ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:14:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Έ, κι ο Χρύσανθος δεν είναι πολύ διαφορετική περίπτωση.

Χαχα! Που την θυμήθηκες την κουδουνίστρα ρε;

...καλή φωνή όμως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:16:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και ποιός σου είπε ρε Αίολε, ότι αυτό με ενοχλεί?
Εσένα μπορεί όχι...
Κάποιους ΑΛΛΟΥΣ όμως;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:16:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Λαζαρίδης?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:17:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μαρξιστικής καταγωγής όμως.
...το ίδιο ο Στουρνάρας και ο Βενιζέλος.
Ε και;

Edited by - Αίολος on 04/07/2015 16:35:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:19:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ο Λαζαρίδης?

Α! Αλλον λες εσύ.
Εννοούσα τον τραγουδιστή του Ξυλούρη.
Πιτσιρικάς είσαι ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:20:53  Εμφάνιση Προφίλ
Ε, ναι...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:21:46  Εμφάνιση Προφίλ
η λεπτή φωνή είναι ο Χρύσανθος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Αιθεροβάμμονα κλείστον σε παρακαλώ τον απο πάνω, τέτοιες ώρες δεν μπορούμε να διαβάζουμε τέτοιες αηδίες...


Δεν κατανοώ γιατί σε ενοχλεί ο αντισημιτισμός περισσότερο από τον ανθελληνισμό, αν είσαι Έλληνας. Είναι τραγικό να είσαι Έλληνας και αντί να μισείς τους ανθέλληνες σημίτες, να μισείς τους αντισημίτες. Εγώ ευτυχώς ξύπνησα από την ανθελληνική πλύση εγκεφάλου που μας κάνανε από μωρά παιδιά και έγινα ρατσιστής αντισημίτης. Οι αρχαίοι Έλληνες πάντα ήταν ρατσιστές και αυτό το αποδεικνύει περίτρανα η φράση "ΠΑΣ μη Έλλην Βάρβαρος". Κατανόησα πόσο μαλάκας ήμουνα να με νοιάζει η ιστορία και το μέλλον του κάθε ξένου, ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΔΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕΛΛΟΝ. Όσο τους νοιάζει τους ξένους η κακομοιριά του Έλληνα(απεναντίας χαίρονται και την προωθούν), άλλο τόσο με νοιάζουν τα δικά τους τα συμφέροντα.

Από εδώ και πέρα η πλάκα τελείωσε και τέτοιες ώρες ο καθένας μας θα δείξει πόσο άξιος Έλληνας είναι, γιατί η χώρα οδεύει σε φτώχεια, πείνα και πόλεμο.

Συγγνώμη απλώς έχει καταντήσει εμετικό όντας Έλληνες να ασχολούμαστε με το μέλλον των Εβραίων αντί με το δικό μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:38:25  Εμφάνιση Προφίλ
Πέστα βρε Χρίστο Ελ. Επιτέλους και μια φωνή λογικής.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:42:39  Εμφάνιση Προφίλ
World Dance ον γκρικ στεπς!
ιτ ις χαπενινγκ ναου!

Edited by - Αίολος on 04/07/2015 16:46:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 16:44:03  Εμφάνιση Προφίλ
Νοου!!!

Edited by - Αίολος on 04/07/2015 16:44:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 17:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Είναι δυνατόν τέτοιες στιγμές που όλοι λένε ότι προηγείται το ναι της υποταγής και άλλοι λένε θα ψηφίσουν άκυρο... να μην με πιάνει το αντισημιτικό μου?

Πότε θα ξεσπάσει η οργή του Έλληνα αν όχι τώρα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 17:25:38  Εμφάνιση Προφίλ
Έλα μου ντε...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 18:00:24  Εμφάνιση Προφίλ
είπα να μείνω 5-10 μερες gadget-free, χωρίς κινητά, λαπτόπια και τα τοιαύτα,
ευρισκόμενος σε διακοπές,
και ήρθαν κι έπεσαν όλα μαζεμένα....

Τι να κάνουμε εγώ δεν θα χορεύω ούτε στο χορό του Τσιπραλέξ, ούτε της Μέρκελ ούτε κανενός.

Εγώ χορεύω μόνο τον δικό μου χορό.
Και για αυτές τις μέρες έλεγε ...διακοπές.

διαβάζοντας στα γρήγορα και διαγωνίως, όχι μόνο τις τοποθετήσεις εδώ αλλά και εις άλλα μήντια,
καταλαβαίνω πλέον για πιο λόγο εξηγούνται πολλά πράγματα
τόσο για την ιδιοσυγκρασία του λαού μας, όσο και για τα περίφημα ποσοστά του Νικόμαχου, κλπ.

Το σόου έχει αρχίσει, το πανηγύρι με τα πυροτεχνήματα,
και ακόμα βέβαια δεν έχει βγει η...χοντρή να τραγουδήσει.

Δεν θα κουράσω πολύ, μιας και έχω περιορισμένη ιντερνετική πρόσβαση, και αυτή κατά παραχώρηση, ελέω των σπουδαίων εξελίξεων,
αλλά συνοπτικά να πώ τα ολίγα από τη μεριά μου:


- Δημοψήφισμα: Σωστή πρακτική εν γένει, και θα ήθελα να γίνεται σε πολύ περισσότερες περιπτώσεις και πολύ συχνότερα, και όχι μια στα δέκα χρόνια, κι αυτή όπως να'ναι..

Για το συγκεκριμένο δημοψήφισμα λοιπόν , η άποψη μου είναι ότι γίνεται ΚΑΙ σε λάθος χρόνο, ΚΑΙ με λάθος διατυπωμένο ερώτημα

Ως εκ τούτου, μάλλον θα επιθυμούσα κάτι σε ολικό....φτύσιμο του δημοψηφίσματος, όχι ως πρακτική της Δημοκρατίας,
αλλά των συγκεκριμένων επιλογών και του συγκεκριμένου προφίλ όπως ετέθη.

Εάν αυτό δεν είναι δυνατό να γίνει, ή δεν θα έχει κάποιο αποτέλεσμα
(ας μου πει κάποιος πχ. τι θα σήμαινε μια αποχή >70% πχ.???)

Tότε θα πέρναγα στο σενάριο του Νικόμαχου:
ήτοι, ΟΧΙ,
αλλά όχι για το ΟΧΙ,
απλώς και μόνο μπας και αυτό γίνει η απαρχή του γενικότερου μπουρλότου, και του ως εδώ και μη παρέκει.

Ετσι κι αλλιώς, όπως ελέχθη κι εδώ νομίζω
αλλά και αλλού (δεν ενθυμούμαι πού διάβασα και τι, στα γρηγορα και στα διαγώνια)
το ΝΑΙ είναι μια απάντηση συμμετοχικού Μαζοχισμού σε πακέτο μετρων και μνημονίων που όλοι είμαστε αντίθετοι, αλλά μερικοί λένε, ας τον φάμε κι αυτόν, αντέχει ο σβέρκος μας (και ο κ@λος μας) και όσο πάει, για μια δήθεν Ευρωπαϊκή πορεία,κλπ (άρα = αργός και βασανιστικός θάνατος με διαρκώς αυξανόμενα βασανιστήρια....)

ενώ το ΟΧΙ είναι κάτι σαν -και καλά- ξαφνικός θάνατος ή αυτοκτονία, ας πούμε.


Βεβαίως, σε αυτό το επίπεδο, τα πάντα όλα είναι ευσεβείς πόθοι των μεν και των δε,
κανείς δεν ξέρει τι πραγματικά θα γίνει,
μέχρι αυτό να συμβεί (είτε το ένα είτε το άλλο)
ή για την ακρίβεια, κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί κυρίως με το ΟΧΙ,
(γιατί στο ΝΑΙ φαίνεται να υπάρχει μεγαλύτερη σαφήνεια προς το παρόν, ως προς το τί προκειται να ακολουθησει)

Κατά τα λοιπά, μάλλον ο κόμπος έχει φτάσει από πολλές απόψεις στο χτένι, και εδώ που φτάσαμε....ό,τι βρέξει ας κατεβάσει...

Τώρα τα περί εθνικής ομόνοιας, και μη διχασμού, κλπ,
δεν ξέρω πόσο βάση έχουν. Πάντα διχασμένοι και τριχασμένοι και ...και...ήμασταν και θα είμαστε.

Διότι ίσως δεν γίνεται και αλλιώς.

Εδώ που τα λέμε, δεν μπορείς να βάλεις στην ίδια ομάς συμφεροντων τον εκατομμυριούχο με τα φράγκα στην Ελβετία,
με τον άλλον που ανέφερε ο Ντιεσέμης στο παράδειγμα με τον άνεργο και το αυτοκίνητο.
Δεν γίνεται ποτέ και πουθενά να παίξουνε αυτοί μαζί.

Το θέμα συν τοις άλλοις είναι και ταξικό (όπως πάντοτε ήτο)
απλως τον 'καλό καιρό' υπάρχει μια συγκατάβαση, (όταν όλοι τρωνε δεν θα εξετάσεις αν ένας έφαγε 1 πιάτο, άλλος 2 και άλλος ...15...)
ενώ τώρα στα ζόρια και στα αγγούρια, υπάρχει σαφής διαφορά,
και νηστικός ή ο περιμένων στην ουρά για τα τελευταία του ίσως 60 ευρώ, να μην έχει και τόσες αναστολές να την πέσει με οποιον τρόπο στον δίπλα ή στον απέναντι που ακόμη είναι ή φαίνεται να είναι σε κατάσταση καλύτερη, 'βολεμένος' ή 'προνομιούχος'.....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 18:07:14  Εμφάνιση Προφίλ
Κόμη

Πούλησες τον Αίολο βρε?

Πόσα πήρες?
Μετρητά?
Αν σου έδωσαν επιταγή, άρχίνα το κλάψιμο.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 19:58:36  Εμφάνιση Προφίλ
Για σένα Ηλθίξ Πύρινε:


http://secretproduction.gr/adonis-ipa-psema-ixera-oti-to-mnimonio-itan-katastrofibinteo/


Και μόλις το δεις, δες κι αυτό:

http://secretproduction.gr/dite-to-pio-kafto-tsifteteli-anastenaxe-oli-i-plasi-vinteo/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 04/07/2015 20:02:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 22:55:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κόμη
Πούλησες τον Αίολο βρε?

Πόσα πήρες?
Μετρητά?
Αν σου έδωσαν επιταγή, άρχίνα το κλάψιμο.


Δεν τον πούλησα τον Αίολο,
εκτός αν αναφέρεται σε κάτι που αγνοώ.

ίσα ίσα που είχα πεί ότι γνωρίζοντας και τους 2 (για Ντιεσέμη και Αίολο μιλάω) είναι κρίμα να βλέπω αυτές τις μεταξύ τους αψιμαχίες εδώ πέρα, όταν υπάρχει ένα ικανό επίπεδο ευφυίας και μορφώσεως εις αμφοτέρους.

Επιταγές έχω πάψει προ πολλού να παίρνω.

Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που με οδήγησε στο κλείσιμο του γραφείου μου κάποια χρόνια πριν, άλλωστε...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 23:01:54  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ψήφισε εσύ το ΟΧΙ σου, που σημαίνει συμφωνία με την Ευρώπη και άσε τι κάνει ο Άδωνις...

Θα σχολιάσω και τα λινκ σου κάποια στιγμή


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 23:32:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιός από τους τρείς είσαι Πύρινε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 23:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Πύρινος
Ο Θάνος Παπαδόπουλος γεννήθηκε στην Καλαμαριά. Από μαθητής στην ΕΔΑ. Την περίοδο 1965-1967 μέλος του παράνομου ΚΚΕ. 1967-1970 εξορία σε Γυάρο, Λακκί Λέρου, Ωρωπό και τούμπαλιν. Δύο δίκες προδικτατορικά. Δέκα συλλήψεις πριν, στη διάρκεια και μετά τη δικτατορία. Μέλος της Κ.Ε. Του ΚΚΕ Εσωτ.
Πρώην Αρχισυντάκτης στην «Αυγή». Δημοσιογράφος. Συγγραφέας.
Φίλε Πύρινε δεν θα μακρηγορήσω προκειμένου να σε πείσω για το αντίθετο, απ' ότι μάλιστα έχω καταλάβει από τις τοποθετήσεις σου, θα ήταν μάταιο. Η ιστορία φίλε μου έχει αποδείξει, ότι οι μεγαλύτεροι εχθροί της αριστεράς υπήρξαν οι ανανήψαντες πρώην κομμουνιστές. Και αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο. Στα στρατόπεδα συγκεντρώσεως και τα ξερονήσια, αυτοί που χτύπαγαν τους κρατούμενους με περισσότερο μίσος ηταν οι ανανηψαντες πρώην σύντροφοι τους. Ο κατ΄εξοχήν απολογητής της χούντας Γιωργαλάς ήταν πρώην στέλεχος του τομέα Προπαγάνδας στην Ουγγαρία, και με την δράση του στα σχολεία της Αλεξάνδρειας στην Αίγυπτο, πήρε πολλά παιδάκια που τον πίστεψαν στο λαιμό του πριν φύγει για το παραπέτασμα. Αλλά και αρκετοί από τους οικονομημένους προπαγανδιστές των Μέσων Μαζικής Εξαπάτησης είναι πρώην κομμουνιστές.
Το δεύτερο που θέλω να σου επισημάνω είναι, ότι δυστυχώς, το ΚΚΕ επιλέγει πάντοτε τρόπους και αιτιάσεις για να διαφοροποιείται από τις υπόλοιπες αριστερές δυνάμεις, ενώ ταυτόχρονα αρνείται να αναλάβη κυβερνητικές ευθύνες μέσω της συμμετοχής του σε μια ευρύτερη συνεργασία των αριστερών δυνάμεων του τόπου. Ίσως με αυτόν τον τρόπο να επιδιώκει την άντληση ψηφοφόρων μέσα από τις εξαθλιωμένες μάζες, και στην ουσία να το συμφέρει η επικράτηση του ΝΑΙ και τα επακόλουθά της. Άλλωστε και το άκυρο ψηφοδέλτιό του με το ΟΧΙ ΟΧΙ που θα διανέμεται αύριο, στη ουσία θα είναι ΝΑΙ, αφού δύο αρνήσεις μας κάνουν μια κατάφαση.Οπότε προσωπικά δεν με εκπλήσσουν αυτά που γράφει ο κος Θάνος Παπαδόπουλος, του οποίου κατά την γνώμη μου το άρθρο εντάσσεται σε μία από τις δύο κατηγορίες.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 23:35:14  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινος, διάβασε λίγο τι λέει και αυτός. Δεν ανήκει στην αποκαλούμενη κοπριτοσυμμορία Φωτόπουλων κτλ, τουλάχιστον κατα την νεοφιλελέ ορολογία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 00:12:42  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι γνωστό οτι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ευνοικός προς τα συμφέροντα των εγχώριων φαρμακοβιομηχανιών, οπότε ειναι λογική η στάση του.
Ο ΣΥΡΙΖΑ και στο ΝΑΙ και στο ΟΧΙ θα κάνει τα ίδια.
Μμε τη διαφορά οτι με το όχι λες ΝΑΙ στον ΣΥΡΙΖΑ.
Οπότε αυτός λέει ναι στον ΣΥΡΙΖΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 00:13:06  Εμφάνιση Προφίλ
Το διεθνές το μαγαζί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 00:37:13  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ ωραίο τραγούδι Αίολε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 00:54:51  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 01:07:46  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε... https://www.youtube.com/watch?v=0ZKAaL1hZYY


Θα πεθάνω μπόμπιρας φίλε μου.

Edited by - Italos on 05/07/2015 01:12:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 01:22:23  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 07:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Κάντε ότι νομίζετε.

Απλώς μια διευκρινισούλα.

Η θέση μου κατά των Εβραίων ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ και δεν πηγάζει καθόλου από προσωπικές αντιπάθειες και ζήλιες. Έχω σωρεία αποδείξεων που βάζει τους Εβραίους στο εδώλιο ΙΣΟΒΙΑ.

Οι Εβραίοι είναι αυτοί που προωθούν την εξαφάνιση του Έλληνα και του Ευρωπαίου ξεκάθαρα και αποδεδειγμένα. Εκείνοι είναι που έχουν φτιάξει το μέτωπο Ευρώπη-Ελλάδα και έχουν στρέψει τους πάντες κατά των Ελλήνων, εκείνοι είναι που ρουφάνε το αίμα του Έλληνα εργαζόμενου.

Αν θεωρείτε αυτή την άποψη ψύχωση, σας λυπάμαι για την άγνοιά σας και την επίμονη άρνηση έρευνας της αλήθειας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 08:58:58  Εμφάνιση Προφίλ
Επειδή υπάρχουν και φωτογραφίες παιδιών πάνω στα οποία κάνανε πειράματα οι κοπριές υπάνθρωποι οι ναζί (και δεν παίρνω πίσω τον χαρακτηρισμό, τον θεωρώ ελαφρό, και ναι είμαι ρατσιστής μαζί τους), θα σε παρακαλούσα να ξεχωρίζεις τους όρους εβραίοι- σιωνιστές, που είναι διαφορετικοί.
Αλλιώς νομίζω θα μαλώσουμε. Σεβασμό σε όλους τους λαούς, και ουαί σε όλους τους δολοφόνους, ειδικά παιδιών και αμάχων.Οπως των εβραίων εναντίων των Παλαιστινίων. Ευχαριστώ και καλημέρα.

Ελλη Λαμπέτη:Η εβραία του Μπέρτολτ Μπρεχτ σε μια καταπληκτική ερμηνεία.

https://www.youtube.com/watch?v=yGe7Bds9oow

Edited by - Italos on 05/07/2015 08:59:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 09:06:00  Εμφάνιση Προφίλ
Χώσε, χώσε...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1445313
Maintained by Digital Alchemy