ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 00:18:25  Εμφάνιση Προφίλ
...Αυτό πάντως παραείναι πολύ αδρεναλίνη για μέναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2010, 23:33:49  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο forum. Παρακολουθώ εδώ και καιρό τις συζητήσεις σας και νιώθω ότι επιτέλους βρήκα άτομα να μοιραστώ αυτά που έχω περάσει. Πιστεύω ότι θα με καταλάβετε καλήτερα απο τον καθένα και θα με βοηθήσετε να καταλάβω τι μου συμβαίνει.. Απο μικρή βλέπω διάφορα. Φαντάσματα,πνεύματα,σκιές και διάφορα τέτοια.. Έχω φτάσει σε τέτοιο σημείο που πλέων δεν με τρομάζουν ιδιαίτερα. Σχετικά με τις ιστορίες έχω δεί αρκετά και έχω ακούσει απο την γιαγιά μου και τον παππού μου πολλές.. Να προσθέσω ότι μένω στην επαρχία. Το περιστατικό συναίβει στον παππού μου ένα βράδυ γύρω στις 10 πρίν πολλα χρόνια όταν ήταν νέος γύρω στα 22 του καθώς γυρνούσε απο την πόλη στο χωριό. Τότε τα μοναδικα μέσα μεταφοράς ήταν τα κάρα και τα ποδήλατα. Ήταν λοιπόν με το ποδήλατο και γυρνούσε στο χωριό. Στο δρόμο που ερχότανε βλέπει κάποια στιγμή να πετάγετε μπροστά του μια νύφη ματωμένη. Ο παππούς μου τρόμαξε,έχασε την ισοροπία του και έπεσε. Όταν σηκώθηκε η γυναίκα είχε εξαφανιστεί και στη θέση της υπήρχαν ροδοπέταλα απο κόκκινα τριαντάφυλλα.. Την άλλη μέρα είπε στους χωριανούς αυτό που είδε και κάποιος του είπε ότι οι γερμανοί είχαν σκοτώσει μια νύφη κάποτε εκεί και πως απο τότε η ψυχή της τριγυρνάει.. Ακόμα και τώρα αν περάσεις βράδυ απο εκείνο το σημείο μπορεί να την συναντήσεις..

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2010, 12:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
KOITA ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ..

ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ'ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΝΑ ΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΥΤΗ Η' ΑΠΛΑ ΕΙΚΑΣΙΕΣ?


quote:
και στη θέση της υπήρχαν ροδοπέταλα απο κόκκινα τριαντάφυλλα..

ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΦΥΣΗΞΕ ΤΟ ΑΕΡΑΣ?

quote:
Ακόμα και τώρα αν περάσεις βράδυ απο εκείνο το σημείο μπορεί να την συναντήσεις..

ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2010, 18:18:10  Εμφάνιση Προφίλ
Ξέχασα να πω ότι για να πάς απο την πόλη στο χωριό μου παιρνάς και απο ένα αλλο χωριό. Η νύφη εμφανίζεται στην έξοδο του πρώτου χωριού πολύ πρίν το δικό μας. Την έχουν δει πολλά άτομα. Ειδικά απο εκείνο το χωριό.. Εγώ προσωπικά δέν έτοιχε να περάσω απο εκεί μόνη μου.. ¶λλα σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάω να δώ.. Έχω την περιέργεια να δώ γιατί μετά απο τόσα χρόνια επιμένει να τρομάζει τον κόσμο.
quote:
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΦΥΣΗΞΕ ΤΟ ΑΕΡΑΣ?
δέν υπάρχει εκεί σπίτι σε λογική απόσταση ώστε να τα έφερε ο αέρας
quote:
KOITA ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ..
Ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2010, 12:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
Ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει

+fωνω γλυκεια μου!

quote:
δέν υπάρχει εκεί σπίτι σε λογική απόσταση ώστε να τα έφερε ο αέρας

ουτε κανα λουλουδακι εκει κοντα?
γιατι οπως και να το κανουμε στα χωρια υπαρχουν και τριανταφυλλιες και ενα σωρο ανθη..

quote:
¶λλα σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάω να δώ.. Έχω την περιέργεια να δώ γιατί μετά απο τόσα χρόνια επιμένει να τρομάζει τον κόσμο.

θα περιμενουμε να μας πεις και συ η ιδια ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2010, 18:15:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ουτε κανα λουλουδακι εκει κοντα?
γιατι οπως και να το κανουμε στα χωρια υπαρχουν και τριανταφυλλιες και ενα σωρο ανθη..

τότε τα σπίτια ήταν αραιά χτυσμένα. Εκτός αυτού η ιστορία εξελήχθηκε λίγο πιο έξω απο το συγκεκριμμένο χωριό.
quote:
θα περιμενουμε να μας πεις και συ η ιδια ..
να είσαι σίγουρη
κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα σας γράψω και κάποιες προσωπικές μου εμπειρίες. Ισως και σήμερα το βράδυ θα δούμε..

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2010, 21:48:44  Εμφάνιση Προφίλ
Θα σας πώ μια ιστορία που μου συνέβει πρίν μία εβδομάδα περίπου. Το σπίτι μου δεν έχει άλλα σπίτια μπροστά. Βλέπεις μόνο δέντρα και τα βουνα.. Είναι χτυσμένο στην περιφέρεια. Βγήκα λοιπόν έξω ένα βράδυ όπως κάθε βράδυ για να πετάξω τα σκουπίδια.. Κάποια στιγμή νιώθω ένα απαλό άλλα κρύο αεράκι να φυσάει και μία πολύ άσχημη μυρωδιά. Γύρισα να δώ τί είναι αυτο που μύριζε και είδα έναν κύριο μεγάλο σε ηλικία να με κοιτά αγριεμένα σαν κάτι να του έκανα. Ήταν άσπρος και έβλεπα απο μέσα του. Και τα ματια του κατάμαυρα. Ήταν φάντασμα. Την άλλη μέρα το συζήτησα με τη μητέρα του άντρα μου και μου είπε οτι πολλοί τον έχουν δει. Σ'αυτήν την περιφέρεια επι τουρκοκρατίας σκότωσαν πολλούς ανθρώπους. ¶λλα δεν έχουν βρεθεί τα κόκκαλα απο όλους.. Να σημειώσω ότι στα 100 μέτρα περίπου είναι το νεκροταφείο και η εκκλησία του Αγίου Θεοδώρου..

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 13:04:50  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ παιδιά θα σας πω μια ιστορία που την ξέρει η γιαγιά μου και πολλές ηλικιωμένες στην περιοχή μου.
Παλιά πριν κάτι χρόνια ένας φαντάρος είχε πάρει άδεια από το στρατόπεδο (Τώρα πιο στρατόπεδο θα σας γελάσω)
Είχε βγει λοιπόν μόνος του και πήγε και έκατσε σε ένα μπαράκι να πιει κάτι.
Έπιασε την κουβέντα με μια πολλή όμορφη κοπέλα και χωρίς να σας τα πολυλογώ ερωτεύτηκαν και κάνανε ότι μπορούσανε να κάνουνε μέσα στο μπαρ.
Μετά από κάμποση ώρα του είπε η κοπέλα ότι πρέπει να φύγει.
Ο φαντάρος της είπε να την συνοδέψει σπίτι της αλλά αυτή δεν ήθελε
Της έδωσε τότε ο φαντάρος το σακάκι του και αυτή του έδωσε την διεύθυνσή της για να περάσει την επόμενη μέρα από το σπίτι της να το πάρει.
Φεύγει λοιπόν αυτή φεύγει και ο φαντάρος.
Την επόμενη μέρα λοιπόν πάει στο σπίτι που του έδωσε την διεύθυνσή η κοπέλα και συναντάει μία γριά γυναίκα.
Της είπε την ιστορία για το τι έγινε το βράδυ και της είπε ότι η κοπέλα του έδωσε αυτήν την διεύθυνση για να περάσει να πάρει το σακάκι του.Η γριά του είπε ότι δεν ζει καμία κοπέλα σε αυτό το σπίτι.
Τότε βλέπει ο φαντάρος μια φωτογραφία στο σπίτι μέσα και λέει.-Να αυτήν την κοπέλα λέω!
Η γρια τότε του λέει ότι αυτή η κοπέλα είναι αδύνατον να ήταν μαζί του χθες βράδυ γιατί έχει πεθάνει εδώ και 10 χρόνια(περίπου.. δεν θυμάμαι πόσα χρόνια ακριβώς αλλά ήτανε πάνω από 10 σίγουρα)και ότι κάνει κάποιο λάθος.
Ο φαντάρος της λέει ότι αποκλείεται να κάνει λάθος γιατί είναι σίγουρος ότι είναι αυτή ήτανε.
Η γριά λοιπόν για να τον πείσει τον πήγε στο νεκροταφείο να δει τον τάφο της που ήτανε λίγο πιο πέρα.
Πάει στον τάφο και τι να δει;;;;;
Το σακάκι του φαντάρου ήτανε πάνω στον τάφο!!!!!

Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 13:27:14  Εμφάνιση Προφίλ
αστικοι μυθοι, καποια απο αυτα ειναι μεταφρασεις απο το εξωτερικο ...


καποια αλλα απλα ιστοριες για να τρομαζουν το κοσμο, ειτε για πλακα ,ειτε πχ για τους νεαρους και νεαρες ωστε να μη γυριζουν αργα εξω απο το σπιτι (πριν απο πολλα χρονια που ολα ηταν "σκοτεινα"), οι περισσοτερες ιστοριες ενος φιλου που του την ειπε ενας φιλος που την ειχε δει ενας φιλος ....

ωραιες ιστοριουλες ομως που εξαπτουν την φαντασια ....

τωρα για αυτο που ειδε ο/η findme , τι να πω , αβησσος ο "εγκεφαλος" του ανθρωπου !!!! ;) ;) ;)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ripownerGR
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 13:23:37  Εμφάνιση Προφίλ

Λοιπόν παιδιά θα σας διηγηθώ και εγώ την παράξενη ιστορία που βίωσα μαζί με την παρέα μου ένα καλοκαίρι,στο χωρίο μου.Αυτό έγινε πριν από περίπου 1 χρόνο.Όλα άρχισαν όταν, εγώ,ο αδερφός μου,και δύο φίλοι μας οι οποίοι είχαν έρθει για διακοπές,αποφασίσαμε να διηγηθούμε ο καθένας μια τρομακτική ιστορία που έχει βιώσει ή του έχουν πει,για να περάσει η ώρα.Άρχισε ο μεγαλύτερος της παρέας(γύρω στα 17) να λέει την ιστορία του.Η ώρα ήταν μόλις 5 με 10 λεπτά μετά τις 12 τα μεσάνυχτα.Ξαφνικά γύρω στα 100 μέτρα απόσταση από εμάς είδαμε μια γριά ντυμένη με κατάλευκα ρούχα να έρχεται πάνω μας κουτσαίνοντας και ένα σκυλί να της γαβγίζει.Η γριά φαινόταν να έχει ενοχληθεί από το σκυλί το οποίο και κλώτσησε πετώντας το σχεδόν 2 με 3 μέτρα μακρυά.Εμείς παγώσαμε.Η γριά συνέχισε να έρχεται προς τα πάνω μας.Αμέσως αρχίσαμε το πανικόβλητο τρέξιμο προς το σπίτι μου.Οι γονείς μας έλειπαν,δεν ξέραμε τι να κάνουμε.Πάμε στο μπαλκόνι το πίσω να δούμε από εκεί.Μόλις φτάσαμε,συνειδητοποιήσαμε οτι η γριά είχε εξαφανιστεί.Το παράξενο σε όλη την ιστορία είναι οτι η γριά εξαφανίστηκε μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα.Πράγμα αφύσικο γιατί η γριά κούτσαινε και γιατί δεν υπήρχε σπίτι εκεί κοντά ώστε να πάει.Εμείς πήγαμε στο μέρος εκεί και είδαμε κάτι πολύ ανατριχιαστικό.Είδαμε το σκυλί τόσο άσχημα χτυπημένο που θα νόμιζε κανείς οτι το χτύπησε αυτοκίνητο.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΆ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ripownerGR
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 19:16:46  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους......

Θα σας μιλήσω για μία ακόμα περίεργη εμπειρία που είχα πριν απο περίπου 3 μήνες.Όπως κάθε άνθρωπος έτσι και εγώ πήγα μια νύχτα του χειμώνα να κοιμηθώ.Δεν θα είχανε περάσει 3 4 ώρες απο την στιγμή που με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα απο ένα κακό όνειρο που είδα.Κάτι πολύ παράξενο είχε συμβεί.Το φως ήταν αναμμένο.Εγώ στην αρχή δεν θορυβήθηκα καθόλου,απλά συνέχισα τον ύπνο μου νομίζοντας οτι ήταν τυχαίο ή οτι κάποιος απο τα μέλη της οικογένειάς μου το είχε ανάψει ενώ κοιμόμουν ή οτι το είχα ξεχάσει εγώ ανοιχτό(πράγμα απίθανο).Τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ αυτό το περίεργο άνοιγμα του φωτός μου συνέβη ξανά.Και όχι 1 αλλά 6 φορές επιπλέον(Ξέχασα να σας αναφέρω οτι κοιμάμαι με ένα λαμπάκι μικρό αναμμένο).Είχα πλέον αρχίσει να φοβάμαι.Μετά απο πολλές προσπάθειες να διώξω το φόβο μου μακρυά και να καταφέρω να κοιμηθώ,με πήρε ο ύπνος ξανά. Δυστυχώς όμως για λίγο.Ξύπνησα ξανά.Αυτή τη φορά όμως δεν ήταν το φως αναμμένο,αλλά βρήκα το μικρό λαμπάκι με το οποίο κοιμάμαι σβηστό.Εκεί πάγωσα.Δεν ήξερα τι να κάνω...Μετά απο όλα αυτά θυμάμαι απλά να ξυπνάω με την καλημέρα της μητέρας μου. [Υ.Γ:και τις 7 φορές που ξύπνησα για το φως,και την 1 φορά που ξύπνησα για το λαμπάκι ξύπναγα απο το ίδιο κακό όνειρο....Το όνειρο ήταν:Ήμουν μέσα σε ένα σπίτι το οποίο είχε βόμβα.Όταν η βόμβα έσκαγε έκανε μια τόσο εκτυφλωτική λάμψη και γι'αυτο ξύπναγα. ΌΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΉΣΕΙ ΑΣ ΤΟ ΚΆΝΕΙ!!

φιλικά......

Β.Π

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Commodus
Νέο Μέλος

Cyprus
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2010, 02:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Commodus  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Commodus  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Commodus
Γεια σε όλους παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό αλλα ποτε δεν έγινα μέλος, η ιστορίες που διάβασα ήταν πολύ ωραίες αλλα και πολύ ανατριχιαστικές.Φιλε ripownerGR δυστυχώς δεν μπορώ να εξηγήσω αυτό που σου συνέβη.

τώρα θέλω να πω κάτι που είχε τύχη στον ξάδελφο μου όταν ήταν τεσσάρων χρόνον. Ο ξάδερφος μου κάθε φορα που ξυπνούσε τα βραδυ έβλεπε κάποιον από πάνω του,αυτός ο άνθρωπος η δεν ξέρω τι ήταν, επειδή δεν μπορώ να εξηγήσω δεν το έζησα εγώ,φορούσε μαύρα ρούχα και το πρόσωπο του δεν φαινόταν και όλο αυτό γινόταν για λίγα δευτερόλεπτα (και κάθε μέρα) και ο ξάδελφος μου ξανακοιμόταν, και κάθε φορα που τον κοιτούσε τρόμαζε παρα πολύ και από το φόβο του τα έκανε πάνω του. το βρίσκω λογικό να τα κάνει πάνω του αφού ήταν 4 χρόνον. αυτά από εμενα.

Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στην Αμαλία την διαχειρίστρια αυτού του φόρουμ και μπράβο που σκέφτηκε να το άνοιξη.!! πραγματικά άξιζε το κόπο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andimitris
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2010, 13:51:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλησπέρα.
Η ιστορία που θα σας πω συνέβη σε εμένα τον ίδιο το 1994.
Ήταν ημέρα Κυριακή και ώρα γύρο στης 11:00 το πρωί. (μόλις είχα ξυπνήσει)
Είδα ένα Όνειρο πολύ ζωντανό. Το περιβάλλον, οι ομιλίες, όλα ήταν τόσο καθαρά που μου έκανε εντύπωση. Ήταν η δεύτερη φορά που έβλεπα ένα Όνειρο που άγγιζε την πραγματικότητα.(άλλο όνειρο το πρώτο).
Τέλος πάντων, πήγα στο μπάνιο έκανα ένα ντους (χλιαρό) ντύθηκα και βγήκα στην πιάτσα να βρω κάνα φίλο για καφέ.
Μόλις έφτασα στο στέκι, βλέπω τον Θανάση σε ένα τραπεζάκι, μόνος.
(μου σηκώθηκε η τρίχα. Ακόμη και τώρα ανατριχιάζω που το σκέφτομαι).
Το Όνειρο αρχίζει να γίνετε πραγματικότητα.
Πάω κοντά και μόλις με βλέπει, κόκαλο ο Θανάσης. Παγωτό και οι δυο.
Ήταν το πρώτο σοκ. Πάμε για το δεύτερο.
Κάθομαι στη καρέκλα και κοιταζόμαστε επί 2-3 λεπτά χωρίς να μιλάει κανένας.
Τελικά παίρνω την απόφαση να μιλήσω και σαν να μην μπορούμε να ξεφύγουμε από την μοίρα μας, λέμε και οι δυο μαζί: « είδα ένα Όνειρο…» χάσαμε την γη από τα πόδια μας.
Εκείνη την στιγμή ήταν σαν να περνούσαν από το σώμα μας 10.000 βολτ.
Έπρεπε να κάνω οπωσδήποτε κάτι διαφορετικό από αυτό που ξέραμε ότι θα συμβεί.(Αν και δεν ήταν καθόλου τρομακτικό αυτό που μπορεί να μας συνέβαινε, η όλη σύμπτωση ήταν που ανέβασε τον φόβο μας στο μέγιστο.)

Λοιπών. να σας πω όμως πρώτα τι όνειρο είδαμε.(ακριβώς το ίδιο Όνειρο είδαμε και οι δυο).

Το Όνειρο ξεκινά στο στέκι που συχνάζαμε. Στέκομαι όρθιος σε κάποιο σημείο του μαγαζιού και βλέπω τον Θανάση σε ένα τραπέζι, να κάθετε μόνος του.
Πλησιάζω κοντά του, με κοιτάζει, και κάθομαι στην καρέκλα. Κοιτάζει ο ένας στον άλλον και λέμε κι δυο ταυτόχρονα «είδα ένα Όνειρο…» εκείνη την στιγμή ο Θανάσης σηκώνει το χέρι του (σαν να έλεγε περίμενε) και μου λέει θα σου πω εγώ πρώτος. Είδα πως κάτω από την μεγάλη ελιά στην Καληκράτια Χαλκιδικής, σκάβαμε και βρήκαμε ένα σάκο με λίρες.
«Και εγώ ακριβώς το ίδιο είδα» του απαντάω.(μια συζήτηση μέσα στο όνειρο για κάποιο όνειρο που είδαμε). Σε αυτό το σημείο, ημέρα Κυριακή και ώρα γύρο στις 11:00 το πρωί. είχα ξυπνήσει. Το ίδιο και ο Θανάσης.

Το μόνο διαφορετικό που μπορούσα να κάνω για να μην δώσω συνέχεια του ονείρου στην πραγματικότητα, ήταν να σηκώσω εγώ το χέρι μου μπρος τον Θανάση και να του πω, θα σου πω εγώ πρώτος.
«Είδα αυτό που μας συμβαίνει αυτή την στιγμή»
«και ο σάκος με τις λίρες;» ρωτάει.
« Που σκάψαμε κάτω από την ελιά;» ρωτάω.
Τέλος πάντων για να μη σας κουράζω περισσότερο, κάναμε μια συζήτηση για τον διάλογο που είχαμε μέσα στο όνειρο και αποφασίσαμε να πάμε να σκάψουμε για να δούμε τι στο καλό συμβαίνει.
Όντως βρήκαμε ένα σάκο παλιό, ο οποίος όμως ήταν γεμάτος στάχτη
Επειδή τον καιρό εκείνο το συζητούσαμε συνέχεια αυτό που μας συνέβη, ακούσαμε πολλά και διάφορα για την παράξενη ιστορία μας.
Άλλοι μας είπαν πως για να βρίσκατε τις λίρες έπρεπε να κάνατε ότι ακριβός είδατε στο όνειρο σας.
Άλλοι πάλι ότι ίσος η στάχτη να ήταν από κάποιο άνθρωπο, του οποίου το πνεύμα, μας επηρέασε και είδαμε το ίδιο όνειρο για να πάμε να τον ξεθάψουμε.
Ακούσαμε βέβαια και μερικά τρελά. Ότι έχει συμβεί και σε άλλους και πως έπρεπε να κοσκινίσουμε αλεύρι πάνω από το σημείο που θα σκάβαμε, και ότι πατημασιά υπήρχε πάνω στο αλεύρι (από κάποιο ζώο), να το σφάζαμε και να ρίχναμε το αίμα του στο σημείο εκείνο και έπειτα να σκάβαμε για να βρούμε τις λίρες.
Ακόμη και τώρα που το θυμάμαι διαπερνά ένα ρίγος το σώμα μου.
Ανεξήγητο. Όχι μόνο το σακί με τις στάχτες, αλλά και το παιχνίδι των ονείρων που δεν έχει λογική.
Ήταν άραγε τυχαίο, ή μήπως ο κόσμος που ζούμε δεν είναι αληθινός.


Θεέ μου συχώρεσε με, τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους


Edited by - notis_29 on 28/05/2003 20:10:30


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andimitris
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2010, 13:56:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλησπέρα.
Η ιστορία που θα σας πω συνέβη σε εμένα τον ίδιο το 1994.
Ήταν ημέρα Κυριακή και ώρα γύρο στης 11:00 το πρωί. (μόλις είχα ξυπνήσει)
Είδα ένα Όνειρο πολύ ζωντανό. Το περιβάλλον, οι ομιλίες, όλα ήταν τόσο καθαρά που μου έκανε εντύπωση. Ήταν η δεύτερη φορά που έβλεπα ένα Όνειρο που άγγιζε την πραγματικότητα.(άλλο όνειρο το πρώτο).
Τέλος πάντων, πήγα στο μπάνιο έκανα ένα ντους (χλιαρό) ντύθηκα και βγήκα στην πιάτσα να βρω κάνα φίλο για καφέ.
Μόλις έφτασα στο στέκι, βλέπω τον Θανάση σε ένα τραπεζάκι, μόνος.
(μου σηκώθηκε η τρίχα. Ακόμη και τώρα ανατριχιάζω που το σκέφτομαι).
Το Όνειρο αρχίζει να γίνετε πραγματικότητα.
Πάω κοντά και μόλις με βλέπει, κόκαλο ο Θανάσης. Παγωτό και οι δυο.
Ήταν το πρώτο σοκ. Πάμε για το δεύτερο.
Κάθομαι στη καρέκλα και κοιταζόμαστε επί 2-3 λεπτά χωρίς να μιλάει κανένας.
Τελικά παίρνω την απόφαση να μιλήσω και σαν να μην μπορούμε να ξεφύγουμε από την μοίρα μας, λέμε και οι δυο μαζί: « είδα ένα Όνειρο…» χάσαμε την γη από τα πόδια μας.
Εκείνη την στιγμή ήταν σαν να περνούσαν από το σώμα μας 10.000 βολτ.
Έπρεπε να κάνω οπωσδήποτε κάτι διαφορετικό από αυτό που ξέραμε ότι θα συμβεί.(Αν και δεν ήταν καθόλου τρομακτικό αυτό που μπορεί να μας συνέβαινε, η όλη σύμπτωση ήταν που ανέβασε τον φόβο μας στο μέγιστο.)

Λοιπών. να σας πω όμως πρώτα τι όνειρο είδαμε.(ακριβώς το ίδιο Όνειρο είδαμε και οι δυο).

Το Όνειρο ξεκινά στο στέκι που συχνάζαμε. Στέκομαι όρθιος σε κάποιο σημείο του μαγαζιού και βλέπω τον Θανάση σε ένα τραπέζι, να κάθετε μόνος του.
Πλησιάζω κοντά του, με κοιτάζει, και κάθομαι στην καρέκλα. Κοιτάζει ο ένας στον άλλον και λέμε κι δυο ταυτόχρονα «είδα ένα Όνειρο…» εκείνη την στιγμή ο Θανάσης σηκώνει το χέρι του (σαν να έλεγε περίμενε) και μου λέει θα σου πω εγώ πρώτος. Είδα πως κάτω από την μεγάλη ελιά στην Καληκράτια Χαλκιδικής, σκάβαμε και βρήκαμε ένα σάκο με λίρες.
«Και εγώ ακριβώς το ίδιο είδα» του απαντάω.(μια συζήτηση μέσα στο όνειρο για κάποιο όνειρο που είδαμε). Σε αυτό το σημείο, ημέρα Κυριακή και ώρα γύρο στις 11:00 το πρωί. είχα ξυπνήσει. Το ίδιο και ο Θανάσης.

Το μόνο διαφορετικό που μπορούσα να κάνω για να μην δώσω συνέχεια του ονείρου στην πραγματικότητα, ήταν να σηκώσω εγώ το χέρι μου μπρος τον Θανάση και να του πω, θα σου πω εγώ πρώτος.
«Είδα αυτό που μας συμβαίνει αυτή την στιγμή»
«και ο σάκος με τις λίρες;» ρωτάει.
« Που σκάψαμε κάτω από την ελιά;» ρωτάω.
Τέλος πάντων για να μη σας κουράζω περισσότερο, κάναμε μια συζήτηση για τον διάλογο που είχαμε μέσα στο όνειρο και αποφασίσαμε να πάμε να σκάψουμε για να δούμε τι στο καλό συμβαίνει.
Όντως βρήκαμε ένα σάκο παλιό, ο οποίος όμως ήταν γεμάτος στάχτη
Επειδή τον καιρό εκείνο το συζητούσαμε συνέχεια αυτό που μας συνέβη, ακούσαμε πολλά και διάφορα για την παράξενη ιστορία μας.
Άλλοι μας είπαν πως για να βρίσκατε τις λίρες έπρεπε να κάνατε ότι ακριβός είδατε στο όνειρο σας.
Άλλοι πάλι ότι ίσος η στάχτη να ήταν από κάποιο άνθρωπο, του οποίου το πνεύμα, μας επηρέασε και είδαμε το ίδιο όνειρο για να πάμε να τον ξεθάψουμε.
Ακούσαμε βέβαια και μερικά τρελά. Ότι έχει συμβεί και σε άλλους και πως έπρεπε να κοσκινίσουμε αλεύρι πάνω από το σημείο που θα σκάβαμε, και ότι πατημασιά υπήρχε πάνω στο αλεύρι (από κάποιο ζώο), να το σφάζαμε και να ρίχναμε το αίμα του στο σημείο εκείνο και έπειτα να σκάβαμε για να βρούμε τις λίρες.
Ακόμη και τώρα που το θυμάμαι διαπερνά ένα ρίγος το σώμα μου.
Ανεξήγητο. Όχι μόνο το σακί με τις στάχτες, αλλά και το παιχνίδι των ονείρων που δεν έχει λογική.
Ήταν άραγε τυχαίο, ή μήπως ο κόσμος που ζούμε δεν είναι αληθινός.


Θεέ μου συχώρεσε με, τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους


Edited by - notis_29 on 28/05/2003 20:10:30



Έχω ακούσει παρόμοιες ιστορίες. Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν δούμε στον ύπνο μας ότι κάπου υπάρχει θυσαυρός δεν πρέπει να το πούμε σε ΚΑΝΕΝΑ γιατί αυτομάτως ο θυσαυρός μετατρέπεται σε στάχτη/κάρβουνα/κόκαλα/λάσπη κλπ. Στην περίπτωσή σας δεν έπρεπε να το συζητήσετε καθόλου, αλλά να πάτε να σκάψετε κατευθείαν(δύσκολο, το ξέρω...).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cassandrart
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 21:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cassandrart
quote:
Πάρε μουσική να μαθαίνεις χεχε:
http://www.youtube.com/watch?v=63qrzBKjF2Y

Συγγνώμη που πετάγομαι σαν την μην πω μετά από 8 μήνες αλλά να δώσω μια μεγάλη e-αγκαλίτσα στον αγαπητό Dr. γιατί το συγκεκριμένο τραγούδι των Moonspell καθώς και το συγκρότημα τα υπεραγαπώ. Κι έχεις δίκιο για την μουσική παιδεία τη σήμερον ημέρα. Τα πράγματα είναι επιοικώς τραγικά...

Αυτά τα ολίγα και τα άσχετα και να με συγχωρείτε για την απουσία μου.:Ρ

--


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis: non timebo mala, quoniam tu mecum es
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 21:40:05  Εμφάνιση Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι , το "μουσική παιδεία" περιελάμβανε και τους Moonspell ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cassandrart
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 22:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cassandrart
Oι Moonspell είναι δύσκολοι στο άκουσμα οπότε δεν τους συμπεριλαμβάνω αν και ποιοτικά είναι σαφώς ανώτεροι από αυτά που ακούν οι περισσότεροι σήμερα. Δεν μιλάω μόνο για τους Moonspell, αλλά σπάνια βρίσκεις πλέον άτομα κάτω τον 20 ετών να ακούνε καλή μουσική όπως οι CCR, The Who, Doors, Led Zeppelin, Savatage κλπ. και είναι κρίμα γιατί οι ίδιοι που ακούνε αυτά τα είδη μουσικής είναι κατα κύριο λογο οι ίδιοι που ξέρουν να εκτιμήσουν την κλασσική μουσική και την Jazz. Tελοσπαντων, είδα (κάπως αργά) πως το θέμα έτσι κι αλλιώς μεταφέρθηκε σε άλλο thread οπότε δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω εδω πέρα, αν θελεις πάντως να συνεχίσουμε τη συζήτηση στείλε μου pm.
_
Και πάλι συγγνώμη για την άσχετη παρέμβαση


--


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis: non timebo mala, quoniam tu mecum es
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic_force
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 00:19:19  Εμφάνιση Προφίλ
χαίρετε παίδια.σήμερα μόλις γράφτηκα κ εγώ.βάσικα έχω πολλές ιστορίες από την μάνα μ.είμαι απο κρήτη κ εκεί έχουμε πολλά περιστατικά.το πρώτο π θα πώ αφορά ενα εξορκισμό.η μάνα μ τώρα ειναί περίπου 65.Στα 12 της λοιπόν έγινε μαρτυρας ενος εξορκισμού.το χωριό της μάνας μ βρίσκεται στα αστερούσια ορη στην μεσσαρά.κάποια μέρα περνάει ο τελάλης γτ τότε δν υπήρχαν τηέφωνα εκτός του καφενείου κ του γραφείου του προέδρου της κοινότητας.τους λέει λοιπόν απόψε θα γίνει εξορκισμός στο μοναστήρι του Αγ. Αντώνιου στις Απεζανές ειναι μία κοπέλα από το ταδε χωριό που έχει μπεί μέσα της το κακό,θα γίνει παρακληση στην Παναγία κ θα γίνει κ η άλλη τελετή.Παει λοιπόν η μάνα μ με την γιαγιά μ κ την προγιαγιά μ.Μόλις μπαίνουν στην εκκλησία βλέπουν μία όμορφη κοπέλα να ειναι στην μέση πεσμένη στο πάτωμα να χτυπιέται κ να βγάζει αφρούς απο το στόμα.γύρω της υπήρχαν γύρω στα 7 ατομα,γεροδεμένα κ την προσέχαν.μόλις έμπαινε κάποιος στηνεκκλησία αυτη έλεγε τι ειχε κάνει.κάποια στιγμή αρχίζει η τελετη.η γυναίκα λεγόταν Μαρία.γυρνάει λοιπόν κ κοιτάει τους μοναχούς κ τους λεει ειρωνικά 'Ο Κατσαντώνης(Αγ αντώνιος)είναι μακρυά,λείπει σ ταξίδι.αφήστε με να πάρω μαζί μ την Μαρία αλλιώς θα σας χωρέψω ολους σας απόψε.Υπήρχε λοιπόν εκεί ένας μοναχός ονόματι Αββέρκιος ο οποίος έλεγαν πως εξόρκιζε χρησιμοποιόντας σκοτεινές δυνάμεις.Σολομωνική συγκεκριμένα.του ελεγε λοιπόν ο πονηρός ασε με να την πάρω μαζι μου.οχι δεν σ αφήνω ο Αββέρκιος.όταν πια άρχισε να ξημερώνει ξαφνικά αρχισε η κοπέλα να χτυπιέται κ ενω ειχε το στόμα της κλειστό ακουγόταν Ο Κατσαντώνης ερχεται αφηστε με να φύγω με την μάρια.με τα πολλά εβλεπε ο κόσμος σαν μια αόρατη δύναμη να χτυπαει την γυναίκα.λεει ο παπάς σε διατάζω να βγείς απο το μικρό δάχτυλο του αριστερού ποδιου χωρις να αφήσεις σημαδι κ να πας μέσα στα βάθη της θάλασσας στην άβυσσο να χαθείς χωρίς να πειράξεις κανενα αλλο.ξαφνικά η γυναίκα σηκώνεται κ κάνει εμετό αλλα ηταν πολυ βρωμερός μια αφόρητη δυσωδία κ λυποθυμάει.μολις συνήλθε ηταν ενταξει αν κ εμφανώς ταλαιπωρημένη.έκανε ταμα ότι καθε χρονο θα πηγαίνει στο μοναστήρι στην γιορτή του.καθε χρόνο λοιπόν πάει στο μοναστήρι.

you can run but you cant hideΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 00:53:08  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε mystic_force την έχεις δει αυτή τη κοπέλα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic_force
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 16:23:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλε mystic_force την έχεις δει αυτή τη κοπέλα;


Μάρτυρας στο όλο σκηνικό ειναι η μάνα μ.Είμαστε απο Κρήτη κ συνήθως δν λεμε κατι απλα για να το πούμε.αυτή η κοπέλα τώρα πρέπει να είναι 80 ετών.η μάνα μ ειναι 65 κ αυτό το γεγονός έγινε όταν ήταν 12.βασικά την πιστεύω γτ κάθε φορά π την λεει ανατριχιάζει κ αποφεύγει τις πολλές λεπτομέρειες.

you can run but you cant hideΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 16:45:14  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά ακούστε μια ιστορία..λοιπόν εγώ μένω αττική(δεν θέλω να πω ακριβής τοποθεσία)Και που λέτε είναι ένα σπίτι σε κεντρικό δρόμο το οποίο για κάποιον λόγο είναι φραγμένο με τοίχους 2 μέτρα...και έχει κάτι ξύλα στις πόρτες για να μην μπορείς να δεις μέσα!Σε αυτό το σπίτι είναι πολύ παλιό σε άθλια κατάσταση λένε ότι είχε πεθάνει μια κοπέλα και την είχαν τεμαχίσει!εμείς ξέρετε μικρά παιδιά δεν κρατηθήκαμε και λέμε πάμε να μπούμε(είμασταν 3 άτομα,όλα αγόρια)εγώ από τότε ασχολιόμουν με τέτιου είδους περίεργα πράγματα φαντάσματα,δαίμονες κ.λ.π.και τους λέω παιδιά ό,τι και να γίνει δεν αφήνουμε κανέναν πίσω δεν χωριζόμαστε και δεν θα προσβάλουμε αν υπάρχει κάτι στο σπίτι!Και έτσι έγινε,πηδήξαμε τους τοίχους πριν μπούμε(από την πίσω πόρτα γιατί απο εκεί μπορούσαμε μόνο να μπούμε)αφήσαμε τριαντάφυλλα για να δείξουμε τις αγνές μας προθέσεις στο πνεύμα αυτό!Ο μεγαλύτερος της παρέας είχε κάνει μια ευχή την οποία μου είπε την επομένη!Ότι άμα βγούμε ζωντανοί αύριο θα ξαναπάμε να αφήσουμε λουλούδια στο σπίτι!Την άλλη μέρα λοιπόν 8 η ώρα το απογευματάκι εγώ και αυτό το παιδί πήγαμε εκεί(αυτή την φορά είμασταν 2).Πηδάμε ξανά τους τοίχους και αφήνουμε τα λουλούδια...και εγώ του είπα πάμε να μπούμε και λίγο...με αυτα και εκείνα τον έπησα και μπήκαμε...σε κάποια φάση γυρνάω και τον βλέπω να με κοιτάζει!Και μου λέει το νιώθεις?του λεώ ναι ρε,μου κάνει το κοριτσάκι πρέπει να είναι καλό!!!Και οι 2 νιώσαμε ηρεμία και ότι κάτι καλό ήταν μέσα στο σπίτι!Και το περίεργο έρχεται τώρα...ότι πριν μάθω για την ιστορία και για το κορίτσι που ήταν στο σπίτι...έβλεπα στο όνειρο μου μια κοπέλα με μαύρα μαλλιά και λευκό φόρεμα...από τότε που πήγα στο σπίτι αυτό και ένιωσα αυτήν την ηρεμία του πνεύματος δεν ξαναείδα το κοριτσάκι!οι γνώμες δικές σας...

Edited by - prophet_indigo on 12/09/2010 16:51:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic_force
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 01:26:45  Εμφάνιση Προφίλ
λοιπόν.δε΄ν ξέρω αν κάποιος από το forum έχει ακούσει για την Κρήτη οτι υπάρχουν πολλές τέτοιες ιστορίες.ο παππούς μου έχει πεθάνει εδώ κ 25 χρόνια.ήταν πρόεδρος του χωριού για πολλά χρόνια.επίσης πούλαγε στις λαικές βερυκοκιές κ διάφορα δέντρα.ενα σάββατο μετα το παζάρι λοιπόν κάθεται σε μια λέσχη οντας φανατικός του τζόγουκ παίζει.πριν καλά καλά το καταλάβει εχει αρχίσει να σουρουπώνει.ξεκινά λοιπόν για το χωριό.κάθεται στο γαιδουράκι π ειχε κ αντί να πάει από τον κανονικό δρόμο αποφασίζει να πάει από έμα πιο κοντινό με την διαφορά οτι πήγαινε απο χωράφια κ έτσι.όταν λοιπόν προχώραγε μπαίνει σ ένα ποτάμι διπλα κ πήγαινε.ξαφνικά αρχίζουν να πέφτουυν πέτρες ανεξήγητα κ φουσκώνει το ποτάμι.ανυσήχησε ο παππούς μ κ όπως πηγαινε εφτασε στο σπίτι του αδερφού του αλλα από την αλλα πλευρά της όχθης.του φωνάζει κ μόλις βγαίνει εξω του λέει αν είναι όλα καλά κ να προσέχει γτ νοιώθει κατι πολύ περίεργο.τ λέειλοιπόν ο αδερφός τ εντάξει κ γυρίζει για να μπεί σπίτι.βλέπει λοιπόν στον διάδρομο ενα μαύρο αλογο να ρουθουνίζει καπνούς απο τν μύτη κ τα μάτια τ κόκκινα σαν την φωτιά.τρομοκρατήθηκε έκανε το σταυρρό τ κ πηγε να δει αν είναι από τα δικά τ άλογα.μπαίνει στον στάυλο κ τα βλέπει κ τα δυο δεμένα.κατετθείαν πήγε ξάπλωαε αφου έταξε μια αρτοπλασία στον Αγ Αντώνιο κ ηρέμησαν ολα.την άλλη μερα το συζητησε στο μοναστήρι κ του είπαν ότι ηταν τυχερός π εκανε το σταυρό τ γτ θα πάθαινε μεγάλη ζημιά

you can run but you cant hideΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 08:26:33  Εμφάνιση Προφίλ
Στο ποτάμι ίσως ήταν κάποιες νεράιδες η οποίες δεν νομίζω να ήθελαν το κακό του...απλά <<φούσκωσαν>> το ποτάμι για να γυρίσει πίσω...τώρα αν κάνω λάθος συγνώμη...αλλά το άλογο είναι καθαρά δαιμονικό σημάδι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

focus12
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 15:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους focus12
αν πω καποια ιστορία δεν θα είναι δικιά μου και καλύτερα να μην πώ, αλλά ρε παιδιά πραγματικά τις περισότερες τις διαβάζω και νομίζω πώς γινομαι 10 χρονών και η γιαγιά μου μου λέει φάε το φαί σου γιατί θα έρθει ο..... να σε πάρει. έλεος

http://www.flickr.com/photos/emmanouil1202/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 15:28:50  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν πειράζει άμα δεν είναι δικιά σου η ιστορία...άμα θέλεις μπορείς να την πεις...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic_force
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:00:37  Εμφάνιση Προφίλ
[quote]
Στο ποτάμι ίσως ήταν κάποιες νεράιδες η οποίες δεν νομίζω να ήθελαν το κακό του...απλά <<φούσκωσαν>> το ποτάμι για να γυρίσει πίσω...τώρα αν κάνω λάθος συγνώμη...αλλά το άλογο είναι καθαρά δαιμονικό σημάδι!

εγώ πάλι πιστεύω οτι το όλο σκηνικό ήταν σατανικό.γιατί εδώ στην Κρήτη λένε πως τα ποτάμια ειναι περάσματα δαιμόνων.υπάρχουν κ νεράιδες αλλα το ποτάμι ειναι κ πέρασμα συνάμα.έχω ακούσειαπο πολλούς γέρους να το λένε.μην πας το βράδτ σ ποτάμι γιατί εντάξει τις νεράιδες αν δν τους μιλησεις σ αφήνουν αλλα υπάρχει κ κάτι πιο κακό π θα σ πάρει μαζί τ .αυτό ακούγεται για τα ποτάμια λοιπόν

you can run but you cant hideΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:12:08  Εμφάνιση Προφίλ
Ααααα συγνώμη τότε...δεν μπορώ να πω το αντίθετο γιατί για να το λένε εκεί η μεγαλύτεροι κάτι θα ξέρουν!Εσένα σου έχει τύχη κάτι παρόμοιο?π.χ. νεράιδα,δαίμονα...κάτι τέτιο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 23:23:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
mystic_force
...έχω ακούσειαπο πολλούς γέρους να το λένε.μην πας το βράδτ σ ποτάμι γιατί εντάξει τις νεράιδες αν δν τους μιλησεις σ αφήνουν αλλα υπάρχει κ κάτι πιο κακό π θα σ πάρει μαζί τ .


Σαφώς. Μετά από κάθε μεγάλη νεροποντή έχουμε τελευταία και από έναν πνιγμένο σε ποτάμι. Και παραδόξως τα μέσα ενημέρωσης δεν αναφέρουν τίποτα για προσαγωγές νεραϊδών και δαιμόνων με την κατηγορία της πρόκλησης σωματικών βλαβών ή ανθρωποκτονίας από πρόθεση. Τυχαίο; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
minwas
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 14:14:11  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!!!
Μόλις σήμερα έγινα μέλος της ωραίας αυτής σελίδας, αν και παρακολουθώ με εξαιρετικό ενδιαφέρον αρκετά θέματα εδώ και μήνες!!!
Αποφάσισα κι εγώ να σας αφηγηθώ ένα πολύ περίεργο συμβάν, που έλαβε χώρο φέτος πριν 5-6 μήνες περίπου στο σπίτι μου, κοντά στο κέντρο της Πάτρας!
Αν και μου αρέσει πάρα πολύ να ψάχνω ότι έχει σχέση με μεταφυσική και τα λοιπά, τα κάνω πάνω μου με το παραμικρό που υποψιάζομαι όταν συμβαίνει κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω γύρω μου!!! Χωρίς πλάκα, λίγα πράγματα με φοβίζουν στον κανονικό κόσμο, αλλά τα μεταφυσικά τα τρέμω!!!
Για να μην πολυλογώ και σας κουράζω, ορίστε ακριβώς τι έγινε:
Στην Πάτρα μένω σε στο 2ο όροφο μιας σχετικά σύγχρονης πολυκατοικίας κοντά στο κέντρο!! Το διαμέρισμα είναι τριάρι και μένω μαζί με την αδερφή μου!
Τέλος πάντων, ένα βράδυ γύρισα αργά σπίτι (η αδερφή μου ήταν ήδη εκεί και κοιμόταν στο δωμάτιο της) και αφού ετοιμάστηκα, έκανα την προσευχή μου και έπεσα να κοιμηθώ. Δεν ξέρω πόση ώρα είχε περάσει από την ώρα που κοιμήθηκα, αλλά σε κάποια στιγμή ξύπνησα από έναν εφιάλτη (κάποιος με κυνηγούσε και τελικά με έπιασε)! όταν άνοιξα τα μάτια μου, ήμουν ανάσκελα και κοιτούσα το ταβάνι! Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής!! Το σοκ ήρθε όταν μετά από λίγα δευτερόλεπτα αποφάσισα να γυρίσω στο δεξί πλευρό να κοιμηθώ...με το που γυρίζω το κεφάλι μου δεξιά παιδιά...κόντεψα να πεθάνω...κολλητά στο κρεβάτι μου καθόταν όρθια μια σκοτεινή φιγούρα, που το κεφάλι της ίσα που έφτανε να δει πάνω από το κρεβάτι μου!!! από το αμυδρό φως που ερχόταν από το δωμάτιο της αδρφής μου, μπορούσα να διακρίνω μόνο το περίγραμμα και τα μάτια του!!! είχε μικρά τριγωνικά κέρατα, ουρά και δεν σταματούσε να με κοιτάει κατάματα!!! εγώ από την τρομάρα μου αμέσως πετάχτηκα καθιστός στο κρεβάτι και άρχισα να φωνάζω την αδερφή μου και να προσπαθώ να το χτυπήσω με μπουνιές!!! αλλά μάταια!!! τα χέρια μου περνούσαν ακριβώς από μέσα του και το μόνο που έκανε ήταν να γυρίσει το κεφάλι του ώστε να με κοιτάει πάλι κατάματα!!!! φώναζα, φώναζα φώναζα! σε κάποια στιγμή η αδερφή μου που βαριόταν να σηκωθεί κι ας ούρλιαζα, ήρθε!! και άναψε το φως του δωματίου μου!!! αυτό μέχρι που άναψε το φως η αδερφή μου ήταν εκεί και συνέχιζα αδιάκοπα αλλά μάταια να του ρίχνω γροθιές!! με το που άναψε το φως εξαφανίστηκε εντελώς!!! για το υπόλοιπο βράδυ έμεινα άγρυπνος με ανοιχτό το φως του δωματίου μου! και το σαββάτο εκείνης της εβδομάδας έβαλα την μάνα μου να θυμιατίσει το σπίτι αφού της είπα ό,τι είδα! δεν ξέρω αν ήταν του εγκεφάλου μου δημιούργημα ή όχι, (μου έχουν συμβεί και άλλα παλαιότερα, αλλά ποτέ τόσο τρομαχτικά) το μόνο που ξέρω ήταν ότι δεν το είχα δει στον ύπνο μου!!! ήμουν 100% ξύπνιος όσο γινόταν αυτό που σας περιέγραψα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 16:43:36  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς όρισες. Ενδιαφέρουσα εμπειρία..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy