ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2010, 23:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Γιατί λες ότι είμαστε γειτονάκια; Πού μένεις;

μμμ.. αν σου έλεγα κοντά στο Παναιτώλιο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2010, 23:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Εαρινός
Δεν έχω σταματήσει να γράφω φίλε μου , απλά γράφω σε άλλο σημείο!
Θα επανακάμψω όμως....

Φίλε Εαρινέ , ελπίζω να πέρασες καλά το τριήμερο του Πάσχα . Με μεγάλη μου χαρά μετά από αυτό το μήνυμά σου , θα δω να αναθεωρήσης την αρχική σου απόφαση και να επανακάμψης συμμετέχοντας στα θέματα του ΜΥΘΟΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2010, 23:02:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός
Δεν έχω σταματήσει να γράφω φίλε μου , απλά γράφω σε άλλο σημείο!
Θα επανακάμψω όμως....

Φίλε Εαρινέ , ελπίζω να πέρασες καλά το τριήμερο του Πάσχα . Με μεγάλη μου χαρά μετά από αυτό το μήνυμά σου , θα δω να αναθεωρήσης την αρχική σου απόφαση και να επανακάμψης συμμετέχοντας στα θέματα του ΜΥΘΟΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ .


*


Καλησπέρα φίλε μου και σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

Πέρασα ήρεμα λόγω αργίας και τίποτ'αλλο και επειδή είχα χρόνο να ασχοληθώ με πράγματα που μου ,αρέσουν...διάβασμα..ξεκούραση..συναντήσεις με φίλους κλπ!

Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα , ήμουν σε όχι τόσο καλή ψυχολογική κατάσταση λόγω ασθένειας της αδελφής μου και γενικά δεν ήμουν υπομονετικός σε εξωτερικά ερεθίσματα και τα οποία με "χειραγωγούσαν" γενικότερα...

Πάμε λοιπόν , απο την αρχή στις παλιές καλές ημέρες...

Δεν θα σε ρωτήσω αν είσαι καλά και αυτό γιατί άνθρωποι σαν και σένα , βιώνουν την ομορφιά της ζωής μέσα τους...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2010, 00:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Εαρινός
Καλησπέρα φίλε μου και σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
Πέρασα ήρεμα λόγω αργίας και τίποτ'αλλο και επειδή είχα χρόνο να ασχοληθώ με πράγματα που μου ,αρέσουν...διάβασμα..ξεκούραση..συναντήσεις με φίλους κλπ!
Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα , ήμουν σε όχι τόσο καλή ψυχολογική κατάσταση λόγω ασθένειας της αδελφής μου και γενικά δεν ήμουν υπομονετικός σε εξωτερικά ερεθίσματα και τα οποία με "χειραγωγούσαν" γενικότερα...
Πάμε λοιπόν , απο την αρχή στις παλιές καλές ημέρες...
Δεν θα σε ρωτήσω αν είσαι καλά και αυτό γιατί άνθρωποι σαν και σένα , βιώνουν την ομορφιά της ζωής μέσα τους...

Φίλε Εαρινέ , κατ’ αρχήν εύχομαι περαστικά στην αδελφή σου , και ελπίζω να έχη ξεπεράσει το πρόβλημα της υγείας της . Και εμένα φίλε μου το πασχαλινό τριήμερο δεν ήταν αρκετά ευχάριστο , όχι από προσωπικά μου προβλήματα , αλλά γιατί την Μεγάλη Τετάρτη χειρουργήθηκε εσπευσμένα μία πολύ καλή μου φίλη με σοβαρό πρόβλημα υγείας , η οποία ακόμα βρίσκεται διασωληνωμένη στην εντατική .
Και έτσι μολονότι είχα κοντά τα παιδιά και τα εγγόνια μου , ότι καλύτερο για μια οικογένεια αυτές τις ημέρες , ήμουνα μουδιασμένος τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου για την τύχη της φίλης μας .
Το μόνο ευχάριστο των ημερών είναι το ότι απαλλάχτηκα επιτέλους από τις ληστρικές χρεώσεις του ΟΤΕ στην ISDN σύνδεση που είχα με ταχύτητα 64 kbps , και συνδέθηκα μέσω του νέου προγράμματος της WIND με ASDM ασύρματη σύνδεση ονομαστικής ταχύτητας 7,2 mbps , και πραγματικής 2,8 mbps στην περιοχή μου . Kαι το κυριότερο, με λιγότερα χρήματα .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2010, 15:06:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αγαπητέ μου Βιομηχανικέ, έχεις ξεπεράσει το άφρισμα κι είσαι στο ξύρισμα....Επαγωγική μέθοδος έμαθες..Τώρα θα μιλήσουμε κια για άλλα..

Ρε τρέχα, δε βαριέσαι επιτέλους να γίνεσαι σάκος του μποξ; Αφού δεν μπορείς να τα βάλεις μαζί μου, δεν έχεις επιχειρήματα όχι μόνο επιστημονικά αλλά ούτε καν θεολογικά που επίμονα ζητάω... Υποτίθεται ότι γνωρίζεις τα της θρησκείας...

Ο επαγωγικός συλλογισμός έχει θεμελιώδη σημασία. Ακόμα και εσύ με τα 5-6 νευρικά κύτταρα που αποκαλείς εγκέφαλο κάνεις επαγωγικούς συλλογισμούς κάθε μέρα και είσαι τόσο γκασμάς που τον απορρίπτεις γιατί δε σε βολεύει στις δοξασίες σου...


allzzaro καμία σχέση, στο Νέο Ηράκλειο μένω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2010, 16:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
IndustrialAngel
quote:
allzzaro καμία σχέση, στο Νέο Ηράκλειο μένω...

Δίπλα είμαστε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2010, 18:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τι να σου πω Βιομηχανικέ μου,ζούμε και στην εποχή, όπου ότι και να λές, άλλα λένε τα ΜΜΕ....Ρε φίλε, εσύ ...ξεβρακώνεσαι με ότι λές και εκτίθεσαι, εμένα λές να σε προσέχω;
Περί θρησκείας, τι ψάχνεις;Δεν καταλαβαίνεις απλά πράγματα, θέλεις και αυτά που θέλουν μυαλό;Άσε το καλύτερα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2010, 23:50:30  Εμφάνιση Προφίλ
allzzaro κατάλαβα που λες, μένουμε πάρα πολύ κοντά,εγώ μένω κοντά στην Κασταμονής...μπερδεύτηκα με το Παναιτώλιο της Αιτωλοακαρνανίας...


Ρε τρέχαγυρευε νασαι καλά μου χαρίζεις απλόχερα το γέλιο.Δεν ξέρω αν έχεις και αστεία φάτσα, αν έχεις θα βγάλεις πολλά λέφτα άμα κάνεις θέατρο, stand up comedy ή κάτι τέτοιο. Κάνε και πρόταση και στον εαρινό να βγαίνετε μαζί


Ρε πανίβλακα αγράμματε(το ξέρω ότι φτιάχνεσαι όταν σε βρίζουν, το έχω καταλάβει ότι είσαι μαζόχας) τα ΜΜΕ είναι σοβαρή πηγή; Δηλαδή αν κάποιος γράψει ένα σοβαρό επιστημονικό βιβλίο στις πηγές θα βάλει τα κανάλια και τον περιοδικό τύπο; Στα σοβαρά μιλάμε τώρα; Βέβαια θα μου πεις έχεις διαβάσει και ποτέ σοβαρό βιβλίο για να ξέρεις...τι ζητάω και εγώ. Εσύ δεν είσαι που έχεις πει ότι σύμφωνα με την ισχύουσα συνωμοσιολογία κάποιοι κατευθύνουν τα ΜΜΕ για σκοτεινούς σκοπούς; Τώρα τα ΜΜΕ έγιναν άγια και σοβαρά και έγκυρα; Και λένε την αλήθεια; ΡΕ βλαμμένε βλαχαδερό προσπάθησε να γράψεις ένα κείμενο που να μην αναιρεί η μια πρόταση την άλλη. Προσπάθησε να απαντήσεις θεολογικά στα ερωτήματα που έχω θέσει γελοίε άμα τολμάς...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 08:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όχι καλέ μου Βιομηχανικό ανέκδοτο,δεν είναι τα ΜΜΕ έγκυρα, προτίμα την ....καφετζού της γειτονίας σου....Καλά ρε,μόνος σου τα λές, ή σου ξεφεύγουν;
Και δεν μου λές,αυτά τα...θεολογικά που ρώτησες, που τα παραπέταξες, γιατι δεν τα βρίσκω;
Αλλά, είπαμε, δεν φταίτε εσείς, έχετε ανώτερους που σας επιτρέπουν, να χάσκετε και να αντιφάσκετε, εν μέσω τρικυμίας στον κρανίο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 13:21:15  Εμφάνιση Προφίλ
τρέχαγυρευε

Έχω θέσει συγκεκριμένες ερωτήσεις στις οποίες δεν απαντάς γιατί είσαι δειλός και άσχετος. Άμα κοτάς τράβα βρες τες και απάντα τες...αλλά δε θα τολμήσεις. Θα αρχίσεις τους τσαμπουκάδες και τις βρισιές, μέσα από την ασφάλεια του πληκτρολογίου. Διάλογο όμως που είναι το ζητούμενο δεν μπορείς να κάνεις, βλαχαδερό


Ρε είσαι σοβαρός τώρα με τα ΜΜΕ;Ρε μαζικέ βλάκα βλάχο τα ΜΜΕ αναπαράγουν πληροφορίες, δεν παράγουν γνώση. Έχεις ιδέα πώς λειτουργούν; Ρωτάνε ή τους βρίσκουν πανεπιστήμια ή ατομικά ερευνητές και τους ενημερώνουν για τις εξελίξεις της έρευνας τους.Ο δημοσιογράφος δεν κατέχει τη γνώση, μεταφέρει την πληροφορία. Ξέρεις ρε αγράμματε το τηλεπικοινωνιακό πρότυπο του Shannon,πομπός, δίαυλος, δέκτης; Τι ρωτάω τώρα αφού δεν αναφέρεται σε εδάφιο της Αγίας Γραφής που να το ξέρεις, μάλλον λάθος θα το θεωρείς και αυτό γκασμά. Ο δημοσιογράφος είναι ο δίαυλος μεταξύ του επιστήμονα και του απλού ανθρώπου...


Άρα το θέμα δεν είναι τι λένε τα ΜΜΕ, αλλά να πάμε κατευθείαν στην πηγή δηλαδή την επιστημονική έρευνα. Επίσης, άρχοντα της βλακείας, κανένα επιστημονικό βιβλίο(εκτός από αυτά της πλάκας που διαβάζεις) δε χρησιμοποιεί στη βιβλιογραφία του εφημερίδες και περιοδικά... Αλλά εν πάσει περιπτώσει ποια ΜΜΕ λένε τι; Γιατί είχες παραθέσεις κάποια δημοσιεύματα στο παρελθόν που λένε το αντίθετο από αυτά που ισχυρίζεσαι αποδεικνύοντας πόσο τεμπέλης και βλάκας είσαι ώστε να διαβάζεις τους τίτλους μόνο και όχι ολόκληρο το κείμενο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 15:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
IndustrialAngel
quote:
allzzaro κατάλαβα που λες, μένουμε πάρα πολύ κοντά,εγώ μένω κοντά στην Κασταμονής...μπερδεύτηκα με το Παναιτώλιο της Αιτωλοακαρνανίας...

Στου Μουταλάσκη είναι το πατρικό μου. Τέλος Κασταμονής

Συγνώμη που δεν συμμετέχω στη συζήτηση δεν αντέχω την ένταση..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 16:50:21  Εμφάνιση Προφίλ
Έχεις δίκιο για την ένταση ρε γείτονα αλλά τι να γίνει. Αν συναντούσες ένα ανθρωποφάγο στο δρόμο πώς θα τον αντιμετώπιζες; Εγώ που συναντάω στο διάλογο ένα χριστιανό ταλιμπάν να μην τον αντιμετωπίσω ανάλογα;


http://www.youtube.com/watch?v=bV4_lVTVa6k

Πάρε να 'χεις αγράμματε τρέχα... Έγκριτοι καθηγητές πανεπιστημίου. PhD, ξέρεις τι σημαίνει; Διδακτορική διατριβή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 18:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Επειδή το πρόβλημα σου,Βιομηχανικό ανέκδοτο,οπως κι άλλων εδώ μέσα που έχουν την μύγα, είναι το ποιός ειναι πιο ταλιμπάν,γι αυτο και δεν μπορείτε να διαλεχθείτε....Αγνοείται,το τι είναι άνθρωπος νοήμων,γι αυτο και όλους θα τους βλέπετε ταλιμπάν,αφού,"τι θα κανατε χωρίς βαρβάρους;"....
Απλά, κανετε ζημιά στη γνήσια αναζήτηση...Την υποσκελίζετε και συγχίζετε,με τα κόμπλεξ σας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 19:16:06  Εμφάνιση Προφίλ
Ποια γνήσια αναζήτηση ρε πανίβλακα;

24 βίντεο περιέχει το λινκ που σε παρέπεμψα, πρόλαβες και τα είδες όλα;
όχι ένα, όχι δύο, όχι τρία αλλά 24. Ποια γνήσια αναζήτηση προβλέπει να μην εξετάζεις καν τα επιχειρήματα του άλλου;; ΠΟΙΑ; ΠΟΙΑ; ΠΟΙΑ; ΠΟΙΑ;


Τι διάλογο να κάνω όταν απορρίπτεις εκ προοιμίου τις πληροφορίες που σου παρέχω και έρχεσαι μετά και μου παρουσιάζεις αντιρρήσεις οι οποίες έχουν εξηγηθεί από τα προηγούμενα ήδη; Τι διάλογο να κάνω όταν δεν έχει απαντήσεις σε αυτά που σε ρωτάω; Τι διάλογο να κάνω όταν κάνεις κωλοτούμπες;


Έχω λυσάξει να σε ρωτάω ΔΕΙΛΕ

ΠΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ Η Α.Γ. ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ; ΠΟΥ; ΠΟΥ; ΠΟΥ; ΠΟΥ;

Τολμάς να απαντήσεις κοτούλα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 19:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν ξέρω, αν πάσχεις από ....Αλτσχάιμερ, Βιομηχανικέ ρεζίλι,αλλά, εδω το θέμα είναι, αν η Αγία Γραφή,είναι αξιόπιστο βιβλίο, όπου έλεγες, ότι έχει καταρριφθεί,ότι λέει ανακρίβειες...Τώρα έφτασες, στο να την υπερασπίζεσαι, επειδή σου ήρθε η ..φώτιση,τι σημανεί;Νομίζεις οτι θα το δεχθώ, έτσι αμάσητο;Χάθηκες,που είσαι;
Ήμαστε απέναντι, επειδή,εγώ λέω την Αγία Γραφή αξιόπιστη κι εσύ όχι...
Εντάξει, γυριστρούλα;
Αλήθεια,είσαι σίγουρος, ότι έρχεσαι μόνο για το κυνήγι στο βουνό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 19:32:00  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ προσπαθώ να αποδείξω ότι ΔΕΝ μπορείς να κάνεις επιστήμη από την ερμηνεία ενός οποιουδήποτε ιερού βιβλίου...


Αλλά πιστός στα ιδεώδη της δειλίας σου δεν απαντάς

Πού το λέει ότι δεν υπάρχει εξέλιξη η Παλαιά Διαθήκη, κότα;κοτ κοτ πουλ πουλ;Δυστυχώς μιλάω μόνο ελληνικά όχι τη γλώσσα του κοτετσιού
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 19:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλέ μου Βιομηχανικέ,καταλαβαινεις τι γράφεις, ή έχεις ξεφύγει ....τόταλλυ;
Λέμε, οτι η Αγία Γραφή δεν έχει διαψευστεί ποτέ,ούτε ότι την κάνουμε επιστήμη,είπαμε, ούτε ότι η Αγία Γραφή, Παλαιά ή Νέα, λέει τίποτε για εξέλιξη απο άλογο σε βόδι, ειπαμε...
Γκέγκε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 20:28:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Λέμε, οτι η Αγία Γραφή δεν έχει διαψευστεί ποτέ

Ούτε το κοράνι διαψεύστηκε ποτέ...Το αποδέχεσαι το κοράνι;

quote:
ούτε ότι την κάνουμε επιστήμη

Και τότε γιατί δε λες ότι δεν υπάρχει εξέλιξη, η εξέλιξη δεν αφορά την επιστήμη της βιολογίας; Αφού δεν έχει να κάνει με επιστήμη γιατί την επικαλείσαι σε επιστημονικά θέματα;

quote:
ούτε ότι η Αγία Γραφή, Παλαιά ή Νέα, λέει τίποτε για εξέλιξη απο άλογο σε βόδι, ειπαμε

Ούτε για το ποδόσφαιρο λέει, άρα αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει ποδόσφαιρο ή είναι απαγορευμένο σύμφωνα με "τας γραφάς";

Το ότι αυτό που έχεις καταλάβει για την εξέλιξη είναι ότι " το άλογο σε βόδι" δείχνει ότι είσαι αγράμματος και αμόρφωτος.

Τελικά λέει πουθενά ρητά ότι ΔΕΝ υπάρχει εξέλιξη;

Για το χωρίο του Ιησού του Ναυί και την ερμηνεία που έδιναν την εποχή του Γαλλιλαίου έψαξες; ΕΨΑΞΕΣ, ερευνητή της πλάκας;

Edited by - IndustrialAngel on 10/04/2010 20:28:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 20:31:19  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα....

quote:
είπαμε, ούτε ότι η Αγία Γραφή, Παλαιά ή Νέα, λέει τίποτε για εξέλιξη απο άλογο σε βόδι, ειπαμε...

Λες να γνώριζαν αυτοί που την έγραψαν ότι όποιος τη θεωρεί αξιόπιστη, δεν εξελίσσεται και παραμένει βόδι;;;

Μια σκέψη έκανα, λέω....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 20:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βιομηχανικέ μου,έχω πειστει πλέον,ότι δεν έρχεσαι μόνο για το κυνηγι στο βουνό...Καλά βρε μουρλέ,τί λες;
Για εξέλιξη απο ένα ζώο σε άλλο, λέμε, τι χαλιαμπαλίζεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 21:33:29  Εμφάνιση Προφίλ
Ώπα τρέχαγυρευε
τι σημαίνει εξέλιξη από το ένα ζώο στο άλλο; Γιατί παρατηρείται σοβαρότατη κωλοτούμπα των δημιουργιστών και παρερμηνεία των όρων όταν τους παρουσιάζεις στοιχεία.

Τι σημαίνει είδος; Τι διαφοροποιεί το ένα είδος από το άλλο; Πολύ σημαντικά σημεία ώστε να μπορούμε να συνενοηθούμε

Σου παρουσίασα αναλυτικότατη σειρά απολιθωμάτων που αποδεικνύουν το πέρασμα από ένα ζώο σαν το ελάφι στη φάλαινα. Μιλάμε για απολιθώματα τα οποία παρουσιάζουν μεταξύ τους διαφορές (το ένα απολίθωμα από το επόμενο του παρουσιάζουν μικρές διαφορές)αλλά η συνάφεια μεταξύ τους μας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι υπάρχει εξέλιξη. Ψάξε στα λινκ που παράθεσα πάμπολες φορές. Αν αυτό δεν είναι εξέλιξη τότε τι είναι; Σημείωσε επίσης ότι αυτό το γεγονός είχε προβλεφθεί από την εξελικτική θεωρία πολύ πριν καταφέρουμε να βρούμε απολιθώματα

Για τις άλλες επισημάνσεις μου τι έχεις να πεις;

Μη βρίζεις τα βόδια γιάπετ. Τα βόδια είναι χρήσιμα ο τρέχα είναι βλαπτικός, θέλει να γίνουμε Ιράν.


Edited by - IndustrialAngel on 10/04/2010 21:34:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 21:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βιομηχανικέ μου, τα έκανες σαλάτα...Τελικά, εσύ τι υποστηρίζεις ρε φιλε;Η Αγία Γραφή, ειναι αξιόπιστη, επαναλαμβάνω και γιαυτό θεόπνευστη, ή η επιστημη, την απομυθοποίησε;
Γιατί, μάλλον ούτε εσύ ξέρεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 21:56:06  Εμφάνιση Προφίλ
ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΘΕΜΑ, ΔΕΙΛΕ ή αλλιώς δώσε τα παντελόνια που φοράς στη γυναίκα σου και πάρε τα φουστάνια της


Απαντησέ μου σε αυτά που σε ρωτάω και μην αποπροσανατολίζεις τη συζήτηση.

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2010, 23:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
Βρε τρεχα είναι πολύ γελοίο τελικά να σου μιλάνε με αποδείξεις επιστημονικές και εσυ να άπαντας πως είναι αξιόπιστη η ''αγια γραφή'' ! Ξεκολλα καμια φορα, οκ είσαι χριστιανός το ξέρουμε, γιατί όμως νοιωθεις και συνέχεια την ανάγκη να εκτιθεσαι;;;


]

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2010, 11:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλή μου ar_ia,δεν ξέρω πόσο φιλαράκι σου είναι ο Βιομηχανικός αλλά εκτίθεσαι τζάμπα..Δεν κανει...
Δεν ξέρω καλή μου, αν το πήρες χαμπάρι, αλά, το θέμα ειναι η Αγία Γραφή,κατάλαβες γιατι μιλάω γι αυτήν;;;;;
Εντελώς πληροφοριακά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2010, 11:24:27  Εμφάνιση Προφίλ
Το θέμα είναι τι είναι ΕΙΔΟΣ, αλλά ως δειλός δεν απαντάς. Σου έδωσε το άνοιγμα η ar ia και απαντάς σε αυτήν και για αυτά που σε ρώτησα εγώ σφυρίζεις αδιάφορα...

Τι είναι είδος και που λέει ότι ΔΕΝ υπάρχει εξέλιξη η Αγία Γραφή...απάντα ρε άντρα αν τολμάς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2010, 19:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τι λές μωρέ πυροβολημένε Βιομηχανικέ;...Τι είναι είδος;Κάτι που περιορίζεται, το λέει μόνο του....
Εδώ, που γράφεις, λέω, το κοιτάς το θέμα τι τίτλο έχει, ή το ....προσπερνάς με ανωτερότητα;
Γιατι, γι αυτο μιλούσαμε, γυριστρούλα μου....Για την Αγία Γραφή....
Τι είδος, βρε ούφο;...
Αν όλα τα ειδη ζωής, προήλθαν απο την ...αμοιβάδα, σε ρωτάω εγώ, όπως λέει ο Δαρβίνος σου...
Θα μας πεις καμιά φορά;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2010, 19:38:19  Εμφάνιση Προφίλ
Μίλησε ο αγράμματος και τι είπε...

"είδος είναι αυτό που περιορίζεται"

γουάου μόνος σου το σκέφτηκες αυτό;

Ρε πανίβλακα, ποιος είναι ο αυστηρός επιστημονικός ΟΡΙΣΜΟΣ του είδους στη βιολογία

Γιατί ένας Έλληνας και ένας Αφρικάνος ανήκουν στο ίδιο είδος ενώ ένας λύκος με μία αλεπού όχι; Κάθε άτομο είναι διαφορετικό(αυτό είναι γνωστό και σαφές) αλλά μέχρι ποιου σημείου ομοιοτήτων τα διαφορετικά μεταξύ τους άτομα εντάσσονται στο ίδιο είδος;


Για την Αγία Γραφή έχω θέσει ερωτήματα συγκεκριμένα, άμα τολμάς, δειλό ανθρωπάκι απάντα τα, αλλιώς συνέχισε να ντροπιάζεις τους Έλληνες, τους Χριστιανούς και την ίδια σου την οικογένεια με τη συμπεριφορά σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2010, 19:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν φταίς εσυ, αγορι μου, που είσαι τόσο χαζός....
Βρε Βιομηχανικο απόβλητο, έχεις να γράψεις όποιο άλλο μήνυμα, εκτός απο προσωπικές επιθέσεις απέναντι μου, απο διαλυμένο εγωισμό, εδώ και 500 μηνύματα...
Καψούρα πάλι μαζί μου;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2010, 19:47:21  Εμφάνιση Προφίλ
Άσε τις επιθέσεις κατά μέρος... σε ρωτάω

Τι είναι είδος;

Γιατί οι λευκοί, οι μαύροι και οι κίτρινοι ανήκουν στο ίδιο είδος "άνθρωπος"

Γιατί τα κανίς και τα μπουλντόγκ και τα σκυλιά του Αγίου Βερνάρδου ανήκουν στο ίδιο είδος "σκύλος"

Γιατί ο λύκος και η αλεπού ή το λιοντάρι και η γάτα είναι διαφορετικά είδη;

Έχω εκθέσει επιχειρήματα και πειστήρια και αποδείξεις και στοιχεία αλλά δεν τα διάβασες και δεν τα είδες καν, ΚΑΝ όμως. Μπορώ να κάνω συζήτηση, δεν μπορώ να κάνω το νηπιαγωγό σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy