ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 14:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye
Αγαπητοί Δοκτωρ και Υπηρέτη

Τονωτικό το χάπι του εγωισμού αλλά δε θα πάρω.

Προτιμώ το χαμηλό προφίλ που τηρώ εδώ και καιρό(ναι ναι είμαι κι εγώ ενας φτωχός και μόνος καουμπόυ)

Θα περιμένω απάντηση σου Υπηρέτη.

Δόκτωρ μακάρι να είχαν όλοι κάποιον να τους καλωσορίζει με αυτο το τρόπο. Σε εκτιμώ και σε σέβομαι κιόλας. Ελπίζω όμως να μην ξεχνάτε την έκκληση που έκανα και να περάσουμε σε σύντομο χρονικό διάστημα στα ενδότερα.

Επίσης δόκτωρ. Έχεις δίκιο σε αυτό που είπες για τις ομάδες. Ήταν όντως ατυχές το παράδειγμα.

Θα τα πούμε ξανά άλλη στιγμή σύντομα η αργότερα.

Η εξουσία διαφθείρει, Η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 15:22:40  Εμφάνιση Προφίλ
Νομίζω οτι αυτό που θες να πεις είναι οτι πράματα που έχουν κοινη αρχη δεν έχουν απαραιτητα και κοινό τέλος. Εν τουτοις όλα αυτά είναι μεγάλα μυστήρια καθως η αρχη και το τέλος κάποιου πράματος δεν μπορεί να οριστεί τη στιγμή που ο χρόνος δεν υπάρχει για αυτό.
Άμα μου πεις οτι ο άνθρωπος θα καταλήξει στη θέωση θα σε ρωτήσω "υπάρχει άλλη επιλογή?" Αν ναι ποια είναι? Να μεταπηδάς "τάξης" και διαστασεις? Μιά να σε ο διάολος, μια ο άνθρωπος, μια ο αγγελος, μια ο Θεός? Χμμ..

Και γω φίλε θα ήθελα να μπούμε στα βαθύτερα μυστήρια.. ο καλύτερος όμως τρόπος είναι το βιωμα.. χμμ.. απο κει νομίζω καταλήγουμε στο συμπέρασμα οτι ο διάλογος είναι η καλύτερη μέθοδος για γνώση(μετα τον συλλογισμό)->γιατι έτσι συνδυάζονται οι εμπειρίες και οι γνώσεις πολλών. Το καλύτερο θα τανε βασικα να μπαίναμε σε ένα μσν ή ένα σκάιπ και να φτιάχναμε μια διαλογική τριάδα. Η τετραδα ή πεντάδα δεν ξέρω αν θα ήταν εξίσου αποτελεσμάτικη(χωρίς αυτό να λέει κάτι). Απο ό,τι ξέρω το ιδανικό θεωρείται τριάδα.(Αν έχει κάποιος να κάνει παρατηρηση ας την κάνει).
Τα λέμε ξανα μαλλον αργα το βράδυ. Πρέπει να φύγω. Τα λέμε!

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 17:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Πιστεύω πως έχουμε πει ήδη πολλά και προτείνω να μην αναλώσουμε άλλο τον χρόνο μας αφού από τις συζητήσεις που γίνανε έχουμε όλοι ζεστάνει τις σχέσεις μας.

Πριν γίνω γνωστικός ήμουν ένας μοναχικός αναζητητής . Τώρα αν έκανα μια επιλογή να μπω κάπου είναι γιατί κάτι με οδήγησε εκεί. Όπως κάποιους από εσάς όχι. Δεν πειράζει σημασία έχει αυτό που είπε ο Dr Jekyll Mr Hyde ότι κατά βάθος έχουμε τον ίδιο «πόθο» Αν αυτός ο πόθος είναι η δίψα για την αυτογνωσία το θεωρώ ότι είναι ένταξη .

Αν ο πόθος είναι η δίψα για γνώση και την κατάκτηση δυνάμεων για να εκφράζων τα εγώ τότε δεν είναι ένταξη.
Αυτή είναι και η διάφορα του λευκού από του μαύρου.

Είτε το γνωρίζουμε είτε όχι, με της πράξεις μας, με τις σκέψεις μας και τα συναισθήματα μας εκφράζουμε κάτι από αυτά τα χρώματα. Δεν είναι εύκολο να είσαι μονό λευκός. Χρειάζεται πολλοί καθάρισμα. Πρέπει να φύγει πολλή βρώμα από μέσα μας.

Όλοι μέσα μας έχουμε μια ψυχολογική κόλαση. Σε αυτή την κόλαση κυριαρχεί η τεμπελιά ,η λαγνεία, η περηφάνια ,η αλαζονεία ,η απληστία, ο θυμός, η ζήλια και πολλά αλλά.

Αυτό που υπερασπίζομαι είναι ότι ο άνθρωπος πρέπει να δουλεύει πάνω σε αυτή την «κάθαρση της εσωτερικής ψυχολογικής κόλασης» και μέσα από αυτή την διαδικασία να έχει παράλληλα επαφή με τους ανώτερους κόσμους ή τις ανώτερες διαστάσεις.

Ο λόγος που κάποιος κινδυνεύει στο αστρικό, είναι ότι έλκει αρνητικές ενέργειες επειδή ο ίδιος τις παράγει. Μετά από αρκετή εμπειρία μπορεί να μάθει αν είναι τολμηρός και δεν φοβηθεί στην πρώτη στραβή, να ελέγχει αυτή την αρνητικότητα και να έχει διαφορές ωραίες εμπειρίες.

Αλλά επειδή δεν δουλεύει επάνω στον εαυτό του μένει στάσιμος στο αστρικό. Τότε το αστρικό γίνετε ένα αχανές εμπόδιο λόγω του ότι η συνείδηση έχει γοητευτεί από την ομορφιά αυτού του κόσμου.
Και αν ο φυσικός κόσμος είναι απείρως, το ίδιο είναι και αστρικός.

Ο αστρικός κόσμος παρέχει πολλές δυνατότητες σε αυτόν που ξέρει τι θέλει. Υπάρχουν όντα, στοιχειακά, ντεβας, δάσκαλοι ναοί, σύμμαχοι, που έχουν τεράστια γνώση που όμοια δεν υπάρχει επάνω στην φυσική γη.
Φίλε helios2012 οι γάτες έχουν μια καταπληκτική ικανότητα στο αστρικό!! (πρέπει να είσαι πολύ τολμηρός για να την μάθεις)

Αλλιώς ο αστρικός κόσμος παρέχει τις άπειρες δυνατότητες για να ικανοποιήσουμε την περιέργεια μας και τα εγώ μας ή την τρομάρα μας!! Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Γιατί θέλει να κάνει μια αστρική προβολή; Τι θα υπηρετήσει με αυτή του την πράξη;

Όπως κάθε μέρα τι υπηρετούμε; Την λαγνεία; την λαιμαργία; τον θυμό; την περηφάνια; και πολλά αλλά.

Αυτά από εμένα ας συνεχίσουμε αν θέλετε στο θέμα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο


Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 28/02/2009 17:42:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 20:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye
Καλησπέρα σας

Φίλε Υπηρέτη σ'ευχαριστώ που απο τη μεριά σου απάντησες στην έκκληση μου και καθάρισες ταυτόχρονα αρκετά την εικόνα του ποιός είσαι. Αυτό απαιτεί κότσια που έκανες και μόνο και μόνο που το έκανες αυτό δεν μου αφήνει άλλη επιλογή απο το να νιώσω εκτίμηση. Νιώθω πως μετά απ αυτό πολλά σκοτάδια φύγαν.. Πάμε όμως να σχολιάσουμε τα όσα έγραψες και να σου υποβάλλω και κάποιες δικές μου ερωτήσεις.


Απ ότι λες εδώ το αστρικό είναι μια δειγματοληψία της ψυχής μας και όπως παντού ότι δώσεις αυτό και θα σου επιστραφεί.

Σίγουρα απαιτούνται κότσια το να είσαι βρώμικος και να μένεις εκει πάνω αλλα απάντησε μου σε αυτό, θα ήσουν ο ίδιος άνθρωπος που είσαι σήμερα αν η φύση απλόχερα δεν σου είχε δώσει αυτη την ικανότητα να προβάλεσσαι?

Πότε πιστέυεις οτι είναι καποιος έτοιμος για να κάνει το πρώτο του ταξίδι?

Το γεγονός οτι δεν είναι έτοιμος μπορεί απο ένστικτο να τον αποκλείσει απο το να μπεί στο αστρικό? Αυτό το λέω γιατί κάθε φορά που αρχίζω να έχω τα πρώτα συμπτώματα αστρικής προβολής με πιάνει ενας ανεξήγητος φόβος και η καρδιά μου αρχίζει να χτυπάει δυνατα. Ναι μεν το κοντρολάρω και επιβραδύνω με τη θέληση τους παλμούς της καρδιάς αλλα ώσπου να γίνει αυτό η προσπάθεια μου έχει ήδη χαλάσει ανεξαρτήτου συγκέντρωσης. Που πιστέυεις πως οφείλεται αυτό?

Επόμενη ερώτηση: Πώς σταματάς επιτέλους αυτό το βρωμερό βόρβορο της εσωτερικής ομιλίας? Αν παρατηρήσεις το μυαλό σου όταν συγκεντρώνεσαι παρατηρείς οτι οι σκέψεις είναι πιο ύπουλες κι απ τα τσακάλια! Κρύβονται τοσο μα τόσο καλά που μπορεί να μην τις αντιληφθείς όπως βγαίνουν στην επιφάνεια και όταν το κάνεις είναι συνήθως ήδη αργά. Μετά ήδη σκέφτεσαι οτι... ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ! Υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να κλείσεις τη ροη?


Αυτά για τώρα. Ελπίζω να ακούσουμε και διάφορες επιβεβαιωτικές απόψεις πάνω στο θέμα, οχι επειδή δεν εμπιστέυομαι τον Υπηρέτη σε αυτά που λέει αλλα επειδή κάθε άνθρωπος το αντιλαμβάνεται διαφορετικά.

Ευχαριστώ


Η εξουσία διαφθείρει, Η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 21:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Λιγο ασχετο, αλλα μηπως τελικα οταν κοιμωμαστε πηγαινουμε στο αιθερικο σωμα και οχι στο αστρικο; αυτο επειδη δεν θυμαμε να εχω δει στα ονειρα μου τετραδιαστατα αντικειμενα, μονο τρισδιαστατα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 23:08:28  Εμφάνιση Προφίλ
Τι έγινε βρε παιδιά?
Λίγο έλειψα και πήρε φωτιά το θέμα!
Καλωσορίζω τους νέους...! (alex22-theallseeingeye κ.τ.λ.)

Λοιπόν, θα'πρεπε να έχουμε ένα θέμα ξεχωριστό στο οποίο να τοποθετούνται οι απαντήσεις της εβδομάδας, κατόπιν ψηφοφορίας!

Άργησες φίλε Κενό αλλά το' κανες το θαύμα σου!
Κύριε Δικαστά respect-worship-I bow to your message:

Post of the week!
Να'σαι καλά ρε φίλε, γέλασα με την ψυχή μου!
Τι θα'λεγες να ιδρύαμε ενα επίσημο Tάγμα των φορουμικών χιουμοριστών?
Με καταστατικό και με τα όλα του?
Ιδρυτικά μέλη: -Κενό-, helios2012.
Επίτιμος πρόεδρος: macedon!
Guest star: cody30!(ή ελεύθερος σκοπευτής-hit & run)
Διερμηνέας-μεταφραστής: ντόκτορ Τζέκυλ!
Ελεγκτής: υπηρέτης (χρειάζεται και ένας σοβαρός στο Τάγμα)
Λοιπά μέλη: υπό εξέτασιν...

Την ερώτησή σου δεν την ξεχνώ αλλά περιμένω πρώτα να μου απαντήσει ο κόντι σε κάποια πράγματα που θα μ'ενδιέφερε να μάθω...
Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι, σύμφωνα με όλα αυτά που κατά καιρούς έχουμε πεί στο παρόν θέμα δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις όταν λέω "εκμετάλλευση σε όλα τα επίπεδα" τί εννοώ...
Φτάνει να συνδυάσεις τις εξείς λέξεις μεταξύ τους: άνθρωπος=πολυδιαστατικό όν, ενέργεια, όντα σε άλλες διαστάσεις-επίπεδα (τα περιγράφει και ο υπηρέτης...)
Με άλλα λόγια: στα "άλλα" επίπεδα, "άλλοι" κάνουν κουμάντο.
Και φυσικά αυτοί οι "άλλοι" δεν τρώνε σάντουϊτς και πιτόγυρα!
Μάντεψε λοιπόν με τί τρέφονται: τί κάνει νιαου νιάου?
Χμμ...
Υπάρχουν και "άλλοι" που φτάνουν μέχρι κάποιο επίπεδο...
Παραπέρα δεν μπορούν-δεν γνωρίζουν τον "τρόπο".
Αμ έλα όμως που ο Άνθρωπος μπορεί!
Ε τί κάνουν λοιπόν? (κ'άλλο νιαου νιάου ακούω...)
Τον χρησιμοποιούν ως δόλωμα (αγκιστρώνονται ξοπίσω του) ώστε να καταφέρουν να "περάσουν" σε άλλα "επίπεδα" μαζί του...
Και υπάρχουν και "άλλοι" και "άλλοι" που κάνουν "άλλα" και "άλλα"...
Ουυυ όρεξη να'χεις(ενέργεια), να φάν κ'οι κότες!
Πιστεύω να με "πιάνεις"...
Τελικά σου απάντησα!

Υπηρέτη μου τα γύρισες πάλι!
Όλο στριφογυρνάς και στροβιλίζεσαι...
Δερβίση μου εσύ!
Να υποθέσω ότι δε θα μου κάνεις τη χάρη να γράψεις τη λίστα με όλα τα βιβλία και τους συγγραφείς που έχεις διαβάσει!
Τεσπά ας το πάρει το ποτάμι!
Εξάλλου όπως είδα έχετε ξεκινήσει ένα διάλογο με τον παντεπόπτη οφθαλμό και προτιμώ να σας παρακολουθώ σιωπηλά...
Πάνω απ'όλα σεβασμός στους υπόλοιπους συνομιλητές.
Αυτά από μένα πρός το παρόν...
Φιλικά ένας χαζοχαρούμενος ήλιος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 00:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
ομολογω ειχα λιγες μερες να παρακολουθησω το θεμα...
cody εισαι απεριγραπτος λες διαφορα πραγματα εξαπολυειες καταγγελιες προς ολους αλλα δεν τις στηριζεις με τπτ...
ειχες εσυ μια οχι σωστη εμπειρια στο αστρικο και σου φταιμε εμεις.,.

οταν διαβαζω τα μνματα σου ειλικρινα γελαω,ειναι λες και εχεις ερθει σαν το μεσσια να μας σωσεις απο αυτο το κακο πραγμα που λεγεται α.π....χαχαχαχα

δεν ειπε κανεις πως στην α.π. δεν υπαρχουν κινδυνοι.μηπως οταν περπατας στον δρομο ή οταν εισαι μεσα στο σπιτι σου δεν υπαρχουν κινδυνοι?
οι κινδυνοι ελοχευουν παντου,το θεμα ειναι τι θες εσυ να διαλεξεις...

αν εκανες ενα κοπο να διαβασεις ολες τις σελιδες και απο τα 3 μερη του θεματος θα εβλεπες πως οι κινδυνοι εχουν αναφερθει παλαιοτερα...


οσο για την εμπειρια που ειχες στο αστρικο αν ειχες δλδ και ηταν κακη πιστευω πως ηταν λκογο της συμπεριφορας σου και των νευρων σου που σε εβγαλαν στα κατωτερα στρωματα και δεν ειδες ομορφα πραγματα...

ενα πραγμα θα σου πω σαν συμβουλη...μην νευριαζεις γτ χαλαει η αυρα σου και αυτο δεν ειναι κατι καλο....

το θεμα εχει παρεκτραπη παρα πολυ θα ελεγα και εχει χασει τον αρχικο του προσανατολισμο....

εδω να σας πω πως τις τελευταιες μερςες που χαθηκα μου εχουν συμβει απιστευτα πραγματα στο αστρικο και απλως καθομουν και σκεφτομουν ολα αυτα....
ενδεικτικα να αναφερω πως συναντησα διαφορες οντοτητες (καλες) οι οποιες μου αποκαλυπταν καποια πραγματα και μου ελεγαν καποια αλλα..μου αναφεραν επισης πως μμεσα μου εχω μεγαλη γνωση και θα μου την αποκαλυψουν σιγα σιγα γιατι αν μου την αποκαλυψουν αποτομα υπαρχει κινδυνος το ανθρωπινο μυαλο μου να μην αντεξει...

ξερει κανεις μηπως τι ηταν αυτο?

να αναφερω πως συνεχιζω να βλεπω αυτες τις οντοτητες και να μου λενε για διαφορα ποραγματα και να συζηταμε..
καθε αποψη δεκτη....

σας ευχαριστω που με ακουσατε και συγνωμη για το μακροσκελες ποστ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 02:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye
Καλημέρα σε όλους!


Φίλε Τυφώνα
Φαίνεται πως οι συγχρονιστικές κάνουν τα θαυματα τους. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός οτι βρέθηκες να λαβαίνεις "γράμμα" όταν κάποιοι το περιμένουν. Ελπίζω να έχεις και διάθεση να μοιραστείς όσα αισθάνεσαι οτι πρέπει και μπορείς να μοιραστείς.

Θα σε παρακαλούσα να δώσεις μια πιό σαφή ανάλυση των όσων βίωσες και αν κάτι σου έρχεται συνειρμικά να μην φοβηθείς να το συνδέσεις κι ας είναι και λάθος φαινομενικά.

Νιώθω οτι έχεις κι εσύ να καταθέσεις στο θέμα και γι αυτό και σε κάλεσα σε προηγούμενο μηνυμα μου.

Είμαστε όλοι μάτια(Ειδικά εγώ χεχε!)

Η εξουσία διαφθείρει, Η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα...

Edited by - TheAllseeingeye on 01/03/2009 02:33:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 09:08:59  Εμφάνιση Προφίλ
Ενδιαφέρον.. Σου αποκαλυψαν τπτ σημαντικο?

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 09:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

φιλε hurricane21 Υπάρχουν πράγματα στο αστρικό που δεν μπορούμε να τα μοιραστούμε με άλλους. Είναι προσωπικά. Αν δεν θες να χάσεις αυτή την γνώση μην την αποκαλύψεις. Κωδικοποιησετειν έτσι ώστε να μιλάς για αυτό χωρίς να το αποκαλύπτεις. Αυτοί που μπορούν να καταλάβουν θα σε βοηθήσουν.

Στα άλλα μηνύματα θα απαντησω από τρίτη.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 12:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
αυτο ακριβως φιλε μου υπηρετη ενω θελω να μοιραστω καποια πραγματα ετσι ωστε να ακουσω και αλλες γνωμες δεν ξερω αν πρεπει να το κανω καθως ειναι μια γνωση που μου αποκαλυπτεται σταδιακα και μερικα απο αυτα τα πραγματα μοιαζουν τελειως παραλογα...

φιλε παντεποπτη τι εννοεις λεγοντας συγχρονιστικες μεθοδους??

φιλε dr jeckyl μου εχουν αποκαλυψει αρκετα πραγματα τα οποια ομως δεν θεωρω σωστο να πω εδω...


στις πρωτες μας επαφες παντως οταν και με πρωτοβρηκανε να πω πως δεν ημουνα σε α.π. αλλα μολις βγηκα εμφανιστηκαν αυτοι και αρχισαμε να μιλαμε ηρεμα βεβαια στην αρχη για να μην τρομαξω...
στα πρωτα πραγματα που μου αποκαλυψαν ηταν να επιβεβαιωσουν καποιες σκεψεις που ειχα για καποια θεματα..
αυτες τις σκεψεις τις ειχα χωρις λογο απλα μου ειχαν καρφωθει αυτες οι ιδεες στο μυαλο χωρις πριν να ξερω ακτι ή να εχω διαβασει καπου...
γι αυτο το λογο και τις 2 πρωτεςφορες νομιζα πως ολο αυτο το φανταζομουν και πως ηταν ολα μεσα στο μυαλο μου γιατι ζηταγα μια επιβεβαιωση για τις σκεψεις που ειχα....
τελικα αποδειχτηκε πως ειναι αληθεια και συνεχισαν να μου αποκαλυπτονται και αλλα πραγματα στην πορεια....

εχω 1-2 μερες να επικοινωνησω μαζι τους καθως προσπαθουσα να βαλω σε μαι ταξη τις ολες σκεψεις μου και οσα μου εχουν πει...να αναφερω πως δεν ειναι καθολου πιεστικοι σε αυτα οπου μου λενε και μου μιλανε μεχρι το σημειο που εγω μπορω να αντεξξω καθε φορα....σε καθε μας συνομιλια μας μου δειχνουν και διαφορες εικονες για καθε τι πο μου λενε ετσι ωστε να το βλεπω και οπτικα...

αυτα προς το παρον και σας ευχαριστω που με ακουσατε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 17:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Θα κάνω μία ερώτηση :

Για να πάει κανείς στο αστρικό πρέπει να είναι 100% λευκός ??

Εγώ δεν νομίζω ότι είμαι άγιος όμως νομίζω ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι καλό ...

Εντέλει αξίζει να προσπαθήσω ή ο κίνδυνος να μαυρίσω είναι μεγαλύτερος από αυτόν να ωφεληθώ ?

Δηλαδή στην παρούσα κατάστασή μου που λίγο πολύ όλοι την έχουμε αφουγκραστεί θα ήταν συνετό ?

Έχω και εγώ ένα ωραίο απόφθεγμα που διάβασα σχετικά με την πνευματική αφύπνιση :

<<Καλύτερα ποτέ να μην αρχίσεις , αλλά αν αρχίσεις καλύτερα να το ολοκληρώσεις >>

Νομίζω ότι είμαι δεσμευμένος να προσπαθήσω , για να μην χάσω το ματς επειδή δεν εμφανίστηκα στο γήπεδο .

Το έχω αποφασίσει , θα το κάνω .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 17:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Υ.Γ:Helios ευχαριστώ για την απάντηση αν και για να πω την αλήθεια αυτή περίμενα χωρίς όμως το κομμάτι στο οποίο ο άνθρωπος παίζει το άτι

Τώρα αυτή τη στιγμή ποιος γράφει ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 18:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Είμαι υποψήφιο άτι για τα σχέδια τους ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 19:30:23  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ -Κενό-!

Όπως βλέπεις οι βαρύγδουπες λεξούλες δε μου κάθονται καλά οπότε μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...
Έχω να σου πώ το εξής και βάλτο καλά στο μυαλό σου.
Μην το ξεχάσεις ΠΟΤΕ!

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ!

Ό'τι και να κάνεις έχεις στήριγματα!
Δικά σου, αλλωνών δεν έχει σημασία...
Μην ξαφνιαστείς αν "δείς" εσένα με άλλη μορφή...
Θα είναι η κατάλληλη για την περίσταση!
Μην εμπιστεύεσαι τίποτα και κανέναν, αν κάπου βαθιά μέσα σου χτυπάει συναγερμός.
Αν χτυπάει συνεγερμός άκου τί σού λέει:
Αν σου πεί να τρέξεις, ΤΡΕΞΕ!
Αν σου πεί να δώσεις μάχη, βγάλε όπλα και πάρτους τα κεφάλια!
Αν δε σου πεί τίποτα, απλά εξερεύνησε...

Και τώρα στο πότε να το κάνεις...
Φαντάζομαι έχεις έρθει σε σεξουαλική επαφή...
Λοιπόν ανακάλεσε στη μνήμη σου την κατάσταση γενικότερα στην οποία βρίσκεσαι λίγο πρίν την ολοκλήρωση!
Σε αυτήν την κατάσταση όταν βρίσκεσαι(υπερδιέγερση), ανεξάρτητα από την αιτία που την προκάλεσε (μπορεί κάλλιστα να είναι μια μουσική που σου προκαλεί την ίδια ευεξία κ.τ.λ.) είσαι έτοιμος να "βγείς".
Άντε φίλε μου...
Και μην ανησυχείς, σ'εναν κόσμο τελείως παράλογο, το να "τρελαθείς" είναι κάτι σαν ένα κοινό "κρύωμα"...
Μασάνε ωρε τα παληκάρια?
Αυτά γι'αρχή από έναν ξεσηκωμένο ήλιο...
Ανάψατε?
ΠΥΡ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 11:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Helios ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

Υποθέτω ότι όλους μας παίρνει που και που από κάτω...

Τώρα όσον αφορά την ΑΠ η πρώτη προσπάθεια μου πήγε μάλλον στράφι καθώς το μόνο που κέρδισα ήταν ένας τρομερός πονοκέφαλος (τον οποίο είχα από πριν αλλά όταν πήγα να κανω ΑΠ πολλαπλασιάστηκε )

περίεργο ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 14:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Παιδια εδω και ενα χρονο εχω δοκιμασει τα παντα για την αστρικη προβολη και πιστεψε με τιποτα δεν πιανει.Προσφατα συνειδητοποιησα οτι
ο λογος ειναι η κοιμησμενη μου συνειδηση.Ειναι αυτο που λεει ο υπηρετης,δεν υπαρχει ισχυροτερο κλειδι απο το να ξυπνησουμε την συνειδηση ειναι το απολυτο κλειδι.Εαν η συνειδηση δεν ξυπνησει στο φυσικο δεν προκειται ΠΟΤΕ να ξυπνησει στο αστρικο. Πιστεψε με οποια τεχνικη και να δοκιμασεται δεν θα δουλεψει.
Εγω αν και το ηξερα καιρο αυτο τωρα το εφαρμοζω, και ο λογος ειναι επειδη πιστευα οτι θα υπαρχει κατι καλυτερο και δοκιμαζα διαφορες τεχνικες με σκοπο να το πετυχω πιο γρηγορα.Μεγαλη βλακεια,εχασα τοσο χρονο τσαμπα.Μην το κανετε και σεις.

Πηγαινετε στο: http://gnosticteachings.blogspot.com

Πατηστε εκει που λεει <<σειρες μαθηματων>> και μετα <<εισαγωγη στην ονειρικη γιογκα>>. Αν κανετε αυτα που λεει θα ξυπνησει η συνειδηση σας στο φυσικο και αστρικο πεδιο. Αυτο που δν ξερω ειναι ποσος χρονος χρειαζεται για αυτο,ελπιζω να ξερει ο ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ (sorry σε εχουμε φορτωσει στις ερωτησεις, αλλα φενεται να εχεις προχωρησει σε σχεση με μας και περιμενουμε μια μικρη βοηθεια ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 15:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φιλε TheAllseeingeye

Συγνώμη που απαντώ μονό σε μια σου ερώτηση αλλά έχω πολλή λίγο χρόνο αυτή την εβδομάδα.

Με ρωτάς.

quote:
Πώς σταματάς επιτέλους αυτό το βρωμερό βόρβορο της εσωτερικής ομιλίας? Αν παρατηρήσεις το μυαλό σου όταν συγκεντρώνεσαι παρατηρείς οτι οι σκέψεις είναι πιο ύπουλες κι απ τα τσακάλια! Κρύβονται τοσο μα τόσο καλά που μπορεί να μην τις αντιληφθείς όπως βγαίνουν στην επιφάνεια και όταν το κάνεις είναι συνήθως ήδη αργά. Μετά ήδη σκέφτεσαι οτι... ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ! Υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να κλείσεις τη ροη?

Δεν είναι κάτι απλό. Η εμπειρία με έχει διδάξει ότι υπάρχουν επίπεδα φλυαρίας αλλά και σιωπής.

Το πρώτο επίπεδο είναι η μηχανική φλυαρία και για να έχεις την σιωπή σε αυτό το επίπεδο πρέπει να σταματήσεις τον μονόλογο που κανείς με τον εαυτό σου.

Λες στον εαυτό σου αυτό που ξέρεις ότι θα το πεις, για να το ακούσεις.

Αφού εσείς είσαι αυτός που θα το πει δεν χρειάζεται να κανείς τον εσωτερικό ομιλητή και τον εσωτερικό ακροατή. Μην διχάζεσαι. Αυτό είναι το πρώτο βήμα που πρέπει να καταλάβεις.

Κάνε ένα πείραμα. Κόλα την γλώσσα σου στον ουρανίσκο και επαναλάμβανε το όνομα σου εσωτερικά, ασταμάτητα. Θα δεις ότι μπορείς να διαβάζεις αλλά και να σκέφτεσαι με έναν άλλο τρόπο πιο εσωτερικό. Όταν αντιληφθείς αυτήν την διάφορα τότε κρατά τον δεύτερο τρόπο για να σκέφτεσαι. Είναι πιο σιωπιλος από τον πρώτο.

Αυτό τον δεύτερο τρόπο τον λέω Εικονοπλαστικο επίπεδο και είναι καθαρά εικονικός. Δηλαδή σου έρχονται εικόνες στο μυαλό που έχουν σχέση συνειρμικά με το παρελθών ή με το μελών. Αυτές οι σκέψεις σε παροτρύνουν να φτιάχνεις συνειρμούς και να τους μονολογείς στο προηγούμενο επίπεδο το λεκτικό.

Αν καταφέρεις να σταματήσεις αυτή την εικονική φλυαρία φέρνοντας την προσοχή σου στο παρών, τότε αυτές οι εικόνες δεν ολοκληρώνονται σαν ιστορίες μέσα στο μυαλό σου. Αρχίζει κάτι να σε παρασέρνει νοητικά αλλά εσύ δεν παρασύρεσαι.

Μετά από αυτό είναι το ιδεομορφικο επίπεδο. Από αυτό το επίπεδο ξεπηδάνε οι ιδέες σαν φουσκάλες που βράζουν. Εμφανίζονται και σκάνε και εμείς απλά το παρατηρούμε.

Αν η φουσκάλα δεν σκάσει περνά στο εικονοκλαστικό επίπεδο και γίνετε μια νοητική ιστορία, μετά περνά ή στο λεκτικό και δημιουργεί μια μηχανική αλυσιδωτή αντίδραση μονόλογου ή μας καρφώνετε σαν μια επιθυμία που θέλουμε να πραγματοποιήσουμε και πάλι ασχολούμαστε λεκτικά στον προσωπικό μας μονόλογο για το πώς θα το καταφέρουμε.

Αν ξεπεράσουμε και αυτό το επίπεδο ερχόμαστε στην καθαρή πρόθεση που μπορώ να πω πως είναι μια ενεργειακή παθητική κατάσταση του νου που ενώ είναι ενεργός τίποτα δεν ξεπροβάλει. Δεν υπάρχει σκέψη ούτε και σκέψη ότι δεν υπάρχει σκέψη. Αυτό που υπάρχει είναι μια εσωτερική υπαρξιακή κατάσταση που απλά είναι ευδαιμονική από την ιδία της την παρουσία.

Αυτά φίλε TheAllseeingeye Δυσκολεύομαι να μιλήσω για αυτά γραπτός. Αν σε είχα κοντά μου θα μπορούσα να σου τα πω καλύτερα και να στα δείξω στην πράξη.(κινδυνεύω να κατηγορηθώ για προσηλυτισμό) Αυτά που σου είπα δεν τα έμαθα από κανέναν.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 15:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Μήπως έχει κανείς ιδέα αν ο πονοκέφαλος που είχα σχετιζόταν με την προσπάθειά μου να κάνω ΑΠ η ήταν κάτι περιστασιακό ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TROFO
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 16:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TROFO
χαιρετω.
πρωτη φορα γραφω.εχω καποιες εμπειριες κ καποιες ερωτησεις να μοιραστω μαζι σας.εχω διαβασει ολα τα post και τα εχω παρακολουθησει κ παλιοτερα.εμπειρικα μπορω να πω κ γω οτι σαν εφηβος εζησα καποιες καταστασεις.πχ να πετας κ να αντιλαμβανεσαι οτι εισαι σε ονειρο.πολυ καλη εμπειρια.μεγαλώνοντας σαν φοιτητης ειχα αρκετο χρονο για πειραματισμους.το μονο που καταφερα εκεινα τα χρονια ηταν θα ελεγα η αισθηση της αιωρησης στο κρεβατι.αλλα με το που το αντιλαμβανομουν φυσικα χανοταν.το θεμα ειναι τωρα δ εχω αρκετο χρονο για πειραματισμους αλλα εδω κ εξι μηνες μπορω να πω οτι υπαρχει καποια δραστηριοτητα.μπορω να υπολογισω κοντα στις 10 φορες που ναι μεν ξυπναω με κλειστα ματια ακουω τι γινεται γυρω μου.αλλα δεν μπορω να κουνηθω (εδω θα κανω μια ερωτηση.αναφερθηκε σε προηγουμενα post οτι αυτο αφορα την αιθερικη κατασταση.μπορουμε να πουμε οτι αυτο ειναι ενα βημα για το επομενο επιπεδο?)κ δευτερο κ ειναι αυτο που ξαναξυπνησε τις διαθεσεις μου για το θεμα.εχει να κανει με ονειρο το οποιο αντιλαμβανομαι πληρως τι συμβαινει ειμαι σε ενα χωρο με παραξενα οντα τα οποια παρακολουθουν τηλεορασεις.σαν κεντρο ελεγχου.οταν ρωτησα τι συμβαινει η απαντηση ηταν οτι απο εδω παρακολουθουν τα ονειρα των αλλων.οταν ζητησα να δω κατι κ γω μου ειπαν οτι θα επρεπε να εχω τη λεξη (λεξη που αντιστοιχει σε ανθρωπο? στη προβολη του??)αμεσως μου ειπαν οτι δ θα επρεπε να βρισκομαι εκει κ με ρωτησαν πως μπηκα.οποτε κ ξυπνησα.κ μια τελευταια ερωτηση. τελευταια αντιμετωπιζω καποια προβληματα υγειας.οπως ταχυπαλμιες κλπ.οι γιατροι δ βρισκουν κατι κ το αποδιδουν στο αγχος.μπορει αυτο να παιξει ρολο ωστε να αποτρεψει να ξανασχοληθω με το θεμα της Α.Π.??(δεδομενου οτι για να ηρεμησω τον οργανισμο μου θελει ΠΟΛΥ κοπο πια)ευχαριστω κ σορυ για την φλυαρια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 17:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Γεια σας
Φίλε alex22

quote:
alex22 Λιγο ασχετο, αλλα μηπως τελικα οταν κοιμωμαστε πηγαινουμε στο αιθερικο σωμα και οχι στο αστρικο; αυτο επειδη δεν θυμαμε να εχω δει στα ονειρα μου τετραδιαστατα αντικειμενα, μονο τρισδιαστατα.

Όταν κοιμόμαστε πηγαίνουμε στο αστρικό. Για να δει κάποιος τετραδιαστατικα πρέπει να έχει αφυπνίσει συγκεκριμένο τσακρα.

Εμείς βλέπουμε στην 4η και στην 5η διάσταση όπως είμαστε μαθημένοι να βλέπουμε τρισδιάστατα αλλά πολλές φορές συμβαίνει να βλέπουμε και τετραδιαστατικα.

Αυτή την στιγμή υπάρχουν όλες οι διαστάσεις αλλά εμείς συνεχίζουμε να βλέπουμε τρισδιάστατα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 17:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε -Κενό- Αν θες να μου πεις. Πως προσπαθείς να κάνεις αστρική προβολή;


Φίλε alex22

quote:
Εαν η συνειδηση δεν ξυπνησει στο φυσικο δεν προκειται ΠΟΤΕ να ξυπνησει στο αστρικο.

Μπορεί να εχεις μια αστρική εμπειρία άλλα αυτό δεν σημαίνει πως εχεις και ξύπνια συνείδηση!!

quote:
Αυτο που δν ξερω ειναι ποσος χρονος χρειαζεται

Αυτό εξαρτάτε από την συνείδηση του καθενός.

Φίλε TROFO καλώς ήρθες στην παρέα μας.

quote:
(εδω θα κανω μια ερωτηση.αναφερθηκε σε προηγουμενα post οτι αυτο αφορα την αιθερικη κατασταση.μπορουμε να πουμε οτι αυτο ειναι ενα βημα για το επομενο επιπεδο?)

Οχι.

quote:
τελευταια αντιμετωπιζω καποια προβληματα υγειας.οπως ταχυπαλμιες κλπ.οι γιατροι δ βρισκουν κατι κ το αποδιδουν στο αγχος.μπορει αυτο να παιξει ρολο ωστε να αποτρεψει να ξανασχοληθω με το θεμα της Α.Π.??(δεδομενου οτι για να ηρεμησω τον οργανισμο μου θελει ΠΟΛΥ κοπο πια)ευχαριστω κ σορυ για την φλυαρια.

Μάλλον πρέπει να εχεις και κάποιες μικρές τάσεις πανικού.

Αποδοχή ότι, ότι ειναι να γίνει θα γίνει. Βαθιές εισπνοές για το ανχος χαλαρώνουν. Όσο για το άλλο δεν ξέρω. Πιστεύω ότι αν είχες καρδιολογικό πρόβλημα θα ηταν επικίνδυνη και μια τρομάρα. Τι να πω, δεν ξέρω.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 20:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Λοιπόν προσπάθησα να βάλω το φυσικό μου σώμα σε ύπνο και να κρατήσω ξύπνιο το συνειδητό μου εαυτό , και μετά φανταζόμουν τον εαυτό μου να βγαίνει από το φυσικό σώμα ανεβαίνοντας προς το ταβάνι .

Δεν είχα κραδασμούς ή τίποτα παρόμοιο όμως είχα την αίσθηση ότι έβλεπα το δωμάτιο με κλειστά μάτια και παρατήρησα κάτι κινούμενες σκιές πάνω από το κρεβάτι μου (μπορεί να ήταν και οφθαλμαπάτη λόγω κούρασης δεν ξέρω)

Γενικά όσο η ώρα προχωρούσε ο πονοκέφαλος δυνάμωνε και δυνάμωνε ώσπου έγινε ανυπόφορος ...

Μπορώ να προκαλέσω κάτι σαν κραδασμούς στο σώμα μου , αλλά μόνο όταν είμαι σε καλή διάθεση και τότε προφανώς δεν ήμουν ...

Ύστερα από ολα αυτά κοιμήθηκα και είδα ένα όνειρο .

Αυτά , ευχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 20:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Γεια σας

Φίλε -Κενό-

Θα σου πρότεινα να μην φαντάζεσαι ,γιατί έτσι προκαταβάλεις στον εαυτό σου κάτι που θα ήθελες να γίνει και έτσι χάνεις αυτό που θα μπορούσε να γίνει. Ίσως από την πολύ προσπάθεια να μείνεις συγκεντρωμένος ,δημιούργησες ένταση. Για αυτό και ο πονοκέφαλος. Μείνε ενεργητικά παθητικός!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 11:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye
Καλημέρα σε όλους!

Ξανά στον τόπο του εγκλήματος λοιπόν γυρίζω όντας σοφότερος απο τις απαντήσεις σας!


Να ξεκινήσω λοιπόν γραμμικά με την χρονική σειρά των ερωταπαντήσεων!

Φίλε Τυφώνα!

Όταν λέω συγχρονιστικές δεν αναφέρω πουθενά μεθόδους. Αυτό επειδή δεν είναι! Οι συγχρονιστικές είναι όταν δυο(η περισσότερα) πράγματα συμβαίνουν ταυτόχρονα η σχεδόν ταυτόχρονα και για όσους είναι λίγο παραπάνω υποψιασμένοι δεν το αφήνουν απαρατήρητο και ασχολίαστο.

Το δύσκολο είναι να βρείς νόημα στις συγχρονιστικές αν και κάποιες φορές είναι σχετικά ευκολο(Η νομίζουμε οτι είναι!)


Φίλε Κενό

Έχω κι εγώ μια εμπειρία να παραθέσω καθότι τελευταία αντιλαμβάνομαι οτι κατα τη διάρκεια του ύπνου υπάρχει πολύ δραστηριότητα μέσα μου και γύρω μου κι ας έχω συνειδηση σε ελάχιστα απ όσα διαδραματίζονται.

Λοιπόν η εμπειρία μου συνέβη ως εξής:
Κοιμόμουν λοιπόν αλλα ημουν μισοξύπνιος και μισοκοιμησμένος, δεν μπορούσα να κατευθύνω τι σκέψεις όμως συνηδειτά. Δεν είμαι καν σίγουρος αν το πρόβαλα στην εσωτερική μαυρη οθόνη των σφαλισμένων μου ματιών η αν όντως συνέβη! Αυτό που ξέρω πάντως είναι οτι το πρωί έστω και μόλις και μετα βίας, το θυμήθηκα και το κράτησα εκτοτε μέχρι τώρα στη μνήμη μου. Είναι παράξενο αλλά είμαι τόσο σίγουρος οτι ήταν κάτι που εγώ πρόβαλα μέσω της φαντασίας μου αλλά παρόλα αυτα δεν μπορώ να βάλω και το χέρι μου στη φωτιά γιατί έχω ξεχάσει τις λεπτομέρειες. Αυτό που θυμάμαι πάντως είναι να δημιουργώ με το μυαλό μου κάποιες εικόνες γεωμετρικών σχημάτων και ύστερα Ήχος! Αλλά ενας πολύ παράξενος ήχος! Σαν τον ήχο μιάς λάμψης όπως την αποδίδουν οι ταινίες, η σαν να συγκρούονται μέταλλα αλλά πιό διαυγής ήχος και να συνοδευεται ταυτόχρονα απο μια εικόνα στο μυαλο μου. Εναν κύκλο ο οποίος ξεκίναγε απ το κέντρο του και μετά άνοιγε όπως μια έκρηξη, σαν ωστικό κύμα, και αυτό ταυτόχρονα μαζι με τον ήχο. Όπως όταν χτυπήσεις δυο κρουστά μεταξύ τους να σκεφτείς τον τρόπο που κινούνται τα κύματα του ήχου στο κενό. Ήταν σαν να έβλεπα τον ήχο που δεν είμαι σίγουρος αν εγώ δημιούργησα η αν μου ήρθε απο κάπου αλλού. Τέσπα, αυτό που είναι αξιοπερίεργο και που βάζει την όλη φάση υπο αμφισβήτηση είναι οτι ενώ δεν μπορούσα συνειδητα να ελέγξω τη σκέψη μου όταν είδα και άκουσα αυτο τον ήχο προσπάθούσα να γίνω ενα μαζί του και να βγώ έξω. Το έκανα δυό φορές αν θυμάμαι καλά και μετά δεν το ξανάκανα για κάποιο λόγο. Μάλλον επειδή δεν είδα να δουλέυει. Μετά απ αυτό δεν θυμάμαι τίποτα και προφανώς ξαναβυθίστηκα στον ύπνο. Παίζει να ήταν φάση REM και να είδα όνειρο αλλά απ την άλλη ήταν τόσο δυνατή εμπειρία που κατάφερα να την ανακαλέσω απ τη μνήμη μου! Αυτό απο μόνο του αλλάζει πολλά. Αλλά τι ειναι? Δεν έχω ιδέα!

Να σημειώσω πως όταν έβλεπα/ακουγα αυτό τον ήχο ένιωθα ενέργεια. Ένιωθα να είμαι δυνατός και γι αυτόν ακριβώς το λόγο θεώρησα οτι μπορώ να εκμεταλλευτώ αυτο το... κάτι για ΑΠ.

Αυτα για σένα φίλε Κενό.


Φίλε Υπηρέτη

Άργησες αλλα έφερες μαζί σου καλής στόφας εμπειρικό υλικό.
Μπήκες κατευθείαν στην καρδιά του θέματος κάτι που είναι ωφέλιμο και για μένα και για τους άλλους ενδιαφέροντες και σε ευχαριστώ. Σίγουρα έχω πολύ δρόμο μέχρι να παρατηρήσω όλα αυτα και να βρώ τρόπο να βάλω χέρι στις λειτουργίες τους. Το τελευταίο διάστημα όπως είπα και στο φίλο Κενό παρατηρώ έντονη δραστηριότητα κατα τον ύπνο κάτι που είναι πολύ περίεργο αν σκεφτείς πως είμαι ενας άνθρωπος που ποτέ δεν βλέπει όνειρα(η δεν τα θυμάμαι). Εκτιμώ οτι αυτό μόνο καλό είναι αφού αν μη τι άλλο δηλώνει κάποια ενεργοποίηση απο μεριάς μου σε άλλα επίπεδα. Θα ήθελα όμως και την δική σου τοποθέτηση επι του θέματος χάριν εμπειρίας που κουβαλάς.


Φίλε ΤΡΟΦΟ

Πολύ ενδιαφέρουσα η παράθεση σου. Δεν έχω ξανακούσει ποτέ κάτι παρόμοιο. Μήπως(λέω μήπως) η έντονα φορτισμένη τελευταία περίοδος που περνάς έχει σχέση με αυτό το οποίο είδες? Μήπως αυτοί οι λεβέντες σε κλείδωσαν στα σκόπευτρα τους και σου κάνουν τη ζωή δύσκολη στο φυσικό για να σε αποτρέψουν να ξαναπάς εκεί?

Αυτά φίλοι για τώρα. Α! και μια παρατήρηση! Χάσαμε τον Cody! Που γυρνάει αυτό το παιδί?

Να έχετε μια καλή ημέρα

Η εξουσία διαφθείρει, Η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα...

Edited by - TheAllseeingeye on 04/03/2009 11:28:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 22:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
kαλησπερα και παλι φιλοι μου...
συγχωρεστε με αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι συγκεκριμενο τον φιλο ύπηρετη ή οποιον αλλο γνωιζει να απαντησει επι του θεματος....

σε διαρκεια α.π. και επικοινωνια με ανωτερες οντοτητες εχει διδαχθει κατι σε καποιιον οπως το πως να χρησιμοποιει αρχαια ή ανωτερα μηχανηματα?

ευχαριστω και να ξερετε ρωτω απλα υποθετικα απο καθαρη περιεργεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 22:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Θα αναφέρω την μόνη (πιθανή) περίπτωση ΑΠ που είχα ποτέ μου .

Τότε δεν με ενδιέφερε καν η ΑΠ δεν ήξερα τι είναι και δεν είχα κανένα σκοπό να κάνω μία ....

Προσπαθούσα πολλές εβδομάδες να ξυπνήσω μέσα σε ένα όνειρο .

Άντί για αυτό είχα μία παράξενη εμπειρία σαν αιώρηση στο χώρο έξω από το σπίτι μου .

Δεν θυμάμαι πως βγήκα αλλά μπορούσα να κάνω τεράστια άλματα και ένιωθα ελαφρύς .

Όταν ξημέρωσε και με έλουσε ο ήλιος σκέφτηκα κοιτάζοντας προς το σπίτι μου << Καιρός να επιστρέψω >>

Και ξαφνικά ξύπνησα στο δωμάτιό μου !

Ευχάριστη εμπειρία, είχα κέφι όλη την υπόλοιπη μέρα αλλά δεν ξέρω αν ήταν πραγματική και ήταν σίγουρα εκτός των στόχων μου ....

Τότε θεώρησα ότι ήταν ένα τρικ παγίδα του μυαλού μου για να με κάνει να ξεχάσω το ξύπνημα μέσα σε όνειρο ......

Τώρα τι να πιστέψω δεν ξέρω εξάλλου είναι παλιό γεγονός

Είχα καιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 23:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
ayto που ειχες φιλε μου ηταν ξεκαθαρα μια απ ειδικα με το συναισθημα που ενιωθες μετα....

ακομα περιμενω απαντηση στο δικο μου ερωτημα απο καποιον οχι τπτ αλλο αλλα με εχει φαει και η περιεργεια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 01:00:25  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε -Κενό-!
Είχες μια υπέροχη εμπειρία...
Τα καλύτερα έρχονται αναπάντεχα...
Σε συμβουλεύω ν'αφήσεις κατά μέρος τη λογική όταν προσπαθείς να ερμηνεύσεις τέτοια γεγονότα και να κρατάς μόνο την αίσθηση που αυτή δε χωράει σε λόγια και λέξεις...
Εξάλλου τη λογική την έχουμε για υπολογισμούς π.χ. 1+1=2 κ.τ.λ.
Αναρωτήθηκες έκτοτε, γιατί κάτι τέτοιο να μην γίνεται συχνότερα ή ακόμα και να μην είναι μια μόνιμη κατάσταση?
Σκέψου το "γιατί"...

Φίλε hurricane θα ήθελα να σου απαντήσω αλλά αμφιβάλλω αν θα σε βοηθήσω ή θα σε μπερδέψω χειρότερα...
Αυτό που έχω να σου πώ είναι πως οι μνήμες-γνώσεις είναι χαραγμένες αλλά καταχωνιασμένες πολύ βαθιά μέσα μας.(κρεμμύδια...)
Όποιος σκάβει βρίσκει!
Μπορεί και να χτυπήσει φλέβα χρυσού...
Οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη οντότητα που μπορεί να γνωρίζει περισσότερα απο τους Ανθρώπους, τουλάχιστον σ'αυτήν την δημιουργία.
Απλά είμαστε ολίγον τί ξεχασιάρηδες, το "γιατί" είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα και συνήθως χρειαζόμαστε ισχυρά σοκ για να θυμηθούμε ακαριαία ή ακραίες και δυσάρεστες καταστάσεις για να χρησιμοποιήσουμε ξεχασμένες γνώσεις και δυνάμεις...
Αυτά από μένα και καληνύχτα μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 01:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye
Καλησπέρα

Κενό

Αυτό που βίωσες το έχω βιώσει κι εγω. Θυμάμαι να είμαι στο δρόμο μέσα σε όνειρο και να αρχίζω να τρέχω. Να κάνω ενα άλμα και να αρχίζω να καλύπτω τεράστιες αποστάσεις σα να μην υπάρχει βαρύτητα. Υπέροχη αίσθηση. Θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι εμοιαζε τόσο εύκολο στο όνειρο που απορούσα την άλλη μέρα γιατί να μη μπορώ να το κάνω στ αλήθεια.

Η εξουσία διαφθείρει, Η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy