ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 09:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε alex22

Ακόμα και αν δουλέψουμε με την πρανα ή την πραναγιαμα τα σώματα παραμένουν σεληνιακά.

Κάθε τσακρα έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό πετάλων, από αυτά τα πέταλα περιστρέφονται τα μισά. Η πρανα απλά φυσά την ΦΩΤΙΑ. Αυτό που κάνει η δουλειά με την πρανα είναι να δημιουργεί σπίθες.

Τα τσακρα του αιθεροφυσικού σώματος μας δεν είναι ενεργά, δηλ δεν δουλεύουν πλήρως. Για να πάρουν την σωστή ενεργεία πρέπει η «πέτρα» να περάσει από τέσσερις χρωματισμούς!!!

Και για να γίνει αυτό πρέπει κάθε ψυχολογικό κέντρο να δουλέψει με τα σωστά υδρογόνα. Όταν τα ψυχολογικά κέντρα δουλεύουν με λάθος υδρογόνα τότε η πέτρα είναι μαύρη!! Και για να αλλάξει χρειάζεται μια εργασία που λέγετε «από λεπτό σε λεπτό και από στιγμή σε στιγμή»

Φίλε alex22

quote:
λες Στο αθαιροφυσικο μας σωμα δεν εχει ανεβει η κουνταλινη, αρα ειναι σεληνιακο.Μπορουμε ομως να κανουμε πολλα πραγματα με αυτο,

Σαν τι;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 09:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Με καλυπτεις περισσοτερο με αυτην την απαντηση.
Δεν εχω τις ιδιες γνωσεις με εσενα και ισως μπερδευω καποια πραγματα.
Οταν λεω αιθεροφυσικο σωμα ενοοω το φυσικο σωμα,αλλα επειδη το φυσικο χωρις το αιθερικο δεν ζει το λεω αιθεροφυσικο.
οταν λεω οτι μπορουμε να κανουμε διαφορα πραγματα εννοω αυτα που κανουμε στο φυσικο,δηλ. να κινουμαστε να σκεφτομαστε κτλπ.

(Πολλυ ευστοχη η παρομιωση για την πρανα).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 09:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Και για να αλλάξει χρειάζεται μια εργασία που λέγετε «από λεπτό σε λεπτό και από στιγμή σε στιγμή»


Αυτο δεν το καταλαβαινω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 10:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε alex22
Αν έχεις διαβάσει όλα αυτά που έχω γράψει θα δεις ότι αυτό που θέλω να περάσω είναι το «να μπορέσει κάποιος να γνωρίσει αυτό που είναι»

Θα ήθελα να αναφερθώ λίγο σε αυτό που λέει ο Cody 30 για το τι έκαναν όλοι αυτοί ¨που τους βάζει στον ίδιο κουβά και ούτε εμείς δεν μπορούμε να τους βγάλουμε¨ για την ανθρωπότητα ,αλλά συζητώντας μαζί σου.

Μέσα λοιπόν από αυτή την γνώση «να μπορέσει κάποιος να γνωρίσει αυτό που είναι» υπάρχει πραγματικά όφελος. Το να δώσω πρακτικές για αστρική προβολή για εμένα δεν λέει τίποτα.

Όλοι μπορούμε να δώσουμε κάτι στην ανθρωπότητα . Άλλος ρούχα, άλλος φαί, άλλος χρήματα, άλλος πόνο, άλλος θλίψη, άλλος χαρά ο καθένας μπορεί να δώσει κάτι. Και είναι πολύ όμορφο να βοηθάμε τον άλλο να έχει πράγματα που του χρειάζονται και δυσκολεύετε να τα έχει.

Ο καθένας μπορεί να συμβάλει με τον τρόπο του κάπου. Αλλά το πραγματικά ωφέλιμο είναι να μπορέσει κάποιος να βρει τον εαυτό του!!

Αν δεν έχουμε βρει τον εαυτό μας τότε ότι και να πάρουμε π.χ ρούχα ,φαί, λεφτά ,χαρά κ.τ.λ Θα έρθει ο χρόνος και θα μας τα πάρει πίσω. Ακόμα και το σώμα μας!!

Δεν λέω ότι δεν πρέπει να βοηθάμε την ανθρωπότητα με αγαθοεργίες ή με εθελοντισμούς. Είναι μια πολύ όμορφη πράξη.

Αυτό που λέω είναι «τι μένει;» Ποια είναι πραγματικά η βοήθεια ως προς τον συνάνθρωπο μας . Να του δώσουμε όλα τα πλούτη και να χάσει την ψυχή του ή να κερδίσει την ψυχή του . Ποιο είναι πραγματικά το όφελος;

Αυτοί που δεν μπορούν να διακρίνουν τους ανθρώπους που δίνουν την κατεύθυνση για την αυτογνωσία τους ονομάζουν «σκοταδιστές και ύπουλους εγωιστές που κοιτάνε μονό την πάρτη τους»

Το «να μπορέσει κάποιος να γνωρίσει αυτό που είναι» του δίνει την δυνατότητα να δει τι δεν είναι και αυτό που δεν είναι μπορεί να το πετάξει. Αυτό γίνετε μέσα από την εργασία που λέγετε «από λεπτό σε λεπτό και από στιγμή σε στιγμή» Ξέρω! πάλι αφήνω κενά.


Και ρωτώ είναι κανείς εδώ μέσα που ξέρει ποιος είναι;
Τότε ποιος είναι αυτός που θα κάνει μια αστρική προβολή. Θα είναι αυτός ή τα εγώ του!!

Η γνώμη μου είναι και αυτό δεν είναι νόμος, ότι στον εσωτερισμό πρέπει να προχωράμε παράλληλα με την αυτογνωσία. Αλλιώς θα μείνουμε κοιλημένοι. Άλλοι στο φυσικό, άλλοι στο αστρικό, άλλοι στο νοητικό, αλλά όλοι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ. Αυτά για τωρα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 12:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φιλε cody 30

Άκουσες στις ειδήσεις για τον άγιο και τα ανήλικα μοναχόπουλα.

Τώρα τι να κάνουμε εμείς να αρχίζουμε να εξαπολύουμε κατηγορίες σε όλους τους χριστιανούς ότι έχουν ποταπά σχεδία και πονηρούς σκοπούς και ότι προσηλυτίζουν κόσμο για να εξηπερετησουν την παιδοφιλια την οικονομική οφηλη τους και τα πάθη τους και να τους βάλουμε όλους σε ένα κουβά και να αρχίσουμε τις μήνυσης σε όσους μας λένε να πάμε στην εκκλησιά .Και να αρχισω να λέω «σας ξέρω εσάς τους πονηρούς που δίνετε διδασκαλίες στα ανήλικα με σκοπούς δεν ξέρω και εγώ τι να πω κ.τ.λ.𨻠«σαν δεν ντρέπεστε σκοταδιστές τι δώσατε στην ανθρωπότητα»

Σου θυμίζει κάτι όλα αυτά που λέω.

Εμείς φίλε cody 30 είμαστε άνθρωποι με κατανόηση και δεν βάζουμε όλους τους ανθρώπους στον ίδιο κουβά. Το κακό υπάρχει παντού και καμιά φορά μπορεί να το εκπροσωπείς εσύ!! Σκέψου το.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 13:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Φιλε υπηρετη μην χανεις αδικα τον καιρο σου.
Αυτοι οι ανθρωποι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να καταλαβουν,τους εχουν κανει πλυση εκγεφαλου απο παιδια και τους εχουν μετατρεψει σε φανατικους ψευτοθρησκους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 21:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Μάλλον εγώ φταίω για τα οργισμένα λόγια του Cody30 έβαλα λάδι στη φωτιά το ξέρω ...

Τώρα ήμουν έτοιμος να αρχίσω να αντικρούω τα κεφαλαία σου Cody αλλά το έκοψα .... (Ας δώσουμε τόπο στη οργή δεν έχουμε χωράφια να χωρίσουμε )


Φίλε μου εδώ κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να κάνει τίποτα , ο καθένας αναλύει μαθαίνει και πράττει αυτό που ο ίδιος θεωρεί καλύτερο .

Δεν ξέρω γιατί είσαι τόσο παθιασμένος με τα λόγια σου αλλά πραγματικά ηρέμησε . Να ανοίγεις τον υπολογιστή σου για να μαθαίνεις , να συζητάς , να αντάλλασεις απόψεις και να γίνεσαι καλύτερος και ευτυχέστερος .Όλα τα άλλα είναι ψευδαισθήσεις και ψυχαναγκασμοί . Πίστεψε με κάποιος που είναι ο ίδιος ευτυχισμένος έχει περισσότερες πιθανότητες να βοηθήσει και όλους τους άλλους...

Εσένα το μονοπάτι σου μπορεί να μην περνάει μέσω του εσωτερισμού ....
Εε και τι έγινε βρες ένα τρόπο να περνάς καλά (στο φόρουμ ή οπουδήποτε αλλού )

ΕΣΥ μειώνεις την ποιότητα της ζωής σου με αυτό που κάνεις και δεν χρειάζεται να είναι κανείς ο Βούδας ή ο Ιησούς για να το καταλάβει ....

Για αυτό ηρέμησε ... Θα πάθεις τίποτα και όχι τίποτα άλλο θα χάσουμε τον αγαπημένο μας αμφισβητία του φόρουμ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 21:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Πρέπει να κάνω μία ερώτηση αλλά δεν ξέρω ποια ....

Ωωω δεν έχει νόημα απαντήστε σε κάτι ότι και αν είναι αυτό .....

Ευχαριστώ (Τώρα τελευταία τα μηνύματα μου αποκτούν μία αισθηση ζεν )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2009, 08:38:39  Εμφάνιση Προφίλ
Σου εχω και μια ιστορια και για το γατο μου που θα σ'αρεσει,εν καιρω ομως γιατι ως οψιμος αναγνωστης εχω πολυ διαβασμα ακομα ηλιε μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2009, 16:02:51  Εμφάνιση Προφίλ
Αλήθεια, εγω έχω ζήσει πάνω απο 10 χρόνια με γάτα και συγκενικό μου πρόσωπο ζούσε κάποτε με 11(!!)(τωρα ζει με μία και τις άλλες τις πήρε άλλο μέλος). Γενικά στη οικογένεια έχουμε μεγάλο ιστορικό με γάτες. Τουλάχιστον 30ετίας.

Ξέρει κάποιος πώς θα μπορούσε αυτό να έχει επιρρεάσει την οικογένεια μου(πχ ενεργειακά)??

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2009, 19:57:54  Εμφάνιση Προφίλ
geostat(9ο μήνυμα): αναμένω...καλωσήρθες και περαστικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2009, 20:03:26  Εμφάνιση Προφίλ
Ντόκτορ οι γάτες ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν...
Οπότε άστες ελεύθερες μέσα στο σπίτι να κάνουν ό'τι θέλουν και μη σε μέλλει...
Εξάλλου είναι πολύ φιλάνθρωπα πλάσματα και πολύ καλοί φύλακες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 00:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλησπερα σε ολους εδω , για καποιους που με θεωρουν θρησκοληπτο και κολημενο και με πλημενο εγκεφαλο τους λεω ο παρακατω ,
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΕ
ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΕ
ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Ε
ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ
Αν σας θυμιζει κατι ............
Λοιπον οσον για το μυνημα μου , ναι ισος να το παω σε αλλο θεμα να σας αφησω να συνεχισετε την ατομικιστικη δραση σας.
Τωρα οσον αφορα το λυκειο δεν καταλαβα τι θες να πεις φιλε , απλα εχω τελειωσει την ασοεε(οικονομικο Αθηνων).
Και αν κανω ορθογραφικα λαθη , απλα ειμαι δυσλεκτικος.
Καλη συνεχεια!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 00:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
na συνεχισουμε την ατομικιστικη μας δραση..ωραια θελουμε λοιπον να συνεχισουμε την ατομικιστικη οπως λες δραση μας αλλα δεν μας αφηνεις και μας χαλας και τις συζητησεις...

αν σε καποιον ανθρωπο δεν αρεσει ακτι απλα δεν συμετεχει.
δεν μπορω να κτλβω τι σκοπο εχεις εδω μεσα...

επισης για να πεις αυτα τα λογια που αναφερες παραπανω πρεπει να εισαι και αξιος νατα βαλεις στο στομα σου,....

οσοσ για το θεμα δεν εχω να προσθεσω κατι νεο...
μονο οτι περιμενω απαντηση απο τον υπηρετη σε ενα μειλ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 01:43:59  Εμφάνιση Προφίλ
Προφανώς και δεν κατάλαβες φίλε!
Έθιξες τους λύκους και σου ανέφερα το λύκειο!
Είδες που τα απλά είναι και τα πιό δύσκολα?
Φίλε μου, αν και δηλώνεις υποστηρικτής της απλότητας δε βλέπω να την βιώνεις...
Δές την ταινιούλα που σου πρότεινα αλλά μη σκυλιάσεις!
Αν και σκύλος που γαβγίζει δε δαγκώνει!

Υ.Γ. Πολλοί δυσλεκτικοί μαζεύτηκαν στο εσωτέρικα τώρα τελευταία!
Βρέ μπάς και είναι μεταδοτικό ή μήπως κλωνοποίηση?
χε χε χεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 08:02:17  Εμφάνιση Προφίλ
Ηλιε μου φερνεις στο νου dominate mistress που με τη βεργα στο χερι ειναι ετοιμη να τιμωρησει καθε απειθαρχο παιδακι.Δες αυτο,www.illuminati-news.com/00363.html εχει να κανει με το δευτερο συνθετικο του ονοματος σου και εχεις μια μικρη αδυναμια στους φυτιλιαδορους οποτε θα το ευχαριστηθεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 17:03:06  Εμφάνιση Προφίλ
helios2012
Κοίτα, τα λάθη που κάνει ο Κόντι δείχνουν σίγουρα δυσλεξία. Γιατι είναι λάθη που θα έπρεπε να πηγαίνει δημοτικό κάποιος για να τα κάνει, και ο Κόντι είναι εμφανές οτι δεν έχει ηλικία παιδιού δημοτικού.
Έχουν γράψει ΚΑΙ παιδιά δημοτικού στο φόρουμ. Αλλα είναι καταφανές οταν το κάνουν, όπως είναι καταφανές και όταν το κάνουν 12χρονα, 13χρονα κλπ.

Γεγονός είναι επίσης οτι μπαίνουν πολλοι έφηβοι/ες στο φόρουμ απ τους οποίους κάποιοι είναι "σκάρτοι"(οι πιο νέοι υποθέτω) και δεν έχουν κατι να προσφέρουν στις συζητησεις ή ακόμα χειρότερα τις καταστρέφουν. Κάποιοι πάλι είναι αρκετά εύστροφοι(και ίσως πολύ "διαβασμένοι") και λειτουργούνε σαν σωστά μέλη.

Απο κει και πέρα, όπως έχω αναφέρει και άλλοτε, αιτία ων πολλών ορθογραφικών-και για τους νέους και για τους πολύ νέους του φόρουμ-είναι το οτι έχουν συνηθήσει να γράφουν σε γκρίκλις. Δε φαντάζεσαι πόσο εύκολα σε κάνει αυτό να ξεχάσεις την ορθογραφία. Ακόμα και βασικά πράματα. Έγω σαν "καμένος" on-line gamer που είμουν πριν χρόνια είμουν αναγκασμένος να γράφω συνέχεια στα αγγλικά και γρήγορα. Αφού όμως παράτησα όμως το gaming όντας πλέον πιο ώριμος και έχοντας πια δικό μου ίντερνετ ήθελα να το χρησιμοποιήσω σαν όργανο επικοινωνίας. Σε αυτό το στάδιο, έχοντας απο παλιότερα συνηθήσει να γράφω στα αγγλικά, μου ήταν πολύ πιο εύκολη η μετάβαση απο τα english στα greeklish κ όχι στα ελληνικά απευθείας.
Αυτή πιστεύω είναι και η ιστορία πολλών εδω μέσα που προσπαθούν να γράψουν ορθογραφιμένα.
Ουσιαστικά αυτην την εποχή είναι που και εγώ αρχίζω πλέον να χρησιμοποιώ περισσότερο τα Ελληνικά απο τα αγγλικά - και το φόρουμ βοηθάει πολύ σε αυτό.
ίσως Θα πρεπε να γίνει ένα θέμα για αυτό το γλωσσικό πρόβλημα.


http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 22:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Σας έχει συμβεί ποτέ να νομίζετε ότι ονειρεύεστε αλλά να μη ονειρεύεστε ?????

Ο έλεγχος πραγματικότητας οδηγεί καμιά φορά στο να χάνουμε την ροή των γεγονότων .....

Προσπαθώ αρκετές μέρες τώρα να ξεχωρίσω το όνειρο από την πραγματικότητα δυστυχώς χωρίς επιτυχία .

Το μόνο αποτέλεσμα που έχω είναι μία αίσθηση <<ονειρικότητας>> , δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω , η οποία όμως εμφανίζεται σε λάθος τόπο και χρόνο στην καθημερινή ζωή .

Έχω την αίσθηση ότι μπορώ να προκαλώ δονήσεις αλλά όχι και να βγω εκτός σώματος .

Βέβαια καμιά φορά άμα αφήσω τον νου μου σιωπηλό και καθήσω ήρεμος νιώθω να πέφτω ή να σηκόνομαι αλλά δεν το λέει κανείς ατό Α.Π

Τώρα όσο για σένα cody30 φίλε μου σου εύχομαι καλό κατευόδιο , και να θυμάσαι : To φορουμ είναι πάντα ανοιχτό για σένα .

Άμα ποτέ θυμώσεις και σου την δώσει έλα στην ΑΠ και βάρα στο ψαχνό , ξέρεις εσύ (Έλα μην τσιτώνεις ,μια πλακίτσα μεταξύ συνομιλητών είναι)

Όσο για τα greeklish θα συμφωνήσω, η συνήθεια είναι δεύτερη φύση του ανθρώπου και το καλύτερο είναι να μην αρχίσεις να γράφεις έτσι

ΥΓ: Έχει κανείς να δώσει καμία πηγή για τις ενέργειες του ανθρώπινου σώματος ??(κουνταλίνι , πράνα , κλπ )

Αυτά , καλό βράδυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 23:09:04  Εμφάνιση Προφίλ
Μιας και το εφερε η κουβεντα στα ονειρα και στις ονειρικες καταστασεις θα σας γραψω για ενα ονειρο που ειδα στην εφηβεια μου και παραμενει ζωντανο 20 χρονια μετα.
Ειμασταν μια παρεα απο καλοπαιδα,δεν ηταν γνωστοι μου στην πραγματικοτητα αλλα και ηλικιακα στο ονειρο αντε να ειμασταν γυρω στα δεκα,στην κορυφη ενος βουνου.Εκει λοιπον υπηρχε ενα ξυλινο σπιτακι αφανταστα πιριποιημενο με καρο κουρτινακια στα παραθυρα και εναν υπεροχο κηπο χωρισμενο σε παρτερια.Γνωριζαμε οτι μεσα κατοικουσε ενας γερακος και σαν παιδακια αρχισαμε τις σκανδαλιες,πετουσαμε πετρες στο παραθυρο κοβαμε τα λουλουδια και πετουσαμε το χωμα εξω απο τα παρτερια.Ακουγαμε απο μεσα το γερακο να διαμαρτυρετε αλλα εμεις το χαβα μας,ωσπου ανοιξε η πορτα και βγηκε απο μεσα ο γερακος με μια μαγκουρα και μας εστρωσε στο κυνηγι.Μη φανταστητε κανενα ραμολιμεντο αλλα τα ειχε τα χρονακια του.Αρχισαμε λοιπον το τρεξιμο για να σωθουμε απο τη μαγκουρα και εκει που ειχε εναν φραχτη μπροστα μας δωσαμε μια και τσουπ με ενα τεραστιο αλμα βρεθηκαμε εξω απο αυτον και ενα διαζωμα πιο κατω το ιδιο συνεβει και στον επομενο διαζωμα με τεραστια αλματα καθε φορα.Γυρω στο τεταρτο διαζωμα ξυπνησα και ειχα τετοια αισθηση απογοητευσης σαν να με ειχαν διωξει απο τον παραδεισο και εδω που τα λεμε κατι τετοιο πρεπει να συνεβει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2009, 23:22:00  Εμφάνιση Προφίλ
(white owl) human γειωμένε geostat...
Όσο για το λίνκ..χαίρω πολύ χαιρόπουλος...
life is a game...u play with your son(do u?), i play with cubes and break them...
Όσο για το "mistress" θα με μπέρδεψες με τη Wiolawa (Ah ho WIO)!
Είδες τι κάνει το συλλογικό ασυνείδητο! και οι αόρατοι δεσμοί με free thinkers?
Και μιας και ξεκεθάρισα το τοπίο απ'την πλευρά μου για πες και συ...
Which side r u on boy, which side r u on??? (όπως λέει και το γνωστο τραγουδάκι...και εννοώ ATS or HH?)

Α και μιας και βρισκόμαστε στην Α.Π. για πές μας και τη δική σου γνώμη για το θέμα γεωστατικέ!

Αγαπητέ ντόκτορ απο τότε που ξεκίνησες να συμμετέχεις στα θέματα ενεργά έχεις προοδεύσει πολύ και χαίρομαι για σένα...(Α και μιας και ήσουν άρρωστος "περαστικά" και μην ξεχνάς πυρετός=κάθαρση!)
Φίλε -Κενό- η συνήθεια-στατικότητα είναι ο βάλτος μέσα στον οποίο πνίγεται συνεχώς ο Άνθρωπος.
(Όσο για την κουνταλίνι,πράνα κ.τ.λ. είμαι σίγουρος πως ο υπηρέτης θα "τρέξει" να σε "διαφωτίσει")
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 15:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Τρομακτικό το link σου geostat μόνο αυτό έχω να πω .....

Είτε είναι αλήθεια αυτό που λέει για την συγκομιδή ή όχι τι διαφορά θα κάνει στην ζωή μας ?

Αν όντως ο κόσμος δεν καταρεύσει το 2012 όπως περιμέναν να καταρρεύσει και άλλες φορές πολύς κόσμος θα απαγοητευτεί !!(Όσο περιέργο και αν ακούγεται έτσι είναι !!!)

Όσο για αυτά που λέει ο ΗΗ δεν τον πιστεύω (όχι απόλυτα )
Όπως και να χει και μόνο το ότι δηλώνει ότι είναι ο αντίπαλος σου στο παιχνίδι τον κάνει ελαφρώς αναξιόπιστο ...
Βέβαια ίσως να θέλει να πετύχει ακριβώς αυτό (Τι να πω?)

Για αυτό είναι καλό να πιστεύουμε χωρίς πίστη ...
Ακόμα και αν ο τύπος λέει την αλήθεια σίγουρα κρύβει πράγματα

Ίσως απλά προσπαθεί να κρύψει τα εγκλήματα που διαπράττει η <<ανώτερη τάξη >> πίσω από το πέπλο μίας δήθεν πνευματικής ανωτερότητας λέγοντας <<κάτσε ήρεμα μέχρι το 2012 να σε εκμεταλλευτούμε και μετά θα δούμε τι άλλο θα σκαρφιστούμε !
Ίσως όχι
Ίσως όχι

Σε κάτι τέτοια σενάρια νομίζω ότι το μόνο που ωφελεί είναι η μέγιστη αποστασιοποίηση , ο δρόμος του ειρηνικού πολεμιστή !
Αποστασιοποίηση όχι αδράνεια !

Και η αλήθεια θα λάμψει ..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 16:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλησπερα σε ολους εδω.Παλι εγω........
Το τι κανω εδω περα θα στο πω απλα και κατανοητα φιλε.
Προσπαθω να ριξω μια ιδεα-σκεψη-ψιγμα υποψιας οτι εδω μεσα ισος και να λετε ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ενταξυ? ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ.Μηπως και καποιοι που θα μπουν και με διαβασουνε (δουν και μια αλλη αποψη απο την δικη σας) γλυτωσουν απο τα ΔΙΧΤΙΑ ΣΑΣ στα οποια παραλιγο να ΠΕΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ! ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ φιλε!
ΑΝ Σ' ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΤΑΞΥ?
Οσον αφορα το αλλο , ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΡΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΤΙΜΙΣΕΙΣ ΕΤΣΙ? ΠΟΙΟΣ εισαι εσυ που θα πεις και θα κρινεις αν ειμαι ικανος να ποιασω τον Καζαντζακη και τα λογια του , στο στομα μου ?
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΡΕ? Σε υποτιμησα εγω? ΣΕ ΥΠΟΤΙΜΗΣΑ ΕΓΩ ?
ΣΕ ΥΠΟΤΙΜΗΣΑ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ? ΣΑ ΔΕΝ ΤΡΕΠΕΣΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΩ ΕΓΩ!
Καλη συνεχεια να εχετε παντως,αλλα για μενα ειστε λαθος!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 18:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Μετά από πολλούς διαλόγους του Cody 30 που έχω δει και πολύ ωραίες τοποθετήσεις από άλλους συνομιλητές, θα υπερασπιστώ αυτό που είπε η Αμαλία.

quote:
Φίλε cody30 εκτιμώ πως θα ήταν καλύτερο να συνεχίσει αυτή η "εκστρατεία προστασίας" για την Αστρική Προβολή σε κάποιο άλλο θέμα, ώστε να μη χαλάει η ροή της συζήτησης στο παρόν θέμα (χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως δεν επιτρέπεται να εκφράζεις τις αντιρρήσεις σου για ότι διαβάζεις στο παρόν θέμα - απλά, ας επιστρέψουμε τη συζήτηση στο κυρίως θέμα)

Βλέπω πως είναι σπατάλη χρόνου και για εσένα Cody 30 αλλά και για τους συνομιλητές σου. Αυτή η αντιπαράθεση δεν οδηγεί πουθενά. Από τα πολλά πράγματα που σε έχω ρωτήσει δεν έχεις απαντήσει ούτε σε ένα. Το μονό που κανείς είναι να κατηγορείς, και αυτό δεν είναι διάλογος. Λες: ΣΕ ΥΠΟΤΙΜΗΣΑ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ?

Έχεις υποτιμήσει αλλά και κατηγορήσει πολλούς. Δεν χρειάζεται να σου κάνω copy τα λόγια σου, τα ξέρουν όλοι.

Προσωπικά εγώ από αυτή την στιγμή αφού δεν είσαι σε θέση να κανείς έναν σωστό διάλογο φέρνοντας επιχειρήματα που να αιτιολογούν αυτά που λες,
είμαι αναγκασμένος να σε αγνοήσω μέχρι να δω ότι πράγματι μπορείς να συνομιλείς.

Είναι στο χέρι σου αν θες να κανείς διάλογο ή απλά να γαβγίζεις.
Μέχρι τότε....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 18:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
αγαπητε cody αυτο που κανεις δεν ειναι η ντιθετη αποψη ειναι η παρανοια του τρλου γτ σε οτι σε εχουμε ρωτησει εδω μεσα δεν εχεις απαντησει σε τπτ και απλα συνεχιζεις στο παραληρημα...

δεν κτλβα ομως κατι πως κοντεψες να πεσεις στα διχτυα μας?
για δωσε περισσοτερες πληροφοριες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 18:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Παρα πολλυ σωστα. Πιστευω ολοι συμφωνουμε σε αυτο.

Σχετικα με το θεμα μας, μπορουμε να πουμε περιληπτικα οτι η Α.Π.
γινεται οταν καποιος ειναι ετοιμος.Το μισω αυτο αλλα ετσι ειναι.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 20:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-

Το θέμα έχει εκτροχιαστεί ολοκληρωτικά

Δεν έχει νόημα να αλληλοκατηγορούμαστε λες και ο ένας έχει να προσάψει κάτι στον άλλο .

Είμαστε όλοι μας άγνωστοι μεταξύ αγνώστων οπότε το ζήτημα <<υποτίμησης >> δεν υφίσταται . Δεν αναφέρεται κάποιο όνομα για να υποτιμηθεί . Όλοι μας έχουμε τα ψευδωνυμά μας ακριβώς για να μην συμβαίνει κάτι τέτοιο .


Και έπειτα ηρεμήστε . Ο τσακωμός δεν ωφελεί πουθενά . Άντισταθείτε σε αυτό το πειρασμό , ας το πούμε έτσι γιατί ίσως , λέω ίσως να είναι βαλτός .Και όταν λέω βαλτός δεν εννοώ ότι ταυτίζεται με ένα συγκεκριμένο πρόσωπο πχ τον Cody ή οποιονδήποτε άλλον αλλά είναι μία γενικότερη κατάσταση που μας επηρεάζει όλους .

Θέλουμε όλοι να κανουμε τις ΑΠ μας να δούμε τον κόσμο να κατανοήσουμε και να προσφέρουμε και δεν μπορούμε να σταματήσουμε ένα μικροκαβγαδάκι ?

Τι σόι πνευματιστής είναι αυτός που δεν μπορεί να ασκήσει αυτοέλεγχο???

Όλα αυτά δεν τα λέω για να προσβάλλω κανένα απλά για να δείτε ορισμένα πράγματα ..

Ο Cody απλά λέει την αλήθεια του ...
Ίσως άκομψα , αλλά αυτό δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί τόσο

Ποιος είμαι εγώ και ποιος είσαι εσυ ?

Ασ σοβαρευτούμε ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2009, 12:41:06  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε -Κενό-, geostat και όσοι άλλοι θέλετε μπείτε εδώ.
http://www.esoterica.gr/FORUMS/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9988
Στο τέλος της σελίδας παραθέτω το λινκ του Geosτατ οπου μιλάει ένας ILLUMINATY και κάνω σχόλια.

Πάρα πολυ ενδιαφέρουσα και προχωρημένη συζήτηση(Στα αγγλικά όμως). Έχω παραθέσει και όλο τον διάλογο στο φόρουμ(μαζί με το λινκ).
Για οπαδούς του γνωστικισμού έχει τεράστιο ενδιαφέρον επισης


cody30 ακόμα δε μας έχεις πει πώς "την πάτησες". Πάντως δεν είναι απαραίτητο όλοι να την πατήσουν 'εξίσου'.

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2009, 21:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Μετά την καταιγίδα έρχεται η σιωπή!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2009, 22:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλησπερα σας , ΘΑ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ !
Και συνεχιζω .....ΕΑΝ κατα την αστρικη προβολη που κανει καποιος ας πουμε "πειραματικα" ΣΚΕΦΤΕΙ εστω και κατα λαθος ΟΤΙ η καρδια του εκεινη την στιγμη μπορει και να σταματησει να κτυπα , ΥΠΑΡΧΕΙ πολυ πολυ μεγαλη πιθανοτητα να σταματησει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΤΥΠΑ η καρδια του και να ΠΑΙΘΑΝΕΙ πειραματιστης στον υπνο του!
ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ ?
Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ και οχι μονο απο αυτο!
Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ!
Καλα θα κανετε να ενημερωθειτε πρωτα και απο αλλες πηγες για αυτην!
Καλα θα κανετε να αποφευγετε οτι εχει να κανει με ΚΑΤΣΟΥΛΗΔΕΣ και ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΗΔΕΣ και ασπρομαυρες ΜΑΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ!
ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΦΥΜΩΣΕΤΕ Π-Ο-Τ-Ε!
Αυτα και καλο βραδυ!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2009, 07:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Μετά πάλι καταιγίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy