ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 09:52:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
βλέπω ότι έχεις επανακάμψει σου στέλνω μια πρώτη...φωτοβολίδα από ένα ΖΗΤΗΜΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ

Mια που είπατε για φωτοβολίδες...δεν ξέρω αν πρόσεξε κανείς την Κυριακή το βράδυ γύρω γύρω στις 10-11 κάποιος έριξε 2 φωτοβολίδες έκτακτης ανάγκης (κόκκινες) από κάπου πιο κάτω από τη σπηλιά...

Εβλεπα τη Πεντέλη από ένα μπαλκόνι στο Γέρακα και είδα ότι πρέπει να ήταν πιο χαμηλά, όχι όμως τόσο χαμηλά ώστε να είναι σε κατοικημένη περιοχή... Είδε κανείς τίποτα?

ROSTAR!
Tι ευχάριστη έκπληξη! Ελπίζω να'σαι καλά. Οσο για τα Βαρδούσια είτε Δαφνός, είτε Μουσουνίτσα ή Αθ.Διάκος είναι πολύ ωραία αλλά αν θέλεις να δεις τον παράδεισο από κοντά κάνε ελεύθερο κάμπινγκ στον Προφήτη Ηλία λίγο πιο κάτω από τα αλπικά λιβάδια...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 15:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Υ.Γ: Α, και πού’ στε καπεταναίοι Vril και JBG, για κόψτε το δούλεμα με το «166» γιατί παρατράβηξε και άρχισε να μου τη δίνει στα νεύρα έτσι; Άντε να μην τσακωθούμεεε…

Ο «Maiden–ικός Ύμνος είς Θηρίον» είναι σαφής :

«6 6 6 the Number of the Beast
Hell and Fire, was born to be releashed»!


Δεν ξέρω γιατί διαμαρτύρεσαι !

Οτι ο αριθμός του θηρίου (σύμφωνα με τους Iron Maiden) είναι 6 6 6 είναι σαφές και είναι και γνωστό (άσχετα άν άλλες πηγές διαφωνούν με την ορθότητα αυτής της παράδοσης!)

Δεν καταλαβαίνω όμως ΕΣΥ γιατί διαμαρτύρεσαι για το "166" !

Στο έχω ξαναπεί σχετικά με το "166". Άστο το 666. Δεν είναι για σένα. Εσύ μια ζωή ... Ανθυποδεκανέας θα μείνεις. Καλό σου είναι και το 166.

Λοιπόν....

Για δες τι βρήκα στο Δίκτυο !

Κάποιος/κάποια/κάποιοι μας βλέπουν ... έτσι !



"Pentelika Troika"
Vril, Ntavelis666 k JoniebeGood - H Agia Triada

Πλάκα δεν έχει ?

Θα βρείς και θα βρείτε και άλλα τέτοια κρυανάλατα στο http://vrilakos.blogspot.com που άνοιξαν κάποιοι χρησιμοποιόντας μια παραποίηση του "ονόματός" μου, και που φυσικά δεν έχει καμία σχέση με εμένα !
Τα συμπεράσματα δικά σας...


Edited by - Βρίλ on 29/08/2006 15:52:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 18:28:56  Εμφάνιση Προφίλ
Πλάκα πλάκα ο αριστερά είναι ίδιος ο Βριλ και ο μεσαίος μοιάζει πολύ του Νταβέλη...

Απορώ πάντως γιατί διαμαρτύρεσαι βρε Τάσο...
Το 166 είναι από τα πιο κορυφαία που έχω ακούσει εδώ μέσα...

ΕΣΥ αλλωστε δεν είσαι η άμεση βοήθεια του Πεντελικού?

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ έτσι το συνδύασα στο μυαλό μου...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 22:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Βριλ μην χαλιεσαι!Δεν εισαι ο μονος που εχει δεχτει προσωπικες επιθεσεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 01:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Νταβελης166

Υ.Γ: Α, και πού’ στε καπεταναίοι Vril και JBG, για κόψτε το δούλεμα με το «166» γιατί παρατράβηξε και άρχισε να μου τη δίνει στα νεύρα έτσι; Άντε να μην τσακωθούμεεε…



εγω σαν φιλος δεν μπορω να σου χαλασω χατηρι - γι αυτο θα σε αποκαλω Νταβελη11880


quote:

Ο «Maiden–ικός Ύμνος είς Θηρίον» είναι σαφής :

«6 6 6 the Number of the Beast
Hell and Fire, was born to be releashed»!



δεν ειναι "σεξ σεξ σεξ, δε ναμπερ οφ δε μπεστ"???


quote:

Βρίλ

Για δες τι βρήκα στο Δίκτυο !

Κάποιος/κάποια/κάποιοι μας βλέπουν ... έτσι !



"Pentelika Troika"
Vril, Ntavelis666 k JoniebeGood - H Agia Triada

Πλάκα δεν έχει ?



αυτο εχει οντως πλακα!!!

ξεραθηκα στα γελια!

θα παραγγειλω του Νταβελη11880 να βαλει τις φατσες μας!

εχω δει και την ταινια - ετσι παμε κι εμεις στο βουνο, οντως

quote:

Avallon

Πλάκα πλάκα ο αριστερά είναι ίδιος ο Βριλ και ο μεσαίος μοιάζει πολύ του Νταβέλη...



εχμμ, σορυ... ο εξαλος μαλλιας της παρεας ειμαι εγω... (αν και μ αρεσουν τα κοτσιδακια του δεξιου )


quote:

Απορώ πάντως γιατί διαμαρτύρεσαι βρε Τάσο...
Το 166 είναι από τα πιο κορυφαία που έχω ακούσει εδώ μέσα...


συμφωνω απολυτως!!!


quote:

ΕΣΥ αλλωστε δεν είσαι η άμεση βοήθεια του Πεντελικού?



εδω διαφωνω πληρως!!!

μια φορα επεσα σε μια ρεματια, και μετα επρεπε να του δωσω εγω τις πρωτες βοηθειες...


quote:

medtech

Βριλ μην χαλιεσαι!Δεν εισαι ο μονος που εχει δεχτει προσωπικες επιθεσεις!



εσυ κοιτα να μου κανεις καμια επιθεση γιατι θα αποκαλυφθει ο παρανομος δεσμος μας - την τελευταια φορα τα μπαλωσα λεγοντας οτι σου εχω κανει ξορκια


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 03:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
εσυ κοιτα να μου κανεις καμια επιθεση γιατι θα αποκαλυφθει ο παρανομος δεσμος μας - την τελευταια φορα τα μπαλωσα λεγοντας οτι σου εχω κανει ξορκια

!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris84
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 07:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris84
.
.
.
.
....Ουφ.


ΕυγνωμοσυνηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 08:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καλά, Vril, μ’ έφτιαξες!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φωτογραφία!!! Εμείς, λέει, είμαστε αυτοί;;; Πέθανα απ’ τα γέλια, να’ ναι καλά τα παιδιά!

Όσο περί 166 και 666 πλάκα έκανα βρε παιδιά…που λέει ο λόγος…χεχε. Όσο για’ σένα Βρίλ, αν συνεχίσεις έτσι, σε βλέπω καντινιέρη στη Σπηλιά επί 24ώρου. Και’ σένα Johnnie να κουβαλάς φορτηγολάστιχα από τα λατομεία. Συνεχίστε, συνεχίστε…

«δεν ειναι "σεξ σεξ σεξ, δε ναμπερ οφ δε μπεστ"???»

Σταμάτα να παραχαράσσεις τα Ιερά Κείμενα.

«μια φορα επεσα σε μια ρεματια, και μετα επρεπε να του δωσω εγω τις πρωτες βοηθειες...»

Όταν έπεσες στο ρέμα ομολογώ ότι ως καλλιτέχνης έπρεπε να…αποθανατίσω τη σκηνή!
Όταν με «πήραν» τα αίματα όμως στο βουνό, η αλήθεια είναι ότι μ’ έσωσες καπετάνιε.

«ΕΣΥ αλλωστε δεν είσαι η άμεση βοήθεια του Πεντελικού?
Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ έτσι το συνδύασα στο μυαλό μου...»

Αvallon, εσύ καλή μου δεν ξέρεις τι τραβάω με τα δυο καθάρματα, που να’ ξερες γιατί τους «κόλλησε» το 166.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 10:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Καλά, Vril, μ’ έφτιαξες!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φωτογραφία!!! Εμείς, λέει, είμαστε αυτοί;;; Πέθανα απ’ τα γέλια, να’ ναι καλά τα παιδιά!


Μα, είπα ότι είναι από το μπλόγκιον ατόμου που παριστάνει εμένα και ντύνεται με την "προβιά" μου. www.vrilakos.blogspot.com
Όπως βλέπετε, ο "θαυμαστής" μου -που μάλλον για "θαυμάστρια" την κόβω, ποιός θα είχε το χρόνο να ασχολείται ώρες να ψάχνει φωτογραφίες αμα δεν ήταν π.χ. γραφίστρια- με έχει "τοποθετήσει" αριστερά. Ε, ο "αριστερός" Ούγκ είναι και αυτός με το πέτρινο τσεκούρι... Άρα, με έχει για ... τσεκουράτο. Σε ευχαριστώ γλυκιά μου για την αγάπη σου, αλλά είμαι παντρεμένος. Τι, ξέχασα να στο πώ ? Μα έτσι που βιαζόσουνα, ούτε και το καλτσόν σου δεν έβγαλες και σε πέρασα και εγώ για παρθένα...

...


Ζήλια ? Ψώρα ?

Που να ξέρω κι εγώ... Τρέχω, τρέχω να συγγράψω το λογοτεχνικό αριστούργημά μου "Το Πραγματικο Μυστικο της Πεντέλης - Ο μοναδικός στην Ελλάδα Πλήρης Οδηγός σχετικά με το Θέμα"



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης


Edited by - Βρίλ on 30/08/2006 10:34:34

Edited by - Βρίλ on 30/08/2006 10:35:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 21:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Ntavelis11880

Όταν έπεσες στο ρέμα ομολογώ ότι ως καλλιτέχνης έπρεπε να…αποθανατίσω τη σκηνή!



αυτο τα λεει ολα!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 21:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Που να ξέρω κι εγώ... Τρέχω, τρέχω να συγγράψω το λογοτεχνικό αριστούργημά μου "Το Πραγματικο Μυστικο της Πεντέλης - Ο μοναδικός στην Ελλάδα Πλήρης Οδηγός σχετικά με το Θέμα"

Βρίλ



πες και οτι θα περιεχει αποκλειστικες φωτογραφιες απο την αγια τριαδα της Πεντελης - θαχει σουξε!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2006, 01:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


νεα σελιδα: σχολια επι των στοιχειων


http://www.johnniebegood.gr/book/sxolia.htm

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arya Rama
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 22:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arya Rama

quote:
ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη

Ωραίο βουνό.Ωραία θέα.Έχει και δέντρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 23:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Arya Rama

quote:
ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη

Ωραίο βουνό.

Ωραία θέα.

Έχει και δέντρα.



το πιο κακοποιημενο βουνο της Αττικης φιλτατε - εχεις πανω απο αιωνα να το δεις?

θεα μονο απο την κορυφη, που βλεπεις περα απο την πολη - μαλλον εχεις πανω απο αιωνα να δεις και την Αθηνα

τα δεντρα τα προσεξες τουλαχιστον! ναι εχει ακομη δεντρα...


εχει και ανεξηγητες εμΠειριες ομως - να σας κερασουμε ενα κομματακι? - δεν παχαινει!


ΥΓ. γιατι δεν μου ανοιγουν γμτ οι φατσουλες αποψε?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arya Rama
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 23:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arya Rama
Εχει όμως και κάτι μαλάκες.

quote:
εχει και ανεξηγητες εμΠειριες ομως - να σας κερασουμε ενα κομματακι? - δεν παχαινει!

Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.Κάνει κακό στο βουνό..


quote:
ΥΓ. γιατι δεν μου ανοιγουν γμτ οι φατσουλες αποψε?

Άλλη μια ανεξηγήτη εμπειρία των παιδιών της πεντέλης.

Εμένα "μου ανοίγουν"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 23:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Εγω ομως θα παρω λιγο ετσι για το καλο...

Μμμμ,πολυ καλο θα μου πειτε την συνταγη?

www.sotiris.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 00:14:01  Εμφάνιση Προφίλ
Είδα ΦΩΣ και μπήκα... αλλά δυστυχώς...τζάμπα καίει η λάμπα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 01:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Κλειστε το φως γιατι δεν με αφηνει να κανω νανι!!!!
Αντε,παλι τζαμπα ρευμα!!


www.sotiris.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 02:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Arya Rama

Εχει όμως και κάτι μαλάκες.



αν εννοεις εμενα, ναι ειμαι μαλακας, αλλά και το ξερω και το παραδεχομαι: αν δεν πηδηξω τον παιζω

εσυ?


quote:

Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.Κάνει κακό στο βουνό..



οικολογικες ανησυχιες?

μιλα μας γι αυτες τουλαχιστον...


quote:


Άλλη μια ανεξηγήτη εμπειρία των παιδιών της πεντέλης.



καλως ηρθες και ελπιζω να περνας καλα!


τιποτα για οσα εχουν γραφτει εδω μεσα εχεις να μας πεις?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 02:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Avallon

Είδα ΦΩΣ και μπήκα... αλλά δυστυχώς...τζάμπα καίει η λάμπα...



το φως ειναι εδω:


νεα σελιδα: σχολια επι των στοιχειων

http://www.johnniebegood.gr/book/sxolia.htm


αλλά δεν το προσεξες λογω των εντομων που μαζευει

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 02:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

FRODO

Κλειστε το φως γιατι δεν με αφηνει να κανω νανι!!!!
Αντε,παλι τζαμπα ρευμα!!



εσυ ηρθες για το κερασμα, για την συνταγη, ή για να κοιμηθεις φιλε FRODO?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 06:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Με τα χίλια ζόρια κατάφερα να μετατρέψω τον ηχογραφημένο από το κινητό μου ήχο της γυναικείας φωνής της σπηλιάς σε mp3, και να τον ανεβάσω στο ιντερνετ. Η ηχογράφηση αυτή έγινε πριν ενάμιση περίπου χρόνο, και δεν είναι καλής ποιότητας (τι να σου κάνει ένα κινητό). Δυστυχώς έγινε ακόμα χειρότερης ποιότητας ΄λογω μετατροπής από αρχείο amr σε mp3. Αν το κατεβάσετε πάντως και το βάλετε να παίξει με τα ηχεία σας στο φουλ, θα ακούσετε την φωνή.

Κατεβάστε το, ελπίζω να δουλεύει.

http://www.sharebigfile.com/file/4837/cave.mp3.html

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 07:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ευχαριστώ φίλε Σάτυρε για το mp3.

Άν και η ποιότητα όπως λες δεν είναι και τόσο καλή, ο περιοδικός ήχος είναι όντως περίεργος. Δεν μπορώ όμως να ξεχωρίσω αν ο ήχος είναι φωνή ή κάτι άλλο. Στο πρώτο άκουσμα μοιάζει πάντως με φύσημα αέρα.

Ίσως να καταφέρω να βγάλω κάποια συμπεράσματα με ακουστική ανάλυση.

Θέλω όμως να δώ τι θα πούνε και οι άλλοι φίλοι.....

Infinitum Finitum Producit

Edited by - A. Kircher on 05/09/2006 07:11:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 09:17:59  Εμφάνιση Προφίλ
Πράγματι η ποιότητα του αρχείου δεν είναι άσχημη αρκεί να αυξηθεί αρκετά η ένταση της. Το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι πως τόσο το παλιό καλό Cool-Edit 2.0 PRO όσο και το νεώτερο Nero Wave Editor 2.0.0.34 δεν κατάφεραν να αναγνωρίσουν και να ανοίξουν το MP3 αρχείο ώστε να υπάρξει η δυνατότητα ηχητικής επεξεργασίας του, αντίθετα οι Player, WinAMP 5.111 και το Windows Media Player 10.00 τα κατάφεραν μια χαρά.

Συνεπώς εάν αντιμετωπίζετε παρόμοιο πρόβλημα μπορείτε να κάνετε το MP3 (μεταξύ άλλων) καθαρό WAV επιλέγοντας από τα Options->Preferences του WinAMP το «Nullsoft Disk Writer plug-in» και ύστερα Close. Με αυτό τον τρόπο ζητάμε από το WinAMP μόλις πατήσουμε το πλήκτρο “Play” αντί να αναπαράγει το MP3 στην κάρτα ήχου να το αναπαράγει - καταγράψει σε αρχείο του οποίου την μορφή, την θέση ή το όνομα, μπορούμε να ρυθμίσουμε πατώντας το πλήκτρο Configuration από τον συγκεκριμένο σημείο (Options->Preferences->«Nullsoft Disk Writer plug-in»->Configuration).

ΠΡΟΣΟΧΗ
Για όσους θέλουν να αποφύγουν την παραπάνω διαδικασία ανέβασα το ίδιο αρχείο (δίχως καμία μετατροπή στην ένταση του ήχου κτλ) ως WAV 16000kHz 16bit Mono: http://www.sharebigfile.com/file/4862/CAVEWAVE.wav.html

Υ.Γ.
1. Για να αναπαράγει ξανά το WinAMP 5.111 τα αρχεία στην κάρτα ήχου επιλέξτε από το ίδιο σημείο το «DirectSound output»->Close.

2. Οι παραπάνω οδηγίες δίδονται με κάθε επιφύλαξη καθώς ποτέ δεν ξέρεις τι προβλήματα μπορεί να προκύψουν.

Edited by - XD on 05/09/2006 09:30:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 10:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Δε μιλάω, δε λαλάω...

Πάντως, άν κάνετε ανάλυση, εξετάστε και το ενδεχόμενο, μήπως το κάτωθι εικονιζόμενο Τέρας είχε ... πονόκοιλο ή χολολιθίαση και έσκουζε...

Το λέω, για να μήν ψάχνετε στα ... τυφλά.



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 12:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα!

Νυκτοπούλια μου δεν μπορέσατε να καταλάβετε τα νυκτοπούλια;

Αχ τι μαγικός ήχος μέσα στης νύκτας τη σιγαλιά...

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 13:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Καλημέρα!

Νυκτοπούλια μου δεν μπορέσατε να καταλάβετε τα νυκτοπούλια;

Αχ τι μαγικός ήχος μέσα στης νύκτας τη σιγαλιά...


Οοοοοχιιιιι..... Είναι το Τέρας !


Το Τέρας της Πεντέλης !!!

Έχει μάλιστα μια νεφροχολίαση και βογκάει άγρια



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 13:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ρε παιδια πως ανοιγει το γμμν το αρχειο?

πρεπει να γινω μελος στο σαϊτ για να το κατεβασω?


ενυ γουεϊ, αν προκειται για τον ηχο που μου εβαλε να ακουσω στο κινητο του ο σατυρος, αν και ειχε παρασιτα μου, εμοιασε με νυκτοπουλι


*


ωστοσο βιωσαμε περυσι μια παραξενη ακουστικη εμπειρια μερα μεσημερι, ο σατυρος, ο νταβελης11880, εγω και η μικρη μου κορη

ο καθενας ακουσε διαφορετικο πραγμα

ο ηχος ηταν ξεκαθαρα για μενα σκυλος που γαυγιζε-αλυχτουσε μεσα απο την σπηλια, ενω φυσικα σκυλος δεν υπηρχε, ενω για την κορη μου ηταν κατι ακατανοητο που εμοιαζε με "μαϊμουδισματα"


ο,τι και να ηταν, νυχτοπουλι δεν ηταν!


*

και μιας και εχουμε νεους επισκεπτες θα αποκαλυψω για την εξυπηρετηση τους, πως ο Νταβελης11880 και εγω εξοντωσαμε το τερας της σπηλιας ωστε να πηγαινουν αφοβα πλεον!

καμερα - βριλ

παιζουν - Νταβελης11880 και johnniegood

http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=1601988


θα αλλαξω καριερα στα γεραματα - θα γινω σκηνοθετης!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 13:53:49  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε JBG,

Μόλις επιλέξεις το link, στην νέα σελίδα που θα εμφανισθεί πρέπει να δώσεις τον κωδικό αριθμό που εμφανίζεται στο κάτω τμήμα της υπηρεσίας πατώντας ύστερα το Enter ή κάνοντας click στο Submit. Μετά περιμένεις μέχρι το πλήκτρο «Please wait XX seconds..» να αλλάξει σε «Download File Now!» οπότε click για να ξεκινήσει το Download.

Υ.Γ.
1. Αυξάνοντας αρκετά την ένταση και κόβοντας ορισμένες συχνότητες (παράσιτα - στατικός) θα έλεγα ότι πρόκειται για επαναλαμβανόμενο ήχο ανέμου -τώρα αν είναι κάποιος ήχος ζώου (νυχτοπούλι) δεν ξέρω.

2. Η εγγραφή για κινητό τηλέφωνο είναι αρκετά ικανοποιητική και με ελάχιστες παραμορφώσεις.

3. Εξίσου παράδοξα ακούσματα είχε δημοσιεύσει και ο ΙΡΑΝΟΝ στο site του.

Edited by - XD on 05/09/2006 14:09:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 15:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Εδώ το αριστούργημα: http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=1603323

Παιζουν: Βρίλης και Τέρας!

Θα αλλαξω καριερα στα γεραματα - θα γινω κι εγώ σκηνοθετης!

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1914063
Maintained by Digital Alchemy