ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 11:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ 500 ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΘΗΝΑ 500 ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΣΠΑΡΤΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ????????
ΓΙΑΤΙ?????


ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΙΣ Ε???

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ

ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΤΟΥ ΤΕΛ ΑΒΙΒ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΑ ΤΩΝ ΕΙΣΗΤΗΡΕΙΩΝ ΕΧΕΙ 2 ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΨΗΦΙΔΩΤΑ

ΠΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΛΕΕΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΩΤΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

"ΕΙΡΗΝΗ ΣΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ"

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ Ε??? ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΟΣΟΥΜΕ
ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.....ΤΟΥΣ ΠΛΛΙΟΕΒΡΑΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΙΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΨΗΦΙΔΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥΣ.....
ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ


ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....

ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΒΑΖΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΕΝΑ ΨΗΦΙΔΩΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΡΗΤΟ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΒΡΑΙΚΟ
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩΤΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΠΙΣΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

StarEllas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 18:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους StarEllas
quote:

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΕΚΑΖΟΥΝ

ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΛΑ Η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΣΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΕΚΑΖΟΥΝ

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΛΑΣΙΚΟ ΝΑ ΨΕΚΑΖΟΥΝ Η ΑΠΟ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΙΓΙΝΑΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΟ Η ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΙΓΙΝΑΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....

ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΑΙΓΙΝΑΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΕΚΑΖΟΥΝ.....
ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ ΘΕΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ 7 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ..ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ....ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ...............

ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΚΕΙ ΟΙ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝΕ ΜΟΥΧΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΣΥΝΕΧΩΝ ΒΡΟΧΟΠΤΟΣΕΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΩΝΤΑΙ ΕΚΕΙ......ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗ ΜΟΥΧΛΑ
ΤΑ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΟΤΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΤΕΨΕΙ......

ΠΟΣΟ ΜΒΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΑΓΡΟΤΗΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΑΥΤΟ???? Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ......

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΙΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ..........ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ Η ΜΙΣΗ ΕΛΛΑΔΑ ΕΠΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ...ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΗΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Η ΟΧΙ....ΚΑΙ ΑΝ Ο ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΕΧΕΙ ΙΔΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ Η ΟΧΙ..

ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΙΧΝΑΝΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΥΤΑΓΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.......


Σήμερα το πρωί είχε κάτσε καλά ήλιο και μηδέν σύνεφα το μεσημέρι συνέφιασε και είναι γεμάτο σύνεφα έξω. Έχετε δίκιο, μας ψεκάζουν συνέχεια και καθημερινά. Απλά δεν το βλέπουμε πάντα. Ίσως το κάνουν νωρίτερα το πρωί τώρα.

Όσο για τη Βαρνταρσκα που θέλουν να μετονομαστούν σε Μακεδονία και έχουν χάρτες με τη Θεσσαλονίκη πρωτεύουσα και κάνουν και γιορτή κάθε χρόνο για το Μέγα Αλέξανδρο.... τον και καλά πρόγονό τους... ε τι να πω. Τα ίδια κάνουν και στις ΗΠΑ δηλ; Κι εμείς έχουμε ονόματα από άλλες περιοχές, αλλά δεν απαιτούμε τίποτα από τις άλλες πόλεις ή χώρες ούτε δηλώνουμε "Αμερικάνοι" ή στην περίπτωση των Σκοπιανών, "Βούλγαροι". Αυτοί δηλώνουν "Μακεδόνες", απόγονοι του Μ.Αλέξανδρου. Τα Βουλγαράκια των Σκοπίων θέλουν να λέγονται Μακεδόνες και να καταχραστούν την ιστορία μας και έχουν βλέψεις για τη προς νότο απελευθέρωση της... Θεσσαλονίκης. Άστο όμως αυτό ΝΙΚΟΝ ανείκει σε άλλο θέμα φόρουμ. Εδώ το θέμα είναι οι ΨΕΚΑΣΜΟΙ ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ, σε περίπτωση που το ξέχασες!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 19:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΘΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ....

ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
ΕΞΗΓΟΥΜΑΙ.........

ΛΕΣ ΤΑ ΒΟΥΛΑΓΑΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΑΑΛΟΝΙΚΗ ??ΛΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ????ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΖΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΩΝΤΑΙ Ε????

ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΕΝΑΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΟΡΕΚΣΗ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΕΚΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΙΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΦΑΝΕΡΕΣ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ.......ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΩΤΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ!!!!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΠΑ????

ΑΝ ΚΥΤΑΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΙ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΜΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.....


ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΜΕΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΡΩΣΣΙΑΣ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.........

ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΟΓΩ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ....


ΟΙ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΟΧΙ

ΘΑ ΛΥΝΑΜΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΔΕΚΑ ΧΙΛΙΑ ΘΕΜΑΤΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΜΩΣ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ???????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

StarEllas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 19:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους StarEllas
Λοιπόν επειδή δεν είμαι μοιρολάτρης και επειδή πιστεύω ότι μπορώ να αλλάξω όχι λίγα, αλλά τα πάντα πάλι δε συμφωνώ μαζί σου ΝΙΚΟΝ.

Θα τη βρούμε την άκρη για το ποιοι μας ψεκάζουν. Δεν είμαστε μόνο εμείς σε αυτό το φόρουμ που αναρωτιώμαστε. Το ίδιο αναρωτιούνται και σε άλλα κράτη. Είμαστε πολλοί. Απλά είμαστε ασυντόνιστοι ακόμα. Τα πράγματα θα αλλάξουν. Το θέμα που με απασχολεί όμως εμένα πιο πολύ είναι ότι για να σωπαίνουν τόσες και τόσες κυβερνήσεις σημαίνει ότι υπάρχει άφθονο χρήμα από πίσω που κλείνει τα στόματα ή δεν ξέρω τι άλλο. Ίσως ο πλανήτης μας να είναι ένα βήμα πριν τον τάφο. Ίσως να είμαστε ήδη άρρωστοι και αυτό να μας κρατάει σε κάποια μορφή υγείας. Το θέμα είναι ότι όσο μένει κρυφό μπορούμε να οργιάσουμε σε σενάρια. Πρέπει να μαθευτεί επιτέλους.

Σήμερα διάβαζα και παλαιότερα ποστ αυτού του φόρουμ και διάφορες πηγές του και βλέπω ότι γίνεται εδώ και χρόνια. Και το γνωρίζει ο κόσμος εδώ και χρόνια. Απλά τους έπερναν για τρελλούς, όποιος τολμούσε να μιλάει για τις χημικές ουρές. Σήμερα όμως είναι αλλιώς. Προσπαθώ να το λέω σε όποιον βλέπω, και μου λένε κι αυτοί ότι τα έχουν παρατηρήσει. Ο κόσμος άρχισε να καταλαβαίνει. Και θα αντισταθεί αναγκαστικά στο τέλος.

Για την ώρα κρατάμε απλά ημερολόγιο του τι συμβαίνει... και προσπαθούμε να ενημερώνουμε και να ενημερωνόμαστε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 19:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΤΟΦΟΛΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΑΚΑΚΙ ΣΟΥ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ .......
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΙΣΗΤΗΡΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΕΡΑ

ΚΤΛ ΚΤΛ

ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΨΙΛΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΑ ΑΤΟΜΑ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ..ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΤΟ ΠΩΣ.......

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koupakia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 13:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koupakia
quote:
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΕΚΑΖΟΥΝ

ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΛΑ Η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΣΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΕΚΑΖΟΥΝ


Πάντως εσένα φίλε μου δεν πρέπει να σε επηρεάζει ο ψεκασμός!

Α.ΑχέρονταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 14:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ

ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ????????

ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 08:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Πάντως εσένα φίλε μου δεν πρέπει να σε επηρεάζει ο ψεκασμός!

Αγαπητέ koupakia, μιας κι εμφανίζεσαι στο θέμα ως κεραυνός εν αιθρία, θα μπορούσες να μου εξηγήσεις το πνεύμα της παραπάνω - μικρής αλλά παράδοξης ομολογουμένως - τοποθέτησης σου καθώς και το λόγο που αυτή απευθύνεται στο μέλος NIKON;

Θα περιμένω λοιπόν την απάντηση σου...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 09:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Dying_IncubusΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 07:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
μας ψεκαζουν αρωστιες τα μου.οσκυλα οι ελεινοι τα μασοναρια
εδω και πολοι καιρο...ολοι κατω στους δρομους!ξεκολιστε τα προβατα απο τους
καναπεδες που βλεπουν τζεκου και τον πατσοκοιλια ζαχοπουλο.Αυτο το
πραμα πευτει πανω στα κεφαλια μας καιστις καλιεργειες.Ξυπνιστε πριν ειναι πολυ
αργα....

------> http://www.youtube.com/watch?v=6FO4GHBu_HsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 07:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
ρε συ σταρελλας δεν καταλαβες ακομα τι πεζει?εδς και 10δες χρονια για να μην πω απο πολυ πιο
παλιοτερα τα σχεδιαζουν αυτα..πολεμους κατασκευασμενους ιους και αλλα πολα ωστε να εχουν
υπο την κατοχη τους τον πλανητη ..και οικονομικα και πολιτικα.Οι λεγομενες μασονικες στοες
οι νεοταξιτες αυτα τα υπανθρωπεινα υποκειμενα που θελουν να φτιαξουν μια πακγοσμια κυβερνηση..ωστε οταν μας παρουσιασουν τον ψευτομεσσια τους να φαμε προλογο και να τσιμπισουμε το τυρακι..δυστιχως πολυ δεν 8α απαγκιστρωθουν απο το συστημα και θ ακολου8ισουν.Ειδη το (σφραγισμα) αρχισε σε πολες χωρες βλπ-->verichip που λενε οτι μετα απο
ερευνες βρηκαν οτι τεριαζει λεει μονο στο δεξι χερι και στο μετωπο(χεχεχ)ο Χριστος μας ειπε
ομως να μελεταμε και να ερευναμε τις γραφες και οπως βλεπεις τους χεσκεπασαμε τους τρισαθλιους.Ο Ιωαννης ο θεολογος μας το ειπε αυτο πριν απο 2000 χρονια απο την νησο της Πατμου.Θες και αλλα? παρε δες αυτο το βιντεακι να το γουσταρεις
------> http://www.youtube.com/watch?v=E3biFKW_vWY

Οι καιροι πλησιαζουν αδερφια και τα γεγονοτα ειναι πολυ κοντα μας..μην περιμενεις να αντιδρασει η πολιτεια η οι μαριονετες στην βουλη..ελεγχουν τα παντα κυβερνησεις τραπεζικο
συστημα και μιντια...ειμαστε μονο μας...εμεις και η ψυχη μας.

ΙC XC ΝΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 11:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
quote:
Calderanian = trexagireve( είχα κάποιο ...πρόβλημα με το όνομα μου και ξαναεγγράφηκα ως Calderanian)
‘Όχι φίλε toxotis, δημοσιογράφος είμαι και έχω μια ανάλογη περιέργεια, πλην των αναλόγων γνώσεων εξ’ αντικειμένου στη δουλειά μου… Ωστόσο, δεν διαφώνησα με την έξαρση των ιώσεων του αναπνευστικού, αλλά, επειδή γι’ αυτό έχουν και κάποιες δικαιολογίες με αφορμή την κακή διατροφή του σήμερα και την ποιότητα αυτών που τρώμε, συν τη μεταδοτικότητα, στέκομαι πιο πολύ στις ιώσεις του πεπτικού, καθώς γι’ αυτές δεν έχουν δικαιολογία. Πέραν αυτού, έχει σημασία, έχουν αυξηθεί δραματικά, τα τελευταία χρόνια οι γαστροοισοφαγικές παλινδρομήσεις, καλύπτωντας πλέον το 40-50 % του ελληνικού και παγκόσμιου πληθυσμού, γεγονός που αποτυχημένα, προσπαθούν να χρεώσουν στο άγχος της εποχής… Ξέρω πολλές περιπτώσεις ανθρώπων χωρίς άγχος,π.χ., αλλά με γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση, που δεν εξηγείται παρά με εξωγενείς παράγοντες. Πολλά τα άλλα περιστατικά με τις ιώσεις και φυσικά, όχι μια φορά κατ’ έτος, αλλά αλλεπάλληλα κρούσματα, με βρογχικές παθήσεις σε μικρά παιδιά που δεν έχουν λογική…
Πάντως επιμένω ότι εσκεμμένα πειραματίζονται μαζί μας…


Φίλε μου εδώ αγγίζεις ένα άλλο μεγάλο θέμα που σχετίζεται τόσο με τη μόλυνση των υδάτων και της γης από τους αεροψεκασμούς όσο και με τα μεταλλαγμένα-υβρίδια της DUpond-Heerd και της Monsando...

Ότι ψεκάζουν μολύνει τα ΠΑΝΤΑ- όχι μόνο τον αέρα καθώς πέφτει κάποια στιγμή στη γη...
τα νερά που χρησιμοποιούν οι γεωργοί μας δεν εξαιρούνται -συν όλα τα άλλα απόβλητα που ρίχνουμε σε λίμνες ποτάμια και θάλασσες-.
τα τρόφημα μας είναι επίσης δηλητηριασμένα από όλα αυτά συν ότι δεν είναι πλέον φυσικά...

Όλα είναι μια μεγάλη αλυσίδα και για να μην μακρυγωρώ θα συνοψίσω με τις δύο αυτές φράσεις:

1)O πολιτισμός μας μέσα από την (κακή χρήση) της τεχνολογία του κάνει την ανθρωπότητα να "σκοτώνει τα εγγόνια της για να "θρέψει" τα παιδιά της... και
2)'Όταν κατουράς στη θάλασσα, την άλλη μέρα το έχεις στο ψάρι που τρώς στο τραπέζι σου"- κινέζικη

Δεν είναι δυνατόν να πιστεύουμε πως μολύνουμε τα πάντα κια δεν θα το πληρώσουμε με την υγεία μας... Σκοτώνουμε και δηλητηριάζουμε κάθε τι στον πλανήτη μας και θέλουμε να σφίζουμε από υγεία?

quote:
Σήμερα δεν ψέκασαν, αλλά ο ουρανός αν και τη μέρα φαίνεται καθαρός, τη νύχτα είναι ...χωρίς να φαίνονται καθαρά τα αστέρια. Σαν να λαμπιρίζει. Το πρόσεξε αυτό κανείς άλλος από Θεσσαλονίκη; Ή μου φαίνεται;

Ναι καλή μου, έχω τη χαρά να μπορώ να βλέπω τον ουρανό νύχτα-μέρα και μοου έκανε κι εμένα εντύπωση πως το βράδυ τα αστέρια στον ουρανό λαμπιρίζουν ιδιαίτερα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2008, 13:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Την συγκεκριμένη εβραϊκή εταιρεία Monsando, φίλε toxotis,
την γνωρίζω εδώ και πολλά χρόνια…
Από το 1990, όταν έγραφα σε επαρχιακή εφημερίδα, για τα υβρίδια με συνδυασμούς σκορπιών ακόμη και ανθρώπινου DNA σε ντομάτες, κι άλλα λαχανικά…
Πόσα άλλα δεν ξέρουμε και δεν μας λένε είναι άγνωστο…

Θα πω μόνο ότι ακόμη και το σιτάρι δεν βγαίνει παρά μόνο από υβρίδια της εν λόγω εταιρείας, πράγμα που φαίνεται παράξενο…
Πάντα για να πάρουν επιδοτήσεις ή ότι άλλο (δικαιώματα, κλπ) οι αγρότες πρέπει να χρησιμοποιούν τα υβρίδια της εταιρείας αυτής που ελέγχει τον μισό κόσμο, τουλάχιστον…
Πέραν αυτό ο άνθρωπος έχει γίνει πολύ ευάλωτος και φυσικά αυτό έχει να κάνει και με τους ψεκασμούς, πιστεύω….
Το όλο ζήτημα δεν απασχολεί όμως, ούτε τα ΜΜΕ, παρά τις συχνές πτήσεις αυτών των αεροπλάνων.
Πράγμα που σημαίνει ότι παίζεται μεγάλη κονόμα,
εις βάρος όλων μας…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2008, 15:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
quote:
Την συγκεκριμένη εβραϊκή εταιρεία Monsando, φίλε toxotis,
την γνωρίζω εδώ και πολλά χρόνια…

είμαι...η φίλη toxotis, όχι πως παίζει ιδιαίτερο ρόλο, αλλά έτσι για τα τυπικά...

Όσο για το ζήτημα των σπόρων και γενικότερα της γεωργίας, αξίζει να το δούμε και να σκήψουμε πάνω από τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν χιλιάδες γεωργοί κατ' αρχήν εξ' αιτίας αυτών των "επιδοτήσεων", αλλά και όλοι εμείς οι καταναλωτές...

που πληρώνουμε τέτοιες "επιλογές" με την ..."υγεία" μας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2008, 19:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
Πάντως τις τελευταίες 2 βδομάδες δεν πραγματοποιείται κανένας ψεκασμός στα μέρη μου, ενώ για ένα διάστημα είχαν λυσσάξει. Μέχρι κ δύο-δύο ψεκάζαν τα αεροπλάνα παρέα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 09:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟΞΟΤΗ....ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ....ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΡΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΕΩΤΡΗΣΕΙΣ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ!!!!!
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΧΕ 3 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΧΩΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΥΤΕΨΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ!!!!.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

..ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ..Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΜΑΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΙΣΧΥ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..

..ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΕΠΑΡΧΙΑΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΟΣΗ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ!!!

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΑΡΧΙΑΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΦΙΑΞΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΠΛΑΝΟ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 06:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Λοιπόν επειδή δεν είμαι μοιρολάτρης και επειδή πιστεύω ότι μπορώ να αλλάξω όχι λίγα, αλλά τα πάντα πάλι δε συμφωνώ μαζί σου ΝΙΚΟΝ.

Συμφωνώ μ'αυτή τη στάση.

Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές. Θα πρέπει να τους εξαναγκάσουμε να πάψουν να μας αγνοούν.
http://www.enouranois.gr/images/8dece2007.jpg

Έχει προκύψει καινούργια σχετική πρωτοβουλία, με επίκεντρο στην Ελλάδα την Αίγινα (αλλά ούτε ο ΝΙΚΟΝ ούτε εγώ δεν παίξαμε κανένα ρόλο στη δημιουργία της). Ονομάζεται EARTH HOUR HELLAS.
http://earthhourhellas.wordpress.com/Αίγινα/

Κανείς δεν έχει πεί στις διοργανώτριες αυτής της πρωτοβουλίας ότι εμείς που προβληματίζονται για τους ψεκασμούς είμαστε θεωρητικοί της συνωμοσίας, για τους όποιους θα έπρεπε να είναι επιφυλακτικές.

Προτείνω συνεργασία με την EARTH HOUR HELLAS. Κάποια στιγμή θα ανοίξουμε το θέμα της γεωμηχανικής, ίσως με συζήτηση για την περυσινή διάλεξη του David Keith στη Νέα Υόρκη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pamavol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 04:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pamavol
Γειά χαρά σε όλους,

Γερμανός επιστήμονας κάνει μήνυση προς πάσα υπεύθυνο για την
χειραγώγηση του καιρού μέσω των ψεκασμών από αεροπλάνα.
Διαβάστε!
http://www.naturalnews.com/022838.html

Ρίξτε και μία ματιά στο διπλανό φόρουμ της υπερθέρμανσης του
πλανήτη, ασχολείστε έτσι και αλλιώς, να μάθετε και μερικές λεπτομέρειες.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9615
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 17:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
ΙΔΡΥΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΙΓΙΝΑΣ

Το Ελληνικό Κοινωνικό Φόρουμ δημιουργήθηκε σχεδόν ταυτόχρονα με την έναρξη της ελληνικής προεδρίας στην Ε.Ε.Το ΕλΚΦ, από τις πρώτες ημέρες δημιουργίας του, κατάφερε να συσπειρώσει αριθμητικά ένα πολύ σημαντικό πλήθος πολιτικών οργανώσεων και συλλογικοτήτων, γεγονός μάλλον μοναδικό για τα ελληνικά δεδομένα, πετυχαίνοντας ταυτόχρονα τη δικτύωσή του σε όλη την Ελλάδα. Κατάφερε να αποτελέσει σημείο συνάντησης και ώσμωσης των πολλών διαφορετικών τμημάτων της Αριστεράς, αναδεικνύοντας το ενωτικό του εγχείρημα ως το πλέον ελπιδοφόρο. Το ΕλΚΦ ανέπτυξε αξιόλογη και πολύπλευρη δράση, καταφέρνοντας να ταυτοποιηθεί σε ριζοσπαστικά τμήματα της ελληνικής κοινωνίας ως δύναμη που αντιστέκεται στη νεοφιλελεύθερη καπιταλιστική παγκοσμιοποίηση, στον πόλεμο και το ρατσισμό, κατόρθωσε να βρίσκεται σε όλες τις διαδικασίες του διεθνούς κινήματος. Αξίζει να αναφερθεί ότι σε όλο το αντιπολεμικό κίνημα η παρουσία του ΕλΚΦ ήταν κεντρική. Το Φόρουμ απέκτησε αναγνωρισιμότητα και θετική σημασιοδότηση στους ανένταχτους που συμμετείχαν στις αντιπολεμικές εκδηλώσεις.

Το Φόρουμ είναι ένας χώρος συνεύρεσης του πολιτικού με το κοινωνικό γίγνεσθαι. Ενας χώρος που όλοι μπορούν να εκφέρουν λόγο για τα μεγάλα προβλήματα που αφορούν τον τόπο η για τα μικρότερα που αφορούν τις τοπικές κοινωνίες. Πολίτες ανένταχτοι που θέλουν να συμμετέχουν σε δράσεις χωρίς να ανήκουν κάπου , ενεργοί πολίτες που θέλουν να δράσουν αλλά ασφυκτιούν στις υπάρχουσες πολιτικές η κοινωνικές δομές. Ο χώρος που επιχειρεί το φόρουμ δεν είναι κατ’ ανάγκη πολιτικός. Υπάρχουν χιλιάδες τρόποι έκφρασης των πολιτών και αυτοί πρέπει να αναδειχθούν.

Στην Αίγινα πριν μερικές ημέρες έγινε μια διερευνητική συνάντηση όπου φάνηκε να υπάρχει ενδιαφέρον και κοινός τόπος για την δημιουργία τοπικού

παραρτήματος του φόρουμ. Γι αυτό λοιπόν αποφασίσαμε και σας προσκαλούμε

την

Κυριακή 23 Μαρτίου 2008 και ώρα 11.00 π.μ.

στο μεζεδοπωλείο «Γράμμα» απέναντι από το

Ταχυδρομείο

προκειμένου να προχωρήσουμε στην ιδρυτική μας διακήρυξη.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να ενημερωθείτε

forumaiginas@blogspot.com

Edited by - halva on 19/03/2008 17:40:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 17:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

quote:

Γειά χαρά σε όλους,

Γερμανός επιστήμονας κάνει μήνυση προς πάσα υπεύθυνο για την
χειραγώγηση του καιρού μέσω των ψεκασμών από αεροπλάνα.
Διαβάστε!
http://www.naturalnews.com/022838.html

Ρίξτε και μία ματιά στο διπλανό φόρουμ της υπερθέρμανσης του
πλανήτη, ασχολείστε έτσι και αλλιώς, να μάθετε και μερικές λεπτομέρειες.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9615


O λόγος που εστιάζονται στη στρατιωτική όψη είναι ότι υπάρχει σχετική νομοθεσία, ενώ για τη "μη-στρατιωτική" δεν υπάρχει τίποτα.
Τέτοιες πρωτοβουλίες έχουν κάποια αξία αλλά δημιουργούν και σύγχυση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pamavol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 23:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pamavol
quote:

Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές.

halva,
μιάς και αναφέρθηκες σε εμένα θέλω να σε ρωτήσω.
Πώς δικαιολογείς το «πρέπει» στην πρότασή σου? «Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές»
Δηλαδή να μάθουμε την αλήθεια για τις χημικές ουρές και να πέσουμε στα
ψέματα της EARTH HOUR HELLAS?
Θεωρώ πως αυτό που κάνεις είναι υστερόβουλο. Μας προωθείς να γίνουμε μέλη σε οργάνωση που θεωρεί αδιαμφισβήτητη την υπερθέρμανση του πλανήτη και θεμιτή την ανθρώπινη παρέμβαση για να γλυτώσουν τα παιδιά μας, την στιγμή που το αδιαμφισβήτητο δεν ισχύει.
Αν έχεις προσέξει στα πρωτοσέλιδα, άρθρα, έχουν αρχίσει να αντικαταστούν το «φαινόμενο του θερμοκηπίου» και το «υπερθέρμανση του πλανήτη» με τις λέξεις «κλιματικές αλλαγές» Νομίζεις είναι τυχαίο ή απλά είναι πιο εύηχο?
Εξηγήσου και αν έχεις δίκιο να γραφτώ και εγώ!
Χωρίς εξηγήσεις, είναι απλά μία προωθητική ενέργεια εκ μέρους σου που ενδεχομένως να κρύβει υστεροβουλία.
Μου δημιουργείς σύνχυση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 09:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

quote:

Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές.

halva,
μιάς και αναφέρθηκες σε εμένα θέλω να σε ρωτήσω.
Πώς δικαιολογείς το «πρέπει» στην πρότασή σου? «Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές»
Δηλαδή να μάθουμε την αλήθεια για τις χημικές ουρές και να πέσουμε στα
ψέματα της EARTH HOUR HELLAS?
Θεωρώ πως αυτό που κάνεις είναι υστερόβουλο. Μας προωθείς να γίνουμε μέλη σε οργάνωση που θεωρεί αδιαμφισβήτητη την υπερθέρμανση του πλανήτη και θεμιτή την ανθρώπινη παρέμβαση για να γλυτώσουν τα παιδιά μας, την στιγμή που το αδιαμφισβήτητο δεν ισχύει.
Αν έχεις προσέξει στα πρωτοσέλιδα, άρθρα, έχουν αρχίσει να αντικαταστούν το «φαινόμενο του θερμοκηπίου» και το «υπερθέρμανση του πλανήτη» με τις λέξεις «κλιματικές αλλαγές» Νομίζεις είναι τυχαίο ή απλά είναι πιο εύηχο?
Εξηγήσου και αν έχεις δίκιο να γραφτώ και εγώ!
Χωρίς εξηγήσεις, είναι απλά μία προωθητική ενέργεια εκ μέρους σου που ενδεχομένως να κρύβει υστεροβουλία.
Μου δημιουργείς σύνχυση...


Κοίτα, ο χρόνος μου είναι περιορισμένος και προτιμήση μου ο αληθινός κόσμος, όχι το διαδήκτυο. Aν θέλεις να θίξεις αυτό το θέμα σε μια πραγματική συγκέντρωση ενός κοινωνικού φόρουμ ευχαρίστως θα κάνω ότι μπορώ για να ανταποκριθώ.

Εν το μεταξύ, αν ξέρεις αγγλικά, διάβασε
http://www.hoover.org/publications/digest/3522851.html

Αν δεν ξέρεις αγγλικά δες
http://www.enouranois.gr/video/tedkeithtelikomikro.wmv

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 18:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

quote:

Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές.

halva,
μιάς και αναφέρθηκες σε εμένα θέλω να σε ρωτήσω.
Πώς δικαιολογείς το «πρέπει» στην πρότασή σου? «Εμείς που ασχολιόμαστε με τους ψεκασμούς πρέπει να είμαστε ενταγμένοι στο κίνημα για τις κλιματικές αλλαγές»
Δηλαδή να μάθουμε την αλήθεια για τις χημικές ουρές και να πέσουμε στα
ψέματα της EARTH HOUR HELLAS?
Θεωρώ πως αυτό που κάνεις είναι υστερόβουλο. Μας προωθείς να γίνουμε μέλη σε οργάνωση που θεωρεί αδιαμφισβήτητη την υπερθέρμανση του πλανήτη και θεμιτή την ανθρώπινη παρέμβαση για να γλυτώσουν τα παιδιά μας, την στιγμή που το αδιαμφισβήτητο δεν ισχύει.
Αν έχεις προσέξει στα πρωτοσέλιδα, άρθρα, έχουν αρχίσει να αντικαταστούν το «φαινόμενο του θερμοκηπίου» και το «υπερθέρμανση του πλανήτη» με τις λέξεις «κλιματικές αλλαγές» Νομίζεις είναι τυχαίο ή απλά είναι πιο εύηχο?
Εξηγήσου και αν έχεις δίκιο να γραφτώ και εγώ!
Χωρίς εξηγήσεις, είναι απλά μία προωθητική ενέργεια εκ μέρους σου που ενδεχομένως να κρύβει υστεροβουλία.
Μου δημιουργείς σύνχυση...


Δεν σκέφθηκε ποτέ ο Νεκτάριος Κουκούλης
http://www.enouranois.gr/topikiaytod/index.htm

ότι δεν θα έπρεπε να υποστηρίξει το EARTH HOUR HELLAS

Ήταν και φυσικά εκεί στη χθεσινή συνάντηση.

Γιατί ΕΣΥ έχεις άλλες δικές σου ιδέες;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pamavol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 23:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pamavol
quote:

Δεν σκέφθηκε ποτέ ο Νεκτάριος Κουκούλης
http://www.enouranois.gr/topikiaytod/index.htm

ότι δεν θα έπρεπε να υποστηρίξει το EARTH HOUR HELLAS

Ήταν και φυσικά εκεί στη χθεσινή συνάντηση.

Γιατί ΕΣΥ έχεις άλλες δικές σου ιδέες;



halva,
έχεις γράψει 236 μηνύματα και όταν πρόκειται να δικαιολογήσεις τους λόγους που μας προτρέπεις να κάνουμε κάτι που απαιτεί ώρες δικού μας χρόνου, εσύ δέν έχεις 10 λεπτά?
Αντίθετα με εσένα θα πώ πως ο κόσμος ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να συμμετέχει σε οποιαδήποτε οργάνωση υποστηρίζει το φαινόμενο του θερμοκηπίου η οποία εκλαμβάνει ώς αυτονόητη και αδιαμφισβήτητη την ανθρώπινη υπαιτιότητα του φαινόμενου, ΠΡΙΝ
ΠΡΩΤΑ να ψάξει να βρεί από μόνος του (δυστυχώς στα ελληνικά θα φάει πόρτα) αν τα παραπάνω αδιαμφισβήτητα ισχύουν.
Αφορμές αναζήτησης?
Υπάρχουν εκατοντάδες επιστήμονες με PhD που έχουν αφιερώσει την ζωή τους στον χώρο οι οποίοι αμφισβητούν τα αποτελέσματα των ερευνών του IPCC που τυνχάνουν μηδαμινής δημοσιότητας.
Υπάρχουν διασταυρωμένα αποτελέσματα μελετών που δείχνουν πως ο χρόνος Ιαν- 2007 Ιαν.2008 ήταν ο πιο κρύος τα τελευταία δέκα χρόνια σε παγκόσμιο μέσο όρο. (με την ευκαιρία να ψάξει και λίγο να βρεί γιατί δεν τα έμαθε)
Αν ισχύουν τα παραπάνω η όλη ιστορία είναι αμφισβητήσιμη και κάνει αυτούς που την προωθούν με «πρέπει» να φαντάζουν ύποπτοι υστεροβουλίας ή αδικαιολόγητης άγνοιας, ειδικά όταν δέν εξηγούν όταν καλούνται να το κάνουν.
Μου είναι φοβερά εκνευριστικό να βλέπω κυβερνήσεις να ακολουθούν την γραμμή που εξέδωσε ένα think tank (δεξαμενή σκέψεως) για να πιστέψει ο κόσμος γρήγορα και αποτελεσματικά στην νέα πολιτική μείωσης εκπομπών (με άλλα λόγια να πληρώνουν οι πολίτες με ευχαρίστηση για να σώσουν τον πλανήτη) Και μάλιστα το think tank πληρώθηκε με λεφτά των πολιτών! Την γραμμή την ακολουθείς και εσύ ίσως άθελά σου (δέν σε κακίζω) όταν προωθείς το «οι τάδε συμμετέχουν, ΕΣΥ έχεις δικές σου ιδέες? Πρέπει να ενταχθούμε...»
Ενταχθείτε, πληρώστε, αλλά πρώτα ψάξτε!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2008, 06:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

quote:

Δεν σκέφθηκε ποτέ ο Νεκτάριος Κουκούλης
http://www.enouranois.gr/topikiaytod/index.htm

ότι δεν θα έπρεπε να υποστηρίξει το EARTH HOUR HELLAS

Ήταν και φυσικά εκεί στη χθεσινή συνάντηση.

Γιατί ΕΣΥ έχεις άλλες δικές σου ιδέες;



halva,
έχεις γράψει 236 μηνύματα και όταν πρόκειται να δικαιολογήσεις τους λόγους που μας προτρέπεις να κάνουμε κάτι που απαιτεί ώρες δικού μας χρόνου, εσύ δέν έχεις 10 λεπτά?
Αντίθετα με εσένα θα πώ πως ο κόσμος ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να συμμετέχει σε οποιαδήποτε οργάνωση υποστηρίζει το φαινόμενο του θερμοκηπίου η οποία εκλαμβάνει ώς αυτονόητη και αδιαμφισβήτητη την ανθρώπινη υπαιτιότητα του φαινόμενου, ΠΡΙΝ
ΠΡΩΤΑ να ψάξει να βρεί από μόνος του (δυστυχώς στα ελληνικά θα φάει πόρτα) αν τα παραπάνω αδιαμφισβήτητα ισχύουν.
Αφορμές αναζήτησης?
Υπάρχουν εκατοντάδες επιστήμονες με PhD που έχουν αφιερώσει την ζωή τους στον χώρο οι οποίοι αμφισβητούν τα αποτελέσματα των ερευνών του IPCC που τυνχάνουν μηδαμινής δημοσιότητας.
Υπάρχουν διασταυρωμένα αποτελέσματα μελετών που δείχνουν πως ο χρόνος Ιαν- 2007 Ιαν.2008 ήταν ο πιο κρύος τα τελευταία δέκα χρόνια σε παγκόσμιο μέσο όρο. (με την ευκαιρία να ψάξει και λίγο να βρεί γιατί δεν τα έμαθε)
Αν ισχύουν τα παραπάνω η όλη ιστορία είναι αμφισβητήσιμη και κάνει αυτούς που την προωθούν με «πρέπει» να φαντάζουν ύποπτοι υστεροβουλίας ή αδικαιολόγητης άγνοιας, ειδικά όταν δέν εξηγούν όταν καλούνται να το κάνουν.
Μου είναι φοβερά εκνευριστικό να βλέπω κυβερνήσεις να ακολουθούν την γραμμή που εξέδωσε ένα think tank (δεξαμενή σκέψεως) για να πιστέψει ο κόσμος γρήγορα και αποτελεσματικά στην νέα πολιτική μείωσης εκπομπών (με άλλα λόγια να πληρώνουν οι πολίτες με ευχαρίστηση για να σώσουν τον πλανήτη) Και μάλιστα το think tank πληρώθηκε με λεφτά των πολιτών! Την γραμμή την ακολουθείς και εσύ ίσως άθελά σου (δέν σε κακίζω) όταν προωθείς το «οι τάδε συμμετέχουν, ΕΣΥ έχεις δικές σου ιδέες? Πρέπει να ενταχθούμε...»
Ενταχθείτε, πληρώστε, αλλά πρώτα ψάξτε!


Σκασίλα μου για την επιστήμη. Το μόνο που μ΄ενδιαφέρει είναι η πολιτική.

Η Ορθόδοξη Εκκλησία έχει την ίδια στρατηγική απέναντι στους Μάρτυρες του Ιεχωβά. Δεν μπαίνει σε ιδιαίτερες συζητήσεις μαζί τους. Τους καλεί να συζητάνε σε δημόσιες συγκεντρώσεις.

Προφανώς δεν διάβασες το κείμενο του Teller. Αυτό οφείλεται στο ότι δεν ξέρεις αγγλικά;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2008, 09:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
Εχεις σκεφθεί ΠΟΣΟ προβληματική ήταν μια απόφαση να πάρει κανείς το μέρος των αγγλόφωνων δυνάμεων ενάντια στους Γερμανούς, και στο Πρώτο και στο Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο;

Πόσο γεμάτη ψέμματα η ιδεολογία των "Δυτικών".

Παρ'όλσ αύτα δικαιώθηκαν ιστορικά. Όπως θα δικαιωθούν και αύριο εκείνοι που θέλουν να κάνουν την Ευρωπαϊκή Ενώση μια αγγλόφωνη και μη-Βατικανοκρατούμενη Ένωση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2008, 09:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON
ΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!!!!! ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!???ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ…
ΤΟΤΕ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ


ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ


ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ…ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΛΟΓΩ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ….ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ….


Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ .ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2008, 15:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

ΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!!!!! ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!???ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ…
ΤΟΤΕ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ


ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ


ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ…ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΛΟΓΩ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ….ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ….


Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ .ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ


Συμφωνώ με την ιδέα να είμαστε πιο χαλαροί. Και φυσικά να μην υποστηρίζει κανεις την EARTH HOUR αν αισθάνεται ότι τέτοια υποστήριξη είναι ένδειξη υστεροβουλίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pamavol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2008, 00:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pamavol
quote:

Σκασίλα μου για την επιστήμη. Το μόνο που μ΄ενδιαφέρει είναι η πολιτική.

Η Ορθόδοξη Εκκλησία έχει την ίδια στρατηγική απέναντι στους Μάρτυρες του Ιεχωβά. Δεν μπαίνει σε ιδιαίτερες συζητήσεις μαζί τους. Τους καλεί να συζητάνε σε δημόσιες συγκεντρώσεις.


halva,
η προσέλκυση νέων μελών από εσένα στο EARTH HOUR HELLAS γίνεται μέσα σε ένα forum και όχι στον αληθινό κόσμο. Όταν λές λοιπόν σε αυτό το forum «πρέπει» και κάποιος σου ζητά εξηγήσεις τον αντιμετωπίζεις υπεκφυγές.
Γιατί?
Αν οι νέες μετρήσεις των επιστημόνων ισχύουν για το ότι ο χρόνος Ιαν. 2007 – Ιαν 2008 ήταν ο πιο κρύος χειμώνας τα τελευταία δέκα χρόνια, η υπερθέρμανση, οι προβλέψεις, κλιματικά προγράμματα, κινδυνολογία, καταστροφολογία και τα τόσα όσα αδιαμφισβήτητα, πάνε περίπατο.
Το ίδιο πάει περίπατο και η τυφλή εμπιστοσύνη που εσείς έχετε προς την Πράσινη Βίβλο. Είναι κάτι σαν θρησκεία στην οποία εφαρμόζετε το «πίστευε και μη ερεύνα»?
Γιατί στην Ορθόδοξη εκκλησία ισχύει το «ερευνάτε τας γραφάς».
Προτρέπεις ανθρώπους να πάνε ενταχθούν σε οργανισμό που αποσκοπεί να εμφυτεύσει τις τύψεις στο μυαλό τους κάνοντάς τους να πιστεύουν πως και μόνο με τις δικές τους ενέργειες θα γίνουν τα πράγματα καλύτερα αποσιωπώντας τα μεγαλεπήβολα σχέδια της Πράσινης Βίβλου.
Μόνο και μόνο από την υποχρεωτική καλλιέργεια προϊόντων που προορίζονται για βιοκαύσιμα θα μειωθεί η έκταση καλλιέργειας των αγροτικών προϊόντων (άρα και η προσφορά τους) την στιγμή που αυξάνεται διαρκώς η ζήτησή τους. Στο εξωτερικό οι τιμές ήδη αρχίζουν να πετάνε…
Έρχεσαι και σε αντίθεση με τον εαυτό σου την στιγμή που οι πολιτικοί (βλέπε τον ηγέτη του κινήματος Al Gore) για να πείσουν τον κόσμο επικαλούνται διαρκώς την επιστήμη και εσύ λές ΣΚΑΣΙΛΑ μου?

Άνθρωποι που ζούνε στο μεταίχμιο του θανάτου ή της οικονομικής καταστροφής, θα πεθάνουν ή θα καταστραφούν και λές πως δεν σε ενδιαφέρει η επιστήμη?

Πώς τολμάς?

Αν πράγματι οι μετρήσεις είναι σωστές, θα συνεχίσουν κάποιοι πολιτικοί να χαλάνε τα λεφτά από τους έμμεσους φόρους για να ψήξουν τον πλανήτη κάνοντας περαιτέρω έρευνα, ψεκάζοντας με αεροπλάνα ένας Θεός ξέρει τί, αλλάζοντας τον τρόπο ζωής εκατομμυρίων ανθρώπων, αδιαφορώντας για όσους πεθάνουν γιατί θα είναι για το καλό της μητέρας γής και των παιδιών μας?
Πώς τολμάς να είσαι τόσο αδιάφορος?

Ξέρω πως έχω ξεφύγει από το θέμα αλλά το «πρέπει» το αδικαιολόγητο μου κάθισε στο λαιμό όπως και οι προσπάθειες αποφυγής της αντιπαράθεσης στην ερώτησή μου. Ας φτιάξει η toxotis ένα forum «οι ψεκασμοί και το φαινόμενο του θερμοκηπίου»
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2008, 05:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Ξέρω πως έχω ξεφύγει από το θέμα αλλά το «πρέπει» το αδικαιολόγητο μου κάθισε στο λαιμό όπως και οι προσπάθειες αποφυγής της αντιπαράθεσης στην ερώτησή μου.

Δεν απάντησες αν έχεις διαβάσει και καταλάβει το κείμενο του Teller "The Planet Needs a Sunscreen", που υπάρχει μόνο στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά.

Όπως οι "chemmies" (αυτοί που μιλάνε για τα chemtrails) αποκλείονται από τις συζητήσεις των επιστημώνων και των κοινοβουλευτικών έτσι είναι χρήσιμος κατά τη γνώμη μου ο αποκλεισμός των "σκεπτικιστών" από της συζήτησεις στα κοινωνικά φόρουμ.

Edited by - halva on 22/03/2008 05:38:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy