ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 09:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φιλε -Κενό- ήσουν ημη-συνειδητός . Δηλαδή αντιλαμβανόσουν ότι κάτι διαφορετικό σου συμβαίνει αλλά δεν έκανες μια συνειδητή επέμβαση για να κανείς κάτι άλλο.

Απλά ακολούθησες το ξετύλιγμα μιας παρορμητικής κατάσταση παρατηρώντας τι σου συμβαίνει χωρίς να μπορείς να επέμβεις συνειδητά.

Όταν ξύπνησες πρέπει να σου έκανε εντύπωση ότι δεν υπήρχε κενό συνείδησης από την ονειρική εμπειρία στο φυσικό ξύπνημα και είμαι σίγουρος πως η αίσθηση αυτού του ονείρου ήταν ζωηρή ακόμα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 09:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

quote:
hurricane21 σε διαρκεια α.π. και επικοινωνια με ανωτερες οντοτητες εχει διδαχθει κατι σε καποιιον οπως το πως να χρησιμοποιει αρχαια ή ανωτερα μηχανηματα?

Προσωπικά σε εμένα όχι. Αλλά αν σου έχει συμβεί μπορείς να το εφαρμόσεις; Θα ήταν ενδιαφέρων. Τι αρχαία μηχανήματα έχεις στο νου σου; Από αυτή την 5η φυλή ή από προηγούμενες φυλές όπως οι Άτλαντες ή οι Λεμούριοι;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 13:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
φιλε υπηρετη εχεις μειλ....


δεν ξερω γενικα μιλαω γτ και πιο πριν εχει αναφερθει κατι για την γνωση των ακασικων αρχειων....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 16:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε TheAllseeingeye

Πολλές φορές πριν κοιμηθούμε, δηλαδή περάσουμε στα βαθιά και αργά εγκεφαλικά κύματα Δέλτα, περνάμε από κάποια αλλά που είναι πιο γρήγορα .

Στα κύματα Άλφα είναι δυνατόν να έχουμε μια πολύ καλή χαλάρωση και να είμαστε σε μια υπναγωγηκη κατάσταση που δεν είναι ούτε ύπνος ούτε ξύπνιος. Σε αυτή την κατάσταση μπορούμε να δούμε διάφορα συμμετρικά και φρακταλικα σχέδια ψυχεδελικού τύπου ,να ακούμε ήχους ή και μουσική που ξεπροβάλει αβιαστα και αυθόρμητα φτάνοντας σε φανταστικά ύψη και βάθη.

Αλλά υπάρχει και η περίπτωση να μπαίνει σε λειτουργία κάποιο από τα 7 τσακρας. Κάθε τσακρα έχει έναν ήχο, το μεταλλικό από ότι έχω καταλάβει ανήκει στο 5 τσακρα που είναι του λαιμού. Ο ήχος αυτός προέρχεται από τον σβέρκο στο υψος του λαιμού. Άλλοι ήχοι είναι σαν να σπάνε τεράστια ξύλα, άλλοι σαν βροντές.

Αυτά

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 17:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Ξέχασα να σου πω πως μετά από αυτούς τους ήχους ξεκινά είτε μια αστρική εμπειρία είτε ένα όνειρο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 19:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Γενικά βρε παιδιά τι κάνει κανείς σε μία Α.Π :

άκουσα για βιβλιοθήκες και δάσκαλους ....

Θα ήθελα να ρωτήσω

Οι δάσκαλοι του αστρικού (αν υπάρχουν ) είναι ανιδιοτελείς ή έχουν κρυφές σκοπιμότητες για τις οποίες διδάσκουν ότι διδάσκουν (το τραβάω λίγο το θέμα , το γνωρίζω , αλλά είναι για καλό σκοπό )

Ακόμα ναι η ερώτησή σου Helios παρότι φαινομενικά απλή με προβλημάτισε :

Γιατί να μην μπορούμε να κανουμε ΑΠ κατά βούληση ?
Τι λείπει από το παζλ ?

Εγώ νομίζω ότι λείπει κέφι , συνειδητότητα πείτε το όπως θέλετε ..

Αν δεν μπορώ να προκαλέσω ένα είδος ρίγους στο σώμα μου κατα βούληση τότε μάλλον νομίζω ότι έχω χαμηλή ενέργεια (καλά δεν είναι και το απόλυτο κριτήριο αλλά συνήθως λειτουργεί αρκετά καλά )

Τώρα έτοιμος είμαι να σας ζητήσω ένα τουριστικό οδηγό του Αστρικού , αλλά θυμήθηκα τα λόγια του Υπηρέτη και ανέκοψα πορεία (<< το αστρικό είναι προσωπική υπόθεση >>)

Ψάχνω ένα τρόπο να ξαναβγώ και να δω τι γίνεται εκεί έξω ....

Θα δούμε ...

Καλό Βράδυ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2009, 10:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φιλε -Κενό-

quote:
-Κενό- Οι δάσκαλοι του αστρικού (αν υπάρχουν ) είναι ανιδιοτελείς ή έχουν κρυφές σκοπιμότητες για τις οποίες διδάσκουν ότι διδάσκουν (το τραβάω λίγο το θέμα , το γνωρίζω , αλλά είναι για καλό σκοπό )

Στο αστρικό υπάρχουν δασκάλου μαύροι και άσπροι. Οι χειρότεροι μαύροι δάσκαλοι ειναι αυτοί του Νοητικού επιπέδου!!

quote:
-Κενό- Γενικά βρε παιδιά τι κάνει κανείς σε μία Α.Π :

Εδώ ειναι που γίνετε προσωπική υπόθεση.Εξαρτάτε από το τι θέλεις να να κάνεις.

quote:
-Κενό- Γιατί να μην μπορούμε να κανουμε ΑΠ κατά βούληση ?
Τι λείπει από το παζλ ?

Γιατί είμαστε άνθρωποι ταυτισμένοι με το ΤΟΝΑΛ!!!

Φίλε -Κενό- Δεν θυμάμαι να είπα << το αστρικό είναι προσωπική υπόθεση >> άλλα σίγουρα το είπε ο helios2012 στην σελίδα 33.

quote:
helios2012 Η ΑΠ είναι καθαρά προσωπική και βιωματική υπόθεση και δεν υπόκειται σε ανθρώπινους κανόνες και νόμους.

Αυτά

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2009, 20:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Συγγνώμη υπηρέτη υποθέτω πως η μνήμη μου με απατά . Τέλοσπάντων σημασία δεν έχει ποιος είπε τι αλλά αν είναι ορθό και μάλλον είναι...

Το νοητικό επίπεδο τι είναι ακριβώς ??

Είναι το ανώτερο του αστρικού ? Τι διαφορές εχει με αυτό?

<<Γιατί είμαστε άνθρωποι ταυτισμένοι με το ΤΟΝΑΛ!!!>>

Και τι πρέπει να γίνει έτσι ώστε να ανοίξεις και τις άλλες δυνατότητες ?(άμα έχεις ήδη απαντήσει παρέπεμψέ με εκεί , δεν είναι ντροπή , ακόμα και για τρίτη φορα )

Μου έχει φύγει το χέρι με αυτά τον έλεγχο πραγματικότητας αλλά θα επιμείνω μέχρι να δω απότέλεσμα ...


Καλό Βράδυ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2009, 20:34:53  Εμφάνιση Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι. Είχα χτες μια επειρία δεν είμουν βέβαια σε πολύ βαθυ υπνο λόγω πυρετου. Εβλεπα ένα όνειρο όπου κάτι μαύροι σπάγανε ένα βαγόνι σε μια στάση του ηλεκτρικού της Αθήνας(Στάση της φαντασίας μου βέβαια)
Τότε λοιπόν μπαίνω συνειδητα στο όνειρο και σκέφτομαι να ζήτησω να κάνω Α.Π. σκέφτομαι όμως πρώτα να τσεκάρο οτι όντως έχω τον έλεγχο του ονείρου. Γυρνάω λοιπόν στα αρίστερα μου(την όραση μου) και βλέπω ένα φίλο μου να ανεβαίνει τις σκάλες του σταθμού(παίζει να τον σκέφτηκα αμυδρα και για αυτό να εμφανίστηκε).Εστιάζω πάνω του και κυρίως στο πρόσωπο του. Πρόσεξα πως το όνειρο είχε κάνει πολύ καλή μιμηση του ατόμου. Μετά λέω ας προσπαθήσω να περπατησω. Αμ έλα που δεν είχα πόδια!
Βλέπετε εσει ποτέ τα χέρια σας και τα πόδια σας στα όνειρα σας? Εγώ πάντως όχι!
Δοκίμασα λοιπόν να κουνήσω τα μέλη μου(σκέφτηκα και οτι ίσως αυτό με κάνει να προβληθώ και σε καμιά ονειρική διάσταση) αλλα με την πίεση άρχισα να ξυπνάω και κουνήθηκαν ελαφρώς τα φυσικά μου χέρια.Σε μια απελπισμένη προσπάθεια πριν ¨βγω απ το όνειρο(λέω στον εαυτό μου "Κάνε Α.Π.!" αλλα ήταν τόσο "φωναχτή" η σκέψη που απλά βοήθησε στο να ξυπνήσω.
Δε ξέρω τι ακριβως ήταν αυτή η εμπειρία μου, αλλα ένιωσα διαφορετικά.Όταν "συνειδητοποιηθηκα" μες το όνειρο άρχισα να το νιώθω σαν πραματικότητα. Και όταν ξύπνησα το θυμόμουν, αλλα το ανακάλεσα αμέσως όταν το ξύπνησα γιατι μου φάνηκε πως θα φευγε η αναμνηση του.

Πείτε μου παιδιά κατάφερα τπτ?
Ισχύει οτι ο πιο εύκολος τρόπος να βγεις στο αστρικο είναι μέσω ονείρου?
Αν ναι πώς μπορώ όντας σε ένα όνειρο να βγω?

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

phoenix1990
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2009, 04:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους phoenix1990
α, ανδιαφέρομαι κα 'γω να μάθω..
δεν ειναι λίγες οι φορές που εχω σθνείδηση στα όνειρα μου..
να δοκιμάσω τότε ΑΠ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2009, 16:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλησπερα σας,μπορει να λεω διαφορα για το φορουμ εδω , μπορει να μην συμφωνω με οσα λετε και οσα κανετε η οσα παρακινητε να κανουμε ,ΑΛΛΑ, οτι με αυτα που λετε και παρακινητε τον κοσμο να κανει απο εδω ΜΠΟΡΕΙ να βλαψετε ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΗΛΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ αυτο μα το οτι πιστευω ειναι ΛΑΘΟΣ σας.Γιαυτο και θα κινησω καποιες διαδικασιες να μπει στην αρχη του φορουμ εδω η σημανση οτι ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ πρεπει να πρατονται απο ΕΝΗΛΙΚΑ ΑΤΟΜΑ.
Μην πω τιποτε για την αστεια μου πλευρα,ΕΝΤΑΞΥ?
Τωρα το αν με πεισατε η οχι αυτο δεν εχει να κανει,το αν ειναι αληθινα τα λογια σας εδω , ενταξυ εχουν ισος μια βαση ΑΛΛΑ δεν θα ΠΑΙΖΕΤΕ και με ανηλικους ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΑΡΑΣΥΡΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΛΕΤΕ ΣΟΒΑΡΑ.
Παρτε μετρα σας το ξαναλεω,ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΤΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΝΣΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΥΤΕΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΥΘΕΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΗΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.(Τωρα απο εκει και μετα αν μπει ο αλλος ας ειναι με δικη του υπευθυνοτητα , αλλωστε το ιδιο συμβαινει και στα ερωτικα site)
Αυτα.Περιμενω......

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2009, 21:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Φιλε cody δεν υπαρχει κανενας κινδυνος να παρασυρθει καποιος ανηλικος σε λαθη απο αυτα που λεμε εδω για τους εξης λογους: Η συντριπτικη πλειοψηφια των ανηλικων,ενδιαφερεται για το σεξ και οχι για Α.Π. και φυσικα αυτα που λεμε εδω περα ειναι πραγματικα αστεια πραγματα,ενοοω οτι απλως <<χαιδευουμε>> το θεμα,με λιγα λογια αμπελοφιλοσοφουμε για ενα θεμα που δεν <<το χουμε>>.Οι λιγοι εδω μεσα
που ξερουν κατι παραπανω δεν μιλανε για ευνοητους λογους.


Πολλυ θα ηθελα να ξαναμπει στο φορουμ ο infom, οχι απλως επειδη ξερει κατι παραπανω αλλα επειδη τα περισσοτερα τα ελεγε οπως ειναι και δεν κρατουσε μυστικη σταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2009, 22:23:41  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Κόντι

Όταν ξεκίνησα να γράφω στο φόρουμ(που ήταν στις απαρχές του τότε) με τον τότε μου λογαριασμό πρέπει να είμουν γύρω στα 14. Αφου παράτησα το φόρουμ για πολυ καιρο, έβαλα ιντερνετ στο pc μου και εφτιαξα τον παρον λογαριασμο. Όπως διαπίστωνεις είμαι ακόμα ζωντανος και πνευματικά υγειής.


Κοίτα, σε έναν έφηβο που θα μπει στο σάιτ είτε θα δόσουμε συμβουλή είτε θα μιλήσουμε ώριμα μαζί του εφόσον είναι κ αυτός ώριμος(συνήθως ας πουμε υπάρχει μεγάλη διαφορά ωριμότητας αναμεσα σε ένα έφηβο 15χρονων και σε εναν 17 πχ).

Αν τωρα μπει ενα παιδί στο φόρουμ, πράμα που θα φανεί απ τον λόγο του, μπορούμε να δόσουμε κάποιες κατευθυντήριες γραμμές η και πάλι κάποια συμβουλή.
Δες εδώ τι ακριβώς γίνεται:
http://www.esoterica.gr/FORUMS/topic.asp?TOPIC_ID=10153

quote:
Φιλε cody δεν υπαρχει κανενας κινδυνος να παρασυρθει καποιος ανηλικος σε λαθη απο αυτα που λεμε εδω για τους εξης λογους: Η συντριπτικη πλειοψηφια των ανηλικων,ενδιαφερεται για το σεξ και οχι για Α.Π. και φυσικα αυτα που λεμε εδω περα ειναι πραγματικα αστεια πραγματα,ενοοω οτι απλως <<χαιδευουμε>> το θεμα,με λιγα λογια αμπελοφιλοσοφουμε για ενα θεμα που δεν <<το χουμε>>.Οι λιγοι εδω μεσα
που ξερουν κατι παραπανω δεν μιλανε για ευνοητους λογους.

Σωστός.

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2009, 19:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλησπερα και παλι.
Το αν οι νεοι ενδιαφερονται για σεξ η οτι αλλο αυτο δεν δινει σε εσας εδω το δικαιωμα να λετε και να βλεπουν ανηλικοι αυτα που λετε και γραφετε.Το οτι μπορει ανηλικοι να περνουνε ναρκωτικα , να εκδιδονται η οτι αλλο κακο-ανεπιτρεπτο ΑΥΤΟ δεν σας δινει το δικαιωμα να λετε "ελα μορε αυτα (τα ανηλικα) κανουν ολα αυτα που κανουνε,η αστρικη προβολη θα τους πειραξει?Ε λοιπον σας λεω δεν εχετε ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να προβαλεστε και να προβαλονται σε ανηλικους αυτα που λετε εδω στο φορουμ ΕΝΤΑΞΥ?
Και συνεχιζω για το θεμα της αστρικης προβολης.
Απο οτι εχω καταλαβει το θεμα ειναι σοβαρο(η το εχετε-εχουν κανει-κανουν σοβαρο)Δεν θελω να πλατιασω και να ανοιχτω στο θεμα ΣΑΜΑΕΛ και αστρικο και συνηδητοποιηση ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ(Βλεπε ανηλικοι) ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΣΤΑΡΑΤΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ.
ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΕΩ ΕΓΩ που αντι να βοηθησετε την θρησκεια να γινει καλυτερη-να γινει ποιο ανθρωπινη , ΑΝΤΙ να μιλησετε με τους ανρωπους του πνευματος,τους πνευματικους,τους παπαδες(υπαρχουν παπαδες ανθρωποι με Α κεφαλαιο) ΑΝΤΙ-ΑΝΤΙ-ΑΝΤΙ πατε και μου βγαζετε τον εσωτερισμο-θεοσοφισμο-ΣΑΜΑΕΛ-ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΟΡΓΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΣΒΕΒΕΤΕ?
ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ -ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΕΩ ΕΓΩ!
Και συνεχιζω.Ομορφα και καλα αυτα που λετε και αντε και ειναι αληθεια και σωστα ολα σας τα λογια , που αποσκοπουν?ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΣΑΣ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ?ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΣΑΣ?
Να σωθει ο ανθρωπος θα μου πειτε να σωθω εγω-εσυ-αυτος, ετσι?
(ΚΑΛΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ ΕΚΛΗΣΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ-ορθοδοξη η καθολικη η προντεσταντικη η οτι αλλο - ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΕ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΛΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ αλλα δεν ειμαι)
Και συνεχιζω λοιπον , τι στοχο και σκοπο εχουν τα λογια και το κινημα σας?Να σωθω εγω ετσι?
Ε λοιπον σας λεω (οπως και σας το εχω ξαναπει) οτι ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΤΟΙ.
Ο Χριστος μας , μας εχει πει "οποιος πιστεψει σε μενα ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ" ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ? ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΤΟΙ!
Και συνεχιζω οταν λεμε να πιστεψει σε μενα τι εννοουμε?
Να ειναι ανθρωπος , να βοηθαει τον συνανθρωπο , να κανει καλες πραξεις, να ειναι συνετος , να ΜΗΝ ειναι υλιστης , να ειναι πνευματικος χριστιανος , να , να , να , να , να!
ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Α-Σ-Τ-Ρ-Ι-Κ-Ε-Σ Π-Ρ-Ο-Β-Ο-Λ-Ε-Σ!
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?
Μεσα απο την ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ - μεσα απο τους ΠΑΠΑΔΕΣ ΜΑΣ - μεσα απο την ισχυουσα πνευματικη ζωη (ΠΑΛΕΨΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΔΡΟΝΟ ΤΗΣ) ο ανθρωπος θα συνεχισει την μετεποιτα κατεσας ζωη του.ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΙΣΜΟΥΣ-ΑΠΟ ΚΑΦΕΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΙΝΕΣ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ!
Κυριοι ο χριστιανισμος ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ !
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?
Και αν εχει καποια προβληματα βοηθηστε ΤΟΝ!
Μου λετε για σκοτωμα του ΕΓΩ και της εσωτερικης φλυαριας , μου λετε να πιστεψω σε ΣΑΜΑΕΛ-ΜΠΛΑΒΑΝΣΚΥ η οτι αλλο για να σωθω ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ?
θΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!
Ο Χριστος μας μιλησε για ΣΩΤΗΡΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ !!!
Καταλαβενετε την ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ?
Εδω εσεις θα μας σωσετε μεσα απο την δικη μας ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΑΤΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ(ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ)βλεπε αστρικες προβολες κλπ ΕΝΩ ο Χριστος και η θρυσκεια μας λεει οτι ΘΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑΣ !
Το καταλαβενετε αυτο?
ΚΑΙ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΥΤΟ-
ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο κ.ΣΑΜΑΕΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ?
ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο κ.ΣΑΜΑΕΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?
Αυτος μπορει να εγινε και δαιμονας εσωτερισμου καμπαλισμου ανωτερου κυκλου και να εφτασε σε βαθμιδα καντρας-σαντρας ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ !
Ο χριστιανισμος μας σωζει μεσα απο την ζωη που κανουμε για να βοηθησουμε τον συνανθρωπο μας ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΤΟΜΙΚΑ.
Τωρα βεβαια μπορειτε να μου πειτε ενα σωρο ιδεες δικες σας και εγω μετα να σας πω παλι ενα σωρω αλλες απαντησεις στα δικα σας λογια ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΒΑΡΕΤΟς ΚΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟς!
Κυριοι ειστε περιτοι!
Κυριοι υπαρχει η θρησκεια μας και εσεις ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΤΟΙ!
Αν θελετε να βοηθησετε σε κατι να πατε να βοησησετε τον ΤΡΙΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΗΝΑΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΣΧΟΛΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΜΟΥ (ΜΗ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΠΕΡΙ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΥ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΖΕΤΕ ΚΑΜΠΟΣΟΙ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΕΣ-ΑΓΓΛΙΕΣ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΜΕΝΗ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ!
ΤΙ εχει κανει ρε ο εσωτερισμος για τα ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΘΕΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ?
ΠΩς ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο κ.ΣΑΜΑΕΛ ΤΗΝ ΠΗΝΑ?
ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΤΟΣΣΣΣΣΣΑ ΠΟΛΛΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ειμαι κουρασμενος!
Κυριοι αν θελετε να πετυχετε ανθρωπια και μετεποιτα ζωη να ΒΓΗΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΒΟΥΚΙΑ ΤΩΝ ΚΡΕΒΑΤΙΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΒΟΛΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΡΓΟ Α-Κ-Ο-Υ-Τ-Ε ???????
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕΤΟΥΣΙΟΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΕΣ-ΕΓΩΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΕΛΕΤΕΣ-ΚΥΚΛΟΥΣ-ΔΑΙΜΟΝΙΑ-ΜΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΜΑΕΛ μη πω τιποτε τωρα και με κοψουν στο μονταζ!
Λοιπον αυτα για την ωρα και θα εχω συνεχεια.
Κυριοι εμενα δεν θα με κερδισετε ΠΟΤΕ αν δεν σας παραδεκτο!
Κυριοι εγω θα κανω οτι μπορω να ΔΙΩΞΩ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕς ΣΑς ΙΔΕΕς ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΣΑΣ!
Αντε καλη εβδομαδα!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

INFERNO-GOBLIN
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 00:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους INFERNO-GOBLIN
Καλησπερα,
Φιλε κοντυ σε αυτα που λες δεν εχεις απολυτως αδικο αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω,
αν δεν ψαξεις την ψυχη σου ποιο το νοημα της υπαρξης της
αν κοιτουσαμε να επιβιωσουμε ομαδικα κ τιποτα αλλο τι θα μας ξεχωριζε απο μια αγελη λυκων?
(αυτα για το θεμα του κοινωνικου εργου που ανεφερες, για τους ανηλικους συμφωνω)

http://s6.bitefight.gr/c.php?uid=28133
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 08:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
cody30, ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω ποιούς κατηγορείς, σε ποιούς επιρρίπτεις ευθύνες, ποιοί σου φταίνε, ποιοί σε εξαγριώνουν κλπ.
Λυπάμαι, αλλά όλα αυτά που διαβάζω ξανά και ξανά μου φαίνονται γραφικά...

Εν τω μεταξύ, ακόμη περιμένω τις αποδείξεις για τις κατηγορίες που απηύθυνες για το Esoterica και τους Υπευθύνους του στο μήνυμα που έστειλες στις 22/02/2009, 16:10:31.

Η εξήγηση που έδωσες στην σχετική ερώτηση μου στις 26/02/2009, 02:34:01:

quote:
Καλημερα , τι αποδειξεις να εχω για τα λογια και τις κατηγοριες που ειπα , μονο τα περιοδικα(μυστερι-αβατον κλπ) και οι εκδοσεις τυπου αρχετυπον να πιασει κανεις θα καταλαβει τι σκοπο εχουν ολοι αυτοι που βγαζουν το χρημα.

Δεν σε ρώτησα για τον καθένα, ρώτησα προσωπικά εσένα.
Είναι πολύ διαφορετικό να κατηγορείς δημόσια επειδή έχεις καταλάβει ό,τι έχεις μπορέσει ή έχεις θελήσει να καταλάβεις από το να κατηγορείς έχοντας στοιχεία και τεκμήρια.
Περιμένω λοιπόν τα αποδεικτικά σου στοιχεία.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 11:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
xaxxaxxax poly gelio file cody....
profanws eisai va8eia 8rhskeuomeno atomo kai kaneis oti sou leei h ekklhsia...
poy 3ereis omws pws auta pou leei h ekklhsia einai swsta?
giati egw parolo pou pisteyw ston 8o exw psa3ei polu to 8ema kai to mono pou vriskw synexws einai asynexies kai megala kena panw sto 8ema ths 8rhskeias.....

epeidh kati den anaferetai sta euaggelia den shmainei pws den yparxei...

h ap einai kati to fusiko pou sumbainei se oloys toys an8rwpous....


oso gia tis kataggelies pou les oti 8a kaneis ante kantes..kai ti 8a ginei?
to internet einai eleu8ero kai opoios mpei edw mesa paei na pei pws 3erei ti psaxnei kai to kanei me dikh toy ey8unh.ase pou tragikopoieis ta pragmata,..

den exw akousei kanenan na pe8ane kata thn diarkeia mias ap....


sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei to plhktrologio kai den mporw na ta metatrepsw se ellhnika..opoios 3erei kati n voh8hsei.,...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 13:17:54  Εμφάνιση Προφίλ

Λες
quote:
Απο οτι εχω καταλαβει το θεμα ειναι σοβαρο(η το εχετε-εχουν κανει-κανουν σοβαρο)Δεν θελω να πλατιασω και να ανοιχτω στο θεμα ΣΑΜΑΕΛ και αστρικο και συνηδητοποιηση ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ(Βλεπε ανηλικοι) ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΣΤΑΡΑΤΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ.

Αφού ξέρεις τόσο καλά τις διδαχές του Σαμαέλ θα ξέρεις και οτι για την τελεση του σεξ και όσων τεχνικών κατα τη διάρκεια του προϋπόθεση είναι ο Γάμος(ο επίσημος απ τον θεό και την εκκλησία).
Θα ξέρεις επίσης οτι απαγορεύει την εκσπερμάτωση κατα τη διάρκεια του σεξ(εκτος αν σκοπός είναι η αναπαραγωγή) καθώς την θεωρεί σπατάλη ενέργειας(πράμα που θα απέτρεπε και κάποιον ανήλικο να έχει και κανένα "ατύχημα") και εγκρίνει το σεξ μόνο όταν αυτό ανυψώνει την αγνότητα και την αγάπη(εξού και γιατι είναι απαραίτητος ο γάμος).
Το δε μαύρο σεξ(σεξ για το σεξ) το καταδικάζει.

Επομένως η μοναδική "σοβαρή" κατηγορία που απηύθυνες: "αποπλάνηση" ανηλίκων σε ερωτικές πράξεις, είναι άτοπη.

quote:
ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Α-Σ-Τ-Ρ-Ι-Κ-Ε-Σ Π-Ρ-Ο-Β-Ο-Λ-Ε-Σ!
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?

Ούτε λέει οτι πρέπει να αςσχολούμαστε με τα UFO ή με τα πνεύματα ή με ένα σωρό άλλα.. άρα να το κλείσουμε το μαγαζί?

quote:
Κυριοι ο χριστιανισμος ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ

Εδώ με βρίσκεις σύμφωνο.

quote:
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕΤΟΥΣΙΟΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΕΣ-ΕΓΩΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΕΛΕΤΕΣ-ΚΥΚΛΟΥΣ-ΔΑΙΜΟΝΙΑ-ΜΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΜΑΕΛ μη πω τιποτε τωρα και με κοψουν στο μονταζ!

Μη βάζεις τα πάντα στον ίδιο κουβά. Στο έχουμε πει και άλλοτε.

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 17:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε-κενό- κοίτα εδώ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10161

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 20:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Να μαι και γω.... ωπ τι βλέπω cody30 επέστρεψες δρυμύτερος .

Λοιπόν

Ωραία μίλησες και πάλι για μας τους Σατανιστές-θεοσοφιστές

Μας λες ότι ο Χριστός δεν είπε τίποτα για Αστρικές Προβολές

Σύμφωνοι.

Ο Ιησούς όμως δεν νομίζω ούτε να είπε να δημιουργηθεί μία θρησκεία στο όνομά του που πολλές φορές αποτέλεσε βιτρίνα για ποικίλλα πολιτικοοικονομικά συμφέροντα.(εδώ θα αναφέρω για άλλη μία φορά ότι οι διδαχές του Ιησού ήσαν τέλειες όχι όμως και αυτό που επικρατεί σήμερα)

Μας λες να κάτσουμε όλοι μαζί να το αλλάξουμε ... Και πως ακριβώς θέλεις να το κάνουμε αυτό??Πήγαινε εσύ μέσα στην εκκλησσία στην Κυριακάτικη λειτουργία και πες << Ήρθα να κάνω μία δυο αλλαγούλες στη δομή σας η οποία κατά τα άλλα έχει να αλλάξει μία χιλλιετία >> (Δεν θα επεκταθώ περεταίρω γιατί θα με βγάλουν άθεο και δεν είμαι )

Ό Χριστός δεν είπε πολλά πράγματα , πολλά πράγματα που κάνεις και κάνω δεν αναφέρθηκαν στα λόγια του και όμως δεν τα καταδικάζεις .

Η ΑΠ έχει και την επικίνδυνη πλευρά της .

Σύμφωνοι. Αυτό είναι ένα από τα πράγματα για το οποίο η παρουσία σου γίνεται χρήσιμη στο φόρουμ . Προειδοποιείς. Και αν νομίζεις ότι αυτός πρέπει να είναι ο ρόλος σου πολύ καλά κάνεις ...Όμως ρε συ μη μας << τα χώνεις >> δεν φταίμε σε τίποτα .Εξάλλου θυμήσου : Αν το κάνεις θα σε κόψουν στο μοντάζ...

Έξάλλου ας έχουμε και μία ανθρωπιστική παιδεία : αν καταφέρει ο άλλος να σωθεί , λίγο μας νοιάζει για ποιον σώθηκε ... Ας είναι αυτός καλά και είθε να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 15:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ρε παιδια κριμα ειναι,τοσο καιρο ασχολουμαστε με βλακειες σε αυτο το φορουμ αντι να ασχοληθουμε με την Α.Π. και γενικα τον εσωτερισμο αυτου του θεματος.

Ας συνεχισουμε με το θεμα μας και οχι αλλο με τον cody30.

Κατι ενδιαφερον. Για να χρησημοποιησουμε συνειδητα το στρικο οχημα
δεν πρεπει να εχουμε τα αστρικα τσακρα σε λειτουργια;To θεμα ειναι
ομως οτι δεν εχουμε πληροφοριες για αυτα και δεν ξερουμε πως θα τα δραστηριοποιησουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 17:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε alex22

Έχω πει ότι έχουμε 7 υπαρξιακά σώματα. Τα 4 κατωτέρα είναι είτε σεληνιακά είτε μπορούν να είναι ή να γίνουν ηλιακά.

Η αστρική προβολή που ζητάτε να κάνετε θα πραγματοποιηθεί με το σεληνιακό αστρικό σώμα. Λόγω του ότι δεν είναι πραγματικά αφυπνισμένο, αυτό το σώμα ζει μέσα στην πλάνη και στην αυταπάτη του αστρικού επιπέδου.

Αυτοί που έχουν αρκετές εμπειρίες από το αστρικό θα καταλαβαίνουν τι λέω. Γιατί πόσες φορές δεν βγεικατε από το σώμα σας στο δωμάτιο σας και το δωμάτιο σας ήταν μερικός αλλαγμένο ή ολικά ή λείπανε πράγματα ή όταν περάσατε την πόρτα του δωματίου σας υπήρχε ένας μακρύς και ομιχλώδης διάδρομος και φως όπως νύχτας με πανσέληνο ή κάτι άλλο.

Παρόλα αυτά υπάρχουν πράγματα θαυμαστά!

Τα τσάκρας πρέπει να αφυπνιστούν για να έχουμε τα ηλιακά σώματα και για να γίνει αυτό πρέπει να ανέβει η ιερή φωτιά . Αυτή τα φωτίζει.

Αλλά δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα. Για να γίνει ιερή χρειάζεται μια διαδικασία εξαγνισμού. Μέχρι εδώ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 18:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν μου λες κατι που δεν ξερω.
Ειναι απαραιτητη η εξαγνιση αλλα χρειαζεται και ενεργη προσπαθεια.
Τα τσακρα του αιθεροφυσικου σωματος μας ειναι ενεργα,χωρις αυτο να σημαινει οτι εχουν ανοιξει απο την κουνταλινη.

Εξαιτιας αυτου μπορουμε να κινουμαστε στον φυσικο χωρο.

Αυτο που λεω ειναι αν τα τσακρα του αστρικου ηταν στον ιδιο βαθμο ενεργα με αυτα του αιθεροφυσικου τοτε δεν θα μπορουσαμε να κινουμαστε και εκει;

Στο αθαιροφυσικο μας σωμα δεν εχει ανεβει η κουνταλινη, αρα ειναι σεληνιακο.Μπορουμε ομως να κανουμε πολλα πραγματα με αυτο,παρομιως με το αστρικο αν λειτουργουσαν τα τσακρα με την βοηθεια της πρανα, και οχι της κουνταλινη προς το παρον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 19:28:52  Εμφάνιση Προφίλ
Και μιας και γυρίσαμε στο θέμα επαναλαμβάνω την ερώτηση που είχα κάνει στης 06/03/2009, 20:34:53 εν συντομία:


Πώς κάνει κάποιος Α.Π. μέσα απο όνειρο(ή μάλλον συνειδητό ονείρεμα)?

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 19:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Εδώ οφείλω να πω ότι δεν ξέρω απολύτως τίποτα επι του θέματος

Τι είναι η πράνα ?

Τι μπορεί να κάνει ένας ανθρωπος με αφυπνισμένο ηλιακό σώμα ??

Μπορούμε εγώ και σεις να αφυπνίσουμε τα ηλιακά μας σώματα ή θα καούμε στο πυρ το εξώτερον επειδή δεν είμαστε 100% αγνοί ?

Υπάρχουν και άλλα στάδια πνευματικής εξέλιξης μετά την αφύπνιση των ηλιακών σωμάτων(και μήπως είναι άλλα 3 κατά τύχη ) ???

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος να ασχοληθεί κανείς με την κουνταλίνι και σχετίζεται με το ναγουάλ του καστανέντα ???


ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 22:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλησπερα ,να μαι παλι ο γραφικος καταντημενος !Μαλιστα τωρα από πού να αρχισω με τη σειρα μαλλον ετσι?
Γνωμη μου είναι ΟΤΙ ο εσωτερισμος και ο θεοσοφισμος είναι ΙΣΟΝ με ατιμικισμος και εγωισμος!Και αυτό διοτι όπως ειπα ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΕΙΝΑΙ να ζησουμε ΜΕΣΑ στη ζωη με ολους τους συνανθρωπους μας και με την αλληλοσυμβιωση , την αλληλοβοηθεια και την αλληλοκατανοηση ΝΑ ΕΞΑΓΝΙΣΤΟΥΜΕ.Αυτη είναι και η διαφορα του Χριστιανισμου από ΕΣΑΣ ΕΔΩ.Η αγελη λυκων δεν συνχωρει ΑΛΛΑ επικρατει ο ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟΣ .Ο ανθρωπισμος-Χριστιανισμος μας μιλαει για την αλληλοβοηθεια και συμπαρασταση και συνχωρεση του διπλανου.Στην αγελη ισχυει ο νομος της ΖΟΥΓΚΛΑΣ ΑΥΤΟ ΛΕΩ,ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΕΔΩ?Και συνεχιζω……ΑΝ ημουνα πνευματικος ΑΛΗΘΕΙΑ θα ειχα τετοια ευχερεια λογου και επιχειρηματολογια και θα σας ΚΟΛΟΥΣΑ στον τοιχο.τσπ……….
Λοιπον καταρχην δεν σας εκανα ΜΗΝΥΣΗ ΟΚ? Για να πρεπει να απολογηθω επι δικαστηριου και να φερω και τις αποδειξεις και τους μαρτηρες ΕΝΤΑΞΥ?
ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ……..μαλιστα τι κανει ΝΙΑΟΥ ΝΙΑΟΥ ετσι?
Μα θα με παλαβωσετε ετσι?ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ ? ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ? ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΕΔΩ ΠΡΟΟΘΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΥΣΤΕΡΥ-ΣΤΡΑΙΝΤΖ-ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ-ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ-ΜΥΣΤΙΚΗ ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΠΑΠΠΟΥΣ μην πω τιποτε και με κοψετε?ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΕΔΩ ΠΡΟΟΘΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΡΧΕΤΥΠΟΝ ΚΑΙ Ο «ΜΠΑΛΑΝΟΣ» (ΘΕΟΣ)Ο ΙΔΙΟΣ? ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΕΙΜΑΙ? ΑΥΤΑ ΒΛΕΠΩ-ΑΥΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ-ΑΥΤΑ ΛΕΩ , δεν θα μου απαγορεψει ΚΑΝΕΙΣ να μιλαω και να λεω ότι ΠΙΣΤΕΥΩ ,που θα μου την πειτε κιολας!ΑΝ σας ΑΡΕΣΕΙ!!!!
Δεν βλεπω ΚΑΝΕΝΑ γελιο εγω εδώ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ !ΝΑΙ πιστευω στον ΙΗΣΟΥ διοτι ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΕ-ΚΑΚΟΠΟΙΗΘΗΚΕ-ΠΑΙΘΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ,ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ(ασχετως θρησκειας-εκλησιας-εθνους-γλωσσας η ότι άλλο ειμαστε εμεις ολοι) ΟΧΙ σαν κατι ΣΑΜΑΕΛ μη πω τιποτα τωρα που καλοπερασανε και συνουσιαστικανε μια χαρα,μη πω τιποτα…..-----….----…-------!
Λοιπον θεμα ΣΕΞ και ΑΝΗΛΙΚΟΙ μαλιστα.Περνει στα χερια του τωρα καποιος ανηλικος ένα βιβλιο του κ.Σαμεαλ Η ΒΛΕΠΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ , και διαβαζει ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ(χωρις να εκσπερματωσει φυσικα και παντα μεσα στα πλαισια του γαμου) και ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΑΞΕΙ θα βρει την «σωτηρεια» .
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ
-ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ?
- ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ?
ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΗΛΙΚΟΣ ???
ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ? ΘΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΕΙ Ο ΑΝΗΛΙΚΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΕΙ ΕΤΣΙ? – ΘΑ ΠΕΙ ΑΑΑΑ δεν θα το κανουμε διοτι δεν ειμαστε ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΤΣΙ? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ? ΜΙΛΗΣΕ ΡΕ ΠΟΥΘΕΝΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΣΕΞ ? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ?
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕ , ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΑΜΑΕΛ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ?
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΑΜΑΕΛ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ?
ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΡΕ ΑΥΤΟΣ Ο «ΣΕΞΙΣΤΗΣ» ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ?
ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΡΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΝΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?
ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΝΕΣΕ ΡΕ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΡΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ?
ΞΑΝΑΛΕΩ ΒΓΗΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΒΟΥΚΙΑ ΣΑΣ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΚΟΥΤΕ?
Κυριοι ειστε λαθος το ποιο απλο που μπορω να πω.
Κυριοι τι εχετε κανει για τον πονο στην Γη απανω?
Τι εχει κανει ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ ?
Τι εχει κανει ο κ.ΣΑΜΑΕΛ για τον ΠΟΝΟ ΑΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ ?
ΤΙ ?
Τιποτα , το μονο που σαν νοιαζει είναι να σωθη η ψυχουλα σας , να σωθειτε εσεις οι ιδιοι μεσα από σκοτωματα του εγω σας και μεσα από την συνηδητοποιηση σας και τα αστρικα σας παραπετια .
ΝΑΙ κυριοι να το κλισετε το μαγαζι ! ΝΑ ΤΟ ΚΛΗΣΕΤΕ! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ !
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ? ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
Αν βεβαια δεν αποσκοπουν καπου αλλου βλεπε συμφεροντα!!!!!!!
(ναι μην με καταδικασετε κιολας που δεν σας παραθετω και μια σειρα από αποδειξεις ενώ τολμω να μιλαω ετσι?)
Ξαναλεω αν θελετε να κανετε κατι ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ !
Μα τι διαβαζω ? θα μπει καποιος στην εκλησια και κατά την διαρκεια της λειτουργειας θα διακοψει τον παπα και θα πει ότι εδώ και εκει είναι λαθος η σκεψη και τα λογια και ότι πρεπει να αλαξουν εδώ και εκει κτλπ !
Μα τι λετε ? ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ? ΣΕ ΧΑΖΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ?
ΜΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ?
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?
Δεν ειμαι εγω ο ΒΑΘΜΙΔΑΣ ικανος για να σας υποδειξω τους τροπους που θα κανετε αυτά που πρεπει να κανετε !
ΤΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Β-Λ-Α-Κ-Ε-Ι-Ε-Σ , αν μπορει καποιος να το καταλαβει αυτό!
Χανω χρονο από την ημερα μου να κατσω να σκεφτω και να γραψω αυτά εδώ για να σας τα χωσω για να περνω την ωρα μου νομιζετε ?
ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΡΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΝΑΙ ΡΕ ΝΑ ΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΑΜΑΕΛ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΤΕ !
ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΘΕΡΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ !
ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΝΑ ΠΑΙΘΕΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΙΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΣΑΣ !
ΕΓΩΙΣΤΑΡΟΙ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ , ΑΥΤΟ ΕΙΣΤΕ ΕΓΩΙΣΤΑΡΟΙ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΔΕΣ !
ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΕΩ ΕΓΩ !
Και ξαναρωταω με ομορφο τροπο και ηρεμο !
Θα μου απαντησει καποιος ΤΙ εχει κανει ο κ.Σαμαελ για τον κοσμο?
Τι εχει κανει ο Εσωτερισμος για την ποινα ?
Τι εχει κανει ο Σαμαελ και πως εχει υποφερει για την ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΤΗ ΓΗ ΑΠΑΝΩ?
Συνεχιστε εσεις τα ΑΣΤΡΙΚΑ ΣΑΣ ΕΔΩ ΝΑ ΣΩΣΕΤΕ ΤΙΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΟΥς ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΝΑ (ΑΦΡΙΚΕΣ – ΑΣΙΕΣ –ΛΑΤΙΝΙΚΕΣ κλπ) να σερνονται , βεβαια οποιος προλαβει την ψυχη του να σωσει ετσι?
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ – ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ – ΤΟΥ ΑΝΑΓΚΑΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΣΥ! ΘΑ ΣΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ , ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ?
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ?
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΕΣ ΒΛΑΚΑ?
Βλακειες λεω ετσι ? Να ασχοληθειτε με κατι ποιο σοβαρο και κατι ποιο χρισιμο οπος τα σωματα και τα αστρικα σας ετσι ?
Ε λοιπον χαρισμα σας .Συνεχιστε ετσι , Μπραβω σας.


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 22:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Κλασσικη περιπτωση βαθια θρυσκευομενου με ογκο (που δεν χειρουργειται) στο νοητικο και αστρικο σωμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 22:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Αμετανοητε <<χριστιανε>> το να μιλας με τοση οργη και ειρωνια ειναι απο μονο του αντιχριστιανικο.

Μην προσπαθεις να το παιξεις αληθινος χριστιανος γιατι δεν εισαι.

Αν σε πειραζει που εμεις αναζηταμε την γνωση, σκασιλα μας.
Δεν υπαρχει πλεον ιερα εξεταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 23:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σας

Φίλε cody30 εκτιμώ πως θα ήταν καλύτερο να συνεχίσει αυτή η "εκστρατεία προστασίας" για την Αστρική Προβολή σε κάποιο άλλο θέμα, ώστε να μη χαλάει η ροή της συζήτησης στο παρόν θέμα (χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως δεν επιτρέπεται να εκφράζεις τις αντιρρήσεις σου για ότι διαβάζεις στο παρόν θέμα - απλά, ας επιστρέψουμε τη συζήτηση στο κυρίως θέμα)

Όσον αφορά όσα με τόσο επιμονή γράφεις:
Να σου πω πρώτα, ότι καταλαβαίνω την όποια πίκρα μπορεί να έχεις με ανθρώπους που εκμεταλλεύονται το ενδιαφέρον και την ανάγκη για αναζήτηση που έχουν πολλοί άνθρωποι. Δε θα έπρεπε όμως αυτό να σε κάνει να τα βάζεις με την ίδια την αναζήτηση, ή να βλέπεις "φαντάσματα" σε χώρους όπου εκφράζονται θέματα σχετικά με τη μεταφυσική, την παραψυχολογία, τον εσωτερισμό, κ.λπ. και να κατηγορείς όποιον πάρει ο Χάρος.

Ευτυχώς, ζούμε σε σχετικά ελεύθερο κράτος και σε σχετικά ελεύθερη εποχή, πράγμα που σημαίνει ότι μπορούμε όντως να μιλάμε για τα ζητήματα που συζητάμε εδώ, χωρίς να φοβόμαστε πότε θα έρθει η Ιερά Εξέταση να μας "τακτοποιήσει..." επάνω στην πυρά. Οι παραστάσεις που συναντά κανείς σήμερα, ενήλικος ή ανήλικος, είναι ποικίλες. Άλλες καλές και άλλες με κακή επιρροή. Ίσως αυτή η ποικιλία, όταν ιδιαίτερα είναι συνδυασμένη με σωστή παιδεία από την οικογένεια και το σχολείο, μας δίνει ένα αντίδοτο ή όπλο για να ακούμε πολλά αλλά να μην τα επιλέγουμε όλα. Χώροι συζήτησης όπως αυτός στον οποίο συμμετέχεις (εννοώ το ESOTERICA) συμβάλλουν στο να υπάρχει μια στοχαστική διαδικασία επάνω στην ποικιλία όλων των πληροφοριών που βρίσκει κανείς πλέον σε αφθονία, έτσι ώστε να μην καταναλώνονται άσκεφτα και να υπάρχει διάκριση σε τι επιλέγουμε να πιστέψουμε και τι όχι. Από κει και πέρα, βιβλία και μέθοδοι αστρικής προβολής υπάρχουν άφθονα στα ράφια των βιβλιοπωλείων και σε ποικίλα άλλα κείμενα για όποιον ψάχνει να τα βρει. Το πρόβλημα δεν είναι η ύπαρξη της πληροφορίας, αλλά το να μάθουμε να την επεξεργαζόμαστε με ποικίλους τρόπους ώστε να μην την καταπίνουμε αμάσητη. Εμείς εδώ, όλοι μαζί, συντελούμε σ' αυτό. Και για τους εαυτούς μας που συζητάμε, αλλά και σε όποιον διαβάζει και έχει την ευκαιρία να δει όλες τις απόψεις να συγκρούονται.

Αν λοιπόν όλες οι ενστάσεις που γράφεις εδώ και αρκετές σελίδες είναι ειλικρινείς, σκέψου λίγο αυτά που σου έγραψα. Τη συζήτηση μπορείς να τη συνεχίσεις σε κάποιο νέο θέμα αν επιθυμείς και να τη διευρύνουμε όσο χρειάζεται. Φυσικά (όπως σου έγραψα και πιο πριν) μπορείς να συνεχίσεις να γράφεις κι εδώ, ακόμα και να εκφράζεις τις αντιρρήσεις σου, αλλά να μην ξεφεύγουμε από το βασικό θέμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 04:00:05  Εμφάνιση Προφίλ
χε χε χε!
Κόντι σε συμβουλεύω να δείς την εξής ταινία: "Le Pacte des Loops" ή αλλιώς "Η Αδερφότητα των Λύκων"(2001) και ίσως αναθεωρήσεις τις απόψεις σου περί λύκων.
Γενικότερα, τη συγκεκριμένη ταινία την αφιερώνω σε όλα τα μέλη του φόρουμ και ιδιαίτερα στον γιάπετ και στον macedon.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πώς αυτό το υπέροχο πλάσμα, το έχουμε ταυτίσει με το "κακό".
Ίσως επειδή "όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"...
Κόντι μήπως δεν πήγες Λύκειο?
Αν έφτασες μέχρι το γυμνάσιο και σταμάτησες, τότε εξηγούνται πολλά!
Βρέ μπας και το τοτεμικό σου είναι η αλεπού? ή μήπως ο σκορπιός? ή κλαψιάρικο κουτάβι? ή πληγωμένο αρνί? ή μήπως βρεγμένη γάτα?
χε χε χε!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy