ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ένα μικρό διάλειμμα στην τεκμηριωμένη γνώση.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 00:13:33  Εμφάνιση Προφίλ
Γοητευτική η πιθανότητα ύπαρξης κιταπιών. Την υπεννόησε και ο Vitras με έναν τρόπο. Δηλαδή στους Δελφούς και την Ελευσίνα, τί ακριβώς κοινωνούσαν?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 00:13:53  Εμφάνιση Προφίλ
Vitras

quote:

...Τι πιστευετε για τη καταγωγη του Αριστοτελη..; Και το διαστημοπλοιο του...; Που υποτιθεται οτι ειναι καπου θαμμενο στη Χαλκιδικη. Μαλιστα υπαρχει μια αυξημενη ραδιενεργεια στη συγκεκριμενη περιοχη.

Μου θυμίζει το αστρόπλοιο του Μενέλαου στις Μυκήνες,που λέει ο Αμοθεν.
Επίσης το αστρόπλοιο του ΡΑ,κάτω απο την Σφίγγα.

Οπως λέει και ο DSm,το game έγινε πολλές χιλιάδες χρόνια πριν τον Αριστοτέλη.Τολμώ να πώ πάνω απο 10.000 χρόνια παχ.
Οι αρχαίοι μας πρόγονοι,είναι η τελευταία "Παραγωγή" ανθρώπων,απο αυτούς που γλύτωσαν την παγκόσμια καταστροφή.

Δεν θεωρώ την πιθανότητα να χειρίζονταν αστρόπλοια,λογική.
Να τα βρήκαν κάπου θαμένα,υπολείματυα προγενέστερων,είναι πιο πιθανό.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 00:17:15  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε

Το "α" είναι άφιξη?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 00:21:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γοητευτική η πιθανότητα ύπαρξης κιταπιών. Την υπεννόησε και ο Vitras με έναν τρόπο. Δηλαδή στους Δελφούς και την Ελευσίνα, τί ακριβώς κοινωνούσαν?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Τα άχραντα μυστήρια!!

Γνώση σίγουρα υπήρχε.Προγενέστερη γνώση,Προφορική,γραπτή,κάποιος κρύσταλλος που λειτουργούσε ακόμη,δεν ξέρω τι.
Πάντως υπήρχε και αυτο αποδεικνύουν τα Δελφικά,Ελευσίνια,Καβείρια,Θηβαϊκά, Τροφώνεια και άλλα,μυστήρια.

Μετέδιδαν αυτή την γνώση,είτε με φυσικό,είτε με μετα-φυσικό τρόπο.

Και επειδή όπου υπάρχει καπνός,είναι και φωτιά...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 00:24:15  Εμφάνιση Προφίλ
Το "α" είναι αφιξη ή αναχώρηση,αναλόγως τις ανάγκες!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 12:47:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Γοητευτική η πιθανότητα ύπαρξης κιταπιών. Την υπεννόησε και ο Vitras με έναν τρόπο. Δηλαδή στους Δελφούς και την Ελευσίνα, τί ακριβώς κοινωνούσαν?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Τα άχραντα μυστήρια!!

Γνώση σίγουρα υπήρχε.Προγενέστερη γνώση,Προφορική,γραπτή,κάποιος κρύσταλλος που λειτουργούσε ακόμη,δεν ξέρω τι.
Πάντως υπήρχε και αυτο αποδεικνύουν τα Δελφικά,Ελευσίνια,Καβείρια,Θηβαϊκά, Τροφώνεια και άλλα,μυστήρια.

Μετέδιδαν αυτή την γνώση,είτε με φυσικό,είτε με μετα-φυσικό τρόπο.

Και επειδή όπου υπάρχει καπνός,είναι και φωτιά...


Για αυτό και εμείς εδώ ασχολούμαστε με τον καπνό..
Για να μην καούμε απο τη φωτιά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 16:28:05  Εμφάνιση Προφίλ
Για τον αιθέρα,και μετά το καλοδεχούμενο ενημερωτικό post του dsm, πιστεύω ότι όλα παίζονται.Είμαστε αρκετά κοντά στην κορυφή του προμαχώματος της επιστήμης,για να πούμε ότι μάλλον δεν ξέρουμε και πολλά.
Το γεγονός ότι έχουμε πια μάθει ότι η γη είναι επίπεδη,η αφαίμαξη συνήθως σκοτώνει τον ασθενή,το pc είναι προτιμότερο του άβακος,και η ύλη είναι πιο σύνθετη από χώμα και νερό,δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε ανάγκη τη φιλοσοφία για να μας δείξει το δρόμο που πρέπει να ακολουθήσει η επιστήμη.
Και σ΄αυτήν-τη φιλοσοφία- είμαστε πολύ μικροί ακόμα για να συγκριθούμε με το 3% της αρχαίας ελληνικής γραμματείας που σώθηκε.Αν βάλουμε και το υπόλοιπο 97% στη εξίσωση,είμαστε συγκριτικά για κλάμματα.
Αν βάλουμε και τις γνώσεις που μπορεί να είχαν κληρονομήσει-έστω εκλαικευμένα-οι για εμάς αρχαίοι από τους δικούς τους αρχαίους,τότε έχουμε πολλά ψωμιά να φάμε ακόμη για να δούμε τι γίνεται γύρω μας.

Δεν πιστεύω σε καμμιά περίπτωση ότι οι Έλληνες της κλασσικής Ελλάδας,ή της Μυκηναικής ακόμη, είχαν διαστημική τεχνολογία.
Πιθανόν να μετέφραζαν σε απλοική μορφή κατακερματισμένα κείμενα που είχαν κληρονομήσει και τα οποία χάθηκαν στην πορεία.Μπορεί επίσης να είχαν στην κατοχή τους (τα ιερατεία)κάποιο ερείπιο διαστημοπλοίου άλλης εποχής, ή και κάποιο κακοσυντηρημένο οπλικό σύστημα που το λειτούργησαν με φόβο καρδίας ελλείψει γνώσεων, σε ακραίες στιγμές κινδύνου.(βλ.μάχη Σαλαμίνας,κάθοδο γαλατών κλπ).

Οι υποθέσεις πολλές,το ενδιαφέρον για το παρελθόν και το μέλλον μέγιστο.
Ειδικά για κάτι "πυροβολημένους" τύπους σαν και εμάς,αλλά σε καμμιά περίπτωση γραφικούς.

Όσοι ισχυρίζονται το τελευταίο,να κοιτούν προς άλλη κατεύθυνση.Υπάρχει φυσικά κι αυτή.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 00:13:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν πιστεύω σε καμμιά περίπτωση ότι οι Έλληνες της κλασσικής Ελλάδας,ή της Μυκηναικής ακόμη, είχαν διαστημική τεχνολογία.


Σσσσσστττ!!! Υπάρχουν και μικρά παιδιά στο φόρουμΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 01:30:39  Εμφάνιση Προφίλ
DSM

Πιστεύεις ότι το πείραμα των Albert Michelson και Edward Morley,απέδειξε την μη ύπαρξη αιθέρα?

Πάνω σε αυτο στηρίχτηκε ο εβραίος σοφός για την ΓΘΣ.

Σου μυρίζει κάποια στημένη "δουλειά"?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 01:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
________________________________________

Δεν πιστεύω σε καμμιά περίπτωση ότι οι Έλληνες της κλασσικής Ελλάδας,ή της Μυκηναικής ακόμη, είχαν διαστημική τεχνολογία.
________________________________________

Dr Jekyll Mr Hyde- Σσσσσστττ!!! Υπάρχουν και μικρά παιδιά στο φόρουμ


Σωστά, μη τους χαλάσουμε την φαντασία…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 02:06:14  Εμφάνιση Προφίλ
elo και Jekyl

παρανοήσατε ομαδικά?

ποιός είπε ότι οι Ελληνες της κλασσικής εποχής είχαν διαστημική τεχνολογία?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 11:48:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ποιός είπε ότι οι Ελληνες της κλασσικής εποχής είχαν διαστημική τεχνολογία?
Κάποιος λευκός, σίγουραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2012, 19:07:45  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε

Το πείραμα των Albert Michelson και Edward Morley, καθώς και μεταγενέστερα, δεν νομίζω οτι θα μπορούσαν να εντοπίσουν την ύπαρξη του Αιθέρα.

Elo και Dr Jekyll Mr Hyde

Τί ακριβώς είναι αυτό που προσπαθείτε να επισημάνετε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2012, 19:37:45  Εμφάνιση Προφίλ
Μια σκέψη...
Πριν την κατασκευή του CERN, ότι πέιραμα και να γινόταν με τον μέχρι τότε πειραματικό εξολπισμό, θα "αποδείκνυε" ότι το σωματίδιο HIGGS δεν υπάρχει.
Άρα ότι και να λέμε για τον αιθέρα είναι σχετικό.Πιο πιθανό είναι να μην υπάρχει σύμφωνα με τις μέχρι τώρα προσπάθειες(που είναι όμως λίγες,καθότι δεν ασχολούνται και πολλοί για να μην στιγματιστούν).Μπορεί όμως και να αποδειχθεί μελλοντικά το αντίθετο.

elo και Dr,
δε νομίζω ότι κανείς από όσους συμμετείχαν στην κουβέντα του dsm και του Νικόμαχου πιστεύει σε διαστημόπλοια και πιλότους στην αρχαία Ελλάδα που γνωρίζουμε.
Οι όποιες υπόνοιες αφορούν περασμένες εποχές που δεν υπάρχουν ως τώρα,αν μη τι άλλο, στοιχεία ως αποδείξεις.
Ενδείξεις υπάρχουν και αυτές σχολιάζουμε.Για μερικούς ίσως να είναι και "ευσεβής πόθος",πράγμα που δεν μπορώ παρά να το θεωρήσω ενδιαφέρον.
Η πρότασή μου που τη βάλατε σε quote αυτό επιβεβαίωνε ως πεποίθησή μου,και θεωρώ ότι συμφωνούσαν μαζί μου και οι dsm,Νικόμαχος.

Σαφώς και καταλαβαίνω τι εννοείτε με το χιουμοριστικό σχολιασμό,αλλά δε καταλαβαίνω σε ποιους πάει.Βέβαια είμαι νέος ακόμα.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2012, 23:57:23  Εμφάνιση Προφίλ
Θα κάνω μια μικρή τοποθέτηση - επισήμανση.

Όταν ένα επιστημονικό πείραμα δείξει πως κάτι υπάρχει, σημαίνει πως η ανυπαρξία του παύει να είναι δεδομένη.

Όταν ένα επιστημονικό πείραμα δείξει πως κάτι αγνοείται, δεν σημαίνει καθόλου οτι δεν υπάρχει.

Πρέπει να κατανοήσουμε και κάτι ακόμα: είναι άλλο ο απόλυτα συγκεκριμένος τρόπος που αντιμετωπίζει την πραγματικότητα ένας Μηχανικός (οποιουδήποτε κλάδου), κι άλλο η πραγματικότητα που αντιμετωπίζει και ανιχνεύει ένας Φυσικός (οποιουδήποτε κλάδου).

Η φιλοσοφική αντιμετώπιση της πραγματικότητας (ότι κι αν σημαίνει πραγματικότητα), είναι μια εξίσου θετική διαδικασία με τις δύο προηγούμενες.

Η ανθρώπινη αντιληπτικότητα εξελίσσεται με συνδυασμό όλων των παραπάνω. Δεν είναι αποτέλεσμα επικράτησης μιας εξ αυτών.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 00:09:22  Εμφάνιση Προφίλ
Και μια υπενθύμιση:

Η Άλγεβρα Boole είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο, δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση όμως, την απόλυτη κωδικοποίηση της Αριστοτέλειας Λογικής.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 00:40:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
DSM
Πρέπει να κατανοήσουμε και κάτι ακόμα: είναι άλλο ο απόλυτα συγκεκριμένος τρόπος που αντιμετωπίζει την πραγματικότητα ένας Μηχανικός (οποιουδήποτε κλάδου), κι άλλο η πραγματικότητα που αντιμετωπίζει και ανιχνεύει ένας Φυσικός (οποιουδήποτε κλάδου).

Η φιλοσοφική αντιμετώπιση της πραγματικότητας (ότι κι αν σημαίνει πραγματικότητα), είναι μια εξίσου θετική διαδικασία με τις δύο προηγούμενες.

Η ανθρώπινη αντιληπτικότητα εξελίσσεται με συνδυασμό όλων των παραπάνω. Δεν είναι αποτέλεσμα επικράτησης μιας εξ αυτών.


Οι φυσικοί και οι μηχανικοί,που αντιλαμβάνονται σε βάθος τα παραπάνω,νομίζεις ότι...γεμίζουν ένα λεωφορείο?

Εγω πάντως όχι.Δεν πιστεύω οτι γεμίζουν λεωφορείο.
Παγκοσμίως.

Απόδειξη?

Ακόμα χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα,οδηγούμε αυτοκίνητα,δεν μπορούμε να πάμε στη Σελήνη,έχουμε ηλεκτρικό ρεύμα και η βαρύτητα μας κρατά...προσγειωμένους!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 00:43:15  Εμφάνιση Προφίλ
Ξέρεις Νικόμαχε, προσπάθησα απλώς να ανιχνεύσω τη πρόθεση των Elo και Dr Jekyll Mr Hyde.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 00:48:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ξέρεις Νικόμαχε, προσπάθησα απλώς να ανιχνεύσω τη πρόθεση των Elo και Dr Jekyll Mr Hyde.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Αααα αυτο?
Να σε βοηθήσω λοιπόν!

Τα παιδία παίζει!!!
Η Αυτού Εξοχότης Mr Elo,είναι σκεπτικιστής-τεχνοκράτης μέχρι τα...μπούνια.Π.χ,δεν δέχεται την ύπαρξη προκατακλυσμιαίου πολιτισμού υπερτεχνολογίας.Τελεία και παύλα!
Δεν έχουμε κανένα στοιχείο,να αναλύσουμε,άρα δεν υπάρχει.Δεν το δέχεται η επιστήμη,άρα είναι λάθος.

Ο δε Dr Koytsoyliaris,απλά περνά και κουτσουλάει,ανευ νοήματος και σκοπού.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 00:59:02  Εμφάνιση Προφίλ
Θα επιθυμούσα πάντως μια προσωπική τους τοποθέτηση στην κουβέντα που κάνουμε. Νομίζω οτι είναι πολύ χρήσιμη η οξυδέρκειά τους, και μοιάζει να τους ενδιαφέρει το θέμα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 01:08:32  Εμφάνιση Προφίλ
Απο τον elo θα την έχεις.Απο τον Κουτσουλιάρη ξέχασέ το!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 01:22:25  Εμφάνιση Προφίλ
Με δεδομένο οτι κάποια στιγμή θα πάμε και στο Disclosure Project, νομίζω πως η κουβέντα στο topic θα αποκτήσει μια αρκετά ολοκληρωμένη δομή.
Αισθάνομαι πως η αποσπασματικότητα κάνει κακό στη συζήτηση. Εδώ τουλάχιστον, αν το δει κανείς καθαρά, υπάρχει μια πολύ λογική ακολουθία και σύνδεση των πραγμάτων. Εν ευθέτω χρόνω μπορώ να το δείξω αυτό και με συγκεκριμένες αναφορές.

Έτσι λοιπόν νομίζω πως καλό θα ήταν να ακουστούν όσοι παρακολουθούν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 01:39:26  Εμφάνιση Προφίλ
DSM

Πιστεύεις οτι τα Α.Τ.Ι.Α είναι αποκλειστικά δημιουργήματα του γήϊνου παρελθόντος,χωρίς εξω-διαστημική προέλευση?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 01:42:27  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε

Αυτό για το οποίο είμαι βέβαιος πέραν πάσης αμφιβολίας, είναι πως οποιοδήποτε ον μπορεί να αναρωτηθεί για τον ουρανό, αυτομάτως έλκεται και θέλει να γίνει κομμάτι του.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 01:47:34  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά ούτε έλκομαι,ούτε θέλω να γίνω κομάτι του Ουρανού.
Είμαι ήδη!
Είμαι καλά γιατρέ μου?

Τώρα,αν ευαρεστηθείς να απαντήσεις στην ερώτησή μου,θα νοιώσω βαθειά ικανοποιημένος απο την τιμή που θα μου κάνεις!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 01:55:37  Εμφάνιση Προφίλ
Η έλξη στην οποία αναφέρομαι, είναι κατά Ησιόδω, Ερωτική. Το λέω για όσους δεν παρακολουθούν στενά το topic. Θα πει δηλαδή, πως είναι συναίσθηση συνάφειας. Των εδώ με τα εκεί.

Προφανώς και δεν μπορώ να ταυτοποιήσω την ασθένειά σου...

Ακόμα κι αν όλα αυτά που πετάνε από πάνω μας, ουδέποτε ήρθαν σε επαφή με το δικό μας χώμα, για μένα προσωπικά συνεχίζουν να είναι ανθρώπινα.

Σε ικανοποιεί η απάντησή μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 02:05:16  Εμφάνιση Προφίλ
Μερικώς ναι.
Με λυπει το γεγονός,της μη ταυτοποίησης της ασθένειάς μου.
Δηλαδή δεν υπάρχει...θεραπεία!!!
λείπει το...hubeas corpus!!!

Γιατι με ικανοποιεί μερικώς.
Επειδη λές οτι είναι ανθρώπινα και δεν διαφωνώ σε αυτο.
Ρωτάω όμως άν τα θεωρείς όλα γήϊνα ή μερικά εξ αυτών "εισερχόμενα".

Νομίζω οτι άνθρωποι,υπάρχουν παντού στο σύμπαν.
Επομένως μια ολοκληρωμένη απάντηση,θα συμπεριελάμβανε τον όρο "γήϊνα",με θετικό ή αρνητικό...πρόσημο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 02:12:03  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν μπορώ να δω στραβό στον απέναντι, αυτό που δε μπορώ να δω στραβό στο δικό μου καθρέφτη.

Ο άνθρωπος είναι κατηγορία ύπαρξης και όχι είδος. Πάντα κατά τη προσωπική μου μυθολογία. Ένα πράγμα ο Χάος και η Γαία, ένα άλλο ο Έρεβος και η Νύχτα, ένα τρίτο ο Αιθέρας και η Ημέρα, κι ένα τέταρτο ο Άνθρωπος και η Συνείδηση.

Τα περισσότερα είναι τοπικά τεχνήματα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 02:52:32  Εμφάνιση Προφίλ
Σπαζοκεφαλιά...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2012, 03:00:33  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν αναγνωρίζω ασθένεια.

Ο Άνθρωπος με τη Συνείδηση είναι η παρούσα φάση εξέλιξης του κόσμους.

Τα Α.Τ.Ι.Α. είναι κυρίως γήινα κατασκευάσματα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.359375
Maintained by Digital Alchemy