μάταια. Ουδέποτε αναγνώρισες την χαριστική διάθεση που υπάρχει εδώ σε απόψεις που εάν τις έλεγες σε έναν σοβαρό χώρο θα σε είχαν διώξει με τις κλωτσιές...και η αχαριστία είναι το χειρότερο πράγμα.

Να στο ξαναπώ λοιπόν για εκατοστή φορά μπαρμπα-γιώργο.

Oι σοβαροί επιστήμονες κάνουν λόγο για 'τωρινές μετρήσεις' και για 'τα πιο πρόσφατα ευρήματα και συμπεράσματα'.

Οι μυρωδιάδες που δεν έχουν σχέση με την επιστήμη κάνουν λόγο για πειράματα στο Cern που απέδειξαν 'ταχύτητα μεγαλύτερη του φωτός' (!!!), βλέπουν συνωμοσίες παντού, επικαλούνται πρόσβαση σε μυστικές γνώσεις (wishful thinking), αντιγράφουν δουλικά θεωρίες σπεκουλαδόρων και ψεκασμένων (Σείριος, Ντόγκον κτλ.), και διακατέχονται από ένα αίσθημα μειονεξίας απέναντι σε καταξιωμένους επιστήμονες, ειδικά όταν εκείνοι προέρχονται από την εβραϊκή φυλή (η οποία έχει προσφέρει εκπληκτικά πράγματα σε όλους τους τομείς της σύγχρονης Επιστήμης, 25% Νόμπελ).

Edited by - kost on 08/12/2017 14:17:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας

382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 15:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic καμία σχέση

quote:

Εγώ δεν κατάλαβα πάντως. Εκτός του ότι το αρχικό url που έδωσα δουλεύει, δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει με τον Νικόμαχο.

Λάθος δικό ήταν αντί για Heretic έγραψα Nikomahos

AitheroVamon

Θα σου εξηγήσω εγώ.

Στην εγγραφή ή απάντηση ενός θέματος και αριστερά από τον χώρο που γράφουμε την απάντηση μας υπάρχουν σ’ εμένα τα εξής :

* HTML ΑΝΕΝΕΡΓΗ
* Κώδικας Forum ΕΝΕΡΓΟΣ

Δεν γνωρίζω αν ξέρεις από κώδικα ιστοσελίδων, αν δεν ξέρεις θα στο εξηγήσω όσο ποίο απλά μπορώ.

Αν θέλεις, στο forums σας, να στείλεις τον αναγνώστη σε άλλη διεύθυνση στο διαδίκτυο πρέπει να γράψεις http://physics4u.gr/blog, δηλαδή πρέπει να τοποθετήσεις την φυσική διεύθυνση ανακατεύθυνσης μέσα σε αγκύλες με την χρήση του url

Για να πετύχεις αυτό που έκανε ο Heretic, δηλαδή αντί να βλέπεις την φυσική διεύθυνση ανακατεύθυνσης να βλέπεις κάποιο άλλο κείμενο πρέπει να γράψεις κώδικα ιστοσελίδων (HTML), δηλαδή πρέπει να γράψεις: <a href=" http://physics4u.gr/blog" target=" _self">Απο το προσφιλές στον sol-mix, blog</a>

Όπως βλέπεις αυτό δεν δουλεύει, τώρα αν τον ποίο πάνω κώδικα τον βάλεις μέσα σε αγκύλες url βγαίνει έτσι.

http://physics4u.gr/blog" target=" _self">Απο το προσφιλές στον sol-mix, blog</a>" target="_blank"><a href=" http://physics4u.gr/blog" target=" _self">Απο το προσφιλές στον sol-mix, blog</a>

Για να το κάνει αυτό ο Heretic πρέπει να έχει την * HTML ΕΝΕΡΓΗ ή να υπάρχει λάθος στον κώδικα του forum σας, ας μα εξηγήσει ο Heretic πως έγινε αυτό, αν δεν είναι σ’ αυτόν ενεργοποιημένη η HTML.

Υστερόγραφο: αν μου ενεργοποιήσεις την HTML στον λογαριασμό μου, θα δεις φανταστικά πράγματα, μην ξεχνάς είμαι ο μόνος που γράφει επώνυμα.

Edited by - Sol-Mix on 08/12/2017 15:39:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2180 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 15:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σε μένα γράφει "html ανενεργή", δεν έχω κάτι έξτρα από εσένα. Τη διαλογική μορφή παράθεσης συνδέσμου χρησιμοποίησα, δεν είναι τίποτε το δύσκολο.
Επιλέγεις Μέθοδος: Διαλογική, αντί Βασική.

Abyssus Abyssum Invocat

Edited by - Heretic on 08/12/2017 15:50:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας

382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 16:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost

Η ανθρώπινη Ιστορία έχει πολλά παραδείγματα να επιδείξει για κολλημένους κοντόφθαλμους ανθρώπους, πχ. Η Γη είναι επίπεδη, δεν μπορεί να πετάξει σώμα βαρύτερο του αέρα, η Γη είναι το κέντρο του σύμπαντος κλπ…………………………

Και εγώ, όπως και εσύ, σύμφωνα με τα γραφόμενα σου δεν πιστεύω σε συνομωσιολογίες, ούτε στο ότι όλοι οι Εβραίοι είναι κακοί ή όλοι οι Γερμανοί είναι φασίστες κλπ…………

Ας προσπαθήσουμε να σκεφτούμε κάπως διαφορετικά, μήπως η σκοτεινή ύλη, η σκοτεινή ενέργεια, οι μαύρες τρύπες είναι αυτό που είναι, απλά γιατί κινούνται με μεγαλύτερες του φωτός ταχύτητες ;

Το γνωστό μετρήσιμο σ’ εμάς σύμπαν αποτελεί μόνο το 4-5% του συνόλου του σύμπαντος, μήπως υπάρχουν και άλλα 19-21 σύμπαντα που κινούνται με μεγαλύτερες ταχύτητες του φωτός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Συντονιστής

Greece
3267 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 16:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει κανένα λάθος sol-mix
Είναι όπως στα είπε ο Heretic...
Γνωρίζω από κώδικα, γι αυτό δεν κατάλαβα τι εννοούσες...
Ώρες ωρες το κάνεις πολύ "δύσκολο" βρε αδερφέ απ'τ ειναι ...
Απλά τα Πράγματα.
Και για να κλείσει το θέμα και να σου λυθεί η απορία
Κανένα μέλος δεν έχει ενεργη HTML.

kost
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

2849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2017, 19:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και εγώ, όπως και εσύ, σύμφωνα με τα γραφόμενα σου δεν πιστεύω σε συνομωσιολογίες, ούτε στο ότι όλοι οι Εβραίοι είναι κακοί ή όλοι οι Γερμανοί είναι φασίστες κλπ

Ούτε εγώ πιστεύω ότι όλοι οι Έλληνες είναι μαλάκες...

quote:
Ας προσπαθήσουμε να σκεφτούμε κάπως διαφορετικά, μήπως η σκοτεινή ύλη, η σκοτεινή ενέργεια, οι μαύρες τρύπες είναι αυτό που είναι, απλά γιατί κινούνται με μεγαλύτερες του φωτός ταχύτητες ;

Για εκατομμυριοστή φορά, τίποτα δεν είναι απίθανο.

quote:
Το γνωστό μετρήσιμο σ’ εμάς σύμπαν αποτελεί μόνο το 4-5% του συνόλου του σύμπαντος, μήπως υπάρχουν και άλλα 19-21 σύμπαντα που κινούνται με μεγαλύτερες ταχύτητες του φωτός.

Οι δικές μου πληροφορίες μού λένε ότι υπάρχουν άλλα 37, αλλά μην με ρωτήσεις πού το ξέρω...

Άσε με να χαρείς Sol-Mix, είμαι σε φεγγάρι που η βλακεία μου ανακατεύει το άντεροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας

382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2017, 10:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α Απάντηση

quote:

Για εκατομμυριοστή φορά, τίποτα δεν είναι απίθανο.

Β Απάντηση

quote:

Οι δικές μου πληροφορίες μού λένε ότι υπάρχουν άλλα 37, αλλά μην με ρωτήσεις πού το ξέρω...

Ναι θα μπορούσαν να είναι 37 ή 7, 11, 19, 21, 137, 1037 ή οτιδήποτε άλλο, αυτό που δεν θα μπορούσαν να είναι, είναι < 7

Το θέμα όμως δεν είναι αυτό, σύμφωνα με τις απαντήσεις σου δείχνεις ότι κατάλαβες το Α αλλά δεν κατάλαβες το Β, το Α όμως είναι ίδιο με το Β, όποτε μάλλον δεν κατάλαβες ούτε το Α ούτε το Β, και απάντησες σε κάτι που δεν κατάλαβες και αυτό είναι θέμα, δεν γίνετε να έχεις δύο εκ διαμέτρου αντίθετες τοποθετήσεις για το ίδιο πράγμα, πρέπει να το προσέξεις αυτό, από την άλλη πάλι αν σε κάνουν ευτυχισμένο οι απαντήσεις σου, μείνε εκεί μην κουνηθείς καθόλου, εξ άλλου αυτό δεν είναι και το νόημα της ζωής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2180 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2017, 14:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sol-mix, σύμφωνα με την απάντησή σου, δεν κατάλαβες ούτε το Α, ούτε το Β του kost. Διάβασε προσεκτικά τι σου γράφει, και εστίασε στη τελευταία γραμμή.

Aβαρής
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

13 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2017, 15:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aβαρής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το troll Απενεργοποιήθηκε

Greece
2180 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2017, 17:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο μπούλη... Μπες τώρα και με το άλλο σου ψευδώνυμο, και γράψε τη συνέχεια

bozo
Νέο Μέλος

26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2017, 10:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρις να θελεω να κοντραρω καποιον ή να ανοιξω νεο flame, δεν ξερω αν ο τροπος που απανταει ο heretic μερικες φορες προωθει τη συζητηση που γινεται σε καποιο νημα. Μηπως πρεπει ο ιδιος να απαντησει ή εστω να αναρωτηθει γιατι το κανει αυτό;

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2180 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2017, 14:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσεξε αγαπητέ Μπόζο γιατί θα είμαι σύντομος. Θεωρώ πως η συμπεριφορά μου απέναντι στους ανθρώπους που ήρθαν να συζητήσουν εδώ μέσα ήταν, είναι και θα είναι άψογη.
Αν τώρα κάποιος νομίζει ότι ήρθε για να μεταδώσει διδασκαλίες, να κουνάει το δάχτυλο στα μούτρα των άλλων στο στιλ "όλοι εσείς είστε οι λάθος και εγώ ο σωστός" με επιχειρήματα άρθρα άλλων που ψάρεψε από το νετ, τότε θα υποστεί κριτική. Αν η κριτική μου ενοχλεί, λυπάμαι αυτός είμαι. Σε όποιον αρέσω. Όπως δήλωσα πολλάκις, εδώ δεν ήρθα για να κάνω φιλαράκια, ούτε να μαζέψω likes, ούτε να το παίξω επιστήμονας με πατέντες στιλ Γκιόλβα. Με ενδιαφέρει ο εσωτερισμός, σαν πηγή τροφοδοσίας της δημιουργίας. Οποιασδήποτε δημιουργίας, ακόμα και της επιστημονικής. Αυτά που γράφονται εδώ σωρηδόν, δεν είναι ούτε εσωτερισμός, ούτε μεταφυσική, ούτε επιστήμη, ούτε τεχνολογία, ούτε διανόηση. Κυριαρχεί ο παραληρηματικός μονόλογος, οι φαντασιώσεις, οι μπούρδες, τα ψέμματα, οι περιαυτολογίες και οι βαυκαλισμοί. Αν εσύ νομίζεις ότι σε ενδιαφέρουν αυτά, κάτσε να "συζητάς" μαζί τους.

bozo
Νέο Μέλος

26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2017, 20:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε διαφωνω. Αλλα εσυ τελικα "συζητας" μαζι τους, οχι εγω. Λεω μηπως... επειδη ειναι αυτοι που ειναι... να μην εμπαινες καθολου στον κοπο; Μια ιδεα λεω, φιλικα παντα

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2180 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2017, 16:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε συζητάω, ούτε "συζητάω". Σχολιασμό κάνω πάντως σε συγκεκριμένα θέματα που βγάζουν μάτι.

Abyssus Abyssum Invocat

Edited by - Heretic on 15/12/2017 16:35:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr