ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 14:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι επιλογές μας καθορίζουν το ποιοί είμαστε.
Τι είμαστε λοιπόν όταν δρούμε μόνο για τον εαυτό μας;
Χμμ.. μήμπως όμως δεν δρούμε για τον "εαυτό" μας ή τέλος πάντων για αυτό που πραγματικά είναι ο εαυτός μας;.. Αλλά υπηρετούμε μια πληθώρα απο "εγώ" με διαφορετικές επιθυμίες, κίνητρα, και στόχους;
Και έτσι, ένα εγώ που σήμερα ορκίζεται αιώνια αγάπη.. αύριο αντικαθίσταται απο ένα εγώ που δεν αγαπάει και προδίδει;..
..Μήμπως είμαστε μια πληθώρα απο "εγώ" τελικά;

Ακριβώς αυτό ήθελα να τονίσω. Χρησιμοποιώντας τη λέξη "εαυτό" εννοούσα το κατώτερο κομμάτι της ύπαρξης μας - αυτό που όπως αναφέρεις έχει μάθει να αγαπάει απο συμφέρον, να αντιδράει μηχανικά και να προδίδει συνεχώς όχι μόνο τους άλλους αλλά και το ανώτερο του κομμάτι.

quote:
Άρα αυτό δίνει την εντύπωση οτι υπάρχουν δύο βαρυτικές δυνάμεις: Μια γύρω απο τον Πατέρα, τον "ΩΝ", το Είναι, και μία γύρω από το "εγώ", που θυμίζει τον "σατανά" (Σεϊτάν = Εχθρός, Αντίπαλος) της Βίβλου. Βεβαια ούτε για τον "σατανά" μπορώ να θεωρήσω οτι είναι κάτι εξωτερικό, γιατί και αυτός στο "εγώ" μας βρίσκει έδαφος και πατάει. Ή δεν είμαστε εμείς, το "εγώ" μας, αίτιοι των δεινών μας;

Δεν έχω να προσθέσω κάτι. Με κάλυψες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 15:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συμπεριφορά μας βασίζεται στις αυθυποβολές και υποβολές που έχουμε όλοι μας υποστεί.

Ας υποθέσουμε πως μέσω της αυθυποβολής πιστεύουμε οτι ερχόμαστε σε επαφή με το αόρατο. Η δύναμη αυτής της αυθυποβολής εξαρτάται απο το πόσο επιρροή έχει στα συναισθήματα και στην φαντασία μας. Δηλαδή, όσο πιο μεγάλη ανάγκη έχουμε να το αισθανθούμε τόσο πιο έντονα θα πιστεύουμε οτι συνέβη, σωστά;

Ρωτάω όμως εγώ. Αφού η αυθυποβολή είναι κατά βάση θέμα του μυαλού και όχι της καρδιάς- η εφορία που γεμίζει τη ψυχή μας όταν αληθινά επικοινωνούμε με το αόρατο δεν θα χαθεί βραχυπρόθεσμα αν δεν είναι αληθινό γεγονός, αφού δεν θα αγγίξει το βάθος της υπαρξιακής μας ολότητας;

quote:
Εκεί είναι λοιπόν το πρόβλημα – ο αδαής νομίζει ότι κάλεσες "κάτι", νομίζεις ότι του απάντησε, νομίζεις ότι του φορτώθηκε και ..νομίζει ότι αυτό το "κάτι" ευθύνεται για το «καμένο βίντεο» του για να χαριτολογήσω. Εκεί λοιπόν εφιστώ προσοχή.

Και τι γίνετε όμως αν αυτός ο "αδαής", όπως τον χαρακτηρίζεις, όντως έχει καλέσει κάτι; Εκεί και αν πρέπει να επιστήσουμε την προσοχή. Στην περίπτωση της αυθυποβολής παίζεις με το μυαλό σου, σε κάθε άλλη όμως περίπτωση με τι παίζεις και πως το διαχειρίζεσαι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 18:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η συμπεριφορά μας βασίζεται στις αυθυποβολές και υποβολές που έχουμε όλοι μας υποστεί.

Ας υποθέσουμε πως μέσω της αυθυποβολής πιστεύουμε οτι ερχόμαστε σε επαφή με το αόρατο. Η δύναμη αυτής της αυθυποβολής εξαρτάται απο το πόσο επιρροή έχει στα συναισθήματα και στην φαντασία μας. Δηλαδή, όσο πιο μεγάλη ανάγκη έχουμε να το αισθανθούμε τόσο πιο έντονα θα πιστεύουμε οτι συνέβη, σωστά;

Ρωτάω όμως εγώ. Αφού η αυθυποβολή είναι κατά βάση θέμα του μυαλού και όχι της καρδιάς- η εφορία που γεμίζει τη ψυχή μας όταν αληθινά επικοινωνούμε με το αόρατο δεν θα χαθεί βραχυπρόθεσμα αν δεν είναι αληθινό γεγονός, αφού δεν θα αγγίξει το βάθος της υπαρξιακής μας ολότητας;

quote:
Εκεί είναι λοιπόν το πρόβλημα – ο αδαής νομίζει ότι κάλεσες "κάτι", νομίζεις ότι του απάντησε, νομίζεις ότι του φορτώθηκε και ..νομίζει ότι αυτό το "κάτι" ευθύνεται για το «καμένο βίντεο» του για να χαριτολογήσω. Εκεί λοιπόν εφιστώ προσοχή.



Όπως εξήγησα αν ένας άνθρωπος νομίζει ότι κάλεσε «κάτι» και πιστεύει ότι αυτό «ήρθε» και αν σε σύντομο διάστημα από αυτή την εμπειρία του συμβούν ή ευχάριστα ή δυσάρεστα γεγονότα δύσκολα θα πειστεί ότι επρόκειτο για τυχαία συμβάντα – για αυτόν τον άνθρωπο η εμπειρία που έζησε θα είναι δια πάντως αληθινή και αδιαπραγμάτευτή.

Αν τώρα τα γεγονότα είναι ευχάριστα έχει καλώς αλλά αν τα γεγονότα που ακολούθησαν είναι δυσάρεστα τότε υπάρχει ο κίνδυνος ο άνθρωπος αυτός να μην μπορεί να το ξεπεράσει – να αρχίσει να θεωρεί ότι για όλες τις κακοτυχίες του έφταιγε «το ποτηράκι» και τότε αρχίζουν τα προβλήματα..

Αυτός για εμένα είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος σε αυτά τα πράγματα, να ανθυποβληθεί ο αδαής (ή ημιμαθής) που «παίζει» με αυτά από «κάτι» που νομίζει ότι έκανε και να αρχίσει μια ψυχική ταλαιπωρία (βέβαια παίζει ρόλο και η ιδιοσυγκρασία του κάθε ανθρώπου).

..

quote:
Και τι γίνετε όμως αν αυτός ο "αδαής", όπως τον χαρακτηρίζεις, όντως έχει καλέσει κάτι; Εκεί και αν πρέπει να επιστήσουμε την προσοχή. Στην περίπτωση της αυθυποβολής παίζεις με το μυαλό σου, σε κάθε άλλη όμως περίπτωση με τι παίζεις και πως το διαχειρίζεσαι;

Αυτό είναι ένα μεγάλο ζήτημα, έχει αναλυθεί νομίζω σε διάφορα topics τούτου του forum αλλά και σε σελίδες του παρόντος θέματος.

Υ.Γ.
Θεωρώ ότι εξάντλησα ότι είχα να πω επί του θέματος, ευελπιστώ πως η θέση μου έγινε κατανοητή.

Edited by - XD on 01/04/2014 18:45:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 21:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The felt presence of immediate experience.This is all you know.Everything else comes as unconfirmed rumor

Edited by - panosfromlydian on 01/04/2014 21:13:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skavo
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2014, 17:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
test 1

Edited by - skavo on 04/04/2014 17:29:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 01:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά συγνώμη κιόλας που ρωτάω εκτός επί του θέματος μπορώ να βρω στο ίντερνετ την βίβλο ? αν ψάξετε μπορείτε να μου στείλετε την σελίδα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 11:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδιά συγνώμη κιόλας που ρωτάω εκτός επί του θέματος μπορώ να βρω στο ίντερνετ την βίβλο ? αν ψάξετε μπορείτε να μου στείλετε την σελίδα ?

Γιατί δεν ψάχνεις εσύ; Πιο εύκολο το google από το να ρωτάς εδώ να ψάξουν άλλοι γι'αυτό που θέλεις εσύ.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2014, 23:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
psykick
Παιδιά συγνώμη κιόλας που ρωτάω εκτός επί του θέματος μπορώ να βρω στο ίντερνετ την βίβλο ? αν ψάξετε μπορείτε να μου στείλετε την σελίδα ?

Φίλε psykick τη Βίβλο μπορείς να την βρης εδώ, τόσο στο αρχαίο κείμενο όσο και στην απόδοση στα νέα Ελληνικά από τον Ιωάννη Θ. Κολιτσάρα. Αυτό που δεν υπάρχει στα Ελληνικά είναι το Μασορίτικο κείμενο της εβραϊκής βίβλου, δηλ. το κείμενο που προέκυψε από την επεξεργασία των Ιουδαίων λογίων, που προσπάθησαν να το διαφυλάξουν από τις παραφθορές. Όμως το κείμενο αυτό είναι μεταγενέστερο της μετάφρασης των εβδομήκοντα, γιατί ξεκίνησαν να το γράφουν τον 6ο μαχχ αιώνα και το ολοκλήρωσαν τον 10ο. Όμως πρέπει να έχης υπ' όψιν σου ότι και τα δύο κείμενα έχουν υποστεί, τόσο από τους Χριστιανούς όσο και από τους Εβραίους, τόσες αλλοιώσεις κατά την διάρκεια των αιώνων, που οι ερευνητές ακόμα ψάχνουν μήπως και μπορέσουν και ανασυνθέσουν το αρχικό κείμενο της μετάφρασης των εβδομήκοντα.

Υστερόγραφο.
Προσπάθησε να διαβάσης την Βίβλο στο πρωτότυπο αρχαίο κέμενο, γιατί ο Κολιτσάρας σε αρκετά σημεία της απόδοσης αλλοιώνει την έννοια του αρχαίου κειμένου.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tromos
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2014, 16:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Οι επιλογές μας καθορίζουν το ποιοί είμαστε.
Τι είμαστε λοιπόν όταν δρούμε μόνο για τον εαυτό μας;
Χμμ.. μήμπως όμως δεν δρούμε για τον "εαυτό" μας ή τέλος πάντων για αυτό που πραγματικά είναι ο εαυτός μας;.. Αλλά υπηρετούμε μια πληθώρα απο "εγώ" με διαφορετικές επιθυμίες, κίνητρα, και στόχους;
Και έτσι, ένα εγώ που σήμερα ορκίζεται αιώνια αγάπη.. αύριο αντικαθίσταται απο ένα εγώ που δεν αγαπάει και προδίδει;..
..Μήμπως είμαστε μια πληθώρα απο "εγώ" τελικά;

Ακριβώς αυτό ήθελα να τονίσω. Χρησιμοποιώντας τη λέξη "εαυτό" εννοούσα το κατώτερο κομμάτι της ύπαρξης μας - αυτό που όπως αναφέρεις έχει μάθει να αγαπάει απο συμφέρον, να αντιδράει μηχανικά και να προδίδει συνεχώς όχι μόνο τους άλλους αλλά και το ανώτερο του κομμάτι.

quote:
Άρα αυτό δίνει την εντύπωση οτι υπάρχουν δύο βαρυτικές δυνάμεις: Μια γύρω απο τον Πατέρα, τον "ΩΝ", το Είναι, και μία γύρω από το "εγώ", που θυμίζει τον "σατανά" (Σεϊτάν = Εχθρός, Αντίπαλος) της Βίβλου. Βεβαια ούτε για τον "σατανά" μπορώ να θεωρήσω οτι είναι κάτι εξωτερικό, γιατί και αυτός στο "εγώ" μας βρίσκει έδαφος και πατάει. Ή δεν είμαστε εμείς, το "εγώ" μας, αίτιοι των δεινών μας;

Δεν έχω να προσθέσω κάτι. Με κάλυψες!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2014, 16:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώσήρθες tromos


Μια παρένθεση, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, γιατί ξεκινάνε κάποιοι τη συμμετοχή τους quotάροντας κάποιον και μετά εξαφανίζονται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shitfit
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 10:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία και απο εμένα.

Δεν έχω δοκίμασει κάτι τέτοιο και ούτε θα το κάνω γιατί δεν τα πιστέυω αυτά. Απλά πιστέυω στην δύναμη του μυαλού οπότε οταν καποιά άτομα έχουν έναν σκοπό μέσω του μυαλού "φαντάζονται" οτι μιλάνε με πνεύματα και οτι ακούνε ήχους κλπ. Το δυνατότερο εργαλείο στον άνθρωπο είναι το μυαλό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jolular
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2014, 22:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ό,τι μπορούμε να υποθέσουμε χωρίς στοιχεία, μπορούμε και να απορρίψουμε χωρίς στοιχεία.
Έχει κάποιος κάποιο ντοκουμέντο απτό (κι αμοντάριστο πέραν αμφιβολίας) που να αποτελεί στοιχείο για την ύπαρξη αυτού (ή οποιουδήποτε) του φαινομένου όπου εκφράζεται με τέτοιο τρόπο που το καθιστά μετα/υπερφυσικό;;
Προσωπικά το μόνο που έχω "καταφέρει" 10άδες φορές που έχω δοκιμάσει όλες αυτές τις κομπογιανήτικες πρακτικές είναι να αποδείξω δια της ατόπου επαγωγής την μη ύπαρξη τέτοιων φαινομένων τα οποία παραβιάζουν την κοινή λογική και δεν περιγράφονται-ερμηνεύονται με τους κανόνες της επιστήμης.
Ωστόσο θα συμφωνήσω απόλυτα με το γεγονός ότι καλό είναι να μην καταφεύγουμε σε τέτοιες διαδικασίες για 2 λόγους:
1)αν κάτι το πιστεύεις μπορεί να "συμβεί" για σένα με τον ίδιο τρόπο που δρουνε και τα φάρμακα "placebo" (αυθυποβολή)http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo.
2)Είναι κρίμα για έναν άνθρωπο να χαραμίζει το χρόνο του, την ενέργεια του, τη ζωή του για παράλογα μεταφυσικά κι άσκοπα πράγματα και να μπλέκει σε αυταπάτες και ψευδαισθήσεις όταν υπάρχουν τόσα "φυσικά", κοινωνικά, υλικά, πολιτικά προβλήματα γύρω του.
Τέλος, είναι πολλοί εκείνοι που θα καπιλευτούν-εκμεταλευτούν τα υπαρξιακά μας προβλήματα, τις φιλοσοφικές μας ανησυχίες τις αποιασδήποτε φύσης ανασφάλειές μας προκειμένου να αποκτήσουν κάποιο είδους εξουσίας επάνω μας. Άλλες φορές τρομάζοντάς μας, είτε προκαλώντας μας να κάνουμε ανούσιες συζητήσεις και διαδικασίες "κοιτώντας το δέντρο και τελικά να χάνουμε το δάσος" (και το νου μας). Πολλοί (οι περισσότεροι) από αυτούς δεν το κάνουν ηθελημένα, έχουν πέσει εξίσου θυματα εκείνων που έχουν πραγματικό συμφέρον κι απλά διαδίδουν και μεταφέρουν τον αντιπερισπασμό αυτό από άτομο σε άτομο, από παρέα σε παρέα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι η εκκλησία (οποιασδήποτε θρησκείας).

"Atheism is a non-prophet organization"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2014, 23:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ό,τι μπορούμε να υποθέσουμε χωρίς στοιχεία, μπορούμε και να απορρίψουμε χωρίς στοιχεία.

Να υποθέσουμε μπορούμε χωρίς στοιχεία, αρκεί να υπάρχουν κάποιες ενδείξεις.
Το να αποδεχτούμε όμως, είναι μια άλλη ιστορία. Θέμα στοιχείων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2014, 00:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ό,τι μπορούμε να υποθέσουμε χωρίς στοιχεία, μπορούμε και να απορρίψουμε χωρίς στοιχεία.

Σοφον σοφοτατον

Το εχω δει επανειλημενα οτι οταν θα δεχτω κατι το οποιο δεν μπορω ΕΓΩ να αποδειξω αν ισχυει η οχι , παντα καταριπτεται


Αντιθετα οταν εχουμε ''δει'' πραγματα μεσα απο την δικη μας εμπειρια , αυτα δεν μπορουν να καταριφθουν , ομως ακομα και αν συμβει αυτο συμβαινει πολυ δυσκολοτερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariakwstakh
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2015, 17:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΟΥΝ σπιτι με μια φιλη και ειπαμε να καλεσουμε ενα πνευμα ενως που εμενε εδω το καλεσαμε ρωτησαμε αν ειναι μαζι μας και το κερμα πηγε στο ναι τ ζητησαμε συμαδι εκλεισε ο υπολογιστης..εντομεταξυ οσο γυρνουσα το κερμα σχηματιστικε ενας ασπρος ΚΥΚΛΟς στο χερι μου και τ λεω ενα αλλο συμαδι και ετριξε η πορτα ετα ρωτησα αν ειναι καλα πηγε το κερμα στο οχι και εκει σταμτησα το παιχνιδι...ειδα την κορη τ ματιου μου να χει μεγαλωσει...σημερα ξαναπροσπαθησαμε και ρωτησαμε αν ειναι το ιδιο πνευμα και ειπε οχι τοτε του λεω αν με ξερει και παει το κερμα στο ναι και ετριξε ενα επιπλο π χα γραψει το ονομα μ και παλι το ιδιο με το ματι...ρωτησα αν ηταν και αυτος χτεσ πηγε το κερμαα στο ναι...μετα ρωτησα αν εχει σκωτωσει ξανα στο ναι αν μετανιωσε στο οχι...και ειπα το πατερ ειμον και στο : απο του πονηρου παει το κερμα στο οχι...σταματησα το παιχνιδι...

mariakwstakhΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2015, 13:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λιγο κυριλε γραφεις και δεν ξερω τωρα αν ζητας προσοχη, συγμνωμη αν σε προσβαλω παντος, αλλα αν οντος είναι αληθεια οταν ειπες το πατερ ημων πηρες το δαχτυλο σου απο το κερμα η πηγε μονο του στο οχι ? μετα απο ενα χρονο καποιος γραφει δηλαδη βγαλαμε σκελετους εδω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2015, 17:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σας παρουσιάσω την καινούρια σελίδα των Πειρατών ( www.oipeirates.se ) όπου μπορείς να δεις δωρεάν και γρήγορα ταινίες και σειρές online με Ελληνικούς υπότιτλους (και HD). Επίσης πλέον μπορείτε να γίνεται μέλη και να αποθηκεύετε τις αγαπημένες σας ταινίες&σειρές ή αυτά που παρακολουθείτε ή θα θέλατε να δείτε αργότερα! Σύντομα θα προστεθεί και το Add link για να βάζετε δικά σας Link και πλέον δουλεύει κάθε μέρα το ρολογάκι που σας λέει πότε βγαίνει το επόμενο επεισόδιο της σειράς που παρακολουθείτε. Η σελίδα άλλαξε αλλά δεν τελείωσε πολλά ακόμα είναι προγραμματισμένα να δημιουργηθουν για μια ποιο εύκολη και οργανωμένη σελίδα με ταινίες emoticon smile
© www.oipeirates.se

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2015, 11:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σας παρουσιάσω την καινούρια σελίδα των Πειρατών ( www.oipeirates.se ) όπου μπορείς να δεις δωρεάν και γρήγορα ταινίες και σειρές online με Ελληνικούς υπότιτλους (και HD). Επίσης πλέον μπορείτε να γίνεται μέλη και να αποθηκεύετε τις αγαπημένες σας ταινίες&σειρές ή αυτά που παρακολουθείτε ή θα θέλατε να δείτε αργότερα! Σύντομα θα προστεθεί και το Add link για να βάζετε δικά σας Link και πλέον δουλεύει κάθε μέρα το ρολογάκι που σας λέει πότε βγαίνει το επόμενο επεισόδιο της σειράς που παρακολουθείτε. Η σελίδα άλλαξε αλλά δεν τελείωσε πολλά ακόμα είναι προγραμματισμένα να δημιουργηθουν για μια ποιο εύκολη και οργανωμένη σελίδα με ταινίες emoticon smile
© www.oipeirates.se



High Risk Website Blocked

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2015, 02:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το παιχνίδι το ποτηράκι ή τραπεζάκι ή τεχνάσμα ή όπως θέλει το λέει ο καθένας το είχα παίξει πριν από, 20 χρόνια και βάλε.
43 σελίδες με σχόλια και όλα τρομακτικά.
Όλο κάτι πάθατε, κάτι έγινε στο δωμάτιο, στο ποτηράκι στο σπίτι, στις ζωές σας και πάει λέγοντας. Στην δική μας περίπτωση όλα ήταν χαλαρά και είναι.
Κανένα από τα άτομα δεν έπαθε τίποτα, μόνο για το σπίτι ακουστικε κάτι μετά από χρόνια. Αλλά και πάλι, κάποιοι μυθομανοις μπέρδεψαν τα σπίτια. Ούτε λόγια, ούτε παράξενα βιβλία. Επειδή η χαζομάρα κάποιων περνάει την φαντασία δεν θα σταθώ στα αντικείμενα, ούτε στην διαδικασία που κάναμε πριν τις ερωτήσεις. Το ποτηράκι πήγαινε στα γράμματα όπως αναφέρατε οι περισσότεροι και όταν βαρεθήκαμε σταματήσαμε.
Τώρα αν παίζαμε εμείς με το παιχνίδι η το παιχνίδι με εμάς δεν ξέρω. Γιατί οι ερωτήσεις με τις απαντήσεις δεν ταίριαζαν καθόλου. Και ας κάναμε ερωτήσεις ακόμα και από το παρελθόν.
Βέβαια η ατμόσφαιρα ήταν παράξενη. Αλλά σε ένα δωμάτιο με ελάχιστα φώτα παράξενα θα ένιωθε ο καθένας.
Αν και το έζησα, αν και δεν έγινε κάτι φοβερό και τρομερό εξήγηση δεν έχω να δώσω λογική. Μαύρα και ουσίες δεν έπαιζαν στην παρέα, για να πω ότι ήταν γεννημα φαντασίας η μετακίνηση. Δεν γίνεται κάποια λογική θα υπάρχει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2017, 20:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτά είναι πράγματα κτιστά τα νίκησε ο χριστός όταν ήρθε στην gh.o σατανάς είναι κτιστό κι όταν το άγνωρης σε agnoei.de πρέπει να του δίνουμε αξια.αυτό τώρα με τα "πνεύματα κι τις επικλήσεις είναι επικίνδυνο γιατί ανοίγουν πύλες κι εισέρχονται δυνάμεις κι γνώσεις που δε αντέχει ο άνθρωπος να νιώσει.δηλαδή εγώ όταν ενώ θέλω να επικοινωνήσω με τον τάδε όταν γίνει αυτό δε θα νιώθω ποτε ξανά ήρεμος.αυτά έρχονται κι επικοινωνούν κι η δύναμη αυτή δε φεύγει μετά αποκτούνται κάποιες δυνάμεις perierges.px ένας έχει ασχετοσύνη με πνεύματα κι ξαφνικά βρίσκετε να επικοινωνεί με περίεργα onta.na θα του πάει θα το αντέχει ???δε ξέρουμε πως μπορεί να αντιδράσουμε σε κάτι τέτοιο άγνωστο.θέλουν πολύ προσοχή κάτι τέτοια πραγματα .an θέλουμε να μάθουμε για τον άυλο κόσμο υπάρχουν κι άλλοι τροποι .me προσευχή ζητούμε από τον theo να μας φέρει αν πρέπει σε επαφή με τον άυλο κόσμο.μόνον εφόσον κρίνει ο θεός ότι antexsoume.μετά υπάρχει ο τρόπος μέσο αστρικής προβολής κι αυτό πάλι με προσοχή.

mark.giann

Edited by - markos.giann on 04/02/2017 20:12:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2017, 21:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ama παρης μερικα χαπια apo ayta που ηναι διπλα στο komidino θα σου περασουν ola

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy