ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 21:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Εντύπωση επίσης προκαλεί η ακρίβεια των ποσοτικών δεδομένων που δίνει ο PaNo στα μηνύματά του! Ακόμα και σε μετρήσιμα μεγέθη δεν έχω δει τόση ακρίβεια μέτρησης!

(βλ. Otan o Theos-pigi theli na dimiourgisi empiries mpeni mesa sto Time Matrix 5 armoniko simpan kai apo eki kai pera spai ton eafto toy se mikrotera kommatia 144 se kathe diastasi sinolika 1728 onta mia psihikis oikogenias se olo to Time Matrix 144x12=1728. Afto simeni oti o kathenas apo emas ehi alous 1727 eaftous se olo to time matrix.)

Το πως προκύπτουν οι αριθμοί δεν μας εξηγεί.

Να στο εξηγήσω εγω?Απο τον αποκρυφισμο.Παρατηρησε τα νουμερα που βγαινουν από τετραγωνα ή κυβους αριθμων (12Χ12=144,12χ12Χ12=1728).144 χιλιαδες δεν είναι αυτοι που θα σκαπουλαρουν την οργη του Θηριου συμφωνα με την αποκαλυψη?

Στα site του πολυκλωνου DNA διαβαζεις για 9,12,144,κτλ κλωνους (αποκρυφιστικες συσχετισεις αριθμων).Ενα προχωρημενο site πολυκλωνου DNA αναφερεται στον μυστικο 13ο κλωνο που μονο αυτο μπορει να εντοπισει και να ενεργοποιησει...Και αυτος ο αριθμος 13 ειαι σημαδιακος...

Το NEW AGE κινημα εμπνεεται και βασιζεται κατα ενα μεγαλο μερος στο ανατολικο αποκρυφισμο (κανοντας δε συχνα μια συντηξη μεταξυ διαφορων αποκρυφιστικων-θρησκευτικων ιδεων,πχ συντηξη χριστιανισμου- βουδισμου)και προσπαθει να προσδώσει επιπλαστο κυρος στις αποψεις του χρησιμοποιωντας ορους και θεωριες από την επιστημη.(κανει δηλ πειρατια σε κατι που δεν δεχεται.Οποτε το βολευει μιλαει για επιστημονικη τεκμηριωση,οποτε δεν το βολευει απορριπτει την επιστημονικη τεκμηριωση με τα γνωστα ακυρα επιχειρηματα και δικαιολογιες).

Έτσι εντυπωσιάζει οσους εχουν αγνοια από επιστημονικά ζητήματα.

Οσοι όμως γνωριζουν λιγα πραγματα το παιρνουν πρεφα αμεσως.

Όταν μου μιλας για 12κλωνο DNA δηλαδη για ενα ΜΟΡΙΟ πρεπει να μου περιγραψεις την μεθοδο που χρησιμοποιησες για να εντοπισεις τους εξτρα κλωνους.Εαν όταν σου ζητηθει η μεθοδος,αρχιζεις να το παιζεις τρελιτσα και να λες ότι ολη η πραγματικοτητα στην οποια ζουμε είναι επιπλαστη(γιατι δεν σε βολευουν τα αποτελεσματα των πειραματων που δεν βρισκουν αυτους τους εξτρα κλωνους που πας να μου πουλησεις),ή μου παραθετεις link για την κουφια γη και φωτογραφιες από τον Αρη που υποτιθεται δειχνουν βλαστηση (παιδες βρηκα τι εγινε με την φωτο,ηταν φυσικα τεχνητο χρωμα οπως εξηγειται αναλυτικα στο blog bad astronomer)ή με παραμπεμπεις σε αποκρυφιστικα και ψευδοεπιστημονικα-αποκρυφιστικα site για τεκμηριωση,ή στην κβαντικη μηχανικη οπου και εκει διαστρεβλωνεις τις αρχες της οπως σε βολευει,μου ζητας να ΜΗΝ σου κανω ερωτησεις οταν δεν εχεις τι να απαντησεις,μου λες οτι ολοι οι πλανητες ειναι κουφιοι και εχουν εσωτερικο ηλιο και δεν απαντας στο ευλογο ερωτημα πως στο καλο οι αεριοι πλανητες ειναι κουφιοι και το εξωτερικο στρωμα των αεριων παραμενει ανεπηρεαστο απο τον εσωτερικο τους ηλιο,δεν χρειαζεται ιδιαιτερη προσπαθεια για να καταλαβω οτι αυτα στα οποια αναφερεσαι δεν εχουν καμια επιστημονικη βαση και οτι ολα ειναι καθαρα προιον φαντασιας.

quote:
Επίσης, εντύπωση προκαλεί η ακριβής ημερομηνία (2012)που κάπου επικαλείται γεγονός που καταδεικνύει, συν τις άλλοις, ότι πρόκειται για γνωστές αερολογίες, που κατά καιρούς επαναλαμβάνονται.

Και δεν ειναι το μονο γεγονος που το καταδεικνυει.

quote:
Επίσης, σε όλη τη διάρκεια των μηνυμάτων μπλέκονται διάφορα θέματα με ερμηνείες διαφορετικές από τις επικρατούσες, γεγονός που δείχνει ότι ο κος PaNo δεν έχει κατανοήσει σε βάθος τα διάφορα επιστημονικά προβλήματα (μπλέκει για παράδειγμα τη θεωρία των χορδών, που μιλά για περισσότερες από 3 διαστάσεις με τις 12-15 δικές του διαστάσεις, οι οποίες όμως όπως λέει είναι ολογραφικές και κάπου εκεί μπλέκει και μια ολογραφική θεωρία του εγκεφάλου, η οποία όμως καμμία σχέση δεν έχει με τις 12 διαστάσεις, κλπ).

Μα σκοπος του δεν ειναι να τα κατανοησει.Σκοπος ειναι να χρησιμοποιηθουν οι διαφορες επιστημονικες θεωριες και ορολογιες γιανα υπστηριχθει η αποκρυφιστικη του αποψη.

quote:
Κλείνοντας, επειδή είδα κάτι λεκτικές επιθέσεις προς την medtech από διάφορους "επιστήμονες", ήθελα να πω πως αυτά που λέει, είναι απλές αλήθειες..

Ειναι πειραματικα επιβεβαιωμενες αληθειες,στις οποιες κατεληξαν οι διαφοροι επιστημονες μετα απο αρκετο κοπο,με συνεργασια διαφορετικων επιστημονικων τομεων και με επιστημονικη μεθοδολογια.Δεν ελεγε ο καθενας οτι του κατεβαινε στο κεφαλι.Μαζευαν στοιχεια,εκαναν μια υποθεση και μετα προσπαθουσαν in vitro και in vivo να ελεγξουν εαν η υποθεση τους εχει αρκετα στοιχεια υπερ της για να προαχθει σε θεωρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 03:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
AGAPHTOI FILOI EAN 8ELETAI NA APO8HKEYSETAI TA GOOGLE VIDEO 8A PREPEI NA TREKSETAI STON YPOLOGISTH SAS TON GOOGLE PLAYER.AFOY TO KANETAI AYTO 8A DEITE STHN DEXIA PLEYRA THS SELIDAS POY BLEPETAI TO VIDEO "Manually download the video" 8A ANOIKSEI O GOOGLE PLAYER KAI 8A KATEBASEI AYTOMATA TO VIDEO STON DISKO SAS. http://video.google.com/playerdownload

EAN 8ELETAI NA GRAPSETAI TA GOOGLE VIDEO SE DVD TOTE 8A PREPEI NA METATREPSETAI TO GOOGLE GVI FILE SE AVI KATEBAZONTAS ENA FREE PROGRAMA APO TO PARAKATW LINK http://www.kultiras.net/programs.html

EAN 8ELETAI CD-DVD BURNER TOTE YPARXEI ENA POLY KALO PROGRAMA STO PARAKATW LINK KAI EINAI APOLYTOS FREE. CDBurnerXP Pro Freeware
http://www.cdburnerxp.se/download.php

ME THN EYKAIRIA MIA KAI MHLAME GIA FREE SOFTWARE 8A PARA8ESW KAI KAPIA ALLA LINK.

PDFCreator Freeware GIA DHMIOYRGIA PDF FAKELWN, EMFANIZETAI SAN PRINTER ,OTAN 8ELETAI NA DIMHOYRGHSETAI OTIDHPOTE SE PDF FILE(ENGRAFA FWTOGRAFIES KTL) APLA PATHSTE PRINT KAI EPILEKSTE TON PDFCreator SAN PRINTER. MPOREITE NA SWSETAI KAI NA STEILETE KATEF8EIAN MESA APO TO PROGRAMMA EMAIL TON PDF FAKELO POY DIMHOYRGHSATE.
http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download

METATROPH Wave FILES SE MP3 FILES KAI TO ANTI8ETO.
http://www.riverpast.com/en/prod/waveatmp3/download.php

Quick StartUp EINAI ENA POLY KALO PROGRAMMA GIA NA ELENXETAI PIA PROGRAMATA 8ELETAI NA KSEKINANE ME TO ANOIGMA TOY YPOLOGISTH WSTE O YPOLOGISTHS NA EINAI PIO GRHGOROS.
http://www.glarysoft.com/quick-startup/

Unlocker EINAI ENA KATAPLHKTIKO FREE PROGRAMMA GIA NA KSEKLEIDWNETAI OPIONDHPOTE FAKELO DEN SAS EPITREPETAI H PROSBASH ME ENA APLO DEKSIO KLIK . http://ccollomb.free.fr/unlocker/#faq

CCleaner EINAI ENA APO TA KALYTERA FREE PROGRAMATA GIA KA8ARISMA TOY YPOLOGISTH. http://www.ccleaner.com/features.aspx

FastStone EINAI 4 POLY KALA PROGRAMATA GIA EPEKSERGASIA FWTOGRAFIWN.
FastStone Image Viewer 2.6 Freeware (Last Update: 2006-07-19)
FastStone Capture 4.2 Freeware (Last Update: 2006-07-15)
FastStone MaxView 1.7 Freeware (Last Update: 2006-06-05)
FastStone Photo Resizer 2.2 Freeware (Last Update: 2006-03-22)
http://www.faststone.org/index.htm

O KALYTEROS ZIPER THS AGORAS KAI EINAI FREEWARE. ZipItFast Zips and Unzips in over 20 formats.
http://zipitfast.com/

~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 15:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 23:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi

Agnostic
Συντονιστής

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 01:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic

Γεια σας πολυαγαπημένοι μου φίλοι

Ο Τζάμπο-Δε-Πινκ είμαι πάλι.

Το αφεντικό μου ο Αγκνόστικ έχει βγει έξω για μπύρες και άρπαξα την ευχαιρία να ξαναγράψω από τον λογαριασμό του και να συμμετέχω κι εγω στην πολύ όμορφη παρέα σας

Αυτό το τόπικ είναι μακράν από τα αγαπημένα μου μιας και παρουσιάζονται σ'αυτό πολλά νέα πράγματα που δεν εγνώριζα. Με μεγάλη μου χαρά έμαθα για το 12-κλωνο DNA, τα παιδιά Ιντιγκο, την εξάπλωση των Δρακονιανών και ένα σωρό άλλα ωραία.

Μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια όπου έβλεπα πανευτυχής τα αγαπημένα μου κινούμενα σχέδια "Ασημένια Γεράκια", "Χίμαν", "Σείρα", "Θάντερκατς" και πολλά ακόμα.

Ολες οι νέες εναλλακτικές γνωσεις που απέκτησα από αυτό το τόπικ είναι πραγματικές και ας μην τις δεχονται οι κατεστημένοι ερευνητές. Αλλωστε κανένας δεν πίστευε την ύπαρξη του είδους μου αλλά να που υπάρχω κι εγώ, έστω και αν είμαι από τα λίγα διασωθέντα είδη.

Το αφεντικό μου με φροντίζει πολύ καλά

Είμαι πολύ ευτυχισμένος

Σας χαιρετώ καλοί μου φίλοι. Θα τα ξαναπούμε

Αλλωστε, μου αρέσει πολύ η παρέα σας

Ειλικρινά δικός σας,
Τζάμπο-Δε-Πινκ

Lost in Necropolis

La ville de la mort

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 01:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

quote:
Εγω αγαπητη μου Μεντεχ, θα σε ρωτησω κατι αλλο:
Ποσα κιλα μπορει να σηκωσει ενας φυσιολογικος ανθρωπος που δεν εχει
ασχοληθει με αθλητισμο και ουτεδηποτε αλλο, οταν ειναι 1,63 σε υψος και
απο 58 εως 63 κιλα;
Η επιστημη τι λεει;

Την απαντηση στην εδωσε ο Gigenis.Εγω θα προσθεσω επειδη υποψιαζομαι που το πας,οτι σε καταταστασεις ψυχολογικου στρες ενδεχεται να γινει κινητοποιηση μεγαλυτερου αριθμου κινητικων μοναδων του μυος (ρωτα τους φιλους σου τους γιατρους που τραβανε τα μαλλια τους με μενα,τι ειναι οι κινητικες μοναδες και προσευχησου να καταλαβεις) και να ασκηθει μεγαλυτερη δυναμη απο εναν μυ απο αυτην που συνηθιζει να ασκει σε καταστασεις ηρεμιας.Αλλα αυτο δεν ειναι υπερφυσικο φαινομενο...

quote:
Επισης στο θεμα μυρμηγκιες, αναρωτηθηκα οταν αντιμετωπισω ενα
προβλημα υγειας να παω σε επιστημονα ιατρο ή σε τεχνολογο εργαστηριων!

Δεν υπαρχει διλλημα.Θα πας σε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΓΙΑΤΡΟ.Ο τεχνολογος θα εφαρμοσει την τεχνολογια ιατρικων εργαστηριων στις εργαστηριακες εξετασεις που ισως σου γραψουν.Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ο τεχνολογος ειναι ενα μουροχαβλο που δεν εχει διδαχθει ιολογια ας πουμε.Επιπλεον οι γνωσεις που κατεχει ο τεχνολογος προηλθαν απο την επιστημονικη μεθοδολογια επεξεργασιας και συλλογης πληροφοριων και οχι απο καφετζουδες,μεντιουμ,χαρτοριχτρες,μαντεις και αστρολογους.

quote:
Αγαπητη μου Μεντεχ,ποτε δεν θα γινεις ερευνητρια (θα το ειχες κανει μεχρι τωρα γιατι ευκαιριες υπαρχουν πολλες να ξεφυγεις απο το επιπεδο των ΤΕΙ), γιατι δεν εχεις ανοιχτο και εξερευνητικο μυαλο (κατι που ειναι απαραιτητο σε αυτους που εχουν φιλοδοξιες να γινουν επιστημονες...

Αυτο το διαβασες στο καφε ή στα χαρτια?Σαν πολυ αερα δεν εχεις παρει που θα μου πεις και τις δυνατοτητες μου και γιατι δεν ασχολουμαι με την ερευνα?Απο που και ως που ανοιγεις το στομα σου και μιλας για την ζωη μου?Ξερεις εσυ τις πραγματικες αιτιες που ΔΕΝ ασχολουμαι με την ερευνα?

Ωραιο και καλο το ανοιχτο μυαλο,μονο που των αληθινων ερευνητων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΕΙΛΩΜΕΝΟ.Η επιστημονικη μεθοδολογια εχει αυστηρα κριτηρια διερευνησης και επεξεργασιας των πληροφοριων που συλλεγονται.

quote:
Αποφοιτη ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ.
Δουλευω απο τα 9μου χρονια αλλα δεν εχω τοσο απολυτες αποψεις!!!

Φερε μου αποδειξεις οτι το χ πραγμα λειτουργει και εγω θα αλλαξω την αποψη μου.Εχετε αποδειξεις?

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ.ΕΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ.ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ.

Επισης πτυχια πηρες,επιστημονικη μεθοδολογια ΔΕΝ πηρες.

quote:
Μου πεταξες εαν ξερω αγγλικα.
Ναι ξερω (ή ηξερα). Πηρα το προφισιενσυ στα 19 μου. Θα μπορουσα να δουλευω σαν καθηγητρια αγγλικων, αλλα ειμαι υπευθυνο ατομο και ξαναρχιζω μαθηματα στα 34 μου, οχι για να ασχοληθω επαγγελματικα με
τα αγγλικα, αλλα για να ικανοποιησω προσωπικες μου αναγκες και ανησυχιες...

Ερωτηση σου εκανα οταν με τσαμπουκα μου ζητουσες λογαριασμο για ποια forum μπαινω ωστε να δεις "τι αποψη εχουν οι επιστημονες για τις αποψεις μου".Δεν εχετε αποδειξεις,και σκυλιασατε γιατι σας τις ζηταμε και προσπαθητε να μας κανετε ψυχολογικο πολεμο.

quote:
Εχω 2 φιλους γιατρους διπλα μου που διαβαζουν τα δημοσιευματα σου αλλα δυστυχως οι ανθρωποι δεν εχουν την διαθεση να σου απαντησουν...

Δηλ. τι θα μας πουνε οι φιλοι σου οι γιατροι?

ΟΤΙ ΟΙ ΜΥΡΜΗΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ HPV?

ΟΤΙ Η ΠΛΕΟΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗΣ ΜΕΘΟΔΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΠΛΑ ΤΥΦΛΕΣ,ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΚΟΝΤΡΟΛ ΓΙΑ ΑΠΟΚΡΙΣΕΙΣ ΠΛΑΣΕΜΠΟ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ?

ΟΤΙ Η ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?

ΟΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΥΕΡΓΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ?

Αντε φερε τους να μας πουνε και αυτοι την αποψη τους.

Α και κυριοι διαχειριστες.

ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Μεντεχ,
ειναι ασκοπο να μιλαει κανεις μαζι σου.
Χανει τον χρονο του...

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 13:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Μεντεχ,
ειναι ασκοπο να μιλαει κανεις μαζι σου.
Χανει τον χρονο του...

Aν αυτη ειναι η αποψη σου την υποστηριζεις με παραδοξο τροπο, ξεφυτρωνοντας διαρκως στα topic οπου συμμετεχω και απευθυνομενη συνηθως σε μενα.

Για να δουμε,θα μεινεις σταθερη αυτη την φορα?

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 14:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

quote:

Aν αυτη ειναι η αποψη σου την υποστηριζεις με παραδοξο τροπο, ξεφυτρωνοντας διαρκως στα topic οπου συμμετεχω και απευθυνομενη συνηθως σε μενα.

Για να δουμε,θα μεινεις σταθερη αυτη την φορα?

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 09:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
236 FREE EBOOKS ESWTERIKOY PERIEXOMENOY.
http://www.hermetics.org/ebooks.html

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 10:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

236 FREE EBOOKS ESWTERIKOY PERIEXOMENOY.
http://www.hermetics.org/ebooks.html

PaNo

236...ΑΜΑΝ....ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ.....ΡΕ ΠΑΝΟ ...ΒΟΗΘΑ ΛΙΓΟ ...ΤΙ ΠΡΩΤΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΟΡΝΤΕΒ....;;;;

Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 20:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
AGAPHTOI FILOI-FILES, MPOREITE NA DIMHOYRGHSETAI DIKA SAS PDF EBOOKS APO ISTIOSELIDES XREISIMOPIONTAS TON PDFcreator. EMFANIZETAI STON YPOLOGISTH SAS WS PRINTER KAI OTAN 8ELETAI NA DIMHOYRGHSETAI PDF FILE APLA EPILEKSTAI WS EKTYPWTH TON PDFcreator. OTAN TO DOWNLOAD 8A OLOKLYRW8EI O
PDFcreator 8A SAS ZHTEISEI NA SWSETAI TON FAKELO KAI OTAN AYTO 8A GINEI O KAKELOS 8A ANHKSEI.EPISHS MPOREITAI NA STEILETAI EMAIL TON FAKELO MESA APO TO PROGRAMA. O PDFcreator EINAI POLY XRHSEIMO PROGRAMA KAI EINAI FREE.

http://sourceforge.net/projects/pdfcreator

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 11:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
KeePass 1.05 released (password manager)

What is KeePass?
Today you need to remember many passwords. You need a password for the Windows network logon, your e-mail account, your homepage's ftp password, online passwords (like CodeProject member account), etc. etc. etc. The list is endless. Also, you should use different passwords for each account. Because if you use only one password everywhere and someone gets this password you have a problem... A serious problem. The thief would have access to your e-mail account, homepage, etc. Unimaginable.

KeePass is a free/open-source password manager or safe which helps you to manage your passwords in a secure way. You can put all your passwords in one database, which is locked with one master key or a key-disk. So you only have to remember one single master password or insert the key-disk to unlock the whole database. The databases are encrypted using the best and most secure encryption algorithms currently known (AES and Twofish). For more information, see the features page.

http://sourceforge.net/project/screenshots.php?group_id=95013
http://keepass.sourceforge.net/download.php

ELLHNIKH EKDOSH
http://keepass.sourceforge.net/translations.php

PaNo

Edited by - PaNo on 11/10/2006 13:01:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 11:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
PaNo ...το ξέρουμε οτι έισαι φευγάτο άτομο...αλλά δεν νομίζεις και οτι έχεις ξεφεύγει παντελώς από την θεματολογία αυτού του τόπικ....ΜΗ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙΣ ΡΕ ΣΥ...ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΗΓΕΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.... !!!

Ο άσπρος σίφουνας....

aigio82
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 13:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aigio82
Γειά σας και καλώς σας βρήκα!!!!

Έχω από το πρωί που διαβάζω το θέμα κ ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη!!!ΤΙ προσπαθεί να μας πει???Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος με απλά ελληνίκα??Σας παρακαλώ!!!

Πάντα αισιόδοξοι!!!

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας

55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 14:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Γειά σας και καλώς σας βρήκα!!!!

Έχω από το πρωί που διαβάζω το θέμα κ ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη!!!ΤΙ προσπαθεί να μας πει???Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος με απλά ελληνίκα??Σας παρακαλώ!!!

Πάντα αισιόδοξοι!!!

Η αλήθεια είναι, ότι δεν υπάρχει νόημα. Όλα αυτα που αναλύονται στο τόπικ ξεφεύγουν κατα πολύ από το θέμα του. Μήπως ο θεματοθέτης να χάνει και κάτι παραπάνω από την συνέχεια των σκέψεών του;

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

122 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 18:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
Φιλε PaNo
Θα ηθελα να σε ρωτησω αν τα περισσοτερα απο αυτα
που εχεις ως τωρα αναφερει,εχουν καποια σχεση με τις
αποκρυφες θεωρειες της Καμπαλα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 22:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ

KALOS HRTHATE....

Ο άσπρος σίφουνας....

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 23:42:59  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα PaNo.

Έχουν κάποια σχέση με την όλη υπόθεση τα 13 κρυστάλλινα κρανία που έχουν βρεθεί κατά καιρούς σε διάφορες περιοχές της γης?

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

122 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 02:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙ 46 ΣΕΛΙΔΕΣ,ΚΑΠΟΙΟΙ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΕΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ(!!) ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ.ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΑ(ΥΠΟΘΕΤΩ)ΤΑ ΚΑΠΩΣ ΜΕΓΑΛΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥ PANO ΛΕΝΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ.ΜΟΙΑΖΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΤΟΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ FORUM...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 11:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Φιλε PaNo
Θα ηθελα να σε ρωτησω αν τα περισσοτερα απο αυτα
που εχεις ως τωρα αναφερει,εχουν καποια σχεση με τις
αποκρυφες θεωρειες της Καμπαλα?

AGAPHTE FILE PHILOLAOS H KABBALAH EINAI EKPTWTES TEXNOLOGIES KAI GENIKOTERA O PAGANISMOS .OPOS EXW ANAFEREI KAI SE PROIGOYMENA MYNHMATA OI EKPTWTES ANGELIKES FYLES EXOYN STHN KALYTERH PERIPTWSH 11 DNA SKELOI DIOTI EXOYN MPLOKAREI TO 12to WSTE NA MHN EXOYN EPIREASMO APO THN PHGH KAI NA MHN MPOROYN NA ENSARKW8OYN ANGELIKES FILES STHN GENEOLOGIKH TOYS GRAMMH. EAN PROSEKSEIS TO KAMPALISTIKO DENTRO THS ZWHS SE KAPIES PERIPTWSEIS EXEI 11 SHMEIA SE KAPIES 10 KAI SE KAPIES 9. SE KANENA DEN YPARXEI TO SHMEIO 12. OLA STO SYMPAN STHN YPERTATH MORFH TOYS EINAI XTEISMENA PANW STO 12. TA PANTA EINAI XTEISMENA PANW SE 12 POINT KATHARA TREE , APO ENA SWMATIDIO MEXRI ENA SYMPAN.
TO KA8E KATHARA SHMEIO AS PAROYME GIA PARADHGMA TO 1 , ANTAPOKRINETAI STHN PRWTH DIASTASH, PRWTH ASTROPYLH, PRWTH ESWDIASTASIAKH 8YRA,PRWTO AYRIKO EPIPEDO ,PRWTO CHAKRA, PRWTO MERIDIAN, PRWTO DNA SKELOS KAI OU TO KA8EKSIS. EAN YPARXEI KAPIA PARAMORFWSH SE ENA SHMEIO TOTE YPARXEI SE OLA TA EPIPEDA KAI EMFANIZETAI STO FYSIKO SWMA WS AS8ENEIA.

KABBALAH 10

AIGYPTIAKO 11

AY8ENTIKO 12 KATHARA Tree

THE COSMIC MAP
http://www.users.globalnet.co.uk/~noelh/CosmicMapPage.htm

12 KATHARA Tree
http://keylonticdictionary.org/Words/K/Kathara%20Grid.htm

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 12:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Καλησπέρα PaNo.
Έχουν κάποια σχέση με την όλη υπόθεση τα 13 κρυστάλλινα κρανία που έχουν βρεθεί κατά καιρούς σε διάφορες περιοχές της γης?

AGAPHTE FILE MARTE, APO OTI GNWRIZW MESW TWN KEYLONTIWN TEXNOLOGIWN TA AY8ENTIKA KRYSTALINA KRANIA POY EXOYN BRE8EI STHN LATINIKH AMERIKH EINAI SYSKEYES KATAGRAFHS KAI METADWSHS PLHROFORIWN. POLLOI 8ELOYN NA PHSTEYOYN OTI STO PEREL8ON TOY PLANHTH DEN YPHRKSE MEGALYTERH TEXNOLOGIKH ANAPTIKSH EKTOS THS SHMERINHS KAI AYTO EINAI PSEMA KAI KAPIES KYBERNHSEIS KANOYN TA PANTA WSTE NA KALEIF8OYN OLA TA STOIXEIA POY TEINAZOYN STON AERA THN DARBINIKH MAIMOY 8EWRIA.
GIA PARADHGMA O 3D XARTHS LAKSEYMENOS SE GRANITH POY BRE8HKE STH RWSIA TO 1999 KAI XARTOGRAFEI TA OURALIA OROI ME SYSTHMATA KANALIWN KAI FRAGMATWN SE MHKOS 12.000 XILIOMETRWN. OI DIASTASEIS TOY GRANITENIOY XARTH EINAI 148 cm YPSOS, 106 cm PLATOS and 16 cm PAXOS KAI BAROS ENOS TONOY. O 3D XARTHS EINAI KATASKEBASMENOS SE scale 1 : 1.1 km. APOTELEITE APO 3 STRWMATA KAI EINAI AGNWSTOS O TROPOS KATASKEYHS TOY. ANALYSEIS EDEIKSAN OTI EINAI 120.000.000 PERIPOY XRONWN.

XARTHS
http://english.pravda.ru/main/2002/04/30/28149.html

EPISTHMONIKH EKSETASH KRANIWN
http://english.pravda.ru/main/2002/10/14/38119.html

TA KRANIA
http://www.crystalinks.com/crystalskulls.html

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

122 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 17:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
ΦΙΛΕ PANO
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ MARTE ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΑ ΚΡΑΝΙΑ,ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΗΠΩΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ 'Η ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ
ΑΡΧΑΙΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ? ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ
ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ 'Η ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΞΟΥΣ(ΠΟΥ ΗΔΗ ΑΝΕΦΕΡΕΣ)?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2006, 02:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

ΦΙΛΕ PANO
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ MARTE ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΑ ΚΡΑΝΙΑ,ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΗΠΩΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ 'Η ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ
ΑΡΧΑΙΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ? ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ
ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ 'Η ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΞΟΥΣ(ΠΟΥ ΗΔΗ ΑΝΕΦΕΡΕΣ)?

AGAPHTE FILE PHILOLAOS , EIMAI SIGOYROS OTI EXOYN KATA KAIROYS BRE8EI ANTIKEIMENA KAI STHN ELLADA KAI TA STOIXEIA APOKRYFTHKANE. KSERW OTI POLLA APO TA ARXAIA KEIMENA DEN EIDAN POTE TO FWS THS DHMOSIOTHTAS KAI EXOYN APOKRYFTEI APO TOYS MASONOYS.TO IDIO EXOYN KANEI SE OLA TA KRATH GIA PARADHGMA KATW APO THN PIRAMIDA THS GIZAS EXEI BRE8EI MIA YPOGEIA POLH TAIRASTEIWN DIASTASEWN KAI OTAN EGINE H ANAKALHPSH YPHRXE FWTHSMOS ELEY8ERHS ENERGIAS PANTOY STO SYMPLEGMA POY TE8HKE SE LEITOYRGEIA PRIN XILIADES XRONIA KAI LEITOYRGEI ASTAMATHTA. BRE8HKAN ANTEIKHMENA POY MEXRI KAI SHMERA DEN MPOROYN NA KATALABOYN PWS LEITOYRGOYN KAI GIATI. BRE8HKAN TEXNHTES ASTROPYLES-XRONOPYLES KAI APO OTI GNWRIZW MONO OI AMERIKANOI KATEXOYN 10 TEXNHTES ASTROPYLES APO AYTES POY EXOYN BRE8EI ANA TON KOSMO KAI EXOYN KATANOISEI PLHRWS PWS LEITOYRGOYN. H EPEMBASH STO IRAK EGINE GIA NA PAROYN OLA TA TEXNOLOGIKA EYRHMATA POY EIXE STHN KATOXH TOY O SANTAM KAI KAPIA APO AYTA EINAI TEXNOLOGIES XILIADWN XRONWN ANWTERES APO TIS DIKES MAS. TO MOYSIO THS BAGDATHS LEILATH8HKE KAI TA PANTA EKSAFANISTHKAN MESA SE MIA NYXTA POLY ORGANOMENA KAI POLLA POLLA ALLA. DEN GNWRIZW TIPOTA GIA TO OROS TSOYTSOYROS ALLA KSERW ME APOLYTH SIGOYRIA OTI STOYS PAKSOYS YPARXEI MIA APO TIS 12 FYSIKES PLANHTIKES ESWDIASTASIAKES PYLES KAI 8A ENERGOPIH8EI TO 2012.

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2006, 02:59:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
STOYS PAKSOYS YPARXEI MIA APO TIS 12 FYSIKES PLANHTIKES ESWDIASTASIAKES PYLES KAI 8A ENERGOPIH8EI TO 2012

Φίλε PaNo θα μπορούσες να μας πεις περισσότερα γι'αυτό?

Επίσης γνωρίζεις αν υπάρχουν ελληνικές σελίδες στο net για
Keylontic Science?

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 01:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
MIA ΧΡΟΝΙΚΗ ΜΗΤΡΑ ( 1 TIME MATRIX) ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 5 ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΚΟΣΜΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΠΥΚΝΟΣΗΣ,ΟΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΡΜΟΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ 3 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ . 3ΔΙΑΣΤ χ 5ΑΡΜΝ ΕΠΙΠΕΔΑ = 15 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ . APO TIS 15 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ MONO OI 1-12 ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΠΕΔΙΑ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ , ΕΝΩ 13-15 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΣ ΣΤΑΘΕΡΑ SCALAR ΦΩΤΟΚΥΜΜΑΤΑ . ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ 3της ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΡΜΟΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΕΞΩ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΟΛΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΤΙΜΕ ΜΑΤΡΙΧ .ΟΙ 12 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΩΝ ΠΕΔΙΩΝ (ΑΣΤΡΟΠΥΛΕΣ, ΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ ΤΕΡΑΣΤΕΙΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ) .ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΜΟΡΦΩΝ ΖΩΗΣ , ΗΛΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΑΛΑΞΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΕΙΦΘΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΡΜΟΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΤΑ ΗΛΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ 12 ΠΛΑΤΗΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΕΡΙΕΧΕΙ 12 ΑΣΤΡΟΠΥΛΕΣ (ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ) ΚΑΙ 12 ΧΡΟΝΟΠΥΛΕΣ (ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ) .

ΑΡΜ-ΕΠΙΠ__ΔΙΑΣΤ__________ΒΑΣΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ___________ΕΠΙΠ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ___ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΕΠ___ΕΠ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ_

1) ΠΥΚΝ 1_ΔΙΑΣΤ-1,2,3____ΒΑΣΗ ΑΝΘΡΑΚΑ ΒΙΟΛ____________ΦΥΣΙΚΗ ΥΛΗ-1_____NADA___________Incarnate___
2) ΠΥΚΝ 2_ΔΙΑΣΤ-4,5,6____ΒΑΣΗ ΠΥΡΙΤΙΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ ΒΙΟΛ___ΦΥΣΙΚΗ ΥΛΗ-2____ALPHI____________Soul_______
3) ΠΥΚΝ 3_ΔΙΑΣΤ-7,8,9____ΒΑΣΗ ΠΥΡΙΤΙΟΥ ΒΙΟΛ___________ΕΘΕΡΙΑ ΥΛΗ_____BETCHA__________Over-Soul____
4) ΠΥΚΝ 4_ΔΙΑΣΤ-10,11,12_ΒΑΣΗ ΚΡΥΣΤ ΥΓΡΟΥ ΦΩΤΟΣ ΒΙΟΛ____ΠΡΟ-ΥΛΗ_______MAHARA__________Avatar______
5) ΠΥΚΝ 5_ΔΙΑΣΤ-13,14,15_ΒΑΣΗ MONIMO SCALAR WAVE ΒΙΟΛ___ΑΝΤΙ-ΥΛΗ______RAJA____________Rishi_______

ΤΑ 5 ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΣΎΜΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ 15 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΒΡΊΣΚΟΝΤΑΙ ΜΈΣΑ ΣΕ 3 ΕΠΊΠΕΔΑ ΟΠΟΥ ΕΝΑΠΌΚΕΙΤΑΙ Η "ΥΠΕΡΝΟΗΜΩΝ" ΣΥΝΕΊΔΗΣΗ ΠΗΓΗ-ΘΕΟΣ ,Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΠΙΠΕΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΑΔΙΚΌ, ΠΟΛΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΑΤΙΚΟ .
ΤΑ 5 ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΣΎΜΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΑΝΥΣΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 45 ΜΟΙΡΩΝ .ΟΙ 15 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΑΝΥΣΜΑ ΜΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 90 ΜΟΙΡΩΝ .ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ. ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΑΜΕΤΡΙΤΕΣ ΧΡΟΝΙΚΕΣ ΜΗΤΡΕΣ Η ΜΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ . Η ΠΗΓΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΗΣ. ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΗΕΙΘΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΤΙΜΕ ΜΑΤΡΙΧ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΠΑΡΤΕΙΖΟΥΝ ΤΗΝ DNA ΤΑΜΠΛΕΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΟΝΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΓΕΝΙΚΑ, ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΙΗΘΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ .

ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΥΠΕΡΤΑΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΝΕΡΓΙΑΚΟ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΥΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ . ΟΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΕΝΕΡΓΙΑΚΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ,ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ 15 ΕΘΕΡΙΕΣ ΚΑΨΟΥΛΕΣ(ΑΥΡΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ) ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΤΟ ΤΙΜΕ ΜΑΤΡΙΧ ΣΕ ΚΒΑΝΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΑΥΡΙΚΩΝ ΕΠΙΠΕΔΩΝ ΟΛΟ ΤΟ ΕΝΕΡΓΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ (ΤΣΑΚΡΑΣ) ΜΕΡΚΑΜΠΑΣ) ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΜΕ ΖΩΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΣΩΜΑ . ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΤΟΣ ΚΑΘΕ ΖΩΝΤΑΝΗΣ ΟΝΤΟΤΗΤΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΛΟΚΛΥΡΟ ΤΟ ΤΙΜΕ ΜΑΤΡΙΧ ΣΕ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ .ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΟΝ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΑΙ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΩΜΑ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ) , ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΩΣΤΕ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ . Η ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΟΝ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝ.

Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΚΓΕΦΑΛΟ. ΟΙ 5 ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΔΕΙΝΟΥΝ ΦΥΣΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΟΛΟΓΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΥΠΕΡΤΑΤΑ ΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Ο ΓΡΑΜΜΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ . Ο ΥΠΕΡΤΑΤΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΖΗΤΑΜΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ -ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ–ΠΗΣΤΕΥΩ-ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ . Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞ[ΠΠΟΥΝ ΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΜΠΙΡΙΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΕΙΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΟΥΣ. Ο ΥΠΕΡΤΑΤΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΚΡΗΝΕΙ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ .
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΘΕΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ , ΔΙΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ, ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΔΙΟΤΙ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΝΤΟΣ. ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΟΥΣΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο «ΠΑΡΑΔΗΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΣ» .

ΜΕ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΑΝ-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ -ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ–ΠΗΣΤΕΥΩ-ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ. ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΘΥΜΑ ΤΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΗΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΠΑΡΑΔΗΣΟ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΜΕ ΥΠΕΥΘΗΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΝΤΑ.
ΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩ .ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΦΟΒΟ, ΔΟΛΟ, ΦΘΟΝΟ, ΜΙΣΟΣ ΚΤΛ.(ΧΑΜΗΛΗΣ ΔΟΝΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ) ΕΛΚΗΕΙ ΦΟΒΟ, ΔΟΛΟ, ΦΘΟΝΟ, ΜΙΣΟΣ ΚΤΛ. ΕΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ , ΕΥΤΗΧΙΑ , ΧΑΡΑ , ΓΑΛΗΝΗ , ΦΙΛΕΣΠΛΑΧΝΕΙΑ,ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΚΤΛ.(ΥΠΣΥΛΗΣ ΔΟΝΗΣΗΣ ΕΗΕΡΓΕΙΕΣ) ΕΛΚΗΕΙ –ΖΗΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΕΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΑΓΑΠΗ , ΕΥΤΗΧΙΑ ,ΧΑΡΑ ,ΓΑΛΗΝΗ ,ΦΙΛΕΣΠΛΑΧΝΕΙΑ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΚΤΛ .

Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΘΟΣ-ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΤΑΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΞΑΝΑ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ . ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΠΑΡΤΗΖΟΥΝ ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΕΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ-ΔΟΝΗΣΕΩΣ , ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΧΥΘΕΙ Η ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ . ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΕΑΥΤΟΥ, ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΗΣΤΕΙ ΤΟ ΕΓΩ (ΜΕΤΡΙΟΦΡΟΣΥΝΗ) ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΥΨΗΛΗΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑΣ, ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΔΩΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ~ΕΝΑ~ ΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑ8ΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΕΣΩ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΕΛΕΝΧΟ ΚΑΙ ΠΕΙΘΑΡΧΕΙΑ . ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΥΤΕΧΥΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗ ΤΟΥ AVATAR ΕΑΥΤΟΥ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΝΕΡΓΟΠΙΗΣΗ ΚΑΙ ΤΩΝ 12 DNA ΣΚΕΛΩΝ , ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΔΥΚΛΕΙΔΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΙΣ 12 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ .

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΗ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗΣ . Η ΔΙΑΝΟΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΩΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΕΡΕΤΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

PaNo

Edited by - PaNo on 16/10/2006 03:22:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 02:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΦΙΛΕ ΠΑΝΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ;

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΣ ΤΟΝ ΚΛΩΝΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ;

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΓΚΡΙΚΛΙΣ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 12:10:41  Εμφάνιση Προφίλ
Επιτέλους!!!
ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!
μπράβο βρε... αντε για να μπορούμε να διαβάζουμε τί γράφεις!
Λοιπόν... μια σε βρίσκω... 10 σε χάνω... αλλά προσπαθώ να βγάλω νόημα!
Σε κάποιο σημείο αναφέρεις για αρχαία μυστική τεχνολογία αν δεν κάνω λάθος...έτσι δεν είναι?
Κάποια στιγμή είχε πέσει στα χέρια μου ένα βιβλίο που ανέλυε τα έργα του Ομήρου,και έλεγε για την τεχνολογία που παρουσιάζεται μέσα σε αυτά τα έργα! Το έχεις διαβάσει? Αναφέρεται σε Ιπτάμενα πλοία των Φαιάκων τα οποία είχαν αυτόματο σύστημα πλοήγησης, κάτι σαν τον αυτόματο πιλότο, για ρομπότ που είχε και χρησιμοποιούσε ο Ηφαιστος τα οποία ήταν από χρυσό! για αυτόματα τρίποδα που κινόντουσαν μόνα τους... και άλλα πολλά που αυτή την στιγμή δεν μπορώ να τα θυμηθώ!
Εχεις ακούσει εσύ τίποτα ανάλογο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 22:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

quote:
STOYS PAKSOYS YPARXEI MIA APO TIS 12 FYSIKES PLANHTIKES ESWDIASTASIAKES PYLES KAI 8A ENERGOPIH8EI TO 2012

Φίλε PaNo θα μπορούσες να μας πεις περισσότερα γι'αυτό?

Επίσης γνωρίζεις αν υπάρχουν ελληνικές σελίδες στο net για
Keylontic Science?

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ Marte ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Keylontic Science ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ 8Α ΥΠΑΡΞΟΥΝ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ EINAI ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑ8ΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ .ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ ΣΕ 5-6 ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ,ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΚΔΟΤΗΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ VOYAGER 2 "THE SECRETS OF AMENTI" . ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΣ 650.000 ΣΕΛΙΔΕΣ ΩΣ ΤΟ 2012.
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΙ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΗΓΜΙΑΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΔΥΚΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΝΤΙΚΙΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΞΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΜΑΙL ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΠΑΞΟΥΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ .

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 23:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Επιτέλους!!!
ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!
μπράβο βρε... αντε για να μπορούμε να διαβάζουμε τί γράφεις!
Λοιπόν... μια σε βρίσκω... 10 σε χάνω... αλλά προσπαθώ να βγάλω νόημα!
Σε κάποιο σημείο αναφέρεις για αρχαία μυστική τεχνολογία αν δεν κάνω λάθος...έτσι δεν είναι?
Κάποια στιγμή είχε πέσει στα χέρια μου ένα βιβλίο που ανέλυε τα έργα του Ομήρου,και έλεγε για την τεχνολογία που παρουσιάζεται μέσα σε αυτά τα έργα! Το έχεις διαβάσει? Αναφέρεται σε Ιπτάμενα πλοία των Φαιάκων τα οποία είχαν αυτόματο σύστημα πλοήγησης, κάτι σαν τον αυτόματο πιλότο, για ρομπότ που είχε και χρησιμοποιούσε ο Ηφαιστος τα οποία ήταν από χρυσό! για αυτόματα τρίποδα που κινόντουσαν μόνα τους... και άλλα πολλά που αυτή την στιγμή δεν μπορώ να τα θυμηθώ!
Εχεις ακούσει εσύ τίποτα ανάλογο?

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ stanfromgreece, Η ΠΡΟΤΑΣΗ "ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ" ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΕΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΡΥΜΕΝΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ . ΠΟΛΛΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΔΙΔΑΧΤΗΚΑΝ ΟΣΑ ΗΞΕΡΑΝ ΣΕ ΜΥΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΩΣ ΚΟΙΠΟΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ, ΑΓΚΑΡΘΑ ΚΤΛ.ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΞΗΓΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΡΑΣΤΕΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΙΧΑΝ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ,ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ,ΦΥΣΙΚΗ ΚΤΛ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΤΛΑΝΤΙΔΟΣ.ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ Ε ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΗΒΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΠΥΚΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ.
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑ8ΕΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΜΙΣΟΥΣ ΚΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ΠΡΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΥΛΛΕΣ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΙΣΟΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΧΗΜΑ-ΝΑΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΠΗΡΗΝΑ ΗΜΑΣΤΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΟΛΟΙ ΕΝΑ, ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΑΙΩΝΙΑ ΦΩΤΕΙΝΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΑΙ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΒΟΥΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΤΟΤΕ 8Α ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΟΝΟΣΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.

PaNo

Edited by - PaNo on 16/10/2006 23:24:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 23:31:47  Εμφάνιση Προφίλ
PaNo ότι μεταφράσεις κάνω τις κάνω μέσω του προγράμματος systran ή μέσω της ιστοσελίδας AltaVista που κάνει μετάφραση συνεχόμενη σε όλα τα link (..που είναι πραγματικά ατέλειωτα). Ομολογώ οτι έχουν αρκετό ενδιαφέρον και σίγουρα η υπόθεση θέλει πολύ-πολύ ψάξιμο.

Συνέχιζε pls να δίνεις πληροφορίες όποτε μπορείς και μην πτοείσαι απο άφωνες φωνές.

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55

Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !