ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 18:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
strangerz2
Άντε τυχερέ, σε γλύτωσε ο ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ. Θα άκουγες εξάψαλμο.

Έτσι μπράβο, να γελάς. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 18:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2
quote:
Ναι σε καταλαβαίνω.. αλλα η γερόντισσα έκανε μια κίνηση μάλλον διαισθητικά..που μπορεί να είναι ωφέλιμη.
Όταν ένας άνθρωπος έχει κάνει κατάχρηση στο διανοητικό του κέντρο, τότε αυτό αρχίζει και κλατάρει. Αυτό που μπορεί να δώσει μια ανάσα σε αυτό, είναι να χρησιμοποιήσουμε ένα άλλο κέντρο ώστε το διανοητικό να ξεκουραστεί. Αυτό μπορεί να είναι μια βόλτα στην εξοχή, το να ακούσουμε μια ωραία και χαλαρή μουσική..κάτι τέλος πάντων που να μας βοηθήσει να ξεσκάσουμε ή να μην επιβαρύνουμε άλλο το διανοητικό κέντρο.. αλλιώς η κατάρρευση δεν θα είναι και πολύ μακριά.
Ετσι από το να τρελαθουμε.. καλύτερα να το ρίξουμε λίγο έξω. Αυτό σε γενικες γραμμές. Αυτό βέβαια το να το ρίψουμε έξω έχει μια αναλογία ως προς την ποιότητα του καθενός. Κάποιος που κάνει μια εσωτερική εργασία θα το ρίξει διαφορετικά έξω από κάποιον που δεν κάνει μια εσωτερική εργασία. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις

Ναι,αυτό είναι δεδομένο,όλοι το κάνουμε αυτό.Εννοούσα την γενικότερη στάση ζωής.

quote:
Άντε τυχερέ, σε γλύτωσε ο ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ. Θα άκουγες εξάψαλμο.

Τον έχω συνηθήσει ούτος η άλλος,έχει γίνει η δεύτερη φύση μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skidoo23
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 11:42:34  Εμφάνιση Προφίλ
Aγαπητε''ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ'' εχω διαβασει ολλες τις σελιδες αυτου του θεματος και αλλων παρεμφερων στο esoterika και σε αλλα forum και μπορω να πω οτι εχω διαβασει απο ανοησιες μεχρι αρκετα ενδιαφερουτα πραγματα.αλλα αυτα ολλα ειναι θεωρια.
Εμενα με ενδιαφερει η πρακτικη.δεν εχεις και αδικο οτι αυτο που εγραψα θυμιζει λιγο.. αγγελια!το να μπω στη διαδικασια να φιλολογω να γραφω αποψεις ,κτλ πλεον δε με αφορα.πριν απο χρονια το εκανα και μαλιστα σε υπερβολικο βαθμο.απο ενα σημειο και περα δεν εχει ενδιαφερον αφενος,αφετερου ειναι τετοια η φυση του θεματος που ο γραπτος η προφορικος λογος δεν επαρκει για να περιγραψει τετοιου ειδους καταστασεις.
Αυτο που θα με ενδιεφερε θα ηταν να επικοινωνησω με καποιον που εχει φτασει σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο ελεγχου να μπορει δηλαδη να προκαλει ακομα και κατα βουληση καποιου ειδους ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ εξωσωματικη εμπειρια.εαν ειναι πιο προχωρημενος απο μενα εχω παρα πολλα πραγματα να τον ρωτησω και να μαθω απο αυτον κυριως μεσα απο τις εμπειριες του!αλλα ακομα και στο ιδιο επιπεδο με μενα να ειναι θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα μια ανταλλαγη αποψεων αλλα και πρακτικου πειραματισμου.καποιος τωρα που βρισκετε σε ενα επιπεδο λιγοτερου ελεγχου απο μενα σαφως θα μου ηταν ευχαριστη μια επικοινωνια αν και δε νομιζω οτι θα μπορουσε να με βοηθησει στο θεμα αυτο καθεαυτο της προβολης.(αν και τιποτα δεν αποκλειω).
γενικοτερα αποφευγω να δημοσιοποιω η να μιλαω για αυτες καθεαυτες τις εμπειριες πρωτον γιατι σχολιαζονται οχι παντα καλοπροαιρετα ,και δευτερον απλα το βρισκω αδιαφορο μιας που ο καθενας μπορει να πει το οτιδηποτε ειτε ισχυει ειτε οχι.
κατι που δε μπορει να συμβει οταν και η αλλη πλευρα εχει φτασει σε καποιο επιπεδο καλου ελεγχου ωστε η επικοινωνια μας να μη βασιζετε μονο στο υλικο επιπεδο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 12:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ μου φίλε skidoo23 σου στέλνω σε e-mail το ψευδώνυμο μου στο Skype. Εκεί θα μπορούμε να μιλάμε για όλα αυτά που θες σε πραγματικό χρόνο. Βρες με και θα τα πούμε..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 12:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αυτό το e-mail που έχεις δώσει στο φόρουμ.. φαίνεται να είναι άκυρο. Σου στέλνω ένα άλλο μέσω του εσωτέρικα λοιπων..ένα pm.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 24/07/2010 12:44:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2010, 16:37:34  Εμφάνιση Προφίλ
Μπορει καποιος να πει για να πετυχω αστρικη προβολη θα πρεπει να ειμια ξυπνιος ή να εχω κοιμηθει; Επισης οταν καταλαβαινω οτι γινεται τι κανω; Ανοιγω τα ματια μου; Το αστρικο σωμα ειναι αυτο που κοιταει ή ξυπναω και εγω;

Μπορει να γινει την ημερα, χωρις να κοιμομαστε, απλα να διαλογιζομαστε στο κρεβατι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 03:33:05  Εμφάνιση Προφίλ
Και αν μπορειτε να γραψετε και καποια μεθοδο-ασκηση για να μπορεσω να κανω αστρικη προβολη. Να φανταστω οτι γινεται μονο οταν κοιμασαι ανασκελα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 22:39:10  Εμφάνιση Προφίλ
Ακολουθησα μια τεχνικη εχθες και καταφερα να ερθω σε δονησεις. Οταν λεμε δονησεις, εννοουμε το ιδιο συναισθημα που εχουμε οταν ανατριχιαζουμε, αλλα λιγο πιο εντονο;

Μετα τι πρεπει να κανω; Πρεπει να με πιασει ο υπνος ή οχι; Και ποτε ανοιγω τα ματια μου; Ποτε καταλαβαινω οτι εχω βγει απο το σωμα μου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 00:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
strangerz2

quote:
Ναι,αυτό είναι δεδομένο,όλοι το κάνουμε αυτό.

Εάν το κάναμε όλοι τότε δεν θα χρειαζόταν να το πω.

quote:
Εννοούσα την γενικότερη στάση ζωής.

Όμως δεν συζητούσε κανείς την γενικότερη στάση ζωής, υπήρχε συγκεκριμένη ερώτηση και χρειαζόταν συγκεκριμένη απάντηση.

quote:
Τον έχω συνηθήσει ούτος η άλλος,έχει γίνει η δεύτερη φύση μου.

Κακώς.


Ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να καταφέρεις να αποδείξεις τα του εγωισμού μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 11:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2
quote:
Εάν το κάναμε όλοι τότε δεν θα χρειαζόταν να το πω.

Δέν νομίζω οτι είναι και πολύ δύσκολο για κάποιον να σκεφτεί να χαλαρώσει λίγο απο την όποια εργασία του,συμβαίνει αυτόματα,ο οργανισμός το ζητάει απο μόνος του.

quote:
Όμως δεν συζητούσε κανείς την γενικότερη στάση ζωής, υπήρχε συγκεκριμένη ερώτηση και χρειαζόταν συγκεκριμένη απάντηση.

Εντάξει,αν είναι έτσι.Απλώς,εγώ αυτό που κατάλαβα,είναι οτι παροτρύνεις κάποιον να ξεχάσει τελείως το ζήτημα,απλά επειδή εσένα δέν σου αρέσει,μπορεί να κατάλαβα λάθος.

quote:
Ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να καταφέρεις να αποδείξεις τα του εγωισμού μου.

Ναι βρέ,αυτό είναι που με ενδιαφέρει πραγματικά,να δείξω τα του εγωισμού μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 12:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
quote:
να δείξω τα του εγωισμού μου

Για να το λες εσύ έτσι θα είναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 13:30:23  Εμφάνιση Προφίλ
Οι δονησεις που λετε, ειναι παρομοιες με αυτες που ανατριχιαζουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 13:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΟΧΙ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 14:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΕΠΕΙΔΗ ΡΕ ΣΥ ΛΑΖΑΡΕ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ..

quote:
Πρεπει να με πιασει ο υπνος ή οχι;

ΒΡΕΣ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ..
ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ Α.Π. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΟΥΤΕ ΥΠΝΟΣ ΟΥΤΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2010, 15:30:52  Εμφάνιση Προφίλ
Ε δλδ δε το κανεις αυτο οταν εισαι ετοιμος για υπνο. Και αφου δε κοιμασαι, οταν εισαι σε αστρικη προβολη, δε ξεκουραζεται το σωμα σου..

Πως ακριβως ειναι αυτες οι δονησεις; Καποια τεχνικη υπαρχει; Ποτε καταλαβαινω οτι εχει αρχισει να γινεται; Ανοιγω τα ματια μου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paranormal
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2010, 02:49:29  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλε lazaross, την αστρικη προβολη ειναι καλο να την δοκιμασεις καποια στιγμη της ημερας κατα την οποια θα εισαι ξεκουραστος και να εχει ησυχια. Διαλεγεις μια σταση που να νιωθεις ανετα και το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να κλεισεις τα ματια σου, να χαλαρωσεις τελειως το σωμα σου(καθε μυ ξεχωριστα) και να αδειασεις καθε σκεψη απο το μυαλο σου. Αφου τα κανεις ολα αυτα, επικεντρωνεσαι στο τριτο ματι (το σημειο που βρισκεται στο κεντρο λιγο ποιο πανω απο τα φρυδια) και φανταζεσαι οτι το αστρικο σου σωμα βγαινει απο εκει. Μετα απο καποιες προσπαθειες θα νιωσεις οτι αιωρεισαι και επισης τις περιφημες δονησεις. Θα νιωσεις λες και γινεται σεισμος αλλα ουσιαστικα αυτος ο "σεισμος" προερχεται απο μεσα σου. Μετα απο λιγη ωρα αυτες οι δονησεις φευγουν και ειναι πιθανο το αστρικο σου σωμα να βγει εξω απο το υλικο. Παντως σου συνιστω να ψαξεις λιγο παραπανω το θεματακι και οταν εισαι ετοιμος να δοκιμασεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 01:59:00  Εμφάνιση Προφίλ
Για να καταφερει καποιος αστρικη προβολη μεσω διαλογισμου, θα πρεπει να πιστευει πολυ στο Θεο; Επισης διαβαζω πολλους πως λενε οτι το εχουν καταφερει. Ειναι αρκετα δυσκολο κατι τετοιο. Πως το επιτυχατε; Και απο τη στιγμη που μπορειτε και διαλογιζεστε τοσο καλα, τοτε θα μπορουσατε να αυτοθεραπευεστε κιολας. Δεν ειναι τοσο απλη η συνειδητη αστρικη προβολη. Μη τα μπερδευουμε με παραισθησεις.

Βεβαιως μερικοι ισως να θελουν να μαγνητισουν και τα βλεμματα και να τραβηξουν εντυπωσεις, χωρις να θελω να θιξω κανεναν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paranormal
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 03:26:09  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλε lazaross... Το χρονικο διαστημα για να καταφερει κανεις Αστρικη Προβολη ποικιλλει στον καθενα. Σε καποιον μπορει να του παρει καποιες μερες ενω σε αλλον μπορει και χρονια... Μπορει ομως και ποτε! Ο τροπος για να το πετυχεις δεν ειναι εξωπραγματικος. Απλα χρειαζεται αυτοσυγκεντρωση και πιστη σε αυτο που κανεις. Οσο αναφορα αυτο με τον Θεο που ειπες εδω επετρεψε μου να γελασω Εγω απλα δεν πιστευω σε Θεους, Χριστους και Παναγιες(χωρις να θελω να σε επηρεασω) και εχω πετυχει Α.Π σχεδον ευκολα. Αρα δεν παιζει θεμα θρησκειας. Οποιος λεει κατι τετοιο απλως δεν ξερει τι του γινεται. Τελος, οσο αναφορα την αυτοθεραπεια... ρε φιλαρακι πολυ βαθια το πηγες το θεμα. Γενικα απο οτι εχω καταλαβει δεν το εχεις ψαξει και πολυ καλα. Απλως "google it".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 04:02:37  Εμφάνιση Προφίλ
Τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα.. Ελληνικα site δε βρισκω αλλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 09:57:12  Εμφάνιση Προφίλ
Εχθες τα ξημερωματα που πηγα να κοιμηθω ( κοντα στις 5.30 ), πηγα παλι να κανω αστρικη προβολη. Ηταν η 6η ημερα που προσπαθουσα. Εκανα κανενα 45λεπτο χωρις αποτελεσμα, αλλα δεν απελπιστηκα. Μετα προσπαθησα για lucid dreaming, αλλα παλι κανενα αποτελεσμα και με επιασε ο υπνος.

Ξαφνικα εκει που κοιμομουν, νιωθω κατι σα να αιωρουμαι και παω να γυρισω για να δω κατω και πεφτω αμεσως στο σωμα μου και ξυπναω. Με πιανει το sleep paralysis. Αν και ηξερα οτι κατι τετοιο γινεται μετα απο αποτομη επιστροφη, πανικοβληθηκα, ισως επειδη ειχε να με πιασει μηνες και επειδη τα φοβαμαι λιγο αυτα.

Δε μπορουσα να κουνηθω, ενιωθα να μιλαω και ακουγα εναν αντιλαλο και εβλεπα σα καποιος να με ρουφαει απο το στομα κατι σα μαυρη σκια.. Πονουσα και στο στηθος. Και ολα αυτα το πρωι κατα τις 7 με 8 ωρα.

Γινεται καποιος να παθαινει συνειδητη, αλλα αθελητη αστρικη προβολη; Ηταν κατι αυτο;

Και κατι ακομη, πως γινεται να επηρεασει η επιφυση την αστρικη προβολη; Παιρνω ΖΜΑ και neurobion ( αυτο με κυκλο ), πριν τον υπνο. Σκεφτομαι και για μελατονινη. Ποια ειναι η αποψη σας; Τα παιρνω για να εχω ποιοτικοτερο και πιο βαθυ υπνο, αλλα παραλληλα παιζουν ρολο και με επιφυση, καθως αυξανουν σεροτονινη και αυτη με τη σειρα της μετατρεπεται σε μελατονινη.

* Και κατι λιγο ασχετο.. Τι γινεται σε περιπτωση που παθεις sleep paralysis και φορας μασκα για τον υπνο; Το απολυτο σκοταδι!! *

Edited by - lazaross on 28/07/2010 10:00:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 12:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Φίλε μου δεν ισχύει το συνειδητά αλλά αθέλητα.
Μην παίρνεις άλλα χάπια δεν σου χρειάζονται, έχεις την δυνατότητα να πετύχεις ποιοτικό ύπνο όταν ζεις εδώ, όταν πατάς στην γη και το αντιλαμβάνεσαι...... όλη την ημέρα.

Διαφωνώ με την προσπάθεια εξάσκησης σε όλα αυτά που αναφέρεις και με τον τρόπο που το κάνεις. Κοιμήθηκες το πρωί, παίρνεις χάπια για ποιοτικό ύπνο και στις 10.00 ήσουν ξύπνιος και ήδη είχες στείλει μήνυμα στο φορουμ, δεν το βλέπεις ότι κάτι δεν κάνεις ορθά?
Δεν γίνεται από κλητήρας να γίνεις απευθείας γενικός διευθυντής, πρέπει να περάσεις όλα τα στάδια, πρέπει να ανέβεις όλα τα σκαλοπάτια. Ξέχνα προς το παρόν την αστρική προβολή διότι αλλιώς θα γνωρίσεις από μέσα διάφορες ειδικότητες ιατρικής και άρχισε από την θεωρητική κατάρτιση και τον διαλογισμό (με μέτρο, δηλ. 5 λεπτά και βλέπεις, όχι 45 λεπτά).

Και τέλος είναι απολύτως απαραίτητο να πιστεύεις σε κάτι ανώτερο, εάν δεν το κάνεις μάλλον δεν κάνεις τίποτα..... paranormal που από την πλήρη απόγνωση βρέθηκες να δίνεις συμβουλές με πλήρη βεβαιότητα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 13:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2
quote:
Φίλε μου δεν ισχύει το συνειδητά αλλά αθέλητα.
Μην παίρνεις άλλα χάπια δεν σου χρειάζονται, έχεις την δυνατότητα να πετύχεις ποιοτικό ύπνο όταν ζεις εδώ, όταν πατάς στην γη και το αντιλαμβάνεσαι...... όλη την ημέρα.

Διαφωνώ με την προσπάθεια εξάσκησης σε όλα αυτά που αναφέρεις και με τον τρόπο που το κάνεις. Κοιμήθηκες το πρωί, παίρνεις χάπια για ποιοτικό ύπνο και στις 10.00 ήσουν ξύπνιος και ήδη είχες στείλει μήνυμα στο φορουμ, δεν το βλέπεις ότι κάτι δεν κάνεις ορθά?
Δεν γίνεται από κλητήρας να γίνεις απευθείας γενικός διευθυντής, πρέπει να περάσεις όλα τα στάδια, πρέπει να ανέβεις όλα τα σκαλοπάτια. Ξέχνα προς το παρόν την αστρική προβολή διότι αλλιώς θα γνωρίσεις από μέσα διάφορες ειδικότητες ιατρικής και άρχισε από την θεωρητική κατάρτιση και τον διαλογισμό (με μέτρο, δηλ. 5 λεπτά και βλέπεις, όχι 45 λεπτά).

Και τέλος είναι απολύτως απαραίτητο να πιστεύεις σε κάτι ανώτερο, εάν δεν το κάνεις μάλλον δεν κάνεις τίποτα..... paranormal που από την πλήρη απόγνωση βρέθηκες να δίνεις συμβουλές με πλήρη βεβαιότητα.


Έλεος πια με την κριτική σου,ποιά νομίζεις πως είσαι και τα ξέρεις όλα?

"Μην κάνεις 45 λεπτα διαλογισμό αλλα 5 λεπτά", "ήδη είχες στείλει μήνυμα στο φόρουμ",για πές μας ρε pyramid,τί να κάνουμε στην ζωή μας?Καθοδηγησέ μας,μιας και εσύ ξέρεις τα πάντα,πές μας ένα σωστό ωράριο για το πότε να γράφουμε εδώ,πές μας πότε να βγούμε βόλτα,πές μας τί να ακολουθήσουμε στην ζωή μας,γιατί εμείς είμαστε ανήμποροι να καταλάβουμε μόνοι μας,χρειαζόματε εσένα να μας λές τί πρέπει να κάνουμε.

Δέν έχεις καταλάβει οτι συνέχεια κρίνεις τους άλλους και τους λές τί είναι το σωστό και τί το λάθος,ειλικρινά τόσο ασυνείδητη είσαι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 14:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ φίλε lazaross άμα έχεις διαβάσει όλο το αστρική προβολή 4 και ίσως και το 3 θα έβλεπες ότι όταν κάποιος δεν έχει τα απαραίτητα ασφαλές προσόντα .. τότε η Μόρα ή ο ίσκιος που σε πλακώνει και όλα τα ινγκουπους και γενικά οι υποδιαστασεις του αστρικού που έχουν σχέση με τους εφιάλτες θα σου κάνουν παρέα στις εξόδου σου.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 14:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ φίλε skidoo23 που χάθηκες.. Δεν βλέπω κανένα ενδιαφέρων. Να σου πω την αλήθεια το μήνυμα σου μου φάνηκε πολύ ύποπτο… μήπως ψάχνεις κάτι που δεν το λες φανερά; Αν πραγματικά έχεις κάτι να πεις και να μοιραστείς πες το εδώ για να δούμε και κάποιο επίπεδο!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 15:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Αγαπητέ strangerz2 θα σε μαλώσω, περίμενα πιο γρήγορη ανταπόκριση, να εξασκηθείς κι άλλο.


quote:
ειλικρινά τόσο ασυνείδητη είσαι?

Ουδείς τέλειος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
paranormal
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 19:08:42  Εμφάνιση Προφίλ
Pyramid, εννοεις οτι απαραιτητη προυποθεση για να πετυχεις Α.Π πρεπει να πιστευεις στον Θεο? Σε ρωταω γιατι αν εννοουσες αυτο τοτε πες το μου για να γελασω αλλο λιγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 20:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
quote:
Σε ρωταω γιατι αν εννοουσες αυτο τοτε πες το μου για να γελασω αλλο λιγο...

Μη μου το κάνεις αυτό........θα γίνω ρεζίλι και δεν θα μπορώ να εμφανίζομαι στα φορουμ...... όλοι θα γελάνε στα μούτρα μου......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazaross
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 20:42:13  Εμφάνιση Προφίλ
Εχω φτασει μεχρι την 6η σελιδα απο το πρωτο θεμα! Θελει παρα πολυ χρονο για να διαβασω ολες τις σελιδες, αλλα θα το κανω!

Οσο για το οτι κοιμηθηκα τετοια ωρα, παντα τετοια ωρα κοιμαμαι, και ξυπνησα νωρις, γιατι ειχα ταξιδι να κανω. Πολλες φορες δε κοιμαμαι και καθολου οταν δουλευω πρωι και πρεπει να φυγω απο το σπιτι στις 5.

Και το zma και neurobion τα παιρνω χρονια, για να ξεκουραζομαι, επειδη παω γυμναστηριο. Ουτε καν ηξερα τι ηταν η αστρικη προβολη τοτε. Απλα τωρα διαβασα οτι αυξανουν τα επιπεδα μελατονινης και παιζουν με την επιφυση.

Πρεπει επισης να αντιμετωπισω τους φοβους μου. Παντα αυτες τις ημερες που εκανα προετοιμασια και αυτοσυγκεντρωση, φοβομουν αρκετα, ισως για αυτο με πιανει η "μορα" και φοβαμαι, ενω κανονικα ειναι απλα μια παραλυση του υπνου.

Πρωτη φορα με επιασε "μορα" το πρωι. Πολυ παραξενο. Υπηρχε παντου φως, αλλα εγω εξακολουθουσα να φοβαμαι..

Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν οντως γινεται να εχεις αθελητη ΑΠ, αλλα να την συνηδητοποιεις. Εγω ενιωσα σα να ειχα ανεβει πανω απο το σωμα μου και να τρομαξα απο την βαρυτητα και στιγμιαια επεσα κατω και ξυπνησα! Και καποια τεχνικη για συνειδητο ονειρο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2010, 01:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Ευτυχως σας ξαναβρηκα

Λοιπον Λαζαρε,μια ''τεχνικη'',οσον αφορα το συνειδητο ονειρεμα,η οποια λειτουργησε για μενα ειναι να υπενθυμιζω στον εαυτο μου οσο συχνοτερα μπορω κατα τη διαρκεια της ημερας οτι βρισκομαι στον φυσικο κοσμο.Αυτο ειχε περασει στο υποσυνειδητο μου,και ετσι μηχανικα σε ενα ονειρο μου,ενω περπατουσα στο δρομο,ελεγα στον εαυτο μου''Εισαι στον φυσικο κοσμο''....και συνειδητοποιησα οτι ονειρευομαι!Υπαρχουν πολλες παραλλαγες.Μπορει αυτο να μη σε βοηθαει καθολου.

Για παραδειγμα μια τεχνικη ειναι και ο ελεγχος πραγματικοτητας,που ποτε δε με βοηθησε.Διοτι μολις εχω την αμφιβολια οτι ονειρευομαι,καταλαβαινω απευθειας οτι οντως ειναι ονειρο αυτο που βιωνω.Παντως εσενα ισως σε βοηθαει καθε τοσο,οταν το θυμασαι να κανεις εναν ελεγχο πραγματικοτητας.(Προσπαθησε με το βλεμμα σου να ''μετακινησεις'' κατι,ή προσπαθησε να πεταξεις).Εαν το κανεις συνηθεια,θα καταγραφει στο υποσυνειδητο σου και ισως συνειδητοποιηθεις στο ονειρο σου καποια στιγμη.

Οταν αισθανεσαι πως εισαι σε κατασταση παραλυσης,προσπαθησε να ηρεμησεις(μην πανικοβαλεσαι) και απαλα σηκω πανω.(Τοτε ισως εχεις ενα επιτυχημενο αστρικο ξεδιπλωμα).Μου συνεβαινε συνεχως παλιοτερα,και παντα πανικοβαλομουν και προσπαθουσα απεγνωσμενα να συνελθω.Αν εισαι τελειως ανικανος να κινηθεις(με το αστρικο σου σωμα) σε εκεινη τη στιγμη,τοτε ισως σε επηρρεαζουν οι ουσιες που παιρνεις...

Οσον αφορα τις δονησεις που λες,ξερω τι εννοεις.Οσες φορες χαλαρωνω αισθανομαι απαλες δονησεις,αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειμαι στο σταδιο αποχωρισμου του αστρικου σωματος.Στο σταδιο αποχωρισμου το φυσικο σωμα,απ οσο ξερω,κοιμαται.Δηλαδη με την αστρικη προβολη στην ουσια πηγαινεις στην 5η διασταση συνειδητος.Ενω αν δεν κατορθωσεις,θα εισαι στην 5η διασταση,αλλα δυστυχως ασυνειδητος,και το επακολουθο θα ειναι τα συνηθισμενα ονειρα.Αυτη ειναι η αποψη πολλων δασκαλων.Επομενως στοχος σου ειναι να ''καβαλησεις'' τον υπνο.Επειδη ομως κατα μεγαλο μερος ειμαστε ασυνειδητοι χανομαστε σε σκεψεις και αποτυγχανουμε..Παντως μην απογοητευεσαι.Σε καταλαβαινω.

Εχω μια ερωτηση για εσας.Οσοι εχετε πραγματοποιησει αστρικη προβολη ή συνειδητο ονειρεμα,βρηκατε το περιβαλλον(θεσεις αντικειμενων κτλ)ιδιο και απαραλλαχτο με το αντιστοιχο του φυσικου κοσμου?

Παλιοτερα,ΥΠΗΡΕΤΗ,μου ειχες πει στο αστρικο επιπεδο καλο θα ηταν μολις συνειδητοποιουμαι ναι επικαλουμαι καποια οντοτητα ή καποιον δασκαλο.Οσες φορες εχω συνειδητοποιηθει,και το επιχειρησα οι προσπαθειες μου πηγαν χαμενες.Συγκεκριμενα εχω προβλημα με τις νοητικες εικονες του ονειρου.Δηλαδη συνειδητοπιουμαι,γνωριζω πως τα ''ατομα'' που βλεπω τριγυρω μου ειναι πολυ πιθανον νοητικες εικονες,αλλα δεν μπορω να τα ''ξεφορτωθω''.Ματαια κλεινω τα ματια μου και προσπαθω να φανταστω καποιο διαφορετικο μερος.Εσυ ποσο συχνα συνειδητοποιεισαι στα ονειρα σου?...

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του...."

Edited by - DarkEternity on 29/07/2010 02:00:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paranormal
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2010, 02:19:09  Εμφάνιση Προφίλ
Pyramid... ηδη εχεις γινει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy