ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 00:34:21  Εμφάνιση Προφίλ
Ε ΝΑΙ !!!!!!!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!!!!ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ!!!!!!!:))))
ΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΝΤΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΑΠΛΩΣ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΝΕ ΜΕΝ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΜΑΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΑΓΧΗ...........ΜΜΜΜΜΜΜ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!!!ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΝΕΙΡΟ....ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 00:44:33  Εμφάνιση Προφίλ
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ.............ΟΧΙ-ΟΧΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΜΕ ΒΟΥΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ!!!!!! ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΥΑΤΟΥΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΓΝΟΩ!!ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ......ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ..ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ!!ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!!!!

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 00:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Κι εγω απο τοτε που παρεθεσα εμπειρια ειδα ελαχιστες συμμετοχες.
Αυτο με το αστρικο πεδιο,δεν ξερω αν οντως ετσι εχουν τα πραγματα,αλλα ετσι πιστευω.Τωρα μενει να το αποδειξω στον εαυτο μου..

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:07:19  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ...ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ .....ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2003 ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ!!!!ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 7 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗ ΔΥΝΑ ΜΗ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΩ !!!ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ!!!

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Και εγω φοβομουν,αλλα πλεον δε με νοιαζει ο φοβος.Ναι μεν τον αισθανομαι,αλλα προσπαθω να τον παλεψω.Ολοι φοβομαστε περισσοτερο ή λιγοτερο,αλλωστε.

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:20:28  Εμφάνιση Προφίλ
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ....

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
χαχα.:).Αν σκεφτεις οτι και τα ονειρα ειναι ''αστρικες εμπειριες'',με μονη διαφορα οτι δεν εχεις συνειδηση,θα ειναι λιγοτερο τρομακτικο.Δεν κανεις κατι διαφορετικο.Απλως αποκτας συνειδηση,αντι να ονειρευεσαι!Σκεψου το ετσι.Δεν ξερουμε πως εχουν οντως τα πραγματα,αλλα προσπαθουμε.

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:30:00  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ!!!!!!ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΗΛΑΔΗ!!!ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ.......ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ......ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!ΧΕΧΕΕΧ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Εγω παλι δεν το ελεγχω.Συνηθως το πρωι το παθαινω,θελω δεν θελω.Ισως γ αυτο δεν φοβαμαι πολυ.msn εχεις?αν ναι ισως τα πουμε κ απο κει καποια στιγμη.το δικο μου:nirvana277@hotmail.com

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:49:30  Εμφάνιση Προφίλ
LIL_VENUS22@HOTMAIL.COM ΕΓΩ ΒΡΑΔΥ ΠΑΝΤΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ!ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑΤΟ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΕΜΕΝΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ.....ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟΚΤΑΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΕΣΤΩ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ..

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Ελπιζω....απλως δεν εχω καθολου τον ελεγχο και απογοητευομαι.Καλο ειναι να κρατας σημειωσεις απο τετοιες εμπειριες,ακομη και απ τα ονειρα.Εγω καταγραφω τα περισσοτερα συνειδητα ονειρα.Κραταω ενα βιβλιο και τα γραφω εκει.

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:55:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΣΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ,ΟΜΟΡΦΑ,..... ΑΛΗΘΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 01:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Επισης!Καληνυχτα!

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 02:00:53  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑΜΟΥ!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΛΛΩΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΩΝ ΜΑΣ!!!!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΦΟΒΙΑΣ ΜΑΣ !!!!!

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 16:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Κι εγω τα πιστευω αυτα.Απλως ειναι τοσα που βλεπω,που βαριεμαι να τα γραφω ολα.Ενα διαστημα ομως εγραφα ολα τα ονειρα.Μου εχει συμβει και 2-3 φορες να μην θυμαμαι!Ηταν ομως φορες στις οποιες κοιμομουν ελαχιστα(3 ωρες).

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2010, 17:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
quote:
Σημερα τα χαραματα προσπαθησα να δοκιμασω να κανω αστρικη προβολη για πρωτη φορα,ακολουθοντας τα βασικα βηματα.Στην αρχη της διαδικασιας που προσπαθουσα να συγκεντρωθω ενιωσα καποιους μυες του σωματος μου να κανουν συσπασεις,κυριως του χεριου μου και του ποδιου μου.Οταν ενιωσα οτι πλεον η συγκεντρωση εχει γινει πολυ πιο σταθερη, ρυγη διαπερασε πολλες φορες ολο μου το κορμι.Ενω ενιωθα οτι μπορουσα να ακουω καποιους θορυβους μικρους εξω απο το σπιτι,ξαφνικα ενιωσα σαν να εχω 'μπει' σε κατι αλλο ολα σαν να παγωσαν,και ολοι οι ηχοι για καποια δευτερολεπτα που κρατησε απομονωθηκαν.Στο μαυρο'κενο που εβλεπα οταν συγκεντωνομουν ενδιαμεσα και λιγο πιο πανω ενδιαμεσα απο τα ματια μου,αντικατασταθηκε με μια 'εικονα'.Ενιωσα οτι μπρορουσα να βλεπω σε μια πιο μεγαλη οπτικη γωνια π.χ 300 μοιρες δεξια αριστερα,πανω και κατω, ενω ειχα την αισθηση οτι ειμουν στο κεντο μιας 'σφαιρας' που περιβαλοταν απο χιλιαδες αστρα τα οποια γυριζαν γυρω απο την σφαιρα. Αυτο που με προβληματισε ηταν οτι η διαδικασια δεν κρατισε παραπανω απο 30 δευτερολεπτα γιατι τα βλεφαρα μου αρχισαν να τρεμοπαιζουν σε απιστευτα γρηγορο βαθμο και αρχισε να με ποναει και η μεση του μετωπου μου με αποτεσμα να ανοιξω τα ματια μου απο την 'πιεση' αυτη. Οποιος θα μπορουσε να μουν δωσει μια συμβουλη στο τι να κανω η στο τι φταιε θα μου ηταν πολυ χρησημη. Ευχαριστω

Πιστευω ησουν στα προθυρα της αστρικης προβολης.Ο φοβος σου σε σταματησε.Μια φορα ενιωσα κι εγω ,ενω χαλαρωνα,τα ματια μου να κινουνται σε απιστευτο ρυθμο,τρομαξα και συνηλθα.
"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"

Edited by - DarkEternity on 29/09/2010 17:42:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FascRhythm
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2010, 12:11:33  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητοι TRISTANIA & DarkEternity,

παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον τα μηνυματά σας και μπορώ να πω ότι με συγκλονίζει ο τρόπος που περιγράφετε τις εμπειρίες σας. Η αλήθεια είναι ότι, αν υπάρχει κάτι εκεί "έξω", αξίζει να το ανακαλύψουμε. Ο φόβος που νιώθουμε είναι μάλλον φυσιολογικός, αν και νομίζω ότι πολλές φορές ανταποκρίνεται στα καθημερινά μας ερεθίσματα. Ας πούμε, όταν μου συνέβει έντονα πριν μια βδομάδα μια αρχή αστρικής προβολής ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΕΛΕΗΝΑ , αλλά ξυπνώντας θέλησα να το ψάξω. Στα διάφορα φόρουμ διάβασα από υπεραπλουστευμένες εξηγήσεις για παιχνίδια του μυαλού μέχρι και για δαίμονες κ.α.! Θέλετε την άποψη μου; Όλοι λένε ΨΕΜΑΤΑ.

Για να μην παρεξηγηθώ, κάθε θεωρία έχει το ποσοστό αλήθειας της. Αλλά αν στηριχτείς σε μια απο αυτές, μάλλον θα έχεις λάθος εικόνα. Ας πούμε, ότι έχουμε ένα μωρό, το οποίο έχει μεγαλώσει με μια γυάλα, δεν ξέρει τίποτα για τον κόσμο (θα μου πείς, σταμάτα να βλέπεις Kyle XY, ). Αν λοιπόν, σε αυτό το μωρό του πούμε "Ο κόσμος έξω είναι ένα εκπληκτικό μέρος χωρίς τίποτα να φοβάσαι!", το μωράκι θα βγεί έξω με άγνοια των κινδύνων. Αν πάλι του πούμε "Αν ποτέ βγείς έξω, θα δείς κακούς ανθρώπους που θέλουν να σου κάνουν κακό και να σε πληγώσουν!" το μωράκι δεν θα θελήσει να βγεί ποτέ γιατί ο κόσμος είναι κακός(;;;).

Όλοι είμαστε μωρά, κατά την άποψη μου, στο χώρο της αστρικής προβολής. Πρόκειται για ένα νέο κόσμο (στο μυαλο μας έστω), ένα διαφορετικό επίπεδο συνειδητότητας, που για να μην φοβόμαστε, αλλά ούτε να έχουμε και ψευδαισθήσεις παντοδυναμίας, ΠΡΕΠΕΙ να ενημερωθούμε, ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσουμε, ΠΡΕΠΕΙ να μάθουμε!!

Προσωπικά, έχω πλακωθεί στα βιβλία, που όσο να πείς έχουν μια τεκμηρίωση, μια αίσθηση (όταν πρόκειται για καλό βιβλίο),ότι ο συγγραφέας έχει ψαχτεί όχι μόνο σε προσωπικό επίπεδο, αλλά και ιστορικά και μέσω άλλων ανθρώπων. Σύντομα, θα σας μιλήσω για αυτά που έχω μάθει, απλά τα βιβλία είναι μεγάλα και ο χρόνος μου λίγος!!

Σας ευχαριστώ που με "ακούσατε" και συγνώμη αν σας κούρασα!!

Φιλικά,
FRhythm

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2010, 12:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ φίλε FascRhythm... τίποτα δεν είναι ψέματα… ακόμα και του μυαλού κατασκευάσματα να είναι.. αποκτούν υπόσταση στο αστρικό επίπεδο.

Μπορούν οι φόβοι σου να πάρουν μορφή και να σε καταδιώκουν.
Επίσης το αστρικό επίπεδο είναι ένα μέρος που πολύ ρευστό ως προς την αντικειμενικότητα του λόγου ότι η υποκειμενικότητα του καθενός μας συνεισφέρει στο τι θα δούμε. Όπως έχω πει και παλιότερα εμείς δεν έχουμε ένα πλήρες ενεργοποιημένο αστρικό σώμα με αποτέλεσμα να ζούμε πολλές αυταπάτες.

Αυτά για τώρα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2010, 21:13:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΣΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΑΣ ΕΔΩ!
ΦΙΛΕ FascRhythm!ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ!ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ Ο ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ!ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΜΕ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΝ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!!ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΓΝΟΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΟΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!!ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΡΗΧΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!!!

Στα διάφορα φόρουμ διάβασα από υπεραπλουστευμένες εξηγήσεις για παιχνίδια του μυαλού μέχρι και για δαίμονες κ.α.! Θέλετε την άποψη μου; Όλοι λένε ΨΕΜΑΤΑ.

ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΙΣΩΣ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ!!!!Η ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ!!ΛΙΓΟ -ΛΙΓΟ ΚΑΤΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ!!!!!!ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!!!!!!ΕΔΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ,ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΚΟΣΜΟ?
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ!!!!!Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ-ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ!

FascRhythm
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2010, 00:34:26  Εμφάνιση Προφίλ
Γειά σας και πάλι,

ευχαριστώ για τα μηνύματά σας, είναι πολύ ωραίο που απαντάτε αμέσως!

Θα συμφωνήσω μαζί σας, ότι η αντικειμενικότητα στο σύμπαν που ζούμε είναι πολύ υποκειμενική! Σε καμία περίπτωση, δεν μίλησα αφοριστικά για τις πεποιθήσεις ανθρώπων, που γράφουν σε φόρουμ, άλλωστε εκεί έγγυται και η ελευθερία λόγου, για την οποία τόσος κόσμος πάλεψε! Σκοπός μου, με αυτή την υπερβολή, ήταν να σας δώσω μια μικρή ώθηση ώστε να διώξετε τους φόβους σας αντικαθιστώντας την άγνοια με γνώση. Ακριβώς γι'αυτό, ανέφερα το ότι, ενώ μέσα από την εμπειρία μου έζησα κάτι όμορφο, που ήθελα να ξανακάνω, οι διάφορες αναφορές για κινδύνους με απέτρεψε. Όπως λέει και το ευαγγέλιο: "Πίστευε και μή, ερεύνα"!!!

Και παίρνοντας αφορμή απο την προηγούμενη φράση, ξέρετε αν η ορθόδοξη εκκλησία δέχεται την αστρική προβολή; Σίγουρα μπορώ να σας πω, ότι η καθολική εκκλησία έχει δεχτεί το φαινόμενο της "παράλληλης παρουσίας" με τον Άγιο Αντώνιο της Πάντουα, ο οποίος κήρυττε στην Ισπανία την ίδια μέρα που ο πατέρας του στην Πάντουα είχε καταδικαστεί για ανθρωποκτονία και οδηγούνταν για εκτέλεση. Τότε ο άγιος Αντώνιος εμφανίστηκε και κατέδειξε τον αληθινό δολοφόνο, ενώ ήταν εξακριβωμένο πως ποτέ δεν έφυγε απο την Ισπανία.
Ο ίδιος άγιος κήρυττε στον Αγιο Πετρο στη Λιμόζ τη Μεγάλη Πέμπτη, όταν θυμήθηκε ότι έπρεπε να βρίσκεται σε ένα άλλο μοναστήρι στην άλλη άκρη της πόλης (ολίγον κικιρίκου ο αγιος, μεγάλη η χάρη του)· οπότε και γονάτισε, φόρεσε την κουκούλα του και οι πιστοί κοιτούσαν απορημένοι. Εκείνη την στιγμή εμφανίστηκε στο μοναστήρι, όπου και έκανε το κηρυγμά του.

Για την ορθόδοξη εκκλησία δεν γνωρίζω, αν και σκοπεύω να ρωτήσω ιερέα. Εσείς τι ξέρετε/πιστεύετε γι'αυτό?

Και μια τελευταία ερώτηση (και υπόσχομαι οτι θα γράφω πιο μικρά μνμτ την επόμενη φορά): Θα μπορούσαμε, λ.χ.εμείς που συζητάμε στο φόρουμ, να πραγματοποιήσουμε μια καθορισμένη στιγμή αστρική προβολή (αν είχαμε το σίγουρο έλεγχο αυτου του ταξιδιού) και να βρισκόμασταν ως αστρικά σώματα στο αστρικό πεδίο;

Ότι και αν κάνετε, να χαμογελάτε

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2010, 00:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Για περιπτωση αστρικης προβολης εχω διαβασει και για τον Αγιο Πετρο.Ο οποιος ηταν φυλακισμενος,και αποφυλακιστηκε μ αυτον τον τροπο.Σ αυτην περιπτωση ομως ειχε μπει με το φυσικο του σωμα στο αστρικο πεδιο.Δεν ξερω ειλικρινα αν γινεται αυτο.

Οσον αφορα την συναντηση,αν ειχαμε ολη την δυνατοτητα αστρικης προβολης,θεωρητικα θα μπορουσαμε να συναντηθουμε.Πιστευω ομως πως εχουμε πολυ δρομο ακομα.

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2010, 01:24:39  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΝΜ!!!!!!!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΠΑΝΤΑ ΕΓΚΑΙΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΑΝ ΤΗ ΔΕΧΕΤΑΙ Η ΟΧΙ!ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ!ΟΝΤΩΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΑΦΗΡΗΜΕΝΟΣ -ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΟΥ!ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ!
ΟΣΟ ΓΙΑΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ......ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΝΑΙ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΟΜΩΣ Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΠΟΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ!
ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΙΣΜΑ ,ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ......ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΔΕΝΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΝ!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΟΥΜΕ ?ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΙΩΣΟΥΜΕ!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥ......ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ....
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗΣ ΣΟΥ......

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2010, 02:34:53  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΓΑΠΗΤΗ DARK ETERNITY ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ???ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ??????

FascRhythm
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2010, 21:19:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΑΓΑΠΗΤΗ DARK ETERNITY ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ???ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ??????

Γειά και πάλι αδέρφια, αλήτες και πουλιά

Dark Eternity, δεν ξέρω αν έχουμε πολύ δρόμο ακόμα, αλλά αν σκεφτείς αυτό το δρόμο σαν ταξίδι...δεν ξερω...μου φαίνεται ελκυστικότατο!

Τριστανια, όσον αφορά τους αγίους και την εκκλησία εν γένει, δεν νομίζω ότι θα βρεθεί αντιπρόσωπος της που να παραδεχτεί την αστρική προβολή, πόσο μάλλον σε ενσώματο επίπεδο. Όλα αυτά τα φαινόμενα έχουν μυσταγωγικό χαρακτήρα για την εκκλησία και θεωρίες τύπου αστρικής προβολής, νομίζω, ότι απορρίπτονται διότι εμπεριέχουν τις έννοιες της μετεμψύχωσης, καθώς και της ύπαρξης πνευμάτων πέραν των αγγελικών και δαιμονικών που λέει η ίδια η εκκλησία. Παρόλα αυτά, επιφυλάσσομαι για αυτά που λέω, όταν μάθω θα σας πω.

Φιλικά,

FRhythm

ΥΓ. Δεν μπορείται να πείτε, ήμουν συντομότερος

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2010, 00:35:44  Εμφάνιση Προφίλ
ΜΙΑ ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!! FascRhythm ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ "ΑΛΗΤΗΣ"Η ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΗΤΙΣΣΑ!!!!!!!!!!

καθώς και της ύπαρξης πνευμάτων πέραν των αγγελικών και δαιμονικών που λέει η ίδια η εκκλησία.

ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ?
ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΕΙΣ!ΕΧΩ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΜΝΜ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!!!!!ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ!
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΙΔΟΞΑ...."ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑΚΙΑ" ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΜΑΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΗΝ ΑΡΓΗΣΕΤΕ!!!!ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

FascRhythm
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2010, 22:55:11  Εμφάνιση Προφίλ
Μπορεί χρόνο να μην έχω για να γράψω στο φόρουμ, αλλά χρόνο για μια καλησπέρα έχω!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑ λοιπον!

Και θέτω ένα νέο (;;) θέμα στο τραπέζι. Στο 3ο μέρος, αν θυμάμαι καλά, του θέματος αστρική προβολή, κάποιος μίλησε συνοπτικά για τους κατοίκους του αστρικού πεδίου. Τους χώρισε σε 3 κατηγορίες ( http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4045 ).

Παρόλα αυτά στο βιβλίο που διαβάζω, αναφέρει ως κατοίκους του αστρικού πεδίου και τις νεράιδες, οι οποίες, συμφωνα με τον συγγραφέα δεν έχουν σχέση με τα αθώα πλασματάκια με τα φτερά που βλέπουμε στα παραμύθια. Τι ξέρετε για αυτή την υπόθεση;

Φυσικά, η ερώτηση δεν είναι ρητορική, αλλά αν πρόκειται να ασχοληθείς με αστρικό ταξίδι, πρέπει να ξέρεις τι θα συναντήσεις...

Φιλικά,

FRhythm

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 21:04:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!!!!!ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΤΑΞΙΔΕΥΤΗΣ!!!!!!!!!!!!

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 21:06:44  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΩΡΕ!!!!!!!!!!!!!

FascRhythm
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 01:46:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΩΡΕ!!!!!!!!!!!!!

Και γώ, που νόμιζα, ότι είμαι ο μόνος με σύνδρομο εγκατάληψης!!! χαχα...
Νομίζω οτι οι φορουμίτες και οι φορουμίτισες (πως το σπικάρω το greeklish...!!! με θαυμάζω ) είναι συνεπή άτομα, αφιερωμένα στις σπουδές και τις δουλειές τους. Όχι ρεμάλια, σαν και εμάς, που ξενυχτάμε στο net.

Παρόλα τα παραπάνω, προχθές ένιωσα τις δονήσεις όταν κάτι πάει να γίνει...και το όνειρο που βλέπεις είναι συνειδητό, αλλά αυτό το καταραμένο κινητό χτυπούσε δαιμονισμένα με αποτέλεσμα να με αποτρέψει 3 φορες απο το να ανακαλύψω τι στην ευχή ήταν. Δεν ξέρω...οι φυσιογνωμίες παλιών γνώριμων σου ή ακόμα και πολύ οικείων προσώπων τι μπορεί να σημαίνουν; Ότι ίσως και αυτοί να βρίσκονται στο "πεδίο"; Ή μήπως απλά είναι κάποια δική σου ανάμνηση/φόβος/επιθυμία; Ή μήπως...κάποια "ντόπια" οντότητα παίρνει αυτή τη μορφή για να σε προσεγγίσει;

Το συγκεκριμενο άτομο, που ονειρεύτηκα, είχε ζήσει μια τέτοιου είδους εμπειρία στο μακρινό παρελθόν και όταν το συζητούσαμε (πάλι στο μακρινό παρελθόν) με είχε αποτρέψει έντονα να το κάνω, αν ήταν στην επιλογή μου (είχε αναφέρει μάλιστα και την παρουσία κάποιου αγγέλου που βοήθησε).

Take care guys & ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕΕΕΕ...γιατι χανόμαστε...

fRhythm

TRISTANIA0004
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 22:06:38  Εμφάνιση Προφίλ
Νομίζω οτι οι φορουμίτες και οι φορουμίτισες (πως το σπικάρω το greeklish...!!! με θαυμάζω ) είναι συνεπή άτομα, αφιερωμένα στις σπουδές και τις δουλειές τους. Όχι ρεμάλια, σαν και εμάς, που ξενυχτάμε στο net.

ΟΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΜΕΝΟ ΑΝΕΡΓΟ ΡΕΜΑΛΙ!!!!!!!!!!!!ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟΝ ΑΠΛΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΣΧΟΛΙΑ!!!!!!!ΕΙΧΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4 ΜΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΧΤΕΝΙΣΩ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ(ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ)ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΡΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ!ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΘΕΑΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ!!!!!!!ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΑΡΓΗΣΑ!!!!!!!!!!!!!!ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ!!
ΣΟΡΥ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ(ΤΟ ΕΚΛΕΨΑ ΚΑΙ'ΓΩ!!!!!)ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΧΑΖΟ!!!!!!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ!!!!!

Δεν ξέρω...οι φυσιογνωμίες παλιών γνώριμων σου ή ακόμα και πολύ οικείων προσώπων τι μπορεί να σημαίνουν; Ότι ίσως και αυτοί να βρίσκονται στο "πεδίο"; Ή μήπως απλά είναι κάποια δική σου ανάμνηση/φόβος/επιθυμία; Ή μήπως...κάποια "ντόπια" οντότητα παίρνει αυτή τη μορφή για να σε προσεγγίσει;

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ -ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΤΙΠΟΤΑ -ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΥΠΟΣΗΝΕΙΔΗΤΟ ΣΟΥ ΟΟΟΟΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΟΥ!!!!!

Το συγκεκριμενο άτομο, που ονειρεύτηκα, είχε ζήσει μια τέτοιου είδους εμπειρία στο μακρινό παρελθόν και όταν το συζητούσαμε (πάλι στο μακρινό παρελθόν) με είχε αποτρέψει έντονα να το κάνω, αν ήταν στην επιλογή μου (είχε αναφέρει μάλιστα και την παρουσία κάποιου αγγέλου που βοήθησε)

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ????????ΣΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ?ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΟΓΝΩΣΤΟΣ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ?????

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ,ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!!!!
I'LL BE WAITING FOR YOU!!!!!!!!!

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή