ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2007, 20:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
δεύτερη θέση ποτέ...!

Είπαμε, την πρώτη θέση την προορίζω για αλλού!

quote:
Dying Incubus, διάβασες τον Βαλαωρίτη στο άλλο θέμα; Εσένα σκεφτόμουνα όταν έκανα το πόστ. Θυμάσε που σου έλεγα για αυτό το ποιήμα;

Φίλε μου A. Kircher, το θυμάμαι και με τιμάει αυτό που λες!
Εσύ περίμενες να μην το διαβάσω το συγκεκριμένο ποίημα του Βαλαωρίτη?
Ενημερωτικά, να σου πω ότι πριν μέρες τελείωσα την ανάγνωση του Κάστρου του Οτράντο!
Για όσους δεν το γνωρίζουν, το συγκεκριμένο βιβλίο του Οράτιου Ουόλπολ είναι από τα πρώτα βιβλία στη λογοτεχνία γοτθικού τρόμου.
Να το διαβάσετε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2007, 20:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Από εσένα ειδικά περιμένω να ακούσω μια δεύτερη γνώμη για το καταπληκτικό, αριστουργηματικό, μοναδικό και ανεπανάληπτο τελευταίο cd των Vintersorg!

θα την έχεις!

quote:
Μην κάνεις τίποτα μέχρι να τελειώσω την λίστα για να βεβαιωθούμε. Δεν το θυμάμε όμως.

ώπα, πάνω που θα την άρχιζα εγώ! [ναι, μόλις τώρα βρήκα χρόνο, γαμώ τη σχολή μου και όλες τις σχολές του πλανήτη!]

ποιές σελίδες έχεις αναλάβει;

quote:
Εγώ θέλω για groupies αυτές που είναι στο myspace των metalira

ναι, κι εγώ θέλω τη sharon den adel κι ένα ιδιωτικό τζετ, και θέλω να μάθω τι θα πει η γυναίκα σου αν το σχολιάκι σου!

και παρακαλώ, να πάρει δρόμο η ελληνική μετα-χριστιανική ποίηση από 'δω! χεχε!

λεπόν, κι επειδή είμαι κάφρος που κρατάει τις υποσχέσεις του, ορίστε δύο πολύ πολύ μικρά μεζεδάκια!

http://www.youtube.com/watch?v=LiatVl5fnfs
http://www.youtube.com/watch?v=P-xi3cB7XCA

έχει και την μουρλή κουκούλα του ματς λεβέν, που έκανε ασκήσεις αερόμπικ πάνω στη σκηνή!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γκαντάρας
Διεγραμμένος Λογαριασμός


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 08:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γκαντάρας
καλημέρα gret ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 08:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
χμμΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 14:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
χμμ x 2 !!!!

καλημέρα greeeeteeel !!! [κατά το "γειά σου σούλααα !]

γκουχ γκουχ... ναι.

λοιπόν, επίτου θεματος! kircher διευκρίνησε τι εννοείς, γιατί έχω να παρουσιάσω μετάλιρα, iced earth [βασικά γι' αυτούς το μόνο που έχω να πω είναι... ζζζντόινγκ!], kamelot κι ένα σωρό άλλα!

πολύ πράμα ρε παιδί μου! άντε, και το σαβ/κο guardian. ποιάάάά καλά παιδάκια θα φέρουν το τομάρι τους στο fuzz; δυστυχώς εγώ πρέπει να είμαι μπροστά μπροστά, που σημαίνει ότι θα χάσω περίπου 20 κιλά απ'το σπαροξίδι, και δε θα δω κανέναν από δω...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γκαντάρας
Διεγραμμένος Λογαριασμός


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 15:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γκαντάρας
quote:
χμμ

Αγαπητη amalia,

συμβαινει κατι ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 19:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Χαιρετώ την γκοθο-μεταλοπαρέα.

crucifire αυτό το FUZZ πού είναι?

Σημερα έβγαλα αεροπορικά για να έρθω ΑΜΟΝ ΑΜΑΡΘ.

Αυτός ο Μάιος απίστευτος, γεμάτος συναυλίες, άδειες τσέπες.

α!!!! και ένα quiz για δυνατούς λύτες!!!

Τί κοινό έχουν τα παρακάτω παλλικάρια?



Για να σας δω!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 23:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Aesma Daeva



Οι Aesma Daeva δημιουργήθηκαν το 1998 κι έρχονται από τη Μινεσσότα.
Είναι ένα symphonic metal συγκρότημα, με οπερατικά γυναικεία φωνητικά και κάποια gothic/ethereal στοιχεία στη μουσική τους.
Σαν συγκρότημα έχει χρειαστεί να "επανενσαρκωθεί" αρκετές φορές αφού η αρχική τραγουδίστρια, Rebecca Cords, αποχώρησε μετά το πρώτο album τους και την διαδέχθηκε η Melissa Ferlaak.
Η Melissa αποχώρησε το 2005 και συμμετείχε στους Visions Of Atlantis και στην θέση της είναι πλέον η Lori Lewis.

Η θεματολογία του συγκροτήματος είναι βαθιά επηρεασμένη από μύθους κι ύμνους των Ρωμαίων και κυρίως των αρχαίων Ελλήνων.

Η δισκογραφία τους είναι η εξής:

  • Here lies one whose name was written in water (1999)
  • The Eros of frigid beauty (2002)
  • The New Athens ethos (2003)
  • The dawn of the New Athens (2007)




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 03:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
kircher διευκρίνησε τι εννοείς, γιατί έχω να παρουσιάσω μετάλιρα, iced earth [βασικά γι' αυτούς το μόνο που έχω να πω είναι... ζζζντόινγκ!], kamelot κι ένα σωρό άλλα!

Έλεγα να σιγουρευτούμε ότι δεν τους έχεις ξαναπαρουσιάσει αλλά δεν νομίζω επομένως προχώρα άφοβα. εγώ έχω τις σελίδες 25 μέχρι τέλος και εδω μέσα είναι ολόκληρη μουσική εγκυκλοπαίδια.

Dying Incubus χαίρομαι που παρουσίασες τους Aesma Daeva,
τους έχω γνωρίσει και προσωπικά μιας και ο ιδρυτής του συγκροτήματος John Prassas είναι ελληνικής καταγωγής. Ιδρύθηκαν στο La Crosse στο Wisconsin, εγώ τότε είμουν φοιτητής εκεί πάνω.

Gretel,
είναι δύσκολο, θα κάνω μια προσπάθεια........

Αυτοί δεν είναι που μαζευτήκανε και παίξανε σε ένα αφιέρωμα για τον συγχωρεμένο Darrell Abbott των Pantera;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 07:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, το συγκρότημα αυτό σκεφτόμουν να το παρουσιάσω κάμποσο καιρό τώρα αλλά τελικά αποφάσισα να το κάνω τώρα.
Είναι αρκετά καλοί στη μουσική τους, το τελευταίο τους album μάλιστα βγήκε το Μάρτιο.
Δεν το έχω βρει αλλά θα ψάξω να το βρω και να πω την γνώμη μου καθώς μάλλον θα σε ενδιαφέρει - αν δεν το έχεις.

Γνώριζα ότι είναι Αμερικάνοι αλλά δεν ήξερα από που ακριβώς μέχρι που έψαξα και βρήκα για τη Μινεσσότα.
Επειδή στην Γεωγραφία των ΗΠΑ είμαι κλάφτα Χαράλαμπε, η Μινεσσότα είναι κοντά με το Ουϊνκόνσιν ή οι πληροφορίες μου είναι λανθασμένες?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 21:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
crucifire αυτό το FUZZ πού είναι?

γλυφάδα αν δεν κάνω λάθος... τπ [ιθανότερο είναι να ψάχνω τελευταία στιγμή σαν σωστός έλληνας!!!

quote:
Σημερα έβγαλα αεροπορικά για να έρθω ΑΜΟΝ ΑΜΑΡΘ.

Αυτός ο Μάιος απίστευτος, γεμάτος συναυλίες, άδειες τσέπες.


έέέέέέτσι!!!!

kircher, thanks για τη διευκρίνηση! οπότε, ξεκινάω τώρα το δικό μου κομμάτι. τα λέμε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 21:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
βασικά, για την περίπτωση που κάποιος δεν το 'πιασε, fuzz είναι το κλαμπ που παίζουν οι guardian...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 10:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Nemesea


Οι Nemesea είναι ένα συγκρότημα το οποίο προέρχεται από την Ολλανδία και το οποίο δημιουργήθηκε το 2002.
Κινείται στον χώρο του Gothic Metal κι απαρτίζεται από 6 μέλη με την Manda να είναι στα φωνητικά.
Τα φωνητικά είναι αιθέρια κι οπερατικά και δένουν με τη μουσική στην οποία περίοπτη θέση έχει η ηλεκτρική κιθάρα και τα πλήκτρα.

Η μουσική τους θυμίζει συγκροτήματα όπως After Forever, Leaves' Eyes, Epica κι ως τώρα έχουν βγάλει ένα album:

Mana (2004)

Οι κριτικές που έχουν αποσπάσει είναι αρκετά θετικές, παρά το γεγονός ότι είναι ένα ακόμα συγκρότημα της Gothic σκηνής με γυναικεία φωνητικά κτλ.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο site τους:

http://www.nemesea.com







In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 16:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
κανονικά τώρα θα έπρεπε ναπεριγράφω τη χθεσινή συναυλεία των blind guardian, αλλά το κείμενο θα μετατραπεί σε [ακόμα μία] διαμαρτυρία.

θα δείτε στην πορεία τι εννοώ.

εισερχόμενοι στο fuzz, ο έλεγχος ήταν εξωνυχιστικός [μπράβο τους!] σε σημείο να πάρουν μέχρι και το καπάκι από ένα μπουκάλι με νερό ενός φίλου μου! την επόμενη φορά όμως, παιδιά, μην περιορίζεστε στα πράγματα του καθενός αλλά να κοιτάτε και τη φάτσα του [θα καταλάβετε, μη βιάζεστε].

όμορφο και ευρήχορο το fuzz [που τελικά ήταν το παλιό club 22!].
στις 8 που μπήκαμε, υπήρχε αρκετός χόρος για όλους, και πήγαμε και σταθήκαμε περίπου 5-6 μέτρα από τη σκηνή [υποτείθεται απόσταση ασφαλείας]. σιγά σιαγά όμως άρχισε να γεμίζει ασφυσκτικά, και σε συνδυασμό με την έλλειψη κλιματισμού κι εξαερισμού, η ατμόσφαιρα γινόταν αφόρητη. οταν, δε, πέρασαν απ' ττον πλαϊνό διάδρομο οι guardian για να πάνε backstage, έγινε χαμός από φωνές και σπρωξίδι.

τα φώτα σβήνουν και μπαίνει war of wrath, ενώ τα παιδιά βγαίνουν στη σκηνή. κι εκεί αρχίζει ο πανικός. όλη η πίστα [ μιλάμε για πολλά τετραγωνικά] μετατρέπεται σε γιγάντια κι ανελέητο πιτ. το πρόβλημ είναι ότι ανάμεσά μας υπήρχαν και πολλά μικρόσωμα άτομα, που ενώ ήδη είχαν δυσκολείες τώρα κινδύνευαν! μπαίνει και το into the storm [φυσικά] κι εκεί τα πράγματα ξεφεύγουν. μετ'α βίας προσπαθώ, ανάμεσα σε μπουνιές και κλωτσιές, να συνενοηθώ με τα άλλα 4 άτομα της παρέας μου να πάμε πιο πίσω για να γλυτώσουμε τα χειρότερα. κι εκείνη τη στιγμή, ενώ μπαίνει το ρεφραίν, βλέπω ένα φίλο μου να πέφτει βίαια κάτω, και να σηκώνεται αμέσως με μία έκφραση φρίκης.

στο πάτωμα ένα παλικάρι έτρεμε και έβγαζε αφρούς απ' το στόμα, με το σώμα συσπασμένο σε μία φρικιαστική στάση. το ότι έπεσε ο φίλος μου από πάνω του, τον έσωσε απ'το να τον ποδοπατήσουν. το χειρότερο; ήταν τελικά ένας ακόμα απ'την παρέα μου. το ακόμα χειρότερο; τα ευσυνείδητα αδέρφια μέταλα ή κάθονταν και χάζευαν ή συνέχιζαν το πιτ τους, με αποτέλεσμα να δίνουμε μάχη για να τους απομακρύνουμε. ακόμα δυσκολότερο αποδείχθηκε το να ανοίξουμε δρόμο ανάμεσα στα απαθή βλήματα, για να τον πάμε προς τα πίσω. ευτυχώς μία κοπέλα απ' το κοινό ήξερε πρώτες βοήθειες, γιατί εγώ δεν ήξερα πως να του ανοίξω το στόμα και να ισιώσω τη γλώσσα [συμπέρασμα, πριν πάτε στην επόμενη συναυλεία, βεβαιωθείται ότι έχετε μαζί σας κάτι αρκετά σκληρό για να κρατήσει ανοιχτό ένα συσπασμένο σαγόνι, και πως ξέρετε τεχνιτή αναπνοή]

κάπου εκεί, ένας "αδερφός" μου πετάει την ατάκα "άσ'τον, φύγε, είναι νεκρός". τον γλίτωσε η παρέα μου, καθώς κι εγώ είχα αρχίσει να τρελένομαι. σε σημείο να έχω γυρίσει και να ουρλιάζω στον hansi να σταματήσει να τραγουδάει για να συνενοηθούμε!

ευτυχώς το κλαμπ είχε γιατρούς που τον βοήθησαν μέχρι να έρθει ασθενοφόρο. εγώ, από την είσοδο του κλαμπ, άκουγα τα script for my requiem, nightfall, fly [πετσοκομμένο λόγω των 2ων και 3ων φωνητικών!]
τα οποία θα έπερνα όρκο ότι ήταν από cd, αν δεν είχα δει μόλις την μπάντα. τότε ήρθε το ασθενοφόρο, και αποφάσησα να τον συνοδέψω εγώ, αφού η διάθεσή μου ήταν ήδη σκατά.

θα μου πείτε τι νόημα έχουν όλα αυτα; κραγμών το ανάγνωσμη, βιβλίο 1ο

-γ**ώ τις ελληνικές διοργανώτριες εταιρίες που κόβουν υπεράριθμα εισητήρια, διακινδυνεύοντας την ασφάλεια των θεατών.
-γ**ώ τα ελληνικά κλαμπ, που αντί για σεκιουρητάδες έχουν γιατρούς. το θέμα είναι να μην την πάθεις. όχι να σε σώσουν τελευταία στιγμή,
-γ**ώ τους έλληνες φανς, που ξεκινούν πιτ, σα ζώα, όπου και όποτε γουστάρουν, αδιαφορόντας γι' αυτούς που δε θέλουν να είναι μέσα, και αναγκάζοντάς τους να συμμετάσχουν.
-επίσης είναι τέτοια αναίσθητα ζώα, που ενώ βλέπουν κάποιον σε επικίνδυνη κατάσταση, ή διαφορούν, ή απλά κάθονται και κοιτούν λες και είναι θέαμα. και στριμόχνονται όλοι, λες και θα δεις καλύτερα την μάντα αν πας μισό μέτρο πιο μπροστά και χώσεις τη μούρη σου σταμαλλιά του μπροστινού σου...

γιατί να είμαστε τόσο ζώα ρε γαμώτο. και ειδικά στους guardian... στους maiden δεν άνοιξε μύτη! εγώ τη γλύτωσα με μία μελανιά, κι ένας φίλος μου με σκίσημο στο πόδι, αλλά το άλλο παλικάρι θα μπορούσε να είχε είτε ποδοπατηθεί είτε πεθάνει από ασφυξία...

αυτό είναι που είμαστε ενωμένοι, και ειρηνικοί, και θέλουμε να διαψέυσουμε όσους μας λένε βάνδαλους και απολίτιστους;

τέλος πάντων, απ' ότι έμαθα, αφού φύγαμε με το ασθενοφόρο έπαιξαν λίγα, σχετικά κομμάτια, μεταξύ των οποίων τα bard song, and then there was silence [το σκότωσαν] και εν τέλει, μετά από υστερική παράκληση του κοινού [την οποία αρχικά ο χανς αρνήθηκε με ένα κοφτό "NO!"] το mirror mirror...
αυτή την ώρα εγώ ήμουν στα έκτακτα του ευαγγελισμού βλέποντας τις καλύτερες σπλάτερ ταινίες όλων των εποχών λάιβ.
ελλαδάρα αθάνατη... τα 'πα και ξαθύμανα. σόρρυ και πάλι, αλλά δεν πρόκειται κανείς άλλος να με καταλάβει. όλοι νομίζουν ότι το πιτ [το πραγματικό όμως, όχι το emo pit] είναι μαγκιά.

δεν είναι μαγκιά... είναι Μ Α Λ Α Κ Ι Α . . .

κοίτα σύμπτωση, δεν πρόλαβα να τελειώσω την αναφορά και υπάρχει κιόλλας ζήτηση!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 29/04/2007 17:09:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 16:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Παρακαλείται ο crucifire να κάνει μία πλήρη περιγραφή της συναυλίας των Blind Guardian...
Τετάρτη, πέμπτη, παρασκευή ήμουν άρρωστος και όταν τελικά Σάββατο πρωί ένιωσα καλύτερα και πήγε ο αδερφός μου να αγοράσει εισητήρια, αυτά είχαν εξαφανιστεί και για τις δύο ημέρες...
Μία περιγραφή καλή παρακαλώ, για να μπορώ δικαιολογημένα να χτυπώ το κεφάλι μου στο τοίχο...
Ανάθεμα την γκαντεμιά μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 16:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Dying Incubus,

δεν έκανες λάθος, οι Aesma Daeva μετά πήγανε στη Μινεσσότα που συνορεύει με το wisconsin.

Gretel που είσαι;;;;;;;Θέλω την απάντηση του quiz!!!!!!

Kαι μια αφιέρωση που θα σας ξαφνιάσει.

COLD AS ICE των Foreigner από το ομώνυμο του 1977!

Classic!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 17:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
crucifire,
Συγγνώμη αλλά δεν είδα το προηγούμενο μήνυμα σου...
Εάν είναι όπως τα γράφεις (και δικέ μου σε εμπιστεύομαι τα μάλλα), τότε μάλλον ο άγγελος μου είναι μεταλλάς και ξέρει που πρέπει να πάω...

Να ξέρεις ότι υπάρχει και κάποιος που σε καταλαβαίνει...
Ξέρω ένα τυπά που πάει στις συναυλίες μόνο και μόνο για αυτό τον σκοπό: να χτυπηθεί και να χτυπήσει ατο πιτ!!!, καθώτι λέει ότι μόνο έτσι ξεδίνει πραγματικά!!! Εννοείται ότι δεν έχω πάει ποτέ σε συναυλία μαζί του, όσες φορές και να το έχει προτείνει...
Όσο για την αδιαφορία: άστα καλύτερα, έχουμε πάψει από καιρό να είμαστε άνθρωποι και μάλλον σε είπανε και μ... που τον συνόδεψες τον άνθρωπο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 17:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τώρα τα είδα τα παραπάνω post........

ρε συ crucifire τι άκριβώς έγινε; Κάπου σε έχασα....Έπεσε ξύλο; Δεν κατάλαβα.......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 17:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
χεχε, σόρρυ αλλά ακριβώς πριν ποστάρω έσβησα καταλάθος ένα μεγάλο μέρος του μυνήματός μου! το αποκατέστησα τώρα. αλλά έιναι για ψιλογερά νεύρα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 17:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ωάννη, σωστή η παρατήρησή σου. η πλάκα είναι ότι όταν κλήθηκε το ασθενοφόρο, δεν σκέφτηκα καν ότι θα τον συνοδέυσω. μου φάνηκε αυτονόητο [βέβαια ήμουν και ο μόνος απ'την παρέα που ήξερα τα στοιχεία αυτού και των γονιών του]. αλλά, αν ήμουν εγώ στη θέση του... όσο κι αν εκτιμώ τους φίλους μου, πιο πιθανό βλέπω να ηδοποιούσαν τους γονείς μου να έρθουν να με βρουν στο νοσοκομείο, κι εν τω μετξύ, θα έπρεπε να τρέξω μόνος μου για τα χαρτιά που χρειάζονταν άμεσα [ανάθεμα το σύστημά τους]...

ούτε στον εχθρό μου...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 18:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τώρα κατάλαβα.....ναι ρε γαμώτο μου, κρίμα να γίνονται τέτοια έκτροπα και μάλιστα στους blind guardian.....άλλο συναυλία και άλλο Καραισκάκη...

Μου έχουν τύχει και μένα ανάλογα, όταν πάω σε συναυλία προσπαθώ να είμαι όσο πιο μπροστά γίνεται για να βλέπω τι παίζουν οι μουσικοί και μιας και δεν κουνιέμαι, αφου πάω για να ακούσω και όχι για να ξεδώσω, έχω φάει του κόσμου τις αγκωνιές.

Πάντως οι σεκουριτάδες εδώ είναι πολύ αιμοβόροι, οπότε υπάρχει κάποια τάξη. Τέλος πάντων.

Πάντως μπράβο ρε crucifire που τον συνόδεψες τον άνθρωπο! Και εγώ δεν θα μπορούσα να κάτσω να δω τους guardian μετά απ' αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 20:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
έτσι κι αλλιώς, οι guardian θα ξανάρθουν. ενώ αν πάθενε τίποτα ο κολλητός μου θα φλιπάριζα...

άσε που, κι αυτό έχει πλάκα, όσο ήμουν κοντά στην έξοδο και περίμενα το ασθενοφόρο, από μέσα όλα ακούγονταν σαν να παίζει cd. καθόλου ενέργεια. σαν να κοιμούται ήταν [μου το είπαν και οι φίλοι μου που δεν τυς αφησα να ακολουθήσουν για να μην τη χάσουν τσάμπα]...

καθόλου ενδιαφέρον. τσάμπα τα 30 αργύρια.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 20:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Δεν ξέρω αλλά εγώ για μεθαύριο πρώτη μέρα της άνοιξης επισήμως, προτείνω...

http://www.youtube.com/watch?v=WUS2C-buSeU


και εδώ για την αυθεντική εκτέλεση από την ταινία
http://www.youtube.com/watch?v=EhbxI5eVnM4

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 00:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
έτσι κι αλλιώς, οι guardian θα ξανάρθουν. ενώ αν πάθενε τίποτα ο κολλητός μου θα φλιπάριζα...

Η καλύτερη κουβέντα που έχω ακούσει σ'αυτό το τόπικ!!!

Όστρια πως απ' εδώ;
Το Aquarius είναι απο τα κορυφαία κομμάτια του 60!!!! Fifth Dimension λέγονται αυτοί που το λένε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 08:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε crucifire, το σημαντικότερο απ' όλα είναι αν το παιδί είναι καλά.
Είναι?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 13:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Καλά η περιγραφή του crucifire είναι μια ακόμη απόδειξη για την αθλια κατάσταση που επικρατεί στις metal Συναυλίες..
Ειδικά όταν οι συναυλίες διοργανώνονται απο μεγάλες εταιρίες δεν είναι δυνατόν να επικρατεί τέτοια κατάσταση..Πάντως με τις ηλιθιότητες που γίνονται από διάφορους homo-βάρβαρους υπάρχει πραγματικά μεγάλος κίνδυνος για τη σωματική μας ακαιρεότητα..Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα ο φίλος σου crucifire να ψαχνεστε μετα..
Πάντως έχω να πώ ότι ακόμα χειρότερα γίνονται σε μικρές συναυλίες...
Σε μια συναυλία μου την ώρα που έπαιζα έσκασε ένας μπροστά στα πόδια μου,στο monitor με το κεφάλι απο το σπρωξίδι που έφαγε..Αφήστε που έπεφτε ανεξέλεγκτο κοπάνημα και κάποιος μαλάκας(sorry)που τυχάινει να ήταν και γνωστός μου χτύπησε με ένα μπουκάλι μπύρα έναν άλλο στο κεφάλι...Κάποιος,κάποτε θα παθει κάτι σοβαρό και θα τρέχουν και δε θα φτάνουν...



Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 18:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Φίλε crucifire, το σημαντικότερο απ' όλα είναι αν το παιδί είναι καλά.
Είναι?

ουουου, μια χαρά! ούτε που το θυμάται. αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν τον ξαναπέρνω μαζί μου σε συναυλεία, αν είναι επιρεπής...

να δω στους amon amarth τι θα γίνει, ρε πούστη μου! καλά, εγώ πάλι εξώστη θα τη βγάλω!!!

quote:
homo-βάρβαρους

ΕΓΡΑΨΕΣ!

quote:
Σε μια συναυλία μου την ώρα που έπαιζα έσκασε ένας μπροστά στα πόδια μου,στο monitor με το κεφάλι

καλά, αυτός πιο πολύ θα πόναγε από το δυνατό ήχο του μόνιτορ, παρά από το χτύπημα! αλλά κάτσε ρε, οι savaoth είναι για χτύπημα. οι blind guardian μιλάνε για το φρόντο και τον πήτερ παν... τι διάολο;!

πάντως φίλε, εγώ, σε τέτοια φγάση θα σταματούσα να παίζω, και θα έφερνα την κιθάρα σε κανά κεφάλι. καλύτερα να δημιουργήσω ένα καρούμπαλο, παρά να δω κανένα να σκοτώνεται μπροστά μου... δηλαδή, ρε γαμώτο, νιώθω ένοχος για όσα πιτ έχω συμμετάσχει. ακόμα κι αν ήταν μ γνωστύς, και μακριά από το υπόλοιπο κοινό. μιά αγκονιά να μου φύγει κατά λάθος και να τον πάρει τον άλλο στο ψαχνό, τελείωσε...

quote:
Η καλύτερη κουβέντα που έχω ακούσει σ'αυτό το τόπικ!!!

μα είναι αυτονόητο. πήγαμε 5, και ο σκοπός είναι να φύγουμε 5, περπατόντας και οχι σηκωτοί.... αν και αποκόμησα και μια καλή εμπηρία! μπήκα πρώτη φορά σε ασθενοφόρο, και η νοσοκόμα δεν παιζόταν! χεχε!

λοιπόν, είχε δίκιο ο kircher. αυτό το τόπικ είναι κανονική εγκυκλοπαίδεια. δεν αρχειοθετείται με τίποτα! κι ένα σωρό λύμματα οφείλονται στον D_I ! μπράβω ρε αρχηγέ! και στους υπόλοιπους φυσικά, που συνέστησαν ένα σορό άγνωστα διαμάντια!

περιμένω ακόμα να περιγράψω το battle metal των turisas.... ρε παιδιά, το πιστεύετε ότι σε ένα σιντί υπάρχει ό,τι έχει περάσει απ' το χόρο του σκληρού ήχου;! απίστευτοι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 19:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
Όστρια πως απ' εδώ;

Ετυχε φίλε μου και πέτυχε!

Εχει ακούσει κανείς σας τους Psycho? (το ελληνικό γκρουπ)
Ο πρώτος τους δίσκος ήταν τέλειος (κάπου διάβασα ότι έβγαλαν και έναν ακόμα αλλά δεν τον γνωρίζω).

Το πρόβλημα μου με τα ελληνικά ροκ συγκροτήματα είναι ότι τους λείπουν οι μέταλ φωνές.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2007, 20:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
χαίρε όστρια! ξέχασα να σε χεραιτήσω πριν, σόρρυ!

λοιπόν, ρε 'σεις, το πιστεύετε ότι ψάχνοντας τις παλιές σελίδες του τόπικ, συγκηνήθηκα;! τα παγκοσμίως άγνωστα συγκροτήματα του kerry και του agnostic, οι κολλημένοι με τους ensiferum νταβέλης και γκρέτελ, η πρώτη εμφάνιση του logo των savaoth στο εσοτέρικα, η εμπλοκή του χριστιανισμού με το μέταλ με τον deghar, ο D_I να προσπαθεί να επιβιώσει σ'ένα καθεστός μεταλάδων, η eurovision, τα rockwave...

γράψαμε ιστορία! να τις χιλιάσουμε τις σελίδες!

--D_I, [επιτέλους] έχεις μέιλ!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2007, 01:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Εχει ακούσει κανείς σας τους Psycho? (το ελληνικό γκρουπ)

Παίδες κανείς; Εγώ πάντως δεν τους ξέρω....

quote:
λοιπόν, ρε 'σεις, το πιστεύετε ότι ψάχνοντας τις παλιές σελίδες του τόπικ, συγκηνήθηκα;! τα παγκοσμίως άγνωστα συγκροτήματα του kerry και του agnostic, οι κολλημένοι με τους ensiferum νταβέλης και γκρέτελ, η πρώτη εμφάνιση του logo των savaoth στο εσοτέρικα, η εμπλοκή του χριστιανισμού με το μέταλ με τον deghar, ο D_I να προσπαθεί να επιβιώσει σ'ένα καθεστός μεταλάδων, η eurovision, τα rockwave...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy