ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 04:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Και γιατί να σου βάλει τα γυαλιά, αγαπητή μου medtech?
Θα του προσφέρει τίποτα αυτό αν κάνει κάτι τέτοιο για σένα ή έχει εκφράσει κάποια τέτοια επιθυμία?
Κι αν πράγματι το κάνει θα εξυπηρετήσει κάποια δική του ανάγκη ή κάποια δική σου?

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι, φίλη μου, σχετικά με κάτι που αναφέρεις:


Αφου θελει να σωσει τον κοσμο οπως ισχυρζεται,να τον βγαλειαπο το υποτιθεμενο matrix δεν τον συμφερει λες να αποδειξει τα λεγομενα του?

Αν μου βαλει τα γυαλια υπερνικωντας την δοκιμασια του πειραματος δεν θα καταφερει να διαδωσει τις ιδεες του καλυτερα?

Αλλα ξερεις οτι οι ιδεες του ειναι New Age αερολογιες.Αν δεν ηταν,θα περναγε το πειραμα χωρις προβλημα.

quote:
αληθεια ποια ειναι τα χαρακτηριστικα του σκεπτικιστη

Ο σκεπτικιστης δεν αποδεχεται μια θεωρια αν αυτη δεν υποστηριζεται απο αξιολογες αποδειξεις.Αυτο ειναι κυριαρχο χαρακτηριστικο του σκεπτικιστη.

Θελεις να μιλησουμε για το τι συνιστα αξιοπιστη αποδειξη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 04:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury

Karma police, arrest this man, he talks in maths

He buzzes like a fridge, hes like a detuned radio

Karma police, arrest this girl, her Hitler hairdo, is making me feel

ill

And we have crashed her party

This is what you get, this is what you get
This is what you get, when you mess with us

Karma police, Ive given all I can, its not enough

Ive given all I can, but were still on the payroll

This is what you get, this is what you get

This is what you get, when you mess with us

And for a minute there, I lost myself, I lost myself


For a minute there, I lost myself, I lost myself...

http://www.youtube.com/watch?v=ebqcbn0ieKU&mode=related&search=karma%20police



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 04:41:03  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΤΗΣ= ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΣ=ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΑΣΕΙΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ.


ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΟΝΕΨΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ.(ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ?)


_______________
Μήν ανάβετε το ΦΩΣ, θα γίνουμε ρεζίλι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 08:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Κοίτα να δεις που όποιος ψάχνει να βρει την απάντηση σε ένα πείραμα είναι προβληματικός. Τότε γιατί δείνουμε τόσα λεφτά σε πειράματα; ΔΕΝ χρειάζονται πειραματικά αεροσκάφη ή δοκιμές σε αεροσήραγγα - απλώς θα τα οραματιστούμε και αυτά θα πετάξουν. Ούτε δοκιμές φαρμάκων - άχρηστες είναι. Όσο για επιταχυντές σωματιδίων - ΣΑ ΡΕ - εδώ οι ειδικοί θα σας πούνε από τι αποτελείται η ύλη και η ενέργεια.
Προσκυνώ τον άδειο τον εγκέφαλο και αυτούς που πιστεύουν σε κάθε παραμύθι.
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, γιατί αυτοί θα κληρονομήσουν την βασιλεία των ουρανών. Πτου σου ρε και απεχθάνομαι την ζέστη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 11:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!!!

Έστω, το τονίζω ΕΣΤΩ, ότι ο αγαπητός Πάνος έχει δίκιο. ΕΣΤΩ ότι δημιουργούμε με τον οραματισμό πραγματικότητα.

Ερώτηση λοιπόν εργασίας:

Εάν ο Δαλάι Λάμα και μαζί του ΟΛΟΙ οι θιβετιανοί εξόριστοι ΟΡΑΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ και ΔΙΑΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ (και κάτι ξέρουν κι αυτοί από διαλογισμό και οραματισμό)

από το πρωί ως το βράδυ την απελευθέρωση του Θιβέτ από τη Κίνα, πόσοι στρατιώτες του Λαϊκού Στρατού θα κουνήσουν έστω και το μικρό τους δακτυλάκι κατευθυνόμενοι προς τη Κίνα;

Μάλλον κανένας...

Γι' αυτό οι άνθρωποι καταφεύγουν σε άλλες, πολύ πιο δοκιμασμένες μεθόδους...

Δημήτρης

YΓ. Επί τη ευκαιρία ας σκεφτούμε λίγο και την ΚΑΤΟΧΗ του Θιβέτ από τους Κινέζους.

Όσοι αντέχουν ας επισκεφτούν την ιστοσελίδα http://www.tibet.com/ . Έστω και για ενημέρωση...

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 13:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Καλημέρα σε όλες και όλους!!!

Έστω, το τονίζω ΕΣΤΩ, ότι ο αγαπητός Πάνος έχει δίκιο. ΕΣΤΩ ότι δημιουργούμε με τον οραματισμό πραγματικότητα.

Ερώτηση λοιπόν εργασίας:

Εάν ο Δαλάι Λάμα και μαζί του ΟΛΟΙ οι θιβετιανοί εξόριστοι ΟΡΑΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ και ΔΙΑΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ (και κάτι ξέρουν κι αυτοί από διαλογισμό και οραματισμό)

από το πρωί ως το βράδυ την απελευθέρωση του Θιβέτ από τη Κίνα, πόσοι στρατιώτες του Λαϊκού Στρατού θα κουνήσουν έστω και το μικρό τους δακτυλάκι κατευθυνόμενοι προς τη Κίνα;

Μάλλον κανένας...



ΜΑΛΟΝ ΔΙΑΛΟΓΙΖΟΝΤΕ (ΤΣΟΥΦΙΑ)

ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΛΩΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΗΝ (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ)

ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΛΟΥΛΑΚΙ ΑΛΑ ΚΙΤΡΙΝΟΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 15:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή medtech, έχει δηλώσει ο PaNo οτι επιθυμεί να βγάλει τον κόσμο από το matrix στο οποίο ζούμε?
Ειλικρινά αυτό το σημείο δεν το θυμάμαι οπότε αν μπορείς να βρεις το μήνυμα του ώστε να με παραπέμψεις θα ήθελα πολύ να το δω.

quote:
Αν μου βαλει τα γυαλια υπερνικωντας την δοκιμασια του πειραματος δεν θα καταφερει να διαδωσει τις ιδεες του καλυτερα?


Όχι, φίλη μου, δεν θα καταφέρει να διαδώσει τις ιδέες του καλύτερα.
Αν κάποιος άνθρωπος επιθυμεί να διαδώσει τις ιδέες του και να κάνει γνωστά στον κόσμο πράγματα που κατ' εκείνον είναι σημαντικά, δε νομίζω να τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα να πείσει εσένα ή εμένα.
Θα πει κάποια πράγματα, θα εξηγήσει τις θέσεις του, θα απαντήσει σε τυχόν ερωτήματα μας κι ίσως να αρκεστεί εκεί.
Από κει και πέρα αν εμείς έχουμε εκλάβει το ερέθισμα ως ισχυρό θα αρχίσουμε να το αναζητούμε περαιτέρω και μόνοι μας θα ερευνήσουμε την πιστότητα του.

quote:
Αλλα ξερεις οτι οι ιδεες του ειναι New Age αερολογιες.Αν δεν ηταν,θα περναγε το πειραμα χωρις προβλημα.

Αλήθεια, φίλη medtech, μπορείς να γνωρίζεις αν εγώ θεωρώ τις ιδέες του PaNo New Age αερολογίες ή όχι?
Είδες κάπου μια τέτοια δήλωση μου?

quote:
Ο σκεπτικιστης δεν αποδεχεται μια θεωρια αν αυτη δεν υποστηριζεται απο αξιολογες αποδειξεις.Αυτο ειναι κυριαρχο χαρακτηριστικο του σκεπτικιστη.

Πολλές φορές όμως ένας άνθρωπος που προβάλλει μια τέτοια ιδιότητα για τον εαυτό του έχει φτάσει στο σημείο να αφορίζει πολλά πράγματα εν τη γενέσει τους...
Θέλει μια ισορροπία, αγαπητή μου, και αυτό.

Επέτρεψε μου όμως να σου θέσω ένα ακόμα ερώτημα.
Από την στιγμή που στις 43 σελίδες αυτού του topic δεν έχεις βρει ούτε τις απαιτούμενες αποδείξεις στα λόγια του θεματοθέτη, ούτε ένα ίχνος ανταπόκρισης τους στην πραγματικότητα για ποιό λόγο συμμετέχεις ακόμα?
Μπορεί να σου προσφέρει κάτι άλλο η συμμετοχή σου στο θέμα εφόσον δεν σου παρείχε τις απαιτούμενες αποδείξεις?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 20:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Αγαπητή medtech, έχει δηλώσει ο PaNo οτι επιθυμεί να βγάλει τον κόσμο από το matrix στο οποίο ζούμε?
Ειλικρινά αυτό το σημείο δεν το θυμάμαι οπότε αν μπορείς να βρεις το μήνυμα του ώστε να με παραπέμψεις θα ήθελα πολύ να το δω.

Διαβασε καταρχας το πρωτο ποστ του Panos

O Panos δηλωσε οτι :

α)ζουμε σε matrix

b)οτι πρεπει να βγουμε απο το εξωγηινης κατασκευης matrix που δημιουργησε η ιδια η συνειδηση μας μεσω υποβολης απο τους ερπετοειδεις ΕΤ

γ)οτι εχει τον τροπο να μας βγαλει απο το matrix

d)οτι ο τροπος για να βγουμε απο αυτο ειναι η αλλαγη της συνειδησης που θα γινει με ενεργοποιηση των υπολοιπων 10 κλωνων του DNA

e)οτι για να γινει αυτο διατιθονται δωρεαν τεχνικες μεσω του διαδικτυου αναφεροντας ομως οτι ο ιδιος για να γινει κοινωνος του πληρωσε αρκετες χιλιαδες δολλαρια σε cd,κασετες,βιβλια,σεμιναρια κτλ

Για να απαντησω ωμα ενω φαινονται αγνα τα κινητρα του εγω βλεπω μια εμμεση αποπειρα προωθησης διαφορων προιοντων που σχετιζονται με "διαφωτιση" New Αge τυπου.


Για να γινω ακομα πιο ωμη ο Panos ενδιαφερεται για τα φραγκα.Αυτη ειναι η δικη μου ετυμηγορια.

quote:
Όχι, φίλη μου, δεν θα καταφέρει να διαδώσει τις ιδέες του καλύτερα.
Αν κάποιος άνθρωπος επιθυμεί να διαδώσει τις ιδέες του και να κάνει γνωστά στον κόσμο πράγματα που κατ' εκείνον είναι σημαντικά, δε νομίζω να τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα να πείσει εσένα ή εμένα.

Παραδοξη κρινω αυτη την αποψη και αντιφατικη.Οποιος διαδιδει μια ιδεα ΘΕΛΕΙ και να ΠΕΙΣΕΙ τον κοσμο οτι η ιδεα ειναι ορθη.Ειδαλως το μονο που θα κανει ειναι να χανει τον χρονο του.Αυτο λεει η κοινη λογικη.


quote:
Αλήθεια, φίλη medtech, μπορείς να γνωρίζεις αν εγώ θεωρώ τις ιδέες του PaNo New Age αερολογίες ή όχι?
Είδες κάπου μια τέτοια δήλωση μου?

Σχημα του λογου ειναι Dying Incubus....Θα μας πεις ομως ποια η γνωμη σου για τις ιδεες του Panos?Ετσι απο περιεργεια.

quote:
ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΤΗΣ= ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΣ=ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΑΣΕΙΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ.


ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΟΝΕΨΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ.(ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ?)


Ο σκεπτικιστης δεν ειναι μηδενιστης.Ηταν μηδενιστης ο Σωκρατης?Οι σκεπτικιστες χρησιμοποιουν την κριτικη σκεψη για να καλυτερευσει ο κοσμος και οχι μεσα στα πλασια μιας στειρας αρνησης.Ο σκεπτικισμος γεννησε την επιστημονικη μεθοδο που προσφερε πολυ περισσοτερα στον κοσμο απο οποιοδηποτε μυστικιστικη δοξασια.


quote:
Κοίτα να δεις που όποιος ψάχνει να βρει την απάντηση σε ένα πείραμα είναι προβληματικός. Τότε γιατί δείνουμε τόσα λεφτά σε πειράματα; ΔΕΝ χρειάζονται πειραματικά αεροσκάφη ή δοκιμές σε αεροσήραγγα - απλώς θα τα οραματιστούμε και αυτά θα πετάξουν. Ούτε δοκιμές φαρμάκων - άχρηστες είναι. Όσο για επιταχυντές σωματιδίων - ΣΑ ΡΕ - εδώ οι ειδικοί θα σας πούνε από τι αποτελείται η ύλη και η ενέργεια.
Προσκυνώ τον άδειο τον εγκέφαλο και αυτούς που πιστεύουν σε κάθε παραμύθι.
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, γιατί αυτοί θα κληρονομήσουν την βασιλεία των ουρανών. Πτου σου ρε και απεχθάνομαι την ζέστη.


Δεν τα γουσταρουν τα πειραματα οι τσαρλατανοι.Βλεπεις στο πειραμα πρεπει να αποδειξουν αυτα που λενε και αυτοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ.

Τοσο απλα.


quote:
Από την στιγμή που στις 43 σελίδες αυτού του topic δεν έχεις βρει ούτε τις απαιτούμενες αποδείξεις στα λόγια του θεματοθέτη, ούτε ένα ίχνος ανταπόκρισης τους στην πραγματικότητα για ποιό λόγο συμμετέχεις ακόμα?
Μπορεί να σου προσφέρει κάτι άλλο η συμμετοχή σου στο θέμα εφόσον δεν σου παρείχε τις απαιτούμενες αποδείξεις?

Καθε λιγο και λιγακι ο Panos (η καποοιος ομοιδεατης) επανερχεται,οποτε αναγκαζομαστε να απανταμε.Γιατι απανταμε?Γιατι καθομαι και γραφω αντι να παω μια βολτα αναψυχης?Γιαι πιστευω οτι εχει σημασια να μαθουμε τι ισχυει και τι οχι.Γιατι εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οι ιδεες τπου Panos ειναι ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ.Απο οσους συμμετειχαν στο θεμα,ειμαι η μονη που καθησε και εκανε τοση ερευνα και εψαξε να βρει τις απαρχες του Indigo,της ET Ερπετοειδοεισβολης,του Matrix και 12κλωνου DNA κινηματος αντι απλα να περιγελα και αυτο πρεπει να μου το αναγνωρισεις.Και θα σε ρωτησω επισης κατι:

ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΥΣ?ΘΕΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΟΙ ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΤΕΣ ΕΔΩ?ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΣΠΡΟΔΕΚΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΜΕ ΤΙΣ ΩΡΑΙΕΣ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ!

quote:
Πολλές φορές όμως ένας άνθρωπος που προβάλλει μια τέτοια ιδιότητα για τον εαυτό του έχει φτάσει στο σημείο να αφορίζει πολλά πράγματα εν τη γενέσει τους...
Θέλει μια ισορροπία, αγαπητή μου, και αυτό.

Δεν διαφωνω.Γιαυτο και ζητησα απο τον Panos να αποδειξει τα λεγομενα του.Γιαυτο και ζητησα να μας αποδειξει τις υπερδυναμεις του.Αν τον απερριπτα a priori θα ειχες δικαιωμα να με καταταξεις στους δογματικους.Αλλα εγω ζητησα αποδειξεις ΠΡΙΝ καταληξω σε συμπερασμα.Παραλληλα εκανα μια ερευνα για να δω εαν υπαρχει αποδοχη των ιδεων του στους επιστημονικους κυκλους.Εαν υπηρχε αποδοχη θα σημαινε οτι οι ιδεες του ειχαν περασει τα τεκμηρια επιστημονικης εγκυροτητας και δεν ηταν απλα μπλα μπλα αλλα οτι υποστηριζονταν απο αξιοπιστα τεκμηρια.Μαντεψε τι βρηκα....Η καλυτερα τι δεν βρηκα...

Που στο καλο ειναι αυτοι οι λοιποι κλωνοι DNA Incibus?Ποιο πειραμα αποδεικνυει την υπαρξη τους????Που ειναι αυτοι οι ερπετοειδεις?Ποια στοιχεια υπαρχουν για να μας δειξουν οτι εαν συγκεντρωθουμε με την δυναμη του μυαλου θα αλλαξουμε τον κοσμο?ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπαρχουν τετοια στοιχεια Incubus.

Γιαυτο σε ξαναρωταω Incubus.Θελεις να συζητησουμε για το τι συνιστα μια αξιολογη αποδειξη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 21:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Eχεις δίκιο φίλε μου Dying Incubus αλλά ποιός να σε ακούσει?

Υπάρχει λόγος που αυτό το τόπικ είναι ακόμα ζωντανό αγαπητέ μου...

Πρέπει να υπάρχει για να αποδεικνύει το λόγο υπαρξης των "σκεπτικιστών" (της συμφοράς) σε αυτό το φόρουμ...

Γιαυτό προσπαθούν με νύχια και με δόντια να το κρατήσουν εν ζωή...

Αυτό που προσπαθούν να επιτυχουν είναι το "τσουβαλιασμα" των πάντων εδω μέσα. Κοιτάχτε τι τρέλες λέει ο PaNo...κοιτάχτε πως τον αποκαλύπτουμε (τι αποκαλύπτούν? ότι οι πλανήτες δεν είναι...κούφιοι,και ότι PaNo δεν μπορεί να βάλει το χέρι σε καυτό νερό χωρίς να καεί...!!!) Ε,λοιπον όσοι μπαίνουν εδω μεσα και λένε κάτι που οι στενοί (μέχρι αηδίας) οριζοντες μας δεν μπορούν να κατανοήσουν, και πολύ περισσότερο να αποδεχτούν, είναι απατεωνιά και ψέμμα). Όλοι ίδιοι είναι...(το απόλυτο αρχετυπο του φασισμού)

Γιαυτό η γνωστή "σκεπτικίστρια" (της μασημενης τροφής)δεν αναφέρει ονομαστικά τους συνομιλητές της,γιαυτό καταπατά τόσο βάναυσα κάθε έννοια στοιχειώδους σεβασμού προς τις προσωπικότητες των συνομιλητών της. Μπήκα χθες τα ξημερώματα με μια χαρά διαθεση από τη βραδυνή μου έξοδο και είδα πάλι την εν λόγω κυρία να με αναφέρει όχι ονομαστικά αλλά ως "αστρολολογο"(!) τον οποίο κατατρόπωσε, ενώ έχω επανειλημένως αναφέρει ότι η αστρολογία είναι ένα απο τα πολλά χόμπυ μου...Ένας μετανάστης είμαι που δουλευει σκληρά 10-12 ώρες την ημέρα για να ζήσει αξιοπρεπώς.

Στο προσωπικό της matrix η εν λόγω "τσαμπουκαλού της επιστήμης" με έχει ισοπεδώσει και τώρα ψάχνει για τον επόμενο...Φυσικά η αλήθεια είναι ότι και τις απαντήσεις που ζήταγε πήρε,και πείραμα της έχω προτείνει (το οποιο πήδηξε, γιατί προτιμά τα πειράματα με κατσαρόλες φαίνεται...).Φυσικά η εν λόγω κυρια δεν δίνει δεκάρα για το ότι χαλάει τη ψυχική διάθεση ανθρώπων που δεν της φταίξαν σε τίποτα.

Αλλωστε το εχει δηλώσει και σε προηγούμενο μήνυμα ότι "εφόσον δεν βρίζω, κανένας δεν μπορεί να με διαγράψει".Φυσικά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να βρίζεις και να προσβάλεις κάποιον χωρίς να χρησιμοποιείς "κακές λέξεις", και στους οποιους εν λόγω κυρία (την οποία απο δω και πέρα θα ονομάζω "απαυτή" (είναι το "απαυτή" βρισιά? δεν νομίζω) έχει εξειδίκευση...

Κυρία απαυτή, λοιπόν ο "αστρολολόγος" σου έχει προτείνει το πείραμα που θέλεις. Όποτε θέλεις. Εδώ είμαι και εδώ θα είμαι...

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πείραμα...

Ελα λοιπόν,σε περιμένω εσένα,τον θεό σου τον Radhi, και την Αγία Γραφή σου,το sceptdic...

Υ.Γ Όλα αυτά τα γράφω με απόλυτη συνείδηση της πράξης μου και όχι εν βρασμώ ψυχής. Δεν δίνω φράγκο αν με διαγράψετε. Αυτό το αηδιαστικό πράγμα που συμβαίνει σε αυτό το topic δεν μου επιτρέπει η συνείδηση μου να το αποδεχτώ. Θα μπαίνω συνεχεια και θα προκαλώ αυτή την κυρία συνεχώς απο δω και πέρα. Την επιστήμη χωρίς ανθρωπιά την έχω γραμμένη στα παλιότερα των υποδημάτων μου (για να μην πω που πραγματικά την έχω γραμμένη...)




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 23:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Αυτό που προσπαθούν να επιτυχουν είναι το "τσουβαλιασμα" των πάντων εδω μέσα. Κοιτάχτε τι τρέλες λέει ο PaNo...κοιτάχτε πως τον αποκαλύπτουμε (τι αποκαλύπτούν? ότι οι πλανήτες δεν είναι...κούφιοι,και ότι PaNo δεν μπορεί να βάλει το χέρι σε καυτό νερό χωρίς να καεί...!!!) Ε,λοιπον όσοι μπαίνουν εδω μεσα και λένε κάτι που οι στενοί (μέχρι αηδίας) οριζοντες μας δεν μπορούν να κατανοήσουν, και πολύ περισσότερο να αποδεχτούν, είναι απατεωνιά και ψέμμα). Όλοι ίδιοι είναι...(το απόλυτο αρχετυπο του φασισμού)

Γιαυτό η γνωστή "σκεπτικίστρια" (της μασημενης τροφής)δεν αναφέρει ονομαστικά τους συνομιλητές της,γιαυτό καταπατά τόσο βάναυσα κάθε έννοια στοιχειώδους σεβασμού προς τις προσωπικότητες των συνομιλητών της. Μπήκα χθες τα ξημερώματα με μια χαρά διαθεση από τη βραδυνή μου έξοδο και είδα πάλι την εν λόγω κυρία να με αναφέρει όχι ονομαστικά αλλά ως "αστρολολογο"(!) τον οποίο κατατρόπωσε, ενώ έχω επανειλημένως αναφέρει ότι η αστρολογία είναι ένα απο τα πολλά χόμπυ μου...Ένας μετανάστης είμαι που δουλευει σκληρά 10-12 ώρες την ημέρα για να ζήσει αξιοπρεπώς.

Στο προσωπικό της matrix η εν λόγω "τσαμπουκαλού της επιστήμης" με έχει ισοπεδώσει και τώρα ψάχνει για τον επόμενο...Φυσικά η αλήθεια είναι ότι και τις απαντήσεις που ζήταγε πήρε,και πείραμα της έχω προτείνει (το οποιο πήδηξε, γιατί προτιμά τα πειράματα με κατσαρόλες φαίνεται...).Φυσικά η εν λόγω κυρια δεν δίνει δεκάρα για το ότι χαλάει τη ψυχική διάθεση ανθρώπων που δεν της φταίξαν σε τίποτα.

Αλλωστε το εχει δηλώσει και σε προηγούμενο μήνυμα ότι "εφόσον δεν βρίζω, κανένας δεν μπορεί να με διαγράψει".Φυσικά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να βρίζεις και να προσβάλεις κάποιον χωρίς να χρησιμοποιείς "κακές λέξεις", και στους οποιους εν λόγω κυρία (την οποία απο δω και πέρα θα ονομάζω "απαυτή" (είναι το "απαυτή" βρισιά? δεν νομίζω) έχει εξειδίκευση...

Κυρία απαυτή, λοιπόν ο "αστρολολόγος" σου έχει προτείνει το πείραμα που θέλεις. Όποτε θέλεις. Εδώ είμαι και εδώ θα είμαι...

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πείραμα...

Ελα λοιπόν,σε περιμένω εσένα,τον θεό σου τον Radhi, και την Αγία Γραφή σου,το sceptdic...


Για αλλη μια φορα ο χομπιστας αστρολογος αντι για επιχειρηματα καταφευγει σε υβρεις.

Βαρεθηκα να ακουω τα ιδια και τα ιδια οι σκεπτικιστες ειναι κολημενοι,δογματικοι κτλ

Στο πειραμα που περιεγραψες υπηρχαν κατι τρυπες ΝΑ με το συμπαθιο.

Η πιο χαρακτηριστικη ΕΙΝΑΙ οτι ζητησες να σου δωθουν και οι αληθινες ημερολογιες γεννησης των υποκειμενων.

Εγω σου επεσημανα οτι το να σου δωθουν ΚΑΙ οι αληθινες ημερομηνιες γεννησης σου δινει ενα ποσοστο επιτυχιας μαθηματικα να τις πετυχεις στην τυχη.

Σου επεσημανα οτι για να γινει λιγοτερο διατρητο το πειραμα δεν πρεπει να σου δωθει καμια ημερομηνια γεννησης.

Καταλαβες αστρολογε απο χομπι?


Εγω παντως δεν ειμαι Τεχνολογος Ιατρικων Εργαστηριων απο χομπι.Και το δικο μου το πτυχιο δεν βγηκε απο τσαρλατανοσχολη.Η δικη μου εργασια αποδεδειγμενα συνεισφερει στο καλο των συνανθρωπων μου.Δεν πουλαω φυκια με μεταξωτες κορδελες στις απελπισμενες ψυχες.

"Αστρολογε απο χομπι" σε ανεφερα γιατι σε αυτη την συζητηση μας εβαλες φωτογραφια του βιβλιου "ΤΙ ΣΤΟ ΜΠΙΙΜΠ ΞΕΡΟΥΜΕ" που συνεγραψαν συνεργατες και οπαδοι της απατεωνισας με τη βουλα NEW AGE GURU J.K.NIGHT,για να υποστηριξεις φανταζομαι την αποψη οτι με την δυναμη του μυαλου αλλαζουμε την πραγματικοτητα.

Εχω επανειλημενως δηλωσει οτι κυριο ενδιαφερον μου αποτελει ο τομεας της αγυρτειας και οχι η ψευδοεπιστημη της αστρολογιας.Ας ασχοληθουν αλλοι με αυτην ας καταδειξουν αλλοι ΠΟΣΟ ΚΟΥΦΙΑ ΚΑΙ ΨΕΥΔΗΣ ειναι!

quote:
Ελα λοιπόν,σε περιμένω εσένα,τον θεό σου τον Radhi, και την Αγία Γραφή σου,το sceptdic..

Παραξενο πως κανενας απο τους 700 και πλεον που ως τωρα δοκιμασαν να περασουν την δοκιμασια του Rhandi κανεις δεν τα καταφερε!Να παρει μα τοσοι πολλοι προικισμενοι με υπερφυσικες δυναμεις διαλαλουν την υπαρξη τοευ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΣ δεν καταφερε να αποδειξει οτι τις κατεχει?Τοσο δυσκολο ειναι γιαυτους που προφητευουν το μελλον,συνομιλουν με τους νεκρους και τα πνευματα,διασχιζουν τις διαστασεις με ανεση,κολυμπουν με ανεση στο αιθερικο,βγαινουν απο το σωμα τους,επικοινωνουν με εξωγηινους να μας το αποδειξουν?


quote:
Όλα αυτά τα γράφω με απόλυτη συνείδηση της πράξης μου και όχι εν βρασμώ ψυχής. Δεν δίνω φράγκο αν με διαγράψετε. Αυτό το αηδιαστικό πράγμα που συμβαίνει σε αυτό το topic δεν μου επιτρέπει η συνείδηση μου να το αποδεχτώ. Θα μπαίνω συνεχεια και θα προκαλώ αυτή την κυρία συνεχώς απο δω και πέρα. Την επιστήμη χωρίς ανθρωπιά την έχω γραμμένη στα παλιότερα των υποδημάτων μου (για να μην πω που πραγματικά την έχω γραμμένη...)

Ποιον αποκαλεις ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ***?Σου εχει σφιξει εσενα το χερι ασθενης που πεθαινει ενω προσπαθεις να τον παρηγορησεις στην υστατη ωρα σου?Ετρεξες ποτε με αγωνια στο διαδρομο του νοσοκομειου για να ειδοποιησεις τα επειγοντα να παραλαβουν ασθενη η οποια μολις βγηκε θετικη για κυηση στον αναλυτη σου και με τις ενδειξεις εξωμητρια για να την προλαβουν πριν διαρηγγει η σαλπιγγα και πεθανει απο αιμορραγια ***?Εκατσες ποτε να βγαλεις τις αναλυσεις δουλευοντας περα απο το ωραριο δουλειας σου ξεροντας οτι ουτε θα πληρωθεις εξτρα ουτε κανεις θα σου πει μπραβο για να μπορεσουν να τις παρουν οι γιατροι και οι ασθενεις στην ωρα τους?Ειδες ποτε το παγωμενο προσωπο του ασθενη που μολις βγηκε θετικος για HIV ο οποιος κολησε HIV γιατι κανεις δεν τον ενημερωσε πως να προφυλακτει σωστα,γιατι η ξερολα Εκκλησια (οι επισημως αναγνωρισμενοι τσαρλατανοι) που ανακατευεται σε ολα σε αυτο το ρημαδι το κρατος παρεμποδιζε για χρονια την διδασκαλια της σεξουαλικης αγωγης στα σχολεια?ΠΟΙΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ *** που το συναφι σου ρουφαει το μεδουλι απελπισμενων ανθρωπακων εδω και χιλιετιες?

Κολλα μου *** και θα παρεις μια τοσο τεκμηριωμενη απομυθοποιηση της *** που θα τριβεις τα ματια σου.

__________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΔΟΣΗΣ
ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ
__________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 00:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Για αλλη μια φορα ο χομπιστας αστρολογος αντι για επιχειρηματα καταφευγει σε υβρεις.

Βαρεθηκα να ακουω τα ιδια και τα ιδια οι σκεπτικιστες ειναι κολημενοι,δογματικοι κτλ

Στο πειραμα που περιεγραψες υπηρχαν κατι τρυπες ΝΑ με το συμπαθιο.

Η πιο χαρακτηριστικη ΕΙΝΑΙ οτι ζητησες να σου δωθουν και οι αληθινες ημερολογιες γεννησης των υποκειμενων.

Εγω σου επεσημανα οτι το να σου δωθουν ΚΑΙ οι αληθινες ημερομηνιες γεννησης σου δινει ενα ποσοστο επιτυχιας μαθηματικα να τις πετυχεις στην τυχη.

Σου επεσημανα οτι για να γινει λιγοτερο διατρητο το πειραμα δεν πρεπει να σου δωθει καμια ημερομηνια γεννησης.

Καταλαβες αστρολογε απο χομπι?



Aπαυτή ή προτιμάς να σε ονομάζω κυρία Λουκά της επιστήμης?

Εδώ είναι το πείραμα που έχω προτείνει

quote:

1- 5 πρόσωπα μεταξύ 45-55 (για να έχουν πλούσιο βιογραφικό)

2- ληξιαρχικές πράξεις γεννήσεως με αναγραφή ώρας γεννήσεως
για κάθε ένα από αυτά

3- όλοι γεννημένοι στην Αθήνα για να μειωθούν οι πιθανότητες
λάθους στην αναγραφή της ώρας (συνηθισμένο στα επαρχιακά
νοσκοκομεία)

4- πλήρες βιογραφικό του καθενός από αυτά τα άτομα, το οποίο
θα πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει 5 τουλάχιστον ακριβής
ημερομηνίες (προαιρετικά οι ώρες εδώ) κατά τις οποίες
σημαντικά γεγονότα (γάμος,γέννηση παιδιού,θάνατος γονέα,
σοβαρό ατύχημα,σοβαρή ασθένεια,αλλαγή εργασίας κλπ) έλαβαν
χώρα στις ζωές του κάθε ενός από αυτά τα άτομα.

5- φάκελος για κάθε ένα από αυτά τα πρόσωπα ο οποίος θα περιέχει
τη ληξιαρχική πράξη γεννήσεως και τα αποδεικτικά ότι τα 5
γεγονότα που ζητάω έλαβαν χώρα στις συγκεκριμένες ημερομηνίες.
(δίνονται επίσημα χαρτιά για όλα τα προαναφερόμενα γεγονότα)

6- ορισμός 2 ατόμων κοινής αποδοχής τα οποία θα παρακολουθούν τη
διαδικασία και στα οποία θα παραδοθούν αντίγραφα των φακέλλων.
Τα άτομα αυτά θα είναι μέλη του esoterica.Θα μου στείλεις μια
λίστα με 10 άτομα για την αντικειμενικότητα και την αξιοπιστία
είσαι σίγουρος και θα διαλέξω το ένα εγώ και το άλλο εσείς.

7- α) αποστολή στο e-mail μου των 5 βιογραφικών με τις ημερομηνίες.

β) αποστολή στο e-mail μου 5 διαφορετικών set δεδομένων
γεννήσεων. Το κάθε set θα περιλαμβάνει τα πραγματικά δεδομένα
γεννήσεως για το κάθε ένα από αυτά τα άτομα και τέσσερα
κατασκευασμένα.

8- Δικιά μου αποστολή να ταιριάξω το κάθε βιογραφικό με την πραγμα
τική ώρα γεννήσεως ξεχωρίζοντας την από τις κατασκευασμένες.

9- Θα χρειαστώ 2 γεμάτες μέρες για κάθε ένα από τα 5 set,συνολικά
δηλαδή 10 μέρες.

10- Το πείραμα θα διεξαχθεί μεταξύ 20 Ιουλίου και 5 Αυγούστου την
περίοδο των διακοπών μου.Μέχρι τις 23 Ιουλίου θα πρέπει να
έχω τα στοιχεία στα χέρια μου και σε κάθε περίπτωση το πειραμα
θα πρέπει να εχει ολοκληρωθεί ως τις 4 Αυγούστου.

Αυτό το πείραμα δεν "μπάζει" απο πουθενά και δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης σε κανένα απο τα "αντίπαλα στρατόπεδα".

Αν θέλεις μπορούμε να αυξήσουμε και τον αριθμό του δείγματος έτσι ώστε και ο βαθμός δυσκολίας (ο οποίος αν κάνεις τους υπολογισμούς σου θα δεις ότι είναι ήδη πολύ μεγάλος) να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο.Δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Να επαναλάβω και πάλι ότι το πρόσωπο που θα παρακολουθει το πείραμα εκ μέρους μου θα το επιλέξω απο μια λίστα που θα συντάξετε εσείς οι ίδιοι.

Αναγνωρίζω βέβαια ότι η διεξαγωγή και εκτέλεση του πειράματος έχει κάποιες αντικειμενικές δυσκολίες και ότι απαιτεί κάποιο "τρέξιμο".Όπως άλλωστε όλα τα σοβαρά επιστημονικά πειράματα.

Έχετε όμως πολύ χρόνο διαθέσιμο μπροστά σας και εγώ είμαι και θα παραμείνω εδώ...



Mήπως μπορείς να υπολογίσεις τις πιθανότητες που έχω για να ταιριάξω και τα 5 σετ των μπερδεμένων ημερομηνιών με τις πραγματικές?

Μήπως ντρέπεσαι να πεις το νούμερο?

Μήπως θες να κάνουμε τα σετ των ημερομηνιών 10?

Κάντα 10 λοιπόν.

Μήπως ντρέπεσαι ακόμα περισσότερο τώρα?

Πες το νούμερο λοιπόν...Ή στο μόνο το οποίο είσαι ικανή είναι να μεταφράζεις ξένους "σκεπτικιστές"

Καταπιές τη γλώσσα σου κυρία απαυτή?


quote:

Εγω παντως δεν ειμαι Τεχνολογος Ιατρικων Εργαστηριων απο χομπι.Και το δικο μου το πτυχιο δεν βγηκε απο τσαρλατανοσχολη.Η δικη μου εργασια αποδεδειγμενα συνεισφερει στο καλο των συνανθρωπων μου.Δεν πουλαω φυκια με μεταξωτες κορδελες στις απελπισμενες ψυχες.

"Αστρολογε απο χομπι" σε ανεφερα γιατι σε αυτη την συζητηση μας εβαλες φωτογραφια του βιβλιου "ΤΙ ΣΤΟ ΜΠΙΙΜΠ ΞΕΡΟΥΜΕ" που συνεγραψαν συνεργατες και οπαδοι της απατεωνισας με τη βουλα NEW AGE GURU J.K.NIGHT,για να υποστηριξεις φανταζομαι την αποψη οτι με την δυναμη του μυαλου αλλαζουμε την πραγματικοτητα.

Εχω επανειλημενως δηλωσει οτι κυριο ενδιαφερον μου αποτελει ο τομεας της αγυρτειας και οχι η ψευδοεπιστημη της αστρολογιας.Ας ασχοληθουν αλλοι με αυτην ας καταδειξουν αλλοι ΠΟΣΟ ΚΟΥΦΙΑ ΚΑΙ ΨΕΥΔΗΣ ειναι!


MHN με ξαναπιάσεις ΞΑΝΑ στο στόμα σου κυρα *** γιατί την έβαψες. Κόλλα τον τομέα και το πτυχίο σου στον τοίχο για να κάνεις τις κομπλεξικές σου επιδείξεις και μην ασχοληθείς ποτε ξανά μαζί μου...Αντε *** που νομίζεις ότι όλοι είναι μαλ..... και θα τους σώσεις εσύ η "ξύπνια".

quote:

Παραξενο πως κανενας απο τους 700 και πλεον που ως τωρα δοκιμασαν να περασουν την δοκιμασια του Rhandi κανεις δεν τα καταφερε!Να παρει μα τοσοι πολλοι προικισμενοι με υπερφυσικες δυναμεις διαλαλουν την υπαρξη τοευ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΣ δεν καταφερε να αποδειξει οτι τις κατεχει?Τοσο δυσκολο ειναι γιαυτους που προφητευουν το μελλον,συνομιλουν με τους νεκρους και τα πνευματα,διασχιζουν τις διαστασεις με ανεση,κολυμπουν με ανεση στο αιθερικο,βγαινουν απο το σωμα τους,επικοινωνουν με εξωγηινους να μας το αποδειξουν?


Πολύ παράξενο και για το θείο Radhi που βρήκε τα εκατομμυρια και τα μοιράζει κυρια Λουκά της επιστήμης. Κέρδισε το λαχείο μήπως? Ξέρεις πολλούς να μοιράζουν εκατομύρια για πλάκα, έτσι? [red***

quote:

Ποιον αποκαλεις ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ***?Σου εχει σφιξει εσενα το χερι ασθενης που πεθαινει ενω προσπαθεις να τον παρηγορησεις στην υστατη ωρα σου?Ετρεξες ποτε με αγωνια στο διαδρομο του νοσοκομειου για να ειδοποιησεις τα επειγοντα να παραλαβουν ασθενη η οποια μολις βγηκε θετικη για κυηση στον αναλυτη σου και με τις ενδειξεις εξωμητρια για να την προλαβουν πριν διαρηγγει η σαλπιγγα και πεθανει απο αιμορραγια τσαρλατανε?Εκατσες ποτε να βγαλεις τις αναλυσεις δουλευοντας περα απο το ωραριο δουλειας σου ξεροντας οτι ουτε θα πληρωθεις εξτρα ουτε κανεις θα σου πει μπραβο για να μπορεσουν να τις παρουν οι γιατροι και οι ασθενεις στην ωρα τους?Ειδες ποτε το παγωμενο προσωπο του ασθενη που μολις βγηκε θετικος για HIV ο οποιος κολησε HIV γιατι κανεις δεν τον ενημερωσε πως να προφυλακτει σωστα,γιατι η ξερολα Εκκλησια (οι επισημως αναγνωρισμενοι τσαρλατανοι) που ανακατευεται σε ολα σε αυτο το ρημαδι το κρατος παρεμποδιζε για χρονια την διδασκαλια της σεξουαλικης αγωγης στα σχολεια?ΠΟΙΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ *** που το συναφι σου ρουφαει το μεδουλι απελπισμενων ανθρωπακων εδω και χιλιετιες?

Αυτά να τα πεις στους "φακελάκηδες" συναδέλφους σου ***. Αυτούς που χτίζουν βιλλάρες και κυκλοφορούν με πανάκριβα αυτοκίνητα εκβιάζοντας τους απελπισμένους συγγενείς αυτών των απελπισμένων ανθρωπάκων για τους οποίους υποτίθεται ότι χύνεις τα κροκοδείλια δάκρυα σου...Άντε κυρία Λουκά της ιατρικής,αντί να καθαρίσεις την κόπρο του Αυγεία στον διεφθαρμένο κλάδο σου, ασχολέισαι με τον PaNo και τους κούφιους πλανήτες του...


quote:

Κολλα μου *** και θα παρεις μια τοσο τεκμηριωμενη απομυθοποιηση της *** που θα τριβεις τα ματια σου.


Κολλάω σα βδέλα πάνω σου ***, υπερασπίστρια των φακελάκηδων, και σε προκαλώ να διοργανώσεις και να συμμετάσχεις στο πείραμα που πρότεινω. Και επειδή εγώ θα κουραστώ πολύ περισσότερο από σένα προς αποζημίωση μου θα σου δώσω να φας τα χαρτιά με τα αποτελεσματα

ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ

Καλή χώνεψη ***...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΔΟΣΗΣ
ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ
___________________________________________________[/red]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 06:18:57  Εμφάνιση Προφίλ
SHALOM ΦΙΛΟΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.

ΕΓΩ ΤΗΝ ΦΙΛΗ medtech ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ (ΑΛΛΑ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΓΜΕΝΗ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ) ΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ FORUM ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ? ΑΣ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΛΗΡΟΥΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ, ΚΙ ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΤΥΧΙΑ, ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ.. ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ.. ΤΟ ΒΑΘΥΤΕΡΟ.. ΤΟ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ.. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙ.

ΣΕ ΕΝΑ FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΝΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ??

ΕΙΡΗΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΞΩ!!!

_______________
Μήν ανάβετε το ΦΩΣ, θα γίνουμε ρεζίλι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 14:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Θα παρακαλέσω τον Mercury και την medtech να σταματήσουν εδώ την μεταξύ τους διαμάχη.
Άλλωστε είναι φανερό πως ένας άνθρωπος σκεπτικιστής που δεν επιθυμεί να προσβάλλει τους συνομιλητές του κι ένας άνθρωπος ο οποίος έχει επιδείξει μια πολύ καλή συμπεριφορά έως τώρα μπορούν να συζητήσουν σε ένα πολύ καλύτερο πλαίσιο διαλόγου...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 14:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
Κάποιος αντιμετωπίζει προβλήματα στο στήθος του με έντονους πόνους και νομίζει πώς είναι καρκίνος. Τί κάνει ...Η πηγαίνει σε κάποιο νοσοκομείο να του κάνουν εξετάσεις ή πηγαίνει σε κάποιον "ειδικό" αστρολόγο, μέντιουμ, φλυτζανού κλπ κλπ.
ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ.
1) ΕΠΙΣΤΗΜΗ (Γιατροί, νοσοκόμες κλπ κλπ)
α) ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ
β) ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ

2) ΕΙΔΙΚΟΙ (Αστρολογοι, μεντιουμ, φλυτζανουδες κλπ κλπ...)
α) ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ
β) ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ
γ) ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΕΙΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ
δ) Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ Χ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ Υ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ
ε) ΠΑΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ (ΘΥΜΑΡΙ...ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΔΙΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ
στ) ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥ...Η ΚΑΡΔΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΡΑΓΙΣΕΙ...
ζ) ΟΡΑΜΑΤΙΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ.....
η) ΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΧΧ ΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΝΤΙ ΕΝ ΕΪ ΣΟΥ....
θ) ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ

quote:

MERCURY λέει....
Την επιστήμη χωρίς ανθρωπιά την έχω γραμμένη στα παλιότερα των υποδημάτων μου (για να μην πω που πραγματικά την έχω γραμμένη...)

Γιατί μπερδευεις την επιστήμη με την ανθρωπία... ποίος σου είπε ότι αυτά τα δύο διδάσκονται μαζί...
Η επιστήμη φίλε μου είναι παντελώς ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ και ΑΠΟΤΟΜΗ.... αν έχεις καρκίνο ..θα σου πεί εχεις καρκίνο ... αν έχεις όγκο στον εγκέφαλο θα σου πεί έχεις όγκο στον εγκέφαλο...το σπίτι σου θα το σχεδιάσει να αντέχει 8R σεισμό και θα αντέχει...το αυτοκίνητό σου θα το σχεδιάσει να πηγαίνει με 185 Χμ/ωρα και θα πηγαίνει... Οτι υπόσχεται το κάνει και ότι βλέπει και μπορεί να το εξηγήσει το εξηγεί...

Τώρα αν εσυ ανησυχείς για τους γιατρούς που πέρνουν φακελάκια για να σε κάνουν καλά....έγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα γιατί πίστεψέμε υπάρχουν πολλοί περισσότεροι "ειδικοί" εκεί έξω που με τον τσαρλατανισμό τους στην κυριολεξία καταστρέφουν οικονομικά τους ευάλωτους χαρακτήρες και στο τέλος δεν δίνουν λύση στο πρόβλημα τους....Τουλάχιστον ο γιατρός που θα πάρει το φακελάκι θα προσπαθήσει να σε κανει καλά.....
ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ...ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ...ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ....


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 22:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Ολοι αυτοι που πιστευουν στη μεταφυσικη....


Που τα ματια τους εχουν ματωσει απο τις τσιμπλες...


Που το μυαλο τους εχει παραλυσει απο τη σκουρια...


Που η σκεψη τους αναμασα τα ιδια και τα ιδια σα μυρικαστικο...


Που ο μεσαιωνισμος τους εχει καταστρεψει τη ζωη


Που οι ψυχωσεις τους τους κυλανε σε ανυπαρκτους κοσμους...


Θα πρεπει να καταλαβουν ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ οτι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ. Το κολλημα και τα κλειστα μυαλα ειναι δικο τους προνομιο. Δεν εχουν επαφη με το συγχρονο κοσμο, και ειναι για παντα εγκλωβισμενοι στον πνευματισμο του 19ου αιωνα. Η επιστημη τρεχει, και αυτοι εκει... δεμενοι στον πασαλο της αγνοιας, βυθισμενοι σε θολα νερα, ανημποροι να σηκωσουν κεφαλι και να δουν την πραγματικοτητα γυρω τους.


Σας λυπαμαι...

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 00:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Ολοι αυτοι που πιστευουν στη μεταφυσικη....
Που τα ματια τους εχουν ματωσει απο τις τσιμπλες...
Που το μυαλο τους εχει παραλυσει απο τη σκουρια...
Που η σκεψη τους αναμασα τα ιδια και τα ιδια σα μυρικαστικο...
Που ο μεσαιωνισμος τους εχει καταστρεψει τη ζωη
Που οι ψυχωσεις τους τους κυλανε σε ανυπαρκτους κοσμους...
Θα πρεπει να καταλαβουν ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ οτι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ. Το κολλημα και τα κλειστα μυαλα ειναι δικο τους προνομιο. Δεν εχουν επαφη με το συγχρονο κοσμο, και ειναι για παντα εγκλωβισμενοι στον πνευματισμο του 19ου αιωνα. Η επιστημη τρεχει, και αυτοι εκει... δεμενοι στον πασαλο της αγνοιας, βυθισμενοι σε θολα νερα, ανημποροι να σηκωσουν κεφαλι και να δουν την πραγματικοτητα γυρω τους.


Σας λυπαμαι...



Θα συμφωνήσω με τον συμπαθέστατο φίλο μου velial προσυπογράφωντας τις ιστορικές (παρακαλώ να καταγραφούν στα πρακτικά μην τυχόν και...τις χάσουμε) δηλώσεις του.

Το άτομο αυτό (...ο velial ντε) ειναι τουλάχιστον 400 χρόνια μπροστά απο την εποχή του.Πραγματικά ανάμεσα μας κυκλοφορεί ένα δείγμα απο την ανθρωπότητα του 25ου αιώνα (αυτή μετά τον πυρηνικό όλεθρο και την επιστροφή στις σπηλιές...)

Επίσης θα ήθελα απο αυτό το βήμα να καταδικάσω την αποτρόπαια και ψευδεστατη δήλωση του μέλους Άγγελου o oποίος σε σχετικό τοπικ στα γειτονικά ΑΣΤΡΑ είχε χαρακτηρίσει αυτο το λαμπρο μέλος (ναι ναι για το velial μιλάω) ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΟΚΟ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ! Ενα τόσο προχωρημένο άτομο?



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 00:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Φίλε Dying_Incubus νιώθω την ανάγκη να σου ζητήσω συγνώμη για την οδυνηρή και για σένα (είμαι σίγουρος γιαυτό) διαδικασία στην οποία σε υπέβαλα κυριακάτικα, αυτή της διαγραφής των ασχημιών που εκστόμισα χθες το βράδυ. Πίστεψε με,κάθομαι και διαβάζω αυτά που έγραψα χθες και δεν μπορώ να πιστεψω ότι είμαι εγώ αυτός που τα εγραψε. Είπα ψέμματα χθες ότι αυτά που γράφω δεν τα γράφω εν βρασμό ψυχής και με απόλυτη συνείδηση. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα και μετά απο το χθεσινο ξέσπασμα εξακολουθώ να είμαι εξοργισμένος από την αισχρή (κατε εμέ) συμπεριφορά της εν λόγω κυρίας προς το άτομο μου. Δεν την άξιζα αυτή την συμπεριφορά αγαπητε μου. Γιατί?

Γιατί απάντησα αναλυτικά και με επιχειρήματα σε όλες τις ερωτήσεις της.Δεν άφησα κυριολεκτικά γραμμούλα αναπάντητη.

Γιατί κάθησα και σχεδίασα πείραμα επιστημονικών προδιαγραφών για να δείξω ότι είμαι έτοιμος ανα πάσα στιγμή να αποδείξω και επιστημονικά την αλήθεια των λεγομένων μου.Ο οποιοσδήποτε με στοιχειώδεις γνώσεις πάνω στην επιστήμη της στατιστικής μπορεί να αντιληφθεί με μια απλή ματιά την εξαιρετική δυσκολία του πειράματος. Η κυρία όμως κατάφερε να βρεί τρύπες και σε αυτό ζητώντας να μήν μου δωθούν πραγματικές ημερομηνίες γέννησης, αλλά να τις βρώ εγώ αναζητώντας τις ανάμεσα σε εκατομμύρια πιθανές,κάνοντας ότι δεν καταλαβαίνει ότι για κάτι τέτοιο θα χρειαζόμουν να ψάχνω μια δεκαετία. (δεν υπάρχει κανεις ειλικρινής μαθηματικός εδω μεσα, να πει την αλήθεια τέλος πάντων?)

Η κυρία πειράχτηκε επειδή εγώ διαφήμισα το βιβλίο "what the bleep do we know" την στιγμή που η ταινία με την οποία σχετίζεται το βιβλίο διαφημίζεται εδώ και μήνες από το χώρο που την φιλοξενεί, και που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να την εκφράζει. Γιατί δεν τα βάζει λοιπον με τους υπευθυνους του esoterica που διαφημίζουν την ταινία? Δεν το λέω ,γιατί θα γεμίσει κοκκινάδια και αυτό μου το μήνυμα. Όλοι όμως καταλαβαίνουν το γιατί κυρία μου,νασαι σίγουρη γιαυτο.

Είπα στην κυρία ότι η άποψη "περι κατα βούληση αλλαγής της υλικής πραγματικότητας" είναι δικιά της υπόθεση,ότι δεν εκφράζει ούτε εμένα,ούτε και το συγκεκριμένο βιβλίο.Της είπα να διαβάσει αστρολογία για να αποκτήσει δική της άποψη,της είπα να διαβάσει το βιβλίο για να αποκτησει την πραγματική εικόνα των όσων υποστηρίζει,της είπα ότι σκοπευω να ανοίξω καινούριο τοπικ για να συζητήσουμε όλα αυτά τα θέματα με τη μοναδική προυπόθεση να σταματήσει τα copy/paste από το scepdic και να αρχίσει να σκέφτεται για τον εαυτό της.

Τι έκανε απο όλα αυτά? Τίποτα απολύτως. Συνέχισε την τακτική του "πάρτε κατεβατά ναχετε" πιστευοντας προφανώς ότι θα έπρεπε αξιωματικα να αποδεχτούμε τη δικιά της θεωρία ότι "αφού το λεει το scepdic,έτσι είναι"

Και το αποκορύφωμα της? Πέταξε την παρουσία μου εδω μέσα σε μια λίστα μαζί με τον PaNo και τον άλλο παρανοικό τύπο που έβριζε σαν φορτηγατζής γιατί λέει διαφήμισα το βιβλίο που υποστηρίζει ότι "αλλαζουμε την πραγματικότητα κατα βούληση κλπ" ( Ναι αυτο που διαφημίζεται στην κορυφή αυτή της σελίδας που διαβάζετε επί μήνες τώρα...) χωρίς να αναφέρει καν το όνομα μου σταμπαροντας με σαν "αστρολογογο"!

Η σελίδα που ακολουθεί είναι απο το επίμαχο βιβλίο

Λοιπόν? Τι έχεις να πεις τώρα κυρία μου?




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 00:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Αγαπητέ AZAΧ_ΧΑΖΑ δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή.Θα απαντήσω αυριο στις πολύ ενδιαφερουσες παρατηρήσεις σου.




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 06:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Οχι ρε στοκε, δεν ειμαι εγω 400 χρονια μπροστα... απλα εσυ εχεις μεινει 400 χρονια πισω! Συγκεκριμενα εισαι ακομα στην εποχη που πιστευανε στα αστρα, καιγανε "μαγισσες", και δεναν τα σκυλια με τα λουκανικα!

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 08:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Οχι ρε στοκε, δεν ειμαι εγω 400 χρονια μπροστα... απλα εσυ εχεις μεινει 400 χρονια πισω! Συγκεκριμενα εισαι ακομα στην εποχη που πιστευανε στα αστρα, καιγανε "μαγισσες", και δεναν τα σκυλια με τα λουκανικα!


Γιαυτό μου αρέσεις μπρε,γιατί είσαι...ανοιχτόμυαλο άτομο, με χιούμορ,και... άποψη. Γιαυτό και εγώ δαιμονάκο θα σου χαρίσω αυτή τη φώτο του μικρού velialακου για να χρησιμοποίείς σαν ψηφιακή υπογραφή.Σου ταιριάζει τέλεια...

Α,και για συνοδευτικό της σου προτείνω το σλόγκαν "Καταλάβατε ή να κάνω και κακά?"

Άντε μπαγκλαμαδακο που νομίζεις ότι είσαι ικανός να δουλευεις τον κόσμο...

καλημέρες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 09:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος που χρησιμοποιεί τις γνώσεις που έχουν αποδειχθεί σωστές μέσω πειραμάτων είναι σκεπτικιστής και άρα προβληματικός και όποιος είναι εντελώς άσχετος με τις θετικές επιστήμες αλλά λέει κάτι διαφορετικό είναι σωστός και πρέπει να μένει στο απυρόβλητο.
Γιατί όχι ένα μέλος της χρυσής αυγής ή ένας των SS να μην μπει στο στέκι λοιπόν και ανοίξουμε συζήτηση με ανοιχτά μυαλά για το αν θα πρέπει να γίνουν σαπούνι όλοι οι εβραίοι ή να μην εξοντώσουμε όλους τους βάρβαρους κατοίκους κάτω από το Δούναβη και μέχρι τον Ευφράτη ποταμό, αφού αυτά είναι τα φυσικά σύνορα της Ελλάδας. Θα ήταν καταπληκτική συζήτηση αυτή ή μήπως μπορείτε και γίνεστε, προοδευτικοί στις ιδέες να το πω, γιατί είσαστε άσχετοι πάνω στο θέμα που ονομάζετεται επιστήμη;
Α ναι δεν χρειάζεται να είσαι αγράμματος για να είσαι άσχετος. Υπήρχαν παιδιά που τελειώσαμε μαζί την σχολή και λίγο πριν από το πτυχίο δεν ήξεραν τι είναι η πυρηνική σύντηξη, ή κάποιος άλλος μηχανολόγος έκοβε τις φλέβες του ότι η ταχύτητα του Απάτσι είναι μεγαλύτερη από αυτή του ήχου.
Δεν είμαστε σκεπτικιστές γιατί είμαστε προβληματικοί, το αντίθετο θα έλεγα. Τη ζήσαμε στο πετσί μας την πραγματικότητα. Με οραματισμούς η medtech δεν σώζει άνθρωπο – εγώ δεν μπορώ να κάνω μηχάνημα να δουλέψει. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ την αλήθεια και τα μαθηματικά για αυτό (εννοούνται όλοι οι κλάδοι που στηρίζονται στα μαθηματικά). Όλα τα υπόλοιπα είναι ΑΗΔΙΕΣ. Εδώ η Ρόδος – εδώ και το πήδημα.
Μπορείτε να συζητάτε ώρες ατελείωτες για «ανοιχτά» μυαλά, όμως σαν έρθει η ώρα και μεταφέρεται το παιδί σας σχεδόν νεκρό στο νοσοκομείο θα θέλετε ΤΩΡΑ ο γιατρός να το σώσει και όχι να οραματιστεί την υγεία του παιδιού και όταν χαλάσει κάτι άχρηστο όπως η τηλεόραση σας, ζητάτε από τοον τεχνικό να την φτάξει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και όχι να οραματιστεί την επισκευή της.
Αλήθεια πόσοι από εσάς τους ανοιχτόμυαλους ξέρουν πως λειτουργεί μια τηλεόραση; Το ραντάρ; Έχοντας δουλέψει σε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων μπορώ σας γράψω από πρώτο χέρι ότι αυτοί που σας φτιάχνουν τα αυτκίνητα είναι το ίδιο άσχετοι με εσάς – και ας κάνουν τους μάστορες. Όσο πιο άσχετος είναι κάποιος με ένα θέμα τοσο πιο ανυχτόμυαλος γίνεται και άλλο τόσο πιο «μάστορας» για να μην καταλάβουν οι άλλοι την ασχετοσύνη του.
Μου φαίνεται ότι ήμουν ο πρώτος που έγραψα ότι ο ΠΑΝΟ προσπαθεί να μας προωθήσει τα «προιόντα» του μέσω μιας συνδιαστικής πολιτικής πώλησης. Τότε δεν με πήραν στα σοβαρά. Τώρα μπορώ να επανέλθω. Όντας ο απατεώνας προσπαθεί με χίλιους και δύο τρόπους να δώσει μια άλλη όψη της πραγματικότητας. Κανείς δεν ξέρει έαν είναι επαγγελματίας ή απλός ένα από τα θύματα του new age. Το καταπληκτικό είναι ότι όπως το περιέγραψε ένα συνομιλητής ο ΠΑΝΟ φαίνεται να εχει τις ίδιες αργίες με τους Έλληνες! Δεν μου λέτε ρε τσίφτηδες εάν είχατε την δυνατότητα να βγάζεται λεφτά από τον αέρα όπως λέει ο απατεώνας θα γράφαται σε αυτό το στέκι; Είναι λογικό αυτό; Η μήπως ο απατεώνας έχει λεφτά γιατί κάποιοι αφελείς μπορέι να τον πιστεύουν όπως κάνουν με τόσους άλλους σε παγκόσμια κλίμακα (π.χ. Χορταρέας); Και αυτοί που δεν είχαν σώβρακο (ή κιλότα) να αλλάξουν έγιναν εκατομμυριούχοι από τους αφελείς και τα «ανοιχτά» μυαλά.
Δεν μου λέτε ανοιχτά μου μυαλά, θα πέρνατε ποτέ το θαυματουργό νερό του Καματερού, ή θα το δίνατε στην ετοιμαθάνατη μητέρα σας ΣΗΜΕΡΑ; Δεν το νομίζω. Τότε όμως ανοιχτά μου μυαλά θα κόβατε φλέβες για το αποκτήσετε. Αν δεν αποδειχτεί κάτι πρώτα δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Ακόμα και οι προτόγονοι που χρησιμοποιούσαν τα βότανα είχαν αποδείξει την αξία τους μέσω της δοκιμής και του λάθους.
Το να βάλει ο απατεώνας το χέρι του σε βραστό νερό δεν είναι απόδειξη των λεγομένων του γιατί εγώ ο ίδιος έχω δει άτομο να βάζει το χέρι σε βραστό αλατόνερο και ξέρω από τα τρικ του χόλυγουντ ότι υπάρχουν θερμομονωτικές αλοιφές που μπορείς να αντέξεις ένα με δύο λεπτά σε θερμοκρασία 200C. Ας τον δούμε λοιπόν να περπατά πάνω σε ξυράφια και θα πιστέψω (αφού πρώτα εξετάσω τις πατούσες του – μηχανολόγος γαρ) ή θα μπορούσε άνετα να μας αφήσει να τον χαράξουμε και την επώμενη ημέρα να δούμε εάν πραγματικά έχουν επουλωθεί οι πληγές του.
Όσο για το γιατί είμαστε εδώ μέσα; Για την medtech νομίζω ότι το έχω καταλάβει. Όμως εγώ είμαι εδώ γιαταί έχω βαρεθεί να ακούω αηδίες και ανοησίες για διάφορα θέματα τα οποία προωθούν αετονύχηδες σε πρόβατα. Τα πρόβατα δε αισθάνονται περήφανα που ακολουθούν τους απατεώνες και τους ψεύτες. Το βίωσα εδώ μέσα ουκ ολίγες φορές. Σε ένα θέμα γράφουν όλοι το μακρύ και το κοντό τους, μόλις όμως μπει η επιστήμη μέσα και η λογική ευθείς όλοι λακάνε. ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ δεν έχει σκεφτεί απλά πράγματα όπως αυτό η εκείνο που κάνουν τις γελοιότητες που διάβασαν ή άκουσαν, παραμύθια για προτόγονους.
MEDTECH μην μασάς. Οι άνθρωποι που ξέρουν είναι λίγοι και οι άνθρωπο που προσπαθούν να φωτίσουν το σκοτάδι των άλλων ακόμα λιγότεροι. Ο AΖΑΧ_ΧΑΖΑ το γράφει πολύ ωραία στην υπογραφή του. Το θέμα είναι πόσες αντοχές έχουμε για να συνεχίσουμε χωρίς να πάθουμε κατάθλιψη από την ανοησία τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech

Κατσε βρε incubus για να συζητήσουμε λίγο το κοκκίνισμα της λέξης «τσαρλατανος».

Τσαρλατάνος σύμφωνα με τον ορισμό του λεξικού είναι οποίος προωθεί άχρηστες μεθόδους ή έστω μεθόδους που δεν έχουν καταφέρει να αποδείξουν την άξια τους.

Η αστρολογία ΔΕΝ έχει καταφέρει να αποδείξει την αξια της παρόλο που αποτελεί μια πανάρχαια θεωρία και είχε ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.

Άρα οποίος υποστηρίζει την αστρολογία ΠΩΣ πρέπει να χαρακτηριστεί?

Αν εγώ βγω έξω και αρχίσω να πουλάω τενεκέδες με νερό ισχυριζόμενη ότι θεραπεύει τον καρκίνο θα με χαρακτήριζαν τσαρλατάνο σωστα?


Γιατί λοιπόν να φεισθω τον χαρακτηρισμό σε καποιον που προωθεί μια μέθοδο που δεν έχει καταφέρει να αποδείξει την άξια της και που ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΩΣ ΤΩΡΑ?

(δεν ήθελα να ασχοληθώ με την τσαρλατανοαστρολογια αλλά προκληθηκα.Όποτε μάλλον θα αναγκαστώ να παρατήσω το άρθρο που μετάφραζα για τις «απαγωγές από εξωγήινους» και θα ασχοληθώ με το ξεσκέπασμα της αστρολογίας αναλυτικα.Εχω μαζέψει πολύ υλικο.Οποτε αναμείνατε στο ακουστικό σας).


quote:
Γιατί κάθησα και σχεδίασα πείραμα επιστημονικών προδιαγραφών για να δείξω ότι είμαι έτοιμος ανα πάσα στιγμή να αποδείξω και επιστημονικά την αλήθεια των λεγομένων μου.Ο οποιοσδήποτε με στοιχειώδεις γνώσεις πάνω στην επιστήμη της στατιστικής μπορεί να αντιληφθεί με μια απλή ματιά την εξαιρετική δυσκολία του πειράματος. Η κυρία όμως κατάφερε να βρεί τρύπες και σε αυτό ζητώντας να μήν μου δωθούν πραγματικές ημερομηνίες γέννησης, αλλά να τις βρώ εγώ αναζητώντας τις ανάμεσα σε εκατομμύρια πιθανές,κάνοντας ότι δεν καταλαβαίνει ότι για κάτι τέτοιο θα χρειαζόμουν να ψάχνω μια δεκαετία. (δεν υπάρχει κανεις ειλικρινής μαθηματικός εδω μεσα, να πει την αλήθεια τέλος πάντων


Και βέβαια είναι τρυπα το να σου δοθεί η αληθινή ημερομηνία γέννησης των ατομων!!!!!!!Οπως αποτελεί τρυπα και το γεγονός ότι ζήτησες τα άτομα να έχουν ηλικία ως 40-55ετων αρα ήξερες από τα πριν ότι τα άτομα θα είχαν γεννηθεί περίπου από 40-55 χρονια πριν.Αυτο αποτελεί μια δεύτερη τρυπα.Το ότι θα υπάρχουν σε φάκελο σημαντικά γεγονότα της ζωης τους που θα μπορούν να διασταυρωθούν στο ληξιαρχείο αποτελεί μεν μια ασφαλιστική δικλείδα για εσένα αλλά ταυτόχρονα και μια τρίτη τρυπά για οποίον συνεργάτη σου αποκτήσει με κάποιο τρόπο πρόσβαση σε αυτά πριν βγουν τα αποτελέσματα….Το ότι έχουν γεννηθεί στην Αθηνά εν γνώση σου είναι άλλη μια τρυπα…

Αληθεια γιατι χρειαζεσαι την αληθινη ημερομηνια γεννησης τους?Δεν μπορεις να το υπολογισεις με ακριβεια από τα αστρα?

Α και να σου ψιθυρίσω ένα μυστικό…Τέλειο πείραμα ΔΕΝ υπάρχει!

Εγώ βρίσκω ικανοποιητικό το ότι η αστρολογία έχει αποτύχει σε εκατοντάδες αλλα πειράματα που εκπονήθηκαν στο παρελθόν (μαζεύω εδώ και μερικές μέρες χαρακτηριστικά παραδείγματα).Για οποίον πάντως θέλει να δοκιμάσει την τύχη του με τον Mercury του συνιστώ προσοχή στις τρύπες που προανέφερα..


Ακόμα καλύτερα Mercury γιατί δεν προσπαθείς να κερδίσεις το βραβείο που δίνει το ίδρυμα του RHANDI αποδεικνύοντας του ότι η αστρολογία λειτουργεί?

quote:
Κόλλα τον τομέα και το πτυχίο σου στον τοίχο για να κάνεις τις κομπλεξικές σου επιδείξεις και μην ασχοληθείς ποτε ξανά μαζί μου..


Οι κομπλεξικές μου «επιδείξεις» ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ.Οι δικες σου?Εχετε ακουσει περιπτωσεις οπου καποιου οι αστρολογικές «συμβουλες» για τη υγειά του έσωσαν την ζωη?Βασικα αλλος διαγιγνωσκεται περιτρανα με συμπλεγματικη προσωπικοτητα.Η αστρολογια ΔΕΝ απολαμβανει του επιστημονικου κυρους και αυτο τον καιει και τον τρωει..Δεν υπαρχουν Νομπελ για την αστρολογια...Ουτε και αναγνωρισμενες σχολες.Και ΔΙΚΑΙΩΣ!

Αληθεια διαθετεις εσυ καποια από αυτές τις «επιδειξεις»?You know ένα ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ ΠΤΥΧΙΟ…


Ω μα θα ασχοληθώ αν όχι προσωπικά μαζί σου αλλά με την αγαπημένη σου αστρολογια.Αναλυτικα….Συγχαρητήρια τα κατάφερες…Χεχεχε (σαρδόνιος δρακονιανος γελωτας)


quote:
Πολύ παράξενο και για το θείο Radhi που βρήκε τα εκατομμυρια και τα μοιράζει κυρια Λουκά της επιστήμης

Από δωρεές !Αρχικα είχε δωσει 10000 δολλαρια (αν θυμαμαι καλα) από τα δικά του λεφτά για το βραβείο και μετα αρχισαν να συνεισφερουν και αλλοι,οποτε το ποσο που μαζεψε ξεπερασε το 1 εκατομμύριο δολαρια (εεε ενορατικοι!!!τηλεκινητικοι…Indigo υπερανθρωποι!!μεντιουμ και προφητεεεςςςς!!!ενα εκατομυριιο δολαρια λεμε!Εμπρος αποδειξτε το!Μην μου λετε ότι δεν σας νοιάζουν τα φραγκα γιατι σας βλεπω να μασατε με δεκα μασελες τα λεφτα των πελατων σας…).Στο πόσο μπορεί να συνεισφέρει ο ΚΑΘΕΝΑΣ.Ακομα και εσυ.


quote:
Αυτά να τα πεις στους "φακελάκηδες" συναδέλφους σου ***. Αυτούς που χτίζουν βιλλάρες και κυκλοφορούν με πανάκριβα αυτοκίνητα εκβιάζοντας τους απελπισμένους συγγενείς αυτών των απελπισμένων ανθρωπάκων για τους οποίους υποτίθεται ότι χύνεις τα κροκοδείλια δάκρυα σου...Άντε κυρία Λουκά της ιατρικής,αντί να καθαρίσεις την κόπρο του Αυγεία στον διεφθαρμένο κλάδο σου, ασχολέισαι με τον PaNo και τους κούφιους πλανήτες του...

Ενα επιχειρημα που προσπαθει να μας πει τι?Το ότι καποιοι τα παίρνουν δεν σημαινει ότι είναι κακοι στην δουλεια τους ή ότι η επιστημη της ιατρικης είναι αχρηστη.ΑΝΤΙΘΕΤΑ αυτοι που μπορουν να τα παιρνουν χοντρά είναι από τους κορυφαίους στην δουλεία τους (και γιαυτο μπορουν να τα παιρνουν .Αν στραβοκοβαν τους ασθενεις τους και εκαναν πλουσια τα κορακια,νομιζεις ότι θα τους εδινε λεφτα κανενας?Αυτοι βεβαια οι φακελακηδες υποβαλονται σε ελεγχο για την αποδοση τους απο την Πολιτεια,αρα αποδεδειγμενα σωζουν ενω οι αγυρτες ψοφανε κοσμο στην ζουλα και την σκαπουλαρουν).Εγώ λοιπον λεω να μιλήσουμε με για τους δικους σου ομοϊδεάτες που θησαυρίζουν πουλώντας ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ.You know ομοιοπαθητικοι,ρεικι μαστερς, βελονιστες,ματζουνοπωλητες (η απόλυτη απατή του «ότι είναι φυσικό είναι και καλο και ασφαλές» κοροοοοοιιιιδα αγοραστε ματζουνια!),oι γκουρου διαφορων ειδων,τα παπαδαρια ολων των δογματων «προσευχηθητε και ο κυριος θα σας κανει καλα δωστε ομως πρωτα οτι εχετε ευχαριστηση».Αυτοι που που τα παιρνουν στην επιστημονικη ιατρικη το κανουν εφαρμοζοντας θεραπευτικες μεθοδους που εχουν αποδειξει την αξια τους σε κλινικες μελετες.Οι ομοιδεατες σου ΚΑΙ ΜΑΣΑΝΕ τα λεφτα των ασθενων ΚΑΙ τους στελνουν στα θυμαρακια.Να μιλησουμε για τις βιλιτσες της J.K.NIGHT το βιβλιο των συνεργατων της μας επέδειξες υπερήφανα σε φώτο σε αυτό το τοπικ?


(ΥΓ.Δεν δικαιολογώ με κανενα τροπο το φακέλακι ακομα και εάν δοθεί με προθυμία από τον ασθενή ως δωρο ευχαριστιας.Δηλωνω ότι προσωπικά έχω γυρίσει πίσω όλα τα ποσα που προσπαθησαν να μου δωσουν ως ευχαριστήρια διάφοροι ασθενείς και ότι πολύ θα ήθελα να εκδιωχθούν από το ΕΣΥ αυτοι που τα παίρνουν).

quote:
Κολλάω σα βδέλα πάνω σου ***, υπερασπίστρια των φακελάκηδων, και σε προκαλώ να διοργανώσεις και να συμμετάσχεις στο πείραμα που πρότεινω. Και επειδή εγώ θα κουραστώ πολύ περισσότερο από σένα προς αποζημίωση μου θα σου δώσω να φας τα χαρτιά με τα αποτελεσματα
ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
Καλή χώνεψη ***...

Άλλος θα τα φαει τα χαρτια αστρολογε όταν αυτό το πειραμα γινει.
A και παρακαλώ τους λοιπους συνομιλητες να μου αποστείλουν τις υβρεις του αστρολογου αυτουσιες.

quote:
Ολοι αυτοι που πιστευουν στη μεταφυσικη....

Που τα ματια τους εχουν ματωσει απο τις τσιμπλες...

Που το μυαλο τους εχει παραλυσει απο τη σκουρια...

Που η σκεψη τους αναμασα τα ιδια και τα ιδια σα μυρικαστικο...

Που ο μεσαιωνισμος τους εχει καταστρεψει τη ζωη

Που οι ψυχωσεις τους τους κυλανε σε ανυπαρκτους κοσμους...

Θα πρεπει να καταλαβουν ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ οτι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ. Το κολλημα και τα κλειστα μυαλα ειναι δικο τους προνομιο. Δεν εχουν επαφη με το συγχρονο κοσμο, και ειναι για παντα εγκλωβισμενοι στον πνευματισμο του 19ου αιωνα. Η επιστημη τρεχει, και αυτοι εκει... δεμενοι στον πασαλο της αγνοιας, βυθισμενοι σε θολα νερα, ανημποροι να σηκωσουν κεφαλι και να δουν την πραγματικοτητα γυρω τους.

Σας λυπαμαι...


Συμφωνω και επαυξανω.

quote:
κυρία πειράχτηκε επειδή εγώ διαφήμισα το βιβλίο "what the bleep do we know" την στιγμή που η ταινία με την οποία σχετίζεται το βιβλίο διαφημίζεται εδώ και μήνες από το χώρο που την φιλοξενεί, και που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να την εκφράζει. Γιατί δεν τα βάζει λοιπον με τους υπευθυνους του esoterica που διαφημίζουν την ταινία? Δεν το λέω ,γιατί θα γεμίσει κοκκινάδια και αυτό μου το μήνυμα. Όλοι όμως καταλαβαίνουν το γιατί κυρία μου,νασαι σίγουρη γιαυτο.


Eπανειλημενα εχω κατσει και διαμαρτυρηθεί για την ταινία αναλύοντας γιατί η ταινία λεει μπουρδες.Δεν μπορω όμως να εξαναγκασω τους υπεύθυνους του site να την κατεβασουν από την διαφημιση ΟΥΤΕ και θα το ήθελα (θα ηταν αντιδημοκρατικο).Οπως και εξέφρασα την δυσαρέσκεια μου όταν καποιος χακερ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ αλλαξε τα φωτα στην διαφήμιση της αλλάζοντας το μήνυμα σε «δεν ξέρετε και πολλά ε?» με κόκκινα γράμματα,ενα μηνυμα που ηταν ταυτοχρονα και υπερσυνδεσμος ο οποίος παρεπεμπε σε σελιδα που περιγελουσε το esoterica.gr.Δεν τιθεται λοιπον θεμα φοβου αποπομπης από τους διαχειριστες αλλα σεβασμου.Προφανως όμως εσυ ξερεις λιγοτερα για τον σεβασμο και περισσοτερα για τον φοβο.

quote:
σταμπαροντας με σαν "αστρολογογο"!


Εσυ δηλωσες ότι υποστηριζεις την αστρολογια!Αλλα πες μου γιατι σε προβληματιζει ο ορος «αστρολογος»?Δεν τιμας και σεβεσαι την αστρολογια?

Παρεπιπτοντως η σελιδα που μας εβαλε είναι προφανως από το ιδιο γεματο αερολογιες βιβλιο (βλεπω το ονομα DR.SPINENZA.Ας δουμε ποσο επιφανης είναι ο Dr Σπινενζα:

«Ο Dr. Joseph Dispenza είναι χειροπρακτικος και διδάσκαλος στην Σχολή Διαφώτισης του Ramtha.(O Δόκτορας έχασε πολλά χρήματα σε ένα επιχειρηματικό σχέδιο που συμμετείχε κατόπιν συμβουλής του Ramtha.Στο ίδιο εγχείρημα έχασε λεφτά και ο ΙΔΙΟΣ ο Ramtha.Προφανώς ούτε μια Πάνσοφη υπερδιαστατικη οντότητα δεν μπορεί να τα βάλει με τους σημερινούς απατεώνες …).»

ΧΕΙΡΟΠΡΑΚΤΙΚΟΣΣΣΣΣ!!!!!!!!Βρε κατι δόκτορες που έχει η Knight στο πλευρό της!Τρεχατε να αγοράσετε το βιβλιο να διαφωτιστείτε!

ΥΓ.Η σελίδα της φωτο επαναλαμβάνει την ίδια ατεκμηριωτη ιδέα δηλ.ότι αλλάζοντας την συνείδηση αλλάζουμε την πραγματικότητα (περισσότερο κεκκαλυμενα όμως με ένα μάτσο σοφιστείες).Για αυτή την θεωρία είπαμε έχουμε ήδη προτείνει ένα πείραμα με μια κατσαρόλα γεματη βραστο νερο.Οσοι πιστοί…

quote:
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος που χρησιμοποιεί τις γνώσεις που έχουν αποδειχθεί σωστές μέσω πειραμάτων είναι σκεπτικιστής και άρα προβληματικός και όποιος είναι εντελώς άσχετος με τις θετικές επιστήμες αλλά λέει κάτι διαφορετικό είναι σωστός και πρέπει να μένει στο απυρόβλητο

Γιατι οι μεταφυσικοι ΔΕΝ διαθετουν αποδείξεις για τους ισχυρισμούς τους και όταν τους ζητουνται αποδειξεις τσινάνε αγρια.Τοσο απλα.

quote:
Κανείς δεν ξέρει έαν είναι επαγγελματίας ή απλός ένα από τα θύματα του new age.

Τείνω υπερ του πρώτου.

quote:

Κατσε βρε incubus για να συζητήσουμε λίγο το κοκκίνισμα της λέξης «τσαρλατανος».

Τσαρλατάνος σύμφωνα με τον ορισμό του λεξικού είναι οποίος προωθεί άχρηστες μεθόδους ή έστω μεθόδους που δεν έχουν καταφέρει να αποδείξουν την άξια τους.

Η αστρολογία ΔΕΝ έχει καταφέρει να αποδείξει την αξια της παρόλο που αποτελεί μια πανάρχαια θεωρία και είχε ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.

Άρα οποίος υποστηρίζει την αστρολογία ΠΩΣ πρέπει να χαρακτηριστεί?

Αν εγώ βγω έξω και αρχίσω να πουλάω τενεκέδες με νερό ισχυριζόμενη ότι θεραπεύει τον καρκίνο θα με χαρακτήριζαν τσαρλατάνο σωστα?

Γιατί λοιπόν να φεισθω τον χαρακτηρισμό σε καποιον που προωθεί μια μέθοδο που δεν έχει καταφέρει να αποδείξει την άξια της και που ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΩΣ ΤΩΡΑ?

(δεν ήθελα να ασχοληθώ με την τσαρλατανοαστρολογια αλλά προκληθηκα.Όποτε μάλλον θα αναγκαστώ να παρατήσω το άρθρο που μετάφραζα για τις «απαγωγές από εξωγήινους» και θα ασχοληθώ με το ξεσκέπασμα της αστρολογίας αναλυτικα.Εχω μαζέψει πολύ υλικο.Οποτε αναμείνατε στο ακουστικό σας).


quote:
Γιατί κάθησα και σχεδίασα πείραμα επιστημονικών προδιαγραφών για να δείξω ότι είμαι έτοιμος ανα πάσα στιγμή να αποδείξω και επιστημονικά την αλήθεια των λεγομένων μου.Ο οποιοσδήποτε με στοιχειώδεις γνώσεις πάνω στην επιστήμη της στατιστικής μπορεί να αντιληφθεί με μια απλή ματιά την εξαιρετική δυσκολία του πειράματος. Η κυρία όμως κατάφερε να βρεί τρύπες και σε αυτό ζητώντας να μήν μου δωθούν πραγματικές ημερομηνίες γέννησης, αλλά να τις βρώ εγώ αναζητώντας τις ανάμεσα σε εκατομμύρια πιθανές,κάνοντας ότι δεν καταλαβαίνει ότι για κάτι τέτοιο θα χρειαζόμουν να ψάχνω μια δεκαετία. (δεν υπάρχει κανεις ειλικρινής μαθηματικός εδω μεσα, να πει την αλήθεια τέλος πάντων


Και βέβαια είναι τρυπα το να σου δοθεί η αληθινή ημερομηνία γέννησης των ατομων!!!!!!!Οπως αποτελεί τρυπα και το γεγονός ότι ζήτησες τα άτομα να έχουν ηλικία ως 40-55ετων αρα ήξερες από τα πριν ότι τα άτομα θα είχαν γεννηθεί περίπου από 40-55 χρονια πριν.Αυτο αποτελεί μια δεύτερη τρυπα.Το ότι θα υπάρχουν σε φάκελο σημαντικά γεγονότα της ζωης τους που θα μπορούν να διασταυρωθούν στο ληξιαρχείο αποτελεί μεν μια ασφαλιστική δικλείδα για εσένα αλλά ταυτόχρονα και μια τρίτη τρυπά για οποίον συνεργάτη σου αποκτήσει με κάποιο τρόπο πρόσβαση σε αυτά πριν βγουν τα αποτελέσματα….Το ότι έχουν γεννηθεί στην Αθηνά εν γνώση σου είναι άλλη μια τρυπα…

Αληθεια γιατι χρειαζεσαι την αληθινη ημερομηνια γεννησης τους?Δεν μπορεις να το υπολογισεις με ακριβεια από τα αστρα?

Α και να σου ψιθυρίσω ένα μυστικό…Τέλειο πείραμα ΔΕΝ υπάρχει!

Εγώ βρίσκω ικανοποιητικό το ότι η αστρολογία έχει αποτύχει σε εκατοντάδες αλλα πειράματα που εκπονήθηκαν στο παρελθόν (μαζεύω εδώ και μερικές μέρες χαρακτηριστικά παραδείγματα).Για οποίον πάντως θέλει να δοκιμάσει την τύχη του με τον Mercury του συνιστώ προσοχή στις τρύπες που προανέφερα..


Ακόμα καλύτερα Mercury γιατί δεν προσπαθείς να κερδίσεις το βραβείο που δίνει το ίδρυμα του RHANDI αποδεικνύοντας του ότι η αστρολογία λειτουργεί?

quote:
Κόλλα τον τομέα και το πτυχίο σου στον τοίχο για να κάνεις τις κομπλεξικές σου επιδείξεις και μην ασχοληθείς ποτε ξανά μαζί μου..


Οι κομπλεξικές μου «επιδείξεις» ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ.Οι δικες σου?Εχετε ακουσει περιπτωσεις οπου καποιου οι αστρολογικές «συμβουλες» για τη υγειά του έσωσαν την ζωη?Βασικα αλλος διαγιγνωσκεται περιτρανα με συμπλεγματικη προσωπικοτητα.Η αστρολογια ΔΕΝ απολαμβανει του επιστημονικου κυρους και αυτο τον καιει και τον τρωει..Δεν υπαρχουν Νομπελ για την αστρολογια...Ουτε και αναγνωρισμενες σχολες.Και ΔΙΚΑΙΩΣ!

Αληθεια διαθετεις εσυ καποια από αυτές τις «επιδειξεις»?You know ένα ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ ΠΤΥΧΙΟ…


Ω μα θα ασχοληθώ αν όχι προσωπικά μαζί σου αλλά με την αγαπημένη σου αστρολογια.Αναλυτικα….Συγχαρητήρια τα κατάφερες…Χεχεχε (σαρδόνιος δρακονιανος γελωτας)


quote:
Πολύ παράξενο και για το θείο Radhi που βρήκε τα εκατομμυρια και τα μοιράζει κυρια Λουκά της επιστήμης

Από δωρεές !Αρχικα είχε δωσει 10000 δολλαρια (αν θυμαμαι καλα) από τα δικά του λεφτά για το βραβείο και μετα αρχισαν να συνεισφερουν και αλλοι,οποτε το ποσο που μαζεψε ξεπερασε το 1 εκατομμύριο δολαρια (εεε ενορατικοι!!!τηλεκινητικοι…Indigo υπερανθρωποι!!μεντιουμ και προφητεεεςςςς!!!ενα εκατομυριιο δολαρια λεμε!Εμπρος αποδειξτε το!Μην μου λετε ότι δεν σας νοιάζουν τα φραγκα γιατι σας βλεπω να μασατε με δεκα μασελες τα λεφτα των πελατων σας…).Στο πόσο μπορεί να συνεισφέρει ο ΚΑΘΕΝΑΣ.Ακομα και εσυ.


quote:
Αυτά να τα πεις στους "φακελάκηδες" συναδέλφους σου ***. Αυτούς που χτίζουν βιλλάρες και κυκλοφορούν με πανάκριβα αυτοκίνητα εκβιάζοντας τους απελπισμένους συγγενείς αυτών των απελπισμένων ανθρωπάκων για τους οποίους υποτίθεται ότι χύνεις τα κροκοδείλια δάκρυα σου...Άντε κυρία Λουκά της ιατρικής,αντί να καθαρίσεις την κόπρο του Αυγεία στον διεφθαρμένο κλάδο σου, ασχολέισαι με τον PaNo και τους κούφιους πλανήτες του...

Ενα επιχειρημα που προσπαθει να μας πει τι?Το ότι καποιοι τα παίρνουν δεν σημαινει ότι είναι κακοι στην δουλεια τους ή ότι η επιστημη της ιατρικης είναι αχρηστη.ΑΝΤΙΘΕΤΑ αυτοι που μπορουν να τα παιρνουν χοντρά είναι από τους κορυφαίους στην δουλεία τους (και γιαυτο μπορουν να τα παιρνουν .Αν στραβοκοβαν τους ασθενεις τους και εκαναν πλουσια τα κορακια ,νομιζεις ότι θα τους εδινε λεφτα κανενας?)Εγώ λεω να μιλήσουμε με για τους δικους σου ομοϊδεάτες που θησαυρίζουν πουλώντας ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ.You know ομοιοπαθητικοι,ρεικι μαστερς, βελονιστες,ματζουνοπωλητες (η απόλυτη απατή του «ότι είναι φυσικό είναι και καλο και ασφαλές» κοροοοοοιιιιδα αγοραστε ματζουνια!),oι γκουρου διαφορων ειδων,τα παπαδαρια ολων των δογματων «προσευχηθητε και ο κυριος θα σας κανει καλα δωστε ομως πρωτα οτι εχετε ευχαριστηση».Αυτοι που που τα παιρνουν στην επιστημονικη ιατρικη το κανουν εφαρμοζοντας θεραπευτικες μεθοδους που εχουν αποδειξει την αξια τους σε κλινικες μελετες.Οι ομοιδεατες σου ΚΑΙ ΜΑΣΑΝΕ τα λεφτα των ασθενων ΚΑΙ τους στελνουν στα θυμαρακια.Να μιλησουμε για τις βιλιτσες της J.K.NIGHT το βιβλιο των συνεργατων της μας επέδειξες υπερήφανα σε φώτο σε αυτό το τοπικ?


(ΥΓ.Δεν δικαιολογώ με κανενα τροπο το φακέλακι ακομα και εάν δοθεί με προθυμία από τον ασθενή ως δωρο ευχαριστιας.Δηλωνω ότι προσωπικά έχω γυρίσει πίσω όλα τα ποσα που προσπαθησαν να μου δωσουν ως ευχαριστήρια διάφοροι ασθενείς και ότι πολύ θα ήθελα να εκδιωχθούν από το ΕΣΥ αυτοι που τα παίρνουν).


quote:
Κολλάω σα βδέλα πάνω σου ***, υπερασπίστρια των φακελάκηδων, και σε προκαλώ να διοργανώσεις και να συμμετάσχεις στο πείραμα που πρότεινω. Και επειδή εγώ θα κουραστώ πολύ περισσότερο από σένα προς αποζημίωση μου θα σου δώσω να φας τα χαρτιά με τα αποτελεσματα

ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ

Καλή χώνεψη ***...


Άλλος θα τα φαει τα χαρτια αστρολογε όταν αυτό το πειραμα γινει.
A και παρακαλώ τους λοιπους συνομιλητες να μου αποστείλουν τις υβρεις του αστρολογου αυτουσιες.

quote:
Ολοι αυτοι που πιστευουν στη μεταφυσικη....


Που τα ματια τους εχουν ματωσει απο τις τσιμπλες...


Που το μυαλο τους εχει παραλυσει απο τη σκουρια...


Που η σκεψη τους αναμασα τα ιδια και τα ιδια σα μυρικαστικο...


Που ο μεσαιωνισμος τους εχει καταστρεψει τη ζωη


Που οι ψυχωσεις τους τους κυλανε σε ανυπαρκτους κοσμους...


Θα πρεπει να καταλαβουν ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ οτι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ. Το κολλημα και τα κλειστα μυαλα ειναι δικο τους προνομιο. Δεν εχουν επαφη με το συγχρονο κοσμο, και ειναι για παντα εγκλωβισμενοι στον πνευματισμο του 19ου αιωνα. Η επιστημη τρεχει, και αυτοι εκει... δεμενοι στον πασαλο της αγνοιας, βυθισμενοι σε θολα νερα, ανημποροι να σηκωσουν κεφαλι και να δουν την πραγματικοτητα γυρω τους.


Σας λυπαμαι...


Συμφωνω και επαυξανω.

quote:
κυρία πειράχτηκε επειδή εγώ διαφήμισα το βιβλίο "what the bleep do we know" την στιγμή που η ταινία με την οποία σχετίζεται το βιβλίο διαφημίζεται εδώ και μήνες από το χώρο που την φιλοξενεί, και που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να την εκφράζει. Γιατί δεν τα βάζει λοιπον με τους υπευθυνους του esoterica που διαφημίζουν την ταινία? Δεν το λέω ,γιατί θα γεμίσει κοκκινάδια και αυτό μου το μήνυμα. Όλοι όμως καταλαβαίνουν το γιατί κυρία μου,νασαι σίγουρη γιαυτο.


Eπανειλημενα εχω κατσει και διαμαρτυρηθεί για την ταινία αναλύοντας γιατί η ταινία λεει μπουρδες.Δεν μπορω όμως να εξαναγκασω τους υπεύθυνους του site να την κατεβασουν από την διαφημιση ΟΥΤΕ και θα το ήθελα (θα ηταν αντιδημοκρατικο).Οπως και εξέφρασα την δυσαρέσκεια μου όταν καποιος χακερ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ αλλαξε τα φωτα στην διαφήμιση της αλλάζοντας το μήνυμα σε «δεν ξέρετε και πολλά ε?» με κόκκινα γράμματα,ενα μηνυμα που ηταν ταυτοχρονα και υπερσυνδεσμος ο οποίος παρεπεμπε σε σελιδα που περιγελουσε το esoterica.gr.Δεν τιθεται λοιπον θεμα φοβου αποπομπης από τους διαχειριστες αλλα σεβασμου.Προφανως όμως εσυ ξερεις λιγοτερα για τον σεβασμο και περισσοτερα για τον φοβο.

quote:
σταμπαροντας με σαν "αστρολογογο"!


Εσυ δηλωσες ότι υποστηριζεις την αστρολογια!Αλλα πες μου γιατι σε προβληματιζει ο ορος «αστρολογος»?Δεν τιμας και σεβεσαι την αστρολογια?

Παρεπιπτοντως η σελιδα που μας εβαλε είναι προφανως από το ιδιο γεματο αερολογιες βιβλιο (βλεπω το ονομα DR.SPINENZA.Ας δουμε ποσο επιφανης είναι ο Dr Σπινενζα:

«Ο Dr. Joseph Dispenza είναι χειροπρακτικος και διδάσκαλος στην Σχολή Διαφώτισης του Ramtha.(O Δόκτορας έχασε πολλά χρήματα σε ένα επιχειρηματικό σχέδιο που συμμετείχε κατόπιν συμβουλής του Ramtha.Στο ίδιο εγχείρημα έχασε λεφτά και ο ΙΔΙΟΣ ο Ramtha.Προφανώς ούτε μια Πάνσοφη υπερδιαστατικη οντότητα δεν μπορεί να τα βάλει με τους σημερινούς απατεώνες …).»

ΧΕΙΡΟΠΡΑΚΤΙΚΟΣΣΣΣΣ!!!!!!!!Βρε κατι δόκτορες που έχει η Knight στο πλευρό της!Τρεχατε να αγοράσετε το βιβλιο να διαφωτιστείτε!

ΥΓ.Η σελίδα της φωτο επαναλαμβάνει την ίδια ατεκμηριωτη ιδέα δηλ.ότι αλλάζοντας την συνείδηση αλλάζουμε την πραγματικότητα (περισσότερο κεκκαλυμενα όμως με ένα μάτσο σοφιστείες).Για αυτή την θεωρία είπαμε έχουμε ήδη προτείνει ένα πείραμα με μια κατσαρόλα γεματη βραστο νερο.Οσοι πιστοί…

quote:
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος που χρησιμοποιεί τις γνώσεις που έχουν αποδειχθεί σωστές μέσω πειραμάτων είναι σκεπτικιστής και άρα προβληματικός και όποιος είναι εντελώς άσχετος με τις θετικές επιστήμες αλλά λέει κάτι διαφορετικό είναι σωστός και πρέπει να μένει στο απυρόβλητο

Γιατι οι μεταφυσικοι ΔΕΝ διαθετουν αποδείξεις για τους ισχυρισμούς τους και όταν τους ζητουνται αποδειξεις τσινάνε αγρια.Τοσο απλα.

quote:
Κανείς δεν ξέρει έαν είναι επαγγελματίας ή απλός ένα από τα θύματα του new age.

Τείνω υπερ του πρώτου.

quote:
Όσο για το γιατί είμαστε εδώ μέσα; Για την medtech νομίζω ότι το έχω καταλάβει. Όμως εγώ είμαι εδώ γιαταί έχω βαρεθεί να ακούω αηδίες και ανοησίες για διάφορα θέματα τα οποία προωθούν αετονύχηδες σε πρόβατα. Τα πρόβατα δε αισθάνονται περήφανα που ακολουθούν τους απατεώνες και τους ψεύτες. Το βίωσα εδώ μέσα ουκ ολίγες φορές. Σε ένα θέμα γράφουν όλοι το μακρύ και το κοντό τους, μόλις όμως μπει η επιστήμη μέσα και η λογική ευθείς όλοι λακάνε

Ακριβως.Νομιζω είναι νόμος του συμπαντος.Οταν ζητηθούν αποδείξεις από τους μεταφυσικους κατά κανονα γινονται καπνός.

Ηρθα για να δώσω και την αντίθετη αποψη.Γιατι η τσαρλατανιά και η δεισιδαιμονία πάει σύννεφο σε αυτή την χωρα,που τι ειρωνια είναι η ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΜΟΥ.Γιατι εχει σημασια να μαθουμε τι ισχυει και τι όχι.Εαν δεν ειχε σημασια αντι να καθομαι να χαλιεμαι με τον κάθε αθυροστομο και χυδαιο υποστηρικτη του μεταφυσικου (ως και εξωγηινη πρακτορα με αποκαλεσαν !) θα περνουσα τις ωρες μου σε καποια άλλη πιο ευχαριστη δραστηριοτητα.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Καλή μου μεντεχ ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ!!!

Κάνεις περισσότερα από όσα κάθε λογικός άνθρωπος θα έκανε...

Αλήθεια ρε παιδιά κάτι άλλοι τύποι που υποστήριζαν πως είναι βρυκόλακες τι έγιναν; αυτοί που είχαν προφητεύσει πόλεμο ελλάδας τουρκίας; να ξεβακαλικεύσει ο jbg; ο άγιος; τι έγινε ρε παιδιά; πού είναι όλοι αυτοί...

Τουναντίον έμειναν οι "σκεπτικιστές" να λένε ΟΤΙ έλεγαν στην αρχή...

Επ' ευκαιρία να μας πει ο vrilης (αν θέλει) τι έπαθε σε μια σπηλιά... Ο σκεπτικιστής, περίεργος και τεχνοκράτης vrilης... Και πώς και το πιο εξασκημένο μυαλό μπορεί να ξεγελαστεί...

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!


Edited by - dim.kar on 31/07/2006 11:39:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 11:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Ευχαριστω Dim.kar.


Πες στον Βριλλη οτι του ετοιμαζω μπολικο υλικο για να τσιγαρισει τους αστρολογους και την ψευδοεπιστημη της αστρολογιας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 12:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αλήθεια ρε παιδιά κάτι άλλοι τύποι που υποστήριζαν πως είναι βρυκόλακες τι έγιναν; αυτοί που είχαν προφητεύσει πόλεμο ελλάδας τουρκίας; να ξεβακαλικεύσει ο jbg; ο άγιος; τι έγινε ρε παιδιά; πού είναι όλοι αυτοί...


για του βρυκολακες δεν ξερω αλλα αν ψαχνεις τους προφητες για περνα απο εδω

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8368

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 31/07/2006 12:33:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 14:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Κάποιος αντιμετωπίζει προβλήματα στο στήθος του με έντονους πόνους και νομίζει πώς είναι καρκίνος. Τί κάνει ...Η πηγαίνει σε κάποιο νοσοκομείο να του κάνουν εξετάσεις ή πηγαίνει σε κάποιον "ειδικό" αστρολόγο, μέντιουμ, φλυτζανού κλπ κλπ.
ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ.
1) ΕΠΙΣΤΗΜΗ (Γιατροί, νοσοκόμες κλπ κλπ)
α) ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ
β) ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ

2) ΕΙΔΙΚΟΙ (Αστρολογοι, μεντιουμ, φλυτζανουδες κλπ κλπ...)
α) ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ
β) ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ
γ) ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΕΙΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ
δ) Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ Χ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ Υ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ
ε) ΠΑΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ (ΘΥΜΑΡΙ...ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΔΙΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ
στ) ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥ...Η ΚΑΡΔΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΡΑΓΙΣΕΙ...
ζ) ΟΡΑΜΑΤΙΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ.....
η) ΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΧΧ ΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΝΤΙ ΕΝ ΕΪ ΣΟΥ....
θ) ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ


Aγαπητέ AZAΧ_ΧΑΖΑ,

Αστρολόγοι,μέντιουμ και φλυτζανούδες λοιπόν, όλοι σε ένα τσουβάλι.Η αστρολογία με την ιστορία των 5000 ετών,η αστρολογία του Ιπποκράτη,του Πτολεμαίου,του Kepler και του Karl Young στην ίδια λίστα με το διάβασμα του καφέ...Η αστρολογία την οποία ακόμα και σήμερα μετά απο τόσες συκοφαντίες,δυσφήμηση και πλύση εγκεφάλου τιμάνε με το ενδιαφέρον τους πανεπιστημιακές προσωπικότητες με τίτλους και πτυχία που οι περισσότεροι απο μας θα δουν μόνο στον ύπνο τους.

http://cura.free.fr/cura-en.html

Η αστρολογία η οποία αυτή τη στιγμή διδάκεται στην Αμερική σε αναγνωρισμένο πανεπιστημιακό ίδρυμα απο αστρολόγους με masters και doctora

http://www.kepler.edu/why_kepler.html

Αυτή λοιπόν την αστρολογία εσύ φίλε την βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με το διάβασμα του καφέ της κυρίας Σούλας απο την κυρία Μελπομένη...

Και σε ρωτάω: με ποιά αιτιολογία και με πιο δικαίωμα το κάνεις αυτό? Και σε ξαναρωτάω : Eχεις διαβάσει έστω και μια γραμμή από τα εκατομμύρια τίτλους βιβλίων που κυκλοφορούν με θέμα την αστρολογία? Έχεις την παραμικρή ιδέα για το αντικείμενο της κριτικής σου?

Την μόνη δικαιολογία που μπορώ να σου δωσω είναι ότι αναφέρεσε στους απατεωνες που το παίζουν αστρολόγοι. Ποιός είναι όμως υπεύθυνος για αυτήν την κατάσταση? Η αστρολογία? Ή μήπως εκείνοι που την εξοβέλισαν από τα πανεπιστήμια αφήνοντας όμως στον καθένα το δικαίωμα να αυτοεπαγγέλεται αστρολόγος και να "προσφέρει υπηρεσίες".
Νομίζεις ότι όλοι αυτοί που επαγγέλονται αστρολόγοι είναι πράγματι αστρολόγοι?

Ας πούμε ότι έχεις σπουδάσει ηλεκτρολόγος μηχανικός.Και ας υποθέσουμε ότι βγαίνει μια απόφαση αυριο που εξοβελίζει την επιστήμη σου απο το Πολυτεχνείο αλλά ταυτόχρονα δίνει στον καθένα το διακαίωμα να επισκευαζει ηλεκρικές εγκαταστάσεις ας πούμε. Και ας υποθέσουμε ότι εγώ ο ασχετος με όλα αυτα δηλώνω αυριο ηλεκτρολόγος,κάνω μια διαφήμιση,και αποκτώ τους πρώτους μου πελάτες.
Μετά απο μια βδομάδα έχω στείλει καμμιά δεκαριά στον άλλο κόσμο απο ηλεκτροπληξίες. Ποιός φταίει λοιπον? Η επιστήμη σου ή το κρατος που επέτρεψε σε μένα τον άσχετο να την εξασκήσω? Για πες...

Προφανώς εχει γίνει πολύ μεγάλη παρεξήγηση εδώ. Μετά απο 3 χρόνια στο εσωτερικα, και με τα μισά μου μηνύματα στα ASTRA ,ούτε καν τα παλιά μέλη δεν έχουν καταλάβει ότι εγώ δεν υπερασπίζομαι τους "αστρολόγους" αλλά την Αστρολογία. Εγώ αγαπητέ μου είμαι πιο σκληρός απο σένα σε αυτά. Εγώ θέλω να απαγορευτει η εξάσκηση του επαγγέλματος του αστρολόγου μέχρι να ξεκαθαριστεί η κατάσταση για το τι είναι η αστρολογια και ποιός μπορεί να την εξασκήσει.Την ημέρα που θα γίνει αυτό εγώ θα ανοίξω σαμπάνιες φιλε. Δεν έχει καταλάβει κανείς τι λεω τόσο καιρό και αυτό με απογοητευει βαθυτατα.

Γιατί φίλε μου ξέρεις τι θα έλεγε ένας πραγματικός αστρολόγος στον υποτιθέμενο ασθενή που υποψιάζεται ότι έχει καρκίνο? "Αντε παιδάκι μου,πηγαινε σε κανένα γιατρό,δεν έχεις καμμιά δουλειά εδω"

Αυτό θα έλεγε φίλε...


quote:
Γιατί μπερδευεις την επιστήμη με την ανθρωπία... ποίος σου είπε ότι αυτά τα δύο διδάσκονται μαζί...
Η επιστήμη φίλε μου είναι παντελώς ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ και ΑΠΟΤΟΜΗ.... αν έχεις καρκίνο ..θα σου πεί εχεις καρκίνο ... αν έχεις όγκο στον εγκέφαλο θα σου πεί έχεις όγκο στον εγκέφαλο...το σπίτι σου θα το σχεδιάσει να αντέχει 8R σεισμό και θα αντέχει...το αυτοκίνητό σου θα το σχεδιάσει να πηγαίνει με 185 Χμ/ωρα και θα πηγαίνει... Οτι υπόσχεται το κάνει και ότι βλέπει και μπορεί να το εξηγήσει το εξηγεί...

Τώρα αν εσυ ανησυχείς για τους γιατρούς που πέρνουν φακελάκια για να σε κάνουν καλά....έγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα γιατί πίστεψέμε υπάρχουν πολλοί περισσότεροι "ειδικοί" εκεί έξω που με τον τσαρλατανισμό τους στην κυριολεξία καταστρέφουν οικονομικά τους ευάλωτους χαρακτήρες και στο τέλος δεν δίνουν λύση στο πρόβλημα τους....Τουλάχιστον ο γιατρός που θα πάρει το φακελάκι θα προσπαθήσει να σε κανει καλά.....
ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ...ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ...ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ....



Mιλάς για την επιστήμη σαν να είναι κάτι το τελείως ιδεατό και αυθύπαρκτο. Η επιστήμη όμως είναι δημιούργημα του ανθρώπου για τον ίδιο τον άνθρωπο.Εξαρτάται από αυτόν. Πέφτει ένας κομήτης αυριο πάνω στη γή και αφανίζει την ανθρωπότητα.Που είναι τώρα η επιστήμη? Πουθενα...πάει και αυτή.

Εφόσον λοιπόν η επιστήμη εξαρτάται απο τον άνθρωπο΄αυτό συνεπάγεται ότι και η ποιότητα της εξαρτάται από το ήθος και την πόιότητα εκείνων που της δίνουν πραγματική υπόσταση,εκείνων δηλ οι οποιοι την εξασκούν.

Ας παρουμε λοιπον δύο διαφορετικούς ανθρώπους επιστήμονες ο ένας με ποιότητα και ήθος (=ανθρωπιά) και ο άλλος χωρίς τίποτα απο αυτά.

Ο γιατρός με ήθος και ποιότητα θα διαγνώσει πρώτα την ψυχολογική κατάσταση του ασθενή με όγκο στο κεφάλι και με βάση το πορισμα που θα βγάλει θα αποφασίσει αν πρέπει να του αποκαλύψει το φοβερό νέο ή αν θα πρέπει να απευθυνθεί σε καποιο συγγενη για μια διαφορετική αντιμετώπιση της κατάστασης. Ο γιατρός χωρίς ηθος και ποιότητα δεν θα δωσει δεκάρα,θα αποκαλύψει στον ασθενή το φοβερό νέο ακόμα και αν δει ότι μπροστά του έχει ένα ψυχολογικό ράκος με τασεις αυτοκτονίας.Ή μπορεί και να πουλήσει ψευτικές ελπίδες θεραπείας στους συγγενεις του για να κονομήσει μερικα φραγκα παραπάνω.

Ο αρχιτεκτονας με ήθος θα σχεδιάσει το σπίτι μου με προδιαγραφές αντοχής σε 8 ριχτερ σεισμό και θα τα δώσει όλα για να μην υπάρξει καποια ατελεια που θα μπορούσε να στοιχίσει ζωές. Ο χωρίς ήθος επιστημονας όμως θα σχεδιαζει το σπίτι μου την ωρα που σαλιαρίζει με μια γκόμενα,θα κάνει το λαθος, και θα με θαψει. Ή μπορεί να συνεργαστει με τον πολ.μηχανικο τον εργολάβο κλπ για να μειώσουν το κόστος οικοδόμησης χρησιμοποιώντας τελευταιας κατηγορίας υλικά,βάζοντας τα περίσσια φραγκα στις τσέπες τους,θάβοντας με ξανά.

Ένας επιστημονας με ήθος θα εργαστεί σκληρά επί χρόνια με το όραμα της ανακάλυψης μιας θεραπείας για κάποια μορφή καρκίνου γιατί έτσι αισθανεται ότι επιτελεί το χρέος του προς την ανθρωπότητα. Ένας χωρίς ήθος και ανθρωπιά θα εργαστεί με το ίδιο πάθος για να αυξήσει την καταστροφική αποτελεσματικότητα,την ταχύτητα και να δώσει ακόμα μεγαλύτερο βεληνεκές σε ένα πύραυλο για τα φράγκα απο τη βιομηχανία όπλων,αδιαφορώντας για το γεγονός ότι η εργασία του είναι προορισμένη να προκαλέσει την θλίψη, το πένθος,την οδύνη και την καταστροφή.

Αυτό εννοώ επιστήμη με ανθρωπιά αγαπητέ. Δεν τα μπερδευω αυτά τα δύο όπως λες. ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ.


Γλυκιά medtech σε σενα θα απαντήσω αυριο. Και για να μην αγωνιάς να σου πω ότι η βρισιά πίσω από τα κοκκινάδια είναι το κυρα-Κατίνα.

Για βάλε στη ζυγαριά το "τσαρλατάνος" με το "κυρα-Κατίνα" να δούμε πιο είναι πιο βαρύ.

Συγχαρητήρια πάντως για την προσπαθεια σου να στρεψεις τον Βριλ εναντίον μου,δείχνει και αυτό πολλά πράγματα. Τι έγινε,δεν μπορέις να κάνεις μόνη σου copy/paste τις νέες σου μεταφράσεις απο το scepdic?

Kάντες λοιπον να τις δούμε...Σου έχει διαφύγει μια μικρή λεπτομέρεια όμως.Και αυτη ειναι ότι εγώ μπαίνω χρόνια τωρα στο scepdic,όχι όμως για να πάρω καθοδήγηση,αλλά για να ακούσω και την άλλη άποψη.Αυτό που ποτέ δεν κάνεις εσύ δηλαδή...




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


Edited by - Mercury on 31/07/2006 14:34:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 02:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
quote:
Άντε μπαγκλαμαδακο που νομίζεις ότι είσαι ικανός να δουλευεις τον κόσμο...

Παντα πιστευα οτι οποιος βριζει απο μακρυα ειναι απλα μια...


Αλλα απο εναν αστρολογο τι περιμενεις...

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 08:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Μπαγκλαμαδάκο,το 80 τοις εκατό των μηνυμάτων που έχεις στείλει στο

εσωτερικα είναι υβριστικά και υποτιμητικά της προσωπικότητας των

συνομιλητών σου. Στο δικό σου ματριξ της αναισθησίας,της

κουτοπονηριάς και της απλοικότητας, ύβρις σημαίνει ‘λέω κακές λέξούλες’

Μπορείς να κάνεις όμως τον άλλο χάλια και χωρίς αυτά...Είναι επιστήμη

μεγάλη κι αυτό, στην οποία εσύ έχεις σίγουρα μαστερ.

Όσο για το κότα που είπες για καλή σου τύχη τελη Σεπτέμβρη κατεβαίνω

Αθήνα. Σου δίνω την ευκαιρία να με...δείρεις λοιπόν. Α, και φέρε και

ένα άλμπουμ με προσωπικές σου φωτογραφίες για να μου δείξεις πως

ζείτε εσείς οι άνθρωποι του 21ου αιώνα [πριν με δειρεις] χαχα

Θα φέρω και εγώ ενα να δεις πως ζουμε εμείς στο μεσαίωνα...

Αντε ξύυυπππνννννννναααααα επιτέλους μπελιαδάκο και δες

τουλάχιστον ότι δεν βλέπεις περα απο τη μυτη σου...


Καλο μήνα σε όλους...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 20:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Συγχαρητήρια πάντως για την προσπαθεια σου να στρεψεις τον Βριλ εναντίον μου,δείχνει και αυτό πολλά πράγματα. Τι έγινε,δεν μπορέις να κάνεις μόνη σου copy/paste τις νέες σου μεταφράσεις απο το scepdic?

Kάντες λοιπον να τις δούμε...Σου έχει διαφύγει μια μικρή λεπτομέρεια όμως.Και αυτη ειναι ότι εγώ μπαίνω χρόνια τωρα στο scepdic,όχι όμως για να πάρω καθοδήγηση,αλλά για να ακούσω και την άλλη άποψη.Αυτό που ποτέ δεν κάνεις εσύ δηλαδή...


O Βριλ ειναι εναντιον των αστρολογων (δικαιως!) και αντιμαχεται εδω και πολυ καιρο αλλα χωρις τα καταλληλα πυρομαχικα.Εγω παλι εχω αρκετη υπομονη για να συνταξω ενα κατατοπιστικοτατο αρθρο για την ψευδοεπιστημη της αστρολογιας που ΔΙΚΑΙΩΣ εξοριστηκε απο τα πανεπιστημια!

Αλλα μην ανησυχεις εχω το θαρρος να ποσταρω το αρθρο με το δικο μου nick και οχι του Bril.Αλλα του δινω καθε δικαιωμα να δανειστει το περιεχομενο του αρθρου και να το χρησιμοποιησει οπου θελει για την καταπολεμηση της ψευδοεπιστημης αυτης.

Α και οι πηγες μου δεν ειναι μονο το skepdic.

Κοιτα να δεις που δεν ειχα καθολου ορεξη να ασχοληθω με την αστρολογια αλλα ειναι ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΤΣΙΓΚΛΙΣΕΙΣ ΕΜΕΝΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Έχιδνα
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 22:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Έχιδνα
Αγαπητή medtech

Μετά τις τελευταίες προστριβές σου με τον Mercury, πιστεύω ότι στο μυαλό όλων μας, έχει δημιουργηθεί μια απορία…
Γιατί γράφεις στο Esoterica; Τι δουλειά έχει ένα άτομο με ακράδαντη ντετερμινιστική πίστη, με εμάς, τον συμφερτό των αστρολόγων, των νεοπαγανιστών, μάγων, εσωτεριστών, μυστικιστών κ.τ.λ;
Πιστεύω πως πολλοί από εδώ μέσα θα ήταν πρόθυμοι να σου προσφέρουν links με φόρουμ του ενδιαφέροντός σου αν το πρόβλημά σου είναι αυτό.

Έχω να σου προτείνω ένα πολύ πιο απλό πείραμα από του Mercury…

Με την άδειά σου που θα κοινοποιήσεις στο φόρουμ, θα προσπαθήσω να επηρεάσω (αρνητικά) την φυσική σου υγεία, χωρίς να έρθω σε οποιαδήποτε φυσική επαφή μαζί σου.
Διάρκεια πειράματος 30 ημέρες.
Κριτής: Μόνο εσύ. Θα αφεθώ με περισσή αφέλεια στον λόγο σου και μόνο. Θα μας ανακοινώσεις τα αποτελέσματα με την πάροδο του πειράματος. Σαν εκπαιδευμένη ιατρικά, θα είσαι η πλέον κατάλληλη να το κάνεις.

Λοιπόν τι λες;
Δέχεσαι;
Τι έχεις να φοβηθείς εσύ ένα μοντέρνο και σκεπτόμενο άτομο, από τους μεσαιωνικούς τσαρλατανισμούς και τα χόκους-πόκους;

Περιμένω...

Υ.Γ. Μπορείς, επιτρέπεται, και επιβάλλεται να χρησιμοποιήσεις όποια βοηθήματα της επιστήμης σου επιθυμείς. Απογορεύεται φυσικά δια ροπάλου η οποιαδήποτε μορφή "ψυχικής" αυτοάμυνας.

Edited by - Έχιδνα on 01/08/2006 23:13:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2949219
Maintained by Digital Alchemy