ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2010, 12:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Έρχονται τα γκαζάκια, περίμενε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2010, 22:31:39  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε paranormal Νομίζω ότι αυτό που εννοεί η Pyramid είναι ότι το να κάνεις αστρική προβολή απλά για να κάνεις αστρική προβολή είναι κάπως άσκοπο.
Είναι σαν να θες να πας διακοπές στη Δήλο προκειμένου να κάνεις μπάνια(..ή ακόμα και clubing!)

Δε κατάλαβα προς τη η σκληρή κριτική στα λόγια της Pyramid, προσωπικά μου φάνηκαν πολύ σωστά.
Αλλα για του λ΄φοου το αληθές, Pyramid μπορείς να κάνεις ένα quote τα λόγια μου; Και απλά πες ένα γειά

DarkEternity welcome backΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2010, 17:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
quote:
μπορείς να κάνεις ένα quote τα λόγια μου; Και απλά πες ένα γειά

Γεια σου Dr μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2010, 22:03:12  Εμφάνιση Προφίλ
ΕύγεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DarkRose
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2010, 20:52:09  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΚΙΟΛΑΣ (ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ, ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΥΤΟ), ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝ ΤΟ SITE ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ!
ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΤΑΙ ΑΝ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΣΘΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΑΚΟΜΑ ΨΥΧΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ. Η ΨΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΕΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΜΙΑ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΣΕ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΣ ΜΕ 'ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ' ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΒΟΥΛΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2010, 03:49:11  Εμφάνιση Προφίλ
ωραιιιοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2010, 16:51:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

γεια σας παιδια..νεος κ..ωραιος!(ψωνιοοο).
λοιπον,διαβασα τα δυο πρωτα 8εματα αλλλα ομολογω πως οταν ειδα στο 3ο 50σελ.κ αλλες 40τοσες στο 2ο..τρομαξα! κ τις διαβασα περιλιπτικα..πολυ περιλιπτικα!
ο λογος που σας γραφω ειναι επειδη εχω και εγω να μοιραστω καποιες εμπειριες μαζι σας.αρχικα οταν ειμουν 11-12,θυμαμαι ενα πρωινο,ενω κοιμομουν,ειδα(!) (με τα ματια κλειστα)την γιαγια μου που ερχοταν να με ξυπνησει για να παω σχολειο!φυσικα ξυπνισα προτου προλαβει να με σκουντηξει..οι αλλες μου εμπειριες ειναι αρκετα ''συνηθισμενες'' με τα κλασικα:κοιμομουν αλλα..εβλεπα η μερικες φορες απλα ακουγα,(ποτε δεν θυμαμαι να εχω σηκωθει απλα να ειμαι ξαπλωμενος οπως στο φυσικο μου σωμα)κ επισης ποτε δεν θυμαμαι να εχω αυτες τις πολυσυζητιμενες δονησεις εκτος απο το κλασσικο τρανταγμα που ολοι εχουμε ενστανθει αφου ονειρευομασταν πως απο καπου πεσαμε..τελος αφηνω και την ποιο παραξενη για μενα περιπτωση που δεν ξερω αν ειναι καν α.π.
πριν κανα μηνα περιπου τις πρωινες ωρες,ετσι οπως κοιμοομουν αρχιζω ασυνιδιτα να μετραω αντιστροφα!δεν θυμαμαι απο που ξεκινησα αλλα τα τελευταια δευτερολεπτα μονο:3,2,1..κ μολις τελειωνω χτυπαει το κινητο μου που ειχα βαλει ξυπνητιρι!!!μπορει καποιος να το εξηγησει αυτο;;
περιμενω απαντησεις κ σορυ αν σας κουρασα! φιλικα Λεωνιδας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2010, 16:54:04  Εμφάνιση Προφίλ
απλα δεν μου απαντησε κανεις και ειπα να ξανα προσπαθησω;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2010, 16:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
LEO13,κατα τη γνωμη μου το οτι βλεπεις και ακους τι γινεται γυρω σου ενω το σωμα σου κοιμαται,ειναι διοτι βλεπεις την αστρικη υλη του φυσικου κοσμου στον αστρικο κοσμο.Οπως συνεβη με τη γιαγια σου.Αυτο ειναι σημαντικο διοτι σε ολους μας οι νοητικες προβολες δεν μας αφηνουν να δουμε τον αστρικο κοσμο,οπως ειναι στην πραγματικοτητα.
Αυτο με την αντιστροφη μετρηση δεν μπορω να το εξηγησω.Κατι παρομοιο π συνεβαινε ενα διαστημα σ μενα ηταν να ξυπναω λιγο πρωτου χτυπησει το ξυπνητηρι.Να φανταστεις σηκωνομουν το επαιρνα στ χερια μ ν δω τι ωρα ειναι κ χτυπουσε.Τωρα το οτι το κανεις ασυνειδητα με προβληματιζει.

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2010, 16:29:57  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλε darketernity σε ευχαριστω για την γνωμη σου.

''..κατα τη γνωμη μου το οτι βλεπεις και ακους τι γινεται γυρω σου ενω το σωμα σου κοιμαται,ειναι διοτι βλεπεις την αστρικη υλη του φυσικου κοσμου στον αστρικο κοσμο.Οπως συνεβη με τη γιαγια σου.Αυτο ειναι σημαντικο διοτι σε ολους μας οι νοητικες προβολες δεν μας αφηνουν να δουμε τον αστρικο κοσμο,οπως ειναι στην πραγματικοτητα..''

και εγω κατι τετοιο σκεφτομουνα..οσο για την ωρα ειναι γεγονος αυτο που λες και θα σου διηγειθω κατι που μου συνεβει πριν 4-5μερες.
Εκει που κοιμομουν τις πρωινες παλι ωρες και ονειρευομουνα(δεν εχει σημασια τι και ουτε πολυθυμαμαι)απλα θυμαμαι πως μεσα στο ονειρο καποια στιγμη κοιταω ενα ρολοι και βλεπω την ωρα..9:20..ξυπναω αμεσως επιτηδες μιας και ηξερα οτι βρισκομαι σε ονειρο(πολλες φορες το παθαινω)και κοιταω αμεσως το κινιτο μου!ξερεις τι ωρα ηταν;
9:20 ΑΚΡΙΒΩΣ! τωρα τι να πω,δεν ξερω..α!και να σημειωσω πως στο δωματιο δεν εχω ρολοι παρα μονο στο κινιτο μου..

υγεια και χαρα σε ολους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2010, 16:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Καμιά φορά η εξήγηση μπορεί να βρίσκεται στα απλά πράγματα. Το ξυπνητήρι χτυπούσε ενώ κοιμόσουν ..το έπιαναν οι αισθήσεις σου αλλα η συνείδηση σου ήταν απόμακρη.
Αυτό που σου λέω μοιάζει σαν να είσαι καπου προσηλωμένος ή αφηρημένος και κάποιος σου φωνάζει.. ακούς την φωνή αλλα δεν είσαι σε θέση να βάλεις την προσοχή σου σε αυτόν που σου φωνάζει..είναι απόμακρος. Κάτι παρόμοιο και όταν κοιμάσαι,.. είσαι απόμακρος αλλα το ξυπνητήρι κτυπά.. υποσυνείδητα το ακούς και όταν αρχίζεις να ξυπνάς ο νου σου μετρά μηχανικά αντίστροφα σαν μια ένστικτη λειτουργία από το τελευταίο κτύπημα στο επόμενο .

Κτυπά και δεν το συνειδητοποιείς αλλα το σώμα σου οι αισθήσεις σου το ακούν και λες 3,2,1 και τριιιιν. Αν κτυπά συνεχόμενα τότε με το που λες 3,2,1 αποκτάς και τον ελέγχω των ακουστικών σου αισθήσεων.

Το ξυπνητήρι έκανε τριιν αλλα δεν είχες ακόμα αναλάβει τις σωματικές λειτουργείες.. το σώμα όμως το άκουγε.. έτσι κατά την διάρκεια του τνριιιν μέτρησες 3,2,1 και μετά ανέλαβες τις σωματικές λειτουργιές όπου στην συνείδηση σου φάνηκε ότι συγχρονίστηκες με ένα απίθανο φαινόμενο..και σκέφτηκες πως είναι δυνατόν να ήξερα από πριν και σχεδόν αθέλητα να μετρήσω ανάποδα και να συγχρονιστεί το τέλος της αντίστροφη μέτρηση με το ξεκίνημα από το ξυπνητήρι.. μυστήριο!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 09/09/2010 16:42:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2010, 17:08:22  Εμφάνιση Προφίλ
ναι ειναι μια καλη εκδοχη αυτη που παρουσιασκεφτει κ εγω,απλα εχω μια αμφιβολια για το ποτε αρχισε να χτυπαει το ξυπνητιρι..εξειγουμε:το βραδυ πρωτου κοιμηθω παντα σβηνω το κινιτο μου.Παρολαυτα αν και σβηστο,οταν προκειτε για ξυπνητιρι αυτο αναβει και μετα τις χαιρετουρες(welcome LG και τετοια)αρχιζε και χτυπαει εως οτου πατησω οκ και ξανα σβησει μονο του παλι..
Εγω λοιπον ειμαι σιγουρος πως-εστω και για κλασματα του δευτερολεπτου-ειδα το welcome LG,καταλαβες;
αnyway δεν θα γινω σωνει και καλα μεντιουμ
απλα παρομοια συμβαντα οπως αυτο που προανεφερα με την ωρα,σε βαζουν σε σκεψεις..

''..μην στηριζεις τα ονειρα σου στα αστρα γιατι αυτα δεν στηριζονται πουθενα..''

Υγεια και Χαρα σε ολουςζεις την οποια ειχα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2010, 17:11:44  Εμφάνιση Προφίλ
το σκοτωσα το μυνημα!τελικα η ''προεπισκοπιση'' που λεει κατω κατω ειναι χρισημη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 01:39:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
απλα παρομοια συμβαντα οπως αυτο που προανεφερα με την ωρα,σε βαζουν σε σκεψεις..

Ονομάζονται Συγχρονικότητες(synchronicities) αυτά τα φαινόμενα και συμβαίνουν σε πολλούς -αν όχι σε όλους- τους ανθρωπους..

Αυτό με το ξυπνητήρι, που ξυπνάς λίγο πριν την ώρα που το χεις βάλει να χτυπήσει το παθαίνω και 'γω περιστασιακά.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 10/09/2010 02:36:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 20:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Leo13 πολυ με παραξενεψε αυτο π ειπες μ τ 9.20.Εγω το μονο παραξενο που εχω με την ωρα,και το θεωρω συμπτωση ανατριχιαστικη ωρες ωρες,ειναι οτι οποτε κοιταω την ωρα βλεπω πχ 17.17,ή 16.16...κτλ.Οποτε περιμενω μην τυχον παλι συμβει δεν συμβαινει,αλλα σχεδον παντα οποτε δεν τ περιμενω αυτο συμβαινει!Ε τι συμπτωση ειναι αυτη....οχι τιποτα αλλο,αλλα ωρες ωρες με τσιτωνει:p.

Παντως πιστευω πως οταν κοιμομαστε ειμαστε στον αστρικο κοσμο(5η διασταση).Απλως δεν το χω αποδειξει ακομη στν εαυτο μου...........

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 02:02:56  Εμφάνιση Προφίλ
Εμενα να δεις ποσο με παρεξενεψε φιλε!
Τοσο που αν μου το ελεγε αλλος ισως και να μην το πιστευα!
Οσο για αυτο που λες για το 11:11 22:22,καποια περιοδο το ειχα προσεξει και εγω αλλα το συμπερεσμα που εβγαλα ειναι πως ''ηθελα'' και το εβλεπα!Δηλαδη..αν κοιταγα το ρολοι και η ωρα ηταν 18:23 απλα δεν εδινα σημασια,αλλα αν μετα κοιταγα και ηταν 19:19 ελεγα να το παλι!Αρα..
Παραξενο 8α ηταν οταν ΚΑΘΕ φορα που κοιταγα την ωρα να ηταν ολα ομοια..τωρα λογικο ειναι αν κοιταω συνεχεια το ρολοι να πετυχω κ αυτο το φαινομενο! Αυτο ειναι το συμπερασμα που εβγαλα προσωπικα για μενα τουλαχιστον..
Α!εχθες ειχα μια εμπειρια με αστρικη προβολη αλλα επειδη ειναι λιγο περασμενη η ωρα και κουτουλαω θα την γραψω αυριο μαλλον..


''..μην στηριζεις τα ονειρα σου στα αστρα γιατι αυτα δεν στηριζοντε πουθενα..''

Υγεια και Χαρα σε ολους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 18:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Μαλλον εχεις δικιο για την ωρα.Περιμενω την εμπειρια σου με αστρικη προβολη....

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 23:31:53  Εμφάνιση Προφίλ
Για να πω την αληθεια δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν αστρ.προβολη..Μαλλον καποιου ειδος ''συνειδητου ονειρεματος'' ηταν..
Λοιπον,στο ονειρο τωρα..Μεταξυ αλλων ασχετων γεγονοτων,βρισκομαι σε εναν κηπο..και ξαφνικα προσεξε,εμφανιζονται μερικα αρκετα μεγαλα φυτα,τα οποια φυτρωνανε,μεγαλωνανε και παλι απο την αρχη μεσα σε λιγα δευτερολεπτα..
παραξενευτηκα και ειπα..τι γινετε εδω;;;Και τοτε εναι που καταλαβα οτι ονειρευομαι και απεκτησα συνειδηση!
Θυμομουν απο ενα αλλο μελος του φορουμ που ειπε πως οταν καταλαβεις πως ονειρευεσαι τοτε μπορεις να πραγματοποιησεις αστρ.προβολη..
Κοιταω λοιπον τον ουρανο και λεω..ωρα για βολτιτσα!
Αρχιζω να υψωνομαι αρκετα μετρα πανω απο την γη και να αιωρουμαι..
Μετα μονο με την σκεψη μου αρχιζω και πεταω με τεραστια ταχυτητα μπροστα!Πολλα χιλιομετρα μπροστα μου και πισω απο κατι συννεφα και ομιχλη,βλεπω κατι τεραστια βουνα,που ή πολυ ψηλα ηταν και δεν φαινοτουσαν οι προποδες ή αιωρουταν(!)και πανω στη κορυφη βρισκοταν ενα...παλατι να το πω..καστρο να το πω..κατι τετοιο,με δυο τεραστιες ατσαλινες πορτες..
Αρχιζω λοιπον να πεταω προς τα εκει ωσπου μια αορατη δυναμη,ενας ΠΟΛΥ δυνατος αερα με σπρωχνει αντιθετα και με πεταει πισω!
Καπου εκει ξυπνησα..Στην αρχη ημουν μουδιασμενος κ δε μπορουσα να κινηθω αλλα μετα οκ..
Βεβαια η αισθηση που μου αφησε ηταν πως οχι απλως ειδα ενα πολυ εντονο και αληθινο ονειρο αλλα..πως ολα αυτα τα εζησα!Τοσο αληθινο μιλαμε..!


"..μην στηριζεις τα ονειρα σου στα αστρα γιατι αυτα δεν στηριζονται πουθενα..''


Υγεια και Χαρα σε ολους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 12:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Κι εγω εχω παρομοιες εμπειριες,αλλα τις κατατασσω στο συνειδητο ονειρεμα.Εφοσον δεν ειμαι σιγουρη αν προκειται για νοητικες προβολες ή πραγματικα τοπια.Παντως οποτε συνειδητοποιουμαι στο ονειρο μου και βρισκομαι στο σπιτι μου,παντα ειναι παραλλαγμενο.Πραγμα που σημαινει οτι ειμαι εγκλωβισμενη σ ενα ονειρο.

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 15:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητή φίλη DarkEternity θα σου πω κάποια πράγματα που ίσως δεν γνωρίζεις..

Το ότι βλέπεις διαφορετικά το δωμάτιο σου δεν σημαίνει ότι δεν είσαι σε αστρική προβολή. Στην 5η διάσταση μπορούμε να έχουμε μία αστρική προβολή και μεσα από αυτήν μια νοητική προβολή δηλ από ένα επίπεδο σε ένα άλλο.. πιο πάνω από το νοητικό έχουμε μια εμπειρία στο αιτιατό επίπεδο.

Θέλω να ξεχωρίσω το βρίσκομαι μεσα σε ένα διανοητικό όνειρο από το έχω προβληθεί ή έχω βγει στο νοητικό επίπεδο.

Είναι λοιπων δυνατών να έχεις μια αστρική προβολή και υποσυνείδητα να δημιουργείς ένα διαφορετικό δωμάτιο. Η ¨ύλη¨ του αστρικού επιπέδου είναι πολύ ευαίσθητη και είναι πολύ εύκολο να πλάσουμε κάτι εκεί.. Έτσι θέλω να σε πληροφορήσω ότι… το ότι είναι κάτι αλλαγμένο δεν σημαίνει ότι δεν είναι μια αστρική προβολή.

Το άλλο είναι ότι το αστρικό σώμα που έχουμε δεν είναι πλήρως ενεργοποιημένο. Είναι σαν μια σκιά σε σχέση με το ενεργοποιημένο αστρικό σώμα. Αυτό το σκιώδες ή το σεληνιακό αστρικό σώμα έχει μειωμένες λειτουργείς.

Όσο για την εμπειρία που είπε ο LEO13 για εμένα ήταν μια αστρική προβολή και αυτό που μου το μαρτυρά είναι το ότι όταν ξύπνησε ήταν κάπως μουδιασμένος..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LEO13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 15:11:29  Εμφάνιση Προφίλ
DARK ETERNITY..''φιλη'' εισαι βρε;Γιατι μ'αφηνεις τοσες μερες καi σε φωναζω ''φιλε'' και ''φιλε'';
sorry

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 22:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Υπηρετη,πως εξηγεις τοτε το γεγονος οτι πολλες φορες συνειδητοποιουμαι και βλεποντας το ''ονειρο'' προσπαθω να το διαλυσω για να βγω στο αστρικο επιπεδο,αλλα γυρω μου υπαρχουν ''προσωπα'' που δεν εχω ξαναδει και τα οποια με παρεμποδιζουν με διαφορους τροπους.
Και επισης οταν βρισκομαι σπιτι μου(σε συνειδητο ονειρο)βλεπω τους δικους μου.Τι ειναι δηλαδη τα προσωπα αυτα?Δεν ειναι νοητικες προβολες?Ή βλεπω τους φιλους μου.Και καταντα αστειο διοτι τους μιλαω λεγοντας τους''δεν υπαρχετε'',''ειμαι ανοητη που σας μιλαω,ειστε νοητικες προβολες''...και αυτα λενε τα δικα τους.
Δεν πιστευεις οτι ''διαλυοντας'' το ονειρο βλεπει κανεις το αστρικο επιπεδο,οπως ειναι στην πραγματικοτητα?
Πραγματικα δεν ξερω τι συμβαινει ακριβως.Οποτε συνειδητοποιουμαι κανω ενα αλματακι με σκοπο να βρεθω στο σωμα μου,και μετα επιχειρω αστρικη προβολη.Θυμαμαι ομως προσφατα,οταν το εκανα και βρεθηκα στο σωμα μου,χωρις να κουνηθω προσπαθουσα να ''προβληθω,ομως ενιωθα εναν ανυποφορο πονο στο κεφαλι μου που χειροτερευε συνεχως,μεχρι που ενιωθα πως θα εκραγει.Και δεν αντεξα τον πονο και αναγκαστηκα να με ''ξυπνησω''.Μηπως εχεις καμια εξηγηση για τον πονο?
Παντως πιστευω οτι εχουμε σεληνιακο αστρικο σωμα οι περισσοτεροι...εφοσον δεν εχουμε αφυπνιστει.Δεν ειναι απαραιτητη η πληρης αφυπνιση για να εχεις στην κατοχη σου το αστρικο σωμα?Δηλαδη πιστευεις πως εσυ το κατεχεις?(Τωρα προσεξα οτι το ειπες γενικα,αλλα κραταω την ερωτηση)

Leo13 σκεφτηκα να το πω,αλλα ειπα τι σημασια εχει......

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"

Edited by - DarkEternity on 13/09/2010 22:46:23

Edited by - DarkEternity on 13/09/2010 22:49:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 00:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητή DarkEternity
Δεν έχω αρκετό χρόνο στην διάθεση μου για να σου γράψω. Πρέπει να ξεκουραστώ για ένα ταξίδι που πρόκειται να κάνω. Θα σου απαντήσω όμως σε όσα με ρωτάς όταν θα επιστρέψω.

Μέχρι τότε θα ήθελα να ξέρω για τον πονοκέφαλο που λες, είσαι σίγουρη ότι δεν είναι οι δονήσεις που λέμε μαζεμένες όλες στο κεφάλι;

Στο λέω αυτό επειδή είναι δυνατόν και το έχω αναφέρει σε παλαιότερα μηνύματα μου ότι οι δονήσεις ή η κραδασμοί είναι δυνατόν να μεταφερθούν με την δύναμη της πρόθεσης είτε όλοι στα πόδια είτε όλοι στο κεφάλι. Όταν είναι όλοι στο κεφάλι είναι σχεδόν ανυπόφορο.. αλλα από όσο έχω διαπιστώσει δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν δεν είναι κάτι από αυτά που σου λέω τότε δεν ξέρω τι μπορεί να είναι… μέχρι στιγμής.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 00:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Μπορει δεν εχω ιδεα.Παντως παλιοτερα που ειχα βρεθει σε τετοια κατασταση οντως ενιωθα κατι εντονο σαν πονο στο κεφαλι και προσπαθουσα με την δυναμη της σκεψης να το μεταφερω μεχρι τα ποδια,αλλα οταν εφτασε στο λαιμο εγινε ανυποφορο και αναγκαστηκα παλι να το σταματησω.Μου συμβαινει πολλες φορες,μια αλλη φορα επαθα το ιδιο στο στομαχι.Δεν ξερω τι φταιει,παντως ειναι τοσο ανυποφορο που δεν μπορω να το αντεξω.Ειναι σαν πονος,αλλα με πολυ χειροτερη αισθηση,τελειως ανυποφορο.Πιο πολυ το σταματαω διοτι φοβαμαι μην παθω τιποτα....
Α και καλο ταξιδι:)
"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"

Edited by - DarkEternity on 14/09/2010 01:01:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antonisgreve
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 23:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonisgreve
καλησπερα σε ολουσ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
antonisgreve
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 00:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonisgreve
εγω δυστηχωσ δεν εχω εμπειριεσ απο αστρικα ταξιδια...ενασ φιλοσ μου ,μου μιλησε πριν χρονια για αυτα...προσπαθησα ανα διαστηματα να βγω στο αστρικο,αλλα δεν καταφερα τιποτα...πιο παλια οταν ειμουν μικροσ 15 χρ,εβλεπα συχνα στον υπνο μου οτι πετουσα και με υσχηρη δυναμη με τραβουσε προσ τα πανω με αυξανομενη ταχυτητα προσ το συμπαν...και παντα πλησιαζα σε ενα πολυ δυνατο φωσ και ξυπνουσα τρομαγμενοσ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 00:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Kαλησπερα.Οταν εβλεπες τον εαυτο σου να πετα με μεγαλη ταχυτητα συνειδητοποιουσες οτι ηταν ονειρο?

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antonisgreve
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 15:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonisgreve
ναι ηξερα οτι κοιμομουν και πιεζα τον εαυτο μου να ξηπνησω γιατι φοβομουν παρα πολυ...μερικεσ φορεσ ελεγα στον εαυτο μου,αφου κοιμαμε να το συνεχησω να δω τι ειναι αυτο το εντονο φωσ ,αλλα παντα οταν πλησιαζα τρομαζα και ξυπνουσα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
antonisgreve
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 15:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonisgreve
πριν χρονια ειχα δει ενα ονειρο...βρισκομουν στην πολη μου με κατι φιλουσ και εμαθα οτι ενασ πολυ γνωστοσ μου εκανε κατι παρα πολυ ασχημο...στο δρομο για το σπιτι μου με πλησιασαν τρεισ ανθρωποι ,με χαιρετησαν ευγενικα και με ρωτησαν αν γνωριζω κατι για τον φιλο μου που εκανε την ασχημη πραξη...δεν ηξερα τι να απαντησω,αν τουσ ελεγα την αληθεια θα εφερνα σε δυσκολη θεση τον φιλο μου...τελικα τουσ ειπα την αληθεια,με κοιταξαν στα ματια ,χαμογελασαν και εξαφανιστηκαν απο τα ματια μου ωσ δια μαγειασ...και εγω ξαφνικα βρεθηκα σε ενα υπεροχο λιβαδι γεματο πρασιναδα και απεναντι μου ηταν ενα βουνο και πανω απο το βουνο ενασ υπεροχοσ ηλιοσ.....ηταν κατι σαν παραδεισενιο τοποιο...θεε μου που βρισκομαι ειπα........μια γαληνη και μια ηρεμια με ειχε κυριευση.....πρωτη φορα ενιωθα τοσο ομορφα...ξαφνικα ο ηλιοσ αρχισε να πεφτει πισω απο το βουνο και να χανετε το φωσ...αρχισα να κλαιω σαν μικρο παιδι και παρακαλουσα τον θεο να με αφησει να μεινω για παντα εκει...εκλεγα και παρακαλουσα...οσπου ο ηλιοσ κρυφτηκε τελειωσ και επεσε το σκοταδι και ξυπνησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 16:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Συνειδητα ονειρα,δηλαδη ονειρα στα οποια συνειδητοποιεις οτι ονειρευεσαι ειχες τωρα τελευταια?

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy