ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2014, 01:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ψάχνω εδώ και καιρό για ένα παλιοοοοο παιδικό που ήταν ένας νάνος ή ξωτικό, δε θυμάμαι, είχε ένα μαγικο δάχτυλο και όπου ακουμπούσε φύτρωναν λουλούδια. μήπως θυμάται κανείς τον τίτλο?????

Ο νάνος του πάρκου
A troll in Central Park

http://en.wikipedia.org/wiki/A_Troll_in_Central_ParkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mateja Kezman
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2014, 03:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα παιδες.εδω και χρονια εχω απελπιστει πλεον ψαχνοντας μια παλια παιδικη ταινια που ειχα δει σε βιντεοκασετα τοτε.Το ονομα ηταν το Νησι των πειρατων.Ειχε να κανει με καποιους πειρατες που ψαχναν ενα θησαυρο και στο καραβι ο αρχιπειρατης ειχε παρει δοκιμο ενα πιτσιρικο που στο τελος τον συμπαθησε.Ο αρχιπειρατης και μαγειρας ηταν κουτσος και εκρυβε το πιστολι μεσα σε μια κουφια φραντζολα ψωμι.Ειχε ενα παπαγαλο και ο πιτσιρικας ειχε ενα ποντικακι πειρατη.Ξερω οτι δεν υπαρχει περιπτωση βοηθειας αλλα ποτε δεν ξες.ευχαριστω πολυ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2014, 03:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλησπερα παιδες.εδω και χρονια εχω απελπιστει πλεον ψαχνοντας μια παλια παιδικη ταινια που ειχα δει σε βιντεοκασετα τοτε.Το ονομα ηταν το Νησι των πειρατων.Ειχε να κανει με καποιους πειρατες που ψαχναν ενα θησαυρο και στο καραβι ο αρχιπειρατης ειχε παρει δοκιμο ενα πιτσιρικο που στο τελος τον συμπαθησε.Ο αρχιπειρατης και μαγειρας ηταν κουτσος και εκρυβε το πιστολι μεσα σε μια κουφια φραντζολα ψωμι.Ειχε ενα παπαγαλο και ο πιτσιρικας ειχε ενα ποντικακι πειρατη.Ξερω οτι δεν υπαρχει περιπτωση βοηθειας αλλα ποτε δεν ξες.ευχαριστω πολυ



Treasure Island

http://www.imdb.com/title/tt0280371/

H

http://www.imdb.com/title/tt1125880/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mateja Kezman
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2014, 10:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε αδερφε εισαι τεραστιος-μεγιστος-ΤΙΤΑΝΑΣ.Σε ευχαριστω πολυ.Θα βαλω τα κλαμματα.Εχεις μηπως καμια ιδεα που μπορω να το βρω μεταγλωτισμενο? Treasure island ειναι το ονομα τελικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

axladi2
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2014, 18:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά κοιτάξτε τι βρήκα(!) Πολύ πιθανό να το έχει αναφέρει πάλι και κάποιος άλλος φίλος σε παλιότερη ανάρτηση γι'αυτό ζητώ συγγνώμη αν μου διέφυγε κάτι..

Basket Fever λεγόταν.. Cartoon τις δεκαετίας του 90', αρχές της μάλιστα, από την Ισπανία που είχε να κάνει με δύο παρέες σκυλιών και έναν ακρίδα αν δεν κάνω λάθος, που έπαιζαν συνέχεια μπάσκετ μεταξύ τους και όλο ανταγωνίζονταν ο ένας τον άλλον..

https://www.youtube.com/watch?v=JL4VGkJYxuI



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mateja Kezman
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2014, 00:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
North Star εχεις μηπως ιδεα ρε αδερφουλη που μπορω να το βρω μεταγλωτισμενο μηπως?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2014, 00:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ψαξεις σε παλια βιντεοκλαμπ που εχουν ακομα βιντεοκασετες, μπορει να εχει ξεμεινει κανενα παλιο αντιγραφο. Αν γνωριζεις κανενα site με torrents (επειδη προσωπικα δεν εχω ιδεα απο αυτα) κοιταξε και εκει, μπορει καποιος να το εχει ανεβασει. Λογικα, καποια στιγμη θα κυκλοφορησει στην Ελλαδα σε DVD (αν δεν εχει ηδη κυκλοφορησει) και θα εχει καποια ελληνικη μεταγλωττιση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σωτήριος Παπαγεωργίου
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2014, 14:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλο το παρεάκι. Ευχαριστούμε πάρα πολύ όλους, για τις υπέροχες αναμνήσεις που μας χάρισαν ;)
Εδώ και αρκετό διάστημα, ψάχνω ένα μεταγλωτισμένο VHS. Δεν θυμάμαι τον τίτλο, αλλιώς θα το είχα βρει :-P
Το μόνο που θυμάμαι είναι πως το όλο σκηνικό διαδραματίζεται στο διάστημα, είναι ένας χοντρούλης, ένας αδύνατος και ίσως και ένας 3ος και προσπαθούν να σώσουν μία πριγκίπισσα.. Χαρακτιριστικό, και βάσει αυτού ψάχνω το όνομα, είναι το όπλο του αδύνατου..
Έχει στις τσέπες του 2 κομμάτια σαν ροπαλάκια, και τα ενώνει και λέει άστροοοοοο ραβδί.. Αυτό το όπλο, σαν ράβδος είναι, σαν ακόντιο.. Σε κάποια φάση λέει αυτός άστροοοο αστραπή, και το όπλο βγάζει κεραυνούς από τις 2 άκρες.. Μετά λέει άστροοοο αστραπή και κάτι τέτοια... Είναι πολύ άκυρα όλα αυτά όπως τα λέω, αλλά αυτό το άστροοοοοοοο ραβδί μου έχει μείνει..... Η κασέτα αυτή υπάρχει και το είχα βρει στο youtube απλά το έχασα με τον καιρό και το ξέχασα... Όποιος έχει καμιά ιδέα, ας μου στείλει.... Plz...το ψάχνω καιρό....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2014, 02:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Space Three Musketeers

http://www.youtube.com/watch?v=pu5Wqx52jFIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σωτήριος Παπαγεωργίου
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2014, 10:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Space Three Musketeers

http://www.youtube.com/watch?v=pu5Wqx52jFI


Δεν είναι αυτόόόόό :-/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mateja Kezman
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2014, 16:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μικρος ειχα μια παιδικη βιντεοκασετα με Συρανο ντε Μπερζερακ.Το ψαχνω στο διαδικτυο αλλα πουθενα...Καποιος που να γνωριζει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2014, 21:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχει στις τσέπες του 2 κομμάτια σαν ροπαλάκια, και τα ενώνει και λέει άστροοοοοο ραβδί.. Αυτό το όπλο, σαν ράβδος είναι, σαν ακόντιο.. Σε κάποια φάση λέει αυτός άστροοοο αστραπή, και το όπλο βγάζει κεραυνούς από τις 2 άκρες.. Μετά λέει άστροοοο αστραπή και κάτι τέτοια

Τότε μάλλον ψάχνεις το Starzinger (a.k.a. Sci-Bots):

https://www.youtube.com/watch?v=1V-rZmWpc4M

quote:
Μικρος ειχα μια παιδικη βιντεοκασετα με Συρανο ντε Μπερζερακ


Cyrano (1974)

http://www.nytimes.com/movies/movie/73259/Cyrano/overview


Edited by - NorthStar on 24/06/2014 21:53:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesina
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 02:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και χαιρομαι που βρηκα ενα τετοιο θεμα στο νετ!

Θα ηθελα με τη σειρα μου τη βοηθεια σας πανω σ' ενα παιδικο της τοτε εποχης. Δυστυχως ΔΕΝ θυμαμαι σε ποιο καναλι ηταν, αλλα σιγουρα ΔΕΝ ηταν ελληνικο. Πρεπει να ηταν στυλ Ρωσσικο ή τετοιες χωρες και ειχε να κανει με γριφους, αν θυμαμαι καλα.

Καθε επεισοδιο ηταν αυτοτελες, αν και σε μερικα συνεχιζοταν την επομενη μερα. Νομιζω υπηρχε αφηγητης και δεν υπηρχαν ξεχωριστοι ηθοποιοι στο καθε επεισοδιο. Ηταν πιο πολυ με εικονες, νομιζω.

Θυμαμαι 2 ιστοριες.

1. Καποιος βασιλιας, εχει 3 γιους κ τους στελνει να βρουν απο 1 αντικειμενο ο καθενας. Καποιος απο τους 3 θα επαιρνε το θρονο μετα. Αν οχι και οι 3, τοτε σιγουρα ο ενας γιος φευγει καβαλα σ' ενα μαυρο αλογο.

2. Καποιος βασιλιας και παλι, προσκαλει μια κοπελα να ερθει στο καστρο αλλα υπο ορους, νομιζω ειχε να κανει για να δει ποσο εξυπνη ειναι. Της λεει να ερθει καβαλα σε αλογο, αλλα ουτε καβαλα ουτε κ σε αλογο. Να ειναι ντυμενη αλλα κ γυμνη. Να τρωει κατι αλλα κ να μην το τρωει (ή καπως ετσι). Μετα θυμαμαι τη σκηνη που εχει ερθει με το ενα ποδι πανω σε μια κατσικα, εχει καλυψει τα στηθη της (αν δεν κανω λαθος) κ εχει το αιδοιο γυμνο. Και ο Βασιλιας την ρωταει γτ διαλεξε να κρυψει τα στηθη κ οχι το αιδοιο.

ΔΕΝ θυμαμαι το καναλι. ΔΕΝ ηταν σιγουρα απο Ευρωπαικης Ενωσης χωρα. Θα ελεγα κατι σε στυλ Ρωσσικο. Αν δεν μ' απαταει η μνημη μου, υπηρχε αφηγητης και οχι ηθοποιοι. Ηταν animation, δεν ειχε μαριονετες.

Αν μπορουσε καποιος να με διευκολυνει, θα ηθελα απλα να το ξαναδω. Ειχε πολυ ενδιαφεροντα μυνηματα. Μαλλον μεσω γριφων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 13:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καθε επεισοδιο ηταν αυτοτελες, αν και σε μερικα συνεχιζοταν την επομενη μερα. Νομιζω υπηρχε αφηγητης και δεν υπηρχαν ξεχωριστοι ηθοποιοι στο καθε επεισοδιο. Ηταν πιο πολυ με εικονες, νομιζω.

Θυμαμαι 2 ιστοριες.

1. Καποιος βασιλιας, εχει 3 γιους κ τους στελνει να βρουν απο 1 αντικειμενο ο καθενας. Καποιος απο τους 3 θα επαιρνε το θρονο μετα. Αν οχι και οι 3, τοτε σιγουρα ο ενας γιος φευγει καβαλα σ' ενα μαυρο αλογο.

2. Καποιος βασιλιας και παλι, προσκαλει μια κοπελα να ερθει στο καστρο αλλα υπο ορους, νομιζω ειχε να κανει για να δει ποσο εξυπνη ειναι. Της λεει να ερθει καβαλα σε αλογο, αλλα ουτε καβαλα ουτε κ σε αλογο. Να ειναι ντυμενη αλλα κ γυμνη. Να τρωει κατι αλλα κ να μην το τρωει (ή καπως ετσι). Μετα θυμαμαι τη σκηνη που εχει ερθει με το ενα ποδι πανω σε μια κατσικα, εχει καλυψει τα στηθη της (αν δεν κανω λαθος) κ εχει το αιδοιο γυμνο. Και ο Βασιλιας την ρωταει γτ διαλεξε να κρυψει τα στηθη κ οχι το αιδοιο.

ΔΕΝ θυμαμαι το καναλι. ΔΕΝ ηταν σιγουρα απο Ευρωπαικης Ενωσης χωρα. Θα ελεγα κατι σε στυλ Ρωσσικο. Αν δεν μ' απαταει η μνημη μου, υπηρχε αφηγητης και οχι ηθοποιοι. Ηταν animation, δεν ειχε μαριονετες.


Μάλλον είναι η Ούγγρικη σειρά παραμυθιών Magyar nepmesek που θυμάμαι να έβλεπα στην ERT2.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimaras
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2014, 16:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω εαν ξερει καποιος τα παιδικα που εδειχνε στο συνδρομητικο καναλι KTV..θυμαμαι εδειχνε τον εις βεντουρα, ενα παιδικο με κατι μαγισσουλες και ενα αλλο με κατι γατες απλα δεν θυμαμαι τα ονοματα των σειρων..αν καποιος τα θυμαται και αν θυμαται και κανενα αλλο παιδικο που εδειχνε..τα ψαχνω πολυ καιρο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2014, 12:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορά κι έναν καιρό έβλεπα αυτό εδώ....

http://www.youtube.com/watch?v=8ThMmLVWZo8

Το θυμάται κανείς?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pgere
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 14:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - pgere on 06/11/2014 14:19:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2014, 00:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ταινια που ψαχνω ειναι αρκετα παλια και ψιλοξεχασμενη αλλα θα κανω οτι μπορω. Η υποθεση ειναι οτι, μια μητερα λιγο πριν πεθανει, δινει στην κορη της ενα κρυσταλλο που υποτιθεται "ελεγχει" ενα απο τα στοιχεια της φυσης. Οταν ο γιος μαθαινει οτι αμα εχει και τους 4 κρυσταλλους αποκτα φοβερη δυναμη ψανχει να τους βρει για να κυριευσει την πολη. Η αδερφη του ομως προσπαθει να τον σταματησει, ψαχνοντας αυτη τους κρυσταλλους. Με λιγα λογια υπαρχουν 4 κρυσταλλοι, διαφορετικου χρωματος αναλογα με το στοιχειο και νομιζω εχει να κανει κατι με την ατλαντιδα.

The Legend of Atlantis (Golden Films, 2004).

Απ' οτι φαινεται ειναι mockbuster που φτιαξτηκε στα γρηγορα και κυκλοφορησε κατευθειαν σε βιντεο για να επωφεληθει η Golden Films απο τα κερδη της ταινιας Atlantis της Disney(χωρις αυτο να σημαινει απαραιτητα πως και η συγκεκριμενη βιντεοταινια δεν εχει το κοινο της ) H Golden Films εχει φτιαξει τετοια mockbuster και για αλλες ταινιες Disney, Dreamworks, Warner Bros και Fox/DonBluth.

http://goldenfilmsmedia.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikosxal
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2015, 00:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας καλη χρονια σε ολους!εγω θελω να βρω μια παιδικη ταινια αυτοτελες επεισοδιο οχι καρτουν οπου 4 παιδια ανακαλυπτουν σε μια σπηλια κατι μαλλον σαν διαστημοπλοιο. τα παιδια γινονται πιο εξυπνα στο σχολειο κ οταν μπαινουν παλι στη σπηλια ταξιδευουν νομιζω στο χρονο η σε μια αλλη διασταση..νομιζω επαιξε στο 0-6 η μαλλον στο junior tv πριν πολλα χρονια 1990-1999!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2015, 18:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρέθηκε σε άλλο forum από άλλους χρήστες ποτ το έψαχναν και λέγεται
Treti sarkan:

https://www.youtube.com/watch?v=QQoS6m3FJyY


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2015, 21:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδιά θυμάμαι ένα παιδικό πολύ παλιά το έχω ξανά γράψει πριν καιρό στο φόρουμ αλλά επειδή ήταν greeklish το ξανά γράφω, σε αυτό το παιδικό θυμάμαι το τραγούδι αλλά εικονικά κάτι ψιλά θυμάμαι στο τραγούδι στην αρχή βλέπαμε να προχωράει η κάμερα μέχρι ένα σπίτι με ένα βιβλίο πάνω σε ένα τραπέζι, πριν πάει βλέπαμε διάφορα μέρη, λοιπόν το τραγούδι έλεγε ότι θυμάμαι φυσικά : πάρτε μας μαζί στην γη την μαγική (η μακρινή), εκεί που όλα είναι απίθανα και αληθινά, αυτό θυμάμαι από το τραγούδι έχω την εντύπωση σαν κύριοι χαρακτήρες ήταν 2 ζώα, δεν θυμάμαι τη ήταν άλλα σίγουρα δεν είχαν φτερά αλλά παίζει να συναντούσαν σε κάνα επεισόδιο. η ετ1 πρέπει να το έπαιζε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2015, 17:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σας παρουσιάσω την καινούρια σελίδα των Πειρατών ( www.oipeirates.se ) όπου μπορείς να δεις δωρεάν και γρήγορα ταινίες και σειρές online με Ελληνικούς υπότιτλους (και HD). Επίσης πλέον μπορείτε να γίνεται μέλη και να αποθηκεύετε τις αγαπημένες σας ταινίες&σειρές ή αυτά που παρακολουθείτε ή θα θέλατε να δείτε αργότερα! Σύντομα θα προστεθεί και το Add link για να βάζετε δικά σας Link και πλέον δουλεύει κάθε μέρα το ρολογάκι που σας λέει πότε βγαίνει το επόμενο επεισόδιο της σειράς που παρακολουθείτε. Η σελίδα άλλαξε αλλά δεν τελείωσε πολλά ακόμα είναι προγραμματισμένα να δημιουργηθουν για μια ποιο εύκολη και οργανωμένη σελίδα με ταινίες emoticon smile
© www.oipeirates.se

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thoradin
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 15:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα. όπως και ο luminoso παραπάνω ετσι κι εγώ έχω σπάσει το κεφάλι μου με ένα παιδικό που έβλεπα το 1996 στο new channel... κάτι παιδιά με ένα βανακι 4χ4 μεταφέρονται στο χρόνο στην εποχή των δεινοσαύρων....εκεί ψάχνουν κάτι κρυστάλλουσ και γυρίζουν στο παρόν για να σώσουν τον κοσμο.... σασ θυμίζει κάτι ? ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 00:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κάτι παιδιά με ένα βανακι 4χ4 μεταφέρονται στο χρόνο στην εποχή των δεινοσαύρων....εκεί ψάχνουν κάτι κρυστάλλουσ και γυρίζουν στο παρόν για να σώσουν τον κοσμο.... σασ θυμίζει κάτι ? ευχαριστώ

Jura Tripper

https://en.wikipedia.org/wiki/Jura_Tripper

https://www.youtube.com/watch?v=iEsslBQ3g30

Αν δεν είναι αυτό, τότε ίσως εννοείς το

Age of the Great Dinosaurs (1979)

https://www.youtube.com/watch?v=pMMPQ3kPdi0

Edited by - NorthStar on 07/07/2015 01:01:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2015, 17:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Γεία σας, τι κάνετε; Εδω και δυο (2) περιπου εβδομάδες εχω την εξής απορεία να παιδικο στον αλφα επαιζε πριν περιπου 8 χρονια ( +/- 2) με ενα λυκο και μια κακια μαγισσα την πανουκλα το θυμάστε?? Προσπαθώ να βρώ το όνομα και δεν μπορω....αν το ξερετε βοηθηστε...περισσοτερες πληροφοριες δεν εχω να σας δωσω!! Ευχαριστω!!



Μήπως είναι η σειρά Wolves, Witches and Giants ;

http://www.planete-jeunesse.com/fiche-1111-loups-sorcieres-et-geants.html

Edited by - NorthStar on 09/08/2015 17:54:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peter343
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2015, 06:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω εδώ και αρκετό καιρό μια ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων sci-fi (μπορεί να είναι και ταινία) στην οποία ο πρωταγωνιστής βρίσκει ένα σπαθί και μαζί με την ομάδα του ψάχνουν ένα όπλο μαζικής καταστροφής σε μια εγκαταλελειμένη πόλη. Στην ομάδα υπήρχε μια ξανθιά κοπέλα (Ράζα ή Ράσα την φωναζαν) με ολόσωμη κόκκινη στολή η οποία οδηγούσε ένα περίεργο ιπτάμενο όχημα (κίτρινο νομίζω) και άλλοι 2 τυπάδες που οδηγούσαν ένα Jeep με πολυβόλο στο πίσω μέρος, εκ των οποίων αυτός που πυροβολόυσε είχε την κλασική πιθηκοεμφάνιση που έχουν κάποιοι χαρακτήρες στα ανιμέ. Τους κυνηγούσαν κάτι τεράστια στρογγυλά ρομπότ ένα κόκκινο και ένα μπλε. Τελευταία σκηνή αν θυμάμαι καλά, ένα πράσινο ρομποτάκι που οδηγούσε μια μηχανή και ακολουθούσε την ομάδα πυροβολάει αυτό το όπλο και σιγά σιγά ο πλανήτης άρχισε να γίνεται κόκκινος/πορτοκαλί. Παρακαλώ βοηθήστε παιδιά. Δεν θυμάμαι σε πιο κανάλι έπαιζε. Μάλλον κάποιο Junior, σίγουρα πριν εμφανιστεί το 0-6

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2015, 20:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως είναι το Starzinger; Υπάρχει και σειρά και ταινία.

https://www.youtube.com/watch?v=1V-rZmWpc4MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimi19
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2015, 02:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά και πολλά μπράβο για τη δουλειά που έχετε κάνει! Μου ξαναφέρατε στο μυαλό απίστευτες αναμήσεις! Θα ήθελα να μου πείτε αν θυμάστε ένα γιαπωνέζικο παιδικό με ένα παιδί που ζούσε με τον θείο του,ο οποιος ήταν αρχηγός στο αστεροσκοπείο. Θυμάμαι ότι ήθελε να σώσει τον πλανήτη και είχε και μια φίλη από το διάστημα. Όποιος ξέρει κάτι,ας βοηθήσει πλζ γιατί το ψάχνω εδώ και χρόνια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2015, 13:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Εγώ σαν μεγαλύτερος στην ηλικία, όταν ήμουν παιδί διάβαζα μετά μανίας αυτά τα περιοδικά. Μου άρεσαν δε τόσο πολύ, που επειδή λυπόμουνα να τα πετάξω, τα φύλαγα και τα έδενα σε τόμους. Τα έχω μέχρι σήμερα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο στην βιβλιοθήκη μου και τα ξεφυλλίζω πότε πότε γυρίζοντας νοερά πίσω στον χρόνο.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzopist
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2015, 15:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά. Πολύ ωραίο θέμα.Για να δούμε μήπως μπορείτε να βοηθήσετε και μένα. Ψάχνω ένα παιδικό που το μόνο που θυμάμαι είναι έναν ταχυδρόμο ινδιάνο με μια βέσπα, να κυκλοφορεί κάπου στην άγρια δύση και να λέει συνεχώς την φράση "σκότωσαν το σερίφη". Σε κάποια φάση έφερε ένα λάθος μήνυμα που έλεγε "λήστεψαν την άμαξα". Επίσης ο πρωταγωνιστής ήταν νομίζω κάποιος cowboy που είχε ένα άλογο που για να το καλέσει έλεγε"γιούχου σερίρα" κάπως έτσι. Αν το θυμάται κάποιος ας μου πεί πως λέγεται. Δε ξέρω πόσο σας βοηθά η περιγραφή μου. Ευχαριστώ πάντως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy